Об утверждении форм ежемесячной информации об объемах производства (реализации), уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) субъектов регулируемых рынков в области телекоммуникаций и почтовой связи
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 17 августа 2012 года № 532. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 сентября 2012 года № 7914. Утратил силу приказом Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 5 сентября 2017 года № 335
Сноска. Утратил силу приказом Министра информации и коммуникаций РК от 05.09.2017 № 335 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 7-3 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях и регулируемых рынках", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить формы ежемесячной информации об объемах производства (реализации), уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг):
1) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих услуги сотовой связи согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) для субъектов регулируемых рынков (для операторов сотовой связи), оказывающих услуги по присоединению сетей телекоммуникаций операторов связи, услуги по пропуску входящего телефонного трафика от сетей телекоммуникаций операторов сотовой связи, услуги по пропуску входящего телефонного трафика от сетей телекоммуникаций операторов фиксированной телефонной связи согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих услуги местной телефонной связи, услуги по предоставлению соединений абонентов местной телефонной связи с абонентами сотовой связи, услуги по предоставлению междугородной (внутризоновой) телефонной связи посредством местной телефонной связи, услуги по предоставлению международной телефонной связи посредством местной телефонной связи согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих услуги по присоединению сетей телекоммуникаций операторов связи на междугородном и международном уровнях, услуги по пропуску входящего междугородного, международного телефонного трафика от сетей телекоммуникаций операторов фиксированной связи, присоединенных на местном, междугородном и международном уровнях, услуги по пропуску междугородного, международного и сотового телефонного трафика через сети телекоммуникаций (субъект регулируемого рынка) от/на сети телекоммуникаций операторов связи, присоединенных на местном и (или) междугородном уровнях (транзит) согласно приложению 4 к настоящему приказу;

Телекоммуникация және пошта байланысы саласындағы реттелетін нарық субъектілерінің өндіру (өткізу) көлемдері, табыстылық деңгейі және өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары туралы ай сайынғы ақпаратының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 17 тамыздағы № 532 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2012 жылы 12 қыркүйекте № 7914 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникация министрінің 2017 жылғы 5 қыркүйектегі № 335 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ақпарат және коммуникация министрінің 05.09.2017 № 335 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
"Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шілдедегі Заңының 7-3-бабы 1) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 16-бабы 3-тармағы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Өндіру (өткізу) көлемдері, табыстылық деңгейі және өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары туралы ай сайынғы ақпараттың нысандары:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес ұялы байланыс қызметін көрсететін реттелетін нарық субъектілері үшін;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес байланыс операторларының телекоммуникация желілерін қосу бойынша қызметті, ұялы байланыс операторларының телекоммуникация желілерінен кіріс телефон трафигін өткізу бойынша қызметті, тіркелген телефон байланысы операторларының телекоммуникация желілерінен кіріс телефон трафигін өткізу бойынша қызметті көрсететін реттелетін нарық субъектілері үшін (ұялы байланыс опереторлары үшін);
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жергілікті телефон байланысы қызметін, жергілікті телефон байланысы абоненттерін ұялы байланыс абоненттерімен қосуды ұсыну бойынша қызметті, жергілікті телефон байланысы арқылы қалааралық (аймақ ішіндегі) телефон байланысын ұсыну бойынша қызметті, жергілікті телефон байланысы арқылы халықаралық телефон байланысын ұсыну бойынша қызметті көрсететін реттелетін нарық субъектілері үшін;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес қалааралық және халықаралық деңгейлердегі байланыс операторларының телекоммуникация желілерін қосу бойынша қызметті, жергілікті, қалааралық және халықаралық деңгейлерде қосылған, тіркелген байланыс операторларының телекоммуникация желілерінен кіріс қалааралық, халықаралық телефон трафигін өткізу бойынша қызметті, жергілікті және (немесе) қалааралық деңгейлерде (транзит) қосылған, байланыс операторларының телекоммуникация желілерінен (не) қалааралық, халықаралық және ұялы телефон трафигін телекоммуникация желісі арқылы (реттелетін нарық субъектісі) өткізу бойынша қызметті көрсететін реттелетін нарық субъектілері үшін;

5) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих услуги доступа к сети Интернет для конечных потребителей согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих услуги первичного доступа к сети Интернет (для операторов связи) согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих услуги по доставке, распространению и пересылке печатных периодических изданий согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих услуги по пересылке заказных писем согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих услуги по предоставлению в аренду прямых линий (линий) и услуги по предоставлению в аренду прямых пар (линий) согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих услуги эксплуатационно-технического обслуживания средств оповещения согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих услуги телеграфной связи (физические лица, юридические лица) согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих услуги по предоставлению в аренду мест на антенно-мачтовых сооружениях согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих услуги по распространению телевизионных и звуковых программ посредством спутниковой связи телерадиовещания согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих услуги проводникового радиовещания согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих услуги ретрансляции телевизионных программ по сетям кабельного телевидения в соответствии с договорами, заключенными с телерадиокомпаниями Казахстана согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих услуги ретрансляции телевизионных программ (телепрограмм) по сетям кабельного телевидения согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих услуги мобильного интернета согласно приложению 17 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 26.12.2013 № 1043 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету связи и информатизации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Нуршабеков Р.Р.) в установленном законодательном порядке обеспечить:

5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес соңғы тұтынушылар үшін Интернет желісіне қол жеткізу қызметін көрсететін реттелетін нарық субъектілері үшін;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес Интернет желісіне бастапқы қол жеткізу (байланыс операторлары үшін) қызметін көрсететін реттелетін нарық субъектілері үшін;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес мерзімдік баспа басылымдарын жеткізу, тарату және жөнелту бойынша қызметті көрсететін реттелетін нарық субъектілері үшін;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес тапсырыс хаттарын жөнелту бойынша қызметті көрсететін реттелетін нарық субъектілері үшін;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес тікелей желілерді (желілерді) жалға беру және тікелей парды (желілерді) жалға беруді ұсыну бойынша қызметті көрсететін реттелетін нарық субъектілері үшін;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес хабарлау құралдарына пайдалану-техникалық қызметін көрсететін реттелетін нарық субъектілері үшін;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес телеграфтық байланыс қызметін көрсететін (жеке тұлғалар, заңды тұлғалар) реттелетін нарық субъектілері үшін;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес антенна-діңгек құрылыстарда орындарды жалға беруді ұсыну бойынша қызметті көрсететін реттелетін нарық субъектілері үшін;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес телерадио хабарларын тарату спутниктік байланыс арқылы телевизиялық және дыбыстық бағдарламаларды тарату бойынша қызметті көрсететін реттелетін нарық субъектілері үшін;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес тоқ арқылы радио тарату қызметін көрсететін реттелетін нарық субъектілері үшін;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес Қазақстан телерадиокомпанияларымен жасалған шарттарға сәйкес кабелдік теледидар желісі бойынша телевизиялық бағдарламаларды тарату қызметін көрсететін реттелетін нарық субъектілері үшін;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес кабелдік теледидар желісі бойынша телевизиялық бағдарламаларды (телебағдарламаларды) тарату қызметін көрсететін реттелетін нарық субъектілері үшін бекітілсін;
17) мобильдік интернет қызметін көрсететін реттелетін нарық субъектілері үшін осы бұйрыққа сәйкес 17-қосымшамен толықтырсын.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 26.12.2013 № 1043 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру комитеті (Р.Р. Нұршабеков) заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
3) доведение настоящего приказа до сведения субъектов регулируемых рынков в области телекоммуникаций и почтовой связи.
3. Признать утратившим силу приказ Министра связи и информации Республики Казахстан от 3 сентября 2010 года № 215 "Об утверждении форм ежемесячной информации об объемах производства (реализации), уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) субъектов регулируемых рынков в области телекоммуникаций и почтовой связи" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 5 октября 2010 года за № 6520, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 28 октября 2010 года № 285).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Сарсенова С.С.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр
А. Жумагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по статистике
_____________ А. Смаилов
августа 2012 года
Приложение 1
к приказу Министра транспорта
и коммуникаций Республики Казахстан
от 17 августа 2012 года № 532
Форма
Ежемесячная информация об объемах производства (реализации),
уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых)
товаров (работ, услуг) для субъектов регулируемых рынков,
оказывающих услуги сотовой связи
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра транспорта и коммуникаций РК от 26.12.2013 № 1043 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период 20___ г.
Индекс: 1-сс
Периодичность: месячная
Представляют: центральные государственные органы
Куда представляется форма: Комитет связи и информатизации
Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Срок представления – один раз в месяц, не позднее последнего дня
месяца, следующего за отчетным.
№ п/п
Код
области
по КАТО
Наименова-
ние
тариф-
ного
плана
Единица
тарифика-
ции
Абонент-
ская
плата,
тенге
(без НДС)
(в месяц,
сутки,
и др.)
Количество
абонен-
тов
(на послед-
нюю
дату
отчет-
ного
периода)
Внутри сети
На сети других
операторов
сотовой связи
На сети
операторов
(фиксированной)
телефонной
связи
Отпускная
цена
производи-
мых
(реализуе-
мых)
товаров
(работ,
услуг),
в тенге
(без НДС)
Объемы
производства
(реализации)
товаров
(работ,
услуг)
Отпуск-
ная
цена
производи-
мых
(реализуемых)
товаров
(работ,
услуг),
в тенге
(без НДС)*
Объемы
производства
(реализации)
товаров
(работ,
услуг)
Отпускная
цена
производи-
мых
(реализуе-
мых)
товаров
(работ,
услуг),
в тенге
(без НДС)*
Объемы производства
(реализа-
ции) товаров
(работ,
услуг)
В натураль-
ном выраже-
нии (мин)
е
В стоимост-
ном выраже-
нии, в тенге (без НДС)
В натураль-
ном
выражении
(мин)
В стоимост-
ном
выражении,
в тенге
(без НДС)
В натураль-
ном
выражении
(мин)
В стоимост-
ном
выражении,
в тенге
(без НДС)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
2
3
Всего
Продолжение
Международные звонки
Отправка коротких текстовых сообщений
Отпускная
цена
производи-
мых
(реализуе-
мых)
товаров
(работ,
услуг),
в тенге
(без НДС)*
Объемы
производства
(реализации)
товаров
(работ, услуг)
Отпускная цена
за 1 sms в тенге
(без НДС)
Объемы
производства
(реализации)
товаров
(работ, услуг)
В натураль-
ном
выражении (мин)
В стоимост-
ном
выражении,
в тенге
(без НДС)
Внутри
сети
На сети
других
операторов
сотовой
связи
На сети
зарубеж-
ных
операторов
сотовой
связи
В натураль-
ном
выражении (шт)
В стоимост-
ном
выражении,
в тенге
(без НДС)
16
17
18
19
20
21
22
23
Продолжение
Отправка MMS
Прочие
доходы
Уровень
доходности
тарифного
плана,
(рентабельность)
Отпускная цена за 1 mms
в тенге без НДС
(внутри сети/др.
направления)
Объемы
производства
(реализации)
товаров
(работ, услуг)
В абсолютном выражении, тг
В процентном выражении, %
Внутри
сети
На сети
других
операторов
сотовой
связи
На сети
зарубеж-
ных
операторов
сотовой
связи
В натураль-
ном
выражении (шт)
В стоимост-
ном
выражении,
в тенге
(без НДС)
24
25
26
27
28
29
30
31
Продолжение
Доля уровня
доходности
тарифного плана
от всех тарифных
планов, в %
Mou (месяц, мин)
- показатель
равный количеству
минут
использованных
абонентом на
услуги голосовой
передачи данных
ARPU (месяц, тг)
- показатель
означающий среднюю
выручку в расчете на
одного абонента
APPM (месяц, тг)
- средняя
стоимость минуты
32
33
34
35
Примечание - Ескертпе:
*- если в тарифном плане предоставляются с ценовой разницей в
дневное/ночное время, либо плата в тарифном плане предусмотрена за
первую минуту и другие, с дальнейшим изменением, то это необходимо
указать в примечании (без НДС)
** - приложить прейскурант цен по международным направлениям.
за _________ 20__ года
(месяц)
Наименование субъекта регулируемого рынка: ___________________
Адрес: _____________________________
Телефон:___________, факс: _______, адрес эл.почты: __________
Руководитель ___________ ____________ _________ М.П. / М.О.
(Должность) (Ф.И.О.) (Подпись)
Главный бухгалтер ____________ _________
(Ф.И.О.) (Подпись)
Пояснение по заполнению ежемесячной информации об объемах
производства (реализации), уровне доходности и отпускных ценах
производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) для субъектов
регулируемых рынков, оказывающих услуги сотовой связи

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден кейін оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты телекоммуникация және пошта байланысы саласындағы реттелетін нарық субъектілерінің назарына жеткізуді қамтамасыз етсiн.
3. "Телекоммуникация және пошта байланысы саласындағы реттелетін нарық субъектілерінің өндіру (өткізу) көлемдері, табыстылық деңгейі және өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босату бағалары туралы ай сайынғы ақпаратының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрінің 2010 жылғы 3 қыркүйектегі № 215 бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 5 қазанда № 6520 тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2011 жылғы 11 мамырда № 190-193 жарияланған).
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі С.С. Сарсеновке жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғашқы рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
А. Жұмағалиев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігінің төрағасы
___________ Ә. Смайылов
2012 жылғы 27 тамыз
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2012 жылғы 17 тамыздағы
№ 532 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Ұялы байланыс қызметін көрсететін реттелетін нарық субъектілері
үшін өндіру (өткізу) көлемдері, табыстылық деңгейі және
өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары туралы ай сайынғы ақпарат
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 26.12.2013 № 1043 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Есептік кезең 20 ___ ж.
Индекс: 1-сс
Мерзімділігі: айлық
Ұсынады: реттелетін нарық субъектілері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру комитеті
Ұсыну мерзімдері: айына бір рет, есептік кезеңнен кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей
№ п/п
КАТО бойынша облыстың коды
Тарифтік жоспардың атауы
Тарифтендіру бірлігі
Абоненттік төлем, теңге (айына, тәулігіне және басқада)
Абонентер саңы
Желі ішінде
Басқа ұялы байланыс операторлары желісіне
Жергілікті (тіркелген) телефон байланысы желісіне
Өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары, теңгемен (ҚҚС-сыз)*
Өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) көлемдері
Өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары, теңгемен (ҚҚС-сыз)*
Өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) көлемдері
Өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары, теңгемен (ҚҚС-сыз)*
Өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) көлемдері
Заттай мәнінде
Құндық мәнінде, теңгемен (ҚҚС-сыз)
В натуральном выражении (мин) / Заттай мәнінде
В стоимостном выражении, в тенге (без НДС) / Құндық мәнінде, теңгемен (ҚҚС-сыз)
Заттай мәнінде
Құндық мәнінде, теңгемен (ҚҚС-сыз)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
1
2
3
Барлығы:
Жалғасу
халықаралық телефон соғулар
Қысқа мәтінді хабарламалар жіберу
Өндірілетін (өткізілетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары, теңгемен (ҚҚС-сыз)*
Өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) көлемдері
босатылу бағалары 1 sms теңгемен (ҚҚС-сыз)
Өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) көлемдері
Заттай мәнінде
Құндық мәнінде, теңгемен (ҚҚС-сыз)
Желі ішінде
Басқа ұялы байланыс операторлары желісіне
Халықаралық байланыс операторлары желісіне
Заттай мәнінде
Құндық мәнінде, теңгемен (ҚҚС-сыз)
16
17
18
19
20
21
22
23
Жалғасу
MMS жіберу
Басқа табыстар
Тарифтік жоспардың атауы табыстылық деңгейі, %
Босатылу бағалары 1 mms теңгемен (ҚҚС-сыз)
Өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) көлемдері
Заттай мәнінде
Құндық мәнінде %
Желі ішінде
Басқа ұялы байланыс операторлары желісіне
Халықаралық байланыс операторлары желісіне
Заттай мәнінде
Құндық мәнінде, теңгемен (ҚҚС-сыз)
24
25
26
27
28
29
30
31
Жалғасу
Тарифтік жоспардың атауы басқа Тарифтік жоспардың атауынан табыстылық деңгейі, %
Mou (ай, мин) - табыстық деректерді жіберу қызметіне абоненттермен пайдаланылған минуттар мөлшеріне тең көрсеткіш
ARPU (ай, тг) - бір абонентке есептегенде орташа түсімді білдіретін көрсеткіш
APPM (ай, тг) -
минуттың орташа
құны
32
33
34
35
Ескертпе:
* - Егер тарифтік жоспарда күндізгі/түнгі уақытта бағалық ойырмашылығымен ұсынылса, немесе тарифтік жоспарда төлем алдағы өзгеруімен бірінші және басқа минуттарға қарастырылса онда оны ескертпеде қөрсету қажет (ҚҚС-сыз).
** - халқаралық бағыттар бойынша баға прейскурантын қоса беру.
20 __ жылғы _________
(айы)
Реттелетін нарық субъектісінің атауы: _______________________________
Мекенжайы: _____________________________
Телефоны:___________, факсы: ___________, эл.поштаның адресі: _______
Басшы ___________ ____________ _________ М.О.
(Лауазымы) (Т.А.Ә.) (Қолы)
Бас бухгалтер ____________ _________
(Т.А.Ә.) (Қолы)
Ұялы байланыс қызметін көрсететін реттелетін нарық субъектілері
үшін өндіру (өткізу) көлемдері, табыстылық деңгейі және
өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары туралы ай сайынғы
ақпарат толтыру бойынша түсініктеме

1. Общие положения
1. Настоящие Методические рекомендации определяют единые требования по заполнению формы Ежемесячная информация об объемах производства (реализации), уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих услуги сотовой связи (далее – форма отчета) и носят рекомендательный характер.
2. Форма отчета разработана в соответствии с подпунктом 102) пункта 14 Положения о Министерстве транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2004 года № 1232 "Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан". Основной задачей введения данной формы является проведения мониторинга результатов об объемах производства (реализации), уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих услуги сотовой связи в Республике Казахстан.
3. Форма отчета заполняется и предоставляется субъектом не позднее последнего дня месяца, следующего за отчетным.
4. Форма отчета заполняется и предоставляется на основании данных, на последнее число месяца, отчетного периода.
5. Форму отчета подписывает руководитель, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. В 2 столбце формы отчета указываются Код области по КАТО.
7. В 3 столбце формы отчета указываются наименование тарифного плана оператора связи в отчетном периоде.
8. В 4 столбце формы отчета указываются единица тарификации тарифного плана в отчетном периоде.
9. В 5 столбце формы отчета указываются абонентская плата, тенге (без НДС) (в месяц, сутки, и др.) в отчетном периоде.
10. В 6 столбце формы отчета указываются Количество абонентов (на последнюю дату отчетного периода) в отчетном периоде.
11. В 7, 8, 9 столбце формы отчета указываются отпускная цена производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг), в тенге (без НДС), информация в стоимостном и натуральном выражении в минутах на звонки внутри сети в отчетном периоде.
12. В 10, 11, 12 столбцах формы отчета указываются отпускная цена производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг), в тенге (без НДС), информация в стоимостном и натуральном выражении в минутах на сети других операторов сотовой связи в отчетном периоде.
13. В 13, 14, 15 столбцах формы отчета указываются отпускная цена производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг), в тенге (без НДС), информация в стоимостном и натуральном выражении в минутах на сети операторов (фиксированной) телефонной связи в отчетном периоде.

1. Жалпы ережелер
1. Осы әдістемелік ұсыныстар реттелетін нарық субъектілері үшін өндіру (өткізу) көлемдері, табыстылық деңгейі және өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары туралы ай сайынғы ақпарат (бұдан әрі – Есеп нысаны) толтыруына бірыңғай талаптарды анықтайды және ұсыныстық сипатқа ие.
2. "Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 қарашадағы № 1232 қауылысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі туралы ереженің 14-тармағының 102) тармақшасына сәйкес әзірленген. Аталған нысанды жүргізудің басты мақсаты реттелетін нарық субъектілері үшін өндіру (өткізу) көлемдері, табыстылық деңгейі және өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары туралы ай сайынғы ақпарат нәтижелеріне мониторинг жүргізу болып табылады.
3. Есеп нысаны реттелетін нарық субъектілерімен есептік кезеңнен кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей ұсынылады.
4. Есеп нысаны есептік кезеңнен кейінгі айдың соңғы күніне толтырылады және ұсынылады.
5. Есеп нысанына мемлекеттік органның басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқаратын адам қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсініктеме
6. Есептік нысанның 2-бағанасында КАТО бойынша облыстың коды көрсетіледі.
7. Есептік нысанның 3-бағанасында есептік кезең аралығында байланыс оператордың тарифтік жоспарының атау көрсетіледі.
8. Есептік нысанның 4-бағанасында есептік кезең аралығында тарифтендіру бірлігі көрсетіледі.
9. Есептік нысанның 5-бағанасында есептік кезең аралығында абоненттік төлем, теңге (айына, тәулігіне және басқада) көрсетіледі.
10. Есептік нысанның 6-бағанасында есептік кезең аралығында абонентер саңы көрсетіледі.
11. Есептік нысанның 7, 8. 9-бағанасында есептік кезең аралығында өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары, құндық және заттай мәнінде ақпаратт желі ішіндегі қоңрауылары көрсетіледі.
12. Есептік нысанның 10, 11, 12 - бағанасында есептік кезең аралығында өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары, құндық және заттай мәнінде ақпаратт басқа ұялы байланыс операторлары желісіне қоңрауылары көрсетіледі.
13. Есептік нысанның 13, 14, 15-бағанасында есептік кезең аралығында өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары, құндық және заттай мәнінде ақпаратт басқа жергілікті (тіркелген) телефон байланысы желісіне қоңрауылары көрсетіледі.

Сноска. Приказ дополнен Приложением 17 в соответствии с приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 26.12.2013 № 1043 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период 20___ г.
Индекс: 17 - мис
Периодичность: месячная
Представляют: центральные государственные органы
Куда представляется форма: Комитет связи и информатизации
Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Срок представления – один раз в месяц, не позднее последнего дня
месяца, следующего за отчетным.
Наименова-
ние
интернет
пакетов
Коли-
чество
абонентов
(на послед-
нюю
дату
отчетного
периода)
Объемы
производства
(реализации)
товаров
(работ, услуг)/
Өндірілетін
(өткізілетін)
тауарлардың
(жұмыстардың,
көрсетілетін
қызметтердің)
көлемдері
Отпускная
цена
(абонентская
плата за
месяц, сутки
и т.д.)
Стоимость
1 Мб трафика в
тенге, (без
НДС)
Доля
уровня
доход-
ности
услуг
мобиль-
ного
интернета
от
общего
коли-
чества
услуг
мобиль-
ного
интернета,
в %
Код
области
по КАТО
В натураль-
ном
выражении (Мб)
В стоимост-
ном
выражении,
в тенге
(без НДС)
GPRS / EDGE
(пакет-
ная
радио-
связь
общего
пользова-
ния)
WAP (беспровод-
ной
протокол
передачи
данных)
3G ( техноло-
гия
мобиль-
ной
связи
3 поколе-
ния)
GPRS / EDGE
(пакент-
ная
радио
связь
общего
пользова-
ния)
WAP
(беспровод-
ной
протокол
передачи
данных)
3G
( техноло-
гия
мобиль-
ной
связи
3 поколения)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Наименование безлимитных интернет пакетов*
Доступ к сети интернет по трафику
Всего:
Примечание:
*- указать в примечании условия предоставления безлимитного интернет
пакета.
за _________ 20__ года
(месяц)
Наименование субъекта регулируемого рынка: __________________________
Адрес: _____________________________
Телефон:___________, факс: _________, адрес эл.почты: ______________
Руководитель ___________ ____________ _________ М.П. / М.О.
(Должность) (Ф.И.О.) (Подпись)
Главный бухгалтер ____________ _________
(Ф.И.О.) (Подпись)
Пояснение по заполнению ежемесячной информации об объемах
производства (реализации), уровне доходности и отпускных ценах
производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) для субъектов
регулируемых рынков, оказывающих услуги
мобильного интернета
1. Общие положения
1. Настоящие Методические рекомендации определяют единые требования по заполнению формы Ежемесячная информация об объемах производства (реализации), уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих фиксированной телефонной связи (далее – форма отчета) и носят рекомендательный характер.
2. Форма отчета разработана в соответствии с подпунктом 102) пункта 14 Положения о Министерстве транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2004 года № 1232 "Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан". Основной задачей введения данной формы является проведения мониторинга результатов об объемах производства (реализации), уровне доходности и отпускных ценах производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг) для субъектов регулируемых рынков, оказывающих услуги связи в Республике Казахстан.

Ескерту. Бұйрық 17-қосымшамен толықтырылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 26.12.2013 № 1043 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Есептік кезең 20 ___ ж.
Индекс: 17-мис
Мерзімділігі: айлық
Ұсынады: реттелетін нарық субъектілері
Нысан қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Байланыс және ақпараттандыру комитеті
Ұсыну мерзімдері: айына бір рет, есептік кезеңнен кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей
Интернет пакеттің атауы
Абоненттер саны (есепті кезеңнің соңғы күніне)
Өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) көлемдері
Ай сайынағы, тәуліктік және басқада босатылу бағалары
1 Мб трафиктің бағасы тг, (ҚҚС-сыз)
Ұялы интернет қызыметінің жалпы санынан ұялы интернет қызыметінің табыстылық деңгейі, %
КАТО бойынша облыстың коды
Заттай Мәнінде Мб
Құндық мәнінде, теңгемен (ҚҚС-сыз)
GPRS / EDGE (жалпы пайдалананымдағы пакеттік радио байланыс)
WAP (деректерді жіберудің сымсыз протокол)
3G (3 буынның ұялы байланыс технологиясы)
GPRS / EDGE (жалпы пайдалананымдағы пакеттік радио байланыс)
WAP (деректерді жіберудің сымсыз протокол)
3G (3 буынның ұялы байланыс технологиясы)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Лимитсіз интернет пакеттің атауы
Трафикпен интернет желісіне қол жетімділік
Барлығы:
Ескертпе:
* - лимитсіз интернет пакеттің шарты ескертпеде көрсету қажет.
20 __ жылғы _________
(айы)
Реттелетін нарық субъектісінің атауы: _______________________________
Мекенжайы: _____________________________
Телефоны:___________, факсы: ___________, эл.поштаның адресі: _______
Басшы ___________ ____________ _________ М.О.
(Лауазымы) (Т.А.Ә.) (Қолы)
Бас бухгалтер ____________ _________
(Т.А.Ә.) (Қолы)
Мобильдік интернет қызметін көрсететін реттелетін нарық
субъектілері үшін өндіру (өткізу) көлемдері, табыстылық деңгейі
және өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары туралы ай сайынғы
ақпарат толтыру бойынша түсініктеме
1. Жалпы ережелер
1. Осы әдістемелік ұсыныстар реттелетін нарық субъектілері үшін өндіру (өткізу) көлемдері, табыстылық деңгейі және өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары туралы ай сайынғы ақпарат (бұдан әрі – Есеп нысаны) толтыруына бірыңғай талаптарды анықтайды және ұсыныстық сипатқа ие.
2. Есептіліктің нысаны "Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 қарашадағы № 1232 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі туралы ереженің 14-тармағының 102) тармақшасына сәйкес әзірленді. Аталған нысанды жүргізудің басты мақсаты реттелетін нарық субъектілері үшін өндіру (өткізу) көлемдері, табыстылық деңгейі және өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) босатылу бағалары туралы ай сайынғы ақпарат нәтижелеріне мониторинг жүргізу болып табылады.

3. Форма отчета заполняется и предоставляется субъектом не позднее последнего дня месяца, следующего за отчетным.
4. Форма отчета заполняется и предоставляется на основании данных, на последнее число месяца, отчетного периода.
5. Форму отчета подписывает руководитель, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы отчета
6. В 1 столбце формы отчета указываются Наименование интернет пакетов операторов связи в отчетном периоде.
7. Во 2 столбце Количество абонентов (на последнюю дату отчетного периода) операторов связи в отчетном периоде.
8. В 3-4 столбце формы отчета указываются объемы производства (реализации) товаров (работ, услуг) по услуге доступа к сети Интернет операторов связи в отчетном периоде.
9. В 5-7 столбце формы отчета указываются отпускная цена производимых (реализуемых) товаров (работ, услуг), в тенге (без НДС) по услуге доступа к сети Интернет операторов связи в отчетном периоде.
10. В 8-10 столбце формы отчета указываются стоимость 1 Мб трафика в тенге, (без НДС) по услуге доступа к сети Интернет операторов связи в отчетном периоде.
11. В 11 столбце формы отчета указываются доля уровня доходности услуг мобильного интернета от общего количества услуг мобильного интернета, в % операторов связи в отчетном периоде.
12. В 12 столбце формы отчета указываются Код области по КАТО.

3. Есеп нысаны реттелетін нарық субъектілерімен есептік кезеңнен кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей ұсынылады.
4. Есеп нысаны есептік кезеңнен кейінгі айдың соңғы күніне толтырылады және ұсынылады.
5. Есеп нысанына мемлекеттік органның басшысы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқаратын адам қол қояды.
2. Есеп нысанын толтыру бойынша түсініктеме
6. Есептік нысанның 1-бағанасында есептік кезең аралығында интернет пакеттің атауы көрсетіледі.
7. Есептік нысанның 2-бағанасында есептік кезең аралығында абоненттер саны (есепті кезеңнің соңғы күніне) көрсетіледі.
8. Есептік нысанның 3, 4-бағанасында есептік кезең аралығында өндірілетін (өткізілетін) тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) көлемдері көрсетіледі.
9. Есептік нысанның 5-7-бағанасында есептік кезең аралығында ай сайынағы, тәуліктік және басқада босатылу бағалары көрсетіледі.
10. Есептік нысанның 8-10-бағанасында есептік кезең аралығында 1 Мб трафиктің бағасы тг, (ҚҚС-сыз) көрсетіледі.
11. Есептік нысанның 11-бағанасында есептік кезең аралығында ұялы интернет қызметінің жалпы санынан ұялы интернет қызметінің табыстылық деңгейі, % көрсетіледі.
12. Есептік нысанның 12-бағанасында КАТО бойынша облыстың коды көрсетіледі.