Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных субъектов здравоохранения
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 марта 2013 года № 128. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2013 года № 8421. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-313/2020.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 22.12.2020 № ҚР ДСМ-313/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" и в целях реализации протокольного поручения Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева форм административного учета, данного на совещании от 28 ноября 2012 года № 01-7.3-9, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые формы, предназначенные для сбора административных данных субъектов здравоохранения:
отчет об отдельных инфекционных и паразитарных заболеваниях (форма 1) согласно приложению 1 к настоящему приказу;
отчет о результатах лабораторного исследования крови методом иммуноферментного анализа на вирус иммунодефицита человека (ВИЧ-инфекцию) (форма 4) согласно приложению 2 к настоящему приказу;
отчет о движении вакцин и других иммунобиологических препаратов (форма 5) согласно приложению 3 к настоящему приказу;
отчет об охвате профилактическими прививками (форма 6) согласно приложению 4 к настоящему приказу;
отчет о количестве проведенных телемедицинских консультаций и сеансов видеоконференцсвязи (форма 16) согласно приложению 5 к настоящему приказу;
отчет об использовании коечного фонда медицинских организаций, оказывающих стационарную и стационарозамещающую помощь (форма 21) согласно приложению 6 к настоящему приказу;
отчет о числе заболеваний, зарегистрированных впервые в жизни установленным диагнозом (форма 56) согласно приложению 8 к настоящему приказу;
отчет о движении медицинских и фармацевтических кадров (форма 58) согласно приложению 9 к настоящему приказу;
отчет об отдельных инфекционных и паразитарных заболеваниях (форма 2) согласно приложению 12 к настоящему приказу;
отчет о больных и заболеваниях злокачественными новообразованиями (форма 7) согласно приложению 13 к настоящему приказу;
отчет о больных туберкулезом (форма 8) согласно приложению 14 к настоящему приказу;

Денсаулық сақтау субъектілерінің әкімшілік деректерін жинауға арналған нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2013 жылғы 06 наурыздағы № 128 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 10 сәуірде № 8421 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-313/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 22.12.2020 № ҚР ДСМ-313/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы кодексінің 7-бабының 1-тармағының 5) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Президентінің Н.Ә. Назарбаевтың 2012 жылғы 28 қарашадағы № 01-7.9 кеңесінде берілген ведомстволық есептілікті оңтайландыру жөніндегі хаттамалық тапсырмасын орындау мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған денсаулық сақтау субъектілерінің әкімшілік деректерін жинауға арналған мынадай нысандар бекітілсін:
осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жекелеген инфекциялық және паразиттік аурулар туралы есеп (1-нысан);
осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес адамның иммун тапшылығы вирусына (АИТВ инфекциясын) иммундық-ферменттік талдау әдісі мен қанды зертханалық тексеру туралы есеп (4-нысан);
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес медициналық ұйымдар бойынша вакциналар мен басқа да иммундық-биологиялық препараттардың қозғалысы туралы есеп (5-нысан);
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес профилактикалық екпелермен қамту туралы есеп (6-нысан);
осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес өткізілген телемедициналық консультациялар мен бейне- конференцбайланыс сеанстарының саны туралы есеп (16-нысан);
осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсететін медициналық ұйымдардың төсек қорын пайдалану туралы есеп (21-нысан);
осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес анықталған диагнозбен өмірінде алғаш рет тіркелген аурулардың саны туралы есеп (56-нысан);
осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес медицина және фармацевтика кадрларының қозғалысы туралы есеп (58-нысан);
осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес жекелеген инфекциялық және паразиттік аурулар туралы есеп (2-нысан);
осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес қатерлі ісікпен ауыратын науқастар мен аурулар туралы есеп (7-нысан);
осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес туберкулезбен ауыратын науқастар туралы есеп (8-нысан);

отчет об инфекциях, передающихся преимущественно половым путем и кожных заболеваниях (форма 9) согласно приложению 15 к настоящему приказу;
отчет о заболеваниях и контингентах больных психическими и поведенческими расстройствами (форма 10) согласно приложению 16 к настоящему приказу;
отчет о заболеваниях и контингентах больных психическими и поведенческими расстройствами, вызванными употреблением психоактивных веществ (форма 11) согласно приложению 17 к настоящему приказу;
отчет о числе заболеваний, зарегистрированных у больных, проживающих в районе обслуживания медицинской организации и контингентах больных, состоящих под диспансерным наблюдением (форма 12) согласно приложению 18 к настоящему приказу;
отчет о контингентах больных, выбывших из стационара (форма 14) согласно приложению 19 к настоящему приказу;
отчет о медицинских и фармацевтических кадрах (форма 17) согласно приложению 20 к настоящему приказу;
отчет о деятельности санитарно-эпидемиологической службы Республики Казахстан (форма 18) согласно приложению 21 к настоящему приказу;
отчет организации здравоохранения (форма 30) согласно приложению 24 к настоящему приказу;
отчет о медицинской помощи детям (форма 31) согласно приложению 25 к настоящему приказу;
отчет о медицинской помощи беременным, роженицам и родильницам (форма 32) согласно приложению 26 к настоящему приказу;
отчет организации скорой медицинской помощи (форма 40) согласно приложению 29 к настоящему приказу;
отчет дома ребенка (форма 41) согласно приложению 30 к настоящему приказу;
отчет фельдшерско-акушерского, фельдшерского, медицинского пункта и медицинского работника без содержания отдельного помещения (форма 43) согласно приложению 32 к настоящему приказу;
отчет специализированного санатория (форма 45) согласно приложению 33 к настоящему приказу;
отчет о штатных должностях центра формирования здорового образа жизни, дезинфекционной станции, республиканского центра развития здравоохранения и их территориальных филиалов (форма 46) согласно приложению 34 к настоящему приказу;
отчет о сети и деятельности организаций здравоохранения (форма 47) согласно приложению 35 к настоящему приказу;
отчет по детской инвалидности (форма 52) согласно приложению 36 к настоящему приказу;
отчет о травмах, отравлениях и некоторых других последствиях воздействия внешних причин (форма 59) согласно приложению 37 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра здравоохранения РК от 22.02.2017 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).

осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес көбінесе жыныстық жолмен берілетін инфекциялар мен тері аурулары туралы есеп (9-нысан);
осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес психикалық және мінез-құлық бұзылушылығы аурулары және олармен ауыратын науқастар контингенттері туралы есеп (10-нысан);
осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан туындаған психикасының және мінез бұзылушылығы аурулары және олармен ауыратын науқастар туралы есеп (11-нысан);
осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес медициналық ұйымның қызмет көрсететін ауданында тұратын науқастардың және диспансерлік бақылауда тұрған тіркелген науқастар контингентінің ауруларының саны туралы есеп (12-нысан);
осы бұйрыққа 19-қосымшаға сәйкес стационардан шыққан науқастар контингенттері туралы есеп (14-нысан);
осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес медицина және фармацевтика кадрлары туралы есеп (17-нысан);
осы бұйрыққа 21-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының санитариялық-эпидемиологиялық қызметінің жұмысы туралы есеп (18-нысан);
осы бұйрыққа 24-қосымшаға сәйкес денсаулық сақтау ұйымының есебі (30-нысан);
осы бұйрыққа 25-қосымшаға сәйкес балаларға медициналық көмек көрсету туралы есеп (31-нысан);
осы бұйрыққа 26-қосымшаға сәйкес жүкті, босанатын және босанған әйелдерге медициналық көмек көрсету туралы есеп (32-нысан);
осы бұйрыққа 29-қосымшаға сәйкес жедел медициналық жәрдем ұйымының есебі (40-нысан);
осы бұйрыққа 30-қосымшаға сәйкес балалар үйінің есебі (41-нысан);
осы бұйрыққа 32-қосымшаға сәйкес фельдшерлік-акушериялық, фельдшерлік, медициналық пункттердің және жеке үй-жайы жоқ медицина қызметкерінің есебі (43-нысан);
осы бұйрыққа 33-қосымшаға сәйкес ересектерге арналған туберкулез санаторийінің есебі (45-нысан);
осы бұйрыққа 34-қосымшаға сәйкес саламатты өмір салтын қалыптастыру орталығының, дезинфекция станциясының, денсаулық сақтауды дамыту республикалық орталығының және оның аумақтық филиалдарының (медициналық статистика бюросы) штат лауазымдары туралы есеп (46-нысан);
осы бұйрыққа 35-қосымшаға сәйкес денсаулық сақтау ұйымдарының желісі және қызметі туралы есеп (47-нысан);
осы бұйрыққа 36-қосымшаға сәйкес балалар мүгедектігі туралы есеп (52-нысан);
осы бұйрыққа 37-қосымшаға сәйкес жарақаттар, уланулар және сыртқы себептердің әсерінің кейбір басқа салдары туралы есеп (59-нысан).
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 22.02.2017 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. Начальникам управлений здравоохранения областей, городов Астана и Алматы (по согласованию), директорам департаментов государственного санитарно-эпидемиологического надзора областей, городов Астана и Алматы, руководителям республиканских организаций здравоохранения обеспечить составление отчетов во всех организациях здравоохранения по утвержденным настоящим приказом формам.
3. Департаменту организации медицинской помощи Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Тулегалиева А.Г.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) сбор, ведение, обработку, общий свод административных данных субъектов здравоохранения республики по утвержденным настоящим приказом формам.
4. Департаменту юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Данаева Ж.Ж.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Признать утратившими силу приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 сентября 2011 года № 616 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных субъектов здравоохранения", (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 10 октября 2011 года под № 7248, опубликован в бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2012 год, № 6, статья 64) и приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 28 сентября 2012 года № 663 "О внесении изменений в приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 сентября 2011 года № 616 "Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных субъектов здравоохранения", (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 15 октября 2012 года под № 8018).
6. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Байжунусова Э.А.
7. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
С. Каирбекова
"Согласовано"
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по статистике
________________ А. Смаилов
11 марта 2013 года
Приложение 1
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 г. № 128
Конфиденциальность гарантируется получателем информации
Кем представляется ___________________________________________
(наименование и адрес)
Форма 1
ежемесячная
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Информация представляется в соответствии
с Кодексом Республики Казахстан
"О здоровье народа и системе здравоохранения"
БИН
Представляют:

2. Облыстардың, Астана және Алматы қалалары денсаулық сақтау басқармаларының бастықтары (келісім бойынша), облыстардың, Астана және Алматы қалаларының мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау департаменттерінің директорлары, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының бастықтары осы бұйрықпен бекітілген нысандар бойынша барлық денсаулық сақтау ұйымдарында есептерді жасауды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық көмекті ұйымдастыру департаментінің директоры (А.Ғ. Төлеғалиева):
1) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықпен бекітілген нысандар бойынша республиканың денсаулық сақтау субъектілерінің әкімшілік деректерін жинауды, жүргізуді, өңдеуді, жалпы жинақтауды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызмет департаменті (Ж.Ж. Данаева) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін осы бұйрықты жариялауды қамтамасыз етсін.
5. "Денсаулық сақтау субъектілерінің есеп беру құжаттамаларының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 12 қыркүйектегі № 616 бұйрығының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 10 қазандағы № 7248 тіркелген; Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жариялаған, 2012 жылғы, № 6, 64-құжат) және "Денсаулық сақтау субъектілерінің әкімшілік деректерін жинауға арналған нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 12 қыркүйектегі № 616 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылғы 15 қазанда № 8018 тіркелген) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2012 жылғы 28 қыркүйектегі № 663 бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
6. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Е.Ә. Байжүнісовке жүктелсін.
7. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
С. Қайырбекова
"Келісілген"
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігінің төрағасы
Ә. Смайылов __________________
2013 жылғы 11 наурыз
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 06 наурыздағы
№ 128 бұйрығына
1-қосымша
Құпиялығына ақпаратты алушы кепілдік береді
Ұсынған кім ___________________________________________________
(атауы және мекенжайы)
1-нысан
ай сайын
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ақпарат "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы"
Қазақстан Республикасының кодексіне сәйкес ұсынылады
БСН
Ұсынады:

1. Районные управления государственного санитарно-эпидемиологического надзора (далее УГСЭН), (включая УГСЭН внутригородских районов), городские УГСЭН городов, не имеющих районных – городскому (областному) департаменту государственного санитарно - эпидемиологического надзора (далее ДГСЭН, УГСЭН) - 3-го числа после отчетного периода;
2. Городские УГСЭН городов, имеющие районные УГСЭН (кроме гг. Астаны, Алматы) - областным ДГСЭН – 4-го числа после отчетного периода;
3. Санитарно-эпидемиологические станции (СЭС) других министерств, областному ДГСЭН - 3-го числа после отчетного периода;
4. Городские, областные ДГСЭН - Республиканской санитарно-эпидемиологической станции (РСЭС), управлению здравоохранения города, области - 5 числа после отчетного периода;
5. РСЭС - Министерству здравоохранения Республики Казахстан – 8 числа после отчетного периода.
Отчет об отдельных инфекционных и паразитарных заболеваниях
за ___________ месяц 20 ___ года
Наименование болезней
№ строки
Шифр
по Международной
классификации
болезней
(МКБ Х-
пересмотра)
Зарегистрировано
заболеваний
из них в сельской
местности
всего
в том числе:
всего
в том числе:
от 0
до 14 лет
включительно
от 15 лет
до 17 лет
включительно
от 0
до 14 лет
включительно
от 15 лет
до 17 лет
включительно
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
Холера
01
А00
Брюшной тиф
02
А01.0
Паратиф А.В.С
03
А01.1-А01.4
Носительство возбудителя брюшного тифа
04
Z22.0
Другие
сальмонеллезные
инфекции
05
А02
Бактериальная
дизентерия всего,
в том числе
(в т.ч.)
06
А03
Шигеллез
бактериально
подтвержденный
07
А03.1-А03.8
Носительство
возбудителей
дизентерии
08
Z22.1
Другие кишечные
инфекции уточненные
09
А04-А04.8, А08.0-А08.3, А08.5
Бактериальные и
вирусные кишечные
инфекции неуточненные
10
А04.9, А08.4
Ротавирусный энтерит
11

1. Аудандық мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармалары (бұдан әрі - МСЭҚБ) қалаішілік аудандардың МСЭҚБ қосқанда) МСЭҚБ, аудандық МСЭҚБ жоқ қалалардың қалалық МСЭҚБ - қалалық (облыстық) мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармалары (МСЭҚД; МСЭҚБ)-ге – есепті кезеңнен кейінгі 3-ші күнінде;
2. Аудандық МСЭҚБ бар қалалардың қалалық МСЭҚБ (Астана, Алматы қалаларынан басқа) - облыстық МСЭҚД-ге – есепті кезеңнен кейінгі 4-ші күнінде;
3. Басқа министрліктердің меншіктің барлық нысанындағы санитарлық-эпидемиологиялық станциялары (СЭС) - облыстық МСЭҚД-ге - есепті кезеңнен кейінгі 3-ші күнінде;
4. Қалалық, облыстық МСЭҚД – республикалық санитарлық-эпидемиологиялық станциялары (бұдан әрі - РСЭС)-ке, қаланың, облыстың басқармасына - есепті кезеңнен кейінгі 5-ші күнінде;
5. РСЭС - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне – есепті кезеңнен кейінгі 8-ші күнінде ұсынады.
Жекелеген инфекциялық және паразиттік аурулар туралы есеп
20 __ жылғы ________________ айға
Аурулардың атауы
Жолдың №
Х қайта қараудың Халықаралық аурулар жүйесі бойынша шифры
Тіркелген аурулар
Оның ішінде ауылдық жерлерде
Барлығы
Оның ішінде балалар
Барлығы
Оның ішінде балалар
0-14 жасты қосқанда
15-17 жасты қосқанда
0-14 жасты қосқанда
15-17 жасты қосқанда
А
Б
В
1
2
3
4
Тырысқақ
01
А00
Іш сүзегі
02
А01.0
Паратиф А.В.С
03
А01.1-А01.4
Іш сүзегі қоздырғыштарының бойда болуы
04
Z22.0
Басқа да сальмонеллез жұқпалары
05
А02
Бактериялық дизентерия барлығы, оның ішінде
06
А03
Расталған бактериялық шигеллез
07
А03.1-А03.8
Дизентерия қоздырғыштарының пайда болуы
08
Z22.1
Нақтыланған басқа да бактериялық ішек жұқпалары
09
А04-А04.8
Нақтыланбаған бактериялық ішек жұқпалары
10
А04.9
Ротавирустық энтерит
11

А08.0
Энтериты вызванные
иерсиния энтероколитка
12
А04.6
Другие бактериальные
пищевые отравления
13
А05
(в т.ч.) ботулизм
14
А05.1
Чума
15
А20
Туляремия
16
А21
Сибирская язва
17
А22
Бруцеллез, впервые
диагностированный
18
А23
Лептоспироз
19
А27
Листериоз
20
А32
Дифтерия
21
А36
Носительство
возбудителей дифтерии
22
Z22.2
Коклюш
23
А37
Менингококковая
инфекция
24
А39
Менингит гнойный
25
G 00.9
Гемофильная инфекция
типа b
26
B 96.3
Столбняк
новорожденного
27
А33
Другие формы
столбняка
28
А35
Болезнь, вызванная
вирусом иммунодефицита
человека (ВИЧ)
29
В20-В24
Носители вируса
иммунодефицита
человека
30
Z21
Полиомиелит острый
31
А80
Корь
32
В05
Краснуха
33
В06
Синдром врожденной
краснухи
34
Р35.0
Клещевой вирусный
энцефалит
35
А84
Геморрагические
лихорадки
36
А90-А99
Острые вирусные
гепатиты всего
37
В15-В17.В19
в т.ч. гепатит А
38
В15
гепатит В
39
В16
гепатит D
40
В17.0
гепатит С
41
В17.1
гепатит Е
42
В17.2
Хронические
вирусные гепатиты,
впервые выявленные,
всего
43
В18.0-В18.9
в т.ч. хронический
вирусный гепатит В
с дельта
44
В18.0
хронический
вирусный гепатит В
без дельта
45
В18.1
хронический
вирусный гепатит С
46
В18.2
Бешенство
47
А82
Паротит эпидемический
48
В26
Риккетсиозы, всего:
49
А75-А79
Малярия впервые
диагностированная
50
В50-В54
Паразитоносители
малярии
51
Z22.8
Эхинококкоз
52
В67
Трихинеллез
53
В75
Острая инфекция
верхних дыхательных
путей неуточненная
54
J06.9
Грипп
55
J10-J11
Туберкулез
органов дыхания
56
А15, А16
Сифилис
57
А50-А53
Чесотка
58
В86
Педикулез
59
В85
Инфекционные болезни,
специфичные для
перинатального периода
60
Р36,37,39, 39.0, 39.1, 39.4, 39.8, 39.9.
Осложнения, связанные
преимущественно
с послеродовым периодом
61
О85,86,86.0, 86.1, 86.8, 91.0-91.2
Осложнения
хирургических и
терапевтических
вмешательств
62
Т80.2,
Т.81.4
Примечание: При сочетанных формах острых и хронических (впервые выявленных) вирусных гепатитах вести раздельную регистрацию диагнозов согласно шифрам.
Руководитель ___________________________
Исполнитель _______, телефон _____ Дата "___"______ 20__ года.
Приложение 2
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 128
Форма 4
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Отчет о результатах лабораторного исследования крови методом
иммуноферментного анализа на вирус иммунодефицита человека (ВИЧ – инфекцию)"
Отчетный период за "__" ________ 20____ года
Сноска. Отчет в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 22.02.2017 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Индекс: 1 (ВИЧ)
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц представляющих: Организации здравоохранения районов, областей, города
республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Срок представления: 15-го числа после отчетного месяца.
Код
Контингент обследуемых
Число обследованных лиц
из них ВИЧ- инфицированных (по результату иммуноблота)
А
Б
1
2

А08.0
Энтероколитик иерсиниеден туындаған энтериттер
12
А04.6
Басқа да бактериялық тағамнан уланулар
13
А05
оның ішінде ботулизм
14
А05.1
Оба
15
А20
Туляремия
16
А21
Күйдіргі
17
А22
Бруцеллез, алғаш анықталған
18
А23
Лептоспироз
19
А27
Листериоз
20
А32
Күл ауруы
21
А36
Күл ауруы қоздырғыштарының пайда болуы
22
Z22.2
Көкжөтел
23
А37
Менингокок жұқпасы
24
А39
Іріңді менингит
25
G 00.9
B типті гемофилдік жұқпа
26
B 96.3
Жаңа туған нәрестенің сіреспесі
27
А33
Сіреспенің басқа да нысандары
28
А35
АИТВ тудырған ауру
29
В20-В24
Адамдағы иммунотапшылық вирусы таратушылар (АИТВ)
30
Z21
Жіті полиомиелит
31
А80
Қызылша
32
В05
Қызамық
33
В06
Туа біткен қызамық белгісі
34
Р35.0
Вирусты кене энцефалиті
35
А84
Геморрагиялық қызба
36
А90-А99
Барлық жіті вирусты гепатиттер
37
В15-В17.В19
оның ішінде Гепатит А
38
В15
Гепатит В
39
В16
Гепатит D
40
В17.0
Гепатит С
41
В17.1
Гепатит Е
42
В17.2
Созылмалы вирусты гепатиттер, алғаш анықталғандардың, барлығы
43
В18.0-В18.9
оның ішінде дельтасы бар созылмалы вирусты гепатит В
44
В18.0
дельтасы жоқ созылмалы вирусты гепатит В
45
В18.1
созылмалы вирусты гепатит С
46
В18.2
Құтыру
47
А82
Эпидемиологиялық паротит
48
В26
Барлық риккетсиоздар:
49
А75-А79
Алғаш анықталған безгек
50
В50-В54
Безгек паразиттің пайда болуы
51
Z22.8
Эхинококкоз
52
В67
Трихинеллез
53
В75
Жоғарғы тыныс жолдарының анықталмаған жіті жұқпасы
54
J06.9
Тұмау
55
J10-J11
Тыныс алу мүшелері туберкулезі
56
А15,А16
Мерез
57
А50-А53
Қышыма
58
В86
Биттегендік
59
В85
Перинаталдық кезең үшін ерекшеленетін жұқпалы аурулар
60
Р36, 37, 39, 39.0, 39.1, 39.4, 39.8, 39.9.
Босанғаннан кейінгі кезеңмен басым байланысты асқынулар
61
О85, 86, 86.0, 86.1, 86.8, 91.0-91.2
Хирургиялық және терапиялық әрекеттерден болатын асқынулар
62
Т80.2,
Т.81.4
Ескерту: Жіті және созылмалы (алғаш анықталған) гепатиттердің ұштастырылған нысандары кезінде шифрларға сәйкес бөлек диагноздарды тіркеуді жүргізу керек.
Басшы ______________________________
Орындаушы _____ телефон № ______ Күні 20 _____ жылғы "_____" ________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің
2013 жылғы 6 наурыздағы
№ 128 бұйрығына 2-қосымша
4-нысан
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 22.02.2017 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"Адамның иммун тапшылығы вирусына (АИТВ инфекциясын) иммундық-ферменттік талдау
әдісімен қанды зертханалық тексеру нәтижелері туралы есеп"
20 ___жылғы "__"________________ есептік кезең
Индекс: 1 (АИТВ)
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: Аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Тапсыру мерзімі: есептілік мерзімнен кейінгі айдың 15-ші күніне
Код
Тексерілгендердің контингенті
Тексерілгендердің саны
Олардың ішінде АИТВ жұқтырғандар (иммуноблоттың нәтижесі бойынша)
А
Б
1
2

100
Граждане Республики Казахстан (всего), в том числе:
101
Лица, бывшие в контакте с вирусом иммунодефицита человека (далее –ВИЧ) – инфицированными или больными с синдромом приобретенного иммунодефицита (далее – СПИД), в том числе:
101.1
половой контакт;
101.2
совместное введение наркотиков;
102
Лица, употребляющие инъекционные наркотики (далее – ЛУИН), в том числе:
102.1
ЛУИН, обследованные при постановке на учет у врача нарколога;
102.2
ЛУИН, состоящие на учете у врача нарколога;
102.3
ЛУИН, обратившиеся в профилактические программы (пункты доверия, дружественные кабинеты, неправительственные организации (далее – НПО);
103
МСМ (мужчины, имеющие секс с мужчинами)
104
Больные, лица с симптомами инфекций, передающихся половым путем (далее – ИППП)
105
РС (работники секса)
106
Лица, обследованные при проведении эпидрасследования (всего), в том числе:
106.1
взрослые, обследованные при проведении эпидрасследования;
106.2
дети, обследованные при проведении эпидрасследования;
107
Лица, обследованные при аварийных ситуациях (всего), в том числе:
107.1
количество медицинских работников, обследованных при аварийной ситуации;
107.2
количество прочих лиц, обследованных при аварийной ситуации;
108
Доноры (крови и других биологических жидкостей, органов части органов и тканей) всего, в том числе:
108.1
доноры крови и ее компонентов;
108.2
доноры половых клеток (гамет) и эмбрионов;
108.3
доноры тканей и органов;
109
Беременные (всего):
109.1
первый тест (при постановке на учет);
109.2
второй тест;
109.3
тестирование в родильном доме;
109.4
прерывание беременности;
110
Реципиенты компонентов крови и других биологических материалов (всего), в том числе:
110.1
лица, обследованные до гемотрансфузии и трансплантации органов, части органов тканей, половых, фетальных клеток;
110.2
реципиенты, обследованные после гемотрансфузии и трансплантации органов, тканей, половых, фетальных клеток через 1 месяц;
110.3
реципиенты, обследованные после гемотрансфузии и трансплантации органов, тканей, половых, фетальных клеток через 3 месяца;
111
Военнослужащие
111.1
лица, призываемые на военную службу, поступающие на службу по контракту, абитуриенты военных учебных заведений;
112
Лица, содержащиеся в следственных изоляторах (далее – СИ) и исправительных учреждениях (далее – ИУ), всего:
112.1
следственно арестованные, обследованные при поступлении в СИ;
112.2
следственно арестованные, обследованные через шесть месяцев в СИ;
112.3
осужденные, обследованные при поступлении в ИУ;

100
Қазақстан Республикасының азаматтары (барлығы), соның ішінде:
101
АИТВ жұқтырғандармен немесе жүре пайда болған иммун тапшылығы (бұдан әрі - ЖИТС) науқастарымен қатынасқандар, оның ішінде:
101.1
жыныстық қатынас;
101.2
бірге есірткіні тұтыну;
102
Инъекциялық есірткіні тұтынушы адамдар (бұдан әрі – ИЕТА), оның ішінде:
102.1
ИЕТА, нарколог дәрігерде есепке алу кезінде тексерілгендер;
102.2
ИЕТА, нарколог дәрігерде есепте тұратындар;
102.3
ИЕТА, профилактикалық бағдарламаларға (сенім пункттеріне, достық кабинеттерге, үкіметтік емес ұйымдарға (бұдан әрі ҮЕҰ) жүгінгендер;
103
ЕЖЕ (ерлермен жыныстық қатынасқа түсетін ер адамдар)
104
Жыныстық жолмен берілетін инфекция (ЖЖБИ) белгілері бар науқас адамдар
105
СЖ (секс жұмыскерлері)
106
Эпид. зерттеу өткізілгенде тексерілгендер (барлығы), соның ішінде:
106.1
эпид. зерттеуі өткізілгенде тексерілген ересектер;
106.2
эпид. зерттеуі өткізілгенде тексерілген балалар;
107
Апатты жағдайларда тексерілгендер (барлығы), оның ішінде:
107.1
апаттық ахуалдар кезінде тексерілген, медицина қызметкерлерінің саны;
107.2
апаттық ахуалдар кезінде тексерілген басқа адамдардың саны;
108
Донорлар (қан және басқа биологиялық сұйықтықтар, ағзалар, тіндер) (барлығы), оның ішінде:
108.1
қан және оның компоненттерінің донорлары;
108.2
жыныстық жасушалар (гаметалар) және эмбриондардың донорлары;
108.3
ағзалар мен тіндердің донорлары;
109
Жүкті әйелдер (барлығы):
109.1
1-ші тест (тіркеуге қойылғанда) ;
109.2
2-ші тест;
109.3
босану үйінде тестілеу;
109.4
жүктілікті үзу;
110
Қан компоненттерінің және басқа биологиялық материалдардың реципиенттері (барлығы), оның ішінде:
110.1
гемотрансфузия мен ағза, тін, феталды жасушалардың трансплантациясына дейін тексерілген адамдар;
110.2
гемотрансфузия мен ағза, тін, феталды жасушалардың трансплантациясынан кейін 1 айдан соң тексерілген адамдар;
110.3
гемотрансфузиядан кейін және ағза, тін, феталды жасушалардың транспланта-циясынан кейін 3 айдан соң тексерілген адамдар;
111
Әскери қызметкерлер (барлығы), оның ішінде:
111.1
Қорғаныс министрлігінің, ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – іім), ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – ұқк), төтенше жағдайлар (бұдан әрі – тж) бөлімшелеріндегі, әскери қызметкерлер;
111.2
әскерге алынған контракт, бойынша қызметке баратындар, әскери оқу орындарына түсетін талапкерлер;
112
Тергеу изоляторында (бұдан әрі – ТИ) және түзету мекемелерінде (бұдан әрі – ТМ) ұсталған адамдар, барлығы:
112.1
ТИ-ға түскенде тексерілген, тергеудегі қамауға алынғандар;
112.2
Түскен мезгілден ТИ-да 6 айдан кейін тексерілген, тергеудегі қамауға алынғандар;
112.3
ТМ-ге түскенде тексерілген қамаудағы адамдар;

112.4
осужденные, обследованные через шесть и более месяцев в ИУ;
112.5
осужденные, обследованные перед освобождением из пенитенциарных учреждений;
113
Обследованные по клиническим показаниям (взрослые) всего, в т.ч.:
113.1
туберкулез легочный и внелегочный;
113.2
вирусный гепатит В;
113.3
вирусный гепатит С;
113.4
другие клинические состояния, возможные при ВИЧ - инфекции;
114
Обследованные анонимно
115
Лица, выезжающие за границу
116
Лица, оформляющие квоты на лечение в специализированных клиниках
117
Дети, обследованные по клиническим показаниям, всего
118
Лица, содержащиеся в изоляторах временного содержания, центрах адаптации несовершеннолетних (далее – ИВС), (далее – ЦАН), приемниках-распределителях (далее – ПР)
120
Медицинские работники
121
Лица, обратившиеся для участия в донорстве, от которых не были заготовлены компоненты крови.
122
Дети, родившиеся от ВИЧ - инфицированных матерей

112.4
ТМ-де 6 ай және одан артық айдан кейін тексерілген қамаудағы адамдар;
112.5
Пенитенциарлы мекемелерден босатылу алдында тексерілген қамаудағы адамдар;
113
Клиникалық айғақтары бойынша тексерілгендер (ересектер), барлығы, оның ішінде:
113.1
өкпе және өкпеден тыс туберкулез;
113.2
вирусты гепатит В;
113.3
вирусты гепатит С;
113.4
АИТВ инфекциясы жағдайында болуы мүмкіндін көрсететін басқа клиникалық жағдайлар;
114
Анонимді түрде тексерілгендер
115
Шетелге баратын адамдар
116
Мамандандырылған клиникаларда емделуге квота ресімдейтін адамдар
117
Клиникалық айғақтары бойынша тексерілген балалар, барлығы:
118
Уақытша ұстау изоляторында (бұдан әрі – УҰИ), кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталықтарында (бұдан әрі – КТБО-да), қабылдау-тарату (бұдан әрі – ҚТ) мекемелерінде отыратын адамдар
120
Медицина қызметкерлері
121
Қан компоненттері дайындалмаған, донор болуға қатысу үшін өтініш білдірген адамдар
122
АИТВ жұқтырған аналардан туылған балалар

123
Лица, оформляющиеся в дома ребенка, интернаты, организации социальной защиты
124
Прочие лица, не относящихся ни к одному из вышеперечисленных кодов (взрослые)
200
Иностранные граждане (всего), в том числе:
200.1
уязвимые группы (ЛУИН, РС, МСМ);
200.2
лица, содержащиеся в следственных изоляторах (СИ) и исправительных учреждениях (ИУ);
200.3
беременные;
300
Всего обследованных лиц
400
Всего сделано анализов
Руководитель ______________________________________________ Ф.И.О. (при наличии)
Исполнитель ____________________________Ф.И.О. (при наличии), телефон___________
МП (при наличии)
Дата "____" _________________20___года
Примечание: Пояснение по заполнению Формы приведено в приложении к настоящей форме
"Отчет о результатах лабораторного исследования крови методом иммуноферментного
анализа на вирус иммунодефицита человека (ВИЧ – инфекцию)"
Пояснение по заполнению Формы "Отчет о результатах лабораторного исследования крови методом иммуноферментного анализа на вирус иммунодефицита человека (ВИЧ – инфекцию)"

123
Балалар үйіне, интернаттарға, әлеуметтік қорғау ұйымдарына ресімделген адамдар
124
Жоғарыда аталған кодтардың біріне де жатпайтын, басқа адамдар (ересектер)
200
Шетел азаматтары (барлығы), оның ішінде:
200.1
Осал топтар (ИЕТА, СЖ, ЕЖЕ);
200.2
тергеу изоляторларында және түзету мекемелерінде қамалған адамдар;
200.3
жүкті әйелдер;
300
Жалпы тексерілген адамдар
400
Жалпы жасалған зерттеулер
Басшы ___________________________ Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Орындаушы ____________________, Т.А.Ә. (болған жағдайда) телефон ___________
МО (болған жағдайда)
Күні 20___жылғы "____"_________________
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Адамның иммун тапшылығы вирусына (АИТВ инфекциясын) иммундық-ферменттік талдау әдісімен қанды зертханалық тексеру туралы есеп" қосымшасында келтірілген
"Адамның иммун тапшылығы вирусына (АИТВ инфекциясын) иммундық-ферменттік талдау әдісімен қанды зертханалық тексеру туралы есеп" нысанды толтыру жөнінде түсініктеме

1. Составляется в соответствии с определенным цифровым кодом/подкодом, присвоенным обследуемому лицу (графа А) и определением принадлежности обследуемого к той или иной категории лиц, указанной в графе Б. Граждане Республики Казахстан (РК) и оралманы тестируются под кодами от 101 до 124. Иностранные граждане тестируются под кодом 200 с подкодами.
2. В графу 1 вносится количество лиц, обследованных на ВИЧ-инфекцию согласно коду, подкоду.
3. В графу 2 вносится количество лиц, результаты обследования которых подтверждены в иммунноблоте. Заполнение этой графы проводится специалистами областных и городских Центров по профилактике и борьбе со СПИД (далее – Центры СПИД) и Центров крови по результатам исследований, представленных лабораторией Республиканского центра по профилактике и борьбе со СПИД (далее – РЦ СПИД).
4. Код 100 – количество обследованных граждан РК и оралманов. Код 100 состоит из суммы кодов с 101 по 124, составляя суммарное количество обследованных граждан РК и оралманов
5. Код 101 – количество обследованных лиц, бывших в контакте с ВИЧ-инфицированными. Код 101 состоит из суммы подкодов 101.1 и 101.2:
подкод 101.1 – число обследованных лиц, бывших в половом контакте с ВИЧ-инфицированными;
подкод 101.2 – число обследованных лиц, вводивших инъекционные наркотики совместно с ВИЧ-инфицированными.
9. Код 102 – количество обследованных лиц, употребляющих инъекционные наркотики (далее – ЛУИН). Код 102 включает подкоды 102.1, 102.2, 102.3, но не состоит из их суммы.
подкод 102.1 – ЛУИН, обследованные при постановке на учет у врача нарколога;
подкод 102.2 – ЛУИН, состоящие на учете у врача нарколога;
подкод 102.3 – ЛУИН, обратившиеся в профилактические программы (пункты доверия, дружественные кабинеты, НПО). ЛУИН, не состоящих на учете у нарколога и не привлеченных в профпрограммы, присваивается код 102.
10. Код 103 – количество обследованных мужчин, имеющих половые контакты с мужчинами (далее – МСМ).
11. Код 104 – количество обследованных лиц с инфекциями, передающихся половым путем (далее – ИППП) с установленным диагнозом.
12. Код 105 – количество обследованных работников секса (далее – РС).
13. Код 106 – количество лиц, обследованных при проведении эпидрасследования по эпидемиологическим показаниям:
подкод 106.1 – количество взрослых лиц, обследованных при проведении эпидрасследования;
подкод 106.2 – количество детей, обследованных при проведении эпидрасследования; Код 106 состоит из суммы подкодов 106.1 и 106.2.

