Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений по Атырауской области
Постановление Атырауского областного акимата от 30 декабря 2011 года № 396. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 8 февраля 2012 года № 2604. Утратило силу - постановлением Атырауского областного акимата от 29 марта 2013 года № 125
Сноска. Утратило силу - постановлением Атырауского областного акимата от 29.03.2013 № 125
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 "Об административных процедурах" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок" (приложение 1);
2) регламент государственной услуги "Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования"(приложение 2);
3) регламент государственной услуги "Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)" (приложение 3);
4) регламент государственной услуги Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования" (приложение 4);
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Айдарбекова С.К. - заместителя акима области.
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Б. Рыскалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Министр связи и информации
Республики Казахстан                       А. Жумагалиев
28 декабрь 2011 год
Приложение 1
к постановлению акимата области
от 30 декабря 2011 года № 396
Утвержден
постановлением акимата области
от 30 декабря 2011 года № 396
Регламент государственной услуги "Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) специализированное предприятие – Атырауское дочернее государственное предприятие республиканского государственного предприятия "Атырауский научный производственный центр земли" (ДГП "АтырауНПЦзем");
2) потребитель - физическое или юридическое лицо;
3) уполномоченный орган – Управление земельных отношений Атырауской области, отделы земельных отношений города и районов.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".

Атырау облысы бойынша жер қатынастары саласында мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 396 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 8 ақпанда № 2604 тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 29 наурыздағы № 125 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2013.03.29 № 125 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) "Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілер рәсімдеу және беру" мемлекеттiк қызмет регламентi (1-қосымша);
2) "Тұрақты жер пайдалану құқығына актілер рәсімдеу және беру" мемлекеттiк қызмет регламенті (2-қосымша);
3) Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілер рәсімдеу және беру" мемлекеттiк қызмет регламенті (3-қосымша);
4) Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілер рәсімдеу және беру" мемлекеттiк қызмет регламенті (4-қосымша) бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.К. Айдарбековке жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Б. Рысқалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының Байланыс
және ақпарат министрі                      А. Жұмағалиев
2011 жылғы "28" желтоқсан
Облыс әкiмдiгiнiң
2011 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 396 қаулысына 1 қосымша
Облысы әкiмдiгiнiң
2011 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 396 қаулысымен бекiтiлген
"Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілер рәсімдеу және беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi
1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілер рәсімдеу және беру" регламентiнде (бұдан әрi – Регламент) келесi түсiнiктер пайдаланылады:
1) мамандандырылған кәсіпорыны - "Атырау ғылыми өндірістік орталығының жері" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Атырау еншілес мемлекеттік кәсіпорыны ("АтырауҒӨОжер" ЕМК);
2) тұтынушы – жеке немесе заңды тұлға;
3) уәкiлеттi орган – облыстық жер қатынастары басқармасы, қалалық және аудандық жер қатынастары бөлімдері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзiрлендi.

3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом или через Центры обслуживания населения (далее - Центр).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 23пункта 9 статьи 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, постановлениями Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561", от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам".
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право частной собственности на земельный участок (далее – акт) или дубликата акта на право частной собственности на земельный участок (далее – дубликат акта), или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
7. В процессе оказания государственной услуги участвует специализированное предприятие, изготавливающий акт (дубликат акта).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги, можно получить в Центре или уполномоченном органе адреса и график работы, которых указаны в  приложениях 123 к настоящему Регламенту.
Государственная услуга предоставляется:
при обращении в уполномоченный орган:
пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
При обращении в Центр:
шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, для отделов устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Административные процедуры в разрезе специализированных предприятий:
в специализированном предприятии проводится изготовление акта (дубликата акта);
результаты рассмотрения запроса направляются в виде акта (дубликата акта) в уполномоченный орган.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) срок оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 15 настоящего Регламента, составляет 6 рабочих дней, при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок - 4 рабочих дня;

3. Мемлекеттiк қызметтi уәкiлеттi орган немесе Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – Орталық) арқылы көрсетедi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 23-бабы, 43-бабының 9-тармағы, "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысы және "Мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiні (бұдан әрі - акт) немесе жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнiң телнұсқасын беру (бұдан әрі – акт телнұсқасы) немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебi жазбаша көрсетiлген ол туралы уәжделген жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерiсiнде, актіні (акт телнұсқасын) жасайтын мамандандырылған кәсіпорыны қатысады.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету
тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің барысы туралы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі ақпаратты Орталықта немесе уәкiлеттi органда алуға болады, олардың мекен-жайлары және жұмыс кестесі осы Регламенттің 123 қосымшаларында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет:
уәкілетті органға өтініш білдірген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9-00-ден сағат 20-00-ге дейін көрсетіледі, бөлімдер үшін сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден сағат 19-00-ге дейінгі жұмыс кестесі белгіленеді. Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мамандандырылған кәсіпорындар бөлiгiндегi әкiмшiлiк рәсiмдер:
мамандандырылған кәсіпорында акт (акт телнұсқасы) дайындалады;
сұранысты қарау қорытындылары уәкiлеттi органға акті (акт телнұсқасы) түрінде бағытталады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы осы Регламенттің 15-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi  6 жұмыс күнiн құрайды, жер учаскесiне жеке меншiк құқығына арналған актiнiң телнұсқасын берген кезде – 4 жұмыс күнi;

2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
11. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги уполномоченным органом является непредставление потребителем соответствующих документов, указанных в пункте 15 настоящего Регламента.
Основанием для приостановления оказания государственной услуги является:
1) наличие судебных решений по данному земельному участку либо наличие уведомления о ведущемся судебном разбирательстве;
2) наличие акта прокурорского надзора, до устранения нарушения норм законодательства;
3) наличие нескольких заявлений в отношении оформления прав на один и тот же участок или при выявлении в процессе оформления прав других пользователей этого земельного участка.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление о выдаче акта (дубликата акта) в Центр или уполномоченный орган;
2) инспектор накопительного отдела Центра проводит прием и регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) канцелярия уполномоченного органа осуществляет регистрацию заявления и передает руководству уполномоченного органа для наложения резолюции;
4) руководство уполномоченного органа направляет ответственному исполнителю уполномоченного органа для проверки соответствующих документов;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа рассматривает представленные заявления из Центра или от потребителя при подаче заявления напрямую, подготавливает мотивированный отказ либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги или направляет документы в специализированное предприятие для оформления акта (дубликат акта);
6) канцелярия специализированного предприятия проводит регистрацию заявления и передает руководству специализированного предприятия;
7) руководство специализированного предприятия направляет ответственному исполнителю специализированного предприятия для изготовления акта;
8) ответственный исполнитель специализированного предприятия рассматривает запрос уполномоченного органа об изготовлении акта (дубликата акта), изготавливает акт (дубликат акта), направляет акт (дубликат акта) в уполномоченный орган;
9) ответственный исполнитель уполномоченного органа подготавливает на подпись руководителя и направляет оказания государственной услуги либо направляет письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги в Центр или выдает потребителю в случае подачи заявления в уполномоченный орган акт (дубликат акта);

2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезекте күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты 30 минуттан аспайды.
11. Тұтынушы осы Регламенттің 15-тармағында көрсетілген тиісті құжаттарды тапсырмаса, ол уәкiлеттi органға мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіз болады.
Мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату үшін:
1) аталған жер учаскесi бойынша сот шешiмдерiнiң болуы немесе сот қарауы жүрiп жатқаны туралы хабарламаның болуы;
2) заңнама нормаларының бұзылуы жойылғанға дейiн прокурорлық қадағалау актiсiнiң болуы;
3) бiр учаскеге құқықты ресiмдеуге қатысты бiрнеше өтiнiштiң болуы немесе құқықты ресiмдеу үдерiсiнде осы жер учаскесiнiң басқа да пайдаланушылары анықталуы негіз болып табылады.
12. Тұтынушыдан мемлекеттiк қызмет көрсетудi алу үшiн өтiнiш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн берген сәтке дейiнгi мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы уәкiлеттi органға немесе Орталықтың инспекторына акт (акт телнұсқасы) алуға өтiнiш бiлдiредi;
2) Орталықтың жинақтау бөлiмiнiң инспекторы өтiнiштi тiркеудi жүргiзедi және уәкiлеттi органға бередi;
3) Уәкілетті орган кеңсесi құжаттардың толықтығын тексереді және тiркеудi жүргiзедi және уәкілетті органның басшысына нұсқама беру үшін береді;
4) Уәкілетті органның басшысы жауапты орындаушыға құжаттың толықтығын тексеруге жолдайды;
5) Уәкілетті органның жауапты орындаушысы Орталықтан келіп түскен өтінішті немесе тұтынушының тікелей берген өтінішін уәкілетті орган тіркейді, қарастырады, дәлелді бас тартады немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарлама жасайды немесе актіні (акт телнұсқасын) ресімдеуге мамандандырылған кәсіпорынға бағыттайды;
6) Мамандандырылған кәсіпорынның кеңсесі өтінішті тіркеп, мамандандырылған кәсіпорынның басшысына береді.
7) мамандандырылған кәсіпорынның басшысы жауапты мамандандырылған кәсіпорынның маманына жер актісін дайындау үшін жібереді.
8) мамандандырылған кәсіпорынның жауапты орындаушысы, актіні (акт телнұсқасын) дайындау туралы уәкiлеттi органның сауалын қарастырады, актіні (акт телнұсқасын) дайындайды, уәкілетті органға актіні (акт телнұсқасын) жібереді;
9) Уәкілетті органның жауапты орындаушысы мемлекеттiк қызмет көрсетудің нәтижесін немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарламаны басшысының қол қоюымен дайындап Орталыққа жолдайды немесе өтініш уәкiлеттi органға берілсе, тұтынушыға актіні (акт телнұсқасын) ұсынады;

10) Центр выдает потребителю акт либо мотивированный отказ.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре и в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
Сноска. пп.1 п.10 в новой редакции - Постановлением Атырауского областного акимата от 4.07.2012 № 209
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Прием документов в Центре осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра по адресам, согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через ответственного сотрудника уполномоченного органа по месту нахождения согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
После сдачи документов в Центр или уполномоченный орган, потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов, с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (время) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества, должности инспектора Центра, либо сотрудника уполномоченного органа, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
15. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет в Центр или уполномоченный орган следующие документы:
1) при предоставлении государством права частной собственности на земельный участок:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право частной собственности на земельный участок;
копию выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права частной собственности на земельный участок;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
при наличии землеустроительного проекта размещения земельных участков на площадку для отвода под индивидуальное жилищное строительство представляется часть землеустроительного проекта на конкретный земельный участок и материалы по установлению его границ на местности, выдаваемые организацией, выполнившей указанные работы;
копию свидетельства налогоплательщика (РНН);
копию свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право частной собственности на земельный участок;
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю;

10) Орталық тұтынушыға акті немесе уәжделіп бас тартады.
13. Орталықта және уәкiлеттi органда мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар саны ең аз дегенде бiр қызметкер құрайды.
Ескерту. 10 тармақтың 1 тармақшасы жаңа редакцияда - Атырау облысы әкімдігінің 2012.07.04 № 209 шешімімен.
4. Мемлекеттiк қызметтердi көрсету үдерiсiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Орталықта құжаттарды қабылдау "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, онда "терезелердiң" мақсаты және орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сонымен қатар осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
Уәкілетті органда құжаттарды қабылдау осы Регламенттің2-қосымшасына сәйкес, мекен-жайлар бойынша уәкілетті органның жауапты қызметкері арқылы жүзеге асырылады.
Тұтынушы Орталыққа немесе уәкiлеттi органға құжаттарды тапсырғаннан кейiн тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы:
сұраудың нөмiрi және қабылданған күнi;
сұралынған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күнi (уақыты) мен орны;
мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтiнiш қабылдаған Орталық инспекторының не уәкiлеттi орган қызметкерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiліп, қолхат берiледi.
15. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы Орталыққа немесе уәкiлеттi органға:
1) мемлекет жер учаскесiне жеке меншiк құқығын берген кезде:
уәкiлеттi органға осы стандарттың 4-қосымшасына сәйкес жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның жер учаскесiне жеке меншiк құқығын беру туралы шешiмiнен үзiндi көшiрме;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
жеке тұрғын үй құрылысына бөлуге арналған алаңда жер учаскелерiн орналастырудың жерге орналастыру жобасы болған жағдайда, көрсетiлген жұмыстарды орындаған ұйым беретiн, нақты жер учаскесiне арналған жерге орналастыру жобасының бiр бөлiгi және оның жергiлiктi жердегi шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдар;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады;

2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право частной собственности на земельный участок;
копию выписки из решения местного исполнительного органа об изменении идентификационных характеристик на ранее предоставленный земельный участок на праве частной собственности и/или иного документа, подтверждающего изменение идентификационных характеристик земельного участка;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копию свидетельства налогоплательщика (РНН);
копию свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право частной собственности на земельный участок;
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
3) при выдаче дубликата акта на право частной собственности на земельный участок:
заявление в уполномоченный орган на выдачу дубликата акта на право частной собственности на земельный участок;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление дубликата акта на право частной собственности на земельный участок;
копия документа, удостоверяющего личность потребителя, либо копия доверенности от потребителя, и документа, удостоверяющего личность доверенного лица;
экземпляр местной областной газеты по месту нахождения земельного участка с опубликованным объявлением о признании подлинника акта на право частной собственности на земельный участок недействительным.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
Требования к информационной безопасности не предусмотрены.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) канцелярия уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа;
6) канцелярия специализированного предприятия;
7) руководство специализированного предприятия;
8) ответственный исполнитель специализированного предприятия.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.

2) жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
уәкiлеттi органға осы стандарттың 4-қосымшасына сәйкес жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның жеке меншiк құқығына бұрын берiлген жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамаларының өзгеруi туралы шешiмiнен үзiндiнiң және/немесе сәйкестендiру сипаттамаларының өзгергендiгiн растайтын өзге құжаттың көшiрмесi;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады;
3) жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнiң телнұсқасын беру кезiнде:
уәкiлеттi органға осы стандарттың 4-қосымшасына сәйкес жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнiң телнұсқасын беруге өтiнiш;
жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнiң телнұсқасын дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi не тұтынушының атынан берiлген сенiмхаттың және сенiм бiлдiрiлген тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша жергiлiктi облыстық газеттiң жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiнiң түпнұсқасын жарамсыз деп тану туралы хабарландыру жарияланған данасы.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң немесе сенiмхаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.
Ақпараттық қауіпсіздікке талаптар қарастырылмаған.
16. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісiнде мынадай құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылған:
1) Орталықтың инспекторы;
2) Орталықтың жинақтаушы бөлiмінiң инспекторы;
3) уәкiлеттi органның кеңсесi;
4) уәкiлеттi органның басшылығы;
5) уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы;
6) мамандандырылған кәсіпорының кеңсесі;
7) мамандандырылған кәсіпорының басшылығы;
8) мамандандырылған кәсіпорының жауапты орындаушысы.
17. Әрбiр ҚФБ әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) орындалу мерзiмiн тестiлiк кесте сипатында көрсеткен әкiмшiлiк iс-қимылдары (рәсiмдер) дәйектiлiгiнiң сипаттамасы және өзара iс-қимылы осы Регламенттiң 4-қосымшасында келтiрiлген.

18. Схемы, процесса государственной услуги по оформлению и выдаче актов на право частной собственности на земельный участок, приведены в приложении 5 к настоящему Регламенту.
Формы результата государственной услуги являются: Выдача акта или мотивированного отказа потребителю.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
19. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право частной
собственности на земельный участок"
Перечень Центров обслуживания населения по государственной услуге
п/п
Наименование центра
Адрес расположения центра
Номер телефона операционного зала
Номер телефона руководителя
1
2
3
4
5
1
Областной отдел филиала РГП "ЦОН"
Атырауская область, г. Атырау, проспект Сатпаева, дом 23
8(7122) 21-34-57
8 (7122) 213717
факс 213467
2
№ 1городской отдел филиала РГП "ЦОН"
Атырауская область, г. Атырау, улица Баймуханова дом 16А
8(7122) 35-75-46
8 (7122)
35-75-30 35-75-05
3
№ 2 городской отдел филиала РГП "ЦОН"
Атырауская обл., г. Атырау, п. Балыкшы, ул.Байжигитова, 80А
8(7122) 24-34-90
8 (7122)
24-37-89
4
Жылыойский районный отдел филиала РГП "ЦОН"
Атырауская область, Жылыойский район, г. Кульсары, улица Бейбитшилик, дом 8
8(71237) 5-03-54
8(71237) 5-03-54
5
Курмангазинский районный отдел филиала РГП "ЦОН"
Атырауская область, Курмангазинский р-н, с.Ганюшкино, ул.Есболаева, 66А
8(71233) 2-05-13
8(71233) 2-05-13
6
Кызылкогинский районный отдел филиала РГП "ЦОН"
Атырауская область, Кызылкогинский район, село Миялы, улица Абая, дом 1
8(71238) 2-20-46
8(71238) 2-20-46
7
Индерский районный отдел филиала РГП "ЦОН"
Атырауская область, Индерский район, пос. Индербор, ул. Мендигалиева дом 30
8(71234) 2-12-96
8(71234) 2-12-96
8
Исатайский районный отдел филиала РГП "ЦОН"
Атырауская область, Исатайский район, с. Аккистау, улица Казахстан дом 9
8(71231) 2-16-70
8(71231) 2-16-70
9
Макатский районный отдел филиала РГП "ЦОН"
Атырауская область, Макатский район, поселок Макат, ул. Центральная дом, 2
8(71239) 3-22-97
8(71239) 3-22-97
10
Махамбетский районный отдел филиала РГП "ЦОН"
Атырауская область, Махамбетский район, село Махамбет ул. Абая дом 10
8(71236) 2-24-96
8(71236) 2-24-96
Расшифровка аббревиатур:
Филиал РГП "ЦОН" - Филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Атырауской области
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право частной
собственности на земельный участок"
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
Наименование уполномоченных органов
Юридический адрес
График работы
Контактный
телефон
1
Государственное учреждение "Управление земельных отношений Атырауской области"
город Атырау,
ул. Абая, дом 10 А

18. Жеке меншікке жер пайдалану құқығына акті дайындау және беру туралы мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің жүйесі осы Регламенттiң 5-қосымшасында келтiрiлген.
Мемлекеттік қыметтің аяқталу нысаны: акті беру немесе бас тару.
5. Мемлекеттiк қызметтi көрсететiн
лауазымды тұлғалардың жауапкершiлiгi
19. Уәкiлеттi органның басшысы және Орталықтың басшысы (бұдан әрi – лауазымды тұлғалар) мемлекеттiк қызметтi көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлғаларға Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес белгiленген мерзiмде мемлекеттiк қызметтi көрсетудi жүзеге асыруға жауапкершiлiк жүктеледi.
"Жер учаскесіне жеке меншік құқығына
актілер рәсімдеу және беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентiне 1-қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету жөнiндегi Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тiзбесi
р/с№
Орталықтың атауы
Орталықтың мекен-жайы
Қызмет көрсету телефон
Басшыларының байланыс нөмірі
1
2
3
4
5
1
"ХҚКО" РМК филиалының облыстық бөлімі
Атырау облысы, Атырау қаласы, Сәтпаев даңғылы 23 үй
8(7122) 21-34-57
8 (7122) 213717 ф.213467
2
"ХҚКО" РМК филиалының № 1 қалалық бөлімі
Атырау облысы, Атырау қаласы, Баймұқанов көшесі 16А үй
8(7122) 35-75-45
8 (7122) 357530 357505
3
"ХҚКО" РМК филиалының № 2 қалалық бөлімі
Атырау облысы, Атырау қаласы, Балықшы кенті, Байжігітова көшесі 80А үй
8(7122) 24-34-90
8 (7122) 243789
4
"ХҚКО" РМК филиалының Жылыой аудандық бөлімі
Атырау облысы, Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Бейбітшілік көшесі 8 үй
8(71237) 5-03-54
8(71237) 5-03-54
5
"ХҚКО" РМК филиалының Құрманғазы аудандық бөлімі
Атырау облысы, Ганюшкин селосы, Құрманғазы ауданы, Есболаев көшесі 66А үй
8(71233) 2-05-13
8(71233) 2-05-13
6
"ХҚКО" РМК филиалының Қызылқоға аудандық бөлімі
Атырау облысы, Қызылқоға ауданы, Миялы селосы, Абай көшесі 1 үй
8(71238) 2-20-46
8(71238) 2-20-46
7
"ХҚКО" РМК филиалының Индер аудандық бөлімі
Атырау облысы, Индер ауданы, Индер кенті, Меңдіғалиев көшесі 30 үй
8(71234) 2-12-96
8(71234) 2-12-96
8
"ХҚКО" РМК филиалының Исатай аудандық бөлімі
Атырау облысы, Исатай ауданы, Аққыстау селосы, Қазақстан көшесі 9 үй
8(71231) 2-16-70
8(71231) 2-16-70
9
"ХҚКО" РМК филиалының Мақат аудандық бөлімі
Атырау облысы, Мақат аудандық, Мақат кенті, Орталық көшесі 2 үй
8(71239) 3-22-97
8(71239) 3-22-97
10
"ХҚКО" РМК филиалының Махамбет аудандық бөлімі
Атырау облысы, Махамбет ауданы, Махамбет селосы, Абай көшесі 10 үй
8(71236) 2-24-96
8(71236) 2-24-96
Қысқартулардың толық жазылуы:
"ХҚКО" РМК филиалы - Атырау облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы
"Жер учаскесіне жеке меншік құқығына
актілер рәсімдеу және беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентiне 2-қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету жөнiндегi
уәкiлеттi органдардың тiзбесi
Уәкiлеттi органның атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесi
Байланыс
телефоны
1
"Атырау облысы Жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі
Атырау қаласы Абай көшесі, 10А ғимараты, 4-қатар, 44-бөлме

Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
8(7122) 35-46-00, факс 35-44-06
2
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений города Атырау"
город Атырау, ул. Азаттык, дом 94 Б
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.

Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін
8(7122) 35-46-00, факс 35-44-06
2
"Атырау қалалық жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Атырау қаласы, Азаттық көшесі, 94 Б
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін

8(7122) 45-14-82
3
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Жылыойского района"
город Кульсары, проспект Махамбета 7
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
8-712-37 5-09-01
4
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Индерского района"
поселок Индер, ул.Мендигалиева 30/12
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
8-712-34 2-17-96
5
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Исатайского района"
село Аккистау, ул. Ынтымак, 23
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
8-712-31 2-01-59
6
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Курмангазинского района"
село Ганюшкино, ул. Кошекбаева, 25

8(7122) 45-14-82
3
"Жылыой аудандық жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Махамбет даңғылы, 7
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін
8-712-37 5-09-01
4
"Индер аудандық жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Индер ауданы, Индер кенті, Меңдіғалиев көшесі, 30/12
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін
8-712-34 2-17-96
5
"Исатай аудандық жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Исатай ауданы, Аққыстау селосы, Ынтымақ көшесі, 23
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін
8-712-31 2-01-59
6
"Құрманғазы аудандық жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Құрманғазы ауданы, Ганюшкин селосы, Көшекбаев көшесі, 25

8-712-38 2-16-89
8
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Макатского района"
поселок Макат, ул.Центральная, 2
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.
8-712-39 3-22-04
9
Государственное учреждение "Отдел земельных отношений Махамбетского района"
село Махамбет, ул. Абая, 13
Пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9-00 часов до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов.

8-712-38 2-16-89
8
"Мақат аудандық жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Мақат ауданы, Мақат кенті, орталық алаң көшесі, 2
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін
8-712-39 3-22-04
9
"Махамбет аудандық жер қатынастары бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Махамбет ауданы, Махамбет селосы, Абай көшесі, 13
Демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін

8-712-36 2-19-45
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право частной
собственности на земельный участок"
Перечень заинтересованных органов по оказанию государственной услуги
Наименование
Юридический адрес
График работы
Контактный
телефон
1
ДГП "АтырауНПЦзем"
город Атырау, ул. Азаттык, дом 94 Б
Ежедневно с 09.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00, выходной - суббота и воскресенье
8(7122) 45-15-16
2
Махамбетский районный филиал земельно-кадастровых работ ДГП "АтырауНПЦзем"
Махамбетский район, село Махамбет, ул.Абая, 11
Ежедневно с 09.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00, выходной - суббота и воскресенье
8(7123) 62-10-05
3
Индерский районный филиал земельно-кадастровых работ ДГП "АтырауНПЦзем"
Индерский район, поселок Индербор, ул. Мендыгалиев,30
Ежедневно с 09.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00, выходной - суббота и воскресенье
8(7123)42-22-46
4
Жылойский районный филиал земельно-кадастровых работ ДГП "АтырауНПЦзем"
Жылойский район, город Кульсары, ул.Махамбета, 7
Ежедневно с 09.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00, выходной - суббота и воскресенье
8(7123)75-23-29
5
Курмангазинский районный филиал земельно-кадастровых работ ДГП "АтырауНПЦзем"
Курмангазинский район, село Ганюшкино, ул.С.Кушекбаев, 25

8-712-36 2-19-45
"Жер учаскесіне жеке меншік құқығына
актілер рәсімдеу және беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентiне 3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысты мүдделі мекемелердің тізімі
Мамандандырылған кәсіпорындардың атауы
Заңды мекен-жайы
Жұмыс кестесі
Байланыс телефоны
1
"АтырауҒӨОжер" ЕМК
Атырау қаласы, Азаттық көшесі, 94Б үй
Күн сайын 09.00 дан 18.00 дейін, түскі үзіліс 13.00 дан 14.00, демалыс - сенбі және жексенбі
8(7122) 45-15-16
2
"АтырауҒӨОжер" ЕМК-нің Махамбет аудандық жер кадастрлық филиалы
Махамбет ауданы, Махамбет селосы, Абай көшесі,11
Күн сайын 09.00 дан 18.00 дейін, түскі үзіліс 13.00 дан 14.00, демалыс - сенбі және жексенбі
8(7123) 62-10-05
3
"АтырауҒӨОжер" ЕМК-нің Индер аудандық жер кадастрлық филиалы
Индер ауданы, Индербор поселкесі, Мендығалиев көшесі, 30
Күн сайын 09.00 дан 18.00 дейін, түскі үзіліс 13.00 дан 14.00, демалыс - сенбі және жексенбі
8-(7123)-42-22-46
4
"АтырауҒӨОжер" ЕМК-нің Жылыой аудандық жер кадастрлық филиалы
Жылыой ауданы, Құлсары қаласы, Махамбет көшесі,7
Күн сайын 09.00 дан 18.00 дейін, түскі үзіліс 13.00 дан 14.00, демалыс - сенбі және жексенбі
8-(7123)-75-23-29
5
"АтырауҒӨОжер" ЕМК-нің Құрманғазы аудандық жер кадастрлық филиалы
Құрманғазы ауданы, Ганюшкино селосы, С.Кушекбаев көшесі, 25

Ежедневно с 09.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00, выходной - суббота и воскресенье
8(7123)32-10-11
6
Исатайский районный филиал земельно-кадастровых работ ДГП "АтырауНПЦзем"
Исатайский район, село Аккистау, ул.Егеменди Казакстан,7
Ежедневно с 09.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00, выходной - суббота и воскресенье
8(7123)12-13-89
7
Макатский районный филиал земельно-кадастровых работ ДГП "АтырауНПЦзем"
Макатский район, поселок Макат, Центральный площадь,2

Күн сайын 09.00 дан 18.00 дейін, түскі үзіліс 13.00 дан 14.00, демалыс - сенбі және жексенбі
8-(7123)-32-10-11
6
"АтырауҒӨОжер" ЕМК-нің Исатай аудандық жер кадастрлық филиалы
Исатай ауданы, Аққыстау селосы, Егеменді Қазақстан көшесі, 7
Күн сайын 09.00 дан 18.00 дейін, түскі үзіліс 13.00 дан 14.00, демалыс - сенбі және жексенбі
8-(7123)-12-13-89
7
"АтырауҒӨОжер" ЕМК-нің Мақат аудандық жер кадастрлық филиалы
Мақат ауданы, Мақат поселкесі, Орталық алаң, 2

