О бюджете города Курчатов на 2013-2015 годы
Решение Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 декабря 2012 года N 10/61-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 28 декабря 2012 года за N 2787. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо аппарата Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 6 января 2014 года N 2)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо аппарата Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 06.01.2014 N 2).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии cо статьями 7375 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 07 декабря 2012 года № 8/99-V «Об областном бюджете на 2013-2015 годы», (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2781) Курчатовский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Курчатов на 2013-2015 годы согласно приложениям 123 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 274 967,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 627 663,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 591,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 882,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 633 831,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1 280 417,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48 890,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 48 890,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 13 953,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 14 560,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 607,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 68 293,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита – 68 293,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 12.12.2013 № 19/127-V (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Учесть на 2013 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в размере 100 процентов согласно решению Восточно-Казахстанского областного маслихата от 07 декабря 2012 года (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2781 от 20 декабря 2012 года).

Курчатов қаласының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы N 10/61-V шешімі. Шығыс қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылдың 28 желтоқсанында N 2787 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихаты аппаратының 2014 жылғы 6 қаңтардағы N 2 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихаты аппаратының 06.01.2014 N 2 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 04 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 7375-баптарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына, «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 07 желтоқсандағы № 8/99-V (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне 2781 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес Курчатов қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Курчатов қаласының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті 123 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 274 967,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдерден – 627 663,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдерден – 6 591, 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдерден – 6 882,0 мың теңге;
трансферттер түсімдерінен – 633 831,0 мың теңге;
2) шығындар – 1 280 417,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 48 890,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелер – 48 890,0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді жабу – 0,0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 13 953,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 14 560,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржылық активтерді сатудан түскен түсімдер – 607,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 68 293,2 мың теңге;
6) тапшылықты қаржыландыру – 68 293,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 12.12.2013 N 19/127-V шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Әлеуметтік салық, төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен ұсталатын шетел азаматтарының жеке табыс салығы, қызметтерін бір реттік талондар бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын табыс салығы, төлем көзінен ұсталмайтын жеке табыс салығынан, төлем көзінен ұсталмайтын шетел азаматтарының жеке табыс салығынан қала бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері 2013 жылға Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 07 желтоқсандағы шешіміне (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне 2012 жылғы 20 желтоқсанда 2781 нөмірімен тіркелген) сәйкес 100 пайыз мөлшерде есепке алынсын.

3. Городскому управлению казначейства с 1 января 2013 года производить зачисление сумм доходов в городские бюджеты по установленным нормативам.
4. Предусмотреть в городском бюджете на 2013 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета, в сумме 68 012,0 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в городском бюджете на 2013 год объем трансфертов из областного бюджета на возмещение потерь в сумме 117 354,0 тысяч тенге.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2013 год в сумме 9578,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 в редакции решения Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 06.11.2013 № 18/121-V (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Утвердить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
8. Предусмотреть в городском бюджете на 2013 год целевые текущие трансферты из областного бюджета на социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан в сумме 32 088,0 тысяч тенге, в том числе:
23 258,0 тысяч тенге – на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям, погибших военнослужащих);
7 990,0 тысяч тенге - для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии);
410,0 тысяч тенге – на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками «Алтын алқа», «Күміс алқа» или получившие ранее звание «Мать-героиня» и награжденные орденом «Материнская слава» 1, 2 степени;
430,0 тысяч тенге – на оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.08.2013 № 16/106-V (вводится в действие с 01.01.2013).
9. Предусмотреть в городском бюджете на 2013 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 626,0 тысяч тенге на обеспечение повышения компьютерной грамотности населения.
9-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2013 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 6 000,0 тысяч тенге на проведение мероприятий по благоустройству.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 25.02.2013 № 11/77-V (вводится в действие с 01.01.2013).
9-2. Предусмотреть в городском бюджете на 2013 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 182,0 тысяч тенге на приобретение учебно-методического комплекса для общеобразовательных школ.

