Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление Кызылординского областного акимата от 30 ноября 2012 года N 653. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 11 января 2013 года за N 4392. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30 мая 2013 года N 150
Сноска. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30.05.2013 N 150.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет" согласно приложения 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи" согласно приложения 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" согласно приложения 3 к настоящему постановлению;
4) регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски" согласно приложения 4 к настоящему постановлению;
5) регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением" согласно приложения 5 к настоящему постановлению;
6) регламент государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" согласно приложения 6 к настоящему постановлению;
7) регламент государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" согласно приложения 7 к настоящему постановлению;
8) регламент государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" согласно приложения 8 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Нуртаева Р.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области                    Б. Куандыков
Приложение 1
к постановлению акимата Кызылординской области

Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2012 жылғы 30 қарашадағы N 653 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2013 жылы 11 қаңтарда N 4392 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2013 жылғы 30 мамырдағы N 150 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 30.05.2013  N 150 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес "Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес "Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
5) осы қаулының 5-қосымшасына сәйкес "Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
6) осы қаулының 6-қосымшасына сәйкес "Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
7) осы қаулының 7-қосымшасына сәйкес "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті;
8) осы қаулының 8-қосымшасына сәйкес "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Р. Нұртаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі                      Б. Қуандықов
Қызылорда облысы әкімдігінің

от "30" ноября 2012 года N 653
Регламент государственной услуги "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) Центр – филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Кызылординской области и его отделы;
2) исполнитель – сотрудник отдела занятости и социальных программ района, города областного значения, в обязанности которого входит оформление документов по назначению государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет;
3) потребитель – граждане Республики Казахстан, постоянно проживающие в Республике Казахстане и оралманы, имеющие детей до 18 лет, среднедушевой доход семьи которых ниже стоимости продовольственной корзины согласно пункта 6 стандарта государственной услуги "Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет" (далее – стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394;
4) уполномоченный орган – отдел занятости и социальных программ района, города областного значения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом, а также через Центр на альтернативной основе согласно пункта 1 стандарта. При отсутствии уполномоченного органа по месту жительства потребитель обращается за получением государственной услуги к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее - аким).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании пункта 1 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" и главы 2 Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года N 1092.
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача потребителю уведомления о назначении пособия на детей до 18 лет (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе (далее – отказ).

2012 жылғы "30" қарашадағы N 653 қаулысына
1-қосымша
"18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) Орталық – Қызылорда облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы және оның бөлімдері;
2) орындаушы – міндеттеріне 18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау бойынша құжаттарды ресімдеу кіретін ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қызметкері;
3) тұтынушы – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысымен бекітілген "18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 6-тармағына сәйкес 18 жасқа дейінгі балалары бар, отбасының жан басына шаққандағы табысы азық-түлік себеті құнынан төмен Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматтары және оралмандары.
4) уәкілетті орган – ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және стандартқа сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес уәкілетті органмен, сондай-ақ, баламалы негізде Орталық арқылы көрсетіледі. Тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаған жағдайда тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкіміне (бұдан әрі – әкім) жүгінеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет "Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы Заңының 4-бабы 1-тармағының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы N 1092 қаулысымен бекітілген Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу ережесі 2-тарауының негiзiнде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі тұтынушыға 18 жасқа дейінгі балаларға жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама), немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту) беру болып табылады.

7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе и Центре, адреса которых предусмотрены в приложении 1 стандарта, а также у акима и на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет-ресурсах акиматов районов и города Кызылорды, на интернет-ресурсе Центра www. con.gov.kz, по телефону call-центра (1414).
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении и прекращения предоставления государственной услуги приведены в пункте 16 стандарта.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов потребителем или доверенным лицом потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель или доверенное лицо потребителя предоставляет документы в уполномоченный орган либо в Центр или акиму;
2) аким регистрирует документы, выдает талон и направляет документы в уполномоченный орган;
3) инспектор Центра регистрирует документы и выдает расписку;
4) инспектор накопительного отдела Центра перенаправляет документы в уполномоченный орган.
Факт отправки документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи cканера штрих-кода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
5) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует документы, выдает талон и предоставляет документы руководителю уполномоченного органа;
6) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет исполнителя;
7) исполнитель рассматривает документы и фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы), подготавливает и предоставляет уведомление либо отказ руководителю уполномоченного органа;
8) руководитель уполномоченного органа подписывает и направляет уведомление либо отказ исполнителю;
9) исполнитель регистрирует и направляет уведомление либо отказ в Центр, при этом фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) либо направляет акиму или выдает потребителю или доверенному лицу потребителя в случае их обращения в уполномоченный орган;
10) инспектор Центра регистрирует и фиксирует поступившие документы от уполномоченного органа при помощи cканера штрих-кода и выдает потребителю или доверенному лицу потребителя уведомление либо отказ;

7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты мекен-жайлары стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органнан және Орталықтан, сондай-ақ, әкімнен және Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан, Орталықтың www.con.gov.kz интернет-ресурсынан, call-орталықтың (1414) телефонынан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту және тоқтату негіздері стандарттың 16-тармағында келтірілген.
Мемлекеттік қызметті тоқтата тұру үшін негіздемелер көзделмеген.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушымен немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасымен құжаттар ұсынылған сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасы уәкілетті органға, не Орталыққа немесе әкімге құжаттарды ұсынады;
2) әкім құжаттарды тіркейді, талон береді және құжаттарды уәкілетті органға жолдайды;
3) Орталықтың инспекторы құжаттарды тіркейді және қолхат береді;
4) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды уәкілетті органға қайта жолдайды;
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын бақылауға болатын, Орталықтан уәкілетті органға құжаттардың жолданғаны жөніндегі айғақ штрих-код сканерінің көмегімен белгіленеді.
5) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді, талон береді және уәкiлеттi органның басшысына ұсынады;
6) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
7) орындаушы құжаттарды қарайды және Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (уәкілетті органның өзінің ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), хабарламаны не бас тартуды дайындайды және уәкілетті органның басшысына ұсынады;
8) уәкілетті органның басшысы хабарламаға не бас тартуға қол қояды және орындаушыға жолдайды;
9) орындаушы хабарламаны не бас тартуды тіркейді және Орталыққа жолдайды, бұл ретте Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (уәкілетті органның өзінің ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) не әкімге жолдайды немесе олар уәкілетті органға жүгінген жағдайда тұтынушыға немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасына береді;
10) Орталықтың инспекторы уәкілетті органнан келіп түскен құжаттарды штрих-код сканерінің көмегімен тіркеп, белгілейді және тұтынушыға немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасына хабарламаны не бас тартуды береді;

11) аким регистрирует и выдает уведомление либо отказ потребителю или доверенному лицу потребителя.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Потребитель или доверенное лицо потребителя предоставляет документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта в уполномоченный орган или акиму либо в Центр:
1) в уполномоченном органе или у акима потребителю или доверенному лицу потребителя выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) в Центре потребителю или доверенному лицу потребителя выдается расписка о приеме документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, принявшего заявление на оформление документов.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) аким;
2) инспектор Центра;
3) инспектор накопительного отдела Центра;
4) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа;
6) исполнитель.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
15. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.
5. Ответственность лиц, оказывающих государственные услуги
16. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководители уполномоченного органа, Центра и аким (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
17. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Назначение государственных пособий
семьям, имеющим детей до 18 лет"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Аким
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация документов и выдача талона
Регистрация
документов
Перенаправление документов в уполномоченный орган
Регистрация документов и выдача талона
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление в уполномоченный орган
Выдача расписки
Фиксация факта отправки документов при помощи сканера штрих-кода
Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
5
Срок исполнения

11) әкім хабарламаны не бас тартуды тіркейді және тұтынушыға немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасына береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Тұтынушы немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасы уәкілетті органға немесе әкімге не Орталыққа стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады:
1) уәкілетті органда немесе әкімде тұтынушыға немесе тұтынушының сенімді өкіліне тіркелгені және мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген, құжаттардың тапсырылғандығын растайтын талон беріледі;
2) Орталықта тұтынушыға немесе тұтынушының сенімді өкіліне құжаттардың қабылдағандығы жөнінде төмендегілерді көрсете отырып қолхат беріледі:
өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұратылған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) әкім;
2) Орталықтың инспекторы;
3) Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
4) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері;
5) уәкілетті органның басшысы;
6) орындаушы.
14. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
15. Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген және ол мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысын көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін тұлғалардың жауапкершілігі
16. Уәкілетті органның, Орталықтың басшылары және әкім (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлғалар болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсетудің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде жүзеге асырылуына жауапкершілікте болады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Әкім
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімінің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тіркеу және талон беру
Құжаттарды
тіркеу
Құжаттарды уәкілетті
органға қайта жолдау
Құжаттарды тіркеу және талон беру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Уәкілетті органға жолдау
Қолхат беру
Құжаттарды жолдау айғағын штрих-код сканерінің көмегімен белгілеу
Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
5
Орындалу мерзімі

не более 30 минут (срок сдачи документов в уполномоченный орган – не позднее 8 календарных дней со дня принятия документов)
не более 30 минут
в течении 1 рабочего дня
не более 30 минут
не входит в срок оказания государственной услуги
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
Номер действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов, фиксация в информационной системе Центра
Подписание уведомления либо отказа
Регистрация и направление уведомления либо отказа в Центр, фиксация в информационной системе Центра
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Определение исполнителя
Подготовка и предоставление уведомления либо отказа руководителю уполномоченного органа
Направление уведомления либо отказа исполнителю
Направление уведомления либо отказа акиму или выдача потребителю или доверенному лицу потребителя
5
Срок исполнения
в течении 1 рабочего дня
в течении 7 рабочих дней
в течении 1 рабочего дня
1) при осуществлении государственной услуги через Центр уполномоченный орган письменно мотивирует причину отказа и возвращает документы в течение десяти календарных дней после получения пакета документов и направляет их в Центр;
2) при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставлении неполного пакета документов, ненадлежащем оформлении документов в течение трех рабочих дней после получения документов возврат их в Центр с письменным обоснованием причин возврата
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
Номер действия (хода, потока работ)
9
10
2
Наименование СФЕ
Инспектор Центра
Аким
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация и фиксация поступивших документов при помощи сканера штрих-кода
Регистрация уведомления либо отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача уведомления либо отказа
потребителю или доверенному лицу потребителя
Выдача уведомления либо отказа потребителю или доверенному лицу потребителя
5
Срок исполнения
в течении 1 рабочего дня (не входит в срок оказания государственной услуги
не более 30 минут (срок получения результата государственной услуги от уполномоченного органа – не более 8 календарных дней)
Таблица 2. Варианты использования.Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Аким
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель

30 минуттан аспайды (құжаттарды уәкілетті органға тапсыру мерзімі – құжаттарды қабылдаған күннен бастап 8 күнтізбелік күннен кешіктірілмей)
30 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
30 минуттан аспайды
мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімінің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қарау
Құжаттарды қарау, Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілеу
Хабарламаға не бас тартуға қол қою
Хабарламаны не бас тартуды тіркеу және Орталыққа жолдау, Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Орындаушыны анықтау
Хабарламаны не бас тартуды әзірлеу және уәкілетті органның басшысына ұсыну
Хабарламаны не бас тартуды орындаушыға жолдау
Хабарламаны не бас тартуды әкімге жолдау немесе тұтынушыға немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасына беру
5
Орындалу мерзімі
1 жұмыс күні ішінде
7 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1) уәкілетті орган мемлекеттік қызметті Орталық арқылы жүргізген жағдайда бас тартудың себебін жазбаша негіздейді және құжаттар пакетін алған күннен кейін он күнтізбелік күн ішінде құжаттарды қайтарады және оларды Орталыққа жолдайды;
2) құжаттардың ресімделуінде қателер анықталған кезде, құжаттар пакетін толық ұсынбаған және құжаттар дұрыс ресімделмеген жағдайда құжаттарды алғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде олардың қайтарудың себебі жазбаша негізделе отырып, орталыққа қайтарылады
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
9
10
2
ҚФБ атауы
Орталықтың инспекторы
Әкім
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімінің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Келіп түскен құжаттарды тіркеу және штрих-код сканерінің көмегімен белгілеу
Хабарламаны не бас тартуды тіркеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Хабарламаны не бас тартуды тұтынушыға немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасына беру
Хабарламаны не бас тартуды тұтынушыға немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасына беру
5
Орындалу мерзімі
1 жұмыс күні ішінде (мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді)
30 минуттан аспайды (уәкілетті органнан мемлекеттік қызмет нәтижесін алу мерзімі – 8 күнтізбелік күннен аспайды)
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Әкім
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы

1. Регистрация документов и выдача талона
3. Регистрация документов и выдача расписки
4. Перенаправление документов в уполномоченный орган
5. Регистрация документов и выдача талона
7. Рассмотрение документов и определение исполнителя
8. Рассмотре-ние документов, подготовка и предоставление уведомления руководителю уполномоченного органа
2. Направление документов в уполномоченный орган
6. Предостав ление документов руководителю уполномоченного органа
9. Подписание и направление уведомления исполнителю
10. Регистра-ция и направление уведомления в Центр либо акиму или выдача потребителю или доверенному лицу потребителя
12. Регистрация и выдача уведомления потребителю или доверенному лицу потребителя
11. Регистрация и выдача уведомления потребителю или доверенному лицу потребителя
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Аким
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномочен-ного органа
Исполнитель
1. Регистрация документов и выдача талона
3. Регистрация документов и выдача расписки
4. Перенаправление  документов в уполномо-ченный орган
5. Регистрация документов и выдача талона
7. Рассмотре-ние документов и определение исполнителя
8. Рассмотрение документов, подготовка и предоставление отказа руководителю уполномоченного органа
2. Направление документов в уполномоченный орган
6. Предостав- ление документов руководителю уполномоченного органа
9. Подписание и направление отказа исполнителю
10. Регистрация и направление отказа в Центр либо акиму или выдача потребителю или доверенному лицу потребителя
12. Регистрация и выдача отказа потребителю или доверенному лицу потребителя
11. Регистрация и выдача отказа потребителю или доверенному лицу потребителя
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Назначение государственных пособий
семьям, имеющим детей до 18 лет"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 2
к постановлению акимата Кызылординской области
от "30" ноября 2012 года N 653
Регламент государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) исполнитель – сотрудник отдела занятости и социальных программ района, города областного значения, в обязанности которого входит оформление документов по назначению государственной адресной социальной помощи;
2) потребитель – гражданин Республики Казахстан, оралман, беженец, иностранец и лицо без гражданства, постоянно проживающее в Республике Казахстане, со среднедушевым доходом, не превышающим черты бедности, согласно пункта 6 стандарта государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи" (далее – стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394;

1. Құжаттарды тіркеу және талон беру
3. Құжаттарды тіркеу және қолхат беру
4. Құжаттарды уәкілетті органға қайта жолдау
5. Құжаттарды тіркеу және талон беру
7. Құжаттар-ды қарау және орындаушыны анықтау
8. Құжаттарды қарау, хабарламаны дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
2. Құжаттарды уәкілетті органға жолдау
6. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
9. Хабарла-маға қол қою және орындаушыға жолдау
10. Хабарламаны тіркеу және Орталыққа не әкімге жолдау немесе тұтынушыға немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасына беру
12. Хабарламаны тіркеу және тұтынушыға немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасына беру
11. Хабарламаны тіркеу және тұтынушыға немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасына беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Әкім
Орталықтың инспекторы
Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
1. Құжаттарды тіркеу және талон беру
3. Құжаттарды тіркеу және қолхат беру
4. Құжаттарды уәкілетті органға қайта жолдау
5. Құжаттарды тіркеу және талон беру
7. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
8. Құжаттарды қарап, бас тартуды дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
2. Құжаттарды уәкілетті органға жолдау
6. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
9. Бас тартуға қол қою және орындаушыға жолдау
10. Бас тартуды тіркеу және Орталыққа не әкімге жолдау немесе тұтынушыға немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасына беру
12. Бас тартуды тіркеу және тұтынушыға немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасына беру
11. Бас тартуды тіркеу және тұтынушыға немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасына беру
"18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "30" қарашадағы N 653 қаулысына
2-қосымша
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) орындаушы – міндеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау бойынша құжаттарды ресімдеу кіретін ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қызметкері;
2) тұтынушы – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысымен бекітілген "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 6-тармағына сәйкес жан басына шаққандағы орташа табысы кедейлік шегінен аспайтын Қазақстан Республикасының азаматы, оралман, босқын, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдік және азаматтығы жоқ адам.

3) уполномоченный орган – отдел занятости и социальных программ района, города областного значения;
4) участковая комиссия – специальная комиссия, создаваемая решением акимов соответствующих административно-территориальных единиц для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за адресной социальной помощью.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом.
3. Государственная услуга предоставляется уполномоченным органом согласно пункта 1 стандарта, а при отсутствии уполномоченного органа по месту жительства потребитель обращается к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее - аким).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании пункта 1 статьи 2 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи" и главы 2 Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2001 года N 1685, приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2009 года N 237-п "Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 5757).
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача потребителю уведомления о назначении государственной адресной социальной помощи (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе (далее – отказ).
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адрес которого предусмотрен в приложении 1 стандарта, а также у акима и на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет – ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги приведены в пункте 16 стандарта.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов потребителем для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:

3) уәкілетті орган – ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі.
4) учаскелік комиссия – атаулы әлеуметтік көмек алуға өтініш берген адамдардың (отбасыларының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктер әкімдерінің шешімімен құрылатын арнайы комиссия.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және стандартқа сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес уәкілетті органмен, тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаса кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтің әкімі (бұдан әрі - әкім) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының 2-бабы 1-тармағының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 желтоқсандағы N 1685 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу ережесінің 2-тарауының, "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 шілдедегі N 237-ө бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5757 болып тіркелген) негiзiнде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі тұтынушыға мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама), не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту) беру болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты мекен-жайы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органнан, сондай-ақ, әкімнен және Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері стандарттың 16-тармағында келтірілген.
Мемлекеттік қызметті тоқтата тұру үшін негіздемелер көзделмеген.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушымен құжаттар үсынылған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:

1) потребитель предоставляет документы в уполномоченный орган или акиму;
2) исполнитель или аким регистрируют документы, выдают талон и передают их участковым комиссиям для подготовки заключения;
3) участковая комиссия на основании представленных документов и (или) результатов обследования материального положения потребителя готовит и направляет заключение в уполномоченный орган или акиму;
4) аким передает документы потребителя с приложением заключения участковой комиссии в уполномоченный орган;
5) исполнитель на основании документов и заключения участковой комиссии подготавливает и предоставляет уведомление либо отказ руководителю уполномоченного органа;
6) руководитель уполномоченного органа подписывает и направляет уведомление либо отказ исполнителю;
7) исполнитель регистрирует и выдает уведомление либо отказ потребителю или направляет их акиму;
8) аким регистрирует и выдает уведомление либо отказ потребителю.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Потребитель предоставляет документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта в уполномоченный орган или акиму, где ему выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) исполнитель;
2) участковая комиссия;
3) руководитель уполномоченного органа;
4) аким.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
15. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.
5. Ответственность лиц, оказывающих государственные услуги
16. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководитель уполномоченного органа и аким (далее – должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
17. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Назначение государственной адресной
социальной помощи"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ )
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Исполнитель или аким
Участковая комиссия
Аким
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация документов и выдача талона
Подготовка заключения
Передача документов потребителя и заключения участковой комиссии в уполномоченный орган
Подготовка уведомления либо отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача документов участковой комиссии для подготовки заключения
Направление заключения в уполномоченный орган или акиму
Предоставление уведомления либо отказа руководителю уполномоченного органа
5
Срок исполнения
Согласно статей 4 и 5 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи"
Действия основного процесса (хода, потока работ )
1
Номер действия (хода, потока работ)
5
6
7
2
Наименование СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
Аким
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подписание уведомления
либо отказа
Регистрация уведомления либо отказа
Регистрация уведомления либо отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление уведомления либо отказа исполнителю
Выдача уведомления либо отказа потребителю или направление их акиму
Выдача уведомления либо отказа потребителю
5
Срок исполнения
Согласно статей 4 и 5 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи"
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Исполнитель
Аким
Участковая комиссия
Руководитель уполномоченного органа
1. Регистрация документов и выдача талона

