Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) города Текели
Решение маслихата города Текели Алматинской области от 15 июля 2011 года N 34-268. Зарегистрировано Управлением юстиции города Текели Департамента юстиции Алматинской области 27 августа 2011 года N 2-3-97. Утратило силу решением маслихата города Текели Алматинской области от 08 ноября 2013 года N 22-135
Снска. Утратило силу решением маслихата города Текели Алматинской области от 08.11.2013 N 22-135.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях" от 16 апреля 1997 года, Постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года N 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", Текелийский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер и порядок оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) города Текели согласно приложения.
2. Признать утратившим силу решение Текелийского городского маслихата "О размере и порядке оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам)" от 31 января 2008 года N 3-27 (зарегистрировано в управлении Юстиции города Текели в государственном реестре нормативных правовых актов 5 марта 2008 года за N 2-3-42, опубликовано в газете "Текелийский рабочий" от 14 марта 2008 года N 11).
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии Текелийского городского маслихата по социальным вопросам и заместителя акима города, курирующего вопросы социальной сферы.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата города Текели Алматинской области от 30.03.2012 N 4-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель очередной
XХХVI сессии IV созыва
Текелийского городского
маслихата                                  Н. Сибирякова
Секретарь Текелийского
городского маслихата                       Н. Калиновский
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел занятости
и социальных программ
города Текели"                             Абдалиев Ерлан Женисбаевич
15 июля 2011 год
Приложение
к решению Текелийского
городского маслихата от
15 июля 2011 года N 34-268
"Об определении размера
и порядка оказания жилищной
помощи малообеспеченным семьям
(гражданам) города Текели"
Размер и порядок оказания жилищной помощи малообеспеченным
семьям (гражданам) города Текели

Текелі қаласындағы аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшерін және тәртібін айқындау туралы
Алматы облысы Текелі қалалық мәслихатының 2011 жылғы 15 шілдедегі N 34-268 шешімі. Алматы облысының Әділет департаменті Текелі қаласының Әділет басқармасында 2011 жылы 27 тамызда N 2-3-97 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Алматы облысы Текелі қалалық мәслихатының 2013 жылғы 08 қарашадағы N 22-135 шешімімен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты шешімнің күші жойылды - Алматы облысы Текелі қалалық мәслихатының 08.11.2013 N 22-135 шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" N 512 Қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" N 2314 Қаулысына сәйкес, Текелі қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Текелі қаласындағы аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері және тәртібі қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. Текелі қалалық мәслихатының "Текелі қаласы бойынша табысы аз отбасыларына (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібі туралы" 2008 жылғы 31 қаңтардағы N 3-27 (2008 жылғы 14 наурыздағы "Текелийский рабочий" газетінің 11 нөмірінде жарияланған, 2008 жылғы 5 наурызда 2-3-42 нөмірімен нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген) шешімінің күші жойылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Текелі қалалық мәслихатының әлеуметтік мәселелер бойынша тұрақты комиссиясының төрағасына және әлеуметтік саланың мәселелеріне жетекшілік ететін қала әкімінің орынбасарына жүктелсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Текелі қаласы  мәслихатының 2012.03.30 4-27 (жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
4. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Текелі қалалық мәслихатының
IV шақырылымындағы кезекті
ХXХVI сессиясының төрайымы                 Н. Сибирякова
Текелі қалалық
мәслихатының хатшысы                       Н. Калиновский
КЕЛІСІЛДІ:
"Текелі қаласының жұмыспен
қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Әбдалиев Ерлан Жеңісбайұлы
15 шілде 2011 жыл
Текелі қалалық мәслихатының
2011 жылғы 15 шілдедегі
"Текелі қаласындағы аз қамтамасыз
етілген отбасыларға (азаматтарға)
тұрғын үй көмегін көрсетудің
мөлшерін және тәртібін
айқындау туралы" N 34-268
шешіміне қосымша
Текелі қаласындағы аз қамтамасыз етілген отбасыларға
(азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері және тәртібі

Настоящий размер и порядок оказания жилищной помощи разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года N 94 "О жилищных отношениях", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года N 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам" и Постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", определяют размер и порядок оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) города Текели.
Общие положения
1. В настоящих размерах и порядках оказания жилищной помощи используются следующие основные понятия:
доля предельно-допустимых расходов–отношение предельно- допустимого уровня расходов семьи в месяц на капитальный ремонт и (или) взносы на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объектов кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем к совокупному доходу семьи в процентах;
совокупный доход семьи – общая сумма доходов, полученных семьей, как в денежной, так и в натуральной форме за квартал, предшествующий кварталу обращения за назначением жилищной помощи;
заявитель – лицо, обращающееся от имени семьи за назначением жилищной помощи;
орган управления объектом кондоминиума–физическое или юридическое лицо, осуществляющее функции по содержанию объекта кондоминиума;
уполномоченный орган – исполнительный орган города областного значения финансируемый за счет средств местного бюджета, осуществляющий назначение и выплату жилищной помощи;
участковая комиссия – специальная комиссия, созданная решением Акима города Текели для проведения обследования материального положения семей (граждан), обратившихся за получением социальной помощи и подготовки заключений.
2. Жилищная помощь предоставляется малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в городе Текели на оплату:
1) расходов на содержание жилого дома (жилого здания) семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах) или являющимися нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
2) потребления коммунальных услуг семьями (гражданами), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;

Осы тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері және тәртібі Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" N 94 Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" N 512 және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" Қаулыларына сәйкес әзірленді және Текелі қаласындағы аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшерін және тәртібін айқындайды.
Жалпы ереже
1. Осы тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері және тәртібінде мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
шекті жол берілетін шығыстар үлесі – отбасының бір айда кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге және (немесе) күрделі жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға, тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысына, коммуналдық қызметтер мен телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының ұлғаюы бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға жұмсалған шығындардың рұқсат етілген шекті деңгейінің отбасының жиынтық табысына пайызбен қатынасы;
отбасының жиынтық табысы – тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірген тоқсанның алдындағы тоқсандағы отбасының ақшалай да, заттай да нақты алған табысының жалпы сомасы;
өтініш беруші – тұрғындық көмекті тағайындату үшін отбасы атынан өтініш беретін адам;
кондоминиум объектісін басқару органы – кондоминиум объектісін күтіп ұстау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
уәкілетті орган – жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын тұрғын үй көмегін тағайындауды және төлемді жүзеге асыратын облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы.
учаскелік комиссия – әлеуметтік көмекті алуға өтініш жасаған отбасылардың (азаматтардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін қала әкімінің шешімімен құрылатын арнаулы комиссия.
2. Тұрғын үй көмегі Текелі қаласында тұрақты тұратын аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға).
1) жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратын немесе мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған шығыстарға.
2) тұрғын үйдің меншік иелерінің немесе жалдаушыларының (қосымша жалдаушыларының) отбасыларына (азаматтарына) коммуналдық қызметтерді тұтынуға.

3) услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища в порядке установленном законодательством в области связи;
4) арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.
Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на содержание жилого дома (жилого здания), потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, в пределах норм и предельно-допустимого уровня расходов семьи (граждан) на эти цели.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения маслихата города Текели Алматинской области от 30.03.2012 N 4-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Абзац исключен решением маслихата города Текели Алматинской области от 30.03.2012 N 4-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Оплата расходов на содержание жилого дома (жилого здания) и (или) взносов на накопление средств на расходов на содержание жилого дома (жилого здания) общего имущества объектов кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем сверх установленной нормы производится гражданами на общих основаниях.
Доля предельно – допустимого уровня расходов семьи в месяц на оплату расходов на содержание жилого дома (жилого здания) и (или) взносов на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объектов кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем устанавливается к совокупному доходу семьи в размере десяти процентов.
Жилищная помощь предоставляется в том случае, если расходы расходов на содержание жилого дома (жилого здания) и (или) взносы на накопление средств на расходов на содержание жилого дома (жилого здания) общего имущества объектов кондоминиума, расходы на содержание жилья, потребления коммунальных услуг, на арендную плату за пользование жилищем в пределах нормы площади жилья, обеспечиваемой компенсационными мерами, но не более фактически занимаемой общей площади и нормативов расходов на содержание жилья и потребление коммунальных услуг, а также на услуги связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций в бюджете семьи, превышают долю предельно-допустимых расходов на эти цели.
Жилищная помощь не назначается малообеспеченным семьям (гражданам), имеющих трудоспособных лиц, которые не работают, не учатся по дневной форме обучения, не служат в армии и не зарегистрированы в уполномоченном органе в качестве безработных, за исключением лиц, осуществляющих уход за инвалидами первой и второй группы, лицами старше восьмидесяти лет или занятых воспитанием детей в возрасте до трех лет.
В случае предоставления заявителем не полных или не достоверных сведений документы на жилищную помощь не принимаются.
Размер и порядок оказания жилищной помощи

3) байланыс саласындағы заңнамада белгіленген тәртіппен тұрғын үйдің меншік иелері немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылары) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының ұлғаюы бөлігінде байланыс қызметтеріне.
4) жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу төлемақысына ақы төлеуге беріледі.
Аз қамтамасыз етілген отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегін есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетілген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретінде айқындалады.
Тұрғын үй көмегі телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған шығыстарға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға нормалар шегінде ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсаған, жергілікті өкілді органдар белгілеген шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің арасындағы айырма ретінде айқындалады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Текелі қаласы  мәслихатының 2012.03.30 4-27 (жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
3. Абзац алынып тасталды - Алматы облысы Текелі қаласы  мәслихатының 2012.03.30 4-27 (жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
Белгіленген нормадан артық кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкін тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған шығыстарға және (немесе) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған шығыстарға қаражат жинақтауға арналған жарналарға, тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысына, коммуналдық қызметтер мен телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының ұлғаюы бөлігінде байланыс қызметтерін тұтыну төлемін азаматтар жалпы негіздер бойынша төлейді.
Отбасының бір айда кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкін  тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған шығыстарға және (немесе) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған шығыстарға қаражат жинақтауға арналған жарналарға, тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысына, коммуналдық қызметтер мен телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының ұлғаюы бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға жұмсалған шығындардың рұқсат етілген шекті деңгейі отбасы табысының он пайызы мөлшерінде белгіленеді.
Күтімге мұқтаж деп танылған бірінші және екінші топтағы мүгедектерге, жасы сексеннен асқан тұлғаларға күтім жасайтын немесе үш жасқа дейінгі балаларды тәрбиелеумен айналысатындарды, күндізгі бөлімде оқымайтын, әскери қызмет атқармайтын, жұмыс істемейтін және жұмыссыз ретінде уәкілетті органда тіркелмеген еңбекке қабілетті тұлғалары бар аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегі тағайындалмайды.
Егер өтініш беруші толық емес немесе шындыққа сай келмейтін мәліметтерін берген жағдайда тұрғын үй көмегіне ұсынылған құжаттар қабылданбайды.
Тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшерін және тәртібін айқындау

4. Право на жилищную помощь имеют - граждане Республики Казахстан, оралманы, лица без гражданства, имеющие вид на жительство и постоянно проживающие в Республике Казахстан. Жилищная помощь назначается на один квартал,, в котором подано заявление со всеми необходимыми документами. Документы для назначения жилищной помощи принимаются до 25 числа последнего месяца текущего квартала.
При повторном обращении жилищная помощь назначается за квартал независимо от времени представления документов в текущем квартале.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением маслихата города Текели Алматинской области от 30.03.2012 N 4-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Семьям, проживающим в частных домостроениях с местным отоплением, жилищная помощь назначается за отопительный сезон. Расчетным периодом для начисления жилищной помощи считается квартал года, в котором подано заявление со всеми необходимыми документами.
Малообеспеченные семьи (граждане), имеющие в частной собственности более одной единицы жилья (квартиры, дома) или сдающие жилые помещения в наем или аренду, жилищная помощь не предоставляется.
6. Для назначения жилищной помощи гражданин (семья) обращается в Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Текели" (далее - Отдел) с заявлением и предоставляет следующие документы:
1) копию документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) копию правоустанавливающего документа на жилище (договора приватизации, дарения, купли - продажи, аренды с данными размера занимаемой площади, количества комнат);
3) копию документа, подтверждающего место жительства семьи (копию книги регистрации граждан, справка адресного бюро);
4) документы, подтверждающие доходы семьи (доходы от трудовой деятельности, пенсии, пособии, алименты, личного подсобного хозяйства за предыдущие три месяца, предшествовавшие кварталу обращения за назначением жилищной помощи);
5) исключен решением маслихата города Текели Алматинской области от 30.03.2012 N 4-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6) счет о размере ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания).
Сноска. Подпункт 6 в редакции решения маслихата города Текели Алматинской области от 30.03.2012 N 4-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7) счета на потребление коммунальных услуг, квитанцию-счет за услуги телекоммуникаций или справки по оплате коммунальных услуг и услуг телекоммуникаций;

