Об утверждении Регламентов государственных услуг
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 апреля 2012 года № 213. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 мая 2012 года № 7670. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 16 мая 2014 года № 227
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра финансов РК от 16.05.2014 № 227 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Регламент государственной услуги Министерства финансов Республики Казахстан «Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Регламент государственной услуги Министерства финансов Республики Казахстан «Выдача свидетельства об аккредитации организации по профессиональной сертификации бухгалтеров» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Регламент государственной услуги Министерства финансов Республики Казахстан «Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации» согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Комитету финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Бейсембаев М.Т.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Жамишев
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
_________________ А. Жумагалиев
28 апреля 2012 года
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 апреля 2012 года № 213
Регламент государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной
организации бухгалтеров»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров» (далее – Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В настоящем Регламенте используются следующие основные понятия и аббревиатуры:
1) профессиональная организация бухгалтеров (далее – профессиональная организация) – некоммерческая организация, являющаяся объединением бухгалтеров и бухгалтерских организаций;

Мемлекеттік қызметтердің регламентерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 16 сәуірдегі № 213 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 21 мамырда № 7670 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 16 мамырдағы № 227 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің Орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 16.05.2014 № 227 бұйрығымен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңның 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің «Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызметі регламенті осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің «Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйымды аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызметі регламенті осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің «Кәсіби аудиторлық ұйымды аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызметі регламенті осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржылық бақылау комитеті (М.Т. Бейсембаев) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Б. Жәмішев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрі
_________________ А. Жұмағалиев
2012 жылғы 28 сәуір
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 16 сәуірдегі
№ 213 бұйрығына 1-қосымша
«Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Осы Регламентте мынадай негізгі ұғымдар мен аббревиатуралар пайдаланылады:
1) бухгалтерлердің кәсіби ұйымы (бұдан әрі – кәсіби ұйымы) – бухгалтерлер мен бухгалтерлік ұйымдардың бірлестігі болып табылатын коммерциялық емес ұйым;

2) центральный государственный орган, осуществляющий регулирование деятельности в сфере бухгалтерского учета и финансовой отчетности (далее – уполномоченный орган) – Министерство финансов Республики Казахстан;
3) Комитет – Комитет финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан;
4) структурно–функциональные единицы (далее – СФЕ) - структурные подразделения и ответственные должностные лица Комитета, участвующие в процессе оказания государственной услуги;
5) государственная услуга - выдача свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров;
6) ЕСЭДО – Единая система электронного документооборота.
3. Государственную услугу оказывает Комитет.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) Закона Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности» (далее – Закон);
2) Стандарта оказания государственной услуги «Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2010 года № 476 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области бухгалтерского учета и аудита» (далее – Стандарт);
3) Правил аккредитации профессиональных организаций, организаций по сертификации, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2011 года № 1248 (далее – Правила аккредитации).
6. Государственная услуга оказывается без участия других государственных органов и иных субъектов.
7. Результатом государственной услуги является выдача свидетельства об аккредитации по форме согласно приложению 9 к Правилам аккредитации (далее – свидетельство об аккредитации) или мотивированный отказ в ее выдаче в письменной форме.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Государственная услуга оказывается по адресу, указанному в пункте 1 Стандарта. График работы уполномоченного органа ежедневно с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных (суббота и воскресенье) и государственных праздничных дней.
10. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о порядке обжалования можно получить в Управлении контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности Комитета по телефонам: (8–717-2) 74-29-11, 74-31-14, 74-35-38, 74-35-60, 74-34-68, а также по адресу, указанному в пункте 1 Стандарта.

2) бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк саласындағы қызметтi реттеудi жүзеге асыратын орталық мемлекеттiк орган (бұдан әрі – уәкiлеттi орган) - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі;
3) Комитет - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитеті;
4) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) - мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын Комитеттің құрылымдық бөлімшелері және жауапты лауазымды тұлғалары, бухгалтерлердің кәсіби ұйымдарының жауапты лауазымды тұлғалары;
5) мемлекеттік қызмет - бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру;
6) ЭҚАБЖ - электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесінде.
3. Мемлекеттік қызметті Комитет көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызмет автоматтандырылмаған түрде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) 2007 жылғы 28 ақпандағы «Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы» Қазақстан Республикасы Заңы (бұдан әрі – Заң);
2) 2010 жылғы 26 мамырдағы «Бухгалтерлік есеп пен аудит саласында мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің № 476 қаулысымен бекітілген «Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты;
3) Кәсiптік ұйымдарды, сертификаттау жөнiндегi ұйымдарды аккредиттеу қағидалары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 қазандағы № 1248 қаулысы (бұдан әрі - Аккредиттеу қағидалары) негізінде көрсетіледі.
6. Осы мемлекеттік қызмет басқа да мемлекеттік органдардың, өзге субъектілердің қатысуынсыз көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметтің нәтижесі Аккредиттеу қағидаларының 9-қосымшасына сәйкес нысан бойынша аккредиттеу туралы куәлікті (бұдан әрі - Аккредиттеу туралы куәлік) беру немесе оны беруден жазбаша түрде дәлелді бас тарту болып табылады.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекен-жай бойынша көрсетіледі. Уәкілетті органның жұмыс кестесі демалыс және мемлекеттік мереке күндерінен (сенбі және жексенбі) басқа күндері, күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, сағат 13.00-ден сағат 14.30-ға дейін түскі үзіліс.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі жөніндегі, оның ішінде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Комитеттің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасында мынадай телефондар бойынша: (8-717-2) 74-31-14, 74-35-38, 74-35-60, 74-94-68, сондай-ақ Стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекен-жай бойынша алуға болады.

11. Срок оказания государственной услуги не превышает тридцати календарных дней с момента приема документов, указанных в пункте 16 настоящего Регламента.
12. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является допущение нарушений, указанных в пункте 17 Стандарта.
При устранении профессиональной организацией нарушений, указанных в пункте 17 Стандарта, заявление на получение свидетельства об аккредитации рассматривается в соответствии с Правилами аккредитации.
13. Минимальное количество лиц, участвующих в оказании государственной услуги - семь.
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) проверка и прием пакета документов, представленных профессиональной организацией с присвоением регистрационного номера в ЕСЭДО, проставление штампа с входящим номером на втором экземпляре заявления, передача руководству для распределения;
2) распределение пакета документов, представленных профессиональной организацией ответственному структурному подразделению;
3) подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении в случае установления факта неполноты документов в течение двух рабочих дней;
4) рассмотрение документов, представленных профессиональной организацией согласно перечню, указанному в пункте 11 Стандарта на соответствие Правилам аккредитации;
5) подготовка заключения о соответствии профессиональной организации требованиям законодательства Республики Казахстан, подготовка и согласование с юридической службой проекта приказа о выдаче свидетельства об аккредитации, дубликата и переоформлении свидетельства, либо письменного мотивированного отказа в аккредитации;
6) утверждение заключения о соответствии требованиям законодательства Республики Казахстан и приказа о выдаче свидетельства об аккредитации;
7) регистрация приказа о выдаче свидетельства об аккредитации;
8) выдача свидетельства об аккредитации, дубликата, переоформление свидетельства, либо письменного мотивированного отказа в аккредитации профессиональной организации.
3. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
15. Документы, представленные на аккредитацию, принимаются (нарочно, либо почтой) по описи Управлением внутреннего администрирования и работы с персоналом Комитета. Копия описи направляется (вручается) заявителю с указанием даты приема канцелярией Комитета.
Принятые документы рассматриваются, ставятся на контроль Управлением внутреннего администрирования и работы с персоналом Комитета с присвоением регистрационного номера в ЕСЭДО. Зарегистрированные, оформленные надлежащим образом документы передаются руководству Комитета для распределения в последующем исполнителю.
Подтверждением сдачи документов является его регистрация в канцелярии Комитета.

11. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Регламенттің 16-тармағында көрсетілген құжаттар қабылданған сәттен бастап 30 (отыз) күнтізбелік күннен аспайды.
12. Стандарттың 17-тармағында көрсетілген бұзушылықтар мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
Кәсіби ұйым көрсетілген бұзушылықтарды жойған жағдайда аккредиттеу туралы куәлікті алуға арналған өтінімі Аккредиттеу қағидаларына сәйкес қарастырылады.
13. Мемлекеттік қызметті көрсетуге қатысатын тұлғалардың ең аз саны – жеті.
14. Мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) ЭҚАБЖ-де тіркеу нөмірін бере отырып кәсіби ұйым ұсынған құжаттар пакетін тексеру және қабылдау, өтініштің екінші нұсқасына кіріс нөмірі бар мөр қою, басшылыққа үлестіру үшін беру;
2) кәсіби ұйым ұсынған құжаттар пакетін жауапты құрылымдық бөлімшеге үлестіру;
3) құжаттардың толық еместігі фактісі анықталған жағдайда одан әрі қараудан жазбаша дәлелденген бас тартуды екі жұмыс күні ішінде дайындау;
4) кәсіби ұйым ұсынған құжаттарды Стандарттың 11-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес Аккредиттеу қағидаларына сәйкестігін қарау;
5) кәсіби ұйым құжаттарының Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытынды және аккредиттеу туралы куәлік беру, куәліктің телнұсқасын беру және куәлікті қайта ресімдеу туралы бұйрық жобасын дайындау және заң қызметімен келісу немесе аккредиттеуден жазбаша дәлелденген бас тартуды дайындау;
6) Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытынды және аккредиттеу жөніндегі куәлік беру туралы бұйрықты бекіту;
7) аккредиттеу жөніндегі куәлік беру туралы бұйрықты тіркеу;
8) кәсіби ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті, оның телнұсқасын беру, куәлікті қайта ресімдеу немесе аккредиттеуден жазбаша дәлелденген бас тарту.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әрекет ету
(өзара әрекет ету) тәртібін сипаттау
15. Аккредиттеуге ұсынылған құжаттарды (қолма-қол немесе почта арқылы) тізімдеме бойынша Комитеттің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы қабылдайды. Комитет кеңсесінің қабылдаған күні көрсетіле отырып, тізімдеме көшірмелері өтініш берушіге жіберіледі (табыс етіледі).
Қабылданған құжаттар қаралады, Комитеттің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесінде (бұдан әрі – ЭҚАБЖ) нөмір бере отырып, оларды бақылауға қояды. Тіркелген, тиісті үлгіде ресімделген құжаттар кейіннен орындаушыға үлестіру үшін Комитет басшылығына беріледі.
Құжаттардың Комитет кеңсесінде тіркелуі олардың тапсырылғанын растау болып табылады.

16. Перечень необходимых документов для получения свидетельства об аккредитации указан в пункте 11 Стандарта.
17. В случае изменения наименования, организационно-правовой формы, реорганизации юридического лица, юридического адреса для выдачи или переоформления свидетельства об аккредитации необходимо в течение пятнадцати календарных дней представить:
1) письменное уведомление о соответствующих изменениях в произвольной форме;
2) заявление о переоформлении свидетельства об аккредитации с приложением к нему документов в соответствии с пунктом 2 Правил аккредитации.
18. Требований к информационной безопасности не имеется.
19. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) работник (и) Управления внутреннего администрирования и работы с персоналом Комитета;
2) председатель Комитета;
3) заместитель председателя Комитета;
4) начальник Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности Комитета;
5) работник (и) Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности Комитета;
6) начальник Управления юридической службы Комитета;
7) работник (и) Управления юридической службы Комитета.
20. Описание последовательности действий СФЕ с установлением срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
21. Процесс выдачи свидетельства об аккредитации профессиональной организации приведен в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации
профессиональной организации бухгалтеров»
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
1
Наименование СФЕ
Управление
внутреннего
администриро-
вания и работы
с персоналом
Комитета
Руководство
Комитета
(председатель,
заместитель
председателя)
Управление контроля,
аккредитации и
лицензирования в
сфере бухгалтерского
учета и аудиторской
деятельности
Комитета
2
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и их
описание
Проверка, прием
пакета
документов,
представленных
профессиональной
организацией с
присвоением
регистрационного
номера в ЕСЭДО
Распределение пакета
документов,
представленных
ответственному
структурному
подразделению
Рассмотрение
документов,
представленных
профессиональной
организацией на
полноту и правильность
оформления согласно
установленному перечню
Правилами
аккредитации.
3
Форма завершения
(данные,
документ
организационно-
распорядительное
решение)
Передача пакета
документов,
представленных
профессиональной
организацией
руководству для
распределения,
впоследствии
передача
исполнителю
Резолюция

16. Кәсіби ұйымды аккредиттеу туралы куәлік алу үшін қажетті құжаттар тізбесі Стандарттың 11-тармағында көрсетілген.
17. Атауы (оның ішінде ұйымдастыру-құқықтық нысаны), заңды мекен-жайы өзгерген жағдайда бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу үшін күнтізбелік он бес күн ішінде мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) тиісті өзгерістер туралы еркін нысанда жазбаша хабарлама;
2) Аккредиттеу қағидаларының 2-қосымшасына сәйкес құжаттары қоса берілген кәсіби ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті қайта рәсімдеу жөніндегі өтініш.
18. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар жоқ.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі ФҚБ-лар қатысады:
1) Комитеттің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасының қызметкері (лері);
2) Комитет төрағасы;
3) Комитет төрағасының орынбасары;
4) Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының бастығы;
5) Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының қызметкері(лері);
6) Комитеттің Заң қызметі басқармасының бастығы;
7) Комитеттің Заң қызметі басқармасының қызметкері (лері).
20. Осы Регламентке 1-қосымшада әрбір әрекеттің орындалу мерзімі көрсетіле отырып ФҚБ әрекеттерінің бірізділігі сипатталған.
21. Осы Регламентке 2-қосымшада аккредиттеу туралы куәлікті беру үдерісі келтірілген.
«Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын
аккредиттеу туралы куәлік беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ әрекеттерін сипаттау
Әрекеттің № (жұмыс барысы, ағымы)
1
2
3
4
5
6
7
1
ҚФБ атауы
Комитеттің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы
Комитет басшылығы (төраға, төраға орынбасары)
Комитеттің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасы
Комитеттің Заң қызметі басқармасы
Комитет басшылығы (төраға, төраға орынбасары)
Комитеттің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы
Комитеттің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасы
2
Әрекеттің (процестің, операция рәсімінің) атауы және оларды сипаттау
ЭҚАБЖ-де тіркеу нөмірін бере отырып бухгалтерлердің кәсіби ұйымы ұсынған құжаттар пакетін тексеру, қабылдау
Жауапты құрылымдық бөлімшеге ұсынылған құжаттар пакетін үлестіру
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымы ұсынған құжаттарының Қазақстан Республикасының заңнамасында бекітілген тізбесіне сәйкес құжаттардың бар болуына, ресімделу дұрыстығына және шынайылығына, ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігін қарау
Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытындыны және бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрық жобасын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкестігін қарау
Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытындыны және бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрықты бекіту
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрықты тіркеу
Бұйрыққа қол қойылған жағдайда жазбаша хабарлама дайындау және бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәліктің дайын болғандығы туралы хабарлау
3
Аяқталу нысаны (деректер, құжат ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Кәсіби ұйым ұсынған құжаттар пакетін беру, кейіннен орындаушыға үлестіру үшін басшылыққа беру
Қарар

1) В случае
установления фактов
неполноты,
представленных
документов, дача
письменного
мотивированного отказа
в дальнейшем
рассмотрений.
2)Подготовка
заключения о
соответствии
документов,
представленных
профессиональной
организацией
требованиям
законодательства
Республики Казахстан,
либо письменного
мотивированного отказа
в аккредитации
профессиональной
организации и передача
для согласования в
юридическую службу.
Подготовка проекта
приказа о выдаче
свидетельства об
аккредитации и
передача для
согласования в
юридическую службу
4
Сроки
исполнения
2 часа
1 рабочий день
1) 2 календарных дня
2) 25 календарных дней
5
№ следующего
действия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
продолжение таблицы:
4
5
6
7
Управление
юридической службы
Комитета
Руководство
Комитета
(председатель,
заместитель
председателя)
Управление
внутреннего
администрирова-
ния и работы с
персоналом
Комитета
Управление контроля,
аккредитации и
лицензирования в
сфере бухгалтерского
учета и аудиторской
деятельности
Комитета
Рассмотрение
заключения о
соответствии
заявления и
представленных
профессиональной
организацией
документов
требованиям
законодательства
Республики Казахстан
и проекта приказа о
выдаче свидетельства
об аккредитации
Утверждение
заключения о
соответствии
заявления и
представленных
профессиональной
организацией
документов
требованиям
законодательства
Республики Казахстан
и приказа о выдаче
свидетельства об
аккредитации
Регистрация
приказа о выдаче
свидетельства об
аккредитации
В случае подписания
приказа, подготовка
уведомления в
письменном виде и
сообщение
профессиональной
организации о
готовности
свидетельства об
аккредитации
Согласование
заключения о
соответствии
заявления и
представленных
профессиональной
организацией
документов
требованиям
законодательства
Республики Казахстан
и проекта приказа о
выдаче свидетельства
об аккредитации
Подписание приказа о
выдаче свидетельства
об аккредитации,
либо письменного
мотивированного
отказа в
аккредитации
профессиональной
организации
Регистрация
приказа о выдаче
свидетельства об
аккредитации
Выдача свидетельства об
аккредитации, либо
письменного
мотивированного отказа
в аккредитации
профессиональной
организации
3 рабочих дня
1 рабочий день
2 часа
3 часа
5 колонка
6 колонка
7 колонка
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Управление
внутреннего
администри-
рования и
работы с
персоналом
Комитета
Руководство
Комитета
(председа-
тель,
заместитель
председателя)
Управление
контроля,
аккредитации и
лицензирования в
сфере
бухгалтерского
учета и
аудиторской
деятельности
Комитета
Управление
юридической
службы Комитета
Управление
внутреннего
администриро-
вания и работы
с персоналом
Комитета
1. Проверка,
прием пакета
документов,
представлен-
ных
профессиона-
льной
организацией
с присвоением
регистрацион-
ного номера в
ЕСЭДО,
проставление
штампа с
входящим
номером на
втором
экземпляре
заявления,
передача
руководству
для
распределения
2. Распределение
пакета
документов,
представленных
профессиональ-
ной
организацией
ответственному
структурному
подразделению
3. Рассмотрение
документов,
представленных
профессиональной
организацией на
наличие документов
согласно
установленному
перечню Правилами
аккредитации, на
правильность
оформления,
достоверность и
соответствие
представленных
документов
требованиям
законодательства
Республики
Казахстан.
5. Рассмотрение
документов,
представленных
профессиональной
организацией на
соответствие
действующему
законодательству
Республики
Казахстан
8. Регистрация
приказа о выдаче
свидетельства
об аккредитации
7. Утверждение
заключения о
соответствии
заявления и
представленных
профессиональ-
ной
организацией
документов
требованиям
законодательст-
ва Республики
Казахстан и
приказа о
выдаче
свидетельства
об
аккредитации
4. Подготовка
заключения о
соответствии
профессиональной
организации
требованиям
законодательства
Республики
Казахстан и
проекта приказа о
выдаче
свидетельства об
аккредитации
6. Согласование
проекта
заключения о
соответствии
требованиям
законодательства
Республики
Казахстан и
приказа об
аккредитации
профессиональной
организации
9. Выдача
свидетельства об
аккредитации
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Управление внутреннего
администрирования и
работы с персоналом
Комитета
Руководство Комитета
(председатель,
заместитель председателя)
Управление контроля,
аккредитации и
лицензирования в сфере
бухгалтерского учета и
аудиторской деятельности
Комитета
1. Проверка, прием пакета
документов,
представленных
профессиональной
организацией с
присвоением
регистрационного номера в
ЕСЭДО, проставление
штампа с входящим номером
на втором экземпляре
заявления, передача
руководству для
распределения
2. Распределение пакета
документов, представленных
профессиональной
организацией, ответственному
структурному подразделению
3. Рассмотрение документов,
представленных
профессиональной организацией
на наличие документов согласно
установленному Правилами
аккредитации перечню, на
правильность оформления,
достоверность и соответствие
требованиям законодательства
Республики Казахстан.
6. Регистрация
письменного
мотивированного отказа в
аккредитации
профессиональной
организации
5. Подписание письменного
мотивированного отказа в
аккредитации
профессиональной
организации
4. Подготовка письменного
мотивированного отказа в
аккредитации профессиональной
организации

1) Құжаттардың толық еместігі фактісі анықталған жағдайда одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды беру
2) бухгалтерлердің кәсіби ұйымы ұсынған құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытындыны немесе бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеуден жазбаша дәлелді бас тартуды дайындау және заң қызметіне келісу үшін тапсыру. Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлікті беру жөніндегі бұйрық жобасын дайындау және заң қызметіне келісу үшін тапсыру.
Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытындыны және бұйрық жобасын келісу
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрыққа қол қою, немесе аккредиттеуден жазбаша дәлелді бас тарту
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрықты тіркеу
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлікті беру немесе аккредиттеуден жазбаша дәлелді бас тарту
4
Орындау мерзімдері
2 сағат
1 жұмыс күні
1) 2 күнтізбелік күн
2) 25 күнтізбелік күн
3 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2 сағат
3 сағат
5
Келесі әрекеттің нөмірі
2 баған
3 баған
4 баған
5 баған
6 баған
7 баған
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс.
Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы)
Комитеттің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы
Комитет басшылығы (Төраға, Төраға орынбасары
Комитеттің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау аккредиттеу және лицензиялау басқармасы
Комитеттің Заң қызметі басқармасы
Комитеттің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы
1. ЭҚАБЖ-де тіркеу нөмірін бере отырып кәсіби ұйым ұсынған құжаттар пакетін тексеру, қабылдау, өтініштің екінші нұсқасына кіріс нөмірі бар мөр қою, басшылыққа үлестіру үшін беру
2. Бухгалтерлердің кәсіби ұйымы жауапты құрылымдық бөлімшеге ұсынған құжаттар пакетін үлестіру
3. Бухгалтерлердің кәсіби ұйымы ұсынған құжаттарды Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тізбеге сәйкес бар болуына, ресімдеу дұрыстығына және шынайылығына, ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігін қарау
5. Кәсіби ұйым ұсынған құжаттарды Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкестігін қарау
8. Кәсіби ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрықты тіркеу
7. Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытындыны және Кәсіби ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрықты бекіту
4. Кәсіби ұйымның Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытындыны және кәсіби ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрық жобасын дайындау
6. Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытынды және кәсіби ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрық жобасын келісу
9. Кәсіби ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама процесс.
Негізгі процесс (жұмыс барысы, ағымы)
Комитеттің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы
Комитет басшылығы (төраға, төраға орынбасары)
Комитеттің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасы
1. ЭҚАБЖ-де тіркеу нөмірін бере отырып кәсіби ұйым ұсынған құжаттар пакетін тексеру, қабылдау, өтініштің екінші нұсқасына кіріс нөмірі бар мөр қою, басшылыққа үлестіру үшін беру
2. Кәсіби ұйым жауапты құрылымдық бөлімшеге ұсынған құжаттар пакетін үлестіру
3. Кәсіби ұйым ұсынған құжаттарды Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тізбеге сәйкес бар болуына, ресімдеу дұрыстығына, шынайылығына, ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігіне қарау
6. Кәсіби ұйымды аккредиттеуден жазбаша дәлелді бас тартуды тіркеу
5. Кәсіби ұйымын аккредиттеуден жазбаша дәлелді бас тартуға қол қою
4. Кәсіби ұйымды аккредиттеуден жазбаша дәлелді бас тартуды дайындау

7. Направление
письменного
мотивированного отказа в
аккредитации
профессиональной
организации
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации
профессиональной организации бухгалтеров»
Процесс выдачи свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 апреля 2012 года № 213
Регламент государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации организаций
по профессиональной сертификации бухгалтеров»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача свидетельства об аккредитации организации по профессиональной сертификации бухгалтеров» (далее – Регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В настоящем Регламенте используются следующие основные понятия и аббревиатуры:
1) организация по профессиональной сертификации бухгалтеров (далее – организация по сертификации) – юридические лицо, осуществляющее сертификацию кандидатов в профессиональные бухгалтеры;
2) центральный государственный орган, осуществляющий регулирование деятельности в сфере бухгалтерского учета и финансовой отчетности (далее – уполномоченный орган) – Министерство финансов Республики Казахстан;
3) Комитет – Комитет финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан;
4) структурно– ункциональные единицы (далее – СФЕ) - структурные подразделения и ответственные должностные лица Комитета и должностные лица профессиональных организаций по сертификации, участвующие в процессе оказания государственной услуги;
5) государственная услуга – выдача свидетельства об аккредитации организации по профессиональной сертификации бухгалтеров;
6) ЕСЭДО – Единая система электронного документооборота.
3. Государственную услугу оказывает Комитет.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) Закона Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года «О бухгалтерском учете и финансовой отчетности» (далее – Закон);
2) Стандарта оказания государственной услуги «Выдача свидетельства об аккредитации организации по профессиональной сертификации бухгалтеров», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2010 года № 476 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области бухгалтерского учета и аудита» (далее – Стандарт);
3) Правил аккредитации профессиональных организаций, организаций по сертификации, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2011 года № 1248 (далее – Правила аккредитации).

7. Кәсіби ұйымды аккредиттеуден жазбаша дәлелді бас тартуды жіберу
«Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын
аккредиттеу туралы куәлік беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 16 сәуірдегі
№ 213 бұйрығына 2-қосымша
«Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйымды
аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйымды аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабына сәйкес әзірленді.
2. Осы Регламентте мынадай негізгі ұғымдар мен аббревиатуралар пайдаланылады:
1) бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйым (бұдан әрі – сертификаттау жөніндегі ұйым) – кандидаттарды кәсіби бухгалтерлікке сертификаттауды жүзеге асыратын заңды тұлға;
2) бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк саласындағы қызметтi реттеудi жүзеге асыратын орталық мемлекеттiк орган (бұдан әрі – уәкiлеттi орган) - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі;
3) Комитет - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитеті;
4) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) - мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын Комитеттің құрылымдық бөлімшелері және жауапты лауазымды тұлғалары, бухгалтерлердің кәсіби ұйымдарының жауапты лауазымды тұлғалары;
5) мемлекеттік қызмет - бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру;
6) ЭҚАБЖ - электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесі.
3. Мемлекеттік қызметті Комитет көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызмет автоматтандырылмаған түрде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) 2007 жылғы 28 ақпандағы «Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы» Қазақстан Республикасы Заңы (бұдан әрі – Заң);
2) 2010 жылғы 26 мамырдағы «Бухгалтерлік есеп пен аудит саласында мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің № 476 қаулысымен бекітілген «Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйымды аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты;
3) Кәсiптік ұйымдарды, сертификаттау жөнiндегi ұйымдарды аккредиттеу қағидалары Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 қазандағы № 1248 қаулысы (бұдан әрі - Аккредиттеу қағидалары) негізінде көрсетіледі.

6. Государственная услуга оказывается с участием профессиональных организаций бухгалтеров (далее - профессиональные организации), но без участия других государственных органов.
7. Результатом государственной услуги является выдача свидетельства об аккредитации по форме согласно приложению 10 к Правилам аккредитации (далее – свидетельство об аккредитации) или мотивированный отказ в ее выдаче в письменной форме.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Государственная услуга оказывается по адресу, указанному в пункте 1 Стандарта. График работы уполномоченного органа ежедневно с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных (суббота и воскресенье) и государственных праздничных дней.
10. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о порядке обжалования можно получить в Управлении контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности Комитета по телефонам: (8-717-2) 74-31-14, 74-35-38, 74-35-60, 74-34-68, 74-29-11, а также по адресу, указанному в пункте 1 Стандарта.
11. Срок оказания государственной услуги не превышает тридцати календарных дней с момента приема заявления и документов, указанных в пункте 16 настоящего Регламента.
12. Основание для отказа в предоставлении данной государственной услуги является допущение нарушений, указанных в пункте 17 Стандарта.
При устранении организацией по сертификации нарушений, указанных в пункте 17 Стандарта, заявление на получение свидетельства об аккредитации рассматривается в соответствии с Правилами аккредитации.
13. Минимальное количество лиц, участвующих в оказании государственной услуги - девять.
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) проверка и прием пакета документов, представленных организацией по сертификации с присвоением регистрационного номера в ЕСЭДО, проставление штампа с входящим номером на втором экземпляре заявления, передача руководству для распределения;
2) распределение пакета документов, представленных организацией по сертификации ответственному структурному подразделению;
3) подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении в случае установления факта неполноты документов в течение двух рабочих дней;
4) рассмотрение документов, представленных организацией по сертификации согласно перечню, указанному в пункте 11 Стандарта на соответствие Правилам аккредитации;
5) рассмотрение документов, представленных организацией по сертификации на соответствие Правилам аккредитации;

6. Мемлекеттік қызмет бухгалтерлердің кәсіби ұйымдарының қатысуымен, бірақ басқа мемлекеттік органдардың қатысуынсыз көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметтің нәтижесі Аккредиттеу қағидаларының 10-қосымшасына сәйкес нысан бойынша аккредиттеу туралы куәлікті (бұдан әрі - Аккредиттеу туралы куәлік) беру немесе оны беруден жазбаша түрде дәлелді бас тарту болып табылады.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекен-жай бойынша көрсетіледі. Уәкілетті органның жұмыс кестесі демалыс (сенбі және жексенбі) және мемлекеттік мереке күндерінен басқа күндері, күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, сағат 13.00-ден сағат 14.30-ға дейін түскі үзіліс.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі жөніндегі, оның ішінде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Комитеттің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасында мынадай телефондар бойынша: (8-717-2) 74-31-14, 74-35-38, 74-35-60, 74-94-68, сондай-ақ Стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекен-жай бойынша алуға болады.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі Регламенттің 16-тармағында көрсетілген құжаттар қабылданған сәттен бастап 30 (отыз) күнтізбелік күннен аспайды.
12. Стандарттың 17-тармағында көрсетілген бұзушылықтар мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
Сертификаттау жөніндегі ұйым көрсетілген бұзушылықтарды жойған жағдайда аккредиттеу туралы куәлікті алуға арналған өтінімі Аккредиттеу қағидаларына сәйкес қарастырылады.
13. Мемлекеттік қызметті көрсетуге қатысатын тұлғалардың ең аз саны – тоғыз.
14. Мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) ЭҚАБЖ-де тіркеу нөмірін бере отырып сертификаттау жөніндегі ұйым ұсынған құжаттар пакетін тексеру және қабылдау, өтініштің екінші нұсқасына кіріс нөмірі бар мөр қою, басшылыққа үлестіру үшін беру;
2) сертификаттау жөніндегі ұйым ұсынған құжаттар пакетін жауапты құрылымдық бөлімшеге үлестіру;
3) құжаттардың толық еместігі фактісі анықталған жағдайда одан әрі қараудан жазбаша дәлелденген бас тартуды екі жұмыс күні ішінде дайындау;
4) сертификаттау жөніндегі ұйым ұсынған құжаттарды Стандарттың 11-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес Аккредиттеу қағидаларына сәйкестігін қарау;
5) сертификаттау жөніндегі ұйым ұсынған құжаттарды Аккредиттеу қағидаларына сәйкестігін қарау;

6) направление документов, указанных в подпункте 10) пункта 3 Правил аккредитации, на рассмотрение в аккредитованные профессиональные организации;
7) рассмотрение представленных профессиональными организациями замечаний и предложений;
8) подготовка заключения о соответствии профессиональной организации требованиям законодательства Республики Казахстан, подготовка и согласование с юридической службой проекта приказа о выдаче свидетельства об аккредитации, дубликата и переоформлении свидетельства, либо письменного мотивированного отказа в аккредитации;
9) утверждение заключения о соответствии требованиям законодательства Республики Казахстан и приказа о выдаче свидетельства об аккредитации;
10) регистрация приказа о выдаче свидетельства об аккредитации;
11) выдача свидетельства об аккредитации, либо письменного мотивированного отказа в аккредитации организации по сертификации.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. Документы, представленные на аккредитацию, принимаются (нарочно, либо почтой) по описи Управлением внутреннего администрирования и работы с персоналом Комитета. Копия описи направляется (вручается) заявителю с указанием даты приема канцелярией Комитета.
Принятые документы рассматриваются, ставятся на контроль Управлением внутреннего администрирования и работы с персоналом Комитета с присвоением регистрационного номера в ЕСЭДО. Зарегистрированные, оформленные надлежащим образом документы передаются руководству Комитета для распределения в последующем исполнителю.
Подтверждением сдачи документов является его регистрация в канцелярии Комитета.
16. Перечень необходимых документов для получения свидетельства об аккредитации указан в пункте 11 Стандарта.
17. В случае изменения наименования, организационно-правовой формы, реорганизации юридического лица, юридического адреса для выдачи или переоформления свидетельства об аккредитации необходимо в течение пятнадцати календарных дней представить:
1) письменное уведомление о соответствующих изменениях в произвольной форме;
2) заявление о переоформлении свидетельства об аккредитации с приложением к нему документов в соответствии с пунктом 3 Правил аккредитации.
18. Требований к информационной безопасности не имеется.
19. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:
1) работник (и) Управления внутреннего администрирования и работы с персоналом Комитета;

6) Аккредиттеу қағидаларының 3-тармағы 10-тармақшасында көрсетілген құжаттарды аккредиттелген кәсіби ұйымдарға қарау үшін жіберу;
7) аккредиттелген кәсіби ұйымдардың берген ұсыныстары мен ескертулерін қарастыру;
8) сертификаттау жөніндегі ұйым құжаттарының Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытынды және аккредиттеу туралы куәлік беру, куәліктің телнұсқасын беру және куәлікті қайта ресімдеу туралы бұйрық жобасын дайындау және заң қызметімен келісу немесе аккредиттеуден жазбаша дәлелденген бас тартуды дайындау;
9) Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытынды және аккредиттеу жөніндегі куәлік беру туралы бұйрықты бекіту;
10) аккредиттеу жөніндегі куәлік беру туралы бұйрықты тіркеу;
11) кәсіби ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті немесе аккредиттеуден жазбаша дәлелді бас тартуды беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде әрекет ету
(өзара әрекет ету) тәртібін сипаттау
15. Аккредиттеуге ұсынылған құжаттарды (қолма-қол немесе почта арқылы) тізімдеме бойынша Комитеттің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы қабылдайды. Комитет кеңсесінің қабылдаған күні көрсетіле отырып, тізімдеме көшірмелері өтініш берушіге жіберіледі (табыс етіледі).
Қабылданған құжаттар қаралады, Комитеттің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесінде (бұдан әрі – ЭҚАБЖ) нөмір бере отырып, оларды бақылауға қояды. Тіркелген, тиісті үлгіде ресімделген құжаттар кейіннен орындаушыға үлестіру үшін Комитет басшылығына беріледі.
Құжаттардың (өтінішпен екінші данасына немесе ұсынылатын құжаттарға ілеспе хатқа мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркелген күні қойылады) Комитет кеңсесінде тіркелуі олардың тапсырылғанын растау болып табылады.
16. Сертификаттау жөніндегі ұйым аккредиттеу туралы куәлік алу үшін қажетті құжаттар тізбесі Стандарттың 11-тармағында көрсетілген.
17. Заңды тұлғаның атауы, ұйымдастыру-құқықтық нысаны, заңды мекен-жайы өзгерген, ол қайта ұйымдастырылған жағдайда сертификаттау жөніндегі ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу үшін күнтізбелік он бес күн ішінде мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) тиісті өзгерістер туралы жазбаша хабарлама;
2) Аккредиттеу қағидаларының 3-қосымшасына сәйкес құжаттары қоса берілген аккредиттеу туралы куәлікті қайта рәсімдеу жөніндегі өтініш.
18. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар жоқ.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі ФҚБ-лар қатысады:
1) Комитеттің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасының қызметкері (лері);

2) председатель Комитета;
3) заместитель председателя Комитета;
4) начальник Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности Комитета;
5) работник (и) Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности Комитета;
6) начальник Управления юридической службы Комитета;
7) работник (и) Управления юридической службы Комитета;
8) руководители профессиональных организаций;
9) работник (и) профессиональной организации.
20. Описание последовательности действий СФЕ с установлением срока выполнения каждого действия предусмотрено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
21. Процесс выдачи свидетельства об аккредитации приведен в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации
организаций по профессиональной
сертификации бухгалтеров»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
№ Действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
1
Наименова-
ние СФЕ
Управление
внутреннего
администриро-
вания и работы
с персоналом
Комитета
Руководство Комитета
(председатель,
заместитель
председателя)
Управление контроля,
аккредитации и
лицензирования в сфере
бухгалтерского учета и
аудиторской
деятельности Комитета
2
Наименова-
ние
действия
(процесса,
процедуры)
и их
описание
Проверка, прием
пакета
документов,
представленных
организацией по
сертификации с
присвоением
регистрационного
номера в ЕСЭДО
Распределение пакета
документов,
представленных
ответственному
структурному
подразделению
Рассмотрение документов,
представленных
организацией по
сертификации на наличие
документов согласно
установленному Правилами
аккредитации перечню, на
правильность оформления,
достоверность и
соответствие требованиям
законодательства
Республики Казахстан
3
Форма
завершения
(данные,
документ
организа-
ционно-
распоряди-
тельное
решение)
Передача пакета
документов,
представленных
организацией по
сертификации
руководству для
распределения,
впоследствии
передача
исполнителю
Резолюция
1) В случае установления
фактов неполноты,
представленных документов
организацией по
сертификации, дача
письменного
мотивированного отказа в
дальнейшем рассмотрении
2) Подготовка заключения о
соответствии документов,
представленных
организацией по
сертификации, требованиям
законодательства
Республики Казахстан, либо
письменного
мотивированного отказа в
аккредитации организации
по сертификации и передача
для согласования в
юридическую службу.
Подготовка проекта приказа
о выдаче свидетельства об
аккредитации и передача
для согласования в
Управление юридической
службы Комитета
4
Сроки
исполнения
2 часа
1 рабочий день
1) 2 календарных дня
2) 25 календарных дней
5
Номер
следующего
действия
2 колонка
3 колонка
4, 5, 6, 7 колонки
Продолжение таблицы:
4
5
6
7
8
Профессиональ-
ные организации
Управление
юридической
службы Комитета
Руководство
Комитета
(председатель,
заместитель
председателя)
Управление
внутреннего
администриро-
вания и
работы с
персоналом
Комитета
Управление
контроля,
аккредитации
и
лицензирова-
ния в сфере
бухгалтерс-
кого учета и
аудиторской
деятельности
Комитета
Проведение
экспертизы
экзаменационных
модулей и порядка
оценки
результатов
экзаменов по
дисциплинам
«Бухгалтерский
учет в
соответствии с
международными
стандартами
финансовой
отчетности»,
«Налоги и
налогообложение»
и «Гражданское
право» на предмет
их соответствия
требованиям
законодательства
Республики
Казахстан
Рассмотрение
заключения о
соответствии
заявления и
представленных
организацией по
сертификации
документов
требованиям
законодательства
Республики
Казахстан и
проекта приказа
о выдаче
свидетельства об
аккредитации
Утверждение
заключения о
соответствии
требованиям
законодательства
Республики
Казахстан и
приказа о выдаче
свидетельства об
аккредитации
Регистрация
приказа о
выдаче
свидетельства
об
аккредитации
В случае
подписания
приказа,
подготовка
уведомления в
письменном
виде и
сообщение
организации по
сертификации
о готовности
свидетельства
об
аккредитации
Передача
замечаний в
письменном виде,
либо ответа о
соответствии
экзаменационных
модулей и порядка
оценки
результатов
экзаменов по
дисциплинам
«Бухгалтерский
учет в
соответствии с
международными
стандартами
финансовой
отчетности»,
«Налоги и
налогообложение»
и «Гражданское
право» на предмет
их соответствия
требованиям
международных
стандартов
финансовой
отчетности и
законодательства
Республики
Казахстан
Согласование
заключения о
соответствии
требованиям
законодательства
Республики
Казахстан и
проекта приказа,
либо отказа в
согласовании
Подписание
приказа о выдаче
свидетельства об
аккредитации,
либо письменного
мотивированного
отказа в
аккредитации
организации по
сертификации
Регистрация
приказа о
выдаче
свидетельства
об аккредитации
Выдача
свидетельства
об
аккредитации,
либо
письменного
мотивирован-
ного отказа в
аккредитации
организации по
сертификации
15 календарных
дней
3 рабочих дня
1 рабочий день
2 часа
3 часа
3 колонка
8 колонка
9 колонка
10 колонка
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Управление
внутреннего
администри-
рования и
работы с
персоналом
Комитета
Руководство
Комитета
(председа-
тель,
заместитель
председате-
ля)
Управление
контроля,
аккредитации
и
лицензирова-
ния в сфере
бухгалтерс-
кого учета и
аудиторской
деятельности
Комитета
Управление
юридической
службы
Комитета
Профес-
сиональные
организации
Управление
внутрен-
него
админист-
рирования
и работы с
персоналом
Комитета

2) Комитет төрағасы;
3) Комитет төрағасының орынбасары;
4) Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының бастығы;
5) Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының қызметкері (лері);
6) Комитеттің Заң қызметі басқармасының бастығы;
7) Комитеттің Заң қызметі басқармасының қызметкері (лері);
8) Кәсіби ұйымдардың басшылары;
9) Кәсіби ұйымдардың қызметкері (лері).
20. Осы Регламентке 1-қосымшада әрбір әрекеттің орындалу мерзімі көрсетіле отырып ФҚБ әрекеттерінің бірізділігі сипатталған.
21. Осы Регламентке 2-қосымшада аккредиттеу туралы куәлікті беру үдерісі келтірілген.
«Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау
жөніндегі ұйымды аккредиттеу туралы
куәлік беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ әрекеттерін сипаттау
Әрекеттің № (жұмыс барысы, ағымы)
1
2
4
5
6
7
8
1
ҚФБ атауы
Комитеттің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы
Комитет басшылығы (төраға, төраға орынбасары)
Кәсіби ұйымдар
Комитеттің Заң қызметі басқармасы
Комитет басшылығы (төраға, төраға орынбасары)
Комитеттің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы
Комитеттің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасы
2
Әрекеттің (процестің, операция рәсімінің) атауы және оларды сипаттау
ЭҚАБЖ-де тіркеу нөмірін бере отырып сертификаттау жөніндегі ұйымның ұсынған құжаттар пакетін тексеру, қабылдау
Жауапты құрылымдық бөлімшеге ұсынылған құжаттар пакетін үлестіру
«Қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес бухгалтерлік есеп», «Салық және салық салу» және «Азаматтық құқық» пәндері бойынша емтихан модулі мен емтихандар нәтижелерін бағалау тәртібіне және олардың Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарына сәйкестігіне сараптама жүргізу.
Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытындыны және сертификаттау жөніндегі ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрық жобасын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкестігін қарау
Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытындыны және сертификаттау жөніндегі ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрықты бекіту
Сертификаттау жөніндегі ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрықты тіркеу
Бұйрыққа қол қойылған жағдайда жазбаша хабарлама дайындау және сертификаттау жөніндегі ұйымға аккредиттеу туралы куәліктің дайын болғандығы туралы хабарлау
3
Аяқталу нысаны (деректер, құжат ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Сертификаттау жөніндегі ұйым ұсынған құжаттар пакетін үлестіру үшін басшылыққа беру, кейіннен орындаушыға беру
Қарар
«Қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес бухгалтерлік есеп», «Салық және салық салу» және «Азаматтық құқық» пәндері бойынша емтихан модулі мен емтихандар нәтижелерін бағалау тәртібінің ҚЕХС талаптарына және олардың Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарына сәйкестігі туралы жазбаша түрдегі ескертулерді немесе жауапты беру
Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытындыны және бұйрық жобасын келісу немесе келісуден бас тарту.
Сертификаттау жөніндегі ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрыққа қол қою немесе аккредиттеуден жазбаша дәлелді бас тарту
Сертификаттау жөніндегі ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрықты тіркеу
Сертификаттау жөніндегі ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру немесе аккредиттеуден жазбаша дәлелді бас тарту
4
Орындау мерзімдері
2 сағат
1 жұмыс күні
15 күнтізбелік күн
3 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2 сағат
3 сағат
5
Келесі әрекеттің нөмірі
2-баған
3-баған
4, 5, 6, 7-баған
8-баған
7-баған
8-баған
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс.
Комитеттің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы
Комитет басшылығы (төраға, төраға орынбасары)
Комитеттің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасы
Комитеттің Заң қызметі басқармасы
Кәсіби ұйымдар
Комитеттің Ішкі  әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы

1. Проверка,
прием пакета
документов,
представлен-
ных
организацией
по
сертификации
с присвоением
регистрацион-
ного номера в
ЕСЭДО,
проставление
штампа с
входящим
номером на
втором
экземпляре
заявления,
передача
руководству
для
распределения
2. Распреде-
ление пакета
документов,
представлен-
ных
организацией
по
сертификации,
ответствен-
ному
структурному
подразделению
3.
Рассмотрение
документов,
представлен-
ных
организацией
по
сертификации
на наличие
документов
согласно
установлен-
ному
Правилами
аккредитации
перечню, на
правильность
их
оформления,
достоверность
и
соответствия
требованиям
законода-
тельства
Республики
Казахстан
4. Проведение
экспертизы
экзаменацион-
ных модулей и
порядка оценки
результатов
экзаменов по
дисциплинам
«Бухгалтерский
учет в
соответствии с
международными
стандартами
финансовой
отчетности»,
«Налоги и
налогообложе-
ние» и
«Гражданское
право» на
предмет их
соответствия
требованиям
международных
стандартов
финансовой
отчетности и
требованиям
законодате-
льства
Республики
Казахстан.
9.
Регистрация
приказа о
выдаче
свидетельс-
тва об
аккредитации
5.
Рассмотрение
представлен-
ных
профес-
сиональными
организациями
замечаний и
предложений
5.
Рассмотрение
представлен-
ных
профес-
сиональными
организациями
замечаний и
предложений
6. Подготовка
заключения о
соответствии
организации
по
сертификации
требованиям
законода-
тельства
Республики
Казахстан и
проекта
приказа о
выдаче
свидетельства
об
аккредитации
7.
Рассмотрение
документов,
представлен-
ных
организацией
по
сертификации
на
соответствие
действующему
законода-
тельству
Республики
Казахстан
8.
Утверждение
заключения о
соответствии
организации
по
сертификации
требованиям
законода-
тельства
Республики
Казахстан и
приказа о
выдаче
свидетельства
об
аккредитации
10. Выдача
свидетельства
об
аккредитации
организации
по
сертификации
8.
Согласование
заключения о
соответствии
организации
по
сертификации
требованиям
законода-
тельства
Республики
Казахстан и
проекта
приказа об
аккредитации
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Управление
внутреннего
администрирова-
ния и работы с
персоналом
Комитета
Руководство
Комитета
(председа-
тель,
заместитель
председателя)
Управление
контроля,
аккредитации
и
лицензирова-
ния в сфере
бухгалтерс-
кого учета и
аудиторской
деятельности
Комитета
Профессиональ-
ные
организации
Управление
юридической
службы
Комитета
1. Проверка, прием
пакета документов,
представленных
организацией по
сертификации с
присвоением
регистрационного
номера в ЕСЭДО,
проставление
штампа с входящим
номером на втором
экземпляре
заявления,
передача
руководству для
распределения
2.
Распределение
пакета
документов,
представленных
организацией по
сертификации
ответственному
структурному
подразделению
3. Рассмотрение
документов,
представленных
организацией по
сертификации на
наличие
документов
согласно
установленному
Правилами
аккредитации
перечню, на
правильность их
оформления,
достоверность и
соответствия
требованиям
законода-
тельства
Республики
Казахстан

1. ЭҚАБЖ-де тіркеу нөмірін бере отырып сертификаттау жөніндегі ұйым ұсынған құжаттар пакетін тексеру, қабылдау, өтініштің екінші нұсқасында кіріс нөмірі бар мөр қою, басшылыққа үлестіру үшін беру
2. Сертификаттау жөніндегі ұйым жауапты құрылымдық бөлімшеге ұсынған құжаттар пакетін үлестіру
3. Сертификаттау жөніндегі ұйым ұсынған құжаттарды ҚР заңнамасында белгіленген тізбеге сәйкес бар болуына, ресімдеу дұрыстығына, шынайылығына, сондай-ақ ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігіне қарау
4. «Қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес бухгалтерлік есеп», «Салық және салық салу» және «Азаматтық құқық» пәндері бойынша емтихан модулі мен емтихандар нәтижелерін бағалау тәртібіне және олардың Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарына сәйкестігіне сараптама жүргізу
9. Сертификаттау жөніндегі ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы  бұйрықты тіркеу
5. Кәсіби ұйымдар берген ескертулер мен ұсыныстарды қарастыру
5. Кәсіби ұйымдар берген ескертулер мен ұсыныстарды қарастыру
6. Сертификаттау жөніндегі ұйымның Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытындыны және сертификаттау жөніндегі ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрық жобасын дайындау
7. Сертификаттау жөніндегі ұйым ұсынған құжаттардың Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарына сәйкестігін қарау
8. Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытындыны және сертификаттау жөніндегі ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрықты бекіту
10. Сертификаттау жөніндегі ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру
8. Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытынды мен сертификаттау жөніндегі ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрық жобасын келісу
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама процесс.
Комитеттің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы
Комитет басшылығы (төраға, төраға орынбасары)
Комитеттің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасы
Кәсіби ұйымдар
Комитеттің Заң қызметі басқармасы
1. ЭҚАБЖ-де тіркеу нөмірін бере отырып бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйым ұсынған құжаттар пакетін тексеру, қабылдау, өтініштің екінші нұсқасында кіріс нөмірі бар мөр қою, басшылыққа үлестіру үшін беру
2. Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйым ұсынған құжаттар пакетін жауапты құрылымдық бөлімшеге үлестіру
3. Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйым ұсынған құжаттарды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тізбеге сәйкес бар болуына, ресімдеу дұрыстығына, шынайылығына, сондай-ақ ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігін қарау

4. Проведение
экспертизы
экзаменационных
модулей и
порядка оценки
результатов
экзаменов по
дисциплинам
«Бухгалтерский
учет в
соответствии с
международными
стандартами
финансовой
отчетности»,
«Налоги и
налогообложение»
и «Гражданское
право» на
предмет их
соответствия
требованиям
международных
стандартов
финансовой
отчетности и
требованиям
законодательства
Республики
Казахстан.
5. Рассмотрение
представленных
профес-
сиональными
организациями
замечаний и
предложений
8. Регистрация
письменного
мотивированного
отказа в
аккредитации
организации по
сертификации
7. Подписание
письменного
мотивированного
отказа в
аккредитации
организации по
сертификации
5. Рассмотрение
представленных
профес-
сиональными
организациями
замечаний и
предложений
9. Направление
письменного
мотивированного
отказа в
аккредитации
организации по
сертификации
6. Подготовка
письменного
мотивированного
отказа в
аккредитации
организации по
сертификации
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации
организаций по профессиональной
сертификации бухгалтеров»
Процесс выдачи свидетельства об аккредитации организации по профессиональной сертификации бухгалтеров
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 16 апреля 2012 года № 213
Регламент государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной
аудиторской организации»
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации» (далее – Регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
2. В настоящем Регламенте используются следующие основные понятия и аббревиатуры:
1) профессиональная аудиторская организация (далее – профессиональная организация) – юридические лицо, некоммерческая организация, объединяющая аудиторов и аудиторских организаций;
2) центральный исполнительный орган, осуществляющий регулирование в области аудиторской деятельности и контроль за деятельностью аудиторских и профессиональных организаций (далее – уполномоченный орган) – Министерство финансов Республики Казахстан;
3) Комитет – Комитет финансового контроля Министерства финансов Республики Казахстан;
4) структурно–функциональные единицы (далее – СФЕ) - структурные подразделения и ответственные должностные лица Комитета, участвующие в процессе оказания государственной услуги;
5) государственная услуга – выдача свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации;
6) ЕСЭДО – Единая система электронного документооборота.

4. «Қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттарына сәйкес бухгалтерлік есеп», «Салық және салық салу» және «Азаматтық құқық» пәндері бойынша емтихан модулі мен емтихандар нәтижелерін бағалау тәртібіне және олардың Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарына сәйкестігіне сараптама жүргізу
5. Кәсіби ұйымдар берген ескертулер мен ұсыныстарды қарастыру
8. Сертификаттау жөніндегі ұйымды аккредиттеуден жазбаша дәлелді бас тартуды тіркеу
7. Сертификаттау жөніндегі ұйымды аккредиттеуден жазбаша дәлелді бас тартуға қол қою
5. Кәсіби ұйымдар жіберген ұсыныстар мен ескертулерді қарастыру
9. Сертификаттау жөніндегі ұйымды аккредиттеуден жазбаша дәлелді бас тартуды жіберу
6. Сертификаттау жөніндегі ұйымды аккредиттеуден жазбаша дәлелді бас тартуды дайындау
«Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау
жөніндегі ұйымды аккредиттеу туралы
куәлік беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйымды
аккредиттеу туралы куәлікті беру процесі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 16 сәуірдегі
№ 213 бұйрығына 3-қосымша
«Кәсіби аудиторлық ұйымды аккредиттеу туралы куәлік беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Кәсіби аудиторлық ұйымды аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі - Регламент) 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 9-1-бабына сәйкес әзірленді.
2. Осы Регламентте мынадай негізгі ұғымдар мен аббревиатуралар пайдаланылады:
1) аудиторлық кәсіби ұйымы (бұдан әрі – кәсіби ұйым) – аудиторлар мен аудиторлық ұйымдарды біріктіретін коммерциялық емес ұйым болып табылатын заңды тұлға;
2) аудиторлық қызмет саласында реттеу мен аудиторлық және кәсiби ұйымдардың қызметiне бақылауды жүзеге асыратын орталық атқарушы орган (бұдан әрі – уәкiлеттi орган) - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі;
3) Комитет - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қаржылық бақылау комитеті;
4) құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) - мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын Комитеттің құрылымдық бөлімшелері және жауапты лауазымды тұлғалары;
5) мемлекеттік қызмет - аудиторлық кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру;
6) ЭҚАБЖ - электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесі.

3. Государственную услугу оказывает Комитет.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга предоставляется на основании:
1) Закона Республики Казахстан от 20 ноября 1998 года «Об аудиторской деятельности» (далее – Закон);
2) Стандарта оказания государственной услуги «Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2010 года № 476 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области бухгалтерского учета и аудита» (далее – Стандарт);
3) приказа Министра финансов Республики Казахстан от 18 июля 2006 года № 265 «Об утверждении Правил аккредитации профессиональных аудиторских организаций», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4336 (далее – Правила).
6. Государственная услуга оказывается без участия других государственных органов и иных субъектов.
7. Результатом государственной услуги является выдача свидетельства об аккредитации по форме согласно приложению 4 к Правилам (далее – свидетельство об аккредитации) или мотивированный отказ в ее выдаче в письменной форме.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
9. Государственная услуга оказывается по адресу, указанному в пункте 1 Стандарта. График работы уполномоченного органа ежедневно с 9 00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных (суббота и воскресенье) и государственных праздничных дней.
10. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о порядке обжалования можно получить в Управлении контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности Комитета по телефонам: (8 – 717-2) 74-31-14, 74-35-38, 74-35-60, 74-34-68, а также по адресу, указанному в пункте 1 Стандарта.
11. Срок оказания государственной услуги не превышает десяти рабочих дней с момента приема документов, указанных в пункте 16 настоящего Регламента.
12. Основанием для отказа в предоставлении данной государственной услуги является допущение нарушений, указанных в пункте 17 Стандарта.
При устранении профессиональной организацией нарушений, указанных в пункте 17 Стандарта, заявление на получение свидетельства об аккредитации рассматривается на общих основаниях.
13. Минимальное количество лиц, участвующих в оказании государственной услуги – семь.
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) проверка и прием пакета документов, представленных профессиональной организацией с присвоением регистрационного номера в ЕСЭДО, проставление штампа с входящим номером на втором экземпляре заявления, передача руководству для распределения;

3. Мемлекеттік қызметті Комитет көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызмет автоматтандырылмаған түрде көрсетіледі.
5. Мемлекеттік қызмет:
1) 1998 жылғы 20 қарашадағы «Аудиторлық қызмет туралы» Қазақстан Республикасы Заңы (бұдан әрі – Заң);
2) 2010 жылғы 26 мамырдағы «Бухгалтерлік есеп пен аудит саласында мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің № 476 қаулысымен бекітілген «Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты;
3) Кәсіби аудиторлық ұйымды аккредиттеу ережелері Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 18 шілдедегі № 265 бұйрығы (бұдан әрі - Ереже) негізінде көрсетіледі.
6. Осы мемлекеттік қызмет басқа да мемлекеттік органдардың, өзге субъектілердің қатысуынсыз көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметтің нәтижесі Ереженің 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша аккредиттеу туралы куәлікті (бұдан әрі - аккредиттеу туралы куәлік) беру немесе оны беруден жазбаша түрде дәлелді бас тарту болып табылады.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызмет Стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекен-жай бойынша көрсетіледі. Уәкілетті органның жұмыс кестесі демалыс (сенбі және жексенбі) және мемлекеттік мереке күндерінен басқа күндері, күн сайын сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, сағат 13.00-ден сағат 14.30-ға дейін түскі үзіліс.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі жөніндегі, оның ішінде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Комитеттің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасында мынадай телефондар бойынша: (8-717-2) 74-31-14, 74-35-38, 74-35-60, 74-94-68, сондай-ақ Стандарттың 1-тармағында көрсетілген мекен-жай бойынша алуға болады.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі осы Регламенттің 16-тармағында көрсетілген құжаттар қабылданған сәттен бастап 10 (он) күнтізбелік күннен аспайды.
12. Стандарттың 17-тармағында көрсетілген бұзушылықтар мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болып табылады.
Кәсіби ұйым Стандарттың 17-тармағында көрсетілген бұзушылықтарды жойған жағдайда аккредиттеу туралы куәлікті алуға арналған өтінімі Аккредиттеу қағидаларына сәйкес қарастырылады.
13. Мемлекеттік қызметті көрсетуге қатысатын тұлғалардың ең аз саны – жеті.
14. Мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) ЭҚАБЖ-де тіркеу нөмірін бере отырып кәсіби ұйым ұсынған құжаттар пакетін тексеру және қабылдау, өтініштің екінші нұсқасына кіріс нөмірі бар мөр қою, басшылыққа үлестіру үшін беру;

2) распределение пакета документов, представленных профессиональной организацией, ответственному структурному подразделению;
3) подготовка письменного мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении в случае установления факта неполноты документов (в том числе незаполнение обязательных полей, утвержденных форм документов, несоответствия представленных копий документов оригиналу);
4) рассмотрение документов, представленных профессиональной организацией согласно перечню, указанному в пункте 11 Стандарта на соответствие Правилам;
5) подготовка заключения о соответствии профессиональной организации требованиям законодательства Республики Казахстан, подготовка и согласование с юридической службой проекта приказа о выдаче свидетельства об аккредитации, дубликата и переоформлении свидетельства, либо письменного мотивированного отказа в аккредитации;
6) утверждение заключения о соответствии требованиям законодательства Республики Казахстан и приказа о выдаче свидетельства об аккредитации;
7) регистрация приказа о выдаче свидетельства об аккредитации;
8) выдача свидетельства об аккредитации, либо письменного мотивированного отказа в аккредитации профессиональной организации.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
15. Документы, представленные на аккредитацию, принимаются (нарочно, либо почтой) по описи Управлением внутреннего администрирования и работы с персоналом Комитета. Копия описи направляется (вручается) заявителю с указанием даты приема канцелярией Комитета.
Принятые документы рассматриваются, ставятся на контроль Управлением внутреннего администрирования и работы с персоналом Комитета с присвоением регистрационного номера в ЕСЭДО. Зарегистрированные, оформленные надлежащим образом документы передаются руководству Комитета для распределения в последующем исполнителю.
Подтверждением сдачи документов является его регистрация в канцелярии Комитета.
16. Перечень необходимых документов для получения свидетельства об аккредитации указан в пункте 11 Стандарта.
17. Для переоформления свидетельства об аккредитации в случае изменения наименования (в том числе организационно-правовой формы), места нахождения профессиональной организации в десятидневный срок необходимо представить заявление о переоформлении свидетельства об аккредитации с приложением к нему документов, подтверждающих соответствующие сведения;
18. Требований к информационной безопасности не имеется.
19. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие СФЕ:

2) кәсіби ұйым ұсынған құжаттар пакетін жауапты құрылымдық бөлімшеге үлестіру;
3) құжаттардың толық болмауының фактісі (оның ішінде құжат нысанында бекітілген міндетті жолақтардың толтырылмауы, ұсынылған құжаттар көшірмелерінің түпнұсқаға сәйкес келмеуі) анықталған жағдайда одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды дайындау;
4) кәсіби ұйым ұсынған құжаттарды Стандарттың 11-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес Ережеге сәйкестігін қарау;
5) кәсіби ұйым құжаттарының Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытынды және аккредиттеу туралы куәлік беру, куәліктің телнұсқасын беру және куәлікті қайта ресімдеу туралы бұйрық жобасын дайындау және заң қызметімен келісу немесе аккредиттеуден жазбаша дәлелденген бас тартуды дайындау;
6) Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытынды және аккредиттеу жөніндегі куәлік беру туралы бұйрықты бекіту;
7) аккредиттеу жөніндегі куәлік беру туралы бұйрықты тіркеу;
8) кәсіби ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті немесе аккредиттеуден жазбаша дәлелді бас тартуды беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде әрекет ету
(өзара әрекет ету) тәртібін сипаттау
15. Аккредиттеуге ұсынылған құжаттарды (қолма-қол немесе почта арқылы) тізімдеме бойынша Комитеттің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы қабылдайды. Комитет кеңсесінің қабылдаған күні көрсетіле отырып, тізімдеме көшірмелері өтініш берушіге жіберіледі (табыс етіледі).
Қабылданған құжаттар қаралады, Комитеттің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесінде (бұдан әрі – ЭҚАБЖ) нөмір бере отырып, оларды бақылауға қояды. Тіркелген, тиісті үлгіде ресімделген құжаттар кейіннен орындаушыға үлестіру үшін Комитет басшылығына беріледі.
Құжаттардың (өтінішпен екінші данасына немесе ұсынылатын құжаттарға ілеспе хатқа мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркелген күні қойылады) Комитет кеңсесінде тіркелуі олардың тапсырылғанын растау болып табылады.
16. Кәсіби ұйымды аккредиттеу туралы куәлік алу үшін қажетті құжаттар тізбесі Стандарттың 11-тармағында көрсетілген.
17. Кәсіби ұйымның атауы (оның ішінде ұйымдастыру-құқықтық нысаны), орналасқан жері өзгерген жағдайда тиісті мәліметтерді растайтын құжаттарын қоса бере отырып аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу жөніндегі өтінішті он күн мерзімде ұсыну қажет;
18. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар жоқ.
19. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі ФҚБ-лар қатысады:

1) работник (и) Управления внутреннего администрирования и работы с персоналом Комитета;
2) председатель Комитета;
3) заместитель председателя Комитета;
4) начальник Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности Комитета;
5) работник (и) Управления контроля, аккредитации и лицензирования в сфере бухгалтерского учета и аудиторской деятельности Комитета;
6) начальник Управления юридической службы Комитета;
7) работник (и) Управления юридической службы Комитета.
20. Описание последовательности действий СФЕ с установлением срока выполнения каждого действия приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
21. Процесс выдачи свидетельства об аккредитации профессиональной организации приведен в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации
профессиональной аудиторской организации»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
№ действия
(хода, потока
работ)
1
2
3
1
Наименование
структурных
подразделений и
ответственных
должностных лиц
Комитета
Управление
внутреннего
администриро-
вания и работы
с персоналом
Комитета
Руководство
Комитета
(председа-
тель,
заместитель
председателя)
Управление контроля,
аккредитации и
лицензирования в сфере
бухгалтерского учета и
аудиторской деятельности
Комитета
2
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и их
описание
Проверка, прием
пакета
представленных
профессиональной
организацией
документов с
присвоением
регистрационного
номера в ЕСЭДО
Распределение
пакета
представленных
профессиональ-
ной
организацией
документов
ответственному
структурному
подразделению
Рассмотрение, представленных
профессиональной организацией
документов на наличие
документов согласно перечню
Правил, на правильность их
оформления, достоверность и
соответствие требованиям
законодательства Республики
Казахстан
3
Форма завершения
(данные,
документ
организационно-
распорядительное
решение)
Передача пакета,
представленных
профессиональной
организацией
документов
руководству для
распределения,
после
распределения
передача
исполнителю
Резолюция
Подготовка заключения о
соответствии представленных
документов профессиональной
организации требованиям
законодательства Республики
Казахстан, либо
мотивированного отказа в
аккредитации профессиональной
организации и передача для
согласования в юридическую
службу. Подготовка проекта
приказа о выдаче
свидетельства об аккредитации
и передача для согласования в
Управление юридической службы
Комитета
4
Сроки исполнения
15 минут
1 рабочий день
5 рабочих дней
5
Номер следующего
действия
2 колонка
3 колонка
4 колонка
Продолжение таблицы:
4
5
6
7
Управление
юридической
службы
Комитета
Руководство
Комитета
(председатель,
заместитель
председателя)
Управление
внутреннего
администри-
рования и
работы с
персоналом
Комитета
Управление контроля, аккредитации
и лицензирования в сфере
бухгалтерского учета и
аудиторской деятельности Комитета
Рассмотрение
заключения о
соответствии
профессиональ-
ной
организации
требованиям
законодательс-
тва Республики
Казахстан и
проекта
приказа об
аккредитации
профес-
сиональной
организации
Утверждение
заключения о
соответствии
требованиям
профессиональной
организации
законодательству
Республики
Казахстан и
приказа о выдаче
свидетельства об
аккредитации
Регистрация
приказа о
выдаче
свидетельства
об
аккредитации
В случае подписания приказа сообщение
профессиональной организации о
готовности свидетельства об
аккредитации
Согласование
проекта
приказа, либо
отказа в
согласовании
Подписание
приказа о выдаче
свидетельства об
аккредитации,
либо
мотивированного
отказа в выдаче
свидетельства об
аккредитации
Регистрация
приказа о
выдаче
свидетельства
об
аккредитации
Выдача свидетельства об аккредитации
профессиональной организации, либо
мотивированного отказа в выдаче
свидетельства об аккредитации
3 рабочих  дня
1 рабочий день
15 минут
15 минут
5 колонка
6 колонка
7 колонка
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Управление
внутреннего
администриро-
вания и работы
с персоналом
Комитета
Руководство
Комитета
(председа-
тель,
заместитель
председателя)
Управление
контроля,
аккредитации и
лицензирования
в сфере
бухгалтерского
учета и
аудиторской
деятельности
Комитета
Управление
юридической
службы
Комитета
Управление
внутреннего
администрирова-
ния и работы с
персоналом
Комитета

1) Комитеттің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасының қызметкері (лері);
2) Комитет төрағасы;
3) Комитет төрағасының орынбасары;
4) Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының бастығы;
5) Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасының қызметкері (лері);
6) Комитеттің Заң қызметі басқармасының бастығы;
7) Комитеттің Заң қызметі басқармасының қызметкері (лері).
20. Осы Регламентке 1-қосымшада әрбір әрекеттің орындалу мерзімі көрсетіле отырып ФҚБ әрекеттерінің бірізділігі сипатталған.
21. Осы Регламентке 2-қосымшада аккредиттеу туралы куәлікті беру үдерісі келтірілген.
«Кәсіби аудиторлық ұйымды
аккредиттеу туралы
куәлік беру»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
1-кесте. ҚФБ әрекеттерін сипаттау.
Әрекеттің (жұмыс барысы, ағымы) №
1
2
3
4
5
6
7
1
ҚФБ атауы
Комитеттің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы
Комитет басшылығы (төраға, төраға орынбасары)
Комитеттің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасы
Комитеттің Заң қызметі басқармасы
Комитет басшылығы (төраға, төраға орынбасары)
Комитеттің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы
Комитеттің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасы
2
Әрекеттің (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оларды сипаттау
ЭҚАБЖ-де тіркеу нөмірін бере отырып кәсіби ұйым ұсынған құжаттар пакетін тексеруді қабылдау
Жауапты құрылымдық бөлімшеге ұсынылған құжаттар пакетін үлестіру
Кәсіби ұйым ұсынған құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасында бекітілген тізбеге сәйкес құжаттардың бар болуына, ресімделу дұрыстығына және шынайылығына, ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігін қарау
Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытындыны және кәсіби ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрық жобасын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкестігін қарау
Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытындыны және кәсіби ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрықты бекіту
Кәсіби ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрықты тіркеу
Бұйрыққа қол қойылған жағдайда кәсіби аудиторлық ұйымға кәсіби аудиторлық ұйымды аккредиттеу туралы куәліктің дайын болғандығы туралы хабарлау
3
Аяқталу нысаны (деректер, құжат ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Кәсіби ұйым ұсынған құжаттар пакетін беру, кейіннен орындаушыға үлестіру үшін басшылыққа беру
Қарар
Кәсіби ұйым ұсынған құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытындыны немесе кәсіби ұйымды аккредиттеуден дәлелді бас тартуды дайындау және заң қызметіне келісуге беру. Кәсіби ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрық жобасын дайындау және заң қызметіне келісуге беру.
Бұйрық жобасын немесе бас тартуды келісу
Кәсіби ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрыққа немесе беруден дәлелді бас тартуға қол қою
Кәсіби ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрықты тіркеу
Кәсіби аудиторлық ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті немесе акредиттеуден дәлелді бас тартуды беру
4
Орындау мерзімдері
15 минут
1 жұмыс күні
5 жұмыс күні
3 жұмыс күні
1 жұмыс күні
15 минут
15 минут
5
Келесі әрекеттің нөмірі
2 баған
3 баған
4 баған
5 баған
6 баған
7 баған
Пайдалану нұсқалары. Негізгі процесс.
Комитеттің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы
Комитет басшылығы (Төраға, Төраға орынбасары
Комитеттің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау аккредиттеу және лицензиялау басқармасы
Комитеттің Заң қызметі басқармасы
Комитеттің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы

1. Проверка,
прием пакета
представленных
профессиональной
организацией
документов с
присвоением
регистрационного
номера в ЕСЭДО,
проставление
штампа с
входящим номером
на втором
экземпляре
заявления,
передача
руководству для
распределения
2. Распределе-
ние пакета
представленных
документов
ответственному
структурному
подразделению
3. Рассмотрение,
представленных
профессиональной
организацией
документов, на
наличие
документов
согласно перечню
Правил, на
правильность их
оформления,
достоверность и
соответствие
требованиям
законодательства
Республики
Казахстан
5. Рассмотрение
представленных
документов на
соответствие
действующему
законодательству
Республики
Казахстан
8. Регистрация
приказа о выдаче
свидетельства
об аккредитации
7. Утверждение
заключения о
соответствии
профессиональ-
ной
организации
требованиям
законодательс-
тва Республики
Казахстан и
приказа о
выдаче
свидетельства
об
аккредитации
4. Подготовка
заключения о
соответствии
профессиональной
организации
требованиям
законодательства
Республики
Казахстан и
проекта приказа
о выдаче
свидетельства об
аккредитации
6. Согласование
заключения о
соответствии
требованиям
законодательства
Республики
Казахстан и
проекта приказа
9. Выдача
свидетельства об
аккредитации
профессиональной
организации
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Управление внутреннего
администрирования и
работы с персоналом
Комитета
Руководство
Комитета
(председатель,
заместитель
председателя)
Управления контроля,
аккредитации и лицензирования в
сфере бухгалтерского учета и
аудиторской деятельности
Комитета
1. Проверка, прием пакета
представленных
профессиональной
организацией документов с
присвоением
регистрационного номера в
ЕСЭДО, проставление штампа
с входящим номером на
втором экземпляре
заявления, передача
руководству для
распределения
2. Распределение
пакета представленных
документов
ответственному
структурному
подразделению
3. Рассмотрение, представленных
профессиональной организацией
документов на наличие документов
согласно перечню Правил, на
правильность их оформления,
достоверность и соответствие
требованиям законодательства
Республики Казахстан.
6. Регистрация
мотивированного отказа в
аккредитации
профессиональной
организации
5. Подписание
мотивированного
отказа в аккредитации
профессиональной
организации
4. Подготовка мотивированного
отказа в аккредитации
профессиональной организации
7. Направление
мотивированного отказа в
аккредитации
профессиональной
организации
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача свидетельства об аккредитации
профессиональной аудиторской организации»
Процесс выдачи свидетельства об аккредитации
профессиональной аудиторской организации

1. ЭҚАБЖ-де тіркеу нөмірін бере отырып кәсіби ұйым ұсынған құжаттар пакетін тексеру, қабылдау, өтініштің екінші нұсқасында кіріс нөмірі бар мөр қою, басшылыққа үлестіру үшін беру
2. Кәсіби ұйым ұсынған құжаттар пакетін жауапты құрылымдық бөлімшеге үлестіру
3. Кәсіби ұйым ұсынған құжаттарды Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тізбеге сәйкес бар болуына, ресімдеу дұрыстығына, шынайылығына, сондай-ақ ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігін қарау.
5. Кәсіби ұйым ұсынған құжаттарды Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкестігін қарау
8. Кәсіби ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрықты тіркеу
7. Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытындыны және кәсіби ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрықты тіркеу
4. Кәсіби ұйымның Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытындыны және кәсіби аудиторлық ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру туралы бұйрық жобасын дайындау
6. Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі туралы қорытынды және бұйрық жобасын келісу
9. Кәсіби ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті беру
Пайдалану нұсқалары. Балама процесс.
Комитеттің Ішкі әкімшілендіру және персоналмен жұмыс басқармасы
Комитет басшылығы (төраға, төраға орынбасары
Комитеттің Бухгалтерлік есеп және аудиторлық қызмет саласындағы бақылау, аккредиттеу және лицензиялау басқармасы
1. ЭҚАБЖ-де тіркеу нөмірін бере отырып бухгалтерлердің кәсіби ұйымы ұсынған құжаттар пакетін тексеру, қабылдау, өтініштің екінші нұсқасында кіріс нөмірі бар мөр қою, басшылыққа үлестіру үшін беру
2. Құжаттар пакетін жауапты құрылымдық бөлімшеге үлестіру
3. Кәсіби ұйым ұсынған құжаттарды Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тізбеге сәйкес бар болуына, ресімдеу дұрыстығына, шынайылығына, сондай-ақ ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігін қарау
6. Кәсіби ұйымды аккредиттеуден дәлелді бас тартуды тіркеу
5. Кәсіби ұйымды аккредиттеуден дәлелді бас тартуға қол қою
4. Кәсіби ұйымды аккредиттеуден дәлелді бас тартуды дайындау
7. Кәсіби ұйымды аккредиттеуден дәлелді бас тартуды жолдау
«Кәсіби аудиторлық ұйымды
аккредиттеу туралы
куәлік беру»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
Кәсіби аудиторлық ұйымды аккредиттеу туралы куәлік беру процесі