3. Қалалық қазынашылық басқармасы 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап белгіленген нормативтер бойынша қалалық бюджеттерге кірістер сомасын есепке алуды жүргізсін.
4. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте 68 012,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар мөлшері қарастырылсын.
5. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте 117 354,0 мың теңге сомасында шығындарды жабуға облыстық бюджеттен трансферттер көлемі қарастырылсын.
6. 2013 жылға арналған жергілікті атқарушы органның резерві 9578,7 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 06.11.2013 N 18/121-V шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2013 жылға арналған қалалық бюджетті орындау процесінде секвестрға жатпайтын, жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі 4-қосымшаға сай бекітілсін.
8. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте мұқтаж азаматтардың жеке санаттарына әлеуметтік көмек көрсетуге облыстық бюджеттен берілетін 32 088,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын, соның ішінде:
23 258,0 мың теңге – кейбір санаттағы азаматтарға материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысушыларына, ҰОС мүгедектеріне, ҰОС қатысушыларына және ҰОС мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, құрбан болған әскерилер отбасына);
7 990,0 мың теңге – аз қамтылған отбасы балаларын жоғары оқу орындарында оқыту үшін (оқу бағасы, шәкіртақылар, жатақханада тұруы);
410,0 мың теңге – «Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Батыр-ана» атағын алған және 1, 2 дәрежелі «Ана даңқы» орденімен марапатталған көп балалы аналарға біржолғы материалдық көмек көрсетуге;
430,0 мың теңге – 4 немесе одан да көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға бір жолғы материалдық көмек көрсетуге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 20.08.2013 N 16/106-V шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету үшін 626,0 мың теңге облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын.
9-1. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте абаттандыру бойынша шараларды өткізу үшін 6000,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер облыстық бюджеттен қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 9-1 тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 25.02.2013 N 11/77-V шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-2. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте жалпы білім беретін мектептер үшін оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуға облыстық бюджеттен 182,0 мың теңге сомасында нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын.

Сноска. Решение дополнено пунктом 9-2 в соответствии с решением Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 06.11.2013 № 18/121-V (вводится в действие с 01.01.2013).
10. Предусмотреть в городском бюджете на 2013 год целевые трансферты на развитие в следующих размерах:
на строительство очистных сооружений канализации 202 807,0 тысяч тенге в том числе:
200 000,0 тысяч тенге за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета;
2 807,0 тысяч тенге за счет целевых трансфертов из областного бюджета;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию котельной № 1 на твердом топливе с реконструкцией тепловых сетей в городе Курчатов в сумме 95 418,0 тысяч тенге за счет целевых трансфертов из областного бюджета.
11. Предусмотреть в городском бюджете на 2013 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
1227,0 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
30682,0 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
4380,0 тысяч тенге – на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
4746,0 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
2538,0 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе.
Сноска. Пункт 11 в редакции решения Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 12.12.2013 № 19/127-V (вводится в действие с 01.01.2013).
11-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2013 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 540,0 тысяч тенге на увеличение штатной численности местных исполнительных органов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 16.07.2013 № 15/102-V (вводится в действие с 01.01.2013).
12. исключен решением Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 25.02.2013 № 11/77-V (вводится в действие с 01.01.2013).
13. Предусмотреть в городском бюджете на 2013 год кредиты из республиканского бюджета в рамках Программы развития моногородов в сумме 48 890,0 тысяч тенге – для микрокредитования предпринимательства.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 25.02.2013 № 11/77-V (вводится в действие с 01.01.2013).

Ескерту. Шешім 9-2 тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 06.11.2013 N 18/121-V шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте дамуға мынадай көлемдегі нысаналы трансферттер қарастырылсын:
кәріз тазартқыш құрылыстарының құрылысына 202 807,0 мың теңге соның ішінде:
200 000,0 мың теңге республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен;
2 807,0 мың теңге облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен;
Курчатов қаласында жылу жүйелерін бұрынғы қалпына келтірумен қатты отында жанатын № 1 қазандықты бұрынғы қалпына келтіруге жобалық-сметалық құжаттарды әзірлеуге облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер есебінен 95 418,0 мың теңге сомасында.
11. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін мынадай көлемдегі ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын:
1227,0 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
30682,0 мың теңге – мектепке дейінгі білім ұйымдарында мемлекеттік білім тапсырысын іске асыруға;
4380,0 мың теңге – жетім баланы (жетім балаларды) және ата–аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп–ұстауға асыраушыларына (қорғаншыларына) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне;
4746,0 мың теңге – мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім ұйымдары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға;
2538,0 мың теңге – үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбек төлемін арттыруға.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 12.12.2013 N 19/127-V шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
11-1. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте жергілікті атқарушы органдардың штат санын арттыруға республикалық бюджеттен берілетін 540,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 11-1 тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 16.07.2013 N 15/102-V шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. алынып тасталды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 25.02.2013 N 11/77-V шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте кәсіпкерлікті микро несиелендіру үшін Моноқалаларды дамыту бағдарламасының аясында 48 890,0 мың теңге сомасында несиелер республикалық бюджеттен қарастырылсын.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 25.02.2013 N 11/77-V шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).

14. Предусмотреть в городском бюджете на 2013 год целевые трансферты на развитие на реализацию мероприятий в рамках Программы развития моногородов в сумме 3 437,0 тысяч тенге на строительство полигона промышленных отходов за счет целевых трансфертов из областного бюджета.
Сноска. Пункт 14 в редакции решения Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 20.08.2013 № 16/106-V (вводится в действие с 01.01.2013).
14-1. Предусмотреть в городском бюджете на 2013 год целевые трансферты на развитие на реализацию мероприятий в рамках программы развития моногородов в сумме 30 932,0 тысячи тенге на строительство полигона промышленных отходов в городе Курчатов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1 в соответствии с решением Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 16.07.2013 № 15/102-V; в редакции решения Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 12.12.2013 № 19/127-V (вводится в действие с 01.01.2013).
14-2. Предусмотреть в городском бюджете на 2013 год целевые трансферты на развитие на реализацию мероприятий в рамках программы развития моногородов в сумме 32 862,0 тысячи тенге на реконструкцию крыши детского сада «Журавушка» города Курчатов ВКО за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-2 в соответствии с решением Курчатовского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 12.12.2013 № 19/127-V (вводится в действие с 01.01.2013).
15. Предусмотреть в городском бюджете на 2014 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 18 000,0 тысяч тенге на реконструкцию городских дорог с организацией ливневой канализации в рамках реализации мероприятий Программы развития моногородов.
16. Предусмотреть в городском бюджете на 2015 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 25 000,0 тысяч тенге на реконструкцию городских дорог с организацией ливневой канализации в рамках реализации мероприятий Программы развития моногородов.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии                                 Л. Киселева
Секретарь Курчатовского
городского маслихата                              Г. Карымбаева
Приложение 1 к решению

14. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте моноқалаларды дамыту Бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды жүзеге асыруға дамытуға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен өнеркәсіптік қалдықтар полигоны құрылысына 3 437,0 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 20.08.2013 N 16/106-V шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
14-1. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте моноқалаларды дамыту бағдарламасы шеңберіндегі іс-шараларды іске асыруға Курчатов қаласында өндірістік қалдықтар полигоны құрылысына 30 932,0 мың теңге сомасында дамуға арналған нысаналы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 14-1 тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 16.07.2013 N 15/102-V; жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 12.12.2013 № 19/127-V шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
14-2. 2013 жылға арналған қалалық бюджетте моноқалаларды дамыту бағдарламасы шеңберіндегі іс-шараларды іске асыруға ШҚО Курчатов қаласындағы «Журавушка» бала-бақшасының төбесін қалпына келтіруге 32 862,0 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен дамуға арналған нысаналы трансферттер қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 14-2 тармақпен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы Курчатов қалалық мәслихатының 12.12.2013 № 19/127-V шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте, моноқалаларды дамыту бағдарламасы іс-шараларын жүзеге асыру аясында жауын-шашын кәріздерін ұйымдастырумен қала жолдарын бұрынғы қалпына келтіруге 18 000,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен берілетін дамуға нысаналы трансферттер қарастырылсын.
16. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте, моноқалаларды дамыту бағдарламасы іс-шараларын жүзеге асыру аясында жауын-шашын кәріздерін ұйымдастырумен қала жолдарын бұрынғы қалпына келтіруге 25 000,0 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен берілетін дамуға нысаналы трансферттер қарастырылсын.
17. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы                                     Л. Киселева
Курчатов қалалық
мәслихатының хатшысы                              Г. Қарымбаева

375,0
5
Налог на игорный бизнес
69,0
02
Фиксированный налог
69,0
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
1 701,3
1
Государственная пошлина
1 701,3
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
792,1
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
458,0
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
77,0
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
17,0
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
290,0
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
1,0
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
12,0
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
54,2
2
Неналоговые поступления
6 591,0
01
Доходы от государственной собственности
5 320,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
5 320,0
08
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города областного значения, села, поселка, сельского округа

375,0
5
Ойын бизнесіне салық
69,0
02
Тіркелген салық
69,0
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттілігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
1 701,3
1
Мемлекеттік баж салығы
1 701,3
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
792,1
04
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
458,0
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретiн құжаттарды ресiмдегенi үшiн, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерiстер енгiзгенi үшiн мемлекеттік баж
77,0
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтiру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресiмдегенi үшін мемлекеттік баж
17,0
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
290,0
09
Аңшы куәлігін бергенi және оны жыл сайын тіркегені үшiн мемлекеттік баж
1,0
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толықтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм- ге дейінгілерді қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
12,0
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
54,2
2
Салықтық емес түсімдер
6 591,0
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
5 320,0
5
Мемлекеттік меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
5 320,0
08
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер

2 367,0
08
Земельный налог с юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов
35 695,0
4
Налог на транспортные средства
20 705,0
01
Налог на транспортные средства с юридических лиц
7 889,0
02
Налог на транспортные средства с физических лиц
12 816,0
5
Единый земельный налог
123,0
01
Единый земельный налог
123,0
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
24 242,0
2
Акцизы
1 189,0
96
Бензин (за исключением авиационного) реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемый на собственные производственные нужды
1 080,0
97
Дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды
109,0
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
18 364,0
15
Плата за пользование земельными участками
18 364,0
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
4 515,0
01
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей
339,0
02
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
851,0
03
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию
83,0
18
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
1 450,0
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
1 792,0
5
Налог на игорный бизнес
174,0
02
Фиксированный налог
174,0
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
2 388,0
1
Государственная пошлина
2 388,0
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
1 226,0
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния

2 367,0
08
Елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан, жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
35 695,0
4
Көлік құралдарына салынатын салық
20 705,0
01
Заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық
7 889,0
02
Жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық
12 816,0
5
Бірыңғай жер салығы
123,0
01
Бірыңғай жер салығы
123,0
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар
24 242,0
2
Акциздер
1 189,0
96
Заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өзінің өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын бензин (авиациалықты қоспағанда)
1 080,0
97
Заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарға пайдаланылатын дизель отыны
109,0
3
Табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер
18 364,0
15
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
18 364,0
4
Кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар
4 515,0
01
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
339,0
02
Жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алынатын лицензиялық алым
851,0
03
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
83,0
18
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
1 450,0
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
1 792,0
5
Ойын бизнесіне салық
174,0
02
Тіркелген салық
174,0
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттілігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
2 388,0
1
Мемлекеттік баж салығы
2 388,0
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
1 226,0
04
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актілерін тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж