О назначении социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан города Экибастуза
Решение маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 20 марта 2012 года N 19/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 18 апреля 2012 года N 12-3-325. Утратило силу решением маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 31.01.2014 N 194/24
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 31.01.2014 N 194/24.
Сноска. По всему тексту слова "регистрационного номера налогоплательщика (далее – РНН),", "РНН," исключены решением маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 12.04.2013 N 115/15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 20 Закона Республики Казахстан "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" от 28 апреля 1995 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года и в целях оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан, маслихат города Экибастуза РЕШИЛ:
1. Социальная помощь предоставляется следующим категориям граждан Республики Казахстан, оралманам, постоянно проживающим на территории Экибастузского региона (далее – граждане):
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
2) военнослужащие, а также лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, проходившие в период Великой Отечественной войны службу в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии;
3) лица вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавшие штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившиеся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии;
4) граждане, работавшие в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденные медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда";

Екібастұз қаласы мұқтаж азаматтарының жекеленген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2012 жылғы 20 наурыздағы N 19/4 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 18 сәуірде N 12-3-325 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 31.01.2014 N 194/24 шешімімен
РҚАО ескертпесі:
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 31.01.2014 N 194/24 шешімімен.
Ескерту. Барлық мәтін бойынша "салық төлеушінің тіркеу нөмірі (бұдан әрі - СТН)", "СТН," сөздері алынып тасталды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 12.04.2013 N 115/15 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 56-бабы 1-тармағы 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 20-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес және жекеленген санаттағы азаматтарға әлеуметтік көмек көрсету мақсатында Екібастұз қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Әлеуметтік көмек Қазақстан Республикасының азаматтарына, Екібастұз өңірінің аумағында тұрақты тұратын оралмандарға беріледі (бұдан әрі – азаматтар):
1) Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушылары;
2) қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлiмдерiнiң әскери қызметшiлерi үшiн белгiленген жеңiлдiк шарттарымен зейнетақы тағайындау үшiн еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн есептелдi қалаларда Ұлы Отан соғысы кезiнде қызмет атқарған әскери қызметшiлер, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағы iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк органдарының басшы және қатардағы құрамының адамдарына;
3) Ұлы Отан соғысы кезiнде майдандағы армия құрамына кiрген әскери бөлiмдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық қызмет атқарған Совет Армиясының, Әскери-Теңiз Флотының, бұрынғы КСР Одағының iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк әскерлерi мен органдарының ерiктi жалдама құрамаларының адамдары, яки сол кездерде қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлiмдерiнiң әскери қызметшiлерi үшiн белгiленген жеңiлдiк шарттарымен зейнетақы тағайындау үшiн еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн есептеледi қалаларда болған адамдар;
4) қоршаудағы кезеңiнде Ленинград қаласының кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен әрi "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтар;

5) бывшие несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны;
6) участники боевых действий на территории других государств, а именно:
военнослужащие Советской Армии, Военно-Морского Флота, Комитета государственной безопасности, лица рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств; военнообязанные, призывавшиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащие автомобильных батальонов, направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащие летного состава, совершавшие вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза ССР; рабочие и служащие, обслуживавшие советский воинский контингент в Афганистане, получившие ранения, контузии или увечья, либо награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий;
7) лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986 - 1987 годах;
8) военнослужащие, ставшие инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, при исполнении иных обязанностей воинской службы в другие периоды или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте;
9) лица начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, ставшие инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей, либо вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте или выполнением служебных обязанностей в государствах, где велись боевые действия;
10) лица, ставшие инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС;
11) военнослужащие, ставшие инвалидами при прохождении воинской службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия;
12) семьи военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия;
13) вдовы воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне, не вступившие в повторный брак;

5) екiншi дүниежүзiлiк соғыс кезiнде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердiң, геттолардың және басқа да ерiксiз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындары;
6) басқа мемлекеттердiң аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысушылар, атап айтқанда:
бұрынғы КСР Одағы үкiмет органдарының шешiмдерiне сәйкес басқа мемлекеттiң аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысқан - Совет Армиясының, Әскери-Теңiз флотының, Мемлекеттiк қауiпсiздiк комитетiнiң әскери қызметшiлерi, бұрынғы КСР Одағы Iшкi iстер министрлiгiнiң қатардағы және басқарушы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшiлердi қоса есептегенде); жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезде Ауғанстанға жiберiлген әскери мiндеттiлер; ұрыс қимылдары жүрiп жатқан осы елге жүк жеткiзу үшiн Ауғанстанға жiберiлген автомобиль батальондарының әскери қызметшiлерi; бұрынғы КСР Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлiк тапсырмаларды орындау үшiн ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшiлерi; Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған, яки ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдерiмен наградталған жұмысшылар мен қызметшiлер;
7) 1986 - 1987 жылдары Чернобыль АЭС-iндегi апаттың зардаптарын жоюға тiкелей қатысқан адамдар;
8) бұрынғы КСР Одағын қорғау кезiнде, әскери қызметтiң өзге де мiндеттерiн басқа уақытта орындау кезiнде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан немесе майданда болуына байланысты, ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттерде әскери мiндетiн өтеу кезiнде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған әскери қызметшiлер;
9) әскери мiндетiн орындау кезiнде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан, яки майданда болуына немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген мемлекеттерде әскери мiндетiн орындауына байланысты ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған бұрынғы КСР Одағының iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк органдарының басшы және қатардағы құрамындағы адамдарға;
10) Чернобыль АЭС-iндегi апаттың салдарынан мүгедек болған адамдар;
11) Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттерде әскери мiндетiн өтеу кезiнде мүгедек болған әскери қызметшiлерге;
12) Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезеңiнде жараланудың, контузия алудың, зақымданудың немесе ауруға шалдығудың салдарынан қаза тапқан (хабар - ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасылары;
13) Ұлы Отан соғысында қаза болғандардың (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) екінші рет некелеспеген жесірлері;

14) жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), не вступившие в повторный брак;
15) лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, лица, проработавшие (прослужившие) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны;
16) лица, из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988 - 1989 годах;
17) лица, достигшие пенсионного возраста, в том числе:
одинокие и одиноко проживающие престарелые граждане, состоящие на учете в отделении социальной помощи на дому инвалидам и престарелым;
граждане, получающие минимальный размер пенсии;
граждане, получающие пенсионные выплаты по возрасту в неполном объеме, но не более минимального размера пенсии;
граждане, получающие государственное базовое социальное пособие по возрасту;
граждане в возрасте от 80 до 100 лет;
граждане в возрасте от 100 и более лет;
18) инвалиды, в том числе:
одинокие и одиноко проживающие инвалиды, состоящие на учете в отделении социальной помощи на дому инвалидам и престарелым;
дети инвалиды до 18 лет;
инвалиды 1 группы;
женщины инвалиды, имеющие несовершеннолетних детей;
19) безработные граждане, состоящие на учете в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза";
20) лица, освободившиеся из мест лишения свободы;
21) лица, страдающие онкологическим заболеванием;
22) лица, страдающие туберкулезным заболеванием;
23) лица, страдающие заболеванием вирус иммунодефицита человека;
24) студенты из малообеспеченных семей и детей сирот, оставшихся без попечения родителей;
25) беременные женщины, проживающие в сельской местности, поселках города Экибастуза и женщины, вставшие на учет в сроке беременности до 12 недель;
26) граждане, попавшие в экстремальную ситуацию, а именно длительная болезнь более 1 месяца или пожар;

14) қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдері (күйеулері), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезінде зақым алуының нәтижесінде және басқа себептерге байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екінші рет некелеспеген әйелдері (күйеулері);
15) Ұлы Отан соғысы жылдары тылда атқарған қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестер Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған тұлғалар, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда кемінде 6 ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдар;
16) 1988 - 1989 жылдары Чернобыль АЭС-iндегi апаттың зардаптарын жоюға тiкелей қатысқан адамдар;
17) зейнет жасына жеткен тұлғалар, соның ішінде:
мүгедектерге және қарттарға үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің есебінде тұрған жалғыз басты және жалғыз тұратын азаматтар;
ең төменгі мөлшерде зейнетақы алатын азаматтар;
толық емес көлемде, бірақ ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын жасына байланысты зейнеткерлік төлемдерді алатын азаматтар;
жасына байланысты мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақы алатын азаматтар;
80-нен 100 жас мөлшеріндегі азаматтар;
100-ден және одан да жоғары жас мөлшеріндегі азаматтар;
18) мүгедектер, соның ішінде:
мүгедектерге және қарттарға үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінің есебінде тұрған жалғыз басты және жалғыз тұратын мүгедектер;
18 жасқа дейінгі мүгедек балалар;
1 топтағы мүгедектер;
кәмелетке толмаған балалары бар мүгедек әйелдер;
19) "Екібастұз қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік мәселелер бөлімі" мемлекеттік мекемесінің есебінде тұрған жұмыссыз азаматтар;
20) бас бостандығынан айыру орнынан босатылған тұлғалар;
21) онкологиялық аурулармен зардап шегуші тұлғалар;
22) туберкулез ауруынан зардап шегуші тұлғалар;
23) адамның қорғаныш тапшылығының қоздырғышы ауруынан зардап шеккен тұлғалар;
24) аз қамтамасыз етілген отбасыларындағы және жетім балалар, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған студенттер;
25) Екібастұз қаласының ауылдық жерінде, кенттерінде тұратын жүкті әйелдер және жүктілігіне байланысты 12 аптаға дейін есепке тұрған әйелдер;
26) төтенше жағдайға, әсіресе 1 айға созылған ауруға шалдыққан немесе өртке тап болған азаматтар;

27) малообеспеченные многодетные матери, имеющие четырех и более несовершеннолетних детей.
2. Размер социальной помощи при наступлении экстремальной ситуации определяет комиссия в зависимости от сложности и затрат, необходимых для выхода из сложившейся ситуации. При определении размера комиссия исходит из причин и обстоятельств, побудивших заявителя к обращению за социальной помощью, акта материально-бытового положения семьи (гражданина), состава и дохода семьи (гражданина), документов, подтверждающих произведенные расходы или потребности в средствах.
3. Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ акимата города Экибастуза" (далее - уполномоченный орган) оказывает единовременную социальную помощь к указанным памятным и праздничным датам в следующих размерах:
ко дню Победы в Великой Отечественной войне:
для категории, указанной в подпункте 1) пункта 1, в размере 75000 тенге, а также на приобретение продуктовых наборов в размере 5000 тенге – на основании списка Экибастузского городского отделения Павлодарского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики (далее - уполномоченная организация);
для категорий, указанных в подпунктах 2), 3), 4), 5), 8), 9), 13), 14), 15) пункта 1, в размере 3000 тенге - на основании списка уполномоченной организации;
к международному женскому дню 8 марта:
для категории, указанной в подпункте 27) пункта 1, из числа получателей государственной адресной социальной помощи и государственных пособий семьям, имеющим детей, в размере 4000 тенге – на основании списка уполномоченного органа;
ко дню пожилого человека:
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 17) пункта 1, в размере 2000 тенге – на основании списка уполномоченного органа;
для категорий, указанных в абзацах третьем, четвертом, пятом и шестом подпункта 17) пункта 1, в размере 2000 тенге – на основании списка уполномоченной организации;
для категории, указанной в абзаце седьмом подпункта 17) пункта 1, в размере 5000 тенге - на основании списка уполномоченной организации;
ко дню инвалида:
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 18) пункта 1, в размере 4000 тенге – на основании списка уполномоченного органа;
для категорий, указанных в абзацах третьем, четвертом подпункта 18) пункта 1, в размере 4000 тенге - на основании списка уполномоченной организации;
ко дню защитника Отечества:
для категорий, указанных в подпунктах 6), 7), 10), 11), 16) пункта 1, в размере 10000 тенге - на основании списка уполномоченной организации;
ко дню вывода войск из Афганистана:

27) кәмелетке толмаған төрт және одан да көп балалы аз қамтамасыз етілген аналар.
2. Экстремалды жағдайға тап болған кезде әлеуметтік көмектің мөлшерін пайда болған жағдайдан шығу үшін қажетті күрделілігіне және шығындарына байланысты комиссия анықтайды. Мөлшерін анықтаған кезде комиссия өтініш иесінің әлеуметтік көмекке өтінуге себеп болған себептерге мен жағдайларға, отбасының (азаматтың) материалдық-тұрмыстық жағдайын тексеру актісіне, отбасының (азаматтың) отбасы құрамына және табысына, жүргізілген шығындарын немесе қаржыдағы қажеттілігін растайтын құжаттарға назар аударады.
3. "Екібастұз қаласы әкімдігінің халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік мәселелер бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілетті орган) атаулы және мереке күндеріне орай келесі мөлшерлерде біржолғы әлеуметтік көмек көрсетеді:
Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс Күніне орай:
1-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін 75000 теңге мөлшерінде, сондай-ақ азық-түлік жиынтығын сатып алуға 5000 теңге мөлшерінде – "Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрлігінің зейнетақы төлеу бойынша мемлекеттік орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Павлодар облыстық филиалының Екібастұз қалалық бөлімшесі (бұдан әрі - уәкілетті ұйым) тізімінің негізінде;
1-тармағының 2), 3), 4), 5), 8), 9), 13), 14), 15) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін 3000 теңге мөлшерінде – уәкілетті ұйым тізімінің негізінде;
8 наурыз халықаралық әйелдер күніне орай:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақы алушыларының ішінен 1-тармағының 27) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін 4000 теңге мөлшерінде - уәкілетті орган тізімінің негізінде;
қарт адам күніне орай:
1-тармағы 17) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санаттар үшін 2000 теңге мөлшерінде - уәкілетті орган тізімінің негізінде;
1-тармағы 17) тармақшасының үшінші, төртінші, бесінші және алтыншы абзацтарында көрсетілген санаттар үшін 2000 теңге мөлшерінде - уәкілетті ұйым тізімінің негізінде;
1-тармағы 17) тармақшасының жетінші абзацында көрсетілген санаттар үшін 5000 теңге мөлшерінде - уәкілетті ұйым тізімінің негізінде;
мүгедектер күніне орай:
1-тармағы 18) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санаттар үшін 4000 теңге мөлшерінде - уәкілетті орган тізімінің негізінде;
1-тармағы 18) тармақшасының үшінші, төртінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшін 4000 теңге мөлшерінде - уәкілетті ұйым тізімінің негізінде;
Отан қорғаушы күніне орай:
1-тармағының 6), 7), 10), 11), 16) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін 10000 теңге мөлшерінде - уәкілетті ұйым тізімінің негізінде;
Ауғанстаннан әскерлерді шығару күніне орай:

для категорий, указанных в подпункте 6) (только участники боевых действий в Афганистане), в подпункте 11) (только участники боевых действий в Афганистане), в подпункте 12) пункта 1, в размере 6000 тенге – на основании списка уполномоченной организации;
ко дню аварии на Чернобыльской АЭС:
для категорий, указанных в подпунктах 7), 10), 16) пункта 1, в размере 6000 тенге - на основании списка уполномоченной организации.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным решением маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 12.04.2013 N 115/15 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Единовременная социальная помощь без учета доходов предоставляется:
1) для категории, указанной в подпункте 1) пункта 1, социальная помощь на подписку на периодические печатные издания на государственном или русском языках по выбору подписчиков на сумму не более 5100 тенге – на основании заявления. Уполномоченный орган заключает договор с поставщиком услуг по подписке на периодические издания с условием адресной доставки периодических изданий подписчикам;
2) для категории, указанной в подпункте 17) пункта 1 (за исключением граждан, имеющих право на получение санаторно-курортного лечения из средств областного бюджета), социальная помощь на получение санаторно-курортного лечения в размере 49000 тенге - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, медицинского заключения о необходимости оздоровления, копии санаторно-курортной карты, удостоверения личности, книги регистрации граждан или справка адресно-справочного бюро.
Заявитель после получения санаторно-курортного лечения предоставляет в уполномоченный орган документ, подтверждающий получение санаторно-курортного лечения;
3) на прохождение курса реабилитации в реабилитационном центре: для категории, указанной в абзаце третьем подпункта 18) пункта 1, в размере до 14750 тенге (только состоящим на социальном обслуживании в отделениях социальной помощи на дому детям и лицам старше 18 лет, страдающим нарушением опорно–двигательного аппарата) – на основании списка уполномоченного органа;
4) для категории, указанной в абзаце пятом подпункта 18) пункта 1, в размере 5 минимальных расчетных показателей (далее – МРП) – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН), копии удостоверения личности, справки об инвалидности, свидетельств о рождении детей, книги регистрации граждан или справка адресно-справочного бюро;

1-тармағының 6) тармақшасында (Ауғаныстандағы ұрыс-қимылдарға қатысушылар ғана), 11) тармақшасында (Ауғаныстандағы ұрыс-қимылдарға қатысушылар ғана), 12) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін 6000 теңге мөлшерінде - уәкілетті ұйым тізімінің негізінде;
Чернобыль АЭС-iндегi апат күніне орай:
1-тармағының 7), 10), 16) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін 6000 теңге мөлшерінде - уәкілетті ұйым тізімінің негізінде.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 12.04.2013 N 115/15 (жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Кірісін ескермеусіз біржолғы әлеуметтік көмек мыналарға ұсынылады:
1) 1-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін жазылушылардың таңдауы бойынша мемлекеттік немесе орыс тілдерінде мерзімді баспа басылымдарына жазылуға әлеуметтік көмек 5100 теңгеден аспайды - өтініш негізінде. Уәкілетті орган мерзімді басылымдарды жазылушыларға атаулы жеткізу шартымен мерзімді басылымдарға жазылу бойынша қызметтерді жабдықтаушымен шарт жасайды;
2) 1-тармағының 17) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін (облыстық бюджет қаражатынан санаторлы-курорттық емді алуға құқығы бар азаматтарды қоспағанда) санаторлы-курорттық емделуді алуға әлеуметтік көмек 49000 теңге мөлшерінде – "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде, сауықтыру қажеттілігі туралы медициналық қорытындыны, санаторлы-курорттық картаның көшірмелері, жеке куәлігі, азаматтарды тіркеу кітабы немесе мекенжай - анықтама бюросының анықтамасы.
Өтініш иесі санаторлы-курорттық емді алғаннан кейін уәкілетті органға санаторлы-курорттық емді алуын растайтын құжатты ұсынады;
3) оңалту орталығында оңалту курсынан өтуге:
1-тармағы 18) тармақшасының үшінші абзацында көрсетілген санаттар үшін 14750 теңгеге дейінгі мөлшерде (тірек-қозғалу аппаратынның бұзылуынан зардап шеккен балаларға және 18 жастан асқан тұлғаларға үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшелерінің әлеуметтік қызметінде тіркеуде тұрғандар ғана) – уәкілетті орган тізімінің негізінде;
4) 1-тармағы 18) тармақшасының бесінші абзацында көрсетілген санаттар үшін 5 ең аз есептік көрсеткіштер мөлшерінде (бұдан әрі – ЕАЕК) - "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі, ЖИН көрсетілген өтініштің негізінде, жеке куәлігінің, мүгедектігі туралы анықтаманың, балалардың туу туралы куәлігінің көшірмелері, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері немесе мекенжай-анықтама бюросының анықтамасы;

5) на погребение для категории, указанной в подпункте 19) пункта 1, в размере 15 МРП – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности заявителя, свидетельства о смерти, книги регистрации граждан на безработного или справка адресно-справочного бюро, справка уполномоченного органа о состоянии на учете на момент смерти;
6) для категории, указанной в подпункте 20) пункта 1, в размере 5 МРП - на основании списка, предоставляемого управлением внутренних дел города Экибастуза;
7) для категории, указанной в подпункте 21) пункта 1, в размере 7 МРП – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, справки, подтверждающей болезнь, копии удостоверения личности, книги регистрации граждан или справка адресно-справочного бюро;
8) для категории, указанной в подпункте 22) пункта 1, в размере 5 МРП – на основании списка, предоставляемого государственным учреждением "Экибастузская противотуберкулезная больница";
9) для категории, указанной в подпункте 23) пункта 1, в размере 7 МРП – на основании списка, предоставляемого Экибастузским филиалом областного центра по профилактике и борьбе со СПИД;
10) для категории, указанной в подпункте 25) пункта 1, в размере 5 МРП - на основании списка, предоставляемого отделом здравоохранения управления здравоохранения по городу Экибастузу;
11) для категории, указанной в подпункте 26) пункта 1 (пожар), в размере до 15 МРП - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, справки соответствующего органа (пожарной части), копии удостоверения личности, книги регистрации граждан или справка адресно-справочного бюро.
5. Единовременная социальная помощь с учетом дохода предоставляется:
1) для категории, указанной в подпункте 26) пункта 1 (длительная болезнь более 1 месяца), среднедушевой доход которых не превышает размера установленной по области величины прожиточного минимума в размере до 15 МРП - на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, справка медицинского учреждения о потребности в лечении, копии удостоверения личности, книги регистрации граждан или справка адресно-справочного бюро.

5) 1-тармағының 19) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін 15 ЕАЕК мөлшерінде - "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде, өтініш иесінің жеке куәлігінің, қайтыс болғаны туралы анықтаманың, жұмыссызға азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері немесе мекенжай-анықтама бюросының анықтамасы, қайтыс болған сәтінде есепте тұрғаны жөніндегі уәкілетті органның анықтамасы;
6) 1-тармағының 20) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін 5 ЕАЕК мөлшерінде – Екібастұз қаласының ішкі істер басқармасымен ұсынылған тізімнің негізінде;
7) 1-тармағының 21) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін 7 ЕАЕК мөлшерінде - "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде, ауруды растайтын анықтама, жеке куәлігінің, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері немесе мекенжай-анықтама бюросының анықтамасы;
8) 1-тармағының 22) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін 5 ЕАЕК мөлшерінде - "Екібастұз туберкулезге қарсы ауруханасы" мемлекеттік мекемесімен ұсынылған тізімнің негізінде;
9) 1-тармағының 23) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін 7 ЕАЕК мөлшерінде - ЖҚТБ-мен күрес және оның профилактикасы бойынша облыстық орталығының Екібастұз бөлімшесімен ұсынылған тізімнің негізінде;
10) 1-тармағының 25) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін 5 ЕАЕК мөлшерінде - денсаулық сақтау басқармасының Екібастұз қаласы бойынша денсаулық сақтау бөлімімен ұсынылған тізімнің негізінде;
11) 1-тармағының 26) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін (өрт) 15 ЕАЕК дейінгі мөлшерде - "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде, тиісті органдардан (өрт бөлімінен) анықтама, жеке куәлігінің, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері немесе мекенжай - анықтама бюросының анықтамасы.
5. Кірісін ескере отырып біржолғы әлеуметтік көмек мыналарға ұсынылады:
1) жан басына шаққандағы кірісі облыс бойынша белгіленген күн көріс деңгейінің мөлшерінен аспайтын 1-тармағының 26) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін (1 айға созылған дерт) 15 ЕАЕК дейінгі мөлшерде - "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде, емделудегі қажеттілігі туралы медициналық мекеменің анықтамасы, жеке куәлігінің, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері немесе мекенжай-анықтама бюросының анықтамасы, барлық отбасы мүшелерінің кірісі туралы анықтамалары.

6. Ежеквартальная социальная помощь без учета доходов предоставляется:
1) на оздоровление:
для категорий, указанных в подпунктах 6), 7), 10), 11), 16) пункта 1, в размере 2 МРП – на основании списка, предоставляемого уполномоченной организацией;
2) на возмещение жилищно-коммунальных услуг:
для категорий, указанных в подпунктах 5), 6), 7), 10), 11), 13), 16) пункта 1, в размере 3,6 МРП – на основании списка, предоставляемого уполномоченной организацией;
для категории, указанной в абзаце втором подпункта 17), в абзаце втором подпункта 18) пункта 1, в размере 2 МРП – на основании списка уполномоченного органа;
для категорий, указанных в абзацах третьем, четвертом и пятом подпункта 17) пункта 1, в размере 2 МРП – на основании списка, предоставляемого уполномоченной организацией.
7. Ежемесячная помощь без учета доходов:
1) для категории, указанной в подпункте 1) пункта 1, в размере 1 МРП социальная помощь на приобретение лекарств - на основании списка, предоставляемого уполномоченной организацией;
2) для категории, указанной в подпункте 18) пункта 1, социальные услуги, оказываемые через неправительственные организации, в виде транспортной перевозки инвалидов колясочников в черте города Экибастуза, услуги по ремонту кресла-колясок и тифлотехнических средств, а также услуги по доставке сурдо-тифлотехнических средств, кресел-колясок в соответствии с заключенным договором о государственных закупках;
3) для категории, указанной в подпункте 22) пункта 1, в размере 6 МРП на питание в период амбулаторного лечения – на основании списка, предоставляемого государственным учреждением "Экибастузская противотуберкулезная больница";
4) на возмещение затрат на проезд:
для категории, указанной в подпункте 21) пункта 1, в размере фактической стоимости проездных билетов в коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Павлодарский областной онкологический диспансер" и обратно к месту постоянного проживания – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, выписки или справки о прохождении лечения, обследования или консультации, выданной врачом-онкологом, книги регистрации граждан или справка адресно-справочного бюро, использованные проездные билеты на автомобильный или железнодорожный транспорт до пункта назначения и обратно к месту постоянного проживания.
При повторном обращении в течение года – заявление, копия выписки или справки о прохождении лечения, обследования или консультации, выданной врачом-онкологом, использованные проездные билеты на автомобильный или железнодорожный транспорт до пункта назначения и обратно к месту постоянного проживания;

6. Кірісін ескермеусіз тоқсан сайынғы әлеуметтік көмек мыналарға ұсынылады:
1) сауықтыруға:
1-тармағының 6), 7), 10), 11), 16) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін 2 ЕАЕК мөлшерінде - уәкілетті ұйыммен ұсынылған тізімнің негізінде;
2) тұрғын үй-коммуналдық қызметтерді өтеуге:
1-тармағының 5), 6), 7), 10), 11), 13), 16) тармақшаларында көрсетілген санаттар үшін 3,6 ЕАЕК мөлшерінде - уәкілетті ұйыммен ұсынылған тізімнің негізінде;
1-тармағы 17) тармақшасының екінші абзацында, 18) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген санаттар үшін 2 ЕАЕК мөлшерінде – уәкілетті орган тізімнің негізінде;
1-тармағы 17) тармақшасының үшінші, төртінші және бесінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшін 2 ЕАЕК мөлшерінде - уәкілетті ұйыммен ұсынылған тізімнің негізінде.
7. Кірісін ескермеусіз ай сайынғы көмек:
1) 1-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін дәрі-дәрмек сатып алуға 1 ЕАЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек - уәкілетті ұйыммен ұсынылған тізімнің негізінде;
2) 1-тармағының 18) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін – Екібастұз қаласының ішінде арбадағы мүгедектерді көлікпен тасымалдау, кресло-арбаларды және тифлотехникалық құралдарды жөндеу бойынша қызметтер, сондай-ақ мемлекеттік сатып алулар туралы жасалған келісімшартқа сәйкес сурдо-тифлотехникалық құралдарды, кресло-арбаларды жеткізу бойынша қызметтер түрінде үкімет емес ұйымдары арқылы көрсетілетін әлеуметтік қызметтер;
3) 1-тармағының 22) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін амбулаторлық емделу кезінде тамақтануға 6 ЕАЕК мөлшерінде - "Екібастұз туберкулезге қарсы ауруханасы" мемлекеттік мекемесімен ұсынылған тізімнің негізінде;
4) жол жүруге шығындарды өтеуге:
1-тармағының 21) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін шаруашылық жүргізу құқығындағы "Павлодар облыстық онкологиялық диспансері" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны және тұрғылықты орнына кері қайтуға жол жүру билеттері құнының нақты мөлшерінде - "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде, жеке куәлігінің, емделу, зерттеу немесе кеңес беру туралы онколог-дәрігерімен берілген көшірмесі немесе анықтамасы, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері немесе мекенжай-анықтама бюросының анықтамасы, тиісті орынға және тұрақты орнына қайта қайтуға автомобиль немесе теміржол көлігінде қолданылған жол жүру билеттері.
Жыл ішінде қайта өтінген кезде - өтініш, емделу, зерттеу немесе кеңес беру туралы онколог-дәрігерімен берілген көшірме немесе анықтама көшірмелері, тиісті орынға және тұрақты орнына қайта қайтуға автомобиль немесе теміржол көлігінде қолданылған жол жүру билеттері;

для категории, указанной в подпункте 22) пункта 1 (только проживающие в сельской местности и находящиеся на амбулаторном лечении), в размере фактической стоимости проездных билетов в государственное учреждение "Экибастузская противотуберкулезная больница" и обратно к месту постоянного проживания;
для категории, указанной в подпункте 24) пункта 1, в размере 50 % от стоимости полного проездного билета для проезда на внутригородском пассажирском транспорте (кроме такси) по городу Экибастузу, обучающимся в высших учебных заведениях, колледжах и профессиональных лицеях города Экибастуза, а также студентам, получающим социальную помощь для оплаты обучения в колледжах города Экибастуза – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, книги регистрации граждан или справка адресно-справочного бюро, справка с места учебы.
8. Ежемесячная помощь с учетом доходов:
1) для категории, указанной в подпункте 24) пункта 1, из числа детей из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает размера установленной по области величины прожиточного минимума (2 квартал соответствующего года), детей сирот, оставшихся без попечения родителей (не прошедших конкурс на обладание государственным образовательным грантом) в размере фактической стоимости обучения в высших учебных заведениях, а также колледжах города Экибастуза – на основании заявления с указанием номера лицевого счета в почтовом отделении акционерного общества "Казпочта" или банках второго уровня, копии удостоверения личности, книги регистрации граждан или справка адресно-справочного бюро, трехсторонний договор на оказание образовательных услуг, подписанный акимом города Экибастуза, руководителем высшего учебного заведения и/или колледжа города Экибастуза и студентом.
В период обучения в высших учебных заведениях также предоставляется социальная помощь на проживание, питание и проезд к месту жительства в размере 8 МРП.
9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам социального, культурного развития.
10. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
Секретарь городского маслихата
Е. Шаихов
Б. Куспеков

1-тармағының 22) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін (ауылдық жерде тұратын және амбулаторлық емдегі тұлғалар ғана) "Екібастұз туберкулезге қарсы ауруханасы" мемлекеттік мекемесіне және тұрғылықты орнына кері қайтуға жол жүру билеттері нақты құнының мөлшерінде;
1-тармағының 24) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін жетім-балалар, аз қамтамасыз етілген отбасыларындағы және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған Екібастұз қаласының жоғарғы оқу орындарының, колледждерінің және кәсіптік мектептерінің оқушыларына, сондай-ақ Екібастұз қаласының колледждерінде оқуына ақы төлеу үшін Екібастұз қаласы бойынша ішкі қалалық жолаушылар көлігінде (таксиден басқа) толық жол жүру құнының 50 % мөлшерінде - "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде, жеке куәлігінің, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері немесе мекенжай-анықтама бюросының анықтамасы.
8. Кірісін ескере отырып ай сайынғы көмек:
1) 1-тармағының 24) тармақшасында көрсетілген санаттар үшін жан басына шаққандағы кірісі облыс бойынша белгіленген күн көріс мөлшерінен аспайтын (тиісті жылдың 2 тоқсаны) аз қамтамасыз етілген отбасыларындағы балалардың ішінен, жетім-балалар, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған (мемлекеттік білім беру грантына үміткер болуға конкурстан өтпегендер) жоғарғы оқу орындарында, сондай-ақ Екібастұз қаласының колледждерінде оқу ақысының толық құны мөлшерінде - "Қазпошта" акционерлік қоғамының пошта бөлімшесіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі жеке шотының нөмірі көрсетілген өтініштің негізінде, жеке куәлігінің, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмелері немесе мекенжай-анықтама бюросының анықтамасы, Екібастұз қаласы әкімінің, жоғарғы оқу орынның және/немесе Екібастұз қаласы колледжінің басшысының және студенттің қолы қойылған білім беру қызметтерін көрсетуге үш жақты келісімшарт.
Жоғарғы оқу орындарында оқуы кезеңінде сол сияқты тұруға, тамақтануға және тұрғылықты жеріне жол жүруге 8 ЕАЕК мөлшерінде әлеуметтік көмек ұсынылады.
9. Осы шешімінің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының әлеуметтік, мәдени дамыту мәселесі жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
10. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Қалалық мәслихат хатшысы
Е. Шаихов
Б. Құспеков