1) тұтынушы уәкілетті органға немесе әкімге құжаттарды ұсынады;
2) орындаушы немесе әкім құжаттарды тіркейді, талон береді және учаскелік комиссияға қорытынды дайындау үшін тапсырады;
3) учаскелік комиссия келіп түскен құжаттардың және (немесе) тұтынушы отбасының материалдық жағдайына жүргізілген зерттеу жұмыстарының нәтижесі негізінде қорытынды дайындайды және уәкілетті органға немесе әкімге жолдайды;
4) әкім тұтынушының құжаттарымен қоса учаскелік комиссияның қорытындысын уәкілетті органға тапсырады;
5) орындаушы құжаттардың және учаскелік комиссияның қорытындысы негізінде хабарламаны не бас тартуды дайындайды және уәкілетті органның басшысына ұсынады;
6) уәкілетті органның басшысы хабарламаға не бас тартуға қол қояды және орындаушыға жолдайды;
7) орындаушы хабарламаны не бас тартуды тіркеп, тұтынушыға береді немесе әкімге жолдайды;
8) әкім хабарламаны не бас тартуды тіркейді және тұтынушыға береді.
4.Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Тұтынушы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды уәкілетті органға немесе әкімге ұсынады, оған тіркелгені және мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) орындаушы немесе әкім;
2) учаскелік комиссия;
3) уәкілетті органның басшысы;
4) әкім.
14. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
15. Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген және ол мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысын көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін тұлғалардың жауапкершілігі
16. Уәкілетті органның басшысы және әкім (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлғалар болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсетудің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде жүзеге асырылуына жауапкершілікте болады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Орындаушы немесе әкім
Учаскелік комиссия
Әкім
Орындаушы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімінің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тіркеу және талон беру
Қорытынды дайындау
Тұтынушының құжаттары мен учаскелік комиссия қорытындысын уәкілетті органға тапсыру
Хабарламаны не бас тартуды дайындау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Құжаттарды қорытынды дайындау үшін учаскелік комиссияға
тапсыру
Қорытындыны уәкілетті органға немесе әкімге жолдау
Хабарламаны не бас тартуды уәкілетті органның басшысына ұсыну
5
Орындалу мерзімі
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының 4 және 5-баптарына сәйкес
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
5
6
7
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
Әкім
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімінің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хабарламаға не бас тартуға қол қою
Хабарламаны не бас тартуды тіркеу
Хабарламаны не бас тартуды тіркеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Хабарламаны не бас тартуды орындаушыға жолдау
Хабарламаны не бас тартуды тұтынушыға беру немесе әкімге жолдау
Хабарламаны не бас тартуды тұтынушыға беру
5
Орындалу мерзімі
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының 4 және 5-баптарына сәйкес
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орындаушы
Әкім
Учаскелік комиссия
Уәкілетті органның басшысы
1. Құжаттарды тіркеу және талон беру

3. Подготовка заключения
7. Подписание и направление уведомления исполнителю
2. Передача документов участковой комиссии для подготовки заключения
4. Направление заключения в уполномоченный орган или акиму
6. Подготовка и предоставление уведомления руководителю уполномоченного органа
5. Передача документов потребителя и заключения участковой комиссии в уполномоченный орган
8. Регистрация и выдача уведомления потребителю или направление их акиму
9. Регистрация и выдача уведомления потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Исполнитель
Аким
Участковая комиссия
Руководитель уполномоченного органа
1. Регистрация документов и выдача талона
3. Подготовка заключения
7. Подписание и направление отказа исполнителю
2. Передача документов участковой комиссии для подготовки заключения
4. Направление заключения в уполномоченный орган или акиму
6. Подготовка и предоставление отказа руководителю уполномоченного органа
5. Передача документов потребителя и заключения участковой комиссии в уполномоченный орган
8. Регистрация и выдача отказа потребителю или направление их акиму
9. Регистрация и выдача отказа потребителю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Назначение государственной адресной
социальной помощи"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 3
к постановлению акимата Кызылординской области
от "30" ноября 2012 года N 653
Регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" (далее – Регламент)  используются следующие понятия:
1) исполнитель – сотрудник отдела занятости и социальных программ района, города областного значения, в обязанности которого входит оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху;
2) потребитель – гражданин Республики Казахстан, иностранец и лицо без гражданства, постоянно проживающее на территории Республики Казахстан, согласно пункта 6 стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху" (далее – стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394;

3. Қорытынды дайындау
7. Хабарламаға қол қою және орындаушыға жолдау
2. Қорытынды дайындау үшін құжаттарды учаскелік комиссияға тапсыру
4. Қорытындыны уәкілетті органға немесе әкімге жолдау
6. Хабарламаны дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
5. Тұтынушының құжаттарын және учаскелік комиссия қорытындысын уәкілетті органға тапсыру
8. Хабарламаны тіркеу және тұтынушыға беру немесе әкімге жолдау
9. Хабарламаны тіркеу және тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орындаушы
Әкім
Учаскелік комиссия
Уәкілетті органның басшысы
1.Құжаттарды тіркеу және талон беру
3. Қорытынды дайындау
7. Бас тартуға қол қою және орындаушыға жолдау
2. Қорытынды дайындау үшін құжаттарды учаскелік комиссияға тапсыру
4. Қорытындыны уәкілетті органға немесе әкімге жолдау
6. Бас тартуды дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
5. Тұтынушының құжаттарын және учаскелік комиссия қорытындысын уәкілетті органға тапсыру
8. Бас тартуды тіркеу және тұтынушыға беру немесе әкімге жолдау
9. Бас тартуды тіркеу және тұтынушыға беру
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "30" қарашадағы N 653 қаулысына
3-қосымша
"Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсетілетін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсетілетін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) орындаушы – міндеттеріне қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсетілетін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресiмдеу кіретін ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қызметкері;
2) тұтынушы – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысымен бекітілген "Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсетілетін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 6-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының азаматы, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетілдік пен азаматтығы жоқ адам.

3) уполномоченный орган – отдел занятости и социальных программ района, города областного значения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом.
3. Государственная услуга предоставляется уполномоченным органом согласно пункта 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 4) пункта 1 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и Правил предоставления в соответствии с индивидуальной программой реабилитации социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху – тридцать часов в год, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754.
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов для предоставления услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе (далее – отказ).
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адрес которого предусмотрен в приложении 1 стандарта, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет-ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги приведены в пункте 16 стандарта.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов потребителем или доверенным лицом потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель или доверенное лицо потребителя предоставляет документы в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует документы, выдает талон и предоставляет документы руководителю уполномоченного органа;

3) уәкілетті орган – ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және стандартқа сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 21-бабы 1-тармағы 4) тармақшасының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі N 754 қаулысымен бекітілген Жеке оңалту бағдарламасына сәйкес жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектер үшін жеке көмекшінің және естімейтіндігі бойынша мүгедектер үшін жылына отыз сағат ымдау тілі маманының әлеуметтік қызметтерін көрсету ережесінің негізінде көрсетіледі.
6. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің қызметін және естімейтіндігі бойынша мүгедектерге ымдау тіл маманының қызметін беру үшін мүгедектерге құжаттарын ресiмдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап (бұдан әрі – бас тарту) болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты мекенжайы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органнан, сондай-ақ, Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері стандарттың 16-тармағында келтірілген.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушымен немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасымен құжаттар берілген сәттен нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасы уәкілетті органға құжаттарды ұсынады;
2) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді, талон береді және құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсынады;

3) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет исполнителя;
4) исполнитель рассматривает документы, подготавливает и предоставляет уведомление либо отказ руководителю уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа подписывает и направляет уведомление либо отказ исполнителю;
6) исполнитель регистрирует и выдает уведомление либо отказ потребителю или доверенному лицу потребителя.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Потребитель или доверенное лицо потребителя предоставляет документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта в уполномоченный орган, где ему выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) исполнитель.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
15. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
16. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
17. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для
предоставления им услуги индивидуального
помощника для инвалидов первой группы,
имеющих затруднение в передвижении, и
специалиста жестового языка для инвалидов
по слуху"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация документов и выдача талона
Рассмотрение документов
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
Определение исполнителя
5
Срок исполнения
не более 15 минут
в течении 1 рабочего дня
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
Номер действия (хода, потока работ)
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Исполнитель
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассмотрение документов и подготовка уведомления либо отказа
Подписание уведомления либо отказа
Регистрация уведомления либо отказа
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Предоставление уведомления либо отказа руководителю уполномоченного органа
Направление уведомления либо отказа исполнителю
Выдача уведомления либо отказа потребителю или доверенному лицу потребителя
5
Срок исполнения
в течении 6 рабочих дней
в течении 1 рабочего дня
не более 15 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель

3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
4) орындаушы құжаттарды қарайды, хабарламаны немесе бас тартуды дайындайды және уәкілетті органның басшысына ұсынады;
5) уәкілетті органның басшысы хабарламаға немесе бас тартуға қол қояды және орындаушыға жолдайды;
6) орындаушы хабарламаны немесе бас тартуды тірейді және тұтынушыға немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасына береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет       (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Тұтынушы немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасы стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды уәкілетті органға ұсынады, оған тіркелгені және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері;
2) уәкілетті органның басшысы;
3) орындаушы.
14. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
15. Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген және ол мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысын көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
16. Уәкілетті органның басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша жауапкершілікте болады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы
мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша
мүгедектерге қолмен көрсетілетін тіл маманының
қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды
ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды тіркеу және талон беру
Құжаттарды қарау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
Орындаушыны анықтау
5
Орындалу мерзімі
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Орындаушы
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қарау және хабарламаны немесе бас тартуды дайындау
Хабарламаға немесе бас тартуға қол қою
Хабарламаны немесе бас тартуды тіркеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Хабарламаны немесе бас тартуды уәкілетті органның басшысына ұсыну
Хабарламаны немесе бас тартуды орындаушыға жолдау
Хабарламаны немесе бас тартуды тұтынушыға немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасына беру
5
Орындалу мерзімі
6 жұмыс күні
ішінде
1 жұмыс күні ішінде
15 минуттан аспайды
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы

1. Регистрация документов и выдача талона
3. Рассмотрение документов и определение исполнителя
4. Рассмотрение документов, подготовка и предоставление уведомления руководителю уполномоченного органа
2. Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
5. Подписание и направление уведомления исполнителю
6. Регистрация и выдача уведомления потребителю или доверенному лицу потребителя
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
1. Регистрация документов и выдача талона
3. Рассмотрение документов и определение исполнителя
4. Рассмотрение документов, подготовка и предоставление отказа руководителю уполномоченного органа
2. Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
5. Подписание и направление отказа исполнителю
6. Регистрация и выдача отказа потребителю или доверенному лицу потребителя
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для
предоставления им услуги индивидуального
помощника для инвалидов первой группы, имеющих
затруднение в передвижении, и специалиста жестового
языка для инвалидов по слуху"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 4
к постановлению акимата Кызылординской области
от "30" ноября 2012 года N 653
Регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски" (далее – Регламент)  используются следующие понятия:
1) исполнитель – сотрудник отдела занятости и социальных программ района, города областного значения, в обязанности которого входит оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски;
2) потребитель – гражданин Республики Казахстан, иностранец и лицо без гражданства, постоянно проживающее на территории Республики Казахстан, являющийся инвалидом согласно пункту 6 стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски" (далее – стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394;
3) уполномоченный орган – отдел занятости и социальных программ района, города областного значения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом.

1. Құжаттарды тіркеу және талон беру
3. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
4. Құжаттарды қарау, хабарламаны дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
2. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
5. Хабарламаға қол қою және орындаушыға жолдау
6. Хабарламаны тіркеу және тұтынушыға немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасына беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
1. Құжаттарды тіркеу және талон беру
3. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
4. Құжаттарды қарау, бас тартуды дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
2. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
5. Бас тартуға қол қою және орындаушыға жолдау
6. Бас тартуды тіркеу және тұтынушыға немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасына беру
"Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы
мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша
мүгедектерге қолмен көрсетілетін тіл маманының
қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды
ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "30" қарашадағы N 653 қаулысына
4-қосымша
"Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) орындаушы – міндеттеріне мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін оларға құжаттарды ресiмдеу кіретін ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қызметкері;
2) тұтынушы – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысымен бекітілген "Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 6-тармағына сәйкес мүгедек болып табылатын Қазақстан Республикасының азаматы, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдік пен азаматтығы жоқ адам.
3) уәкілетті орган – ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және стандартқа сәйкес әзірленді.

1. Регистрация документов и выдача талона
3. Рассмотрение документов и определение исполнителя
4. Рассмотрение документов, подготовка и предоставление уведомления руководителю уполномоченного органа
2. Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
5. Подписание и направление уведомления исполнителю
6. Регистрация и выдача уведомления потребителю или доверенному лицу потребителя
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
1. Регистрация документов и выдача талона
3. Рассмотрение документов и определение исполнителя
4. Рассмотрение документов, подготовка и предоставление отказа руководителю
уполномоченного органа
2. Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
5. Подписание и направление отказа исполнителю
6. Регистрация и выдача отказа потребителю или доверенному лицу потребителя
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для
предоставления им кресла-коляски"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 5
к постановлению акимата Кызылординской области
от "30" ноября 2012 года N 653
Регламент государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением" (далее – Регламент)  используются следующие понятия:
1) исполнитель – сотрудник отдела занятости и социальных программ района, города областного значения, в обязанности которого входит оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением;
2) потребитель – граждане Республики Казахстан, иностранцы и лица без гражданства, постоянно проживающие на территории Республики Казахстан, являющиеся инвалидами и детьми-инвалидами согласно пункту 6 стандарта государственной услуги "Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением" (далее – стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394;
3) уполномоченный орган – отдел занятости и социальных программ района, города областного значения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом.
3. Государственная услуга предоставляется уполномоченным органом согласно пункта 1 стандарта.

