Об определении целевых групп населения и мер по их социальной защите от безработицы в 2012 году
Постановление акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 24 февраля 2012 года N 187. Зарегистрировано Управлением юстиции города Семей Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 11 марта 2012 года за N 5-2-157. Утратило силу постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 25 февраля 2013 года № 270
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 25.02.2013 № 270 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктами 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 5подпунктом 2) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», акимат города Семей ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить следующие целевые группы населения по городу Семей на 2012 год:
1) малообеспеченные;
2) молодежь в возрасте до двадцати одного года;
3) воспитанники детских домов, дети–сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, в возрасте до двадцати трех лет;
4) одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
5) граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
6) лица, предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту);
7) инвалиды;
8) лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
9) лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
10) оралманы;
11) выпускники организаций технического и профессионального, высшего и послевузовского образования;
12) лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя - юридического лица либо прекращением деятельности работодателя - физического лица, сокращением численности или штата работников;
13) наркозависимые и ВИЧ-инфицированные граждане;
14) лица старше 50 лет;
15) выпускники школ и профессиональных учебных заведений;
16) лица, из семей, где нет ни одного работающего;
17) участники Программы занятости 2020, завершившие профессиональное обучение по приоритетным профессиям (специальностям);
18) лица, не работающие длительное время (более одного года).
19) лица, состоящие на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции.

Халықтың нысаналы топтарын анықтау және 2012 жылы оларды жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғау жөніндегі шаралар туралы
Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2012 жылғы 24 ақпандағы № 187 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаменті Семей қаласының Әділет басқармасында 2012 жылғы 11 наурызда № 5-2-157 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 2013 жылғы 25 ақпандағы N 270 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласының әкімдігінің 25.02.2013 N 270 қаулысымен (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 31 бабының 1 тармағының 14) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Халықты жұмыспен қамту туралы» Заңының 5 бабына, 7 бабының 2) тармақшасына сәйкес, Семей қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2012 жылға Семей қаласы бойынша халықтың келесі нысаналы топтары анықталсын:
1) табысы аз адамдар;
2) жиырма бір жасқа дейінгі жастар;
3) балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалар мен ата-ананың қамқорлығынсыз қалған жиырма үш жасқа дейінгі балалар;
4) кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар;
5) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен асырауында тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалауды қажет етеді деп танылған адамдар бар азаматтар;
6) зейнеткерлік жас алдындағы адамдар (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған);
7) мүгедектер;
8) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған адамдар;
9) бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар;
10) оралмандар;
11) техникалық және кәсіптік, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын бітірушілер;
12) жұмыс беруші - заңды тұлғаның таратылуына не жұмыс беруші - жеке тұлға қызметінің тоқтауына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқаруына байланысты жұмыстан босатылған адамдар;
13) есірткіге тәуелді және АҚТҚ-инфекциясын жұқтырған азаматтар;
14) 50 жастан асқан адамдар;
15) мектептер мен кәсіптік оқу орындарының түлектері;
16) бір де жұмыс істеушісі жоқ жанұялардың тұлғалары;
17) басым кәсіптер (мамандықтар) бойынша кәсіптік оқытуды аяқтаған Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының қатысушылары;
18) ұзақ уақыт (бір жылдан астам) жұмыс істемейтін адамдар жатады.
19) қылмыстық–атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар.

Сноска. Пункт 1 дополнен подпунктом 19 в соответствии с постановлением акимата города Семей Восточно-Казахстанской области от 05.09.2012 N 1094 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственному учреждению «Отдел занятости и социальных программ города Семей», коммунальному государственному учреждению «Центр занятости» акимата города Семей обеспечить временную занятость лиц, отнесенных к целевым группам населения, и содействие в их трудоустройстве.
3. Признать утратившим силу постановление от 6 апреля 2011 года № 205 «Об определении целевых групп населения и мер по их социальной защите от безработицы в 2011 году» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 11 мая 2011 года № 5-2-144, опубликовано в газетах «Семей таңы» от 20 мая 2011 года № 31, «Вести Семей» от 20 мая 2011 года № 31).
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Исабаеву З. Р.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Семей                                   А. Каримов

Ескерту. 1-тармақ 19-тармақшамен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Семей қаласы әкімдігінің 2012.09.05 N 1094 қаулысымен (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
2. «Семей қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі, Семей қаласы әкімдігінің «Жұмыспен қамту орталығы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі халықтың нысаналы топтарына жататын тұлғаларды уақытша жұмыспен қамтуды және олардың жұмысқа орналасуына көмек көрсетуді қамтамасыз етсін.
3. «Халықтың нысаналы топтарын анықтау және 2011 жылы оларды жұмыссыздықтан әлеуметтік қорғау жөніндегі шаралар туралы» (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде 2011 жылғы 11 мамырда № 5-2-144 болып тіркелген, «Семей таңы» газетінде 2011 жылғы 20 мамырдағы № 31, «Вести Семей» газетінде 2011 жылғы 20 мамырдағы № 31 жарияланған) 2011 жылғы 6 сәуірдегі № 205 қаулының күші жойылған деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуына бақылау жасау қала әкімінің орынбасары З. Р. Исабаеваға жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Семей қаласының әкімі                              А. Кәрімов