Об утверждении Правил организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Южно-Казахстанской области
Постановление областного акимата Южно-Казахстанской области N 321 от 8 декабря 2011 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 6 января 2012 года N 2068. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 16 октября 2017 года № 284
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 16.10.2017 № 284 (вводится в действие по истечений десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", с подпунктом 10-1) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", со статьей 36 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" и распоряжением Премьер-министра Республики Казахстан от 14 сентября 2011 года № 128-р "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 5 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам пересмотра компетенции уполномоченных государственных органов и Правительства Республики Казахстан на принятие нормативных правовых актов, устанавливающих требования к проверяемым субъектам", акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Правила организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Южно-Казахстанской области (прилагается).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Оспанова Б.С.
Аким области А. Мырзахметов
Первый заместитель
акима области Б. Оспанов
Руководитель аппарата
акима области Б. Жилкишиев
Заместитель акима области Е. Айтаханов
Заместитель акима области Б. Алиев
Заместитель акима области А. Бектаев
Заместитель акима области С. Каныбеков
Начальник областного управления
экономики и бюджетного планирования Е. Садыр
Начальник областного
управления финансов Р. Исаева
Утверждены
постановлением акимата
Южно-Казахстанской области
от "8" декабря 2011 года
№ 321
Правила организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Южно-Казахстанской области
Глава 1. Общие положения

Оңтүстік Қазақстан облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидасын бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2011 жылғы 8 желтоқсандағы N 321 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 6 қаңтарда N 2068 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облыстық әкiмдiгiнiң 2017 жылғы 16 қазандағы № 284 қаулысымен
Ескерту. Күшi жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы әкiмдiгiнiң 16.10.2017 № 284 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 2-тармағына, "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 7-бабы 2 тармағы 10-1) тармақшасына, "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 36-бабына және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне уәкілетті мемлекеттік органдар мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің тексерілетін субъектілерге қойылатын талаптарды белгілейтін нормативтік құқықтық актілерді қабылдау құзыреттерін қайта қарау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 5 шілдедегі Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-министрінің 2011 жылғы 14 қыркүйектегі № 128-ө өкіміне сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Оңтүстік Қазақстан облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидаcы бекітілсін (қоса беріледі).
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Б.С.Оспановқа жүктелсін.
Облыс әкімі А. Мырзахметов
Облыс әкімінің бірінші орынбасары Б. Оспанов
Облыс әкімі аппаратының басшысы Б. Жылқышиев
Облыс әкімінің орынбасары Е. Айтаханов
Облыс әкімінің орынбасары Б. Әлиев
Облыс әкімінің орынбасары Ә. Бектаев
Облыс әкімінің орынбасары С. Қаныбеков
Облыстық экономика және
бюджеттік жоспарлау
басқармасының бастығы Е. Садыр
Облыстық қаржы
басқармасының бастығы Р.Исаева
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің "8" желтоқсандағы
2011 жылғы № 321 қаулысымен бекітілген
Оңтүстік Қазақстан облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық
жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидасы
1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила организации отбора инновационных проектов (далее – Правила) в области агропромышленного комплекса Южно-Казахстанской области (далее – АПК ЮКО) разработаны в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законами Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок организации отбора инновационных проектов в области АПК ЮКО для их внедрения и распространения за счет средств местного бюджета и представления отчетов о мерах, принятых по внедрению и распространению объектов интеллектуальной собственности в АПК ЮКО.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) администратор бюджетной программы – управление сельского хозяйства области, на которого в установленном законодательством Республики Казахстан возложены функции по администрированию бюджетной программы по разработке и распространению и внедрению инновационного опыта в АПК ЮКО;
2) заявитель (и) – субъект АПК, научной, научно-технической и инновационной деятельности на территории Республики Казахстан, представляющий заявку с мероприятиями по реализации инновационного проекта для его внедрения и распространения в АПК ЮКО для финансирования за счет средств местного бюджета;
3) субъекты АПК – физические и юридические лица, осуществляющие деятельность в АПК ЮКО;
4) заявка – пакет документов установленной формы согласно приложениям к настоящим Правилам, предоставляемый в управление сельского хозяйства области;
5) научные организации (НО) – юридические лица, основной деятельностью которых является проведение научной и научно-технической деятельности в АПК, имеющие государственную аккредитацию на проведение научных исследований;
6) мероприятие по реализации инновационного проекта – комплекс мер по внедрению инновационного проекта в АПК ЮКО за счет средств местного бюджета.
Глава 2. Порядок и условия отбора инновационных проектов
1. Порядок отбора инновационных проектов
3. Отбор инновационных проектов в области АПК ЮКО (далее – отбор инновационных проектов) проводится администратором бюджетной программы на конкурсной основе.
4. Сроки подачи документов и проведения конкурса по отбору инновационных проектов (далее – конкурс) ежегодно определяются администратором областной бюджетной программы.
5. Администратор бюджетной программы в течение 10 рабочих дней до начала проведения конкурса публикует соответствующее объявление в официальных средствах массовой информации, распространяемых на всей территории Республики Казахстан и на официальном сайте управления сельского хозяйства области.

1. Осы Оңтүстік Қазақстан облысының агроөнеркәсіптiк кешен (бұдан әрі – ОҚО АӨК) саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидасы (бұдан әрі – Қағида) Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне, Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңдарына (әрі қарай – Заң) сәйкес әзірленді және ОҚО АӨК саласында инновациялық жобаларды жергілікті бюджет қаражаты есебінен енгізу мен тарату және ОҚО АӨК зияткерлік меншік объектілерін енгізу мен тарату бойынша қабылданған шаралар туралы есеп беру үшін оларды іріктеуді ұйымдастырудың тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі – Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ОҚО АӨК инновациялық тәжірибені әзірлеу, тарату және енгізу бойынша бюджеттік бағдарламаға әкімшілік ету жөніндегі функциялар жүктелген облыстық ауыл шаруашылығы басқармасы;
2) өтінім беруші (лер) – жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру үшін инновациялық жобаны ОҚО АӨК енгізу мен таратуға арналған, оны іске асыру жөніндегі іс-шаралары бар өтінімді беруші, Қазақстан Республикасының аумағындағы АӨК ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық қызмет субъектісі;
3) АӨК субъектілері – ОҚО АӨК өз қызметін жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар;
4) өтінім – облыстық ауыл шаруашылығы басқармасына берілетін, осы Қағидаға қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандағы құжаттар пакеті;
5) ғылыми ұйымдар (ҒҰ) – ғылыми зерттеулер жүргізуге мемлекеттік тіркелген, негізгі қызметі АӨК ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет көрсету болып табылатын заңды тұлғалар;
6) инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар – жергілікті бюджет қаражаты есебінен ОҚО АӨК инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар.
2-тарау. Инновациялық жобаларды іріктеудің тәртібі мен шарттары
1. Инновациялық жобаларды іріктеудің тәртібі
3. ОҚО АӨК саласында инновациялық жобаларды іріктеуді (бұдан әрі–инновациялық жобаларды іріктеу) конкурстық негізде бюджеттік бағдарламаның әкімшісі жүргізеді.
4. Инновациялық жобаларды іріктеуге құжаттар берудің және конкурс (бұдан әрі – конкурс) өткізудің мерзімдерін жыл сайын облыстық бюджеттік бағдарламаның әкімшісі белгілейді.
5. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі конкурс өткізу басталмас бұрын 10 жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында таралатын ресми бұқаралық ақпарат құралдарында және облыстық ауыл шаруашылығы басқармасының ресми сайтында тиісті хабарландыру жариялайды.

6. Процедура отбора инновационных проектов осуществляется в четыре этапа:
первый этап: рассмотрение заявок администратором бюджетной программы на полноту и качество их оформления, соответствие требованиям настоящих Правил;
второй этап: подготовка администратором бюджетной программы комплексного заключения по заявкам на основании их соответствия требованиям отбора инновационных проектов;
третий этап: рассмотрение заявок и комплексного заключения Комиссией по отбору инновационных проектов, состоящей из представителей заинтересованных государственных органов местного исполнительного органа, науки, бизнеса и неправительственных организаций (далее – Комиссия), состав и положение, которой утверждаются управлением сельского хозяйства области;
четвертый этап: принятие администратором бюджетной программы решения о финансировании инновационного проекта или отказа в финансировании на основании заключения Комиссии.
7. Для участия в конкурсе заявителю (ям) необходимо представить следующие документы:
1) форму заявки согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) план мероприятий по реализации инновационного (ых) проекта (ов) согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) пояснительную записку к плану мероприятий по реализации инновационных проектов согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) смету расходов мероприятий по реализации инновационного (ых) проекта (ов) согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
5) для юридических лиц:
нотариально засвидетельствованную копию устава и свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации);
копию финансовой отчетности за последние два года;
оригинал справки установленной формы налогового органа об отсутствии или наличии налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды более чем за три месяца, предшествующих дате подачи заявки, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан, за подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи, и печатью налогового органа;
документы (лицензий, патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов), подтверждающие обязательство заявителя о предоставлении своей научно-технической и материально-производственной базы для осуществления мероприятий, направленных на внедрение инновационного проекта в АПК ЮКО (в случае наличия).
6) для физических лиц:
нотариально засвидетельствованную копию удостоверения личности, свидетельства о присвоении социального индивидуального кода, свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
оригинал справки установленной формы налогового органа об отсутствии или наличии налоговой задолженности налогоплательщика;
нотариально засвидетельствованные копии лицензий, патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов, подтверждающих квалификацию заявителя на выполнение работ в научной, научно-технической и инновационной сферах аграрного профиля;
документы (патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов), подтверждающие его обязательство о предоставлении своей научно-технической и производственной базы для осуществления мероприятий, направленных на внедрение инновационного проекта (в случае наличия).

