О внесении изменений и дополнений в решение Аккольского районного маслихата от 23 мая 2011 года № С 38-4 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Аккольского района"
Решение Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 19 марта 2012 года № С 2-4. Зарегистрировано Управлением юстиции Аккольского района Акмолинской области 18 апреля 2012 года № 1-3-177. Утратило силу решением Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 25 июня 2013 года № С 19-4
Сноска. Утратило силу решением Аккольского районного маслихата Акмолинской области от 25.06.2013 № С 19-4 (вступает в силу со дня подписания).
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, Аккольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аккольского районного маслихата от 23 мая 2011 года № С 38-4 «Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Аккольского района» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1-3-156 и опубликовано 8 июля 2011 года в районных газетах «Ақкөл өмірі» и «Знамя Родины KZ») следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан Аккольского района:
1) единовременные выплаты к праздничным датам без подачи заявления на основании списков Аккольского районного отделения Акмолинского областного филиала республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты Республики Казахстан» (далее – Государственный центр по выплате пенсий):
ко Дню Победы - 9 мая:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере пятнадцати тысяч тенге;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны в размере пяти тысяч тенге;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны в размере пяти тысяч тенге;
другим категориям лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны в размере трех тысяч тенге;
ко Дню пожилых людей и инвалидов:
пенсионерам с минимальной пенсией, в размере двух тысяч тенге;
инвалидам первой и второй группы в размере двух тысяч тенге;
2) материальная помощь семьям (гражданам) в силу определенных обстоятельств, нуждающимся в экстренной социальной поддержке при обращении не позднее трех месяцев после наступления события, независимо от дохода семьи (гражданина) по заявлению:
на погребение несовершеннолетних детей и безработных граждан на основании копии свидетельства о смерти и справки о смерти на умершего ребенка или безработного гражданина в размере десяти месячных расчетных показателей;
семьям (гражданам), пострадавшим в результате пожара, наводнения, другого стихийного бедствия - единовременно, в размере пятидесяти месячных расчетных показателей на основании справки государственного учреждения «Отдел по чрезвычайным ситуациям Аккольского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан»;
больным туберкулезом на дополнительное питание, проезд на лечение или консультацию на основании справки от фтизиатра один раз в год в размере десяти месячных расчетных показателей;
больным онкологическими заболеваниями, проходящим специальное лечение в условиях онкологического стационара один раз в год в размере десяти месячных расчетных показателей на основании выписного эпикриза;

Ақкөл аудандық мәслихатының 2011 жылғы 23 мамырдағы № С 38-4 "Ақкөл ауданының жеке санаттағы мұқтаждық көруші азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2012 жылғы 19 наурыздағы № С 2-4 шешімі. Ақмола облысы Ақкөл ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 18 сәуірде № 1-3-177 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 маусымдағы № С 19-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Ақкөл аудандық мәслихатының 25.06.2013 № С 19-4 (қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді) шешімімен.
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабына сәйкес, Ақкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ақкөл аудандық мәслихатының 2011 жылғы 23 мамырдағы № С 38-4 «Ақкөл ауданының жеке санаттағы мұқтаждық көруші азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 1-3-156 тіркелген және 2011 жылдың 8 шілдеде аудандық «Ақкөл өмірі» және «Знамя Родины КZ» газеттерінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
«1. Ақкөл ауданының жеке санаттағы мұқтаждық көруші азаматтарға әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Ақмола облыстық филиалының Ақкөл аудандық бөлімшенің (әрі қарай – Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы) тізімдері негізінде, өтініш берусіз мерекелік күндерге арналған біржолғы төлемдер:
9 мамыр - Жеңіс Күніне:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне он бес мың теңге мөлшерінде;
жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестiрiлген адамдарға бес мың теңге мөлшерінде;
жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдарға бес мың теңге мөлшерінде;
жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысына қатысушыларына теңестірілген адамдардың басқа да санаттарына үш мың теңге мөлшерінде;
Қарт адамдар мен мүгедектер Күніне:
ең төмен зейнетақы алатын зейнеткерлерге екі мың теңге мөлшерінде;
бірінші және екінші топтағы мүгедектерге екі мың теңге мөлшерінде;
2) жедел әлеуметтік қолдауға мұқтаж отбасыларға (азаматтарға), болған жағдайдан кейін үш айдан кешіктірмей, отбасы (азаматтың) кірісіне қарамастан, өтініші бойынша материалдық көмек:
кәмелеттік жасқа толмаған балаларды және жұмыссыз азаматтарды жерлеуге, қайтыс болған баланың немесе жұмыссыз азаматтың қайтыс болуы туралы анықтаманың және қайтыс болуы туралы куәлігінің көшірмесі негізінде он айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
өрт, су тасқыны, басқа да зілзала апаттың нәтижесінде зардап шеккен отбасыларға (азаматтарға) «Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар Министрлігі Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Ақкөл ауданының Төтенше жағдайлар бөлімі» мемлекеттік мекемесінің анықтамасы негізінде біржолғы көмекті елу айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
туберкулезбен ауыратындарға қосымша тамаққа, емдеуге немесе кеңес алу үшін барған жолына, жылына бір рет, фтизиатрдан алынған анықтаманың негізінде он айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
онкологиялық стационар жағдайында арнайы емді өтетін онкологиялық аурулармен ауыратындарға, жылына бір рет, сырқаты туралы кітапшасынан алынған көшірмесі негізінде он айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

3) единовременная помощь студентам из малообеспеченных и многодетных семей из сельской местности, обучающимся по очной форме обучения в колледжах на платной основе на оплату за учебу, один раз в год в размере стоимости годового обучения, на основании копии договора с учебным заведением, заверенной нотариально и справки с места учебы;
4) социальная помощь на расходы за коммунальные услуги:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в размере 2,5 месячного расчетного показателя ежемесячно, без подачи заявления на основании списков Государственного центра по выплате пенсии;
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны в размере одного месячного расчетного показателя ежемесячно, без подачи заявления на основании списков Государственного центра по выплате пенсии.».
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
Аккольского районного
маслихата                                  К.Нурсадыков
Секретарь Аккольского
районного маслихата                        Д.Салыбекова
«СОГЛАСОВАНО»
Аким Аккольского района                    А.С.Уисимбаев

3) селолық жерде тұратын аз қамтылған және көп балалы отбасылардың колледждерде күндізгі оқу формасы бойынша оқитын студенттеріне оқуға төлеуіне жылына бір рет оқу құнының мөлшерінде, нотариалды куәландырылған білім беру мекемесімен жасасқан келісім шарттың көшірмесі мен оқу орнынан берілген анықтаманың негізінде біржолғы көмек;
4) коммуналдық қызмет шығындары үшін әлеуметтік көмек көрсетілсін:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне өтініш берусіз, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының тізімдері негізінде ай сайын 2,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистермен және олардың одақтастары құрған концлагерлердің, геттолардың және басқа да еріксіз ұстаған орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына коммуналдық қызметті өтеуге ай сайын бір айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, өтініш берусіз Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының тізімдері негізінде».
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақкөл аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Қ.Нұрсадықов
Ақкөл аудандық мәслихат
хатшысы                                    Ж.Салыбекова
«КЕЛІСІЛДІ»
Ақкөл ауданының әкімі                      А.С.Үйсімбаев