Ежедневно с 09.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00, выходной - суббота и воскресенье
8(7123)93-11-07
8
Кызылкугинский районный филиал земельно-кадастровых работ ДГП "АтырауНПЦзем"
Кызылкугинский район, село Миялы, ул. Сатпаев,24
Ежедневно с 08.30 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.00, выходной - суббота и воскресенье
8(7123)82-14-16
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право частной
собственности на земельный участок"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
3) Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Сотрудники канцелярии уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Ответственный исполнитель
Руководство специализированного предприятия
Руководство уполномоченного органа
3
Последовательность действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация документов
Ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя для выполнения
Рассмотрение документов или подготовка мотивированного отказа
Определение ответственного исполнителя, изготовление акта
Проверка правильность акта, регистрация
4
Форма завершения (данные, документ, организационно - распорядительное решение)
Передача документов для резолюции
Наложение резолюции, отправка ответственному исполнителю
Передача документов для изготовления акта или мотивированного отказа
Передача в уполномоченный орган
Выдача акта или мотивированного отказа потребителю
5
Сроки исполнения (для субъектов крупного предпринимательства)
1 (один) час
1 (один) час
2 (два)
рабочих дня
6 (шесть) рабочих дней
2 (два)
рабочих дня
6
Сроки исполнения (для субъектов малого предпринимательства)
1 (один) час
1 (один) час
1 (один) рабочий  день
4 (четыре) рабочих дня
2 (два)
рабочих дня
Номер следующего действия
2
3
4
5
Действия основного процесса при обращении в центр (ход работы)
1.
№ действия (ход работы)
1
2
3
2.
Наименование СФЕ
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела
Инспектор накопительного отдела
3.
Последовательность действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов
Расписка в журнале и сбор документов
Составление реестра и направление документов
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки
Сбор документов в накопительный отдел
Отправка документов в уполномоченный орган
5.
Сроки исполнения
15 минут
3 раза в день
Не менее одного раза в день
6.
Номер следующего действия
2
3
4
Действия основного процесса при обращении в центр (ход работы)
1.
№ действия (ход работы)
4
5
6
2.
Наименование СФЕ
Сотрудники канцелярии уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Ответственный исполнитель
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя для выполнения
Проверка полноты документов и подготовка мотивированного отказа
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка ответственному исполнителю
Передача документов  для изготовления акта или мотивированного отказа
5.
Сроки исполнения (для субъектов крупного предпринимательства)
1 час
1 час
2 (два) рабочих дня
6.
Сроки исполнения (для субъектов малого предпринимательства)
1 (один) рабочий день
Номер следующего действия
5
6
7
Действия основного процесса при обращении в центр (ход работы)
1.
№ действия (ход работы)
7
8
9
2.
Наименование СФЕ
Сотрудники канцелярии специализированного предприятия
Руководство специализированного предприятия
Ответственный исполнитель специализированного предприятия
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя для выполнения документов
Проверка полноты документов или подготовка акта
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка ответственному исполнителю
Передача документов в уполномоченный орган
5.
Сроки исполнения (для субъектов крупного предпринимательства)
1 (один) час
1 (один) час
6 (шесть) рабочих дней
6.
Сроки исполнения (для субъектов малого предпринимательства)
1 (один) час
1 (один) час
4 (четыре) рабочих дня
Номер следующего действия
8
9
10
Действия основного процесса (ход работы)
1.
№ действия (ход работы)
10
11
12
2.
Наименование СФЕ
Сотрудники канцелярии уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Ответственный исполнитель
3.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, направление ответственному исполнителю
Проверка правильности изготовления акта
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководству для наложения резолюции
Ставится подпись и печать
Передача документов в центр
5.
Сроки исполнения
1 час
1 час
2 (два) рабочих дня
Основной процесс при обращении в уполномоченный орган.
Группа 1 СФЕ Канцелярия уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ Руководство уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ Руководство специализированного предприятия
Действие № 1 Прием заявления, регистрация, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 2 Определение ответственного исполнителя для выполнения, наложение резолюции
Действие № 3 Рассмотрение заявления, передача документа для изготовления акта или мотивированного отказа на подпись руководству
Действие № 4 Определение ответственного исполнителя. Изготовление акта. Передача в уполномоченный орган
Действие № 5 проверка изготовленного акта или мотивированного отказа
Действие № 6 Подписание изготовленного акта или мотивированного отказа
Действие № 7 Регистрация акта и передача потребителю
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс при обращении в уполномоченный орган.
Группа 1 СФЕ Канцелярия уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ Руководство уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ Руководство специализированного предприятия
Действие № 1 Прием заявления, регистрация, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 2 Определение ответственного исполнителя для выполнения, наложение резолюции
Действие № 3 Рассмотрение заявления, передача документа для изготовления акта или мотивированного отказа на подпись руководству
Действие № 4 Определение ответственного исполнителя. Изготовление акта. Передача в уполномоченный орган
Действие № 5 проверка изготовленного акта или мотивированного отказа
Действие № 6 Подписание изготовленного акта или мотивированного отказа
Действие № 7 Регистрация акта и передача потребителю
Таблица 3. Варианты использования.
Основной процесс при обращении в Центр.
Группа 1 СФЕ Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ Канцелярия уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ Руководство уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 5 СФЕ
Специализированное предприятие
Действие № 1 Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие № 2 Прием заявления из Центров, регистрация, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 3 определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 4 Рассмотрение заявления, передача документа для изготовления акта или мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 5 Рассмотрение документов, определение ответственного исполнителя. Изготовления акта и направление в уполномоченный орган.
Действие № 6 Проверка документов, передача на подпись
Действие № 7 Подписание акта или мотивированного отказа
Действие № 8 Регистрация акта и или мотивированного отказа и передача в Центр
Действие № 9 Выдача акта потребителю в Центре
Таблица 4. Варианты использования. Альтернативный процесс при обращении в уполномоченный орган.
Группа 1 СФЕ Канцелярия уполномоченного органа
Группа 2 СФЕ Руководство уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием заявления из Центра, выдача расписки, регистрация, направление заявления руководству
Действие № 2 Определение ответственного исполнителя, наложение резолюции
Действие № 3 Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа
Действие № 4 Подписание отказа
Действие № 5 Регистрация отказа, передача отказа потребителю
Таблица 5. Варианты использования. Альтернативный процесс при обращении в центр.
Группа 1 СФЕ
Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ Канцелярия уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ Руководство уполномоченного органа
Группа 4 СФЕ Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие № 2
Прием заявления из Центра, выдача расписки, регистрация, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 3 Определение ответственног  исполнителя, наложение резолюции
Действие № 4 Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа, передача на подпись руководству
Действие № 5 Подписание отказа
Действие № 6 Регистрация отказа, передача отказа в Центр
Действие № 7
Выдача отказа потребителю
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Оформление и выдача актов на право частной
собственности на земельный участок"
Приложение 2
к постановлению акимата области
от 30 декабря 2011 года № 396
Утвержден
постановлением акимата области
от 30 декабря 2011 года № 396
Регламент государственной услуги "Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования"

Күн сайын 09.00 дан 18.00 дейін, түскі үзіліс 13.00 дан 14.00, демалыс - сенбі және жексенбі
8-(7123)-93-11-07
8
"АтырауҒӨОжер" ЕМК-нің Қызылқоға аудандық жер кадастрлық филиалы
Қызылқоға ауданы, Миялы селосы, Сатпаев көшесі, 24
Күн сайын 09.00 дан 18.00 дейін, түскі үзіліс 13.00 дан 14.00, демалыс - сенбі және жексенбі
8-(7123)-82-14-16
"Жер учаскесіне жеке меншік құқығына
актілер рәсімдеу және беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентiне 4-қосымша
Әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) кезеңдiлiгiн сипаттау және өзара iс-қимылы
Уәкілетті орган арқылы негiзгi үдерiсінiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
1.
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
4
5
2.
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметшiлерi
Уәкiлеттi органның басшылығы
Жауапты орындаушы
Мамандандырылған кәсіпорынның басшылығы
Уәкiлеттi органның басшылығы
3.
Iс-қимылдардың (процесстiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттар қабылдау, тiркеу
Хат-хабармен танысу, бұрыштама қою
Құжаттың толықтығын тексереді немесе дәлелдi бас тартуды ресiмдейдi
Жауапты орындаушыға жолдап акт дайындатылады, қол қояды, мөр қойылады
Жауапты орындаушыға жолдау, дайындалған актінің дұрыстығын тексеру, тіркеу, басшының қолын қойдыру, мекеменің мөрін қою, акт қате басылған жағдайда кері қайтару
4.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Жауапты орындаушыға жолдау
Актіні дайындауға құжаттар жолдайды
уәкілетті органға жолданады
Актіні тұтынушыға беру
5.
Орындалу мерзiмi (Ірі кәсіпкерлік субъектілер үшін)
1 (бір) сағат
1 (бір) сағат
2 (екі) жұмыс күн ішінде
6 (алты) жұмыс күні ішінде
2 (екі) жұмыс күні ішінде
6.
Орындалу мерзiмi (Шағын кәсіпкерлік субъектілер үшін)
1 (бір) сағат
1 (бір) сағат
1 (бір) жұмыс күн ішінде
4 (төрт) жұмыс күні ішінде
2 (екі) жұмыс күні ішінде
7.
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
5
Орталық арқылы негiзгi үдерiсінiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
1.
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
2.
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Жинақтау бөлiмiнiң инспекторы
Жинақтау бөлiмiнiң инспекторы
3.
Iс-қимылдардың (процесстiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттар қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттар жинайды
Тiзiлiм жасайды және құжаттарды жiбередi
4.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкiмдiк шешiм)
Журналға тiркеу және қолхат беру
Жинақтау бөлiмiне құжаттар жинау
Құжаттарды уәкiлеттi органға жiберу
5.
Орындалу мерзiмi
15 минут
Күнiне 3 рет
Күнiне бiр реттен кем емес
6.
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
2
3
4
Негiзгi үдерiсінiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
1.
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
2.
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметшiлерi
Уәкiлеттi органның басшылығы
Уәкiлеттi органның жауапты қызметкері
3.
Iс-қимылдардың (процесстiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттар қабылдау, тiркеу
Құжатпен танысу, бұрыштама қою Жауапты орындаушыға жолдау
Құжаттың толықтығын тексеру немесе дәлелді бас тартуды дайындайды
4.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою, жауапты орындаушыға жолдау
Актіні дайындау немесе бас тарту үшін құжаттарды беру
5.
Орындалу мерзiмi (Ірі кәсіпкерлік субъектілер үшін)
1 (бір) сағат
1 (бір) сағат
2 (екі) жұмыс күн ішінде
6.
Орындалу мерзiмi (Шағын кәсіпкерлік субъектілер үшін)
1 (бір) сағат
1 (бір) сағат
1 (бір) жұмыс күні ішінде
7.
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
5
6
7
Негiзгi үдерiсінiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
7
8
9
1.
ҚФБ атауы
Мамандандырылған кәсіпорынның кеңсесінің қызметкерлері
Мамандандырылған кәсіпорынның басшылығы
Мамандандырылған кәсіпорынның жауапты қызметкері
2.
Iс-қимылдардың (процесстiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттар қабылдау, тiркеу
Құжаттарды тексереді, тіркейді, акт дайындатады, қол қояды, мөр қойылады.
Құжаттың толықтығын тексеру немесе актіні дайындау
3.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Бұрыштама қою, жауапты орындаушыға жолдау
Уәкілетті органға құжаттарды беру
4.
Орындалу мерзiмi (Ірі кәсіпкерлік субъектілер үшін)
1 (бір) сағат
1 (бір) сағат
6 (алты) жұмыс күні ішінде
5.
Орындалу мерзiмi (Шағын кәсіпкерлік субъектілер үшін)
1 (бір) сағат
1 (бір) сағат
4 (төрт) жұмыс күні ішінде
6.
Келесi iс-қимылдың нөмiрi
8
9
10
Негiзгi үдерiсінiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
1.
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
10
11
12
2.
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi орган кеңсесiнiң қызметшiлерi
Уәкiлеттi органның басшылығы
Уәкiлеттi органның жауапты қызметкері
3.
Iс-қимылдардың (процесстiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Актіні қабылдау, тiркеу
Құжатпен танысу, жауапты маманға жолдау
Дайындалған актінің дұрыстығын, қатесіз жазылғанын тексеру
4.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкiмдiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жолдау
Қол қою және мемлекеттік мөр салу
Орталыққа жолдау
5.
Орындалу мерзiмi
1 (бір) сағат
1 (бір) сағат
2 (екі) жұмыс күн ішінде
2-кесте. Уәкілетті орган арқылы. Пайдалану нұсқалары.
Топ 1 ҚФБ Уәкiлеттi органның кеңсесi
Топ 2 ҚФБ Уәкiлеттi органның басшылығы
Топ 3 ҚФБ Уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы
Топ 5 ҚФБ Мамандандырылған кәсіпорыны
Әрекет № 1 Өтiнiштер қабылдау, тiркеу, өтiнiштi уәкілетті органның басшысына беру
Әрекет № 2 Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтап құжатты жолдау, бұрыштама қою
Әрекет № 3 Өтiнiштi қарау, актіні дайындауға немесе. дәлелді бас тартуға басшысына қол қоюға құжаттарды жолдау
Әрекет № 4 Жауапты орындаушыны анықтау, дайындалған актіні уәкілетті органға жолдау
Әрекет № 5
Актінің қатесіз, дұрыс басылғанын тексеру
Әрекет № 6
Актіге қол қою немесе дәлелді бас тарту
Әрекет № 7 Актіні тiркеу және тұтынушыға беру
3-Кесте. Орталық арқылы. Пайдалану нұсқалары. Негiзгi үдерiсi
Топ 1 ҚФБ Орталықтың инспекторы
Топ 2 ҚФБ Уәкiлеттi органның кеңсесi
Топ 3 ҚФБ Уәкiлеттi органның басшылығы
Топ 4 ҚФБ Уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы
Топ 5 ҚФБ Мамандандырылған кәсіпорыны
Әрекет № 1 Құжаттар қабылдау, қолхат беру, өтiнiштi тiркеу, құжаттарды уәкiлеттi органға жолдау
Әрекет №2 Орталықтардан өтiнiштер қабылдау, тiркеу, өтiнiштi басшыға жолдау
Әрекет № 3 Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтап құжатты жолдау, бұрыштама қою
Әрекет № 4 Өтiнiштi қарау, дәлелді бас тартуға дайындау, мамандандырылған кәсіпорынға актіні дайындауға жолдау
Әрекет № 5 Құжатпен танысу, жауапты орындаушыны анықтау, актіні дайындау, дайындалған актіні уәкілетті органға жолдау
Әрекет № 6 Актінің қатесіз, дұрысын тексеру. басылғана қол коюға беру
Әрекет № 7 Актіге немесе дәлелді бас тартуға қол қою
Әрекет №8 Актіні немесе дәлелді бас тартуды тiркеу және орталыққа беру
Әрекет № 9 Актіні тұтынушыға беру
4-Кесте. Уәкілетті орган арқылы. Пайдалану нұсқалары. Бас тарту кезінде - баламалы үдерiсi
Топ 1 ҚФБ Уәкiлеттi органның кеңсесi
Топ 2 ҚФБ Уәкiлеттi органның басшылығы
Топ 3 ҚФБ Уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы
Әрекет № 1
Орталықтардан өтiнiштер қабылдау, тiркеу, өтiнiштi басшыға жолдау
Әрекет № 2
Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтап құжатты жолдау
Әрекет № 3
Өтiнiштi қарау, дәлелді бас тартуға дайындау
Әрекет № 4
Бас тартуға қол қою
Әрекет № 5: Бас тарту туралы жауап хатты тіркеу, тұтынушыға беру
5-Кесте. Орталық арқылы. Пайдалану нұсқалары. Бас тарту кезінде – баламалы үдерiсi
Топ 1 ҚФБ Орталықтың инспекторы
Топ 2 ҚФБ Уәкiлеттi органның кеңсесi
Топ 3 ҚФБ Уәкiлеттi органның басшылығы
Топ 4 ҚФБ Уәкiлеттi органның жауапты орындаушысы
Әрекет № 1 Құжаттар қабылдау, қолхат беру, өтiнiштi тiркеу, құжаттарды уәкiлеттi органға жолдау
Әрекет № 2 Орталықтардан өтiнiштер қабылдау, тiркеу, өтiнiштi басшыға жолдау
Әрекет № 3 Орындау үшiн жауапты орындаушыны анықтап құжатты жолдау, бұрыштама қою
Әрекет № 4 Өтiнiштi қарау, дәлелді бас тартуға дайындау, басшысына қол қоюға беру
Әрекет № 5
Бас тартуға қол қою
Әрекет № 6
Бас тарту туралы жауап хатты тіркеу, орталыққа жолдау
Әрекет № 7: Бас тарту туралы жауап хатты тұтынушыға беру
"Жер учаскесіне жеке меншік құқығына
актілер рәсімдеу және беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету
регламентiне 5-қосымша
Жеке меншікке жер пайдалану құқығына акті дайындау және беру туралы мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің жүйесі
Облыс әкiмдiгiнiң
2011 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 396 қаулысына 2 қосымша
Облысы әкiмдiгiнiң
2011 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 396 қаулысымен бекiтiлген
"Тұрақты жер пайдалану құқығына актілер рәсімдеу және беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентi

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) специализированное предприятие – Атырауское дочернее государственное предприятие республиканского государственного предприятия "Атырауский научный производственный центр земли" (ДГП "АтырауНПЦзем");
2) потребитель - государственное юридическое лицо;
3) уполномоченный орган – Управление земельных отношений Атырауской области, отделы земельных отношений города и районов.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом или через Центры обслуживания населения (далее - Центр).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 34пункта 9 статьи 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, постановлениями Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", от 17 февраля 2010 года № 102 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561".
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право постоянного землепользования на земельный участок (далее - акт) или дубликата акта на право постоянного землепользования (далее – дубликат акта), или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
7. В процессе оказания государственной услуги участвует специализированное предприятие, изготавливающий акт (дубликат акта).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в Центре или уполномоченном органе, адреса и график работы, которых указаны в приложениях 123 к настоящему Регламенту.
Государственная услуга предоставляется:
при обращении в уполномоченный орган:
пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
При обращении в Центр:
шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, для отделов устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

1. Негiзгi ұғымдар
1. Осы "Тұрақты жер пайдалану құқығына актілер рәсімдеу және беру" регламентiнде (бұдан әрi – Регламент) келесi түсiнiктер пайдаланылады:
1) мамандандырылған кәсіпорыны - "Атырау ғылыми өндірістік орталығының жері" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Атырау еншілес мемлекеттік кәсіпорыны ("АтырауҒӨОжер" ЕМК);
2) тұтынушы – мемлекеттік заңды тұлға;
3) уәкiлеттi орган – облыстық жер қатынастары басқармасы, қалалық және аудандық жер қатынастары бөлімдері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзiрлендi.
3. Мемлекеттiк қызметтi уәкiлеттi орган немесе Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – Орталық) арқылы көрсетедi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 34-бабы, 43-бабының 9-тармағы, "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысы және "Мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi қағаз тасымалдағыштағы тұрақты жер пайдалану құқығына актiні (бұдан әрі - акт) немесе тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын беру (бұдан әрі – акт телнұсқасы) немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебi жазбаша көрсетiлген ол туралы уәжделген жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерiсiнде, актіні (акт телнұсқасын) жасайтын мамандандырылған кәсіпорыны қатысады.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету
тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің барысы туралы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі ақпаратты Орталықта немесе уәкiлеттi органда алуға болады, олардың мекен-жайлары және жұмыс кестесі осы Регламенттің 123-қосымшаларында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет:
уәкілетті органға өтініш білдірген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9-00-ден сағат 20-00-ге дейін көрсетіледі, бөлімдер үшін сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден сағат 19-00-ге дейінгі жұмыс кестесі белгіленеді. Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

7) руководство специализированного предприятия направляет ответственному исполнителю специализированного предприятия для изготовления акта;
8) ответственный исполнитель специализированного предприятия рассматривает запрос уполномоченного органа об изготовлении акта (дубликата акта), изготавливает акт (дубликат акта), направляет акт (дубликат акта) в уполномоченный орган;
9) ответственный исполнитель уполномоченного органа подготавливает на подпись руководителя и направляет оказания государственной услуги либо направляет письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги в Центр или выдает потребителю в случае подачи заявления в уполномоченный орган акт (дубликат акта);
10) Центр выдает потребителю акт либо мотивированный отказ.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре и в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
Сноска. пп.1 п.10 в новой редакции - Постановлением Атырауского областного акимата от 4.07.2012 № 209
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Прием документов в Центре осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра по адресам, согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через ответственного сотрудника уполномоченного органа по месту нахождения согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
После сдачи документов в Центр или уполномоченный орган, потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов, с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты (время) места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества, должности инспектора Центра, либо сотрудника уполномоченного органа, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
15. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет в Центр или уполномоченный орган следующие документы:
1) при предоставлении государством права постоянного землепользования:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право постоянного землепользования;
копию выписки из решения местного исполнительного органа о предоставлении права постоянного землепользования;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
при наличии землеустроительного проекта размещения земельных участков на площадку для отвода под индивидуальное жилищное строительство представляется часть землеустроительного проекта на конкретный земельный участок и материалы по установлению его границ на местности, выдаваемые организацией, выполнившей указанные работы;
копию свидетельства налогоплательщика (РНН);
копию свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право постоянного землепользования;
копия документа, удостоверяющего полномочия представителя;
Для проверки копии удостоверения личности лица, доверенности или документа удостоверяющего полномочия представителя предъявляются их оригиналы, которые после проверки возвращаются потребителю.
2) в случае изменений идентификационных характеристик земельного участка:
заявление в уполномоченный орган на выдачу акта на право постоянного землепользования;
копию выписки из решения местного исполнительного органа об изменении идентификационных характеристик на ранее предоставленный земельный участок на праве постоянного землепользования и/или иного документа, подтверждающего изменение идентификационных характеристик земельного участка;
копии землеустроительного проекта, утвержденного уполномоченным органом, и материалов по установлению границ земельного участка на местности;
копию свидетельства налогоплательщика (РНН);
копию свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление акта на право постоянного землепользования;
копия документа, удостоверяющего полномочия представителя;
Для проверки копии удостоверения личности лица, доверенности или документа удостоверяющего полномочия представителя предъявляются их оригиналы, которые после проверки возвращаются потребителю.
3) при выдаче дубликата акта на право постоянного землепользования:
заявление в уполномоченный орган на выдачу дубликата акта на право постоянного землепользования;
документ (квитанция) об уплате услуг за изготовление дубликата акта на право постоянного землепользования;
копия документа, удостоверяющего полномочия представителя;
экземпляр местной областной газеты по месту нахождения земельного участка с опубликованным объявлением о признании подлинника акта на право постоянного землепользования недействительным.
Для проверки копии удостоверения личности лица, доверенности или документа удостоверяющего полномочия представителя предъявляются их оригиналы, которые после проверки возвращаются потребителю.
Требования к информационной безопасности не предусмотрены.

7) мамандандырылған кәсіпорынның басшысы жауапты мамандандырылған кәсіпорынның маманы жер актісін дайындау үшін жібереді.
8) мамандандырылған кәсіпорынның жауапты орындаушысы, актіні (акт телнұсқасын) дайындау туралы уәкiлеттi органның сауалын қарастырады, актіні (акт телнұсқасын) дайындайды, уәкілетті органға актіні (акт телнұсқасын) жібереді;
9) Уәкілетті органның жауапты орындаушысы мемлекеттiк қызмет көрсетудің нәтижесін немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарламаны басшысының қол қоюымен дайындап Орталыққа жолдайды немесе өтініш уәкiлеттi органға берілсе, тұтынушыға актіні (акт телнұсқасын) ұсынады;
10) Орталық тұтынушыға акті немесе уәжделіп бас тартады.
13. Орталықта және уәкiлеттi органда мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар саны ең аз дегенде бiр қызметкер құрайды.
Ескерту. 10 тармақтың 1 тармақшасы жаңа редакцияда - Атырау облысы әкімдігінің 2012.07.04 № 209 шешімімен.
4. Мемлекеттiк қызметтердi көрсету үдерiсiнде iс-әрекет (өзара әрекет) тәртiбiнiң сипаттамасы
14. Орталықта құжаттарды қабылдау "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, онда "терезелердiң" мақсаты және орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сонымен қатар осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
Уәкілетті органда құжаттарды қабылдау осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес, мекенжайлар бойынша уәкілетті органның жауапты қызметкері арқылы жүзеге асырылады.
Тұтынушы Орталыққа немесе уәкiлеттi органға құжаттарды тапсырғаннан кейiн тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы:
сұраудың нөмiрi және қабылданған күнi;
сұралынған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күнi (уақыты) мен орны;
мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтiнiш қабылдаған Орталық инспекторының не уәкiлеттi орган қызметкерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiліп, қолхат берiледi.
15. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы Орталыққа немесе уәкiлеттi органға:
1) мемлекет тұрақты жер пайдалану құқығын берген кезде:
уәкiлеттi органға осы стандарттың 4-қосымшасына сәйкес тұрақты жер пайдалану құқығына актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның тұрақты жер пайдалану құқығын беру туралы шешiмiнен үзiндi көшiрме;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
өкiлдiң өкiлеттiгiн куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң, сенiмхатының немесе өкiлдiң өкiлеттiгiн куәландыратын құжаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн олардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады;
2) жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамалары өзгерген жағдайда:
уәкiлеттi органға осы стандарттың 4-қосымшасына сәйкес тұрақты жер пайдалану құқығына актi беруге өтiнiш;
жергiлiктi атқарушы органның тұрақты жер пайдалану құқығына бұрын берiлген жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамаларының өзгеруi туралы шешiмiнен үзiндiнiң және/немесе жер учаскесiнiң сәйкестендiру сипаттамаларының өзгергендiгiн растайтын өзге құжаттың көшiрмесi;
уәкiлеттi орган бекiткен жерге орналастыру жобасының және жергiлiктi жерде жер учаскесiнiң шекараларын белгiлеу жөнiндегi материалдардың көшiрмелерi;
салық төлеушi куәлiгiнiң (СТН) көшiрмесi;
заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
тұрақты жер пайдалану құқығына актiнi дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
өкiлдiң өкiлеттiгiн куәландыратын құжаттың көшiрмесi.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң, сенiмхатының немесе өкiлдiң өкiлеттiгiн куәландыратын құжаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн олардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады;
3) тұрақты жер пайдалану құқығына арналған актiнiң телнұсқасын беру кезiнде:
уәкiлеттi органға осы стандарттың 4-қосымшасына сәйкес тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын беруге өтiнiш;
тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң телнұсқасын дайындағаны үшiн қызметтерге ақы төленгенi туралы құжат (түбiртек);
өкiлдiң өкiлеттiгiн куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
жер учаскесiнiң орналасқан жерi бойынша жергiлiктi облыстық газеттiң тұрақты жер пайдалану құқығына актiнiң түпнұсқасын жарамсыз деп тану туралы хабарландыру жарияланған данасы.
Тұлғаның жеке куәлiгiнiң, сенiмхатының немесе өкiлдiң өкiлеттiгiн куәландыратын құжаттың көшiрмелерiн тексеру үшiн олардың түпнұсқалары ұсынылады, олар тексерiлгеннен кейiн тұтынушыға қайтарылады.