6. Инновациялық жобаларды іріктеу рәсімі төрт кезеңде жүргізіледі:
бірінші кезең: өтінімдердің толықтығы мен рәсімделу сапасын, осы Қағиданың талаптарына сәйкестігін бюджеттік бағдарлама әкімшісінің қарауы;
екінші кезең: бюджеттік бағдарламаның әкімшісі инновациялық жобаларды іріктеу талаптарына өтінімдердің сәйкестігі негізінде олар бойынша кешенді қорытынды дайындауы;
үшінші кезең: жергілікті атқарушы органның мүдделі мемлекеттік органдарының, ғылымның, бизнестің және үкіметтік емес ұйымдардың өкілдерінен құрылған, облыстық ауыл шаруашылығы басқармасы құрамы мен ережесін бекітетін Инновациялық жобаларды іріктеу комиссиясының (бұдан әрі – Комиссия) өтінімдерді қарауы және кешенді қорытындысы;
төртінші кезең: бюджеттік бағдарламаның әкімшісі Комиссияның қорытындысы бойынша инновациялық жобаны қаржыландыру немесе қаржыландырудан бас тарту туралы шешім қабылдауы.
7. Конкурсқа қатысу үшін өтінім беруші (лер) мынадай құжаттарды беруі қажет:
1) осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес өтінім нысанын;
2) осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес инновациялық жобаны (жобаларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын;
3) осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына түсіндірме жазбаны;
4) осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес инновациялық жобаны (жобаларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралардың шығыстар сметасын;
5) заңды тұлғалар үшін:
жарғысының және мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің нотариалдық куәландырылған көшірмесін;
соңғы екі жылдың қаржылық есептілігінің көшірмесін;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзімі кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда, өтінім берілген күннің алдындағы үш айдан артық уақытта салық төлеуші ретінде салықтық берешектері және жинақтаушы зейнетақы қорларына берешектері бар немесе жоқ екендігі туралы, бірінші басшының немесе қол қоюға құқылы адамның қолы қойылған және салық органының мөрі басылған, салық органының белгіленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасын;
өтінім берушінің өзінің ғылыми-техникалық және материалдық-өндірістік базасын (болған жағдайда) ОҚО АӨК саласындағы инновациялық жобаларды енгізуге бағытталған іс-шараларды жүзеге асыру үшін беретіні туралы міндеттемелерін растайтын құжаттарды (лицензиялар, патенттер, куәліктер, сертификаттар, дипломдар).
6) жеке тұлғалар үшін:
жеке куәлігінің, әлеуметтік жеке код берілгенін растайтын куәліктің, Қазақстан Республикасының салық төлеушісі куәлігінің нотариалдық куәландырылған көшірмесін;
салық төлеуші ретінде салықтық берешектері бар немесе жоқ екендігі туралы, салық органының белгіленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасын;
аграрлық сипаттағы ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық салалардағы жұмыстарды атқаруға өтінім берушінің біліктілігін растайтын лицензиялардың, патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, дипломдардың нотариалдық куәландырылған көшірмелерін;
өтінім берушінің өзінің ғылыми-техникалық және материалдық-өндірістік базасын (болған жағдайда) инновациялық жобаны енгізуге бағытталған іс-шараларды жүзеге асыру үшін беретіні туралы міндеттемелерін растайтын құжаттарды (лицензиялар, патенттер, куәліктер, сертификаттар, дипломдар).

8. Материалы, представляемые заявителем (ями) для участия в конкурсе на получение финансирования из местного бюджета для внедрения и распространения инновационных проектов, должны быть сформированы в единую папку, листы пронумерованы и оформлены в строгом соответствии с требованиями настоящих Правил и приложений к ним.
9. Заявитель обеспечивает полноту и достоверность представленных документов, исходных данных, расчетов, обоснований. Представление заявителем неполных или недостоверных данных является основанием для отклонения заявки.
10. По окончании срока приема заявок на участие в конкурсе, администратором бюджетной программы в течение 30 рабочих дней проводится отбор заявок на соответствие требованиям настоящих Правил.
11. В случае выявления несоответствия представленных документов требованиям настоящих Правил, администратор бюджетной программы информирует об этом заявителя (ей) в течение 10 рабочих дней с даты приема документов. Устранение выявленных несоответствий производится заявителем (ями) в течение 10 рабочих дней с даты направления уведомления администратором бюджетной программы, в противном случае заявка подлежит отклонению. Доработанные заявки рассматриваются администратором бюджетной программы в течение 10 рабочих дней с даты устранении выявленных несоответствий.
При отклонении заявки представленные документы возвращаются заявителю.
12. По заявкам, соответствующим требованиям настоящих Правил и прошедшим первый этап процедуры отбора инновационных проектов, администратором бюджетной программы готовится комплексное заключение по заявкам на основании их соответствия требованиям отбора инновационных проектов.
13. Администратор бюджетной программы выносит комплексное заключение по заявкам инновационного (ых) проекта (ов) на основании следующих требований отбора к инновационному (ым) проекту (ам):
1) соответствие материалов заявителя (ей) требованиям настоящих Правил;
2) инновационная направленность, техническая реализуемость проекта и уровень его готовности к внедрению и распространению в АПК на территории ЮКО;
3) актуальность и соответствие приоритетным направлениям развития АПК ЮКО и Республики Казахстан;
4) наличие детально сформулированного видения освоения средств инновационного проекта и дальнейшей перспективы инновационного проекта в АПК ЮКО;
5) наличие оборудования, инфраструктуры и ресурсов, необходимых для выполнения инновационных проектов;
6) конкурентоспособность инновационного проекта;
7) экономическая целесообразность инновационного проекта.
14. Рассмотрение заявок и комплексного заключения администратора бюджетной программы Комиссией по отбору инновационных проектов (далее – Комиссия) проводится в соответствии с настоящими Правилами.

8. Инновациялық жобаларды енгізу және тарату үшін жергілікті бюджеттен қаржыландыру алуға арналған конкурсқа қатысу үшін өтінім беруші (лер) ұсынған материалдар осы Қағиданың және оған қосымшалардың талаптарына түгелдей сәйкестендіріліп бірыңғай папкаларға құрастырылуы, парақтары нөмірленіп ресімделуі тиіс.
9. Өтінім беруші өзі берген құжаттардың, бастапқы деректердің, есептесулердің, негіздемелердің толықтығы мен анықтығын қамтамасыз етеді. Өтінім берушінің толық емес немесе жалған ақпарат ұсынуы өтінімді қабылдамауға негіз болып табылады.
10. Конкурсқа қатысуға өтінімдер қабылдау мерзімі аяқталған соң, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі 30 жұмыс күні ішінде өтінімдердің осы Қағида талаптарына сәйкестігі тұрғысынан іріктеу жүргізеді.
11. Өтінімдер осы Қағиданың талаптарына сәйкес емес екендігі анықталған жағдайда бюджеттік бағдарламаның әкімшісі бұл туралы 10 жұмыс күні ішінде өтінім беруші(лер)ге ақпарат береді. Өтінім беруші (лер) анықталған сәйкессіздіктерді бюджеттік бағдарламаның әкімшісі жазбаша хабарды жолдаған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде жояды, олай болмаған жағдайда өтінім қабылданбайды. Анықталған сәйкессіздіктер жойылған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде бюджеттік бағдарламаның әкімшісі пысықталған өтінімдерді қарайды.
Өтінім қабылданбаған жағдайда, ұсынылған құжаттар өтінім берушіге қайтарылады.
12. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі инновациялық жобаларды іріктеудің бірінші кезеңінен өткен, осы Қағиданың талаптарына сәйкес келетін өтінімдер бойынша, олардың инновациялық жобаларды іріктеу талаптарына сәйкестігі негізінде кешенді қорытынды дайындайды.
13. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі инновациялық жоба (лар) өтінімдері бойынша кешенді қорытынды шығарғанда инновациялық жобаларды іріктеудің мынадай талаптарын негізге алады:
1) өтінім беруші (лер) ұсынған материалдардың осы Қағиданың талаптарына сәйкестігі;
2) жобаның инновациялық бағыттылығы, оны іске асырудың техникалық тұрғыдағы мүмкіндігі, ОҚО аумағындағы АӨК енгізуге және таратуға дайындығының деңгейі;
3) маңыздылығы, ОҚО АӨК және Қазақстан Республикасын дамытудың басым бағыттарына сәйкестігі;
4) инновациялық жобаның қаражатын игеру және ОҚО АӨК перспективасы тұрғысынан нақты зерделенген пайымдауының болуы;
5) инновациялық жобаларды орындау үшін қажетті құрал-жабдықтардың, инфрақұрылым мен ресурстардың болуы;
6) инновациялық жобаның бәсекеге қабілеттілігі;
7) инновациялық жобаның экономикалық тұрғыдан қисындылығы.
14. Өтінімдерді және бюджеттік бағдарлама әкімшісінің кешенді қорытындысын Комиссияның қарауы осы Қағидаға сәйкес жүргізіледі.

15. По итогам рассмотрения материалов Комиссия выносит рекомендации о финансировании инновационного проекта за счет средств местного бюджета в рамках определенной законодательством Республики Казахстан бюджетной программы или об отказе в его финансировании.
16. Рекомендации Комиссии о финансировании инновационного проекта или об отказе в его финансировании оформляются протоколом заседания Комиссии и подписывается председателем Комиссии.
17. На основании рекомендации Комиссии администратором бюджетной программы в течение 10 рабочих дней со дня подписания протокола ее заседания принимается в установленном законодательством порядке решение о финансировании инновационного проекта за счет средств местного бюджета в рамках определенной законодательством Республики Казахстан бюджетной программы или об отказе в его финансировании.
18. В течение 7 рабочих дней с момента принятия решения администратором бюджетной программы о финансировании инновационного проекта между ним и заявителем (ями), определенным по итогам конкурса, заключается договор об инновационном проекте согласно типовому договору об инновационном проекте в приложении 7 к настоящим Правилам.
19. Использование средств, выделенных из местного бюджета на финансирование инновационного проекта в строгом соответствии с его целевым назначением и утвержденной в установленном порядке сметой расходов, является обязательным условием договора об инновационном проекте. Неиспользованные средства инновационного проекта подлежат возврату в местный бюджет.
Предоставленные на финансирование инновационного проекта бюджетные средства подлежат полному возврату в местный бюджет в случае использования полученных бюджетных средств на цели, не предусмотренные утвержденной сметой расходов.
2. Условия отбора инновационных проектов
20. Финансирование из местного бюджета на мероприятия по реализации инновационного проекта в АПК ЮКО предоставляется на:
1) внедрение и распространение научных достижений (разработок) прикладного характера в области АПК применительно к условиям ЮКО;
2) внедрение и распространение инновационных агротехнологий в субъектах АПК применительно к природно-климатическим, социально-экономическим и иным условиям ЮКО.
21. Внедрение и распространение научных достижений (разработок) прикладного характера в области АПК ЮКО может включать в себя следующие виды работ:
1) внедрение и распространение технологических процессов производства сельскохозяйственной продукции;
2) внедрение и тиражирование конструкций инженерного объекта или технической системы в АПК ЮКО (конструкторские работы);

15. Материалдарды қараудың қорытындылары бойынша Комиссия Қазақстан Республикасының заңнамасы белгілеген бюджеттік бағдарлама шеңберінде инновациялық жобаны жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру туралы немесе оны қаржыландырудан бас тарту туралы өзінің ұсынымдарын шығарады.
16. Инновациялық жобаны қаржыландыру туралы немесе оны қаржыландырудан бас тарту туралы Комиссияның ұсынымдары Комиссия отырысының хаттамасымен рәсімделеді және Комиссияның төрағасы қол қояды.
17. Комиссияның ұсынымының негізінде бюджеттік бағдарламаның әкімшісі Комиссия отырысының хаттамасына қол қойылған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасы белгілеген бюджеттік бағдарлама шеңберінде инновациялық жобаны жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру туралы немесе оны қаржыландырудан бас тарту туралы шешім шығарады.
18. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі инновациялық жобаны қаржыландыру туралы шешім қабылдаған сәттен бастап 7 жұмыс күні ішінде, ол осы Қағидаға 7-қосымшадағы, инновациялық жоба туралы үлгі келісімшартқа сәйкес, өзі мен конкурс қорытындылары бойынша анықталған өтінім беруші (лер) арасында келісімшарт жасасады.
19. Инновациялық жобаны жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландыруға бөлінген қаражаттың арнайы мақсатқа және белгіленген тәртіппен бекітілген шығыстар сметасына толық сәйкес пайдаланылуы инновациялық жоба туралы келісімшарттың міндетті талабы болып табылады. Инновациялық жобаның пайдаланылмаған қаражаты жергілікті бюджетке қайтаруға жатады.
Инновациялық жобаны қаржыландыруға бөлінген бюджет қаражаты шығыстар сметасында көзделмеген мақсаттарға жұмсалған жағдайда толығымен жергілікті бюджетке қайтаруға жатады.
2. Инновациялық жобаларды іріктеудің шарттары
20. ОҚО АӨК инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шараларды жергілікті бюджеттен қаржыландыру мыналарға:
1) АӨК саласындағы қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді) ОҚО жағдайына бейімдеп енгізуге және таратуға;
2) инновациялық агротехнологияларды ОҚО табиғи-климаттық, әлеуметтік-экономикалық және өзге де жағдайларына бейімдеп АӨК субъектілеріне енгізуге және таратуға беріледі.
21. ОҚО АӨК саласындағы қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді) енгізуде мынадай жұмыс түрлері қамтылуы мүмкін:
1) ауыл шаруашылығы өнімін өндірудің технологиялық процестерін енгізу және тарату;
2) ОҚО АӨК инженерлік объектінің немесе техникалық жүйенің конструкцияларын енгізу және көбейту (конструкторлық жұмыстар);

3) внедрение и распространение опытных образцов научных и инновационных технологий (оригинальных моделей, обладающих принципиальными особенностями созданного новшества);
4) внедрение и распространение селекционных достижений;
5) увеличение потенциала товаропроизводителей за счет укрупнения мелких крестьянских хозяйств.
22. Предоставление финансирования из местного бюджета на мероприятия по реализации инновационного проекта в АПК ЮКО на внедрение научных достижений (разработок) прикладного характера в области АПК ЮКО и (или) внедрение и распространение инновационных агротехнологий в субъектах АПК производится по результатам комплексного заключения администратора бюджетной программы и рекомендаций Комиссии.
23. Результатом освоения заявителем (ями) средств местного бюджета на выполнение мероприятий инновационного проекта в АПК ЮКО являются:
1) организация усовершенствованных технологических процессов производства сельскохозяйственной продукции в субъектах АПК ЮКО;
2) отчет о внедрении и распространении научных разработок прикладного характера в субъектах АПК ЮКО;
3) отчет о внедрении и распространении селекционного достижения в субъектах АПК ЮКО;
4) отчет о внедрении опытных образцов предлагаемой к производству сельскохозяйственной продукции в субъектах АПК ЮКО;
5) отчет о передаче технологической (конструкторской) документации на производство предлагаемой сельскохозяйственной продукции или оборудования в субъектах АПК ЮКО;
6) отчет о проведении областного совещания (семинаров, дней поля) по внедрению и распространению конкретных инновационных технологий, инновационных новшеств и научных разработок в субъектах АПК ЮКО.
24. Оценка результатов внедрения и распространения инновационных проектов в АПК ЮКО включает в себя:
1) количественные и качественные показатели результатов от внедрения и распространения инновационных проектов, которые должны включать в себя конкретные и четкие результаты с оценкой влияния на улучшение производительности труда и эффективность производства заявителя и экономики района (области);
2) экономическая эффективность для субъекта АПК и сельскохозяйственного производства ЮКО от реализации мероприятий по внедрению инновационных проектов в сравнении с ранее используемыми технологиями;
3) экономическая оценка результатов внедрения инновационного проекта в контексте развития АПК ЮКО, ситуации на аграрном рынке;
4) минимизация технологических рисков от внедрения и получение максимального дохода от эффективной реализации мероприятий проекта путем индивидуального сопровождения учеными процессов внедрения в условиях конкретного субъекта АПК.

3) ғылыми және инновациялық технологиялардың тәжірибелік үлгілерін (жаңадан жасалған қағидаттық өзгешеліктері бар бірегей модельдерді) енгізу және тарату;
4) селекциялық жетістіктерді енгізу және тарату;
5) ұсақ шаруашылықтарды ірілендіру арқылы тауар өндірушілердің әлеуетін арттыру.
22. ОҚО АӨК саласында қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді) енгізуге және (немесе) АӨК субъектілеріне инновациялық технологияларды енгізуге және таратуға арналған инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шараларға жергілікті бюджеттен қаражат беру бюджеттік бағдарлама әкімшісінің кешенді қорытындысының нәтижелері мен Комиссияның ұсынымы бойынша беріледі.
23. ОҚО АӨК инновациялық жобаның іс-шараларын орындауға арналған жергілікті бюджет қаражатын өтінім берушінің (лердің) игеру нәтижесі мыналар болып табылады:
1) ОҚО АӨК субъектілерінде ауыл шаруашылығы өнімін өндірудің технологиялық процестерін жетілдіруді ұйымдастыру;
2) ОҚО АӨК субъектілерінде қолданбалы сипаттағы ғылыми әзірлемелерді енгізу және тарату туралы есеп;
3) ОҚО АӨК субъектілерінде селекциялық жетістіктерді енгізу және тарату туралы есеп;
4) ОҚО АӨК субъектілерінде өндіруге ұсынылатын ауыл шаруашылығы өнімінің тәжірибелік үлгілерін енгізу туралы есеп;
5) ОҚО АӨК субъектілерінде ұсынылатын ауыл шаруашылығы өнімін өндіруге арналған технологиялық (конструкторлық) құжаттама мен құрал-жабдықтарды беру туралы есеп;
6) ОҚО АӨК субъектілеріне нақты инновациялық жобаларды енгізу және тарату жөніндегі облыстық кеңес (семинарлар, егістік күндерін) өткізу туралы есеп.
24. ОҚО АӨК инновациялық жобаларды енгізу және тарату нәтижелерін бағалау мыналарды қамтиды:
1) инновациялық жобаларды енгізу және тарату нәтижелерінің сан мен сапа тұрғысындағы көрсеткіштері өтінім берушінің және аудан (облыс) экономикасында еңбек өнімділігі мен өндіріс тиімділігін арттыруға ықпалын бағалауды және нақты айқын нәтижелерді қамтуы тиіс;
2) бұрынғы қолданылып келген технологиялармен салыстырғанда, инновациялық жобаларды енгізу жөніндегі іс-шараларды іске асырудан ОҚО АӨК субъектісі және ауыл шаруашылығы өндірісі үшін экономикалық тиімділік;
3) инновациялық жобаларды енгізу нәтижелерін ОҚО АӨК дамуына, аграрлық нарықтағы ахуалға байланысты экономикалық талдау;
4) енгізуден технологиялық қатер болуды мейлінше азайту және АӨК нақты субъектісінің жағдайында енгізу процестерін ғалымдардың жеке қолдауы арқылы жобаның іс-шараларын тиімді іске асырудан мейлінше мол табыс алу.

