Об утверждении регламентов государственных услуг
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 11 июля 2012 года № 394. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 августа 2012 года № 7838. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 марта 2014 года № 165
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 20.03.2014 № 165 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года № 107 «Об административных процедурах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) «Выдача паспортов, удостоверений личности гражданам Республики Казахстан» согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) «Выдача временных удостоверений личности гражданам Республики Казахстан» согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) «Регистрация граждан Республики Казахстан по месту жительства» согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) «Снятие с регистрационного учета граждан Республики Казахстан по месту жительства» согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету миграционной полиции (Нокин П.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в установленном порядке официальное опубликование настоящего приказа;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан полковника полиции Тыныбекова К.С. и Комитет миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Нокин П.К.).
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечению десяти календарный дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-лейтенант полиции                  К. Касымов
Приложение 1
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 11 июля 2012 года № 394
Регламент
государственной услуги «Выдача паспортов,
удостоверений личности гражданам Республики Казахстан»
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги «Выдача паспортов, удостоверений личности гражданам Республики Казахстан» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах», стандарта государственной услуги «Выдача паспортов, удостоверений личности гражданам Республики Казахстан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2121 (далее – Стандарт).

Мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2012 жылғы 11 шілдедегі № 394 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 10 тамызда № 7838 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 20 наурыздағы № 165 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 20.03.2014 № 165 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы № 107 Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар, жеке куәлiктер беру»;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасының азаматтарына уақытша жеке куәлiктер беру»;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жерi бойынша тiркеу»;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жерi бойынша тiркеу есебiнен шығару» мемлекеттік қызметтерінің регламенттері бекітілсін.
2. Көші-қон полициясы комитеті (П.К.Нокин):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен ресми жариялануын;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары полиция полковнигі Қ.С.Тыныбековке және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы комитетіне (П.К.Нокин) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
полиция генерал-лейтенанты                             Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2012 жылғы 11 шілдедегі
№ 394 бұйрығына
1-қосымша
«Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар, жеке
куәлiктер беру» мемлекеттiк қызметінің
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар, жеке куәлiктер беру» мемлекеттiк қызметтің регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңы 9-1-бабының 4-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2121 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар, жеке куәлiктер беру» мемлекеттiк қызметінің стандартына сәйкес (бұдан әрі – Стандарт) әзірленді.

2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
потребитель – физическое лицо, обратившееся за государственной услугой;
паспорт гражданина Республики Казахстан - документ, удостоверяющий личность гражданина Республики Казахстан, в том числе и за пределами Республики Казахстан;
удостоверение личности гражданина Республики Казахстан - документ, удостоверяющий личность гражданина Республики Казахстан, действительный на территории Республики Казахстан;
формуляр для изготовления документов, удостоверяющих личность гражданина Республики Казахстан - типографский бланк строгой отчетности с номером и штриховым кодом, является носителем информации, которая вносится в централизованную информационную базу данных документированного населения Республики Казахстан и используется в целях идентификации личности с выданными документами и адресно-справочной работы (далее - формуляр);
электронный формуляр для изготовления документов, удостоверяющих личность гражданина Республики Казахстан - документ строгой отчетности с номером и штриховым кодом, заполненный посредством информационной системы РП ДРН (далее – электронный формуляр). Номер электронного формуляра формируется единой информационной системой в автоматизированном режиме;
электронно-цифровая подпись (ЭЦП) - набор электронных цифровых символов, созданных средствами электронной цифровой подписи и подтверждающей достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания и применяется на этапе передачи электронной заявки на документирование в центральный узел;
структурно-функциональные единицы (СФЕ) - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные учреждения, государственные предприятия, информационные системы или подсистемы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган) с использованием информационной системы «Регистрационный пункт «Документирование и регистрация населения» (далее - РП ДРН) в центрах обслуживания населения (далее - Центр) по адресам, указанным в приложении 1 и 2Стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании пункта 10 Правил документирования населения Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2000 года № 1063.

2. Осы Регламентінде мынадай түсініктер пайдаланылады:
тұтынушы – мемлекеттік қызметке өтініш білдірген жеке адам;
Қазақстан Республикасы азаматының паспорты – Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжат, оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде;
Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі – Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын, Қазақстан Республикасының аумағында жарамды құжат;
жеке басты куәландыратын құжаттарды дайындауға арналған формуляр – жеке басты сәйкестендіру мақсатында пайдаланылатын дербес деректер туралы ақпаратты тасымалдаушы болып табылатын және халықты құжаттандыру жүйесі автоматтандырылған режимде қалыптастыратын нөмірі және штрих коды бар қатаң есептегі баспаханалық бланк (бұдан әрі - формуляр);
жеке басты куәландыратын құжаттарды дайындауға арналған электрондық формуляр – «ХҚТ ТО» ақпараттық жүйе арқылы (бұдан әрі - электрондық формуляр) толтырылған нөмірі және штрих-коды бар қатаң есептегі бланк болып табылады. Электрондық формулярдың нөмірін автоматтандырылған режимде бірыңғай ақпараттық жүйемен қалыптастырады;
электрондық-сандық қолтаңба (ЭСҚ) – электрондық сандық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың шынайылығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтінін растайтын электрондық сандық символдардың жиыны және құжаттандыруға арналған электрондық өтінімді орталық тарапқа беру сатысында қолданылады;
құрылымдық-функциялық бірліктер (ҚФБ) – мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын уәкілетті органдардың жауапты адамдары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөліністері, мемлекеттік мекемелер, мемлекеттік кәсіпорындар, ақпараттық жүйелер немесе кіші жүйелер.
3. Мемлекеттік қызметті Стандарттың 1 және 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтарында (бұдан әрi – Орталық) «Халықты құжаттандыру және тiркеу» тiркеу пунктi» ақпараттық жүйесiн (бұдан әрi – ХҚТ ТП) қолдана отырып, Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының аумақтық көші-қон полициясы бөліністері (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) көрсетедi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны iшiнара автоматтандырылған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 12 шiлдедегi № 1063 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру ережесiнің 10-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.

6. Результатом завершения государственной услуги является выдача потребителю паспорта и (или) удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственные органы и иные субъекты, участвующие в процессе предоставления государственной услуги:
1) Комитет миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (КМП) - проверка формуляров;
2) территориальные подразделения миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан (ГОРОВД) - прием и выдача документов;
3) Центр - прием и выдача документов;
4) Республиканское государственное предприятие «Информационно-производственный центр» Министерства внутренних дел Республики Казахстан (РГП «ИПЦ») - изготовление документов.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Государственная услуга оказывается в Центре по месту постоянного жительства потребителя. Прием осуществляется в рабочие дни ежедневно, без перерыва на обед в соответствии с графиком работы Центра, указанного в приложении 1 к Стандарту.
Прием осуществляется в порядке «живой» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Полная информация об оказании государственной услуги, перечень документов, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД): www.mvd.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел», департаментов внутренних дел областей, городов Астана, Алматы (далее - ДВД), Центров обслуживания населения областей, городов Астана, Алматы, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции и Центров обслуживания населения.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) со дня сдачи потребителем документов, указанных в пункте 11 Стандарта, до выдачи паспорта и (или) удостоверения личности гражданина Республики Казахстан - 30 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания потребителя в очереди при сдаче документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания потребителя при получении паспорта и (или) удостоверения личности гражданина Республики Казахстан - 30 минут.
11. Государственная услуга оказывается платно.
12. Основанием для отказа потребителю в оказании государственной услуги является не предоставление потребителем документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
13. Этапы оказания государственной услуги:
1) потребитель представляет документы, указанные в пункте 11 Стандарта в Центр сотрудникам уполномоченного органа;

6. Мемлекеттiк қызметті аяқтау нәтижесi тұтынушыға Қазақстан Республикасы азаматының паспортын және (немесе) жеке куәлiгiн беру не қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдар және өзге де субъектілер:
1) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Көші-қон полициясы комитеті (КҚПК) – формулярларды тексеру;
2) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының аумақтық көші-қон полициясы бөліністері (ҚАІІО) – құжаттарды қабылдау және беру;
3) Орталық – құжаттарды қабылдау және беру;
4) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің «Ақпараттық-өндірістік орталық» Республикалық мемлекеттік кәсіпорны («АӨО» РМК) – құжаттарды дайындау.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне талаптар
8. Мемлекеттік қызметті тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Орталықта көрсетіледі. Қабылдау жұмыс күндері күн сайын, түскі үзіліссіз, Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Орталықтың жұмыс кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.
Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетiлген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібі және құжаттардың тізімі, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінiң (бұдан әрі – ІІМ): www.mvd.kz «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімінде, облыстардың, Астана, Алматы қалалары ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі – ІІД) және облыстардың, Астана, Алматы қалалары Халыққа қызмет көрсету орталықтарының интернет-ресурсында, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және көші-қон полициясы бөліністері мен Халыққа қызмет көрсету орталықтарындағы стендiлерде орналастырылады.
10. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) тұтынушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған күнінен бастап Қазақстан Республикасы азаматының паспортын және (немесе) жеке куәлігін бергенге дейін – 30 күнтізбелік күн;
2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды тапсырған кезде тұтынушының рұқсат етiлген ең ұзақ күту уақыты - 30 минут;
3) Қазақстан Республикасы азаматының паспортын және (немесе) жеке куәлігін алған кезде тұтынушының рұқсат етiлген ең ұзақ күту уақыты - 30 минут.
11. Мемлекеттiк қызмет ақылы көрсетіледі.
12. Қазақстан Республикасының азаматтарына мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тұтынушының ұсынбауы.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды Орталыққа уәкілетті органның қызметкерлеріне ұсынады;

2) по предъявленным потребителем документам, сотрудник уполномоченного органа посредством РП ДРН производит идентификацию личности в базе данных, регистрацию заявки, заполняет электронный формуляр и выдает потребителю информационный лист для проверки правильности внесенных в него сведений;
3) проверяет заполненный электронный формуляр, заверяет ЭЦП и отправляет на центральный узел РП ДРН;
4) при оказании государственной услуги на бумажном носителе, заполняет формуляр, проставляет персональный код, дату, подпись и выдает потребителю корешок формуляра;
5) оформленные формуляры на бумажном носителе направляет в КМП в соответствии с требованиями приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 ноября 2011 года № 631 «О некоторых вопросах документирования и регистрации населения Республики Казахстан» (далее – приказ МВД от 28 ноября 2011 года № 631), зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7324.
6) КМП проверяет правильность и обоснованность заполнения формуляров в электронном и бумажном виде;
7) после проверки формуляры направляются для изготовления в РПГ «ИПЦ», а формуляры, требующие доработки направляются в территориальные подразделения миграционной полиции;
8) РГП «ИПЦ» изготавливает и отправляет готовые документы в Центр;
9) сотрудник уполномоченного органа выдает потребителю изготовленные документы посредством РП ДРН, по месту заполнения электронного формуляра.
10) после выдачи потребителю изготовленных документов, электронные и бумажные формуляры вливаются в картотеку в соответствии с требованиями приказа МВД от 28 ноября 2011 года № 631.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
13. Прием документов осуществляется в операционном зале Центра посредством «рабочих мест» РП ДРН, на которых указывается фамилия, имя, отчество (при наличии) и должность сотрудника уполномоченного органа.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной полиции городского, районного, районного (в городе), поселкового управления (отдела) органов внутренних дел;
2) сотрудник городского, районного, районного (в городе) Центра обслуживания населения;
3) сотрудник управления миграционной полиции Департамента внутренних дел области, городов Астаны и Алматы (далее - УМП);
4) сотрудник КМП;
5) РГП «ИПЦ».
15. Требования к информационной безопасности:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);

2) тұтынушы ұсынған құжаттар бойынша уәкілетті органның қызметкері ХТҚ ТП арқылы деректер базасында жеке басты сәйкестендіруді, өтінімді тіркеуді жүргізеді, электрондық формулярды толтырады және енгізілген мәліметтердің дұрыстығын тексеру үшін тұтынушыға ақпараттық парақты береді;
3) толтырылған электрондық формулярды тексереді, ЭСҚ-ны растайды және ХТҚ ТП орталық торабына жібереді;
4) мемлекеттік қызметті қағаз тасымалдағышта көрсету кезінде формулярды толтырады, дербес кодты, күнін, қолын қояды және тұтынушыға формулярдың түбіртегін береді;
5) қағаз тасымалдағышта ресімделген формулярларды нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7324 тіркелген «Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеудің кейбір мәселелері туралы» Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 28 қарашадағы № 631 бұйрығына сәйкес (бұдан әрі – ІІМ-нің 2011 жылғы 28 қарашадағы № 631 бұйрығы) КҚПК-ге жібереді;
6) КҚПК электрондық және қағаз түріндегі формулярларды толтырудың дұрыстығы мен негізділігін тексереді;
7) тексерілгеннен кейін формулярлар дайындау үшін «АӨО» РМК-ға жіберіледі, ал толықтыруды қажет ететін формулярлар аумақтық көші-қон полициясы бөліністеріне жіберіледі;
8) «АӨО» РМК құжаттарды дайындайды және дайын құжаттарды Орталыққа жібереді;
9) уәкілетті органның қызметкері электрондық формулярдың толтырылған жері бойынша дайындалған құжаттарды тұтынушыға ХТҚ ТП арқылы береді;
10) тұтынушыға дайындалған құжаттар берілгеннен кейін электрондық және қағаз формулярлар ІІМ-нің 2011 жылғы 28 қарашадағы № 631 бұйрығының талаптарына сәйкес картотекаға қосылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттердің
(өзара іс-қимылдың) сипаттамасы
13. Құжаттарды қабылдау Орталықтың операциялық залдарында орналасқан ХТҚ ТП «жұмыс орындары» арқылы жүзеге асырылады, оларда уәкілетті орган қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мына ҚФБ қатысады:
1) ішкі істер органдарының қалалық, аудандық, аудандық (қалада), кенттік басқармасы (бөлімі) көші-қон полициясы бөлімінің (бөлімшесінің, тобының) қызметкері;
2) қалалық, аудандық, аудандық (қалада) Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері;
3) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ішкі істер департаменттері (бұдан әрі – ІІД) көші-қон полициясы басқармасының қызметкері;
4) КҚПК-нің қызметкері;
5) «АӨО» РМК.
15. Ақпараттық қауіпсіздікке талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты санкцияланбаған алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты санкцияланбаған өзгертуден қорғау);

3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
16. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока их выполнения приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной
услуги «Выдача паспортов, удостоверений
личности граждан Республики Казахстан»
Описание
последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональной единицы.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование
СФЕ
Центр,
ГОРОВД
Центр,
ГОРОВД
Центр, ГОРОВД
УМП
КМП
КМП
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Прием пакета
документов
потребителя.
В случае не
предъявления
потребителем
одного из
документов,
предусмо-
тренных
пунктом 11
Стандарта,
документы
возвращаются
потребителю
Проверка
по базе
данных,
регистра-
ция
заявки,
заполне-
ние элек-
тронного
формуля-
ра, фото-
графиро-
вание,
заверение
ЭЦП.
При за-
полнении
бумажного
форму-
ляра,
проста-
вление
персо-
нального
кода,
даты и
подписи
Формирование
реестра
ГОРОВД в 3-х
экземплярах,
первый из
которых
приобщается
к номенкла-
турному
делу, второй
и третий -
передаются
вместе с
формулярами
в УМП (на
бумажном
носителе).
Оформленный
электронный
формуляр
передается
для проверки
в УМП
посредством
кода
«рабочего
места» РП
ДРН
Проверка
и обос-
нован-
ности
заполне-
ния
форму-
ляров,
формиро-
вание
сводного
реестра
в 3-х
экзем-
плярах,
первый
приобща-
ется к
номен-
клатур-
ному
делу
второй и
третий
вместе с
район-
ными
реест-
рами и
формуля-
рами -
направ-
ляются в
КМП (на
бумажном
носите-
ле)
После
проверки
обосно-
ванности
заполне-
ния
элек-
тронный
формуляр
отправ-
ляется
на цен-
тральный
узел РП
ДРН
Регистрация
полученных
из УМП сводных
реестров в
книге учета
входящих
сводных
реестров из
УМП ДВД
(на бумажном носителе)
Проверка
правиль-
ности и
обоснован-
ности
заполнения
формуля-
ров, в том
числе на
бумажном
носителе,
включенных
в сводный
реестр
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоряди-
тельное
решение)
Регистрация
обращения
потребителя.
Возврат
неполного
пакета
документов
потребителю
Выдача
потреби-
телю
талона
электрон-
ной
регистра-
ции
заявки.
Выдача
корешка
формуляра
потреби-
телю
Реестр
Сводный
реестр
Входящий
номер
регистрации
Заверение
сводного
реестра
подписью
5
Сроки
исполнения
30 минут
30 минут
Для 1 и 2
категорий
срочности –
1 рабочий
день, для 3
категории –
2 рабочих
дня, в общем
порядке – 5
рабочих дней
Для 1 и
2 кате-
горий
срочнос-
ти – 1
рабочий
день,
для 3
катего-
рии – 2
рабочих
дня, в
общем
порядке
– 5
рабочих
дней
1 день
Для 1 и 2
категорий
срочности
– 1 рабо-
чий день,
для 3
категории
– 2 рабо-
чих дня, в
общем
порядке –
5 рабочих
дней
Продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
7
8
9
10
11
12
13
14
2
КМП
РГП «ИПЦ»
КМП
КМП
УМП
УМП
ГОРОВД
Центр
3
Приобще-
ние
первого
экзем-
пляра
сводного
реестра с
районными
реестрами
к номенк-
латурному
делу,
направле-
ние
второго
экземпля-
ра вместе
с
районными
реестрами
и форму-
лярами в
РГП «ИПЦ»
Изготовле-
ние
документов,
направление
их вместе с
формуляра-
ми,
реестром
изготовлен-
ных доку-
ментов и
экземпляром
сводного
реестра в
КМП
Регистра-
ция
реестров
изготовле-
нных
доку-
ментов,
формиро-
вание
реестра на
отправку
Направле-
ние
реестра
на
отправку
вместе с
реестрами
изгото-
вленных
докумен-
тов,
готовыми
докумен-
тами,
формуля-
рами, и
для офор-
мленных
на
бумажном
носителе
- экзем-
пляром
сводного
реестра
вместе с
районными
в УМП
Приобще-
ние
реестра
на
отправку
и
третьего
экзем-
пляра
сводного
реестра
в номен-
клатур-
ное дело
Направ-
ление
реестров
изгото-
вленных
докумен-
тов,
вместе с
готовыми
докумен-
тами,
формуля-
рами, и
экзем-
пляром
реестра
ГОРОВД в
ГОРОВД
Направ-
ление
реестров
изгото-
вленных
докумен-
тов
вместе с
готовыми
докумен-
тами,
формуля-
рами в
Центр
обслужи-
вания
населе-
ния.
Внесение
формуля-
ров в
карто-
теку
ГОРОВД
Выдача
потреби-
телю
изгото-
вленных
докумен-
тов
4
Сопрово-
дительное
письмо
Готовые
документы
Реестр на
отправку
Направле-
ние
реестра
на
отправку
в УМП
Сопрово-
дитель-
ный
реестр
Сопрово-
дитель-
ный
реестр
Сопрово-
дитель-
ный
реестр
Сопрово-
дительный
реестр
5
1 день
Для 1
категории
срочности –
1 рабочий
день, для 2
категории –
до 3
рабочих
дней, для 3
категории –
до 5
рабочих
дней, в
общем
порядке –
до 10
рабочих
дней
Для 1, 2 и
3
категорий
срочности
– ежеднев-
но, в
общем
порядке до
5 рабочих
дней
Для 1, 2
и 3
категорий
срочности
– ежед-
невно, в
общем
порядке
до 5
рабочих
дней
1 день
1 день
1 день
10 минут
Варианты использования.
Таблица 2. Основной процесс – оформление паспортов,
удостоверений личности гражданам Республики Казахстан.
Основной процесс (ход, поток работ)
ГОРОВД, Центр
УМП
УМП
РГП «ИПЦ»

3) қол жетімділік (ақпарат пен ресурстарды санкцияланбаған ұстап қалудан қорғау).
16. Әрбір ҚФБ-ның әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) бірізділігі мен өзара іс-қимылының кестелік сипаттамасы олардың орындау мерзімін көрсете отырып, осы Регламентте 1-қосымшада келтірілген.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық бірізділігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланыс сызбасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
«Қазақстан Республикасының азаматтарына
паспорттар, жеке куәлiктер беру»
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) бірізділігінің сипаттамасы
және өзара іс-қимылы
1-кесте. Құрылымдық-функциялық бірліктің әрекеттерінің сипаттамасы.
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының)  әрекеттері
1
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ-ның атауы
Орталық, ҚАІІО
Орталық, ҚАІІО
Орталық, ҚАІІО
КҚПБ
КҚПК
КҚПК
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушының құжаттар пакетін қабылдау
Тұтынушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін ұсынудан бас тарту кезінде, құжаттар тұтынушыға қайтарылады
Деректер базасы бойынша тексеру, өтінімді тіркеу, электрондық формулярды толтыру, фотосуретке түсіру, ЭСҚ-ны растау.
Қағаз формуляр толтырылған кезде дербес кодын, күнін және қолын қою.
ҚАІІО-да 3 данада тізілім қалыптастыру, оның біріншісі номенклатуралық іске тігіледі, екіншісі және үшіншісі - формулярлармен бірге КҚПБ-ға (қағаз тасымалдағышта) беріледі.
Ресімделген электрондық формуляр тексеру үшін КҚПБ-ға ХТҚ ТП «жұмыс орнының» коды арқылы беріледі
Формулярларды толтырудың негізділігін тексеру, 3 данада жиынтық тізілім қалыптастыру, біріншісі номенклатуралық іске тігіледі, екіншісі және үшіншісі аудандық тізілімдермен және формулярлармен бірге КҚПК-ге (қағаз тасымалдағышта) жіберіледі.
Толтырылуының негізділігі тексерілгеннен кейін электрондық формуляр ХТҚ ТП-ның орталық торабына жіберіледі.
КҚПБ-дан алынған жиынтық тізілімдерді ІІД КҚПБ-дан кіріс жиынтық тізілімдерді есепке алу кітабында тіркеу (қағаз тасымалдағышта)
Жиынтық тізілімге енгізілген формулярларды, оның ішінде қағаз тасымалдағышта, толтырудың дұрыстығы мен негізділігін тексеру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешімдер)
Тұтынушының өтінішін тіркеу
Тұтынушыға толық емес құжаттардың пакетін қайтару
Тұтынушыға өтінімді электрондық тіркеу талонын беру.
Тұтынушыға формулярдың түбіртегін беру
Тізілім
Жиынтық тізілім
Кіріс тіркеу
нөмірі
Жиынтық тізілімді қолтаңбамен растау
5
Орындау мерзімдері
30 минут
30 минут
1 және 2-санаттағы жеделдік үшін – 1 жұмыс күні,
3-санат үшін – 2 жұмыс күні, жалпы тәртіппен – 5 жұмыс күні
1 және 2-санаттағы жеделдік үшін – 1 жұмыс күні,
3-санат үшін – 2 жұмыс күні, жалпы тәртіппен – 5 жұмыс күні
1 күн
1 және 2-санаттағы жеделдік үшін – 1 жұмыс күні,
3-санат үшін – 2 жұмыс күні, жалпы тәртіппен – 5 жұмыс күні
1-кестенің жалғасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағынының) әрекеттері
1
7
8
9
10
11
12
13
14
2
КҚПК
«АӨО» РМК
КҚПК
КҚПК
КҚПБ
КҚПБ
ҚАІІО
Орталық
3
Аудандық тізілімдермен бірге жиынтық тізілімнің бірінші данасын номенклатуралық іске тігу, екінші данасын аудандық тізілімдермен және формулярлармен бірге «АӨО» РМК-ға жіберу
Құжаттарды дайындау, оларды формулярлармен, дайындалған құжаттардың тізілімімен және жиынтық тізілімнің данасымен бірге КҚПК-ге жіберу
Дайындалған құжаттардың тізілімдерін тіркеу, жіберуге арналған тізілім қалыптастыру
Жіберуге арналған тізілімді дайындалған құжаттардың тізілімдерімен, дайын құжаттармен, формулярлармен және қағаз тасымалдағышта ресімделгендер үшін – жиынтық тізілімнің данасымен бірге аудандықтармен бірге КҚПБ-ға жіберу
Жіберуге арналған тізілімді және жиынтық тізілімнің үшінші данасын номенклатуралық іске тігу
Дайындалған құжаттардың тізілімін дайын құжаттармен, формулярлар-мен және ҚАІІО тізілімінің данасымен бірге ҚАІІО-ға жіберу
Дайындалған құжаттардың тізілімін дайын құжаттармен, формулярлармен бірге халыққа қызмет көрсету орталықтарына жіберу.
Формулярларды ҚАІІО-ның картотекасына енгізу
Тұтынушыға дайындалған құжаттарды беру
4
Ілеспе хат
Дайын құжаттар
Жіберуге арналған тізілім
Тізілімді жіберу үшін КҚПБ-ға жолдау
Ілеспе тізілім
Ілеспе тізілім
Ілеспе тізілім
Ілеспе тізілім
5
1 күн
1-санаттағы жеделдік үшін – 1 жұмыс күні,
2-санат үшін – 3 жұмыс күніне дейін,
3-санат үшін – 5 жұмыс күніне дейін, жалпы тәртіппен – 10 жұмыс күніне дейін
1, 2, 3-санаттардағы жеделдік үшін – күн сайын, жалпы тәртіппен – 5 жұмыс күніне дейін
1, 2, 3-санаттардағы жеделдік үшін – күн сайын, жалпы тәртіппен – 5 жұмыс күніне дейін
1 күн
1 күн
1 күн
10 минут
Пайдалану нұсқалары.
2-кесте. Негізгі үдеріс – Қазақстан Республикасы азаматтарына паспорттар жеке куәліктер ресімдеу
Негізгі үдерістіңұмыс барысының, ағынының) әрекеттері
ҚАІІО, Орталық
КҚПБ
КҚПБ
«АӨО» РМК

1. Прием и проверка
полноты
предъявленного пакета
документов
потребителя
4. Проверка
правильности и
обоснованности
заполнения
формуляра,
формирование
сводного реестра в
3-х экземплярах,
первый
приобщается к
номенклатурному
делу второй и
третий -
направляются вместе
с формулярами в КМП
5. Регистрация
полученных из
УМП сводных
реестров в книге
учета входящих
сводных реестров
из УМП ДВД
8. Изготовление
документов,
направление
их вместе с
формулярами,
реестром
изготовленных
документов и
экземпляром
сводного реестра в
КМП
2. Идентификацию
личности по базе
данных, регистрация
заявки, заполнение,
заверение
электронного
формуляра ЭЦП.
Выдача потребителю
талона регистрации.
11. Приобщение
реестра на отправку
и третьего
экземпляра сводного
реестра в
номенклатурное дело
6. Проверка
правильности и
обоснованности
заполнения
формуляров, в
том числе на
бумажном
носителе,
включенных в
сводный реестр,
проверка
потребителей по
базе данных на
лиц, находящихся
в розыске
3. Формирование
реестра ГОРОВД в
3-х экземплярах,
первый приобщается к
номенклатурному
делу, второй и третий
- направляются вместе
с бумажными
формулярами в УМП.
Оформленный
электронный формуляр
отправляется на
центральный узел РП
ДРН посредством кода
РП ДРН.
12. Направление
реестров
изготовленных
документов, вместе
с готовыми
документами,
формулярами, и
экземпляром реестра
ГОРОВД в ГОРОВД
7. Приобщение
первого
экземпляра
сводного реестра
с одним
экземпляром
районного
реестра к
номенклатурному
делу,
направление
второго
экземпляра
вместе с
районными
реестрами и
формулярами в
РГП «ИПЦ»
13. Направление
реестров
изготовленных
документов, вместе
с готовыми
документами,
формулярами в ЦОН.
Внесение формуляров в
картотеку ГОРОВД
9. Регистрация
реестров
изготовленных
документов,
формирование
реестра на
отправку
14. Выдача
потребителю
изготовленных
документов
10. Направление
реестра на
отправку вместе
с реестрами
изготовленных
документов,
готовыми
документами,
формулярами, и
для оформленных
на бумажном
носителе
экземпляром
сводного реестра
вместе с
районными в УМП
Таблица 3. Альтернативный процесс -
отказ в оформлении документов гражданам Республики Казахстан.
Основной процесс (ход, поток работ)
ГОРОВД
УМП
КМП
1. Прием и проверка
полноты пакета
документов
потребителя
4. Проверка правильности и
обоснованности заполнения
формуляра, формирование
сводного реестра в 3-х
экземплярах, первый
приобщается к
номенклатурному делу второй
и третий - направляются
вместе с формулярами в КМП
5. Регистрация полученных из
УМП сводных
реестров в книге учета
входящих сводных реестров из
УМП ДВД

1. Тұтынушы ұсынған құжаттар пакетін қабылдау және тексеру
4. Формулярды толтырудың дұрыстығы мен негізділігін тексеру, 3 данада жиынтық тізілім қалыптастыру, біріншісі номенклатуралық іске тігіледі, екіншісі және үшіншісі формулярлармен бірге КҚПК-ге жіберіледі.
5. КҚПБ-дан алынған жиынтық тізілімдерді ІІД КҚПБ-дан кіріс жиынтық тізілімдерді есепке алу кітабына тіркеу
8. Құжаттарды дайындау, оларды формулярлармен, дайындалған құжаттардың тізілімімен және жиынтық тізілімнің данасымен бірге КҚПК-ге жіберу.
2. Деректер базасы бойынша жеке басты сәйкестендіру, өтінімді тіркеу, толтыру, электрондық формулярды ЭСҚ-мен растау. Тұтынушыға тіркеу талонын беру.
11. Жіберуге арналған тізілімді және жиынтық тізілімнің үшінші данасын номенклатуралық іске тігу
6. Жиынтық тізілімге енгізілген формулярларды, оның ішінде қағаз тасымалдағышта, толтырудың дұрыстығы мен негізділігін тексеру, іздестірудегілердің деректер базасы бойынша тұтынушыларды тексеру
3. ҚАІІО-ның тізілімін 3 данада қалыптастыру, біріншісі номенклатуралық іске тігіледі, екіншісі және үшіншісі қағаз формулярлармен бірге КҚПБ-ға жіберіледі.
Ресімделген электрондық формуляр ХТҚ ТП-ның коды арқылы ХТҚ ТП-ның орталық торабына жіберіледі.
12. Дайындалған құжаттардың тізілімдерін дайын құжаттармен, формулярлармен және ҚАІІО тізілімінің данасымен бірге ҚАІІО-ға жіберу
7. Жиынтық тізілімнің бірінші данасын аудандық тізілімнің бір данасымен номенклатуралық іске тігу, екінші данасын аудандық тізілімдермен және формулярлармен бірге «АӨО» РМК-ға жіберу
13. Дайындалған құжаттардың тізілімдерін дайын құжаттармен, формулярлармен бірге ХҚКО-ға жіберу. Формулярларды ҚАІІО-ның картотекасына енгізу
9. Дайындалған құжаттардың тізілімін тіркеу, жіберуге арналған тізілім қалыптастыру
14. Тұтынушыға дайындалған құжаттарды беру
10. Жіберуге арналған тізілімді дайындалған құжаттардың тізілімдерімен, дайын құжаттармен, формулярлармен және қағаз тасымалдағышта ресімделгендер үшін – жиынтық тізілімнің данасымен бірге аудандықтармен бірге КҚПБ-ға жіберу
3-кесте. Баламалы үдеріс - Қазақстан Республикасының азаматтарына құжаттар ресімдеуден бас тарту.
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚАІІО
КҚПБ
КҚПК
1. Тұтынушының құжаттар пакетін қабылдау және тексеру
4. Формулярды толтырудың дұрыстығы мен негізділігін тексеру, 3 данада жиынтық тізілім қалыптастыру, біріншісі номенклатуралық іске тігіледі, екіншісі және үшіншісі формулярлармен бірге КҚПК-ге жіберіледі.
5. КҚПБ-дан алынған жиынтық тізілімдерді ІІД КҚПБ-дан кіріс жиынтық тізілімдерді есепке алу кітабына тіркеу

