О социальной помощи на возмещение затрат за приобретение, установку или поверку индивидуальных приборов учета горячего и (или) холодного водоснабжения отдельным категориям нуждающихся граждан города Алматы
Решение III сессии маслихата города Алматы V созыва от 29 февраля 2012 года N 10. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 12 апреля 2012 года за N 932. Отменено решением маслихата города Алматы от 18 февраля 2014 года № 204
Сноска. Действие решения приостановлено до 1 февраля 2014 года решением XXIII-й сессии маслихата V-го созыва от 19.12.2013 № 195.
Действие решения отменено решением маслихата города Алматы от 18.02.2014 № 204 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» маслихат города Алматы V-го созыва РЕШИЛ:
1. Установить социальную помощь на возмещение затрат за приобретение, установку или поверку индивидуальных приборов учета горячего и (или) холодного водоснабжения и работ по их установке (далее - социальная помощь) следующим категориям нуждающихся граждан, зарегистрированных в установленном порядке в городе Алматы:
1) малообеспеченным гражданам (семьям), получающим государственную адресную социальную помощь и (или) жилищную помощь;
2) пенсионерам по возрасту;
3) инвалидам первой, второй и третьей групп.
2. Социальная помощь предоставляется лицам, указанным в пункте 1 настоящего решения, в размере, не превышающем четырех месячных расчетных показателей за один прибор, путем перечисления на их лицевые счета в банках второго уровня.
3. Для предоставления социальной помощи заявитель, обращается по месту жительства в районный отдел Управления занятости и социальных программ города Алматы и получает бланки заявления установленного образца согласно приложению к настоящему решению.
4. Лица, указанные в пункте 1 настоящего решения, к заявлению прилагают следующие документы:
1) копию документа, удостоверяющего личность заявителя, с наличием индивидуального идентификационного номера (ИИН).
При отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельства о присвоении регистрационного номера налогоплательщика и социального индивидуального кода;
2) копию документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства (копия книги регистрации граждан);
3) об оплате за приобретение, установку или поверку приборов учета на холодную и (или) горячую воду;

Алматы қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына ыстық және (немесе) суық сумен жабдықтаудың есептеуіш құралдарын сатып алу, орнату немесе тексеруден өткізу шығындарын өтеуге арналған әлеуметтік көмек көрсету туралы
V сайланған Алматы қаласы мәслихатының ІІІ сессиясының 2012 жылғы 29 ақпандағы № 10 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2012 жылғы 12 сәуірде N 932 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 2014 жылғы 18 ақпандағы N 204 шешімімен
Ескерту. Шешімнің қолданысы 2014.02.01 дейін тоқтатылды - V сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХІІІ сессиясының 19.12.2013 N 195 шешімімен.
Күші жойылды - Алматы қаласы мәслихатының 18.02.2014 N 204 хатымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 55 бабының 1 тармағының 5) тармақшасына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы» Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына сәйкес V сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Алматы қаласында белгіленген тәртіпте тіркелген келесі мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына ыстық және (немесе) суық сумен жабдықтаудың есептеуіш құралдарын сатып алуы, орнатуы немесе тексеруден өткізуі бойынша шығындарын өтеуге арналған әлеуметтік көмек (бұдан әрі - әлеуметтік көмек) белгіленсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және (немесе) тұрғын үй көмегін алатын тұрмыс жағдайы төмен азаматтарға (отбасыларына);
2) жасына жеткен зейнеткерлерге;
3) мүгедектердің бірінші, екінші және үшінші топтарына.
2. Әлеуметтік көмек осы шешімнің 1 тармағында көрсетілген тұлғаларға бір құралға төрт айлық есептік көрсеткіштен аспайтын, екінші деңгейдегі банктердегі олардың есеп шоттарына аудару жолымен көрсетіледі.
3. Әлеуметтік көмек көрсету үшін өтініш иесі, тұрғылықты тұратын жері бойынша Алматы қалалық Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасының аудандық бөліміне өтініш жасайды және осы шешімнің қосымшасына сәйкес белгіленген үлгідегі өтініш бланкісін алады.
4. Осы шешімнің 1 тармағында көрсетілген тұлғалар өтініштеріне келесі құжаттарды қоса береді:
1) өтініш иесінің жеке бірыңғай нөмірі (ЖБН) бар жеке басының куәлігінің көшірмесі.
ЖБН жоқ болған жағдайда салық төлеушінің тіркеу нөмірі және әлеуметтік жеке кодын алғаны туралы куәлігі қоса беріледі;
2) тұрғылықты мекенжайы бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі (азаматтарды тіркеу кітапшасының көшірмесі);
3) суық және (немесе) ыстық судың қажеттілігін есептеуіш құралдарын сатып алған төлемі және орнату жөнінде;

