Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление Кызылординского областного акимата от 30 ноября 2012 года N 654. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 11 января 2013 года за N 4393. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30 мая 2013 года N 150
Сноска. Утратило силу постановлением Кызылординского областного акимата от 30.05.2013 N 150.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Присвоение категорий спортивным сооружениям" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории" согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту" согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) регламент государственной услуги "Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность" согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Нуртаева Р.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области                   Б. Куандыков
Приложение 1
к постановлению акимата Кызылординской области
от "30" ноября 2012 года N 654
Регламент государственной услуги "Присвоение категорий спортивным сооружениям"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Присвоение категорий спортивным сооружениям" (далее – Регламент) используются следующие понятия:

Мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2012 жылғы 30 қарашадағы N 654 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2013 жылы 11 қаңтарда N 4393 тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2013 жылғы 30 мамырдағы N 150 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 30.05.2013  N 150 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "Спорт ғимараттарына санаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Cпорт шеберлігiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi cпорттық санаттар мен разрядтарын беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
3) осы қаулының 3-қосымшасына сәйкес "Жасөспірімдер арасындағы екiншi және үшiншi, бірiншi, екiншi және үшiншi разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық санаттар мен разрядтарын беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
4) осы қаулының 4-қосымшасына сәйкес "Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Р. Нұртаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі                    Б. Қуандықов
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "30" қарашадағы N 654 қаулысына
1-қосымша
"Спорт ғимараттарына санаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Спорт ғимараттарына санаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:

1) получатель - физические и юридические лица;
2) местный исполнительный орган - государственное учреждение "Управление туризма, физической культуры и спорта Кызылординской области" (далее - МИО);
3) Центр – филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Кызылординской области и его отделы;
4) исполнитель – сотрудник МИО, в обязанности которого входит оформление документов по присвоению первой, второй и третьей категорий спортивным сооружениям.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом государственной услуги "Присвоение категорий спортивным сооружениям", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года N 981 (далее - стандарт).
3. Государственная услуга оказывается МИО через Центры согласно пункта 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании приказа Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 14 апреля 2011 года N 02-02-18/59 "Об утверждении Правил использования спортивных сооружений" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 6953).
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются присвоение категории спортивному сооружению, указанной в типовой форме паспорта (далее - паспорт) согласно приложению 4 стандарта на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа (далее - отказ).
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в МИО и Центре, адреса которых указаны в приложении 3 стандарта, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет–ресурсах акиматов районов и города Кызылорды, интернет-ресурсе Центра www.con.gov.kz, по телефону call-центра 1414.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктами  7 и 9 стандарта.
10. Основания для отказа или отказа в рассмотрении заявления МИО и отказа в приеме документов Центром приведены в пункте 16 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента подачи документов получателем или его уполномоченным представителем для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:

1) алушы – жеке және заңды тұлғалар;
2) жергілікті атқарушы орган - "Қызылорда облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - ЖАО);
3) Орталық - Қызылорда облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы және оның бөлімдері;
4) орындаушы - міндеттеріне спорт ғимараттарына бірінші, екінші, үшінші санаттар беру бойынша құжаттарды ресiмдеу кіретін ЖАО-ның қызметкері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі N 981 қаулысымен бекітілген "Спорт құрылыстарына санаттар беру" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес Орталықтар арқылы ЖАО-мен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Спорт ғимараттарын пайдалану ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің 2011 жылғы 14 сәуірдегі N 02-02-18/59 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 6953 тіркелген) негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нәтижесi қағаз жеткiзгiште стандартқа 4-қосымшаға сәйкес спорт ғимаратына паспорттың (бұдан әрі - паспорт) үлгiлiк нысанында көрсетiлген санатты беру не болмаса мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысандағы дәлелдi жауап (бұдан әрі – бас тарту) болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты мекен-жайлары стандарттың 3-қосымшасында көрсетілген ЖАО-дан және Орталықтан, сонымен қатар Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан, Орталықтың www.con.gov.kz интернет-ресурсында, call-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.
10. Бас тарту немесе ЖАО-мен өтінішті қараудан бас тарту үшін және Орталықпен құжаттарды қабылдаудан бас тарту үшін негіздері стандарттың 16-тармағында келтірілген.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушымен немесе оның уәкілетті өкілімен құжаттар берілген сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:

1) получатель или его уполномоченный представитель предоставляет документы в Центр;
2) работник Центра рассматривает документы, выдает расписку о приеме документов либо расписку с указанием недостающих документов;
3) работник накопительного отдела Центра перенаправляет документы в МИО.
Факт отправки документов из Центра в МИО фиксируется при помощи сканера штрих-кода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
4) сотрудник канцелярии МИО регистрирует и предоставляет документы руководителю МИО;
5) руководитель МИО рассматривает документы и определяет исполнителя;
6) исполнитель рассматривает документы и фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в МИО собственной информационной системы), подготавливает и предоставляет паспорт либо отказ или отказ в рассмотрении заявления руководителю МИО;
7) руководитель МИО подписывает и направляет паспорт либо отказ или отказ в рассмотрении заявления исполнителю;
8) исполнитель регистрирует и направляет паспорт либо отказ или отказ в рассмотрении заявления в Центр, при этом фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в МИО собственной информационной системы);
9) работник Центра регистрирует и фиксирует поступившие документы от МИО при помощи сканера штрих-кода и выдает получателю или его уполномоченному представителю паспорт либо отказ или отказ в рассмотрении заявления.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Для получения государственной услуги получатель или его уполномоченный представитель предоставляет в Центр документы, предусмотренные пунктом 11 стандарта, где выдается расписка о приеме документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника Центра, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактных телефонов.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) работник Центра;
2) работник накопительного отдела Центра;
3) сотрудник канцелярии МИО;
4) руководитель МИО;
5) исполнитель.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).

