Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 27 декабря 2012 года № 329. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 28 января 2013 года N 2851. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12 августа 2013 года № 212
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.08.2013 № 212.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Назначение государственной адресной социальной помощи»;
2) регламент государственной услуги «Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи»;
3) регламент государственной услуги «Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет»;
4) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху»;
5) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением»;
6) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски»;
7) регламент государственной услуги «Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов»;
8) регламент государственной услуги «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости»;
9) регламент государственной услуги «Назначение жилищной помощи».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Б. Сапарбаев
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 27 декабря 2012 года № 329
Регламент государственной услуги
«Назначение государственной адресной социальной помощи»

Мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 27 желтоқсандағы N 329 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 28 қаңтарда N 2851 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 12 тамыздағы N 212 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.08.2013 N 212 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1 бабының 4-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 27-бабының 2-тармағына, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қолдау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілілігін растайтын анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік қызмет регламенті;
4) «Қозғалуы қиындық туғызатын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекші беруге және есту бойынша мүгедектерге ымдау тіл маманын беру үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
5) «Мүгедектерге санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
6) «Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшін құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
7) «Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік қызмет регламенті;
8) «Тұлғаларға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
9) «Тұрғын үй көмегін тағайындау» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Б. Сапарбаев
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 329
қаулысымен бекітілген
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау»
мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственную услугу оказывает отдел занятости и социальных программ района, города областного значения (далее - уполномоченный орган), перечень, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги. При отсутствии уполномоченного органа по месту жительства, потребитель обращается за получением государственной услуги к акиму сельского округа.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 1 статьи 2 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года «О государственной адресной социальной помощи», главы 2 Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2001 года № 1685, Приказа Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июля 2009 года № 237-п «Об утверждении Правил исчисления совокупного дохода лица (семьи), претендующего на получение государственной адресной социальной помощи», зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов за № 47598, и стандарта государственной услуги «Назначение государственной адресной социальной помощи», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.
4. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление о назначении государственной адресной социальной помощи либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
5. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, оралманам, беженцам, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, со среднедушевым доходом, не превышающим черты бедности (далее - потребители).
2. Требования оказания государственной услуги
6. Информация о месте нахождения и графике работы уполномоченного органа, обращение в который необходимо для оказания государственной услуги, указана в приложении 1 к настоящему регламенту.
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа, акима сельского округа, в официальных источниках информации.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего регламента:
в уполномоченный орган - в течение семи рабочих дней;
акиму сельского округа по месту жительства - не позднее двадцати двух рабочих дней;

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетеді, олардың тізбесі, мекенжайлары мемлекеттік қызмет көрсетудің осы регламентіне 1 қосымшада көрсетілген. Тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаса, өтініш беруші мемлекеттік қызмет алу үшін селолық округтің әкіміне өтініш жасайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының 2-бабы 1-тармағының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 24 желтоқсандағы № 1685 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу ережесінің 2-тарауының, «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамның (отбасының) жиынтық табысын есептеудің ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2009 жылғы 28 шілдедегі № 237-ө, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 47598 бұйрығының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі тұтынушыға мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға: жан басына шаққандағы орташа табысы кедейлік шегінен аспайтын Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға, босқындарға, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – тұтынушыларға) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің талаптары
6. Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш білдіруге қажет уәкілетті органның орналасқан жері мен жұмыс кестесі туралы ақпарат осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
7. Мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, уәкілетті органның, селолық округ әкімінің стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) тұтынушы осы регламенттің 13-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
уәкілетті органға - жеті жұмыс күні ішінде;
тұрғылықты жері бойынша селолық округтің әкіміне - жиырма екі жұмыс күнінен кешіктірмей;

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут.
Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается:
1) в случае, когда среднедушевой доход семьи превышает установленный размер черты бедности;
2) безработным, не зарегистрированным в уполномоченных органах по вопросам занятости, и трудоспособным гражданам Республики Казахстан, письменно отказавшимся от участия в активных мерах содействия занятости, кроме инвалидов и лиц, в период их нахождения на стационарном лечении более одного месяца, учащихся, студентов, слушателей, курсантов и магистрантов очной формы обучения, а также граждан, занятых уходом за инвалидами I и II группы, лицами старше восьмидесяти лет, детьми в возрасте до семи лет;
3) безработным, без уважительных причин отказавшимся от предложенного уполномоченными органами трудоустройства, в том числе на социальное рабочее место или общественную работу, от профессиональной подготовки, переподготовки, повышения квалификации, самовольно прекратившим участие в таких работах и обучении.
Адресная социальная помощь безработному восстанавливается со дня его трудоустройства, в том числе на социальное рабочее место или общественную работу, направления на профессиональную подготовку, переподготовку, повышение квалификации, а трудоспособным гражданам Республики Казахстан - со дня участия в активных мерах содействия занятости.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган или акиму сельского округа;
2) уполномоченный орган в течение семи рабочих дней со дня поступления документов от заявителя или акима сельского округа принимает решение о назначении социальной помощи или об отказе в назначении, о чем письменно уведомляет потребителя, в случае отказа – с указанием его причины;
3) специалист уполномоченного органа выдает потребителю уведомление о назначении социальной помощи либо мотивированный отказ в предоставлении услуги.

2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін кезекте күтудің ең жоғары шекті уақыты бір өтініш берушіге қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ шекті уақыты – 15 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мынадай:
1) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы белгіленген кедейлік шегінен асатын жағдайда;
2) мүгедектерді және стационарлық емделуде бір айдан астам уақыт кезеңінде болатын адамдарды, күндізгі оқу нысанында оқитын оқушыларды, студенттерді, тыңдаушыларды, курсанттар мен магистранттарды, сондай-ақ I және II топтардағы мүгедектерді, сексен жастан асқан адамдарды, жеті жасқа дейінгі балаларды бағып-күтумен айналысатын азаматтарды қоспағанда, жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органдарда тіркелмеген жұмыссыздарға және жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысудан жазбаша түрде бас тартқан Қазақстан Республикасының еңбекке жарамды азаматтарына;
3) уәкілетті органдар ұсынған жұмысқа, оның ішінде әлеуметтік жұмыс орнына немесе қоғамдық жұмысқа орналастырудан, кәсіби даярлаудан, қайта даярлаудан, біліктілігін арттырудан дәлелсіз себептермен бас тартқан, осындай жұмыстарға қатысуды және оқуды өз бетінше тоқтатқан жұмыссыздарға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Жұмыссыз адам жұмысқа, оның ішінде әлеуметтік жұмыс орнына немесе қоғамдық жұмысқа орналасқан, кәсіби даярлауға, қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға жіберілген күннен бастап, ал Қазақстан Республикасының еңбекке жарамды азаматтары жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысқан күннен бастап атаулы әлеуметтік көмек қайта қалпына келтіріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер көзделмеген.
10. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу туралы өтініш қабылданған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе селолық округ әкіміне өтініш береді;
2) уәкілетті орган өтініш берушіден немесе селолық округтің әкімінен өтініш түскен күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде әлеуметтік көмек тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды, ол туралы тұтынушыны жазбаша хабардар етеді, бас тартылған жағдайда – оның себептері көрсетіледі;
3) уәкілетті органның маманы тұтынушыға әлеуметтік көмекті тағайындау немесе қызметті ұсынудан дәлелді бас тарту туралы хабарлама береді.

11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет один сотрудник.
3. Описание действий (взаимодействия) в процессе оказания
государственной услуги
12. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы сдаются ответственному лицу уполномоченного органа, юридический адрес, телефон которого указан в приложении 1 к настоящему регламенту или акиму сельского округа по месту жительства. Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода;
2) сведения о составе семьи, установленного образца;
3) сведения о полученных доходах членов семьи, установленного образца;
4) сведения о наличии личного подсобного хозяйства, установленного образца;
5) копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства заявителя (членов семьи), либо адресная справка, либо справка сельских акимов;
6) копия социального контракта в случае участия в активных мерах содействия занятости.
Право на получение адресной социальной помощи ежеквартально подтверждается представлением документов о доходах.
В уполномоченном органе формы заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у сотрудников, принимающих документы. У акима сельского округа формы заявлений находятся у сотрудника, принимающего документы.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается – талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - структурные подразделения государственных органов, принимающие участие в оказании государственной услуги на определенной стадии:
1) специалист уполномоченного органа, занимающийся приемом документов у граждан, компьютерной обработкой, подготовкой уведомлений о назначении или об отказе в назначении социальной помощи, аким сельского округа (СФЕ-1);
2) начальник уполномоченного органа, осуществляющий контроль, накладывающий резолюции, определяющий ответственного исполнителя и подписывающий уведомления о назначении или об отказе в назначении социальной помощи (СФЕ-2).

11. Мемлекеттік қызмет көрсетудің әр сатысында құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара іс-қимыл) сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті өтініштің толтырылған нысаны мен басқа да құжаттар заңды мекенжайы, телефоны осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген уәкілетті органның жауапты адамына немесе тұрғылықты жері бойынша селолық округ әкіміне тапсырылады. Жауапты адамдардың кабинет нөмірлері туралы мәліметтер уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі ақпараты орналастырылған стендісінде ілінген.
13. Тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелері көрсетілген белгіленген үлгідегі өтініш, әлеуметтік жеке кодтың нөмірі;
2) белгіленген үлгідегі отбасы құрамы туралы мәліметтер;
3) белгіленген үлгідегі отбасы мүшелері алған табыстары туралы мәліметтер;
4) белгіленген үлгідегі жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы мәліметтер;
5) өтініш берушінің (отбасы мүшелерінің) тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі не мекенжай анықтамасы не селолық әкімдердің анықтамасы;
6) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысқан жағдайда әлеуметтік келісімшарттың көшірмесі.
Атаулы әлеуметтік көмек алу құқығы тоқсан сайын табыс туралы құжаттарды берумен расталып отырады.
Уәкілетті органда өтініш нысандары күту залындағы арнайы тағанда орналастырылады не құжаттарды қабылдайтын қызметкерде болады. Селолық округтің әкімінде өтініш нысандары құжаттарды қабылдайтын қызметкерде болады.
Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін уәкілетті органда немесе селолық округ әкімінде тұтынушыға мемлекеттік қызметке тұтынушыны тіркелген және алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – белгілі бір сатыда мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері қатысады:
1) азаматтардан құжаттар қабылдау, компьютерлік өңдеу, әлеуметтік көмекті тағайындау немесе бас тарту туралы хабарлама дайындаумен айналысатын уәкілетті орган маманы, селолық округтің әкімі (ҚФБ-1);
2) бақылауды жүзеге асыратын, бұрыштама қоятын, жауапты орындаушыны белгілейтін және әлеуметтік көмек тағайындау немесе одан бас тарту туралы хабарламаларға қол қоятын уәкілетті органның бастығы (ҚФБ-2).

15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственной
адресной социальной помощи»
Адреса и график работы уполномоченных органов
п/п
Наименование
уполномоченного органа
Юридический адрес
расположения
уполномоченного
органа (город,
район, улица, №
дома (кв.), адрес
электронной почты)
Код
города и
номер
телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости и социальных программ города Усть-Каменогорска
070000, город
Усть-Каменогорск,
улица Ворошилова,

15. Әрбiр әкімшілік әрекеттiң (рәсімнің) орындалу мерзiмi көрсетiлген әрбір ҚФБ әкімшілік әрекет жасау (рәсімінің) кезектілігі мен өзара іс-қимылдарының кестедегі мәтiндiк сипаттамасы осы регламентке 2 қосымшада берiлген.
16. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететiн сұлба осы регламентке 3 қосымшада берiлген.
4. Мемлекеттік қызметтер көрсететін лауазымды тұлғалардың
жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында олар қабылдаған шешімдер және әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіпте жауаптылықта болады.
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
тағайындау» мемлекеттік қызмет
регламентіне
1 қосымша
Уәкілетті органдардың мекенжайлары мен жұмыс кестелері
р/с
Уәкілетті
органдардың
атаулары
Уәкілетті органдардың
орналасқан заңды
мекенжайы
(қала, аудан, көше,
үй №, электронды
пошта мекенжайы)
Қаланың
коды
және
телефон
нөмірі
Жұмыс
кестесі
1
2
3
4
5
1
Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
070000, Өскемен қаласы,

8-72332
3-06-22
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственной
адресной социальной помощи»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
1
№ действия
(хода, потока работ)
СФЕ-1
СФЕ-1
СФЕ-2
СФЕ-1
СФЕ-2
СФЕ- 1
2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа, аким сельского округа
Специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием заявлений на оказание государственной услуги
Обработка принятых заявлений
Наложение резолюции и определение ответственного исполнителя
Назначение социальной помощи
Контроль за назначением социальной помощи
Обработка исполненных заявлений
4
Форма завершения (данные, документ)
Выдача талона о принятии пакета документов
Регистрация принятых документов и передача их руководителю для наложения резолюции
Назначение ответственного исполнителя
Подготовка уведомления о назначении или об отказе в назначении социальной помощи
Подписание уведомлений о назначении или об отказе в назначении социальной помощи
Регистрация исполненных заявлений и отправка уведомлений заявителям
5
Сроки исполнения
Не более 15 минут
В течение 7 рабочих дней
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ-1
СФЕ-1
СФЕ-2
СФЕ-1
СФЕ-2
СФЕ-1
Действие 1
Прием заявлений на оказание государственной услуги, выдача талона о принятии документов
Действие 2
Обработка принятых заявлений, регистрация принятых документов и передача их руководителю для наложения резолюции
Действие 3
Наложение резолюции и определение ответственного исполнителя. Назначение ответственного исполнителя
Действие 4
Назначение социальной помощи. Подготовка уведомления о назначении или об отказе в назначении социальной помощи
Действие 5
Контроль за назначением социальной помощи. Подписание уведомлений о назначении или об отказе в назначении социальной помощи
Действие 6
Обработка исполненных заявлений. Регистрация исполненных заявлений и отправка уведомлений заявителям
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственной
адресной социальной помощи»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата

8-72332
3-06-22
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
тағайындау» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2 қосымша
1 кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
1
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 1
ҚФБ 1
ҚФБ 2
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның  маманы, селолық округтің әкімі
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның бастығы
3
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау
Қабылданған өтініштерді өңдеу
Бұрыштама қою және жауапты орындаушыны белгілеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат)
Қабылданған құжаттар пакеті туралы талонды беру
Қабылданған құжаттарды тіркеу және оларды бұрыштама қою үшін басшыға беру
Жауапты орындаушыны тағайындау
5
Орындау мерзімдері
15 минуттан аспайды
7 жұмыс күні ішінде
кестенің жалғасы:
1
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 1
ҚФБ 2
ҚФБ 1
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті
органның маманы
Уәкілетті
органның бастығы
Уәкілетті
органның маманы
3
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Әлеуметтік көмекті тағайындау
Әлеуметтік көмектің тағайындалуын бақылау
Орындалған өтініштерді өңдеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат)
Әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама дайындау
Әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаларға қол қою
Орындалған өтініштерді тіркеу және хабарламаларды өтініш берушілерге жіберу
5
Орындау мерзімдері
7 жұмыс күні ішінде
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ-1 тобы
ҚФБ-1
ҚФБ-2
№ 1 әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау, құжаттардың қабылдануы жөнінде талон беру
№ 2 әрекет
Қабылданған өтініштерді өңдеу, қабылданған құжаттарды тіркеу және оларды бұрыштама қою үшін басшыға беру
№ 3 әрекет
Бұрыштама қою және жауапты орындаушыны белгілеу. Жауапты орындаушыны тағайындау
кестенің жалғасы:
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ-1
ҚФБ-2
ҚФБ-1
№ 4 әрекет
Әлеуметтік көмекті тағайындау. Әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама дайындау
№ 5 әрекет
Әлеуметтік көмектің тағайындалуын бақылау. Әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаларға қол қою
№ 6 әрекет
Орындалған өтініштерді өңдеу. Орындалған өтініштерді тіркеу және хабарламаларды өтініш берушілерге жіберу
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
тағайындау» мемлекеттік
қызмет регламентіне
3 қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік
әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты
көрсететiн сұлба
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің

от 27 декабря 2012 года № 329
Регламент государственной услуги
«Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя
(семьи) к получателям адресной социальной помощи»
1. Общие положения
1. Государственную услугу оказывает отдел занятости и социальных программ района, города областного значения (далее – уполномоченный орган), перечень, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги. При отсутствии уполномоченного органа по местожительству, получатель государственной услуги обращается за получением государственной услуги к акиму сельского округа.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года «О государственной адресной социальной помощи», Правил формирования, направления расходования и учета средств, выделяемых на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников, утвержденных  постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 года № 64 и стандарта государственной услуги «Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.
4. Результатом оказания государственной услуги являются: справка, подтверждающая принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
5. Государственная услуга оказывается физическим лицам – получателям государственной адресной социальной помощи (далее – получатели государственной услуги).
2. Требования оказания государственной услуги
6. Информация о месте нахождения и графике работы уполномоченного органа, обращение в который необходимо для оказания государственной услуги, указана в приложении 1 к настоящему регламенту.
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:

2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 329
қаулысымен бекітілген
«Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің
(отбасының) тиесілілігін растайтын анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетеді, олардың тізбесі, мекенжайлары мемлекеттік қызмет көрсетудің осы регламентіне 1 қосымшада көрсетілген. Тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет алушы мемлекеттік қызмет алуға селолық округтің әкіміне жүгінеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі Заңының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қаңтардағы № 64 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік білім беру мекемелерінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге бөлінетін қаражатты қалыптастыру, жұмсау бағыты мен оларды есепке алу қағидаларының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілілігін растайтын анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет алушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мемлекеттік қызмет алушының (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алушыларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушылар) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің талаптары
6. Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш білдіруге қажет уәкілетті органның орналасқан жері мен жұмыс кестесі туралы ақпарат осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі туралы толық ақпарат:

1) на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан http://www.enbek.gov.kz,
2) на стендах уполномоченного органа, акима сельского округа, в официальных источниках информации.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента предъявления необходимых документов, определенных в пункте 13 – не более 15 минут;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного получателя государственной услуги;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги – не более 15 минут.
Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Отказ в выдаче справки, подтверждающей принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к получателям адресной социальной помощи, производится в случае отсутствия сведений об оказании адресной социальной помощи в текущем квартале.
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление в уполномоченный орган или акиму сельского округа;
2) уполномоченный орган или аким сельского округа в течение 15 минут с момента обращения выдает справку, подтверждающую принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале, либо мотивированный ответ об отказе в представлении государственной услуги на бумажном носителе.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет один сотрудник.
3. Описание действий (взаимодействия) в процессе оказания
государственной услуги
12. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и копия документа, удостоверяющие личность, сдаются ответственному лицу уполномоченного органа, юридический адрес, телефон которого указан в приложении 1 к настоящему регламенту или акиму сельского округа по местожительству. Сведения о номерах кабинетов ответственных лиц, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.

1) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында;
2) уәкілетті органның, селолық округ әкімінің стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері 13-тармақта анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 15 минуттан аспайды;
2) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің шекті ең көп уақыты бір мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 15 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет алушының (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беруден бас тарту ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек көрсету туралы мәліметтер болмаған жағдайда жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет беруді тоқтата тұру үшін негіздеме жоқ.
10. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу туралы өтініш қабылданған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) мемлекеттік қызметті алушы уәкілетті органға немесе селолық округ әкіміне өтініш береді;
2) уәкілетті орган немесе селолық округ әкімі өтініш түскен сәттен бастап 15 минут ішінде ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мемлекеттік қызмет алушының (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап береді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны әр сатыда бір қызметкерді құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер (өзара
іс-қимыл) сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті өтініштің толтырылған нысаны және жеке басын куәландыратын құжаттар көшірмесін заңды мекенжайлары, телефоны осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органның жауапты адамына немесе тұрғылықты жері бойынша селолық округ әкіміне тапсырылады. Жауапты адамдардың кабинет нөмірлері туралы мәліметтер мемлекеттік қызмет көрсету жөнінде ақпарат жазылған уәкілетті органның стендісінде орналастырылған.

13. Для получения государственной услуги получатели государственной услуги предъявляют в уполномоченный орган или акиму сельского округа следующие документы:
документ, удостоверяющий личность (гражданин Казахстана – копию удостоверения личности (паспорта), иностранцы и лица без гражданства – копию вида на жительство, иностранца в Республике Казахстан или копию удостоверения лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел).
Документы представляются в копиях и подлинниках для сверки либо нотариально заверенных копиях, после чего подлинники документов возвращаются получателю государственной услуги.
Форма заявления в соответствии с приложением 4 к настоящему регламенту размещается на специальной стойке в зале ожидания, либо у сотрудника, принимающего документы. У акима сельского округа форма заявления находится у сотрудника, принимающего документы.
Выдача справки по форме согласно приложению 5 к настоящему регламенту осуществляется при личном посещении получателем государственной услуги уполномоченного органа (акима сельского округа) по местожительству.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - структурные подразделения государственных органов, принимающие участие в оказании государственной услуги на определенной стадии:
1) специалист уполномоченного органа, акима сельского округа занимающийся приемом документов у граждан, обработкой, подготовкой справки, подтверждающую принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале, либо мотивированный ответ об отказе в представлении государственной услуги на бумажном носителе (СФЕ-1);
2) начальник уполномоченного органа, аким сельского округа осуществляющий контроль, накладывающий резолюции, определяющий ответственного исполнителя и подписывающий справки, подтверждающую принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале, либо мотивированный ответ об отказе в представлении государственной услуги (СФЕ-2).
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ, с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.

13. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушылар уәкілетті органға және селолық округ әкіміне мынадай құжаттарды ұсынады:
жеке басын куәландыратын құжат: (Қазақстан азаматтары – жеке куәліктің (паспорт) көшірмесі, шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар – шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар куәлігі).
Салыстырып тексеру үшін құжаттар түпнұсқалар мен көшірмелерде не нотариалды расталған көшірмелерде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары мемлекеттік қызмет алушыға қайтарылады.
Өтініш нысаны осы регламентке 4-қосымшаға сәйкес күту залындағы арнайы тағанда орналастырылады не құжат қабылдайтын қызметкерде болады. Селолық округ әкімінде өтініш нысаны құжаттарды қабылдайтын қызметкерде болады.
Осы регламентке 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша анықтама беру мемлекеттік қызмет алушының жергілікті жеріндегі уәкілетті органға (селолық округ әкіміне) жеке өзінің баруы арқылы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – белгілі бір сатыда мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері қатысады:
1) азаматтардың құжаттарын қабылдаумен, өңдеумен, ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мемлекеттік қызмет алушының (отбасының) тиесілігін растайтын анықтаманы, не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап әзірлеумен айналысатын уәкілетті органның маманы, селолық округтің әкімі (ҚФБ-1);
2) бақылауды жүзеге асыратын, бұрыштама қоятын, жауапты орындаушыны белгілейтін, ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мемлекеттік қызмет алушының (отбасының) тиесілігін растайтын, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді анықтамаларға қол қоятын уәкілетті органның бастығы, селолық округтің әкімі (ҚФБ-2).
15. Әрбiр әкімшілік әрекеттiң (рәсімнің) орындалу мерзiмi көрсетiлген әрбір ҚФБ әкімшілік әрекет жасау (рәсімінің) кезектілігі мен өзара іс-қимылдарының кестедегі мәтiндiк сипаттамасы осы регламентке 2 қосымшада берiлген.
16. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететiн сұлба осы регламентке 3 қосымшада берiлген.

8-72332
3-06-22
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи) к
получателям адресной социальной помощи»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
1
№ действия
(хода, потока работ)
СФЕ-1
СФЕ-1
СФЕ-2
СФЕ-1
СФЕ-2
СФЕ-1
2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа, аким сельского округа
Специалист уполномоченного органа, аким сельского округа
Начальник уполномоченного органа, аким сельского округа
Специалист уполномоченного органа, аким сельского округа
Начальник уполномоченного органа, аким сельского округа
Специалист уполномоченного органа, аким сельского округа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием заявлений на оказание государственной услуги
Обработка принятых заявлений
Наложение резолюции и определение ответственного исполнителя
Выдача справки
Контроль за выдачей справки
Обработка исполненных заявлений
4
Форма завершения (данные, документ)
Регистрация принятых документов и передача их руководителю для наложения резолюции
Назначение ответственного исполнителя
Подготовка справки или мотивированного ответа об отказе в представлении государственной услуги
Подписание справки или мотивированного ответа об отказе в представлении государственной услуги
Регистрация исполненных заявлений
5
Сроки исполнения
не более 15 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ-1
СФЕ-1
СФЕ-2
СФЕ-1
СФЕ-3
СФЕ-1
Действие 1
Прием заявлений на оказание государственной услуги
Действие 2
Обработка принятых заявлений, регистрация принятых документов и передача их руководителю для наложения резолюции
Действие 3
Наложение резолюции и определение ответственного исполнителя. Назначение ответственного исполнителя
Действие 4
Выдача справки. Подготовка справки или мотивированного ответа об отказе в представлении государственной услуги
Действие 5
Контроль за выдачей справки. Подписание справки или мотивированного ответа об отказе в представлении государственной услуги
Действие 6
Обработка исполненных заявлений. Регистрация исполненных заявлений
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
«Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи) к
получателям адресной социальной помощи»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Приложение 4
к регламенту оказания государственной услуги
«Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи) к
получателям адресной социальной помощи»
В уполномоченный орган акиму сельского
округа______________________________
(населенный пункт, район, область)
от _________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
проживающего по адресу
____________________________________
(населенный пункт, район)
____________________________________
(улица, № дома и квартиры, телефон)
документ, удостоверение личности
№________выдано_______________
дата выдачи _________________________
Заявление
Прошу Вас выдать мне справку о том, что я действительно являюсь
получателем государственной адресной социальной помощи в __ квартале
20 ___ года
Справка необходима по месту требования.
«____» __________ 20 ___г.
__________________________
(подпись заявителя)
Приложение 5
к регламенту оказания государственной услуги
«Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи) к
получателям адресной социальной помощи»
СПРАВКА
Дана___________________________________________________________
регистрационный номер _______________ в том, что он (а) действительно
в ____ квартале 20 ___ г. являлась получателем государственной
адресной социальной помощи.
На следующих членов семьи:

8-72332
3-06-22
«Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға
өтініш берушінің (отбасының) тиесілілігін
растайтын анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
1 кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
1
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 1
ҚФБ 1
ҚФБ 2
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы, селолық округтің әкімі
Уәкілетті органның маманы, селолық округтің әкімі
Уәкілетті органның бастығы, селолық округтің әкімі
3
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау
Қабылданған өтініштерді өңдеу
Бұрыштама қою және жауапты орындаушыны белгілеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат)
Қабылданған құжаттарды тіркеу және оларды бұрыштама қою үшін басшыға беру
Жауапты орындаушыны тағайындау
5
Орындау мерзімдері
15 минуттан аспайды
кестенің жалғасы:
1
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 1
ҚФБ 2
ҚФБ 1
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы, селолық округтің әкімі
Уәкілетті органның бастығы, селолық округтің әкімі
Уәкілетті органның маманы, селолық округтің әкімі
3
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Анықтама беру
Анықтаманың берілуін бақылау
Орындалған өтініштерді өңдеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат)
Анықтама немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
Анықтамаға немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Орындалған өтініштерді тіркеу
5
Орындау мерзімдері
15 минуттан аспайды
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ-1 тобы
ҚФБ-1
ҚФБ-2
№ 1 әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау
№ 2 әрекет
Қабылданған өтініштерді өңдеу, қабылданған құжаттарды тіркеу және оларды бұрыштама қою үшін басшыға беру
№ 3 әрекет
Бұрыштама қою және жауапты орындаушыны белгілеу. Жауапты орындаушыны тағайындау
кестенің жалғасы:
Негізгі үдеріс (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ-1
ҚФБ-3
ҚФБ-1
№ 4 әрекет
Анықтама беру.Анықтаманы немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
№ 5 әрекет
Анықтаманың берілуін бақылау. Анықтамаға немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
№ 6 әрекет
Орындалған өтініштерді өңдеу. Орындалған өтініштерді тіркеу
«Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға
өтініш берушінің (отбасының) тиесілілігін растайтын
анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік
әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара
байланысты көрсететiн сұлба
«Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға
өтініш берушінің (отбасының) тиесілілігін растайтын
анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламентіне
4 қосымша
Уәкілетті органға селолық округ
әкіміне _______________________
(елді мекен, аудан, облыс)
_______________________________
(Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
_______________________________
(елді мекен, аудан)
мекенжайда тұратын
_______________________________
(көше, үй және пәтердің №, телефон)
құжат, жеке куәлік № __________
__________________берілген күні
Өтініш
Маған 20___ жылғы ____ тоқсанда мен шын мәнінде мемлекеттік
атаулы әлеуметтік көмек алушы болып табылатындығым туралы анықтама
беруді сұраймын.
Анықтама талап еткен орынға қажет.
20___ жылғы «____» __________
_____________________________
(өтініш берушінің қолы)
«Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға
өтініш берушінің (отбасының) тиесілілігін растайтын
анықтама беру» мемлекеттік қызмет регламентіне
5 қосымша
АНЫҚТАМА
_______________________________________________________
тіркеу нөмірдегі 20___ жылғы ____ тоқсанда шын мәнінде мемлекеттік
атаулы әлеуметтік көмек алушысы болып табылғандығы туралы берілді.
Отбасының мына мүшелеріне:

1. ___________________________________________________________
2. ___________________________________________________________
3. ___________________________________________________________
4. ___________________________________________________________
5. ___________________________________________________________
Справка дана для предъявления по месту требования.
Начальник уполномоченного органа
(аким сельского округа) __________________________
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 27 декабря 2012 года № 329
Регламент государственной услуги
«Назначение государственных пособий семьям,
имеющим детей до 18 лет»
1. Общие положения
1. Государственную услугу оказывает отдел занятости и социальных программ района, города областного значения (далее - уполномоченный орган), перечень, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги, а также центр обслуживания населения (далее – ЦОН) на альтернативной основе, адреса ЦОН-ов указаны в приложении 2 к настоящему регламенту. При отсутствии уполномоченного органа или ЦОН по месту жительства, потребитель обращается за получением государственной услуги к акиму сельского округа.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 1  статьи 4 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года «О государственных пособиях семьям, имеющим детей», главы 2 Правил назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года № 1092 «О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан «О государственных пособиях семьям, имеющим детей» и стандарта государственной услуги «Назначение государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.
4. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление о назначении пособия на детей до 18 лет, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
5. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, постоянно проживающим в Республике Казахстан и оралманам, имеющим детей до 18 лет, среднедушевой доход семьи которых ниже стоимости продовольственной корзины (далее - потребители).
2. Требования оказания государственной услуги
6. Информация о месте нахождения и графике работы уполномоченного органа, ЦОН, обращение в которые необходимо для оказания государственной услуги, указана в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.

1. ___________________________________________________
2. ___________________________________________________
3. ___________________________________________________
4. ___________________________________________________
5. ___________________________________________________
Анықтама талап еткен орынға көрсету үшін берілді.
Уәкілетті органның бастығы        __________________________
(селолық округтің әкімі)
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 329
қаулысымен бекітілген
«18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік
жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетеді, олардың тізбесі, мекенжайлары мемлекеттік қызмет көрсетудің осы регламентіне 1 қосымшада көрсетілген, сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚО) көрсетеді, ХҚО мекенжайлары осы регламентке 2 қосымшада көрсетілген. Тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган немесе ХҚО болмаған жағдайда тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін селолық округтің әкіміне жүгінеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3 Мемлекеттік қызмет «Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы» 2005 жылғы 28 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 1-тармағының, «Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы» Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi кейбiр шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы № 1092 қаулысымен бекітілген Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу ережесінің 2-тарауы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 қаулысымен бекітілген «18 жасқа дейiнгi балалары бар отбасыларға мемлекеттiк жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттiк қызмет стандарты негізінде ұсынылады.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi өтiнiш берушiге 18 жасқа дейiнгi балаларға жәрдемақы тағайындау туралы қағаз жеткiзгiштегi хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткiзгiштегi дәлелдi жауап болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға: 18 жасқа дейінгі балалары бар, отбасының жан басына шаққандағы табысы азық-түлік себеті құнынан төмен Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына және оралмандарға (бұдан әрі – тұтынушылар) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің талаптары
6. Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш білдіруге қажет уәкілетті органның, ХҚО-ның орналасқан жері мен жұмыс кестесі туралы ақпарат осы регламентке 1 және 2 қосымшаларда көрсетілген.

7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах, располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа, акима сельского округа, ЦОН, в официальных источниках информации, а также может предоставляться по телефонам информационно-справочных служб ЦОН, номера которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего регламента:
в уполномоченный орган - в течение десяти рабочих дней;
акиму сельского округа по месту жительства - не более тридцати календарных дней;
в ЦОН - в течение десяти рабочих дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя в уполномоченном органе, у акима сельского округа и в ЦОН - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут в уполномоченном органе, у акима сельского округа и 30 минут в ЦОН.
Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Уполномоченным органом в назначении пособия отказывается:
1) если в семье трудоспособные родители (усыновители) ребенка не работают, не учатся по дневной форме обучения, не служат в армии и не зарегистрированы в качестве безработного в органах занятости, кроме случаев, когда отец или мать (усыновители) заняты уходом за инвалидами первой, второй группы, детьми инвалидами, лицами старше восьмидесяти лет, ребенком до трех лет;
2) в случае, когда среднедушевой доход семьи превышает установленный размер продовольственной корзины.
Основаниями для прекращения предоставления государственной услуги являются:
1) смерть ребенка;
2) определение ребенка на полное государственное обеспечение;
3) представление заявителем недостоверных сведений, повлекших за собой незаконное назначение пособия;
4) лишение или ограничение в родительских правах родителей, признание недействительным или отмена усыновления (удочерения), освобождение или отстранение от исполнения своих обязанностей опекунов (попечителей) в случаях, установленных брачно-семейным законодательством Республики Казахстан.
При осуществлении государственной услуги через центр уполномоченный орган по вышеуказанным причинам письменно мотивирует причину отказа и возвращает документы в течение десяти календарных дней после получения пакета документов и направляет в ЦОН для последующей выдачи потребителю.
При выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 13 настоящего регламента, и ненадлежащего оформления документов, уполномоченный орган в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в ЦОН с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.

7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында www.enbek.gov.kz, уәкілетті органның, селолық округ әкімінің, ХҚО-ның стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады, сондай-ақ нөмірлері осы регламентке 1 және 2-қосымшада көрсетілген ХҚО-ның ақпараттық-анықтамалық қызметінің телефоны арқылы алуға болады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушы осы регламенттің 13-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органға – он жұмыс күні ішінде;
тұрғылықты жері бойынша селолық округ әкіміне – күнтізбелік отыз күннен аспайды;
ХҚО-ға – күнтізбелік он күн ішінде (мемлекеттік қызметке құжат қабылдау және беру (нәтиже) күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің жол берілетін ең көп уақыты бір тұтынушыға қызмет көрсетуге уәкілетті органда, селолық округтің әкімі 15 минуттан, ХҚО-да 30 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет тұтынушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты уәкілетті органда, селолық округтің әкімі 15 минуттан аспайды, ХҚО-да – 30 минут.
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Уәкілетті орган:
1) егер әкесi немесе анасы (асырап алушылар) бiрiншi, екiншi топтағы мүгедектердiң, мүгедек балалардың, сексен жастан асқан адамдардың, үш жасқа дейiнгi баланың күтiмiмен айналысатын жағдайларды қоспағанда, баланың еңбекке жарамды ата-анасы (асырап алушылар) жұмыс iстемейтін, күндiзгi оқу бөлiмiнде оқымайтын, әскерде қызметiн өткермейтiн және жұмыспен қамту органдарында жұмыссыз ретiнде тiркелмеген болса;
2) отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы азық-түлік себетінің белгіленген құнынан асып түскен жағдайда жәрдемақы тағайындаудан бас тартады.
Мемлекеттік қызметті көрсетуді тоқтату үшін мыналар негіздеме болып табылады:
1) баланың қайтыс болуы;
2) баланы толық мемлекет қарауына алу;
3) өтініш берушінің жәрдемақыны заңсыз тағайындауға әкеп соқтыратын жалған мәліметтерді беруі;
4) Қазақстан Республикасының неке-отбасы заңнамасында белгіленген жағдайларда ата-аналарды ата-аналық құқығынан айыру немесе шектеу, асырап алуды заңсыз деп тану немесе жою, қорғаншыларды (қамқоршыларды) өздерінің міндеттерін орындаудан босату немесе шеттету.
Мемлекеттік қызметті орталық арқылы көрсеткен кезде уәкілетті орган жоғарыда аталған себептер бойынша бас тарту себебін жазбаша дәлелдейді және құжаттар пакетін алған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қайтарады және кейіннен тұтынушыға беру үшін ХҚО-ға жібереді.
Құжаттардың ресімделуінде қателер анықталған кезде, осы регламенттің 13-тармағында көзделген құжаттар пакетін толық ұсынбаған және құжаттар дұрыс ресімделмеген жағдайда құжаттар пакетін алған күннен бастап күнтізбелік үш күн ішінде қайтарады және кейіннен тұтынушыға беру үшін ХҚО-ға жібереді.
Мемлекеттік қызметті тоқтата тұру үшін негіздемелер көзделмеген.

10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган, ЦОН или акиму сельского округа;
2) уполномоченный орган в течение десяти рабочих дней со дня поступления документов от заявителя или акима сельского округа формирует дело и принимает решение о назначении пособия на детей или об отказе в назначении, о чем письменно уведомляет потребителя, в случае отказа – с указанием его причины;
3) при обращении потребителя в ЦОН документы передаются специалисту уполномоченного органа. Факт отправки пакета документов из ЦОН в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
4) специалист уполномоченного органа проверяет принятые из ЦОН документы, фиксирует в информационной системе ЦОН (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и регистрирует документы, направляет документы руководителю уполномоченного органа для наложения резолюции и определения ответственного исполнителя;
5) уполномоченный орган в течение десяти рабочих дней принимает решение о назначении пособия на детей или об отказе в назначении;
6) при приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, ЦОН фиксирует поступившие документы при помощи сканера штрихкода;
7) специалист уполномоченного органа, инспектор ЦОН выдают потребителю уведомление о назначении пособия на детей либо мотивированный отказ в предоставлении услуги.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет один сотрудник.
3. Описание действий (взаимодействия) в процессе оказания
государственной услуги
12. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы сдаются ответственному лицу уполномоченного органа, юридический адрес, телефон, адрес электронной почты которого указан в приложении 1 к настоящему регламенту, или акиму сельского округа по месту жительства. Сведения о номере кабинета ответственного лица расположены на стендах уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
При оказании государственной услуги через ЦОН прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОН.

10. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу туралы өтініш қабылданған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) тұтынушы уәкілетті органға, ХҚО-ға немесе селолық округ әкіміне өтініш береді;
2) уәкілетті орган өтініш берушіден немесе селолық округ әкімінен құжаттар келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде істі қалыптастырады және балаларға арналған жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды, ол туралы тұтынушыны жазбаша хабардар етеді, бас тартқан жағдайда-оның себептерін көрсетеді;
3) тұтынушы ХҚО-ға өтініш білдірген жағдайда құжаттар уәкілетті органның маманына беріледі. ХҚО-дан уәкілетті органға құжаттар пакетін жөнелту фактісі мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі құжаттар қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін штрихкод сканерінің көмегімен тіркелінеді;
4) уәкілетті органның маманы ХҚО-дан қабылданған құжаттарды тексереді, ХҚО-ның ақпараттық жүйесінде тіркейді (уәкілетті органның өзіндік ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) және құжаттарды тіркеп, бұрыштама соғу және жауапты орындаушыны белгілеу үшін құжаттарды уәкілетті органның басшысына жолдайды;
5) уәкілетті орган он жұмыс күні ішінде балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды;
6) уәкілетті органнан мемлекеттік қызметтің дайын нәтижелерін қабылдаған кезде, ХҚО штрихкод сканерінің көмегімен түскен құжаттарды тіркейді;
7) уәкілетті органның маманы, ХҚО инспекторы тұтынушыға балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту береді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетудің әр сатысында құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара іс-қимыл) сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажетті өтініштің толтырылған нысаны мен басқа да құжаттар заңды мекенжайы, телефоны, электронды поштасының мекенжайы осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органның жауапты адамына немесе тұрғылықты жері бойынша ауылдық округтің әкіміне тапсырылады. Жауапты адамның кабинет нөмірі туралы мәліметтер уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі ақпараты орналастырылған стендісінде орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет ХҚО арқылы көрсетілгенде құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, оларда «терезелердің» мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ ХҚО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.

13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление на назначение пособия на детей установленного образца;
2) копию (копии) свидетельства (свидетельств) о рождении ребенка (детей);
3) копию документа, удостоверяющего личность заявителя;
4) копию документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства семьи (копию книги регистрации граждан, либо справку адресного бюро, либо справку акима сельского округа);
5) сведения о составе семьи установленного образца;
6) сведения о доходах членов семьи установленного образца;
7) усыновители (удочерители), опекуны (попечители) предоставляют выписку из решения соответствующего органа об усыновлении (удочерении) или установлении опеки (попечительства) над ребенком.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю. Право на получение пособия на детей ежеквартально подтверждается представлением сведений о доходах.
В случае невозможности личного обращения одного из родителей, опекунов или попечителей с заявлением о назначении пособий родители, опекуны или попечители вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением о назначении пособий на основании доверенности, выданной в установленном порядке.
В уполномоченном органе и у акима сельского округа формы заявлений размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у сотрудников, принимающих документы.
В ЦОН формы заявления размещаются на специальной стойке в зале ожидания.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается:
1) в уполномоченном органе или у акима сельского округа – талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в ЦОНе – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты и времени, и места выдачи документа;
фамилии, имени, отчества инспектора ЦОН, принявшего заявление на оформление документов.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - структурные подразделения государственных органов, принимающие участие в оказании государственной услуги на определенной стадии:
1) специалист уполномоченного органа, занимающийся приемом документов у граждан, компьютерной обработкой, подготовкой уведомлений о назначении или об отказе в назначении пособий на детей, подготовкой ведомостей на выплату помощи, аким сельского округа (СФЕ-1);

13. Тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін мынадай құжаттарды тапсырады:
1) балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау үшiн белгіленген үлгідегі өтiнiш;
2) баланың (балалардың) тууы туралы куәлігінің (куәліктерінің) көшірмесі (көшірмелері);
3) өтiнiш берушiнiң жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
4) отбасының тұрғылықты жерi бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың көшiрмесi (азаматтарды тіркеу кітапшасының көшірмесі не мекенжай бюросының анықтамасы не селолық округ әкімінің анықтамасы);
5) белгіленген үлгідегі отбасының құрамы туралы мәлiметтер;
6) белгіленген үлгідегі отбасы мүшелерiнiң табысы туралы мәлiметтер;
7) асырап алушылар, қорғаншылар (қамқоршылар) тиiстi органның асырап алу немесе баланы қорғаншылыққа (қамқорлыққа) алу туралы шешiмiнiң үзiндi көшiрмесiн ұсынады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады. Балаларға арналған жәрдемақыны алу құқығы тоқсан сайын отбасы мүшелерiнiң табысы туралы мәлiметтердi бере отырып расталады.
Ата-анасының бiреуi, қорғаншылары немесе қамқоршылары жәрдемақы тағайындау туралы жеке өтiнiш жасай алмайтын жағдайда, ата-аналар, қамқоршы немесе қорғаншы белгiленген тәртiппен берiлген сенiмхат негiзiнде жәрдемақы тағайындау туралы өтiнiшпен баруға басқа адамдарға өкілеттiк беруге құқылы.
Уәкілетті органда және селолық округ әкімінде өтініштердің нысандары күту залындағы арнайы тағанда не құжат қабылдайтын қызметкерде болады.
ХҚО-да бланкілер күту залындағы арнайы тағанда орналасады.
Барлық қажетті құжаттар тапсырылғаннан кейін тұтынушыға:
1) уәкілетті органда немесе селолық округтің әкімінде – мемлекеттік қызметті тіркеу және алу күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген, құжаттардың тапсырылғанын растайтын талон беріледі;
2) ХҚО-да:
өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұралатын мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – белгілі бір сатыда мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері қатысады:
1) азаматтардан құжаттар қабылдау, компьютерлік өңдеу, балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе бас тарту туралы хабарлама дайындаумен, көмекті төлеуге тізімдеме дайындаумен айналысатын уәкілетті органның маманы, селолық округтің әкімі (ҚФБ-1);

2) сотрудник ЦОН (СФЕ-2);
3) начальник уполномоченного органа, осуществляющий контроль, накладывающий резолюции, определяющий ответственного исполнителя и подписывающий уведомления о назначении или об отказе в назначении пособий на детей (СФЕ-3).
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложениях 3 и 4 к настоящему регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 5 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственных
пособий семьям, имеющим детей до 18 лет»
Адреса и график работы уполномоченных органов
п/п
Наименование
уполномоченного
органа
Юридический адрес
расположения
уполномоченного
органа (город,
район, улица, №
дома (кв.), адрес
электронной почты)
Код
города и
номер
телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости и социальных программ города Усть-Каменогорска
070000, город
Усть-Каменогорск,

2) ХҚО қызметкері (ҚФБ-2);
3) бақылауды жүзеге асыратын, бұрыштама қоятын, жауапты орындаушыны белгілейтін және балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе одан бас тарту туралы хабарламаларға қол қоятын уәкілетті органның бастығы (ҚФБ-3).
15. Әрбiр әкімшілік әрекеттiң (рәсімнің) орындалу мерзiмi көрсетiлген әрбір ҚФБ әкімшілік әрекет жасау (рәсімінің) кезектілігі мен өзара өз-қимылдарының кестедегі мәтiндiк сипаттамасы осы регламентке 3 және 4 қосымшада берiлген.
16. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететiн сұлба осы регламентке 5 қосымшада берiлген.
4. Мемлекеттік қызметтер көрсететін лауазымды тұлғалардың
жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында олар қабылдаған шешімдер және әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіпте жауаптылықта болады.
«18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
Уәкілетті органдардың мекенжайлары мен жұмыс кестелері
р/с
Уәкілетті
органдардың
атаулары
Уәкілетті органдардың
орналасқан заңды
мекенжайы
(қала, аудан, көше,
үй №, электронды
пошта мекенжайы)
Қаланың
коды
және
телефон
нөмірі
Жұмыс
кестесі
1
2
3
4
5
1
Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
070000, Өскемен қаласы,

8-72230-3-61-29
8-72230-3-63-59
41
Отделение в с. Маканшы Урджарского отдела филиала РГП «Центр обслуживания населения» по ВКО
с. Маканшы,
ул. Кабанбая, 6
8-72239-4-20-22
8-72239-4-20-23
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственных
пособий семьям, имеющим детей до 18 лет»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
1
№ действия
(хода, потока работ)
СФЕ-1
СФЕ-1
СФЕ-3
СФЕ-1
СФЕ-3
СФЕ- 1
2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа аким, сельского округа
Специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием заявлений на оказание государственной услуги
Обработка принятых заявлений
Наложение резолюции и определение ответственного исполнителя
Назначение пособия на детей
Контроль за назначением пособия на детей
Обработка исполненных заявлений
4
Форма завершения (данные, документ)
Выдача талона о принятии пакета документов
Регистрация принятых документов и передача их руководителю для наложения резолюции
Назначение ответственного исполнителя
Подготовка уведомления о назначении или об отказе в назначении пособия на детей
Подписание уведомлений о назначении или об отказе в назначении пособия на детей
Регистрация исполненных заявлений и отправка уведомлений заявителям
5
Сроки исполнения
Не более 15 минут специалист уполномоченного органа, не более 30 минут аким сельского округа
В течение 10 рабочих дней
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ-1
СФЕ-1
СФЕ-3
СФЕ-1
СФЕ-3
СФЕ-1
Действие 1
Прием заявлений на оказание государственной услуги, выдача талона о принятии документов
Действие 2
Обработка принятых заявлений, регистрация принятых документов и передача их руководителю для наложения резолюции
Действие 3
Наложение резолюции и определение ответственного исполнителя. Назначение ответственного исполнителя
Действие 4
Назначение пособия на детей. Подготовка уведомления о назначении или об отказе в назначении пособия на детей
Действие 5
Контроль за назначением пособия на детей. Подписание уведомлений о назначении или об отказе в назначении пособия на детей
Действие 6
Обработка исполненных заявлений. Регистрация исполненных заявлений и отправка уведомлений заявителям
Приложение 4
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственных
пособий семьям, имеющим детей до 18 лет»
Таблица 3. Описание действий СФЕ
1
№ действия
(хода, потока работ)
СФЕ-2
СФЕ-1
СФЕ-3
СФЕ-1
2
Наименование СФЕ
Сотрудник ЦОН
Специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием заявлений на оказание государственной услуги и их передача специалисту уполномоченного органа
Обработка принятых заявлений
Наложение резолюции и определение ответственного исполнителя
Назначение пособия на детей
4
Форма завершения (данные, документ)
Факт принятия пакета документов из ЦОН специалист уполномоченного органа фиксирует при помощи сканера штрихкода
Регистрация принятых документов и передача их руководителю для наложения резолюции
Назначение ответственного исполнителя
Подготовка уведомления о назначении или об отказе в назначении пособия на детей
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
В течение 10 рабочих дней
продолжение таблицы:
1
№ действия
(хода, потока работ)
СФЕ-3
СФЕ-1
СФЕ-2
СФЕ-1
2
Наименование СФЕ
Начальник уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Сотрудник ЦОН
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Контроль за назначением пособия на детей
Обработка исполненных заявлений
При помощи сканера штрихкода ЦОН фиксирует поступившие уведомления, которые в дальнейшем передаются заявителям
Формирование ведомостей на выплату пособия на детей
4
Форма завершения (данные, документ)
Подписание уведомлений о назначении или об отказе в назначении пособия на детей
Регистрация исполненных заявлений и отправка уведомлений сотруднику ЦОН
Передача готового результата оказания государственной услуги (уведомление о назначении или об отказе в назначении пособия на детей) заявителям
Передача ведомостей на выплату социальной помощи в АО «Казпочта» или в уполномоченные организации
5
Сроки исполнения
В течение 10 рабочих дней
Таблица 4. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
СФЕ-2
СФЕ-1
СФЕ-3
СФЕ-1
Действие 1
Прием заявлений на оказание государственной услуги и их передача специалисту уполномоченного органа. Факт принятия пакета документов сотрудник ЦОН фиксирует при помощи сканера штрихкода
Действие 2
Обработка принятых заявлений. Регистрация принятых документов и передача их руководителю для наложения резолюции
Действие 3
Наложение резолюции и определение ответственного исполнителя. Назначение ответственного исполнителя
Действие 4
Назначение пособия на детей. Подготовка уведомления о назначении или об отказе в назначении пособия на детей
продолжение таблицы:
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
СФЕ-3
СФЕ-1
СФЕ-2
Действие 5
Контроль за назначением пособия на детей. Подписание уведомлений о назначении или об отказе в назначении пособия на детей
Действие 6
Обработка исполненных заявлений. Регистрация исполненных заявлений и отправка уведомлений сотруднику ЦОН
Действие 7
При помощи сканера штрихкода ЦОН фиксирует поступившие уведомления, которые в дальнейшем передаются заявителям. Передача готового результата оказания государственной услуги (уведомление о назначении или об отказе в назначении пособия на детей) сотруднику ЦОН
Приложение 5
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение государственных
пособий семьям, имеющим детей до 18 лет»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата

8-72230-3-61-29
8-72230-3-63-59
41
ШҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының Үржар бөлімінің Мақаншы ауылының бөлімшесі
Мақаншы ауылы,
Қабанбай көшесі, 6
8-72239-4-20-22
8-72239-4-20-23
«18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
1 кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 1
ҚФБ 1
ҚФБ 3
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті
органның маманы, селолық округтің әкімі
Уәкілетті
органның маманы
Уәкілетті
органның бастығы
3
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау
Қабылданған өтініштерді өңдеу
Бұрыштама қою және жауапты орындаушыны белгілеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат)
Құжаттар пакетін қабылдау туралы талон беру
Қабылданған құжаттарды тіркеу және оларды бұрыштама қою үшін басшыға беру
Жауапты орындаушыны тағайындау
5
Орындау мерзімдері
15 минуттан аспайды уәкілетті органның маманы, 30 минуттан аспайды селолық округтің әкімі
он жұмыс күні ішінде
кестенің жалғасы:
1
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 1
ҚФБ 3
ҚФБ 1
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті
органның маманы
Уәкілетті
органның бастығы
Уәкілетті
органның маманы
3
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау
Балаларға арналған жәрдемақының тағайындалуын бақылау
Орындалған өтініштерді өңдеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат)
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама дайындау
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаларға қол қою
Орындалған өтініштерді тіркеу және хабарламаларды өтініш берушілерге жіберу
5
Орындау мерзімдері
он жұмыс күні ішінде
15 минуттан
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ-1
ҚФБ-1
ҚФБ-3
№ 1 әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау, құжаттардың қабылдануы жөнінде талон беру
№ 2 әрекет
Қабылданған өтініштерді өңдеу, қабылданған құжаттарды тіркеу және оларды бұрыштама қою үшін басшыға беру
№ 3 әрекет
Бұрыштама қою және жауапты орындаушыны белгілеу. Жауапты орындаушыны тағайындау
кестенің жалғасы:
Негізгі үдеріс (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ-1
ҚФБ-3
ҚФБ-1
№ 4 әрекет
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау. Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама дайындау
№ 5 әрекет
Балаларға арналған жәрдемақының тағайындалуын бақылау. Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаларға қол қою
№ 6 әрекет
Орындалған өтініштерді өңдеу. Орындалған өтініштерді тіркеу және хабарламаларды өтініш берушілерге жіберу
«18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4 қосымша
3 кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
1
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ-2
ҚФБ-1
ҚФБ-3
ҚФБ-1
2
ҚФБ атауы
ХҚО қызметкері
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның маманы
3
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау және оларды уәкілетті органның маманына беру
Қабылданған өтініштерді өңдеу
Бұрыштама қою және жауапты орындаушыны белгілеу
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат)
ХҚО-дан құжаттар пакетін қабылдау фактісін уәкілетті органның маманы сканер штрихкодының көмегімен тіркейді
Қабылданған құжаттарды тіркеу және оларды бұрыштама қою үшін басшыға беру
Жауапты орындаушыны тағайындау
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама дайындау
5
Орындау мерзімдері
30 минуттан аспайды
он жұмыс күні ішінде
кестенің жалғасы:
1
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ-3
ҚФБ-1
ҚФБ-2
ҚФБ-1
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның маманы
ХҚО қызметкері
Уәкілетті органның маманы
3
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Балаларға арналған жәрдемақының тағайындалуын бақылау
Орындалған өтініштерді өңдеу
ХҚО сканер штрихкодының көмегімен келіп түскен, бұдан әрі өтініш берушілерге берілетін хабарламаларды тіркейді
Балаларға арналған жәрдемақыны төлеуге тізімдемелерді қалыптастыру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат)
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаларға қол қою
Орындалған өтініштерді тіркеу және хабарламаларды ХҚО қызметкеріне жіберу
Өтініш берушілерге мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін жіберу (балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама)
Әлеуметтік көмек төлеуге тізімдемелерді «Қазпошта» АҚ немесе уәкілетті ұйымдарға жіберу
5
Орындау мерзімдері
он жұмыс күні ішінде
4 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ-2
ҚФБ-1
ҚФБ-3
ҚФБ-1
№ 1 әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау және оларды уәкілетті органның маманына беру. Құжаттар пакетін қабылдау фактісін ХҚО қызметкері сканер штрихкодының көмегімен тіркейді
№ 2 әрекет
Қабылданған өтініштерді өңдеу. Қабылданған құжаттарды тіркеу және оларды бұрыштама қою үшін басшыға беру
№ 3 әрекет
Бұрыштама қою және жауапты орындаушыны белгілеу. Жауапты орындаушыны тағайындау
№ 4 әрекет
Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау. Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама дайындау
кестенің жалғасы:
Негізгі үдеріс (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ-3
ҚФБ-1
ҚФБ-2
№ 5 әрекет
Балаларға арналған жәрдемақының тағайындалуын бақылау. Балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаларға қол қою
№ 6 әрекет
Орындалған өтініштерді өңдеу. Орындалған өтініштерді тіркеу және хабарламаларды ХҚО қызметкеріне жіберу
№ 7 әрекет
ХҚО сканер штрихкодының көмегімен келіп түскен, бұдан әрі өтініш берушілерге берілетін хабарламаларды тіркейді. Мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін ХҚО қызметкеріне жіберу (балаларға арналған жәрдемақыны тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама)
«18 жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға
мемлекеттік жәрдемақылар тағайындау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
5 қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік
әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты
көрсететiн сұлба
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің

от 27 декабря 2012 года № 329
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для предоставления им
услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы,
имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового
языка для инвалидов по слуху»
1. Общие положения
1. Государственную услугу оказывает отдел занятости и социальных программ района, города областного значения (далее - уполномоченный орган), перечень, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется на основании подпункта 4) пункта 1 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», Правил предоставления в соответствии с индивидуальной программой реабилитации социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху - тридцать часов в год, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754, стандарта государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.
4. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов для предоставления услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуг на бумажном носителе.
5. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан (далее - потребители):
1) инвалидам первой группы, имеющим затруднения в передвижении, на основании медицинских показаний к предоставлению социальных услуг индивидуального помощника;
2) инвалидам по слуху, владеющим навыками жестового языка, на основании медицинских показаний к предоставлению социальных услуг специалиста жестового языка.
2. Требования оказания государственной услуги
6. Информация о месте нахождения и графике работы уполномоченного органа, обращение в который необходимо для оказания государственной услуги, указана в приложении 1 к настоящему регламенту.

2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 329
қаулысымен бекітілген
«Қозғалуы қиындық туғызатын бірінші топтағы мүгедектерге жеке
көмекші беруге және есту бойынша мүгедектерге ымдау тіл маманын
беру үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттiк қызметтi мекенжайларының тiзбесi осы регламентке 1-қосымшада көрсетiлген, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) көрсетедi.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуiрдегi Заңы 21-бабының 1-тармағының 4) тармақшасы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 20 шiлдедегi № 754 қаулысымен бекiтiлген Жеке оңалту бағдарламасына сәйкес жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектер үшiн жеке көмекшiнiң және естiмейтiндiгi бойынша мүгедектер үшiн жылына отыз сағат ымдау тiлi маманының әлеуметтiк қызметтерiн көрсету ережесi, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандарты негiзiнде жүзеге асырылады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің тұтынушы алатын нәтижесі, жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң қызметін және естімейтіндігі бойынша мүгедектерге ымдау тiлi маманының қызметін беру үшін мүгедектердің құжаттарын ресімдеу туралы хабарлама не қағаз жеткізгіште қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген жауап болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызмет жеке тұлғаларға: Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрi – тұтынушылар):
1) жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң әлеуметтiк қызметiн ұсынуға медициналық көрсетiлiмдердiң негiзiнде;
2) естiмейтiндiгi бойынша мүгедектерге ымдау тiлi маманының әлеуметтiк қызметiн ұсынуға медициналық көрсетiлiмдердiң негiзiнде көрсетiледi.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің талаптары
6. Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш білдіруге қажет уәкілетті органның орналасқан жері мен жұмыс кестесі туралы ақпарат осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген.

7. Порядок получения информации по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги располагается на Интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа, а также может предоставляться по телефонам, номера которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего регламента - в течение десяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного потребителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услугой, оказываемой на месте в день обращения - не более 15 минут.
Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Перечень оснований для отказа в предоставлении государственной услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний в предоставлении услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;
3) недостоверность представленных сведений и документов.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган об оказании государственной услуги;
2) уполномоченный орган проводит регистрацию заявления, осуществляет рассмотрение представленных документов от потребителя, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный отказ и выдает потребителю результат оказания государственной услуги.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет один сотрудник.
3. Описание действий (взаимодействия) в процессе оказания
государственной услуги
12. Необходимые для получения государственной услуги заявление и другие документы сдаются специалисту уполномоченного органа, адрес, телефон указаны в приложении 1 к настоящему регламенту. Сведения о номере кабинета специалиста уполномоченного органа, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению услуги.

7. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы жөнінде ақпарат алу тәртібі Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz Интернет-ресурсында, уәкілетті органның стендісінде орналастырылады, сондай-ақ нөмірлері осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген телефондар арқылы алуға болады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi тұтынушы осы регламенттің 13-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап – он жұмыс күнi iшiнде;
2) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты бiр тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегi адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты - 15 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай:
1) тұтынушының бойында жүрiп-тұруы қиын бiрiншi топтағы мүгедектерге жеке көмекшiнiң қызметiн және естiмейтiндiгi бойынша мүгедектерге ымдау тiлi маманының қызметiн беруге қарсы медициналық көрсетiлiмдер болған;
2) аталған мемлекеттiк қызметтi көрсету үшiн талап етiлетiн құжаттардың бiреуi болмаған, құжаттарды ресiмдеуде қателiктер табылған;
3) ұсынылған мәлiметтер мен құжаттар дұрыс болмаған негiздемелер бойынша бас тартылады.
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздемелер жоқ.
10. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті қабылдаған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызметті көрсетудің кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтініш береді;
2) уәкілетті орган өтінішті тіркейді, тұтынушы ұсынған құжаттарды қарауды іске асырады, хабарламаны ресімдейді немесе дәлелді бас тартуды дайындайды және тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін береді.
11. Әрбір кезеңдегі мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара іс-қимыл) сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажет өтініштің толтырылған нысаны мен басқа құжаттар мекенжайы, телефоны осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген уәкілетті органның маманына тапсырылады. Уәкілетті орган маманының кабинет нөмірі туралы мәліметтер мемлекеттік қызмет ұсыну жөнінде ақпарат берілген уәкілетті органның стендінде орналасқан.

13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) выписку из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
3) документ, удостоверяющий личность потребителя;
4) справку об инвалидности.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением о предоставлении социальных услуг индивидуального помощника, специалиста жестового языка на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
После сдачи всех необходимых документов, в уполномоченном органе потребителю выдается талон с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - структурные подразделения государственных органов, принимающие участие в оказании государственной услуги на определенной стадии:
1) специалисты уполномоченного органа, занимающиеся регистрацией и постановкой на учет для предоставления социальных услуг индивидуального помощника и специалиста жестового языка (СФЕ-1);
2) начальник отдела уполномоченного органа, исполняющий контрольные функции (СФЕ-2).
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ, с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
17. Форма заявления по регистрации и постановке на учет для предоставления услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху приведена в приложении 4 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
18. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной
услуги «Оформление документов на
инвалидов для предоставления им услуги
индивидуального помощника для
инвалидов первой группы, имеющих
затруднение в передвижении и
специалиста жестового языка для
инвалидов по слуху»
Адреса и график работы уполномоченного органа
п/п
Наименование
уполномоченного органа
Юридический адрес
расположения
уполномоченного органа (город,
район, улица, №
дома (кв.), адрес
электронной почты)
Код
города и
номер
телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости и социальных программ города Усть-Каменогорска
070000, город
Усть-Каменогорск,
улица Ворошилова,

13. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерiн, әлеуметтiк жеке кодының нөмiрiн (болса жеке сәйкестендiру нөмiрiн) көрсете отырып, белгiленген үлгiдегi өтiнiштi;
2) мүгедектiң жеке оңалту бағдарламасынан үзiндi көшiрменi;
3) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
4) мүгедектiгi туралы анықтаманы ұсынады.
Құжаттардың көшiрмелерi мен салыстырып тексеру үшiн түпнұсқалары берiледi, кейiн құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
Өзiнiң келуге мүмкiндiгi болмаған жағдайда мүгедек жеке көмекшiнiң қызметiн, ымдау тiлi маманының әлеуметтiк қызметiн беру туралы өтiнiшпен баруға нотариалдық куәландыруды талап етпейтiн сенiмхат негiзiнде басқа адамдарға уәкiлеттiк бере алады.
Тұтынушы қажеттi құжаттардың барлығын уәкiлеттi органға тапсырғаннан кейiн тiркелген және тұтынушының мемлекеттiк қызметтi алатын күнi, құжаттарды қабылдап алған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – белгілі бір сатыда мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері қатысады:
1) әлеуметтік жеке көмекшiнiң қызметiн және естiмейтiндiгi бойынша мүгедектерге ымдау тiлi маманының қызметiн ұсыну үшін тіркеу және есепке алумен айналысатын уәкілетті органның мамандары (ҚФБ-1);
2) бақылау функцияларын атқаратын уәкілетті органның бөлім бастығы (ҚФБ-2).
15. Әрбiр әкімшілік әрекеттiң (рәсімнің) орындалу мерзiмi көрсетiлген әрбір ҚФБ әкімшілік әрекет жасау (рәсімінің) кезектілігі мен өзара іс-қимылдарының кестедегі мәтiндiк сипаттамасы осы регламентке 2 қосымшада берiлген.
16. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететiн сұлба осы регламентке 3 қосымшада берiлген.
17. Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін тіркеу және есепке алу бойынша өтініш нысаны осы регламентке 4 қосымшада берiлген.
4 Мемлекеттік қызметтер көрсететін лауазымды тұлғалардың
жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында олар қабылдаған шешімдер және әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіпте жауаптылықта болады.
«Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы
мүгедектерге жеке көмекшінің және есту
бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл
маманының қызметтерін ұсыну үшін
мүгедектерге құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
Уәкілетті органдардың мекенжайлары мен жұмыс кестелері
р/с
Уәкілетті
органдардың
атаулары
Уәкілетті органдардың
орналасқан заңды
мекенжайы
(қала, аудан, көше,
үй №, электронды
пошта мекенжайы)
Қаланың
коды
және
телефон
нөмірі
Жұмыс
кестесі
1
2
3
4
5
1
Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
070000, Өскемен қаласы,

8-72230
3-45-01
19
Отдел занятости и социальных программ Шемонаихинского района
071800,
Шемонаихинский
район, город
Шемонаиха, улица
Молодежная, 19
Shem_sob@mail.ru
8-72332
3-06-22
Приложение 2
к регламенту оказания государственной
услуги «Оформление документов на
инвалидов для предоставления им услуги
индивидуального помощника для
инвалидов первой группы, имеющих
затруднение в передвижении и
специалиста жестового языка для
инвалидов по слуху»
Последовательность действий и взаимодействие административных
действий (процедур) каждой СФЕ, с указанием срока выполнения
каждого административного действия Таблица 1. Описание действий СФЕ
1
№ действия
(хода, потока работ)
СФЕ-1
СФЕ-2
СФЕ-1
2
Наименование
СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Начальник отдела уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов по перечню, регистрация и постановка на учет для предоставления услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху
Принятие решения о предоставлении государственной услуги или мотивированного отказа в ней
Оформление и выдача уведомления или мотивированного отказа в предоставлении услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распределительное решение)
Передача документов начальнику отдела уполномоченного органа для принятия решения
Передача документов специалисту уполномоченного органа для предоставления услуги
Занесение в базу Е-СОБЕС по исполнению ИПР
5
Сроки
исполнения
Не более 15 минут
В течение 10 рабочих дней
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Группа СФЕ-1
СФЕ-2
СФЕ-1
Действие № 1
Прием заявления и документов по перечню, проверка факта наличия документов
Действие № 2
Визирование документа на предоставление государственной услуги
Действие № 3
Постановка на учет для предоставления услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху
Действие № 4
Предоставление услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху заявителю, занесение в базу Е-СОБЕС по исполнению ИПР
Приложение 3
к регламенту оказания государственной
услуги «Оформление документов на
инвалидов для предоставления им услуги
индивидуального помощника для
инвалидов первой группы, имеющих
затруднение в передвижении и
специалиста жестового языка для
инвалидов по слуху»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью действий и СФЕ
Приложение 4
к регламенту оказания государственной
услуги «Оформление документов на
инвалидов для предоставления им услуги
индивидуального помощника для
инвалидов первой группы, имеющих
затруднение в передвижении и
специалиста жестового языка для
инвалидов по слуху»
Форма заявления
необходимая для оказания государственной услуги
ГУ "Отдел занятости и социальных
программ города, района"
от инвалида______________группы
_______________________________
Ф.И.О (полностью)
___________________ года рождения,
проживающего(ей)__________________
РНН ______________________________
СИК ______________________________
Заявление
Прошу Вас поставить меня на учет для предоставления социальных
услуг индивидуального помощника и специалиста жестового языка
Дата __________________________ Подпись ___________________
___________________________________________________________
талон о принятии заявления:
Заявление зарегистрировано в ГУ "Отдел занятости и социальных
программ города, района".
Дата регистрации № _________________________________________
Фамилия и подпись ответственного специалиста _______________
Дата получения результата __________________________________
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата

8-72230
3-45-01
19
Шемонаиха ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
071800 Шемонаиха
ауданы, Шемонаиха
қаласы, Жастар көшесі,
19
Shem_sob@mail.ru
8-72332
3-06-22
«Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы
мүгедектерге жеке көмекшінің және есту
бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл
маманының қызметтерін ұсыну үшін
мүгедектерге құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Әрбiр әкімшілік әрекеттiң орындалу мерзiмi көрсетiлген әрбір
ҚФБ әкімшілік әрекет жасау (рәсімінің) кезектілігі мен өзара
іс-қимылы 1 кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
1
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 1
ҚФБ 2
ҚФБ 1
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның бөлім бастығы
Уәкілетті органның маманы
3
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамалары
Тізбе бойынша құжаттарды қабылдау және қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін тіркеу және есепке алу
Мемлекеттік қызметті ұсыну немесе дәлелді бас тарту туралы шешім қабылдау
Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды ресімдеу және беру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім ету шешімі)
Уәкілетті органның бөлім бастығына шешім қабылдау үшін құжаттарды тапсыру
Уәкілетті органның маманына қызметті ұсыну үшін құжаттарды тапсыру
ЖОБ орындау бойынша Е-СОБЕС базасына енгізу
5
Орындау мерзімдері
15 минуттан аспайды
он жұмыс күні ішінде
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ-1 тобы
ҚФБ-2
ҚФБ-3
№ 1 әрекет
Тізбе бойынша өтінішті және құжаттарды қабылдау, құжаттардың бар болу фактісін тексеру
№ 2 әрекет
Мемлекеттік қызметті алуға ұсынылатын құжатқа қол қою
№ 3 әрекет
Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін есепке алу
№ 4 әрекет
Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну, ЖОБ орындау бойынша Е-СОБЕС базасына енгізу
«Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы
мүгедектерге жеке көмекшінің және есту
бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл
маманының қызметтерін ұсыну үшін
мүгедектерге құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
ҚФБ әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты
көрсететiн сұлба
«Қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы
мүгедектерге жеке көмекшінің және есту
бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін
тіл маманының қызметтерін ұсыну үшін
мүгедектерге құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажет
өтініш нысаны
«Қалалық, аудандық жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі» мемлекеттік мекемесіне
__________________топ мүгедегі
______________________________
Т.А.Ә. (толық)
____________________ жылы туған
_______________________ тұратын
СТН ___________________________
ӘЖК ___________________________
Өтініш
Сізден мені жеке көмекшінің және қолмен көрсететін тіл
маманының әлеуметтік қызметтерін алу үшін есепке алуыңызды сұраймын.
Күні ________________                           Қолы ___________
_________________________________________________________________
Өтініштің  қабылданғаны жөніндегі талон
Өтініш «Қалалық, аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі» ММ тіркелді.
Тіркеу күні №____________________________________________________
Жауапты маманның тегі және қолы ______________________
Нәтижені алу күні ____________________________________
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің

от 27 декабря 2012 года № 329
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для обеспечения их
санаторно-курортным лечением»
1. Общие положения
1. Государственную услугу оказывает отдел занятости и социальных программ района, города областного значения (далее - уполномоченный орган), перечень, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
2. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 3 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», Правил предоставления санаторно-курортного лечения инвалидам и детям-инвалидам», утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754, стандарта государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением», утвержденного  постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.
4. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов для обеспечения санаторно-курортным лечением, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
5. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, являющимися инвалидами и детьми-инвалидами (далее - потребители).
2. Требования оказания государственной услуги
6. Информация о месте нахождения и графике работы уполномоченного органа, обращение в который необходимо для оказания государственной услуги, указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
7. Порядок получения информации по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги располагается на Интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа, а также может предоставляться по телефонам, номера которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
8. Cроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего регламента - в течение десяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного потребителя;

2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 329
қаулысымен бекітілген
«Мүгедектерге санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін
құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттiк қызметтi тiзбесi, мекенжайлары осы мемлекеттік қызмет регламентіне 1 қосымшада көрсетiлген ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) көрсетедi.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 20-бабы 3-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектерге және мүгедек балаларға санаторий-курорттық емделудi ұсыну ережесiнің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде жүзеге асырылады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі тұтынушыға санаторийлік-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін құжаттарын ресімдеу туралы хабарлама не қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген қағаз жеткізгіштегі жауап болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға: мүгедек және мүгедек бала болып табылатын Қазақстан Республикасының азаматтарына, Қазақстан Республикасының аумағына тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрі – тұтынушылар) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің талаптары
6. Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш білдіруге қажет уәкілетті органның орналасқан жері мен жұмыс кестесі туралы ақпарат осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы жөнінде ақпарат алу тәртібі Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz Интернет-ресурсында, уәкілетті органның стенділеріне орналастырылады, сондай-ақ нөмірлері осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген телефондар арқылы алуға болады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері тұтынушы осы регламенттің 13-тармағында айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап он жұмыс күні ішінде;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты бір тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;

3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услугой, оказываемой на месте в день обращения - не более 15 минут.
Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Перечень оснований для отказа в предоставлении государственной услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний в обеспечении санаторно-курортным лечением;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;
3) недостоверность представленных сведений и документов.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган об оказании государственной услуги;
2) уполномоченный орган проводит регистрацию заявления, осуществляет рассмотрение представленных документов от потребителя, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный отказ и выдает потребителю результат оказания государственной услуги.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет один сотрудник.
3. Описание действий (взаимодействия)в процессе оказания
государственной услуги
12. Необходимые для получения государственной услуги заявления и другие документы сдаются специалисту уполномоченного органа, адрес, телефон указаны в приложении 1 к настоящему регламенту. Сведения о номере кабинета специалиста уполномоченного органа, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению услуги.
13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) копия документа, удостоверяющего личность потребителя;
3) для детей-инвалидов - копия свидетельства о рождении ребенка и копия документа, удостоверяющего личность его законного представителя;
4) копия санаторно-курортной карты, выданной организацией здравоохранения;
5) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских акимов);
6) копии выписки из справки об инвалидности и выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;

3) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай:
1) тұтынушыны санаторийлік-курорттық емдеумен қамтамасыз етуге қарсы медициналық көрсетілімдер болған;
2) аталған мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттардың біреуі болмаған, құжаттарды ресімдеуде қателіктер табылған;
3) ұсынылған мәліметтер мен құжаттар дұрыс болмаған негіздемелер бойынша бас тартылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
10. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу туралы өтініш қабылданған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) тұтынушы уәкілетті органға мемлекеттік қызмет көрсету жөнінде өтініш береді;
2) уәкілетті орган өтінішті тіркеуді жүргізеді, тұтынушыдан келіп түскен құжаттарды қарап танысуды жүзеге асырады, хабарлама ресімдейді немесе дәлелді бас тарту дайындайды және тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді.
11. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара іс-қимыл) сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажет өтініштің толтырылған нысаны мен басқа құжаттар мекенжайы, телефоны осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген уәкілетті органның маманына тапсырылады. Уәкілетті орган маманының кабинет нөмірі туралы мәліметтер мемлекеттік қызмет ұсыну жөнінде ақпарат берілген уәкілетті органның стендінде орналасқан.
13. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерін, әлеуметтік жеке кодының нөмірін (болса, жеке сәйкестендіру нөмірін) көрсете отырып белгіленген үлгідегі өтініш;
2) тұтынушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
3) мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігінің көшірмесін және оның заңды өкілінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
4) денсаулық сақтау ұйымы берген санаторлық-курорттық картасының көшірмесін;
5) тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжатты (мекенжай анықтамасын немесе селолық әкiмдердiң анықтамасын);
6) мүгедектігі туралы анықтамадан үзінді көшірме және мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді көшірме;

7) при подаче заявления другим лицом с письменного согласия инвалида - копию документа, удостоверяющего его личность.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
После сдачи всех необходимых документов потребителю выдается талон, с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - структурные подразделения государственных органов, принимающие участие в оказании государственной услуги на определенной стадии:
1) специалисты уполномоченного органа, занимающиеся регистрацией и постановкой на учет для предоставления санаторно-курортной путевки (СФЕ-1);
2) начальник отдела уполномоченного органа, исполняющий контрольные функции (СФЕ-2).
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ, с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
17. Форма заявления и уведомления об оформлении документов на инвалидов для предоставления санаторно-курортного лечения либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе приведены в приложении 4 и 5 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
18. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
обеспечения их санаторно-курортным лечением»
Адреса и график работы уполномоченного органа
п/п
Наименование
уполномоченного органа
Юридический адрес
расположения
уполномоченного органа (город,
район, улица, №
дома (кв.), адрес
электронной почты)
Код
города и
номер
телефона
График
работы
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости и социальных программ города Усть-Каменогорска
070000, город
Усть-Каменогорск,
улица Ворошилова, 157/2
ozisp_uka@mail.ru

7) мүгедектің жазбаша келісімімен басқа адам өтініш беретін кезде – оның жеке басын растайтын құжаттың көшірмесі.
Құжаттардың көшірмелері мен салыстырып тексеру үшін тұпнұсқалары беріледі, кейін құжаттардың тұпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
Тұтынушы қажетті құжаттардың барлығын уәкілетті органға тапсырғаннан кейін тіркелген және тұтынушының мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдап алған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – белгілі бір сатыда мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері қатысады:
1) санаторийлік-курорттық жолдама ұсыну үшін тіркеу және есепке алумен айналысатын уәкілетті органның мамандары (ҚФБ-1);
2) бақылау функцияларын атқаратын уәкілетті органның бөлім бастығы (ҚФБ-2).
15. Әрбiр әкімшілік әрекеттiң (рәсімнің) орындалу мерзiмi көрсетiлген әрбір ҚФБ әкімшілік әрекет жасау (рәсімінің) кезектілігі мен өзара іс-қимылдарының кестедегі мәтiндiк сипаттамасы осы регламентке 2 қосымшада берiлген.
16. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететiн сұлба осы регламентке 3 қосымшада берiлген.
17. Өтініш нысаны мен мүгедекке санаторийлік-курорттық емделуді ұсыну үшін құжаттарын ресімдеу туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжделген қағаз жеткізгіштегі жауап үлгілері осы регламентке 45 қосымшаларда берiлген.
4. Мемлекеттік қызметтер көрсететін лауазымды тұлғалардың
жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында олар қабылдаған шешімдер және әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіпте жауаптылықта болады.
«Мүгедектерді санаторий-курорттық
емдеумен қамтамасыз ету үшін
құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
1 қосымша
Уәкілетті органдардың мекенжайлары мен жұмыс кестелері
р/с
Уәкілетті
органдардың
атаулары
Уәкілетті органдардың
орналасқан заңды
мекенжайы
(қала, аудан, көше,
үй №, электронды
пошта мекенжайы)
Қаланың
коды
және
телефон
нөмірі
Жұмыс
кестесі
1
2
3
4
5
1
Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
070000, Өскемен қаласы,
Ворошилов көшесі, 157/2
ozisp_uka@mail.ru

3-45-01
19
Отдел занятости и социальных программ Шемонаихинского района
071800,
Шемонаихинский
район, город
Шемонаиха, улица
Молодежная, 19
Shem_sob@mail.ru
8-72332
3-06-22
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
обеспечения их санаторно-курортным лечением»
Последовательность действий и взаимодействие административных
действий (процедур) каждой СФЕ, с указанием срока выполнения
каждого административного действия Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
СФЕ-1
СФЕ-2
2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Начальник отдела, исполняющий контрольные функции
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация заявления, рассмотрение представленных документов от потребителя
Прием заявления от потребителя
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распределительное решение)
Оформление уведомления или мотивированного отказа и выдача потребителю результата оказания государственной услуги
Согласование на выдачу санаторно-курортной путевки
5
Сроки исполнения
В течение 10 рабочих дней
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа СФЕ-1
СФЕ-2
Действие № 1
Регистрация заявления, рассмотрение представленных документов от потребителя
Действие № 3
Уведомление об оформлении документов или мотивированного отказа, выдача потребителю результата оказания государственной услуги
Действие № 2
Согласование на выдачу санаторно-курортной путевки
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
обеспечения их санаторно-курортным лечением»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью действий и СФЕ
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
обеспечения их санаторно-курортным лечением»
Начальнику_________________________
районного (городского) отдела занятости и
социальных программ от инвалида
___группы, представителя ребенка-инвалида
(нужное подчеркнуть, заполнить)
Ф.И.О. инвалида, представителя ребенка-
инвалида______________________________
№ удостоверения личности инвалида,
представителя_________________________
выдан ________________________________
дата рождения ребенка-инвалида________
свидетельство о рождении №____________
проживающий(ая) по адресу_____________
______________________________________
телефон_______________________________
Заявление
о выдаче путевки на санаторно-курортное лечение
Ф.И.О.______________________________________________________
Дата рождения_______________________________________________
Инвалидность (№ пенсионного удостоверения)__________________
Домашний адрес______________________________________________
Телефон ____________________________________________________
Прошу выделить мне одну путевку на санаторно-курортное лечение.
Прилагаю копии следующих документов:

3-45-01
19
Шемонаиха ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
071800 Шемонаиха
ауданы, Шемонаиха
қаласы, Жастар көшесі,
19
Shem_sob@mail.ru
8-72332
3-06-22
«Мүгедектерді санаторий-курорттық
емдеумен қамтамасыз ету үшін
құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2 қосымша
Әрбiр әкімшілік әрекеттiң орындалу мерзiмi көрсетiлген әрбір
ҚФБ әкімшілік әрекет жасау (рәсімінің) кезектілігі мен өзара
іс-қимылы 1 кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы, ағыны)
1
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 1
ҚФБ 2
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті
органның маманы
Бақылау функцияларын атқаратын бөлім бастығы
3
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамалары
Өтінішті тіркеу, тұтынушы ұсынған құжаттарды қарау
Тұтынушыдан өтінішті қабылдау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім ету шешімі)
Хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды ресімдеу және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тұтынушыға беру
Санаторий-курорттық жолдама беруді келісімдеу
5
Орындау мерзімдері
он жұмыс күні ішінде
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
ҚФБ 1
ҚФБ 2
№ 1 Әрекет
Арызды тіркеу, тұтынушы ұсынған құжаттарды қарау
№ 2 Әрекет
Санаторий-курорттық жолдама беруді келісімдеу
№ 3 Әрекет
Құжаттарды немесе дәлелді бас тартуды ресімдеу туралы хабарлама, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тұтынушыға беру
«Мүгедектерді санаторий-курорттық
емдеумен қамтамасыз ету үшін
құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
3 қосымша
ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара
байланысты көрсететiн сұлба
«Мүгедектерді санаторий-курорттық
емдеумен қамтамасыз ету үшін
құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
4 қосымша
«Қалалық, аудандық жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі»
мемлекеттік мекемесінің бастығы
_______________________________
топтағы мүгедектен,
мүгедек-баланың өкілі
(керегін сызу қажет, толтыру керек)
_______________________________
мүгедектің, мүгедек-бала өкілінің Т.А.Ә.
_______________________________
мүгедектің, мүгедек-бала өкілінің
жеке куәлік № _________________берілген
_______________________________
мүгедек баланың тұған күні_____
туу туралы куәлігінің № _______
мекенжай бойынша тұратын_______
__________ телефон
Санаторий-курорттық емделуге жолдама беру туралы ӨТIНIШ
Т.А.Ә._____________________________________________________
Туған күні ________________________________________________
Мүгедектігі (зейнеткерлік куәлігінің №)____________________
Мекен-жайы _________________________________________________
Телефоны __________________________________________________
Маған санаторий-курорттық емделуге бір жолдама беруді сұраймын.
Мынадай құжаттардың көшірмелерін қоса беріп отырмын:

1. Копия удостоверения личности.
2. Копия пенсионного удостоверения.
3. Копия санаторно-курортной карты или справка от врача.
4. Копия документа, подтверждающая регистрацию по постоянному
месту жительству.
5. Копия справки МСЭ, ИПР в случае инвалидности.
«_____»__________2012 г.                     _______________
(подпись)
Достоверность представленных заявителем копий документов подтверждаю:
_______________________________
(Ф.И.О. должность)
«______»_________2012 г. ____________
(подпись)
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
обеспечения их санаторно-курортным лечением»
________________________________
(Ф.И.О)
________________________________
(адрес)
Уведомление
_______________________ районный (городской) отдел занятости
социальных программ, рассмотрев Ваше заявление о выдаче направления
для предоставления санаторно-курортного лечения сообщает, что
направление выдано ______(дата)____________.
Начальник районного (городского)
отдела занятости и социальных программ ______________________
(Ф.И.О.)
исп.
тел.________________________________________________________
________________________________
(Ф.И.О)
________________________________
(адрес)
Уведомление
_______________________ районный (городской) отдел занятости
социальных программ, рассмотрев Ваше заявление о выдаче направления
для предоставления санаторно-курортного лечения сообщает, что выдача
Вам направления на данную помощь отказана по причине ______________
Начальник районного (городского)
отдела занятости и социальных программ _______________________
(Ф.И.О.)
исп.
тел._________________________________________________________
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 27 декабря 2012 года № 329
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для предоставления
им кресла-коляски»
1. Общие положения
1. Государственную услугу оказывает отдел занятости и социальных программ района, города областного значения (далее - уполномоченный орган), перечень, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», Правил обеспечения инвалидов специальными средствами передвижения, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754, стандарта государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.

1. Жеке куәліктің көшірмесі
2. Зейнеткерлік куәліктің көшірмесі
3. Санаторий-курорттық картаның көшірмесі немесе дәрігерден анықтама
4. Тұрғылықты жері бойынша тіркеуін растайтын құжаттың көшірмесі
5. Медициналық-әлеуметтік сараптау анықтамасының, мүгедек болған
жағдайда ЖОБ көшірмесі.
20__ ж. «__» _________                       ____________________
(қолы)
Өтініш беруші ұсынған құжаттар көшірмелерінің дұрыстығын растаймын:
______________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)              «__» ________ 2012 ж. _______
(қолы)
«Мүгедектерді санаторий-курорттық
емдеумен қамтамасыз ету үшін
құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне
5 қосымша
________________________
(Т.А.Ә)
________________________
(мекенжайы)
Хабарлама
_______________________ ауданының (қаласының) жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі санаторий-курорттық емделуге жолдама
беру туралы Сіздің өтінішіңізді қарап жолдама ______________ берілді
деп хабарлайды.
Аудандық (қалалық) жұмыспен қамту бөлімінің бастығы
______________________________________________________
(Т.А.Ә)
орындаған
тел.
____________________________________________________________
_________________________
(Т.А.Ә)
_________________________
(мекенжайы)
Хабарлама
___________________ ауданының (қаласының) жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі санаторий-курорттық емделуге жолдама
беру туралы Сіздің өтінішіңізді қарап аталған көмекке _______________
_____________________________________________________________________
себептен бас тартылды деп хабарлайды.
Аудандық (қалалық) жұмыспен қамту бөлімінің бастығы
_____________________________________________________________
(Т.А.Ә)
орындаған
тел.
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 329
қаулысымен бекітілген
«Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшiн құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттiк қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттiк қызметтi тiзбесi, мекенжайлары мемлекеттік қызметтің осы регламентіне 1-қосымшада көрсетiлген ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) көрсетедi.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуiрдегi Заңының 22-бабы 1-тармағы және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 20 шiлдедегi № 754 қаулысымен бекiтiлген Мүгедектердi арнаулы жүрiп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету ережесiнiң, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 қаулысымен бекiтiлген «Мүгедектерге кресло-арбаларды беру үшiн құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттiк қызмет стандарты негiзiнде ұсынылады.

4. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит заявитель, является уведомление об оформлении документов для предоставления кресла-коляски либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуг на бумажном носителе.
5. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, являющимися инвалидами (далее - потребители).
Инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случае прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя, или ликвидации юридического лица.
2. Требования оказания государственной услуги
6. Информация о месте нахождения и графике работы уполномоченного органа, обращение в который необходимо для оказания государственной услуги, указана в приложении 1 к настоящему регламенту.
7. Порядок получения информации по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги располагается на Интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа, а также может предоставляться по телефонам, номера которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего регламента - в течение десяти рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного потребителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услугой, оказываемой на месте в день обращения - не более 15 минут.
Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Перечень оснований для отказа в предоставлении государственной услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний в обеспечении инвалидов креслами-колясками;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов;
3) недостоверность представленных сведений и документов.
После сдачи всех необходимых документов, в уполномоченном органе потребителю выдается талон, с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.

4. Өтiнiш берушi алатын көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi кресло-арба беру үшiн құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткiзгiште дәлелдi жауап болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызмет жеке тұлғаларға: Қазақстан Республикасының азаматтарына, мүгедек болып табылатын Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын шетелдiктер мен азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрi – тұтынушылар).
Жеке кәсiпкер – жұмыс берушi қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен еңбек жарақатынан немесе кәсiби науқастан болған мүгедектерге көрсетiледi.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің талаптары
6. Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш білдіруге қажет уәкілетті органдардың мекенжайлары мен жұмыс кестелері туралы ақпарат осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы жөнінде ақпарат алу тәртібі Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz Интернет-ресурсында, уәкілетті органдардың стенділерінде орналастырылады, сондай-ақ нөмірлері осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген телефондар арқылы алуға болады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмдерi тұтынушы осы регламенттің 13-тармағында айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған кезден бастап он жұмыс күнi iшiнде;
2) тұтынушы өтiнiш бiлдiрген күнгi көрсетiлетiн орында мемлекеттiк қызметтi алғанға дейiнгi күтудiң рұқсат етiлген ең ұзақ уақыты бiр тұтынушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегi адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтiнiш бiлдiрген күнгi орнында мемлекеттiк қызмет көрсетудiң ең ұзақ рұқсат етiлген уақыты – 15 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттiк қызмет көрсетуден мынадай негiздемелер бойынша:
1) тұтынушының мүгедектердiң кресло-арбалармен қамтамасыз етiлуiне қарсы медициналық көрсетiлiмдерi болғанда;
2) аталған мемлекеттiк қызмет көрсетуге қажеттi құжаттардың бiреуi болмаған, құжаттарды ресiмделуiнде қате анықталған кезде;
3) жалған мәлiметтер мен құжаттар ұсынылғанда бас тартылады.
Тұтынушы уәкiлеттi органда барлық қажеттi құжаттарды тапсырғаннан кейiн мемлекеттiк қызметке тұтынушының тiркелген және алатын күнi, құжаттарды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi көрсетiлген талон берiледi.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.

10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя о получении государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган об оказании государственной услуги;
2) уполномоченный орган проводит регистрацию заявления, осуществляет рассмотрение представленных документов от потребителя, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный отказ и выдает потребителю результат оказания государственной услуги.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет один сотрудник.
3. Описание действий (взаимодействия) в процессе оказания
государственной услуги
12. Необходимые для получения государственной услуги заявление и другие документы сдаются специалисту уполномоченного органа, адрес, телефон указаны в приложении 1 к настоящему регламенту. Сведения о номере кабинета специалиста уполномоченного органа, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению услуги.
13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) индивидуальную программу реабилитации инвалида;
3) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
В случае невозможности личного обращения инвалид может уполномочить других лиц на обращение с заявлением для предоставления кресла-коляски на основании доверенности, не требующей нотариального удостоверения.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - структурные подразделения государственных органов, принимающие участие в оказании государственной услуги на определенной стадии:
1) специалисты уполномоченного органа, занимающиеся регистрацией и постановкой на учет для предоставления кресла-коляски (СФЕ-1);
2) начальник отдела уполномоченного органа, исполняющий контрольные функции (СФЕ-2).
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ, с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.

10. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті қабылдаған сәттен бастап және мемлекеттік қызметтің нәтижесін берген сәтке дейінгі мемлекеттік қызметті көрсетудің кезеңдері:
1) тұтынушы уәкілетті органға мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтініш береді;
2) уәкілетті орган өтінішті тіркейді, тұтынушы ұсынған құжаттарды қарауды іске асырады, хабарламаны ресімдейді немесе дәлелді бас тартуды дайындайды және тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін береді.
11. Әрбір кезеңдегі мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара іс-қимыл) сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажет өтініштің толтырылған нысаны мен басқа құжаттар мекенжайы, телефоны осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген уәкілетті органның маманына тапсырылады. Уәкілетті орган маманының кабинет нөмірі туралы мәліметтер мемлекеттік қызмет ұсыну жөнінде ақпарат берілген уәкілетті органның стендінде орналасқан.
13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы мынадай құжаттарды:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерiн көрсете отырып, белгiленген үлгiдегi өтiнiштi, әлеуметтiк жеке кодының нөмiрiн (жеке сәйкестендiру нөмiрi болғанда);
2) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасын;
3) жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен еңбек жарақаты немесе кәсiптiк ауру салдарынан мүгедек болғандар үшiн – жазатайым оқиға туралы актiнiң көшiрмесiн және жұмыс берушiнiң – жеке кәсiпкердiң қызметiнiң тоқтатылуы немесе заңды тұлғаның таратылуы туралы құжатты ұсынады.
Мүгедектiң өзiнiң баруға мүмкiндiгi болмаған жағдайда, нотариалды куәландыруды талап етпейтiн сенiмхат негiзiнде кресло-арба беруге өтiнiш жасауға басқа адамдарға уәкiлеттiк бере алады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – белгілі бір сатыда мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері қатысады:
1) кресло-арбаларды ұсыну үшін тіркеу және есепке алумен айналысатын уәкілетті органның мамандары (ҚФБ-1);
2) бақылау функцияларын атқаратын уәкілетті органның бөлім бастығы (ҚФБ-2).
15. Әрбiр әкімшілік әрекеттiң (рәсімнің) орындалу мерзiмi көрсетiлген әрбір ҚФБ әкімшілік әрекет жасау (рәсімінің) кезектілігі мен өзара іс-қимылдарының кестедегі мәтiндiк сипаттамасы осы регламентке 2 қосымшада берiлген.

16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
17. Форма заявления об оформлении документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги приведена в приложении 4 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
18. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им кресла-коляски»
Адреса и график работы уполномоченного органа
п/п
Наименование
уполномоченного органа
Юридический адрес
расположения
уполномоченного органа (город,
район, улица, №
дома (кв.), адрес
электронной почты)
Код
города и
номер
телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости и социальных программ города Усть-Каменогорска
070000, город
Усть-Каменогорск,
улица Ворошилова, 157/2
ozisp_uka@mail.ru

16. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететiн сұлба осы регламентке 3 қосымшада берiлген.
17. Мүгедектерге кресло-арбаларды ұсыну үшін құжаттар ресімдеу туралы өтініштің немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауаптың нысаны осы регламентке 4 қосымшада берілген.
4. Мемлекеттік қызметтер көрсететін лауазымды тұлғалардың
жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында олар қабылдаған шешімдер және әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте жауаптылықта болады.
«Мүгедектерге кресло-арбаларды
беру үшiн құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
Уәкілетті органдардың мекенжайлары мен жұмыс кестелері
р/с
Уәкілетті
органдардың
атаулары
Уәкілетті органдардың
орналасқан заңды
мекенжайы
(қала, аудан, көше,
үй №, электронды
пошта мекенжайы)
Қаланың
коды
және
телефон
нөмірі
Жұмыс
кестесі
1
2
3
4
5
1
Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
070000, Өскемен қаласы,
Ворошилов көшесі, 157/2
ozisp_uka@mail.ru

8-72230
3-45-01
19
Отдел занятости и социальных программ Шемонаихинского района
071800,
Шемонаихинский
район, город
Шемонаиха, улица
Молодежная, 19
Shem_sob@mail.ru
8-72332
3-06-22
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им кресла-коляски»
Последовательность действий и взаимодействие административных
действий (процедур) каждой СФЕ, с указанием срока выполнения
каждого административного действия Таблица 1. Описание действий СФЕ
1
№ действия
(хода, потока работ)
СФЕ-1
СФЕ-2
СФЕ-1
2
Наименование
СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Начальник отдела уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием заявления и документов по перечню, регистрация и постановка на учет для предоставления кресло-коляски
Принятие решения о предоставлении государственной услуги или мотивированного отказа в ней
Оформление и выдача уведомления или мотивированного отказа в предоставлении государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распределительное решение)
Передача документов начальнику отдела уполномоченного органа для принятия решения
Передача документов специалисту уполномоченного органа для предоставления услуги
Занесение в базу Е-СОБЕС по исполнению ИПР
5
Сроки
исполнения
Не более 15 минут
В течение 10 рабочих дней
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Группа СФЕ-1
СФЕ-2
СФЕ-1
Действие № 1
Прием заявления и документов по перечню, проверка факта наличия документов
Действие № 2
Визирование документа на предоставление государственной услуги
Действие № 3
Постановка на учет для предоставления кресла-коляски
Действие № 4
Выдача кресла-коляски заявителю, занесение в базу Е-СОБЕС по исполнению ИПР
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им кресла-коляски»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью действий и СФЕ
Приложение 4
к регламенту
государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
предоставления им кресла-колясок»
Форма заявления
необходимая для оказания государственной услуги
ГУ “Отдел занятости и  социальных
программ города, района”
от инвалида_________________группы
Ф.И.О (полностью)
___________________ года рождения,
проживающего(ей)__________________
РНН ______________________________
СИК ______________________________
Заявление
Прошу Вас поставить меня на учет для предоставления
кресла-коляски.
Дата ____________________             Подпись ______________________
____________________________________________________________________
Талон о принятии заявления
Заявление зарегистрировано в ГУ “Отдел занятости и социальных
программ города, района”.
Дата регистрации № __________________________________________
Фамилия и подпись ответственного специалиста ________________
Дата получения результата ______________________________
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата

8-72230
3-45-01
19
Шемонаиха ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
071800 Шемонаиха
ауданы, Шемонаиха
қаласы, Жастар көшесі,
19
Shem_sob@mail.ru
8-72332
3-06-22
«Мүгедектерге кресло-арбаларды
беру үшiн құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Әрбiр әкімшілік әрекеттiң орындалу мерзiмi көрсетiлген әрбір
ҚФБ әкімшілік әрекет жасау (рәсімінің) кезектілігі мен өзара
іс-қимылы 1 кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
1
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 1
ҚФБ 2
ҚФБ 1
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті
органның маманы
Уәкілетті
органның бөлім бастығы
Уәкілетті
органның маманы
3
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамалары
Тізбе бойынша өтінішті және құжаттарды қабылдау, кресло-арбаны ұсыну үшін тіркеу және есепке алу
Мемлекеттік қызметті ұсыну немесе одан дәлелді бас тарту туралы шешім қабылдау
Мемлекеттік қызметті ұсынуға хабарлама немесе дәлелді бас тартуды ресімдеу және беру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім ету шешімі)
Уәкілетті
органның бөлім бастығына шешім қабылдау үшін құжаттарды тапсыру
Қызметті ұсыну үшін уәкілетті
органның маманына құжаттарды тапсыру
ЖОБ орындау бойынша Е-СОБЕС базасына енгізу
5
Орындау мерзімдері
15 минуттан аспайды
Он жұмыс күні ішінде
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ - 1 тобы
ҚФБ - 2
ҚФБ - 3
№ 1 әрекет
Тізбе бойынша өтінішті және құжаттарды қабылдау, құжаттардың бар болу фактісін тексеру
№ 2 әрекет
Мемлекеттік қызметке ұсынылатын құжатқа қол қою
№ 3 әрекет
Кресло-арбаны ұсыну үшін есепке алу
№ 4 әрекет
Өтініш иесіне кресло-арбаны беру ЖОБ орындау бойынша Е-СОБЕС базасына енгізу
«Мүгедектерге кресло-арбаларды
беру үшiн құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
ҚФБ әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты
көрсететiн сұлба
«Мүгедектерге кресло-арбаларды
беру үшiн құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажет өтініш нысаны
«Қалалық, аудандық жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі» мемлекеттік мекемесіне
__________________топ мүгедегі
______________________________
Т.А.Ә. (толық)
___________________ жылы туған
______________________ тұратын
СТН___________________________
ӘЖК___________________________
Өтініш
Сізден мені кресло-арба алу үшін есепке алуыңызды сұраймын.
Күні ________________                      Қолы ___________
___________________________________________________________
Өтініштің қабылданғаны жөніндегі талон
Өтініш «Қалалық, аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі» ММ тіркелді.
Тіркеу күні № ________________________________________
Жауапты маманның тегі және қолы ______________________
Нәтижені алу күні ____________________________________
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің

от 27 декабря 2012 года № 329
Регламент государственной услуги
«Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся
граждан по решениям местных представительных органов»
1. Общие положения
1. Государственную услугу оказывает отдел занятости и социальных программ района, города областного значения (далее - уполномоченный орган), перечень, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 14 пункта 1 статьи 31, подпункта 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решений местных представительных органов (маслихатов), стандарта государственной услуги «Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.
4. Результатом оказания государственной услуги является уведомление о назначении социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
5. Категории физических лиц для оказания государственной услуги определяются по решению местных представительных органов (маслихатов).
2. Требования оказания государственной услуги
6. Информация о месте нахождения и графике работы уполномоченного органа, обращение в который необходимо для оказания государственной услуги, указана в приложении 1 к настоящему регламенту.
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан: www.enbek.gov.kz, на стенде уполномоченного органа, а также в официальных источниках информации.
8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги в уполномоченном органе с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего регламента, в течение пятнадцати календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут.
Государственная услуга предоставляется бесплатно.

2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 329
қаулысымен бекітілген
«Жергiлiктi өкiлетті органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетеді, олардың тізбесі, мекенжайлары мемлекеттік қызмет көрсетудің осы регламентіне 1 қосымшада көрсетілген.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабы 1-тармағының 14) тармақшасы, 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасының және жергілікті өкілді органдардың (мәслихаттардың) шешімдері, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде ұсынылады.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін жеке тұлғалардың санаттары жергілікті өкілді органдардың (мәслихаттардың) шешімі бойынша айқындалады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің талаптары
6. Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш білдіруге қажет уәкілетті органның орналасқан жері мен жұмыс кестесі туралы ақпарат осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында www.enbek.gov.kz, уәкілетті органдардың стенділерінде, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушы осы регламенттің 13-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап – он бес күнтізбелік күн ішінде;
2) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің жол берілетін ең көп уақыты (талон алғанға дейін) – 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушыға өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты – 15 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.

9. Основанием для отказа (приостановления) государственной услуги является предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче документов потребителем.
После сдачи всех необходимых документов в уполномоченном органе потребителю выдается талон, с указанием даты регистрации и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление и необходимые документы в уполномоченный орган;
2) специалист уполномоченного органа регистрирует заявление и документы;
3) специалист уполномоченного органа осуществляет рассмотрение представленных документов от потребителя, оформляет уведомление о принятом решении назначении или отказе в назначении социальной помощи на бумажном носителе, затем направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;
4) начальник отдела уполномоченного органа подписывает уведомление об оказании государственной услуги;
5) специалист уполномоченного органа выдает потребителю результат оказания государственной услуги.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет по одному сотруднику.
3. Описание действий (взаимодействий) в процессе оказания
государственной услуги
12. Необходимые для получения государственной услуги заполненное заявление и другие документы сдаются ответственному лицу уполномоченного органа, юридический адрес, телефон, адрес электронной почты которого указаны в приложении 1 к настоящему регламенту. Сведения о номере кабинета ответственного лица, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
13. Исчерпывающий перечень документов, необходимых для получения государственной услуги, определяется решениями местных представительных органов (маслихатов).
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) – структурные подразделения государственных органов, принимающих участие в оказании государственной услуги на определенной стадии:
1) специалист уполномоченного органа, занимающийся приемом документов у граждан (СФЕ-1);
2) специалист уполномоченного органа осуществляет рассмотрение представленных документов, оформляет уведомления о назначении или об отказе в назначении социальной помощи (СФЕ-2);

9. Тұтынушының құжаттарды тапсыру кезінде толық емес және (немесе) жалған мәліметтер ұсынуы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту (тоқтата тұру) үшін негіз болып табылады.
Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін тұтынушыға уәкілетті органда – тұтынушыны тіркеу және оның мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
10. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу туралы өтініш қабылданған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) тұтынушы уәкілетті органға өтінішті және қажетті құжаттарды тапсырады;
2) уәкілетті органның маманы өтінішті және құжаттарды тіркейді;
3) уәкілетті органның маманы тұтынушы тапсырған құжаттарды қарауды жүзеге асырады, қағаз тасымалдаушыда әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы қабылданған шешімге хабарлама ресімдейді, одан кейін уәкілетті органның басшысына қол қоюға жолдайды;
4) уәкілетті органның бастығы мемлекеттік қызмет көрсету туралы хабарламаға қол қояды;
5) уәкілетті органның маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін тұтынушыға береді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны әр сатыда бір қызметкерді құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара іс-қимыл) сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті толтырылған өтініш пен басқа да құжаттар заңды мекенжайы, телефоны, электронды поштасының мекенжайы осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органның жауапты адамына тапсырылады. Жауапты адамның кабинет нөмірі туралы мәліметтер мемлекеттік қызмет көрсету жөнінде ақпарат жазылған уәкілетті органның стендісінде орналастырылған.
13. Мемлекеттік қызметті алуға қажетті құжаттардың толық тізбесі жергілікті өкілді органдардың (мәслихаттардың) шешімдерінде айқындалады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – белгілі бір сатыда мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері қатысады:
1) азаматтардан құжаттар қабылдаумен айналысатын уәкілетті органның маманы (ҚФБ-1);
2) уәкілетті органның маманы ұсынылған құжаттардың қаралуын жүзеге асырады, әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама ресімдейді (ҚФБ-2);

3) начальник отдела уполномоченного органа осуществляет контроль, накладывает резолюции, определяет ответственного исполнителя и подписывает уведомления о назначении или об отказе в назначении социальной помощи (СФЕ-3).
15. Табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ, с указанием срока взаимодействия каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Назначение социальной помощи
отдельным категориям нуждающихся
граждан по решениям местных
представительных органов»
Адреса и график работы уполномоченного органа
п/п
Наименование
уполномоченного органа
Юридический адрес
расположения
уполномоченного органа (город,
район, улица, №
дома (кв.), адрес
электронной почты)
Код
города и
номер
телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости и социальных программ города Усть-Каменогорска
070000, город
Усть-Каменогорск,
улица Ворошилова, 157/2
ozisp_uka@mail.ru

3) уәкілетті органның бөлім бастығы бақылауды жүзеге асырады, бұрыштама қояды, жауапты орындаушыны белгілейді және әлеуметтік көмек тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаларға қол қояды (ҚФБ-3).
15. Әрбiр әкімшілік әрекеттiң (рәсімнің) орындалу мерзiмi көрсетiлген әрбір ҚФБ әкімшілік әрекет жасау (рәсімінің) кезектілігі мен өзара іс-қимылдарының кестедегі мәтiндiк сипаттамасы осы регламентке 2 қосымшада берiлген.
16. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететiн сұлба осы регламентке 3 қосымшада берiлген.
4. Мемлекеттік қызметтер көрсететін лауазымды тұлғалардың
жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында олар қабылдаған шешімдер және әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіпте жауаптылықта болады.
«Жергiлiктi өкiлетті органдардың шешiмдерi
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
Уәкілетті органдардың мекенжайлары мен жұмыс кестелері
р/с
Уәкілетті
органдардың
атаулары
Уәкілетті органдардың
орналасқан заңды
мекенжайы
(қала, аудан, көше,
үй №, электронды
пошта мекенжайы)
Қаланың
коды
және
телефон
нөмірі
Жұмыс
кестесі
1
2
3
4
5
1
Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
070000, Өскемен қаласы,
Ворошилов көшесі, 157/2
ozisp_uka@mail.ru

8-72230
3-45-01
19
Отдел занятости и социальных программ Шемонаихинского района
071800,
Шемонаихинский
район, город
Шемонаиха, улица
Молодежная, 19
Shem_sob@mail.ru
8-72332
3-06-22
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Назначение социальной помощи
отдельным категориям нуждающихся
граждан по решениям местных
представительных органов»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
1
№ действия
(хода, потока работ)
СФЕ-1
СФЕ-3
СФЕ-2
2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Консультация, прием и регистрация документов у потребителя для оказания государственной услуги
Определяет ответственного исполнителя и подписывает решение о назначении или об отказе в назначении социальной помощи
Рассмотрение представленных документов, подготовка уведомления о предоставлении или об отказе в предоставлении государственной услуги и выдача его на руки потребителю государственной услуги либо посредством почтового сообщения
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Потребителю – отрывной талон о приеме заявления и необходимых документов
Уведомление о предоставлении (отказе в предоставлении) государственной услуги
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
В течение пятнадцати календарных дней
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Специалист уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Действие 1
Прием и регистрация документов для оказания государственной услуги
Действие 2
Определение ответственного исполнителя государственной услуги
Специалист уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Действие 3
Рассмотрение представленных документов, подготовка решения о предоставлении либо об отказе в предоставлении государственной услуги потребителю
Действие 4
Подписание решения о назначении или об отказе в предоставлении государственной услуги
Специалист уполномоченного органа
Действие 5
Выдача уведомления о предоставлении либо об отказе в предоставлении государственной услуги
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Назначение социальной помощи
отдельным категориям нуждающихся
граждан по решениям местных
представительных органов»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 27 декабря 2012 года № 329
Регламент государственной услуги
«Выдача направлений лицам на участие в активных формах
содействия занятости»

8-72230
3-45-01
19
Шемонаиха ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
071800 Шемонаиха
ауданы, Шемонаиха
қаласы, Жастар көшесі,
19
Shem_sob@mail.ru
8-72332
3-06-22
«Жергiлiктi өкiлетті органдардың шешiмдерi
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
1 кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
1
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ-1
ҚФБ-3
ҚФБ 2
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның маманы
3
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Консультация беру, мемлекеттік қызмет көрсету үшін тұтынушыдан құжаттарды қабылдау және тіркеу
Жауапты орындаушыны белгілейді және әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешімге қол қояды
Ұсынылған құжаттарды қарау, әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама дайындау және оны мемлекеттік қызметті тұтынушының қолына немесе пошталық хабарлама арқылы беру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім ету шешімі)
Тұтынушыға - өтінішті және қажетті құжаттарды қабылдау туралы жыртылмалы талон
Мемлекеттік қызметті ұсыну (ұсынудан бас тарту) туралы хабарлама
5
Орындау мерзімдері
30 минуттан аспайды
он бес күнтізбелік күн ішінде
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстың барысы, ағыны)
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның жетекшісі
№ 1 әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдау және тіркеу
№ 2 әрекет
Жауапты мемлекеттік қызметті орындаушыны белгілеу
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
№ 3 әрекет
Ұсынылған құжаттарды қарау, тұтынушыға мемлекеттік қызметті ұсыну немесе ұсынудан бас тарту туралы шешім әзірлеу
№ 4 әрекет
Мемлекеттік қызметті тағайындау немесе ұсынудан бас тарту туралы шешімге қол қою
Уәкілетті органның маманы
№ 5 әрекет
Әлеуметтік көмекті ұсыну немесе ұсынудан бас тарту туралы хабарлама беру
«Жергiлiктi өкiлетті органдардың шешiмдерi
бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік
әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты
көрсететiн сұлба
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 329
қаулысымен бекітілген
«Тұлғаларға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына
қатысуға жолдамалар беру» мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственную услугу оказывает отдел занятости и социальных программ района, города областного значения (далее - уполномоченный орган) по месту жительства получателя государственной услуги, перечень, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги.
Государственная услуга – «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости» включает в себя:
1) «Выдачу направлений лицам на молодежную практику»;
2) «Выдачу направлений лицам на общественные работы»;
3) «Выдачу направлений лицам для трудоустройства на социальное рабочее место»;
4) «Выдачу направлений для трудоустройства»;
5) «Выдачу направлений лицам на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации»;
6) «Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации».
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании подпунктов 2)5)6)7) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», стандарта государственной услуги «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.
4. Результатом оказания государственной услуги является выдача получателю государственной услуги направления на участие в активных формах содействия занятости на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Результатом оказываемой государственной услуги «Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации» является устное информирование (консультирование) получателя государственной услуги о перечне профессий и специальностей, на которые возможно его трудоустройство.
5. Государственная услуга оказывается физическим лицам: гражданам Республики Казахстан, оралманам, иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан (далее – получатель государственной услуги).
2. Требования оказания государственной услуги
6. Информация о месте нахождения и графике работы уполномоченного органа, обращение в который необходимо для оказания государственной услуги, указана в приложении 1 к настоящему регламенту.
7. Порядок получения информации по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги располагается на Интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, в разделе «Занятость населения», на стендах уполномоченного органа, а также может предоставляться по телефонам, номера которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттiк қызметтi мекенжайларының тiзбесi осы регламентке  1-қосымшада көрсетiлген ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi (бұдан әрi – уәкiлеттi орган) көрсетедi.
«Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi нысандарына қатысуға жолдама беру» мемлекеттiк қызметi:
1) «Адамдарға жастар практикасына жолдама берудi»;
2) «Адамдарға қоғамдық жұмыстарға жолдама берудi»;
3) «Адамдарға әлеуметтiк жұмыс орнына жұмысқа орналасу үшiн жолдама берудi»;
4) «Жұмысқа орналасу үшiн жолдама берудi»;
5) «Адамдарға кәсiптiк даярлауға, қайта даярлауға және бiлiктiлiктi арттыруға жолдама берудi»;
6) «Адамдарға кәсiптiк бағдарлауда тегiн қызмет көрсетудi» қамтиды.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 8-бабы 1-тармағының 2)5)6)7) тармақшаларына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 қаулысымен бекiтiлген «Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi нысандарына қатысуға жолдама беру» мемлекеттiк қызмет стандартына сәйкес көрсетiледi.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi мемлекеттiк қызмет алушыға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi нысандарына қатысуға қағаз жеткiзгiште жолдама беру не мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап болып табылады.
Көрсетiлетiн «Адамдарға кәсiптiк бағдарлауда тегiн қызмет көрсету» мемлекеттiк қызметтiң нәтижесi мемлекеттiк қызмет алушыға ол орналасуы мүмкiн кәсiптер мен мамандықтардың тiзбесi туралы ауызша ақпарат беру (консультация беру) болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызмет жеке тұлғаларға: Қазақстан Республикасының азаматтарына, оралмандарға, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдiктерге, азаматтығы жоқ адамдарға (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет алушы) көрсетiледi.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің талаптары
6. Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш білдіруге қажет уәкілетті органдардың орналасқан жері мен жұмыс кестесі туралы ақпарат осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы жөнінде ақпарат алу тәртібі Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz Интернет-ресурсында, «Халықты жұмыспен қамту» бөлiмiнде, уәкілетті органның стенділерінде орналастырылады, сондай-ақ нөмірлері осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген телефондар арқылы алуға болады.

8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки предоставления государственной услуги с момента предъявления необходимых документов, определенных в пункте 13 – не более 30 минут;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги – не более 30 минут.
Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Уполномоченный орган отказывает в выдаче направления безработным в случае отсутствия регистрации получателя государственной услуги в качестве безработного в уполномоченном органе (за исключением «Выдача направлений для трудоустройства» и «Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации»).
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения документов от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает документы в уполномоченный орган;
2) уполномоченный орган осуществляет проверку и рассмотрение представленных документов от потребителя, оформляет направление на оказание государственной услуги или мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
3. Описание действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
12. Необходимые документы для получения государственной услуги сдаются специалисту уполномоченного органа, адрес, телефон указаны в приложении 1 к настоящему регламенту. Сведения о номере кабинета специалиста уполномоченного органа, расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению услуги.
13. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) удостоверение личности (паспорт);
2) документы, подтверждающие трудовую деятельность;
3) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода;
4) регистрационный номер налогоплательщика;
5) документ, удостоверяющий профессиональную квалификацию (при наличии), а для лица, впервые ищущего работу, но не имеющего профессию (специальность) - документ об образовании.
Иностранцы и лица без гражданства предоставляют, кроме того, вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел.
Оралманы предоставляют удостоверение оралмана.
Льготы для получения государственной услуги не предусмотрены.

8. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi.
1) мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмдерi 13-тармақта айқындалған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап 30 минуттан аспайды;
2) мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң шектi ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттiк қызмет алушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң шектi ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттiк қызмет алушы уәкiлеттi органда жұмыссыз ретiнде тiркелмеген жағдайда уәкiлеттi орган жұмыссыздарға жолдама беруден бас тартады («Жұмысқа орналасу үшiн жолдама берудi» және «Адамдарға кәсiптiк бағдарлауда тегiн қызмет көрсетудi» қоспағанда).
Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру үшiн негiздеме жоқ.
10. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу туралы құжаттар қабылданған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) тұтынушы уәкiлеттi органға құжаттар береді;
2) уәкiлеттi орган тұтынушы ұсынған құжаттарды тексеруді және қарауды жүзеге асырады, мемлекеттік қызмет көрсетуге жолдама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды ресімдейді.
11. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара іс-қимыл) сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажет құжаттар мекенжайы, телефоны осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген уәкілетті органның маманына тапсырылады. Уәкілетті орган маманының кабинет нөмірі туралы мәліметтер мемлекеттік қызмет ұсыну жөнінде ақпарат берілген уәкілетті органның стендісінде орналастырылады.
13. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды:
1) жеке куәлік (паспорт);
2) еңбек қызметін растайтын құжаттар;
3) әлеуметтік жеке код беру туралы куәлік;
4) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
5) кәсіптік біліктілігін куәландыратын құжат (болған жағдайда), ал алғаш рет жұмыс іздеген, бірақ кәсібі (мамандығы) жоқ адам үшін - білімі туралы құжатты ұсынады.
Шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар бұған қоса, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның ішкі істер органдарында тіркелген туралы белгісі бар куәлік.
Оралмандар оралман куәлігін ұсынады.
Мемлекеттік қызмет алу үшін жеңілдіктер көзделмеген.

14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) – структурные подразделения государственных органов, принимающих участие в оказании государственной услуги на определенной стадии:
1) специалист уполномоченного органа, занимающийся приемом, консультацией граждан и постановкой на учет безработных граждан, выдачи направлений для участия в активных формах содействия занятости (СФЕ-1);
2) заведующий сектором (СФЕ-2);
3) начальник отдела (или заместитель начальника), исполняющие контрольные функции СФЕ-3.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ, с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
17. Формы направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости приведены в приложениях 45 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
18. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Выдача направлений лицам на участие в
активных формах содействия занятости»
Адреса и график работы уполномоченного органа
п/п
Наименование
уполномоченного органа
Юридический адрес
расположения
уполномоченного органа (город,
район, улица, №
дома (кв.), адрес
электронной почты)
Код
города и
номер
телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости и социальных программ города Усть-Каменогорска
070000, город
Усть-Каменогорск,
улица Ворошилова, 157/2
ozisp_uka@mail.ru

14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – белгілі бір сатыда мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері қатысады:
1) азаматтарды қабылдаумен және оларға кеңес берумен және жұмыссыз азаматтарды есепке қоюмен, жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысу үшін жолдамалар берумен айналысатын уәкілетті органның маманы (ҚФБ-1);
2) сектор меңгерушісі (ҚФБ-2);
3) бақылау функцияларын атқаратын бөлім бастығы (немесе бастықтың орынбасары) (ҚФБ-3).
15. Әрбiр әкімшілік әрекеттiң (рәсімнің) орындалу мерзiмi көрсетiлген әрбір ҚФБ әкімшілік әрекет жасау (рәсімінің) кезектілігі мен өзара іс-қимылдарының кестедегі мәтiндiк сипаттамасы осы регламентке 2 қосымшада берiлген.
16. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететiн сұлба осы регламентке 3 қосымшада берiлген.
17. Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысатын адамдарға жолдамалардың нысандары осы регламентке 45 қосымшаларында берілген.
4. Мемлекеттік қызметтер көрсететін лауазымды тұлғалардың
жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында олар қабылдаған шешімдер және әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте жауаптылықта болады.
«Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді шараларына
қатысуға жолдамалар беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
1 қосымша
Уәкілетті органдардың мекенжайлары мен жұмыс кестелері
р/с
Уәкілетті
органдардың
атаулары
Уәкілетті органдардың
орналасқан заңды
мекенжайы
(қала, аудан, көше,
үй №, электронды
пошта мекенжайы)
Қаланың
коды
және
телефон
нөмірі
Жұмыс
кестесі
1
2
3
4
5
1
Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
070000, Өскемен қаласы,
Ворошилов көшесі, 157/2
ozisp_uka@mail.ru

8-72230
3-45-01
19
Отдел занятости и социальных программ Шемонаихинского района
071800,
Шемонаихинский
район, город
Шемонаиха, улица
Молодежная, 19
Shem_sob@mail.ru
8-72332
3-06-22
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Выдача направлений лицам на участие
в активных формах содействия занятости»
Последовательность действий и взаимодействие административных
действий (процедур) каждой СФЕ, с указанием срока выполнения
каждого административного действия Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
СФЕ-1
СФЕ-2
СФЕ-3
СФЕ-1
2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Заведующий сектором
Начальник отдела (или заместитель начальника), исполняющие контрольные функции
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Информирование потребителей услуг об имеющихся предложениях, прием документов по перечню, проверка факта наличия карточки персонального учета в качестве безработного
Осуществление контроля правомерности действий специалиста уполномоченного органа в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Доведение и выдача информации потребителю о возможном участии в активных мерах содействия занятости (отказ или согласие)
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распределительное решение)
Оформление направления на участие в активных формах содействия занятости
Согласование на выдачу направления
Вручение подписанного направления на участие в активных формах содействия занятости
5
Сроки
исполнения
Не более 30 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
Группа СФЕ-1
СФЕ-2
СФЕ-3
Действие № 1
Информирование потребителей услуг об имеющихся предложениях, прием документов по перечню, проверка факта наличия карточки персонального учета в качестве безработного
Действие № 2
Осуществление контроля правомерности действий специалиста уполномоченного органа в соответствии с законодательством Республики Казахстан
Действие № 3
Согласование на выдачу направления
Действие № 4
Вручение подписанного направления на участие в активных формах содействия занятости
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
«Выдача направлений лицам на участие в
активных формах содействия занятости»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий и СФЕ
Приложение 4
к регламенту оказания
государственной услуги
«Выдача направлений лицам на участие в
активных формах содействия занятости»
НАПРАВЛЕНИЕ № _____
Безработный________________________________________________
(Ф.И.О.)
в соответствии с подпунктами 2)5)6)7) пункта 1 статьи 8 Закона
Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения»
№ 149, направляется на _____________________________________
(вид профессионального обучения)
по профессии (специальности) ______________________________
(наименование профессии / специальности)
продолжительностью________________ месяцев в_______________
___________________________________________________________
(наименование организации образования, адрес, контактный телефон)
Начальник отдела занятости
и социальных программ (района/города)            подпись
Дата выдачи
М.П.
Линия отрыва
---------------------------------------------------------------------
Возвращается в Отдел занятости
УВЕДОМЛЕНИЕ к направлению №___
___________________________________________________________
___________________________________________________________
(наименование организации образования)
сообщает, что безработный _________________________________
(Ф.И.О.)
___ _____ 20__ года приступил к обучению по профессии (специальности)
___________________________________________________________
(наименование профессии / специальности)
со сроком обучения ____ месяцев (приказ № ___ от ___ _____ 20__ года)
Руководитель организации    __________________________
образования                    расшифровка подписи
М.П.
Приложение 5
к регламенту оказания
государственной услуги
«Выдача направлений лицам на участие в
активных формах содействия занятости»
НАПРАВЛЕНИЕ № ____
Безработный________________________________________________
(Ф.И.О)
в соответствии с подпунктами 2)5)6)7) пункта 1 статьи 8 Закона
Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения»
№ 149, направляется в ______________________________________
(наименование работодателя, адрес, контактный телефон)
для трудоустройства на постоянную работу/социальное рабочее
место/молодежную практику/ общественные оплачиваемые работы по
профессии (специальности)___________________________________
(наименование профессии / специальности)
сроком на _____ месяцев.
Начальник отдела занятости
и социальных программ (района/города)             подпись
Дата выдачи
М.П.
Линия отрыва
------------------------------------------------------------
Возвращается в Центр занятости
УВЕДОМЛЕНИЕ к направлению №___
____________________________________________________________
____________________________________________________________
(наименование работодателя)
сообщает, что безработный __________________________________
(Ф.И.О.)
___ _________ 20__ года в соответствии с заключенным трудовым
договором от ___ ________ 20__ года № ____ (приказ № ___ от ___
________ 20__ года) принят на постоянную работу/социальное рабочее
место/молодежную практику/оплачиваемые общественные работы в качестве
____________________________________________________________
____________________________________________________________
(наименование профессии, должности)
на время до ___ __________ 20 ___ года
Ответственный представитель
работодателя                            _____________________
расшифровка подписи
М.П.
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата

8-72230
3-45-01
19
Шемонаиха ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
071800 Шемонаиха
ауданы, Шемонаиха
қаласы, Жастар көшесі,
19
Shem_sob@mail.ru
8-72332
3-06-22
«Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді шараларына
қатысуға жолдамалар беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
2 қосымша
Әрбiр әкімшілік әрекеттiң орындалу мерзiмi көрсетiлген әрбір
ҚФБ әкімшілік әрекет жасау (рәсімінің) кезектілігі мен өзара
іс-қимылы 1 кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы, ағыны)
1
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 1
ҚФБ 2
ҚФБ 3
ҚФБ-1
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Сектор меңгерушісі
Бақылау функцияларын атқаратын бөлім бастығы (немесе бастықтың орынбасары)
Уәкілетті органның маманы
3
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамалары
Қызмет тұтынушыларды бар ұсыныстар туралы ақпараттандыру, тізбе бойынша құжаттарды қабылдау, жұмысссыз ретінде дербес есепке алу карточкасының бар-жоғы фактісін тексеру
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілетті органның маманы әрекеттерінің заңдылығын бақылауды жүзеге асыру
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысу мүмкіндігі туралы ақпаратты тұтынушыға жеткізу және беру (бас тарту немесе келісу)
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім ету шешімі)
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамалар ресімдеу
Жолдама беруді келісімдеу
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға қол қойылған жолдаманы тапсыру
5
Орындалу мерзімдері
30 минуттан аспайды
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ-1 тобы
ҚФБ-2
ҚФБ-3
№ 1 әрекет.
Қызмет тұтынушыны бар ұсыныстар туралы ақпараттандыру, тізбе бойынша құжаттарды қабылдайды, жұмыссыз ретінде дербес есепке алу карточкасының бар-жоғы фактісін тексеру
№ 2 әрекет
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілетті органның маманы әрекеттерінің заңдылығын бақылауды жүзеге асыру
№ 3 әрекет
Жолдама беруді келісімдеу
№ 4 әрекет
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға қол қойылған жолдаманы тапсыру
«Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді шараларына
қатысуға жолдамалар беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
3 қосымша
ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара
байланысты көрсететiн сұлба
«Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді шараларына
қатысуға жолдамалар беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
4 қосымша
№______ЖОЛДАМА
Жұмыссыз ____________________________________________________
(Т.А.Ә.)
«Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы
23 қаңтардағы № 149 Заңының 8-бабы 1-тармағының 2)5)6)7)
тармақшаларына сәйкес _______________________________________
(кәсіби оқудың түрі)
__________________________________________кәсібі (мамандығы) бойынша
(кәсіптің / мамандықтың атауы)
ұзақтығы _____ айға _________________________________________
___________________________________________________ жіберіледі
(білім беру мекемесінің атауы, мекенжайы, телефон)
(Аудан/қала) жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы                           қолы
Берілген күні
М.О.
Кесу сызығы
------------------------------------------------------------
Жұмыспен қамту бөліміне қайтарылады
№____жолдамаға ХАБАРЛАМА
____________________________________________________________
____________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
жұмыссыз ___________________________________________________
(Т.А.Ә.)
20__ жылғы____ ______ ______________________кәсіби (мамандығы) бойынша
(кәсіптің/мамандықтың атауы)
оқу мерзімі ______ айға (20___ жылғы ____ ________ № ___ бұйрық)
оқуға кірісті деп хабарлайды.
Білім беру ұйымының
басшысы                                 _____________________
қолының ашып жазылуы
М.О.
«Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді шараларына
қатысуға жолдамалар беру» мемлекеттік
қызмет регламентіне
5 қосымша
№ _____ ЖОЛДАМА
Жұмыссыз _______________________________________________________
(Т.А.Ә.)
«Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы
23 қаңтардағы № 149 Заңының 8-бабы 1-тармағының 2)5)6)7)
тармақшаларына сәйкес ___________________________________________
(жұмыс берушінің атауы, мекенжайы, байланыс телефоны)
тұрақты жұмысқа/әлеуметтік жұмыс орнына/жастар іс-тәжірибесіне/ақылы
қоғамдық жұмысқа орналасу үшін________________________________кәсібі
(кәсіптің/мамандықтың атауы)
(мамандығы) бойынша ұзақтығы _______ айға жіберіледі.
(Ауданның/қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы                           қолы
Берілген күні
М.О.
Кесу сызығы
------------------------------------------------------------------
Жұмыспен қамту бөліміне қайтарылады
№ ____ жолдамаға ХАБАРЛАМА
____________________________________________________________
____________________________________________________________
(жұмыс берушінің атауы)
жұмыссыз _________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
20__жылғы ___ _______ 20 жылғы ___ _________ №_____ жасасқан еңбек
келісім-шартына сәйкес (20__ жылғы ___ _______ № ____ бұйрық) тұрақты
жұмысқа әлеуметтік жұмыс орнына/жастар іс-тәжірибесіне/ кәсібі
(мамандығы) бойынша ақылы қоғамдық жұмысқа _______________________
__________________________________________________________ ретінде
(кәсіптің, лауазымның атауы)
20___ жылғы ___ ______ уақытқа дейін қабылданды деп хабарлайды.
Жұмыс берушінің
жауапты өкілі                             ____________________
қолының ашып жазылуы
М.О.
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің

от 27 декабря 2012 года № 329
Регламент государственной услуги
«Назначение жилищной помощи»
1. Общие положения
1. Государственную услугу оказывает отдел занятости и социальных программ района, города областного значения (далее - уполномоченный орган), перечень, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги, а также центр обслуживания населения (далее – ЦОН), адреса ЦОН указаны в приложении 2 к настоящему регламенту.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные ЦОН.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пункта 2 статьи 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», главы 2 Правил предоставления жилищной помощи, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314, стандарта государственной услуги «Назначение жилищной помощи», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.
4. Результатом оказываемой государственной услуги в уполномоченном органе и ЦОН является уведомление о назначении жилищной помощи на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
5. Государственная услуга оказывается физическим лицам: малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в данной местности, имеющим право на получение жилищной помощи (далее – получатель государственной услуги).
2. Требования оказания государственной услуги
6. Информация о месте нахождения и графике работы уполномоченного органа, ЦОН, обращение в которые необходимо для оказания государственной услуги, указана в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
7. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства (далее – Агентство) по адресу: www.ads.gov.kz, в разделе «Государственные услуги»;
2) на стендах уполномоченного органа;
3) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности ЦОН обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по адресу www.con.gov.kz;
4) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях ЦОН.
Также информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону call-центра: 1414.

2012 жылғы 27 желтоқсандағы № 329
қаулысымен бекітілген
«Тұрғын үй көмегін тағайындау» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетеді, олардың тізбесі, мекенжайлары мемлекеттік қызмет көрсетудің осы регламентіне 1 қосымшада көрсетілген, сондай-ақ халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚО) көрсетеді, ХҚО мекенжайлары осы регламентке 2 қосымшада көрсетілген.
Мемлекеттік қызметтердің қол жетімділігін қамтамасыз ету мақсатында шалғай елді мекендердің тұрғындарына мобильді ХҚО арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге жол беріледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Тұрғын үй қатынастары туралы» Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi Заңының 97-бабы 2-тармағының және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 қаулысымен бекітілген Тұрғын үй көмегін көрсету ережесінің 2-тарауының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Тұрғын үй көмегін тағайындау» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде көрсетіледі.
4. Уәкілетті органда және ХҚО-да көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі тұрғын үй көмегін тағайындау туралы қағаз жеткізгіштегі хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға: тұрғын үй көмегін алуға құқығы бар, аталған жерде тұрақты тұратын аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет алушы) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің талаптары
6. Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш білдіруге қажет уәкілетті органның, ХҚО-ның орналасқан жері мен жұмыс кестесі туралы ақпарат осы регламентке 1 және 2 қосымшаларда көрсетілген.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) www.ads.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық icтерi агенттiгiнің (бұдан әрі – Агенттік) интернет-ресурсындағы «Мемлекетік қызметтер» деген бөлімде;
2) уәкілетті органның стенділерінде;
3) www.con.gov.kz мекенжайы бойынша Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету ХҚО қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының интернет-ресурсында;
4) ХҚО үй-жайларында орналасқан ресми ақпарат көздерінде және стенділерде орналастырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты call-орталығының 1414 телефоны бойынша алуға да болады.

8. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего регламента:
уполномоченный орган - в течение десяти календарных дней;
в ЦОН - в течение десяти календарных дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживание получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги - не более 20 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении необходимых документов - не более 20 минут.
Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Выдача расчета о назначении жилищной помощи (уведомление об отказе в назначении) осуществляется:
1) при обращении в уполномоченный орган посредством личного посещения получателем государственной услуги уполномоченного органа либо посредством почтового сообщения;
2) при личном обращении в ЦОН посредством «окон» ежедневно, на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, ЦОН обеспечивает их хранение в течение 1 (одного) месяца, указанных в пункте 13 настоящего регламента.
При отказе в приеме документов работником ЦОН получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из ЦОН, указанных в пункте 13 настоящего регламента, в течение 3 (трех) рабочих дней (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) после получения пакета документов, возвращает их в ЦОН с письменным обоснованием причин возврата.
После получения пакета документов ЦОН информирует получателя государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине возврата.
В случае отказа, должностное лицо уполномоченного органа или работник ЦОН информирует получателя государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине отказа.
После сдачи всех необходимых документов получателю государственной услуге выдается:
1) в уполномоченном органе - талон с указанием даты регистрации, места и получения потребителем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;

8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы осы регламенттің 13-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органда – күнтізбелік он күн ішінде;
ХҚО – күнтізбелік он күн ішінде көрсетіледі (мемлекеттік қызметке құжат (нәтиже) қабылдау және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды;
4) қажетті құжаттарды алған кезде кезекте күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Тұрғын үй көмегін тағайындау (тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама) туралы есеп беру:
1) уәкілетті органға жүгінген кезде мемлекеттік қызметті алушының тікелей өзі баруы не пошталық хабарлама арқылы;
2) ХҚО өзі барған кезде қолхат негізінде онда көрсетілген мерзімде «терезелер» арқылы күн сайын жүзеге асырылады.
Егер мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды алуға мерзімінде жүгінбеген жағдайларда, ХҚО оларды осы регламенттің 13-тармағында көрсетілген 1 (бір) ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді.
ХҚО қызметкері құжаттарын қабылдаудан бас тартқан жағдайда өтініш иесіне жетпей тұрған құжаттарды көрсете отырып, қолхат береді.
Уәкілетті орган ХҚО түскен, осы регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттарды ресімдеуде қателер анықталған жағдайда құжаттардың пакетін алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) оларды қайтарудың себебін жазбаша негіздей отырып, ХҚО қайтарады.
Құжаттар пакетiн алғаннан кейiн ХҚО 1 (бiр) жұмыс күнi iшiнде мемлекеттік қызмет алушыны хабардар етедi және уәкiлеттi органның қайтару себебi туралы жазбаша негiздемесiн ұсынады.
Уәкілетті органның лауазымды тұлғасы немесе ХҚО қызметкері бас тартқан жағдайда мемлекеттік қызмет алушыға 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабардар етеді және уәкілетті органның бас тартуы туралы жазбаша негіздеме береді.
Барлық қажетті құжаттарды тапсырғаннан кейін мемлекеттік қызмет алушыға:
1) уәкілетті органда – мемлекеттік қызметті алушыны тіркеу және оның мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон;

2) в ЦОН - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названий приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника ЦОН, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества получателя государственной услуги, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактных телефонов.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган или ЦОН;
2) уполномоченный орган в течение десяти календарных дней принимает решение о назначении жилищной помощи или об отказе в назначении, о чем письменно уведомляет потребителя, в случае отказа – с указанием его причины;
3) при обращении в ЦОН потребитель подает заявление. ЦОН собирает и передает документы специалисту уполномоченного органа. Факт отправки пакета документов из ЦОН в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
4) специалист уполномоченного органа проверяет принятые из ЦОН документы, фиксирует в информационной системе ЦОН (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и регистрирует документы, направляет документы руководителю уполномоченного органа для наложения резолюции и определения ответственного исполнителя;
5) уполномоченный орган в течение десяти календарных дней принимает решение о назначении жилищной помощи или об отказе в назначении;
6) при приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, ЦОН фиксирует поступившие документы при помощи сканера штрихкода;
7) специалист уполномоченного органа, инспектор ЦОН выдают потребителю уведомление о назначении жилищной помощи либо мотивированный отказ в предоставлении услуги.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет один сотрудник.
3. Описание порядка действий (взаимодействия)в процессе
оказания государственной услуги
12. Необходимые для получения государственной услуги заполненное заявление и другие документы сдаются ответственному лицу уполномоченного органа, юридический адрес, телефон, адрес электронной почты которого указаны в приложении 1 к настоящему регламенту. Сведения о номере кабинета ответственного лица расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
При оказании государственной услуги через ЦОН прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.

2) ХҚО-да:
өтініштің нөмірі мен қабылдаған күні;
сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру күні, уақыты және орны;
ХҚО құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған мемлекеттік қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты;
мемлекеттік қызмет алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
10. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу туралы өтініш қабылданған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе ХҚО-ға өтініш береді;
2) уәкілетті орган он күнтізбелік күн ішінде тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды, ол туралы тұтынушыны жазбаша хабардар етеді, бас тартқан жағдайда-оның себептерін көрсетеді;
3) ХҚО-ға жүгінген жағдайда тұтынушы өтініш білдіреді. ХҚО құжаттарды жинайды және уәкілетті органның маманына береді. ХҚО-дан уәкілетті органға құжаттар пакетін жөнелту фактісі мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі құжаттар қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін штрихкод сканерінің көмегімен тіркелінеді;
4) уәкілетті органның маманы ХҚО-дан қабылданған құжаттарды тексереді, ХҚО-ның ақпараттық жүйесінде тіркейді (уәкілетті органның өзіндік ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) және құжаттарды тіркейді, құжаттарды бұрыштама қою және жауапты орындаушыны тағайындау үшін уәкілетті органның басшысына жолдайды;
5) уәкілетті орган он күнтізбелік күн ішінде тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды;
6) уәкілетті органнан мемлекеттік қызметтің дайын нәтижелерін қабылдаған кезде, ХҚО штрихкод сканерінің көмегімен түскен құжаттарды тіркейді;
7) уәкілетті органның маманы, ХҚО инспекторы тұтынушыға тұрғын үй көмегін тағайындау немесе қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы хабарлама береді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетудің әр сатысында құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара іс-қимыл) сипаттамасы
12. Мемлекеттік қызмет алуға қажетті толтырылған өтініш пен басқа да құжаттар заңды мекенжайы, телефоны, электронды поштасының мекенжайы осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген уәкілетті органның жауапты адамына тапсырылады. Жауапты адамның кабинет нөмірі туралы мәліметтер мемлекеттік қызмет көрсету жөнінде ақпарат жазылған уәкілетті органның стендінде орналастырылған.
ХҚО арқылы мемлекеттік қызметті көрсеткен кезде құжаттарды қабылдау «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.

13. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет следующие документы:
1) в уполномоченный орган:
копию документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги – физического лица;
копию правоустанавливающего документа на жилище;
копию книги регистрации граждан;
документы, подтверждающие доходы семьи. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан), претендующей на получение жилищной помощи, определяется уполномоченным органом в сфере жилищных отношений;
счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
счета на потребление коммунальных услуг;
квитанцию-счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленный местным исполнительным органом;
2) в ЦОН:
документы, подтверждающие доходы семьи. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан), претендующей на получение жилищной помощи, определяется уполномоченным органом в сфере жилищных отношений;
счета о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
счета на потребление коммунальных услуг;
квитанцию-счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
счет о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленный местным исполнительным органом;
сведения документа, удостоверяющего личность получателя государственной услуги;
правоустанавливающие документы на жилище;
сведения о регистрации граждан (адресная справка).
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему ЦОН в форме электронных документов, подписанные электронно-цифровой подписью.
Работник ЦОН сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, предоставленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственной услуги.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ) – структурные подразделения государственных органов, принимающие участие в оказании государственной услуги на определенной стадии:
1) специалист уполномоченного органа, занимающийся приемом документов у граждан, компьютерной обработкой, подготовкой уведомлений о назначении или об отказе в назначении жилищной помощи, подготовкой ведомостей на выплату помощи (СФЕ-1);

13. Мемлекеттік қызмет алу үшін мемлекеттік қызмет алушы мынадай құжаттарды тапсырады:
1) уәкілетті органға:
мемлекеттік қызмет алушының – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
тұрғын үйге құқық белгілейтін құжаттың көшірмесі;
азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі;
отбасының табысын растайтын құжаттар. Тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (Қазақстан Республикасы азаматының) жиынтық табысын есептеу тәртібін тұрғын қатынастары саласындағы уәкілетті орган белгілейді;
тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған жарнаның мөлшері туралы шот;
коммуналдық қызметтерді тұтынуға арналған шот;
телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шот немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі;
жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жергілікті атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшері туралы шот;
2) ХҚО-ға:
отбасының табысын растайтын құжаттар. Тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (Қазақстан Республикасы азаматтарының) жиынтық табысы есептеу тәртібін тұрғын қатынастары саласындағы уәкілетті орган белгілейді;
тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған жарнаның мөлшері туралы шот;
коммуналдық қызметтерді тұтынуға арналған шот;
телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шот немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі;
жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жергілікті атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшері туралы шот;
мемлекеттік қызмет алушының – жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
тұрғын үйге құқық белгілейтін құжаттар;
азаматтарды тіркеу туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы).
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылған электрондық құжаттар нысанында ХҚО ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
ХҚО-ның қызметкері құжаттар түпнұсқаларының дұрыстығын мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен ұсынылған мәліметтермен салыстырады, одан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – белгілі бір сатыда мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері қатысады:
1) азаматтардан құжаттар қабылдау, компьютерлік өңдеу, тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама дайындаумен, көмекті төлеуге тізімдеме дайындаумен айналысатын уәкілетті орган маманы (ҚФБ-1);

8-72230-3-61-29
8-72230-3-63-59
41
Отделение в с. Маканшы Урджарского отдела филиала РГП «Центр обслуживания населения» по ВКО
с. Маканшы,
ул. Кабанбая, 6
8-72239-4-20-22
8-72239-4-20-23
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Назначение жилищной помощи»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
1
№ действия
(хода, потока работ)
СФЕ-1
СФЕ-1
СФЕ-3
СФЕ-1
СФЕ-3
СФЕ-1
2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Начальник отдела уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Начальник отдела уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием заявлений на оказание государственной услуги
Обработка принятых заявлений
Наложение резолюции
и определение ответственного исполнителя
Назначение социальной помощи
Контроль за назначением жилищной помощи
Обработка исполненных заявлений
4
Форма завершения (данные, документ)
Выдача талона о принятии пакета документов
Регистрация принятых
документов и передача их руководителю для наложения резолюции
Назначение ответственного исполнителя
Подготовка уведомления о назначении или об отказе в назначении социальной помощи
Подписание уведомлений о назначении или об отказе в назначении жилищной помощи
Регистрация исполненных заявлений и отправка уведомлений заявителям
5
Сроки исполнения
Не более 20 минут
В течение 10 календарных дней
6
Номер следующегодействия
2
3
4
5
6
7
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ-1
СФЕ-1
СФЕ-3
СФЕ-1
СФЕ-3
СФЕ-1
Действие 1
Прием заявлений на оказание государственной услуги, выдача талона о принятии документов
Действие 2
Обработка принятых заявлений, регистрация принятых документов и передача их руководителю для наложения резолюции
Действие 3
Наложение резолюции и определение ответственного исполнителя. Назначение ответственного исполнителя
Действие 4
Назначение жилищной помощи. Подготовка уведомления о назначении или об отказе в назначении жилищной помощи
Действие 5
Контроль за назначением жилищной помощи. Подписание уведомлений о назначении или об отказе в назначении жилищной помощи
Действие 6
Обработка исполненных заявлений. Регистрация исполненных заявлений и отправка уведомлений заявителям
Таблица 3. Описание действий СФЕ
1
№ действия (хода, потока работ)
СФЕ-2
СФЕ-1
СФЕ-3
СФЕ-1
2
Наименование СФЕ
Сотрудник ЦОН
Специалист уполномоченного органа
Начальник отдела уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием заявлений на оказание государственной услуги и их передача специалисту уполномоченного органа
Обработка принятых заявлений
Наложение резолюции и определение ответственного исполнителя
Назначение жилищной помощи
4
Форма завершения (данные, документ)
Факт принятия пакета документов из ЦОН специалист уполномоченного органа фиксирует при помощи сканера штрихкода
Регистрация принятых документов и передача их руководителю для наложения резолюции
Назначение ответственного исполнителя
Подготовка уведомления о назначении или об отказе в назначении жилищной помощи
5
Сроки исполнения
Не более 20 минут
В течение 10 календарных дней
продолжение таблицы:
1
№ действия (хода, потока работ)
СФЕ-3
СФЕ- 1
СФЕ-2
СФЕ-1
2
Наименование СФЕ
Начальник отдела уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Сотрудник
ЦОН
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Контроль за назначением жилищной помощи
Обработка исполненных заявлений
При помощи сканера штрихкода ЦОН фиксирует поступившие уведомления, которые в дальнейшем передаются заявителям
Формирование ведомостей на выплату жилищной помощи
4
Форма завершения (данные, документ)
Подписание уведомлений о назначении или об отказе в назначении жилищной помощи
Регистрация исполненных заявлений и отправка уведомлений сотруднику ЦОН
Передача готового результата оказания государственной услуги (уведомление о назначении или об отказе в назначении жилищной помощи) заявителям
Передача ведомостей на выплату жилищной помощи в АО «Казпочта»
5
Сроки исполнения
Таблица 4. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
СФЕ-2
СФЕ-1
СФЕ-3
СФЕ-1
Действие 1
Прием заявлений на оказание государственной услуги и их передача специалисту уполномоченного органа. Факт принятия пакета документов сотрудник ЦОН фиксирует при помощи сканера штрихкода
Действие 2
Обработка принятых заявлений. Регистрация принятых документов и передача их руководителю для наложения резолюции
Действие 3
Наложение резолюции и определение ответственного исполнителя. Назначение ответственного исполнителя
Действие 4
Назначение жилищной помощи. Подготовка уведомления о назначении или об отказе в назначении жилищной помощи
продолжение таблицы:
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
СФЕ-3
СФЕ-1
СФЕ-2
Действие 5
Контроль за назначением жилищной помощи. Подписание уведомлений о назначении или об отказе в назначении жилищной помощи
Действие 6
Обработка исполненных заявлений. Регистрация исполненных заявлений и отправка уведомлений сотруднику ЦОН
Действие 7
При помощи сканера штрихкода ЦОН фиксирует поступившие уведомления, которые в дальнейшем передаются заявителям. Передача готового результата оказания государственной услуги (уведомление о назначении или об отказе в назначении жилищной помощи) сотруднику ЦОН
Приложение 4
регламенту государственной услуги
«Назначение жилищной помощи»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ

8-72230-3-61-29
8-72230-3-63-59
41
ШҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының Үржар бөлімінің Мақаншы ауылының бөлімшесі
Мақаншы ауылы,
Қабанбай көшесі, 6
8-72239-4-20-22
8-72239-4-20-23
«Тұрғын үй көмегін тағайындау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
1 кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 1
ҚФБ 1
ҚФБ 3
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның бөлім
бастығы
3
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау
Қабылданған өтініштерді өңдеу
Бұрыштама қою және жауапты орындаушыны белгілеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат)
Құжаттар пакетін қабылдау туралы талон беру
Қабылданған құжаттарды тіркеу және оларды бұрыштама қою үшін басшыға беру
Жауапты орындаушыны тағайындау
5
Орындау мерзімдері
20 минуттан аспайды
күнтізбелік он күн ішінде
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
2
3
4
кестенің жалғасы:
1
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 1
ҚФБ 3
ҚФБ 1
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның бөлім бастығы
Уәкілетті органның  маманы
3
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Әлеуметтік көмекті тағайындау
Тұрғын үй көмегінің тағайындалуын бақылау
Орындалған өтініштерді өңдеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат)
Әлеуметтік көмекті тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама дайындау
Тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаларға қол қою
Орындалған өтініштерді тіркеу және хабарламаларды өтініш берушілерге жіберу
5
Орындау мерзімдері
күнтізбелік он күн ішінде
6
Келесі іс-әрекеттің нөмірі
5
6
7
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ-1
ҚФБ-1
ҚФБ-3
№ 1 әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау, құжаттардың қабылдануы жөнінде талон беру
№ 2 әрекет
Қабылданған өтініштерді өңдеу, қабылданған құжаттарды тіркеу және оларды бұрыштама қою үшін басшыға беру
№ 3 әрекет
Бұрыштама қою және жауапты орындаушыны белгілеу. Жауапты орындаушыны тағайындау
кестенің жалғасы:
Негізгі үдеріс (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ-1
ҚФБ-3
ҚФБ-1
№ 4 әрекет
Тұрғын үй көмегін тағайындау. Тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама дайындау
№ 5 әрекет
Тұрғын үй көмегінің тағайындалуын бақылау. Тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаларға қол қою
№ 6 әрекет
Орындалған өтініштерді өңдеу. Орындалған өтініштерді тіркеу және хабарламаларды өтініш берушілерге жіберу
3 кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
1
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ-2
ҚФБ-1
ҚФБ-3
ҚФБ-1
2
ҚФБ атауы
ХҚО қызметкері
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның бөлім бастығы
Уәкілетті органның маманы
3
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау және оны уәкілетті органның маманына беру
Қабылданған өтініштерді өңдеу
Бұрыштама қою және жауапты орындаушыны белгілеу
Тұрғын үй көмегін тағайындау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат)
ХҚО-дан құжаттар пакетін қабылдау фактісін уәкілетті органның маманы сканер штрихкодының көмегімен тіркейді
Қабылданған құжаттарды тіркеу және оларды бұрыштама қою үшін басшыға беру
Жауапты орындаушыны тағайындау
Тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама дайындау
5
Орындау мерзімдері
20 минуттан аспайды
күнтізбелік он күн ішінде
кестенің жалғасы:
1
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ-3
ҚФБ-1
ҚФБ-2
ҚФБ-1
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның бөлім бастығы
Уәкілетті органның маманы
ХҚО қызметкері
Уәкілетті органның маманы
3
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамасы
Тұрғын үй көмегінің тағайындалуын бақылау
Орындалған өтініштерді өңдеу
ХҚО сканер штрихкодының көмегімен келіп түскен, бұдан әрі өтініш берушілерге берілетін хабарламаларды тіркейді
Тұрғын үй көмегін төлеуге тізімдемелерді қалыптастыру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат)
Тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаларға қол қою
Орындалған өтініштерді тіркеу және хабарламаларды ХҚО қызметкеріне жіберу
Өтініш берушілерге мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін беру (тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама)
Тұрғын үй көмегін төлеуге тізімдемелерді «Қазпошта» АҚ беру
5
Орындау мерзімдері
күнтізбелік он күн ішінде
4 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚФБ-2
ҚФБ-1
ҚФБ-3
ҚФБ-1
№ 1 әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау және оны уәкілетті органның маманына беру. Құжаттар пакетін қабылдау фактісін ХҚО маманы сканер штрихкодының көмегімен тіркейді
№ 2 әрекет
Қабылданған өтініштерді өңдеу. Қабылданған құжаттарды тіркеу және оларды бұрыштама қою үшін басшыға беру
№ 3 әрекет
Бұрыштама қою және жауапты орындаушыны белгілеу. Жауапты орындаушыны тағайындау
№ 4 әрекет
Тұрғын үй көмегін тағайындау. Тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама дайындау
кестенің жалғасы:
Баламалы үдеріс (жұмыс барысы,ағыны)
ҚФБ-3
ҚФБ-1
ҚФБ-2
№ 5 әрекет
Тұрғын үй көмегінің тағайындалуын бақылау. Тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаларға қол қою
№ 6 әрекет
Орындалған өтініштерді өңдеу. Орындалған өтініштерді тіркеу және хабарламаларды ХҚО қызметкеріне жіберу
№ 7 әрекет
ХҚО сканер штрихкодының көмегімен келіп түскен, бұдан әрі өтініш берушілерге берілетін хабарламаларды тіркейді. Мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін (тұрғын үй көмегін тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаны) ХҚО қызметкеріне беру
«Тұрғын үй көмегін тағайындау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4 қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік
әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты
көрсететiн сұлба