25. Мероприятия по внедрению и распространению инновационных проектов в АПК ЮКО включают в себя:
1) консультационные услуги по научно-методическому сопровождению внедрения результатов НИОКР в производство, в том числе приобретение научных расходных материалов;
2) проведение лабораторных анализов, в том числе по результатам внедрения;
3) проведение научно-практических семинаров-совещаний по внедрению инновационного проекта (дни поля) на производственной базе субъектов АПК или научных и опытных и иных организаций аграрного профиля;
4) распространение опыта и полученных результатов НИОКР (презентации, публикация статей, подготовка и издание брошюр, буклетов, подготовка видеоматериалов).
26. При прочих равных условиях финансирование из местного бюджета на мероприятия по реализации инновационного проекта в АПК ЮКО предпочтительно предоставляется научным организациям, прошедшим аккредитацию и имеющим нотариально засвидетельствованные копии лицензий, патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов, подтверждающих квалификацию персонала на выполнение работ в научно-технической и инновационной сферах аграрного профиля, с целью дальнейшего внедрения и распространения научных достижений (разработок) прикладного характера аграрного профиля, инновационных агротехнологий в субъектах АПК применительно к природно-климатическим, социально-экономическим и иным условиям ЮКО.
27. Срок освоения и сумма финансирования из местного бюджета на мероприятия инновационного (ых) проекта (ов) по внедрению и распространению научных достижений (разработок) прикладного характера аграрного профиля и инновационных агротехнологий в субъектах АПК определяются в соответствии с особенностями конкретного инновационного проекта, но не более:
по сроку - 24 (двадцати четырех) месяцев;
по сумме - 30 (тридцати) миллионов тенге.
28. Финансирование из местного бюджета для мероприятий по инновационному проекту, предусматривающих внедрение и распространение инновационных технологий аграрного профиля предоставляется при условии обязательного внедрения инновационной технологии на предприятиях субъекта АПК ЮКО в течение срока, определяемого договором об инновационном проекте, с представлением периодических отчетов администратору бюджетной программы о мерах, принятых по внедрению данных технологий.
29. Финансирование из местного бюджета мероприятий по инновационному проекту, предусматривающих внедрение и распространение инновационных технологий аграрного профиля, предоставляется субъектам АПК ЮКО.
30. Основанием предоставления финансирования из местного бюджета мероприятий по инновационному проекту на внедрение и распространение инновационных технологий аграрного профиля является наличие объективных потребностей для их применения и обоснованные конкурентные преимущества выбранной инновационной технологии.

25. ОҚО АӨК инновациялық жобаларды енгізу және тарату жөніндегі іс-шаралар мыналарды қамтиды:
1) ҒЗТКЖ нәтижелерін өндіріске енгізуді ғылыми-әдістемелік қолдау жөніндегі консультациялық қызметтер көрсету, сонымен бірге ғылыми шығыстар материалдарын сатып алу;
2) зертханалық талдаулар жүргізу, сонымен бірге, енгізудің нәтижелері бойынша;
3) АӨК субъектілерінің өндірістік немесе ғылыми және тәжірибелік және өзге де аграрлық сала ұйымдары базасында инновациялық жобаларды енгізу және тарату жөніндегі ғылыми-практикалық семинар-кеңестер (егістік күндерін) өткізу;
4) ҒЗТКЖ тәжірибесін және алынған нәтижелерін тарату (тұсау кесер, мақала, брошюра, буклет, бейне материал).
26. ОҚО АӨК инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шараларды жергілікті бюджеттен қаражаттандыру, өзге де тең жағдайларда, ОҚО табиғи-климаттық, әлеуметтік-экономикалық және өзге де жағдайларына байланысты АӨК субъектілерінде аграрлық саладағы қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді), инновациялық агротехнологияларды одан әрі енгізу және тарату мақсатында, аграрлық саланың ғылыми-техникалық және инновациялық бағыттарындағы жұмыстарды атқаруға персоналдың біліктілігін растайтын, нотариалдық куәландырылған лицензиялардың, патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, дипломдардың көшірмелері бар тіркеуден өткен ғылыми ұйымдарға беріледі.
27. АӨК субъектілерінде аграрлық саладағы қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді) және инновациялық агротехнологияларды енгізу және тарату жөніндегі іс-шараларға жергілікті бюджеттен бөлінген қаражатты игеру және оның сомасы нақты инновациялық жобаның өзгешеліктеріне сәйкес айқындалады, алайда мыналардан артық емес:
мерзімі бойынша - 24 (жиырма төрт) ай;
сомасы бойынша – 30 ( отыз ) миллион теңге.
28. Инновациялық жоба туралы келісімшартта анықталған мерзімде, сол технологияларды енгізу бойынша қабылданған шаралар туралы бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне кезеңдік есеп бере отырып, ОҚО АӨК субъектісінің кәсіпорындарында инновациялық технологияларды енгізуді және таратуды көздейтін инновациялық жоба жөніндегі іс-шараларға жергілікті бюджеттен қаражат бөлінеді.
29. ОҚО АӨК субъектілеріне аграрлық саладағы инновациялық технологияларды енгізуді және таратуды көздейтін инновациялық жоба жөніндегі іс-шараларға арнап жергілікті бюджеттен қаражат бөлінеді.
30. Аграрлық саладағы инновациялық технологияларды енгізуге және таратуға арналған инновациялық жоба жөніндегі іс-шараларға бюджеттен қаражат бөлуге технологияларды қолдану үшін объективтік қажеттілік және іріктеп алынған инновациялық технологияның бәсекеге қабілеттілік тұрғысынан артықшылықтары негіз бола алады.

Глава 3. Порядок представления отчетов о мерах, принятых по внедрению и распространению инновационного проекта
1. Мониторинг и контроль за реализацией инновационных проектов
31. В целях эффективного контроля использования средств в соответствии с его целевым назначением администратором Программы проводится постоянный мониторинг реализации мероприятий в соответствии с представленными заявителем промежуточными отчетами по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
32. Администратор бюджетной программы осуществляет проверку всей документации по реализации мероприятий программы на соответствие условиям заключенного договора. В случаях выявления несоответствия подтверждающей информации условиям договора, администратор бюджетной программы в течение 7 календарных дней со дня поступления такой информации уведомляет заявителей о необходимости предоставления дополнительной информации или устранения выявленных несоответствий.
33. В ходе выполнения проекта в целях проверки соответствия осуществленных затрат плану мероприятий по реализации инновационного проекта и бюджету проекта администратор бюджетной программы при необходимости с привлечением специалистов заинтересованных уполномоченных органов местного исполнительного органа, осуществляет текущий финансовый мониторинг, включающий:
1) предоставление заявителями администратору бюджетной программы отчетов о ходе мероприятия по реализации инновационных проектов, в том числе об использовании выделенных финансовых средств и достигнутых результатов;
2) ежемесячное или ежеквартальное актирование выполненных работ в рамках мероприятий по реализации инновационных проектов;
3) информирование администратором бюджетной программы заявителя о необходимости проведения дополнительных мероприятий или предоставления дополнительной информации в случае несоответствия подтверждающей информации условиям договора или неисполнения Плана мероприятий по реализации инновационных проектов в определенные сроки.
34. При необходимости, в целях мониторинга мероприятия по реализации инновационных проектов, заявитель обязан обеспечить доступ представителей управления сельского хозяйства области к объектам, на которых осуществляется реализация мероприятия Программы, а также предоставление по их официальному запросу всей необходимой информации, непосредственно касающейся процесса мероприятия по реализации инновационных проектов.
2. Оценка и приемка результатов
35. Промежуточная оценка результатов мероприятий по реализации инновационных проектов осуществляется посредством подписания промежуточных актов выполненных работ согласно Плану мероприятия по реализации инновационных проектов. К промежуточным актам выполненных работ прикладываются все необходимые материалы, подтверждающие факт исполнения работ и достигнутые результаты.

3-тарау. Инновациялық жобаны енгізу және тарату бойынша қабылданған шаралар туралы есеп берудің тәртібі
1. Инновациялық жобаларды іске асырудың мониторингі және бақылау
31. Қаражаттың мақсатқа сәйкес жұмсалуын тиімді бақылау мақсатында бюджеттік бағдарламаның әкімшісі осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес нысанда өтінім иесі берген аралық есептерге сәйкес іс-шаралардың іске асырылуына тұрақты мониторинг жүргізіп отырады.
32. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі іс-шараларды іске асыру жөніндегі бүкіл құжаттаманың жасалынған келісім-шарттың талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. Растайтын ақпарат келісім-шарттың талаптарына сәйкес емес екені анықталған жағдайда, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі мұндай ақпарат келіп түскен күннен бастап 7 күнтізбелік күн ішінде қосымша ақпарат беру қажет екендігін немесе анықталған сәйкессіздіктердің жойылуы қажет екендігін өтінім берушілерге хабарлайды.
33. Жұмсалған шығыстардың инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары мен жобаның бюджетіне сәйкестігін тексеру мақсатына жобаны орындау барысында, қажет болған жағдайда, жергілікті атқарушы органның мүдделі уәкілетті органдарын қатыстыра отырып бюджеттік бағдарламаның әкімшісі ағымдағы қаржылық мониторингті жүзеге асырып, мыналарды қамтиды:
1) өтінім берушілер инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралардың барысы туралы бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне есептер беру, сонымен бірге, бөлінген қаражаттың пайдаланылуы және қол жеткізілген нәтижелер туралы есептің де қамтылуы;
2) инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралар шеңберінде атқарылған жұмыстарды ай сайын немесе тоқсан сайын актілеу;
3) растайтын ақпарат келісім-шарттың талаптарына сәйкес болмаған немесе инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары белгіленген мерзімдерде орындалмаған жағдайда бюджеттік бағдарламаның әкімшісі қосымша іс-шаралар жүргізу немесе қосымша ақпарат беру туралы өтінім берушілерге ақпарат жолдауы.
34. Өтінім беруші, қажет болғанда, инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шараларға мониторинг жүргізу үшін Бағдарламаның іс-шараларын іске асыру жүзеге асырылатын объектілерге облыстық ауыл шаруашылығы басқармасының өкілдерінің қол жеткізуін, сондай-ақ олардың ресми сұрау салуы бойынша инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралар процесіне қатысты қажетті ақпараттың бәрін беруге міндетті.
2. Нәтижелерді бағалау және қабылдау
35. Инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралардың нәтижелерін аралық бағалау Инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына сәйкес орындалған жұмыстардың аралық актілеріне қол қою арқылы жүзеге асырылады. Орындалған жұмыстардың аралық актілеріне жұмыстардың орындалғанын және қол жеткен нәтижелерді растайтын қажетті материалдар қоса беріледі.

36. Заключительная оценка результатов мероприятия по реализации инновационных проектов проводится после завершения реализации и предусматривает следующее:
1) предоставление заключительного отчета заявителями, включающего детальное описание всех реализованных мероприятий, достигнутых результатов, а также предложений по повышению эффективности внедряемой научной разработки и дальнейшему распространению полученного опыта;
2) оценку заключительного отчета Комиссией по распределению средств на предмет достижения запланированных результатов, целевого и эффективного освоения средств;

36. Инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралардың нәтижелерін қорытынды бағалау іске асыру аяқталғаннан кейін жүргізіледі және мыналарды қамтиды:
1) іске асырылған іс-шаралардың барлығының нақты сипаттамасын, сондай-ақ енгізіліп отырған ғылыми әзірлеменің тиімділігін арттыру және жинақталған тәжірибені одан әрі тарату жөніндегі ұсыныстарды қамти отырып, қорытынды есеп беру;
2) жоспарланған нәтижелерге қол жеткізілгенін, қаражаттың мақсатқа сәйкес және тиімді пайдаланылғаны пайымдалған, қаражат бөлу жөніндегі Комиссияның қорытынды есебін бағалау;

3) подписание итогового акта выполненных работ по реализации мероприятий Программы.
37. Акты выполненных работ (оказанных услуг) подписываются в трех экземплярах между заявителями, участвовавшими в реализации инновационных проектов, и утверждаются администратором бюджетной Программы.
38. Заявители предоставляют администратору бюджетной программы промежуточные и заключительные отчеты по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам в порядке и сроки, определяемые договором.

3) бағдарлама іс-шараларын іске асыру жөніндегі жұмыстардың орындалғаны жөніндегі қорытынды актіге қол қою.
37. Орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актісін инновациялық жобаларға қатысқан өтінім берушілер үш дана етіп жасайды және оны бюджеттік бағдарламаның әкімшісі бекітеді.
38. Өтінім берушілер бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне келісім-шартта белгіленген тәртіппен және мерзімдерде, осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес нысанда аралық және қорытынды есеп береді.

39. Заключительный отчет предоставляется по итогам выполнения всех мероприятий, предусмотренных договором.
40. Все отчеты предоставляются на бумажном и электронном носителях.
41. Срок рассмотрения администратором бюджетной программы промежуточных отчетов заявителя не может превышать 15 дней с момента предоставления отчета, а заключительного отчета – 1 месяца со дня предоставления.
Приложение 1 к Правилам
по организации отбора
инновационных проектов
в области АПК ЮКО
Форма заявки
1.
Номер регистрации и дата (заполняется сотрудниками администратора бюджетной программы)
2.
Название инновационного проекта
3.
Отрасль (подотрасль) внедрения и распространения инновационного опыта в АПК ЮКО
4.
Краткое описание мероприятия по реализации инновационных проектов (отразить основные цели и суть проекта, конкретное применение результатов проекта, опыт участия в реализации аналогичных проектов)
5.
Продолжительность проекта (в месяцах)
6.
Даты начала и завершения проекта
7.
Сумма запрашиваемых средств (в тенге)
8.
Название, адрес, телефон/факс, адрес электронной почты заявителя (ей)
9.
Фамилия, имя, отчество, адрес, телефон, электронная почта контактного лица заявителей
10.
Руководитель инновационного проекта (сотрудник НИО) (указываются имя, фамилия и должность, телефон/факс, электронная почта)
11.
Название, адрес, телефон/факс, адрес электронной почты субъектов АПК, участвующих в реализации мероприятия по реализации инновационных проектов
Приложение 2 к Правилам
по организации отбора
инновационных проектов
в области АПК ЮКО
План мероприятий по реализации инновационного (ых) проекта (ов) (указать название)
Виды работ
Ожидаемые результаты (1 год)
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
1.
2.
Виды работ
Ожидаемые результаты (2 год)
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
1.
2.
Приложение 3 к Правилам
по организации отбора
инновационных проектов
в области АПК ЮКО
Пояснительная записка к Плану мероприятий по реализации инновационного (ых) проекта (ов)
1. Название мероприятия по реализации инновационных проектов.
2. Место реализации мероприятия: район, населенный пункт.
3. Цель и задачи мероприятия по реализации инновационных проектов (не более 1 страницы).
4. Краткое описание основного заявителя (научно-исследовательской организации) и субъектов АПК, участвующих в мероприятии по реализации инновационных проектов (не более 1 страницы):
1) полное наименование;
2) описание деятельности основного заявителя и участвующих в мероприятии по реализации инновационных проектов субъектов АПК;

39. Келісім-шартта көзделген іс-шаралардың бәрі орындалғаннан кейін қорытынды есеп беріледі.
40. Барлық есептер қағазда және электронды нұсқада беріледі.
41. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі өтінім берушінің есептерін қарау мерзімі есеп берілген сәттен бастап 15 күннен аспауы, ал қорытынды есепті қарау мерзімі - 1 айдан аспауы тиіс.
ОҚО АӨК cаласында
инновациялық жобаларды
іріктеуді ұйымдастыру
қағидасына 1-қосымша
Өтінім нысаны
1.
Тіркелген күні және тіркеу нөмірі (бюджеттік бағдарлама әкімшісінің қызметкерлері толтырады)
2.
Инновациялық жобаның атауы
3.
ОҚО АӨК инновациялық жоба енгізіліп таратылатын сала (кіші сала)
4.
Инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шараның қысқаша сипаттамасы (жобаның негізгі мақсаттарын және мәнiн, жоба нәтижелерiнiң нақты қолданылуы, осыған ұқсас жобаларды iске асыруға қатысу тәжiрибесін баяндау)
5.
Жобаның ұзақтығы (айлар бойынша)
6.
Жобаның басталған және аяқталған күндері
7.
Сұратылған қаражаттың сомасы (теңге)
8.
Өтінім берушінің(лердің) атауы, мекен-жайы, телефон/факсы, электрондық поштасы
9.
Өтінім берушілердің байланыс жасаушы тұлғаларының аты-жөні, мекен-жайы, телефоны, электрондық поштасы
10.
Инновациялық жобаның жетекшісі (ғылыми-зерттеу ұйымының қызметкері) (аты-жөні, лауазымы, телефон/факс, электрондық поштасы көрсетіледі)
11.
Инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шараларға қатысатын АӨК субъектілерінің атауы, мекен-жайы, телефон/факс, электрондық поштасы
ОҚО АӨК саласында
инновациялық жобаларды
іріктеуді ұйымдастыру
қағидасына 2 - қосымша
Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (атауын көрсету)
Жұмыс түрлері
Күтілетін нәтижелер (1 жыл)
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
1.
2.
Жұмыс түрлері
Күтілетін нәтижелер (2 жыл)
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
1.
2.
ОҚО АӨК саласында
инновациялық жобаларды
іріктеуді ұйымдастыру
қағидасына 3 - қосымша
Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына
түсіндірме жазба
1. Инновациялық жобаларды iске асыру жөніндегі іс-шараның атауы.
2. Іс-шараны iске асыру орны: аудан, елдi мекен.
3. Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының мақсаттары мен міндеттері (1 беттен артық емес).
4. Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына қатысушы негiзгi мәлiмдеушiнiң (ғылыми зерттеу ұйымының) және АӨК субъектілерiнің қысқаша сипаттамасы (1 беттен артық емес):
1) толық атауы;
2) инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына қатысушы негiзгi мәлiмдеушiнiң және қатысушы АӨК субъектілер қызметінің сипаттамасы;

3) ключевые специалисты, виды выполняемых ими работ (с приложением резюме и документов, подтверждающих квалификацию);
4) информация о реализации других проектов в рамках данной программы.
В случае представления заявки от субъекта АПК - физического лица, необходимо указать образование, возраст, основные виды деятельности и опыт работы.
5. Обоснование мероприятия по реализации инновационного (ых) проекта (ов): с указанием имеющихся в данном сегменте производства проблем, на решение какой проблемы будет направлено мероприятие. Описание актуальности и необходимости реализации мероприятия, его влияния на уровень технологического развития АПК ЮКО и производительность труда (не более 0,5 страницы).

3) басты мамандар және олардың атқаратын жұмыс түрлері (түйіндемесі және бiлiктiлiгін растайтын құжаттары қоса берілуі қажет);
4) осы бағдарлама шеңберiнде басқа жобалардың iске асырылуы туралы ақпарат.
АӨК субъектісінен өтініш жеке тұлға ретінде берілген жағдайда оның білімі, жасы, қызметінің негізгі түрі және жұмыс тәжірибесі туралы ақпарат көрсетілуі қажет.
5. Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының негіздемесі: өндiрiстің осы сегментіндегі проблеманы, іс-шара қай мәселенің шешiмiне бағытталғанын көрсету. Іс-шараны іске асырудың маңызы мен қажеттiлiгi, ОҚО АӨК технологиялық даму деңгейіне және еңбек өнiмдiлiгіне ықпалының сипаттамасы (0,5 беттен артық емес).

6. Описание основных работ, выполняемых в рамках реализации мероприятия по реализации инновационных проектов: какие работы будут выполняться, конкретные решения и технологии, предлагаемые для использования в производстве, для апробации и демонстрации в ходе исполнения проекта, оценка практического значения для конкретного хозяйства, экономики района и области. Необходимо привести цель каждой работы, содержание, продолжительность, ожидаемые результаты, потребность в ресурсах, в том числе методологию НИО по внедрению и распространению научной разработки (технологии) на базе субъекта АПК, участвующего в реализации мероприятия Программы (не более 2-х страниц).

6. Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын iске асыру шеңберінде атқарылатын негiзгi жұмыстардың сипаттамасы: қандай жұмыстар атқарылады; өндiрiсте қолдану үшін, жобаны орындау барысында сынақтан өткізіп көрсету үшін ұсынылатын нақты шешімдер және технологиялар, нақты шаруашылық, аудан мен облыс экономикасы үшiн практикалық мәнін бағалау. Әр жұмыстың мақсатын, мазмұнын, ұзақтығын, күтiлетiн нәтижелерін, ресурстардың қажеттiлігін көрсету қажет, сонымен бірге Бағдарламаның іс-шараларын iске асыруға қатысатын АӨК субъектiсінiң базасында ғылыми әзірлемелерді (технологияларды) енгiзу және тарату жөніндегі ҒЗҰ әдiснамасын көрсету (2 беттен артық емес).

7. Результативность: количественные и качественные показатели результатов от реализации мероприятия по реализации инновационных проектов. Должны включать в себя конкретные, четкие результаты с оценкой влияния на улучшение производительности труда и эффективность производства заявителя и экономики района (области).
Необходимо отразить экономические выгоды от реализации мероприятия по реализации инновационных проектов в сравнении с ранее используемыми технологиями, обосновать целесообразность мероприятия с точки зрения развития АПК ЮКО, ситуации на аграрном рынке (не более 1 страницы).

7. Нәтижелiлiк: инновациялық жобаларды iске асыру нәтижелерінің сан мен сапа тұрғысынан көрсеткіштері. Өтінім берушінің еңбек өнiмдiлiгін және ауданның (облыстың) экономикасын жақсартуға еткен ықпалын бағалай отырып нақты, айқын нәтижелер қамтылуы тиiс.
Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асырудың экономикалық пайдаларын бұрын қолданылған технологиялармен салыстырып көрсете отырып, ОҚО АӨК дамыту, аграрлық нарықтағы ахуал тұрғысынан іс-шараның қисындылығын негіздеу (1 беттен артық емес).

8. Экологическая оценка должна содержать оценку влияния предлагаемых технологий на окружающую среду и природные ресурсы ЮКО (положительное, нейтральное или негативное). В случае негативного влияния необходимо указать, что будет проделано для смягчения такого влияния (не более 0,5 страницы).
9. Риски: основные риски для успешного завершения мероприятия по реализации инновационных проектов и меры по преодолению таких рисков (не более 0,5 страницы).

8. Экологиялық бағалау ұсынылып отырған технологиялардың қоршаған ортаға және ОҚО табиғат қорларына ықпалын сипаттауды да қамтуы тиіс (игі ықпал, ықпалсыз немесе кері ықпал). Кері ықпал еткен жағдайда мұндай ықпалдың зардабын азайту үшiн не iстелетінін көрсету қажет (0,5 беттен артық емес).
9. Тәуекелдер: Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын табыспен аяқтаудағы негізгі тәуекелдер және сол тәуекелдерден өту жөніндегі шаралар (0,5 беттен артық емес).

1)
2)
2.
Командировочные расходы
1)
2)
3.
Прямые расходы
1)
2)
4.
Накладные расходы
Итого:
Примечание: смета расходов мероприятий по реализации инновационных проектов
указывается отдельно на каждый год мероприятий по реализации инновационных проектов.
Примечание: статья расходов указывается отдельно расходы, финансируемые из бюджетных
средств и собственных средств заявителей (при наличии).
Приложение 5 к Правилам
по организации отбора
инновационных проектов
в области АПК ЮКО
Форма промежуточного и заключительного отчета
Дата отчета
Наименование заявителя
Номер и дата договора
Цель финансирования
Сумма финансирования
Период отчетности
Достигнутые результаты
Наименование охранного документа (в случае наличия)
Номер и дата выдачи охранного документа (в случае наличия)
Достигнутые результаты по внедрению инновационного проекта:
Наименование партнера
Наименование договора
Номер и дата договора
Сумма договора
Срок договора
Условия оплаты
Мероприятия по дальнейшему распространению результатов инновационного проекта:
Наименование потенциального партнера
Мероприятие
Прогнозная сумма затрат
Предполагаемые сроки заключения договора
Фактические форма и объемы внедрения результатов инновационного проекта:
Форма внедрения
Объемы внедрения /в тыс. тенге
1-ый год
2-ой год
3-й год
1
Организация нового производства и/или внедрение новых видов сельскохозяйственной продукции;
2
Организация внедрения новой агротехнологии и/или услуги;
3
Организация нового технологического оборудования;
4
Другие формы внедрения агротехнологий
Примечание: форма промежуточного и заключительного отчета заполняется в
зависимости от специфики финансирования.
Приложение 6 к Правилам
по организации отбора
инновационных проектов
в области АПК ЮКО
Финансовый отчет об использовании целевых бюджетных средств, представленных по договору от "___" ___________ 20____ __ года №______
Наименование статей затрат по смете
Сумма бюджетных средств по смете
Израсходованная сумма
Остаток средств
Подтверждающие документы
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Итог:
Примечание: необходимо приложить копии документов, подтверждающих целевое
использование.
Заявитель ________________ ___________________________ (подпись) (фамилия, имя,
отчество)
М.П.
Примечание: финансовый отчет об использовании целевых бюджетных средств
сдается ежегодно в управление сельского хозяйства ЮКО в течение срока реализации
инновационного проекта.
Приложение 7 к Правилам
по организации отбора
инновационных проектов
в области АПК ЮКО
Типовой договор по внедрению и распространению инновационного проекта в области агропромышленного комплекса Южно-Казахстанской области
№ ____ от "_____" ___________ 20_ г.
______________________________________________________, именуемое в
дальнейшем Заказчик, в лице _____________________________, действующего на основании
Положения________________________________,с одной стороны, и
_____________________________________________, именуемый в дальнейшем Исполнитель,
в лице директора___________________, действующего на основании Устава, с другой
стороны, руководствуясь решением управления сельского хозяйства ЮКО от "__" _______

1)
2)
2.
Іссапар шығыстары
1)
2)
3.
Тікелей шығындар
1)
2)
4.
Қосымша шығындар
Барлығы:
Ескертпе: инновациялық жобаларды iске асыру жөніндегі іс-шаралардың шығыстар сметасы инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралардың әрбір жылына бөлек көрсетіледі.
Ескертпе: шығыстардың баптары бюджет қаражатынан қаржыландырылатын және өтінім берушілердің өз қаражатынан (болған жағдайда) жұмсалған шығыстар бөлек көрсетіледі.
ОҚО АӨК саласында
инновациялық жобаларды
іріктеуді ұйымдастыру
қағидасына 5-қосымша
Аралық және қорытынды есептің нысаны
Есеп беру күні
Өтінім берушінің атауы
Келісім-шартының нөмірі мен күні
Қаржыландырудың мақсаты
Қаржыландырудың сомасы
Есептілік кезеңі
Қол жеткізілген нәтижелер
Қорғау құжатының атауы (бар болған жағдайда)
Қорғау құжатының берілген күні мен нөмірі (бар болған жағдайда)
Инновациялық жобаны енгізу бойынша қол жеткізілген нәтижелер:
Әріптестің атауы
Келісім - шарттың атауы
Келісім - шарттың нөмірі және күні
Келісім - шарттың сомасы
Келісім - шарттың мерзімі
Ақы төлеу шарттары
Инновациялық жобаның нәтижелерін одан әрі тарату жөніндегі іс-шаралар:
Әлеуетті әріптестің атауы
Іс-шара
Болжамды шығыстар сомасы
Келісім-шарт жасасудың болжамды мерзімдері
Инновациялық жобаның нәтижелерін енгізуінің нақты нысаны мен көлемдері:
Енгізу нысаны
Енгізу көлемдері\мың теңге
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
Ауыл шаруашылығы өнімдердің жаңа өндірісін ұйымдастыру және/немесе жаңа түрлерін енгізу;
2
Жаңа агротехнологияны және/немесе жаңадан көрсетілетін қызметтер енгізуді ұйымдастыру;
3
Жаңа технологиялық жабдықтарды ұйымдастыру;
4
Агротехнологияларды енгізудің басқа да нысандары.
Ескертпе: аралық және қорытынды есептің нысаны қаржыландырудың ерекшеліктеріне байланысты толтырылады.
ОҚО АӨК саласында
инновациялық жобаларды
іріктеуді ұйымдастыру
қағидасына 6-қосымша
20_ жылғы "_" ______ № ___ келісім-шарт бойынша берілген нысаналы бюджеттік қаражаттың пайдаланылуы туралы қаржылық есеп
Смета бойынша шығыстар баптарының атауы
Смета бойынша бюджеттік қаражаттың сомасы
Жұмсалған сома
Қаражат қалдығы
Растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны:
Ескертпе: мақсатты пайдаланылғанын растайтын құжаттардың көшірмесі қоса берілуі қажет.
Өтінім беруші _______________________ _________________________ (қолы) (аты-жөні)
М.О.
Ескертпе: нысаналы бюджеттік қаражаттың пайдаланылуы туралы қаржылық есеп ОҚО ауыл шаруашылығы басқармасына жыл сайын инновациялық жобаны іске асыру мерзімі ішінде беріледі.
ОҚО АӨК саласында
инновациялық жобаларды
іріктеуді ұйымдастыру
қағидасына 7-қосымша
Оңтүстік Қазақстан облысының агроөнеркәсіп кешені саласында инновациялық жобаны енгізу және тарату жөніндегі үлгі келісім-шарт
№ ____ "_____" ___________ 20__ж.
__________________________________________ атынан, бұдан әрі Тапсырыс беруші деп аталатын, ереженің негізінде әрекет ететін, _____________________________________________________________________(уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
бір тараптан, және бұдан әрі Орындаушы деп аталатын,
_____________________________________________________________________ (Орындаушы - конкурс жеңімпазының толық атауы)
атынан, жарғының негiзiнде әрекет ететін
_____________________________________________________________________ (уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)

20____ №_____ и протоколом заседания Комиссии от "___" ________ 20____г. №_____,
заключили настоящий Договор по внедрению и распространению инновационного проекта и
пришли к соглашению о нижеследующем:
1. Предмет договора
1. Заказчик поручает, а Исполнитель принимает на себя работы по внедрению и
распространению инновационного проекта в области АПК ________, выполняемые в
соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном
регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" по
бюджетной программе 019 "Проведение мероприятий по распространению и внедрению
инновационного опыта".
По программе:
Направление:
По теме:
2. Исполнитель обязуется оказать услуги по распространению и внедрению
инновационного проекта ______________________________________
______________________________________________________________________в
производственных условиях следующих хозяйств:
1) _________________________________________________________
2) _________________________________________________________
3) _________________________________________________________
в соответствии с инновационным проектом__________________________,
разработанным ТОО "_________________________________________________", и
являющимся неотъемлемой частью настоящего Договора.
3. Срок оказания услуг исполнителем в течение 20__ года.
4. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный
Договор и являются его неотъемлемой частью:
1) настоящий Договор;
2) характеристика инновационного проекта (техническая спецификация), изложенная в
разделе 2 настоящего Договора;
3) акт приемки-сдачи оказанных услуг (приложение 1 к настоящему Договору).
5. Услуга считается оказанной после подписания акта приема-сдачи услуги между
Заказчиком и Исполнителем.
2. Характеристика инновационного проекта по квалификационным признакам и экономические показатели
6. Направление работы.
7. Научно-технический уровень (новизна).
8. Область применения в АПК ЮКО.
9. Конечный конкретный результат внедрения и распространения.
10. Экономическая эффективность от внедрения и распространения.
3. Права и обязанности сторон
11. Исполнитель обязан:
1) оказать услуги с надлежащим качеством в соответствии с Планом мероприятий по реализации инновационного проекта__________________________________________________________________________
_________________;
2) оказать услугу в полном объеме в срок, указанный в пункте 3 настоящего Договора;

екінші тараптан, ОҚО ауыл шаруашылығы басқармасының 20____ жылғы "__" _______ №____ шешiмiмен және комиссия отырысының 20____ жылғы "__" _______ №____ хаттамасын негiзге ала отырып, инновациялық жобаны тарату және енгiзу бойынша осы Келiсiм-шартты жасасты және мына төмендегілер туралы келісімге келді:
1. Келісім-шарттың мәні
1. 019 "Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі іс-шараларды жүргізу" деген бюджеттік бағдарлама бойынша "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңына сәйкес агроөнеркәсіп кешені саласындағы инновациялық жобаны енгізу және тарату бойынша атқарылатын жұмыстарды Тапсырыс берушi мiндеттейдi, ал Орындаушы өзiне қабылдайды.
Бағдарлама атауы:
Бағыты:
Тақырыбы:
2. Орындаушы _________________________________________________ __________________________________________________________инновациялық жобаны тарату және енгізу бойынша мынадай шаруашылықтардың өндiрiстiк жағдайлардында қызмет көрсетуді өз мiндеті ретінде қабылдайды:
1) _________________________________________________________
2) _________________________________________________________
3) _________________________________________________________
"______________________________________________" ЖШС әзірлеген және осы келісім-шарттың ажырамас бөлігі болып саналатын_____________________ _____________________________________________инновациялық жобаға сәйкес.
3. 20__ жыл iшiнде Орындаушының қызметтер көрсету мерзiмі.
4. Төменде көрсетілген құжаттар және оларда баяндалған талаптар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып саналады, атап айтқанда:
1) осы Келісім-шарт;
2) осы Келісім-шарттың 2-бөлімінде баяндалған инновациялық жобаның сипаттамасы (техникалық ерекшелік);
3) көрсетілген қызметтердің қабылдау-тапсыру актісі (осы Келісім-шартқа 1-қосымша).
5. Көрсетілетін қызмет тапсырыс берушi мен орындаушының арасында қабылдау-тапсыру актісне қол қойылғаннан кейiн аяқталған болып есептеледi.
2. Біліктілік сипаттары мен экономикалық көрсеткіштер бойынша инновациялық жобаның сипаттамасы
6. Жұмыстың бағыты.
7. Ғылыми-техникалық деңгейі (жаңалық).
8. ОҚО АӨК қолданылатын саласы.
9. Енгiзу мен таратудың нақты соңғы нәтижесі.
10. Енгiзу мен таратудың экономикалық тиімділігі.
3. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
11. Орындаушы міндетті:
1)_______________________________________________________________________инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шараларға сәйкес тиісінше сапалы қызметтер көрсетуге;
2) осы Келісім-шарттың 3-тармағында көрсетілген мерзімде қызметті толық көлемде көрсетуге;

3) безвозмездно исправлять по требованию Заказчика все выявленные недостатки, если в процессе оказания услуг Исполнителем допущено отклонение от условий настоящего Договора;
4) Исполнитель обязан к указанному в пункте 3 сроку представить Заказчику полный заключительный отчет о выполненных работах.
12. Заказчик имеет право:
1) проверять ход и качество работы, выполняемой Исполнителем, не вмешиваясь в его деятельность;
2) отказаться от исполнения Договора в любое время до подписания акта выполненных работ, оплатив Исполнителю часть установленной цены пропорционально части оказанных услуг, выполненной до получения извещения об отказе Заказчика от исполнения Договора.
4. Общая сумма договора и условия оплаты
13. Общая сумма договора составляет ___________ (прописью) тенге, включая стоимость всех затрат, связанных с оказанием услуг, с учетом всех налогов и других обязательных платежей в бюджет.
14. Услуги Исполнителя оплачиваются Заказчиком в следующем порядке:
1) Заказчик осуществляет предоплату 30 процентов от суммы договора, в течение 5 банковских дней с момента регистрации настоящего договора в органах Казначейства;
2) последующая оплата будет производиться ежемесячно по фактически оказанным услугам после полностью отработанного аванса на основании предоставления Исполнителем счета-фактуры и акта приемки-сдачи оказанных услуг.
15. Источник финансирования: местный бюджет _______________ области.
16. Исполнитель и соисполнители обязуются обеспечить у себя надлежащий бухгалтерский учет и анализ фактической стоимости выполненной работы в разрезе ее этапов.
5. Порядок сдачи и приемки работ
17. Исполнитель обязуется представить Заказчику поквартальный промежуточный отчет о проведенных работах по распространению и внедрению инновационного проекта с передачей научно-технической и иной документации, подлежащей оформлению и сдаче Исполнителем на этапах выполнения Плана мероприятий по реализации инновационного (ых) проекта (ов) в соответствии с утвержденными Правилами организации отбора инновационных проектов в области АПК ЮКО.
18. Исполнитель обязуется представить Заказчику годовой заключительный отчет о проведенных работах по распространению и внедрению инновационного проекта по завершению выполнения настоящего Договора не позднее 1 декабря _____ года.
19. Исполнитель представляет Заказчику акт выполненных работ не позднее 15 декабря ______ года.
20. В случае досрочного выполнения работ Заказчик вправе досрочно принять и оплатить работы.

3) егер қызмет көрсету барысында Орындаушы осы Келiсiм-шарттың талаптарынан ауытқыса, барлық айқындалған кемшiлiктерді Тапсырыс берушiнiң талабы бойынша тегiн түзетуге;
4) Орындаушы осы Келісім-шарттың 3-тармағында көрсетілген мерзімге дейін iстелiнген жұмыстар туралы толық қорытынды есептер беруі тиіс.
12. Тапсырыс беруші құқылы:
1) Орындаушы атқаратын жұмыстың барысы мен сапасын оның қызметiне араласпай тексеруге;
2) істеген жұмыстардың актісіне қол қойылғанға дейін Тапсырыс берушінің Келiсiм-шартты орындаудан бас тартуы туралы жазбаша хабарламаны алғанға дейін Орындаушы көрсеткен қызметтердің бір бөлігіне тең белгіленген бағаны төлей отырып, кез келген уақытта Келiсiм-шартты орындаудан бас тартуға.
4. Келісім-шарттың жалпы сомасы және еңбекақы төлеу шарттары
13. Келісім-шарттың жалпы сомасы барлық салықтар мен бюджетке төленетін төлемдерді ескере отырып, қызметтер көрсетуге байланысты бүкіл шығындардың құнын қоса есептегенде _____________ теңге (жазбаша).
14. Тапсырыс беруші, Орындаушының көрсеткен қызметтеріне мынадай тәртіппен еңбек ақы төлейді:
1) осы Келісім-шарт қазынашылық органдарында тіркелген сәттен бастап 5 банктік күн ішінде, Тапсырыс беруші Келісім-шарт сомасының 30 пайызы көлеміндегі соманы алдын ала төлейді;
2) бұдан кейінгі еңбекақы төлеу нақты көрсетілген қызметтер бойынша, Орындаушы көрсеткен қызметтерге шот-фактура мен қабылдау-тапсыру актісін бергеннен кейін, аванс толық өтелгенде, ай сайын жүргізіледі.
15. Қаржыландыру көзі: _____________ облысының жергілікті бюджеті.
Орындаушы және қосымша орындаушылар өздерінде тиісті бухгалтерлік есеп жүргізуді және орындалған жұмыстың кезеңдері бойынша нақты құнына талдау жасауға міндетті.
5. Жұмысты тапсыру және қабылдау тәртібі
17. ОҚО АӨК саласында инновациялық жобаларды іріктеу қағидасына сәйкес, ғылыми-техникалық және Инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын орындаудың кезеңдерінде Орындаушы рәсімдеп беруге тиісті болған өзге де құжаттаманы бере отырып, Тапсырыс берушіге инновациялық жобаны енгізу және тарату бойынша орындалған жұмыстары туралы тоқсан сайын аралық есеп беруге міндетті.
18. Орындаушы Тапсырыс берушіге инновациялық жобаны тарату және енгізу бойынша жүргізілген жұмыстар туралы жылдық қорытынды есепті осы Келісім-шарт орындалып біткеннен кейін ___________ жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей беруге міндетті.
19. Орындаушы Тапсырыс берушіге ___________ жылдың 15 желтоқсанынан кешіктірмей орындалған жұмыстардың актісін береді.
20. Жұмыстар мерзімінен бұрын орындалған жағдайда, Тапсырыс беруші мерзімінен бұрын жұмыстарды қабылдауға және еңбекақы төлеуге құқылы.

21. Если в процессе выполнения работы выясняется неизбежность получения отрицательного результата или нецелесообразность дальнейшего проведения работы, Исполнитель обязан приостановить ее, поставив в известность Заказчика в 5-дневный срок после приостановления работы.
В этом случае стороны обязаны рассмотреть вопрос о целесообразности и направлениях продолжения работы.
6. Ответственность сторон
22. При невыполнении обязательств, предусмотренных договором, стороны несут ответственность на условиях и в порядке, установленных действующим законодательством Республики Казахстан.
23. Никакие дополнения или изменения на предоставляемые услуги Исполнителем в Договор не допускаются, за исключением письменных изменений, подписанных обеими сторонами.
24. В случае невыполнения работ в указанные сроки Исполнитель выплачивает в доход бюджета неустойку в размере 0,03 процентов от общей суммы договора за каждый просроченный рабочий день.
7. Порядок разрешения споров
25. Настоящий Договор может быть расторгнут на любом этапе в случае выявления нарушения со стороны Исполнителя, не предусмотренного настоящим Договором. В таких случаях Исполнитель не имеет права требовать оплату Заказчиком затрат, связанных с расторжением настоящего Договора по данным основаниям.
26. Заказчик и Исполнитель должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешить в процессе прямых переговоров все разногласия и споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
27. Если в течение 21 дня после начала таких переговоров стороны не могут разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Прочие условия
28. Договор составляется на государственном и/или русском языках.
29. Настоящий Договор составлен в трех экземплярах. Все три экземпляра идентичны и имеют одинаковую силу.
30. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с Договором, высылается в виде письма, телеграммы, телекса или факса с последующим предоставлением оригинала.
31. За исключением форс-мажорных условий, если Заявитель не может предоставить Услуги в сроки, предусмотренные Договором, администратор бюджетной программы без ущерба другим своим правам в рамках Договора может вычесть из цены Договора в виде дополнительной неустойки сумму в размере 0,1 процента от цены Договора за каждый день просрочки.
32. Заявитель не несет ответственности за выплату неустоек или расторжение Договора в силу невыполнения его условий, если задержка с выполнением Договора является результатом форс-мажорных обстоятельств.

21. Егер жұмысты орындау барысында кері нәтиже алынатындығы немесе жұмыстарды бұдан әрі жүргізуді жалғастыру қисынсыз екені анықталса, Орындаушы жұмысты тоқтатқаннан кейін 5 күн мерзім ішінде Тапсырыс берушіге хабарлап, жұмысты тоқтатуға міндетті.
Мұндай жағдайда тараптар жұмысты жүргізуді жалғастыра берудің қисындылығы мен бағыттары туралы мәселені талқылап қарауға міндетті.
6. Екіжақты жауапкершілік
22. Шартта көзделген міндеттер орындалмаған жағдайда тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген жағдайлар мен тәртіпке сәйкес жауапкершілікте болады.
23. Екі тарап қол қойған жазбаша өзгерістерді қоспағанда, Орындаушының ұсынған қызметтеріне байланысты Келісім-шартқа ешқандай толықтырулар немесе өзгерістер енгізуге рұқсат етілмейді.
24. Белгіленген уақытта жұмыс орындалмаған жағдайда Орындаушы бюджетке мерзімінен кешіктірілген әрбір жұмыс күні үшін Келісім-шарттың жалпы сомасының 0,03 пайызы мөлшерінде тұрақсыздық айыбын төлейді.
7. Дауларды шешу тәртібі
25. Орындаушының тарапынан осы Келісім-шартта көзделмеген жағдайда тәртіп бұзылғаны анықталса осы Келісімшарт кез келген кезеңінде бұзылуы мүмкін. Мұндай жағдайларда, осындай негізбен осы Келісім-шарттың бұзылуына байланысты шығындарды өтеуді Тапсырыс берушіден талап етуге Орындаушы құқылы емес.
26. Тапсырыс беруші мен Орындаушы Келісім-шарт бойынша немесе оған байланысты барлық келіспеушілік пен дауларды тікелей келіссөздер жүргізу барысында шешу үшін барлық күш-қайратын жұмсауы тиіс.
27. Егер осындай келіссөздер жүргізу басталған күннен кейін 21 күн ішінде тараптар Келісім-шарт жөніндегі өзара дауды шеше алмаса, тараптардың әрқайсысы бұл мәселенің шешілуін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етуге құқылы.
8. Өзге де жағдайлар
28. Келісім-шарт мемлекеттік және / немесе орыс тілінде жасалады.
29. Осы Келісім-шарт үш дана болып жасалды. Үш дананың өзара айырмашылығы жоқ және күші де бірдей.
30. Келісім-шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа қандай да бір мәлімдемені хат, жеделхат, телекс немесе факс арқылы жолдайды, кейін түпнұсқасы беріледі.
31. Өтінім беруші Келісім-шартта көзделген мерзімде қызметтерді ұсына алмаса, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі Келісім-шарт шеңберіндегі өзінің құқығына нұқсан келтірместен мерзімнен тыс әрбір күн үшін Келісім-шарт құнының 0,1 пайызы көлемінде тұрақсыздық айыбының қосымша сомасы ретінде Келісім-шарт бағасынан ұстап қала алады.
32. Егер Келісім-шартты орындаудың кешеуілдетілуі форс-мажорлық жағдайлардың салдарынан болса, оның талаптарының орындалмағаны үшін Өтінім беруші тұрақсыздық айыбының төленуі немесе Келісім-шарттың бұзылуы үшін жауапты болмайды.

33. Для целей настоящего Договора "форс-мажор" означает событие, неподвластное контролю со стороны Заявителя, не связанное с просчетом или небрежностью Заявителя и имеющее непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не ограничиваться действиями, такими как: военные действия, природные или стихийные бедствия, эпидемия, карантин и эмбарго на предоставления услуг.
34. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Заявитель должен незамедлительно направить администратору бюджетной программы письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах. Если от администратора бюджетной программы не поступает иных письменных инструкций, Заявитель продолжает выполнять свои обязательства по Договору, насколько это целесообразно, и ведет поиск альтернативных способов выполнения Договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.
9. Адреса и реквизиты сторон
Заказчик:
_______________
(подпись)
М.П.
Исполнитель:
________________
(подпись)
М.П.
Приложение 1 к Договору
№ __ от _____________20_ г.
АКТ приемки-сдачи оказанных работ
по договору №_____от "__" ________ 20_ г.
№___ "____"_______20__ г.
Мы, нижеподписавшиеся, Заказчик, в лице ____________________, действующего на
основании_________________________, с одной стороны, и
_______________________________________________________________в лице первого
руководителя __________________________________________, действующего на основании
Устава, с другой стороны, настоящим Актом подтверждаем, что в соответствии с Договором
от "__" _____20_г. №_______, Заказчик принял следующие услуги по БП 019 "Проведение
мероприятий по распространению и внедрению инновационного опыта":
1)
2)
3)
Стоимость выполненных работ (оказанных услуг) составляет______ _____________________________________________________________________Сумма
цифрой и прописью, наименование валюты.
Включая все налоги и другие обязательные платежи в бюджет.
Работы (услуги) выполнены качественно и удовлетворяют условиям Договора.
Стороны претензий друг к другу не имеют.
___________________ ФИО ___________________ ФИО
МП. МП.

33. Осы Келісім-шарттың мақсаттарына арналған "форс-мажор" деген сөздер Орындаушы тарапынан бақылау мүмкіндігінен айырған, алдын-ала болжауға болмайтын және Орындаушының қателігіне немесе салдыр-салақтығына қатысы жоқ сипаттағы оқиғаны білдіреді. Мұндай оқиғалар соғыс жағдайы, табиғаттағы және стихиялық апаттар, оба, карантин және қызметтерді көрсетуге эмбаргоны қамтуы мүмкін, алайда барлық жағдайлар мұндайлармен де шектелмейді.
34. Форс-мажорлық жағдайға тап болған Орындаушы оның себебі мен жалпы сипатын баяндап, бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне жазбаша түрде хабарлауы тиіс. Егер бюджеттік бағдарламаның әкімшісінен басқадай жазбаша нұсқаулық келмесе, Өтінім беруші Келісім-шарт бойынша өз міндеттемесін атқаруды мүмкіндікке қарай одан әрі жалғастырады және Келісім-шартты орындаудың форс-мажорлық жағдайға қатысы жоқ тиімді жолдарын іздестіреді.
9. Тараптардың мекен-жайлары мен деректемелері
Тапсырысшы:
________________
(қолы)
М.О.
Орындаушы:
________________
(қолы)
М.О.
Келісім-шартқа
1-қосымша
№ __ _____________20_ ж.
20___ "____" __________ №______ келісім-шарт бойынша көрсетілген қызметтерді қабылдау-тапсыру актісі
№_______ 20___ "____" __________
Біз, төменде қол қоюшылар, _______________________________ негізге алып Тапсырыс берушінің атынан әрекет етуші, __________________________ бір тараптан және ___________________________________________________ атынан, Жарғыны негізге алып әрекет етуші бірінші басшысы ________________________
_____________________________________________________________________екінші тараптан, 20___ "____" __________ №______ Келісім-шартқа сәйкес 019 "Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі іс-шараларды жүргізу" деген бюджеттік бағдарлама бойынша, Тапсырыс беруші мынадай көрсетілген қызметтерді қабылдады:
1)
2)
3)
Көрсетілген қызметтердің құны
____________________________________________________________________
Сома санмен және жазбаша, валюта атауы.
Барлық салықтар мен бюджетке төленетін төлемдерді қоса.
Жұмыстар (көрсетілген қызметтер) сапалы орындалған, Келісім-шарттың талаптарын қанағаттандырады. Тараптардың өзара наразылығы жоқ.
Тегі, аты-жөні _______________ Тегі, аты-жөні_____________
Мөр орны Мөр орны