Об определении отдельных категорий нуждающихся граждан и перечня документов, необходимых для получения социальной помощи
Решение Кокпектинского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 12 июля 2012 года № 5-3/2). Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 30 июля 2012 года N 2620. Утратило силу решением Кокпектинского районного маслихата от 27 мая 2014 года № 24-4/2
Сноска. Утратило силу решением Кокпектинского районного маслихата от 27.05.2014 № 24-4/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции решения Кокпектинского районного маслихата от 01.03.2013 № 11-3/2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 56789 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», статьей 2 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 14) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» Кокпектинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить следующие категории физических лиц, имеющих среднедушевой доход семьи ниже уровня прожиточного минимума, определенного на календарный год, для предоставления социальной помощи:
1) инвалиды и участники Великой Отечественной войны и лица, приравненные к ним;
2) инвалиды 1, 2 и 3 группы (за исключением лиц, ставших инвалидами в результате совершенного ими преступления);
3) семьи, имеющие или воспитывающие детей-инвалидов;
4) граждане, имеющие социально-значимые заболевания: онкологические заболевания и различные формы туберкулеза;
5) пенсионеры по возрасту;
6) дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати трех лет, потерявшие родителей до совершеннолетия;
7) оралманы;
8) лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
9) многодетные семьи;

Әлеуметтік көмек алу үшін мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарын және қажетті құжаттардың тізбесін айқындау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 2012 жылғы 12 шілдедегі N 5-3/2) шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 30 шілдеде N 2620 болып тіркелді. Күші жойылды - Көкпекті аудандық мәслихатының 2014 жылғы 27 мамырдағы N 24-4/2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Көкпекті аудандық мәслихатының 27.05.2014 N 24-4/2 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - Көкпекті аудандық мәслихатының 01.03.2013 № 11-3/2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегі «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы» Заңының 56789 баптарына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңының 2-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабының 1 тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» № 394 қаулысының 1 тармағының 14) тармақшасына сәйкес Көкпекті аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Әлеуметтік көмек көрсету үшін отбасының жан басына шаққандағы орташа табысы күнтізбелік жылға белгіленген ең төмен күнкөріс деңгейінен төмен жеке тұлғалардың мынадай санаттары айқындалсын:
1) Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен қатысушылары және соларға теңестiрiлген адамдар;
2) 1, 2 және 3 топтағы мүгедектер (өздерi жасаған қылмыс салдарынан мүгедек болған адамдарды қоспағанда);
3) мүгедек балалары бар немесе тәрбиелеп отырған отбасылар;
4) әлеуметтік маңызды аурулары бар азаматтар: онкологиялық аурулар және туберкулездің әртүрлі түрлері;
5) жасына байланысты демалысқа шыққан зейнеткерлер;
6) жетім балалар және жиырма үш жасқа толмаған ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, ата-анасынан кәмелеттік жасқа жетпей айырылғандар;
7) оралмандар;
8) экологиялық зiлзалалар, табиғи және техногендi сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйiнен айырылған адамдар;
9) көп балалы отбасылар;

10) неполные семьи.
2. Определить перечень документов, необходимых для получения социальной помощи:
1) заявление об оказании социальной помощи;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) исключен решением Кокпектинского районного маслихата от 10.06.2013 N 14-5/1;
4) книга регистрации граждан либо документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства;
5) сведения о доходах членов семьи;
6) документ, подтверждающий статус заявителя;
7) акт либо документ, подтверждающий наступление чрезвычайной ситуации, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом;
8) документы, подтверждающие фактические финансовые затраты или предстоящие финансовые затраты на лечение (счет-калькуляция, счет-фактура, выписка из истории болезни, квитанция), либо направление органов здравоохранения на лечение по жизненным показаниям.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Кокпектинского районного маслихата от 10.06.2013 N 14-5/1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        Е. Сихварт
Секретарь Кокпектинского
районного маслихата                        Р. Беспаев

10) толық емес отбасылар.
2. Әлеуметтік көмекті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі айқындалсын:
1) әлеуметтік көмек көрсету туралы өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) алынып тасталды - Көкпекті аудандық мәслихатының 10.06.2013   N 14-5/1 шешімімен;
4) азаматтарды тіркеу кітабы немесе тұрғылықты жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжат;
5) отбасы мүшелерінің табысы туралы мәліметтер;
6) өтініш берушінің мәртебесін растайтын құжат;
7) тиісті уәкілетті орган беретін төтенше жағдайдың болғанын растайтын акт немесе құжат;
8) емделуге нақты қаржылық шығынды немесе алдағы қаржылық шығынды растайтын құжаттар (шот-калькуляция, шот-фактура, ауырғаны туралы анықтама, түбіртек), немесе өмірлік көрсеткіштері бойынша емделуге денсаулық сақтау органдарының жолдамасы.
Құжаттар салыстырып тексеру үшiн түпнұсқада және көшiрмелерi ұсынылады, кейiн құжаттардың түпнұсқалары тұтынушыға қайтарылады.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - Көкпекті аудандық мәслихатының 10.06.2013 N 14-5/1 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Е. Сихварт
Көкпекті аудандық
мәслихатының хатшысы                       Р. Беспаев