О бюджете города Костаная на 2012-2014 годы
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 20 декабря 2011 года № 472. Зарегистрировано Управлением юстиции города Костаная Костанайской области 30 декабря 2011 года № 9-1-176
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Костаная на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 20239312,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 13170881,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 57667,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 351700,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6659064,6 тысяч тенге;
2) затраты – 22467607,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 12850,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 12850,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2241144,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2241144,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 04.12.2012 № 89 (вводится в действие с 01.01.2012).
2. Установить объем бюджетных изъятий в областной бюджет из бюджета города на 2012 год в сумме 4407329,0 тысяч тенге.
3. Принять к сведению, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету города составляет 0.
3-1. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в следующих размерах:
в республиканский бюджет в сумме 54499,8 тысяч тенге;
в областной бюджет в сумме 16450,1 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата города Костаная Костанайской области от 14.02.2012 № 14; в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 17.05.2012 № 45 (вводится в действие с 01.01.2012).
4. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 2019,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 106816,0 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 58731,0 тысяч тенге;

Қостанай қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 472 шешімі. Қостанай облысы Қостанай қаласының Әділет басқармасында 2011 жылғы 30 желтоқсанда № 9-1-176 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2012 жылға арналған мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 20239312,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 13170881,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 57667,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 351700,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 6659064,6 мың теңге;
2) шығындар – 22467607,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 12850,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 12850,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2241144,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2241144,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2012.12.04 № 89 (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2012 жылға арналған қала бюджетінен облыстық бюджетке 4407329,0 мың теңге сомасында бюджеттік алымдардың көлемі белгіленсін.
3. Облыстық бюджеттен қала бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 0 құрайтыны мәліметке алынсын.
3-1. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте келесі мөлшерде нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджетке 54499,8 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 16450,1 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2012.02.14 № 14; жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2012.05.17 № 45 (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілісін, оның ішінде:
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 2019,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 106816,0 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп ұстауға асыраушыларына ай сайынға ақшалай қаражаттарын төлеуге 58731,0 мың теңге сомасында;

на предоставление специальных социальных услуг в сумме 6880,0 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011–2020 годы в сумме 15487,0 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 94058,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам Автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" в сумме 879,0 тысяч тенге;
на оказание жилищной помощи в сумме 1005,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 04.12.2012 № 89 (вводится в действие с 01.01.2012).
5. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета на реализацию Программы занятости 2020, в том числе целевых текущих трансфертов:
на частичное субсидирование заработной платы в сумме 32932,0 тысячи тенге;
на обеспечение центров занятости населения в сумме 23424,0 тысячи тенге;
на молодежную практику в сумме 21370,0 тысяч тенге.
6. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на развитие на проектирование, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 1105684,0 тысяч тенге;
на развитие на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 623150,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 679924,0 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства в сумме 848083,0 тысячи тенге;
на развитие теплоэнергетической системы в сумме 420580,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 04.12.2012 № 89 (вводится в действие с 01.01.2012).
7. Уменьшить кредиты, полученные из республиканского бюджета на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиума на 2012 год в сумме 226000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 04.12.2012 № 89 (вводится в действие с 01.01.2012).
8. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета на строительство жилья в сумме 1182000,0 тысяч тенге.
9. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета в следующих размерах:

арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге 6880,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 15487,0 мың теңге сомасында;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға 94058,0 мың теңге сомасында;
"Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім ұйымының оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 879,0 мың теңге сомасында;
тұрғын үй көмегін көрсетуге 1005,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2012.12.04 № 89 (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен қаражаттар, оның ішінде нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін:
еңбекақыны ішінара субсидиялауға 32932,0 мың теңге сомасында;
тұрғындарды жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз етуге 23424,0 мың теңге сомасында;
жастар практикасына 21370,0 мың теңге сомасында.
6. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жоспарлау, жағдай жасау және (немесе) сатып алуды дамытуға 1105684,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, құрылысына және (немесе) сатып алуға 623150,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су тарту жүйесін дамытуға 679924,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға 848083,0 мың теңге сомасында;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға 420580,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2012.12.04 № 89 (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2012 жылға арналған кондоминиум объектілерінің жалпы мүлігіне жөндеу өткізуге республикалық бюджеттен алынған 226000,0 мың теңге сомасына кредиттерді кеміту.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2012.12.04 № 89 (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен тұрғын үй құрылысына 1182000,0 мың теңге сомасында несиенің қарастырылғаны ескерілсін.
9. 2012 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен келесі мөлшерде нысаналы ағымдағы трансфертер және дамуға трансферттер түсімі қарастырлғаны ескерілсін:

на укрепление материально-технической базы организаций образования в сумме 4200,0 тысяч тенге;
на установку автоматической пожарной сигнализации в школах в сумме 6792,2 тысячи тенге;
на изготовление технических паспортов на объекты кондоминиума в сумме 42657,0 тысяч тенге;
на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 30200,0 тысяч тенге;
на текущее содержание улиц и мест общего пользования города 224957,6 тысяч тенге;
на устранение недоделок по зданию аквапарка ГККП "Бассейн акимата города Костаная" в сумме 6997,7 тысяч тенге;
на приобретение машины по пересадке деревьев в городе Костанай в сумме 25000,0 тысяч тенге;
на содержание объектов культуры в сумме 3376,0 тысяч тенге;
на содержание объектов коммунальной собственности и благоустройство города в сумме 40000,0 тысяч тенге;
на развитие на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 76829,0 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 205386,0 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства в сумме 526562,1 тысяч тенге;
на развитие теплоэнергетической системы в сумме 234040,0 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 1191045,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 04.12.2012 № 89 (вводится в действие с 01.01.2012).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2012 год в сумме 190554,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 06.11.2012 № 83 (вводится в действие с 01.01.2012).
11. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2012 год, согласно приложению 4.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии, депутат
по избирательному округу № 1               А. Дудин
Секретарь
городского маслихата                       Г. Уралова
СОГЛАСОВАНО:
Начальник государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Костаная"
____________ Р. Айткужинова
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Костаная"
______________ Н. Дорошок
Приложение 1
к решению маслихата
от 20 декабря 2011 года № 472
Приложение 1
к решению маслихата
от 4 декабря 2012 года № 89
Бюджет города Костаная на 2012 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 04.12.2012 № 89 (вводится в действие с 01.01.2012).
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға 4200,0 мың теңге сомасында;
мектептерде автоматты өрт сигнализациясын орнатуға 6792,2 мың теңге сомасында;
кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттарды әзірлеуге 42657,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 30200,0 мың теңге сомасында;
қаланың көшелерін және ортақ пайдаланатын орындарын ағымды ұстауға 224957,6 мың теңге сомасында;
"Қостанай қаласы әкімдігінің бассейні" МКҚК аквапарк ғимараты бойынша аяқталмаған істерді жоюға 6997,7 мың теңге сомасында;
Қостанай қаласында ағаштарды қайта отырғызу бойынша машинаны сатып алуға 25000,0 мың теңге сомасында;
мәдениет объектілерін ұстауға 3376,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік және қаланы абаттандыру объектілерін ұтауға 40000,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, құрылысына және (немесе) сатып алуға 76829,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су тарту жүйесін дамытуға 205386,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға 526562,1 мың теңге сомасында;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға 234040,0 мың теңге сомасында;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 1191045,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2012.12.04 № 89 (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2012 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының
қоры 190554,3 мың теңге сомасында бекітілсін.2012 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының қоры 190554,3 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2012.11.06 № 83 (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2012 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, № 1 сайлау
округі бойынша депутаты                    А. Дудин
Қалалық мәслихат хатшысы                   Г. Уралова
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
___________ Р. Айтқожинова
"Қостанай қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
____________ Н. Дорошок
Мәслихаттың
2011 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 472 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2012 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 89 шешіміне қосымша
Қостанай қаласының 2012 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2012.12.04 № 89 (2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер