Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Выдача архивных справок"
Постановление Кызылординского областного акимата от 22 декабря 2011 года N 243. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 30 декабря 2011 года за N 4284. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 06 августа 2012 года N 524
Сноска. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 06.08.2012 N 524.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и от 23 января 2001 года  "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент электронной государственной услуги "Выдача архивных справок".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нуртаева Р.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области                     Б. Куандыков
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "22" декабря 2011 года N 243
Регламент электронной государственной услуги "Выдача архивных справок"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Управление архивов и документации Кызылординской области" (далее – Управление), по адресу: г. Кызылорда, улица Ы.Жахаева, 76, интернет-ресурс: www.e-kyzylorda.kz, а также архивными учреждениями, наименование и адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги "Выдача архивных справок" (далее – Регламент), на альтернативной основе через Центр обслуживания населения по месту жительства, согласно приложению 2 к настоящему Регламенту, а также через веб-портал "электронного правительства": www.e-gov.kz (далее – портал).
2. Электронная государственная услуга оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача архивных справок", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2315.
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем Регламенте:
1) веб-портал "электронного правительства" (далее - ПЭП) - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;

"Мұрағаттық анықтамалар беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2011 жылғы 22 желтоқсандағы N 243 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2011 жылы 30 желтоқсанда N 4284 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2012 жылғы 06 тамыздағы N 524 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2012.08.06  N 524 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңдарына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Мұрағаттық анықтамалар беру" электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау облыс әкімінің орынбасары Р. Нұртаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі                       Б. Қуандықов
Қызылорда облысы әкімдігінің
2011 жылғы "22" желтоқсандағы
N 243 қаулысымен бекітілген
"Мұрағаттық анықтамалар беру" электрондық мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет "Қызылорда облысының мұрағаттар мен құжаттама басқармасы" мемлекеттік мекемесімен, мекен-жайы: Ы.Жахаев көшесі, 76, интернет-ресурс: www.e-kyzylorda.kz, сол сияқты атауы мен мекен-жайлары осы "Мұрағаттық анықтамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінің (бұдан әрі – Регламент) 1-қосымшасында көрсетілген мұрағаттық мекемелермен көрсетіледі. Баламалы түрде осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы, сонымен бірге "электрондық үкімет" порталы арқылы көрсетіледі: www.e-gov.kz (одан әрі - портал) көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылдың 30 желтоқсандағы N 2315 қаулысымен бекітілген "Мұрағаттық анықтамалар беру" мемлекеттік қызметінің стандарты негізінде көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметінің автоматтандырылу дәрежесі – ішінара автоматтандырылған (медиа-алшақтықты қамтымайтын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі –ЭҮП) - нормативтік құқықтық базаны қоса, барлық шоғырланған үкіметтік ақпараттарға және электрондық мемлекеттік қызметтерге, бірыңғай колжетімділікті ұсынатын ақпараттық жүйе;

2) государственная база данных "Физические/юридические лица" (далее - ГБД ФЛ/ЮЛ) – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
3) государственное учреждение (далее - ГУ) – Управление архивов и документации Кызылординской области, архивные учреждения, непосредственно предоставляющие электронную государственную услугу;
4) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
5) интегрированная информационная система центров обслуживания населения (далее - ИИС ЦОН) – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также министерствами и ведомствами;
6) информационная система (далее - ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
7) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
8) местный исполнительный орган (далее - МИО) - коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом области, города республиканского значения и столицы, района (города областного значения), осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;
9) потребитель – физическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
10) региональный шлюз, как подсистема шлюза "электронного правительства" Республики Казахстан (далее - РШЭП) – информационная система для обеспечения интеграции инфраструктуры "е-правительство" и МИО (предоставление механизмов доступа местных исполнительных органов к государственным информационным ресурсам посредством шлюза "электронного правительства", а также оказание электронных услуг гражданам и бизнес-структурам на региональном уровне);
11) средства криптографической защиты информации (далее – СКЗИ) – алгоритмы и методы преобразования информации с целью сокрытия ее содержания и/или обеспечения аутентификации (под аутентификацией понимается установление подлинности информации и означает, что полученная информация была передана без искажений);

2) "Заңды/жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі – ЗТ/ЖТ МДҚ) – ақпараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты автоматты жинақтау, сақтау және өңдеуге арналған ақпараттық жүйе;
3) мемлекеттік мекеме (бұдан әрі – ММ) – Қызылорда облысының мұрағаттар мен құжаттама басқармасы, облыстық мемлекеттік, қала және аудан мұрағаттары;
4) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
5) Халыққа қызмет көрсету орталығының ықпалдастырылған ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ХҚКО ЫАЖ) - Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталығы, сондай-ақ мемлекеттік органдар арқылы халыққа (жеке және заңды тұлғаларға) қызмет көрсету процессін автоматтандыру үшін арналған ақпараттық жүйе;
6) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) – ақпараттық бағдарламалық кешенді қолдану арқылы ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату жіберу және ұсыну үшін арналған жүйе;
7) медиа-алшақтық – құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету барысында қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;
8) Жергілікті атқарушы орган (бұдан әрі – ЖАО) - тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқаруды өз құзыретінің шегінде облыс, республикалық және астаналық мағынадағы қалалар, аудан (облыстық мағынадағы қалалар) әкімінің басқаруымен, жүзеге асырылатын алқалы атқарушы орган;
9) тұтынушы – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке тұлға;
10) Қазақстан Республикасының "электрондық үкімет" шлюзінің қосалқы жүйесі ретіндегі аймақтық шлюз, (бұдан әрі – ЭҮАШ) - "е-үкімет" және ЖАО инфрақұрылымының интеграциясын қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе ("электрондық үкімет" шлюзі арқылы мемлекеттік ақпараттық ресурстарына жергілікті атқару органдардың кіруге рұқсат механизмдерін беру, сонымен қатар азаматтар мен бизнес-құрылымдарына аймақтық мәртебеде электрондық қызмет көрсету);
11) ақпаратты криптографиялық қорғау құралдары (бұдан әрі - АКҚҚ) – Оның мағынасын жасыру не/немесе түпнұсқаладыруды қамтамасыз ету (түпнұсқаландыру деп ақпараттың түпнұсқа екенін анықтау түсініледі және алынған ақпарат бұрмаланбай берілді дегенді білдіреді) мақсатында ақпаратты қайта құрудың алгоритмдері мен әдістері;

12) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги;
13) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
14) уполномоченный орган – государственный орган (государственное учреждение), осуществляющий оказание электронной государственной услуги;
15) ЦОН – Центр обслуживания населения;
16) шлюз "электронного правительства" (далее - ШЭП) - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг;
17) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
18) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
19) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения ГУ при оказании частично-автоматизированной электронной государственной услуги ГУ, непосредственно предоставляющего данную электронную государственную услугу согласно приложению 4 (рисунка 1) к настоящему Регламенту:
1) потребитель должен обратиться в ГУ для получения услуги, имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов, указанных в пункте 9 настоящего Регламента.
2) процесс 1 – процесс проверки подлинности заявления и документов потребителя сотрудником ГУ;
3) процесс 2 – формирование сотрудником ГУ в устной форме сообщения об отказе потребителю в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в заявлении или в документах потребителя;
4) процесс 3 – ввод сотрудником ГУ данных потребителя в систему ИС МИО;
5) процесс 4 - запрос на проверку данных потребителя из ГБД ФЛ/ЮЛ;
6) процесс 5 - формирование сообщения о том, что не удалось проверить информацию в ГБД ФЛ/ЮЛ, в связи с отсутствием запрошенных данных потребителя в ГБД ФЛ/ЮЛ. Ввод сотрудником ГУ данных о физическом/юридическом лице вручную при наличии у потребителя оригинала документа, удостоверяющего личность потребителя или документа, удостоверяющего полномочия доверенного лица;

12) функционалдық құрылымдық бірліктер (бұдан әрі - ФҚБ) – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің және өзге де ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі;
13) транзакциялық қызмет – пайдаланушыларға электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдалана отырып, өзара ақпарат алмасуды талап ететін электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөніндегі қызмет;
14) уәкілетті орган – электронды мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік мекеме;
15) халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі - ХҚКО) – республикалық мемлекеттік кәсіп орын, "бір терезе" принципі бойынша өтініштерді қабылдау және құжаттарды беру бойынша жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет ұсынуды ұйымдастырады;
16) "электрондық үкіметтің" шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) – электрондық қызметтерді жүзеге асыру шеңберінде "электрондық үкімет" ақпараттық жүйелерді интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе;
17) электронды цифрлы қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) – электрондық цифрлы қол құралдарымен құралған және электрондық құжаттың растығын, мазмұнының өзгермегенін растайтын электрондық цифрлы белгілер жиынтығы;
18) электрондық мемлекеттік қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдалану арқылы электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
19) электрондық құжат – ақпарат электрондық цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
6. Осы Регламенттің 4-қосымшасына (1-сурет) сәйкес ішінара автоматтандырылған электрондық қызметті көрсететін кезде ММ-нің адымдық әрекеттері мен шешімдері:
1) Тұтынушы электрондық қызметті қолдану үшін ММ-ге өзінің жеке құжаты мен арызының түпнұсқасымен келуі тиіс. Тиісті құжаттар тізімі осы Регламенттің 9-тармағында сипатталған;
2) 1-үдеріс - тұтынушы арызы және жеке құжаттарының дұрыстығын ММ қызметкерінің тексеруі;
3) 2-үдеріс - ММ қызметкерінің тұтынушының деректерінде кемшіліктердің болуына және ММ-де мұрағаттық құжаттардың болмауына байланысты сұралып отырған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы ауызша хабарлау;
4) 3-үдеріс - ММ қызметкерінің тұтынушы деректерін ЖАО АЖ енгізу;
5) 4-үдеріс – ЗТ/ЖТ МДҚ – дан тексеру сұранысы арқылы тұтынушының құжаттарын және өтініштің дұрыстығын ММ қызметкерінің тексеруі;
6) 5-үдеріс – сұранысқа байланысты деректердің ЗТ/ЖТ МДҚ-да болмауы туралы хабарламаны әзірлеу; тұтынушының жеке куәлігінің немесе сенімді тұлғасының өкілдігін куәландыратын құжатының түпнұсқасы болған жағдайда жеке/заңды тұлға туралы мәліметтерді ММ қызметкерінің енгізуі;

7) процесс 6 – сканирование сотрудником ГУ необходимых документов, предоставленных потребителем для последующего прикрепления их к форме заявления в системе ИС МИО;
8) процесс 7 – регистрация заявления потребителя сотрудником ГУ;
9) процесс 8 – подписание посредством ЭЦП сотрудника ГУ заполненной формы (введенных данных) заявления потребителя на оказание электронной государственной услуги;
10) условие 1 - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП сотрудника ГУ с использованием СКЗИ потребителя и информационной системы удостоверяющего центра (далее – ИС УЦ);
11) процесс 9 - формирование сообщения об отказе в подписании, в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника ГУ;
12) процесс 10 - подписание посредством ЭЦП сотрудника ГУ заполненной формы (введенных данных и сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
13) процесс 11 – процесс автоматической передачи статуса запроса потребителя на оказание электронной государственной услуги из системы ИС МИО в систему мониторинга ИИС ЦОН;
14) процесс 12 - обработка запроса потребителя сотрудниками ГУ в ИС МИО от 15 до 30 календарных дней (в исключительных случаях до 6 месяцев);
15) процесс 13 - формирование результата оказания электронной государственной услуги (электронный документ или документ на бумажном носителе, оформленный в установленном законодательством Республики Казахстан порядке) в соответствии с запросом потребителя. Электронный документ формируется с использованием СКЗИ государственного органа и ИС УЦ;
16) процесс 14 - процесс автоматической передачи статуса исполнения запроса из системы ИС МИО в ИИС ЦОН;
17) процесс 15 - выдача выходного документа, сформированного сотрудником ГУ в ИС МИО потребителю услуги вручную или посредством отправки на электронную почту.
7. Пошаговые действия и решения ГУ при оказании частично-автоматизированной электронной государственной услуги посредством ЦОН согласно приложению 4 к настоящему Регламенту (рисунок 2):
1) потребитель должен обратиться в ЦОН для получения услуги, имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов, указанных в пункте 9 настоящего Регламента;
2) процесс 1 – процесс проверки подлинности заявления и документов потребителя сотрудником ЦОН;
3) процесс 2 – формирование сотрудником ЦОН в устной форме сообщения об отказе потребителю в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющими нарушениями в заявлении или в документах потребителя;
4) процесс 3 – ввод сотрудником ЦОН данных потребителя в системе ИИС ЦОН;

7) 6-үдеріс – ЖАО АЖ-гі талаптарға сәйкес тұтынушының тиісті арызы мен жеке құжаттарын ММ қызметкерінің сканер арқылы өткізіп, тіркеуі;
8) 7-үдеріс – тұтынушының арызын ММ қызметкерінің тіркеуі;
9) 8-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудегі тұтынушының өтініші толтырылған нысанына ММ қызметкерінің ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
10) 1-шарт – Тұтынушының АКҚҚ арқылы және куәландыратын орталықтың ақпараттық жүйесін қолдана отырып, ММ қызметкерінің ЭЦҚ-ң дұрыстығын және тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін тексеруі;
11) 9-үдеріс – ММ қызметкерінің ЭЦҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты қол қоюдан бас тарту туралы хабарламаны дайындауы;
12) 10-үдеріс – ММ қызметкерінің электрондық қызмет көрсетуде ЭЦҚ арқылы толтырылған мәтінге қол қоюы (енгізілген деректер мен сканерленген құжаттар);
13) 11-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудегі тұтынушының сұраныс жағдайын ЖАО АЖ–нен ХҚКО ЫАЖ–не автоматты түрде көшіру;
14) 12-үдеріс - ММ қызметкерінің тұтынушы арызын ЖАО АЖ-де 15 күннен 30 күнге дейін ()он бес күнтізбелік күнде өңдеу;
15) 13-үдеріс - тұтынушының сұранысына сәйкес электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін (Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен рәсімделген қағаз тасығыштағы құжаттың түрі) қалыптастыру. Электронды құжат ММ АҚҚ арқылы орындалады;
16) 14-үдеріс – ЖАО АЖ–нен ХҚКО ЫАЖ–не сұраныстың орындалудағы жағдайын автоматты түрде жіберу;
17) 15-үдеріс – ММ қызметкерінің ЖАО АЖ–де қалыптастырылған шығыс құжатын тұтынушыға қолма–қол немесе электрондық почта арқылы жіберуі;
7. Осы Регламенттің 4-қосымшасына (2-сурет) сәйкес, ХҚКО арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудегі ММ-нің адымдық әрекеттер мен шешімдері:
1) тұтынушы электрондық мемлекеттік қызметті қолдану үшін ХҚКО-на өз арызы және қажетті құжаттардың түпнұсқаларымен баруы керек. Тиісті құжаттар тізімі осы Регламенттің 9-тармағында сипатталған;
2) 1-үдеріс – ХҚКО қызметкерінің тұтынушының өтініші мен жеке құжаттар түпнұсқалығы мен дұрыстығын тексеру барысы;
3) 2-үдеріс - ХҚКО қызметкерінің тұтынушының арызында немесе құжаттарында кемшіліктердің болуына байланысты сұралып отырған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы ауызша хабарлау;
4) 3-үдеріс – тұтынушының арызын ХҚКО қызметкерінің ХҚКО ЫАЖ-де тіркеуі;

5) процесс 4 - запрос на проверку данных потребителя из ГБД ФЛ/ЮЛ;
6) процесс 5 - формирование сообщения о том, что не удалось проверить информацию в ГБД ФЛ/ЮЛ, в связи с отсутствием запрошенных данных потребителя в ГБД ФЛ/ЮЛ. Ввод сотрудником ГУ данных о физическом/юридическом лице вручную при наличии у потребителя оригинала документа, удостоверяющего личность потребителя или документа удостоверяющего полномочия доверенного лица;
7) процесс 6 – сканирование сотрудником ЦОН необходимых документов, предоставленных потребителем для последующего прикрепления их к форме заявления в системе ИИС ЦОН;
8) процесс 7 – регистрация заявления сотрудником ЦОН в ИИС ЦОН и выдача уведомления о регистрации потребителю;
9) процесс 8 – подписание посредством ЭЦП сотрудника ЦОН заполненной формы (введенных данных) заявления потребителя на оказание электронной государственной услуги;
10) условие 1 - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП сотрудника ЦОН с использованием СКЗИ потребителя и информационной системы удостоверяющего центра (далее – ИС УЦ);
11) процесс 9 - формирование сообщения об отказе в подписании, в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника ЦОН;
12) процесс 10 - подписание посредством ЭЦП сотрудника ЦОН заполненной формы (введенных данных и сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
13) процесс 11 – процесс автоматической передачи заявления (запроса) потребителя на оказание электронной государственной услуги из системы ИИС ЦОН в ИС МИО;
14) процесс 12 - обработка запроса сотрудником ГУ в ИС МИО от 15 до 30 дней (в исключительных случаях до 6 месяцев);
15) процесс 13 - формирование результата оказания электронной государственной услуги (электронный документ или документ на бумажном носителе, оформленный в установленном законодательством Республики Казахстан порядке) в соответствии с запросом потребителя. Электронный документ формируется с использованием СКЗИ государственного органа и ИС УЦ;
16) процесс 14 - процесс автоматической передачи выходного документа (ответ на запрос), сформированного сотрудником ГУ, из системы ИС МИО в ИИС ЦОН;
17) процесс 15 - выдача выходного документа сотрудником ЦОН потребителю услуги вручную или посредством отправки на электронную почту
8. Пошаговые действия и решения ГУ при оказании частично-автоматизированной электронной государственной услуги посредством портала "электронного правительства", согласно приложению 4 настоящего Регламента (рисунок 3):
1) потребитель должен пройти регистрацию на ПЭП с помощью ИИН/БИН (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);

5) 4-үдеріс – ЖТ МДҚ/ЗТ МДҚ – дан тексеру сұранысы арқылы тұтынушының құжаттарын және өтініштің дұрыстығын ММ қызметкерінің тексеруі;
6) 5-үдеріс – сұранысқа байланысты деректердің ЗТ/ЖТ МДҚ-да болмауы туралы хабарламаны әзірлеу; тұтынушының жеке куәлігінің немесе сенімді тұлғасының өкілдігін куәландыратын құжатының түпнұсқасы болған жағдайда жеке/заңды тұлға туралы мәліметтерді ММ қызметкерінің енгізуі;
7) 6-үдеріс – ХҚКО ЫАЖ-де талаптарға сәйкес тұтынушының тиісті арызы мен жеке құжаттарын ХҚКО қызметкерінің сканерлеу;
8) 7-үдеріс – тұтынушының арызын ХҚКО қызметкерінің тіркеуі, тіркелген туралы тұтынушыға хабарлау;
9) 8-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудегі тұтынушының өтінішін толтырылған нысанына ХҚКО қызметкерінің ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
10) 1-шарт – тұтынушының АКҚҚ арқылы және куәландыратын орталықтың ақпараттық жүйесін қолдана отырып, ХҚКО қызметкерінің ЭЦҚ-ң дұрыстығын және тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін тексеруі;
11) 9-үдеріс – ХҚКО қызметкерінің ЭЦҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты қол қоюдан бас тарту туралы хабарламаны әзірлеу;
12) 10-үдеріс – ХҚКО қызметкерінің электрондық қызмет көрсетуде ЭЦҚ арқылы толтырылған мәтінге қол қоюы (енгізілген деректер мен сканерленген құжаттар);
13) 11-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудегі тұтынушының сұраныс жағдайын ХҚКО ЫАЖ–нен ЖАО АЖ–не автоматты түрде көшіруі;
14) 12-үдеріс - ММ қызметкерінің тұтынушы арызын ЖАО АЖ-де он бес күнтізбелік күнде өңдеу;
15) 13-үдеріс - тұтынушының сұранысына сәйкес электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін (Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен рәсімделген қағаз тасығыштағы құжаттың түрі) қалыптастыру. Электронды құжат ММ АҚҚ арқылы орындалады.
16) 14-үдеріс – ММ қызметкерінің ЖАО АЖ–нен ЫАЖ–не сұраныстың орындалудағы жағдайын автоматты түрде жіберуі;
17) 15-үдеріс – ХҚКО қызметкерінің ЖАО АЖ–де қалыптастырылған шығыс құжатын тұтынушыға қолма–қол немесе электрондық почта арқылы жіберуі.
8. Осы Регламенттің 4-қосымшасына (3-сурет) сәйкес, "электрондық үкімет" порталы арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудегі ММ-нің адымдық әрекеттер мен шешімдері:
1) тұтынушы ЖСН/БИН арқылы ЭҮП тіркеуден өтуі керек (ЭҮП-ға тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);

2) потребителю предоставляется результат оказания электронной государственной услуги на основе запроса, поданного в государственный орган в виде электронного документа, подписанного ключом ЭЦП потребителя услуг с использованием средства криптографической защиты, реализующего процесс формирования и проверки ЭЦП потребителя и ИС УЦ в соответствии с законом Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи";
3) процесс 1 - процесс проверки подлинности реквизитов потребителя на портале "электронного правительства" (ИИН и пароль);
4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 - выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 - запрос необходимых данных физического лица (потребителя) из ИС ГБД ФЛ/ЮЛ;
7) процесс 5 - ввод дополнительных данных потребителем и прикрепление сканированных копий необходимых документов;
8) процесс 6 - запрос идентификационных данных и данных о сроке действия регистрационного свидетельства ЭЦП потребителя в ИС УЦ;
9) условие 1 - проверка срока действия регистрационного свидетельства и подлинности ЭЦП потребителя с использованием СКЗИ потребителя и ИС УЦ;
10) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге, в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
11) процесс 8 - подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
12) процесс 9 – процесс автоматической передачи запроса потребителя на оказание электронной государственной услуги с ПЭП в ИС МИО посредством РШЭП и статуса запроса в ИИС ЦОН;
13) процесс 10 - обработка запроса сотрудником ГУ в ИС МИО от 15 до 30 дней (в исключительных случаях до 6 месяцев);
14) процесс 11 - формирование результата оказания услуги (электронный документ или документ на бумажном носителе, оформленный в установленном законодательством Республики Казахстан порядке) в соответствии с запросом потребителя. Электронный документ формируется с использованием СКЗИ государственного органа и ИС УЦ.
15) процесс 12 – процесс автоматической передачи электронного выходного документа из ИС МИО в личный кабинет потребителя на ПЭП и/или на электронную почту потребителя, а также передача статуса исполнения в ИИС ЦОН.

2) тұтынушыға "Электрондық құжат және электрондық цифрлік қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7-қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес КО ақпараттық жүйесінде және тұтынушының ЭЦҚ-сын тексеру арқылы қалыптастыру үдерісін іске асыратын, криптографикалық қорғау құралын пайдалану арқылы қызмет тұтынушысының ЭЦҚ арқылы қол қойылған, мемлекеттік органға электронды құжат түрінде ұсынылған электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ұсынылады;
3) 1-үдеріс - "Электрондық үкімет" порталында тұтынушының реквизиттерінің растығын тексеру үдерісі (ЖСН және пароль);
4) 2-үдеріс - тұтынушының мәлеметтерінде орын алған қателіктерге байланысты сұралған электронды мемлекеттік қызмет көрсетуге бас тарту туралы хабарламаны әзірлеу;
5) 3-үдеріс – осы Регламентте көрсетілген қызметтерді тұтынушының таңдауы, қызмет көрсету және тұтынушы форманы толтыру үшін экранға форманы шығару (мәліметтер енгізу), құрылымы мен форматтық талаптарын ескеріп;
6) 4-үдеріс - ЗТ/ЖТ МДҚ ақпараттық жүйесінен жеке тұлғаның (тұтынушының) қажетті мәліметтерін сұрау;
7) 5-үдеріс – тұтынушының қосымша мәліметтерін енгізу және қажетті сканерленген құжаттарын қосу;
8) 6-үдеріс – КО АЖ тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамды мерзімі туралы мәліметті және идентификациялық мәліметтерді сұрау;
9) 1-шарт – КО АЖ және тұтынушының АКҚҚ пайдаланып ЭЦҚ растығын және ЭЦҚ тіркеу куәлігінің жарамды мерзімін тексеру;
10) 7-үдеріс – тұтынушының ЭЦҚ расталмағандықтан сұралған электронды мемлекеттік қызмет көрсетуге бас тарту туралы хабарламаны әзірлеу;
11) 8-үдеріс - электронды мемлекеттік қызмет көрсетуге толтырылған сұрау формасын тұтынушының ЭЦҚ арқылы қол қою;
12) 9-үдеріс - электронды мемлекеттік қызмет көрсетуге тұтынушының сұранысын автоматты түрде ХҚО ЫАЖ сұраныс жағдайы мен ЭҮАШ арқылы ЭҮП-нан ЖАО АЖ-не автоматты түрде сұраныс жіберу;
13) 10-үдеріс – ММ қызметкеркері он бес күн ішінде ЖАО АЖ–дегі сұранысты өңдеу;
14) 11-үдеріс – тұтынушының сұрауына сәйкес қызмет көрсету нәтижесін қалыптастыру (электронды құжат немесе Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіпке сәйкес рәсімделген қағаз тасығыштағы құжат). Электронды құжат мемлекеттік органның ЭҮАШ және КО ақпараттық жүйесін пайдаланып қалыптастырылады;
15) 12-үдеріс – электронды шығыс құжатты автоматты түрде тұтынушының электронды поштасына және /немесе ЭҮП тұтынушының жеке кабинетіне ЖАО АЖ нен жіберу, сонымен қатар ХҚО ЫАЖ атқару мәртебесін беру;

16) процесс 13 – процесс получения потребителем электронного выходного документа в личном кабинете на ПЭП и/или на электронной почте.
9. В приложении 6 к настоящему Регламенту представлены экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП.
Список документов, прилагаемых к заявлению:
при обращении в ГУ:
1) заявление с указанием сведений, которые необходимо подтвердить;
2) документ, удостоверяющий личность потребителя при личном посещении потребителя или нотариально удостоверенная доверенность.
В случае обращения потребителя через портал электронный запрос заверяется ЭЦП лица, направившего запрос.
при обращении в ЦОН:
1) заявление (письмо) с указанием сведений, которые необходимо подтвердить;
2) оригинал и копию документа, удостоверяющего личность потребителя при личном посещении потребителя или нотариально удостоверенная доверенность.
При приеме пакета документов, сотрудник ЦОН сверяет подлинность копии с оригиналом и возвращает оригинал потребителю.
В случае необходимости, потребитель прилагает к заявлению (письму, электронному запросу) соответствующие документы и материалы, либо их копии.
Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении в ГУ/ЦОН.
Наименования государственных органов, их юридические адреса, номера телефонов, адреса электронной почты для получения информации об электронной государственной услуге, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а также в случае необходимости оценки качества электронной государственной услуги указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему Регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия в процессе оказания электронной государственной услуги
10. Перечень структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений, организаций и ИС, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
ПЭП;
ИС МИО;
РШЭП (ШЭП);
ИИС ЦОН;
ГУ согласно приложению 1 к настоящему Регламенту;
ЦОН согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
11. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) структурных подразделений государственных органов, ГУ или иных организаций с указанием срока выполнения каждого действия приведено в приложении 3 к настоящему Регламенту.
12. В приложении 4 к настоящему Регламенту (рисунок 123) представлены диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями, указанными в приложении 3 настоящего Регламента.

16) 13-үдеріс - электронды шығыс құжатты автоматты түрде тұтынушының электронды поштасында немесе ЭҮП тұтынушының жеке кабинетінде алу.
9. Осы Регламенттегі 6-қосымшада сұрауды толтырудың экрандық нысандары және тұтынушыға ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет алуы жағдайында көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызметке өтініш нысаны көрсетілген.
Өтінішке қоса тіркелген құжаттар тізімі:
ММ-ге өтініш жасағанда:
1) міндетті дәлелденуге тиіс мәліметтер көрсетілген өтініш;
2) тұтынушы жеке келген кезде тұтынушыны куәландыратын құжат немесе басқа адамға нотариалдық куәләндырылған сенімхат;
Тұтынушы портал арқылы өтініш жасаған жағдайда электрондық сұраныс жіберуші тұлғаның электрондық сандық қолымен расталады.
ХҚКО-на өтініш жасағанда:
1) міндетті дәлелденуге тиіс мәліметтер көрсетілген өтініш;
2) тұтынушы жеке келген кезде оны куәләндыратын құжаттың түпнұсқасы мен көшірмесі немесе басқа адамға нотариалдық куәләндырылған сенімхат;
Орталықтағы қызметкер құжаттар жиынтығын қабылдау кезінде көшірменің шынайлылығын түпнұсқамен салыстырып, түпнұсқаны тұтынушыға қайтарады.
Қажет болған жағдайда тұтынушы өтінішке (хатқа, электрондық сұранысқа) тиісті құжаттар мен материалдарды немесе олардың көшірмелерін қосады.
Қабылдаушының электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша сұраныстың орындалу мәртебесін тексеру әдісі: "Электронды үкімет" порталындағы "Қызмет алу тарихы" бөлімінде, сондай-ақ ММ/ХҚКО-ға өтініш пен бару кезінде.
Мемлекеттік органдардың атаулары, олардың заңды мекен- жайлары, телефон нөмірлері, электрондық мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпаратты алу үшін электрондық пошта мекен-жайы, уәкілетті лауазымды тұлғалардың әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ электрондық мемлекеттік қызмет сапасын бағалау қажеттігі осы Регламентте 1-ші және 2-қосымшаларда көрсетілген.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзара іс-әрекет тәртібінің сипаты
10. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, ұйымдар мен АЖ құрылымдық бөлімшелерінің тізімі:
ЭҮП;
ЖАО АЖ;
ЭҮАШ (ЭҮШ);
ХҚКО ЫАЖ;
ММ осы регламентте 1-қосымшаға сәйкес;
ХҚКО осы регламентте 2-қосымшаға сәйкес;
11. Мемлекеттік органдар, ММ немесе басқа ұйымдар құрылымдық бөлімшелерінің әрекеттері (процедуралары, міндеттері, операциялары) жүйелігінің мәтіндік кестелік сипаты, әр істің орындалу мерзімі көрсетіліп, осы Регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
12. Осы Регламенттің 4-қосымшасында (123 суреттер) мемлекеттік органдар, ММ немесе басқа ұйымдар құрылымдық бөлімшелерінің пайымдық жүйелік қызметтерінің өзара қатынасы бейнеленген (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесі кезіндегі) диаграммалар (сызбалар), осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген олардың сипаттарына сәйкес беріліп отыр.

13. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему Регламенту.
14. В приложениях 67 к настоящему Регламенту представлены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ), включая формы уведомления.
15. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителями:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) законность при исполнении служебного долга;
3) соблюдение профессиональной этики и культуры;
4) представление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечение сохранности документов, которые потребитель не получил в установленные сроки.
16. Технические условия оказания электронной государственной услуги: поддерживаемые устройства доступа и оказания электронных государственных услуг (компьютер, пункт общественного доступа к сети Интернет, ЦОН, ГУ).
Приложение 1
к регламенту
электронной государственной услуги
"Выдача архивных справок"
Наименования и адреса архивных учреждений, предоставляющих государственную услугу:
Р/с
Наименование архивных
учреждений
Адрес
Контактные телефоны
Электронные адреса
1
ГУ "Управление архивов и документации Кызылординской области"
город Кызылорда, ул. Ы. Жахаева, 76
8(724)227-32-90
uprarhiv_k-orda@mail.ru
2
ГУ "Государственный архив Кызылординской области"
город Кызылорда,  ул.А.Токмаганбетова,44
8(724)227-08-53
oblarhiv_korda@mail.ru
3
Филиал государственного архива Кызылординской области
город Кызылорда,
ул. Ы. Жахаева, 76
8(724)2227-28-33
filialarhiv_korda@mail.ru
4
ГУ "Кызылординский городской архив"
город Кызылорда, ул. Ы. Жахаева, 76
8(724)227-45-14
gorarhiv_korda@mail.ru
5
ГУ "Аральский районный архив"
Кызылординская область, город Аральск, ул. газета Толкын, 1
8(724)332-14-87
aral_arhiv@mail.ru
6
ГУ "Казалинский районный архив"
Кызылординская область, пос. Айтеке би,
ул. Жанкожа батыра, 98
8(724)382-62-32
kazali_arhiv@mail.ru
7
ГУ "Кармакшинский районный архив"
Кызылординская область пос.Жосалы, ул.Амангельды, 42
8(724)372-21-88
josali_arhiv@mail.ru
8
ГУ "Жалагашский районный архив"
Кызылординская область, пос. Жалагаш,
ул. Жамбыла, 4
8(724)31 3-24-29
zhalagasharhiv@mail.ru
9
ГУ "Шиелийский районный архив"
Кызылординская область, пос. Шиели,
ул. Амангельди, 111
8(724)324-55-04
arhiv-shieli@mail.ru
10
ГУ "Сырдарьинский районный архив"
Кызылординская область, пос. Теренозек, ул.Алиакбарова,16
8(724)362-10-67
terenozek-arhiv@mail.ru
11
ГУ "Жанакорганский районный архив"
Кызылординская область, пос.Жанакорган, ул.Мусаханова, 4
8(724) 352-29-04
janakorgan-arhiv@mail.ru
Примечание: ГУ - государственное учреждение
Приложение 2
к регламенту
электронной государственной услуги
"Выдача архивных справок"
Наименования и адреса Центров обслуживания населения, предоставляющих государственную услугу:
N Наименование Центров обслуживания населения Адреса Центров обслуживания населения Контактные телефоны Электронные адреса
1
ГУ "Центр обслуживания населения Кызылординской области"
г.Кызылорда,
ул. Муратбаева, б/н
8(724)223-07-16
kyzylorda-con@mail.ru
2
N1 городской филиал Центра обслуживания населения г.Кызылорды
пос. Тасбугет,
ул. Амангельды, б/н
8(724)221-66-11,
21-63-61
-
3
N2 городской филиал Центра обслуживания населения г.Кызылорды
г.Кызылорда,
ул. Жанкожа батыра, 82а
8(724)225-60-57,

13. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері, осы Регламенттегі 5-қосымшаға сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
14. Осы Регламентте 67-қосымшаларда электрондық мемлекеттік қызмет көрсету (шығыс құжаты) нәтижелері көрсетілуі керек, хабардар ету нысанымен қоса, үлгілер мен бланкілер нысандары ұсынылып отыр.
15. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қойылатын талаптар:
1) адамдардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борыштарын атқарудағы заңдылықтар;
3) кәсіби әдеп пен мәдениетті сақтау;
4) орындалған және толық ақпараттар беру;
5) ақпараттардың қорғалуы мен құпиялылығы;
6) тұтынушы белгіленген мерзімде ала алмаған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
16. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары:
Электронды мемлекеттік қызмет көрсету мен қолжетімділігін көтермелеу құрылымы (компьютер, Интернет жүйесіне қоғамдық қолжетімділік қосыны, ХҚКО, мемлекеттік мекемелер).
"Мұрағаттық анықтамалар беру"
электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсететін мұрағат мекемелерінің атауы және мекен-жайлары:
Р/с Мұрағат мекемелерінің атауы Мекен-жайы Телефон нөмірі Электронды мекен-жайы
1
"Қызылорда облысының мұрағаттар мен құжаттама басқармасы" ММ
Қызылорда қаласы,
Ы. Жахаев көшесі, 76
8(724)227-32-90
uprarhiv_k-orda@mail.ru
2
"Қызылорда облысының мемлекеттік
мұрағаты" ММ
Қызылорда қаласы, А. Тоқмағанбетов көшесі, 44
8(724)227-08-53
oblgоsarhiv_korda
@mail.ru
3
Қызылорда облысының мемлекеттік мұрағатының филиалы
Қызылорда қаласы,
Ы. Жахаев көшесі, 76
8(724)227-28-33
filialarhiv_korda
@mail.ru
4
"Қызылорда қалалық мұрағаты" ММ
Қызылорда қаласы, Ы. Жахаев көшесі, 76
8(724)227-45-14
gorarhiv_korda
@mail.ru
5
"Арал аудандық
мұрағаты" ММ
Қызылорда облысы, Арал қ., Толқын газеті көшесі, 1
8(724)3322-14-87
aral_arhiv@mail.ru
6
"Қазалы аудандық мұрағаты" ММ
Қызылорда облысы, Әйтеке би кенті, Жаңқожа батыр көшесі, 98
8(724)3822-62-32
kazali_arhiv@mail.ru
7
"Қармақшы аудандық
мұрағаты" ММ
Қызылорда облысы, Жосалы қыстағы, Амангелді көшесі, 42
8(724)3722-21-88
josali_arhiv@mail.ru
8
"Жалағаш аудандық мұрағаты" ММ
Қызылорда облысы, Жалағаш қыстағы, Жамбыл көшесі 4
8(724)3123-17-43
zhalagasharhiv@mail.ru
9
"Шиелі аудандық
мұрағаты" ММ
Қызылорда облысы, Шиелі қыстағы, Амангелді көшесі 111
8(724)3224-55-04
arhiv-shieli@mail.ru
10
"Сырдария аудандық мұрағаты" ММ
Қызылорда облысы, Тереңөзек қыстағы, Алиакбаров көшесі, 16
8(724)3622-10-67
terenozek-arhiv@mail.ru
11
"Жаңақорған аудандық мұрағаты" ММ
Қызылорда облысы, Жаңақорған қыстағы, Мусаханов көшесі, 4
8(724)3522-29-04
janakorgan-arhiv@mail.ru
Ескерту: ММ – мемлекеттік мекеме.
"Мұрағаттық анықтамалар беру"
электрондық мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсететін халыққа қызмет көрсету орталықтарының атауы және мекен-жайлары:
N ХҚКО-ның атауы Мекен-жайы Телефон нөмері Электронды мекен-жайы
1
"Қызылорда облысының Халыққа қызмет көрсету орталығы" ММ
Қызылорда қаласы, Мұратбаев көшесі, н/з
8(724)22
3-07-16
кyzylorda-con@mail.ru
2
N 1 қалалық филиалы
Тасбөгет қыстағы, Амангелді көшесі, н/з
8(724)2
21-66-11, 2163-61
-
3
N 2 қалалық филиалы
Қызылорда қаласы, Жанқожа батыр көшесі, 82 а
8(724)2 25-60-57,

1) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование
СФЕ, ИС
ГУ
ИС МИО
РШЭП (ШЭП)
ИИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка подлин-ности заявления и документов, ввод данных в ИС МИО
Проверка данных в ГБД ФЛ/ЮЛ, прикрепление сканированных документов в систему
Маршрутизация уведомления о статусах из ИС МИО в ИИС ЦОН
Присвоение номера заявлению. Формирование уведомления с указанием текущего статуса
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Прием заявления и документов на получения услуги
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Маршрутизация запроса
Отображение статуса поступившие
5
Сроки исполнения
Не более 15 минут
Не более 5 минут
Не более 5 минут
Не более 5 минут

1) Негізгі үдерістің іс-қимылы (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-қимыл N (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
2
ҚФБ, АЖ атауы
ММ
ЖАО АЖ
ЭҮАШ (ЭҮШ)
ХҚКО ЫАЖ
3
Іс-қимыл атауы (процесс, рәсім, операция) және олардың бейнесі
Өтініш пен құжаттардың шынайылығын тексеру, ЖАО АЖ мәліметтерді енгізу
ЖТ ММБ /ЗТ ММБ
мәліметтерді тексеру, жүйеге сканерленген құжаттарды тіркеу
ЖАО АЖ мен ХҚКО ЫАЖ арасындағы мәртебесі туралы ескертуді бағыттау
Өтінішке нөмір беру. Ағымдағы мәртебесі көрсетілген ескертуді қалыптастыру
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-реттеу шешімі)
Қызметтер алуға өтініш пен құжаттар қабылдау
Өтінішке номер бере отырып сұрауды тіркеу
Сұрауды бағыттау
Түскендердің мәртебесін көрсету
5
Орындау мерзімі
15 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес

2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование
СФЕ, ИС
ГУ
ИС МИО
РШЭП (ШЭП)
ИИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Формирование ответа с выдачей архивной справки, либо формирование обоснованного отказа. Принятие решения
Формирование справки.
Формирование уведомления
о смене статуса оказания услуги
Маршрутизация уведомления
Отображение уведомления, статуса
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Формирование справки, либо обоснованного отказа
Формирование выходного документа и статусов исполнения запроса
Маршрутизация
Отображение статусов исполнения
5
Сроки исполнения
От 15 до 30 календарных дней (в исключительных случаях до 6 месяцев)
Не более 5 минут
Не более 5 минут
Не более 5 минут

2) Негізгі үдерістің іс-қимылы (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-қимыл N (жұмыс барысы, ағыны)
5
6
7
8
2
ҚФБ, АЖ атауы
ММ
ЖАО АЖ
ЭҮАШ (ЭҮШ)
ХҚКО ЫАЖ
3
Іс-қимыл атауы (процесс, рәсім, операция) және олардың бейнесі
Сұрауды орындау. Мұрағаттық анықтама берудегі жауапты немесе негізделген бас тартуды құрастыру. Шешім қабылдау
Анықтама қалыптастыру. Қызмет көрсету мәртебесін ауыстыру туралы ескерту қалыптастыру
Ескертуді бағыттау
Ескертудің мәртебесін көрсету
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-реттеу шешімі)
Анықтаманы немесе негізделген бас тартуды құрастыру
Шығыс құжатын және сұрауды орындау мәртебесін қалыптастыру
Бағыттау
Атқару мәртебесін көрсету
5
Орындау мерзімі
15-тен 30 күнтізбелік күн ішінде (ерекше жағдайда 6 айға дейін)
5 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес

3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
9
10
11
12
2
Наименование
СФЕ, ИС
ГУ
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ИИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа
Формирование и регистрация выходного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица
Маршрутизация уведомления с выходным документом
Отображение уведомления о завершении оказания услуги с выходным документом
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача выходного документа потребителю при обращении в ГУ
Отправка уведомления с выходным документом
Маршрутизация
Отображение статуса завершения исполнения
5
Сроки исполнения
От 15 до 30 календарных дней (в исключительных случаях до 6 месяцев)
Не более 5 минут
Не более 5 минут
Не более 5 минут
Таблица 2. Описание действий посредством ЦОН

3) Негізгі үдерістің іс-қимылы (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-қимыл N (жұмыс барысы, ағыны)
9
10
11
12
2
ҚФБ, АЖ атауы
ММ
ЖАО АЖ
ЭҮАШ (ЭҮШ)
ХҚКО ЫАЖ
3
Іс-қимыл атауы (процесс, рәсім, операция) және олардың бейнесі
Шығыс құжатын жасау
Уәкілетті тұлғаның ЭСҚ қол қойылған шығыс құжатын құрастыру және тіркеу
Шығыс құжаттардың ескертуін бағыттау
Шығыс құжатымен қызмет көрсету аяқталғаны туралы ескертуді көрсету
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-реттеу шешімі)
ММ-ге жүгінген жағдайда тұтынушыға шығыс құжатын беру
Шығыс құжатымен ескертуді жолдау
Бағыттау
Орындауды аяқтау мәртебесін көрсету
5
Орындау мерзімі
15-тен 30 күнтізбелік күн ішінде (ерекше жағдайда 6 айға дейін)
5 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес
2-кесте. ХҚКО арқылы іс-қимылдарды бейнелеу

1) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ, ИС
ПЭП
РШЭП (ШЭП)
ИС МИО
ИИС ЦОН
ГУ
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка подлинности данных (ЭЦП потребителя).
Сохранение заявления и отправка посредством РШЭП (ШЭП)
Маршрутизация уведомления в ИС МИО
Присвоение номера заявлению. Формирование уведомления с указанием текущего статуса
Отображение статуса поступившие
Принятие заявления на исполнение
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса или уведомление об отказе
Маршрутизация запроса
Отправка уведомления на ПЭП
Отображение статуса
Принятие на исполнение
5
Сроки исполнения
Не более 5 минут
Не более 5 минут
Не более 5 минут
Не более 5 минут
В течение 3 календарных дней

1) Негізгі үдерістің іс-қимылы (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-қимыл N (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЭҮП
ЭҮАШ
ЖАО АЖ
ХҚКО ЫАЖ
ММ
3
Іс-қимыл атауы (процесс, рәсім, операция) және олардың бейнесі
Мәліметтердің шынайылы-ғын тексеру.
Өтінішті сақтау және ЭҮШ арқылы жолдау
ЖАО АЖ ескертуді бағыттау
Өтінішке номер беру. Ағымдағы мәртебесін көрсете отырып ескертуді қалыптастыру
Түскендер мәртебесін көрсету
Өтінішті орындауға қабылдау
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-реттеу шешімі)
Бас тарту туралы ескерту немесе сұранысты сәтті қалыптастыру туралы ескертуді көрсету
Сұранысты бағыттау
ЭҮП-ке ескертуді жіберу
Мәртебесін көрсету
Қызметтер алуға өтініш пен құжаттар қабылдау
5
Орындау мерзімі
5 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес
Үш күнтізбелік күн ішінде

2) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наименование СФЕ, ИС
ГУ
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение запроса. Формирование ответа с выдачей архивной справки, либо формирование обоснованного отказа
Формирование выходного документа. Формирование уведомления о смене статуса оказания услуги
Маршрутизация с уведомлением
Отображение уведомления
Отображение уведомления
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Формирование справки, либо обоснованного отказа
Формирование выходного документа и статуса
Маршрутизация
Отображение статусов исполнения с выходным документом
Отображение статусов исполнения
5
Сроки исполнения
От 15 до 30 календарных дней (в исключительных случаях до 6 месяцев)
Не более 5 минут
Не более 5 минут
Не более 5 минут
Не более 5 минут

2) Негізгі үдерістің іс-қимылы (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-қимыл N (жұмыс барысы, ағыны)
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
ММ
ЖАО АЖ
ЭҮШ
ЭҮП
ХҚКО ЫАЖ
3
Іс-қимыл атауы (процесс, рәсім, операция) және олардың бейнесі
Сұрауды орындау. Мұрағаттық анықтама берудегі жауапты немесе негізделген бас тартуды құрастыру. Шешім қабылдау
Шығыс құжатын қалыптастыру.
Қызмет көрсету мәртебесінің өзгергені туралы ескерту қалыптастыру
Ескертуді бағыттау
Ескертуді көрсету
Ескертуді көрсету
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-реттеу шешімі)
Анықтаманы немесе негізделген бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатын және мәртебені қалыптастыру
Бағыттау
Шығыс құжаты-мен орындау мәртебесін көрсету
Орындау мәртебесін көрсету
5
Орындау мерзімі
15-тен 30 күнтізбелік күн ішінде (ерекше жағдайда 6 айға дейін)
5 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес

3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наименование СФЕ, ИС
ГУ
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИИС ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Создание выходного документа. Подписание документа
Регистрация выходного документа.
Формирование выходного документа, подписанного уполномоченным лицом
Маршрутизация уведомления с выходным документом
Отображение уведомления о завершении оказания услуги с возможностью просмотра выходного документа
Отображение уведомления о завершении оказания услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписанный выходной документ
Отправка уведомления с выходным документом
Маршрутизация
Отображение выходного документа
Отображение статусов исполнения
5
Сроки исполнения
От 15 до 30 календарных дней (в исключительных случаях до 6 месяцев)
Не более 5 минут
Не более 5 минут
Не более 5 минут
Примечание:
В данной таблице перечисляются действия (функции, процедуры, операции) ПЭП, ИС и всех СФЕ с указанием форм завершения, сроков исполнения и указанием номеров последующих действий в технологической цепочке процесса оказания электронной государственной услуги.
На основании таблицы приложения 3 к настоящему Регламенту строятся диаграммы функционального взаимодействия при оказании электронных государственных услуг.
Приложение 4
к регламенту
электронной государственной услуги
"Выдача архивных справок"
(смотрите в бумажном варианте)
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании частично-автоматизированной электронной государственной услуги посредством ГУ
Продолжение приложения 4
к регламенту
электронной государственной услуги
"Выдача архивных справок"
(смотрите в бумажном варианте)
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании частично-автоматизированной электронной государственной услуги посредством ЦОН
Продолжение приложения 4
к регламенту
электронной государственной услуги
"Выдача архивных справок"
(смотрите в бумажном варианте)
Рисунок 3. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании частично-автоматизированной электронной государственной услуги посредством портала "электронного правительства"
Продолжение приложения 4
к регламенту
электронной государственной услуги
"Выдача архивных справок"
Таблица. Условные обозначения
(смотрите в бумажном варианте)
Примечание:
Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:

3) Негізгі үдерістің іс-қимылы (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-қимыл N (жұмыс барысы, ағыны)
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
ММ
ЖАО АЖ
ЭҮШ
ЭҮП
ХҚКО ЫАЖ
3
Іс-қимыл атауы (процесс, рәсім, операция) және олардың бейнесі
Шығыс құжатын жасау. Құжатқа қол қою.
Шығыс құжатын тіркеу. Уәкілетті тұлға қол қойған шығыс құжатын қалыптастыру
Шығыс құжатымен ескертуді бағыттау
Шығыс құжатын көру мүмкіндігімен қызмет көрсетуді аяқтау туралы ескертуді көрсету
Қызмет көрсетуді аяқтау туралы ескертуді көрсету
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжаттар, ұйымдастыру-реттеу шешімі)
Қол қойылған шығыс құжаты
Шығыс құжатымен ескертуді жолдау
Бағыттау
Шығыс құжатын көрсету
Орындау мәртебесін көрсету
5
Орындау мерзімі
15-тен 30 күнтізбелік күн ішінде (ерекше жағдайда 6 айға дейін)
5 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес
5 минуттан артық емес
Ескертпе:
Аталған кестеде ЭҮП, АЖ және барлық ҚФБ іс-қимылдары аяқталу нысандарын, орындалу мерзімдерін және кейінгі іс-қимылдар нөмірлерін электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесінің технологиялық тізбесінде көрсете отырып беріледі.
Осы регламенттің 3-қосымшасы кестесінің негізінде электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимыл диаграммалары жасалады.
"Мұрағаттық анықтамалар беру"
электрондық мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
4-қосымша
(суретті қағаз жүзінде қараңыз)
1-сурет. ММ арқылы ішінара атоматтандырылған электрондық қызметтерді көрсету кезіндегі функционалдық іс-қимылының диаграммасы
"Мұрағаттық анықтамалар беру"
электрондық мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
4-қосымшаның жалғасы
(суретті қағаз жүзінде қараңыз)
2-сурет. ХҚКО арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық қызметтерді көрсету кезіндегі функционалдық іс-қимылының диаграммасы
"Мұрағаттық анықтамалар беру"
электрондық мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
4-қосымшаның жалғасы
(суретті қағаз жүзінде қараңыз)
3-сурет. "Электрондық үкімет" порталы арқылы ішінара автоматтандырылған электрондық қызметтерді көрсету кезіндегі функционалдық іс-қимылының диаграммасы
"Мұрағаттық анықтамалар беру"
электрондық мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
4-қосымшаның жалғасы
Кесте. Шартты белгілер
(кестені қағаз жүзінде қараңыз)
Ескерту:
Диаграммалық үлгілік рәсімделуі бизнес үдерістерді модельдеу үшін пайдаланылатын BPMN 1.2 графикалық нотациясында келтірілген. BPMN модельдеу графикалық элементтердің аз саны бар диаграммалар арқылы жүзеге асырылады. Бұл тұтынушыға үдерістің қисынын жылдам түсінуге көмектеседі. Элементтердің төрт негізгі санатын атап көрсетуге болады: