Об утверждении Правил организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Карагандинской области
Постановление акимата Карагандинской области от 8 августа 2012 года N 36/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 7 сентября 2012 года N 1926. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 4 марта 2016 года № 13/01
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 04.03.2016 № 13/01.
Примечание РЦПИ:
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законами Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 сентября 2011 года N 128-р "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 5 июля 2011 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам пересмотра компетенции уполномоченных государственных органов и Правительства Республики Казахстан на принятие нормативных правовых актов, устанавливающих требования к проверяемым субъектам" акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Карагандинской области.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Айтуганова К.К.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области
А. Кусаинов
Утверждены
постановлением акимата
Карагандинской области
от 08 августа 2012 года
N 36/01
Правила
организации отбора инновационных проектов в области
агропромышленного комплекса Карагандинской области
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Карагандинской области (далее – Правила) определяют порядок организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Карагандинской области для их внедрения и распространения за счет средств местного бюджета и представления отчетов о мерах, принятых по внедрению и распространению инновационного проекта в агропромышленном комплексе Карагандинской области.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:

Қарағанды облысының агроөнеркәсіптік кешені саласындағы инновациялық жобаларға іріктеу ұйымдастыру қағидасын бекіту туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2012 жылғы 8 тамыздағы N 36/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 7 қыркүйекте N 1926 тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 2016 жылғы 4 наурыздағы N 13/01 қаулысымен
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 04.03.2016 N 13/01 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2011 жылғы 14 қыркүйектегі "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне уәкілетті мемлекеттік органдар мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің тексерілетін субъектілерге қойылатын талаптарды белгілейтін нормативтік құқықтық актілерді қабылдау құзыреттерін қайта қарау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 5 шілдедегі Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" N 128-ө өкіміне сәйкес Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген Қарағанды облысының агроөнеркәсіптік кешені саласындағы инновациялық жобаларға іріктеу ұйымдастыру қағидасы бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Қ.Қ. Айтуғановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкімі
Ә. Құсайынов
Қарағанды облысы әкімдігінің
2012 жылғы 8 тамыздағы
N 36/01 қаулысымен
бекітілген
Қарағанды облысының агроөнеркәсіптік кешені саласындағы
инновациялық жобаларға іріктеу ұйымдастыру қағидасы
1 тарау. Жалпы ереже
1. Осы Қарағанды облысының агроөнеркәсіптік кешені саласындағы инновациялық жобаларға іріктеу ұйымдастыру қағидасы (ары қарай – Қағида) жергілікті бюджет қаражаты есебінен Қарағанды облысының агроөнеркәсіптік кешені саласындағы инновациялық жобаларды енгізу мен тарату үшін іріктеуді ұйымдастыру мен қоса Қарағанды облысының агроөнеркәсіптік кешені саласындағы инновациялық жобаны енгізу және тарату бойынша қабылданған іс-шаралар туралы есептерді ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидада келесідей негізгі түсініктер пайдаланылады:

1) субъекты агропромышленного комплекса - физические и юридические лица, осуществляющие деятельность в агропромышленном комплексе (далее - АПК) Карагандинской области;
2) администратор бюджетной программы – уполномоченный орган местного исполнительного органа по вопросам реализации государственной политики в сфере АПК, на которого в установленном законодательством Республики Казахстан возложены функции по администрированию бюджетной программы по разработке, распространению и внедрению инновационного опыта в АПК Карагандинской области;
3) научные организации (далее - НО) – юридические лица, основной деятельностью которых является проведение научной и научно-технической деятельности в АПК, имеющие государственную аккредитацию на проведение научных исследований;
4) мероприятие по реализации инновационного проекта – комплекс мер по внедрению инновационного проекта в АПК Карагандинской области за счет средств местного бюджета;
5) заявка – пакет документов установленной формы согласно приложениям к настоящим Правилам, предоставляемый в уполномоченный орган местного исполнительного органа по вопросам реализации государственной политики в сфере АПК;
6) заявитель (и) – субъект АПК, научной, научно-технической и инновационной деятельности на территории Республики Казахстан, представляющий заявку с мероприятиями по реализации инновационного проекта для его внедрения и распространения в АПК Карагандинской области для финансирования за счет средств местного бюджета.
Глава 2. Порядок и условия отбора инновационных проектов
Параграф 1. Порядок отбора инновационных проектов
3. Отбор инновационных проектов в области АПК Карагандинской области (далее – отбор инновационных проектов) проводится администратором бюджетной программы на конкурсной основе после принятия заявки от заявителя (согласно приложению 1 к настоящим Правилам).
4. К заявлению должны прилагаться следующие документы:
1) план мероприятий по реализации инновационного (ых) проекта (ов) согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) пояснительную записку к плану мероприятий по реализации инновационных (ого) проекта (ов), согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
3) смету расходов мероприятий по реализации инновационного (ых) проекта (ов) согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
4) для юридических лиц:
нотариально засвидетельствованную копию устава и свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации);
копию финансовой отчетности за последние два года;
оригинал справки установленной формы налогового органа об отсутствии или наличии налоговой задолженности налогоплательщика и задолженности по обязательным пенсионным взносам в накопительные пенсионные фонды более чем за три месяца, предшествующих дате подачи заявки, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан, за подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи, и печатью налогового органа;
оригинал справки банка (банков), (микро кредитной (ных) организации (й), кредитного (ных) товарищества, института (тов) развития) об отсутствии просроченной задолженности заявителя более чем за три месяца, предшествующих дате подачи заявления, перед банком (банками) (в случае, если заявитель является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков) за подписью первого руководителя или лица, его замещающего, и печатью банка (банков);
нотариально засвидетельствованные копии лицензий, патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов и других документов, подтверждающих квалификацию заявителя на выполнение работ в научной, научно-технической и инновационной сферах аграрного профиля;

1) агроөнеркәсіп кешені субъектілері – Қарағанды облысының агроөнеркәсіп кешені (әрі қарай – АӨК) қызметті іске асыратын жеке және заңды тұлғалар;
2) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі – Қазақстан Республикасының белгіленген заңнамаларымен Қарағанды облысының АӨК инновациялық тәжірибені әзірлеу, тарату және енгізу бойынша бюджеттік бағдарламаны басқару қызметі жүктелген АӨК саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органның уәкілетті органы;
3) ғылыми ұйымдар (әрі қарай – ҒҰ) – негізгі қызметі АӨК ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет жүргізу болып табылатын ғылыми зерттеу жұмыстарын жүргізуге мемлекеттік аккредитациясы бар заңды тұлғалар;
4) инновациялық жобаны іске асыру бойынша іс-шара – жергілікті бюджет қаражаты есебінен Қарағанды облысының АӨК инновациялық жобаларды енгізу бойынша іс-шаралар кешені;
5) өтінім – АӨК саласында мемлекеттік саясатты іске асыру мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органның уәкілетті органына осы Қағиданың қосымшаларына сәйкес ұсынылатын белгіленген нысандағы құжаттар жинағы;
6) өтініш беруші (лер) – Қарағанды облысының АӨК инновациялық жобаларды енгізу және тарату үшін, оларды жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру үшін іске асыру іс-шараларымен өтінім беретін Қазақстан Республикасының аумағындағы ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық қызметтің АӨК субъектісі.
2 тарау. Инновациялық жобаларды іріктеу тәртібі және шарты
Параграф 1. Инновациялық жобаларды іріктеу тәртібі
3. Қарағанды облысының АӨК саласындағы инновациялық жобаларға іріктеу (бұдан әрі – инновациялық жобаларды іріктеу) конкурстық негізде өтініш берушіден өтінімді қабылдағаннан кейін бюджеттік бағдарламаның әкімшісімен жүргізіледі (осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес).
4. Өтінішке келесі құжаттар қоса тіркелу қажет:
1)осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары;
2) осы Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына жазбаша түсініктеме;
3) осы Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес инновациялық жобаны (ларды) іске асыру бойынша іс-шаралар шығынының сметасы;
4) заңды тұлғалар үшін:
жарғының және мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
соңғы екі жылғы қаржылық есептің көшірмесі;
Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес төлеу мерзімі ұзартылған жағдайдан басқа, үш айдан астам салық берешегінің және жинақтаушы зейнетақы қорына міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешектің жоқтығы немесе болуы туралы, бірінші басшының немесе қол қоюға құқығы бар тұлғаның қолы және салық органының мөрі қойылған салық органының белгіленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасы;
өтініш берушінің банктің (банктердің) алдындағы өтініш берілген күннің алдындағы үш айдан астам созылған мерзімі өткен берешектің жоқтығы туралы бірінші басшының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның қолы және банктің (банктердің) мөрі қойылған банктің (банктердің), (шағын несие ұйымның (ұйымдардың), несие серіктестіктің (тердің), даму институтының (тарының)) анықтамасының түпнұсқасы (егер өтініш беруші екінші деңгейдегі бірнеше банктің немесе филиалдардың, сондай-ақ шетелдік банктің клиенті болып табылса, осы анықтама осындай банктердің әрқайсысынан ұсынылады);
өтініш берушінің аграрлық салада ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық жұмыстарды орындауға біліктілігін растайтын лицензиялардың, патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, дипломдардың және басқа да құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмесі;

5) для физических лиц:
нотариально засвидетельствованную копию удостоверения личности, свидетельства о присвоении социального индивидуального кода, свидетельства налогоплательщика Республики Казахстан;
оригинал справки установленной формы налогового органа об отсутствии или наличии налоговой задолженности налогоплательщика;
нотариально засвидетельствованные копии лицензий, патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов и других документов, подтверждающих квалификацию заявителя на выполнение работ в научной, научно-технической и инновационной сферах аграрного профиля.
5. Предоставление заявителями документов на участие в конкурсе осуществляется не позднее 20 календарных дней со дня опубликования объявления.
6. Администратор бюджетной программы не позднее 20 календарных дней до начала проведения конкурса публикует соответствующее объявление в официальных средствах массовой информации, распространяемых на всей территории Республики Казахстан и на официальном сайте.
7. Процедура отбора инновационных проектов осуществляется в четыре этапа:
первый этап: рассмотрение заявок администратором бюджетной программы на полноту и качество их оформления, соответствие требованиям настоящих Правил, устранение заявителем (ями) выявленных несоответствий либо отклонение заявки;
второй этап: подготовка администратором бюджетной программы комплексного заключения по заявкам на основании их соответствия требованиям отбора инновационных проектов с учетом устраненных замечаний, если таковые были допущены в ходе первого этапа;
третий этап: рассмотрение заявок и комплексного заключения Комиссией по отбору инновационных проектов, состоящей из представителей заинтересованных государственных органов местного исполнительного органа, науки, бизнеса и неправительственных организаций (далее - Комиссия), состав и положение, которой утверждаются администратором бюджетной программы;
четвертый этап: принятие администратором бюджетной программы решения о финансировании инновационного проекта на основании положительного заключения или отказа в финансировании на основании отрицательного заключения Комиссии.
8. Материалы, представляемые заявителем (ями) для участия в конкурсе на получение финансирования из местного бюджета для внедрения и распространения инновационных проектов, должны быть сформированы в единую папку, листы пронумерованы и оформлены в строгом соответствии с требованиями настоящих Правил и приложений к ним.
9. Заявитель обеспечивает полноту и достоверность представленных документов, исходных данных, расчетов, обоснований. Представление заявителем неполных или недостоверных данных является основанием для отклонения заявки.

5) жеке тұлғалар үшін:
жеке куәліктің, әлеуметтік жеке кодты алу туралы куәліктің, Қазақстан Республикасының салық төлеуші куәлігінің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
салық төлеушінің салықтық қарызының жоқтығы немесе бар болуы туралы салық органының белгіленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасы;
өтініш берушінің аграрлық салада ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық жұмыстарды орындауға біліктілігін растайтын лицензиялардың, патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, дипломдардың және басқа да құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмесі.
5. Конкурсқа қатысу үшін өтініш берушілермен құжаттар хабарландыру шыққаннан кейін 20 күнтізбелік күннен кешіктірмей ұсынылады.
6. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі конкурс өткізгенге дейін 20 күнтізбелік күннен кешіктермей Қазақстан Республикасының барлық аумақтарына таралатын ресми бұқаралық ақпарат құралдарында және ресми сайтта тиісті хабарландыру жариялайды.
7. Инновациялық жобаларды іріктеу процедурасы 4 кезең бойынша жүзеге асырылады:
бірінші кезең: өтінімдердің толықтығын және олардың ресімделу сапасын, осы Қағиданың талаптарына сәйкестігін бюджеттік бағдарламаның әкімшісімен қарау өтініш берушімен (лермен) анықталған сәйкессіздіктерді жою немесе өтінімді қайтару;
екінші кезең: өтінімдер бойынша инновациялық жобалардың іріктеу талаптарына сәйкестігі негізінде жойылған ескертулерді ескере отырып, егер ондайлар бірінші кезең барысында жіберілген болса бюджеттік бағдарламаның әкімшісімен кешенді қорытынды дайындау;
үшінші кезең: жергілікті атқарушы органның мүдделі мемлекеттік органдарының, ғылымның, бизнестің және мемлекеттік емес ұйымдардың өкілдерінен құралған Инновациялық жобаларды іріктеу жөніндегі құрамы мен ережесі бюджеттік бағдарламаның әкімшісімен бекітілген комиссиямен (бұдан әрі - Комиссия) өтінімдер мен кешендік қорытындыларды қарау;
төртінші кезең: бюджеттік бағдарламаның әкімшісімен инновациялық жобаны қаржыландыру туралы шешімді қабылдау немесе Комиссияның теріс қорытындысы негізінде қаржыландырудан бас тарту.
8. Инновациялық жобаларды енгізу және тарату үшін жергілікті бюджеттен қаржыландыру алуға конкурсқа қатысуға өтініш беруші (лер) мен ұсынылған материалдар бірдей папкаға жинақталуы қажет, беттер нөмірленіп, осы Қағиданың талаптарына және қосымшаларына сәйкес ресімделуі керек.
9. Өтініш беруші тапсырған құжаттардың, алғашқы мәліметтердің, есептердің, негіздемелердің толық, әрі дұрыс болуын қамтамасыз етеді. Өтініш берушімен мәліметтерді толық емес немесе дұрыс емес беру өтінімді қайтару үшін негіз болып табылады.

10. По окончании срока приема заявок на участие в конкурсе, администратором бюджетной программы в течение 30 (тридцати) календарных дней проводится отбор заявок на соответствие требованиям настоящих Правил.
11. В случае выявления несоответствия представленных документов требованиям настоящих Правил, администратор бюджетной программы информирует об этом заявителя (ей) в течение 10 (десяти) календарных дней с даты приема документов. Устранение выявленных несоответствий производится заявителем (ями) в течение 10 (десяти) календарных дней с даты направления уведомления администратором бюджетной программы, в противном случае заявка подлежит отклонению. Доработанные заявки рассматриваются администратором бюджетной программы в течение 10 (десяти) календарных дней с даты устранении выявленных несоответствий.
При отклонении заявки представленные документы возвращаются заявителю.
12. По заявкам, соответствующим требованиям настоящих Правил и прошедшим первый этап процедуры отбора инновационных проектов, администратором бюджетной программы готовится комплексное заключение по заявкам на основании их соответствия требованиям отбора инновационных проектов.
13. Администратор бюджетной программы выносит комплексное заключение по заявкам инновационного (ых) проекта (ов) на основании следующих требований отбора к инновационному (ым) проекту (ам):
соответствие материалов заявителя (ей) требованиям настоящих Правил;
инновационная направленность, техническая реализуемость проекта и уровень его готовности к внедрению и распространению в АПК на территории данного региона;
соответствие приоритетным направлениям развития АПК региона и Республики Казахстан;
наличие детально сформулированного видения освоения средств инновационного проекта и дальнейшей перспективы инновационного проекта в АПК региона;
наличие оборудования, инфраструктуры и ресурсов, необходимых для выполнения инновационных проектов;
экономическая целесообразность инновационного проекта.
14. Рассмотрение заявок и комплексного заключения администратора бюджетной программы Комиссией проводится в соответствии с настоящими Правилами.
15. Рассмотрение заявок и комплексного заключения администратора бюджетной программы (далее - материалы) осуществляется Комиссией в течение 20 (двадцати) календарных дней с момента получения от администратора бюджетной программы комплексного заключения по заявкам на конкурс отбора инновационных проектов.
16. По итогам рассмотрения материалов Комиссия выносит рекомендации о финансировании инновационного проекта за счет средств местного бюджета в рамках определенной законодательством Республики Казахстан бюджетной программы или об отказе в его финансировании. Рекомендации Комиссии оформляются протоколом и подписываются всеми присутствующими членами Комиссии.

10. Конкурсқа қатысуға өтінімді қабылдау мерзімі аяқталғаннан кейін бюджеттік бағдарламаның әкімшісімен 30 (отыз) күнтізбелік күн ішінде өтінімдерді осы Қағиданың талаптарына сәйкестігіне қарай іріктеу жүргізіледі.
11. Тапсырылған құжаттар осы Қағида талаптарына сәйкес болмаған жағдайда, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі өтініш берушіні (лерді) құжаттарды қабылдау күнінен бастап санағанда 10 (он) күнтізбелік күн ішінде хабардар етеді. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі ескерту жіберген күннен бастап 10 (он) күнтізбелік күн ішінде өтініш берушімен анықталған сәйкессіздікті жою жүргізіледі, болмаған жағдайда өтінім қайтарылады. Жөнделген өтінімдер анықталған сәйкессіздік жойылған күннен бастап бюджеттік бағдарламаның әкімшісімен 10 (он) күнтізбелік күн ішінде қаралады.
Өтінім қабылданбаған жағдайда тапсырылған құжаттар өтініш берушіге қайтарылады.
12. Осы Қағиданың талаптарына сәйкес келген, инновациялық жобаларды іріктеу рәсімінің бірінші кезеңінен өткен өтінімдер бойынша бюджеттік бағдарламаның әкімшісімен олардың инновациялық жобаларды іріктеу талаптарына сәйкес келуі негізінде өтінімдер бойынша кешендік қорытынды дайындалады.
13. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі инновациялық жобалар (дың) өтінімдері бойынша кешендік қорытындыны инновациялық жобаға (ларға) қойылатын келесідей іріктеу талаптары негізінде шығарады:
өтініш берушінің (лердің) материалдарының осы Қағиданың талаптарына сәйкестігі;
жобаның инновациялық бағыттылығы, техникалық іске асырылуы, оның осы аймақтың АӨК аумағында енгізуге және таратуға дайын болу деңгейі;
Қазақстан Республикасының және аймақтың АӨК дамытудың басым бағыттарына сәйкестігі;
инновациялық жобаның қаражатын игерудің жете тұжырымдалған көрінісінің және АӨК инновациялық жобалардың болашағының бар болуы;
инновациялық жобаларды іске асыруға қажетті жабдықтардың, инфрақұрылым мен қорлардың бар болуы;
инновациялық жобаның экономикалық тиімділігі.
14. Өтінімдер мен бюджеттік бағдарлама әкімшісінің кешендік қорытындысы Комиссиямен осы Қағидаға сәйкес қаралады.
15. Өтінімдер мен бюджеттік бағдарлама әкімшісінің кешенді қорытындысы (әрі қарай – материалдар) бюджеттік бағдарлама әкімшісінен инновациялық жобаларды іріктеу конкурсына өтінімдер бойынша кешенді қорытынды алған сәттен бастап Комиссиямен 20 (жиырма) күнтізбелік күн ішінде қаралады.
16. Комиссия, материалдарды қарау қорытындысы бойынша, Қазақстан Республикасының заңнамаларымен айқындалған бюджеттік бағдарламалар шеңберінде инновациялық жобаны жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру немесе қаржыландырудан бас тарту туралы ұсыныс шығарады. Комиссия ұсынысы хаттамамен рәсімделеді және Комиссия мүшелерінің барлық қатысушыларымен қол қойылады.

17. Рекомендации Комиссии о финансировании инновационного проекта или об отказе в его финансировании принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих на заседании членов Комиссии. В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель конкурсной комиссии. В случае несогласия с рекомендациями Комиссии любой член данной Комиссии имеет право изложить свое мнение в письменном виде, которое должно быть приложено к протоколу.
18. На основании рекомендации Комиссии администратором бюджетной программы в течение 10 (десяти) календарных дней со дня подписания протокола ее заседания принимается в установленном законодательством порядке решение о финансировании инновационного проекта за счет средств местного бюджета в рамках определенной законодательством Республики Казахстан бюджетной программы или об отказе в его финансировании.
19. В течение 7 (семи) календарных дней с момента принятия решения администратором бюджетной программы о финансировании инновационного проекта между ним и заявителем (ями), определенным по итогам конкурса, заключается договор об инновационном проекте согласно типовому договору об инновационном проекте в Приложении 5 к настоящим Правилам.
Параграф 2. Условия отбора инновационных проектов
20. Финансирование из местного бюджета на мероприятия по реализации инновационного проекта в АПК региона предоставляется на:
внедрение научных достижений (разработок) прикладного характера в области АПК применительно к условиям региона;
внедрение и распространение инновационных агротехнологий в субъектах АПК применительно к природно-климатическим, социально-экономическим и иным условиям данного региона.
21. Внедрение и распространение научных достижений (разработок) прикладного характера в области АПК региона включают в себя следующие виды работ:
внедрение и распространение технологических процессов производства сельскохозяйственной продукции;
внедрение и тиражирование конструкций инженерного объекта или технической системы в АПК региона (конструкторские работы);
внедрение и распространение научных разработок в области ветеринарии;
внедрение и распространение опытных образцов научных и инновационных технологий (оригинальных моделей, обладающих принципиальными особенностями созданного новшества);
внедрение и распространение селекционных достижений.
22. Предоставление финансирования из местного бюджета на мероприятия по реализации инновационного проекта в АПК региона на внедрение научных достижений (разработок) прикладного характера в области АПК региона и (или) внедрение и распространение инновационных агротехнологий в субъектах АПК производится на основании решения администратора бюджетной программы.

17. Инвестициялық жобаны қаржыландыру немесе қаржыландырмау туралы Комиссия ұсынысы ашық дауыспен қабылданады және Комиссия мүшелерінің отырысына қатысқандардың жалпы санының көпшілігі дауыс бергенде қабылданған болып есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда конкурс комиссиясының төрағасы дауыс берген шешімі қабылданған болып табылады. Егерде Комиссия ұсынысымен келіспеген жағдайда осы комиссияның кез-келген мүшесі өз пікірін жазбаша түрде білдіре алады, ол хаттамаға тіркелуі керек.
18. Бюджеттік бағдарлама әкімшісімен Комиссияның ұсынысы негізінде хаттамаға қол қойылған күннен бастап 10 (он) күнтізбелік күн ішінде Қазақстан Республикасының заңнамаларымен айқындалған бюджеттік бағдарламалар шеңберінде инновациялық жобаны жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру немесе қаржыландырудан бас тарту туралы шешім заңнамамен белгіленген тәртіпте қабылданады.
19. Бюджеттік бағдарлама әкімшісімен инновациялық жобаны қаржыландыру туралы шешім қабылданған күннен бастап 7 (жеті) күнтізбелік күн ішінде онымен және конкурс қорытындысы бойынша айқындалған өтініш берушінің (лердің) арасында осы Қағиданың 5-қосымшасындағы инновациялық жоба туралы типтік келісім-шартқа сәйкес инновациялық жоба туралы келісім-шарт жасалады.
Параграф 2. Инновациялық жобаларды іріктеу шарты
20. АӨК аймақтық инновациялық жобаны іске асыру бойынша іс-шараларға жергілікті бюджеттен қаржы:
АӨК саласында – аймақтың жағдайына қолданылатын ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді) енгізуге;
АӨК субъектілерінде аймақтың табиғи-климаттық, әлеуметтік-экономикалық және басқа да жағдайларына қолданылатын инновациялық агротехнологияларды енгізуге және өрістетуге беріледі.
21. Аймақтың АӨК саласында қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді) қолданысқа енгізуге және таратуға келесідей жұмыстың түрлері жатады:
ауыл шаруашылығы өнімі өндірісінің технологиялық үдерістерін енгізу және тарату;
аймақтың АӨК инженерлік объектінің немесе техникалық жүйенің құрылысын енгізу және тираждау (құрылыс жұмыстары);
ветеринария саласында ғылыми зерттемелерді тарату және енгізу;
ғылыми және инновациялық технологияның тәжірибелі үлгілерін (ашылған жаңалықтың ерекшелігін игерген оригиналды моделдерін) енгізу және тарату;
селекциялық жетістіктерді енгізу және тарату.
22. АӨК аймақтық инновациялық жобаларды іске асыру бойынша іс-шараларға, аймақтың АӨК саласында қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді) қолданысқа енгізуге және (немесе) АӨК субъектілерінде инновациялық агротехнологияларды енгізуге және таратуға жергілікті бюджеттен қаржыландыру бюджеттік бағдарлама әкімшісі шешімінің негізінде жүргізіледі.

23. Результатом освоения заявителем (ями) средств местного бюджета на выполнение мероприятий инновационного проекта в АПК региона являются:
организация усовершенствованных технологических процессов производства сельскохозяйственной продукции в субъектах АПК региона;
отчет о внедрении и распространении научных разработок прикладного характера в субъектах АПК региона;
отчет о внедрении и распространении селекционного достижения в субъектах АПК региона;
отчет о внедрении опытных образцов предлагаемой к производству сельскохозяйственной продукции в субъектах АПК региона;
отчет о передаче технологической (конструкторской) документации на производство предлагаемой сельскохозяйственной продукции или оборудования в субъектах АПК региона;
отчет о проведении регионального совещания (семинаров, дней поля) по внедрению и распространению конкретных инновационных технологий, инновационных новшеств и научных разработок в субъектах АПК региона.
24. Оценка результатов внедрения и распространения инновационных проектов в АПК региона включает в себя:
количественные и качественные показатели результатов от внедрения и распространения инновационных проектов, которые должны включать в себя конкретные и четкие результаты с оценкой влияния на улучшение производительности труда и эффективность производства заявителя и экономики района (области);
экономическая эффективность для субъекта АПК и сельскохозяйственного производства региона от реализации мероприятий по внедрению инновационных проектов в сравнении с ранее используемыми технологиями;
экономическая оценка результатов внедрения инновационного проекта в контексте развития АПК региона, ситуации на аграрном рынке;
минимизация технологических рисков от внедрения и получение максимального дохода от эффективной реализации мероприятий проекта путем индивидуального сопровождения учеными процессов внедрения в условиях конкретного субъекта АПК.
25. Мероприятия по внедрению и распространению инновационных проектов в АПК региона включают в себя:
консультационные услуги по научно-методическому сопровождению внедрения результатов научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ в производство, в том числе приобретение научных расходных материалов;
проведение лабораторных анализов, в том числе по результатам внедрения;
проведение научно-практических семинаров-совещаний по внедрению инновационного проекта (дни поля) на производственной базе субъектов АПК или научных и опытных и иных организаций аграрного профиля;
распространение опыта и полученных результатов научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ (презентации, публикация статей, подготовка и издание брошюр, буклетов, подготовка видеоматериалов).

23. АӨК аймақтық инновациялық жобаның іс-шараларын орындауға жергілікті бюджеттен бөлінген қаражатты өтініш берушімен (лермен) игерудің нәтижесі:
аймақтық АӨК субъектілерінде ауыл шаруашылығы өнімдерін өндірудің жетілдірілген технологиялық үдерісін ұйымдастыру;
аймақтық АӨК субъектілерінде қолданбалы сипаттағы ғылыми әзірлемелерді енгізу және тарату туралы есебі;
аймақтық АӨК субъектілерінде селекциялық жетістіктерді енгізу және тарату туралы есебі;
аймақтық АӨК субъектілерінде ауыл шаруашылығы өндірісіне ұсынылған тәжірибелі үлгілерді енгізгендігі туралы есебі;
аймақтық АӨК субъектілерінде ауыл шаруашылығы өнімдерін немесе құралдарын ұсынылған технологиялық (құрылыстық) құжаттамаларды бергендігі туралы есеп;
АӨК субъектілерінде өңірлік инновациялық технологияларды, инновациялық жаңалықтар мен ғылыми әзірлемелерді енгізу және тарату бойынша аймақтық кеңес (семинарлар, егіс күні) өткізгендігі туралы есеп.
24. Аймақтық АӨК субъектілірінде инновациялық жобаларды енгізу мен тарату нәтижесін бағалауға:
өтініш берушінің еңбек өнімділігі мен өндірістік тиімділігін және ауданның (облыстың) экономикасын жақсартуға ықпалын тигізетін бағалаумен нақты, әрі анық нәтижені көрсететін инновациялық жобаларды енгізу мен тарату нәтижесіндегі саны мен сапа көрсеткіштері;
бұрыннан қолданыста болған технологиялармен салыстырғанда инновациялық жобаны енгізу бойынша іс-шараларды іске асырудың АӨК субъектілері мен аймақтық ауыл шаруашылығы өндірісі үшін экономикалық тиімділігі;
АӨК дамытуда өңірлік инновациялық жобаны енгізу нәтижелерін, аграрлық нарықтағы жағдайды ескере отырып экономикалық бағалау;
енгізуде технологиялық қауіп-қатерді азайту, АӨК нақты субъектілері жағдайында енгізу үдерісін ғалымдармен жеке сүйемелдеу арқылы жобаның іс-шараларын тиімді іске асырудан максималды табыс алу кіреді.
25. АӨК аймақтық инновациялық жобаны енгізу және тарату бойынша іс-шараларға:
өндіріске ғылыми зерттеу және конструкторлық сынақтар нәтижелерін енгізуді ғылыми-әдістемелік сүйемелдеу бойынша консультациялық қызметтер, оның ішінде ғылыми шығыс материалдарын сатып алу;
лабораториялық сараптама жүргізу, оның ішінде енгізу нәтижелері бойынша;
АӨК субъектілерінің өндірістік базасында немесе ғылыми, тәжірибелі және басқа да аграрлық саладағы ұйымдарда инновациялық жобаны енгізу бойынша ғылыми-тәжірибелі семинар-кеңестер (егіс күні) өткізу;
тәжірибені ғылыми зерттеу және конструкторлық сынақтар нәтижесін тарату (презентация, мақала жариялау, кітапшалар, буклеттер дайындау және басып шығару, бейне материалдар дайындау) жатады.

26. При прочих равных условиях финансирование из местного бюджета на мероприятия по реализации инновационного проекта в АПК региона предпочтение отдается научным организациям, прошедшим аккредитацию и имеющим нотариально засвидетельствованные копии лицензий, патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов и других документов, подтверждающих квалификацию персонала на выполнение работ в научно-технической и инновационной сферах аграрного профиля, с целью дальнейшего внедрения и распространения научных достижений (разработок) прикладного характера аграрного профиля, инновационных агротехнологий в субъектах АПК применительно к природно-климатическим, социально-экономическим и иным условиям данного региона.

26. Басқа тең жағдайда аймақтың АӨК инновациялық жобаны іске асыру бойынша іс-шараларға жергілікті бюджеттен қаржыландыру аккредитациядан өткен, аграрлық сектордың ғылыми-техникалық, инновациялық саласында қызметкерлердің жұмыстар орындауға біліктілігін растайтын лицензияның, патенттің, куәліктің, сертификат, диплом мен басқа да құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелері бар ғылыми ұйымдарға АӨК субъектілерінде аграрлық салада тиісті аймақтың табиғи-климаттық, әлеуметтік-экономикалық және басқа да жағдайларында қолданылатын қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерді (әзірленулерді), инновациялық агротехнологияларды бұдан әрі енгізу және тарату мақсатында беріледі.

27. Срок освоения и сумма финансирования из местного бюджета на мероприятия инновационного (ых) проекта (ов) по внедрению и распространению научных достижений (разработок) прикладного характера аграрного профиля и инновационных агротехнологий в субъектах АПК определяются в соответствии с особенностями конкретного инновационного проекта, но не более:
по сроку - 24 (двадцати четырех) месяцев;
по сумме - 20 (двадцати) миллионов тенге.

27. АӨК субьектілерінде аграрлық саладағы ғылыми жетістіктерді (әзірленулерді), инновациялық агротехнологияларды енгізу және тарату бойынша инновациялық жоба (ның) лардың іс-шараларына жергілікті бюджеттен қаржыландыру сомасы мен игеру мерзімі нақты инновациялық жобаның ерекшеліктеріне сәйкес анықталады, алайда:
мерзімі бойынша – 24 (жиырма төрт) айдан;
сомасы бойынша – 20 (жиырма) миллион теңгеден аспауы қажет.

28. Финансирование из местного бюджета для мероприятий по инновационному проекту, предусматривающих внедрение и распространение инновационных технологий аграрного профиля предоставляется при условии обязательного внедрения инновационной технологии на предприятиях субъекта АПК региона в течение срока, определяемого договором об инновационном проекте, с представлением периодических отчетов администратору бюджетной программы о мерах, принятых по внедрению данных технологий.

28. Аграрлық салада инновациялық технологияны енгізу мен тарату қаралған инновациялық жоба бойынша іс-шараларға жеткілікті бюджеттен қаржыландыру инновациялық жоба туралы келісім-шартпен айқындалған мерзімде бюджеттік бағдарлама әкімшісіне сол технологияны енгізу бойынша қабылданған шаралар туралы кезеңдік есептеме бере отырып, аймақтың АӨК субъектілері кәсіпорындарында инновациялық технологияны міндетті түрде енгізетін жағдайда беріледі.

