Об утверждении Правил передачи коммунального имущества Кызылординской области в доверительное управление
Постановление Кызылординского областного акимата от 13 февраля 2012 года N 322. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 13 марта 2012 года за N 4297. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 25 декабря 2013 года N 418
Сноска. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 25.12.2013 N 418.
В соответствии с пунктом 3 статьи 75 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила передачи коммунального имущества Кызылординской области в доверительное управление.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Годунову Н.Н.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Кызылординского областного акимата от 12.10.2013 N 315 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области                      Б. Куандыков
Утверждены
постановлением акимата Кызылординской области
от "13" февраля 2012 года N 322
Правила
передачи коммунального имущества Кызылординской области в доверительное управление
1. Общие положения
1. Настоящие Правила передачи коммунального имущества Кызылординской области в доверительное управление (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе" (далее - Закон) и определяют порядок передачи в доверительное управление объектов коммунального имущества Кызылординской области, в том числе проведения тендера, заключения договоров с доверительными управляющими и осуществления контроля за исполнением обязательств по договорам доверительного управления.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
орган управления – исполнительный орган соответствующей отрасли, финансируемый из местного бюджета, осуществляющий права владения и пользования государственным пакетом акций (долями участия в уставном капитале) акционерного общества (товарищества с ограниченной ответственностью) и/или управление коммунальным государственным предприятием;
рыночная стоимость – стоимость объекта в случае принятия решения о передаче его в доверительное управление с правом последующего выкупа, определяемая на основании отчета об оценке оценщика в соответствии с законодательством Республики Казахстан об оценочной деятельности;
учредитель доверительного управления коммунальным имуществом – исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, уполномоченный на распоряжение областным (районным, города Кызылорды) коммунальным имуществом;
объект – имущественный комплекс государственного предприятия, ценные бумаги, имущественные права (доли участия в уставном капитале), а также иное областное (районное, города Кызылорды) коммунальное имущество, выступающее объектом договора доверительного управления в случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан;
доверительный управляющий – физические лица и негосударственные юридические лица, заключившие договор доверительного управления с учредителем доверительного управления областным (районным, города Кызылорды) коммунальным имуществом;
тендер – форма конкурсных торгов по передаче в доверительное управление, при которой учредитель доверительного управления коммунальным имуществом обязуется на основе предложенных им условий заключить договор с победителем тендера;
победитель тендера – участник тендера, который по заключению тендерной комиссии предложил наилучшие условия;
участник тендера – физическое или юридическое лицо, допущенное к участию в тендере;
договор – договор доверительного управления объектом, заключенный между учредителем доверительного управления коммунальным имуществом и доверительным управляющим.

Қызылорда облысының коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидасын бекіту туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2012 жылғы 13 ақпандағы N 322 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 13 наурызда N 4297 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2013 жылғы N 418 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 25.12.2013  N 418 қаулысымен.
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 75-бабының 3-тармағына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қызылорда облысының коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидасы бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары Н.Н. Годуноваға жүктелсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы әкімдігінің 12.10.2013 N 315 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі                         Б. Қуандықов
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "13" ақпандағы
N 322 қаулысымен бекітілген
Қызылорда облысының коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қызылорда облысының коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидасы (бұдан әрі-Қағида) 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" (бұдан әрі – Заң) Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес әзірленді және коммуналдық меншіктегі объектілерді сенімгерлік басқаруға берудің, оның ішінде тендер өткізудің, сенімгерлік басқарушылармен шарттар жасасудың және сенімгерлік басқару шарттары бойынша міндеттемелердің орындалуын бақылауды жүзеге асырудың тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағида да мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
басқару органы – акционерлік қоғам (жауапкершілігі шектеулі серіктестік) акцияларының мемлекеттік пакетін (жарғылық капиталдағы қатысу үлесін) иелену мен пайдалану құқығын және/немесе мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынды басқаруды жүзеге асыратын жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын тиісті саланың атқарушы органы;
нарықтық құн – кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға беру туралы шешім қабылданған жағдайда, Қазақстан Республикасының бағалау қызметі туралы заңнамасына сәйкес бағалаушының бағалау туралы есебі негізінде айқындалатын объектінің құны;
облыстық коммуналдық мүліктің сенімгерлік басқарудағы құрылтайшысы – жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын облыстық (аудандық, Қызылорда қалалық) коммуналдық мүлікті басқаруға уәкілетті атқарушы орган;
объект – мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындардың мүліктік кешені, бағалы қағаздар, мүліктік құқықтар (жарғылық капиталдағы қатысу үлестері), сондай-ақ, Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген жағдайларда сенімгерлік басқару шартының объектісі болып табылатын өзге облыстық (аудандық, Қызылорда қалалық) коммуналдық мүлік;
сенімгерлік басқарушы – облыстық (аудандық, Қызылорда қалалық) коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқарудың құрылтайшысымен сенімгерлік басқару шартын жасасқан жеке және мемлекеттік емес заңды тұлғалар;
тендер – коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқарудың құрылтайшысы өзі ұсынған шарттардың негізінде тендер жеңімпазымен шарт жасасуға міндеттенетін, объектіні сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі конкурстық сауда-саттық нысаны;
тендер жеңімпазы – тендерлік комиссияның қорытындысы бойынша ең тиімді шарттарды ұсынған тендерге қатысушы;
тендерге қатысушы – тендерге қатысуға жіберілген жеке немесе заңды тұлға;
шарт – коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқарудың құрылтайшысы мен сенімгерлік басқарушының арасында жасалатын объектіні сенімгерлік басқару шарты;

2. Порядок передачи объекта в доверительное управление
3. Решение о передаче объекта в доверительное управление с правом или без права последующего выкупа принимается учредителем доверительного управления коммунальным имуществом.
4. В случае учреждения доверительного управления объектом с правом последующего выкупа или для оздоровления нерентабельных государственных коммунальных предприятий, проведение тендера является обязательным.
5. К нерентабельным предприятиям относятся государственные коммунальные предприятия, отвечающие следующим критериям:
1) снижение показателей рентабельности текущей, основной и неосновной деятельности в течение трех лет и/или необеспечение их планируемых размеров;
2) невыполнение плановых показателей по чистому доходу в течение трех лет подряд.
6. Передача объекта в доверительное управление без права последующего выкупа может осуществляться без проведения тендера в следующих случаях:
1) до передачи объекта в счет оплаты уставного капитала юридических лиц;
2) передачи помещений, зданий и сооружений площадью до ста квадратных метров, оборудования остаточной стоимостью не более стопятидесятикратного минимального расчетного показателя, осуществляемой на основании письменного согласия балансодержателей;
3) передачи имущества, находящегося на балансе государственных учреждений, относящихся к объектам особого режима, осуществляемой на основании письменного согласия балансодержателей.
Сноска. Пункт 6 внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется постановлением Кызылординского областного акимата от 12.10.2013 N 315 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
7. При предоставлении объекта в доверительное управление без проведения тендера, за исключением случая, предусмотренного подпунктом 1) пункта 6 настоящих Правил, к заявке на предоставление объекта в доверительное управление заинтересованного лица, подаваемой в произвольной форме, прилагаются следующие документы:
1) письменное согласие балансодержателя на предоставление объекта в доверительное управление;
2) обоснование потребности в объекте;
3) для юридических лиц – нотариально засвидетельствованные копии справки либо свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, учредительных документов (учредительный договор и устав);
для физических лиц - нотариально засвидетельствованные копии свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя (совместного индивидуального предпринимательства), документа, удостоверяющего личность физического лица.

2. Объектіні сенімгерлік басқаруға берудің тәртібі
3. Объектіні кейіннен сатып алу құқығымен немесе құқығынсыз сенімгерлік басқаруға беру туралы шешімді коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқарудың құрылтайшысы қабылдайды.
4. Кейіннен сатып алу құқығымен немесе рентабельді емес мемлекеттік кәсіпорындарды оңалту үшін объектіні сенімгерлік басқаруды құрған жағдайда тендерді өткізу міндетті болып табылады.
5. Рентабельді емес кәсіпорындарға мынадай өлшемдерге жауап беретін коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар жатады:
1) үш жылдың ішінде ағымдағы, негізгі және негізгі емес қызметтің рентабельділігі көрсеткіштерінің төмендеуі және/немесе олардың жоспарланған мөлшерді қамтамасыз етпеуі;
2) қатарынан үш жылдың ішінде таза табыс бойынша жоспарлы көрсеткіштерді орындамауы.
6. Объектіні кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға беру тендер өткізбестен мынандай жағдайларда жүзеге асырылады:
1) объектіні заңды тұлғалардың жарғылық капиталын төлеу есебіне бергенге дейін;
2) теңгерім ұстаушылардың жазбаша келісімінің негізінде жүзеге асырылатын, алаңы бір жүз шаршы метрге дейінгі үй-жайларды, ғимараттар мен құрылыстарды, қалдық құны бір жүз елу еселенген ең төменгі есепті көрсеткіштен аспайтын жабдықты бергенде;
3) теңгерім ұстаушылардың жазбаша келісімінің негізінде ерекше режимдегі объектілерге жататын мемлекеттік мекемелердің теңгерімінде тұрған мүлікті бергенде тендер өткізбестен жүзеге асыруға болады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қызылорда облысы әкімдігінің 12.10.2013 N 315 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
7. Осы Қағиданың 6-тармағының 1) тармақшасында көзделген жағдайды қоспағанда, объектіні тендер өткізбестен сенімгерлік басқаруға берген кезде мүдделі тұлғаның объектіні сенімгерлік басқаруға беруге еркін нысандағы өтініміне мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) теңгерім ұстаушының объектіні сенімгерлік басқаруға жазбаша келісімі;
2) объектінің қажеттілігіне негіздеме;
3) заңды тұлғалар үшін – заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтамаcы немесе куәліктің, құрылтай құжаттарының (құрылтай шарты және жарғы) нотариалды куәландырылған көшірмелері;
жеке тұлғалар үшін – дара кәсіпкерді (бірлескен дара кәсіпкерлікті) мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің, жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмелері.

Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Кызылординского областного акимата от 12.10.2013 N 315 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
8. Заявка на предоставление объекта в доверительное управление при предоставлении объекта в доверительное управление без проведения тендера рассматривается учредителем доверительного управления коммунальным имуществом не более семи рабочих дней.
9. При предоставлении объекта в доверительное управление без проведения тендера договор с доверительным управляющим заключается руководителем учредителя доверительного управления коммунальным имуществом, либо лицом, исполняющим его обязанности, не позднее пятнадцати рабочих дней со дня подачи заявки.
3. Подготовка к передаче Объекта в доверительное управление
10. Подготовку к передаче объекта в доверительное управление осуществляет учредитель доверительного управления коммунальным имуществом.
11. Орган управления представляет учредителю доверительного управления коммунальным имуществом учредительные документы юридического лица, акции (доли участия в уставном капитале) либо имущественный комплекс которого является объектом, полную информацию о финансово-хозяйственной деятельности за последние три года, предложение об установлении условий по передаче объекта в доверительное управление с правом или без права последующего выкупа.
По иным объектам орган управления предоставляет учредителю доверительного управления коммунальным имуществом характеристику объекта, сведения о балансовой стоимости объекта и предложение об установлении условий по передаче объекта в доверительное управление с правом или без права последующего выкупа.
12. Должностные лица государственных юридических лиц, а также негосударственных юридических лиц, акции и доли участия государства в уставных капиталах которых выступают объектом передачи в доверительное управление, по письменному запросу учредителя доверительного управления коммунальным имуществом в определяемые им сроки представляют сведения, необходимые для подготовки объекта к передаче в доверительное управление и несут ответственность за достоверность представляемых сведений.
4. Подготовка к проведению тендера
13. Учредитель доверительного управления коммунальным имуществом в целях учреждения доверительного управления:
1) организует тендер (утверждает состав и регламент работы тендерной комиссии, регистрирует участников тендера, обеспечивает публикацию информационных сообщений);
2) принимает гарантийные взносы;

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы әкімдігінің 12.10.2013 N 315 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Объектіні тендер өткізбестен сенімгерлік басқаруға беру кезінде объектіні сенімгерлік басқаруға беруге өтінімді коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқарудың құрылтайшысы жеті жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қарайды.
9. Объектіні тендер өткізбестен сенімгерлік басқаруға беру кезінде сенімгерлік басқарушымен коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқарудың құрылтайшысы не оның міндетін атқарушы тұлға өтінім берген күннен бастап он бес жұмыс күнінен кешіктірмей шарт жасасады.
3. Объектіні сенімгерлік басқаруға беруге дайындау
10. Объектіні сенімгерлік басқаруға беруге дайындауды коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқарудың құрылтайшысы жүзеге асырады.
11. Басқару органы коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқарудың құрылтайшысына акциялары (жарғылық капиталдағы қатысу үлестері) не мүліктік кешені объекті болып табылатын заңды тұлғаның құрылтай құжаттарын, соңғы үш жылдағы қаржылық-шаруашылық қызметі туралы толық ақпаратты, объектіні кейіннен сатып алу құқығымен немесе құқығынсыз сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі шарттарды белгілеу туралы ұсынысты береді.
Өзге объектілер бойынша басқару органы коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқарудың құрылтайшысына объектінің сипаттамасын, объектінің теңгерімдік құны туралы мәліметтерді және объектіні кейіннен сатып алу құқығымен немесе құқығынсыз сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі шарттарды белгілеу туралы ұсынысты береді.
12. Мемлекеттік заңды тұлғалардың, сондай-ақ, акциялары мен жарғылық капиталдарындағы мемлекеттің қатысу үлестері сенімгерлік басқаруға беру объектісі болып табылатын мемлекеттік емес заңды тұлғалардың лауазымды адамдары коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқару құрылтайшысының жазбаша сұрау салуы бойынша олар белгілеген мерзімде объектіні сенімгерлік басқаруға беруге дайындау үшін қажетті мәліметтерді береді және берілген мәліметтердің дұрыстығына жауапты болады.
4. Тендер өткізуге дайындық
13. Коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқарудың құрылтайшысы сенімгерлік басқаруды құру мақсатында:
1) тендер ұйымдастырады (тендерлік комиссияның құрамы мен жұмыс регламентін бекітеді, тендерге қатысушыларды тіркейді, ақпараттық хабарламалардың жариялануын қамтамасыз етеді);
2) кепілдік жарналарды қабылдайды;

3) заключает договоры на проведение оценки объекта в соответствии с законодательством Республики Казахстан об оценочной деятельности;
4) осуществляет контроль за ходом проведения тендера;
5) осуществляет расчеты с участниками тендера и оценщиками, связанные с процедурами проведения тендера;
6) заключает договор с доверительным управляющим;
7) осуществляет иные функции, связанные с передачей объекта в доверительное управление.
14. Для организации и проведения тендеров учредителем доверительного управления коммунальным имуществом образуется постоянная тендерная комиссия.
В состав тендерной комиссии включаются представители учредителя доверительного управления коммунальным имуществом, органа управления. Председатель и секретарь являются представителями учредителя доверительного управления коммунальным имуществом. Число членов тендерной комиссии должно составлять не менее пяти человек. Секретарь не является членом тендерной комиссии.
15. Тендерная комиссия осуществляет следующие функции:
1) утверждает размер гарантийного взноса;
2) определяет условия тендера и определяет требования к доверительному управляющему при необходимости;
3) проводит тендер;
4) объявляет победителя тендера.
16. Секретарь тендерной комиссии оформляет документы тендерной комиссии.
17. При подготовке к проведению тендера учредитель доверительного управления коммунальным имуществом обеспечивает сбор информации об объекте, своевременную публикацию информационного сообщения, оценку (в случае передачи объекта в доверительное управление с правом последующего выкупа), передает поступившие материалы на рассмотрение тендерной комиссии.
18. Информационное сообщение о проведении тендера публикуется в периодических печатных изданиях на государственном и русском языках не менее чем за пятнадцать календарных дней до объявленной даты проведения тендера, а при передаче в доверительное управление акций акционерных обществ и долей участия в уставном капитале товариществ с ограниченной ответственностью, находящихся в коммунальной собственности – не менее чем за тридцать календарных дней до проведения тендера, и содержит следующие сведения:
1) условия тендера и критерии определения победителя тендера;
2) краткую характеристику объекта тендера;
3) дату, время и место проведения тендера;
4) порядок, способ, место и окончательный срок представления конверта с заявкой на участие в тендере и требуемый срок действия заявок на участие в тендере;
5) размер гарантийного взноса и банковские реквизиты для его внесения (размер гарантийного взноса не может быть изменен после опубликования информационного сообщения);

3) Қазақстан Республикасының бағалау қызметі туралы заңнамасына сәйкес объектіні бағалауды жүргізуге шарттар жасасады;
4) тендердің өткізілу барысын бақылауды жүзеге асырады;
5)0тендер өткізу рәсімдеріне байланысты тендерге қатысушылармен және бағалаушылармен есептерді жүзеге асырады;
6) сенімгерлік басқарушымен шарт жасасады;
7) объектіні сенімгерлік басқаруға беруге байланысты өзге де функцияларды жүзеге асырады.
14. Коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқарудың құрылтайшысы тендерді ұйымдастыру және өткізу үшін тұрақты тендерлік комиссия құрады.
Тендерлік комиссияның құрамына коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқару құрылтайшысының, басқару органының өкілдері қосылады. Төраға мен хатшы коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқару құрылтайшысының өкілдері болып табылады. Тендерлік комиссия құрамының саны кемінде бес адамнан құрылады. Хатшы тендерлік комиссияның мүшесі болмайды.
15. Тендерлік комиссия мынандай функцияларды жүзеге асырады:
1) кепілдік жарнаның мөлшерін бекітеді;
2) қажет болған жағдайда тендердің шарттары мен сенімгерлік басқарушыға қойылатын талаптарды айқындайды;
3) тендер өткізеді;
4) тендер жеңімпазын жариялайды.
16. Тендерлік комиссияның хатшысы тендерлік комиссия құжаттарын ресімдейді.
17. Тендерді өткізуге дайындық кезінде коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқарудың құрылтайшысы объекті туралы ақпарат жинауды, ақпараттық хабарламаның уақтылы жариялануын қамтамасыз етеді, бағалауды (объектіні кейін сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға берген жағдайда) жүргізеді, келіп түскен материалдарды тендерлік комиссияның қарауына береді.
18. Тендер өткізу туралы ақпараттық хабарлама тендер өткізудің жарияланған күніне дейін кемінде он бес күнтізбелік күн бұрын, ал акционерлік қоғамдардың акциялары мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталындағы қатысу үлестерін сенімгерлік басқаруға беру кезінде – тендерді өткізгенге дейін кемінде отыз күнтізбелік күн бұрын мерзімді баспасөз басылымдарында қазақ және орыс тілдерінде жарияланады әрі мынандай мәліметтерді қамтиды:
1) тендердің шарттары мен тендер жеңімпазын анықтау өлшемдерін;
2) тендер объектісінің қысқаша сипаттамасын;
3) тендерді өткізу күнін, уақыты мен орнын;
4) тендерге қатысуға өтінім салынған конвертті ұсынудың тәртібін, тәсілін, орны мен соңғы мерзімін және тендерге қатысуға өтінім қолданысының талап етілетін мерзімін;
5) кепілдік жарнаның мөлшері мен оның енгізу үшін банктің деректемелерін;

6) требования к доверительному управляющему;
7) дополнительные сведения, представленные органом управления.
19. В случае изменения тендерной комиссией условий тендера извещение обо всех изменениях должно быть опубликовано в порядке и сроки, установленные пунктом 18 настоящих Правил.
Лица, подавшие заявку на участие в тендере до опубликования извещения об изменении условий тендера и отказавшиеся в связи с этим от участия в тендере, вправе требовать возврата гарантийного взноса в полном объеме.
20. После публикации информационного сообщения учредитель доверительного управления коммунальным имуществом обеспечивает доступ желающим стать участником тендера к информации об объекте.
21. Участники тендера вносят гарантийный взнос в размере, порядке и сроке, указанные в информационном сообщении о проведении тендера. Размер гарантийного взноса не может быть изменен после опубликования информационного сообщения. Получателем гарантийного взноса является учредитель доверительного управления коммунальным имуществом.
22. Гарантийный взнос для участия в тендере устанавливается для каждого объекта отдельно в размере до десяти процентов от его рыночной стоимости или балансовой стоимости (в случае передачи объекта в доверительное управление без права последующего выкупа).
Сноска. Пункт 22 внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется постановлением Кызылординского областного акимата от 12.10.2013 N 315 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
23. Гарантийный взнос является обеспечением следующих обязательств участника:
1) подписание протокола о результатах тендера в случае признания его победителем;
2) заключение договора с учредителем доверительного управления коммунальным имуществом.
24. Гарантийный взнос не возвращается учредителем доверительного управления коммунальным имуществом участникам тендера в случае отказа их от участия в тендере менее чем за три рабочих дня до его проведения, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 19 настоящих Правил.
25. Во всех случаях, кроме перечисленных в пунктах 24 и  35настоящих Правил, гарантийный взнос возвращается в срок, не позднее десяти банковских дней со дня окончания тендера.
Гарантийные взносы возвращаются на основании заявления о возврате гарантийного взноса, поданного участником тендера, с указанием реквизитов этого участника.
5. Проведение Тендера
26. Регистрация участников тендера производится со дня публикации информационного сообщения и заканчивается за двадцать четыре часа до начала тендера.

6) сенімгерлік басқарушыға қойылатын талаптарды;
7) мемлекеттік басқару органдары ұсынған қосымша мәліметтерді.
19. Тендерлік комиссия тендердің шарттарын өзгерткен жағдайда барлық өзгерістер туралы хабарландыру осы Қағиданың 18-тармағында белгіленген тәртіппен және мерзімде жариялануы тиіс.
Тендердің шарттары өзгергені туралы хабарлама жарияланғанға дейін тендерге қатысуға өтінім берген және осыған байланысты тендерге қатысудан бас тартқан тұлғалар кепілдік жарнаны толық көлемде қайтаруды талап етуге құқылы.
20. Ақпараттық хабарлама жарияланғаннан кейін коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқарудың құрылтайшысы тендерге қатысушы болуға тілек білдіргендерге объекті туралы ақпаратқа қолжетімділікті қамтамасыз етеді.
21. Тендерге қатысушылар тендер өткізу туралы ақпараттық хабарламада көрсетілген мөлшерде, мерзімде және тәртіппен кепілдік жарна төлейді. Кепілдік жарнаның мөлшерін ақпараттық хабарлама жарияланғаннан кейін өзгертуге болмайды. Кепілдік жарнаны алушы коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқарудың құрылтайшысы болып табылады.
22. Тендерге қатысу үшін кепілдік жарна әрбір объект үшін оның нарықтық құнының немесе теңгерімдік құнының (объектіні кейіннен сатып алу құқығынсыз сенімгерлік басқаруға берген жағдайда) он пайызына дейін бөлек белгіленеді.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы әкімдігінің 12.10.2013 N 315 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
23. Кепілдік жарна қатысушының мынадай міндеттемелерін қамтамасыз ету болып табылады:
1) тендерлік құжаттамасы жеңді деп танылған жағдайда тендердің нәтижелері туралы хаттамаға қол қою;
2) коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқарудың құрылтайшысымен шарт жасасу.
24. Егер тендерге қатысушылар осы Қағиданың 19-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, тендер өткізілгенге дейін кемінде үш жұмыс күн бұрын оған қатысудан бас тартқан жағдайда коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқарудың құрылтайшысы оларға кепілдік жарнаны қайтармайды.
25. Осы Қағиданың 24 және 35 тармақтарында көрсетілген талаптардан басқа барлық жағдайларда кепілдік жарна тендер аяқталған күннен бастап он банктік күннен кешіктірілмейтін мерзімде қайтарылады.
Кепілдік жарналар сауда-саттыққа қатысушының деректемелері көрсетіліп, осы қатысушы берген кепілдік жарнаны қайтару туралы өтініші негізінде қайтарылады.
5. Тендерді өткізу
26. Тендерге қатысушыларды тіркеу ақпараттық хабарлама жарияланған күннен бастап жүргізіледі және тендер басталғанға дейін жиырма төрт сағат бұрын аяқталады.

27. Для регистрации в качестве участника тендера необходимо представить:
1) заявку на участие в тендере по передаче коммунального имущества в доверительное управление по форме согласно приложению к настоящим Правилам, означающую письменное обязательство участника тендера, в случае объявления его победителем тендера, заключить договор доверительного управления на условиях тендера, указанных в информационном сообщении и предложенных самим участником тендера;
2) паспорт или иной удостоверяющий личность документ (копию и оригинал для сверки либо нотариально засвидетельствованную копию документа) – для физических лиц;
3) оригинал справки банка, подтверждающей наличие банковского счета;
4) оригинал и копию платежного документа, подтверждающего внесение гарантийного взноса;
5) предложение (бизнес-план), удовлетворяющее условиям тендера, в закрытом конверте;
6) оригинал документа, удостоверяющего полномочия представителя, а также оригинал для сверки и копию документа, удостоверяющего личность представителя, либо нотариально засвидетельствованную копию документа, удостоверяющего личность.
Сноска. Пункт 27 в редакции постановления Кызылординского областного акимата от 12.10.2013 N 315 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
28. Юридические лица Республики Казахстан дополнительно представляют копии и оригиналы для сверки либо нотариально засвидетельствованные копии устава и справки либо свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица. Иностранные юридические лица представляют учредительные документы с нотариально заверенным переводом на казахский и русский языки.
Сноска. Пункт 28 в редакции постановления Кызылординского областного акимата от 12.10.2013 N 315 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
29. Прием заявок и регистрация лиц, желающих принять участие в тендере, производится секретарем тендерной комиссии при наличии полного комплекта требуемых документов.
30. Участником тендера не может быть:
1) юридическое лицо, которое в соответствии с законами Республики Казахстан или учредительными документами не вправе заниматься теми видами деятельности, осуществление которых является условием тендера;
2) победитель предыдущих тендеров, не выполнивший соответствующие обязательства по заключению и исполнению договора на доверительное управление коммунальным имуществом.
31. Учредитель доверительного управления коммунальным имуществом не вправе разглашать информацию, имеющую отношение к участникам тендера, в течение всего периода подготовки тендера и его проведения, за исключением случаев, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан.

27. Тендерге қатысушы ретінде тіркелу үшін мыналарды ұсыну қажет:
1) осы Қағиданың қосымшасында белгіленген нысан бойынша тендерге қатысушыны тендер жеңімпазы деп жариялаған жағдайда оның жазбаша, ақпараттық хабарламада көрсетілген және тендерге қатысушының өзі ұсынған тендер талаптарында шарт жасасу міндеттемесін білдіретін тендерге қатысуға өтінімді;
2) паспортты немесе өзге жеке басын куәландыратын құжатты (құжаттың салыстырып тексеру үшін көшірмесін және түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі) – жеке тұлғалар үшін;
3) банктік шоттың барын растайтын банк анықтамасының түпнұсқасын;
4) кепілдік жарнаны төлегенін растайтын банк анықтамасының түпнұсқасын және көшірмесін;
5) жабық конверттегі тендердің шарттарын қанағаттандыратын ұсынысты (бизнес-жоспар);
6) өкілдің өкілеттігін куәландыратын құжаттың түпнұсқасын, сондай-ақ, өкілдің тұлғалығын куәландыратын құжаттың салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы мен көшірмесін, немесе жеке басын куәландыратын құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін береді.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы әкімдігінің 12.10.2013 N 315 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
28. Қазақстан Республикасының заңды тұлғалары жарғының және заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың немесе куәліктің салыстыру үшін көшірмелері мен түпнұсқаларын немесе нотариалды куәландырылған көшірмелерін қосымша ұсынады. Шетелдік заңды тұлғалары құрылтай құжаттарын нотариалды куәландырылған қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасымен бірге ұсынады.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы әкімдігінің 12.10.2013 N 315 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
29. Өтінімдерді қабылдауды және тендерге қатысуға ниет білдірген адамдарды тіркеуді тендер комиссиясының хатшысы талап етілетін құжаттардың толық жиынтығы бар болған кезде жүргізеді.
30. Мыналар тендерге қатысушы бола алмайды:
1) Қазақстан Республикасының заңдарына немесе құрылтай құжаттарына сәйкес жүзеге асырылуы тендердің шарттары болып табылатын қызмет түрлерімен айналысуға құқығы жоқ заңды тұлға;
2) сенімгерлік басқаруға шарт жасасу және оны орындау жөніндегі тиісті міндеттемелерді орындамаған өткен тендерлердің жеңімпазы.
31. Қазақстан Республикасының заңдарымен көзделген жағдайларды қоспағанда, облыстық мүлікті сенімгерлік басқарудың құрылтайшысы тендерге қатысушыларға қатысы бар ақпаратты тендерді дайындау және оны өткізудің бүкіл кезеңі ішінде жариялауға құқығы жоқ.

32. Документы потенциальных участников тендера после регистрации в журнале регистрации хранятся в сейфе.
Тендерная комиссия вскрывает конверты с предложениями участников тендера. После вскрытия конвертов и оглашения предложений комиссия удаляется на совещание для обсуждения и оценки предложений.
33. Тендерная комиссия рассматривает предложения участников тендера и определяет:
наличие полного пакета и достоверность документов участника тендера;
наличие наиболее эффективного предложения (бизнес-плана) по использованию объекта, удовлетворяющего условиям тендера.
Эффективность предложения (бизнес-плана) определяется методом сравнения следующих основных параметров предложений участников:
объема инвестиций, предлагаемого для вложения в объект;
срока проведения работ по улучшению объекта, в случае если это предусмотрено условием тендера;
количества создаваемых рабочих мест;
срока организации производственной деятельности либо оказания услуг населению.
34. Решение тендерной комиссии оформляется протоколом, который подписывается членами тендерной комиссии, председателем и победителем тендера. Член тендерной комиссии при необходимости письменно излагает свое особое мнение в протоколе или прилагает его к протоколу, о чем в протоколе делается отметка.
35. Протокол о результатах тендера является документом, фиксирующим результаты тендера и обязательства победителя тендера.
Победитель тендера при уклонении от подписания протокола о результатах тендера или договора утрачивает внесенный им гарантийный взнос.
36. Не позднее дня, следующего за днем окончания тендера, комиссия объявляет результаты тендера всем участникам.
37. Тендер объявляется несостоявшимся в случае, если:
1) количество зарегистрированных участников менее двух, за исключением третьих и последующих тендеров;
2) предложения участников признаны тендерной комиссией не удовлетворяющими условиям тендера или не соответствующими законодательству Республики Казахстан;
3) отказа победителя тендера от подписания протокола о результатах тендера.
38. В случае наличия менее двух зарегистрированных участников тендера, тендерной комиссией запечатанный конверт не вскрывается. После признания тендера несостоявшимся все представленные документы возвращаются участнику по его письменному запросу.
39. При признании тендера без права выкупа несостоявшимся, в соответствии с подпунктом 1 пункта 37 настоящих Правил, учредитель доверительного управления коммунальным имуществом передает объект единственному участнику, изъявившему желание заключить договор на условиях тендера, в случае принятия им такого решения.

32. Тендердің ықтимал қатысушыларының құжаттары тіркеу журналына тіркелгеннен кейін сейфте сақталады.
Тендерлiк комиссия тендерге қатысушылардың ұсыныстары бар конверттерiн ашады. Конверттердi ашқаннан және ұсыныстарды жариялағаннан кейiн комиссия ұсыныстарды талқылауға және бағалауға кеңесуге кетедi.
33. Тендерлiк комиссия тендерге қатысушылардың ұсыныстарын қарап, мыналарды анықтайды:
тендерге қатысушы құжаттарының толық пакетi болуы және дұрыстығы;
тендер шарттарын қанағаттандыратын, объектiнi пайдалану бойынша ең тиiмдi ұсыныстың (бизнес жоспарының) болуы.
Ұсыныстың (бизнес жоспардың) тиiмдiлiгi қатысушылардың мынадай ұсыныстарының негiзгi көрсеткіштерін салыстыру әдiсiмен анықталады:
объектiге қаржы жұмсау үшiн ұсынылатын инвестициялардың көлемi;
объектiнi жақсарту бойынша жұмыстар, егер ол тендердiң шарттарымен көзделген жағдайда, оны өткiзу мерзiмi;
құрылатын жұмыс орындардың саны;
өндiрiстiк қызметтi ұйымдастыру немесе халыққа қызмет көрсетудiң мерзiмi.
34. Тендерлiк комиссияның шешiмi хаттамамен ресiмделедi, оған тендерлiк комиссияның мүшелерi, оның төрағасы және тендер жеңiмпазы қол қояды. Тендерлiк комиссияның мүшесi қажет болса өзiнiң ерекше пiкiрiн жазбаша бередi немесе оны хаттамаға қоса тiркейдi, ол туралы хаттамада белгi қойылады.
35. Тендер нәтижелерi туралы хаттама тендер нәтижелерi және тендер жеңiмпазы мен құрылтайшының тендер шарттарында шарт жасасу мiндеттемелерiн және тендер жеңiмпазының ұсыныстарын белгiлейтiн құжат болып табылады.
Тендер жеңiмпазы тендердiң нәтижелерi туралы хаттамаға немесе шартқа қол қоюдан жалтарған кезде өзi төленген кепiлдiк жарнаны жоғалтады.
36. Тендердiң аяқталуына бiр күн қалғаннан кейiнгi күннен кешiктiрмей комиссия тендерге қатысушылардың барлығына тендер қорытындысын хабарлайды.
37. Тендер мынадай жағдайларда өтпеді деп танылады:
1) үшiншi және кейiнгi тендерлердi қоспағанда, тiркелген қатысушылардың саны екеуден кем болса;
2) тендерлiк комиссия қатысушылардың ұсыныстарын тендер шарттарын қанағаттандырмайды немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келмейтiндi деп таныса;
3) тендер жеңiмпазы тендердiң нәтижелерi туралы хаттамаға қол қоюдан бас тартса.
38. Тендерге қатысуға тіркелгендер екеуден аз болған жағдайда тендерлік комиссия желімделген конвертті ашпайды. Тендер өткізілмеді деп танылғаннан кейін барлық ұсынылған құжаттар қатысушының жазбаша сұрауы бойынша оған қайтарылады.
39. Осы Қағиданың 37 тармағының 1) тармақшасына сәйкес сатып алу құқығы берілмейтін тендер өткізілмеді деп танылған жағдайда, коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқарудың құрылтайшысы тендер шарттары бойынша шарт жасасуға ниет білдірген жалғыз қатысушыға объектіні беру туралы шешім қабылдауға құқылы.

