О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 12 декабря 2011 года № 50/440 "О городском бюджете на 2012 - 2014 годы"
Решение Актауского городского маслихата от 12 сентября 2012 года № 6/59. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 25 сентября 2012 года № 2157
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением областного маслихата от 5 сентября 2012 года № 6/72 «О внесении изменений в решение областного маслихата от 6 декабря 2011 года № 39/448 «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2146 от 12 сентября 2012 года), городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 12 декабря 2011 года № 50/440 «О городском бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11-1-169 от 28 декабря 2011 года, опубликовано в газете «Огни Мангистау» от 29 декабря 2011 года № 220-222) следующие изменения и дополнения:
«Утвердить городской бюджет на 2012-2014 годы, согласно приложению 1, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 622 825 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11 690 196 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 353 566 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 534 717 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 044 346 тысяч тенге;
2) затраты – 15 891 006,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 037 500 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 037 500 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 54 650 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 54 650 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 4 360 331,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4360331,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 4 037 500 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 322 831,7 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
В пункте 2:
в абзаце 3 цифру «22,1» заменить цифрой «19,5»;

Қалалық мәслихаттың 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 50/440 "2012 - 2014 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2012 жылғы 12 қыркүйектегі № 6/59 шешімі. Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 25 қыркүйекте № 2157 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексінің 106 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және «Облыстық мәслихаттың 2011 жылғы 6 желтоқсандағы № 39/448 «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 6/72 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2012 жылғы 12 қыркүйегінде № 2146 болып тіркелген) сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. Қалалық мәслихаттың 2011 жылғы 12 желтоқсандағы № 50/440 «2012-2014 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2011 жылғы 28 желтоқсанда № 11-1-169 болып тіркелген, 2011 жылғы 29 желтоқсандағы № 220-221 «Маңғыстау» газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
«Ақтау қаласының 2012-2014 жылдарға арналған бюджеті 1 қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 622 825 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 11 690 196 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 353 566 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 534 717 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3 044 346 мың теңге;
2) шығындар – 15 891 006,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 037 500 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 037 500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 54 650 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 54 650 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 4 360 331,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 360 331,7 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 4 037 500 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 322 831,7 мың теңге».
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2 тармақтағы:
3 абзацтағы «22,1» саны «19,5» санымен ауыстырылсын;

дополнить абзацем 4,5,6,7 следующего содержания:
«индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
индивидуальный подоходный налог с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам – 100 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты- 44,7 процентов;
индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов».
В пункте 3:
абзац 6 подпункта 3) изложить в новой редакции:
«вдовам, погибших воинов в годы Великой Отечественной войны и не вступившие в повторный брак в размере 40 000 тенге»;
абзац 2, 3, 4 подпункта 4) – исключить.
В пункте 6:
в абзаце 2 цифру «321 790» заменить цифрой «235 790»;
в абзаце 3 цифру «32 776» заменить цифрой «20 485»;
в абзаце 12 цифру «530» заменить цифрой «484»
Дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
«6-1. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета на предоставление грантов акима области на обучение в ВУЗах Республики Казахстан в сумме 10 000 тысяч тенге».
Дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
«7-1. Учесть, что в городском бюджете на 2012 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в следующих размерах:
500 000 тысяч тенге – на проведение ремонта общего имущества объектов кондоминиум;
3 537 500 тысяч тенге – на строительство жилья».
В пункте 9 приложение 4 изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                     С.Токмашов
Секретарь городского
маслихата                               М. Молдагулов
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник государственного учреждения
«Актауский городской отдел экономики и
бюджетного планирования»
А. Ким
12 сентября 2012 года
Приложение 1
к решению городского маслихата
от 12 сентября 2012 года № 6/59
Бюджет города Актау на 2012 год
категория
Сумма тыс. тенге
класс
подкласс
Наименование

4,5,6,7 абзацтары келесі мазмұнда толықтырылсын:
«төлем көзі болып табылмайтын кірістерден жеке табыс салығы – 100 пайыз»;
бір жолғы талондар бойынша қызметін іске асырушы жеке тұлғалардан жеке табыс салығы – 100 пайыз;
төлем көзі болып табылатын шетел азаматтары табыстарынан жеке табыс салығы – 44,7 пайыз;
төлем көзі болып табылмайтын шетел азаматтары табыстарынан жеке табыс салығы – 100 пайыз».
3 тармақта:
3) тармақшаның 6 абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
«Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза тапқан әскерлердің жесірлеріне және екінші рет некеде тұрмағандарға 40 000 теңге көлемінде»;
4) тармақшаның 2, 3, 4 абзацтары алынып тасталсын.
6 тармақта:
2 абзацта «321 790» саны «235 790» санымен ауыстырылсын;
3 абзацта «32 776» саны «20 485» санымен ауыстырылсын;
12 абзацта «530» саны «484» санымен ауыстырылсын.
Келесі мазмұндағы 6-1 тармағымен толықтырылсын:
«6-1. Қалалық бюджетте 2012 жылға облыстық бюджеттен Қазақстан Республикасының ЖОО-да оқуға облыс әкімінің грантын ұсынуға 10 000 мың теңге сомасында ағымдағы мақсатты трансферттер қарастырылғандығын ескеру".
Келесі мазмұндағы 7-1 тармағымен толықтырылсын:
«7-1. Қалалық бюджетте 2012 жылға республикалық бюджеттен келесі көлемде бюджеттік кредиттер қарастырылғандығын ескеру:
500 000 мың теңге - кондоминиум объектілерінің жалпы мүлкіне жөндеу жүргізу;
3 537 500 мың теңге - тұрғын үй салу».
9 тармақтың 4 қосымшасы осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес жаңа редақцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                         С. Токмашов
Қалалық мәслихаттың
хатшысы                                 М. Молдағұлов
«КЕЛІСІЛДІ»
«Ақтау қалалық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі» мемлекеттік
мекемесінің бастығы
А. Ким
2012 жыл 12 қыркүйек
Қалалық мәслихаттың
2012 жылғы 12 қыркүйектегі
№ 6/59 шешіміне
1-қосымша
2012 жылға арналған Ақтау қаласының бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы

38 832
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета
46 497
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета.
20 610
063
Повышение оплаты труда,прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО "Назарбаев Интеллектуальные школы" за счет трансфертов из республиканского бюджета
3 655
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета.
95 665
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
25 000
467
Отдел строительства
91 241
037
Строительство и реконструкция объектов образования
91 241
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
630 495
123
Аппарат акима села Умирзак
573
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
573
451
Отдел занятости и социальных программ
615 712
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости социальных программ для населения
54 846
002
Программа занятости
102 855
005
Государственная адресная социальная помощь
22 592
006
Жилищная помощь
31 990
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
218 245
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 727
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 351
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного места жительства
31 766
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
84 753
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
7 483
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
37 354
021
Капитальные расходы государственного органа
400
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения

38 832
020
Республикалық бюдеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
46 497
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзетү), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жаска толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
20 610
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен "Назарбаев Зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
3 655
064
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім: мектеп, мектеп-интернаттар ұйымдарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
95 665
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
25 000
467
Құрылыс бөлімі
91 241
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
91 241
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
630 495
123
Өмірзақ селосы әкімінің аппараты
573
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
573
451
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
615 712
001
Жергілікті деңгейде облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 846
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
102 855
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
22 592
006
Тұрғын үй көмегі
31 990
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
218 245
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 727
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 351
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
31 766
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
84 753
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
7 483
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуі
37 354
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету