Об утверждении регламента оказания государственной услуги "Прием документов и участие в оценке уровня знания казахского языка (КАЗТЕСТ)"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 сентября 2012 года № 443. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 октября 2012 года № 7990. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 июня 2014 года № 235
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 20.06.2014 № 235 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент оказания государственной услуги "Прием документов и участие в оценке уровня знания казахского языка (КАЗТЕСТ)".
2. Комитету по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (Ирсалиев С.А.):
1) обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации опубликовать настоящий приказ в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Орунханова М.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Жумагулов
Утвержден
приказом Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 28 сентября 2012 года № 443
Регламент оказания государственной услуги
"Прием документов и участие в оценке уровня
знания казахского языка (КАЗТЕСТ)"
1. Общие положения
1. Настоящий Регламент оказания государственной услуги "Прием документов и участие в оценке уровня знания казахского языка (КАЗТЕСТ)" (далее - Регламент) разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Государственная услуга оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Прием документов и участие в оценке уровня знания казахского языка (КАЗТЕСТ)", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1119 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством образования и науки Республики Казахстан, местными исполнительными органами в сфере образования и науки" (далее - Стандарт).
3. Понятия, используемые в настоящем Регламенте:

"Қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалауға (ҚАЗТЕСТ) қатысу және құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 28 қыркүйектегі № 443 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 12 қазанда № 7990 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 20 маусымдағы № 235 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 20.06.2014 № 235 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған «Қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалауға (ҚАЗТЕСТ) қатысу және құжаттарды қабылдау» мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті (С.Ә. Ырсалиев):
1) осы бұйрықтың белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр М.Қ. Орынхановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                         Б. Жұмағұлов
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2012 жылғы 28 қыркүйектегі
№ 443 бұйрығымен бекітілген
«Қазақ тілін білу деңгейін бағалауға (ҚАЗТЕСТ)
құжаттарды қабылдау және қатысу»
мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы мемлекеттік қызмет көрсету регламенті «Қазақ тілін білу деңгейін бағалауға (ҚАЗТЕСТ) құжаттарды қабылдау және қатысу» (бұдан әрі – Регламент) «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына сәйкес әзірленген.
2. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі, жергілікті атқарушы органдар көрсететін білім және ғылым саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1119 қаулысымен бекітілген «Қазақ тілін білу деңгейін бағалауға (ҚАЗТЕСТ) құжаттарды қабылдау және қатысу» мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі (бұдан әрі – Стандарт).
3. Осы Регламентте мынадай ұғымдар пайдаланылады:

1) структурно-функциональные единицы - лица уполномоченного и рабочего органа, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее - СФЕ);
2) рабочий орган - Республиканское государственное казенное предприятие "Национальный центр тестирования" Министерства образования и науки Республики Казахстан" (далее - НЦТ).
4. Государственная услуга по приему документов и участию в оценке уровня знания казахского языка (КАЗТЕСТ) предоставляется НЦТ.
5. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются государственный сертификат по форме согласно приложению 1 к настоящему Регламенту, в случае если тестируемый не набрал достаточное количество баллов, выдается ведомость с результатами по блокам системы, по форме согласно приложению 2 к настоящему Регламенту, либо письменный мотивированный ответ об отказе.
7. В оказании государственной услуги отказывается в случае предоставления неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 11 Стандарта.
2. Требования к оказанию государственной услуги
8. Место предоставления государственной услуги: город Астана, проспект Победы, 67, НЦТ МОН РК, 3 этаж, 14 кабинет. Прием документов и выдача сертификатов осуществляется в НЦТ с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов (с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов), за исключением выходных и праздничных дней.
9. Информация о порядке предоставления государственной услуги располагается на интернет - ресурсе www.kazakhtest.kz, либо можно получить по телефону 8 (7172) 51-83-06. Место оказания данной государственной услуги: город Астана, проспект Победы, 67, НЦТ УРГЯ, 3 этаж, 15 кабинет.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента обращения для получения государственной услуги (с момента регистрации, получения талона) - 30 минут;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения заявителя, - 3 часа.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги - 1 сотрудник, для оценки уровня знания казахского языка (КАЗТЕСТ) - 1 сотрудник.
3. Описание действий (взаимодействия) в процессе оказания
государственной услуги
12. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги предоставляют документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
13. Государственная услуга оказывается на платной основе. Получатель государственной услуги вносит оплату одним из способов:

1) құрылымдық-функционалдық бірліктер – мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысушы уәкілетті және жұмыс органдарының жауапты тұлғалары (бұдан әрі – ҚФБ);
2) жұмыс органы – «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі «Ұлттық тестілеу орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – ҰТО).
4. Қазақ тілін білу деңгейін бағалауға (ҚАЗТЕСТ) құжаттарды қабылдау және қатысу бойынша мемлекеттік қызметті ҰТО ұсынады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес нысанда мемлекеттік сертификат, сондай-ақ тестіленуші қажетті балды жинай алмаған жағдайда, тест блоктары бойынша нәтижелері көрсетілген осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес нысанда ведомость беріледі немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап болып табылады.
7. Стандарттың 11-тармағында қарастырылған құжаттар пакеті толық ұсынылмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын талаптар
8. Аталған мемлекеттік қызметті көрсету орны: Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 67, ҚР БҒМ ҰТО, 3-қабат, 14-кабинет. Құжаттарды қабылдауды және сертификаттарды беруді ҰТО демалыс және мейрам күндерін қоспағанда дүйсенбі мен жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін (түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін) жүзеге асырады.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі туралы ақпарат www.kazakhtest.kz интернет-ресурсында орналастырылған, сондай-ақ 8 (7172) 51-83-06 байланыс телефоны арқылы білуге болады. Мемлекеттік қызметті көрсету орны: Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 67, ҰТО, 3-қабат, 15-кабинет.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызметті алуға өтініш берген уақыттан бастап (тіркелу, талон алу сәтінен бастап) – 30 минут;
2) мемлекеттік қызметті алушының өтініш берген күні сол жерде мемлекеттік қызмет түрін алуға дейінгі күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) мемлекеттік қызметті алушыға өтініш берген күні сол жерде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты – 3 сағат.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны – 1 қызметкер, қазақ тілін білу деңгейін бағалау (ҚАЗТЕСТ) үшін – 1 қызметкер.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-әрекетті
(өзара іс-қимыл) сипаттау
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
13. Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті алушы келесі тәсілдердің біреуі арқылы ақы төлей алады:

1) 1 способ - в НЦТ;
2) 2 способ - в Банке второго уровня (в филиале).
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) прием и регистрация документов, представленных получателем государственной услуги, указанных в пункте 11 Стандарта;
2) предоставление бланка заявления для оказания государственной услуги;
3) прием подтверждающего платежного документа за оказание государственной услуги (квитанции);
4) выдача пропуска на прохождение тестирования по форме согласно приложению 3 к настоящему Регламенту;
5) выдача государственного сертификата, либо ведомость с указанием количества баллов по блокам системы.
15. Текстовое табличное описание действий СФЕ, последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено по форме согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между последовательностью действий (процесс по оказанию государственной услуги по приему документов и участию в оценке уровня знания казахского языка (КАЗТЕСТ)в процессе оказания государственной услуги и СФЕ в соответствии с их описаниями, приведена по форме согласно приложению 5 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к Регламенту оказания
государственной услуги "Прием документов
и участие в оценке уровня
знания казахского языка (КАЗТЕСТ)"
форма
ОЦЕНКА УРОВНЯ ВЛАДЕНИЯ КАЗАХСКИМ ЯЗЫКОМ
ГРАЖДАН В РЕСПУБЛИКЕ КАЗАХСТАН ПО СИСТЕМЕ КАЗТЕСТ
____________ № ______________
СЕРТИФИКАТ
удостоверяет, что
Г-н (г-жа) __________________________________________________________
(Ф.И.О.)
_____________________________________________________________________
достиг(-ла) ___________ уровня владения казахским языком и показал(а)
следующие результаты по блокам теста:
Блоки                     Процентные показатели правильных ответов
1. Аудирование            ________________________________________
2. Лексико-грамматическая структура ______________________________
3. Чтение                 ________________________________________
4. Письмо                 ________________________________________
Руководитель организации
_________________________             город _______________________
___________   ___________             "___" _____________ 20__ года
Директор Национального
центра тестирования
_________________________
___________   ___________
М.П.
Приложение 2
к Регламенту оказания
государственной услуги "Прием документов
и участие в оценке уровня
знания казахского языка (КАЗТЕСТ)"
форма
Ведомость
Cистема оценки уровня владения казахским языком – КАЗТЕСТ Результаты оценки уровня знания казахского языка
Фамилия
Имя
Вариант
Показатели баллов по блокам
Итого
Аудирование
Лексико-
грамматический блок
Чтение
1
2
3
4
5
Дежурный по аудитории ______________________
(Ф.И.О., подпись)
Директор РГКП
"Национальный центр тестирования"
Приложение 3
к Регламенту оказания
государственной услуги "Прием документов
и участие в оценке уровня
знания казахского языка (КАЗТЕСТ)"
форма
Пропуск №
выдан (а) ______________________________________
(Ф.И.О полностью)
для прохождения тестирования по оценке уровня
владения казахским языком
общее владение
на определение уровня владения казахским языком
Дата: ___/___/___
дд/мм/гг
Время: ___/___
час/мин
Аудитория: № ___
Место проведения:
Адрес: _____________________
_____________________
_____________________
_____________________
Ответственный за выдачу
_____________________                       (М.П)
(Ф.И.О)
Приложение 4
к Регламенту оказания
государственной услуги "Прием документов
и участие в оценке уровня
знания казахского языка (КАЗТЕСТ)"
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Государственная услуга по приему документов.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Эксперт НЦТ
Сотрудник НЦТ или
сотрудник любого Банка
второго уровня
3
Наименование
действия (процесса,
процедуры операции)
и их описание
Прием документов, проверка
наличия оригинала докуменов,
удостоверяющие личность
получателя государственной
услуги, либо мотивированный
письменный, в случае не
предоставлении документов.
Предоставление бланка
заявления для оказания
государственной услуги
Прием подтверждающего
платежного документа за
оказание государственной
услуги (квитанции)
Проверка предоставленного
оригинала докуменов,
удостоверяющие личность
получателя государственной
услуги, прием оплаты у
потребителя за получение
государственной услуги
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Выдача платежного документа
(квитанции) об оплате для
получения государственной
услуги
Выдача платежного документа
(квитанции) об оплате
государственной услуги
5
Сроки исполнения
1 рабочий  день
1 рабочий  день
Таблица 2. Описание действий СФЕ.
Государственная услуга по участию в оценке уровня знания казахского языка (КАЗТЕСТ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода,
потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Эксперт НЦТ
Эксперт НЦТ
3
Наименование действия
(процесса, процедуры
операции) и их
описание
Оценка уровня знания казахского языка (КАЗТЕСТ);
Выдача экзаменационных материалов: книжки-вопросника, листа
ответов;
Предоставление информации по заполнению листа ответов, о
предоставленном времени на тестирование;
Предоставление возможности прослушивания аудиоматериалов по
блоку «Аудирование»;
Контроль за процедурой тестирования;
Прием экзаменационных материалов для обработки результатов.
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Прием экзаменационных
материалов: книжка-вопросник,
лист ответов
Выдача государственного
сертификата, подтверждающего
определенный уровень
владения казахским языком,
либо ведомость с указанием
количества баллов по блокам
системы
5
Сроки исполнения
1 рабочий  день
2 рабочих дня
Приложение 5
к Регламенту оказания
государственной услуги "Прием документов
и участие в оценке уровня
знания казахского языка (КАЗТЕСТ)"
Процесс по оказанию государственной услуги по приему документов
и участию в оценке уровня знания казахского языка (КАЗТЕСТ)

1) 1-тәсіл – Ұлттық тестілеу орталығында;
2) 2-тәсіл – екінші деңгейлі Банкте (филиалында).
14. Мемлекеттік қызмет көрсетудің кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушының стандарттың 11-тармағына сәйкес ұсынған құжаттарын қабылдайды және тіркейді;
2) мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш бланкісін беру;
3) мемлекеттік қызметті тұтыну үшін төлем жасалғандығын растайтын құжатты (түбіртекті) қабылдау;
4) тестілеуден өту үшін осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес нысанда Рұқсатнаманы беру;
5) мемлекеттік сертификат немесе жүйе бөліктері бойынша нәтижелер ведомосін беру.
15. ҚФБ әрекеттерінің, әрбір әкімшілік іс-қимылдың (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ-ның әкімшілік іс-қимылдарының (рәсімдерінің) бірізділігі мен өзара іс-қимылының мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес нысанда келтірілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі іс-қимылдар мен ҚФБ-ның бірізділігі (Қазақ тілін білу деңгейін бағалауға (ҚАЗТЕСТ) құжаттарды қабылдау және қатысу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету процесі) арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбалар олардың сипаттамалары осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес нысанда келтірілген.
«Қазақ тілін білу деңгейін бағалауға
(ҚАЗТЕСТ) құжаттарды қабылдау
және қатысу» мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 1-қосымша
нысан
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ АЗАМАТТАРЫНЫҢ
ҚАЗАҚ ТІЛІН МЕҢГЕРУ ДЕҢГЕЙІН ҚАЗТЕСТ ЖҮЙЕСІ БОЙЫНША БАҒАЛАУ
__________ № __________
СЕРТИФИКАТ
________________________________________________________
(бағаланушының аты, әкесінің аты, тегі)
Қазақ тілін меңгерудің коммуникативтік тілдік құзыреттіліктері
бойынша _________________________ деңгейін меңгергендігін және тест
бөліктерінен мынадай нәтижелер көрсеткендігін растайды.
Бөліктер             Дұрыс жауаптардың пайыздық көрсеткіші
1. Тыңдалым                  ________________________________________
2. Лексика-грамматика        ________________________________________
3. Оқылым                    ________________________________________
4. Жазылым                   ________________________________________
5. Айтылым                   ________________________________________
Ұйым басшысы
________________________     _________________________________ қаласы
__________ _____________     «____» _____________________ 200____ жыл
Ұлттық тестілеу орталығының директоры
________________________________
________________ _______________
М.О.
«Қазақ тілін білу деңгейін бағалауға
(ҚАЗТЕСТ) құжаттарды қабылдау
және қатысу» мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 2-қосымша
нысан
ВЕДОМОСТЬ
Қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалау жүйесі – ҚАЗТЕСТ
Қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалау нәтижелері
Тегі
Есімі
Нұсқа
Бөліктер бойынша балл көрсеткіштері
Тыңдалым
Лексика-грамматикалық бөлім
Оқылым
Барлығы
1
2
3
4
5
Аудитория кезекшісі ______________________
(Т.А.Ә., қолы
«Ұлттық тестілеу орталығы» РМҚК директоры
«Қазақ тілін білу деңгейін бағалауға
(ҚАЗТЕСТ) құжаттарды қабылдау
және қатысу» мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 3-қосымша
нысан
№ ____ Рұқсатнама
_______________________________________
(бағаланушының аты, әкесінің аты, тегі)
қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалау сынағынан өту үшін берілді.
000000000
сурет
0 жалпы меңгеру
0 қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалауды анықтауға
Күні: ___ /___/___
дд/мм/гг
Уақыты: ___ /___
сағ./мин
Аудитория: № ___
Өткізілу орны:
Мекенжайы: _______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
_______________________________________
Рұқсатнама беруге жауапты:
_____________________                                     (М.О.)
(аты-жөні)
«Қазақ тілін білу деңгейін бағалауға
(ҚАЗТЕСТ) құжаттарды қабылдау
және қатысу» мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 4-қосымша
1-кесте. ҚФБ әрекетінің сипаттамасы.
Құжаттарды қабылдау бойынша мемлекеттік қызмет көрсету.
Негізгі үдерістің (жұмыс жүруінің, ағымының) әрекеттері
1
әрекеттің (жұмыс жүруінің, ағымының) №
1
2
2
ҚФБ атауы
ҰТО сарапшысы
ҰТО қызметкері немесе екінші деңгейлі кез келген Банктің қызметкері
3
Әрекеттің (үдерістің, шараның, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың түпнұсқасын немесе құжаттар ұсынылмаған жағдайда, мемлекеттік қызметті
көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап.
Мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш бланкісін беру
Мемлекеттік қызметті тұтыну үшін төлем жасалғандығын растайтын құжатты (түбіртекті) қабылдау
Мемлекеттік қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттардың түпнұсқасын және мемлекеттік қызмет көрсету үшін төлем қабылдау
4
Нәтижесі (мәліметтер, құжат, ұйымдастырмалы-өкімдік шешім)
Мемлекеттік қызметті алу үшін төлем жасалғандығын растайтын құжат (түбіртек) беру
Мемлекеттік қызметке төлем жасалғандығын растайтын құжат (түбіртек) беру
5
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
2-кесте. ҚФБ әрекетінің сипаттамасы.
«Қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалауға (ҚАЗТЕСТ) қатысу» бойынша Мемлекеттік қызмет көрсету.
Негізгі үдерістің (жұмыс жүруінің, ағымының) әрекеттері
1
әрекеттің (жұмыс жүруінің, ағымының) №
1
2
2
ҚФБ атауы
ҰТО сарапшысы
ҰТО сарапшысы
3
Әрекеттің (үдерістің, шараның, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалау (ҚАЗТЕСТ);
Емтихан материалдарын беру: сұрақ-кітапшасы, жауаптар парағы;
Жауап парағын толтыру және тестілеу уақыты туралы ақпарат беру;
«Тыңдалым» бөлігі бойынша аудиоматериалдарды тыңдатуға мүмкіндік ұсыну;
Тестілеу үдерісін бақылау;
Нәтижені өңдеу үшін емтихан материалдарын қабылдау.
4
Нәтижесі (мәліметтер, құжат, ұйымдастырмалы-өкімдік шешім)
Емтихан материалдарын қабылдау: сұрақ кітапшасы, жауаптар парағы
Қазақ тілін меңгерудің белгілі бір деңгейін растайтын мемлекеттік сертификат немесе жүйе бөліктері бойынша нәтижелер ведомосін беру.
5
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
2 жұмыс күні
«Қазақ тілін білу деңгейін бағалауға
(ҚАЗТЕСТ) құжаттарды қабылдау
және қатысу» мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне 5-қосымша
«Қазақ тілін меңгеру деңгейін бағалауға (ҚАЗТЕСТ)
құжаттарды қабылдау және қатысу» бойынша мемлекеттік қызметкөрсету үрдісі