40. В случае, если объект никому не предоставлен на тендере по причине отсутствия заявок на участие в тендере, отсутствия победителя, отказа победителя от подписания протокола или договора доверительного управления может быть объявлен новый тендер и изменены условия тендера.
6. Заключение договора доверительного управления объектом
41. Доверительный управляющий осуществляет управление объектом на основании договора доверительного управления.
42. Договор доверительного управления с правом последующего выкупа заключается не позднее 10 календарных дней после проведения тендера.
43. При передаче объекта в доверительное управление с правом последующего выкупа условия выкупа объекта доверительным управляющим определяются договором.
44. Продажа объекта доверительному управляющему допускается лишь при условии надлежащего исполнения им договора. Продажа объекта осуществляется по рыночной стоимости посредством заключения договора купли-продажи.
Рыночная стоимость объекта может быть выплачена в рассрочку, которая предоставляется на срок не более трех лет после даты заключения договора купли-продажи. При этом оплата объекта в рассрочку допускается лишь в случаях, когда условия возможной рассрочки были заблаговременно доведены до сведения участников тендера. Срок и порядок оплаты в рассрочку оговаривается в договоре купли-продажи.
7. Контроль за исполнением договора
45. Контроль за исполнением условий договора осуществляет учредитель доверительного управления коммунальным имуществом.
46. Для осуществления контроля за исполнением договора доверительного управления учредитель доверительного управления коммунальным имуществом знакомится с документами, связанными с исполнением договора.
47. Доверительный управляющий представляет учредителю доверительного управления коммунальным имуществом отчет о своей деятельности в сроки и по форме, установленной договором.
48. Контроль за исполнением условий договора проводится до момента окончания исполнения обязательств доверительным управляющим.
8. Заключительные положения
49. На правоотношения доверительного управления, предусмотренные настоящими Правилами, распространяются нормы гражданского законодательства Республики Казахстан, регулирующие такие отношения, за исключением случаев, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение
к Правилам передачи коммунального
имущества Кызылординской области
в доверительное управление
Заявка
на участие в тендере по передаче коммунального имущества в доверительное управление
Сноска. Постановление дополнено приложением в соответствии с постановлением Кызылординского областного акимата от 12.10.2013 N 315 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).

40. Егер тендерге қатысуға өтiнiмдер, жеңiмпаз болмаған жағдайда, жеңiмпаз хаттамаға немесе сенiмгерлiкпен басқару шартына қол қоюдан бас тарту себебi бойынша тендерде объект ешкiмге ұсынылмаса, жаңа тендер жариялануы және тендердiң шарттары өзгеруi мүмкiн.
6. Объектiнi сенiмгерлiк басқару шартының қорытындысы
41. Сенiмгерлiк басқарушы сенiмгерлiкпен басқару шарты негiзiнде пайда алушының мүддесiнде объектiнi басқаруды жүзеге асырады.
42. Кейiннен сатып алу құқығымен сенiмгерлiкпен басқару шарты тендер өткiзгеннен кейiн 10 күнтiзбелiк күннен кешiктiрiлмей жасалады.
43. Объектiнi кейiннен сатып алу құқығымен сенiмгерлiкпен басқаруға берген кезде объектiнi сенiмгерлiкпен басқарушының сатып алу шарттары шартпен анықталады.
44. Объектіні сенімгерлік басқарушының сатып алу шарттары шартпен анықталады. Сенiмгерлiк басқарушыға объектiнi сатуға ол шартты тиiсiнше орындаған жағдайда ғана жол берiледi. Объектiнi сату сатып алу-сату шартын жасасу арқылы нарықтық құн бойынша0жүзеге0асырылады.
Сенімгерлік басқару мерзімі ішінде нарықтық құн инфляция деңгейіне сәйкес индекстеуге жатады және сатып алу-сату шартын жасасқан күннен кейін үш жылдан аспайтын мерзімге бөліп төленуі мүмкін. Нарықтық құнды бөліп төлеу мүмкіндігі сатып алу құқығымен сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі тендердің шарттарына енгізіледі. Нарықтық құнды бөліп төлеудің мерзімі мен тәртібі сатып алу-сату шартында айтылады.
7. Шарттың орындалуын бақылау
45. Шарт талаптарының орындалуын бақылауды сенiмгерлiк басқарудың құрылтайшысы0жүзеге0асырады.
46. Сенiмгерлiк басқару шартының орындалуына бақылауды жүзеге асыру үшiн құрылтайшы0шарттың0орындалуына0байланысты0құжаттармен0танысады.
47. Сенiмгерлiк басқарушы құрылтайшыға өзiнiң қызметi туралы есептi шартта белгiленген0мерзiмдерде0және0тәртiппен0ұсынады.
48. Шарт талаптарының орындалуын бақылау сенiмгерлiк басқарушы мiндеттемелердi орындауды аяқтаған сәтке дейiн жүргiзiледi.
8. Қорытынды ережелер
49. Қазақстан Республикасының заңында көзделген жағдайларды қоспағанда, осы Қағидада көзделген сенiмгерлiк басқару қатынастарына Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасының осындай қатынастарды реттейтiн нормалары таралады.
Қызылорда облысының коммуналдық
мүлікті сенімгерлік басқаруға
беру қағидасына қосымша
Коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі тендерге қатысуға
Өтінім
Ескерту. Қаулы қосымшамен толықтырылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 12.10.2013 N 315 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

1. Рассмотрев опубликованное информационное сообщение о проведении тендера по передаче _____________________________________________________________________ в доверительное управление      (наименование объекта)
______________________ последующего выкупа (с правом / без права) сроком на _______, и ознакомившись с Правилами передачи коммунального имущества в доверительное управление, я нижеподписавшийся, уполномоченный на подписание заявки ____________________________________________________________     (Ф.И.О. полностью)
прошу принять заявку на участие в тендере _______________________________________________________      (указывается Участник, от имени которого подается заявка)
и зарегистрировать в качестве участника тендера, который состоится "__" ________ 20__ г. по адресу: __________________________________________.
2. Нами (мною) внесен гарантийный взнос для участия в тендере суммой ___________________________________________________________________ (указывается сумма в тенге, в том числе прописью)
на депозитный счет исполнительный органом уполномоченный на распоряжение областным (районным, города Кызылорды) коммунальным имуществом, указанный в информационном сообщении: ____________________________________________________________________.  (ИИК, БИК, код назначения платежа, Кбе, код учреждения)
3. Согласен (ы) с тем, что в случае обнаружения нашего (моего) несоответствия требованиям, предъявляемым участнику, мы (я) лишаемся права участия в тендере, в случае нашей (моей) победы на тендере подписанные нами (мною) Протокол о результатах тендера и Договор доверительного управления будут признаны недействительными.
4. В случае, если мы (я) становимся Победителями тендера, принимаем на себя обязательства подписать Протокол о результатах тендера в день проведения тендера и заключить Договор доверительного управления на условиях тендера, указанных в информационном сообщении и предложенных нами (мною), не позднее десяти календарных дней после завершения тендера.
5. Согласен (ы) с тем, что сумма внесенного нами гарантийного взноса не возвращается в случаях:
отказа от участия в тендере менее чем за три дня до его проведения;
при уклонении от подписания Протокола о результатах тендера или Договора доверительного управления;
обнаружения нашего (моего) несоответствия требованиям, предъявляемым к Участнику.
6. Настоящая заявка вместе с Протоколом о результатах тендера имеет силу договора, действующего до заключения Договора доверительного управления.
7. К заявке прилагаются:
1) ___________________________________________________________
2) ___________________________________________________________.

1. Кейіннен сатып алу _______________________ _______ мерзімге ______________________________
(құқығымен/құқығынсыз) жыл (объектінің атауы)
сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі тендер өткізу туралы жарияланған ақпараттық хабарламаны қарап және коммуналдық мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидасымен таныса отырып, мен. өтінімге қол қоюға уәкілетті, төменде қол қоюшы,______________________ _____________________________________________
(толық аты-жөні, тегі)      (атынан тапсырыс беріп отырған Қатысушы көрсетіледі)
атынан тендерге қатысу өтінімін қабылдауды және 20____ жылғы "____" ________ ______________________ мекенжай бойынша өтетін тендерге қатысушы ретінде тіркеуді сұраймын.
2. Біз (мен) ________________________________________ сомасында тендерге қатысу үшін ақпараттық
(теңгедегі сома, сондай-ақ жазумен көрсетіледі)
хабарламада көрсетілген облыстық (аудандық, Қызылорда қалалық) коммуналдық мүлікті басқаруға уәкілетті атқарушы органның депозиттік шотына: ______________________________________________
(ЖСК, БСК, төлем коды, Кбе, мекеменің коды) кепілдік жарна енгіздік (енгіздім).
3. Біздің (менің) қатысушыға қойылатын талаптарға сәйкес еместігіміз айқындалған жағдайда, біз (мен) тендерге қатысу құқығынан айырылатынымызға (ма), біз (мен) тендерде жеңіске жеткен жағдайда біз (мен) қол қойған Тендердің нәтижелері туралы хаттама мен Сенімгерлік басқару шарты жарамсыз деп танылатына келісемін.
4. Егер біз (мен) тендердің Жеңімпазы болған жағдайда, өзімізге тендерді өткізген күні Тендердің нәтижелері туралы хаттамаға қол қою және тендер аяқталғаннан кейін он күнтізбелік күннен кешіктірмей ақпараттық хабарламада көрсетілген және біз (мен) ұсынған тендердің шарттарында Сенімгерлік басқару шартын жасасу міндеттемесін аламыз.
5. Біз енгізген кепілдік жарна сомасы қайтарылмайтынымен және мынадай:
тендер өткізілгенге дейін кемінде үш күн бұрын оған қатысудан бас тартқан;
Тендердің нәтижелері туралы хаттамаға немесе Сенімгерлік басқару шартына қол қоюдан жалтарған;
менің (біздің) Қатысушыға қойылатын талаптарға сәйкес еместігіміз айқындалған жағдайларда келісеміз (мін).
6. Осы өтінім Тендердің нәтижелері туралы хаттамамен бірге Сенімгерлік басқару шартын жасасуға дейін қолданылатын шарт күшіне ие.
7. Өтінішке
1) ____________________________________________________________        2) ____________________________________________________________
3) ____________________________________________________________ қоса беріліп отыр.

8. Платежные реквизиты: ______________________________________________
(реквизиты банка бенефициара: наименование банка, ИИК, БИК)
___________________________________________________________________.   (реквизиты получателя: наименование, ИИК, Кбе, текущий счет)
9. Полное наименование Участника (юридического лица или Ф.И.О) и паспортные данные физического лица, и местонахождение (адрес, телефон, факс, т.д.). ________________________________
_______________ ______________________________________________      (подпись)       (Ф.И.О. уполномоченного лица, действующего на основании доверенности)
"__" ________ 20__ год
Место печати

8. Төлем деректемелері:
____________________________________________________________________      (бенефициар-банктің деректемелері: банктің атауы, ЖСК, БСК) ____________________________________________________________________      (алушының деректемелері: атауы, ЖСК, Кбе, ағымдағы шоты)
9. Қатысушының толық атауы (заңды тұлғаның немесе аты-жөні) және жеке тұлғаның паспорттық деректері мен тұратын жері (мекенжайы, телефон, факс және т.б.) ______________________________________
_________ ____________________________________________________      (қолы) (сенімхаттың негізінде әрекет ететін уәкілетті тұлғаның аты-жөні)
20_____ жылғы "____" ____________
Мөр орны