1) специализированное предприятие – Атырауское дочернее государственное предприятие республиканского государственного предприятия "Атырауский научный производственный центр земли" (ДГП "АтырауНПЦзем");
2) потребитель - физическое или юридическое лицо;
3) уполномоченный орган – Управление земельных отношений Атырауской области, отделы земельных отношений города и районов.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом или через Центры обслуживания населения (далее - Центр).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 3537пункта 9 статьи 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, постановлениями Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", от 17 февраля 2010 года № 102 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561".
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) (далее - акт) или дубликата акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) (далее – дубликат акта), или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
7. В процессе оказания государственной услуги участвует специализированное предприятие, изготавливающий акт (дубликат акта).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги, можно получить в Центре или уполномоченном органе адреса и график работы, которых указаны в приложениях 123 к настоящему Регламенту.
Государственная услуга предоставляется:
при обращении в уполномоченный орган:
пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
при обращении в Центр:
шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, для отделов устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов. Прием  документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

1) мамандандырылған кәсіпорыны - "Атырау ғылыми өндірістік орталығының жері" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Атырау еншілес мемлекеттік кәсіпорыны ("АтырауҒӨОжер" ЕМК);
2) тұтынушы –жеке немесе заңды тұлға;
3) уәкiлеттi орган – облыстық жер қатынастары басқармасы, қалалық және аудандық жер қатынастары бөлімдері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзiрлендi.
3. Мемлекеттiк қызметтi уәкiлеттi орган немесе Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – Орталық) арқылы көрсетедi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 3537-баптары, 43-бабының 9-тармағы, "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысы және "Мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі, қағаз тасымалдағыштағы уақытша өтемiн төлеп (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығына актiнi (бұдан әрі - акт) немесе актінің телнұсқасын беру (бұдан әрі – акт телнұсқасы) немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебi жазбаша көрсетiлген ол туралы уәжделген жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерiсiнде, актіні (акт телнұсқасын) жасайтын мамандандырылған кәсіпорыны қатысады.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің барысы туралы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі ақпаратты Орталықта немесе уәкiлеттi органда алуға болады, олардың мекен-жайлары және жұмыс кестесі осы Регламенттiң 123-қосымшаларында көрсетiлген.
Мемлекеттік қызмет:
уәкілетті органға өтініш білдірген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9-00-ден сағат 20-00-ге дейін көрсетіледі, бөлімдер үшін сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден сағат 19-00-ге дейінгі жұмыс кестесі белгіленеді. Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

1) специализированное предприятие – Атырауское дочернее государственное предприятие республиканского государственного предприятия "Атырауский научный производственный центр земли" (ДГП "АтырауНПЦзем");
2) потребитель - физическое или юридическое лицо;
3) уполномоченный орган – Управление земельных отношений области, отделы земельных отношений города и районов.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом или через Центры обслуживания населения (далее - Центр).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 3537пункта 9 статьи 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам" и постановления Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2010 года № 102 "Об утверждении стандартов государственных услуг и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561".
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача на бумажном носителе акта на право временного безвозмездного землепользования (далее - акт) или дубликата акта на право временного безвозмездного землепользования (далее – дубликат акта), или мотивированного ответа об отказе в предоставлении услуги с указанием причины отказа в письменном виде.
7. В процессе оказания государственной услуги участвует специализированное предприятие, изготавливающий акт (дубликат акта).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги, адреса и график работы, которых указаны в приложениях 123 к настоящему Регламенту можно получить в Центре или уполномоченном органе.
Государственная услуга предоставляется:
при обращении в уполномоченный орган:
пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 часов до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
При обращении в Центр:
шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, для отделов устанавливается график работы с 9.00 часов до 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов. Прием  документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

1) мамандандырылған кәсіпорыны - "Атырау ғылыми өндірістік орталығының жері" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Атырау еншілес мемлекеттік кәсіпорыны ("АтырауҒӨОжер" ЕМК);
2) тұтынушы – жеке немесе заңды тұлға;
3) уәкiлеттi орган – облыстық жер қатынастары басқармасы, қалалық және аудандық жер қатынастары бөлімдері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкiмшiлiк рәсiмдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 9-1 бабының 4-тармағына сәйкес әзiрлендi.
3. Мемлекеттiк қызметтi уәкiлеттi орган немесе Халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрi – Орталық) арқылы көрсетедi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 3536-баптары, 43-бабының 9-тармағы, "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысы және "Мемлекеттiк қызмет стандарттарын бекiту және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2007 жылғы 30 маусымдағы №561 қаулысына толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 17 ақпандағы № 102 қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі, қағаз тасымалдағыштағы уақытша өтеусiз жер пайдалану құқығына құқығына актiнi (бұдан әрі - акт) немесе уақытша өтеусiз жер пайдалану құқығына актінің телнұсқасын беру (бұдан әрі – акт телнұсқасы) немесе қызмет көрсетуден бас тарту себебi жазбаша көрсетiлген ол туралы уәжделген жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерiсiнде, актіні (акт телнұсқасын) жасайтын мамандандырылған кәсіпорыны қатысады.
3. Мемлекеттiк қызметтi көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің барысы туралы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі ақпаратты Орталықта немесе уәкiлеттi органда алуға болады, олардың мекенжайлары және жұмыс кестесі осы Регламенттiң 123-қосымшаларында көрсетiлген.
Мемлекеттік қызмет:
уәкілетті органға өтініш білдірген кезде:
демалыс және мереке күндерін қоспағанда, аптасына бес жұмыс күні, сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі. Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады;
Орталыққа өтініш білдірген кезде:
жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, аптасына алты жұмыс күні, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9-00-ден сағат 20-00-ге дейін көрсетіледі, бөлімдер үшін сағат 13-00-ден 14-00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9-00-ден сағат 19-00-ге дейінгі жұмыс кестесі белгіленеді. Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.