4. Тұрғын үй көмегін алуға Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын және тұрып қайту рұқсаты бар азаматтығы жоқ тұлғалардың құқығы бар. Тұрғын үй көмегi барлық қажеттi құжаттарымен бiрге өтiнiш берген бір тоқсанға тағайындалады. Тұрғын үй көмегiн тағайындау үшiн құжаттар ағымдағы тоқсанның соңғы айының 25-не дейiн қабылданады. Қайталанған өтiнiш кезiнде тұрғын үй көмегi ағымдағы тоқсанда құжаттарды ұсыну мерзiмiнен тәуелсiз тоқсанға тағайындалады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгер3с енгізілді - Алматы облысы Текелі қаласы мәслихатының 2012.03.30 4-27 (жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
5. Жергiлiктi жылумен жылытылатын жекеменшiк үй құрылыстарында тұратын отбасыларға тұрғын үй көмегi жылыту маусымына тағайындалады. Тұрғын үй көмегін тағайындау үшін есептеу мерзімі өтінішімен қоса барлық қажетті құжаттарды өткізген жылдың тоқсаны болып саналады.
Жеке меншігінде біреуден артық тұрғын үйі (пәтерлер, тұрғын үйлер) бар немесе тұрғын жайды жалға немесе пайдалануға беруші аз қамтамасыз етілген отбасылары (азаматтар) тұрғын үй көмегі берілмейді.
6. Тұрғын үй көмегін тағайындау үшін азамат (отбасы) "Текелі қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесіне (әрі қарай – Бөлім) өтінішін пен келесі құжаттарын ұсынады:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі.
2) тұрғын үйге құқықтығын растайтын құжаттың көшірмесі (тұрғын үй аумағының көлемі, бөлме саны көрсетілген жекешелендіру, сыйға тарту, сату - сатып алу, жалға беру келісімшарты).
3) отбасының тұрғылықты жерін растайтын құжаттың көшірмесі (азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі, мекенжай бюросының анықтамасы).
4) отбасының табысын растайтын құжаттар (тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш жасардың алдындағы үш айдағы отбасының еңбекпен тапқан табысы, зейнетақысы, жәрдемақысы, алименттер, жеке қосалқы шаруашылықтан түскен табыстары, өтiнiш берген тоқсанның алдындағы тоқсанға).
5) алынып тасталды - Алматы облысы Текелі қаласы мәслихатының 2012.03.30 4-27 (жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
6) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған ай сайынғы жарналардың мөлшері туралы шоттар.
Ескерту. 6-тармақшаға өзгеріс енгізілді - Алматы облысы Текелі қаласы мәслихатының 2012.03.30 4-27 (жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
7) коммуналдық қызметтерді тұтыну шоттары, телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шот немесе телекоммуникация қызметтері мен коммуналдық қызметтерді тұтыну анықтамасы.

8) счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленный местным исполнительным органом.
Сноска. Подпункт 8 в редакции решения маслихата города Текели Алматинской области от 30.03.2012 N 4-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9) справка из Управления Юстиции об отсутствии в частной собственности более одной единицы жилья предоставляется один раз в год.
7. При отсутствии уполномоченного органа по назначению и выплате жилищной помощи по месту жительству заявитель сдает документы акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа.
Документы предоставляются в подлинниках и в копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
8. Отдел принимает от заявителя или акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа заявление с прилагаемыми документами, рассматривает их в течение десяти рабочих дней со дня получения и производит расчет назначения жилищной помощи или отказе в ней.
9. Получатели жилищной помощи в пятнадцатидневный срок извещают Отдел об обстоятельствах, которые могут служить основанием для изменения размера помощи, или влияющих на его получение.
В случаях, когда заявитель своевременно не известил об обстоятельствах, влияющих на размер жилищной помощи, перерасчет производится в следующем квартале (по факту обнаружения).
Излишне выплаченные суммы подлежат возврату в добровольном порядке, а в случае отказа – в судебном порядке.
10. Уполномоченный орган по назначению и выплате жилищной помощи или аким поселка, аула (села), аульного (сельского) округа заверяют копии документов, регистрируют их и выдают заявителю подтверждение о принятии документов.
11. Аким поселка, аула (села), аульного (сельского) округа сдает документы заявителей уполномоченному органу по назначению и выплате жилищной помощи не позднее десяти рабочих дней со дня принятия документов от заявителей.
12. Исключен решением маслихата города Текели Алматинской области от 30.03.2012 N 4-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Исключен решением маслихата города Текели Алматинской области от 30.03.2012 N 4-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Исключен решением маслихата города Текели Алматинской области от 30.03.2012 N 4-27 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

8) жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жергілікті атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшері туралы шот.
Ескерту. 8-тармақшаға өзгеріс енгізілді - Алматы облысы Текелі қаласы мәслихатының 2012.03.30 4-27 (жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
9) Әділет басқармасынан жекеменшігінде бір үйден басқа үйі жоқ екендігі туралы анықтама, жылына бір рет ұсынылады.
7. Тұрғындық көмекті төлеу және тағайындау бойынша уәкілетті органы жоқ болған жағдайда өтініш беруші тұрғылықты мекенжайы бойынша құжаттарды ауылдық округтің, кенттің, ауылдың әкіміне өткізеді.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, одан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
8. Бөлім өтініш берушіден немесе кенттің әкімінен, ауыл, ауылдық округтің әкімінің атынан өтініші мен оған қосымша құжаттарды қабылдайды, оларды қабылдаған күннен бастап он күн ішінде қарайды және тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындамау туралы есеп жүргізеді.
9. Тұрғын үй көмегін алушылар он бес күн мерзімде Бөлімді көмек мөлшерінің өзгеруі үшін негіз болатын немесе алуға әсер ететін мән-жайлар туралы хабардар етеді.
Өтініш беруші тұрғын үй көмегінің мөлшеріне әсер ететін мән-жайлар туралы хабарламаған жағдайда, қайта есептеу келесі тоқсанда жүргізіледі (анықталған уақыттан).
Артық төленген сомалар ерікті түрде, ал бас тартылған жағдайда – сот тәртібімен қайтарылуға тиіс.
10. Тұрғын үй көмегін тағайындау және төлеу бойынша уәкілетті орган немесе кенттің әкімі, ауыл, ауылдық округтің әкімі құжаттардың көшірмелерін тексеріп, оларды тіркеуден өткізеді және өтініш берушіге құжаттарын қабылдағаны жөніндегі растайтын құжат беріледі.
11. Кенттің әкімі, ауыл, ауылдық округтің әкімі өтініш берушінің құжаттарын тұрғындық көмекті төлеу және тағайындау туралы өтініш берушіден құжаттарды қабылдаған күннен он күн мерзімнен кешіктірмей уәкілетті органға өткізеді.
12. Алынып тасталды - Алматы облысы Текелі қаласы мәслихатының 2012.03.30 4-27 (жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
13. Алынып тасталды - Алматы облысы Текелі қаласы мәслихатының 2012.03.30 4-27 (жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен.
14. Алынып тасталды - Алматы облысы Текелі қаласы мәслихатының 2012.03.30 4-27 (жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Шешімімен..

15. При назначении жилищного пособия учитывать следующие нормы на одну семью в месяц:
1) потребление электроэнергии:
на 1-го человека 45 киловатт;
на 2-х- 90 киловатт;
на 4-х и более человек- 150 киловатт.
2) нормы на водоснабжение (м3):
горячее водоснабжение при наличии приборов учета – 3,5;
горячее водоснабжение без приборов учета – 3,45;
разбор уличных колонок – 1,22;
разбор с дворовых колонок – 3,65;
жилые дома, оборудованные водопроводом и канализацией, без ванн – 4,56;
жилые дома, оборудованные водопроводом, канализацией и ваннами – 6,54;
канализация с горячим водоснабжением – 10,04;
канализацией без горячего водоснабжения – 6,54;
канализацией без ванн без горячей воды – 4,56;
канализацией с горячим водоснабжением но без ванн – 7,12.
3) потребление твердого топлива:
жилые дома с печным отоплением – пять тонн угля на отопительный  сезон.
4) вывоз твердых бытовых отходов в месяц (м.куб):
на одного человека – 0,1 м.куб.
5) потребление газа – 10 килограмм (1 маленький баллон) в месяц на одну семью проживающих в частных домостроениях с местным отоплением.
16. Для расчета стоимости угля используются средние цены по городу, предоставляемые государственным учреждением "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Текели" по состоянию на последний месяц квартала, предшествующего кварталу расчета жилищной помощи.
17. Выплата жилищной помощи осуществляется путем зачисления назначенных сумм на лицевые счета получателей на основании Агентского соглашения, заключенного между Отделом и филиалами банков или другими организациями, имеющими лицензию на осуществление данного вида операций.
Заключение
18. Отношения, не урегулированные настоящим размером и порядком оказания жилищной помощи, регулируются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Согласование к решению Текелийского городского маслихата за N 34-268 от 15 июля 2011 года "Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) города Текели".

15. Бір айға бір отбасына тұрғын үй көмегін есептегенде келесі нормалар қабылданады:
1) электр энергиясын қолдану:
1 адамға – бір айға 45 киловатт;
2 адамға – 90 киловатт;
4 және одан көп адамнан тұратын отбасына – отбасына бір айға 150 киловаттан аспауы керек.
2) сумен қамтамасыз ету мөлшері (метр куб):
есептеу құралдары болғанда ыстық су – 3,5;
есептеу құралдары болмағанда ыстық су – 3,45;
көшедегі су колонкаларынан – 1,22;
ауладағы су колонкаларынан – 3,65;
су құбырымен және кәрізбен жабдықталған, бірақ ваннасы жоқ тұрғын үйлер – 4,56;
су құбырымен, кәрізбен және ваннамен жабдықталған тұрғын үйлер – 6,54;
ыстық сумен жабдықталған кәріз – 10,04;
ыстық сумен жабдықталмаған кәріз – 6,54;
ваннасыз және ыстық сусыз кәріз – 4,56;
ыстық сумен жабдықталған кәріз, бірақ ваннасы жоқ – 7,12.
3) қатты отынды қолданатындарға:
пеш жағатын тұрғын үйлерге – бір жылыту мерзіміне бес тонна көмір.
4) ай сайын қатты тұрмыстық қалдықтарды шығару (метр куб):
бір адамға – 0,1.
5) газ тұтыну – жергiлiктi жылумен жылытылатын жекеменшiк үй құрылыстарында тұратын айына бір отбасына 10 килограмм (1 кішкене баллон).
16. Көмірдің құнын есептеу үшін тұрғын үй көмегін есептеген тоқсанның алдындағы тоқсанның соңғы айындағы жағдай бойынша "Текелі қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі ұсынған қала бойынша орташа баға қолданылады.
17. Тұрғын үй көмегінің төлемі көрсетілген операция түрлеріне лицензиялары бар Бөлім және банк филиалдары немесе басқа да ұйымдар арасында жасалған Агенттік келісімі негізінде тағайындалған соманы алушының жеке шотына аудару жолымен жүзеге асырылады.
Қорытынды
18. Осы тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері және тәртібімен реттелмеген қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес реттеледi.