Об утверждении регламентов электронных государственных услуг, оказываемых исполнительными органами Жамбылского района Северо-Казахстанской области
Постановление акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 5 сентября 2012 года N 256. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 14 сентября 2012 года N 1852. Утратило силу постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 21 мая 2013 года N 134
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 21.05.2013 N 134
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», подпунктом 17-1) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 2 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты электронных государственных услуг, оказываемых исполнительными органами Жамбылского района Северо-Казахстанской области:
1) Исключен - постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 26.11.2012 г. N 330
2) «Выдача справок безработным гражданам»;
3) «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому»;
4) Исключен - постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 26.11.2012 г. N 330
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Жамбылского района Багенова Е.К.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Жамбылского района                    С. Ибраев
«СОГЛАСОВАНО»
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                    А. Жумагалиев
5 сентября 2012 года
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылского района
от 5 сентября 2012 года № 256
Регламент электронной государственной услуги
«Назначение государственной адресной социальной помощи»
Сноска. Регламент утратил силу - постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 26.11.2012 г. N 330
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылского района

Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының атқарушы органдарымен көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық әкімдігінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі N 256 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 14 қыркүйекте N 1852 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық әкімдігінің 2013 жылғы 21 мамырдағы N 134 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық әкімдігінің 21.05.2013 N 134 қаулысымен
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабы 4-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабы 1-тармағы 17-1) тармақшасына, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабы 2-тармағына сәйкес, аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының атқарушы органдарымен көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызметтердің регламенттері бекітілсін:
1) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық әкімдігінің 26.11.2012 N 330 қаулысымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
2) «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»;
3) «Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу»;
4) - алынып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық әкімдігінің 26.11.2012 N 330 қаулысымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық әкімдігінің 26.11.2012 N 330 қаулысымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Жамбыл ауданы әкімінің орынбасары Е. Қ. Багеновқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Жамбыл ауданының әкімі                     С. Ыбыраев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі         А. Жұмағалиев
2012 жылдың 5 қыркүйек
Жамбыл ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 256
қаулысымен бекітілді
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау»
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
Ескерту. Регламенттің күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық әкімдігінің 26.11.2012 N 330 қаулысымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Жамбыл ауданы әкімдігінің

от 5 сентября 2012 года № 256
Регламент электронной государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Жамбылского района» (далее – МИО), на альтернативной основе через центр обслуживания населения (далее - Центр) по месту жительства и веб-портал «электронного правительства» (далее – ПЭП) по адресу: www.e.gov.kz.
2. Электронная государственная услуга разработана на основании стандарта государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. В настоящем Регламенте «Выдача справок безработным гражданам» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) веб-портал «электронного правительства» (далее - ПЭП) - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
2) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года);
3) информационная система (далее - ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
4) ИС МИО – информационная система местных исполнительных органов/информационная система «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан, в части автоматизированного рабочего места сотрудника местного исполнительного органа;
5) информационная система центров обслуживания населения (далее - ИС ЦОН) – информационная система, предназначенная для автоматизации процесса предоставления услуг населению (физическим и юридическим лицам) через Центры обслуживания населения Республики Казахстан, а также соответствующими министерствами и ведомствами;

2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 256
қаулысымен бекітілді
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Электрондық мемлекеттік қызмет «Жамбыл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – ЖАО), баламалы негізде тұрғылықты жері бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – Орталық) және www.e.gov.kz. мекенжайы бойынша «электрондық үкімет» веб–порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты негізінде әзірленді.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру деңгейі: жартылай автоматтандырылған (медиа-алшақтықтары бар электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар қолданылады:
1) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП) - нормативтік құқықтық база және электрондық мемлекеттік қызметтерді қоса, барлық шоғырланған үкіметтік ақпаратқа өзімен бірегей қолжетімділік терезені білдіретін ақпараттық жүйе;
2) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН );
3) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) – ақпараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, тасымалдауға және ұсынуға арналған жүйе;
4) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйесі/жергілікті атқарушы орган қызметкерінің автоматтандырылған жұмыс орны бөлігінде, Қазақстан Республикасы «электронды үкімет» шлюзінің кіші жүйесі ретіндегі «Өңірлік шлюз» ақпараттық жүйесі;
5) халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі - ХҚКО АЖ) – халыққа (жеке және заңды тұлғаларға), сондай-ақ тиісті министрліктер мен ведомстволардың Қазақстан Республикасының халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы қызмет ұсыну процесін автоматтандыруға арналған ақпараттық жүйе;

6) ИС НУЦ – информационная система Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;
7) государственный орган (далее - МИО) – государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Жамбылского района», непосредственно предоставляющее электронную государственную услугу;
8) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
9) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
10) региональный шлюз «электронного правительства» (далее - РШЭП) - обеспечивает информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО;
11) структурно-функциональные единицы - это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, участвующие в процессе оказания электронной государственной услуги (далее - СФЕ);
12) транзакционная услуга - услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
13) уполномоченный орган – государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Жамбылского района»;
14) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
15) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
16) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
17) шлюз «электронного правительства» (далее - ШЭП) - информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя при оказании частично автоматизированной электронной государственной услуги МИО, непосредственно предоставляющим данную электронную государственную услугу согласно приложению 2 к настоящему Регламенту (рисунок 1):
1) потребитель должен обратиться в МИО для получения услуги имея при себе заявление и оригиналы необходимых документов. Проверка подлинности заявления и документов потребителя сотрудником МИО;

6) ҰКО АЖ - Қазақстан Республикасының ұлттық куәландырушы орталығының ақпараттық жүйесі;
7) мемлекеттік орган (бұдан әрі - ЖАО) – электронды мемлекеттік қызметті тікелей ұсынатын «Жамбыл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
8) медиа-алшақтық – құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету үдерісінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;
9) тұтынушы - өзіне қажетті электрондық–ақпараттық және олармен қолданатын ресурстарды алу үшін ақпаратты жүйеге жүгінуші субъект;
10) «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) – қызмет берушінің электрондық қызметтер көрсету процесіне қатысатын сыртқы ақпараттық жүйелердің және қызмет берушінің жүйелері/кіші жүйелері арасында ақпараттық өзара әрекет етуді қамтамасыз етуші ақпараттық жүйе;
11) құрылымдық-функционалдық бірліктер – бұл уәкілетті органдардың, мемлекеттік мекемелердің құрылымдық бөлімшелерінің, электрондық мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын мемлекеттік мекемелердің (бұдан әрі - ҚФБ) жауапты тұлғалары;
12) транзакциялық қызмет – электрондық сандық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін электрондық ақпараттық ресурстарды пайдаланушымен көрсетілетін қызмет;
13) уәкілетті орган - «Жамбыл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
14) электрондық сандық қолтаңба (бұдан әрі - ЭCҚ) - электрондық-сандық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігі мен мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық-сандық таңбалардың жиынтығы;
15) электрондық мемлекеттік қызметтер – ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық түрде көрсетілетін мемлекеттік қызметтер;
16) электрондық құжат – ақпарат электрондық-сандық түрде ұсынылған және электрондық сандық қолтаңбамен берілген құжат;
17) «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі – ЭҮШ) электрондық қызметтерді іске асыру аясында «электрондық үкімет» ақпараттық жүйелерін біріктіруге арналған ақпараттық жүйе.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі
қызмет беруші әрекетінің тәртібі
6. Осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес тікелей аталған электрондық қызметті ұсынатын ЖАО жартылай автоматтандырылған мемлекеттік қызметін көрсетуде қызмет берушінің адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері (1 сурет):
1) тұтынушы қызмет алу үшін өзімен бірге өтініш пен қажетті құжаттар түпнұсқаларымен ЖАО жүгінуі тиіс. ЖАО қызметкерімен тұтынушының өтініші мен қажетті құжаттарының дұрыстығын тексеру;

2) процесс 1 – процесс ввода сотрудником МИО ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года) и пароля (процесс авторизации) в ИС МИО для оказания электронной государственной услуги;
3)условие 1 - проверка в ИС МИО подлинности данных о зарегистрированном сотруднике МИО через ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года) и пароль;
4) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС МИО в связи с имеющими нарушениями в данных сотрудника МИО;
5) процесс 3 - выбор сотрудником МИО услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор сотрудником МИО регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;
6) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП сотрудника МИО заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), указанным в запросе и ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
8) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО;
11) процесс 8 – выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через ЦОН при оказании электронной государственной услуги приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 2):
1) процесс 1 - процесс авторизации оператора ЦОН в ИС ЦОН для оказания электронной государственной услуги;
2) условие 1 - проверка в ИС ЦОН подлинности данных о зарегистрированном операторе через ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года) и пароль, либо ЭЦП;

2) 1-үдеріс – ЖАО қызметкерімен ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) мен парольді электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ЖАО АЖ енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) және пароль арқылы ЖАО тіркелген қызметкер туралы деректердің түпнұсқалығын ЖАО АЖ тексеру;
4) 2-үдеріс – ЖАО қызметкерінің деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЖАО АЖ авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – ЖАО қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескеріп, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту), сондай-ақ қол қою үшін ЖАО қызметкерімен ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанына ЖАО қызметкерінің ЭСҚ арқылы қол қою (мәліметтерді енгізу, сканерленген құжаттарды бекіту);
7) 2-шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін, (сұранымда көрсетілген ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) және ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН) ЭСҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ЖАО АЖ тіркеу куәлігінің шақыртылған (жойылған) тізімінде жоқтығын тексеру;
8) 5-үдеріс – ЖАО қызметкерінің ЭСҚ түпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметті өңдеу;
10) 7-үдеріс - ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін құру (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама, немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭСҚ пайдаланумен құрылады;
11) 8-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін ЖАО қызметкерімен қолма-қол немесе тұтынушы электрондық поштасына жіберу арқылы беру.
7. Қызмет берушінің ХҚКО АЖ арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудегі адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген (2 сурет):
1) 1-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚКО АЖ ХҚО Орталық операторының авторизациялау процесі;
2) 1-шарт – ЖСН және пароль, немесе ЭҮП арқылы ХҚКО АЖ тіркелген оператор туралы деректердің түпнұсқалығын тексеру;

3) процесс 2 - формирование сообщения об отказе в авторизации в ИС ЦОН в связи с имеющими нарушениями в данных оператора ЦОН;
4) процесс 3 - выбор оператором ЦОН услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор сотрудником ЦОН регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;
5) процесс 4 - подписание посредством ЭЦП оператора ЦОН заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), указанным в запросе и ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств в ИС ЦОН;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП оператора;
8) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП оператора ЦОН электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
9) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в ИС ЦОН;
10) процесс 8 - выдача выходного документа сотрудником ЦОН потребителю услуги нарочно или посредством отправки на электронную почту.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 3):
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года) и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года) и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года) и пароль;

3) 2-үдеріс – ХҚКО операторының мәліметтерінде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациялауда ХҚКО АЖ бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
4) 3-үдеріс – ХҚКО қызметкерімен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен пішіндік талаптарын ескеріп, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту), сондай-ақ қол қою үшін ХҚКО қызметкерімен ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдау;
5) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанына ХҚКО операторының ЭСҚ арқылы қол қою (мәліметтерді енгізу, сканерленген құжаттарды бекіту);
6) 2-шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін, (сұранымда көрсетілген ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) және ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) ЭСҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ХҚКО АЖ тіркеу куәлігінің шақыртылған (жойылған) тізімінде жоқтығын тексеру;
7) 5-үдеріс - ЭСҚ операторының ЭСҚ түпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – ХҚКО операторының ЭСҚ қол қойылған электрондық құжатты (тұтынушы сұрауын) ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ жолдау және электрондық мемлекеттік қызметті ЖАО қызметкерімен өңдеу;
9) 7-үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін құру (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы хабарлама, немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭСҚ пайдаланумен құрылады және ХҚКО АЖ жіберіледі;
10) 8-үдеріс – шығыс құжатын ХҚКО қызметкерімен тұтынушыға қолма-қол немесе электрондық поштасына жіберу арқылы беру.
8. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген (3 сурет):
1) тұтынушы ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) мен пароль (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады) көмегімен ЭҮП тіркеуді жүзеге асырады;
2) 1-үдеріс - тұтынушымен электрондық мемлекеттік қызмет алу үшін ЭҮП ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) мен парольді енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) және пароль арқылы тіркелген тұтынушылар туралы деректердің түпнұсқалығын ЭҮП тексеру;

4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), указанным в запросе и ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.
9. В приложении 45 к настоящему Регламенту представлены экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП.
10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении в МИО или ЦОН.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра ПЭП: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия
в процессе оказания электронной государственной услуги
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):

4) 2-үдеріс – тұтынушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты ЭҮП авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – тұтынушымен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескеріп, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту), сондай-ақ қол қою үшін тұтынушымен ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанына тұтынушының ЭСҚ арқылы қол қою (мәліметтерді енгізу, сканерленген құжаттарды бекіту);
7) 2-шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін, (сұранымда көрсетілген ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) және ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН) ЭСҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ЭҮП тіркеу куәлігінің шақыртылған (жойылған) тізімінде жоқтығын тексеру;
8) 5-үдеріс - тұтынушы ЭСҚ түпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – тұтынушы ЭСҚ қол қойылған электрондық құжатты (тұтынушы сұрауын) ЭҮШ/ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ жолдау және электрондық мемлекеттік қызметті ЖАО қызметкерімен өңдеу;
10) 7-үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін құру (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама, немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭСҚ пайдаланумен құрылады және ЭҮП жеке кабинетке жіберіледі.
9. Осы Регламенттің 45-қосымшаларында ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет алған жағдайда тұтынушыға ұсынылатын электрондық мемлекеттік қызметке толтырылған сұраным және өтініш үлгісінің экрандық нысаны келтірілген.
10. Алушымен электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұранымның орындалу мәртебесін тексеру әдісі: «электрондық үкімет» порталы «Қызмет алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ аудандық бөлімге немесе ХҚКО өтініш білдірген жағдайда.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету туралы қажетті ақпарат пен консультацияны ЭҮП саll-орталығының телефоны: (1414) бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
өзара әрекеттесу тәртібін сипаттау
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі - ҚФЕ):

1) сотрудники МИО;
2) сотрудники ЦОН.
13. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
15. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомлений, писем и напоминаний указаны в приложениях 45 к настоящему Регламенту.
16. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость;
4) предоставление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность документов физических и юридических лиц.
18. Технические условия оказания электронной государственной услуги: выход в Интернет, наличие ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), авторизация ПЭП, наличие ЭЦП пользователя.
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок безработным гражданам»
Таблица 1. Описание действий посредством МИО
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименова-
ние СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименова-
ние
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Проверка
подлин-
ности
заявления
и
документов
потреби-
теля, ввод
данных в
ИС МИО
Авториза-
ция со-
трудника
МИО в
системе и
заполнение
формы
запроса на
оказания
электрон-
ной го-
сударст-
венной
услуги
Маршрутизация уведомления о смене статуса запроса из ИС МИО в ИС ЦОН
Присвоение номера заявлению. Формирование уведомления с указанием текущего статуса
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Прием
заявления
и доку-
ментов на
получение
услуги
Регистра-
ция
запроса с
присвое-
нием
номера
заявлению
Маршрутизация запроса
Отображение
статуса
«Поступи-
шие»
5
Сроки исполнения
Не более 10 минут
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
2
3
4
5

1) ЖАО қызметкерлері;
2) ХҚКО қызметкерлері.
13. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімдер) орындалу мерзімін көрсетумен әрбір ҚФБ әкімшілік іс-әрекетінің (рәсімдер) өзара әрекеттесуі және бірізділігін сипаттаудың мәтіндік кестесі осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
14. Мемлекеттік мекемелердің құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелер немесе олардың сипаттауына сәйкес басқа ұйымдардың қызметі арасындағы қисынды бірізділігінің өзара байланысын бейнелейтін диаграммалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
15. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ұсынылуына сәйкес осы Регламенттің 45-қосымшаларында көрсетілген бланк үлгілері, шаблондары, соның ішінде форматты-қисынды бақылау ережесін көрсетумен, хабарлама хат үлгілерін, хаттарды және ескертулерді қоса көрсетілу керек.
16. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
17. Тұтынушымен электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қойылатын талаптар:
1) адамдардың конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік міндетін орындауда заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) толық және нақты ақпарат ұсыну;
5) жеке және заңды тұлғалар құжаттарының қорғалуы және құпиялығы.
18. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары: Интернетке шығу, ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) болуы, ЭҮП авторизациялау, тұтынушының ЭCҚ болуы.
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру» электрондық мемлекеттік
қызмет Регламентіне
1-қосымша
1 кесте. ЖАО арқылы іс-әрекеттерді сипаттау
1. Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет-
тің (жұмыс
барысының,
ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ /ЭҮШ
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекет-
тің
(процестің,
рәсімнің,
операция-
ның) атауы
және оның
сипаттамасы
Тұтынушы
өтініші мен
құжаттарының
түпнұсқалы-
ғын тексеру,
ЖАО АЖ
мәліметтерді
енгізу
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге ЖАО қызметкеріне авторизация жүргізу және сұраным нысанын толтыру
ЖАО АЖ–дан
ХҚКО АЖ-ға
сұраным
мәртебесі-
нің ауысуы
туралы
хабарлама
жолдау
Өтінішке нөмір белгілеу. Ағымдағы мәртебені көрсетумен хабарлама құру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру -өкімдік шешім)
Қызмет алуға өтініш пен құжаттар қабылдау
Өтінішке нөмір белгілеумен сұраным тіркеу
Сұраным жолдау
«Келіп түскендер» мәртебесін көрсету
5
Орындау мерзімдері
10 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-
әрекеттің
нөмірі
2
3
4
5

2. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
2
Наименова-
ние СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименова-
ние
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Исполнение
запроса.
Принятие
решения о
выдаче
справки,
либо моти-
вированно-
го отказа
Формиро-
вание
выходного
документа
Маршрутизация уведомления о смене статуса запроса в ИС ЦОН
Отображение статуса «В работе»
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Формиро-
вание
справки,
либо моти-
вированно-
го отказа
Формиро-
вание
выходного
документа
в системе
Маршрутизация запроса
Отображение статуса «В работе»
5
Сроки исполнения
Не более 10 минут
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
6
7
8
9
3. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
9
10
11
12
2
Наименова-
ние СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ИС ЦОН
3
Наименова-
ние
действия
(процесса,
процедуры,
операции) и
их описание
Создание выходного документа
Подписа-
ние
выходного
документа
ЭЦП со-
трудника
МИО. Фор-
мирование
уведомле-
ния о
смене
статуса
оказания
услуги в
ИС ЦОН
Маршрутизация уведомления о смене статуса в ИС ЦОН
Отображение уведомления о завершении оказания услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача со-
трудником
МИО
нарочно
или по-
средством
отправки
на элек-
тронную
почту
потребите-
ля
результата
электрон-
ной го-
судар-
ственной
услуги
Подписан-
ный ЭЦП
сотрудни-
ка МИО
выходной
документ.
Отправка
уведомле-
ния о
смене
статуса в
ИС ЦОН
Маршрутизация
Отображение статуса завершения исполнения и выдачи выходного документа
5
Сроки исполнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
10
11
12
-
Таблица 2. Описание действий посредством ЦОН
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименова-
ние СФЕ,
ИС
ЦОН
ИС ЦОН
РШЭП (ШЭП)
ИС МИО
МИО
3
Наименова-
ние
действия
(процесса,
процедуры,
операции)
и их
описание
Проверка
подлин-
ности
заявления
и до-
кументов
потреби-
теля,
ввод
данных в
ИС ЦОН
Авториза-
ция со-
трудника
ЦОН в
системе и
заполне-
ние формы
запроса
на
оказания
электрон-
ной го-
сударст-
венной
услуги
Маршру-
тизация
запроса
из ИС
ЦОН в
ИС МИО
Присво-
ение
номера
заявле-
нию,
отправка
на ис-
полнение
Проверка
докумен-
тов,
принятия
заявления
в работу
4
Форма за-
вершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоряди-
тельное
решение)
Прием
заявления
и до-
кументов
на
получение
услуги
Регистра-
ция
запроса в
системе с
присвое-
нием
номера
заявлению
Маршру-
тизация
запроса
Отобра-
жения
заявле-
ния в
статусе
посту-
пившие
из ЦОН в
ИС МИО
Принятие запроса в работу
5
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
30 минут
30 минут
30 минут
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6

2. Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет-
тің (жұмыс
барысының,
ағынының) №
5
6
7
8
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ /ЭҮШ
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекет-
тің
(процестің,
рәсімнің,
операция-
ның) атауы
және оның
сипаттамасы
Сұранымды орындау. Анықтама беру туралы немесе негізделген бас тарту туралы шешім қабылдау
Шығыс құжатын қалыптастыру
ХҚКО АЖ
сұраным
мәртебе-
сін
ауыстыру
туралы
хабарлама
жолдау
«Жұмыста» мәртебесін көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру -өкімдік шешім)
Анықтама немесе негізделген бас тартуды құру
Жүйеде құжатын қалыптастыру
Сұранымды
жолдау
«Жұмыста» мәртебесін көрсету
5
Орындау мерзімдері
10 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-
әрекеттің
нөмірі
6
7
8
9
3. Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет-
тің (жұмыс
барысының,
ағынының) №
9
10
11
12
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ /ЭҮШ
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекет-
тің
(процестің,
рәсімнің,
операция-
ның) атауы
және оның
сипаттамасы
Шығыс құжатын жасау
ЖАО қызметкерінің ЭСҚ шығыс құжатына қол қоюы. ХҚКО АЖ қызмет көрсету мәртебесін ауыстыру туралы хабарлама құру
ХҚКО АЖ
мәртебе-
сін
ауыстыру
туралы
хабарлама
жолдау
Қызмет көрсетуді аяқтау туралы хабарлама көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру -өкімдік шешім)
ЖАО қыз-
меткерімен
электрондық
мемлекеттік
қызмет
нәтижесін
қолма-қол
немесе
тұтынушы
электрондық
поштасына
жіберу
арқылы беру
ЖАО қызметкерінің ЭСҚ қол қойылған шығыс құжаты. ХҚКО АЖ мәртебесін өзгерту туралы хабарлама жолдау
Жолдау
Орындауды аяқтау мәртебесін көрсету және шығыс құжатын беру
5
Орындау мерзімдері
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-
әрекеттің
нөмірі
10
11
12
-
2 кесте. ХҚКО арқылы іс-әрекеттерді сипаттау
1. Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет-
тің (жұмыс
барысының,
ағынының)
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
ХҚКО
ХҚКО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЖАО АЖ
ЖАО
3
Іс-әрекет-
тің
(процес-
тің,
рәсімнің,
операция-
ның) атауы
және оның
сипаттама-
сы
Тұтынушы
өтініші
мен де-
ректері-
нің түп-
нұсқалы-
ғын
тексеру,
ХҚКО АЖ
мәлімет-
терді
енгізу
Жүйеде
ХҚКО қыз-
меткерін
авториза-
циялау
және
электрон-
дық мем-
лекеттік
қызмет
көрсетуге
сұраным
нысанын
толтыру
ХҚКО
АЖ–нен
ЖАО
АЖ-не
сұра-
нымды
жолдау
Өтінішке
нөмір
белгі-
леу,
орындау-
ға
жіберу
Құжаттарды тексеру, өтінішті жұмысқа қабылдау
4
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдасты-
ру-
өкімдік
шешім)
Қызмет
алуға
өтініш
пен құ-
жаттарды
қабылдау
Өтінішке
нөмір бел-
гілеумен
сұранымды
тіркеу
Сұра-
нымды
жолдау
Өтінішті
ХҚКО-нан
ЖАО АЖ - не келіп түскендер мәртебесінде көрсету
Сұранымды жұмысқа қабылдау
5
Орындау мерзімдері
30 минут
30минут
30 минут
30минут
30 минут
6
Келесі іс-
әрекеттің
нөмірі
2
3
4
5
6

2. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наимено-
вание
СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
РШЭП (ШЭП)
ИС ЦОН
ЦОН
3
Наимено-
вание
действия
(процес-
са, про-
цедуры,
операции)
и их
описание
Исполне-
ние
запроса.
Принятие
решения о
выдаче
справки,
либо мо-
тивиро-
ванного
отказа
Формиро-
вание
выходного
документа
Маршру-
тизация
уведом-
ления о
смене
статуса
запроса
в ИС
ЦОН
Отобра-
жение
статуса
«В
работе»
-
4
Форма за-
вершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоря-
дительное
решение)
Формиро-
вание
справки,
либо мо-
тивиро-
ванного
отказа
Формиро-
вание
выходного
документа
в системе
Маршру-
тизация
запроса
Отобра-
жение
статуса
«В
работе»
-
5
Сроки ис-
полнения
Три
рабочих
дня (день
приема и
день
выдачи
докумен-
тов не
входят в
срок
оказания
государ-
ственной
услуги)
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
-
6
Номер
следующе-
го
действия
7
8
9
10
11
3. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наимено-
вание
СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ИС ЦОН
ЦОН
3
Наимено-
вание
действия
(процес-
са, про-
цедуры,
операции)
и их
описание
Создание выходного документа
Подписа-
ние
выходного
документа
ЭЦП со-
трудника
МИО.
Формиро-
вание
уведомле-
ния о
смене
статуса
оказания
услуги в
ИС ЦОН
Маршру-
тизация
уведом-
ления о
смене
статуса
в ИС ЦОН
Отобра-
жение
уведом-
ления о
заверше-
нии
оказания
услуги
Выдача со-
трудником
ЦОН
нарочно
или по-
средством
отправки
на элек-
тронную
почту по-
требителя
результата
электрон-
ной го-
сударст-
венной
услуги
4
Форма за-
вершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоря-
дительное
решение)
Передача
подписан-
ного
выходного
документа
в ЦОН
Передача
уведомле-
ния в ИС
ЦОН о за-
вершении
исполне-
ния
Маршру-
тизация
Отобра-
жение
статуса
заверше-
ния
исполне-
ния
Выдача результата оказания услуги
5
Сроки ис-
полнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 10 минут
6
Номер
следующе-
го
действия
12
13
14
15
-
Таблица 3. Описание действий посредством ПЭП
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наимено-
вание
СФЕ, ИС
ПЭП
РШЭП (ШЭП)
ИС МИО
ИС ЦОН
МИО
3
Наимено-
вание
действия
(процес-
са, про-
цедуры,
операции)
и их
описание
Авториза-
ция по-
требителя
на ПЭП,
заполне-
ние формы
запроса.
проверка
коррект-
ности
введенных
данных
для
получения
электрон-
ной го-
сударст-
венной
услуги
Маршрути-
зация
запроса в
ИС МИО и
уведомле-
ния в ИС
ЦОН (в
случае
коррект-
ности
введенных
данных)
Присвое-
ние
номера
заявле-
нию и
отобра-
жение в
статусе
«Посту-
пившие»
случае
коррект-
ности
введен-
ных
данных)
Отобра-
жение
статуса
«Посту-
пившие с
ПЭП в ИС
ЦОН» (в
случае
коррек-
тности
введен-
ных
данных)
Принятие
заявления
на
исполнение
(в случае
коррект-
ности
введенных
данных)
4
Форма за-
вершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Отображе-
ние уве-
домления
об
успешном
формиро-
вании
запроса
или фор-
мирование
сообщения
об отказе
в за-
прашива-
емой
электрон-
ной го-
сударст-
венной
услуге
Маршрути-
зация
запроса
(в случае
коррект-
ности
введенных
данных)
Отправка
уведом-
ления на
ПЭП (в
случае
коррект-
ности
введен-
ных
данных)
Отобра-
жение
статуса
случае
коррект-
ности
введен-
ных
данных)
Принятие в
работу (в
случае
корректно-
сти
введенных
данных)
5
Сроки ис-
полнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 10 минут
6
Номер
следующе-
го
действия
2
3
4
5
6

2. Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ХҚКО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЖАО АЖ
ХҚКО
3
Іс-әрекеттің
(процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Сұранымды орындау. Анықтама беру туралы немесе негізделген бас тарту туралы шешім қабылдау
Шығыс құжатын құру
ХҚКО АЖ сұраным мәртебесін ауыстыру туралы хабарлама жолдау
Жұмыста статусын көрсету
-
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру -өкімдік шешім)
Анықтама,
немесе
негіздел-
ген бас
тартуды
құру
Жүйеде шығыс құжатын құру
Сұранымды жолдау
Жұмыста
мәртебе-
сін
көрсету
-
5
Орындау мерзімдері
3 жұмыс
күні (құ-
жаттарды
қабылдау
және беру
күндері
мемлекет-
тік
қызмет
көрсету
мерзіміне
енбейді)
1 ми-
нуттан
артық
емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
-
6
Келесі іс-
әрекеттің
нөмірі
7
8
9
10
11
3. Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ХҚКО АЖ
ХҚКО
3
Іс-әрекеттің
(процестің,
рәсімнің,
операцияның)
атауы және
оның
сипаттамасы
Шығыс
құжа-
тын
құру
ЖАО қыз+
меткері-
нің ЭСҚ
шығыс
құжатына
қол қоюы.
ХҚКО АЖ
қызмет
көрсету
мәртебе-
сін
ауыстыру
туралы
хабарлама
жасау
ХҚКО АЖ
мәрте-
бесін
өзгерту
туралы
хабар-
лама
жолдау
Қызмет көрсетуді аяқтау туралы хабарлама көрсету
ХҚКО қыз-
меткерімен
электрондық
мемлекеттік
қызмет
нәтижесін
қолма-қол
немесе
тұтынушы
электрондық
поштасына
жіберу
арқылы
беру
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Қол
қойыл-
ған
шығыс
құжа-
тын
ХҚКО
жіберу
Орындауды аяқтау туралы ХҚКО АЖ хабарлама жіберу
Жолдау
Орындауды аяқтау туралы хабарлама көрсету
Қызмет көрсету нәтижесін беру
5
Орындау мерзімдері
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
10 минуттан артық емес
6
Келесі іс-
әрекеттің
нөмірі
12
13
14
15
-
3 кесте. ЭҮП арқылы іс-әрекетті сипаттау
1. Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет-
тің (жұмыс
барысының,
ағынының) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЭҮП
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЖАО АЖ
ХҚКО АЖ
ЖАО қыз-
меткері
3
Іс-әрекет-
тің
(процес-
тің,
рәсімнің,
операция-
ның) атауы
және оның
сипаттама-
сы
ЭҮП
тұтынушыны
авторизаци
ялау,
сұраным
нысанын
толтыру.
Электрон-
дық мем-
лекеттік
қызмет алу
үшін
енгізілген
мәлімет-
тердің
дұрыстығын
тексеру
ЖАО АЖ
сұраным
және ХҚКО
АЖ
хабарлама
жолдау
(енгізіл-
ген мә-
ліметтер-
дің
дұрыстығы
жағдай-
ында)
Өтінішке
нөмір
белгілеу
және
келіп
түскен-
дер ста-
тусында
көрсету
(енгі-
зілген
мәлімет-
тердің
дұрысты-
ғы
жағдай-
ында)
ЭҮП-нан
ХҚКО
АЖ-не
келіп
түскен-
дер
стату-
сын
көрсету
(енгі-
зілген
мәлі-
меттер-
дің
дұрыс-
тығы
жағдай-
ында)
өтінішті
орындау-
ға
қабылдау
(енгі-
зілген
мәлімет-
тердің
дұрысты-
ғы жағ-
дайында)
4
Аяқтау
нысаны
(деректер,
құжат,
ұйымдасты-
ру-өкімдік
шешім)
Сұранымды
сәтті құру
туралы
хабарлама
көрсету
немесе
сұратылған
электрон-
дық мем-
лекеттік
қызметтен
бас тарту
туралы
хабарлама
жасау
Сұранымды
жолдау
(енгізіл-
ген мәлі-
меттердің
дұрыстығы
жағдай
ында)
ЭҮП ха-
барлама
жолдау
(енгі-
зілген
мәлімет-
тердің
дұрыс-
тығы
жағдай-
ында)
мәрте-
бесін
көрсету
(енгі-
зілген
мәлі-
меттер-
дің
дұрыс-
тығы
жағдай-
ында)
Жұмысқа
қабылдау
(енгі-
зілген
мәлімет-
тердің
дұрысты-
ғы жағ-
дайында)
5
Орындау мерзімдері
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 ми-
нуттан
артық
емес
10 минуттан артық емес
6
Келесі іс-
әрекеттің
нөмірі
2
3
4
5
6

2. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
6
7
8
9
10
2
Наимено-
вание
СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наимено-
вание
действия
(процес-
са, про-
цедуры,
операции)
и их
описание
Исполне-
ние
запроса.
Принятие
решения о
выдаче
справки,
либо мо-
тивиро-
ванного
отказа
Формиро-
вание
выходного
документа
Маршру-
тизация
уведом-
ления о
смене
статуса
«в
работе»
на ПЭП и
ИС ЦОН
Отобра-
жение
статуса
«в
работе»
Отображе-
ние уве-
домления и
статуса
4
Форма за-
вершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоря-
дительное
решение)
Формиро-
вание
справки,
либо мо-
тивиро-
ванного
отказа
Формиро-
вание
выходного
документа
в системе
Маршру-
тизация
Отобра-
жение
статуса
Отображе-
ние
статуса
5
Сроки ис-
полнения
Не более 10 минут
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер
следующе-
го
действия
7
8
9
10
11
3. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
11
12
13
14
15
2
Наимено-
вание
СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
ШЭП (РШЭП)
ПЭП
ИС ЦОН
3
Наимено-
вание
действия
(процес-
са, про-
цедуры,
операции)
и их
описание
Создание выходного документа
Подписа-
ние
выходного
документа
ЭЦП со-
трудника
МИО. Фор-
мирование
уведомле-
ния о
смене
статуса
оказания
услуги на
ПЭП и ИС
ЦОН
Маршру-
тизация
уведом-
ления о
смене
статуса
с
выводом
выходно-
го до-
кумента
на ПЭП и
уведом-
ления о
смене
статуса
в ИС
ЦОН
Отобра-
жение
уведом-
ления о
заверше-
нии
оказания
услуги с
возмож-
ностью
просмот-
ра вы-
ходного
докумен-
та
Отображе-
ние уве-
домления о
завершении
оказания
услуги
4
Форма за-
вершения
(данные,
документ,
организа-
ционно-
распоря-
дительное
решение)
Подписан-
ный
выходной
документ
Отправка
уведомле-
ния с
выходным
докумен-
том на
ПЭП, и
смены
статуса в
ИС ЦОН
Маршру-
тизация
Отобра-
жение
выходно-
го до-
кумента
Отображе-
ние
статуса
исполнения
5
Сроки ис-
полнения
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты.
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер
следующе-
го
действия
12
13
14
15
-
Приложение 2
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок безработным гражданам»
Рисунок 1. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги через ИС МИО
Рисунок 2. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Рисунок 3. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании «частично автоматизированной» электронной государственной услуги посредством портала «электронного правительства»
Таблица. Условные обозначения
Сообщение начальное
Сообщение завершающее
Сообщение промежуточное
Простые события завершающие
Ошибка
События-таймеры
Информационная система
Процесс
Условие
Поток сообщений
Поток управления
Электронный документ, представляемый конечному потребителю
Примечание:

2. Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекет-
тің (жұмыс
барысының,
ағынының) №
6
7
8
9
10
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЭҮП
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекет-
тің (про-
цестің,
рәсімнің,
операция-
ның) атауы
және оның
сипаттамасы
Сұранымды
орындау.
Анықтама
беру
туралы
немесе
негіздел-
ген бас
тарту
туралы
Шешім
қабылдау
Шығыс құжатын құру
ҮЭП мен ХҚКО АЖ «жұмыста» мәртебесін ауыстыру туралы хабарлама жолдау
«Жұмыста»
мәртебе-
сін
көрсету
Хабарла-
ма және
мәртебе-
сін
көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Анықтама
немесе
негіздел-
ген бас
тартуды
құру
Жүйеде шығыс құжатын қалыптастыру
Жолдау
мәртебе-
сін
көрсету
мәртебе-
сін
көрсету
5
Орындау мерзімдері
10 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-
әрекеттің
нөмірі
7
8
9
10
11
3. Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
11
12
13
14
15
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ (ЭҮШ)
ЭҮП
ХҚКО АЖ
3
Іс-әрекет-
тің (про
цестің,
рәсімнің,
операцияның)
атауы және
оның
сипаттамасы
Шығыс құжатын құру
ЖАО
қызмет-
керінің
ЭСҚ
шығыс
құжатына
қол
қоюы.
ЭҮП және
ХҚКО АЖ
қызмет
көрсету
мәртебе-
сін
ауыстыру
туралы
хабарла-
ма құру
ЭҮП
шығыс
құжатын
шығару
мәртебе-
сін
ауыстыру
туралы
хабарла-
ма және
ХҚКО АЖ
мәртебе-
сін
өзгерту
туралы
хабарла-
ма
жолдау
Шығыс
құжатын
көру
мүмкін-
дігімен
қызмет
көрсету-
ді
аяқтау
туралы
хабарла-
ма
көрсету
Қызмет көрсетуді аяқтау туралы хабарлама көрсету
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру -өкімдік шешім)
Қол қойылған шығыс құжаты
ЭҮП
шығыс
құжаты
және
ХҚКО АЖ
мәртебе-
сін
ауысты-
румен
хабарла-
ма
жіберу
Жолдау
Шығыс құжатын көрсету
Орындал-
ған мәр-
тебесін
көрсету
5
Орындау мерзімдері
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-
әрекеттің
нөмірі
12
13
14
15
-
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру» электрондық мемлекеттік
қызмет Регламентіне
2-қосымша
Кесте. Шартты белгілер
Бастапқы хабарлама
Соңғы хабарлама
Аралық хабарлама
Соңғы қарапайым оқиғалар
Қате
Оқиға-таймерлер
Ақпараттық жүйе
Үдеріс
Шарт
Хабарлама ағыны
Басқару ағыны
Соңында тұтынушыға ұсынылатын электрондық құжат
Ескерту:

Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырех категорий позволяют строить диаграммы бизнес-процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе «Примечания».
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок безработным гражданам»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 4
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок безработным гражданам»
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Приложение 5
к Регламенту электронной государственной
услуги «Выдача справок безработным гражданам»
Выходная форма положительного ответа (Выдача справок безработным гражданам) на электронную государственную услугу
Уведомления, предоставляемые потребителю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства», а также передается в систему ИИС ЦОН.
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа.
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылского района
от 5 сентября 2012 года № 256
Регламент электронной государственной услуги
«Оформление документов для материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому»
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ Жамбылского района (далее - МИО), а также через веб-портал «электронного правительства» (далее – ПЭП) по адресу: www.e.gov.kz.

Диаграмманы үлгілік ресімдеу бизнес-процесті модельдеу үшін пайдаланылатын BPMN 1.2 графикалық нотацияларында келтірілген. BPMN-де өңдеу графикалық элементтің көп санды емес диаграммалары арқылы жүзеге асырылады. Бұл тұтынушыларға үдеріс логикасын тез түсінуге көмектеседі. Элементтердің төрт негізгі санатын көрсетеді:
1) басқару ағынының объектілері: оқиға, іс-әрекет және логикалық операторлар;
2) жалғастырушы объектілер: басқару ағыны, хабарлама және ассоциациялар ағыны;
3) рөлдер: пулдер мен жолдар;
4) артефактілер: мәліметтер, топтар және мәтіндік аңдатпалар.
Осы төрт санат элементтері бизнес процестердің диаграммаларын құруға мүмкіндік береді. Модель ерекшелігі айқындығын арттыру үшін спецификация «Ескерту» бөлімінде келтірілуі тиіс басқару ағыны объектілерінің жаңа үлгілері мен артефактілерін құруға мүмкіндік береді.
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру» электрондық мемлекеттік
қызмет Регламентіне
3-қосымша
«Сапа» және «қол жетімділік» электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама үлгісі
____________________________________________________________
(қызмет атауы)
1. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сапасы мен нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
3) қанағаттанамын.
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру» электрондық мемлекеттік
қызмет Регламентіне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке өтініштің экрандық үлгісі
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама
беру» электрондық мемлекеттік
қызмет Регламентіне
5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке оң жауабының шығыс үлгісі
(Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру)
Тұтынушыға ұсынылатын хабарламалар
Хабарлама өтінішті орындау статусының өзгеру шамасына қарай ұсынылады. Хабарлама мәтінімен жазба «Хабарлама» бөлімінде «электрондық үкімет» порталындағы жеке кабинетте көрсетіледі, сондай-ақ ХҚКО БАЖ жіберіледі.
Электрондық мемлекеттік қызметке қарсы жауаптың (бас тарту)
шығыс нысаны
Бас тарту жауабының шығыс нысаны еркін түрде бас тартуды негіздеу мәтінімен хат түрінде ұсынылады.
Жамбыл ауданы әкімдігінің
2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 256
қаулысымен бекітілді
«Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды
материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу»
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызмет «Жамбыл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - ЖАО), сонымен қатар www.e.gov.kz. мекенжайы бойынша «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП) арқылы көрсетіледі.

2. Настоящий Регламент разработан на основании стандарта государственной услуги «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее Стандарт).
3. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. В настоящем Регламенте «Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) веб-портал «электронного правительства» (далее - ПЭП) - информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
2) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года);
3) информационная система (далее - ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
4) ИС МИО – информационная система местных исполнительных органов/информационная система «Региональный шлюз, как подсистема шлюза «электронного правительства» Республики Казахстан, в части автоматизированного рабочего места сотрудника местного исполнительного органа;
5) ИС НУЦ – информационная система Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан;
6) государственный орган (далее - МИО) – государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Жамбылского района», непосредственно предоставляющее электронную государственную услугу;
7) медиа-разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
8) пользователь – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
9) региональный шлюз «электронного правительства» (далее - РШЭП) - обеспечивает информационное взаимодействие между внутренними системами/подсистемами МИО и внешними информационными системами, участвующими в процессе оказания электронных услуг МИО;

2. Электрондық мемлекеттік қызмет «Жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласында мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу» мемлекеттік қызмет көрсету стандарты негізінде әзірленді.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: жартылай автоматтандырылған (медиа-алшақтықтары бар электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету түрі: транзакциялық.
5. Осы «Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу» регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар қолданылады:
1) «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі - ЭҮП) - нормативтік құқықтық база және электрондық мемлекеттік қызметтерді қоса, барлық шоғырланған үкіметтік ақпаратқа өзімен бірегей қол жетімділік терезені білдіретін ақпараттық жүйе;
2) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) – жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН );
3) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) – ақпараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып ақпаратты сақтауға, өңдеуге, іздестіруге, таратуға, тасымалдауға және ұсынуға арналған жүйе;
4) ЖАО АЖ – жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық жүйесі/жергілікті атқарушы орган қызметкерінің автоматтандырылған жұмыс орны бөлігінде, Қазақстан Республикасы «электронды үкімет» шлюзінің кіші жүйесі ретіндегі «Өңірлік шлюз» ақпараттық жүйесі;
5) ҰКО АЖ - Қазақстан Республикасының ұлттық куәландырушы орталығының ақпараттық жүйесі;
6) мемлекеттік орган (бұдан әрі - ЖАО) – электронды мемлекеттік қызметті тікелей ұсынатын «Жамбыл ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
7) медиа-алшақтық – құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету процесінде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуі;
8) тұтынушы - өзіне қажетті электрондық-ақпараттық және олармен қолданатын ресурстарды алу үшін ақпаратты жүйеге жүгінуші субъект;
9) «электрондық үкіметтің» өңірлік шлюзі (бұдан әрі – ЭҮӨШ) – қызмет берушінің электрондық қызметтер көрсету процесіне қатысатын сыртқы ақпараттық жүйелердің және қызмет берушінің жүйелері/кіші жүйелері арасында ақпараттық өзара әрекеттесуін қамтамасыз етуші ақпараттық жүйе;

6) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31.12.2012 года), указанным в запросе и ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ИС МИО;
7) процесс 5 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП сотрудника МИО;
8) процесс 6 – обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
8) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО;
9) процесс 8 – выдача сотрудником МИО нарочно или посредством отправки на электронную почту потребителя результата электронной государственной услуги.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту (рисунок 2):
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года) и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – процесс ввода потребителем ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года) и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения электронной государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных потребителя
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных и прикрепление сканированных документов) с учетом ее структуры и форматных требований, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для подписания;
6) процесс 4 – подписание посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных, прикрепленных сканированных документов) запроса на оказание электронной государственной услуги;

6) 2-шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін, (сұранымда көрсетілген ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН); және ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) ЭСҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ЖАО АЖ тіркеу куәлігінің шақыртылған (жойылған) тізімінде жоқтығын тексеру;
7) 5-үдеріс – ЖАО қызметкерінің ЭСҚ түпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8) 6-үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызметті өңдеу;
9) 7-үдеріс - ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін құру (үйде оқытылатын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭСҚ пайдаланумен құрылады;
10) 8-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін ЖАО қызметкерімен қолма-қол немесе тұтынушы электрондық поштасына жіберу арқылы беру;
7. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы адымдық іс-әрекеттері мен шешімдері осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген (2 сурет):
1) тұтынушы ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) мен пароль көмегімен ЭҮП тіркеуді жүзеге асырады (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-үдеріс - тұтынушымен электрондық мемлекеттік қызмет алу үшін ЭҮП ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) мен парольді (авторизациялау процесі) енгізу процесі;
3) 1-шарт – ЖСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушылар туралы ЭҮП деректер түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-үдеріс – тұтынушы мәліметтерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизация жүргізуде ЭҮП бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5) 3-үдеріс – тұтынушымен осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін экранға сұрау салу нысанын шығаруы және оның құрылымы мен үлгілік талаптарын ескеріп, нысанды толтыру (мәліметтерді енгізу және сканерленген құжаттарды бекіту), сондай-ақ қол қою үшін тұтынушымен ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдау;
6) 4-үдеріс – электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге сұранымның толтырылған нысанына тұтынушының ЭСҚ арқылы қол қою (мәліметтерді енгізу, сканерленген құжаттарды бекіту);

7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), указанным в запросе и ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП), срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств ПЭП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – направление подписанного ЭЦП потребителя электронного документа (запроса потребителя) через ШЭП/РШЭП в ИС МИО и обработка электронной государственной услуги сотрудником МИО;
10) процесс 7 – формирование сотрудником МИО результата оказания электронной государственной услуги (уведомление об оформлении документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги). Электронный документ формируется с использованием ЭЦП сотрудника МИО и передается в личный кабинет на ПЭП.
8. В приложениях 45 к настоящему Регламенту представлены экранные формы заполнения запроса и форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемые потребителю в случае получения электронной государственной услуги посредством ПЭП.
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на портале «электронного правительства» в разделе «История получения услуг», а также при обращении в уполномоченный орган.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра ПЭП: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе
оказания электронной государственной услуги
11. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) сотрудник МИО.
12. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
13. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
14. Формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги, в том числе с указанием правил форматно-логического контроля, включая формы уведомлений, писем и напоминаний указаны в приложениях 45 к настоящему Регламенту.

7) 2-шарт – сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестілігін, (сұранымда көрсетілген ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) және ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН) ЭСҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және ЭҮП тіркеу куәлігінің шақыртылған (жойылған) тізімінде жоқтығын тексеру;
8) 5-үдеріс - тұтынушының ЭСҚ түпнұсқалығы расталмауына байланысты сұратылған электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 6-үдеріс – тұтынушы ЭСҚ қол қойылған электрондық құжатты (тұтынушы сұрауын) ЭҮШ /ЭҮӨШ арқылы ЖАО АЖ жолдау және электрондық мемлекеттік қызметті ЖАО қызметкерімен өңдеу;
10) 7-үдеріс – ЖАО қызметкерімен электрондық мемлекеттік қызмет нәтижесін құру (үйде оқытылатын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап). Электрондық құжат ЖАО қызметкерінің ЭСҚ пайдаланумен құрылады және ЭҮП жеке кабинетке жіберіледі.
8. Осы Регламенттің 45-қосымшаларында ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет алған жағдайда тұтынушыға ұсынылатын электрондық мемлекеттік қызметке толтырылған сұраным және өтініш нысанының экрандық нысаны келтірілген.
9. Алушымен электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұранымның орындалу мәртебесін тексеру әдісі: «электрондық үкімет» порталы «Қызмет алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ уәкілетті органға өтініш білдіргенде.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету туралы қажетті ақпарат пен консультацияны ЭҮП саll-орталығының телефоны: (1414) бойынша алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі
өзара әрекеттесу тәртібін сипаттау
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі - ҚФЕ):
1) ЖАО қызметкері.
12. Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімдер) орындалу мерзімін көрсетумен әрбір ҚФБ әкімшілік іс-әрекетінің (рәсімдер) өзара әрекеттесуі және бірізділігін сипаттаудың мәтіндік кестесі осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
13. Мемлекеттік қызмет және ҚФБ көрсету үдерісінде әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды бірізділігінің арасындағы өзара байланысын бейнелейтін диаграммалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
14. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ұсынылуына сәйкес осы Регламенттің 45-қосымшаларында көрсетілген бланк үлгілері, шаблондары, соның ішінде форматты-қисынды бақылау ережесін көрсетумен, хабарлама хат үлгілерін, хаттарды және ескертулерді қоса көрсетілу керек.

15. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 3 к настоящему Регламенту.
16. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость;
4) предоставление исчерпывающей и полной информации;
5) защита и конфиденциальность документов физических и юридических лиц.
17. Технические условия оказания электронной государственной услуги: выход в Интернет, наличие ИИН (при его наличии, либо его заменяющий РНН и СИК со сроком действия до 31 декабря 2012 года), авторизация ПЭП, наличие ЭЦП пользователя.
Приложение 1
к Регламенту электронной государственной
услуги «Оформление документов для
материального обеспечения детей-инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся на дому»
Таблица 1. Описание действий посредством МИО
1. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
РШЭП (ШЭП)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка подлинности заявления и документов потребителя, ввод данных в ИС МИО
Авторизация сотрудника МИО в системе и заполнение формы запроса на оказания электронной государственной услуги
Маршрути-
зация
запросов в
ИС ЦГО для
получения
данных о
потребите-
ле
4
Форма
завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядитель-
ное решение)
Прием заявления и документов на получения услуги
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Маршрути-
зация
запроса
5
Сроки исполнения
Не более 15 минут
Не более 1 минуты
Не более 1 минуты
6
Номер следующего действия
2
3
4
2. Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
4
5
6
2
Наименование СФЕ, ИС
МИО
ИС МИО
РШЭП (ШЭП)
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Исполнение
запроса.
Принятие
решения об
оформлении
документов для
материального
обеспечения
детей-инвали-
дов,
обучающихся и
воспитывающихся
на дому, либо
мотивированного
отказа
Формирование выходного документа
-
4
Форма
завершения
(данные,
документ, ор-
ганизационно-
распорядитель-
ное решение)
Формирование
уведомления об
оформлении
документов для
материального
обеспечения
детей-инвали-
дов,
обучающихся и
воспитывающихся
на дому, либо
мотивированного
отказа
Формирование выходного документа в системе
-
5
Сроки исполнения
В течении 10 рабочих дней
Не более 1 минуты
-
6
Номер следующего действия
5
6
7

15. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 3-қосымшасына сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
16. Тұтынушымен электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) адамдардың конституциялық құқықтары мен бостандығын сақтау;
2) қызметтік міндетін орындауда заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) толық және нақты ақпарат ұсыну;
5) жеке және заңды тұлғалар құжаттарының қорғалуы және құпиялығы.
17. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық шарттары: Интернетке шығу, ЖСН (бар болған жағдайда немесе 2012 жылғы 31 желтоқсанға дейінгі мерзімімен оны алмастыратын СТН және ЖСН) болуы, ЭҮП авторизациялау, пайдаланушының ЭСҚ болуы.
«Үйде оқитын және тәрбиеленетін
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу»
электрондық мемлекеттік қызмет Регламентіне
1-қосымша
1 кесте. ЖАО арқылы іс-әрекеттерді сипаттау
1. Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ /ЭҮШ
3
Іс-әрекеттің
(процестің,
рәсімнің,
операцияның)
атауы және оның
сипаттамасы
Тұтынушы өтініші мен құжаттарының түпнұсқалығын тексеру, ЖАО АЖ мәліметтерді енгізу
Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге ЖАО қызметкеріне авторизация жүргізу және сұраным нысанын толтыру
Тұтынушы туралы мәліметтер алу үшін ОМО АЖ сұранымдар жолдау
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру -өкімдік шешім)
Қызмет алуға өтініш пен құжаттар қабылдау
Өтінішке нөмір белгілеумен сұрауды тіркеу
Сұраным жолдау
5
Орындау мерзімдері
15 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-
әрекеттің
нөмірі
2
3
4
2. Негізгі процестің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыс барысының, ағынының) №
4
5
6
2
ҚФБ, АЖ атауы
ЖАО
ЖАО АЖ
ЭҮӨШ/ЭҮШ
3
Іс-әрекеттің
(процестің,
рәсімнің,
операцияның)
атауы және оның
сипаттамасы
Сұранымды орындау. Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу туралы немесе негізделген бас тарту туралы шешім қабылдау
Шығыс құжатын құру
-
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру -өкімдік шешім)
Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу немесе негізделген бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Жүйеде
шығыс
құжатын
қалыптасты-
ру
-
5
Орындау мерзімдері
10 күнтізбелік күні ішінде
1 минуттан артық емес
6
Келесі іс-
әрекеттің
нөмірі
6
7
8

Типовое оформление диаграммы приведено в графической нотации BPMN 1.2, используемой для моделирования бизнес-процессов. Моделирование в BPMN осуществляется посредством диаграмм с небольшим числом графических элементов. Это помогает потребителям быстро понимать логику процесса. Выделяют четыре основные категории элементов:
1) объекты потока управления: события, действия и логические операторы;
2) соединяющие объекты: поток управления, поток сообщений и ассоциации;
3) роли: пулы и дорожки;
4) артефакты: данные, группы и текстовые аннотации.
Элементы этих четырех категорий позволяют строить диаграммы бизнес-процессов. Для повышения выразительности модели спецификация разрешает создавать новые типы объектов потока управления и артефактов, которые должны быть приведены в разделе «Примечания».
Приложение 3
к Регламенту электронной государственной
услуги «Оформление документов для
материального обеспечения детей-инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся на дому»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: «качество» и «доступность»
____________________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 4
к Регламенту электронной государственной
услуги «Оформление документов для
материального обеспечения детей-инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся на дому»
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
К заявлению прилагаются документы:
1. Электронная копия свидетельства о рождении ребенка;
2. Электронная копия книги регистрации граждан либо справки адресного бюро, либо справки Акима сельского округа (сведения о прописке);
3. Электронная копия заключения психолого-педагогической консультации;
4. Электронная копия справки об инвалидности;
5. Электронная копия документа о наличии счета в банке.
Приложение 5
к Регламенту электронной государственной
услуги «Оформление документов для
материального обеспечения детей-инвалидов,
обучающихся и воспитывающихся на дому»
Выходная форма положительного ответа (документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому) на электронную государственную услугу
Уведомления, предоставляемые потребителю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления, либо в случае продления срока оказания услуги. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе «Уведомления» в личном кабинете на портале «электронного правительства».
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа при формировании заключения комиссии.
Утвержден
постановлением акимата
Жамбылского района

Диаграмманы үлгілік ресімдеу бизнес-процесті өңдеу үшін пайдаланылатын BPMN 1.2 графикалық нотацияларында келтірілген. BPMN-де өңдеу графикалық элементтің көп санды емес диаграммалары арқылы жүзеге асырылады. Бұл тұтынушыларға үдеріс логикасын тез түсінуге көмектеседі. Элементтердің төрт негізгі санатын көрсетеді:
1) басқару ағынының объектілері: оқиға, іс-әрекет және логикалық операторлар;
2) жалғастырушы объектілер: басқару ағыны, хабарлама және ассоциациялар ағыны;
3) рөлдер: пулдер мен жолдар;
4) артефактілер: мәліметтер, топтар және мәтіндік аңдатпалар.
Осы төрт санат элементтері бизнес процестердің диаграммаларын құруға мүмкіндік береді. Модель ерекшелігі айқындығын арттыру үшін спецификация «Ескерту» бөлімінде келтірілуі тиіс басқару ағыны объектілерінің жаңа үлгілері мен артефактілерін құруға мүмкіндік береді.
«Үйде оқитын және тәрбиеленетін
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу»
электрондық мемлекеттік қызмет Регламентіне
3-қосымша
«Сапа» және «қол жетімділік» электрондық мемлекеттік қызмет көрсеткіштерін анықтау үшін сауалнама үлгісі
____________________________________________________________
(қызмет атауы)
1. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сапасы мен нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Сіз электрондық мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпарат сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанбаймын;
2) жартылай қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
«Үйде оқитын және тәрбиеленетін
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу»
электрондық мемлекеттік қызмет Регламентіне
4-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке өтініштің экрандық үлгісі
Өтінішке қоса берілетін құжаттар:
1. Баланың туу туралы куәлігінің электрондық көшірмесі;
2. Азаматтарды тіркеу кітабының электрондық көшірмесі немесе мекенжай бюродан анықтама немесе селолық округ әкімінен анықтама (тіркелімі туралы мәлімет);
3. Психологиялық-педагогикалық консультация қорытындысының электрондық көшірмесі;
4. Мүгедектігі туралы анықтаманың электрондық көшірмесі;
5. Банкте есеп шоты болуы туралы құжаттың электрондық көшірмесі.
«Үйде оқитын және тәрбиеленетін
мүгедек балаларды материалдық
қамтамасыз ету үшін құжаттар ресімдеу»
электрондық мемлекеттік қызмет Регламентіне
5-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке оң жауабының шығыс үлгісі
(үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттар)
Тұтынушыға ұсынылатын хабарламалар
Хабарламалар өтінішті орындау мәртебесінің өзгеруіне қарай немесе қызмет көрсету мерзімін ұзарту жағдайында ұсынылады. Хабарлама мәтінімен еркін жол «Электрондық үкімет» порталындағы жеке кабинетте «Хабарлама» бөлімінде көрсетіледі.
Электрондық мемлекеттік қызметке теріс жауаптың (бас тарту) шығыс үлгісі
Теріс жауаптың шығыс үлгісі комиссия қорытындысын құруда бас тартуды негіздеу мәтінімен хат түрінде еркін нысанда ұсынылады.
Жамбыл ауданы әкімдігінің

от 5 сентября 2012 года № 256
Регламент электронной государственной услуги
«Регистрация детей дошкольного возраста (до 7 лет) для направления в детские дошкольные организации Республики Казахстан»
Сноска. Регламент утратил силу - постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 26.11.2012 г. N 330

2012 жылғы 5 қыркүйектегі № 256
қаулысымен бекітілді
«Қазақстан Республикасының мектепке дейінгі балалар ұйымдарына жолдама беру үшін мектеп жасына дейінгі (7 жасқа дейінгі) балаларды тіркеу» электрондық мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
Ескерту. Регламенттің күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық әкімдігінің 26.11.2012 N 330 қаулысымен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)