О бюджете Байганинского района на 2013-2015 годы
Решение Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 21 декабря 2012 года № 47. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 9 января 2013 года № 3482. Утратило силу в связи с истечением срока применения решением Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 27 мая 2014 № 127
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения  решением Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 27.05.2014 № 127.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» Байганинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Байганинского района на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы                      2 709 734,7 тысяч тенге;
в том числе:
налоговые поступления            2 316 027 тысяч тенге;
неналоговые поступления              3 260 тысяч тенге;
поступления от продажи
основного капитала                   3 600 тысяч тенге;
поступления трансфертов          386 847,7 тысяч тенге;
2) затраты                     2 968 464,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование    14 986 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                   17 711 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов         2 725 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами              40 800 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов     40 800 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета тапшылығы
(профицит)                     - 314 515,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета
(использование профицита)        314 515,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Байганинского района Актюбинской области от 29.01.2013 № 56 (вводится в действие с 01.01.2013); от 29.04.2013 № 67 (вводится в действие с 01.01.2013); от 11.07.2013 № 76 (вводится в действие с 01.01.2013); от 30.07.2013 № 77 (вводится в действие с 01.01.2013); от 21.10.2013 № 90 (вводится в действие с 01.01.2013); от 13.11.2013 № 95 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2013-2015 годы» установлено:
1) минимальный размер заработной платы – 18 660 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 731 тенге;

2013-2015 жылдарға арналған Байғанин ауданының бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 47 шешімі. Ақтөбе облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 9 қаңтарда № 3482 тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2014 жылғы 27 мамырдағы № 127 шешімімен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 27.05.2014 № 127 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік Кодексінің 9 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына сәйкес Байғанин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған Байғанин ауданының бюджеті 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) кірістер                      2 709 734,7 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдер                  2 316 027 мың теңге;
салықтық емес түсімдер                 3 260 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер                       3 600 мың теңге;
трансферттердің түсімдері          386 847,7 мың теңге;
2) шығындар                      2 968 464,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру         14 986 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                   17 711 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу             2 725 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалынатын
операциялар бойынша сальдо            40 800 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу            40 800 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)  - 314 515,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану)             314 515,4 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 29.01.2013 № 56 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.04.2013 № 67 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.07.2013 № 76 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.07.2013 № 77 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.10.2013 № 90 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.11.2013 № 95 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Қазақстан Республикасының «2013-2015 жылдарға арналған Республикалық бюджет туралы» Заңының 9 бабына сәйкес:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 18 660 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1731 теңге;

3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 18 660 тенге.
3. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
68 119 тысяч тенге на проведение противоэпизоотических мероприятий;
22 041 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержке специалистов;
42 075 тысяч тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
4 097 тысяч тенге на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы;
3 776 тысяч тенге на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
15 000 тысяч тенге на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
6 227 тысяч тенге на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
19 301 тысяч тенге на реализацию мер по содействию экономического развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»;
8 524 тысяч тенге – на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением маслихата Байганинского района Актюбинской области от 11.07.2013 № 76 (вводится в действие с 01.01.2013).
4. Исключен решением маслихата Байганинского района Актюбинской области от 29.01.2013 № 56 (вводится в действие с 01.01.2013).
5. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
16 800 тысяч тенге на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
130 142 тысяч тенге проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
исключен решением маслихата Байганинского района Актюбинской области от 29.01.2013 № 56 (вводится в действие с 01.01.2013).
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным решением маслихата Байганинского района Актюбинской области от 29.01.2013 № 56 (вводится в действие с 01.01.2013).
6. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
8 500 тысяч тенге на строительство и реконструкцию объектов образования;

3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы 18 660 теңге мөлшерінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
3. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттері түскені ескерілсін:
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 68 119 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 22 041 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 42 075 мың теңге;
Қазақстан Республикасында Білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 4 097 мың теңге;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге 3 776 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға 15 000 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 6 227 мың теңге;
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға 19 301 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың штат бірліктерін арттыруға – 8524 мың теңге.
Аталған сомаларды бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 11.07.2013 № 76 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Алынып тасталды - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 29.01.2013 № 56 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға 16 800 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға 130 142 мың теңге;
алынып тасталды - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 29.01.2013 № 56 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Аталған сомаларды бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 29.01.2013 № 56 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға 8 500 мың теңге;

19 255 тысяч тенге на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным решением маслихата Байганинского района Актюбинской области от 29.04.2013 № 67 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в сумме 3000 тысяч тенге.

мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға 19 255 мың теңге.
Аталған сомаларды бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 29.04.2013 № 67 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2013 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 3000 мың теңге болып бекітілсін.

8. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
9. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов аульных (сельских) округов на 2013 год, согласно приложению 5.
10. Контроль за исполнением данного решения возложит на постоянную комиссию по финансам, бюджету и социальной защите населения при районном маслихате.

8. 2013 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық (селолық) округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың қаржы, бюджет және халықты әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.