29. Финансирование из местного бюджета мероприятий по инновационному проекту, предусматривающих внедрение и распространение инновационных технологий аграрного профиля, предоставляется субъектам АПК данного региона.
30. Основанием предоставления финансирования из местного бюджета мероприятий по инновационному проекту на внедрение и распространение инновационных технологий аграрного профиля является наличие потребностей для их применения и преимущества выбранной инновационной технологии.
Приложение 1
к Правилам по организации отбора
инновационных проектов в области
агропромышленного комплекса
Карагандинской области
Форма заявки
1.
Номер регистрации и дата (заполняется сотрудниками администратора бюджетной программы)
2.
Название инновационного проекта
3.
Отрасль (подотрасль) внедрения и распространения инновационного опыта в АПК Карагандинской области
4.
Краткое описание мероприятия по реализации инновационных проектов (отразить основные цели и суть проекта, конкретное применение результатов проекта, опыт участия в реализации аналогичных проектов)
5.
Продолжительность проекта (в месяцах)
6.
Даты начала и завершения проекта
7.
Сумма запрашиваемых средств (в тенге) (тыс. тенге)
8.
Название, адрес, телефон/факс, адрес электронной почты заявителя (ей)
9.
Ф.И.О., адрес, телефон, электронная почта контактного лица заявителей
10.
Руководитель инновационного проекта (сотрудник НО) (указываются имя, фамилия и должность, телефон/факс, электронная почта)
11.
Название, адрес, телефон/факс, адрес электронной почты субъектов АПК, участвующих в реализации мероприятия по реализации инновационных проектов
Приложение 2
к Правилам по организации отбора
инновационных проектов в области
агропромышленного комплекса
Карагандинской области
План мероприятий
по реализации инновационного (ых) проекта (ов)
(указать название)
Виды
работ
Ожидаемые результаты (1 год)
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
1.
2.
Виды
работ
Ожидаемые результаты (2 год)
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
1.
2.
Приложение 3
к Правилам по организации отбора
инновационных проектов в области
агропромышленного комплекса
Карагандинской области
Пояснительная записка к Плану мероприятий
по реализации инновационного (ых) проекта (ов)
1. Название мероприятия по реализации инновационных проектов.
2. Место реализации мероприятия: район, населенный пункт.
3. Цель и задачи мероприятия по реализации инновационных проектов (не более 1 страницы).
4. Краткое описание основного заявителя (научно-исследовательской организации) и субъектов АПК, участвующих в мероприятии по реализации инновационных проектов (не более 1 страницы):
полное наименование;
описание деятельности основного заявителя и участвующих в мероприятии по реализации инновационных проектов субъектов АПК;
ключевые специалисты, виды выполняемых ими работ (с приложением резюме и документов, подтверждающих квалификацию);
информация о реализации других проектов в рамках данной программы.
В случае представления заявки от субъекта АПК - физического лица, необходимо указать образование, возраст, основные виды деятельности и опыт работы.

29. Аграрлық салада инновациялық технологияны енгізу мен тарату қаралған инновациялық жоба бойынша іс-шараларды жергілікті бюджеттен қаржыландыру сол аймақтың АӨК субъектілеріне беріледі.
30. Аграрлық салада инновациялық технологияны енгізу мен таратуға инновациялық жоба бойынша іс-шараларды жергілікті бюджеттен қаржыландырудың негізі оларды қолдану үшін қажеттіліктің бар болуы және таңдап алынған инновациялық технологияның артықшылығы болып табылады.
Қарағанды облысының
агроөнеркәсіптік кешені саласындағы
инновациялық жобаларға іріктеу
ұйымдастыру қағидасына
1 қосымша
Өтінім формасы
1.
Тіркеу нөмірі мен күні (бюджеттік бағдарлама әкімшісінің қызметкерімен толтырылады)
2.
Инновациялық жобаның атауы
3.
Қарағанды облысының АӨК инновациялық тәжірибені енгізу және тарату саласы (ішкі саласы)
4.
Инновациялық жобаларды жүзеге асыру бойынша іс-шаралардың қысқаша сипаттамасы (жобаның негізгі мақсатымен мәнін көрсету, жобаның нәтижелерінің нақты қолданылуы, ұқсас жобаларды жүзеге асыруға қатысу тәжірибесі)
5.
Жобаның ұзақтылығы (аймен)
6.
Жобаның басталған және аяқталған күндері
7.
Сұралатын қаражат мөлшері (теңгемен) (мың теңге)
8.
Өтініш берушінің атауы, мекен жайы, тел/факс, электрондық адресі
9.
Өтініш берушілермен байланыстағы тұлғаның Т.А.Ә., мекен жайы, телефоны, электрондық поштасы
10.
Инновациялық жобаның жетекшісі (ҒҰ қызметкері) (аты, тегі және лауазымы, телефоны/факс, электрондық поштасы көрсетіледі)
11.
Инновациялық жобаны жүзеге асыру бойынша іс-шараларға қатысатын АӨК субъектісінің атауы, мекен жайы, тел/факс, электрондық поштасы
Қарағанды облысының
агроөнеркәсіптік кешені саласындағы
инновациялық жобаларға іріктеу
ұйымдастыру қағидасына
2 қосымша
Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру
бойынша іс-шаралар жоспары
(атауын көрсету)
Жұмыс түрлері
Күтетін нәтижелер (1 жыл)
1 тоқсан
2 тоқсан
3 тоқсан
4 тоқсан
1.
2.
Жұмыс түрлері
Күтетін нәтижелер (2 жыл)
1 тоқсан
2 тоқсан
3 тоқсан
4 тоқсан
1.
2.
Қарағанды облысының
агроөнеркәсіптік кешені саласындағы
инновациялық жобаларға іріктеу
ұйымдастыру қағидасына
3 қосымша
Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру бойынша
іс-шаралар жоспарына түсіндірме хаты
1. Инновациялық жобаларды іске асыру бойынша іс-шаралар атауы.
2. Іс-шаралар өткізілетін мекен жай: аудан, елді мекен.
3. Инновациялық жобаларды іске асыру бойынша іс шараларының мақсаты және мәселелері.
4. Негізгі өтінім берушімен (ғылыми зерттеу ұйымынан) инновациялық жобаларды іске асырудағы іс-шараларға қатысушы АӨК субъектілерінің қысқаша сипаттамасы (1 беттен артық емес көлемде):
толық атауы;
негізгі өтінім берушімен инновациялық жобаларды іске асыру бойынша іс-шараларға қатысушы АӨК субъектілерінің сипаттамасы;
бас мамандар, олардың орындайтын жұмыстарының түрлері (олардың біліктілігін дәлелдейтін құжаттар және резюмені қоса тіркей отырып);
берілген бағдарлама шеңберінде іске асырылатын басқа жобалар туралы ақпарат.
Егер АӨК субъектісінің атынан жеке тұлға ұсыныс берген жағдайда, оның жасын, білімін, негізгі қызмет түрлерін және жұмыс тәжірибесін көрсету керек.

5. Обоснование мероприятия по реализации инновационного (-ых) проекта (-ов): с указанием имеющихся в данном сегменте производства проблем, на решение какой проблемы будет направлено мероприятие. Описание актуальности и необходимости реализации мероприятия, его влияния на уровень технологического развития АПК региона и производительность труда (не более 0,5 страницы).
6. Описание основных работ, выполняемых в рамках реализации мероприятия по реализации инновационных проектов: какие работы будут выполняться, конкретные решения и технологии, предлагаемые для использования в производстве, для апробации и демонстрации в ходе исполнения проекта, оценка практического значения для конкретного хозяйства, экономики района и области. Необходимо привести цель каждой работы, содержание, продолжительность, ожидаемые результаты, потребность в ресурсах, в т.ч. методологию НИО по внедрению и распространению научной разработки (технологии) на базе субъекта АПК, участвующего в реализации мероприятия Программы (не более 2-х страниц).

5. Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру мақсатындағы іс-шараны негіздеу. Іс-шараларды жүргізудің маңыздылығы және қажеттігі, оның аймақтық АӨК технологиялық дамуға, еңбек өнімділік арттыруға тигізетін әсері (0,5 беттен аспауы керек).
6. Инновациялық жобаларды іске асыру бойынша атқарылатын іс-шаралар шеңберіндегі негізгі жұмыстарды көрсету: қандай жұмыстар жүзеге асырылады, өндіріске қажетті жобаны іске асыру кезіндегі өндірісте жүргізілетін сынақтар мен демонстрация үшін қандай шешімдер мен технологиялар ұсынылады, облыс пен аудан экономикасы мен нақты шаруашылыққа тиімді тәжірибелік маңызын бағалау. Әр жұмыстың мақсатын, мазмұндылығын, ұзақтығын, алынатын нәтижелерді, қажетті расурстар көлемін көрсету керек, сонымен бірге ғылыми әзірлемелерді (технологияларды) Бағдарламаның іс-шарасын іске асыруға қатысатын АӨК субъектісі базасының негізінде қолданысқа енгізу және тарату кезеңінде ғылыми-зерттеу ұйымдары методологиясының қажеттілігін де көрсету керек (2 беттен артық емес көлемде).

7. Результативность: количественные и качественные показатели результатов от реализации мероприятия по реализации инновационных проектов. Должны включать в себя конкретные, четкие результаты с оценкой влияния на улучшение производительности труда и эффективность производства заявителя и экономики района (области).
Необходимо отразить экономические выгоды от реализации мероприятия по реализации инновационных проектов в сравнении с ранее используемыми технологиями, обосновать целесообразность мероприятия с точки зрения развития АПК региона, ситуации на аграрном рынке (не более 1 страницы).

7. Нәтижелілігі: іске асырылатын инновациялық жобалардың сандық және сапалық көрсеткіштері. Еңбек өнімділігін арттыруда нақты әсері, өтініш берушінің ұсыныстарының өндірістік тиімділігі және аудан (облыс) экономикасына ықпалы.
Инновациялық жобаларды аймақтың АӨК шеңберінде қолданысқа енгізудің бұрынғы технологияларға қарағанда экономикалық тиімділігінің сипаттамасы, іс-шаралардың аймақтық АӨК даму көз қарасынан аграрлық нарықтағы жағдайдан іс-шараның орынды екенін дәлелдеу керек (1 бет көлемінде).

8. Экологическая оценка должна содержать оценку влияния предлагаемых технологий на окружающую среду и природные ресурсы региона (положительное, нейтральное или негативное). В случае негативного влияния необходимо указать, что будет проделано для смягчения такого влияния (не более 0,5 страницы).
9. Риски: основные риски для успешного завершения мероприятия по реализации инновационных проектов и меры по преодолению таких рисков (не более 0,5 страницы).

8. Экологиялық бағалау болжалған технологиялардың аймақтың қоршаған ортасына және табиғи ресурстарына ықпалын бағалауды қамтуы тиіс (оң, бейтарап немесе кері). Кері ықпал болған жағдайда мұндай ықпалды жеңілдету үшін не істелетінін көрсету қажет (0,5 парақтан артық емес).
9. Тәуекелдіктер: іске асатын инновациялық жобалардың ойдағыдай аяқталуы бойынша негізгі тәуекелдіктер мен осындай тәуекелдіктерден өту шаралары (0,5 беттен артық емес көлемде).

1. Указывается отдельно на каждый год мероприятий по реализации инновационных проектов.
2. Указать отдельно расходы, финансируемые из бюджетных средств и собственных средств заявителей (при наличии).
Приложение 5
к Правилам по организации отбора
инновационных проектов в области
агропромышленного комплекса
Карагандинской области
Типовой договор
по внедрению и распространению инновационного проекта
в области агропромышленного комплекса Карагандинской области
N ____ от "___" ________ 20 __ г.
____________________________________________, именуемое в дальнейшем
Заказчик, в лице ________________________, действующего на основании
Положения ______________, с одной стороны, и _______________________
________________________, именуемый в дальнейшем Исполнитель, в лице
директора_______________, действующего на основании Устава, с другой
стороны, руководствуясь решением ___________________________________
____________________________________________________________________
(администратор бюджетной программы)
от "___" __________ 20 __ г. N _____ и протоколом заседания Комиссии
от "___" __________ 20____г. N _____, заключили настоящий Договор по
внедрению и распространению инновационного проекта и пришли к
соглашению о нижеследующем:
1. Предмет договора
1. Заказчик поручает, а Исполнитель принимает на себя работы по внедрению и распространению инновационного проекта в области АПК ________, выполняемые в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" по бюджетной программе 019 "Проведение мероприятий по распространению и внедрению инновационного опыта".
По программе:
Направление:
По теме:
2. Исполнитель обязуется оказать услуги по распространению и
внедрению инновационного проекта ___________________________________
_________________________________________________ в производственных
условиях следующих хозяйств:
1) ________________________________
2) ________________________________
3) ________________________________
в соответствии с инновационным проектом ______________________
_________________________________________________, разработанным ТОО
"_______________________________________", и являющимся неотъемлемой
частью настоящего Договора.
3. Срок оказания Услуг Исполнителем в течение 201 __ года.
4. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них,
образуют данный Договор и являются его неотъемлемой частью:
1) настоящий Договор;
2) характеристика инновационного проекта (Техническая
спецификация), изложенная в пункте 2 настоящего Договора;

1. Инновациялық жобаларды жүзеге асыру бойынша әр-жылға іс-шаралар жеке-жеке көрсетіледі.
2. Өтініш берушінің өз қаражатынан және бюджеттік қаражаттардан қаржыландырылатын шығындар жеке көрсетіледі (бар болғанда).
Қарағанды облысының
агроөнеркәсіптік кешені саласындағы
инновациялық жобаларға іріктеу
ұйымдастыру қағидасына
5 қосымша
Қарағанды облысының АӨК саласында инновациялық
жобаларды енгізу және тарату жөніндегі
үлгі келісім-шарты
N _____ 20 __ жылғы "___" __________
Бұдан әрі Тапсырыс беруші деп аталатын _______________________,
_____________________________________ Ережесі негізінде әрекет ететін
____________________ тұлғасында бір тараптан және бұдан әрі Орындаушы
деп аталатын __________________________________________________ Жарғы
негізінде әрекет ететін ___________________________________ директоры
тұлғасында екінші тараптан __________________________________________
_____________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарлама әкімшісі)
20 __ жылғы "__" _______ N ____ шешімін және 20 __ жылғы "__" _______
Комиссия отырысының N ___ шешімін басшылыққа ала отырып, инновациялық
жобаны енгізу және тарату жөнінде осы Келісім-шарт жасасты және
төмендегілер туралы келісімге келді:
1. Келісім-шарттың мәні
1. Тапсырыс беруші тапсырады, ал Орындаушы Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңына сәйкес орындалатын 019 "Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі іс-шараларды жүргізу" бюджеттік бағдарламасы аясында АӨК саласында өңірлік инновациялық жобаны енгізу және тарату бойынша іс-шараларды жүргізуді өз міндетіне алады.
Бағдарламасы:
Бағыты:
Тақырыбы:
2. Орындаушы келесі шаруашылықтардың өндірістік жағдайларында
"___________________________" ЖШС әзірленген және осы Келісім-шарттың
ажыратылмайтын бөлігі болып табылатын _______________________________
өңірлік _________________________________________ инновациялық жобаны
енгізу және тарату бойынша қызметтерді көрсетуге міндетті:
1) ________________________________
2) ________________________________
3) ________________________________
3. Орындаушымен қызмет көрсету мерзімі – 201 __ жылдың ағымы.
4. Төменде көрсетілген құжаттар мен онда айтылған шарттар осы Келісім-шартты құрайды және оның ажыратылмайтын бөлігі болып табылады:
1) осы Келісім-шарт;
2) осы Келісім-шарттың 2 тармағында баяндалған инновациялық жобаның сипаттамасы (техникалық спецификациясы);

3) акт приемки-сдачи оказанных услуг согласно приложению к
настоящему Договору.
5. Услуга считается оказанной после подписания акта
приема-сдачи услуги между Заказчиком и Исполнителем.
2. Характеристика инновационного проекта по квалификационным признакам и экономические показатели
6. Направление работы.
7. Научно-технический уровень (новизна).
8. Область применения в АПК региона.
9. Конечный конкретный результат внедрения и распространения.
10. Экономическая эффективность от внедрения и распространения.
3. Права и обязанности сторон
11. Исполнитель обязан:
1) Оказать услуги с надлежащим качеством в соответствии с
Планом мероприятий по реализации инновационного проекта ____________
____________________________________________________________________
) Оказать услугу в полном объеме в срок, указанный в пункте 3
настоящего Договора.
3) Безвозмездно исправлять по требованию Заказчика все
выявленные недостатки, если в процессе оказания услуг Исполнителем
допущено отклонение от условий настоящего Договора.
4) Исполнитель обязан к указанному в пункте 3 сроку представить
Заказчику полный заключительный отчет о выполненных работах.
12. Исполнитель имеет право:
Требовать оплату за выполнение работ в соответствии с пунктом 16 настоящего Договора.
13. Заказчик обязан:
Произвести оплату выполненных работ в сроки и на условиях установленных пунктом настоящего Договора.
14. Заказчик имеет право:
1) Проверять ход и качество работы, выполняемой Исполнителем, не вмешиваясь в его деятельность.
2) Отказаться от исполнения Договора в любое время до подписания Акта выполненных работ, оплатив Исполнителю часть установленной цены пропорционально части оказанных услуг, выполненной до получения извещения об отказе Заказчика от исполнения Договора.
4. Общая сумма договора и условия оплаты
15. Общая сумма договора составляет _______________ (прописью) тенге, включая стоимость всех затрат, связанных с оказанием услуг, с учетом всех налогов и других обязательных платежей в бюджет.
16. Услуги Исполнителя оплачиваются Заказчиком в следующем порядке:
Заказчик осуществляет предоплату 30 % от суммы договора, в течение 5 (пяти) банковских дней с момента регистрации настоящего договора в органах Казначейства.
Последующая оплата будет производиться ежемесячно по фактически оказанным услугам после полностью отработанного аванса на основании предоставления Исполнителем счета-фактуры и акта приемки-сдачи оказанных услуг.
17. Источник финансирования: местный бюджет области.
18. Исполнитель и соисполнители обязуются обеспечить у себя надлежащий бухгалтерский учет и анализ фактической стоимости выполненной работы в разрезе ее этапов.

3) осы Келісім-шарттың қосымшасына сәйкес көрсетілген қызметті қабылдау–табыстау актісі.
5. Тапсырыс беруші мен Орындаушы арасында қызметті қабылдау-табыстау актісіне қол қойылғаннан кейін ғана қызмет көрсетілді деп есептеледі.
2. Инновациялық жобаның біліктілік белгілері бойынша сипаттамасымен экономикалық көрсеткіштері
6. Жұмыс бағыты.
7. Ғылыми-техникалық деңгейі (жаңалық).
8. Аймақтың АӨК қолданатын жері.
9. Енгізу мен таратудың соңғы нақты нәтижесі.
10. Енгізу мен таратудың экономикалық тиімділігі.
3. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
11. Орындаушы:
1) Қызметтерді тиісті сапада инновациялық жобаны іске асыру бойынша іс-шаралар жоспарына сәйкес көрсетуге;
2) Қызметті осы Келісім-шарттың 3 тармағында көрсетілген мерзімде толық көлемде көрсетуге;
3) Егер Орындаушы тарапынан осы Келісім-шарттың талаптарынан ауытқу болса, Тапсырыс берушінің талабы бойынша барлық табылған кемшіліктерді ақысыз түзетуге;
4) Орындаушы 3 тармақта көрсетілген мерзімде Тапсырыс берушіге атқарылған жұмыстар туралы толық қорытынды есепті тапсыруға міндетті.
12. Орындаушы:
1) Осы Келісім-шарттың 16 тармағына сәйкес атқарылған жұмыс үшін ақы талап етуге құқылы.
13. Тапсырыс беруші:
1) Осы Келісім-шарттың тармағымен белгіленген шарттарымен мерзімінде атқарылған жұмыстың ақысын төлеуге міндетті.
14. Тапсырыс беруші:
1) Орындаушымен атқарылған жұмыстың барысы мен сапасын оның қызметіне араласпай тексеруге;
2) Тапсырыс беруші атқарылған жұмыс актісіне қол қойғанға дейін көрсетілген қызметтің бөлігіне пропорционалды бекітілген бағаның бөлігін Орындаушыға төлеп, кез-келген уақытта Келісім-шартты орындаудан бас тартуға құқылы.
4. Келісім-шарттың жалпы сомасы және төлеу шарты
15. Келісім-шарттың көрсетілген қызметке, барлық салықтардың есебіне және басқа да бюджетке міндетті төлемдерге байланысты барлық шығындардың құнын қосқандағы жалпы сомасы _____________ (жазбаша) теңгені құрайды.
16. Орындаушының қызметтері Тапсырыс берушімен келесі тәртіпте төленеді:
Тапсырыс беруші осы Келісім-шарт Қазынашылық органдарында тіркелгеннен бастап 5 (бес) банктік күннің ішінде Келісім-шарт сомасының 30 пайызын алдын ала төлейді;
Келесі төлемдерді Орындаушының шот-фактура мен атқарылған жұмысты қабылдау-табыстау актісі негізінде аванс толық өтелгеннен кейін нақты көрсетілген қызметтер бойынша ай сайын жүргізіліп отырады.
17. Қаржыландыру көзі: Облыстық жергілікті бюджет.
18. Орындаушы және бірлесіп орындаушы өздерінде тиісті бухгалтерлік есеп пен кезең бойынша атқарылған жұмыстың нақты құнына талдау жүргізуді қамтамасыз етуге міндеттенеді.

5. Порядок сдачи и приемки работ
19. Исполнитель обязуется представить Заказчику поквартальный промежуточный отчет о проведенных работах по распространению и внедрению инновационного проекта с передачей научно-технической и иной документации, подлежащей оформлению и сдаче Исполнителем на этапах выполнения Плана мероприятий по реализации инновационного (-ых) проекта (-ов) в соответствии с утвержденными Правилами организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Карагандинской области.
20. Исполнитель обязуется представить Заказчику годовой заключительный отчет о проведенных работах по распространению и внедрению инновационного проекта по завершению выполнения настоящего Договора не позднее 1 декабря _____ года.
21. Исполнитель представляет Заказчику акт выполненных работ не позднее 15 декабря ______ года.
22. В случае досрочного выполнения работ Заказчик вправе досрочно принять и оплатить работы.
23. Если в процессе выполнения работы выясняется неизбежность получения отрицательного результата или нецелесообразность дальнейшего проведения работы, Исполнитель обязан приостановить ее, поставив в известность Заказчика в течение 5 (пяти) календарных дней после приостановления работы.
В этом случае стороны обязаны рассмотреть вопрос о целесообразности и направлениях продолжения работы.
6. Ответственность сторон
24. При невыполнении обязательств, предусмотренных договором, стороны несут ответственность на условиях и в порядке, установленных действующим законодательством Республики Казахстан.
25. Никакие дополнения или изменения на предоставляемые услуги Исполнителем в Договор не допускаются, за исключением письменных изменений, подписанных обеими сторонами.
26. В случае невыполнения работ в указанные сроки Исполнитель выплачивает в доход бюджета неустойку в размере 0,03 % от общей суммы договора за каждый просроченный рабочий день.
7. Порядок разрешения споров
27. Настоящий Договор может быть расторгнут на любом этапе в случае выявления нарушения со стороны Исполнителя, не предусмотренного настоящим Договором. В таких случаях Заказчик вправе отказаться от исполнения договора возмездного оказания услуг при условии оплаты Исполнителю фактически понесенных им расходов.
28. Заказчик и Исполнитель должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешить в процессе прямых переговоров все разногласия и споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
29. Если в течение 21 (двадцати одного) календарного дня после начала таких переговоров стороны не могут разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в судебном порядке по месту нахождения Ответчика.

5. Жұмысты тапсыру және қабылдау тәртібі
19. Орындаушы Тапсырыс берушіге Орындаушымен ресімдеуге және тапсыруға жататын ғылыми-техникалық және басқа да құжаттарды беру арқылы инновациялық жобаларды енгізу және тарату бойынша жүргізілген жұмыстар және бекітілген Қарағанды облысының агроөнеркәсіптік кешені саласындағы инновациялық жобаларға іріктеу ұйымдастыру қағидасына сәйкес инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын орындау кезеңдерінде тоқсан сайын аралық есеп беруге міндеттенеді.
20. Орындаушы Тапсырыс берушіге ______ жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей осы Келісім-шарттың орындалуын аяқтау бойынша инновациялық жобаны енгізу және тарату бағытында жүргізілген жұмыстар туралы жылдық қорытынды есеп беруге міндетті.
21. Орындаушы ______ жылдың 15 желтоқсанынан кешіктірмей Тапсырыс берушіге атқарылған жұмыс актісін ұсынады.
22. Жұмыс мерзімінен бұрын орындалған жағдайда Тапсырыс беруші жұмысты мерзімінен бұрын қабылдауға және төлем жүргізуге құқылы.
23. Егер жұмысты атқару үрдісінде теріс нәтижелер болатыны анықталса немесе жұмысты одан әрі жүргізу мақсатқа сай болмаған жағдайда, Орындаушы жұмысты тоқтатып, жұмыс тоқтатылғаннан кейін Тапсырыс берушіні 5 (бес) күнтізбелік күн ішінде хабардар етуі қажет.
Осындай жағдайда тараптар жұмыстың мақсатқа сай болуы және бағыттары туралы мәселені шешуге міндетті.
6. Тараптардың жауапкершілігі
24. Келісім-шартпен қарастырылған міндеттемелер орындалмаған жағдайда тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларымен бекітілген тәртіпте және шарттарда жауапкершілікке тартылады.
25. Орындаушымен көрсетілетін қызметтерге тараптармен қол қойылған жазбаша өзгертулерді қоспағанда Келісім-шартқа ешқандай толықтыру мен өзгертулер енгізуге жол берілмейді.
26. Орындаушы көрсетілген мерзімде жұмысты орындамаған жағдайда бюджет кірісіне мерзімі өткен әр жұмыс күніне келісім-шарттың жалпы сомасынан 0,03 % айып төлейді.
7. Дауларды шешу тәртібі
27. Осы Келісім-шарт Орындаушы тарапынан Келісім-шарт талаптарын қарастырылмаған бұзушылықтар анықталған жағдайда кез-келген кезеңде бұзылуы мүмкін. Мұндай жағдайда Тапсырушы Орындаушының iс жүзiнде шеккен шығыстарын өтеген жағдайда өтелмелi қызмет көрсету шартын орындаудан бас тартуға құқылы.
28. Тапсырыс беруші мен Орындаушы араларында Келісім-шарт бойынша немесе соған байланысты туындайтын барлық келіспеушіліктер мен дауларды тікелей келіссөз арқылы шешу үшін бар күшін салулары қажет.
29. Егер тараптар осындай келіссөздер басталғаннан кейін 21 (жиырма бір) күнтізбелік күннің ішінде Келісім-шарт бойынша дауды шеше алмайтын болса, тараптардың кез-келгені осы мәселенің жауапкер орналасқан жері бойынша сот тәртібімен шешілуін талап ете алады.

8. Прочие условия
30. Настоящий Договор составлен на государственном и русском языках в трех экземплярах. Все три экземпляра идентичны и имеют одинаковую силу.
31. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с Договором, высылается в виде письма, телеграммы, телекса или факса с последующим предоставлением оригинала.
32. За исключением форс-мажорных условий, если Исполнитель не может предоставить Услуги в сроки, предусмотренные Договором, администратор бюджетной программы без ущерба другим своим правам в рамках Договора может вычесть из цены Договора в виде дополнительной неустойки сумму в размере 0,1 % от цены Договора за каждый день просрочки.
33. Исполнитель не несет ответственности за выплату неустоек или расторжение Договора в силу невыполнения его условий, если задержка с выполнением Договора является результатом форс-мажорных обстоятельств.
34. Для целей настоящего Договора "форс-мажор" означает событие, не связанное с просчетом или небрежностью Исполнителя и имеющее непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не ограничиваться действиями, такими как: военные действия, природные или стихийные бедствия, эпидемия, карантин и эмбарго на поставки товаров.
35. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Исполнитель должен незамедлительно направить Заказчику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах. Если от Заказчика не поступает иных письменных инструкций, Исполнитель продолжает выполнять свои обязательства по Договору, насколько это целесообразно, и ведет поиск альтернативных способов выполнения Договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.
9. Адреса и реквизиты сторон
Заказчик: Исполнитель:
___________________ ____________________
(подпись) (подпись)
М.П. М.П.
Приложение
к Типовому договору
АКТ
приемки-сдачи оказанных работ
по договору N _____от "__" ________ 20___ г.
"___" ___________ 20 __ г.
Мы, нижеподписавшиеся, Заказчик, в лице ______________________
_____________, действующего на основании ___________________, с одной
стороны, и Исполнитель в лице первого руководителя __________________
_____________________________________________________________________
________________, действующего на основании Устава, с другой стороны,
настоящим Актом подтверждаем, что в соответствии с Договором от
____________.N _____, Заказчик принял следующие услуги по бюджетной
программе 019 "Проведение мероприятий по распространению и внедрению
инновационного опыта":
а) __________________________________________________________
б) __________________________________________________________
в) __________________________________________________________
Стоимость выполненных работ (оказанных услуг) включая все
налоги и другие обязательные платежи в бюджет составляет ____________
_____________________________________________________________________
_______________________________________________________________.
Сумма цифрой и прописью, наименование валюты.
Работы (услуги) выполнены качественно и удовлетворяют условиям
договора. Стороны претензий друг к другу не имеют.
МП ________________ Ф.И.О. МП __________________ Ф.И.О.

8. Басқа шарттар
30. Осы Келісім-шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде үш данада жасалады. Барлық үш данасы ұқсас және бірдей күші бар.
31. Келісім-шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа жолдаған кез-келген хабарландыру хат, телеграмма, телекс немесе факс түрінде жөнелтіледі, кейін түпнұсқасы жеткізіледі.
32. Форс-мажорлық шарттарды қоспағанда, егер Орындаушы қызметті Келісім-шартпен қарастырылған мерзімде көрсете алмаса, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі, өзінің басқадай құқықтарына зиян келтірмей, Келісім-шарт шеңберінде Келісім-шарт құнынан мерзімі өткізілген әр күнге қосымша айып түрінде 0,1 пайыз мөлшерінде соманы шегереді.
33. Егер Келісім-шартты орындаудағы кідіріс форс-мажорлық жағдайдың нәтижесінде болса, Орындаушы айып төлеуге немесе Келісім-шарттың талаптары орындалмауына байланысты бұзғаны үшін жауапкершілікке тартылмайды.
34. Осы Келісім-шарттың мақсаты үшін "форс-мажор" Орындаушының қате есептеуіне немесе салақтығына байланысы жоқ және тосын сипаттағы оқиғаны білдіреді. Мұндай оқиғалар әскери іс-қимылдар, табиғи немесе зілзала апаттары, індет, карантин мен тауарларды беруге эмбарго сияқты іс-қимылдарды қамтуы мүмкін, бірақ олармен шектелмейді.
35. Форс-мажорлық жағдай туындағанда Орындаушы тез арада тапсырыс берушіге сондай жағдайлар және оның себептері туралы жазбаша хабарлама беруі қажет. Егер Тапсырыс берушіден жазбаша нұсқамалар түспесе, Орындаушы Келісім-шарт бойынша өзінің міндеттерін орындауды мақсатқа сай болғанша жалғастырады және Келісім-шартты орындаудың форс-мажорлық жағдайларға тәуелсіз альтернативті әдістерін іздейді.
9. Тараптардың мекен-жайлары мен реквизиттері
Тапсырыс беруші: Орындаушы:
_______________________ _______________________
(қолы) (қолы)
М.О. М.О.
Үлгі келісім-шартқа
қосымша
20 __ жылғы "___" __________ N _____ келісім-шарт бойынша
атқарылған жұмысты қабылдау-табыстау актісі
20 __ жылғы "___" __________
Біз, төмендегі қол қойған Тапсырыс беруші ____________________,
______________ негізінде әрекет ететін ___________________ тұлғасында
бір тараптан және орындаушы ___________________________________ Жарғы
негізінде әрекет ететін ____________________ бірінші басшы тұлғасында
екінші тараптан осы актімен 20 __ жылғы "___" _____________ N _______
Келісім-шартқа сәйкес Тапсырыс беруші 019 "Инновациялық тәжірибені
тарату және енгізу жөніндегі іс-шараларды жүргізу" бюджеттік
бағдарламасы бойынша орындаушыдан келесі қызметтерді қабылдап алғанын
растаймыз:
а) __________________________________________________________
б) __________________________________________________________
в) __________________________________________________________
Атқарылған жұмыстың (көрсетілген қызметтің) барлық салықтар мен
басқа да бюджетке міндетті түрде төленетін төлемдерді қосқандағы құны
___________________________________________________________ құрайды.
Сандар және жазбаша түрінде құны, валютаның атауы.
Атқарылған жұмыстар (қызметтер) сапалы және Келісім-шарттың
шарттарын қанағаттандырады. Тараптардың бір-біріне наразылығы жоқ.
__________________ Т.А.Ж. __________________ Т.А.Ж.
М.О. М.О.