1) алушы немесе оның уәкілетті өкілі Орталыққа құжаттарды ұсынады;
2) Орталықтың қызметкері құжаттарды қарайды, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат немесе жетіспейтін құжаттар көрсетілген қолхат береді;
3) Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері құжаттарды ЖАО-ға қайта жолдайды.
Орталықтан ЖАО-ға құжаттарды жолдау фактісі мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі құжаттардың қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін штрих-код сканерінің көмегімен жазылып алынады;
4) ЖАО кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді және ЖАО-ның басшысына ұсынады;
5) ЖАО-ның басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
6) орындаушы құжаттарды қарайды және Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (ЖАО-ның өзінің ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), паспортты болмаса бас тартуды немесе өтінішті қараудан бас тартуды дайындайды және ЖАО-ның басшысына ұсынады;
7) ЖАО-ның басшысы паспортқа болмаса бас тартуға немесе өтінішті қараудан бас тартуға қол қояды және орындаушыға жолдайды;
8) орындаушы паспортты болмаса бас тартуды немесе өтінішті қараудан бас тартуды тіркейді және Орталыққа жолдайды, бұл ретте Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (ЖАО-ның өзінің ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда).
9) Орталықтың қызметкері ЖАО-дан келіп түскен құжаттарды штрих-код сканерінің көмегімен белгілейді және тіркейді, алушыға немесе оның уәкілетті өкіліне паспортты болмаса бас тартуды немесе өтінішті қараудан бас тартуды береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-әрекет) тәртібінің сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушы немесе оның уәкілетті өкілі стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды Орталыққа ұсынады, онда мыналар көрсетіле отырып, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
сұрауды қабылдау күні мен нөмірі;
сұрау жасалған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) Орталықтың қызметкері;
2) Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері;
3) ЖАО-ның кеңсе қызметкері;
4) ЖАО-ның басшысы;
5) орындаушы.
14. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі мен Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы.

15. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
16. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководитель МИО и Центра (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
17. Обжалование действий (бездействия) по вопросам оказания государственных услуг производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Присвоение категорий спортивным сооружениям"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
Номер действий (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Работник Центра
Работник накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии МИО
Руководитель
МИО
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассмотрение документов
Перенаправление документов в МИО
Регистрация документов
Рассмотрение документов
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача расписки о приеме документов либо
расписки с указанием недостающих документов
Фиксация факта
отправки документов при помощи сканера штрих-кода
Предостав-ление документов руководителю
МИО
Определение исполнителя
5
Срок исполнения
Не более
20 минут
В течении 1 рабочего дня (не входит в срок оказания государственной услуги)
В течении 1 рабочего дня
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
Номер действий (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименование СФЕ
Исполнитель
Руководитель МИО
Исполнитель
Работник
Центра
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассмотрение документов, фиксация в информационной системе Центра
Подписание паспорта либо отказа или отказа в рассмотрении заявления
Регистрация и направление паспорта либо отказа или отказа в рассмотрении заявления в Центр
Регистрация и фиксация поступивших документов при помощи сканера штрих-кода
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подготовка и предоставление руководителю МИО паспорта либо отказа или отказа в рассмотрении заявления
Направление паспорта либо отказа или отказа в рассмотрении заявления исполнителю
Фиксация в информацион-ной системе Центра
Выдача паспорта либо отказа или отказа в рассмотрении заявления получателю или его уполномочен-ному представителю
5
Срок исполнения
В течении 4 рабочих дней
В течении 1 рабочего дня
В течении 1 рабочего дня
Отправка в Центр мотивированного ответа об отказе в рассмотрении заявления в случае неполноты представления документов в течении 2 рабочих дней либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Работник Центра
Работник накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии МИО
РуководительМИО
Исполнитель

15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
16. ЖАО-ның және Орталықтың басшылары (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлғалар болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуде жауапкершілікте болады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Спорт ғимараттарына санаттар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекетері (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Орталықтың қызметкері
Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері
ЖАО кеңсесінің қызметкері
ЖАО-ның
басшысы
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қарау
Құжаттарды ЖАО-ға  қайта жолдау
Құжаттарды тіркеу
Құжаттарды қарау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат немесе жетіспейтін құжаттар көрсетілген қолхат беру
Құжаттарды жолдау фактісін штрих-код сканерінің көмегімен белгілеу
Құжаттарды ЖАО-ның басшысына ұсыну
Орындаушыны анықтау
5
Орындалу мерзімі
20 минуттан аспайды
1 жұмыс күн ішінде (мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді)
1 жұмыс күн ішінде
Негізгі үдерістің іс-әрекетері (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
5
6
7
8
2
ҚФБ атауы
Орындаушы
ЖАО-ның басшысы
Орындаушы
Орталықтың қызметкері
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қарау, Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілеу
Паспортқа болмаса бас тартуға немесе өтінішті қараудан бас тартуға қол қою
Паспортты болмаса бас тартуды немесе өтінішті қараудан бас тартуды тіркеу және Орталыққа жолдау
Келіп түскен құжаттарды штрих-код сканерінің көмегімен белгілеу және тіркеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкімшілік шешім)
Паспортты болмаса бас тартуды немесе өтінішті қараудан бас тартуды дайындау және ЖАО-ның басшысына ұсыну
Паспортты болмаса бас тартуды немесе өтінішті қараудан бас тартуды орындаушыға жолдау
Орталықтың ақпараттық жүйесінде тіркеу
Паспортты болмаса бас тартуды немесе өтінішті қараудан бас тартуды алушыға немесе оның уәкілетті өкіліне беру
5
Орындалу мерзімі
4 жұмыс күн ішінде
1 жұмыс күн ішінде
1 жұмыс күн ішінде
Құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда өтінішті қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты 2 жұмыс күн ішінде немесе мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде Орталыққа жолдау
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орталықтың қызметкері
Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері
ЖАО-ның кеңсе қызметкері
ЖАО-ның басшысы
Орындаушы

1. Рассмотрение документов
3. Перенаправление документовв МИО
4. Регистрация и предоставление документов руководителю МИО
5. Рассмотрение документов и определение исполнителя
6. Рассмотрение документов, подготовка и предоставление паспорта руководителю МИО
2. Выдача расписки о приеме документов
7. Подписание и направление паспорта исполнителю
8. Регистрация и направление паспорта
в Центр
9. Регистрация и выдача паспорта получателю или его уполномоченному представителю
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Работник Центра
Работник накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии МИО
Руководитель
МИО
Исполнитель
1. Рассмотрение документов
3. Перенаправление документов в МИО
4. Регистрация и предоставление документов руководителю МИО
5. Рассмотрение документов и определение исполнителя
6. Рассмотрение документов, подготовка и предоставление отказа или отказа в рассмотрении заявления руководителю МИО
2. Выдача расписки о приеме документов либо расписки с указанием недостающих документов
7. Подписание и направление отказа или отказа в рассмотрении заявления исполнителю
8. Регистрация и направление отказа или отказа в рассмотрении заявления в Центр
9. Регистрация и выдача отказа или отказа в рассмотрении заявления получателю или его уполномоченному представителю
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Присвоение категорий спортивным сооружениям"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 2
к постановлению акимата Кызылординской области
от "30" ноября 2012 года N 654
Регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель - тренер, методист, инструктор, спортсмен и судья по спорту;
2) квалификационная комиссия – комиссия, созданная в местном исполнительном органе для присвоения работникам организаций физической культуры и спорта категорий: тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории;

1. Құжаттарды қарау
3. Құжаттарды ЖАО-ға қайта жолдау
4. Құжаттарды тіркеу және ЖАО-ның басшысына ұсыну
5. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
6. Құжаттарды қарау, паспортты дайындау және ЖАО-ның басшысына ұсыну
2. Құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беру
7. Паспортқа қол қою және орындаушыға жолдау
8. Паспортты тіркеу және Орталыққа жолдау
9. Паспортты тіркеу және алушыға немесе оның уәкілетті өкіліне беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орталықтың қызметкері
Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері
ЖАО-ның кеңсе қызметкері
ЖАО-ның басшысы
Орындаушы
1. Құжаттарды қарау
3. Құжаттарды ЖАО-ға қайта жолдау
4. Құжаттарды тіркеу және ЖАО-ның басшысына ұсыну
5. Құжаттарды қарау және орындаушыны анықтау
6. Құжаттарды қарау, бас тартуды немесе өтінішті қараудан бас тартуды дайындау және ЖАО-ның басшысына ұсыну
2. Құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат немесе жетіспейтін құжаттар көрсетілген қолхат беру
7. Бас тартуға немесе өтінішті қараудан бас тартуға қол қою және орындаушыға жолдау
8. Бас тартуды немесе өтінішті қараудан бас тартуды тіркеу және Орталыққа жолдау
9. Бас тартуды немесе өтінішті қараудан бас тартуды тіркеу және алушыға немесе оның уәкілетті өкіліне беру
"Спорт ғимараттарына санаттар беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "30" қараша N 654 қаулысына
2-қосымша
"Cпорт шеберлігіне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi" cпорттық санаттар мен разрядтарын беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Cпорт шеберлігіне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi cпорттық санаттар мен разрядтарын беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) алушы - жаттықтырушы, әдiскер, нұсқаушы, спортшы және спорт төрешiсі;
2) біліктілік комиссиясы – дене шынықтыру және спорт ұйымдарының қызметкерлеріне біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты нұсқаушы-спортшы, біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі бірінші санатты әдіскер санаттарын беру үшін жергілікті атқарушы органда құрылған комиссия;

3) местный исполнительный орган - государственное учреждение "Управление туризма, физической культуры и спорта Кызылординской области" (далее - МИО);
4) комиссия – консультативно-совещательный орган, созданный в МИО для коллегиального рассмотрения вопросов присвоения спортивных разрядов и судейских категорий по спорту;
5) Центр – филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Кызылординской области и его отделы;
6) исполнитель – сотрудник МИО, в обязанности которого входит оформление документов по присвоению спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года N 981 (далее - стандарт).
3. Государственная услуга оказывается МИО через Центры согласно  пункта 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 8) пункта 1 статьи 23-1 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте", приказа исполняющего обязанности Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 5 марта 2011 года N 02-02-18/29 "Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта, а также Правил присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 6864) и приказа исполняющего обязанности Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 22 августа 2008 года N 01-08/142 "Об утверждении Правил присвоения спортивных званий, разрядов и судейских категорий по спорту" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 5306).

3) жергілікті атқарушы орган - "Қызылорда облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - ЖАО);
4) комиссия – спорттық разрядтар және спорттан төреші санаттарын беру мәселелерін алқалы қарау үшін ЖАО-да құрылған консультативтік-кеңесші орган;
5) Орталық - Қызылорда облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы және оның бөлімдері;
6) орындаушы - міндеттеріне спорт шеберлігіне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi cпорттық санаттар мен разрядтарын беру бойынша құжаттарды ресiмдеу кіретін ЖАО-ның қызметкері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі N 981 қаулысымен бекітілген "Cпорт шеберлігіне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi cпорттық санаттар мен разрядтарын беру"мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес Орталықтар арқылы ЖАО-мен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 23-1-бабы 1 тармағы 8) тармақшаның, "Дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшiлердi аттестаттаудан өткiзу мен шарттарының ережесiн, сондай-ақ Жаттықтырушыларға, әдiскерлерге, нұсқаушыларға бiлiктiлiк санаттарын беру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрiнiң мiндетiн атқарушының 2011 жылғы 5 наурыздағы N 02-02-18/29 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 6864 тіркелген) және "Спорттық атақтар мен разрядтар және спорттан төрешi санаттарын берудiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрiнiң мiндетiн атқарушының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 01-08/142 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 5306 тіркелген) негізінде көрсетіледі.

6. Результатом государственной услуги являются выдача выписки/копии из приказа о присвоении спортивного разряда или категории сроком на 5 лет на бумажном носителе (далее – выписка/копия) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее - отказ) в форме электронного документа.
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в МИО и Центре, адреса которых указаны в приложении 1 стандарта, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет–ресурсах акиматов районов и города Кызылорды, на интернет-ресурсе Центра www.con.gov.kz, по телефону call-центра 1414.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктами 7 и 9 стандарта.
10. Основания для отказа или отказа в рассмотрении заявления МИО и отказа в приеме документов Центром приведены в пункте 16 стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента предоставления документов получателем или его уполномоченным представителем для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель или его уполномоченный представитель предоставляет документы в Центр;
2) работник Центра рассматривает документы, выдает расписку о приеме документов либо расписку с указанием недостающих документов;
3) работник накопительного отдела Центра перенаправляет документы в МИО.
Факт отправки документов из Центра в МИО фиксируется при помощи сканера штрих-кода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
4) сотрудник канцелярии МИО регистрирует и предоставляет документы руководителю МИО;
5) руководитель МИО рассматривает документы и определяет исполнителя;
6) исполнитель рассматривает документы и фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в МИО собственной информационной системы), предоставляет документы на рассмотрение комиссии или квалификационной комиссии либо подготавливает и направляет отказ в рассмотрении заявления руководителю МИО;
7) комиссия или квалификационная комиссия рассматривает документы и оформляет протокол;
8) исполнитель на основании протокола подготавливает и направляет приказ либо отказ руководителю МИО;
9) руководитель МИО подписывает и направляет приказ либо отказ или отказ в рассмотрении заявления исполнителю;
10) исполнитель регистрирует и направляет выписку/копию либо отказ или отказ в рассмотрении заявления в Центр, при этом фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в МИО собственной информационной системы);

6. Мемлекеттiк қызмет нәтижесi қағаз жеткiзгiште 5 жыл мерзiмге спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан үзінді/көшірме (бұдан әрі – үзінді/көшірме) не мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысандағы дәлелдi жауап (бұдан әрі – бас тарту) болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты мекен-жайлары стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген ЖАО-дан және Орталықтан, сонымен қатар Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан, Орталықтың www.con.gov.kz интернет-ресурсында, call-орталығының 1414 телефоны арқылы алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.
10. Бас тарту немесе ЖАО-мен өтінішті қараудан бас тарту үшін және Орталықпен құжаттарды қабылдаудан бас тарту үшін негіздері стандарттың 16-тармағында келтірілген.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушымен немесе оның уәкілетті өкілімен құжаттар берілген сәттен мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) алушы немесе оның уәкілетті өкілі Орталыққа құжаттарды ұсынады;
2) Орталықтың қызметкері құжаттарды қарайды, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат немесе жетіспейтін құжаттар көрсетілген қолхат береді;
3) Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері құжаттарды ЖАО-ға қайта жолдайды.
Орталықтан ЖАО-ға құжаттарды жолдау фактісі мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі құжаттардың қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін штрих-код сканерінің көмегімен жазылып алынады;
4) ЖАО кеңсесінің қызметкері құжаттарды тіркейді және ЖАО-ның басшысына ұсынады;
5) ЖАО-ның басшысы құжаттарды қарайды және орындаушыны анықтайды;
6) орындаушы құжаттарды қарайды және Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (ЖАО-ның өзінің ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), комиссияның немесе біліктілік комиссиясының қарауына құжаттарды ұсынады болмаса өтінішті қараудан бас тартуды дайындайды;
7) комиссия немесе біліктілік комиссиясы құжаттарды қарайды және хаттама дайындайды;
8) орындаушы хаттама негізінде бұйрықты болмаса бас тартуды дайындайды және ЖАО-ның басшысына жолдайды;
9) ЖАО-ның басшысы бұйрыққа болмаса бас тартуға немесе өтінішті қараудан бас тартуға қол қояды және орындаушыға жолдайды;
10) орындаушы үзінді/көшірмені болмаса бас тартуды немесе өтінішті қараудан бас тартуды Орталыққа жолдайды, бұл ретте Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгілейді (ЖАО-ның өзінің ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда);

5) исполнитель;
6) комиссия или квалификационная комиссия.
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
15. Схема функционального взаимодействия, приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.

5) орындаушы;
6) комиссия немесе біліктілік комиссиясы.
14. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі мен Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы.

5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
16. Ответственными лицами за оказание государственной услуги являются руководитель МИО и Центра (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
17. Обжалование действий (бездействия) по вопросам оказания государственных услуг производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего уровня квалификации
первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории, методист высшего
и среднего уровня квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
Номер действий (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
2
Наименование СФЕ
Работник
Центра
Работник
накопитель-ного
отдела
Центра
Сотруд-ник канце-лярии МИО
Руководи-
тель МИО
Исполни-тель
Комиссия или квалифика-ционная комиссия
Испол-нитель
Руководи-тель МИО
Испол-нитель
Работник Центра
3
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассмот-рение докумен-тов
Перенаправ- ление документов
в МИО
Регис-трация доку-ментов
Рассмот-
рение документов
Рассмот-рение докумен-тов, фикса-
ция в информа-ционной системе Центра
Рассмот-рение документов
Подготов-ка приказа либо отказа
Подписание приказа либо отказа или отказа в рассмот-рении заявления
Регист-рация и направ-ление выпис-ки/копии либо отказа или отказа в рассмот-рении заявления в Центр
Регистра-ция и фиксация поступив-ших документов при помощи сканера штрих-кода
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача расписки о приеме докумен-тов либо
расписки с указанием недос-тающих докумен-тов
Фиксация факта
отправки документов при помощи сканера
штрих-кода
Предос-
тавление
доку-ментов
руково-дителю
МИО
Определе-ние исполни-теля
Предос-тавление
докумен-тов на рассмот-рение комиссии или квалифи-кацион-ной комиссии либо подготов-ка и направ-ление отказа в рассмот-рении заявления руково-дителю МИО
Оформле-ние протокола
Предос-тавление руководи-телю МИО приказа либо отказа
Направле-ние исполни-телю приказа либо отказа или отказа в рассмот-рении заявления
Фиксация в инфор-мацион-ной системе Центра
Выдача выписки/
копии либо отказа или отказа в рассмот-рении заявления получателю или его уполномо-ченному представи-телю
5
Срок исполнения
Не более 20 минут
В течении 1 календарного дня (не входит в срок оказания государственной услуги)
В течении 1 календарного дня
В течении
2 календар-ных дней
В течении23 календар-ных дней
В течении 2 календар-ных дней
В течении 1 календарного дня
В течении 1 календарного дня
Отправка в Центр мотивированного ответа об отказе в рассмотрении заявления в случае неполноты представления документов в течении 2 рабочих дней либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Работник Центра
Работник накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии МИО
Руководитель МИО
Исполнитель
Комиссия или квалификационная комиссия

5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
16. ЖАО-ның және Орталықтың басшылары (бұдан әрі – лауазымды тұлғалар) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлғалар болып табылады.
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуде жауапкершілікте болады.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Cпорт шеберлігіне кандидат, бірiншi спорттық разряд,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi cпорттық санаттар мен разрядтарын беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекетері (барысы, жұмыс ағыны)
1
Іс-әрекеттердің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
2
ҚФБ атауы
Орталықтың
қызметкері
Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері
ЖАО кеңсе-сінің қызмет-кері
ЖАО-ның басшысы
Орын-даушы
Комиссия немесе
біліктілік комиссиясы
Орындаушы
ЖАО-ның
басшысы
Орын-даушы
Орталық-тың қызмет-кері
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қарау
Құжаттарды ЖАО-ға
қайта жолдау
Құжат-тарды тіркеу
Құжаттар-ды қарау
Құжат-тарды қарау, Орталық-тың ақпарат-тық жүйесінде белгілеу
Құжаттарды қарау
Бұйрықты болмаса бас тартуды дайындау
Бұйрыққа болмаса бас тартуға немесе өтінішті қараудан бас тартуға қол қою
Үзінді/көшір-мені болмаса бас тартуды немесе өтінішті қарау-дан бас тартуды тіркеу және Орта-лыққа жолдау
Келіп түскен құжаттар-ды штрих-код сканерінің көмегімен белгілеу және тіркеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Құжаттардың қабылдан-ғаны туралы қолхат немесе жетіспейтін құжаттар көрсетілген қолхат беру
Құжаттарды жолдау фактісін штрих-код сканерінің көмегімен белгілеу
Құжат-тарды ЖАО-ның басшы-сына ұсыну
Орындау-шыны анықтау
Комиссияның немесе біліктілік комиссия-сының қарауына құжаттар-ды ұсыну болмаса бас тартуды дайындау және ЖАО-ның басшысы-на жолдау
Хаттама дайындау
Бұйрықты болмаса бас тартуды ЖАО-ның басшысына ұсыну
Бұйрықты болмаса бас тартуды немесе өтінішті қараудан бас тартуды орындаушыға жолдау
Орта-лықтың ақпа-раттық жүйе-сінде тіркеу
Үзінді/кө-шірмені болмаса
бас тартуды немесе өтінішті қараудан бас тартуды алушыға немесе оның уәкілетті өкіліне беру
5
Орындалу мерзімі
20 минуттан аспайды
1 күнтізбелік күн ішінде
(мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді)
1 күнтізбелік күн ішінде
2
күнтізбе-лік күн ішінде
23 күнтізбелік күн ішінде
2 күнтізбелік күн ішінде
1 күнтізбелік күн ішінде
1 күнтізбелік күн ішінде
Құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда өтінішті қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты 2 жұмыс күн ішінде немесе мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде Орталыққа жолдау
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орталықтың қызметкері
Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері
ЖАО-ның кеңсе қызметкері
ЖАО-ның басшысы
Орындаушы
Комиссия немесе біліктілік комиссиясы

1. Рассмотрение документов
3. Перенаправление документов в МИО
4. Регистрация документов
6. Рассмотрение документов, определение исполнителя
7. Рассмотрение документов
9. Рассмотрение документов, оформление протокола
2. Выдача расписки о приеме документов
5. Предоставление документов руководителю МИО
11. Подписание и направление приказа исполнителю
8. Предоставление документов
на рассмотрение
комиссии или квалификационной комиссии
13. Регистрация и выдача выписки/копии получателю или его уполномоченному представителю
10. Подготовка и предоставление приказа руководителю МИО
12. Регистрация приказа и направление выписки/копии в Центр
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Работник Центра
Работник накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии МИО
Руководитель МИО
Исполнитель
Комиссия или квалификацион
ная комиссия
1. Рассмотрение документов
3. Перенаправление документов
в МИО
4. Регистрация документов
6. Рассмотрение документов, определение исполнителя
7. Рассмотрение документов
9. Рассмотрение документов, оформление протокола
2. Выдача расписки о приеме документов либо расписки с указанием недостающих документов
5. Предоставление документов руководителю МИО
11. Подписание и направление отказа или отказа в рассмотрении заявления исполнителю
8. Предоставление документов на рассмотрение
комиссии или квалификационной комиссии либо подготовка и направление отказа в рассмотрении заявления руководителю МИО
13. Регистрация и выдача отказа или отказа в рассмотрении заявления получателю или его уполномоченному представителю
10. Подготовка и предоставление отказа руководителю МИО
12. Регистрация и направление отказа или отказа в рассмотрении заявления в Центр
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд,
тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории, методист высшего
и среднего уровня квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 3
к постановлению акимата Кызылординской области
от "30" ноября 2012 года N 654
Регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту"

1. Құжаттарды қарау
3. Құжаттарды ЖАО-ға қайта жолдау
4. Құжаттарды тіркеу
6. Құжаттарды қарау, орындаушыны анықтау
7. Құжаттарды қарау
9. Құжаттарды қарау, хаттама дайындау
2. Құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беру
5. Құжаттарды ЖАО-ның басшысына ұсыну
11. Бұйрыққа
қол қою және орындаушыға жолдау
8. Құжаттарды комиссиясының немесе біліктілік комиссияның қарауына ұсыну
13. Үзінді/көшірмені тіркеу және алушыға немесе оның уәкілетті өкіліне беру
10. Бұйрық дайындау және ЖАО-ның басшысына ұсыну
12. Бұйрықты тіркеу және үзінді/ көшірмені Орталыққа жолдау
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орталықтың қызметкері
Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері
ЖАО-ның кеңсе қызметкері
ЖАО-ның басшысы
Орындаушы
Комиссия немесе біліктілік комиссиясы
1. Құжаттарды қарау
3. Құжаттарды ЖАО-ға қайта жолдау
4. Құжаттарды тіркеу
6. Құжаттарды қарау, орындаушыны анықтау
7. Құжаттарды қарау
9. Құжаттарды қарау, хаттама дайындау
2. Құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат немесе жетіспейтін құжаттар көрсетілген қолхат беру
5. Құжаттарды ЖАО-ның басшысына ұсыну
11. Бас тартуға немесе өтінішті қараудан бас тартуға
қол қою және орындаушыға жолдау
8. Құжаттарды комиссияның немесе біліктілік комиссиясының қарауына ұсыну болмаса өтінішті қараудан бас тартуды дайындау және ЖАО-ның басшысына жолдау
13. Бас тартуды немесе өтінішті қараудан бас тартуды тіркеу және алушыға немесе оның уәкілетті өкіліне беру
10. Бас тартуды дайындау және ЖАО-ның басшысына жолдау
12. Бас тартуды немесе өтінішті қараудан бас тартуды тіркеу және Орталыққа жолдау
"Cпорт шеберлігіне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты
спорт төрешiсi cпорттық санаттар мен разрядтарын беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "30" қарашадағы N 354 қаулысына
3-қосымша
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдiк разрядтар, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель - тренер, методист, инструктор, спортсмен и судья по спорту;
2) квалификационная комиссия – комиссия, созданная в местном исполнительном органе для присвоения работникам организаций физической культуры и спорта категорий: тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории;
3) местный исполнительный орган – отдел физической культуры и спорта района, города областного значения (далее - МИО);
4) комиссия – консультативно-совещательный орган, созданный в МИО для коллегиального рассмотрения вопросов присвоения спортивных разрядов и судейских категорий по спорту;
5) Центр – филиал Республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения" по Кызылординской области и его отделы;
6) исполнитель – сотрудник МИО, в обязанности которого входит оформление документов по присвоению спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года N 981 (далее - стандарт).
3. Государственная услуга оказывается МИО через Центры согласно пункта 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 6) пункта 2 статьи 23-1 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте", приказа исполняющего обязанности Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 5 марта 2011 года N 02-02-18/29 "Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта, а также Правил присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 6864) и приказа исполняющего обязанности Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 22 августа 2008 года N 01-08/142 "Об утверждении Правил присвоения спортивных званий, разрядов и судейских категорий по спорту" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 5306).

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдiк разрядтар, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:
1) алушы - жаттықтырушы, әдiскер, нұсқаушы, спортшы және спорт төрешiсі;
2) біліктілік комиссиясы – дене шынықтыру және спорт ұйымдарының қызметкерлеріне бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер санаттарын беру үшін жергілікті атқарушы органда құрылған комиссия;
3) жергілікті атқарушы орган - ауданның, облыстық маңызы бар қаланың дене шынықтыру және спорт бөлім (бұдан әрі - ЖАО);
4) комиссия – спорттық разрядтар және спорттан төреші санаттарын беру мәселелерін алқалы қарау үшін ЖАО-да құрылған консультативтік-кеңесші орган;
5) Орталық - Қызылорда облысы бойынша "Халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы және оның бөлімдері;
6) орындаушы - міндеттеріне екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдiк разрядтар, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi cпорттық санаттар мен разрядтарын беру бойынша құжаттарды ресiмдеу кіретін ЖАО-ның қызметкері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі N 981 қаулысымен бекітілген "Екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдiк разрядтар, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес Орталықтар арқылы ЖАО-мен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 23-1-бабының 2 тармағы 6) тармақшасының, "Дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшiлердi аттестаттаудан өткiзу мен шарттарының ережесiн, сондай-ақ Жаттықтырушыларға, әдiскерлерге, нұсқаушыларға бiлiктiлiк санаттарын беру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрiнiң мiндетiн атқарушының 2011 жылғы 5 наурыздағы N 02-02-18/29 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 6864 тіркелген) және "Спорттық атақтар мен разрядтар және спорттан төрешi санаттарын берудiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрiнiң мiндетiн атқарушының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 01-08/142 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 5306 тіркелген) негізінде көрсетіледі.

1. Рассмотрение документов
3. Перенаправление документов в МИО
4. Регистрация документов
6. Рассмотрение документов, определение исполнителя
7. Рассмотрение документов
9. Рассмотрение документов, оформление протокола
2. Выдача расписки о приеме документов
5. Предоставление документов руководителю МИО
11. Подписание и направление приказа исполнителю
8. Предоставление документов на рассмотрение комиссии или квалификационной комиссии
13. Регистрация и выдача выписки получателю или его уполномоченному представителю
10. Подготовка и предоставление приказа руководителю МИО
12. Регистрация приказа и направление выписки в Центр
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Работник Центра
Работник накопительного отдела Центра
Сотрудник канцелярии МИО
Руководитель МИО
Исполнитель
Комиссия или квалификацион
ная комиссия
1. Рассмотрение документов
3. Перенаправление документов в МИО
4. Регистрация документов
6. Рассмотрение документов, определение исполнителя
7. Рассмотрение документов
9. Рассмотрение документов, оформление протокола
2. Выдача расписки о приеме документов либо расписки с указанием недостающих документов
5. Предоставление документов руководителю МИО
11. Подписание и направление отказа или отказа в рассмотрении заявления исполнителю
8. Предоставление документов на рассмотрение
комиссии или квалификационной комиссии либо подготовка и направление отказа в рассмотрении заявления руководителю МИО
13. Регистрация и выдача отказа или отказа в рассмотрении заявления получателю или его уполномоченному представителю
10. Подготовка и предоставление отказа руководителю МИО
12. Регистрация и направление отказа или отказа в рассмотрении заявления в Центр
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации второй категории, методист высшего
и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту"
Схема функционального взаимодействия
Приложение 4
к постановлению акимата Кызылординской области
от "30" ноября 2012 года N 654
Регламент государственной услуги "Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги "Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность" (далее – Регламент) используются следующие понятия:

1. Құжаттарды қарау
3. Құжаттарды ЖАО-ға қайта жолдау
4. Құжаттарды тіркеу
6. Құжаттарды қарау, орындаушыны анықтау
7. Құжаттарды қарау
9. Құжаттарды қарау, хаттама дайындау
2. Құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беру
5. Құжаттарды ЖАО-ның басшысына ұсыну
11. Бұйрыққа қол қою және орындаушыға жолдау
8. Құжаттарды комиссияның немесе біліктілік комиссиясының қарауына ұсыну
13. Үзінді тіркеу және алушыға немесе оның уәкілетті өкіліне беру
10. Бұйрық дайындау және ЖАО-ның басшысына ұсыну
12. Бұйрықты тіркеу және үзінді Орталыққа жолдау
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Орталықтың қызметкері
Орталықтың жинақтау бөлімінің қызметкері
ЖАО-ның кеңсе қызметкері
ЖАО-ның басшысы
Орындаушы
Комиссия немесе біліктілік комиссиясы
1. Құжаттарды қарау
3. Құжаттарды ЖАО-ға қайта жолдау
4. Құжаттарды тіркеу
6. Құжаттарды қарау, орындаушыны анықтау
7. Құжаттарды қарау
9. Құжаттарды қарау, хаттама дайындау
2. Құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат немесе жетіспейтін құжаттар көрсетілген қолхат беру
5. Құжаттарды ЖАО-ның басшысына ұсыну
11. Бас тартуға немесе өтінішті қараудан бас тартуға қол қою және орындаушыға жолдау
8. Құжаттарды комиссияның немесе біліктілік комиссиясының қарауына ұсыну болмаса өтінішті қараудан бас тартуды дайындау және ЖАО-ның басшысына жолдау
13. Бас тартуды немесе өтінішті қараудан бас тартуды тіркеу және алушыға немесе оның уәкілетті өкіліне беру
10. Бас тартуды дайындау және ЖАО-ның басшысына ұсыну
12. Бас тартуды немесе өтінішті қараудан бас тартуды тіркеу және Орталыққа жолдау
Екiншi және үшiншi разрядтар, бiрiншi, екiншi және үшiншi
жасөспiрiмдiк разрядтар, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, бiлiктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, бiлiктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы
Қызылорда облысы әкімдігінің
2012 жылғы "30" қарашадағы N 654 қаулысына
4-қосымша
"Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі түсініктер пайдаланылады:

1) управление - государственное учреждение "Управление туризма, физической культуры и спорта Кызылординской области";
2) получатель государственной услуги - физические и юридические лица (далее - получатель);
3) исполнитель - сотрудник управления, в обязанности которого входит подготовка туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и стандартом государственной услуги "Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2012 года N 1099 (далее - стандарт).
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом согласно пункта 1 стандарта.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 12) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 13 июня 2001 года "О туристской деятельности в Республике Казахстан".
6. Результатом предоставляемой государственной услуги является туристская информация, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность, на бумажном носителе (далее - информация).
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам и о ходе оказания государственной услуги можно получить в управлении, адрес которого указан в приложении 1 стандарта, а также на официальном портале акимата Кызылординской области www.e-kyzylorda.gov.kz, интернет-ресурсах акиматов районов и города Кызылорды.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктами 7 и 9 стандарта.
10. Основания для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги не предусмотрены.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента подачи письменного запроса (далее - запрос) получателем для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель обращается с запросом в управление;
2) сотрудник канцелярии управления регистрирует запрос и предоставляет его руководителю управления;
3) руководитель управления рассматривает запрос и определяет исполнителя;
4) исполнитель рассматривает запрос, подготавливает и предоставляет информацию руководителю управления;

1) басқарма - "Қызылорда облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі;
2) мемлекеттік қызмет алушы - жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі - алушы);
3) орындаушы - міндеттеріне туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат дайындау кіретін басқарманың қызметкері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 тамыздағы N 1099 қаулысымен бекітілген "Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес әзірленді.
3. Мемлекеттік қызмет стандарттың 1-тармағына сәйкес уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 маусымдағы Заңының 12-бабы 12) тармақшасының негізінде көрсетіледі.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы қағаз тасығыштағы туристік ақпарат (бұдан әрі - ақпарат) болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері мен барысы туралы ақпаратты мекенжайы стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген басқармадан, сонымен қатар Қызылорда облысы әкімдігінің www.e-kyzylorda.gov.kz ресми порталынан, аудандар мен Қызылорда қаласы әкімдіктерінің интернет-ресурстарынан алуға болады.
9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi стандарттың 7 және 9-тармақтарында көрсетілген.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту үшін негіздер көрсетілмеген.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін алушымен сұрау (бұдан әрі - сұрау) берілген сәттен және мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) алушы басқармаға сұраумен жүгінеді;
2) басқарманың кеңсе қызметкері сұрауды тіркейді және оны басқарма басшысына ұсынады;
3) басқарма басшысы сұрауды қарайды және орындаушыны анықтайды;
4) орындаушы сұрауды қарайды және ақпаратты дайындайды, оны басқарма басшысына ұсынады;

5) руководитель управления подписывает и направляет информацию на регистрацию в канцелярию управления;
6) сотрудник канцелярии управления регистрирует информацию и выдает ее получателю.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Подтверждением сдачи запроса от получателя является регистрация (штамп и входящий номер, дата). Для получателя снимается копия, на которой проставляется отметка о принятии.
13. Для получения государственной услуги получатель обращается с запросом в управление.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) сотрудник канцелярии управления;
2) руководитель управления;
3) исполнитель.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) СФЕ приведено в приложении 1 к Регламенту с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры).
16. Схема функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к Регламенту и отражает взаимосвязь между логической последовательностью административных действий (процедур) в процессе оказания государственной услуги и СФЕ.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель управления (далее – должностное лицо).
Должностное лицо несет ответственность за оказание государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Обжалование действий (бездействий) по вопросам оказания государственной услуги производится в соответствии с разделом 5 стандарта.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Представление туристской информации,
в том числе о туристском потенциале, объектах туризма
и лицах, осуществляющих туристскую деятельность"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
Номер действий (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии управления
Руководитель управления
Исполнитель
Руководитель управления
Сотрудник канцелярии управления
3
Наименование действий (процесса, процедуры; операции) и их описание
Регистрация запроса
Рассмотрение запроса
Рассмотрение запроса и подготовка информации
Подписание информации
Регистрация информации
4
Форма завершения (данные, документ, организа-
ционно-распоряди-тельное решение)
Предоставление запроса руководителю управления
Определение исполнителя
Предоставление
информации руководителю
управления
Направление
информации на регистрацию
в канцелярию
управления
Выдача информации получателю
5
Срок исполнения
Не более 30 минут
В течения 1 рабочего дня
В течении 2 рабочих дней
Не более 30 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Сотрудник канцелярии управления
Руководитель управления
Исполнитель
Сотрудник канцелярии управления

5) басқарма басшысы ақпаратқа қол қояды және басқарма кеңсесіне тіркеуге жолдайды;
6) басқарманың кеңсе қызметкері ақпаратты тіркейді және оны алушыға береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Сұраудың тапсырылғанын растау тiркеу (мөртабан және кiрiс нөмiрi, күнi) болып табылады. Алушы үшiн қабылданғаны туралы белгi қойылған көшiрме берiледi.
13. Алушы мемлекеттік қызметті алу үшін басқармаға сұраумен жүгінеді.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:
1) басқарманың кеңсе қызметкері;
2) басқарманың басшысы;
3) орындаушы.
15. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
16. Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген және ол мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) логикалық реттілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысын көрсетеді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Басқарманың басшысы (бұдан әрі – лауазымды тұлға) мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады.
Лауазымды тұлға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету бойынша жауапкершілікте болады.
18. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мәселелері бойынша әрекеттерге (әрекетсіздікке) шағымдану стандарттың 5-бөліміне сәйкес жүргізіледі.
"Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует,
туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге
асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
ҚФБ-тің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) дәйектілігінің және өзара байланысының мәтінді кестелік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекетері (барысы, жұмыстар ағыны)
1
Іс-әрекеттің (барысы, жұмыстар ағыны) нөмірі
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Басқарманың кеңсе қызметкері
Басқарма
басшысы
Орындаушы
Басқарма басшысы
Басқарманың кеңсе қызметкері
3
Іс-әрекеттердің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Сұрауды
тіркеу
Сұрауды қарау
Сұрауды қарау және ақпаратты дайындау
Ақпаратқа қол қою
Ақпаратты тіркеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Сұрауды басқарма басшысына
жолдау
Орындаушыны анықтау
Ақпаратты басқарма басшысына ұсыну
Ақпаратты басқарма кеңсесіне тіркеуге жолдау
Ақпаратты алушыға беру
5
Орындалу мерзімі
30 минуттан аспайды
1 жұмыс күн ішінде
2 жұмыс күн ішінде
30 минуттан аспайды
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (барысы, жұмыстар ағыны)
Басқарманың кеңсе қызметкері
Басқарма басшысы
Орындаушы
Басқарманың кеңсе қызметкері

1. Регистрация запроса
3. Рассмотрение запроса и определение исполнителя
4. Рассмотрение запроса и подготовка информации
7. Регистрация информации
2. Предоставление запроса руководителю управления
6. Подписание и направление информации на регистрацию в канцелярию управления
5. Предоставление информации руководителю управления
8. Выдача информации получателю
Приложение 2
"Представление туристской информации,
в том числе о туристском потенциале, объектах туризма
и лицах, осуществляющих туристскую деятельность"
Схема функционального взаимодействия

1. Сұрауды тіркеу
3. Сұрауды қарау және орындаушыны анықтау
4. Сұрауды қарау және ақпарат дайындау
7. Ақпаратты тіркеу
2. Сұрауды басқарма басшысына жолдау
6. Ақпаратқа қол қою және басқарманың кеңсесіне тіркеуге жолдау
5. Ақпаратты басқарма басшысына ұсыну
8. Ақпаратты алушыға беру
"Туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеует,
туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге
асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-әрекет сызбасы