Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере архитектуры и градостроительства
Постановление областного акимата Южно-Казахстанской области № 388 от 24 декабря 2012 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 29 декабря 2012 года N 2190. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 27 июня 2013 года № 157
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 27.06.2013 № 157.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги «Выдача разрешения на размещение наружной (визуальной)рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения, а также в населенных пунктах» согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан» согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги «Выдача архитектурно-планировочного задания» согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) регламент государственной услуги «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности» согласно приложению 4 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нажметдинулы Б.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Аким области                               А. Мырзахметов
Приложение 1
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 24 декабря 2012 года № 388
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения, а также в населенных пунктах»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения, а также в населенных пунктах» (далее - Регламент) используются следующие понятия:

Сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 388 Қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 желтоқсанда № 2190 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 27 маусымдағы № 157 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 27.06.2013 № 157 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес «Облыстық және аудандық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы, сондай-ақ елді мекендердегі автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсат беру» мемлекеттік қызметінің регламенті;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес «Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызметінің регламенті;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызметінің регламенті;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес «Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік қызметінің регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Б.Нажметдинұлына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                А.Мырзахметов
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы «24» желтоқсандағы
№ 388 қаулысына 1-қосымша
«Облыстық және аудандық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы, сондай-ақ елді мекендердегі автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсат беру»
мемлекеттік қызметінің регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Облыстық және аудандық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы, сондай-ақ елді мекендердегі автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсат беру» мемлекеттік қызметінің регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:

1) получатель - физическое и юридическое лицо;
2) структурное подразделение МИО – структурные подразделения местных исполнительных органов, осуществляющих функции в сфере архитектуры и градостроительства, автомобильных дорог;
3) ЦОН-центры обслуживания населения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» Регламент государственной услуги - нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности государственных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается структурными подразделениями МИО, а также через ЦОН.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 2) пункта 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года «Об автомобильных дорогах», подпункта 1-1) пункта 2 статьи 11 Закона Республики Казахстан от 19 декабря 2003 года «О рекламе», пункта 5 Правил размещения наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 1998 года № 845 «О совершенствовании правового обеспечения дорожного хозяйства», постановления Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2008 года № 121 «Об утверждении Правил размещения объектов наружной (визуальной) рекламы в населенных пунктах» и постановления Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2012 года № 1315 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и местных исполнительных органов в сфере автомобильных дорог и внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 1998 года № 845 "О совершенствовании правового обеспечения дорожного хозяйства" и от 20 июля 2010 года № 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (далее - Стандарт).

1) алушы - жеке және заңды тұлғалар;
2) ЖАО құрылымдық бөлімшесі – сәулет және қала құрылысы, саласындағы қызметтерді жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдардың құрылымдық бөлімшелері;
3) ХҚКО-халыққа қызмет көрсету орталықтары.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабының 3-тармағының 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметінің регламенті - мемлекеттік қызмет стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгілейтін және мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік қызмет көрсетуінің тәртібін айқындайтын нормативтік құқықтық акт.
Мемлекеттік қызметінің регламенті мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың әрекетінің (өзара әрекетінің) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет ЖАО құрылымдық бөлімшелері, сондай-ақ ХҚКО арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Автомобиль жолдары туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының 10-бабының 1-тармағының 2) тармақшасы, «Жарнама туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 19 желтоқсандағы Заңының 11-бабының 2-тармағының 1-1) тармақшасы, «Жол шаруашылығын құқықтық қамтамасыз етуді жетілдіру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1998 жылғы 5 қыркүйектегі № 845 қаулысымен бекітілген жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыру тәртібінің 5-тармағы және «Елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін орналастыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 7 ақпандағы № 121 қаулысы және «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі мен жергілікті атқарушы органдардың автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жол шаруашылығын құқықтық қамтамасыз етуді жетілдіру туралы 1998 жылғы 5 қыркүйектегі № 845 және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 16 қазандағы № 1315 қаулысы (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.

6. Результат оказываемой государственной услуги определен пунктом 5 Стандарта.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в структурных подразделениях МИО или в ЦОН-е, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 Стандарта. График работы согласно пункту 9 Стандарта.
8. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 Стандарта.
9. Основание для отказа в предоставлении государственной услуги предусмотрен пунктом 16 Стандарта.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в ЦОН;
2) инспектор ЦОН-а проводит регистрацию заявления и передает инспектору накопительного отдела ЦОН, инспектор накопительного отдела ЦОН передает документы в структурное подразделение МИО.
Факт отправки пакета документов из ЦОН в структурное подразделение МИО фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии структурного подразделение МИО фиксирует в ИС ЦОН-а, в случае отсутствия в структурном подразделении МИО собственной информационной системы, проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю;
4) после рассмотрения руководитель структурного подразделение МИО определяет ответственного исполнителя;
5) ответственный исполнитель структурного подразделение МИО осуществляет рассмотрение представленного заявления из ЦОН-а, подготавливает мотивированный отказ или оформляет уведомление, затем направляет на подписание руководителю структурного подразделение МИО;
6) руководитель структурного подразделение МИО подписывает разрешения или мотивированный отказ и направляет в канцелярию структурного подразделение МИО;
7) сотрудник канцелярии структурного подразделение МИО направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН, фиксирует в ИС ЦОН-а, в случае отсутствия в структурном подразделении МИО собственной информационной системы;
8) при приеме готового результата государственной услуги от структурного подразделение МИО ЦОН-ом фиксируются поступившие документы при помощи сканера штрихкода.
ЦОН выдает получателю разрешения либо мотивированный отказ.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в ЦОН-е и структурном подразделении МИО, составляет один сотрудник.

6. Көрсетілген мемлекеттік қызметінің нәтижесі Стандарттың 5-тармағымен айқындалған.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша, мемлекеттік қызметті көрсетудің барысы туралы ақпаратты Стандарттың 1 және  2-қосымшаларында мекенжайлары көрсетілген ЖАО құрылымдық бөлімшелерінен немесе ХҚО-нан алуға болады. Жұмыс кестесі Стандарттың 9-тармағына сәйкес.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында қарастырылған.
9. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту үшін негіздеме Стандарттың 16-тармағында қарастырылған.
10. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті алған сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін тапсырған сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) алушы ХҚКО-на өтініш тапсырады;
2) ХҚКО-ң инспекторы өтініштің тіркелуін жүргізіп ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторына жолдайды, ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды ЖАО құрылымдық бөлімшесіне жолдайды;
ХҚКО-нан ЖАО құрылымдық бөлімшесіне жолданған құжаттар пакетінің жөнелтілуі, мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі құжаттар қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін штрих кодты сканердің көмегімен белгіленеді;
3) ЖАО құрылымдық бөлімшесінің кеңсе қызметкері ХҚКО АЖ-де, егер ЖАО құрылымдық бөлімшесінің өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда құжаттардың тіркелуін жүргізіп, басшының қарауына жолдайды;
4) ЖАО құрылымдық бөлімшесінің басшысы құжаттарды қарап, жауапты орындаушыны анықтайды;
5) ЖАО құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы ХҚКО-нан ұсынылған өтінішті қарап, дәлелді бас тартуды дайындайды немесе хабарламаны ресімдейді содан соң ЖАО құрылымдық бөлімшесінің басшысына қол қоюға жолдайды;
6) ЖАО құрылымдық бөлімшесінің басшысы рұқсатқа немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және, ЖАО құрылымдық бөлімшесінің кеңсесіне жолдайды;
7) ЖАО құрылымдық бөлмшесінің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін ХҚКО-на жолдап, ХҚКО АЖ-де, егер ЖАО құрылымдық бөлімшесінің өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда құжаттарды тіркейді;
8) ХҚКО мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін ЖАО құрылымдық бөлімшесінен алғанда, келіп түскен құжаттарға штрихкодты сканердің көмегімен белгі соғады.
ХҚКО алушыға рұқсатты немесе дәлелді бас тартуды тапсырады.
11. ХКҚО және ЖАО құрылымдық бөлімшесі мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттардың қабылдауын жүзеге асыратын тұлғалар санының ең төмен саны бір қызметкерді құрайды.

4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
12. Прием документов в ЦОН-е осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОН-а по адресам согласно приложению 2 Стандарта.
После сдачи документов в ЦОН получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов, с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОН-а, либо сотрудника структурного подразделение МИО, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
13. Для получения государственной услуги получатель предоставляет в ЦОН документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор ЦОН-а;
2) инспектор накопительного отдела ЦОН-а;
3) канцелярия структурного подразделение МИО;
4) руководство структурного подразделение МИО;
5) ответственный исполнитель структурного подразделение МИО.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель структурного подразделение МИО и руководитель ЦОН-а (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на размещение
наружной (визуальной) рекламы в
полосе отвода автомобильных дорог
общего пользования областного и
районного значения, а также
в населенных пунктах»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
ЦОН-а
Инспектор
накопительного
отдела
Инспектор
накопительного
отдела
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале и
собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов в структурное подразделение МИО
Сроки исполнения
30 минут
2 раза в день
Не менее
двух раз в
день
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии структурного подразделение МИО
Руководитель структурного подразделение МИО
Ответственный
исполнитель структурного подразделение МИО
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного исполнителя
Осуществление проверки полноты
документов,
подготовка мотивированного отказа или оформление разрешения
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
ответственному исполнителю
Передача
документов
Сроки исполнения
10 минут
10 минут
5 рабочих дней
№ действия (хода,
потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководитель структурного подразделение МИО
Ответственный
исполнитель структурного подразделение МИО
Инспектор ЦОН-а
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с
корреспонденцией
Регистрация в журнале, передача разрешения или мотивированного отказа в ЦОН
Выдача разрешения или мотивированного отказа
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание документа
Передача решения либо мотивированного отказа в ЦОН
Расписка о выдаче разрешения или мотивированного отказа получателю
Сроки исполнения
30 минут
В течение рабочего дня
В течение рабочего дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1
СФЕ
Инспектор
ЦОН-а
Группа 2
СФЕ
сотрудник канцелярии
структурного подразделение МИО
Группа 3
СФЕ
Руководитель структурного подразделение МИО
Действие № 1
Прием
документов,
выдача расписки,
регистрация
заявления, направление
документов в
структурное подразделение МИО
Действие №2
Прием заявления
из ЦОН, регистрация, направление
заявления руководителю
Действие № 3
Определение
ответственного исполнителя для исполнения, наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявления,
подготовка разрешения
Действие № 5
Подписание разрешения
Действие № 6
фиксирует в ИС ЦОН
Действие № 7
Передача
в ЦОН
Действие № 8
Выдача получателю в ЦОН
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1
СФЕ
Инспектор
ЦОН-а
Группа 2
СФЕ
Ответственный исполнитель
структурного подразделение МИО
Группа 3
СФЕ
Руководитель структурного подразделение МИО
Действие № 1
Прием
документов,
выдача расписки,
регистрация
заявления, направление
документов в
структурное подразделение МИО
Действие № 2
Прием документов,
регистрация,
направление
заявления
руководителю
Действие № 3
Определение
ответственного исполнителя для исполнения, наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявления. Подготовка
мотивированного отказа
Действие № 5
Подписание мотивированного отказа
Действие № 6
Передача мотивированного отказа в
ЦОН
Действие № 7
Выдача мотивированного отказа получателю в ЦОН
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на размещение
наружной (визуальной) рекламы в
полосе отвода автомобильных дорог
общего пользования областного и
районного значения, а также
в населенных пунктах»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Приложение 2
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 24 декабря 2012 года № 388
Регламент государственной услуги
«Выдача справки по определению адреса объектов
недвижимости на территории Республики Казахстан»

4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінінің сипаттамасы
12. ХҚКО-да құжаттардың қабылдануы Стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша «терезелердің» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылған «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, сондай-ақ ХҚКО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
ХҚКО-на құжаттарды өткізген соң алушыға тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі, онда:
өтінімнің нөмірі мен қабылданған күні;
сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру мерзімі, уақыты және орны;
ХҚКО-ң немесе мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінішті қабылдаған жауапты ХҚКО инспекторының немесе ЖАО құрылымдық бөлімшесінің қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты көрсетіледі.
13. Алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ХҚКО-на Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) ХҚКО-ң инспекторы;
2) ХҚКО жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
3) ЖАО құрылымдық бөлімшесінің кеңсесі;
4) ЖАО құрылымдық бөлімшесінің басшылығы;
5) ЖАО құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы.
15. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімі көрсетілген әр ҚФБ реттілігі және әкімшілік өзара әрекеттер (рәсімдердің) сипаттамасының мәтіндік кестесі осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы әкімшілік әрекеттер мен ҚФБ логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көресететін лауазымды
тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызметті көрсетуге ЖАО құрылымдық бөлімшесінің басшысы және ХҚО басшысы (бұдан әрі - лауазымды тұлғалар) жауапты болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтің Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімдерде жүзеге асырылуына жауапты болады.
«Облыстық және аудандық маңызы бар жалпы
пайдаланымдағы, сондай-ақ елді мекендердегі
автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы
(көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсат беру»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) өзара әрекеті
және реттілік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
Әрекет жұмыстар барысының, ағынның №
1
2
3
ҚФБ атауы
ХҚКО инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттарды жинау
Тізілімді жасап, құжаттарды жолдайды
Аяқтау нысаны (деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Журналға тіркеу және қол хат беру
Жинақтау бөліміне құжаттарды жинау
ЖАО-ң құрылымдық бөлімшесіне құжаттарды жіберу
Орындау мерзімдері
30 минут
Күніне 2 рет
Күніне екі реттен кем емес
Негізгі үдерістің жұмыстар барысының, ағынның әрекеті
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынның) реттік №
4
5
6
ҚФБ атауы
ЖАО құрылымдық бөлімшесінің кеңсе қызметкері
ЖАО құрылымдық бөлімшесінің басшысы
ЖАО құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің,
операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау тіркеу
Хат хабарламамен танысып, жауапты орындаушысын тағайындау
Құжаттардың толықтығын тексеріп, дәлелді бас тартуды дайындау немесе рұқсат беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Құжаттарды басшының алдына бұрыштама қоюға жолдау
Бұрыштама қойып, жауапты орындаушысына жолдау
Құжаттарды тапсыру
Орындау мерзімдері
10 минут
10 минут
5 жұмыс күні
Әрекеттің (жұмыстар барысының, ағынның) №
7
8
9
ҚФБ атауы
ЖАО құрылымдық бөлімшесінің басшысы
ЖАО құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
ХҚКО-ң инспекторы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Хат-хабарламамен танысу
Журналға тіркеу, ХҚКО-на рұқсатты немесе дәлелді бас тартуды тапсыру.
Дәлелді бас тартуды немесе рұқсат беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Құжаттарға қол қою
ХҚКО-на рұқсатты немесе дәлелді бас тартуды тапсыру.
Алушыға рұқсат бергені немесе дәлелді бас тартуы туралы қолхат беру
Орындау мерзімдері
30 минут
Жұмыс күн ішінде
Жұмыс күн ішінде
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
КФБ 1-топ
ХҚКО инспекторы
КФБ 2-топ
ЖАО-ң құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
КФБ 3-топ
ЖАО-ң құрылымдық бөлімшесінің басшысы
№ 1-әрекет Құжат қабылдау, қолхат беру, арызды тіркеу, МАО құрылымдық бөлімшесіне жіберу
№ 2-әрекет Арызды ХҚКО немесе тұтынушыдан қабылдау, тіркеу, арызды басшысына жіберу
№ 3-әрекет Жауапты орындаушыны тағайындап, бұрыштама қою
№ 4-әрекет Арызды қарау, рұқсатты дайындау
№ 5-әрекет Рұқсатқа қол қою
№ 6-әрекет ХҚКО АЖ-де тіркейді
№ 7-әрекет ХҚКО беру
№ 8-әрекет Рұқсатты ХҚКО тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
КФБ 1-топ
ХҚКО инспекторы
КФБ 2-топ
ЖАО құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы
КФБ 3-топ
ЖАО құрылымдық бөлімшесінің басшысы
№ 1-әрекет
Құжат қабылдау, қолхат беру, арызды тіркеу, МАО құрылымдық бөлімшесіне құжаттарды жіберу
№ 2-әрекет
Арызды ХҚКО немесе тұтынушыдан қабылдау, тіркеу, басшысына жолдау
№ 3-әрекет
Орындау үшін, жауапты орындаушысын тағайындап, бұрыштама қою
№ 4-әрекет
Арызды қарау. Дәлелді бас тартуды дайындау
№ 5-әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 6-әрекет
Дәлелді бас тартуды ХҚКО беру
№ 7-әрекет
Дәлелді бас тартуды ХҚКО тұтынушыға беру
«Облыстық және аудандық маңызы бар жалпы
пайдаланымдағы, сондай-ақ елді мекендердегі
автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы
(көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсат беру»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы «24» желтоқсандағы
№ 388 қаулысына 2-қосымша
«Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру»
мемлекеттік қызметінің регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - физические и юридические лица;
2) структурное подразделение МИО – структурные подразделения местных исполнительных органов, осуществляющих функции в сфере архитектуры и градостроительства городов областного значения, районов;
3) ЦОН-Центры обслуживания населения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» Регламент государственной услуги - нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности государственных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается структурными подразделениями МИО через ЦОН.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 21-2 пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» в рамках ведения и наполнения информационной системы «Адресный регистр» и постановления Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128 «Об утверждении стандартов государственных услуг "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан""Выдача архитектурно-планировочного задания""Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность""Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков" и внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 "Об утверждении стандартов государственных услуг" и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745" и от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызметінің регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) Мемлекеттік қызметті алушы - жеке және заңды тұлғалар;
2) ЖАО құрылымдық бөлімшелері – аудан, облыстық маңызы бар қалалардың сәулет және қала құрылысы саласындағы қызметтерді жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдардың құрылымдық бөлімшелері;
3) ХҚКО-халыққа қызмет көрсету орталықтары.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабының 3-тармағының 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызметтің регламенті - мемлекеттік қызмет стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгілейтін және мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік қызмет көрсетуінің тәртібін айқындайтын нормативтік құқықтық акт.
Мемлекеттік қызметтің регламенті мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың әрекетінің (өзара әрекетінің) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет ЖАО құрылымдық бөлімшелерімен ХҚКО арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметінің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Мекенжай тіркелімі» ақпараттық жүйесін жүргізу және толықтыру шеңберінде «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27 бабының 1-тармағының 21-2 тармақшасы, «Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру», «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру», «Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру», «Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияларға телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтыру енгізу туралы» 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 және «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 қаулысы негізінде көрсетіледі (бұдан әрі - Стандарт).

6. Результат оказываемой государственной услуги определен пунктом 5 Стандарта.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в структурных подразделениях МИО или в ЦОН-е, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 Стандарта. График работы согласно пункту 9 Стандарта.
8. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 Стандарта.
9. Основание для отказа в предоставлении государственной услуги предусмотрен пунктом 16 Стандарта.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в ЦОН;
2) инспектор ЦОН-а проводит регистрацию заявления и передает инспектору накопительного отдела ЦОН, инспектор накопительного отдела ЦОН передает документы в структурное подразделение МИО.
Факт отправки пакета документов из ЦОН в структурное подразделение МИО фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии структурного подразделение МИО фиксирует в ИС ЦОН-а, в случае отсутствия в структурном подразделении МИО собственной информационной системы, проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю;
4) после рассмотрения руководитель структурного подразделение МИО определяет ответственного исполнителя;
5) ответственный исполнитель структурного подразделение МИО осуществляет рассмотрение представленного заявления из ЦОН-а, подготавливает мотивированный отказ или оформляет уведомление, затем направляет на подписание руководителю структурного подразделение МИО;
6) руководитель структурного подразделение МИО подписывает разрешения или мотивированный отказ и направляет в канцелярию структурного подразделение МИО;
7) сотрудник канцелярии структурного подразделение МИО направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН, фиксирует в ИС ЦОН-а, в случае отсутствия в структурном подразделении МИО собственной информационной системы;
8) при приеме готового результата государственной услуги от структурного подразделение МИО ЦОН-ом фиксируются поступившие документы при помощи сканера штрихкода.
ЦОН выдает получателю справку либо мотивированный отказ.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в ЦОН-е и структурном подразделении МИО, составляет один сотрудник.

6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Стандарттың 5-тармағымен айқындалған.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша, мемлекеттік қызметті көрсету барысы туралы ақпаратты Стандарттың 1 және  2-қосымшаларында мекен-жайлары көрсетілген ЖАО құрылымдық бөлімшелерінен немесе ХҚКО-нан алуға болады. Жұмыс кестесі Стандарттың 9-тармағына сәйкес.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында қарастырылған.
9. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту үшін негіздеме Стандарттың 16-тармағында қарастырылған.
10. Алушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті алған сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін тапсырған сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) алушы ХҚКО-қа өтініш тапсырады;
2) ХҚКО-ң инспекторы өтініштің тіркелуін жүргізіп ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторына жолдайды, ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды ЖАО құрылымдық бөлімшесіне жолдайды;
ХҚКО-нан ЖАО құрылымдық бөлімшесіне жолданған құжаттар пакетінің жөнелтілуі, мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі құжаттар қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін штрихкодты сканердің көмегімен белгіленеді;
3) ЖАО құрылымдық бөлімшесінің кеңсе қызметкері ХҚКО АЖ-де, егер ЖАО қабылдау бөлмесінің өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда құжаттардың тіркелуін жүргізіп, басшының қарауына жолдайды;
4) ЖАО құрылымдық бөлімшесінің басшысы құжаттарды қарап, жауапты орындаушыны анықтайды;
5) ЖАО құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы ХҚКО-нан келген өтініштің қаралуын жүзеге асырып, дәлелді бас тартуды дайындайды немесе хабарламаны ресімдейді, содан соң ЖАО басшысына қол қоюға жолдайды;
6) ЖАО құрылымдық бөлімшесінің басшысы рұқсатқа немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және, ЖАО қабылдау бөлме кеңсесіне жолдайды;
7) ЖАО құрылымдық бөлімшесінің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ХҚКО-на жолдап, ХҚКО АЖ-де, егер ЖАО қабылдау бөлімінің өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда құжаттарды тіркейді;
8) ХҚКО мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін ЖАО қабылдау бөлімінен алғанда, келіп түскен құжаттарға штрихкодты сканердің көмегімен белгі соғады.
ХҚКО алушыға анықтаманы немесе дәлелді бас тартуды тапсырады.
11. ХҚКО және ЖАО құрылымдық бөлімшесінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттардың қабылдауын жүзеге асыратын тұлғалар санының ең төмен саны бір қызметкерді құрайды.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача архитектурно-планировочного задания» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - физические и юридические лица;
2) структурное подразделение МИО – структурные подразделения местных исполнительных органов, осуществляющих функции в сфере архитектуры и градостроительства городов областного значения, районов;
3) ЦОН-Центры обслуживания населения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» Регламент государственной услуги - нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности государственных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается структурными подразделениями МИО, а также через ЦОН.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 49) статьи 1 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан» и Правил оформления и выдачи исходных материалов (данных) для проектирования объектов строительства утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2008 года № 425 «О некоторых мерах по упрощению порядка оформления и выдачи исходных материалов (данных) и разрешительных документов для строительства объектов» и постановления Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128 «Об утверждении стандартов государственных услуг "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан""Выдача архитектурно-планировочного задания""Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность""Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков" и внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 "Об утверждении стандартов государственных услуг" и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745" и от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (далее - Стандарт).

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызметінің регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы - жеке және заңды тұлғалар;
2) ЖАО құрылымдық бөлімшесі – аудан, облыстың маңызы бар қалалардың сәулет және қала құрылысы саласындағы қызметтерді жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдардың құрылымдық бөлімшелері;
3) ХҚКО-халыққа қызмет көрсету орталықтары.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабының 3-тармағының 1-4) тармақшасына сәйкес Мемлекеттік қызметінің регламенті - мемлекеттік қызмет стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгілейтін және мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік қызмет көрсетуінің тәртібін айқындайтын нормативтік құқықтық акт.
Мемлекеттік қызметінің регламенті мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың әрекетінің (өзара әрекетінің) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет ЖАО құрылымдық бөлімшелерімен, сондай-ақ ХҚКО-мен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметінің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңының 1 бабының 49) тармақшасы, «Объектілерді салу үшін бастапқы материалдарды (деректерді) және рұқсат беретін құжаттарды ресімдеу мен беру тәртібін оңайлату жөніндегі кейбір шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 6 мамырдағы № 425 қаулысымен бекітілген құрылыс объектілерін жобалау үшін бастапқы материалдарды (деректерді) ресімдеу және беру ережесі, «Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру»«Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру»«Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру»«Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтыру енгізу туралы» 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 және «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 қаулысы негізінде көрсетіледі (бұдан әрі - Стандарт).

6. Результат оказываемой государственной услуги определен пунктом 5 Стандарта.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в структурных подразделениях МИО или в ЦОН-е, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 Стандарта. График работы согласно пункту 9 Стандарта.
8. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 Стандарта.
9. Основание для отказа в предоставлении государственной услуги предусмотрен пунктом 16 Стандарта.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление в ЦОН;
2) инспектор ЦОН-а проводит регистрацию заявления и передает инспектору накопительного отдела ЦОН, инспектор накопительного отдела ЦОН передает документы в структурное подразделение МИО.
Факт отправки пакета документов из ЦОН в структурное подразделение МИО фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии структурного подразделение МИО фиксирует в ИС ЦОН-а, в случае отсутствия в структурном подразделении МИО собственной информационной системы, проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю;
4) после рассмотрения руководитель структурного подразделение МИО определяет ответственного исполнителя;
5) ответственный исполнитель структурного подразделение МИО осуществляет рассмотрение представленного заявления из ЦОН-а, подготавливает мотивированный отказ или оформляет архитектурно-планировочного задания (далее-АПЗ), затем направляет на подписание руководителю структурного подразделение МИО;
6) руководитель структурного подразделение МИО подписывает АПЗ или мотивированный отказ и направляет в канцелярию структурного подразделение МИО;
7) сотрудник канцелярии структурного подразделение МИО направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН, фиксирует в ИС ЦОН-а, в случае отсутствия в структурном подразделении МИО собственной информационной системы;
8) при приеме готового результата государственной услуги от структурного подразделение МИО ЦОН-ом фиксируются поступившие документы при помощи сканера штрихкода.
ЦОН выдает получателю АПЗ либо мотивированный отказ.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в ЦОН-е и структурном подразделении МИО, составляет один сотрудник.

6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі Стандарттың 5-тармағымен айқындалған.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша, мемлекеттік қызметті көрсету барысы туралы ақпаратты Стандарттың 1 және  2-қосымшаларында мекен-жайлары көрсетілген ЖАО құрылымдық бөлімшелерінен немесе ХҚКО-нан алуға болады. Жұмыс кестесі Стандарттың 9-тармағына сәйкес.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында қарастырылған.
9. Мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту үшін негіздеме Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
10. Алушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті алған сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін тапсырған сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) алушы ХҚКО-қа өтініш тапсырады;
2) ХҚКО-ң инспекторы өтініштің тіркеп және ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторына жолдайды, ХҚКО жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды ЖАО құрылымдық бөлімшесіне жолдайды;
ХҚКО-нан ЖАО құрылымдық бөлімшесіне жолданған құжаттар пакетінің жөнелтілуі, мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі құжаттар қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін штрихкодты сканердің көмегімен белгіленеді;
3) ЖАО құрылымдық бөлімшесінің кеңсе қызметкері ХҚКО АЖ-де, егер ЖАО құрылымдық бөлімшесінде өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда құжаттарды тіркейді және басшының қарауына жолдайды;
4) ЖАО құрылымдық бөлімшесінің басшысы құжаттарды қарап, жауапты орындаушыны анықтайды;
5) ЖАО құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы ХҚКО-нан келген өтініштің қаралуын жүзеге асырып, дәлелді бас тартуды дайындайды немесе сәулет-жоспарлау тапсырмасын (бұдан әрі-СЖТ) ресімдейді, содан соң ЖАО басшысына қол қоюға жолдайды;
6) ЖАО құрылымдық бөлімшесінің басшысы бекітеді немесе дәлелді бас тартуға қол қояды және ЖАО құрылымдық бөлімшесінің кеңсесіне жолдайды;
7) ЖАО құрылымдық бөлімшесінің кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ХҚКО-на жолдап, ХҚКО АЖ-де, егер ЖАО құрылымдық бөлімшесінің өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда құжаттарды тіркейді;
8) ХҚКО мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін ЖАО құрылымдық бөлімшесінен алғанда, келіп түскен құжаттарға штрихкодты сканердің көмегімен белгі соғады.
ХҚКО алушыға СЖТ немесе дәлелді бас тартуды тапсырады.
11. ХҚКО және ЖАО құрылымдық бөлімшесінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттардың қабылдауын жүзеге асыратын тұлғалар санының ең төмен саны бір қызметкерді құрайды.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель государственной услуги - физическое и юридическое лицо;
2) оказывающий государственную услугу – государственное учреждение «Управление архитектуры и градостроительства Южно-Казахстанской области» (далее-уполномоченный орган).
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» регламент государственной услуги - нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности государственных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается бесплатно.
6. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 5) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 11 октября 2011 года «О религиозной деятельности и религиозных объединениях» и Постановления Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2012 года № 1311 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере религиозной деятельности» (далее – Стандарт).
7. Результат оказываемой государственной услуги определен пунктом 5 Стандарта.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, а также о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченном органе, расположенного по адресу: город Шымкент, улица Бейбитшилик, дом 3 (телефоны: 8 (7252) 23-17-67, 23-18-05, 23-19-29). График работы согласно пункту 9 Стандарта.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік қызметінің регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызметті алушы - жеке және заңды тұлға;
2) мемлекеттік қызметті ұсынушы – «Оңтүстік Қазақстан облысының сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі-уәкілетті орган).
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабының 3-тармағы 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету регламенті - мемлекеттік қызмет көрсету стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгілейтін және орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, лауазымды адамдардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қызмет тәртібін айқындайтын нормативтік құқықтық акт.
Мемлекеттік қызмет көрсету регламенті мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары мен өзге де жеке және заңды тұлғалардың іс-қимылының (өзара іс-қимылының) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметінің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 11 қазандағы Заңының 5 бабының 5) тармақшасы және «Діни қызмет саласында мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 қазандағы № 1311 қаулысы (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі Стандарттың 5-тармағымен айқындалған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсетудің барысы туралы ақпаратты мекен-жайы: Шымкент қаласы, Бейбітшілік көшесі, 3-үйде орналасқан уәкілетті органнан (телефондары: 8(7252) 23-17-67, 23-19-29, 23-18-05) алуға болады. Жұмыс кестесі Стандарттың 9 тармағына сәйкес.

9. Сроки оказания государственной услуги: согласно пункта 7 Стандарта.
10. Основанием для отказа государственной услуги согласно пункта 16 Стандарта.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление об оказании государственной услуги в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа принимает документы от получателя, регистрирует документы и выдает расписку о получении всех документов, в которой содержится дата получения получателем государственной услуги;
3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа заносит документы руководителю уполномоченного органа для определения ответственного исполнителя:
4) руководитель определяет исполнителя и направляет для исполнения;
5) если документы соответствуют законодательным нормам ответственный исполнитель уполномоченного органа готовит проект постановления акимата или ответ об отказе согласно пункта 16 Стандарта;
6) ответственный исполнитель заносит руководителю подписанное постановление акимата с сопроводительным письмом или мотивированный отказ;
7) руководитель подписывает сопроводительное письмо или мотивированный отказ и направляет в канцелярию;
8) сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует сопроводительное письмо с постановлением акимата или мотивированный отказ и выдает получателю.
12. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. В уполномоченном органе прием документов осуществляется по адресу, указанное в пункте 8 Регламента.
При сдаче всех необходимых документов в уполномоченный орган получателю выдается расписка о получении всех документов, в которой содержится дата получения государственной услуги.
14. Перечень необходимых документов для получения государственной услуги указан в пункте 11 Стандарта.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағына сәйкес.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздеме Стандарттың 16-тармағына сәйкес.
11. Алушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті алған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін тапсырған сәтке дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде уәкілетті органға өтініш тапсырады;
2) уәкілетті органның кеңсе қызметкері алушыдан құжаттарды қабылдайды, тіркейді және барлық құжаттарды алғаны туралы қол хат береді, онда алушының мемлекеттік қызметті алу күні көрсетіледі;
3) уәкілетті органнның кеңсе қызметкері жауапты орындаушыны анықтау үшін құжаттарды уәкілетті органның басшысына тапсырады;
4) басшы орындаушыны анықтап, орындау үшін жолдайды;
5) егер құжаттар заңнамалық нормалармен сәйкес келсе, жауапты орындаушы әкімдік қаулысының немесе Стандарттың 16 тармағына сәйкес бас тарту туралы жауап жобасын дайындайды;
6) жауапты орындаушы ілеспе хатымен бірге қол қойылған әкімдік қаулысын немесе дәлелді бас тарту жауабын басшыға тапсырады;
7) басшы ілеспе хатқа немесе дәлелді бас тартуға қол қойып, кеңсеге жолдайды;
8) уәкілетті органның кеңсе қызметкері ілеспе хатымен бірге әкімдік қаулысын немесе дәлелді бас тартуды тіркеп, алушыға табыстайды.
12. Уәкілетті органда мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар санының ең төмен саны бір қызметкер құрайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінінің сипаттамасы
13. Уәкілетті органда құжаттарды қабылдау Регламенттің 8-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша жүзеге асады.
Уәкілетті органға барлық қажетті құжаттарды өткізген соң, алушыға барлық құжаттарды алғаны туралы қол хат беріледі, онда алушының мемлекеттік қызметті алу күні көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алу қажетті құжаттар тізбесі Стандарттың 11-тармағында көрсетілген.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) уәкілетті органның кеңсе қызметкері;
2) уәкілетті органның басшысы;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
16. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімі көрсетілген әр ҚФБ реттілігін және әкімшілік әрекеттердің (рәсімдерді) сипаттамасының мәтіндік кестесі осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

17. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственную услугу.
18. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа.
Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача решения о строительстве культовых
зданий (сооружений) и определении их
месторасположения, а также перепрофилировании
(изменении функционального назначения)
зданий (сооружений) в культовые здания
(сооружения) по согласованию с уполномоченным
органом в сфере религиозной деятельности»
Последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов, регистрация
Рассмотрение документов. Оформление сопроводительного письма (с постановлением акимата) или мотивированного отказа
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Выдача получателю расписки
Передача документов руководителю уполномоченного органа
Сроки исполнения
20 минут
30 календарных дней
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
3
4
Наименование СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация сопроводительного письма (с постановлением акимата) в книге учета или мотивированного отказа и передача результата оказания государственной услуги получателю
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Подписание документа
Расписка о выдаче документа
Сроки исполнения
40 минут
10 минут
Таблица 2. Варианты применения. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работы)
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководство
уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1:
Прием, регистрация документов.
Выдача расписки получателю государственной услуги, с указанием даты получения государственной услуги
Действие № 1:
Ознакомление с документами, определение ответственного исполнителя и направление для исполнения
Действие № 1:
Проверка пакета документов, подготовка постановления акимата
Действие № 2:
Направление документов
руководству для наложения
резолюции
Действие № 2:
Направление документов руководителю для подписи
Действие № 3:
Регистрация сопроводительного письма и выдача получателю государственной услуги
Действие № 2:
Подписание сопроводительного письма (с постановлением акимата)
Таблица 3. Варианты применения. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работы) или расширение
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководство
уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие № 1:
Прием, регистрация документов.
Выдача расписки получателю государственной услуги, с указанием даты получения государственной услуги
Действие № 1:
Ознакомление с документами, направление для определения ответственного лица и выполнение
Действие № 1:
Проверка пакета документов, разработка мотивированного отказа
Действие № 2:
Направление документов
руководству для наложения
резолюции
Действие № 2:
Направление документов руководителю для подписи
Действие № 3:
Регистрация мотивированного отказа и выдача получателю государственной услуги
Действие № 2:
Подписание мотивированного отказа
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача решения о строительстве культовых
зданий (сооружений) и определении их
месторасположения, а также перепрофилировании
(изменении функционального назначения)
зданий (сооружений) в культовые здания
(сооружения) по согласованию с уполномоченным
органом в сфере религиозной деятельности»
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий

17. Мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы әкімшілік әрекеттер мен ҚФБ логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметті көресететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметті көрсетуге уәкілетті органның басшысы жауапты болып табылады.
Уәкілетті органның басшысы мемлекеттік қызметтің Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде жүзеге асырылуына жауапты болады.
«Дін қызметі саласындағы уәкілетті
органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін
(ғимараттарын) салу және олардың орналасатын
жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды)
ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта
бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту)
туралы шешім беру»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (рәсімдердің) қарым-қатынасы және реттілік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
Әрекеттің (барысының, жұмыс ағыны) реттік №
1
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның жауапты қызметкері
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Тіркеу, құжаттарды қабылдау
Құжаттарды қарау. Ілеспе хатты (әкімнің қаулысымен бірге) немесе дәлелді бас тартуды ресімдеу
Аяқтау нысаны (деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Алушыға қол хат беру
Уәкілетті органның басшысына құжаттарды жолдау
Орындау мерзімдері
20 минут
Күнтізбелік 30 күн
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
Әрекетінің (барысының, жұмыс ағыны) реттік №
3
4
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттармен танысу
Есепке алу кітабына ілеспе хатты (әкімнің қаулысымен бірге) немесе дәлелді бас тартуды тіркеу, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алушыға беру
Нысаны аяқтау (деректер, құжат,
ұйымдық-
өкімдік шешім)
Құжаттарға қол қою
Алғаны жөнінде қолхат
Орындау мерзімдері
40 минут
10 минут
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдерістің әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
№ 1-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетілген қолхат беру
№ 1-әрекет
Құжаттармен танысу, жауапты орындаушыны анықтап, орындау үшін жолдау
№ 1-әрекет
Құжаттарды тексеру, әкімдіктің қаулысын дайындау
№ 2-әрекет
Бұрыштама қою үшін құжаттарды басшыға жолдау
№ 2-әрекет
Құжаттарды басшыға қол қою үшін жолдау
№ 3-әрекет
Ілеспе хатты тіркеу және мемлекеттік қызметті алушыға табыстау
№ 2-әрекет
Ілеспе хатқа (әкімдіктің қаулысымен бірге келген) қол қою
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
Балама үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
№ 1-әрекет
Құжаттарды қабылдау, тіркеу. Мемлекеттік қызметті алушыға мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетілген қолхат беру
№ 1-әрекет
Құжаттармен танысу, жауапты орындаушыны анықтап, орындау үшін жолдау
№ 1-әрекет
Құжаттарды тексеру, дәлелді бас тартуды әзірлеу
№ 2-әрекет
Бұрыштама қою үшін құжаттарды басшыға жолдау
№ 2-әрекет
Құжаттарды басшыға қол қою үшін жолдау
№ 3-әрекет
Дәлелді бас тартуды тіркеу және мемлекеттік қызметті алушыға табыстау
№ 2-әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қою
«Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен
келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын)
салу және олардың орналасатын жерін айқындау,
сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері
(ғимараттары) етіп қайта бейіндеу
(функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар