О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 24 декабря 2010 года № 38/340 "О городском бюджете на 2011 - 2013 годы"
Решение Актауского городского маслихата от 31 января 2011 годы № 39/356. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 18 февраля 2011 года № 11-1-149
В соответствии со статьями 9 и 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением областного маслихата от 28 января 2011 года № 30/367 «О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 13 декабря 2010 года № 29/331 «Об областном бюджете на 2011-2013 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2096 от 3 февраля 2011 года), городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 24 декабря 2010 года № 38/340 «О городском бюджете на 2011 - 2013 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11-1-143 от 27 декабря 2010 года, опубликовано в газете «Огни Мангистау» от 30 декабря 2010 года № 215 - 216) следующие изменения и дополнения:
Утвердить городской бюджет на 2011 год, согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 15 073 832 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7 944 403 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 378 088 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 421 046 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 330 295 тысяч тенге;
2) затраты – 15 826 414 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 340 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 340 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 10 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 10 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 767 922 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 767 922 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 5 340 тысяч тенге;
погашение займов – 5 340 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 767 922 тысяч тенге.
В пункте 2 в 6 абзаце цифру «8,2» заменить цифрой «8,4».
В пункте 3:
абзацы 2,3,4 подпункта 1) – исключить;
в подпункте 1):
абзацы 5,6,7 изложить в новой редакции:

Қалалық мәслихаттың 2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 38/340 "2011 - 2013 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтау қалалық мәслихатының 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 39/356 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 18 ақпанда № 11-1-149 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексінің 9 және 75 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және облыстық мәслихаттың 2011 жылғы 28 қаңтардағы № 30/367 «2011 - 2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» облыстық мәслихаттың 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 29/331 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2011 жылғы 3 ақпандағы № 2096 болып тіркелген) сәйкес қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. Қалалық мәслихаттың 2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 38/340 «2011-2013 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы» (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2010 жылғы 27 желтоқсанда № 11-1-143 болып тіркелген, 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 215-216 «Маңғыстау» газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
2011 жылға арналған қалалық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 15 073 832 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 7 944 403 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 378 088 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 421 046 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 6 330 295 мың теңге;
2) шығындар – 15 826 414 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 340 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 5 340 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 10 000 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 10 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 767 922 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 767 922 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 5 340 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 340 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 767 922 мың теңге.
2 тармақтың 6 абзацындағы «8,2» саны «8,4» санымен ауыстырылсын.
3 тармақтағы:
1) тармақшаның 2,3,4 абзацтары – алынып тасталсын;
1) тармақшада:
5,6,7 абзацтар жаңа редакцияда жазылсын:

«получателям государственных социальных пособий по инвалидности в размере 4,5 месячных расчетных показателей;
получателям государственных социальных пособий по возрасту в размере 1,5 месячных расчетных показателей;
получателям государственных социальных пособий в случае потери кормильца (на детей) в размере 1,5 месячных расчетных показателей»;
дополнить абзацем следующего содержания:
«одиноким пенсионерам в размере 3 - х месячных расчетных показателей»;
подпункт 2) – исключить;
подпункт 3) – исключить;
абзац 3 подпункта 5) - изложить в новой редакции:
«участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 100 000 тенге;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны в размере 60 000 тенге;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны в размере 50 000 тенге;
вдовам участников Великой Отечественной войны, не вступившим в повторный брак в размере 40 000 тенге;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд в тылу, и труженикам тыла, имеющим архивную справку или запись в трудовой книжке о работе не менее 6 - ти месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года в размере 10 000 тенге;
другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны (кроме жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью «За оборону Ленинграда» и знаком «Житель блокадного Ленинграда», признававшимся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступили в другой брак, участникам ликвидации Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах) в размере 10 000 тенге;
участникам ликвидации Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годы в размере 20 000 тенге»;
в абзац 8 дополнить абзацы следующего содержания:
«персональным пенсионерам республиканского значения в размере 60 - ти месячных расчетных показателей;
персональным пенсионерам областного значения в размере 36 - ти месячным расчетным показателям;
почетным гражданам города в размере 10 - ти месячных расчетных показателей»;
абзац 10, 11 – исключить;
абзацы 2,3,4 подпункта 6) – исключить;
дополнить пунктами 3 - 1, 3 - 2, 3 - 3 следующего содержания:

«мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға 4,5 айлық есептік көрсеткіштер мөлшерінде;
жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға 1,5 айлық есептік көрсеткіштер мөлшерінде;
асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақы алушыларға (балалары үшін) 1,5 айлық есептік көрсеткіштер мөлшерінде»;
келесі мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«жалғызілікті зейнеткерлерге 3 айлық есептік көрсеткіштер мөлшерінде»;
2) тармақша – алынып тасталсын;
3) тармақша – алынып тасталсын;
5) тармақшаның 3 абзацы – жаңа редакцияда жазылсын:
«Ұлы Отан соғысына қатысушылары және мүгедектеріне 100 000 теңге мөлшерінде;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдарға 60 000 теңге мөлшерінде;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысына қатысушыларына теңестірілген адамдарға 50 000 теңге мөлшерінде;
Ұлы Отан соғысына қатысушылардың қайта тұрмыс құрмаған жесірлеріне 40 000 теңге мөлшерінде;
Тылдағы қажырлы еңбегі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендері мен медальдарымен наградталған адамдарға және 1941 жылғы 22 маусым мен 1945 жылғы 9 мамыр аралығында 6 айдан кем емес жұмыс істегендері туралы мұрағаттық анықтамасы немесе еңбек кітапшасында жазбасы бар тыл еңбеккерлеріне 10 000 теңге мөлшерінде;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жөнінен соғысқа қатысушыларға теңестірілген адамдардың басқа да санаттарына, (қайтыс болған соғыс және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдері (күйеулері), сондай-ақ қайтыс болған, соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізген адамдардың, «Ленинградты қорғағаны үшін» медалімен және «Қоршаудағы Ленинград тұрғыны» белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың еңбек ету кезінде зақым алуының нәтижесінде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетіндерінен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екінші рет некеге тұрмаған әйелдері (күйеулері), 1988 - 1989 жылдардағы Чернобыль АЭС - ін жоюға қатысушылардан басқа) 10 000 теңге мөлшерінде;
1988 - 1989 жылдардағы Чернобыль АЭС - ін жоюға қатысушыларға 20 000 теңге мөлшерінде»;
8 абзац келесі мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
«республикалық маңызы бар дербес зейнеткерлерге 60 айлық есептік көрсеткіштер мөлшерінде;
облыстық маңызы бар дербес зейнеткерлерге 36 айлық есептік көрсеткіштер мөлшерінде;
қаланың құрметті азаматтарына 10 айлық есептік көрсеткіштер мөлшерінде»;
10,11 абзацтар - алынып тасталсын;
6) тармақшаның 2,3,4 абзацтары - алынып тасталсын;
келесі мазмұндағы 3-1, 3-2, 3-3 тармақтарымен толықтырылсын:

«3 - 1. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
154 499 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
32 776 тысяч тенге – на оснащение оборудованием кабинетов химии,
физики и биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
34 609 тысяч тенге – на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей - инвалидов, обучающихся на дому;
42 183 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
437 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
373 тысяч тенге – на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов»;
«3 - 2. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусматриваются целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реализацию местных инвестиционных проектов в общей сумме 5 032 655 тысяч тенге»;
«3 - 3. Учесть, что в городском бюджете на 2011 год предусматриваются целевые трансферты на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 995 000 тысяч тенге».
В пункте 6 цифру «10 000» заменить цифрой «98 059».
Пункт 7 изложить в новой редакции, согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии                     К. Аманбаев
Секретарь городского
маслихата                               Ж. Матаев
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник государственного
учреждения «Актауский
городской отдел экономики и
бюджетного планирования»
А. Ким

«3 - 1. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер келесі мөлшерде қарастырылғаны ескерілсін:
154 499 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға;
32 776 мың теңге – негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін жарықтандыру үшін;
34 609 мың теңге – үйде оқитын мүгедек - балаларды бағдарламалық қамсыздандырумен, құрал-жабдықпен қамтамасыз ету үшін;
42 183 мың теңге – жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп - ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлеуге;
437 мың теңге – эпизоотикаға қарсы шараларды өткізуге;
373 мың теңге – ауылдық елді мекендердің әлеуметтік саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін»;
«3 - 2. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен дамытуға арналған, жалпы сомасы - 5 032 655 мың теңге жергілікті инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін»;
«3 - 3. 2011 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен 2008-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының Мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға 995 000 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін».
6 тармақта «10 000» санын «98 059» санымен ауыстырылсын.
7 тармақ осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         Қ. Аманбаев
Қалалық мәслихаттың
хатшысы                                 Ж. Матаев
«КЕЛІСІЛДІ»
«Ақтау қалалық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы
А. Ким