2. Идентификация
личности по базе
данных, регистрация
заявки, заполнение,
заверение
электронного
формуляра ЭЦП.
Выдача потребителю
талона регистрации.
8. Направление формуляра в
ГОРОВД
6. Проверка правильности и
обоснованности
заполнения формуляров, в том
числе на бумажном носителе,
включенных в сводный реестр,
проверка потребителей по
базе данных
3. Формирование
реестра ГОРОВД в 3-х
экземплярах, первый
приобщается к
номенклатурному делу,
второй и третий -
направляются вместе с
формулярами в УМП
7. При выявлении фактов
необоснованного
документирования – возврат
формуляра в УМП,
9. Уничтожение либо
аннулирование
формуляра,
составление акта об
уничтожении и
приобщение его к
номенклатурному делу
на бумажном носителе
Приложение 2
к регламенту оказания государственной
услуги «Выдача паспортов, удостоверений
личности граждан Республики Казахстан»
Схема,
отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
Приложение 2
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 11 июля 2012 года № 394
Регламент государственной услуги «Выдача временных удостоверений личности гражданам Республики Казахстан»
1. Основные понятия
1. Регламент государственной услуги «Выдача временных удостоверений личности гражданам Республики Казахстан»» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах», стандарта государственной услуги «Выдача временных удостоверений личности гражданам Республики Казахстан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2121 (далее – Стандарт).
2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
потребитель – физическое лицо, обратившееся за государственной услугой;
временное удостоверение личности – документ, который выдается гражданам Республики Казахстан при утрате удостоверения личности, его недействительности либо отсутствия;
структурно-функциональные единицы (СФЕ) – ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или подсистемы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган) в центрах обслуживания населения (далее - Центр) по адресам, указанным в приложении 1 и 2 Стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.

2. Деректер базасы бойынша жеке басты сәйкестендіру, өтінімді тіркеу, толтыру, электрондық формулярды ЭСҚ-мен растау.
Тұтынушыға тіркеу талонын беру
8. Формулярды ҚАІІО-ға жіберу
6. Жиынтық тізілімге енгізілген формулярларды, оның ішінде қағаз тасымалдағышта, толтырудың дұрыстығы мен негізділігін тексеру, деректер базасы бойынша тұтынушыларды тексеру
3. ҚАІІО-да 3 данада тізілім қалыптастыру, біріншісі номенклатуралық іске тігіледі, екіншісі және үшіншісі формулярлармен бірге КҚПБ-ға жіберіледі.
7. Негізсіз құжаттандыру фактілері анықталған кезде – формулярды КҚПБ-ға қайтару
9. Формулярды жою немесе күшін жою, жою туралы акт жасау және оны қағаз тасымалдағышта номенклатуралық іске тігу
«Қазақстан Республикасының азаматтарына
паспорттар, жеке куәлiктер беру»
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік
әрекеттердің логикалық бірізділігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланыс
сызбасы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2012 жылғы 11 шілдедегі
№ 394 бұйрығына
2-қосымша
«Қазақстан Республикасының азаматтарына уақытша
жеке куәлiктер беру» мемлекеттiк қызметінің
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының азаматтарына уақытша жеке куәлiктер беру» мемлекеттiк қызметінің регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңы 9-1-бабының 4-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2121 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының азаматтарына уақытша жеке куәлiктер беру» мемлекеттiк қызметінің стандартына сәйкес (бұдан әрі – Стандарт) әзірленді.
2. Осы Регламентінде мынадай түсініктер пайдаланылады:
тұтынушы – мемлекеттік қызметке өтініш білдірген жеке адам;
уақытша жеке куәлік – Қазақстан Республикасының азаматтарына жеке куәлігі жоғалған, ол жарамсыз не болмаған кезде берілетін құжат;
құрылымдық-функциялық бірліктер (ҚФБ) – мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын уәкілетті органдардың жауапты адамдары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөліністері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе кіші жүйелер.
3. Мемлекеттік қызметті Стандарттың 1 және 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша халыққа қызмет көрсету орталықтарында (бұдан әрi – Орталық) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының аумақтық көші-қон полициясы бөліністері (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) көрсетедi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны автоматтандырылмаған.

5. Государственная услуга осуществляется на основании пункта 25 Правил документирования населения Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2000 года № 1063.
6. Результатом завершения государственной услуги является выдача потребителю временного удостоверения личности гражданина Республики Казахстан, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственные органы и иные субъекты, участвующие в процессе предоставления государственной услуги:
1) территориальные подразделения миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан (ГОРОВД) – оформление временного удостоверения личности гражданина Республики Казахстан;
2) Центр – прием и выдача временного удостоверения личности гражданина Республики Казахстан.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Государственная услуга оказывается в Центре по месту постоянного жительства потребителя. Прием осуществляется в рабочие дни ежедневно, без перерыва на обед в соответствии с графиком работы Центра, указанного в приложении 1 к Стандарту.
Прием осуществляется в порядке «живой» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Полная информация об оказании государственной услуги, перечень документов, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД): www.mvd.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел», департаментов внутренних дел областей, городов Астана, Алматы (далее - ДВД), Центров обслуживания населения областей, городов Астана, Алматы, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции и Центров обслуживания населения.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) со дня сдачи потребителем документов, указанных в пункте 11 Стандарта до выдачи временного удостоверения личности гражданина Республики Казахстан – 1 рабочий день;
2) максимально допустимое время ожидания потребителя в очереди при сдаче документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания потребителя при получении временного удостоверения личности гражданина Республики Казахстан - 30 минут.
11. Государственная услуга оказывается платно.
12. Основанием для отказа потребителю в оказании государственной услуги, является не предоставление им документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
13. Этапы оказания государственной услуги:
1) представление потребителем в Центр документов, указанных в пункте 11 Стандарта;

5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 12 шiлдедегi № 1063 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру ережесiнің 25-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызметті аяқтау нәтижесi тұтынушыға Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлiгiн беру не қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдар және өзге де субъектілер:
1) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының аумақтық көші-қон полициясы бөліністері (ҚАІІО) – Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлiгiн ресімдеу;
2) Орталық – қабылдау және Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлiгiн беру.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне талаптар
8. Мемлекеттік қызметті тұтынушының тұрғылықты жері бойынша Орталықта көрсетіледі. Қабылдау жұмыс күндері күн сайын, түскі үзіліссіз, Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Орталықтың жұмыс кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.
Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетiлген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібі және құжаттардың тізімі, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінiң (бұдан әрі – ІІМ): www.mvd.kz «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімінде, облыстардың, Астана, Алматы қалалары ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі – ІІД) және облыстардың, Астана, Алматы қалалары Халыққа қызмет көрсету орталықтарының интернет-ресурсында, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және уәкілетті орган мен Орталықтардағы стендiлерде орналастырылады.
10. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) тұтынушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін бергенге дейін – 1 жұмыс күні;
2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды тапсырған кезде тұтынушының рұқсат етiлген ең ұзақ күту уақыты - 30 минут;
3) Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін алған кезде тұтынушының рұқсат етiлген ең ұзақ күту уақыты - 30 минут.
11. Мемлекеттiк қызмет ақылы көрсетіледі.
12. Қазақстан Республикасының азаматтарына мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды оның ұсынбауы болып табылады.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушымен Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды Орталыққа ұсыну;

2) выдача талона регистрации потребителю;
3) оформление потребителю временного удостоверения личности;
4) выдача потребителю временного удостоверения личности.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. Прием документов осуществляется в операционном зале Центра посредством «рабочих мест» РП ДРН, на которых указывается фамилия, имя, отчество (при наличии) и должность сотрудника.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной полиции городского, районного, районного (в городе), поселкового управления (отдела) органов внутренних дел;
2) сотрудник Центра области, городов Астаны и Алматы.
16. Требования к информационной безопасности:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
17. Табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока их выполнения приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной
услуги «Выдача временного удостоверения
личности гражданина Республики Казахстан»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональной единицы.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Центр
ГОРОВД
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием и проверка
пакета документов
потребителя
Оформление
временного
удостоверения
личности гражданина
Республики Казахстан,
проставление даты,
должности и подписи
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-
распорядительное решение)
Выдача временного
удостоверения
личности гражданина
Республики Казахстан
Регистрация в журнале
учета выдачи
временного
удостоверения
личности гражданина
Республики Казахстан
5
Сроки исполнения
10 минут
1 рабочий день
Варианты использования.
Таблица 2. Основной процесс – оформление временного
удостоверения личности гражданина Республики Казахстан.
Основной процесс (ход, поток работ)
Центр
ГОРОВД
1. Прием и проверка пакета документов
потребителя
2. Оформление временного удостоверения
личности гражданина Республики
Казахстан, проставление даты, должности
и подписи

2) тұтынушыға тіркеу талонын беру;
3) тұтынушыға уақытша жеке куәлігін ресімдеу;
4) тұтынушыға уақытша жеке куәлігін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттердің
(өзара іс-қимылдың) сипаттамасы
14. Құжаттарды қабылдау Орталықтың операциялық залдарында орналасқан ХТҚ ТП «жұмыс орындары» арқылы жүзеге асырылады, оларда қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы көрсетіледі.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мына ҚФБ қатысады:
1) ішкі істер органдарының қалалық, аудандық, аудандық (қалада), кенттік басқармасы (бөлімі) көші-қон полициясы бөлімінің (бөлімшесінің, тобының) қызметкері;
2) облыстардың, Астана және Алматы қалалары Орталықтарының қызметкері.
16. Ақпараттық қауіпсіздікке талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты санкцияланбаған алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты санкцияланбаған өзгертуден қорғау);
3) қол жетімділік (ақпарат пен ресурстарды санкцияланбаған ұстап қалудан қорғау).
17. Әрбір ҚФБ-ның әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) бірізділігі мен өзара іс-қимылының кестелік сипаттамасы олардың орындау мерзімін көрсете отырып, осы Регламентте 1-қосымшада келтірілген.
18. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық бірізділігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланыс сызбасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
«Қазақстан Республикасының
азаматтарына уақытша жеке
куәлiктер беру» мемлекеттiк қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) бірізділігінің сипаттамасы
және өзара іс-қимылы
1-кесте. Құрылымдық-функциялық бірліктің әрекеттерінің сипаттамасы.
Негізгі үдерістіңұмыс барысының, ағынының) әрекеттері
1
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
2
ҚФБ-ның атауы
Орталық
ҚАІІО
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушының құжаттар пакетін қабылдау және тексеру
Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін ресімдеу, күнін, лауазымын және қолын қою
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін беру
Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін беруді есепке алу журналында тіркеу
5
Орындау мерзімдері
10 минут
1 жұмыс күні
Пайдалану нұсқалары.
2-кесте. Негізгі үдеріс – Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін ресімдеу.
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
Орталық
ҚАІІО
1. Тұтынушының құжаттар пакетін қабылдау және тексеру
2. Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін ресімдеу, күнін, лауазымын және қолын қою

4. Выдача временного удостоверения
личности гражданина Республики
Казахстан
3. Регистрация в журнале учета выдачи
временного удостоверения личности
гражданина Республики Казахстан
Таблица 3. Альтернативный процесс - отказ в оформлении
временного удостоверения личности гражданина Республики Казахстан.
Основной процесс (ход, поток работ)
Центр
ГОРОВД
1. Прием и проверка пакета документов
потребителя
2. Проверка правильности и
обоснованности предоставленных
потребителем документов на получение
временного удостоверения личности
гражданина Республики Казахстан
4. Возврат документов потребителю
3. При выявлении фактов не
предоставления потребителем одного из
документов, указанных в пункте 11
Стандарта, пакет документов возвращается
в Центр.
Приложение 2
к регламенту оказания государственной
услуги «Выдача временного удостоверения
личности гражданина Республики Казахстан»
Схема,
отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
Приложение 3
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 11 июля 2012 года № 394
Регламент
государственной услуги «Регистрация граждан
Республики Казахстан по месту жительства»
1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги «Регистрация граждан Республики Казахстан по месту жительства» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах», стандарта государственной услуги «Регистрация граждан Республики Казахстан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2121 (далее – Стандарт).
2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
потребитель – физические и юридические лица, обратившиеся за государственной услугой;
регистрация граждан Республики Казахстан по месту жительства – учет граждан Республики Казахстан, постоянно проживающих на ее территории и прибывших на постоянное жительство из-за пределов Республики Казахстан;
структурно-функциональные единицы (СФЕ) – ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или подсистемы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган) с использованием информационной системы «Регистрационный пункт «Документирование и регистрация населения» (далее - РП ДРН) в центрах обслуживания населения (далее - Центр).

4. Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін беру
3. Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін беруді есепке алу журналында тіркеу
3-кесте. Баламалы үдеріс - Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін ресімдеуден бас тарту.
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
Орталық
ҚАІІО
1. Тұтынушының құжаттар пакетін қабылдау және тексеру
2. Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігін алуға тұтынушы ұсынған құжаттардың дұрыстығы мен негізділігін тексеру
4. Тұтынушыға құжаттарды қайтару
3. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін тұтынушының ұсынбау фактілері анықталған кезде құжаттар пакеті Орталыққа қайтарылады.
«Қазақстан Республикасының
азаматтарына уақытша жеке
куәлiктер беру» мемлекеттiк қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік
әрекеттердің логикалық бірізділігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланыс
сызбасы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2012 жылғы 11 шілдедегі
№ 394 бұйрығына
3-қосымша
«Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша
тіркеу» мемлекеттiк қызметінің
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу» мемлекеттiк қызметінің регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңы 9-1-бабының 4-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2121 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу» мемлекеттiк қызметінің стандартына сәйкес (бұдан әрі – Стандарт) әзірленді.
2. Осы Регламентінде мынадай түсініктер пайдаланылады:
тұтынушы – мемлекеттік қызметке өтініш білдірген жеке және заңды тұлғалар;
Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жерi бойынша тiркеу – Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын оның және Қазақстан Республикасынан тыс жерлерден тұрақты тұру үшін келген азаматтарды есепке алу;
құрылымдық-функциялық бірліктер (ҚФБ) – мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын уәкілетті органдардың жауапты адамдары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөліністері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе кіші жүйелер.
3. Мемлекеттік қызметті Халыққа қызмет көрсету орталықтарында (бұдан әрi – Орталық) «Халықты құжаттандыру және тiркеу» тiркеу пунктi» ақпараттық жүйесiн (бұдан әрi – ХҚТ ТП) қолдана отырып, Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының аумақтық көші-қон полициясы бөліністері (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) көрсетедi.

4. Форма оказываемой государственной услуги: автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании пункта 3 Правил регистрации внутренних мигрантов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 декабря 2011 года № 1427.
6. Результатом завершения государственной услуги является внесение сведений в информационную систему РП ДРН и произведение перезаписи юридического адреса потребителя в удостоверении личности с электронным носителем, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственные органы и иные субъекты, участвующие в процессе предоставления государственной услуги:
1) территориальные подразделения миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан (ГОРОВД) – оформление регистрации по месту жительства;
2) Центр – прием и выдача документов о регистрации гражданина Республики Казахстан по месту жительства.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Государственная услуга оказывается в Центре по месту постоянного жительства потребителя. Прием осуществляется в рабочие дни ежедневно без перерыва на обед, в соответствии с графиком работы Центра, указанным в приложении 1 к Стандарту.
Прием осуществляется в порядке «живой» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Полная информация об оказании государственной услуги, перечень документов, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД): www.mvd.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел», департаментов внутренних дел областей, городов Астана, Алматы (далее - ДВД), Центров обслуживания населения областей, городов Астана, Алматы, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции и Центров обслуживания населения.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) со дня сдачи потребителем документов, указанных в пункте 11 Стандарта, до оформления потребителю регистрации по месту жительства – 1 рабочий день;
2) максимально допустимое время ожидания потребителя в очереди при сдаче документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания потребителя при получении готовых документов - 30 минут.
11. Государственная услуга оказывается платно.
12. Основанием для отказа потребителю в оказании государственной услуги, является не предоставление им документов, указанных в пункте 11 Стандарта.
13. Этапы оказания государственной услуги:
1) представление потребителем документов, указанных в пункте 11 Стандарта;

4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: iшiнара автоматтандырылған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 1 желтоқсандағы № 1427 қаулысымен бекітілген Ішкі мигранттарды тіркеу қағидаларының 3-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызметтің аяқталу нәтижесi ХТҚ ТП-ның ақпараттық жүйесіне мәліметтер енгізу және электрондық тасымалдағышы бар жеке куәлікке тұтынушының заңды мекенжайын қайта жазуды жүргізу не қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдар және өзге де субъектілер:
1) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының аумақтық көші-қон полициясы бөліністері (ҚАІІО) – тұрғылықты жерi бойынша тiркеуді ресімдеу;
2) Орталық – тұрғылықты жерi бойынша Қазақстан Республикасының азаматтарын тiркеу туралы құжаттарды қабылдау және беру.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне талаптар
8. Мемлекеттік қызметті тұтынушының тұрғылықты жері бойынша ХҚТ ТП арқылы Орталықтарда көрсетіледі. Қабылдау жұмыс күндері күн сайын, түскі үзіліссіз, Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Орталықтың жұмыс кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.
Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетiлген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінiң (бұдан әрі – ІІМ): www.mvd.kz «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімінде, облыстардың, Астана, Алматы қалалары ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі – ІІД) және облыстардың, Астана, Алматы қалалары Халыққа қызмет көрсету орталықтарының интернет-ресурсында, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және уәкілетті органдар мен Орталықтардың үй-жайларындағы стендiлерде орналастырылады.
10. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) тұтынушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап ХТҚ ТП арқылы тұтынушының тұрғылықты жері бойынша тіркеуді ресімдегенге дейін – 1 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсырған кезде тұтынушының рұқсат етiлген ең ұзақ күту уақыты - 30 минут;
3) дайын құжаттарын алу кезінде тұтынушының рұқсат етiлген ең ұзақ күту уақыты - 30 минут.
11. Мемлекеттiк қызмет ақылы көрсетіледі.
12. Тұтынушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды оның ұсынбауы негіз болып табылады.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушымен Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды Орталыққа ұсыну;

2) проверка полноты представленных потребителем документов;
3) выдача потребителю талона регистрации о приеме документов;
4) оформление потребителю документов о регистрации по месту жительства;
5) выдача потребителю готовых документов.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
14. Прием документов осуществляется в операционном зале Центра посредством «рабочих мест» РП ДРН, на которых указывается фамилия, имя, отчество (при наличии) и должность сотрудника.
15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие СФЕ:
1) сотрудник отдела (отделения, группы) миграционной полиции городского, районного, районного (в городе), поселкового управления (отдела) органов внутренних дел;
2) сотрудник Центра обслуживания населения области, городов Астаны и Алматы.
16. Требования к информационной безопасности:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
17. Табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока их выполнения приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной
услуги «Регистрация гражданина
Республики Казахстан по месту жительства»
Описание
последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональной единицы.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Центр
ГОРОВД
3
Наименование действия
(процесса, процедуры, операции) и
их описание
Прием и проверка
полноты
представленных
документов
потребителя
Оформление
регистрации
потребителю
4
Форма завершения (данные,
документ, организационно-
распорядительное решение)
Выдача
документов
регистрации
потребителю
Внесение сведений в
информационную
систему РП ДРН о
регистрации
потребителя по месту
жительства
5
Сроки исполнения
10 минут
1 рабочий день
Варианты использования.
Таблица 2. Основной процесс – оформление регистрации гражданину Республики Казахстан по месту жительства.
Основной процесс (ход, поток работ)
Центр
ГОРОВД
1. Прием и проверка пакета документов
потребителя
2. Оформление регистрации
потребителю.
4. Выдача документов регистрации
потребителю

2) тұтынушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексеру;
3) тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы тіркеу талонын беру;
4) тұтынушыны тұрғылықты жері бойынша тіркеуді ресімдеу;
5) тұтынушыға дайын құжаттарын беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттердің
(өзара іс-қимылдың) сипаттамасы
14. Құжаттарды қабылдау Орталықтың операциялық залдарында орналасқан ХТҚ ТП «жұмыс орындары» арқылы жүзеге асырылады, оларда қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы көрсетіледі.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мына ҚФБ қатысады:
1) ішкі істер органдарының қалалық, аудандық, аудандық (қалада), кенттік басқармасы (бөлімі) көші-қон полициясы бөлімінің (бөлімшесінің, тобының) қызметкері;
2) облыстардың, Астана және Алматы қалалары Халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкері.
16. Ақпараттық қауіпсіздікке талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты санкцияланбаған алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты санкцияланбаған өзгертуден қорғау);
3) қол жетімділік (ақпарат пен ресурстарды санкцияланбаған ұстап қалудан қорғау).
17. Әрбір ҚФБ-ның әкімшілік әрекеттерінің (рәсімдерінің) бірізділігі мен өзара іс-қимылының кестелік сипаттамасы олардың орындау мерзімін көрсете отырып, осы Регламентте 1-қосымшада келтірілген.
18. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық бірізділігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланыс сызбасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
«Қазақстан Республикасының азаматтарын
тұрғылықты жері бойынша тіркеу»
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) бірізділігінің сипаттамасы және өзара іс-қимылы
1-кесте. Құрылымдық-функциялық бірліктің әрекеттерінің сипаттамасы.
Негізгі үдерістіңұмыс барысының, ағынының) әрекеттері
1
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
2
ҚФБ-ның атауы
Орталық
ҚАІІО
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушы ұсынған құжаттарды қабылдау және толықтығын тексеру
Тұтынушыға  тіркеуді ресімдеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастырушылық-өкімдік шешім)
Тіркеу туралы құжаттарды тұтынушыға беру
Тұрғылықты жері бойынша адамды тіркеу туралы мәліметтерді ХТҚ ТП-ның ақпараттық жүйесіне енгізу
5
Орындау мерзімдері
10 минут
1 жұмыс күні
Пайдалану нұсқалары.
2-кесте. Негізгі үдеріс – Қазақстан Республикасының азаматын тұрғылықты жерi бойынша тiркеуді ресімдеу.
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
Орталық
ҚАІІО
1. Тұтынушының құжаттарын қабылдау және тексеру
2. Тұтынушыға тiркеуді ресімдеу.
4. Қазақстан Республикасының азаматын тiркеу құжаттарын тұтынушыға беру

3. Внесение сведений в
информационную систему РП ДРН о
регистрации потребителя по месту
жительства.
Таблица 3. Альтернативный процесс - отказ в оформлении
регистрации гражданина Республики Казахстан по месту жительства.
Основной процесс (ход, поток работ)
ЦОН
ГОРОВД
1. Прием и проверка пакета документов
потребителя
2. Проверка правильности и
обоснованности, предоставленных
потребителем документов на
регистрацию по месту жительства
4. Возврат документов регистрации
потребителю
3. При выявлении фактов не
предоставления потребителем одного
из документов, указанных в пункте 11
Стандарта, пакет документов
возвращается в ЦОН.
Приложение 2
к регламенту оказания государственной
услуги «Регистрация гражданина
Республики Казахстан по месту жительства»
Схема,
отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
Приложение 4
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 11 июля 2012 года № 394
Регламент
государственной услуги «Снятие с регистрационного учета
граждан Республики Казахстан по месту жительства» 1. Общие положения
1. Регламент государственной услуги «Снятие с регистрационного учета граждан Республики Казахстан по месту жительства» (далее - Регламент) разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан «Об административных процедурах», стандарта государственной услуги «Регистрация граждан Республики Казахстан», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2009 года № 2121 (далее – Стандарт).
2. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
потребитель – физические и юридические лица, обратившиеся за государственной услугой;
снятие с регистрационного учета граждан Республики Казахстан по месту жительства - учет граждан Республики Казахстан, сменивших юридический адрес места жительства внутри республики, а также выезжающих на постоянное жительство за пределы Республики Казахстан;
структурно-функциональные единицы (СФЕ) - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или подсистемы, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган) с использованием информационной системы «Регистрационный пункт «Документирование и регистрация населения» (далее - РП ДРН) в центрах обслуживания населения (далее - Центр).

3. Тұрғылықты жері бойынша тұтынушының тіркеу туралы мәліметтерді ХТҚ ТП-ның ақпараттық жүйесіне енгізу
3-кесте. Баламалы үдеріс - Қазақстан Республикасының азаматын тұрғылықты жері бойынша тiркеуді ресімдеуден бас тарту.
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
ХҚКО
ҚАІІО
1. Тұтынушының құжаттарын қабылдау және тексеру
2. Тұрғылықты жері бойынша тiркеуге тұтынушы ұсынған құжаттардың дұрыстығы мен негізділігін тексеру
4. Қазақстан Республикасының азаматын тiркеу құжаттарын тұтынушыға беру
3. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін тұтынушының ұсынбау фактілері анықталған кезде құжаттар пакеті ХҚКО-ға қайтарылады.
«Қазақстан Республикасының азаматтарын
тұрғылықты жері бойынша тіркеу»
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік
әрекеттердің логикалық бірізділігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланыс сызбасы
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2012 жылғы 11 шілдедегі
№ 394 бұйрығына
4-қосымша
«Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жерi бойынша
тiркеу есебiнен шығару» мемлекеттiк қызметінің
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жерi бойынша тiркеу есебiнен шығару» мемлекеттiк қызметінің регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңы 9-1-бабының 4-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 15 желтоқсандағы № 2121 қаулысымен бекітілген «Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жерi бойынша тiркеу есебiнен шығару» мемлекеттiк қызметінің стандартына сәйкес (бұдан әрі – Стандарт) әзірленді.
2. Осы Регламентінде мынадай түсініктер пайдаланылады:
тұтынушы – мемлекеттік қызметке өтініш білдірген жеке және заңды тұлғалар;
Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жерi бойынша тiркеу есебiнен шығару – Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын оның және Қазақстан Республикасынан тыс жерлерден тұрақты тұру үшін келген азаматтарды есепке алу;
құрылымдық-функциялық бірліктер (ҚФБ) – мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын уәкілетті органдардың жауапты адамдары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөліністері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе кіші жүйелер.
3. Мемлекеттік қызметті Халыққа қызмет көрсету орталықтарында (бұдан әрi – Орталық) «Халықты құжаттандыру және тiркеу» тiркеу пунктi» ақпараттық жүйесiн (бұдан әрi – ХҚТ ТП) қолдана отырып, Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының аумақтық көші-қон полициясы бөліністері (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) көрсетедi.

4. Форма оказываемой государственной услуги: автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании пункта 3 Правил регистрации внутренних мигрантов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 декабря 2011 года № 1427.
6. Результатом завершения государственной услуги является внесение сведений в информационную систему РП ДРН и произведение перезаписи юридического адреса потребителя в удостоверении личности с электронным носителем, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
7. Государственные органы и иные субъекты, участвующие в процессе предоставления государственной услуги:
1) территориальные подразделения миграционной полиции органов внутренних дел Республики Казахстан (ГОРОВД) – оформление документов о снятии с регистрационного учета по месту жительства и за пределы республики;
2) Центр – прием и выдача документов по снятию с регистрационного учета гражданина Республики Казахстан по месту жительства.
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Государственная услуга оказывается в Центре по месту постоянного жительства потребителя. Прием осуществляется в рабочие дни ежедневно без перерыва на обед, в соответствии с графиком работы Центра, указанным в приложении 1 к Стандарту.
Прием осуществляется в порядке «живой» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Полная информация об оказании государственной услуги, перечень документов, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД): www.mvd.kz в разделе «О деятельности органов внутренних дел», департаментов внутренних дел областей, городов Астана, Алматы (далее - ДВД), Центров обслуживания населения областей, городов Астана, Алматы, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в подразделениях миграционной полиции и Центров обслуживания населения.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) со дня сдачи потребителем документов указанных в пункте 11 Стандарта, до оформления снятия с регистрационного учета потребителя по месту жительства – 1 рабочий день;
2) максимально допустимое время ожидания потребителя в очереди при сдаче документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время ожидания потребителя при получении готовых документов - 30 минут.
11. Снятие с регистрации производится бесплатно.
12. Основанием для отказа потребителю в оказании государственной услуги, является не предоставление им документов, указанных в пункте 11 Стандарта.

4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: iшiнара автоматтандырылған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 1 желтоқсандағы № 1427 қаулысымен бекітілген Ішкі мигранттарды тіркеу қағидаларының 3-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттiк қызметтің аяқталу нәтижесi ХТҚ ТП-ның ақпараттық жүйесіне мәліметтер енгізу және электрондық тасымалдағышы бар жеке куәлікке тұтынушының заңды мекенжайын қайта жазуды жүргізу не қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелдi жауап беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметті ұсыну үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдар және өзге де субъектілер:
1) Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының аумақтық көші-қон полициясы бөліністері – тұрғылықты жерi бойынша тiркеу есебiнен шығару және республикадан тыс жерлерге құжаттар ресімдеу;
2) Орталық – тұрғылықты жерi бойынша Қазақстан Республикасының азаматтарын тiркеу есебiнен шығару жөніндегі құжаттарды қабылдау және беру.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне талаптар
8. Мемлекеттік қызметті тұтынушының тұрғылықты жері бойынша ХҚТ ТП арқылы Орталықтарда көрсетіледі. Қабылдау жұмыс күндері күн сайын, түскі үзіліссіз, Стандартқа 1-қосымшада көрсетілген Орталықтың жұмыс кестесіне сәйкес жүзеге асырылады.
Қабылдау кезек тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жеделдетiлген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінiң (бұдан әрі – ІІМ): www.mvd.kz «Ішкі істер органдарының қызметі туралы» бөлімінде, облыстардың, Астана, Алматы қалалары ішкі істер департаменттерінің (бұдан әрі – ІІД) және облыстардың, Астана, Алматы қалалары Халыққа қызмет көрсету орталықтарының интернет-ресурсында, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және көші-қон полициясы бөліністері мен Халыққа қызмет көрсету орталықтарындағы стендiлерде орналастырылады.
10. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмдерi:
1) тұтынушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған күнінен бастап тұтынушыны тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығаруды ресімдегенге дейін – 1 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсырған кезде тұтынушының рұқсат етiлген ең ұзақ күту уақыты – 30 минут;
3) дайын құжаттар алу кезінде тұтынушының рұқсат етiлген ең ұзақ күту уақыты – 30 минут.
11. Тіркеу есебінен шығару тегін жүргізіледі.
12. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды оның ұсынбауы негіз болып табылады.

2. Оформление снятия с
регистрационного учета потребителя
4. Выдача документов снятия с
регистрационного учета потребителю
3. Внесение сведений в
информационную систему РП ДРН о
регистрации потребителя по месту
жительства.
Таблица 3. Альтернативный процесс - отказ в оформлении снятия
с регистрационного учета гражданина Республики Казахстан
по месту жительства.
Основной процесс (ход, поток работ)
Центр
ГОРОВД
1. Прием и проверка пакета документов
потребителя
2. Проверка правильности и
обоснованности предоставленных
потребителем документов на снятие с
регистрационного учета по месту
жительства
4. Возврат документов снятия с
регистрационного учета потребителю
3. При выявлении фактов не
предоставления потребителем одного
из документов, указанных в пункте 11
Стандарта, пакет документов
возвращается в Центр.
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
«Снятие с регистрационного учета гражданина
Республики Казахстан по месту жительства»
Схема,
отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
в процессе оказания государственной услуги и СФЕ

2. Қазақстан Республикасының азаматын тiркеу есебiнен шығаруды ресімдеу.
4. Тiркеу есебiнен шығару құжаттарын тұтынушыға беру
3. Тұрғылықты жері бойынша тұтынушының тіркеу туралы мәліметтерді ХТҚ ТП-ның ақпараттық жүйесіне енгізу
3-кесте. Баламалы үдеріс - Қазақстан Республикасының азаматын тұрғылықты жері бойынша тiркеу есебiнен шығаруды ресімдеуден бас тарту.
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
Орталық
ҚАІІО
1. Тұтынушының құжаттарын қабылдау және тексеру
2. Тұрғылықты жері бойынша тiркеу есебiнен шығаруға тұтынушы ұсынған құжаттардың дұрыстығы мен негізділігін тексеру
4. Тiркеу есебiнен шығару құжаттарын тұтынушыға беру
3. Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін тұтынушының ұсынбау фактілері анықталған кезде құжаттар пакеті Орталыққа қайтарылады.
«Қазақстан Республикасының азаматын
тұрғылықты жерi бойынша тiркеу
есебiнен шығару» мемлекеттiк қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік
әрекеттердің логикалық бірізділігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланыс сызбасы