для лиц, предусмотренных в подпункте 2) пункта 1 настоящего решения, копия удостоверения получателя пенсии;
для лиц, предусмотренных в подпункте 3) пункта 1 настоящего решения, копия справки об инвалидности или копия удостоверения получателя пособия.
5. Социальная помощь предоставляется в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на данные цели на соответствующий финансовый год.
6. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по социальным вопросам и общественному согласию маслихата города Алматы И. Ли и первого заместителя акима города Алматы М. Мукашева (по согласованию).
7. Маслихату города Алматы (Мукашев Т.Т.) произвести государственную регистрацию нормативного правового акта в Департаменте юстиции города Алматы.
8. Настоящее решение вступает в силу по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2012 года.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением Маслихата города Алматы от 14.09.2012 N 52 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Председатель III-й
сессии маслихата города Алматы
V-созыва                            Х.Бергарипов
Секретарь
маслихата города Алматы
V-созыва                           Т.Мукашев
Приложение
к решению III-й сессии маслихата
города Алматы
от 29 февраля 2012 года № 10
Начальнику Управления занятости и
социальных программ города Алматы
_________________________________
от пенсионера, инвалида, получателя
адресной социальной или жилищной
помощи (нужное подчеркнуть)
_________________________________
_________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
проживающего по адресу:__________
_________________________________
тел.: ___________________________
Удостоверение личности___________
Регистрационный номер налогоплательщика
РНН _____________________________
социальный индивидуальный код СИК
_________________________________
№ пенсионного удостоверения (инвалида)
_________________________________
Текущий счет ___________________
Заявление
Прошу Вас возместить мне стоимость приобретенных и
установленных приборов учета потребления холодной и горячей воды в
количестве ______ штук.
К заявлению прилагаю:
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
«___» ___________ года                        __________________
(дата)                                 (подпись заявителя)
Документы приняты: «___» _______________ 20___ года
_________        ________________________________________
(подпись)           (фамилия, имя, отчество, должность лица,
принявшего документы)
---------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление гражданина (ки)______________________________________
Зарегистрировано за № _____ дата принятия документов __________
_______________________________________________________________
(должность, подпись, фамилия, инициалы лица,
принявшего заявление)

осы шешімнің 1 тармағының 2) тармақшасында қарастырылған тұлғаларға зейнетақы алушы куәлігінің көшірмесі;
осы шешімнің 1 тармағының 3) тармақшасында қарастырылған тұлғаларға мүгедектік куәлігінің көшірмесі немесе жәрдемақы алатын куәлігінің көшірмесі.
5. Әлеуметтік көмек тиісті қаржылық жылға жергілікті бюджетте аталған мақсаттарға қарастырылған қаржы шегінде көрсетіледі.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының әлеуметтік мәселелер және қоғамдық келісім жөніндегі комиссиясының төрағасы И. Лиға және Алматы қаласы әкімінің бірінші орынбасары М. Мұқашевқа (келісім бойынша) жүктелсін.
7. Алматы қаласының мәслихаты (Т.Т. Мұқашев) нормативтік құқықтық актіні Алматы қаласы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткізсін.
8. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап пайда болған қарым-қатынастарға қолданылады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгеріс енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 2012.09.14 № 52 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
V-ші сайланған Алматы қаласы
мәслихаты III-ші сессиясының
төрағасы                                     Х. Берғаріпов
V-ші сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы                         Т. Мұқашев
V-ші сайланған
Алматы қаласы мәслихаты
III сессиясының
2012 жылғы 29 ақпандағы № 10
шешіміне 1 қосымша
Жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар басқармасының бастығы
____________________________________
зейнеткер, мүгедек, атаулы әлеуметтік
және тұрғын үй көмегін алушы
(астын сызу керек)
____________________________________
____________________________________
(өтініш берушінің аты-жөні)
Мекен-жайы:_________________________
____________________________________
тел: _______________________________
Жеке бас куәлігі____________________
салық төлеушінің нөмірі
(СТН)_______________________________
әлеуметтік жеке код (ӘЖК)
____________________________________
зейнеткер (мүгедектік) куәлігі
№___________________________________
Дербес шот _________________________
Өтініш
Ыстық және суық судың қажеттілігін есептейтін құралдарды ___
дана сатып алған және орнатылған (тексерілген) шығынның бағасын өтеуіңізді сұраймын.
Өтінішке қосымша: _________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
_____________________________
«___» ___________ жыл           _______________________
(мерзім)                 (өтініш берушінің қолы)
Құжаттар қабылданды: « ___ » _______________ 20___ жылы
__________   __________________________________________
(қолы)    (құжаттарды қабылдаған тұлғаның аты-жөні)
---------------------------------------------------------------
(кесіп алу қыры)
Азаматтың(ша) өтініші________________________________________________
№ _____ тіркелді құжаттар қабылданған мерзімі _______________________
_____________________________________________________________________
(өтініш қабылдаған тұлғаның аты-жөні, лауазымы, қолы)