Об оказании социальной помощи отдельным категориям граждан
Постановление акимата Тарановского района Костанайской области от 25 марта 2011 года № 143. Зарегистрировано Управлением юстиции Тарановского района Костанайской области 29 апреля 2011 года № 9-18-135. Утратило силу - Постановлением акимата Тарановского района Костанайской области от 15 августа 2011 года № 377
Сноска. Утратило силу - Постановлением акимата Тарановского района Костанайской области от 15.08.2011 № 377.
В соответствии со статьей 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 1516 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", постановлением акимата Костанайской области от 30 января 2008 года № 106 "Об утверждении стандарта оказания государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3606), на основании решения Тарановского районного маслихата от 24 декабря 2010 года № 335 "О районном бюджете на 2011-2013 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9-18-127), в целях реализации бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов", акимат Тарановского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан:
1) ежемесячную социальную помощь на бытовые нужды: участникам, инвалидам Великой Отечественной войны в размере четырех месячных расчетных показателей; лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, согласно статьям 68 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" в размере двух месячных расчетных показателей;
2) единовременную социальную помощь больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации по окончании лечения на дополнительное питание без учета доходов в размере десяти месячных расчетных показателей;

Бөлек санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету туралы
Қостанай облысы Таран ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 25 наурыздағы № 143 қаулысы. Қостанай облысы Таран ауданының Әділет басқармасында 2011 жылғы 29 сәуірде № 9-18-135 тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Таран ауданы әкімдігінің 2011 жылғы 15 тамыздағы № 377 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Таран ауданы әкімдігінің 2011.08.15 № 377 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабына, "Қазақстан Республикасындағы мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 1516-бабына, "Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 20-бабына сәйкес, "Жергілікті өкілетті органдарының шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың бөлек санаттарына берілетін әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсету стандартын бекіту туралы" Қостанай облысы әкімдігінің 2008 жылғы 30 қаңтардағы № 106 қаулысымен(құқықтық нормативтік актілерді мемлекеттік тізіліміндегі тіркеу нөмірі № 3606 тіркелді), "2011-2013 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" аудандық мәслихаттың 2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 335 шешімі негізінде (құқықтық нормативтік актілерді мемлекеттік тізіліміндегі тіркеу нөмірі № 9-18-127 тіркелді), "Жергілікті өкілетті органдарының шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың бөлек санаттарына берілетін әлеуметтік көмек", бюджеттік бағдарламасын жүзеге асыру мақсатында, Таран ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мұқтаж азаматтардың бөлек санаттарына берілетін әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) ай сайынғы әлеуметтік тұрмыстық қажеттілігі үшін: Ұлы Отан соғысына қатысушыларына, мүгедектеріне 4 айлық есептік көрсеткіші көлемінде; "Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 6, 8-баптарына сәйкес, Ұлы Отан соғысына қатысушыларына, мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға ай сайын екі еселі айлық есептік көрсеткіші көлемінде;
2) арнайы туберкулез медициналық ұйымдарынан шығарылған емделудің ұстану фазасында, туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратындарға табысын есептемеусіз, қосымша тамақтануға он айлық есептік көрсеткіші көлемінде, бір жолғы әлеуметтік көмек;

