Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 27 апреля 2011 года N 44/342. Зарегистрировано Управлением юстиции города Балхаш Карагандинской области 25 мая 2011 года N 8-4-233. Утратило силу решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 24 декабря 2013 года № 24/176
Сноска. Утратило силу решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 24.12.2013 № 24/176 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законами Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить категорию граждан, нуждающихся в социальной помощи:
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
2) лица вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавшие штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны;
3) жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак;
4) граждане, работавшие в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденные медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";
5) лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
6) лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;

Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2011 жылғы 27 сәуірдегі N 44/342 шешімі. Қарағанды облысы Балқаш қаласының Әділет басқармасында 2011 жылғы 25 мамырда N 8-4-233 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 24/176 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 24.12.2013 № 24/176 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңдарына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. Әлеуметтік көмекке мұқтаж азаматтардың санаттары бекітілсін:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері;
2) Ұлы Отан соғысы кезiнде майдандағы армия құрамына кiрген әскери бөлiмдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық қызмет атқарған Совет Армиясының, Әскери-Теңiз Флотының, бұрынғы КСР Одағының iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк әскерлерi мен органдарының ерiктi жалдама құрамаларының адамдары;
3) қайтыс болған соғыс мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелдерi (күйеулерi), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргiзген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезiнде зақым алуының нәтижесiнде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетiндерiнен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екiншi рет некеге тұрмаған әйелдерi (күйеулерi);
4) қоршаудағы кезеңінде Ленинград қаласының кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған азаматтар;
5) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдерiмен наградталған адамдар;
6) 1941 жылғы 22 маусым - 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен марапатталмаған адамдар;

7) участники боевых действий в Афганистане (согласно списков отделения Государственного центра по выплате пенсий);
8) лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС (согласно списков отделения Государственного центра по выплате пенсий);
9) дети из малообеспеченных семей и дети, родители которых находятся в трудной жизненной ситуации к новому учебному году;
10) дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, закончившие в текущем году общеобразовательную школу, среднее специальное учебное заведение;
11) больные туберкулезом в период амбулаторного лечения;
12) исключен - решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 14.03.2012 N 2/22 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
13) неработающие граждане, пенсии и социальные пособия которых не превышают размера минимальной пенсии, с учетом государственной базовой пенсионной выплаты на проезд на городском общественном транспорте (кроме такси);
14) дети-инвалиды и инвалиды инвалиды I, II, III групп старше 18 лет;
15) одинокие инвалиды I, II групп, нуждающиеся в постороннем уходе и помощи, с низкой степенью двигательной активности для социального обслуживания на дому;
16) инвалиды, больные сахарным диабетом;
17) больные онкологическими заболеваниями на период послеоперационного лечения на основании справки врачебно-консультативной комиссии;
18) лица, попавшие в трудную жизненную ситуацию для социальной адаптации и реабилитации;
19) многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алка" и "Кумис алка";
20) пенсионеры, достигшие семидесятилетнего возраста и старше ко Дню пожилых;
21) ВИЧ-инфицированные.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 14.03.2012 N 2/22 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
1-1. Определить перечень документов для получения социальной помощи:
1) для категорий граждан, указанных в подпунктах 9), 10), 11), 15) 17), 21):
заявление;
копия документа, удостоверяющего личность получателя или иного документа, подтверждающего личность;
копия книги регистрации граждан;
копия аттестата или диплома текущего года об окончании общеобразовательной школы или среднего специального учебного заведения (для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей);
копия свидетельства о смерти родителей или другого документа подтверждающего статус сироты ( для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей);
справка врачебно-консультативной комиссии (для больных туберкулезом, онкологических больных, ВИЧ-инфицированных и инвалидов больных сахарным диабетом).

7) Ауғаныстандағы ұрыс-қимылдарына қатысушылар (зейнетақы төлеу жөніндегі Мемлекеттік орталық бөлімшесінің тізіміне сәйкес);
8) Чернобыль АЭС-індегі апаттың зардаптарын жоюға қатысушы тұлғалар (зейнетақы төлеу жөніндегі Мемлекеттік орталық бөлімшесінің тізіміне сәйкес);
9) аз қамтылған отбасылар балалары және ата-аналары өмірлік қиын жағдайда жүрген балалар жаңа оқу жылына;
10) ағымдағы жылы жалпы білім беретін мектепті, орта арнаулы оқу орнын аяқтаған жетім балалар және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;
11) амбулаторлық ем алу кезеңінде туберкулезбен ауыратындар;
12) алынып тасталды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2012.03.14 N 2/22 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
13) қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жүру жол ақысына мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін есепке алып, зейнетақылары мен әлеуметтік жәрдемақылары зейнетақының ең төменгі мөлшерінен аспайтын, жұмыс істемейтін азаматтар;
14) 18 жастан асқан I, II, III топтағы мүгедектер және мүгедек балалар;
15) қимыл белсенділігінің деңгейі төмен, өзгенің күтімі мен көмегіне мұқтаж жалғыз басты I, II топ мүгедектеріне үйде әлеуметтік қызмет көрсету үшін;
16) қант диабеті ауруымен ауыратын мүгедектер;
17) дәрігерлік-кеңес комиссиясы анықтамасы негізінде, операциядан кейінгі емделу кезеңіндегі онкологиялық аурумен ауыратындар;
18) өмірлік қиын жағдайда жүрген адамдар әлеуметтік бейімделу және оңалту үшін;
19) "Алтын алқа" және "Күміс алқа" белгісімен марапатталған көп балалы аналар;
20) Қарттар күніне жетпіс жасқа келген және одан асқан зейнеткерлер;
21) АИТВ – дертін жұқтырғандар.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2012.03.14 N 2/22 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
1-1. Әлеуметтік көмек алу үшін құжаттар тізбесі анықталсын:
1) 9), 10), 11), 15) 17), 21) тармақшаларда көрсетілген азаматтар санаттары үшін:
өтініш;
алушының жеке басын куәландыратын құжаттың немесе жеке басын растайтын басқа құжаттың көшірмесі;
азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі;
ағымдағы жылы жалпы білім беретін мектепті, орта арнаулы оқу орнын бітіргені туралы аттестаттың немесе дипломның көшірмесі (жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар үшін);
ата-анасының қайтыс болғаны туралы куәліктің немесе жетімдігін растайтын басқа құжаттың көшірмесі (жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар үшін);
дәрігерлік-консультативтік комиссияның анықтамасы (туберкулезбен ауыратындарға, онкологиялық ауруларға, АИТВ-дертін жұқтырғандарға және қант диабетімен ауыратын мүгедектерге).

2) для категорий граждан указанных в подпункте 13):
заявление с указанием номера лицевого счета получателя в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций;
копия документа, удостоверяющего личность получателя;
копия книги регистрации граждан;
копия трудовой книжки или индивидуального трудового договора (кроме пенсионеров);
копия удостоверения получателя пенсии или пособия (либо справка о размере социальной выплаты);
копия справки об инвалидности установленной формы;
справка с налогового управления об отсутствии факта регистрации в качестве индивидуального предпринимателя.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
3) для категорий граждан указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 14), 20) на основании списков, представленных Балхашским районным отделением государственного центра по выплате пенсий Карагандинского областного филиала.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением Балхашского городского маслихата Карагандинской области от 14.03.2012 N 2/22 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
2. Размер выплаты социальной помощи определяется акиматом города Балхаш.
3. Финансирование расходов на оказание социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан производится по программе 451007 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" в пределах средств, предусмотренных в бюджете города.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по бюджету, экономике, законности и правам граждан, по социально-культурному развитию и социальной защите населения (Баймаганбетов Е.К.).
5. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 апреля 2011 года.
Председатель сессии,
секретарь городского маслихата             И. Сторожко
"СОГЛАСОВАНО"
Аким города                                Тейлянов К.Г.
27 апреля 2011 года
Начальник
государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных
программ города Балхаша"                   Томпиева Ж.К.
27 апреля 2011 года
Исполняющий
обязанности начальника
государственного учреждения
"Отдел финансов города Балхаша"            Тлеулесова Ж.М.
27 апреля 2011 года

2) 13) тармақшада көрсетілген азаматтар санаты үшін:
көмек алушының банктік қызметтерді жүзеге асыруға сәйкес лицензиясы бар ұйымдарда жеке шоты көрсетілген өтініш;
алушының жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесі;
азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі;
еңбек кітапшасы немесе жеке еңбек шартының көшірмесі (зейнеткерлерден басқа);
жәрдемақы немесе зейнетақы алушының куәлігінің көшірмесі (немесе әлеуметтік төлемнің мөлшері туралы анықтама);
бекітілген нысан бойынша мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі;
жеке кәсіпкер ретінде тіркеу фактісінің жоқтығы туралы салық басқармасынан анықтамасы.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсыналады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.
3) 1), 2), 3), 4), 5), 6), 14), 20) тармақшаларда көрсетілген азаматтар санаттары үшін зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы Қарағанды облыстық филиалының Балқаш аудандық бөлімшесі ұсынған тізімдер негізінде.
Ескерту. Шешім 1-1 тармақпен толықтырылды - Қарағанды облысы Балқаш қалалық мәслихатының 2012.03.14 N 2/22 (ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2. Әлеуметтік көмектің көлемі Балқаш қаласының әкімдігімен анықталады.
3. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету шығындары "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" 451007 бағдарламасы бойынша қала бюджетінде қарастырылған қаржы шегінде қаржыландырылады.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың бюджет, экономика, заңдылық және азамат құқығы, әлеуметтік-мәдени даму және халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Баймағанбетов Е.К.).
5. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енеді және 2011 жылдың 1 сәуірінен бастап туындаған қатынастарға таралады.
Сессия төрайымы,
қалалық мәслихаттың хатшысы                И. Сторожко
"КЕЛІСІЛДІ"
Қала әкімі                                 Тейлянов Қ.Г.
27 сәуір 2011 жыл
"Балқаш қаласының
жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        Томпиева Ж.К.
27 сәуір 2011 жыл
"Балқаш қаласының
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығының
міндетін атқарушы                          Тлеулесова Ж.М.
27 сәуір 2011 жыл