О внесении изменений в решение от 24 декабря 2010 года № 26/310-IV "Об областном бюджете на 2011-2013 годы"
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 27 сентября 2011 года N 32/379-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 27 сентября 2011 года за N 2555. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо аппарата Восточно-Казахстанского областного маслихата от 22 декабря 2011 года № 521/01-06)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо аппарата Восточно-Казахстанского областного маслихата от 22.12.2011 № 521/01-06).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 108 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 28 июля 2011 года № 871 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2010 года № 1350 «О реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2011-2013 годы», 30 июля 2011 года № 883 «О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2010 года № 1350 «О реализации Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2011-2013 годы» Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Восточно-Казахстанского областного маслихата «Об областном бюджете на 2011-2013 годы» от 24 декабря 2010 года № 26/310-IV (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2541, опубликовано в газете «Дидар» от 8 января 2011 года № 2, 11 января 2011 года № 3, 13 января 2011 года № 4, «Рудный Алтай» от 10 января 2011 года № 2, 12 января 2011 года № 3, 14 января 2011 года № 4) следующие изменения:
1) в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«доходы – 146589156,4 тысяч тенге, том числе:
налоговые поступления – 14470893,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1322776,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 130795486,5 тысяч тенге;»;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«затраты – 147395250,0 тысяч тенге;»;
2) пункт 8 изложить в следующей редакции:
«Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2011 год в сумме 315870 тысяч тенге.»;

"2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 26/310-IV шешімге өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2011 жылғы 27 қыркүйектегі N 32/379-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2011 жылғы 27 қыркүйекте N 2555 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты аппаратының 2011 жылғы 22 желтоқсандағы N 521/01-06 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты аппаратының 2011.12.22   N 521/01-06 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 108-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, «2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 1350 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2011 жылғы 28 шілдедегі № 871, «2011-2013 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 13 желтоқсандағы № 1350 қаулысына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 шілдедегі № 883 қаулыларына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. «2011-2013 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2010 жылғы 24 желтоқсандағы № 26/310-IV шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген нөмірі 2541, «Дидар» газетінің 2011 жылғы 8 қаңтардағы № 2, 2011 жылғы 11 қаңтардағы № 3, 2011 жылғы 13 қаңтардағы № 4, «Рудный Алтай» газетінің 2011 жылғы 10 қаңтардағы № 2, 2011 жылғы 12 қаңтардағы № 3, 2011 жылғы 14 қаңтардағы № 4 сандарында жарияланды) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) 1 тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«кірістер – 146589156,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 14470893,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1322776,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 130795486,5 мың теңге;»;
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«шығындар – 147395250,0 мың теңге;»;
2) 8 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Облыстың жергілікті атқарушы органының 2011 жылға арналған резерві 315870 мың теңге сомасында бекітілсін.»;

3) пункт 11 изложить в следующей редакции:
«Предусмотреть в областном бюджете на 2011 год трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан в сумме 1181099,0 тысяч тенге согласно приложению 6.»;
4) пункт 12 изложить в следующей редакции:
«Предусмотреть в областном бюджете на 2011 год трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 4699316,7 тысяч тенге согласно приложению 7.»;
5) в пункте 13:
абзацы четвертый, седьмой и восьмой изложить в следующей редакции:
«128603 тысяч тенге – на капитальный и текущий ремонт объектов социального обеспечения;»;
«543807 тысяч тенге – на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и на благоустройство населенных пунктов;
375512 тысяч тенге – на ремонт автомобильных дорог областного и районного значения, улиц населенных пунктов.»;
6) в пункте 14:
абзацы пятый и шестой изложить в следующей редакции:
«543807 тысяч тенге – на ремонт инженерно-коммуникационной инфраструктуры и на благоустройство населенных пунктов согласно приложению 9;
312513 тысяч тенге – на ремонт автомобильных дорог районного значения, улиц населенных пунктов согласно приложению 10.»;
7) в пункте 15:
абзацы девятый и двадцать седьмой изложить в следующей редакции:
«1539427 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения и улиц городов Астаны и Алматы;»;
«45546 тысяч тенге – на содержание, материально-техническое оснащение дополнительной штатной численности миграционной полиции;»;
8) приложения 16791012131617-223 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12345, 678910 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2011 года.
Председатель сессии                        Ж. Ашимов
Секретарь Восточно-Казахстанского
областного маслихата                       В. Ахаев
Приложение 1
к решению Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 27 сентября 2011 года № 32/379-IV
Приложение 1
к решению Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 24 декабря 2010 года № 26/310-IV
Областной бюджет на 2011 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование доходов

3) 11 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«6 қосымшаға сәйкес 2011 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге 1181099,0 мың теңге сомасында трансферттер көзделсін.»;
4) 12 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«7 қосымшаға сәйкес 2011 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен 4699316,7 мың теңге сомасында трансферттер көзделсін.»;
5) 13 тармақта:
төртінші, жетінші және сегізінші абзацтар келесі редакцияда жазылсын:
«128603 мың теңге – әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге;»;
«543807 мың теңге – инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді жайластыруға;
375512 мың теңге – облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, елді мекендердің көшелерін жөндеуге.»;
6) 14 тармақта:
бесінші және алтыншы абзацтар келесі редакцияда жазылсын:
«543807 мың теңге – 9 қосымшаға сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жөндеуге және елді мекендерді жайластыруға;
312513 мың теңге – 10 қосымшаға сәйкес аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін жөндеуге.»;
7) 15 тармақта:
тоғызыншы және жиырма жетінші абзацтар келесі редакцияда жазылсын:
«1539427 мың теңге – облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын, Астана және Алматы қалаларының көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;»;
«45546 мың теңге – көші-қон полициясының қосымша штат санын ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға;»;
8) аталған шешімнің 16791012131617-223 қосымшалары осы шешімнің 12345678910 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2011 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы                            Ж. Әшімов
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы                       В. Ахаев
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2011 жылғы 27 қыркүйектегі
№ 32/379-IV шешіміне
1 қосымша
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2010 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 26/310-IV шешіміне
1 қосымша
2011 жылға арналған облыстық бюджет
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Кірістер атауы

На содержание вновь вводимого детского сада на 90 мест в с.Кокпекты и открытие дополнительных 3-х групп в детском саде «Дәншік» в рамках программы «Балапан»
4 000,0
На разработку проектно-сметной документации на 10 двухквартирных домов в с.Кокжайык
6 000,0
12
город Семей
817 977,0
89 308,0
0,0
0,0
3 141,0
в том числе:
На завершение строительства 72-квартирного жилого дома пос. Энергетик позиция 1 г. Семей
186 400,0
На реконструкцию головного водозабора пос. Шульбинск г. Семей
107 815,0
На увеличение уставного капитала ТОО "Спорткомплекс «Ертіс»
35 400,0
35 400,0
Реконструкция распределительных тепловых сетей «МЭН» от ЦТП-352 квартал (1 очередь строительства) в г. Семей
6 576,0
Распределительные тепловые сети ЦТП «Агрохимлаборатория» (2 очередь строительства) г. Семей
8 000,0
Распределительные тепловые сети ЦТП «342 квартал» (2 очередь строительства) г. Семей
8 000,0
Распределительные тепловые сети ЦТП «343 квартал» (2 очередь строительства) г. Семей
6 607,0
На участие в спортивных мероприятиях коммунального государственного казенного предприятия «Семей»
53 908,0
53 908,0
Электроснабжение домов индивидуальной застройки в г.Семей. Электроснабжение домов поселка Энергетиков, ул. Орманды, ул. Шалкар, ул. Крайней, пер.Каржаубайулы
9 872,0
Электроснабжение домов индивидуальной застройки в г.Семей. Электроснабжение домов поселка Восточный, ул. Ак-Жол 2, ул. Ак-Жол 3
16 882,0
На проведение первоочередных работ для обеспечения бесперебойного теплоснабжения города Семей
279 812,0
На организацию полной телефонизации общеобразовательных школ
1 479,0
На проведение марафона-эстафеты «Расцвет села - расцвет Казахстана»
3 141,0
3 141,0
Электроснабжение поселка Восточный, пер.Ак-жол, ул.Жибек-Жолы, ул. Абдуали г. Семей
31 222,0
Электроснабжение домов индивидуальной застройки в г.Семей. Электроснабжение жилого массива от КТПН-1 в районе Мелькомбината по пер. Келешек, пер.Болашак, пр. Ауэзова
8 736,0
Реконструкция котельной 35 квартала в г.Семей. Электроснабжение котельной 35 квартала в г.Семей (1-я очередь)
54 127,0
13
город Курчатов
302 024,3
0,0
0,0
201 863,0
1 769,0
в том числе:
На завершение строительства полигона ТБО в г. Курчатов
59 765,3
На проведение марафона-эстафеты «Расцвет села - расцвет Казахстана»
1 769,0
1 769,0
На средний ремонт дорог
201 863,0
201 863,0
На благоустройство и очистку территории города
38 627,0
14
город Риддер
241 966,0
0,0
0,0
0,0
2 222,0
в том числе:
На строительство линии освещения в с. Лесхоз
3 251,0
На строительство линии освещения в с. Бутаково
3 020,0
На строительство линии электроосвещения города Риддер
15 944,0
На водоснабжение из подземного источника г. Риддера (пересчет)

Көкпекті а. "Балапан" бағдарламасы шеңберінде қайтадан енгізілетін 90 орындық балабақшаны ұстауға және "Дәншік" балабақшасында қосымша 3 топ ашуға
4 000,0
Көкжайық а. 10 екі пәтерлі  үйге жобалық-сметалық құжаттама әзірлеуге
6 000,0
12
Семей қаласы
817 977,0
89 308,0
0,0
0,0
3 141,0
соның ішінде:
Семей қ. Энергетик кенті 1 позиция 72 пәтерлі тұрғын үй құрылысын аяқтауға
186 400,0
Семей қ. Шүлбі кентінің бас су тоғанын қайта жаңартуға
107 815,0
«Ертіс» спорт кешені» ЖШС жарғылық капиталын ұлғайтуға
35 400,0
35 400,0
Семей қ. «ЦТП-352» кварталынан «МЭН»  жылу тарату желілерін қайта жаңарту (құрылыстың 1-кезегі)
6 576,0
Семей қ. «Агрохимлаборатория» ЦТП жылу тарату желілері (құрылыстың 2-кезегі)
8 000,0
Семей қ. «342 квартал» ЦТП жылу тарату желілері (құрылыстың 2-кезегі)
8 000,0
Семей қ. «343 квартал» ЦТП жылу тарату желілері (құрылыстың 2-кезегі)
6 607,0
«Семей" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының спорттық іс-шараларға қатысуына
53 908,0
53 908,0
Семей қ. Жеке салынған үйлерді электрмен қамту. Энергетиктер кенті, Орманды көшесі, Шалқар көшесі, Крайней көшесі, Қаржаубайұлы бұрылысындағы үйлерді электрмен қамту
9 872,0
Семей қ. Жеке салынған үйлерді электрмен қамту. Восточный кенті, Ақжол көшесі, 2, Ақжол көшесі, 3 үйлерін электрмен қамту
16 882,0
Семей қаласын үздіксіз жылумен қамтуға арналған бірінші кезекті жұмыстарды жүргізуге
279 812,0
Жалпы білім беру мектептерін толық телефондандыруды ұйымдастыруға
1 479,0
«Ауылдың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі» марафон- эстафетасын өткізуге
3 141,0
3 141,0
Семей қ. Восточный кентін, Ақжол бұрылысы, Жібек Жолы көш., Әбдуали көш. электрмен қамту
31 222,0
Семей қ. жеке салынған үйлерді электрмен қамту. Ұн тартатын комбинат ауданындағы КТПН-1 бастап Келешек көше қиылысы, Болашақ қиылысы, Әуезов даңғылын бойындағы тұрғын үй массивін электрмен қамту
8 736,0
Семей қ. 35 кварталдағы жылу қазандығын қайта жаңарту. Семей қ. 35 кварталдағы жылу қазандығын электрмен қамту
54 127,0
13
Курчатов қаласы
302 024,3
0,0
0,0
201 863,0
1 769,0
соның ішінде:
Курчатов қ. ҚТҚ полигоны құрылысын аяқтауға
59 765,3
«Ауылдың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі» марафон- эстафетасын өткізуге
1 769,0
1 769,0
Жолдарды орташа жөндеуге
201 863,0
201 863,0
Аумақты тазалауға және абаттандыруға
38 627,0
14
Риддер қаласы
241 966,0
0,0
0,0
0,0
2 222,0
соның ішінде:
Лесхоз а. жарықтандыру желілерін салуға
3 251,0
Бутаково а. жарықтандыру желілерін салуға
3 020,0
Риддер қаласының электрмен жарықтандыру желілерін салуға
15 944,0
Риддер қ. жер асты көздерінен сумен қамтамасыз етуге (қайта есептеу)

97 706,0
На проведение марафона-эстафеты «Расцвет села - расцвет Казахстана»
2 222,0
2 222,0
На текущий ремонт водопроводных сетей
49 823,0
На текущий ремонт водопроводных и канализационных сетей
70 000,0
15
Тарбагатайский район
143 321,4
0,0
0,0
50 000,0
2 223,0
в том числе:
На реконструкцию сетей водоснабжения в с. Киндикты
20 539,0
Реконструкция водопроводных сетей и водозаборных сооружений с. Аксуат Тарбагатайского района
4 899,0
На организацию полной телефонизации общеобразовательных школ
716,0
На размещение государственного заказа во вновь открываемых дошкольных организациях
14 944,4
На проведение марафона-эстафеты «Расцвет села - расцвет Казахстана»
2 223,0
2 223,0
На текущий ремонт дорог
50 000,0
50 000,0
На строительство «Пришкольный интернат на 100 мест в с.Аксуат Тарбагатайского района ВКО»
50 000,0
16
город Усть-Каменогорск
1 763 371,0
0,0
0,0
300 000,0
3 137,0
в том числе:
На завершение строительства 95-квартирного 6-этажного жилого дома по ул. Утепова г. Усть-Каменогорск
186 700,0
На строительство инженерно-коммуникационных сетей I квартала 19 жилого района г.Усть-Каменогорск (к строящемуся областному центру крови)
322 377,0
На водоснабжение п.Согра г.Усть-Каменогорска 2-очередь
31 618,0
На водоснабжение п.Левый берег г. Усть-Каменогорска
19 627,0
На водоснабжение 23 жилого района г. Усть-Каменогорска
41 820,0
На водоснабжение жилого района п. Ульбинский г.Усть-Каменогорска
19 363,0
На реконструкцию водоснабжения п. Бабкина-Мельница г. Усть-Каменогорска
15 763,0
На водоснабжение п.Согра г.Усть-Каменогорска 1-очередь
10 019,0
На реконструкцию водозабора Элеваторный в г.Усть-Каменогорск
59 286,0
На водоснабжение с. Ахмирово г. Усть-Каменогорска
64 855,0
Водовод в две нитки КШТ-Ахмирово г. Усть-Каменогорска
31 013,0
На реконструкцию системы водоснабжения с. Самсоновка
13 787,0
На реконструкцию сетей водоснабжения п. Меновное
12 857,0
На реконструкцию сетей водоснабжения с. Новоявленка
30 000,0
На реконструкцию канализационных коллекторов г.Усть-Каменогорска. Напорный канализационный коллектор от КНС-14 до КНС-17 (2 нитки). Самотечный коллектор от Бульвара Гагарина до КНС-17
10 000,0
На благоустройство территории левобережной рекреационной зоны города Усть-Каменогорска в районе "Голубых озер" с размещением малых архитектурных форм и экспозиционных площадок
54 155,0
На размещение государственного заказа во вновь открываемых дошкольных организациях
83 000,0
На проведение марафона-эстафеты «Расцвет села - расцвет Казахстана»
3 137,0
3 137,0
На выкуп двух зданий в целях реализации Программы «Балапан»
160 000,0
На благоустройство и очистку территории

97 706,0
«Ауылдың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі» марафон- эстафетасын өткізуге
2 222,0
2 222,0
Су құбыры желілерін ағымдағы жөндеуге
49 823,0
Су құбыры және кәріз желілерін ағымдағы жөндеуге
70 000,0
15
Тарбағатай ауданы
143 321,4
0,0
0,0
50 000,0
2 223,0
соның ішінде:
Кіндікті а. сумен қамтамасыз ету желілерін қайта жаңартуға
20 539,0
Тарбағатай ауданы Ақсуат а. су құбыры желілері мен су тоғаны имараттарын қайта жаңартуға
4 899,0
Жалпы білім беру мектептерін толық телефондандыруды ұйымдастыруға
716,0
Қайта ашылатын мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік  тапсырыс орналастыруға
14 944,4
«Ауылдың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі» марафон- эстафетасын өткізуге
2 223,0
2 223,0
Жолдарды ағымдағы жөндеуге
50 000,0
50 000,0
"ШҚО Тарбағатай ауданы Ақсуат а. 100 орындық мектеп жанындағы интернат" құрылысына
50 000,0
16
Өскемен қаласы
1 763 371,0
0,0
0,0
300 000,0
3 137,0
соның ішінде:
Өскемен қаласының Өтепов көшесі бойында 6 қабатты 95 пәтерлі тұрғын үй салуды аяқтауға
186 700,0
Өскемен қаласы 19 тұрғын ауданның І кварталының инженерлік-коммуникациялық желілерін салуға (салынып жатқан облыстық қан орталығына)
322 377,0
Өскемен қ. Согра кентін сумен қамтамасыз етуге, 2-ші кезек
31 618,0
Өскемен қ. Сол жақ жағалау кентін сумен қамтамасыз етуге
19 627,0
Өскемен қ. 23 тұрғын ауданын сумен қамтамасыз етуге
41 820,0
Өскемен қ. Үлбі к. тұрғын ауданын сумен қамтамасыз етуге
19 363,0
Өскемен қ. Бабкина-Мельница к. сумен қамтамасыз етуді реконструкциялауға
15 763,0
Өскемен қ.Согра кентін сумен қамтамасыз етуге, 1-кезек
10 019,0
Өскемен қ. Элеваторный су тоғанын реконструкциялауға
59 286,0
Өскемен қ. Ахмирово а. сумен қамтамасыз етуге
64 855,0
Өскемен қ. ЖМК - Ахмирово 2 желілі су тартқыш
31 013,0
Самсоновка а. сумен қамтамасыз ету жүйесін реконструкциялауға
13 787,0
Меновное к. сумен қамтамасыз ету желілерін реконструкциялауға
12 857,0
Новоявленка а. сумен қамтамасыз ету желілерін реконструкциялауға
30 000,0
Өскемен қ. кәріз коллекторларын реконструкциялау. КНС-14-тен КНС-17-ге дейінгі қысымдық кәріз коллекторы (2 желілі). Гагарин бульварынан КНС-17-ге дейінгі өзі ағатын коллектор
10 000,0
Өскемен қаласының сол жағалау рекреациялық аймақ аумағын «Көгілдір көлдер» ауданында кіші сәулет нысандары мен экспозициялық алаңдар орналастыру арқылы жайластыруға
54 155,0
Қайта ашылатын мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік  тапсырыс орналастыруға
83 000,0
«Ауылдың гүлденуі - Қазақстанның гүлденуі» марафон- эстафетасын өткізуге
3 137,0
3 137,0
"Балапан" бағдарламасын іске асыру мақсатында екі ғимарат сатып алуға
160 000,0
Аумақты тазалауға және абаттандыруға