3) единовременную социальную помощь семьям (гражданам), относящимся к социально защищаемым слоям населения, нуждающимся в социальной помощи в результате ущерба причиненного пожаром, либо затоплением в размере фактического ущерба, но не более семидесяти месячных расчетных показателей, кроме лиц, пострадавших в результате обстоятельств, послуживших основанием для введения чрезвычайного положения;
4) единовременную социальную помощь инвалидам всех категорий независимо от дохода на оперативное лечение по фактическим затратам, но не более пятидесяти месячных расчетных показателей;
5) единовременную социальную помощь гражданам (семьям), имеющим среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума в размере семи месячных расчетных показателей;
6) единовременную социальную помощь на погребение несовершеннолетних детей из малообеспеченных семей в размере пятнадцати месячных расчетных показателей. Социальная помощь назначается и выплачивается заявителю, если один из родителей или иной законный представитель на день смерти ребенка зарегистрирован в качестве безработного в уполномоченном органе по вопросам занятости;
7) единовременную социальную помощь на погребение умерших безработных, в семье которых среднедушевой доход ниже прожиточного минимума, в размере двадцати месячных расчетных показателей. Социальная помощь на погребение назначается и выплачивается членам семьи, либо лицу, осуществившему погребение умерших безработных, которые на момент смерти были официально зарегистрированы в качестве безработных в уполномоченном органе по вопросам занятости;
8) единовременную социальную помощь ко Дню Победы инвалидам, участникам Великой Отечественной войны в размере пяти тысяч тенге; лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам, инвалидам Великой Отечественной войны в размере двух тысяч тенге;
9) единовременную социальную помощь инвалидам на возмещение расходов, связанных с проездом в санатории и реабилитационные центры в размере пяти тысяч тенге;
10) социальная помощь молодежи из семей с доходами ниже прожиточного минимума, для возмещения расходов, связанных с получением технического и профессионального образования, послесреднего образования, высшего образования, за исключением лиц, являющихся обладателями государственных образовательных грантов и (или) получателями иных выплат из государственного бюджета, направленных на оплату обучения в организациях образования. Помощь оказывается в размере стоимости годового обучения перечисляемого двумя долями в течение учебного года.

3) төтенше жағдайларды енгізу негізінде, зардап шеккендерден басқа тұлғаларға, табиғи және техногендік сипаттағы (өрт, су тасқыны) пайда болған төтенше жағдайлардың салдарынан отбасыларға (азаматтарға) нақты шығыны бойынша, бірақ жетпіс айлық есептік көрсеткішінен артық емес, бір жолғы әлеуметтік көмек;
4) оперативтік емделуге, табысына қарамастан, барлық санаттағы мүгедектерге нақты шығындары бойынша, елу айлық есептік көрсеткішінен артық емес, бір жолғы әлеуметтік көмек;
5) жан басына шаққандағы орташа табысы күнкөріс деңгейінен төмен азаматтарға (отбасыларға), жеті айлық есептік көрсеткіш көлемінде,бір жолғы әлеуметтік көмек;
6) жан басына шаққандағы орташа табысы, күнкөріс деңгейінен төмен отбасыларының он сегіз жасқа дейінгі балаларын жерлеуге, он бес айлық есептік көрсеткіші көлемінде, бір жолғы әлеуметтік көмек. Баласы қайтыс болған кезде, жұмыспен қамту мәселелері бойынша уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелген ата-анасының біреуіне немесе өзге заңды өкіліне, өтініш берушіге бір жолғы әлеуметтік көмек тағайындалады және төленеді;
7) жан басына шаққандағы орташа табысы, күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардан, қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеу үшін, жиырма айлық есептік көрсеткіші көлемінде бір жолғы әлеуметтік көмек.Қайтыс болған кезде, жұмыспен қамту мәселелесі бойынша уәкілетті органда жұмыссыз ретінде, ресми тіркелген қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеу үшін, жерлеуді жүзеге асырған тұлғаға немесе отбасы мүшелеріне, бір жолғы әлеуметтік көмек тағайындалады және төленеді;
8) мерекелік және айтулы күндерге бір жолғы әлеуметтік көмек:
Жеңіс күніне – Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне бес мың теңге көлемінде; Ұлы Отан соғысына қатысушылары және мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктерге теңестірілген тұлғаларға екі мың теңге көлемінде;
9) сауықтыру және оңалту орталықтарына баруға байланысты шығындарын өтеу үшін, мүгедектерге бір жолғы әлеуметтік көмек;
10) мемлекеттік білім гранттарының иегерлерін қоспағанда, мемлекеттік бюджет қаражаттарының әлеуметтік көмектің басқа түрлерін алатын тұлғаларды, еңбек нарығында аса маңызды мамандықтар бойынша жоғары және техникалық, кәсіби, орта білімнен кейінгі білімді алумен байланысты, шығындарды өтеу үшін, күнкөріс деңгейінен төмен табысымен жергілікті бюджет қаражаттарына оқитын және халықтың әлеуметтік қорғау топтарына жататын жастарға, жылдық оқу бағасының мөлшерінде, әлеуметтік көмек. Оқу жылының ішінде, көмек екі рет үлесімен төленеді.

2. Определить уполномоченным органом по назначению и выплате социальной помощи государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ акимата Тарановского района" (далее - уполномоченный орган).
3. Определить, что:
1) решение уполномоченного органа о назначении или об отказе в назначении социальной помощи принимается с учетом рекомендации районной комиссии для выплат единовременной социальной помощи отдельным категориям граждан;
2) ежемесячная дополнительная социальная помощь на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, согласно статьям 68 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" назначается с месяца подачи заявления и прекращается в связи со смертью получателя или его выбытия за пределы территории района.
4. Решение по заявлению лица, обратившегося за социальной помощью, для рассмотрения которого не требуется получение информации от иных субъектов, должностных лиц, либо проверка с выездом на место, принимается в течение пятнадцати календарных дней со дня поступления заявления субъекту, должностному лицу.
Решение по заявлению лица, обратившегося за социальной помощью, для рассмотрения которого требуется получение информации от иных субъектов, должностных лиц, либо проверка с выездом на место, принимается в течение тридцати календарных дней со дня поступления заявления субъекту, должностному лицу.
5. Основаниями для отказа в назначении социальной помощи являются:
1) предоставление заявителем недостоверных сведений;
2) несоответствие заявителя категориям граждан, которым оказывается помощь в соответствии с пунктом 1 настоящего постановления.
6. Выплата социальной помощи осуществляется, путем перечисления, денежных средств на текущий банковский счет получателя социальной помощи, через банки второго уровня или организации, имеющие лицензии на соответствующие виды банковских операций. При недостаточности средств на текущий месяц социальная помощь предоставляется в хронологическом порядке регистрации заявлений.
7. Финансирование социальной помощи производить по бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов".

2. Жоғарыда санамаланған әлеуметтік көмек түрлерін тағайындау және төлеу бойынша, уәкілетті орган "Таран ауданы әкімдігінің жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілетті орган) белгіленсін.
3. Мыналар айқындалсын:
1) әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы уәкілетті органның шешімі, бөлек санаттағы азаматтарға бір жолғы әлеуметтік көмекті төлеу жөніндегі аудандық комиссияның ұсыныстарын ескерумен қабылданады;
2) әлеуметтік тұрмыстық қажеттілігі үшін: Ұлы Отан соғысына қатысушыларына, мүгедектеріне 4 айлық есептік көрсеткіші көлемінде; "Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 6, 8-баптарына сәйкес, Ұлы Отан соғысына қатысушыларына, мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға ай сайынғы қосымша әлеуметтік көмек, өтініш берген айынан бастап тағайындалады және алушының қайтыс болған немесе оның аудан аумағы шегінен кетуіне байланысты тоқтатылады.
4. Әлеуметтік көмекке өтініш жасаған тұлғаның өтінішін қарастыру үшін, лауазымды тұлғалардан, басқа субъектілерден ақпарат алуды немесе тексеріспен орынға шығуды қажет етпесе, шешім лауазымды тұлғаға, субъектіге өтініш түскен күннен бастап, он бес күнтізбелік күн ішінде қабылданады.
Әлеуметтік көмекке өтініш жасаған тұлғаның өтінішін қарастыру үшін, лауазымды тұлғалардан, басқа субъектілерден ақпарат алуды немесе тексеріспен орынға шығуды қажет етсе, шешім лауазымды тұлғаға, субъектіге өтініш түскен күннен бастап, отыз күнтізбелік күн ішінде қабылданады.
5. Әлеуметтік көмекті тағайындаудағы бас тартудың негізгі себептері:
1) Өтініш берушінің анықтама беруінің дұрыс еместігіне байланысты;
2) осы қаулының 1-тармағына сәйкес, өтініш берушінің көмек көрсетілетін азаматтар санатына сәйкес еместігі.
6. Әлеуметтік көмектің барлық түрлеріне төлемдер екінші деңгей банктері немесе банк операциялары түрлерін жүргізуге лицензиясы бар ұйымдары арқылы, әлеуметтік төлемдер ақшалай қаражатын әлеуметтік көмекті алушының жеке шотына немесе карточкалық базасының дербес шотына аудару жолымен, әлеуметтік көмек шешім шығарылған сәтінен бастап, ағымдағы айдың жиырма бесі күнінен кешіктірмей жүзеге асырылады. Қаражат жеткіліксіз болған жағдайда, ағымдағы айға әлеуметтік көмек өтініштерді тіркеудің хронологиялық тәртібінде ұсынылады.
7. "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша, мұқтаж азаматтардың бөлек санаттарына берілетін әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасы бойынша әлеуметтік көмекті қаржыландыру жүргізілсін.

8. Определить перечень необходимых документов для назначения социальной помощи, предусмотренных настоящим постановлением, согласно приложению к настоящему постановлению.
9. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2011 года.
Аким
Тарановского района                        А. Бондаренко
Приложение
к постановлению
акимата района
от 25 марта 2011 года
№ 143
Перечень необходимых документов для назначения социальной помощи отдельным категориям граждан
1. Обязательными документами для назначения социальной помощи являются:
заявление лица, обратившегося за социальной помощью;
документ, удостоверяющий личность заявителя;
документ, подтверждающий место жительства заявителя;
свидетельства налогоплательщика;
социальный индивидуальный код;
документ, подтверждающий открытие банковского счета получателя.
Для заявителя, являющегося законным представителем несовершеннолетнего ребенка - копия документа, подтверждающего наличие указанного статуса.
2. Дополнительно для назначения социальной помощи представляются следующие документы:
1) ежемесячная социальная помощь на бытовые нужды: участникам, инвалидам Великой Отечественной войны; лицам, приравненным к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, согласно статьям 68 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним":
копия документа, подтверждающего социальный статус получателя социальной помощи;
2) единовременная социальная помощь больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации по окончании лечения на дополнительное питание:
справка из соответствующего медицинского учреждения, подтверждающая нахождение больного на лечении;
копия свидетельства о рождении ребенка (для несовершеннолетних детей);
3) единовременную социальную помощь семьям (гражданам), относящимся к социально защищаемым слоям населения, нуждающимся в социальной помощи в результате ущерба причиненного пожаром, либо затоплением:
документ из соответствующего органа, подтверждающий событие, влекущее предусмотренную выплату;
документы, подтверждающие сумму причиненного ущерба;
копия документа, подтверждающего социальный статус получателя социальной помощи;
4) единовременная социальная помощь инвалидам всех категорий, независимо от дохода на оперативное лечение по фактическим затратам:
копия документа, подтверждающего социальный статус получателя социальной помощи;
документы, подтверждающие стоимость лечения;

8. Осы қаулымен қарастырылған әлеуметтік көмекті тағайындау үшін, қоса берілген қажетті құжаттар тізбесі бекітілсін.
9. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін, күнтізбелік он күн өткен соң, қолданысқа енгізіледі және 2011 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған әрекетке таратылады.
Таран
ауданының әкімі                            А. Бондаренко
Аудан әкімдігінің
2011 жылғы 25 наурызда
№ 143 қаулысына қосымша
Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін қажетті
құжаттардың тізбесі
1. Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін міндетті құжаттар:
әлеуметтік көмек көрсетуге жолыққан тұлғаның өтініші;
өтініш берушінің жеке басын растайтын құжат;
өтініш берушінің тұрғылықты жерін растайтын құжат;
салық төлеуші куәлігі;
әлеуметтік жеке кодының көшірмесі;
алушының ағымдағы шотын ашуды растайтын құжат.
Өтініш берушіге,кәмелетке толмаған баланың заңды өкілі болып табылатындығын және көрсетілген мәртебесінің барын растайтын құжаттың көшірмесі.
2. Әлеуметтік көмекті тағайындау үшін, қосымша мына құжаттар ұсынылады:
1) ай сайынғы әлеуметтік тұрмыстық қажетілігі үшін: "Ұлы Отан соғысына қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 68- баптарына сәйкес, Ұлы Отан соғысына қатысушыларына, мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға;
әлеуметтік көмекті алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжаттың көшірмесі.
2) арнайы туберкулез медициналық ұйымдарынан шығарылған емделудің ұстану фазасында туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратындарға табысын есептемей қосымша тамақтануға бір жолғы әлеуметтік көмек;
ауырған адамның емделуде болғанын растайтын тиісті медициналық мекемеден анықтама;
баланың туу туралы куәлігінің көшірмесі (кәмелетке толмаған балалар үшін);
3) төтенше жағдайларды енгізу негізінде, зардап шеккендерден басқа тұлғаларға, табиғи және техногендік сипаттағы (өрт, су тасқыны) пайда болған төтенше жағдайлардың салдарынан отбасыларға (азаматтарға) бір жолғы әлеуметтік көмек;
қарастырылған төлемдерді қажет ететін тиісті органнан болған оқиғаны растайтын құжат;
келтірілген зиян сомасын растайтын құжаттар;
әлеуметтік көмекті алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжаттың көшірмесі.
4) оперативтік емделуге, табысына қарамастан, барлық санаттағы мүгедектерге, нақты шығындары бойынша, бір жолғы әлеуметтік көмек;
әлеуметтік көмекті алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжаттың көшірмесі;
емделу бағасын растайтын құжаттар;

5) единовременная социальная помощь гражданам (семьям), имеющим среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума:
документы, подтверждающие сведения о доходах за квартал, предшествующий кварталу обращения;
6) единовременная социальная помощь на погребение несовершеннолетних детей из малообеспеченных семей:
копия свидетельства о смерти или справка о смерти;
выписка из актовой записи о рождении ребенка;
документы, подтверждающие сведения о доходах семьи;
справка из уполномоченного органа о регистрации одного из родителей или иных законных представителей в качестве безработного;
если погребение осуществлено членами семьи умершего, заявитель представляет копию документа, подтверждающего родственные отношения;
если погребение осуществлено не членами семьи умершего, заявитель представляет копию документа из ритуальной службы, или документ, подтверждающий осуществление погребения;
7) единовременная социальная помощь на погребение умерших безработных, в семье которых среднедушевой доход ниже прожиточного минимума:
копия свидетельства о смерти или справка о смерти;
справка из уполномоченного органа о регистрации умершего в качестве безработного;
если погребение осуществлено членами семьи умершего, заявитель представляет копию документа, подтверждающего родственные отношения;
если погребение осуществлено не членами семьи умершего, заявитель представляет копию документа из ритуальной службы, или документ, подтверждающий осуществление погребения;
8) единовременная социальная помощь ко Дню Победы: инвалидам, участникам Великой Отечественной войны; лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам, инвалидам Великой Отечественной войны:
Документ, подтверждающий социальный статус получателя, в случае если данный гражданин не состоит на учете в уполномоченном органе;
9) единовременная социальная помощь инвалидам на возмещение расходов, связанных с проездом в санатории и реабилитационные центры:
обратный талон к путевке;
выписка из медицинской карты стационарного больного;
10) социальная помощь молодежи из семей с доходами ниже прожиточного минимума, для возмещения расходов, связанных с получением технического и профессионального образования, послесреднего образования, высшего образования:
документ, подтверждающий место учебы и размер оплаты обучения за учебный год, выданный соответствующим учебным заведением;
документы, подтверждающие сведения о доходах семьи за квартал, предшествующий кварталу обращения;
документ, подтверждающий оплату за обучение, предоставляется после совершения оплаты.

5) жан басына шаққандағы орташа табысы, күнкөріс деңгейінен төмен азаматтарға (отбасыларға) бір жолғы әлеуметтік көмек;
өтініш жасаған алдыңғы тоқсанға табысы туралы мәліметтерді растайтын құжаттар;
6) жан басына шаққандағы орташа табысы, күнкөріс деңгейінен төмен отбасыларының он сегіз жасқа дейінгі балаларын жерлеуге, бір жолғы әлеуметтік көмек;
қайтыс болғаны туралы куәлігінің көшірмесі немесе қайтыс болғаны туралы көшірмесі;
баланың туу туралы актілік жазбадан көшірме;
отбасының табысы туралы мәліметерді растайтын құжаттар;
жұмыспен қамту мәселелесі бойынша уәкілетті органда жұмыссыз ретінде, ресми тіркелген қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеу үшін, жерлеуді жүзеге асырған тұлғаға немесе отбасы мүшелеріне, бір жолғы әлеуметтік көмек
жұмыспен қамту мәселелері бойынша уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелген ата-анасының біреуіне немесе өзге заңды өкіліне,өтініш жасаған алдыңғы тоқсанға табысы туралы мәліметтерді растайтын анықтама;
қайтыс болғанды отбасының бір мүшесі жерлеген жағдайда, өтініш беруші туыстық қатынасын растайтын құжаттың көшірмесін ұсынады;
өтініш беруші салттық қызметінен құжаттың көшірмесін немесе жерлеудің жүзеге асырылғанын растайтын анықтаманы ұсынады;
7) жан басына шаққандағы орташа табысы, күнкөріс деңгейінен төмен отбасылардан, қайтыс болған жұмыссыздарды жерлеу үшін, бір жолғы әлеуметтік көмек;
қайтыс болғандығы туралы куәліктің немесе қайтыс болғандығы туралы анықтаманың көшірмесі;
жұмыссыз ретінде, қайтыс болған азаматтың тіркелгендігі туралы жұмыспен қамту мәселелесі жөніндегі уәкілетті органнан анықтама;
өтініш беруші салттық қызметінен құжаттың көшірмесін немесе жерлеудің жүзеге асырылғанын растайтын анықтаманы ұсынады;
8) Ұлы Отан соғысының Жеңіс күніне бір жолғы әлеуметтік көмек: Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне,қатысушыларына және Ұлы Отан соғысына қатысушылары және мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктерге теңестірілген тұлғаларға;
егер аталған азамат өкілетті органда есепте тұрмаған жағдайда, алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
9) және оңалту орталықтарына баруға байланысты, шығындарды өтеу үшін, бір жолғы әлеуметтік көмек сауықтыру;
стационарлық аурудың медициналық картасының көшірмесі.
10) жоғары және техникалық, кәсіби, орта білімнен кейінгі білімді алумен байланысты, шығындарды өтеу үшін, халықтың әлеуметтік қорғау топтарына жататын жастарға әлеуметтік көмек.
тиісті оқу мекемесімен берілген оқу орнын және оқу жылына оқу төлемінің мөлшерін растайтын құжаттар;
семестрлік және бүкіл оқу жылына төленетін қаржының ақысы;
отбасы табысы туралы тоқсандық, өтінген алдыңғы тоқсанға мәліметтерді растайтын құжаттар;
оқуы үшін төлемді растайтын құжат, төлемді жүргізгеннен кейін ұсынылады.

3. Документы, предоставляются в подлинниках и копиях для сверки. Подлинники документов возвращаются незамедлительно после сверки, в день подачи документа, а копии документов заверяются и формируются в дело.

3. Салыстыру үшін, құжаттардың түпнұсқасы және көшірмелері ұсынылады. Салыстырудан кейін, құжаттардың түпнұсқасы өтініш берушіге қайтарылады, ал құжаттың көшірмелері расталынады және іске қалыптастырылады.