О социальной помощи отдельным категориям граждан
Постановление акимата города Лисаковска Костанайской области от 16 февраля 2011 года № 104. Зарегистрировано Управлением юстиции города Лисаковска Костанайской области 14 марта 2011 года № 9-4-180. Утратило силу - Постановлением акимата города Лисаковска Костанайской области от 21 июня 2011 года № 326
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата города Лисаковска Костанайской области от 21.06.2011 № 326.
В соответствии с подпунктами 1-3)14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением акимата Костанайской области от 30 января 2008 года № 106 "Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", в целях реализации решения Лисаковского городского маслихата от 24 декабря 2010 года № 385 "О бюджете города Лисаковска на 2011-2013 годы" акимат города Лисаковска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить:
категории граждан, которым оказывается социальная помощь в виде выплат из бюджета города Лисаковска согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
перечень документов, необходимых для назначения социальной помощи отдельным категориям граждан согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ акимата города Лисаковска" (далее – уполномоченный орган).
3. Решение о назначении или об отказе в назначении социальной помощи принимается с учетом рекомендации комиссии по назначению социальной помощи отдельным категориям граждан.
4. Финансирование социальной помощи производить в пределах средств бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов".
5. Выплаты всех видов социальной помощи осуществлять путем перечисления денежных средств на банковский счет получателя социальной помощи через банки второго уровня или организации, имеющие лицензию Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций, согласно спискам, представленным уполномоченным органом.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Лисаковска Сапарову А.С.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Лисаковска                     В. Радченко
Приложение 1
к постановлению акимата
от 16 февраля 2011 года № 104
Категории граждан, которым оказывается
социальная помощь в виде выплат из бюджета города Лисаковска

Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек туралы
Қостанай облысы Лисаков қаласы әкімдігінің 2011 жылғы 16 ақпандағы № 104 қаулысы. Қостанай облысы Лисаков қаласының Әділет басқармасында 2011 жылғы 14 наурызда № 9-4-180 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы әкімдігінің 2011 жылғы 21 маусымдағы № 326 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Лисаков қаласы әкімдігінің 2011.06.21 № 326 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабы 1-тармағының 1-3)14) тармақшасына, "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы" Қостанай облысы әкімдігінің 2008 жылғы 30 қаңтардағы № 106 қаулысына сәйкес, "Лисаков қаласының 2011-2013 жылдарға арналған бюджеті туралы" Лисаков қалалық мәслихатының 2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 шешімін іске асыру мақсатында Лисаков қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Анықталсын:
осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Лисаков қаласының бюджетінен төлемдер түрінде әлеуметтік көмек көрсетілетін азаматтардың санаттары;
осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажетті құжаттардың тізбесі.
2. Әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу жөніндегі уәкілетті орган "Лисаков қаласы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі болып анықталсын (бұдан әрі – уәкілетті орган).
3. Әлеуметтік көмек тағайындағанда тағайындау туралы немесе бас тарту туралы шешім азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау жөніндегі комиссияның ұсынысын есепке ала отырып қабылданады.
4. Әлеуметтік көмекті қаржыландыру "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарлама қаражатының шегінде жүргізілсін.
5. Әлеуметтік көмектің барлық түрлерінің төлемдері уәкілетті орган ұсынған тізімдерге сәйкес екінші деңгейдегі банктер немесе Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің банктік операцияларының тиісті түрлеріне лицензиясы бар ұйымдар арқылы әлеуметтік көмек алушының банктік есепшотына ақшалай қаражатты аудару арқылы жүзеге асырылсын.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Лисаков қаласы әкімінің орынбасары Ә.С. Сапароваға жүктелсін.
7. Осы қаулы оны алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Лисаков қаласының әкімі                    В. Радченко
Лисаков қаласы әкімдігінің
2011 жылғы 16 ақпандағы
№ 104 қаулысына 1-қосымша
Лисаков қаласының бюджетінен төлем түрінде әлеуметтік
көмек көрсетілетін азаматтардың санаттары

1. Единовременная социальная помощь оказывается:
1) больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации по окончании принудительного лечения на дополнительное питание;
размер помощи составляет десять месячных расчетных показателей;
2) молодежи, относящейся к социально защищаемым слоям населения, из семей с доходами ниже прожиточного минимума, обучающимся за счет средств местного бюджета, для возмещения расходов связанных со стоимостью обучения при получении высшего образования;
социальная помощь назначается и выплачивается частями 2 раза в год по итогам семестра;
3) на погребение умерших несовершеннолетних детей из малообеспеченных семей в размере пятнадцатикратного месячного расчетного показателя; социальная помощь выплачивается заявителю, если один из родителей или иной законный представитель на день смерти ребенка зарегистрирован в качестве безработного в уполномоченном органе по вопросам занятости;
4) на погребение умерших безработных, в семье которых среднедушевой доход ниже прожиточного минимума, в размере двадцатикратного месячного расчетного показателя;
социальная помощь на погребение назначается и выплачивается членам семьи, либо лицу, осуществившему погребение умерших безработных, которые на момент смерти были официально зарегистрированы в качестве безработных в уполномоченном органе по вопросам занятости;
5) гражданам, относящимся к социально-защищаемым слоям населения, имеющим среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума;
размер социальной помощи составляет семь месячных расчетных показателей;
6) инвалидам всех категорий на оперативное лечение независимо от дохода;
социальная помощь назначается в размере стоимости затрат, связанных с лечением, но не более пятидесятикратного месячного расчетного показателя;
7) ко дню Победы в Великой Отечественной войне участникам, инвалидам Великой Отечественной войны в размере пяти тысяч тенге, лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны, в размере двух тысяч тенге.
2. Ежемесячная дополнительная социальная помощь оказывается:
1) участникам, инвалидам Великой Отечественной войны в размере четырех месячных расчетных показателей;
2) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, в размере двух месячных расчетных показателей.
Приложение 2
к постановлению акимата
от 16 февраля 2011 года № 104
Перечень документов, необходимых для назначения
социальной помощи отдельным категориям граждан

1. Біржолғы әлеуметтік көмек:
1) мәжбүрлеп емделуі аяқталған соң арнайы туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын адамдарға қосымша тамақтануға;
көмектің мөлшері он айлық есептік көрсеткішті құрайды;
2) жоғары білім алу кезіңде оқудың құнына байланысты шығыстарды өтеу үшін халықтың әлеуметтік қорғалған топтарына жататын, табыстары күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардың, жергілікті бюджет қаражаты есебінен оқитын жастарға;
әлеуметтік көмек семестрдің қорытындылары бойынша тағайындалады және жылына 2 рет бөлшектеліп төленеді.
3) табысы аз отбасылардың қайтыс болған кәмелетке толмаған балаларды жерлеуге он бес есе айлық көрсеткіш мөлшерінде; әлеуметтік көмек, егер бала қайтыс болған күні ата-анасының біреуі немесе өзге заңды өкілі жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелген жағдайда төленеді;
4) отбасындағы жан басына шаққандағы табысы күнкөріс деңгейінен төмен қайтыс болған жұмыссыз азаматтарды жерлеуге жиырма есе айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
жерлеуге арналған әлеуметтік көмек қайтыс болған сәтте жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органда жұмыссыз ретінде ресми тіркелген қайтыс болған жұмыссыздардың отбасы мүшелеріне немесе жерлеуді жүзеге асырған тұлғаға тағайындалады және төленеді;
5) халықтың әлеуметтік қорғалған топтарына жататын, жан басына шаққандағы табысы күнкөріс деңгейінің мөлшерінен төмен азаматтарға;
әлеуметтік көмектің мөлшері жеті есе айлық есептік көрсеткішті құрайды;
6) барлық санаттағы мүгедектерге табысына қарамастан жедел емделуге;
әлеуметтік көмек емделуге байланысты шығындар құнының мөлшерінде тағайындалады, бірақ кемінде елу есе айлық есептік көрсеткіш;
7) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің күніне орай Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне бес мың теңге мөлшерінде, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға және соғыс қатысушыларына жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген басқа санаттағы тұлғаларға екі мың теңге мөлшерінде көрсетіледі.
2. Ай сайын қосымша әлеуметтік көмек:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне төрт айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға екі айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.
Лисаков қаласы әкімдігінің
2011 жылғы 16 ақпандағы
№ 104 қаулысына 2-қосымша
Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік
көмек тағайындау үшін қажетті құжаттардың тізбесі

1. Обязательными документами для назначения социальной помощи являются:
заявление лица, обратившегося за оказанием социальной помощи;
копия документа, удостоверяющего личность заявителя;
копия книги регистрации граждан или документ, подтверждающий место жительства;
регистрационный номер налогоплательщика (РНН);
номер банковского счета получателя социальной помощи.
2. Дополнительно для назначения единовременной социальной помощи предоставляются следующие документы:
1) больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации по окончании принудительного лечения на дополнительное питание:
справка из специализированной противотуберкулезной медицинской организации, подтверждающая нахождение больного на лечении;
копия свидетельства о рождении ребенка (для несовершеннолетних детей);
2) молодежи, относящейся к социально защищаемым слоям населения, из семей с доходами ниже прожиточного минимума, для возмещения расходов связанных со стоимостью обучения при получении высшего образования:
документ, выданный соответствующей организацией образования, подтверждающий место учебы и размер оплаты за учебный год;
копия документа, подтверждающего статус заявителя;
справка, подтверждающая сведения о доходах за квартал, предшествующий кварталу обращения;
3) на погребение умерших несовершеннолетних детей из малообеспеченных семей:
копия свидетельства о смерти или справка о смерти;
справка из уполномоченного органа по вопросам занятости о регистрации одного из родителей, иного законного представителя в качестве безработного;
справка, подтверждающая сведения о доходах за квартал, предшествующий кварталу обращения;
если погребение осуществлено членами семьи умершего, заявитель представляет копию документа, подтверждающего родственные отношения; если погребение осуществлено законным представителем умершего, заявитель представляет копию документа, подтверждающего его статус;
4) на погребение умерших безработных, в семье которых среднедушевой доход ниже прожиточного минимума:
копия свидетельства о смерти или справка о смерти;
справка из уполномоченного органа по вопросам занятости о регистрации умершего в качестве безработного;
справка, подтверждающая сведения о доходах заявителя за квартал, предшествующий кварталу обращения;
если погребение осуществлено членами семьи умершего, заявитель представляет копию документа, подтверждающего родственные отношения;
если погребение осуществлено не членами семьи умершего, заявитель представляет копию документа из организации, оказывающей ритуальные услуги, подтверждающего осуществление погребения;

1. Әлеуметтік көмек тағайындау үшін міндетті құжаттар:
әлеуметтік көмек көрсету үшін өтініш жасаған адамның өтініші;
өтініш иесінің жеке басын куәландыратын құжатының көшірмесі;
азаматтардың тіркеу кітабының көшірмесі немесе тұрғылықты жерін растайтын құжат;
салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН);
әлеуметтік көмек алушының банктік есепшотының нөмірі болып табылады.
2. Біржолғы әлеуметтік көмек тағайындау үшін қосымша мынадай құжаттар ұсынылады:
1) мәжбүрлеп емделуі аяқталған соң арнайы туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын адамдарға қосымша тамақтануға:
арнайы туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан аурудың емделуде болғанын растайтын анықтама;
баланың туу туралы куәліктің көшірмесі (кәмелетке толмаған балалар үшін);
2) жоғары білім алу кезіңде оқудың құнына байланысты шығыстарды өтеу үшін халықтың әлеуметтік қорғалған топтарына жататын, табыстары күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардың жастарына:
оқу орнын және оқу жылына төлем мөлшерін растайтын тиісті білім ұйымдарымен берілген құжат;
өтініш иесінің мәртебесін растайтын құжаттың көшірмесі;
өтініш жасаған тоқсанның алдындағы тоқсанға табыстары туралы мәліметті растайтын анықтама;
3) табысы аз отбасылардан қайтыс болған кәмелетке толмаған балаларды жерлеуге:
қайтыс болу туралы куәліктің көшірмесі немесе қайтыс болу туралы анықтама;
жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органнан ата-анасының, өзге заңды өкілінің жұмыссыз ретінде тіркелгені туралы анықтама;
өтініш жасаған тоқсанның алдындағы тоқсанға табыстары туралы мәліметтерді растайтын анықтама;
егер қайтыс болған адамның отбасы мүшелерімен жерлеу іске асырылса, өтініш беруші туыстық қарым-қатынастарын растайтын құжаттың көшірмесін ұсынады;
егер қайтыс болған адамның заңды өкілімен жерлеу іске асырылса, өтініш беруші оның мәртебесін растайтын құжаттың көшірмесін ұсынады;
4) отбасындағы жан басына шаққандағы табысы күнкөріс деңгейінен төмен қайтыс болған жұмыссыз азаматтарды жерлеуге:
қайтыс болу туралы куәліктің көшірмесі немесе қайтыс болу туралы анықтама;
қайтыс болған адамның жұмыссыз ретінде тіркелуі туралы жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органнан анықтама;
өтініш жасаған тоқсанның алдындағы тоқсанға табыстары туралы мәліметтерді растайтын анықтама;
егер қайтыс болған адамның отбасы мүшелерімен жерлеу іске асырылса, өтініш беруші туыстық қарым-қатынастарын растайтын құжаттың көшірмесін ұсынады;
егер қайтыс болған адамның отбасы мүшелері жерлеуді іске асырмаса, өтініш беруші салттық қызмет көрсетуші ұйымнан жерлеудің іске асырылғанын растайтын құжаттың көшірмесін ұсынады;

5) гражданам, относящимся к социально-защищаемым слоям населения, имеющим среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума:
справка, подтверждающая сведения о доходах за квартал, предшествующий кварталу обращения;
6) инвалидам всех категорий на оперативное лечение независимо от дохода:
документы, подтверждающие стоимость лечения;
7) ко дню Победы в Великой Отечественной войне участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам войны:
копия документа, подтверждающего статус заявителя.
3. Для назначения ежемесячной дополнительной социальной помощи:
участникам, инвалидам Великой Отечественной войны, лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам, инвалидам Великой Отечественной войны:
копия документа, подтверждающего статус заявителя.

5) халықтың әлеуметтік қорғалған топтарына жататын, жан басына шаққандағы табысы күнкөріс деңгейінің мөлшерінен төмен азаматтарға:
өтініш жасаған тоқсанның алдындағы тоқсанға табыстары туралы мәліметтерді растайтын анықтама;
6) барлық санаттағы мүгедектерге табысына қарамастан жедел емделуге:
емделудің құнын растайтын құжаттар;
7) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің күніне орай Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға, соғыс қатысушыларына жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген басқа санаттағы тұлғаларға:
өтініш иесінің мәртебесін растайтын құжаттың көшірмесі.
3. Ай сайын қосымша әлеуметтік көмек тағайындау үшін:
Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне, Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша теңестірілген тұлғаларға:
өтініш иесінің мәртебесін растайтын құжаттың көшірмесі.