Об определении отдельных категорий граждан и перечня документов, необходимых для оказания социальной помощи
Решение Жарминского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 12 июля 2012 года N 4/47-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 18 июля 2012 года за N 2598. Утратило силу решением Жарминского районного маслихата от 18 июля 2014 года N 21/185-V
Сноска. Утратило силу решением Жарминского районного маслихата от 18.07.2014 N 21/185-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьями 56789 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», статьей 2 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 14) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить категории физических лиц для оказания социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан:
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны  (далее - ВОВ);
2) лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам ВОВ;
3) другие категории лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны и лица, проработавшие (прослужившие) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года в тылу в годы ВОВ;
4) граждане, имеющие социально-значимые заболевания;
5) инвалиды всех категорий, дети-инвалиды, семьи имеющие или воспитывающие детей-инвалидов;
6) малообеспеченные граждане, имеющие доход ниже прожиточного минимума;
7) дети-сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей, студенты из малообеспеченных семей;
8) пенсионеры по возрасту;
9) оралманы;
10) многодетные семьи;
11) неполные семьи;
12) жертвы политических репрессий;
13) граждане, попавшие в трудную жизненную ситуацию (безработица, смерть одного из членов семьи, стихийные бедствия, пожар, несчастные случаи, чрезвычайные ситуации, освобождение из мест лишения свободы).

Әлеуметтік көмек көрсету үшін азаматтардың жекелеген санаттарын және қажетті құжаттар тізбесін айқындау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Жарма аудандық мәслихатының 2012 жылғы 12 шілдедегі N 4/47-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 18 шілдеде N 2598 тіркелді. Күші жойылды - Жарма аудандық мәслихатының 2014 жылғы 18 шілдедегі N 21/185-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Жарма аудандық мәслихатының 18.07.2014 N 21/185-V шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
"Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 56789-баптарына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 2-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1 тармағының 15) тармақшасына, "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысының 1 тармағының 14) тармақшасына сәйкес Жарма аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету үшін, жеке тұлғалардың санаттары айқындалсын:
1) Ұлы Отан соғысының (бұдан әрі - ҰОС) қатысушылары мен мүгедектері;
2) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша ҰОС қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар;
3) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларға теңестірілген басқа санаттардағы тұлғалар және 1941 жылдың 22 маусым 1945 жылдың 9 мамыр аралығында кемінде алты ай ҰОС жылдарында тылда жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) адамдар;
4) әлеуметтік маңызды аурулары бар азаматтар;
5) барлық санаттағы мүгедектер, мүгедек-балалар, мүгедек балалары бар немесе тәрбиелеуші отбасылар;
6) табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен аз қамтылған азаматтар;
7) жетім балалар, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар, аз қамтылған отбасылардан шыққан студенттер;
8) жасы бойынша зейнеткерлер;
9) оралмандар;
10) көп балалы отбасылар;
11) толық емес отбасылар;
12) саяси қуғын-сүргін құрбандар;
13) өмірлік қиын жағдайына ұшыраған азаматтар (жұмыссыздық, жанұя мүшелерінің біреуінің өлімі, апаттар, өрт, бақытсыз жағдайлар, төтенше жағдайлар, бас бостандығына айыру орындарынан босату).

2. Определить перечень документов, необходимых для оказания социальной помощи:
1) заявление об оказании социальной помощи;
2) документ, удостоверяющий личность,
для оказания помощи детям обращение производится одним из родителей, либо законным представителем (опекуном, попечителем, патронатным воспитателем) с предоставлением свидетельства о рождении;
3) исключен решением Жарминского районного маслихата от 16.10.2013 N 15/132-V;
4) книга регистрации граждан или справка с адресного бюро;
5) сведения о доходах членов семьи;
6) документ, подтверждающий статус заявителя;
7) акт обследования материально-бытовых условий;
8) документы, подтверждающие фактические финансовые затраты на лечение (счет-калькуляция, счет-фактура, квитанция), либо направление органов здравоохранения на лечение по жизненным показаниям;
9) для граждан, имеющих социально-значимые заболевания - справка подтверждающая болезнь;
10) акт либо иной документ, подтверждающий наступление трудной жизненной (чрезвычайной) ситуации.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Жарминского районного маслихата от 16.10.2013 N 15/132-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Отменить решение Жарминского районного маслихата № 2/15-V от 10 апреля 2012 года «Об утверждении Инструкции по назначению и оказанию социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан».
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 июня 2012 года.
Председатель сессии                        К. Нуртазин
Секретарь Жарминского
районного маслихата                        Н. Есполов

2. Әлеуметтік көмекті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі айқындалсын:
1) әлеуметтік көмек көрсету туралы өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат,
балаларға көмек көрсету үшін өтініш беруші – ата-анасының біреуі немесе заңды өкілімен (қамқоршысы, жанашыры, патронатты тәрбиешісі) баланың туу туралы куәлiгiн ұсынуымен;
3) алынып тасталды - Жарма аудандық мәслихатының 16.10.2013 N 15/132-V шешімімен;
4) азаматтарды тіркеу кітабы немесе мекенжай бюросынан анықтама;
5) отбасы мүшелерінің табысы туралы мәліметтер;
6) өтініш берушінің мәртебесін растайтын құжат;
7) материалдық – тұрмыстық жағдайының тексеру актісі;
8) емделуге нақты қаржылық шығынды растайтын құжаттар (шот-калькуляция, шот-фактура, түбіртек) немесе денсаулық сақтау органдарының өмірлік көрсеткіштері бойынша емделу жолдамасы;
9) әлеуметтік маңызды аурулары бар азаматтарға - ауруды растайтын анықтама;
10) өмірлік қиын (төтенше) жағдайдың болғанын растайтын акті немесе өзге құжат.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Жарма аудандық мәслихатының 16.10.2013 N 15/132-V(алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен .
3. Жарма аудандық мәслихатының 2012 жылғы 10 сәуірдегі № 2/15-V "Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмегін тағайындау және көрсету жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" шешімінің күші жойылсын.
4. Осы шешім алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2012 жылғы 1 маусымнан бастап, туындаған құқық қатынастарына тарайды.
Сессия төрағасы
Қ. Нұртазин
Жарма аудандық
мәслихатының хатшысы
Н. Есполов