Об областном бюджете Костанайской области на 2012-2014 годы
Решение маслихата Костанайской области от 8 декабря 2011 года № 450. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 12 декабря 2011 года № 3788
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 101461889,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5701199,1 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 791586,3 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 10661,7 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 94958442,1 тысяча тенге;
2) затраты – 101757311,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1243944,6 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1906929,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 662984,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 608906,2 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 611451,0 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 2544,8 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2148272,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2148272,8 тысячи тенге .
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата Костанайской области от 19.12.2012 № 109 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Установить нормативы распределения доходов путем зачисления 100 процентов индивидуального подоходного налога и социального налога в бюджеты районов и городов.
3. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджетов городов областного значения в областной бюджет в сумме 8238573,0 тысячи тенге, в том числе:
города Костаная – 4407329,0 тысяч тенге;
города Лисаковска – 271118,0 тысяч тенге;
города Рудного – 3560126,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджетам районов и городу областного значения, в сумме 18573806,0 тысяч тенге, в том числе:
Алтынсаринскому – 737921,0 тысяча тенге;
Амангельдинскому – 1171592,0 тысячи тенге;
Аулиекольскому – 1700532,0 тысячи тенге;
Денисовскому – 937816,0 тысяч тенге;
Джангельдинскому – 1286956,0 тысяч тенге;
Житикаринскому – 960525,0 тысяч тенге;
Камыстинскому – 917518,0 тысяч тенге;
Карабалыкскому – 1029738,0 тысяч тенге;
Карасускому – 1459529,0 тысяч тенге;
Костанайскому – 1032563,0 тысячи тенге;
Мендыкаринскому – 1168283,0 тысячи тенге;
Наурзумскому – 832941,0 тысяча тенге;

Қостанай облысының 2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 450 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 12 желтоқсанда № 3788 тіркелді
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай облысының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 101461889,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 5701199,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 791586,3 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 10661,7 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 94958442,1 мың теңге;
2) шығындар – 101757311,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 1243944,6 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 1906929,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 662984,4 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 608906,2 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 611451,0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 2544,8 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)– -2148272,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2148272,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облыстық мәслихатының 2012.12.19 № 109 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандар мен қалалар бюджеттеріне жеке табыс салығы мен әлеуметтік салықтың 100 пайызын есепке алу жолымен кірістерді бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке түсетін бюджеттік алымдардың көлемдері 8238573,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
Қостанай қаласынан – 4407329,0 мың теңге;
Лисаков қаласынан – 271118,0 мың теңге;
Рудный қаласынан – 3560126,0 мың теңге.
4. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар мен облыстық маңызы бар қала бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 18573806,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
Алтынсарин ауданына – 737921,0 мың теңге;
Амангелді ауданына – 1171592,0 мың теңге;
Әулиекөл ауданына – 1700532,0 мың теңге;
Денисов ауданына – 937816,0 мың теңге;
Жангелдин ауданына – 1286956,0 мың теңге;
Жітіқара ауданына – 960525,0 мың теңге;
Қамысты ауданына – 917518,0 мың теңге;
Қарабалық ауданына – 1029738,0 мың теңге;
Қарасу ауданына – 1459529,0 мың теңге;
Қостанай ауданына – 1032563,0 мың теңге;
Меңдіқара ауданына – 1168283,0 мың теңге;
Науырзым ауданына – 832941,0 мың теңге;

Сарыкольскому – 1051560,0 тысяч тенге;
Тарановскому – 545952,0 тысячи тенге;
Узункольскому – 1101742,0 тысячи тенге;
Федоровскому – 1062428,0 тысяч тенге;
городу Аркалыку – 1576210,0 тысяч тенге.
4-1. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрен возврат целевых трансфертов и бюджетных кредитов в следующих размерах:
целевые трансферты в республиканский бюджет в сумме 682758,7 тысяч тенге, в том числе из областного бюджета в сумме 427182,6 тысяч тенге и из бюджетов районов и городов в сумме 255576,1 тысяч тенге;
в областной бюджет из бюджетов районов и городов в сумме 41298,8 тысяч тенге;
целевые трансферты, использованные не по целевому назначению в сумме 13452,2 тысячи тенге;
возврат из бюджетов районов неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета в сумме 90362,2 тысяч тенге.
Поступление в областной бюджет указанных сумм возврата целевых трансфертов из бюджетов районов и городов определяется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 03.02.2012 № 13; в редакции решения маслихата Костанайской области от 19.12.2012 № 109 (вводится в действие с 01.01.2012).
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2012 год поступления трансфертов в республиканский бюджет в связи с передачей:
функций и полномочий по проведению государственного технического осмотра транспортных средств - 5000,0 тысяч тенге;
подразделения специального назначения "Арлан" - 48667,0 тысяч тенге;
полномочий местных исполнительных органов:
по вопросам государственного архитектурно-строительного контроля и лицензирования - 41631,0 тысяча тенге;
по вопросам повышения квалификации педагогических работников - 63000,0 тысяч тенге;
по организации деятельности центров обслуживания населения - 595797,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
1) на содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции;
2) на содержание и материально-техническое оснащение центра временного размещения оралманов и центра адаптации и интеграции оралманов;
3) на обеспечение безопасности дорожного движения;
4) на проведение противоэпизоотических мероприятий;
5) на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;

Сарыкөл ауданына – 1051560,0 мың теңге;
Таран ауданына – 545952,0 мың теңге;
Ұзынкөл ауданына – 1101742,0 мың теңге;
Федоров ауданына – 1062428,0 мың теңге;
Арқалық қаласына – 1576210,0 мың теңге.
4-1. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте мынадай мөлшерлерде нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджетке 682758,7 мың теңге сомасында, оның ішінде облыстық бюджеттен 427182,6 мың теңге сомасында және аудандар мен қалалар бюджеттерінен 255576,1 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер;
аудандар мен қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке 41298,8 мың теңге сомасында;
мақсатына сай емес пайдаланылған нысаналы трансферттер 13452,2 мың теңге сомасында;
облыстық бюджеттен берілген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді аудандардың бюджеттерінен қайтару 90362,2 мың теңге сомасында.
Аудандар мен қалалар бюджеттерінен нысаналы трансферттерді қайтарудың көрсетілген сомаларының облыстық бюджетке түсімі Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде белгіленеді.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облыстық мәслихатының 2012.02.03 № 13; жаңа редакцияда - 2012.12.19 № 109 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджетке трансферттердің түсімдері мыналарды:
көлік құралдарын мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу жөніндегі функциялар мен өкілеттіктерді – 5000,0 мың теңге;
"Арлан" арнайы мақсаттағы бөлімшесін – 48667,0 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың:
мемлекеттік сәулет-құрылыстық бақылау және лицензиялау мәселелері жөніндегі өкілеттіктерін – 41631,0 мың теңге;
педагог қызметкерлердің біліктілігін арттыру мәселелері жөніндегі өкілеттіктерін – 63000,0 мың теңге;
халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін ұйымдастыру жөніндегі өкілеттіктерін – 595797,0 мың теңге - беруге байланысты көзделсін.
6. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) көші-қон полициясының қосымша штат санын ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға;
2) оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығын күтіп-ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға;
3) жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
4) эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
5) ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық және оқшау сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға;

6) на поддержку семеноводства;
7) на поддержку племенного животноводства;
8) на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
9) для реализации мер социальной поддержки специалистов;
10) на формирование региональных стабилизационных фондов продовольственных товаров;
11) на предоставление специальных социальных услуг;
12) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения;
13) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
14) на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011–2020 годы;
15) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
16) на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования;
17) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
18) на установление доплаты за организацию производственного обучения мастерам производственного обучения организаций технического и профессионального образования;
19) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономной организации образования "Назарбаев интеллектуальные школы";
20) на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
21) на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
22) на оказание жилищной помощи;
23) на материально-техническое оснащение организаций по охране, защите и воспроизводству лесов;
24) на организацию и проведение идентификации сельскохозяйственных животных;
25) на решение вопросов обустройства моногородов.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области (за исключением подпунктов 1)-3), 5)-8), 10), 12), 16), 18), 20), 21), 23) и 24)).
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 30.03.2012 № 33 (вводится в действие с 01.01.2012).
7. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, реализуемых по следующим направлениям:
1) в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020":
на поддержку частного предпринимательства в регионах;
целевых трансфертов на развитие индустриальной инфраструктуры;
2) реализация проектов, а также государственная поддержка местного самоуправления в рамках программы "Развитие регионов";

6) тұқым шаруашылығын қолдауға;
7) асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға;
8) мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға;
9) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін;
10) азық-түлік тауарларының өңірлік тұрақтандыру қорларын қалыптастыруға;
11) арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге;
12) облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
13) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
14) Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
15) қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге;
16) техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға;
17) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
18) өндірістік оқытуды ұйымдастыру үшін техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарының өндірістік оқыту шеберлеріне қосымша ақы белгілеуге;
19) "Назарбаев зияткерлік мектептері" дербес білім ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
20) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
21) жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
22) тұрғын үй көмегін көрсетуге;
23) ормандарды қорғау, сақтау және қалпына келтіру жөніндегі ұйымдарды материалдық-техникалық жарақтандыруға.
24) ауыл шаруашылығы малдарын бірдейлендіруді ұйымдастыруға және жүргізуге;
25) моноқалаларды жайластыру мәселелерін шешуге
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады 1)-3), 5)-8), 10), 12), 16), 18), 20), 21), 23) және 24) тармақшалардан басқа).
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облыстық мәслихатының 2012.03.30 № 33 (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай бағыттар бойынша іске асырылатын қаражаттар түсімінің қарастырылғаны ескерілсін:
1) "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде:
өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдауға;
индустриялдық инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы трансферттер;
2) "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде жобаларды іске асыру, сондай-ақ жергілікті өзін-өзі басқаруды мемлекеттік қолдау;

2-1) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов"
3) кредитование областных бюджетов на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиума.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области (за исключением подпункта 1).
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 30.03.2012 № 33 (вводится в действие с 01.01.2012).
8. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета на реализацию Программы занятости 2020, в том числе целевых текущих трансфертов:
на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации кадров;
на частичное субсидирование заработной платы;
на обучение предпринимательству;
на обеспечение центров занятости населения;
на молодежную практику;
кредитование областных бюджетов на содействие развитию предпринимательства на селе;
на строительство и (или) приобретение жилья и развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области (за исключением абзацев второго, четвертого, седьмого).
8-1. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление средств на реализацию Программы занятости 2020 на ремонт объектов коммунально-инженерной, инженерно-транспортной и социальной инфраструктуры и благоустройство сельских населенных пунктов.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 30.03.2012 № 33; в редакции решения маслихата Костанайской области от 02.05.2012 № 42 (вводится в действие с 01.01.2012).
9. Учесть, что в областном бюджете на 2012 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе:
целевого трансферта на развитие на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
целевого трансферта на развитие на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
кредитования областных бюджетов на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья;
бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
целевого трансферта на развитие коммунального хозяйства;
целевого трансферта на развитие газотранспортной системы;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
целевого трансферта на развитие транспортной инфраструктуры;
целевого трансферта на развитие на увеличение уставных капиталов специализированных региональных организаций.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области (за исключением абзацев восьмого, одиннадцатого).

2-1) "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасының шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
3) облыстық бюджеттерге кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне жөндеу жүргізуге кредит беру.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады (1) тармақшадан басқа).
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 2012.03.30 № 33 (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен қаражаттар, оның ішінде нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін:
кадрларды кәсіптік даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға;
еңбекақыны ішінара субсидиялауға;
кәсіпкерлікке оқытуға;
тұрғындарды жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге;
жастар практикасына;
облыстық бюджеттерге ауылдағы кәсіпкерлікті дамытуға көмектесуге кредит беруге;
тұрғын үй құрылысына және (немесе) сатып алуға және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады (екінші, төртінші, жетінші абзацтардан басқа).
8-1. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте коммуналдық-инженерлік, инженерлік-көлік және әлеуметтік инфрақұрылым объектілерін жөндеуге және ауылдық елді мекендерді абаттандыруға Жұмыспен қамту 2020 Бағдарламасын іске асыруға қаражаттар түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешімі 8-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 2012.03.30 № 33; жаңа редакцияда - 2012.05.02 № 42 (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2012 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға даму нысаналы трансферті;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, құрылысына және (немесе) сатып алуға даму нысаналы трансферті;
облыстық бюджеттерге тұрғын үйді жобалауға, құрылысына және (немесе) сатып алуға кредиттер;
жергілікті атқарушы органдарға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер;
сумен жабдықтау және су тарту жүйесін дамытуға нысаналы трансферт;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға нысаналы трансферт;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға нысаналы трансферт;
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға нысаналы трансферт;
көлік инфрақұрылымын дамытуға нысаналы трансферт;
мамандандырылған өңірлік ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға даму нысаналы трансферті.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады (сегізінші, он бірінші абзацтардан басқа).

10. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайской области на 2012 год в сумме 122620,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата Костанайской области от 03.02.2012 № 13 (вводится в действие с 01.01.2012).
11. Установить лимит долга местного исполнительного органа Костанайской области на 31 декабря 2012 года в размере 4495056,0 тысяч тенге.
12. Учесть в областном бюджете минимальные объемы бюджетных средств, направляемых на оказание амбулаторно-поликлинической помощи, с учетом расходов на амбулаторно-поликлиническую помощь кожно-венерологических, онкологических и наркологических диспансеров, в том числе:
на 2012 год- 5287410,0 тысяч тенге;
на 2013 год- 5343617,0 тысяч тенге.
13. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2012 год, согласно приложению 4.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                        Т. Шерстобитова
Секретарь Костанайского
областного маслихата                       С. Тукенов
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
акимата Костанайской области"
_______________________ Г. Кисленкова
Приложение 1
к решению маслихата

10. Қостанай облысы жергілікті атқарушы органының 2012 жылға арналған резерві 122620,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 2012.02.03 № 13 (2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. Қостанай облысы жергілікті атқарушы органының 2012 жылғы 31 желтоқсанға борыш лимиті 4495056,0 мың теңге сомасында белгіленсін.
12. Облыстық бюджетте тері-венерологиялық, онкологиялық және наркологиялық диспансерлерге амбулаторлық-емханалық көмекке арналған шығындарды ескере отырып, амбулаторлық-емханалық көмек көрсетуге бағытталатын бюджеттік қаражаттардың ең аз көлемі ескерілсін, оның ішінде:
2012 жылға – 5287410,0 мың теңге;
2013 жылға – 5343617,0 мың теңге.
13. 2012 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы                       С. Төкенов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай облысы
әкімдігінің экономика
және бюджеттік жоспарлау
басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
________ Г. Кисленкова
Мәслихаттың

065
Формирование или увеличение
уставного капитала юридических лиц
265026,0
279
Управление энергетики и
жилищно-коммунального хозяйства
области
32300,0
065
Формирование или увеличение
уставного капитала юридических лиц
32300,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
982361,0
VI. Финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета
-982361,0
Приложение 4
к решению маслихата
от 8 декабря 2011 года № 450
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения областного бюджета
на 2012 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным
образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в
специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению
за исключением медицинской помощи, оказываемой из
средств республиканского бюджета
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению
специалистов первичной медико-санитарной помощи и
организаций здравоохранения, за исключением медицинских
услуг, закупаемых центральным уполномоченным органом в
области здравоохранения
Производство крови, ее компонентов и препаратов для
местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим
туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими
расстройствами и расстройствами поведения, в том числе
связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД
в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными
препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими
препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с
хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными,
орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями,
а также больных после трансплантации почек
Обеспечение лекарственными средствами и
специализированными продуктами детского и лечебного
питания отдельных категорий населения на амбулаторном
уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных
условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном
уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных
гемофилией
Централизованный закуп вакцин и других медицинских
иммунобиологических препаратов для проведения
иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с
острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных
людей до ближайшей организации здравоохранения,
оказывающей врачебную помощь

065
Заңды тұлғалардың жарғылық
капиталын қалыптастыру және
(немесе) ұлғайту
265026,0
279
Облыстың Энергетика және тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық
басқармасы
32300,0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық
капиталын қалыптастыру және
(немесе) ұлғайту
32300,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
982361,0
VІ. Бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану)
-982361,0
Мәслихаттың
2011 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 450 шешіміне 4-қосымша
2012 жылға арналған облыстық бюджетті атқару
процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік
бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім
беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды
балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін
медициналық көмекті қоспағанда, халыққа
амбулаторлық-емханалық көмек көрсету
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаторлық деңгейде
дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және
емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның
құрамдарын және дәрілерді өндіру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Жедел медициналық көмек көрсету және санитарлық авиация
Туберкулезден, жұқпалы аурулардан, жүйкесінің бұзылуынан
және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде жүйкеге әсер
ететін заттарды қолдануға байланысты зардап шегетін
адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және
қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулезбен аурыратындарды туберкулез ауруларына қарсы
препараттармен қамтамасыз ету
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен
қамтамасыз ету
Онкологиялық ауруларды химиялық препараттармен
қамтамасыз ету
Бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі,
аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті
жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегі
транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен
қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде
дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және
емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
Азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаторлық емдеу
деңгейінде жеңілдікті жағдайларда дәрілік заттармен
қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратындарды емдеу кезінде қанның ұюы
факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және
басқа иммундық-биологиялық препараттарды
орталықтандырылған сатып алу
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық
препараттармен қамтамасыз ету
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік
көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына
жеткізуді ұйымдастыру