Об оказании социальной помощи
Постановление Курмангазинского районного акимата Атырауской области от 19 июня 2012 года № 227. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 13 июля 2012 года № 4-8-230. Утратило силу - постановлением Курмангазинского районного акимата Атырауской области от 21 февраля 2013 года № 106
Сноска. Утратило силу - постановлением Курмангазинского районного акимата Атырауской области от 21.02.2013 № 105.Руководствуясь подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" и решением районного маслихата от 8 мая 2012 года № 40-V "Об определении отдельных категорий нуждающихся граждан района" акимат района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Оказать единовременную социальную помощь следующим категориям граждан в размере пяти месячных расчетных показателей:
1) одиноким инвалидам;
2) студентам - круглым сиротам, обучающимся на платной основе на дневной форме обучения в высших и средне-специальных учебных заведениях;
3) круглым сиротам, не достигшим совершенолетия;
4) детям – инвалидам до 18 лет из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума;
5) пенсионерам, получающим минимальный размер пенсии из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума;
6) безработным гражданам из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума, состоящим на учете в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Курмангазинского района";
7) лицам из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума, осуществляющие погребение базработных, состоявших на момент смерти на учете в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Курмангазинского района";
8) лицам из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума, попавшим в экстримальные, непредвиденные ситуации (пожар, длительная болезнь более одного месяца);
9) студентам из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума, обучающимся на платной основе на дневной форме обучения;

Әлеуметтік көмек көрсету туралы
Атырау облысы Құрманғазы ауданы әкімдігінің 2012 жылғы 19 маусымдағы № 227 қаулысы. Атырау облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 13 шілдеде № 4-8-230 тіркелді. Күші жойылды - Құрманғазы ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 21 ақпандағы № 105 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Құрманғазы ауданы әкімдігінің 2013.02.21 № 105 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабының 1 тармағының 14) тармақшасын басшылыққа алып, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысына және аудандық мәслихатының 2012 жылғы 8 мамырдағы № 40-V "Ауданның мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарын айқындау туралы" шешіміне сәйкес аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Келесі санаттағы азаматтарға бес айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде біржолғы әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) жалғыз басты мүгедектерге;
2) жоғарғы және арнаулы оқу орындарының күндізгі бөлімдерінде ақылы түрде оқитын тұл жетім студенттеріне;
3) кәмелет жасқа толмаған тұл жетімдерге;
4) отбасының орта есеппен жан басына шаққандағы белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын аз қамтылған отбасылардағы 18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға;
5) отбасының орта есеппен жан басына шаққандағы белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын аз қамтылған отбасылардағы ең аз мөлшерде зейнетақы алатын зейнеткерлерге;
6) отбасының орта есеппен жан басына шаққандағы белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын аз қамтылған отбасылардағы "Құрманғазы ауданы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің есебінде тұрған жұмыссыз азаматтарға;
7) отбасының орта есеппен жан басына шаққандағы белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын аз қамтылған отбасылардағы "Құрманғазы ауданы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің сол кезде есебінде тұрған жұмыссыздар қайтыс болған жағдайда оларды жерлейтін тұлғаларға;
8) отбасының орта есеппен жан басына шаққандағы белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын аз қамтылған отбасылардан қысылтаяң, төтенше жағдайларға тап болған (өрт, бір айдан ұзаққа созылған ауру) тұлғаларға;
9) отбасының орта есеппен жан басына шаққандағы белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын аз қамтылған отбасылардың күндізгі бөлімдерінде ақылы түрде оқитын студенттерге;

10) лицам из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума, имеющим детей до 1 года на искуственном вскармливании;
11) лицам из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает установленной величины прожиточного минимума, направленным управлением здравоохранения Атырауской области на обследование, лечение.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Муфтах А.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции, вводится в действия по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района                                Такешев А.

10) отбасының орта есеппен жан басына шаққандағы белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын аз қамтылған отбасылардан 1 жасқа дейінгі жасанды тамақтандырылатын балалары бар тұлғаларға;
11) отбасының орта есеппен жан басына шаққандағы белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасынан аспайтын аз қамтылған отбасылардан Атырау облыстық денсаулық сақтау басқармасымен емделуге, тексерілуге жіберілген тұлғаларға.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің орынбасары А. Мұфтахқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне еніп, алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң колданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі                                А. Такешев