1. Құжаттарды тіркеу және талон беру
3. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
4. Құжаттарды қарау, хабарламаны дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
2. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
5. Хабарламаға қол қою және орындаушыға жолдау
6. Хабарламаны тіркеу және тұтынушыға немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасына беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
1. Құжаттарды тіркеу және талон беру
3. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
4. Құжаттарды қарау, бас тартуды дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
2. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
5. Бас тартуға қол қою және орындаушыға жолдау
6. Бас тартуды тіркеу және тұтынушыға немесе тұтынушының сенім жүктеген тұлғасына беру
"Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін
оларға құжаттарды ресiмдеу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "30" қарашадағы N 653 қаулысына
5-қосымша
"Мүгедектерге санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Мүгедектерге санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) орындаушы – міндеттеріне мүгедектерге санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу кіретін ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қызметкері;
2) тұтынушы – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысымен бекітілген "Мүгедектерге санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 6-тармағына сәйкес мүгедек және мүгедек балалар болып табылатын Қазақстан Республикасының азаматтары, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар.
3) уәкілетті орган – ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және стандартқа сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес уәкілетті органмен көрсетіледі.

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании пункта 3 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и Правил предоставления санаторно-курортного лечения инвалидам и детям инвалидам, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 754.
6. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе (далее – отказ).
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адрес которого предусмотрен в приложении 1 стандарта, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет-ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги приведены в пункте 16 стандарта.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов потребителем или его уполномоченным лицом, законными представителями детей-инвалидов (далее – представитель) для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель либо его уполномоченное лицо или представитель предоставляют документы в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует документы, выдает талон и предоставляет документы руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет исполнителя;
4) исполнитель рассматривает документы, подготавливает и предоставляет уведомление либо отказ руководителю уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа подписывает и направляет уведомление либо отказ исполнителю;
6) исполнитель регистрирует и выдает уведомление либо отказ потребителю либо его уполномоченному лицу или представителю.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Потребитель либо его уполномоченное лицо или представитель предоставляют документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта в уполномоченный орган, где им выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 20-бабы 3-тармағының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі N 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектерге және мүгедек балаларға санаторий-курорттық емделуді ұсыну ережесінің негізінде көрсетіледі.
6. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызметтің нәтижесі мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін құжаттарын ресiмдеу туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама), не қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап (бұдан әрі – бас тарту) болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты мекенжайы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органнан, сондай-ақ, Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері стандарттың 16-тармағында келтірілген.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушымен немесе оның уәкілетті тұлғасымен, мүгедек балалардың заңды өкілдерімен (бұдан әрі – өкілі) құжаттар ұсынылған сәттен нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы не оның уәкілетті тұлғасы немесе өкілі уәкілетті органға құжаттарды ұсынады;
2) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді, талон береді және құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсынады;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
4) орындаушы құжаттарды қарайды, хабарламаны немесе бас тартуды дайындайды және уәкілетті органның басшысына ұсынады;
5) уәкілетті органның басшысы хабарламаға немесе бас тартуға қол қояды және орындаушыға жолдайды;
6) орындаушы хабарламаны немесе бас тартуды тіркейді және тұтынушыға не оның уәкілетті тұлғасына немесе өкіліне береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Тұтынушы не оның уәкілетті тұлғасы немесе өкілі стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды уәкілетті органға ұсынады, оларға тіркелгені және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттардың қабылдап алған адамның тегі мен аты жөні көрсетілген талон беріледі.

1. Регистрация документов и выдача талона
3. Рассмотрение документов и определение исполнителя
4. Рассмотрение документов, подготовка и предоставление уведомления руководителю уполномоченного органа
2. Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
5. Подписание и направление уведомления исполнителю
6. Регистрация и выдача уведомления потребителю либо его уполномоченному лицу или представителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
1. Регистрация документов и выдача талона
3. Рассмотрение документов и определение исполнителя
4. Рассмотрение документов, подготовка и предоставление отказа руководителю уполномоченного органа
2. Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
5. Подписание и направление отказа исполнителю
6. Регистрация и выдача отказа потребителю либо его уполномоченному лицу или представителю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Оформление документов на инвалидов для
обеспечения их санаторно-курортным лечением"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 6
к постановлению акимата Кызылординской области
от "30" ноября 2012 года N 653
Регламент государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) исполнитель – сотрудник отдела занятости и социальных программ района, города областного значения, в обязанности которого входит оформление документов по назначению и выплате социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов;
2) потребитель – физическое лицо, категория которого определяется по решению местных представительных органов (маслихатов) согласно пункта 6 стандарта государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее – стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394;
3) уполномоченный орган – отдел занятости и социальных программ района, города областного значения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом.

1. Құжаттарды тіркеу және талон беру
3. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
4. Құжаттарды қарау, хабарламаны дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
2. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
5. Хабарламаға қол қою және орындаушыға жолдау
6. Хабарламаны тіркеу және тұтынушыға не оның уәкілетті тұлғасына немесе өкіліне беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
1. Құжаттарды тіркеу және талон беру
3. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
4. Құжаттарды қарау, бас тартуды дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
2. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
5. Бас тартуға қол қою және орындаушыға жолдау
6. Бас тартуды тіркеу және тұтынушыға не оның уәкілетті тұлғасына немесе өкіліне беру
"Мүгедектерге санаторий-курорттық емдеумен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "30" қарашадағы N 653 қаулысына
6-қосымша
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) орындаушы – міндеттеріне жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу бойынша құжаттарды ресімдеу кіретін ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қызметкері;
2) тұтынушы – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысымен бекітілген "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 6-тармағына сәйкес санаты жергілікті өкілді органдардың (мәслихаттардың) шешімімен айқындалатын жеке тұлға;
3) уәкілетті орган – ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және стандартқа сәйкес әзірленді.

3. Государственная услуга предоставляется уполномоченным органом согласно пункта 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решений местных представительных органов (маслихатов).
6. Результатом оказываемой государственной услуги является уведомление о назначении социальной помощи (далее – уведомление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе (далее – отказ).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адрес которого предусмотрен в приложении 1 стандарта, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет-ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 стандарта.
10. Основание для отказа (приостановления) государственной услуги приведено в пункте 16 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов потребителем для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель предоставляет документы в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует документы, выдает талон и предоставляет документы руководителю уполномоченного органа;
3) руководитель уполномоченного органа рассматривает документы и определяет исполнителя;
4) исполнитель рассматривает документы, подготавливает и предоставляет уведомление либо отказ руководителю уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа подписывает и направляет уведомление либо отказ исполнителю;
6) исполнитель регистрирует и выдает потребителю уведомление либо отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Потребитель предоставляет определенные по решению местных представительных органов (маслихатов) необходимые документы согласно пункта 11 стандарта в уполномоченный орган.
После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы.

3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес уәкілетті орган арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасының және жергілікті өкілді органдардың (мәслихаттардың) шешімдерінің негiзiнде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама), не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту) болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты мекенжайы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органнан және Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту (тоқтата тұру) негізі стандарттың 16-тармағында келтірілген.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушымен құжаттар ұсынылған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға қажетті құжаттарды ұсынады;
2) уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді, талон береді және құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсынады;
3) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
4) орындаушы құжаттарды қарайды, хабарламаны не бас тартуды дайындайды және уәкілетті органның басшысына ұсынады;
5) уәкілетті органның басшысы хабарламаға не бас тартуға қол қояды және орындаушыға жолдайды;
6) орындаушы хабарламаны не бас тартуды тіркейді және тұтынушыға береді.
4.Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Тұтынушы уәкілетті органға стандарттың 11-тармағына сәйкес жергілікті өкілді органдардың (мәслихаттардың) шешімдерімен айқындалған қажетті құжаттарды ұсынады.
Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін уәкілетті органда тұтынушыға тіркелгені және оның мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.

1. Регистрация документов и выдача талона
3. Рассмотрение документов и определение исполнителя
4. Рассмотрение документов, подготовка и предоставление уведомления руководителю уполномоченного органа
2. Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
5. Подписание и направление уведомления исполнителю
6. Регистрация и выдача уведомления потребителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Исполнитель
1. Регистрация документов и выдача талона
3. Рассмотрение документов и определение исполнителя
4. Рассмотрение документов, подготовка и предоставление отказа руководителю уполномоченного органа
2. Предоставление документов руководителю уполномоченного органа
5. Подписание и направление отказа исполнителю
6. Регистрация и выдача отказа потребителю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Назначение и выплата социальной помощи
отдельным категориям нуждающихся
граждан по решениям местных
представительных органов"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 7
к постановлению акимата Кызылординской области
от "30" ноября 2012 года N 653
Регламент государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – получатель государственной адресной социальной помощи согласно пункта 6 стандарта государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" (далее – стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 (далее – получатель);
2) исполнитель – сотрудник отдела занятости и социальных программ района, города областного значения, либо аппарата акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, в обязанности которого входит оформление документов по выдаче справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи;
3) уполномоченный орган – отдел занятости и социальных программ района, города областного значения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом.

1. Құжаттарды тіркеу және талон беру
3. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
4. Құжаттарды қарау, хабарламаны дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
2. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
5. Хабарламаға қол қою және орындаушыға жолдау
6. Хабарламаны тіркеу және тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Орындаушы
1. Құжаттарды тіркеу және талон беру
3. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
4. Құжаттарды қарау, бас тартуды дайындау және уәкілетті органның басшысына ұсыну
2. Құжаттарды уәкілетті органның басшысына ұсыну
5. Бас тартуға қол қою және орындаушыға жолдау
6. Бас тартуды тіркеу және тұтынушыға беру
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау және төлеу" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "30" қарашадағы N 653 қаулысына
7-қосымша
"Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет алушы – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысымен бекітілген "Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 6-тармағына сәйкес мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушы (бұдан әрі - алушы);
2) орындаушы – міндеттеріне өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру кіретін ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің не кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімі аппаратының қызметкері;
3) уәкілетті орган – ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және стандартқа сәйкес әзірленді.

3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом согласно пункта 1 стандарта, а при отсутствии уполномоченного органа по местожительству получатель обращается за получением государственной услуги к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее - аким).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи" и Правил формирования, направления расходования и учета средств, выделяемых на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 года N 64.
6. Результатом оказываемой государственной услуги является справка, подтверждающая принадлежность получателя (семьи) к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале (далее – справка), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе (далее – отказ).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адрес которого предусмотрен в приложении 1 стандарта, а также у акима и на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет – ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 стандарта.
10. Основание для отказа в предоставлении государственной услуги приведено в пункте 16 стандарта.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предъявления документов и подачи заявления получателем для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель предъявляет документы и подает заявление в уполномоченный орган или акиму;
2) исполнитель регистрирует документы и заявление, подготавливает и предоставляет справку либо отказ руководителю уполномоченного органа либо акиму;

3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес уәкілетті органмен, тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаған жағдайда алушы мемлекеттік қызмет алуға кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтің әкіміне (бұдан әрі - әкім) жүгінеді.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қаңтардағы N 64 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік білім беру мекемелерінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ, мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге бөлінетін қаражатты қалыптастыру, жұмсау бағыты мен оларды есепке алу қағидасын негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға алушының (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама (бұдан әрі - анықтама), не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту) болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты мекенжайы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органнан, сондай-ақ, әкімнен, Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi стандарттың 7-тармағында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негізі стандарттың 16-тармағында келтірілген.
Мемлекеттік қызметті тоқтата тұру үшін негіздемелер көзделмеген.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушымен құжаттар ұсынылған және өтініш берілген сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) алушы уәкілетті органға немесе әкімге құжаттарды ұсынады және өтініш береді;
2) орындаушы құжаттарды және өтінішті тіркейді, анықтама не бас тартуды дайындайды және уәкілетті органның басшысына не әкімге ұсынады;

1. Регистрация документов, подготовка и предоставление справки руководителю уполномоченного органа или акиму
2. Подписание и направление справки исполнителю
3. Регистрация и выдача справки получателю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Исполнитель
Руководитель уполномоченного органа или аким
1. Регистрация документов, подготовка и предоставление отказа руководителю уполномоченного органа или акиму
2. Подписание и направление отказа исполнителю
3. Регистрация и выдача отказа получателю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи) к
получателям адресной социальной помощи"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 8
к постановлению акимата Кызылординской области
от "30" ноября 2012 года N 653
Регламент государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги – гражданин Республики Казахстан, оралман, иностранец и лицо без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан, согласно пункта 6 стандарта государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" (далее – стандарт), утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 (далее - получатель);
2) исполнитель – сотрудник отдела занятости и социальных программ района, города областного значения, в обязанности которого входит выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости;
3) уполномоченный орган – отдел занятости и социальных программ района, города областного значения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом.
3. Государственная услуга, оказываемая уполномоченным органом согласно пункта 1 стандарта, включает в себя:
1) "Выдачу направлений лицам на молодежную практику";
2) "Выдачу направлений лицам на общественные работы";
3) "Выдачу направлений лицам для трудоустройства на социальное рабочее место";
4) "Выдачу направлений для трудоустройства";
5) "Выдачу направлений лицам на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации";
6) "Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации".

1. Құжаттарды тіркеу, анықтаманы дайындау және уәкілетті органның басшысына не әкімге ұсыну
2. Анықтамаға қол қою және орындаушыға жолдау
3. Анықтаманы тіркеу және алушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орындаушы
Уәкілетті органның басшысы не әкім
1. Құжаттарды тіркеу, бас тартуды дайындау және уәкілетті органның басшысына не әкімге ұсыну
2. Бас тартуға қол қою және орындаушыға жолдау
3. Бас тартуды тіркеу және алушыға беру
"Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға
өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін
растайтын анықтама беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "30" қарашадағы N 653 қаулысына
8-қосымша
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет алушы – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысымен бекітілген "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру" мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 6-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының азаматы, оралман, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдік, азаматтығы жоқ адам (бұдан әрі - алушы);
2) орындаушы – міндеттеріне адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру кіретін ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің қызметкері;
3) уәкілетті орган – ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және стандартқа сәйкес әзірленді.
3. Стандарттың 1-тармағына сәйкес уәкілетті органмен көрсетілетін мемлекеттік қызметке мыналар кіреді:
1) "Адамдарға жастар практикасына жолдама беруді";
2) "Адамдарға қоғамдық жұмыстарға жолдама беруді";
3) "Адамдарға әлеуметтік жұмыс орнына жұмысқа орналасу үшін жолдама беруді";
4) "Жұмысқа орналасу үшін жолдама беруді";
5) "Адамдарға кәсіптік даярлауға, қайта даярлауға және біліктілікті арттыруға жолдама беруді";
6) "Адамдарға кәсіптік бағдарлауда тегін қызмет көрсетуді" қамтиды.

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктами 2), 5), 6), 7) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения".
6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача получателю направления на участие в активных формах содействия занятости на бумажном носителе (далее – направление), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги (далее – отказ).
Результатом оказываемой государственной услуги "Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации" является устное информирование (консультирование) получателя о перечне профессий и специальностей, на которые возможно его трудоустройство (далее – устное информирование).
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию о порядке и ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, адрес которого указан в приложении 1 стандарта, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет-ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 стандарта.
10. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги приведены в пункте 16 стандарта.
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предъявления документов получателем и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель предъявляет документы в уполномоченный орган;
2) исполнитель рассматривает предъявленные документы, вносит и регистрирует данные получателя в карточку персонального учета (компьютерную базу данных), регистрирует и выдает направление либо предоставляет отказ (за исключением "Выдача направлений для трудоустройства", "Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации") или проводит устное информирование получателя.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги получатель предъявляет в уполномоченный орган документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта.
13. В процессе оказания государственной услуги участвует структурно-функциональная единица (далее – СФЕ) – исполнитель.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 8-бабының 1- тармағының 2)5)6)7) тармақшаларына сәйкес көрсетiледi.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі алушыға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға қағаз жеткізгіште жолдама беру (әрі қарай - жолдама) немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (әрі қарай - бас тарту) болып табылады.
Көрсетілетін "Адамдарға кәсіптік бағдарлауда тегін қызмет көрсету" мемлекеттік қызметтің нәтижесі алушыға ол орналасуы мүмкін кәсіптер мен мамандықтардың тізбесі туралы ауызша мәлімет беру (консультация беру) болып табылады (бұдан әрі - ауызша хабарлау).
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты мекенжайы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті органның, сондай-ақ, Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi стандарттың 7-тармағымен көзделген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері стандарттың 16-тармағында келтірілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздеме жоқ.
11. Алушымен құжаттар ұсынылған сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) алушы уәкілетті органға құжаттарын ұсынады;
2) уәкілетті органның қызметкері ұсынылған құжаттарды қарайды, алушының деректерін дербес есепке алу карточкасына (компьютерлік дерекқорға) енгізеді, тіркейді және жолдама береді немесе бас тартуды ұсынады ("Жұмысқа орналасу үшін жолдама беруді" және "Адамдарға кәсіптік бағдарлауда тегін қызмет көрсетуді" қоспағанда) немесе алушыны ауызша хабардар етеді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы уәкілетті органға стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде құрылымдық-функционалдық бірлік (бұдан әрі – ҚФБ) - орындаушы қатысады.
14. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

15. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
16. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
17. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача направлений лицам на
участие в активных формах
содействия занятости"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
1
Номер действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Исполнитель
Исполнитель
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассмотрение предъявленных документов
Регистрация и выдача направления либо предоставление отказа или устное информирование получателя (за исключением "Выдача направлений для трудоустройства", "Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации")
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Внесение и регистрация данных получателя в карточке персонального учета (компьютерной базе данных)
5
Срок исполнения
не более 15 минут
не более 15 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Исполнитель
1. Рассмотрение предъявленных документов
2. Внесение и регистрация данных получателя в карточке персонального учета (компьютерной базе данных)
3. Регистрация и выдача направления или устное информирование получателя
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Исполнитель
1. Рассмотрение предъявленных документов
2. Внесение и регистрация данных получателя в карточке персонального учета (компьютерной базе данных)
3. Регистрация и предоставление отказа получателю (за исключением "Выдача направлений для трудоустройства", "Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации")
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача направлений лицам на
участие в активных формах
содействия занятости"
Схема функционального взаимодействия

15. Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген және ол мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысын көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
16. Уәкілетті органның басшысы (бұдан әрі - лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша жауапкершілікте болады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді нысандарына
қатысуға жолдама беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
1
Іс- әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
2
ҚФБ атауы
Орындаушы
Орындаушы
3
Іс- әрекеттердің (үдерістің, операция рәсімінің) атауы және олардың сипаттамасы
Ұсынылған құжаттарды қарау
Тіркеу және жолдама беру немесе бас тартуды ұсыну немесе алушыны ауызша хабардар ету ("Жұмысқа орналасу үшін жолдама беруді" және "Адамдарға кәсіптік бағдарлауда тегін қызмет көрсетуді" қоспағанда)
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешiм)
Қызмет алушының деректерін дербес есепке алу карточкасына (компьютерлік дерекқорға) енгізу және тіркеу
5
Орындалу мерзімдері
15 минуттан аспайды
15 минуттан аспайды
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орындаушы
1. Ұсынылған құжаттарды қарау
2. Алушының деректерін дербес есепке алу карточкасына (компьютерлік дерекқорға) енгізу және тіркеу
3. Жолдаманы тіркеу және беру немесе алушыны ауызша хабардар ету
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс.
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орындаушы
1. Ұсынылған құжаттарды қарау
2. Алушының деректерін дербес есепке алу карточкасына (компьютерлік дерекқорға) енгізу және тіркеу
3. Бас тартуды тіркеу және алушыға ұсыну ("Жұмысқа орналасу үшін жолдама беруді" және "Адамдарға кәсіптік бағдарлауда тегін қызмет көрсетуді " қоспағанда)
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді нысандарына
қатысуға жолдама беру" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы