О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 14 июля 2010 года № 183 "Об утверждении Правил представления административных данных административными источниками на безвозмездной основе"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 18 января 2013 года № 8. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 января 2013 года № 8291
В целях совершенствования государственной статистики, а также в соответствии с подпунктом 2) статьи 12 и подпунктом 3) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 14 июля 2010 года № 183 «Об утверждении Правил представления административных данных административными источниками на безвозмездной основе» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации под № 6394, опубликованный 28 сентября 2010 года в газете «Казахстанская правда» № 255 (26316) следующие изменения:
В Правилах представления административных данных административными источниками на безвозмездной основе, утвержденных указанным приказом:
приложение к Правилам представления административных данных административными источниками на безвозмездной основе изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту правового и организационного обеспечения совместно с Департаментом классификаций и информационных технологий Агентства Республики Казахстан по статистике в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направить на официальное опубликование в средства массовой информации настоящий приказ в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) обеспечить обязательную публикацию настоящего приказа на Интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по статистике.
3. Департаменту классификаций и информационных технологий Агентства Республики Казахстан по статистике довести настоящий приказ до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике (Ашуев А.Ж.).
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального публикования.
Председатель                                     А. Смаилов
«СОГЛАСОВАН»
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
___________ А. Мамытбеков
24 декабря 2012 г.
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по защите конкуренции
(Антимонопольное агентство)
___________ Г.Р. Абдрахимов
26 декабря 2012 г.
«СОГЛАСОВАН»
Министр образования и науки
Республики Казахстан
___________ Б.Т. Жумагулов
27 декабря 2012 г.
«СОГЛАСОВАН»
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
___________ С.З. Каирбекова
26 декабря 2012 г.
«СОГЛАСОВАН»
Министр труда социальной
Защиты населения
Республики Казахстан
___________ С.С. Абденов
24 декабря 2012 г.
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по управлению
земельными ресурсами
___________ К.М. Отаров
25 декабря 2012 г.
«СОГЛАСОВАН»
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
___________ А.О. Исекешев
26 декабря 2012 г.
«СОГЛАСОВАН»
Министр транспорта
и коммуникаций
Республики Казахстан
___________ А.К. Жумагалиев
25 декабря 2012 г.
«СОГЛАСОВАН»
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б.Б. Жамишев
25 декабря 2012 г.
«СОГЛАСОВАН»
Министр обороны
Республики Казахстан
___________ А.Р. Джаксыбеков
25 декабря 2012 г.
«СОГЛАСОВАН»
Министр охраны
окружающей среды
Республики Казахстан
___________ Н.Ж. Каппарав
26 декабря 2012 г.
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам строительства и
жилищно-коммунального хозяйства
___________ С. К. Нокин

"Әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді өтеусіз негізде ұсыну ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 14 шілдедегі № 183 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2013 жылғы 18 қаңтардағы № 8 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 24 қаңтарда № 8291 тіркелді
Мемлекеттік статистиканы жетілдіру мақсатында, сондай-ақ «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 2) тармақшасына және 16-бабының 3-тармағының 3) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді өтеусіз негізде ұсыну ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 14 шілдедегі № 183 бұйрығына (Мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2010 жылғы 16 тамызда № 6394 болып тіркелген, 2010 жылғы 24 тамыздағы № 342-343 (26186) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді өтеусіз негізде ұсыну ережесінде:
Әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді өтеусіз негізде ұсыну ережесіне қосымша осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Құқықтық және ұйымдық қамтамасыз ету департаменті Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаментімен бірге заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны күнтізбелік он күннің ішінде бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Интернет-ресурсында міндетті түрде жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Жіктелімдер және ақпараттық технологиялар департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің құрылымдық бөлімшелерінің және аумақтық органдарының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының орынбасарына (А. Ашуев) жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                          Ә. Смайылов
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
А.С. Мамытбеков _____________
2012 жылғы 24 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау агенттігінің
(Монополияға қарсы агенттік)
төрағасы
Ғ.Р. Әбдірахымов _____________
2012 жылғы 26 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
Б.Т. Жұмағұлов _____________
2012 жылғы 22 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
С.З. Қайырбекова _____________
2012 жылғы 26 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
С.С. Әбденов ________________
2012 жылғы 24 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Жер ресурстарын басқару
агенттігінің төрағасы
Қ.М. Отаров _________
2012 жылғы 25 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа
технологиялар министрі
Ә.Ө. Исекешев _____________
2012 жылғы 26 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрі
А.Қ. Жұмағалиев _____________
2012 жылғы 25 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
Б.Б. Жәмішев _____________
2012 жылғы 25 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
Ә.Р. Жақсыбеков _____________
2012 жылғы 25 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрі
Н.Ж. Қаппаров _____________
2012 жылғы 26 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылық істері агенттігінің төрағасы
С.К. Нокин _____________

28 декабря 2012 г.
«СОГЛАСОВАН»
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
___________ Д.К. Мынбай
27 декабря 2012 г.
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
___________ А.М. Байменов
24 декабря 2012 г.
«СОГЛАСОВАН»
Министр нефти и газа
Республики Казахстан
___________ С.М. Мынбаев
26 декабря 2012 г.
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам спорта
и физической культуры
___________ Т.А. Ермегияев
20 декабря 2012 г.
«СОГЛАСОВАН»
Министр иностранных дел
Республики Казахстан
___________ Е. Идрисов
27 декабря 2012 г.
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию
естественных монополий
___________ М.М. Оспанов
29 декабря 2012 г.
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Национального Банка
Республики Казахстан
___________ Г.А. Марченко
28 декабря 2012 г.
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Национального
космического агентства
Республики Казахстан
___________ Т.А. Мусабаев
25 декабря 2012 г.
«СОГЛАСОВАН»
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
___________ К.Н. Касымов
14 ноября 2012 г.
«СОГЛАСОВАН»
Министр экономического
развития и торговли
Республики Казахстан
___________ Е.А. Досаев
27 декабря 2012 г.
Приложение
к приказу Председателя Агентства
Республики Казахстан по Статистике
от 18 января 2013 года № 8
Приложение к Правилам
представления административных
данных административными источниками
на безвозмездной основе
от 14 июля 2010 года № 183
Форма
Информация
об имеющихся и разрабатываемых административных данных ___________________________________________________
(Наименование государственного органа)
Наимено-
вание админист
- ратив-
ных данных
Периодич-
ность формирова-
ния
Форма сбора
(в эл. виде, бумажн.)
Наличие информационной системы
Код и наименование государственного классификатора
Код и наименование ведомственной классификации
1
2
3
4
5
6
7
Пояснения по заполнению данной таблицы.
1) в графе 2 заполняется краткое описание информации, получаемой (собираемой) административными источниками, за исключением статистической деятельности. То есть не включается информация, собираемая в рамках ведомственных статистических наблюдений;
2) в графе 3 указывается периодичность получения (сбора) административными источниками административных данных (допускается следующие значения в данной графе: - по мере поступления, - по мере необходимости, - ежедневно, - еженедельно, - ежемесячно, - ежеквартально, - 1 раз в полугодие, - ежегодно);
3) в графе 4 указывается форма получения (сбора) информации формируемой административными источниками, за исключением первичных статистических данных.
Допускаются следующие значения:
«в электронном виде» (если сбор административных данных осуществляется в электронном виде);
«на бумажных носителях» (если сбор административных данных осуществляется на бумажных носителях);
Допускается также наличие двух значений одновременно, в случае если сбор информации осуществляется на бумажных носителях и в электронном виде;

2012 жылғы 28 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат министрі
Д.Қ. Мыңбай _____________
2012 жылғы 27 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің төрағасы
А.М. Байменов _____________
2012 жылғы 24 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Мұнай және газ министрі
С.М. Мыңбаев _____________
2012 жылғы 26 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Спорт және дене шынықтыру
істері агенттігінің төрағасы
Т.А. Ермегияев _____________
2012 жылғы 20 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрі
Е. Ыдырысов _____________
2012 жылғы 27 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды реттеу
агенттігінің төрағасы
М.М. Оспанов _____________
2012 жылғы 29 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банк төрағасы
Г.А. Марченко _____________
2012 жылғы 28 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Ұлттық ғарыш агенттігінің төрағасы
Т.А. Мұсабаев _____________
2012 жылғы 25 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрі
Қ.Н. Қасымов _____________
2012 жылғы 14 қараша
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және
сауда министрі
Е.А. Досаев _____________
2012 жылғы 27 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2013 жылғы 18 қаңтардағы
№ 8 бұйрығына қосымша
2012 жылғы 14 шілдедегі № 183
Әкімшілік дереккөздердің
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде ұсыну ережесіне қосымша
Нысан
Қолда бар және әзірленетін әкімшілік деректер туралы ақпарат
____________________________________________________________
(Мемлекеттік орган атауы)
Әкімшілік деректер атауы
Қалыптастыру кезеңділігі
Жинау нысаны (электронды түрде, қағазда)
Ақпараттық жүйенің бар болуы
Мемлекеттік жіктеуіштердің коды мен атауы
Ведомстволық жіктелімдердің коды мен атауы
1
2
3
4
5
6
7
Осы кестені толтыру бойынша түсініктемелер.
1) 2 бағанда әкімшілік дереккөздердің статистикалық қызметті қоспағанда алатын (жинайтын) ақпараттарының қысқаша сипаттамасы. Яғни, ведомстволық статистикалық байқаулар шеңберінде жинақталатын ақпараттар қосылмайды.
2) 3 бағанда әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді алу (жинаудың) кезеңділігі көрсетіледі (осы бағанда келесі мәндерге жол беріледі - түсу шамасы бойынша, - қажеттілік бойынша, - күн сайын, - апта сайын, - ай сайын, - тоқсан сайын, - жарты жылда 1 рет, - жыл сайын);
3) 4 бағанда алғашқы статистикалық деректерді қоспағанда әкімшілік дереккөздермен қалыптастырылған ақпаратты алу (жинау) нысаны көрсетіледі.
Келесі мәндерге рұқсат етіледі:
«электронды түрде» (егер әкімшілік деректерді жинау электронды түрде жүзеге асырылатын болса);
«қағаз тасығышта» (егер әкімшілік деректер жинау қағаз тасымалдауышта жүзеге асырылатын болса);
Егер ақпарат жинау қағаз тасығышта және электронды тасығышта да жүргізілетін болса, екі мәтіннің бір уақытта болуына рұқсат беріледі.

4) в графе 5 указывается наличие информационной системы для получения (сбора) административных данных. Допускаются значения «Да» или «Нет»;
5) в графе 6 перечисляются код по Реестру классификаций (систематизированный перечень классификаций, формируемый с целью их упорядочения и идентификации) и наименование используемых при получении (сборе) административных данных классификаторов (указываются государственные классификаторы, утвержденные в порядке, установленном законодательством в области технического регулирования);
6) в графе 7 перечисляются код по Реестру классификаций и наименование используемых при получении (сборе) административных данных классификаций (указываются ведомственные классификации (классификатор, номенклатура и справочник, введенные в установленном порядке для применения в производстве официальной статистической информации и сбора административных данных определенной отрасли министерств и ведомств), разработанные и утвержденные административными источниками).
Примечание:
1. Метод классификации должен быть иерархическим либо фасетным.
2. При кодировании ведомственных классификаций должны применяться следующие виды кодирования:
1) последовательный;
2) параллельный;
3) порядковый;
4) серийно-порядковый.
3. При внесении изменений и дополнений в ведомственные классификации применяются следующие директивы для каждого кода позиции ведомственных классификаций:
1) «А» - «Аннулирован», аннулирование позиции;
2) «В» - «Внесен», внесение новой позиции;
3) «И» - «Изменен», изменение наименования позиции.
4. По каждому элементу ведомственных классификаций указывается «дата начала» и «дата окончания» действия элемента.
5. При пересмотре или внесении изменений и дополнений в ведомственные классификации необходимо прикладывать таблицу соответствия (переходные ключи).
6. Ведомственные классификации и таблицы соответствия предоставляются на государственном и русском языках в формате EXCEL.
7. В случае отмены ведомственных классификаций административные источники обязаны письменно извещать уполномоченный орган в течении 10 календарных дней со дня отмены классификации.

4) 5 бағанда әкімшілік деректер алу (жинау) үшін ақпараттық жүйенің болуы көрсетіледі. «Иә» немесе «жоқ» деген мәтіндерге рұқсат етіледі;
5) 6 бағанда Жіктелім тізілімі бойынша коды және әкімшілік деректер алу (жинау) кезінде қолданылатын жіктеуіштердің (жіктелімдерді ретке келтіру және сәйкестендіру мақсатында қалыптастырылған жіктелімдердің жүйелендірілген тізбесі) атауы тізбеленеді (техникалық реттеу саласындағы заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген мемлекеттік жіктеуіштер ғана көрсетіледі);
6) 7 бағанда Жіктелім тізілімі бойынша коды және әкімшілік деректер алу (жинау) кезінде қолданылған жіктеуіштердің атауы тізбеленеді (әкімшілік дереккөздермен әзірленген және бекітілген ведомстволық жіктелімдер (белгіленген тәртіппен министрліктер мен ведомстволардың белгілі саласында ресми статистикалық ақпаратты өндірісте қолдануға арналған жіктеуіш, номенклатура және анықтамалық) көрсетіледі).
Ескерту:
1. Жіктелім әдісі сатылы немесе фасеттік болуы керек;
2. Ведомстволық жіктелімдерді кодтау кезінде кодтаудың мынадай түрлері қолданылуы қажет:
1) бірізділік;
2) параллельдік;
3) реттік;
4) сериялық-реттік.
3. Ведомстволық жіктелімдерге өзгерістер мен толықтырулар енгізу барысында ведомстволық жіктелімдер айқындамасының әр коды үшін келесі директивалар қолданылады:
1) «К» - «Күші жойылған», айқындаманың күшін жою;
2) «Е» - «Енгізу», жаңа айқындама енгізу;
3) «Ө» - «Өзгерту», айқындама атауын өзгерту.
4. Ведомстволық жіктелімнің әр элементі бойынша элементтің «басталу күні» және «аяқталу күні» көрсетіледі.
5. Ведомстволық жіктелімдерді қайта қарастырғанда және өзгерістер мен толықтырулар енгізгенде сәйкестендіру кестелерін (өтпелі кілттерін) қоса беру қажет.
6. Ведомстволық жіктелімдер және сәйкестендіру кестелері мемлекеттік және орыс тілдерінде EXCEL форматында беріледі.
7. Ведомстволық жіктелімдердің күші жойылған жағдайда әкімшілік дереккөздер жіктелімнің күші жойылған күнінен бастап күнтізбелік 10 күн ішінде уәкілетті органға жазбаша түрде хабарлауға міндетті.