Об установлении ветеринарного режима карантинной зоны с введением ограничительных мероприятий на аул Шалгай Берсуатского сельского округа
Решение акимата Берсуатского сельского округа Аршалынского района Акмолинской области от 21 мая 2012 года № 09. Зарегистрировано Управлением юстиции Аршалынского района Акмолинской области 29 мая 2012 года № 1-4-210
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 7) статьи 10-1 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года «О ветеринарии», на основании представления главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора Аршалынского района от 4 апреля 2012 года № 67 аким Берсуатского сельского округа РЕШИЛ:
1.Установить ветеринарный режим карантинной зоны с введением ограничительных мероприятий на аул Шалгай Берсуатского сельского округа Аршалынского района, согласно приложения.
2.Контроль за исполнением данного решения оставляю за собой.
3.Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Управлении юстиции Аршалынского района, вводится в действие со дня официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 4 апреля 2012 года.
Г.Оралканова
СОГЛАСОВАНО:
Начальник Государственного учреждения
«Аршалынская районная
территориальная инспекция
Комитета ветеринарного контроля
и надзора» Министерства
сельского хозяйства
Республики Казахстан                       С.Емшанова
Начальник
Государственного учреждения
«Управление государственного
санитарно-эпидемиологического
надзора по Аршалынскому району
Департамента Комитета государственного
санитарно-эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
по Акмолинской области»                    О.Какимбеков
Начальник
Государственного учреждения
«Отдел внутренних дел
Аршалынского района
Департамента внутренних дел
Акмолинской области
Министерства внутренних дел
Республики Казахстан»                      Б.Саханов
Главный врач Государственного
коммунального казенного предприятия
«Аршалынская центральная
районная больница при Управлении
здравоохранения Акмолинской области»       В.Биджиев
Приложение
к решению акима
Берсуатского сельского округа
от 21 мая 2012 года
Ограничительные мероприятия
№ п/п
Содержание выполняемых мероприятий
Сроки исполнения
Ответственные за выполнение
1.
Проведение среди населения разъяснительной работы об опасности заболевания бешенством и мерах его предупреждения
на период ограничения
Государственное учреждение «Аппарат акима Берсуатского сельского округа»
Государственное учреждение «Отдел ветеринарии Аршалынского района Акмолинской области»
2.
Организовать выявление и уничтожение больных
бешенством собак, кошек и других животных кроме покусавших людей и животных, которых изолируют и оставляют под наблюдением
на период ограничения
Государственное учреждение «Аппарат акима Берсуатского сельского округа»
Государственное учреждение «Отдел ветеринарии Аршалынского района Акмолинской области»
3.
Провести необходимые противоэпидемические мероприятия
на период ограничения
Государственное
коммунальное казенное предприятие
«Аршалынская центральная районная больница при Управлении здравоохранения Акмолинской области» (по согласованию), Государственное учреждение
«Управление государственного
санитарно-
эпидемиологического надзора по Аршалынскому району
Департамента Комитета государственного
санитарно-
эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
по Акмолинской области» (по согласованию)
4.
Проведение вакцинации всех восприимчивых к бешенству животных с последующей обязательной 60-дневной изоляцией животных
Проведение дезинфекции в очаге инфекции
на период ограничения
Государственное учреждение «Республиканский противоэпизоотический отряд»
Государственное учреждение Отдел ветеринарии Аршалынского района Акмолинской области»
5.
Запретить торговлю домашними животными, вывоз собак и кошек за пределы очага инфекции
на период ограничения
Государственное учреждение «Аппарат акима Берсуатского сельского округа»
Государственное учреждение «Отдел внутренних дел
Аршалынского района
Департамента внутренних дел Акмолинской области
Министерства внутренних дел Республики Казахстан» (по согласованию),
Государственное учреждение «Отдел ветеринарии Аршалынского района Акмолинской области»

Бірсуат селолық округінің Шалғай ауылына шектелім шараларының жүргізілуімен карантинді аймақтың ветеринариялық режимін белгілеу туралы
Ақмола облысы Аршалы ауданы Бірсуат селолық округі әкімшілігінің 2012 жылғы 21 мамырдағы № 09 шешімі. Аршалы ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 29 мамырда № 1-4-210 тіркелді
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография мен пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін өзі басқару туралы» Заңына, Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі «Ветеринария туралы» Заңының 10-1 бабының 7) тармақшасына сәйкес, Аршалы аудандық бас мемлекеттік ветеринариялық–санитарлық инспекторының 2012 жылғы 04 сәуірдегі № 67 ұсыныс хаты негізінде Бірсуат селолық округінің әкімі ШЕШІМ ЕТТІ:
1.Бірсуат селолық округінің Шалғай ауылына шектелім шараларының жүргізілуімен карантинді аймақтың ветеринариялық режимі қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2.Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
3.Осы шешім Аршалы ауданының Әділет басқармасында мемлекеттік тіркеу күнінен бастап күшіне енеді, ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2012 жылғы 4 сәуірден пайда болған құқықтық қатынасқа қолданады.
Оралқанова Г.
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасы
ауыл шаруашылығы Министрлігі
«Ветеринариялық
бақылау және қадағалау
Комитетінің Аршалы аудандық
аумақтық инспекциясы» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        С.Емшанова
Қазақстан Республикасы
денсаулық сақтау Министрлігі «Ақмола
облысы бойынша мемлекеттік
санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалау Комитетінің Департаменті
Аршалы ауданының мемлекеттік
санитарлық-эпидемиологиялық
қадағалау басқармасы» мемлекеттік
мекемесінің бастығы                        О.Кәкімбеков
Қазақстан Республикасы ішкі істер
Министрлігі «Ақмола облысы
бойынша ішкі істер Департаментінің
Аршалы ауданының ішкі істер бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы            Б.Саханов
«Ақмола облысы денсаулық сақтау
басқармасы жанындағы «Аршалы
орталық аудандық ауруханасы»
мемлекеттік коммуналдық қазыналық
кәсіпорыны бас дәрігері                    В.Биджиев
Бірсуат селолық
округі әкімінің 2012 жылғы
21 мамырдағы № 09 шешіміне
қосымша
Шектелім шаралары
№ р/с
Атқарылатын
іс шаралардың мазмұны
Орындалу мерзімі
Орындалуына жауаптылар
1.
Халық арасында құтырма ауруының қаупі және оның алдын алу шаралары туралы түсіндіру жұмыстарын жүргізу
шектеу салған мерзімінде
«Бірсуат селолық округінің әкімі аппараты» мемлекеттік мекемесі
«Ақмола облысы Аршалы ауданы ветеринария бөлімі» мемлекеттік мекемесі
2.
Құтыру ауруының белгісі бар ауру жануарларды анықтап жою және ветеринарлық талаптарға сәйкес залалсыздандыру іс шараларын алу,құтыру ауруы белгісі бар өлекселерді өртеу арқылы жоюды ұйымдастыру
шектеу салған мерзімінде
«Бірсуат селолық округінің әкімі аппараты» мемлекеттік мекемесі
«Ақмола облысы Аршалы ауданы ветеринария бөлімі» мемлекеттік мекемесі
3.
Эпидемияға қарсы қажетті іс шаралар өткізу
шектеу салған мерзімінде
«Ақмола облысы денсаулық сақтау басқармасы жанындағы «Аршалы орталық аудандық ауруханасы» мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы денсаулық сақтау Министрлігі «Ақмола облысы бойынша мемлекеттік санитарлық-
эпидемиологиялық
қадағалау Комитетінің Департаменті Аршалы ауданының мемлекеттік санитарлық-
эпидемиологиялық
қадағалау басқармасы» мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша)
4.
Құтыруды қабылдаған барлық жануарларға егу өткізу және ауру ошағын заласыздандыру
шектеу салған мерзімінде
«Республикалық эпизоотияға қарсы отряды» мемлекеттік мекемесі
«Ақмола облысы Аршалы ауданы ветеринария бөлімі» мемлекеттік мекемесі
5.
Үй жануарларын сатуды, ауру ошағынан мал өнімдерін шығаруды, иттер мен мысықтарды ауру ошағынан шығаруды тоқтату
шектеу салған мерзімінде
«Бірсуат селолық округінің әкімі аппараты» мемлекеттік мекемесі
«Қазақстан Республикасы ішкі істер Министрлігі «Ақмола облысы бойынша ішкі істер Департаментінің Аршалы ауданының ішкі істер бөлімі» мемлекеттік мекемесі (келісім бойынша),
«Ақмола облысы Аршалы ауданы ветеринария бөлімі» мемлекеттік мекемесі