1. Тексерілетін адамға (А бағанасы) берілген белгілі сандық код/кодқа сәйкес және тексерілетін адамның Б бағанында көрсетілген, қандай да бір санатқа тиістілігін анықтаумен толтырылады. Кодты тағайындау барысында, тестке жіберілген адамның азаматтығын ескеру қажет. Қазақстан Республикасының (ҚР) азаматтары және оралмандар 101 ден 124 дейінгі код тармақтарымен тестіленеді. Шетелдік азаматтар 200 кодымен қоса код тармақтарымен тестіленеді.
2. 1 бағанға АИТВ инфекциясына код, кіші код бойынша тексерілген адамдардың саны енгізіледі.
3. 2 бағанға - тексеру нәтижесі иммуноблотта расталған адамдардың саны жазылады. Бұл бағананы толтыруды ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі облыстық және қалалық орталықтардың (бұдан әрі – ЖИТС орталықтары) және Қан орталықтарының мамандарымен, ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі республикалық орталықтың зертханасы берген зерттеу нәтижелері бойынша жүргізіледі.
4. 100 код – тексерілген ҚР азаматтары мен оралмандардың саны. 100 коды тексерілген ҚР азаматтары мен оралмандар санының қосындысын құрайтын 101-ден 124-ші дейінгі кодтардың қосындысынан тұрады.
5. 101 код - АИТВ-жұқтырған науқастармен бұрын байланыста болған, тексерілген адамдар саны. 101 коды 101.1 және 101.2 кіші кодының қосындысынан тұрады:
101.1 кіші коды АИТВ-жұқтырған науқастармен бұрын жыныстық қатынаста болған, тексерілген адамдар саны;
101.2 кіші коды - иньекциялық есірткіні АИТВ-жұқтырған науқастармен бірге тұтынатын, тексерілген адамдар саны.
9. 102 кіші коды – тексерілген, иньекциялық есірткі тұтынатын адамдардың (бұдан әрі - ИЕТА) саны. 102 код 102.1, 102.2 және 102.3 кіші кодтарынан құралады, бірақ олардың қосындысынан тұрмайды.
102.1 кіші коды – нарколог дәрігерде есепке алу кезінде тексерілген ИЕТА;
102.2 кіші коды - нарколог дәрігерде есепте тұратын ИЕТА;
102.3 кіші коды - профилактикалық бағдарламаларға (сенім пункттеріне, достық кабинеттеріне, ҮЕҰ-ға) өтініш білдірген ИЕТА.
Наркологта есепте тұрмаған және профбағдарламаға тартылмаған ИЕТА 102-ші код беріледі.
10. 103 код - ерлермен жыныстық қатынасқа түсетін тексерілген ерлер (бұдан әрі – ЕЖЕ) саны
11. 104 код – Жыныстық жолмен берілетін инфекциясы (ЖЖБИ) бар тексерілгендердің саны.
12. 105 код - тексерілген секс жұмыскерлерінің (СЖ) саны.
13. 106 код - эпидемиологиялық көрсеткіштер бойынша эпидемиологиялық тексеру кезінде тексерілген адамдар саны.
106.1 кіші коды - эпидемиологиялық тексеру кезінде тексерілген ересек адамдар саны;
106.2 кіші коды - эпидемиологиялық тексеру кезінде тексерілген балалар саны. 106 коды 106.1 және 106.2 кіші кодтарының қосындысынан тұрады.

14. Код 107 – количество лиц, обследованных при аварийных ситуациях, независимо от того назначена им или нет постконтактная профилактика (далее – ПКП). Код 107 состоит из суммы подкодов 107.1 и 107.2.
подкод 107.1 – количество медицинских работников, обследованных при аварийной ситуации, независимо от проведения ПКП;
подкод 107.2 – количество прочих лиц, обследованных при аварийной ситуации, независимо от проведения ПКП.
15. Код 108 – количество обследованных доноров, от которых был заготовлен биоматериал (кровь, ее компоненты, органы (части органов), ткани, половые, фетальные и стволовые клетки, др). Код 108 состоит из суммы подкодов 108.1, 108.2, 108.3:
подкод 108.1 – количество обследованных доноров, от которых была заготовлена кровь и ее компоненты.
подкод 108.2 – количество обследованных доноров, от которых были заготовлены половые клетки (сперма, ооциты) и эмбрионы.
подкод 108.3 – количество обследованных доноров, у которых были изъяты органы, ткани, фетальные и стволовые клетки для трансплантации.
16. Код 109 – количество обследованных беременных, состоит из суммы подкодов 109.1, 109.2, 109.3 и 109.4:
подкод 109.1 – количество обследованных беременных при постановке на учет в женских консультациях (первый тест) независимо от срока беременности;
подкод 109.2 – количество обследованных беременных при проведении второго теста на ВИЧ в третьем триместре;
подкод 109.3 – количество обследованных беременных, поступивших в организации родовспоможения без результатов обследования на ВИЧ-инфекцию, обследованных однократно - более 3-х недель до поступления на роды, женщин, родивших вне организаций родовспоможения.
подкод 109.4 – количество обследованных беременных, не сохранивших беременность (аборты, выкидыши).
17. Код 110 – количество обследованных реципиентов компонентов крови и других биологических материалов, состоит из суммы подкодов 110.1, 110.2 и 110.3:
подкод 110.1 – количество лиц, обследованных до гемотрансфузии или трансплантации органов, тканей, половых, фетальных и стволовых клеток;
подкод 110.2 – реципиенты, обследованные после гемотрансфузии или трансплантации органов, тканей, половых, фетальных и стволовых клеток через 1 месяц
подкод 110.3 – реципиенты, обследованные после гемотрансфузии или трансплантации органов, тканей, половых, фетальных и стволовых клеток через 3 месяца.
18. Код 111 – количество обследованных военнослужащих

14. 107 код - апатты жағдайларда тексерілген адамдар саны, оларға жанасудан кейінгі профилактика (бұдан әрі – ЖКП) тағайындалды ма әлде жоқ па байланысты емес. 107 код 107.1 және 107.2 кіші кодтарынан тұрады.
107.1 кіші коды – ЖКП жүргізілуіне қармастан, апаттық ахуалдар кезінде тексерілген, медицина қызметкерлерінің саны;
107.2 кіші коды - ЖКП жүргізілуіне қармастан, апаттық ахуалдар кезінде тексерілген басқа адамдардың саны.
15. 108 - код – биоматериал (қан, оның компоненттері, ағза (ағзаның бөліктері), тіндер, жыныстық, фетальдық және дің жасушалары) дайындалған, тексерілген донорлардың саны. 108 -коды 108.1, 108.2, 108.3 кіші кодтарының қосындысынан тұрады:
108.1 кіші коды - қан және оның компоненттері дайындалған, тексерілген донорлар саны.
108.2 кіші коды – жыныстық жасушалар (ұрық, ооциттер) және эмбриондар дайындалған, тексерілген донорлар саны.
108.3 кіші коды – трансплантация үшін ағзалары, тіндері, фетальдық және дің жасушалары алынған, тексерілген донорлар саны.
16. 109 код – тексерілген жүкті әйелдер саны, 109.1, 109.2, 109.3 және 109.4 кіші кодтарының қосындысынан тұрады:
109.1 кіші коды – жүктілік мерзіміне байланыссыз әйелдер консультациясында есепке қою кезінде, тексерілген жүкті әйелдер саны ( бірінші тест);
109.2 кіші коды – үшінші триместрде АИТВ-ға екінші тест өткізу кезінде, тексерілген жүкті әйелдер саны;
109.3 кіші коды – босандыратын ұйымға АИТВ инфекциясына тексеру нәтижелерінсіз келіп түскен, босануға келіп түскенге дейін – 3 апта бұрын АИТВ инфекциясына бір рет тексерілген жүкті әйелдердің, босандыратын ұйымнан тыс босанған әйелдердің саны;
109.4 кіші коды - жүктілікті сақтамаған (баланы алдырту, түсік тастау), тексерілген жүкті әйелдердің саны.
17. 110 - код – қан компоненттері мен басқа биологиялық материалдары тексерілген реципиенттер саны, 110.1, 110.2 және 110,3 кіші кодтарының қосындысынан тұрады:
110.1 кіші коды - гемотрансфузияға дейін немесе органдардың, тіндердің, жыныстық, фетальдық және дің жасушаларының трансплантациясына дейін тексерілген адамдар саны;
110.2 кіші коды – гемотрансфузиядан кейін немесе органдардың, тіндердің, жыныстық, фетальдық және діңгектік жасушалардың трансплантациясынан кейін, 1 айдан кейін тексерілген реципиенттер.
110.3 кіші коды - гемотрансфузиядан кейін немесе органдардың, тіндердің, жыныстық, фетальдық және дің жасушаларының трансплантациясынан кейін, 3 айдан кейін тексерілген реципиенттер.
18. 111-код - Қорғаныс министрлігінің бөлімшелерінде, ІІМ, ҰҚК, ТЖ және басқа әскери және ҚР әскери құрылымдарында тексерілген, сондай-ақ әскери қызметке келісім-шарт пен шақыру бойынша келіп түсетін әскери қызметкерлер және әскери оқу орындарына түсетін талапкерлер саны. 111.1 және 111.2 кіші кодтарының қосындысынан тұрады:

подкод 111.1 – количество обследованных лиц, призываемых на военную службу, поступающих на службу по контракту, абитуриенты военных учебных заведений.
19. Код 112 – количество лиц, обследованных в следственных изоляторах (далее – СИ) и исправительных учреждениях (далее – ИУ), состоит из суммы подкодов 112.1, 112.2, 112.3, 112.4 и 112.5.
подкод 112.1 – количество следственно арестованных, обследованных при поступлении в СИ;
подкод 112.2 – количество следственно арестованных, обследованных в СИ через 6 месяцев от момента поступления;
подкод 112.3 – количество осужденных, обследованных при поступлении в ИУ;
подкод 112.4 – количество осужденных, обследованных в ИУ через шесть месяцев и более с момента поступления в ИУ и по желанию в период нахождения в учреждении.
подкод 112.5 – количество осужденных, обследованных перед освобождением из пенитенциарных учреждений.
20. Код 113 – количество обследованных подростков и взрослых, имеющих клинические показания. Код 113 состоит из суммы подкодов 113.1, 113.2, 113.3 и 113.4:
подкод 113.1 – количество обследованных больных легочным и внелегочным туберкулезом;
подкод 113.2 – количество обследованных больных вирусным гепатитом В (при подтверждении диагноза);
подкод 113.3 – количество обследованных больных вирусным гепатитом С (при подтверждении диагноза);
подкод 113.4 – количество обследованных лиц с заболеваниями, симптомами и синдромами, указанными в Правилах медицинского обследования лиц по клиническим и эпидемиологическим показаниям на наличие ВИЧ-инфекции.
21. Код 114 – количество обследованных лиц анонимно.
22. Код 115 – количество обследованных лиц, выезжающих за границу.
23. Код 116 – количество обследованных лиц, оформляющие квоты на лечение в специализированных клиниках.
24. Код 117 – количество детей, обследованных по клиническим показаниям.
25. Код 118 – количество обследованных лиц, содержащихся в ИВС, ЦАН, приемниках - распределителях.
26. Код 120 – количество обследованных медицинских работников, службы крови, хирургического, гинекологического, акушерского, гематологического, стоматологического профилей и медицинские работники, проводящие инвазивные методы диагностики и лечения, занимающиеся гемодиализом, персонал вирусологических, бактериологических, клинических, иммунологических и паразитологических лабораторий при поступлении на работу и далее 1 раз в год.
27. Код 121 – количество обследованных лиц, обратившиеся для участия в донорстве, от которых не были заготовлены компоненты крови.

111.1 кіші коды – Қорғаныс министрлігінің бөлімшелерінде, ІІМ, ҰҚК, ТЖ және басқа әскери және ҚР әскери құрылымдарында тексерілген әскери қызметкерлердің саны;
111.2 кіші коды – әскери қызметке шақырылған, келісім-шарт бойынша қызметке кірісетін тексерілген адамдар, әскери оқу орындарына түсетін талапкерлер саны.
19. 112-код – тергеу изоляторларында (бұдан әрі – ТИ) және түзету мекемелерінде (бұдан әрі – ТМ), тексерілген адамдар саны, 112.1, 112.2, 112.3, 112.4 және 112.5. кіші кодтарының жиынтығынан тұрады.
112.1 кіші коды – ТИ-ға түскенде тексерілген, тергеудегі қамауға алынғандар саны;
112.2 кіші коды – ТИ-ға түскен мезгілден 6 айдан кейін тексерілген, тергеудегі қамауға алынғандар саны;
112.3 кіші коды –ТМ-ге түскенде тексерілген, сотталғандар саны;
112.4 кіші коды – ТМ-ге түскен мезгілден 6 ай және артық айдан кейін және мекемеде болған кезеңде қалауы бойынша тексерілген, сотталғандар саны;
112.5 кіші коды – пенитенциарлы мекемелерден босану алдында тексерілген, сотталған адамдар саны.
20. 113-код - клиникалық айғақтары бар тексерілген жасөспірімдер мен ересек адамдардың саны. 113-код 113.1, 113.2, 113.3 және 113.4 кіші кодтарының жиынтығынан тұрады:
113.1 кіші коды – өкпе және өкпеден тыс туберкулезбен ауыратын, тексерілген науқастар саны;
113.2 кіші коды - В вирусты гепатитімен ауыратын (диагнозы расталған жағдайда), тексерілген науқастар саны;
113.3 кіші коды - С вирусты гепатитімен ауыратын (диагнозы расталған жағдайда), тексерілген адамдар саны;
113.4 кіші коды - клиникалық және эпидемиологиялық көрсетілімдер бойынша адамдарды АИТВ инфекциясының болуына медициналық зерттеп-қарау қағидаларында көрсетілген аурулармен, белгілермен және синдромдармен тексерілген адамдар саны.
21. 114-код - анонимді тексерілген адамдар саны.
22. 115-код - шетелге баратын, тексерілген адамдар саны.
23. 116-код – мамандандырылған клиникаларда емделуге квота рәсімдейтін, тексерілген адамдар саны.
24. 117-код- клиникалық айғақтар бойынша тексерілген балалар саны.
25. 118-код - УҰИ, КТБО-да ұсталатын, қабылдау-мекемелерінде реттеу тексерілген адамдар саны.
26. 120-код – жұмысқа келгенде және ары қарай жылына 1 рет тексерілген қан қызметі, хирургиялық, гинекологиялық, акушерлік, гематологиялық, стоматологиялық бейіндегі медицина қызметкерлері және инвазивті диагностикалау және емдеу әдістері, гемодиализбен айналысатын медицина қызметкерлер, вирусологиялық, бактериологиялық, клиникалық, иммунологиялық және паразитологиялық зертханалардағы персонал саны.
27. 121-код – донор болуға барған, бірақ олардан қан компонентері алынбаған, тексерілген адамдар саны.

28. Код 122 – количество обследованных детей, родившихся от ВИЧ-инфицированных матерей.
29. Код 123 – количество обследованных лиц, оформляющихся в дома ребенка, интернаты, организации социальной защиты (взрослые и дети).
30. Код 124 – количество обследованных лиц, не относящихся ни к одному из вышеперечисленных кодов (взрослые).
31. Код 200 – количество обследованных иностранных граждан. Включает в себя подкоды 200.1, 200.2, 200.3, но не состоит из их суммы:
подкод 200.1 – количество обследованных иностранных граждан, которые относятся к уязвимым группам населения (ЛУИН, РС, МСМ);
подкод 200.2 – количество обследованных иностранных граждан, содержащихся в СИ и ИУ;
подкод 200.3 – количество обследованных беременных
32. Код 300 – сумма кодов 100 и 200.
33. Код 400 – количество всех проведенных исследований на ВИЧ (всего сделано анализов).
Приложение 3
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 г. № 128
Конфиденциальность гарантируется получателем информации
Кем представляется ___________________________________________
(наименование и адрес)
Форма 5
ежемесячная
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Информация представляется в соответствии
с Кодексом Республики Казахстан
"О здоровье народа и системе здравоохранения"
БИН
Представляют:
1. Амбулаторно-поликлинические организации системы здравоохранения, негосударственные медицинские (подразделения) организации, организации (подразделения) других государственных органов, оказывающие медицинскую помощь детям, подросткам и взрослым, фельдшерско-акушерские пункты сельской местности - центральной районной, городской больнице или поликлинике - 4 числа после отчетного месяца;
2. Районные, городские больницы или поликлиники - областному управлению здравоохранения - 6 числа после отчетного месяца;
3. Областные управления здравоохранения - в Республиканскую санитарно-эпидемиологическую станцию - 10 числа после отчетного месяца;
4. Республиканская санитарно-эпидемиологическая станция - в Министерство здравоохранения Республики Казахстан - 13 числа после отчетного месяца.
Отчет о движении вакцин и других иммунобиологических препаратов
по ______________________ области (району, городу)
за _________ месяц 20 __ года
Наименование
вакцины и других МИБП
Единица
измерения
Остаток
вакцин
на
начало
отчетного
месяца
(А)
Приход в отчетном месяце
Расход в отчетном
месяце
Остаток
на конец
отчетного
месяца
(I=A+B+C+D+E-F-G-H)
Cделано
прививок в отчетном
месяце
(J)
Расход
на
одну
прививку
(K=F/J)
Получено
от поставщиков
(для области),
от управления
здравоохранения
(для районов) (В)
Получено
от других
управлений
здравоохранения
(для области),
других
медицинских
организациях
(для районов)
(С)
Получено
из других
источников
(D)
Возврат
неиспользованных
вакцин
и МИБП (E)
Использовано
(F)
Передано
в другие
учреждения
(G)
Списано
вакцин (H)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
АКДС + Хиб
доза
АКДС + гепатит "В"
+ Хиб
доза
АбКДС
доза
АДС
доза
АС
доза
ХХХ
ХХХ
АДС-М
доза
АД-М
доза
БЦЖ
доза
ОПВ
доза
Вакцина
против
краснухи
доза
Вакцина
против кори
доза
Вакцина
против
паротита
доза
Вакцина
против кори,
краснухи, паротита
доза
Вакцина
против
гепатита "В"
доза
Вакцина
против
брюшного
тифа
доза
Вакцина
против чумы
доза
Вакцина
против
клещевого
энцефалита
доза
Вакцина
антирабическая
доза
ХХХ
ХХХ
Вакцина
против
гриппа
доза
Вакцина
против
гепатита "А"
доза
Вакцина
против
туляремии
доза
Вакцина
против
сибирской
язвы
доза
Вакцина
менингококко-
вого
менингита
доза
Вакцина
против
желтой
лихорадки
доза
Иммуноглобул-
ин
противоклеще-
вой
миллилитр
ХХХ
ХХХ
Иммуноглобул-
ин (сыворотка) антирабическ-
ий
миллилитр
ХХХ
ХХХ
Противодифте-
рийная
сыворотка
ампула
ХХХ
ХХХ
Туберкулин
миллилитр
ХХХ
ХХХ
Противоботул-
инистическая сыворотка
доза
ХХХ
ХХХ
ПСС/
человеческий
иммуноглобул-
ин
ампула
ХХХ
ХХХ
Бактериофаг
брюшнотифозн-
ый
таблетка
ХХХ
ХХХ
Бактериофаг
сальмонеллез-
ный
таблетка
ХХХ
ХХХ
Бактериофаг
дизентерий-
ный
таблетка
ХХХ
ХХХ

28. 122-код – АИТВ-жұқтырған аналардан туылған, тексерілген балалардың саны.
29. 123-код - балалар үйіне, интернаттарға, әлеуметтік қорғау ұйымдарына рәсімделген, тексерілген адамдар (ересектер мен балалар) саны.
30. 124-код - жоғарыда аталған кодтардың біріне де жатпайтын, тексерілген адамдар (ересектер) саны.
31. 200-код - тексерілген шетел азаматтарының саны. Оған 200.1, 200.2, 200.3 кіші кодтары кіреді, бірақ олардың жиынтығынан тұрмайды:
200.1 кіші коды - халықтың осал топтарына (ИЕТА, ЕЖЕ, СЖ) жататын, тексерілген шетелдік азаматтардың саны;
200.2 кіші коды – ТИ-да және ТМ-де ұсталып отырған, тексерілген шетел азаматтарының саны;
200.3 код – тексерілген жүкті әйелдердің саны.
32. 300 код – барлық тексерілген адамдар санының қосындысы, 100 және 200 кодтарының қосындысынан тұрады.
33. 400 код – АИТВ-ға жүргізілген барлық тексерулердің саны (барлық жасалған талдаулар).
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 06 наурыздағы
№ 128 бұйрығына
3-қосымша
Ақпарат алушы оның құпия сақталуына кепілдік береді
Ұсынған кім __________________________________________
(атауы және мекенжайы)
5 нысан
ай сайын
Әкімшілік мәліметтерді жинауға арналған нысан
Ақпарат "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы"
Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес ұсынылады
БСН
Ұсынады:
1. Балаларға, жасөспірімдерге және ересектерге медициналық көмек көрсететін, денсаулық сақтау жүйесіндегі амбулаториялық-емханалық ұйымдар, мемлекеттік емес медициналық ұйымдар (бөлімшелер), басқа ведомстводағы ұйымдар (бөлімшелер), селолық жердегі фельдшерлік-акушерлік пункттер - орталық аудандық, қалалық ауруханалар мен емханаларға есепті айдан кейін 4-ші күні;
2. Аудандық, қалалық ауруханалар мен емханалар - облыстық денсаулық сақтау басқармасына - есепті айдан кейін 6-шы күні;
3. Облыстық денсаулық сақтау басқармасы - Санитарлық-эпидемиологиялық сараптама және мониторинг ғылыми-практикалық орталығына - есепті айдан кейін 10-шы күні;
4. Санитарлық-эпидемиологиялық сараптама және мониторинг ғылыми-практикалық орталығы - ҚР Денсаулық сақтау министрлігіне есепті айдан кейін 13-ші күні ұсынылады.
Вакциналар мен басқа да иммундық-биологиялық
препараттар қозғалысы туралы есеп
____________________________ облысы (ауданы, қаласы) бойынша
20 __ жылғы _________ ай
Вакциналар және МИБП атауы
Өлшем бірлігі
Есептік айдың басындағы вакцина қалдығы (А)
Есепті айдағы кіріс
Өнім берушілерден (облыстар үшін), денсаулық сақтау басқармаларынан (аудандар үшін) алынды (В)
Басқа денсаулық сақтау басқармаларынан алынған (облыстар үшін), басқа медициналық ұйымдардан (аудандар үшін) алынды (С)
Басқа көздерден алынды (D)
Пайдаланылмаған вакциналарды және МИБП кері қайтару (E)
1
2
3
4
5
6
7
АКДС + Хиб
доза
АКДС + гепатит "В" + Хиб
доза
АбКДС
доза
АДС
доза
АС
доза
АДС-М
доза
АД-М
доза
БЦЖ
доза
ОПВ
доза
Қызамыққа қарсы вакцина
доза
Қызылшаға қарсы вакцина
доза
Паротитке қарсы вакцина
доза
Қызылша, қызамық, паротитке қарсы вакцина
доза
"В" гепатитіне қарсы вакцина
доза
Іш сүзегіне қарсы вакцина
доза
Обаға қарсы вакцина
доза
Кене энцефалитіне қарсы вакцина
доза
Антирабиялық вакцина
доза
Тұмауға қарсы вакцина
доза
"А" гепатитіне қарсы вакцина
доза
Туляремияға қарсы вакцина
доза
Күйдіргіге қарсы вакцина
доза
Меннингококты менингитке қарсы вакцина
доза
Сары қызбаға қарсы вакцина
доза
Кенеге қарсы иммуноглобулин
миллилитр
Антирабиялық иммуноглобулин (сарысу)
миллилитр
Дифтерияға қарсы сарысу
ампула
Туберкулин
миллилитр
Ботулизмге қарсы сарысу
доза
ПСС/адам иммуноглобулині
ампула
Іш сүзегі бактериофагі
таблетка
Сальмонеллез бактериофагі
таблетка
Дизентерия бактериофагі
таблетка

СР шприцы 0,05 мл
штука
ХХХ
ХХХ
СР шприцы, 0,1 мл
штука
ХХХ
ХХХ
СР шприцы
на 0,5 мл
штука
ХХХ
ХХХ
СР шприцы
на 1,0 мл
штука
ХХХ
ХХХ
Одноразовые
шприцы
штука
ХХХ
ХХХ
Руководитель ___________________
Исполнитель ___, телефон ___ Дата "__" _______ 20 ____ года
Приложение 4
Утверждено приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 6 марта 2013 г. № 128
Конфиденциальность гарантируется получателем информации
Кем представляется ___________________________________________
(наименование организации)
Форма 6
ежемесячная
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Информация представляется в соответствии
с Кодексом Республики Казахстан
"О здоровье народа и системе здравоохранения"
БИН
Представляют:
1. Амбулаторно-поликлинические организации системы здравоохранения, негосударственные медицинские (подразделения) организации, организации (подразделения) других министерств, оказывающие медицинскую помощь детям, подросткам и взрослым, фельдшерско-акушерские пункты сельской местности - районному, городскому УГСЭН - 4-го  числа после отчетного месяца;
2. Районные, городские УГСЭН - областному УГСЭН - 6 числа после отчетного месяца;
3. Областные УГСЭН - в Научно-практический центр санитарно-эпидемиологической экспертизы и мониторинга - 10 числа  после отчетного месяца;
4. Научно-практический центр санитарно-эпидемиологической экспертизы и мониторинга - в Министерство здравоохранения Республики Казахстан - 13 числа после отчетного месяца.
Отчет об охвате профилактическими прививками
по ______________________
за _________ месяц 20 __ года
Целевая
группа
Количество детей
на начало
отчетного месяца
Умерло
Прибыло
Выбыло
Количество
детей на конец
отчетного месяца
до 1 года
1 год
6 лет
12 лет
16 лет
родились живыми за отчетный период (всего детей)
в том числе иногородних всего (количество детей)
из них иногородние - приезжие из других районов, городов
иногородние - приезжие из других областей
иногородние - приезжие из других стран
Иммунизация в плановом порядке
Этап
иммунизации
Вид
прививки
Целевая
группа
Количество
детей
на конец
отчетного
месяца
Привито
%
охвата
за
месяц
Число
ПВО
Привито
в указанном
возрасте
за весь
период
%
охвата
за весь
период
Всего
в т.ч. в указанном
возрасте
АДС-1
вакцинация
до 1 года
АДС-2
вакцинация
до 1 года
АДС-3
вакцинация
до 1 года
АКДС-1
вакцинация
до 1 года
АКДС-2
вакцинация
до 1 года
АКДС-3
вакцинация
до 1 года
БЦЖ в роддоме
вакцинация
до 1 года
БЦЖ на участке
вакцинация
до 1 года
ВГВ-1 в роддоме
вакцинация
до 1 года
ВГВ-1 на участке
вакцинация
до 1 года
ВГВ-2
вакцинация
до 1 года
ВГВ-3
вакцинация
до 1 года
Пневмо-1
вакцинация
до 1 года
Пневмо-2
вакцинация
до 1 года
Полиомиелит-1
вакцинация
до 1 года
Полиомиелит-2
вакцинация
до 1 года
Полиомиелит-3
вакцинация
до 1 года
Хиб -2
вакцинация
до 1 года
Хиб -3
вакцинация
до 1 года
Хиб - 1
вакцинация
до 1 года
Корь-1
вакцинация
1 год
Краснуха-1
вакцинация
1 год
Эпидпаротит-1
вакцинация
1 год
АДС-4
ревакцинация
1 год
АКДС-4
ревакцинация
1 год
Пневмо-3
ревакцинация
1 год
Полиомиелит-4
ревакцинация
1 год
Хиб - 4
ревакцинация
1 год
АДС-5
ревакцинация
6 лет
БЦЖ-2
ревакцинация
6 лет
Корь-2
ревакцинация
6 лет
Краснуха-2
ревакцинация
6 лет
Эпидпаротит-2
ревакцинация
6 лет
АД-М
ревакцинация
12 лет
АДС-М
ревакцинация
16 лет
АДС-М взрослые
ревакцинация
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Примечание:
1) при использовании комбинированных вакцин (АКДС+Хиб, АКДС+ВГВ+Хиб, ККП и др.) число привитых заносить отдельно по составляющим моновакцинам;

ӨБ шприцтер, 0,05 мл
дана
ӨБ шприцтер, 0,1 мл
дана
ӨБ шприцтер, 0,5 мл
дана
ӨБ шприцтер, 1,0 мл
дана
Бір рет қолданылатын шприцтер
дана
кестенің жалғасы
Есепті айдағы шығыс
Есепті ай соңындағы қалдық I = A+B+C+D+E-F-G-H)
Есепті айда егілген екпелер (J)
Бір екпеге шаққандағы шығын (K=F/J)
Пайдаланылды (F)
Басқа мекемелерге берілді (G)
Есептен шығарылған вакциналар (H)
8
9
10
11
12
13
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
ХХХ
Басшы _______________________ Есеп беру күні 20____жылғы "____" _____
Орындаушы ___________________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 06 наурыздағы
№ 128 бұйрығына
4-қосымша
Құпиялығына ақпаратты алушы кепілдік береді
Ұсынған кім _________________________________________________________
(атауы және мекенжайы)
Әкімшілік мәліметтерді жинауға арналған нысан
Ақпарат "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы"
Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес ұсынылады
6 нысан
ай сайын
БСН
Ұсынады:
1. Балаларға, жасөспірімдерге және ересектерге медициналық көмек көрсететін, денсаулық сақтау жүйесіндегі амбулаторлық-емханалық ұйымдар, мемлекеттік емес медициналық ұйымдар (бөлімшелер), басқа мемлекеттік органдардың ұйымдар (бөлімшелер), селолық жердегі фельдшерлік-акушерлік пункттер - аудандық, қалалық МСЭҚБ-не - есепті айдан кейін 4-ші күні;
2. Аудандық, қалалық МСЭҚБ - облыстық МСЭҚБ-на - есепті айдан кейін 6-шы күні;
3. Облыстық МСЭҚБ - Санитарлық-эпидемиологиялық сараптама және мониторинг ғылыми-практикалық орталығына - есепті айдан кейін 10-шы күні;
4. Санитарлық-эпидемиологиялық сараптама және мониторинг ғылыми-практикалық орталығы - ҚР Денсаулық сақтау министрлігіне - есепті айдан кейін 13-ші күні ұсынады.
Профилактикалық екпелермен қамту туралы есеп
___________________________ бойынша
20 ____ жылғы _________ ай
Мақсатты топ
Есепті айдың басындағы балалар саны
Қайтыс болғандар
Келгендер
Кеткендер
Есепті айдың соңындағы балалар саны
1 жасқа дейінгі
1 жас
6 жас
12 жас
16 жас
есепті кезеңде тірі туылған балалар саны (барлық балалар)
оның ішінде басқа жақтан келгендердің барлық саны (балалар саны)
оның ішінде басқа жақтан - аудандардан, қалалардан келгендер
басқа жақтан келген - облыстардан келгендер
басқа жақтан келген - басқа елдерден келгендер
Жоспар тәртібімен иммундау
Иммундау кезеңі
Егу түрі
Мақсатты топ
Есепті айдың соңындағы балалар саны
Егілді
айдағы қамту %
ВКА саны
барлық кезеңде көрсетілген жаста егілген
барлық кезеңдегі қамту %
Барлығы
оның ішінде көрсетілген жаста
АДС-1
вакцинация
1 ж. дейін
АДС-2
вакцинация
1 ж. дейін
АДС-3
вакцинация
1 ж. дейін
АКДС-1
вакцинация
1 ж. дейін
АКДС-2
вакцинация
1 ж. дейін
АКДС-3
вакцинация
1 ж. дейін
БЦЖ перзентханада
вакцинация
1 ж. дейін
БЦЖ учаскеде
вакцинация
1 ж. дейін
ВГВ-1 перзентханада
вакцинация
1 ж. дейін
ВГВ-1 учаскеде
вакцинация
1 ж. дейін
ВГВ-2
вакцинация
1 ж. дейін
ВГВ-3
вакцинация
1 ж. дейін
Пневмо-1
вакцинация
1 ж. дейін
Пневмо-2
вакцинация
1 ж. дейін
Полиомиелит-1
вакцинация
1 ж. дейін
Полиомиелит-2
вакцинация
1 ж. дейін
Полиомиелит-3
вакцинация
1 ж. дейін
Хиб-2
вакцинация
1 ж. дейін
Хиб-3
вакцинация
1 ж. дейін
Хиб-1
вакцинация
1 ж. дейін
Қызылша-1
вакцинация
1 жас
Қызамық-1
вакцинация
1 жас
Эпидпаротит-1
вакцинация
1 жас
АДС-4
ревакцинация
1 жас
АКДС-4
ревакцинация
1 жас
Пневмо-3
ревакцинация
1 жас
Полиомиелит-4
ревакцинация
1 жас
Хиб-4
ревакцинация
1 жас
АДС-5
ревакцинация
6 жас
БЦЖ-2
ревакцинация
6 жас
Қызылша-2
ревакцинация
6 жас
Қызымық-2
ревакцинация
6 жас
Эпидпаротит-2
ревакцинация
6 жас
АД-М
ревакцинация
12 жас
АДС-М
ревакцинация
16 жас
АДС-М ересектер
ревакцинация
Х
Х
Х
Х
Х
Х
Ескертпе: 1) құрама вакциналарды (АКДС+ Хиб, АКДС+ВГВ+Хиб, ҚҚП және т.б.) пайдалану кезінде егілгендердің санын құрамдас моновакциналар бойынша бөлек енгізу.

2) % охвата АДС-1 (2, 3, 4) = % охвата АДС-1 (2, 3, 4) + % охвата АКДС-1 (2, 3, 4).
Иммунизация по эпидемиологическим показаниям
Вакцины
Привито
Пояснения
всего
в том числе в возрасте
Контактные
в очагах
Мигранты
Дополнительные
прививки
от 0 до 14 лет
включительно
от 15 лет до 17
лет включительно
ВГВ-1
ВГВ-2
ВГВ-3
Краснуха
Корь
Эпидпаротит
Полиомиелит
АДС-М
ВГА-1
ВГА-2
Грипп
Количество непривитых и причины непривитости (за месяц)
Вакцины
Всего
неприви-тых
Противопоказания
По вине
медработников
Отсутствие
вакцины
Отказ
от прививок
Выбыло
временные
постоянные
постоянно
временно
БЦЖ
ОПВ
АКДС
Хиб
ВГВ
ККП
АД-М
АДС
АДС-М
Руководитель __________________________
Исполнитель ________, телефон ____ Дата "___"_____ 20___ года
Приложение 5
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 128
Форма 16
Сноска. Отчет в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 22.02.2017 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Отчет о количестве проведенных телемедицинских консультаций и сеансов
видеоконференцсвязи"
Отчетный период за "__"_______ 20____ года
Индекс: 1 (ТВК)
Периодичность: ежемесячная, с нарастающим итогом
Круг лиц представляющих: Организации здравоохранения районов, областей, города
республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Срок представления: 10-го числа после отчетного месяца.
1000 Количество телемедицинских и видео-консультаций за _________ месяц 20___ года
№ строки
Число проведенных консультаций и сеансов ВКС
Взрослые (18 лет и старше)

2) АДС-1 (2, 3, 4) қамту % = АДС-1 (2, 3, 4) қамту % + АКДС-1 (2, 3, 4)қамту %.
Эпидемиологиялық көрсеткіштер бойынша иммундау
Вакциналар
Егілді
Түсіндірме
Барлығы
оның ішінде жасы
ошақта қатынаста болғандар
шетелден көшіп келгендер
қосымша екпелер
туғаннан 14 жасты қоса алғанда
15-тен 17 жасты қоса алғанда
ВГВ-1
ВГВ-2
ВГВ-3
Қызамық
Қызылша
Эпидпаротит
Полиомиелит
АДС-М
ВГА-1
ВГА-2
Тұмау
Егілмегендер саны және егілмеген себебі (айына)
Вакциналар
Егілмегендер, барлығы
Қарсы көрсетімдер
Медицина қызметкерінің кінәсі бойынша
Вакцинаның жоқтығы
Егілуден бас тарту
Кеткендер
уақытша
тұрақты
тұрақты
уақытша
БЦЖ
ОПВ
АКДС
Хиб
ВГВ
ҚҚП
АД-М
АДС
АДС-М
Басшы ___________________________
Орындаушы ______, телефон ____ Күні, айы, жылы - 20 __ ж. "___"___
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 6 наурыздағы
№ 128 бұйрығына
5-қосымша
16-нысан
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 22.02.2017 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"Өткізілген телемедициналық консультациялар мен бейне-конференцбайланыс сеанстарының саны туралы есеп"
20 ___ жылғы "__"________________ есептік кезең
Индекс: 1 (ТБК)
Мерзімділігі: өсу қорытындысымен ай сайын
Кезеңділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: Аудандардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Тапсыру мерзімі: есептілік мерзімнен кейінгі айдың 10-ші күніне
1000 20___жылғы _____ ай үшін телемедициналық және бейне консультациялардың саны
Жол №
Өткізілген консультациялар мен БКБ сеанстарының саны
Ересектер (18 жас және одан үлкен)

4.8.0
коронароангиография (КАГ) ;
4.9.0
радионуклеидная диагностика;
4.10.0
1001 Всего оказано телемедицинских консультаций за отчетный период ______ (из строки
1.1.0 графы 5).
Из них, пациентам с тяжелой степенью тяжести заболевания по нозологиям:
по кардиологии __ консультаций,
по неврологии __ консультации
2000 Количество проведенных телемедицинских и видео-консультаций по _______________
области за ____________ месяц 20____ года (для областных ТМ центров)
№ п/п
Наименование медицинской организации, где оказана ТМ консультация
Количество проведенных консультаций по ИС Телемедицина
Количество проведенных консультаций по ВКС
1
2
3
1
2
Итого:
2001 Всего оказано телемедицинских и видеоконсультаций за отчетный период ______ (из
строки "Итого" графы 2 и 3)
3000 Количество проведенных телемедицинских и видео консультаций Республиканскими
клиниками _________________________________________ за __________ месяц 20___ года
(наименование Республиканской клиники)
№ п/п
Наименование медицинской организации, где оказана ТМ консультация
Количество проведенных консультаций по ИС Телемедицина
Количество проведенных консультаций по ВКС
1
2
3
1
2
Итого:
3001 Всего оказано телемедицинских и видеоконсультаций за отчетный период ________ (из
строки "Итого" графы 2 и 3)
Руководитель МО: __________ ФИО (при наличии)
Координатор ТМ центра__________ Ф.И.О. (при наличии)
МП (при наличии)
Дата заполнения "___" ________________ 20___ г.
Примечание: Пояснение по заполнению Формы приведено в приложении к настоящей форме
"Отчет о количестве проведенных телемедицинских консультаций и сеансов видеоконференцсвязи"
Пояснение по заполнению Формы "Отчет о количестве проведенных телемедицинских консультаций и сеансов видеоконференцсвязи"
1. Форма состоит из таблиц:
1) таблица 1000. "Количество телемедицинских и видеоконсультаций за ________ месяц 20___ года" показывает количество проведенных телемедицинских и видеоконсультаций за прошедший месяц текущего года.
2) таблица 2000. "Количество телемедицинских и видеоконсультаций по _________ области за _________ месяц 20___ года (для областных телемедицинских центров); указывает количество проведенных телемедицинских и видеоконсультаций за прошедший месяц текущего года в разрезе каждой медицинской организации, подключенной к Национальной телемедицинской сети в области.
3) таблица 3000. "Количество телемедицинских и видеоконсультаций за _________ месяц 20___ года. (для телемедицинских центров республиканских клиник); указывает количество проведенных телемедицинских и видеоконсультаций за прошедший месяц текущего года в разрезе каждой медицинской организации, где оказана консультация.

4.8.0
коронароангиография (каг);
4.9.0
радионуклидты диагностика;
4.10.0
1001 ____________ есептілік мерзім үшін көрсетілген телемедициналық консультациялардың саны (5-бағанның 1.1.0-жолынан)
оның ішінде мынадай нозологиялар бойынша аурудың ауырлық дәрежесі ауыр пациенттерге:
- кардиология бойынша __ консультация,
- неврология бойынша __ консультация және басқалары.
2000 20__ жылдың ___________ айы үшін ____________ облысы бойынша өткізілген телемедициналық және бейне консультациялардың саны (облыстық ТМ орталықтары үшін)
Р/с
ТМ консультация көрсеткен медициналық ұйымның атауы
Өткізілген ТМ консультациялардың және БКБ сеанстарының саны
Есептілік айда ТМ орталығының жұмысындағы тұрып қалу мерзімдері мен себептері
1
2
3
1
2
Жиыны:
2001 ____________ есептілік мерзім үшін көрсетілген телемедициналық консультациялардың барлық саны (2-бағанның "Жиыны" жолынан)
3000 20__ жылдың ___________ айы үшін ____________ (республикалық клиниканың атауы) бойынша өткізілген телемедициналық және бейне консультациялардың саны
Р/с
ТМ консультация көрсеткен медициналық ұйымның атауы
Өткізілген ТМ консультациялардың және БКБ сеанстарының
Есептілік айда ТМ орталығының жұмысындағы тұрып қалу мерзімдері мен себепт
1
2
3
1
2
Жиыны:
3001 ____________ есептілік мерзім үшін көрсетілген телемедициналық консультациялардың барлық саны (2-бағанның "Жиыны" жолынан)
МҰ басшысы: __________ (ТАӘ (болған жағдайда), қолы)
ТМ орталығының үйлестірушісі ___________ (ТАӘ, қолы (болған жағдайда), байланыстары)
МО (болған жағдайда)
Толтыру күні 20___ жылғы "__" ________________
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Өткізілген телемедициналық консультациялар мен бейне-конференц байланыс сеанстарының саны туралы есеп" қосымшасында келтірілген
"Өткізілген телемедициналық консультациялар мен бейне-конференц байланыс сеанстарының саны туралы есеп" нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1. Нысан мынадай кестелерден тұрады:
1) 1000-кесте. "20___ жылғы _________ ай үшін телемедициналық және бейне консультациялардың саны" - ағымдағы жылдың өткен айы үшін өткізілген телемедициналық және бейне консультациялардың санын көрсетеді.
2) 2000-кесте. "20__ жылдың ___________ айы үшін ____________ облысы бойынша өткізілген телемедициналық және бейне консультациялардың саны (облыстық ТМ орталықтары үшін)" - облыста Ұлттық телемедициналық желіге қосылған әрбір медициналық ұйымның бөлінісінде ағымдағы жылдың өткен айы үшін өткізілген телемедициналық және бейне консультациялардың санын көрсетеді.
3) 3000-кесте. "20__ жылдың ___________ айы үшін ____________ (республикалық клиникалардың телемедициналық орталықтары үшін) бойынша өткізілген телемедициналық және бейне консультациялардың саны" - консультация көрсетілген әрбір медициналық ұйымның бөлінісінде ағымдағы жылдың өткен айы үшін өткізілген телемедициналық және бейне консультациялардың санын көрсетеді.

2. Таблица 1000 состоит из четырех частей, где:
первая часть – "Телемедицинские консультации по ИС Телемедицина" – это строки от 1.1.0 до 1.20.0 графы А, Б, В, Г, 1,2,3,4,5; указывает количество консультаций, проведенных по информационной системе Телемедицина, в разрезе врачебных специальностей; В случае, если профиль заболевания отсутствует в указанном перечне, то его следует учесть в строке 1.20.0 "прочие". При заполнении таблицы следует учитывать возраст пациента, согласно граф 1,2,3 и 4.
вторая часть – "Обследования, направленные на консультацию по ИС Телемедицина" – это строки от 2.1.0 до 2.10.0 графы А, Б, В, Г, 1,2,3,4,5; указывает количество обследований, направленных на консультацию по информационной системе Телемедицина;
третья часть – "Телемедицинские консультации по ВКС" это строки от 3.1.0 до 3.10.0 графы А, Б, В, Г, 1,2,3,4,5; указывает количество консультаций, проведенных по видеоконференцсвязи (далее – ВКС), в разрезе врачебных специальностей; в случае, если профиль заболевания отсутствует в указанном перечне, то его следует учесть в строке 1.20.0 "прочие". При заполнении таблицы следует учитывать возраст пациента, согласно граф 1, 2, 3 и 4.
четвертая часть – "Обследования, направленные на консультацию по ВКС" это строки от 4.1.0 до 4.9.0 графы А, Б, В, Г, 1,2,3,4,5; указывает количество обследований, направленных на консультацию по видеоконференцсвязи.
3. Графа 5 ("Всего") – равна сумме чисел, указанных в графах 1,2,3,4 по каждой строке отдельно.
4. Строка 1.1.0 "ВСЕГО, из них" равна сумме чисел в строках 1.2.0 – 1.20.0, по каждой графе отдельно, заполняется в графах 1,2,3,4,5.
5. Строка 1.2.0 "По внутренним болезням" равна сумме чисел в строках 1.2.1 - 1.2.7, заполняется в графах 1,2,3,4,5;
6. Строка 1.3.0 "По хирургии" – равна сумме чисел в строках 1.3.1 – 1.3.8, заполняется в графах 1,2,3,4,5.
7. Строка 2.1.0 "ВСЕГО, из них": равна сумме чисел в строках 2.2.0 – 2.10.0 данного раздела, по каждой графе отдельно, заполняется в графах 1,2,3,4,5.
8. Строка 2.5.0 "Функциональная диагностика" учитывает количество направленных электрокардиограмм (ЭКГ).
9. В случае проведения телемедицинской консультации несколькими специалистами, то консультации засчитываются по каждому профилю заболевания отдельно.
10. Каждый анализ либо исследование необходимо учитывать отдельно.
11. Сноска 1001 – указывается количество телемедицинских и/или видео-консультаций, оказанных пациентам с тяжелой степенью тяжести заболевания за отчетный месяц. Врачи-консультанты определяют степень тяжести состояния пациента и сообщают врачу координатору. В данной сноске указывается количество ТМ консультаций оказанных для пациентов с тяжелой степенью тяжести заболевания по нозологиям. Например: по кардиологии – 3 консультации, по неврологии – 4 консультации и т.д.

2. 1000-кесте төрт бөлімнен тұрады, онда:
Бірінші бөлімі "Телемедицина АЖ бойынша телемедициналық консультациялар" - бұл А, Б, В, Г, 1, 2, 3, 4, 5-бағандарының 1.1.0 бастап 1.20.0 дейінгі жолдары: дәрігерлік мамандықтар бөлінісінде Телемедицина ақпараттық жүйесі бойынша өткізілген консультациялардың санын көрсетеді; Егер ауру бейіні көрсетілген тізбеде болмаса, оны 1.20.0 – "басқалар" жолында ескеру қажет. Кестені толтыру кезінде 1, 2, 3 және 4-бағандарына сәйкес пациенттің жасын ескеру қажет.
Екінші бөлімі "Телемедицина АЖ бойынша консультацияға жіберілген зерттеулер" - бұл А, Б, В, Г, 1, 2, 3, 4, 5-бағандарының 2.1.0 бастап 2.10.0 дейінгі жолдары: Телемедицина ақпараттық жүйесі бойынша консультацияға жіберілген зерттеулердің санын көрсетеді;
Үшінші бөлімі "Бейне конференция байланысы (БКБ) сеанстары" - бұл А, Б, В, Г, 1, 2, 3, 4, 5-бағандарының 3.1.0 бастап 3.10.0 дейінгі жолдары; дәрігерлік мамандықтар бөлінісінде бейне конференция байланысы (бұдан әрі – БКБ) бойынша өткізілген консультациялардың санын көрсетеді, егер ауру бейіні көрсетілген тізбеде болмаса, оны 1.20.0 – "басқалар" жолында ескеру қажет. Кестені толтыру кезінде 1, 2, 3 және 4-бағандарына сәйкес пациенттің жасын ескеру қажет.
Төртінші бөлімі – "БКБ бойынша консультацияға жіберілген зерттеулер" - бұл А, Б, В, Г, 1, 2, 3, 4, 5-бағандарының 4.1.0 бастап 4.9.0 дейінгі жолдары: зерттеулердің санын көрсетеді.
3. 5-баған ("Барлығы") жинақтайтын, әрбір жол бойынша жеке 1, 2, 3, 4-бағандарында көрсетілген сандардың қосындысына тең.
4. "Барлығы, оның ішінде" 1.1.0-жолы жинақтайтын, әрбір баған бойынша жеке 1.2.0 – 1.20.0-жолдарындағы сандардың қосындысына тең, 1, 2, 3, 4, 5-бағандарында толтырылады.
5. "Ішкі аурулар бойынша" 1.2.0-жолы – жинақтаушы, 1.2.1 – 1.2.7 жолдарындағы сандардың қосындысына тең, 1, 2, 3, 4, 5-бағандарында толтырылады.
6. "Хирургия бойынша" 1.3.0-жолы – жинақтаушы, 1.3.1, 1.3.8.-жолдарындағы сандардың қосындысына тең, 1, 2, 3, 4, 5-бағандарында толтырылады.
7. "БАРЛЫҒЫ, оның ішінде" 2.1.0-жолы: жинақтаушы, осы бөлімнің 2.2.0 - 2.10.0.-жолдарындағы сандардың қосындысына тең, әрбір бағанда жеке толтырылады, 1, 2, 3, 4, 5-бағандарында толтырылады.
8. "Функционалдық диагностика" 2.5.0-жолы жіберілген электрокардиограммалардың (ЭКГ) санын есепке алады.
9. Телемедициналық консультацияны бірнеше мамандар жүргізген жағдайда, консультациялар әрбір ауру бейіні бойынша жеке есептеледі.
10. Әрбір талдаманы немесе зерттеуді жеке есептеу қажет.
11. 1001-сілтеме есептілік айда ауру ауырлығының ауыр дәрежесімен ауыратын пациенттерге көрсетілген телемедициналық және/немесе бейне консультациялардың саны көрсетіледі. Консультант-дәрігерлер пациент жағдайының ауырлық дәрежесін белгілейді және үйлестіруші-дәрігерге хабарлайды. Осы сілтемеде нозологиялар бойынша ауру ауырлығының ауыр дәрежесі бар пациенттерге көрсетілген ТМ консультациялардың санын көрсету қажет. Мысалы: кардиология бойынша – 3 консультация, неврология бойынша – 4 консультация және т.б.

12. Таблица 2000 предназначена ведения мониторинга работы ТМ центров в области и заполняется врачом-координатором областного телемедицинского центра.
13. В графе 1 таблицы 2000 указываются наименования медицинских организаций, где находятся телемедицинские центры.
14. В графе 2 таблицы 2000 указывается количество телемедицинских и видео-консультаций, для каждой медицинской организации отдельно.
15. В графе 3 таблицы 2000 указываются сроки и причины простоя в работе ТМ центра в отчетном месяце.
16. В строке "Итого" графы 2 таблицы 2000 указывается сумма проведенных телемедицинских и видеоконсультаций для районных больниц и больницы областного уровня за прошедший месяц.
17. Таблицу 3000 заполняет врач-координатор телемедицинского центра Республиканской клиники.
18. В графе 1 таблицы 3000 указываются наименования больниц, которым была оказана телемедицинская и/или видео-консультация за прошедший месяц.
19. В графе 2 таблицы 3000 указывается количество оказанных телемедицинских и видео-консультаций, для каждой медицинской организации отдельно.
20. В строке "Итого" графы 2 указывается сумма проведенных телемедицинских и видео-консультаций за прошедший месяц.
21. Арифметико-логический контроль:
Таблица 1000:
1) строка 1.1.0 равна сумме строк 1.2.0, 1.3.0, 1.4.0 1.20.0;
2) строка 1.2.0 равна сумме строк 1.2.1 – 1.2.7;
3) строка 1.3.0 равна сумме строк 1.3.11.3.8;
4) строка 2.1.0 равна сумме строк 2.2.0 2.10.0;
5) строка 3.1.0 равна сумме строк 3.2.0, 3.3.0, 3.4.0 3.20.0;
6) строка 4.1.0 равна сумме строк 4.2.0 4.10.0;
Таблица 2000:
Строка "Итого" равна сумме строк 1 по графе 2 и 3.
Таблица 3000:
1) Строка "Итого" равна сумме строк 1 по графе 2 и 3.
Приложение 6
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 128
Форма 21
Сноска. Отчет в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 22.02.2017 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Об использовании коечного фонда медицинских организаций,
оказывающих стационарную и стационарозамещающую помощь"
Отчетный период за "__" _______ 20____ года
Индекс: 1 (КФ)
Периодичность: ежемесячная
Круг лиц представляющих: Организации здравоохранения районов, областей, города
республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Срок представления: 5 числа, следующего за отчетным периодом

12. 2000-кесте облыста ТМ орталықтарының жұмысын мониторингілеуді жүргізуге арналған және облыстық телемедициналық орталықтың үйлестіруші-дәрігерімен толтырылады.
13. 2000-кестенің 1-бағанында телемедициналық орталықтар орналасқан медициналық ұйымдардың атауы көрсетіледі.
14. 2000-кестенің 2-бағанында әрбір медициналық ұйым үшін жеке телемедициналық және бейне консультациялардың саны көрсетіледі.
15. 2000-кестенің 3-бағанында есептілік айда ТМ орталығы жұмысының тоқтап қалу мерзімдері мен себептері көрсетіледі.
16. 2000-кестенің 2-бағанының "Жиыны" жолында өткен айда аудандық ауруханалар және облыстық деңгейдегі ауруханалар үшін өткізілген телемедициналық және бейне консультациялардың жиынтығы көрсетіледі.
17. 3000-кестені республикалық клиниканың телемедициналық орталығының үйлестіруші-дәрігері толтырады.
18. 3000-кестенің 1-бағанында өткен айда телемедициналық және/немесе бейне консультация көрсетілген аурухананың атауы көрсетіледі.
19. 3000-кестенің 2-бағанында әрбір медициналық ұйым үшін жеке телемедициналық және бейне консультациялардың саны көрсетіледі.
20. "Жиыны" жолында өткен айда өткізілген телемедициналық және бейне консультациялардың жиынтығы көрсетіледі.
21. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1000-кесте:
1) 1.1.0 жолы – барлық бағандар бойынша 1.2.0, 1.3.0, 1.4.0 – 1.20.0 жолдарының жиынтығы;
2) 1.2.0 жолы = барлық бағандар бойынша 1.3.1 – 1.3.8-жолдарының жиынтығы;
3) 1.3.0 жолы = барлық бағандар бойынша 1.3.1 – 1.3.8-жолдарының жиынтығы;
4) 2.1.0 жолы = барлық бағандар бойынша 2.2.0 – 2.10.0-жолдарының жиынтығы;
5) 3.1.0 жолы = барлық бағандар бойынша 3.2.0, 3.3.0, 3.4.0 – 3.20.0-жолдарының жиынтығы;
6) 4.1.0 жолы = барлық бағандар бойынша 4.2.0 – 4.10.0-жолдарының жиынтығы.
2000-кесте:
1) "Жиыны" жолы = 2 және 3 баған бойынша 1 жолдарының жиынтығы.
3000-кесте:
1) "Жиыны" жолы = 2 және 3 баған бойынша 1 жолдарының жиынтығы.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің
2013 жылғы 6 наурыздағы
№ 128 бұйрығына
6-қосымша
21-нысан
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 22.02.2017 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректерді жинақтауға арналған нысан
"Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсететін медициналық ұйымдардың төсек қорын пайдалану туралы есеп"
20 ___ жылғы "__"________________ есептік кезең
Индекс: 1 (ТҚ)
Мерзімділігі: ай сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: Аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Тапсыру мерзімі: есептілік мерзімнен кейінгі айдың 5-ші күніне

100
Травматологические для взрослых
101
Травматологические для детей
102
Ортопедические для взрослых
103
Ортопедические для детей
104
Всего коек (строки Итого коек плюс Сестринского ухода плюс Паллиативной помощи плюс Восстановительного лечения и медицинской реабилитации, всего)
105
из них для детей (стр. Итого коек для детей плюс из них ранняя реабилитация по профилям для детей )
106
2000
Число организаций
Число мест
Пролечено больных
в том числе умерло
Проведено дней
А
Б
1
2
3
4
5
Стационары (отделения, палаты) дневного пребывания в организациях, оказывающих стационарную помощь
01
Дневные стационары в организациях, оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь
02
Стационары на дому
03
Х
Руководитель ________________________________________________ Ф.И.О. (при наличии)
Исполнитель _________________________________________________ Ф.И.О. (при наличии)
тел.______________________________
МП (при наличии)
Дата "____" _________________20___года
Примечание: Пояснение по заполнению Формы приведено в приложении к настоящей форме
"Об использовании коечного фонда медицинских организаций, оказывающих стационарную
и стационарозамещающую помощь"
Пояснение по заполнению Формы "Об использовании коечного фонда медицинских организаций, оказывающих стационарную и стационарозамещающую помощь"

100
Ересектерге арналған травматологиялық
101
балаларға арналған травматологиялық
102
Ересектерге арналған ортопедиялық
103
балаларға арналған ортопедиялық
104
Барлық төсектер (Барлығы төсектер қосу Мейіргерлік күтім қосу Паллиативті көмек қосу Қайта оңалту түріндегі емдеу және медициналық оңалтуға арналған, барлығы жолдар)
105
оның ішінде балаларға арналған (балаларға арналған төсектер қосу балаларға арналған қайта оңалту түріндегі емдеу және медициналық оңалтуға арналған төсектер бейіні жолдар)
106
2000
Ұйымдар саны
Орындар саны
Емделіп шыққан науқастар
Оның ішінде қайтыс болғандар
Өткізген күндер
А
Б
1
2
3
4
5
Стационарлық көмек көрсететін ұйымдарда күндізгі болуға арналған стационарлар (бөлімдер, палаталар)
01
Амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін ұйымдардағы күндізгі стационарлар
02
Үйдегі стационарлар
03
Х
X
Басшы _________________ Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Орындаушы _________________, Т.А.Ә. (болған жағдайда)
тел. ________
МО (болған жағдайда)
Күні 20___ жылғы "____"_________________
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсететін медициналық ұйымдардың төсек қорын пайдалану туралы есеп" қосымшасында келтірілген
"Стационарлық және стационарды алмастыратын көмек көрсететін медициналық ұйымдардың төсек қорын пайдалану туралы есеп" әкімшілік деректерін жинақтауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме

1. Таблица 1000 Формы заполняется по данным по форме №007/у "Листок учета движения больных и коечного фонда стационара", утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6697 (далее – приказ 907).
2. В строках 01-106 графы А таблицы 1000 Формы указываются профили коек круглосуточного стационара.
3. В строках 01-106 графы Б таблицы 1000 Формы указываются порядковые номер строк.
4. В строках 01-106 графы 1 таблицы 1000 Формы указывается число коек, фактически развернутых и свернутых на ремонт на конец отчетного периода.
5. В строках 01-106 графы 2 таблицы 1000 Формы указывается число коек, фактически развернутых и свернутых на ремонт (среднегодовых).
6. В таблице указываются сведения о коечном фонде больничных организаций, республиканских организаций здравоохранения, диспансеров, организаций восстановительного лечения и медицинской реабилитации, организаций, оказывающих паллиативную помощь и сестринский уход.
7. В строках 01-106 графы 3 таблицы 1000 Формы указывается число всего поступивших больных в отчетный период.
8. В строках 01-106 графы 4 таблицы 1000 Формы указывается в том числе поступивших сельских жителей за отчетный период.
9. В строках 01-106 графы 5 таблицы 1000 Формы указывается в том числе поступивших детей в возрасте 0-14 лет включительно за отчетный период.
10. В строках 01-106 графы 6 таблицы 1000 Формы указывается в том числе поступивших детей в возрасте 15-17 лет включительно за отчетный период.
11. В строках 01-106 графы 7 таблицы 1000 Формы указывается число выписанных больных, получивших высокотехнологичную медицинскую помощь за отчетный период.
12. В строках 01-106 графы 8 таблицы 1000 Формы указывается число выписанных больных, получивших высокотехнологичную медицинскую помощь за отчетный период.
13. В строках 01-106 графы 9 таблицы 1000 Формы указывается число умерших больных, получивших высокотехнологичную медицинскую помощь за отчетный период.
14. В строках 01-106 графы 10 таблицы 1000 Формы указывается число умерших больных, получивших высокотехнологичную медицинскую помощь за отчетный период.
15. В строках 01-106 графы 11 таблицы 1000 Формы указывается всего количество проведенных койко-дней больными за отчетный период.
16. В строках 01-106 графы 11 таблицы 1000 Формы указывается в том числе количество проведенных койко-дней больными – сельскими жителями за отчетный период.

1. Нысанның 1000-кестесі Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 21 желтоқсанда № 6697 болып тіркелді (бұдан әрі – № 907 бұйрық)) "Науқастардың қозғалысын және стационардағы төсек қорын есепке алу парағы" (ф. №007/у) деректері бойынша толтырылады.
2. Нысандағы 1000-кестенің А бағанындағы 01-106-жолдарда тәулік бойы жұмыс істейтін стационардағы төсектердің бейіні көрсетіледі.
3. Нысандағы 1000-кестенің Б бағанындағы 01-106-жолдарда жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
4. Нысандағы 1000-кестенің 1-бағанындағы 01-106-жолдарда есептік кезеңнің аяғындағы нақты ашылған және салынған төсектердің саны көрсетіледі.
5. Нысанның 1000-кестесінің 01-106-жолдарында жөндеу кезінде (орташа жылдық) ашылған және салынған төсектердің саны көрсетіледі.
6. Кестеде аурухана ұйымдарындағы, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарындағы, диспансерлердегі, оңалта отырып емдеу және медициналық қалпына келтіру ұйымдарындағы, паллиативтік көмек және мейіргерлік күтім көрсететін ұйымдардағы төсек қоры туралы мәліметтер көрсетіледі.
7. Нысанның 1000-кестесің 3-бағанының 01-106-жолдарында есептік кезеңде түскен барлық науқастардың саны көрсетіледі.
8. Нысандағы 1000-кестенің 4-бағанындағы 01-106-жолдарда есептік кезең ішінде түскен ауыл тұрғындары көрсетіледі.
9. Нысандағы 1000-кестенің 5-бағанындағы 01-106-жолдарда есептік кезеңдегі 0-14 жасты қоса алғанда түскен балалар саны көрсетіледі.
10. Нысандағы 1000-кестенің 6-бағанындағы 01-106-жолдарда есептік кезеңдегі 15-17 жасты қоса алғанда түскен балалар саны көрсетіледі.
11. Нысандағы 1000-кестенің 7-бағанындағы 01-106-жолдарда есептік кезең ішінде мамандандырылған көмек алған, жазылып шыққан науқастар саны көрсетіледі.
12. Нысандағы 1000-кестенің 8-бағанындағы 01-106-жолдарда есептік кезең ішінде жоғары технологиялық медициналық қызмет алған және жазылып шыққан науқастар саны көрсетіледі.
13. Нысандағы 1000-кестенің 9-бағанындағы 01-106-жолдарда есептік кезең ішінде арнайы мамандандырылған көмек алған, қайтыс болған науқастар саны көрсетіледі.
14. Нысандағы 1000-кестенің 10-бағанындағы 01-106-жолдарда есептік кезең ішінде жоғары технологиялық медициналық қызмет алған, қайтыс болған науқастар саны көрсетіледі.
15. Нысандағы 1000-кестенің 11-бағанындағы 01-106-жолдарда есептік кезең ішінде науқастар өткізген төсек-күн саны көрсетіледі.
16. Нысандағы 1000-кестенің 11-бағанындағы 01-106-жолдарда есептік кезең ішінде ауыл тұрғындары болып табылатын науқастар тарапынан өткізілген төсек-күн саны көрсетіледі.

17. В строки 36 и 37 таблицы 1000 Формы необходимо включать и койки для стоматологических больных.
18. В строке 40 таблицы 1000 Формы из общего числа онкологических коек для взрослых (строка 38) отдельно в строку 40 выделяются маммологические койки.
19. В строки 46 и 51 таблицы 1000 Формы наравне с койками больных костно-суставным туберкулезом включаются и койки для больных с внелегочной формой туберкулеза.
Из общего числа туберкулезных коек для взрослых, указанных в строке 45, выделяются:
в строку 47 таблицы 1000 Формы – койки для принудительного лечения больных туберкулезом;
в строку 48 таблицы 1000 Формы – койки для больных туберкулезом с лекарственной устойчивостью;
в строку 49 таблицы 1000 Формы – койки туберкулезные хирургические.
20. В строках 54 и 55 таблицы 1000 Формы "койки психиатрические (психоневрологические)" указываются все психиатрические койки психиатрических и психоневрологических больниц, диспансеров и отделений общих больниц, кроме наркологических коек, сведения о которых указываются в строке 58 и 59.
Койки для больных туберкулезом психически больных, развернутые в психиатрических больницах, указываются как койки для психических больных.
21. В строках 56 и 57 таблицы 1000 Формы указываются психотерапевтические койки.
22. В строке 69 указываются койки специально организованных отделений (палат) для патологии новорожденных и выхаживания недоношенных, предусмотренные сметой и оформленные приказом по больнице.
23. В число развернутых коек в графах 1 и 2, и в итоговые строки реанимационные койки (койки палаты интенсивной терапии), развернутые сверх сметной численности коек, не включаются.
24. В строках 89-90 граф 1-2 таблицы 1000 Формы указывается число коек восстановительного лечения, развернутые в больничных организациях, республиканских организациях здравоохранения, диспансерах, имеющие в своем составе отделения или развернутые койки для восстановительного лечения и медицинской реабилитации.
25. В строках 89-90 по всем графам таблицы 1000 Формы указывается число коек и больных, пролеченных на койках восстановительного лечения, развернутых в больничных организациях, республиканских организациях здравоохранения, диспансерах, имеющих в своем составе отделения или развернутые койки для восстановительного лечения и медицинской реабилитации.

17. Нысанның 1000-кестесіндегі 36 және 37-жолдарға стоматологиялық науқастарға арналған төсектерді де қосу қажет.
18. Нысанның 1000-кестесіндегі 40-жолда ересектерге арналған онкологиялық төсектер саны (38-жол) көрсетіледі, маммологиялық төсектер жеке 40 жолға толтырылады.
19. Нысанның 1000-кестесіндегі 46-51-жолдар сүйек-буын туберкулезімен ауыратындарға арналған төсектермен бірдей алынады және туберкулездің өкпеден тыс ауыратындарға арналған төсектерді қамтиды.
45-жолда көрсетілген ересектерге арналған туберкулездік төсектердің жалпы санынан мыналарды бөліп көрсетуге болады:
нысанның 1000-кестесінің 47-жолына – туберкулезбен ауыратындарды мәжбүрлеп емдеуге арналған төсектер;
нысанның 1000-кестесінің 48-жолына – дәріге тұрақты туберкулезбен ауыратындарға арналған төсектер;
нысанның 1000-кестесінің 49-жолына – туберкулездік хирургиялық төсектер.
20. "Нысанның 1000-кестесінің 54 және 55-жолдарында "Психиатриялық (психоневрологиялық) төсектерде" наркологиялық төсектерді қоспағанда, ауруханалардағы, диспансерлердегі және ортақ ауруханалардың бөлімдеріндегі барлық психиатриялық және психоневрологиялық төсектер көрсетіледі, олар туралы мәліметтер 58 және 59-жолда берілген.
Психиатриялық ауруханаларда тіркелген, туберкулезбен ауыратындар психикалық науқастарда арналған төсектер, психикалық науқастарға арналған төсектер ретінде көрсетіледі.
21. Нысанның 1000-кестесіндегі 56 және 57-жолдарда психотерапевтік төсектер көрсетіледі.
22. 69-жолда сметамен қарастырылған және бұйрық арқылы аурухана бойынша ресімделген жаңа туғандар патологиясы және шала туғандарға күтім көрсетуге арналған арнайы ұйымдастырылған бөлімдерге (палаталарға) арналған төсектер көрсетіледі.
23. Реанимациялық төсектер (қарқынды терапия палатасының төсектері), төсек саны сметасынан жоғары алынған, 1 және 2 тармақтардағы төсектер саны соңғы мерзім аралығына алынбайды.
24. Нысанның 1000-кестесінің 1-2-бағанындағы 89-90-жолдарда аурухана ұйымдарында, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарында, өз құрамында жеке немесе есепке алынған оңалта отырып емдеу және медициналық оңалтуға арналған төсектері бар диспансерлерде есепке алынған төсектер саны көрсетіледі.
25. Нысанның 1000-кестесіндегі барлық бағанындағы бойынша 89-90-жолдарда қайта оңалту емдеу төсектерінде жатқан, аурухана ұйымдарында, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарында, өз құрамында жеке немесе есепке алынған, өз құрамында жеке немесе есепке алынған оңалта отырып емдеу және медициналық оңалтуға арналған төсектері бар диспансерлерде есепке алынған төсектер саны көрсетіледі.

26. В строках 91-92 по всем графам таблицы 1000 Формы указывается число коек и больных, пролеченных на койках восстановительного лечения, развернутых в больничных организациях, республиканских организациях здравоохранения, диспансерах, имеющих в своем составе отделения или развернутые койки для восстановительного лечения и медицинской реабилитации на этапе ранней реабилитации.
27. В строках 93-104 по всем графам указываются койки восстановительного лечения и пролеченные больные по профилям на раннем этапе реабилитации.
28. В строках 86 и 106 по всем графам таблицы 1000 указываются койки для детей и движение больных на данных койках из строк "Итого" 85 и 105 соответственно.
29. В строке 105 "Всего" по всем графам таблицы 1000 указывается число коек, движение больных и использование коечного фонда в целом по стационару. Медицинская организация указывает по соответствующим строкам и графам только те профили коек, которые предусмотрены сметой или приказом вышестоящего органа здравоохранения на конец года.
30. Отдельными строками записываются койки, выделенные специально для обслуживания детей.
31. Учет движения больных на койках анестезиологии-реанимации осуществляется на общих основаниях по форме 007/у, утвержденной приказом 907.
Случаи перевода больного из любого профильного отделения в реанимационное, из реанимационного – в другое профильное отделение этого стационара, учитываются как внутрибольничные переводы.
32. В число выписанных больных не включаются больные, переведенные в другие медицинские организации.
В число больных, выписанных из реанимационного отделения, включаются только больные, выписанные домой или переведенные в другую медицинскую организацию.
В число больных, умерших на реанимационных койках, включаются все умершие в отделении (на койках) реанимации, независимо от профиля заболевания больного и от того, поступил ли этот больной в реанимационное отделение (палату) с улицы, из дома, из другой организации или был переведен из другого отделения данной организации.
Примечание: В случаях переводов из родильных и гинекологических отделений в детские отделения новорожденных массой менее 1000 грамм, родившихся в сроке до 28 недель беременности, они показываются в числе поступивших, выписанных и умерших.
33. Таблица 2000 заполняется медицинскими организациями, имеющими в своем составе стационары (отделения, палаты) дневного пребывания, стационары на дому.

26. Нысанның 1000-кестесіндегі барлық бағанындағы бойынша 89-90-жолдарда қайта оңалту емдеу төсектерінде жатқан, аурухана ұйымдарында, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарында, өз құрамында жеке немесе есепке алынған, өз құрамында жеке немесе есепке алынған оңалта отырып емдеу және медициналық оңалтуға арналған төсектері бар диспансерлерде ерте оңалту кезінде есепке алынған төсектер саны көрсетіледі.
27. Барлық бағанындағы бойынша 93-104-жолдарда оңалтудың ерте кезеңінде емделген науқастарға арналған және оңалта отырып емдеуге арналған төсектер көрсетіледі.
28. 1000-кестенің барлық бағанындағы бойынша 86 және 106-жолдарында сәйкесінше 85 және 105 "Барлығы" жолдарынан алынған төсектер туралы деректердің қозғалысы және балаларға арналған төсектер көрсетіледі.
29. 1000-кестенің барлық бағанындағы бойынша 105-жолда төсектер саны, науқастар қозғалысы және жалпы стационар бойынша төсек қорын пайдалану көрсеткіштері көрсетіледі. Медициналық ұйым сәйкес жолдар және тармақтар бойынша сметамен қарастырылған немесе жыл соңында жоғары тұрған денсаулық сақтау органының бұйрығымен қарастырылған төсектердің бейінін ғана көрсетеді.
30. Балаларға қызмет көрсетуге арналған төсектер жеке жолдарға жазылады.
31. Анестезиологиялық-реанимациялық төсектердегі науқастардың қозғалысын есепке алу 007/у нысаны бойынша № 907 бұйрығымен бекітілген, жалпы негізде жүзеге асырылады.
Науқасты кез-келген бейіндік бөлімнен реанимациялық бөлімге ауыстыру, реанимациялық бөлімнен – осы стационардағы басқа бөлімдерге ауыстыру жағдайлары ауруханаішілік ауыстырулар ретінде есепке алынады.
32. Шығарылған науқастардың санына басқа медициналық ұйымға ауыстырылған науқастар жатқызылмайды.
Реанимациялық бөлімнен жазылып шыққан науқастар санына үйіне жіберілген немесе басқа медициналық ұйымға ауыстырылған науқастар ғана жатқызылады.
Реанимациялық төсекте қайтыс болған науқастар санына реанимация бөліміндегі (төсектеріндегі) барлық қайтыс болғандар жатқызылады, бұл науқастың реанимациялық бөлімге (палатаға) көшеден, үйден, басқа ұйымнан келіп түскендігіне немесе осы ұйымның басқа бөлімінен ауыстырылғандығына қарамастан жүзеге асырылады.
Ескерту: Босану және гинекологиялық бөлімдерден дене салмағы кем дегенде 1000 грамм болып, жүктіліктің 28 аптасында жаңа туған нәрестелерге арналған балалар бөлімдеріне ауыстыру жағдайында, олар келіп түскен, шығарылған және қайтыс болғандар санына алынады.
33. 2000-кесте өз құрамында күндіз келуге арналған стационарлары (бөлімдер, палаталар), үй стационарлары бар медициналық ұйымдармен толтырылады.

Данные по стационарозамещающей помощи заполняются на основании первичной учетной формы № 066-4/у "Статистическая карта выбывшего из дневного стационара и стационара на дому", утвержденной приказом № 907.
34. Строка 1 заполняется по стационарам (отделениям, палатам) дневного пребывания в организациях, оказывающих стационарную помощь.
35. Строка 2 заполняется по дневным стационарам в организациях, оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь.
36. Строка 3 заполняется по стационарам на дому
37. Все прочие профили коек, развернутые в организации и отсутствующие в таблице 1000, отнесите к нижеприведенному перечню специализированных коек соответственно.
Перечень специализированных коек
Прочие профили специализированных коек, развернутые в организации
Профили коек, куда необходимо отнести другие специализированные профили коек
Диетологические, обменных заболеваний, профпатологические, геронтологические, артрологические
Терапевтические
Инфарктные
Кардиологические
Спинальные, детский церебральный паралич
Неврологические
Химиотерапия
Онкологические
Грязелечебные
Восстановительного лечения
Дизентерийные, бруцеллезные, полиомиелитные
Инфекционные
Пластической хирургии
Хирургические
Протезные
Ортопедические
Почечного центра, искусственной почки,
гемодиализные
Нефрологические
Септические (гинекологические)
Гинекологические
Микологические
Дерматовенерологические
Паразитологические, гельминтологические
Инфекционные
Арифметико-логический контроль:
1. Таблица 1000:
1) Строка 85 равна сумме строк 1-39, 41-45, 50, 52-84;
2) Строка 86 равна сумме строк 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 19, 21, 24, 26, 29, 31, 33, 35,
37, 39, 44, 50, 53, 55, 57, 59, 62, 64, 66, 68, 69, 72, 74, 76, 78, 80, 83;
3) строка 105 равна сумме строк 85, 87, 88, 89;
4) строка 106 равна сумме строк 86 и 90.
Приложение 7
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 г. № 128
Сноска. Исключено приказом Министра здравоохранения РК от 22.02.2017 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Приложение 8
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 128
Форма 56
Сноска. Отчет в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 22.02.2017 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Отчет о числе заболеваний, зарегистрированных впервые в жизни
установленным диагнозом"
Отчетный период за "__" _______ 20____ года
Индекс: 1 (ЧЗЗВЖУД)
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: Организации здравоохранения районов, областей, города
республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Срок представления: 3 числа следующего за отчетным кварталом месяца
Наименование классов и отдельных заболеваний
Шифр по МКБ-10
Число случаев всего
в том числе
Дети до 14 лет включительно

Стационаралмастырушы көмекке байланысты деректер № 907 бұйрығымен бекітілген, "Күндізгі стационардан және үйдегі стационардан шығарылушының статистикалық картасы" № 066-4/у бастапқы есептік нысаны негізінде толтырылады.
34. 1-жол стационарлық көмек көрсететін ұйымдарда күндіз болатын стационарлар (бөлімдер, палаталар) бойынша толтырылады.
35. 2-жол амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін ұйымдарда күндізгі стационарлар бойынша толтырылады.
36. 3-жол үйдегі стационар бойынша толтырылады.
37. 1000-кестеде көрсетілмеген және ұйымдарда тіркелген барлық басқа да төсектер сәйкесінше, төменде көретілген мамандандырылған төсектер санына жатқызылуы тиіс.
Мамандандырылған төсектердің тізімі
Ұйымдарға берілген, мамандандырылған төсектердің өзге де бейіндері
Арнайы мамандандырылған басқа төсектерге жатқызылуы тиіс төсектердің бейіні
Диетологиялық, айырбас науқастар, профпатологиялық, геронтологиялық, артрологиялық
Терапевтік
Инфарктілік
Кардиологиялық
Спиналды, балалар церебральді сал ауруы
Неврологиялық
Химиотерапия
Онкологиялық
Саз-балшықпен емдеу
Қалпына келтіре отырып емдеу
Дизентериялық, бруцеллездік, полиомиелиттік
Инфекциялық
Пластикалық хирургия
Хирургиялық
Протездеу
Ортопедиялық
Бүйрек орталығы, жасанды бүйректер, гемодиализ
Нефрологиялық
Септиялық (гинекологиялық)
Гинекологиялық
Микологиялық
Дерматовенерологиялық
Паразитологиялық, гельминтологиялық
Инфекциялық
Арифметикалық-логикалық бақылау:
1. 1000-кесте:
1) 85 жолы 1-39, 41-45, 50, 52-84 жолдарының сомасына тең;
2) 86 жол барлық 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 19, 21, 24, 26, 29, 31, 33, 35, 37, 39, 44, 50, 53, 55, 57, 59, 62, 64, 66, 68, 69, 72, 74, 76, 78, 80, 83-жолдардың сомасына тең;
3) 105-жол 85, 87, 88, 89-жолдардың сомасына тең;
4) 106-жол = 86 және 90-жолдардың сомасына тең болады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 06 наурыздағы
№ 128 бұйрығына
7-қосымша
Көбінесе жыныстық жолмен берілетін инфекциялар туралы есеп
Ескерту. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 22.02.2017 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің
2013 жылғы 6 наурыздағы
№ 128 бұйрығына
8-қосымша
56-нысан
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 22.02.2017 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"Анықталған диагнозбен өмірінде алғаш рет тіркелген аурулардың саны туралы есеп"
20 ___ жылғы "__"________________ есептік кезең
Индекс: 1 (АДӨАРТАС)
Мерзімділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: Аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Тапсыру мерзімі: тоқсан сайынғы есептілік мерзімнен кейінгі айдың 3-ші күніне
Жекелеген аурулар мен кластардың атаулары
АХЖ-10 бойынша шифр
Барлық жағдайлардың саны
оның ішінде
14 жастағы және оған дейінгі балалар

F00 – F09, F20 – F99
8
Психические расстройства и расстройства поведения, связанные с употреблением психоактивных веществ
F10 – F19
9
в том числе психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением алкоголя
F10
10
Болезни, передающиеся преимущественно половым путем - всего
А50 – А64
11
из них: сифилис
А50 – А53
12
Болезни костно-мышечной системы и соединительной ткани
М00-М99
13
Травмы и отравления
S00 – Т98
Руководитель ________________________________________________ Ф.И.О. (при наличии)
Исполнитель ______________________________Ф.И.О. (при наличии), телефон ___________
МП (при наличии)
Дата "____" _________________20___года
Примечание: Пояснение по заполнению Формы приведено в приложении к настоящей форме
"Отчет о числе заболеваний, зарегистрированных впервые в жизни установленным
диагнозом"
Пояснение по заполнению Формы "Отчет о числе заболеваний, зарегистрированных впервые в жизни установленным диагнозом"
1. В отчет включаются сведения о числе заболеваний, зарегистрированных с впервые в жизни установленным диагнозом в данной медицинской организации по возрастным группам:
1) дети до 14 лет включительно;
2) дети 15-17 лет включительно;
3) взрослые.
2. Сведения о числе заболеваний, зарегистрированных впервые в жизни установленным диагнозом получаются при разработке следующих первичных учетных документаций:
1) форма 025-5у "Карта амбулаторного пациента" утвержденная приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6697 (далее – приказ 907)).
2) форма 025-7/у "Статистическая карта профилактического медицинского осмотра (скрининга) ребенка", утвержденная приказом № 907;
3) форма 025-8/у "Карта амбулаторного пациента для профилактического медицинского осмотра (скрининга)", утвержденная приказом № 907;
4) форма 060/у "Журнал учета инфекционных заболеваний" в случаях инфекционных заболеваний после уточнения с территориальной санитарно-эпидемиологической организацией, утвержденная приказом № 907.
1. В графе А указывается порядковый номер строк.
2. В графе Б указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней десятого пересмотра.
3. В графе В указывается коды классов и отдельных болезней в соответствии с МКБ.
4. В графе 1 указывается сведения обо всех случаях заболеваний, зарегистрированных впервые в жизни у больных, обратившихся в медицинскую организацию в отчетный квартал. указывается из графы 1, число впервые в жизни выявленных заболеваний у детей до 14 лет включительно.

F00 – F09, F20 – F99
8
Психикалық белсенді затарды пайдаланумен байланысты психикалық бұзылулар және мінез-құлық бұзылулары
F10 – F19
9
оның ішінде алкогольді тұтынумен байланысты психикалық және мінез-құлық бұзылулар
F10
10
Жыныс жолдарымен басым берілетін аурулар – барлығы
А50 – А64
11
олардың ішінде: мерез
А50 – А53
12
Сүйек-бұлшықет жүйесі мен дәнекер тін аурулары
М00-М99
13
Жарақаттар және улану
S00 – Т98
Басшы ___________________________ Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Орындаушы ____________________, Т.А.Ә. (болған жағдайда) телефоны _______
МО (болған жағдайда)
Күні 20___жылғы "____"_________________
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Анықталған диагнозбен өмірінде алғаш рет тіркелген аурулардың саны туралы есеп" қосымшасында келтірілген
"Анықталған диагнозбен өмірінде алғаш рет тіркелген аурулардың саны туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. Есептің паспорттық бөлімінде есепті беретін ұйымның толық атауы мен мекенжайы көрсетіледі.
2. Есепте аталған медициналық ұйымда:
1) 14 жастағы және оған дейінгі балалар;
2) 15-17 жастағы балалар;
3) ересектер жас топтары бойынша анықталған диагнозбен өмірінде алғаш рет тіркелген аурулардың саны туралы мәліметтер қамтылады.
3. Анықталған диагнозбен өмірінде алғаш рет тіркелген аурулардың саны туралы мәліметтер келесі бастапқы есептік құжаттамаларды әзірлеген кезде алынады:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 21 желтоқсанда № 6697 болып тіркелді (бұдан әрі – № 907 бұйрық)) 025-5у "Амбулаториялық пациенттің картасы" нысаны;
2) № 907 бұйрығымен бекітілген, № 025-7/у "Баланы профилактикалық медициналық тексерудің (скринингтің) статистикалық картасы" нысаны
3) № 907 бұйрығымен бекітілген, № 025-8/у "Профилактикалық медициналық тексеруге (скрининг) арналған пациенттің амбулаториялық картасы" нысаны;
4) № 907 бұйрығымен бекітілген, № 060/у аумақтық санитариялық-эпидемиологиялық ұйым нақтылағаннан кейінгі жұқпалы аурулар жағдайында "Жұқпалы ауруларды есепке алу журналы" нысаны.
4. А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.

5. В графе 3 указывается из графы 1, число впервые в жизни выявленных заболеваний у детей 15-17 лет включительно.
6. В графе 4 указывается из графы 1, число впервые в жизни выявленных заболеваний у взрослых.
7. Арифметико-логический контроль: графа 1 равна сумме граф 2-4.
Приложение 9
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 128
Форма 58
Сноска. Отчет в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 22.02.2017 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Отчет о движении медицинских и фармацевтических кадров"
Отчетный период за "__" _______ 20____ года
Индекс: 1 (ФК)
Периодичность: ежеквартальная
Круг лиц представляющих: Организации здравоохранения районов, областей, города
республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Срок представления: 3 числа следующего за отчетным кварталом месяца
Наименование кадров
На начало отчетного периода
Прибыло за отчетный период
Выбыло за отчетный период
На конец отчетного периода
1
2
3
4
5
6
1
Врачи
2
Специалисты сестринского дела с высшим образованием
3
Средние медицинские работники
4
Специалисты с высшим фармацевтическим образованием
5
Специалисты со средним фармацевтическим образованием
Руководитель _________________________________________________Ф.И.О. (при наличии)
Исполнитель _________________________ Ф.И.О. (при наличии), телефон _______________
МП (при наличии)
Дата "____" _________________ 20___года.
Примечание: Пояснение по заполнению Формы приведено в приложении к настоящей форме
"Отчет о движении медицинских и фармацевтических кадров"
Пояснение по заполнению Формы "Отчет о движении медицинских и фармацевтических кадров"
1. Отчет содержит следующие сведения:
1) число врачей, специалистов сестринского дела с высшим образованием, средних медицинских и фармацевтических работников на начало отчетного периода;

5. Б бағанында оныншы қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес кластардың және жекелеген аурулардың атауы көрсетіледі.
6. В бағанында АХЖ-ға сәйкес кластардың және жекелеген аурулардың кодтары көрсетіледі.
7. 1-бағанда есептік тоқсанда медициналық ұйымға жүгінген науқастарда өмірінде алғаш рет тіркелген аурулардың барлық жағдайлары туралы мәлімет көрсетіледі.
8. 2-бағанда 1-бағандағы 14 жастағы және оған дейінгі балаларда өмірінде алғаш рет анықталған аурулардың саны көрсетіледі.
9. 3-бағанда 1-бағандағы 15-17 жастағы балаларда өмірінде алғаш рет анықталған аурулардың саны көрсетіледі.
10. 4-бағанда 1-бағандағы ересектерде өмірінде алғаш рет анықталған аурулардың саны көрсетіледі.
11. Арифметикалық-логикалық бақылау: 1-баған барлық жолдар бойынша 2-4-бағандардың жиынтығына тең.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің
2013 жылғы 6 наурыздағы
№ 128 бұйрығына
9-қосымша
58-нысан
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 22.02.2017 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"Медицина және фармацевтика кадрларының қозғалысы туралы есеп"
20 ___жылғы "__"________________ есептік кезең
Индекс: 1 (ФК)
Мерзімділігі: тоқсан сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: Аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Тапсыру мерзімі: тоқсан сайынғы есептілік мерзімнен кейінгі айдың 3-ші күніне
Кадрлар атауы
Есепті кезеңнің басында
Есепті кезеңде жұмысқа келгендер
Есепті кезеңде жұмыстан шыққандар
Есепті кезеңнің соңында
1
2
3
4
5
6
1
Дәрігерлер
2
Жоғары білімі бар мейіргер ісінің мамандары
3
Орта медицина қызметкерлері
4
Жоғары фармацевтикалық білімі бар мамандар
5
Орта фармацевтикалық білімі бар мамандар
Басшы ___________________________ Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Орындаушы ____________________, Т.А.Ә. (болған жағдайда)
телефоны___________________
МО (болған жағдайда)
Күні 20___жылғы "____"_________________
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Медицина және фармацевтика кадрларының қозғалысы туралы есеп" қосымшасында келтірілген
"Медицина және фармацевтика кадрларының қозғалысы туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. Есеп мынадай мәліметтерді қамтуы тиіс:
1) есептік кезеңнің басындағы дәрігерлердің, жоғары білімі бар мейіргер ісі мамандарының, орта медицина және фармацевтика қызметкерлерінің саны;

2) число врачей, специалистов сестринского дела с высшим образованием, средних медицинских и фармацевтических работников, прибывших за отчетный период;
3) число врачей, специалистов сестринского дела с высшим образованием, средних медицинских и фармацевтических работников, выбывших за отчетный период;
4) число врачей, специалистов сестринского дела с высшим образованием, средних медицинских работников на конец отчетного периода.
2. В списки включаются сведения только об основных работниках (учитывая находящихся в загранкомандировке, декретном отпуске, длительно болеющих и временно работающих на их должностях).
Приложение 10
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 г. № 128
Сноска. Исключено приказом Министра здравоохранения РК от 22.02.2017 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Приложение 11
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 г. № 128
Сноска. Исключено приказом Министра здравоохранения РК от 22.02.2017 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Приложение 12
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 г. № 128
Конфиденциальность гарантируется получателем информации
Кем представляется ___________________________________________
(наименование и адрес)
Форма 2
годовая
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Информация представляется в соответствии
с Кодексом Республики Казахстан
"О здоровье народа и системе здравоохранения"
БИН
Представляют:
1. Районные (включая УГСЭН внутригородских районов) УГСЭН, городские УГСЭН городов, не имеющих районных, городскому (областному) ДГСЭН (УГСЭН) – 5 января;
2. Городские УГСЭН городов, имеющие районные УГСЭН (кроме гг. Астаны, Алматы), - областным ДГСЭН – 7 января;
3. СЭУ (СЭС) других министерств, ведомств всех форм собственности - областным ДГСЭН - 5 января;

2) есептік кезеңде келген дәрігерлердің, жоғары білімі бар мейіргер ісі мамандарының, орта медицина және фармацевтика қызметкерлерінің саны;
3) есептік кезеңде шығып кеткен дәрігерлердің, жоғары білімі бар мейіргер ісі мамандарының, орта медицина және фармацевтика қызметкерлерінің саны;
4) есептік кезеңнің соңындағы дәрігерлердің, жоғары білімі бар мейіргер ісі мамандарының, орта медицина және фармацевтика қызметкерлерінің саны.
2. Тізімдерге осы ұйымдағы еңбек кітапшаларының, және № Т-2 нысанының (жеке карточка) негізінде негізгі қызметкерлер туралы (шетелде іссапарда жүрген, декрет демалысындағы, ұзақ уақыт бойы ауырып жатқан және олардың орнында уақытша жұмыс істеп жүрген қызметкерлерді есептегенде) мәліметтер ғана енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 06 наурыздағы
№ 128 бұйрығына
10-қосымша
Психикалық және мінез-құлық бұзылушылығымен ауыратын науқастар
контингентері туралы есеп
Ескерту. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 22.02.2017 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 06 наурыздағы
№ 128 бұйрығына
11-қосымша
Психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан туындаған
психикасының және мінез-құлықтың бұзылушылығымен ауыратын
науқастар контингенттері туралы есеп
Ескерту. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 22.02.2017 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 06 наурыздағы
№ 128 бұйрығына
12-қосымша
Құпиялығына ақпаратты алушы кепілдік береді
Ұсынған кім _________________________________________________________
(атауы және мекенжайы)
2-нысан
жылдық
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ақпарат "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы"
Қазақстан Республикасының кодексіне сәйкес ұсынылады
БСН
Ұсынады:
1. Аудандық мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармалары (бұдан әрі - МСЭҚБ) қалашілік аудандардың МСЭҚБ қосқанда) МСЭҚБ, аудандық МСЭҚБ жоқ қалалардың қалалық МСЭҚБ - қалалық (облыстық) мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау басқармалары (МСЭҚД; МСЭҚБ)-ге – 5 қаңтарда;
2. Аудандық МСЭҚБ бар қалалардың қалалық МСЭҚБ (Астана, Алматы қалаларынан басқа) - облыстық МСЭҚД-ге – 5 қаңтарда;
3. Басқа министрліктердің, мемлекеттік органдардың меншіктің барлық нысанындағы санитариялық-эпидемиологиялық станциялары (СЭС) - облыстық МСЭҚД-ге - 5 қаңтарда;

4. Городские, областные ДГСЭН – Республиканской СЭС, управлению по статистике города, области - 10 января;
5. РСЭС - Министерству здравоохранения Республики Казахстан – 15 января.
Отчет об отдельных инфекционных и паразитарных заболеваниях
20_____ год
Наименование
болезней
строки
Шифр
по
МКБ Х
пересмотра
Зарегистрировано
заболеваний
из них в
сельской
местности
всего
в том числе
всего
в том числе
от 0
до 14 лет
включительно
от 15
лет до 17 лет
включительно
от 0
до 14 лет
включительно
от 15 лет
до 17 лет
включительно
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
Холера
01
А00
Брюшной тиф
02
А01.0
Паратиф А.В.С
03
А01.1-А01.4
Носительство
возбудителя
брюшного тифа
04
Z22.0
Другие
сальмонеллезные
инфекции
05
А02
Бактериальная
дизентерия всего,
в том числе
06
А03
Шигеллез
бактериально
подтвержденный
07
А03.1-А03.8
Носительство
возбудителей
дизентерии
08
Z22.1
Другие кишечные
инфекции уточненные
09
А04-А04.8, А08.0-А08.3, А08.5
Бактериальные
и вирусные
кишечные
инфекции
неуточненные
10
А04.9, А08.4
Ротавирусный
энтерит
11
А08.0
Энтериты
вызванные
иерсиния
энтероколитика
12
А04.6
Функциональная
диарея
13
К15.1-15.9
Другие
бактериальные
пищевые
отравления
14
А05
в том числе
ботулизм
15

4. Қалалық, облыстық МСЭҚД – Республикалық санитарлық-эпидемиологиялық станциялары (РСЭС)-ке, қаланың, облыстың статистика басқармасына - 10 қаңтарда;
5. РСЭС - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне – 15 қаңтарда ұсынады.
Жеке инфекциялық және паразиттік аурулар туралы есеп
20 ___ жыл
Аурулардың атауы
Жолдың №
Х қайта қараудың Халықаралық аурулар жүйесі бойынша шифры
Тіркелген аурулар
Оның ішінде ауылдық жерлерде
Барлығы
Оның ішінде балалар
Барлығы
Оның ішінде балалар
0-14 жасты қосқанда
15-17 жасты қосқанда
0-14 жасты қосқанда
15-17 жасты қосқанда
А
Б
В
1
2
3
4
Тырысқақ
01
А00
Іш сүзегі
02
А01.0
Паратиф А.В.С
03
А01.1-А01.4
Іш сүзегі қоздырғыштарының пайда болуы
04
Z22.0
Басқа да сальмонеллез жұқпалары
05
А02
Бактериалық дизентерия барлығы, оның ішінде
06
А03
Расталған бактериялық шигеллез
07
А03.1-А03.8
Дизентерия қоздырғыштарының пайда болуы
08
Z22.1
Басқа да бактериялық ішек жұқпалары
09
А04-А04.8
Нақтыланбаған бактериялық ішек жұқпалары
10
А04.9
Ротавирустық энтерит
11
А08.0
Энтероколитік иерсиниеден туындаған энтериттер
12
А04.6
Функционалдық диарея
13
К15.1-15.9
Басқа да бактериялық тағамнан уланулар
14
А05
оның ішінде ботулизм
15

А05.1
Чума
16
А20
Туляремия
17
А21
Сибирская язва
18
А22
Бруцеллез,
впервые
диагностированный
19
А23
Пастереллез
20
А28
Лептоспироз
21
А27
Листериоз
22
А32
Болезнь
легионеров
23
А48
Дифтерия
24
А36
Носительство
возбудителей
дифтерии
25
Z22.2
Коклюш
26
А37
Скарлатина
27
А38
Менингококковая инфекция
28
А39
Менингит гнойный
29
G 00.9
Гемофильная
инфекция типа b
30
B 96.3
Столбняк
новорожденного
31
А33
Другие
формы столбняка
32
А35
Болезнь,
вызванная ВИЧ
33
В20-В24
Носители
вируса
иммунодефицита
человека
34
Z21
Полиомиелит
острый
35
А80
Ветряная
оспа
36
В01
Корь
37
В05
Краснуха
38
В06
Синдром
врожденной
краснухи
39
Р35.0
Клещевой
вирусный
энцефалит
40
А84
Геморрагические
лихорадки
41
А90-А99
Острые
вирусные
гепатиты всего
42
В15-В17.В19
в том числе
гепатит А
43
В15
гепатит В
44
В16
гепатит D
45
В17.0
гепатит С
46
В17.1
гепатит Е
47
В17.2
Хронические
вирусные гепатиты,
впервые выявленные
всего
48
В18.0-В18.9
в том числе
хронический
вирусный гепатит В
с дельта
49
В18.0
хронический
вирусный гепатит В
без дельта
50
В18.1
хронический
вирусный гепатит С
51
В18.2
Орнитозы
52
А70
Бешенство
53
А82
Паротит эпидемический
54
В26
Риккетсиозы
всего:
55
А75-А79
в том числе
эпидемический
сыпной тиф
56
А75
клещевой сыпной тиф
57
А75.3
лихорадка КУ
58
А78
Малярия впервые
диагностированная
59
В50-В54
Паразитоносители
малярии
60
Z22.8
Висцеральный
лейшманиоз
61
В55.0
Кожный
лейшманиоз
62
В55.1
Эхинококкоз
63
В67
Трихинеллез
64
В75
Аскаридоз
65
В77
Гименолепидоз
66
В71.1
Энтеробиоз
67
В80
Другие
трематодозы
68
В66
в том числе
описторхоз
69
В66.0
Острая инфекция
верхних дыхательных
путей неуточненная
70
J06.9
Грипп
71
J10-J11
Туберкулез органов дыхания
72
А15,А16
Сифилис
73
А50-А53
Чесотка
74
В86
Педикулез
75
В85
Инфекционные
болезни,
специфичные для
перинатального
периода
76
Р36, 37, 39, 39.0, 39.1,39.4, 39.8, 9.
Осложнения,
связанные
преимущественно с
послеродовым
периодом
77
О85,86,86.0, 86.1, 86.8, 91.0-2
Осложнения
хирургических и
терапевтических
вмешательств
78
Т80.2,
Т.81.4
Руководитель ___________________________
Исполнитель __________, телефон.____ Дата "____"____ 20 __ года
Приложение 13
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 128
Форма 7
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Отчет о больных и заболеваниях злокачественными новообразованиями"
Сноска. Отчет в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 22.02.2017 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 13.05.2019 № ҚР ДСМ-74 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчетный период за "__" _______ 20____ год
Индекс: 1 (Новообразования)
Периодичность: годовая
Круг лиц представляющих: Организации здравоохранения районов, областей, города
республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Срок представления: 20 февраля отчетного периода
1000 Распределение заболеваний злокачественными новообразованиями по
локализации, полу и возрасту больных
Локализации злокачественных новообразований
№ строки
Пол
Шифр по МКБ Х-пересмотра
Всего
в том числе у больных в возрасте, лет

А05.1
Оба
16
А20
Туляремия
17
А21
Күйдіргі
18
А22
Бруцеллез, алғаш анықталған
19
А23
Пастереллез
20
А28
Лептоспироз
21
А27
Листериоз
22
А32
Легионерлер ауруы
23
А48
Күл ауруы
24
А36
Күл ауруы қоздырғыштарының пайда болуы
25
Z22.2
Көкжөтел
26
А37
Скарлатина
27
А38
Менингокок жұқпасы
28
А39
Іріңді менингит
29
B типті гемофилдік жұқпа
30
Жаңа туған нәрестенің сіреспесі
31
А33
Сіреспенің басқа да нысандары
32
А35
АИТВ тудырған ауру
33
В20-В24
Адамдағы иммунотапшылық вирусы таратушылар (АИТВ)
34
Z21
Жіті полиомиелит
35
А80
Желшешек
36
В01
Қызылша
37
В05
Қызамық
38
В06
Туа біткен қызамық белгісі
39
Р35.0
Вирусты кене энцефалиті
40
А84
Геморрагиялық қызба
41
А90-А99
Барлық жіті вирусты гепатиттер
42
В15-В17.В19
оның ішінде Гепатит А
43
В15
Гепатит В
44
В16
Гепатит D
45
В17.0
Гепатит С
46
В17.1
Гепатит Е
47
В17.2
Созылмалы вирусты гепатиттер, алғаш анықталғандардың барлығы
48
В18.0-В18.9
оның ішінде дельтасы бар созылмалы вирусты гепатит В
49
В18.0
дельтасы жоқ созылмалы вирусты гепатит В
50
В18.1
созылмалы вирусты гепатит С
51
В18.2
Орнитоздар
52
А70
Құтыру
53
А82
Эпидемиологиялық паротит
54
В26
Барлық риккетсиоздар:
55
А75-А79
оның ішінде індеттік бөртпе сүзегі
56
А75
кене бөртпе сүзегі
57
А75.3
КУ қызбасы
58
А78
Алғаш анықталған безгек
59
В50-В54
Безгек паразиттың пайда болуы
60
Z22.8
Висцералды лейшманиоз
61
В55.0
Тері лейшманиозы
62
В55.1
Эхинококкоз
63
В67
Трихинеллез
64
В75
Аскаридоз
65
В77
Гименолепидоз
66
В71.1
Энтеробиоз
67
В80
Басқа да трематодоздар
68
В66
оның ішінде описторхоз
69
В66.0
Жоғарғы тыныс жолдарының анықталмаған жіті жұқпасы
70
J06.9
Тұмау
71
J10-J11
Тыныс алу мүшелері туберкулезі
72
А15, А16
Мерез
73
А50-А53
Қышыма
74
В86
Биттегендік
75
В85
Перинаталдық кезең үшін ерекшеленетін жұқпалы аурулар
76
Р36, 37, 39, 39.0, 39.1, 39.4, 39.8, 39.9.
Босанғаннан кейінгі кезеңмен басым байланысты асқынулар
77
О85, 86, 86.0, 86.1, 86.8, 91.0-91.2
Хирургиялық және терапиялық әрекеттерден болатын асқынулар
78
Т80.2, Т.81.4
Жіті және созылмалы (алғаш анықталған) гепатиттердің ұштастырылған нысандары кезінде шифрларға сәйкес бөлек диагноздарды тіркеуді жүргізу керек.
Басшы _______________________
Орындаушы ______ телефон № ____ Күні 20 __ жылғы "___" ______________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау
министрінің
2013 жылғы 6 наурыздағы
№ 128 бұйрығына
13-қосымша
7-нысан
Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 22.02.2017 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 13.05.2019 № ҚР ДСМ-74 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"Қатерлі ісікпен ауыратын науқастар мен аурулар туралы есеп"
20 ___жылғы "__"________________ есептік кезең
Индекс: 1 (Қатерлі ісіктер)
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы: Аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Тапсыру мерзімі: есептілік кезеңнің 20 ақпаны
1000 Қатерлі ісік аруларын орналасуына, науқастардың жасы мен жынысына қарай реттеп бөлу
Қатерлі ісіктердің орналасқан жері
Жолдың №
Жынысы
Х-қайта қараудың ХАЖ шифрі
Олардың ішінде
Оның ішінде науқастардың жасына қарай

С 17, С 23-С 24, С 26-С 31, С 35-С 39, С 46.3-С 46.9, С 48, С 51-С 52, С 57, С 58, С 60, С 63, С 65-С 66, С 68, С 74-С 80, С 97
58
ж
Примечание: в таблице 2200 "Число умерших от рака в отчетном году (из числа
учтенных)" (графа 3) – этих же умерших распределить по возрастам и по локализациям по
шаблону
2300 Сведения о лечении больных злокачественными новообразованиями, подлежащих специальному лечению (ІІ клин.группа) человек
Сноска. Раздел в редакции приказа и.о. Министра здравоохранения РК от 13.05.2019 № ҚР ДСМ-74 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Локализация опухоли
№ строки
Шифр по МКБ Х-пересмотра

С 17, С 23-С 24, С 26-С 31, С 35-С 39, С 46.3-С 46.9, С 48, С 51-С 52, С 57, С 58, С 60, С 63, С 65-С 66, С 68, С 74-С 80, С 97
58
ә
Ескерту: 2200 кестеде "Есепті жылы рактан қайтыс болғандар саны (тіркеуде тұрғандардың ішінен)" (3 бағана) – қайтыс болғандардың саның үлгісіне қарай, жынысы және орналасқан жерімен бөлу
2300 Арнайы ем алуға тиіс қатерлі ісікпен ауыратын науқастарды емдеу туралы мәліметтер (ii клин.топ)
Ісіктің орналасқан жері
Жолдың нөмірі
Х қайта қараудың Халықаралық аурулар жүйесі бойынша шифры

1. Для заполнения используются учетные формы:
форма № 027-1/у - "Выписка из медицинской карты стационарного больного злокачественным новообразованием", утвержденная приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6697 (далее – приказ 907));
форма № 027-2/у - "Протокол на случай выявления у больного запущенной формы злокачественного новообразования (клиническая группа IV)", утвержденная приказом № 907;
форма № 090/у - "Извещение о больном с впервые в жизни установленным диагнозом рака или другого злокачественного новообразования", утвержденная приказом № 907;
форма № 030-6/у "Контрольная карта диспансерного наблюдения (онко)", утвержденная приказом № 907.
2. Форма состоит из пяти основных разделов:
таблица 1000 – распределение заболеваний злокачественными новообразованиями по локализации, полу и возрасту;
таблица 2100 – контингенты больных злокачественными новообразованиями, состоящих на учете онкологической организации;
таблица 2200 – сведения об умерших от злокачественных новообразований;
таблица 2201 – распределение умерших по полу, возрасту и локализациям в отчетном году из состоящих;
таблица 2300 – сведения о лечении больных злокачественными новообразованиями, подлежащих специальному лечению (II клиническая группа).
В этих таблицах злокачественные новообразования распределены по основным локализациям в соответствии с Международной статистической классификацией болезней и проблем, связанных со здоровьем десятого пересмотра (далее – МКБ).
3. Первый раздел – таблица 1000 - Отчетность о заболеваниях злокачественными новообразованиями.
Таблица 1000 включает 38 локализаций злокачественных новообразований (всего 72 строк, в том числе 3 сводные группы по рубрикам МКБ. В пределах предусмотренных локализаций осуществляется свод данных по полу (мужчина, женщина) и возрастным группам с интервалом: 0-4, 5-9, 10-14, 15-17, 18-19, 20-24, 25-28, 29-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-79, 80-84, 85 лет и старше, 14-28 лет включительно, в том числе сельских жителей.
При заполнении таблицы 1000 следует строго придерживаться указанного в каждой строке шифра заболевания по МКБ:
1) в строки 01 и 02 – сумма строк всех злокачественных новообразований от С00 и включая С97;
2) в строки 03 и 04 - злокачественные новообразования губы (С00), за исключением кожи губы (С43.0, С44.0);

1. Қажетті есепке алу нысандары пайдаланылады:
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 21 желтоқсанда № 6697 болып тіркелді (бұдан әрі – № 907 бұйрық)) № 027-1/е нысаны– "Қатерлі ісікпен ауыратын стационарлық науқастың медициналық картасынан көшірме";
№ 907 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 21 желтоқсанда № 6697 болып тіркелді (бұдан әрі – № 907 бұйрық)) № 027-2/е нысаны - "Науқаста асқынған түрдегі қатерлі ісік (IV клиникалық топ) анықталған жағдайда толтырылатын хаттама";
№ 907 бұйрығымен бекітілген, № 090/е нысаны - өмірінде алғаш рет "Обыр немесе басқа қатерлі icік диагнозы қойылған науқас туралы хабарлама";
№ 907 бұйрығымен бекітілген, № 030-6/е нысаны "Диспансерлік бақылаудың тексеру картасы (онко)".
2. Нысан бес негізгі бөлімнен тұрады:
1000-кесте – Қатерлі ісік ауруларын орналасуына, науқастардың жасы мен жынысына қарай реттеп бөлу;
2100-кесте - Онкологиялық мекеменің (ұйымның) есебінде тұратын қатерлі ісікпен ауыратын науқастардан контингенттері;
2200-кесте–қатерлі ісіктен қайтыс болғандар туралы мәліметтер;
2201-кесте – есепті жылы тұрғандардың ішінен қайтыс болғандарды жынысы, жасы және орналасуы бойынша қайта бөлу;
2300-кесте - Арнайы ем алуға тиісті қатерлі ісікпен ауыратын науқастарды емдеу туралы мәліметтер (ІІ клиникалық топ).
Осы кестелерде қатерлі ісіктер Денсаулыққа байланысты аурулар мен проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесіне (бұдан әрі - ХАЖ) сәйкес (10 қайта қарау) негізгі орналасу жері бойынша бөлінген.
3. Бірінші бөлім – 1000-кесте – Қатерлі ісік аурулары туралы есеп.
1000-кесте қатерлі ісіктердің 38 жерде орналасу қамтиды (барлығы 72 жол, оның ішінде ХАЖ айдары бойынша 3 жиынтық топ. Көзделген орналасулар шегінде (ер, әйел) жынысы және бес жылдық интервалмен жас топтары бойынша деректер жиынтығы жүзеге асырылады: 0-4, 5-9, 10-14, 15-17, 18-19, 20-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-79, 80-84, 85 жас және одан жоғары, 14-тен 28 жас қоса алғанда, оның ішінде ауыл тұрғындары.
1000-кестені толтырған кезде әр жолда көрсетілген ауру шифрі ХАЖ бойынша қатаң сақтаған жөн:
1) 01 мен 02-жолдарда – С 00-ден және С 97 қоса алғанда барлық қатерлі ісіктердің жиынтығы бағанадағы сомасына ;
2) 03 пен 04-жолдарда – ерін терісін (С 43.0, С 44.0) қоспағанда, еріннің қатерлі обыры (С 00);

3) в строки 05 и 06 - злокачественные новообразования языка, полости рта и ротоглотки и саркому Капоши неба (С01-С06, С09, С10, С46.2), исключая одонтогенные новообразования (С 41.0-С 41.1);
4) в строки 07 и 08 – злокачественные новообразования слюнной железы (кроме малых слюнных желез) (С07-С08);
5) в строки 09 и 10 – злокачественные новообразования носоглотки (С 11);
6) в строки 11 и 12 – злокачественные новообразования гортаноглотки (С 12, С 13, С 14);
7) в строки 13 и 14 - злокачественные новообразования пищевода (С 15);
8) в строки 15 и 16 - злокачественные новообразования желудка (С 16);
9) в строки 17 и 18 - злокачественные новообразования ободочной кишки (С 18);
10) в строки 19 и 20 - злокачественные новообразования прямой кишки, ректосигмоидного соединения, заднего прохода (анального отверстия) и анального канала (С 19-С 21), за исключением края и кожи анального отдела (С 43.5, С 44.5);
11) в строки 21 и 22 - злокачественные новообразования печени и внутрипеченочных желчных протоков (С 22);
12) в строки 23 и 24 - злокачественные новообразования поджелудочной железы (С 25);
13) в строки 25 и 26 - злокачественные новообразования гортани (С 32);
14) в строки 27 и 28 - злокачественные новообразования трахеи, бронхов и легких (С 33-С 34);
15) в строки 29 и 30 - злокачественные новообразования костей и суставных хрящей (С 40-С 41);
16) в строки 31 и 32 – мезотелиома, саркома Капоши мягких тканей, злокачественные новообразования периферических нервов и вегетативной нервной системы, соединительной и других типов мягких тканей (С 45, С 46.1, С 47, С 49);
17) в строки 33 и 34 - злокачественные новообразования меланомы (С 43);
18) в строки 35 и 36 - другие злокачественные новообразования кожи, в том числе сальных и потовых желез, саркома Капоши кожи (С 44, С 46.0), за исключением кожи половых органов;
19) в строку 37- злокачественные новообразования женской молочной железы (С 50),
20) в строку 38 - злокачественные новообразования шейки матки (С 53);
21) в строку 39 - злокачественные новообразования тело матки (С 54);
22) в строку 40 - злокачественные новообразования яичника (С 56);
23) в строку 41 - злокачественные новообразования предстательной железы (С 61);
24) в строку 42 - злокачественные новообразования яичка (С 62);
25) в строки 43 и 44 - злокачественные новообразования почки (С 64);
26) в строки 45 и 46 - злокачественные новообразования мочевого пузыря (С 67);
27) в строки 47 и 48 - злокачественные новообразования глаза и его придаточного аппарата (С 69);
28) в строки 49 и 50 - злокачественные новообразования головного мозга, мозговых оболочек, спинного мозга, черепных нервов и других отделов центральной нервной системы (С 70-С 72);

3) 05 пен 06-жолдарда – тістен тараған ісіктерді (С 41.0 - С 41.1) қоспағанда, тіл, ауыз қуысы және ауыз жұтқыншағы және таңдайдың Капоша саркомасының (С 01-С 06, С 09, С 10, С 46.2) қатерлі ісіктері;
4) 07 мен 08-жолдарда – сілекей безінің (кішкентай сілекей безінен басқа) қатерлі обыры (С 07-С 08);
5) 09 бен 10-жолдарда – мұрын жұтқыншағын қатерлі обыры (С 11);
6) 11 мен 12-жолдарда – көмей жұтқыншағының қатерлі обыры (С 12, С 13, С 14);
7) 13 пен 14-жолдарда – өңештің қатерлі обыры (С 15);
8) 15 пен 16-жолдарда – асқазанның қатерлі обыры (С 16);
9) 17 мен 18-жолдарда – тоқ ішектің қатерлі обыры (С 18);
10) 19 бен 20-жолдарда – тік ішектің шеті мен терісін қоспағанда (С 43.5, С 44.5), тік ішек, ректосигмалық қосылыстың, анустың және анустық каналдың қатерлі ісіктері (С 19-С 21);
11) 21 мен 22-жолдарда – бауыр және бауыр ішілік өт жолдарының қатерлі обыры (С 22);
12) 23 пен 24-жолдарда – ұйқы безінің қатерлі обыры (С 25);
13) 25 пен 26-жолдарда – көмейдің қатерлі обыры (С 32);
14) 27 мен 28-жолдарда – кеңірдек, бронхтар мен өкпенің қатерлі ісіктері (С 33-С 34);
15) 29 бен 30-жолдарда - жоғарғы жақсүйектік қуыстары (С 31.0) мен құлақ шеміршектері (С 49.0), көмей (С 32.3), мұрынды (С 30.0) қоспағанда, сүйектер мен буын шеміршектерінің (С 40-С 41) қатерлі ісіктері;
16) 31 мен 32-жолдарда – буын шеміршіктерін (С 40-С 41), көмейді (С 32.3) және мұрынды (С 30.0) қоспағанда, мезотелиома, жұмсақ тіндердің Капоши саркомасы, перифериялық жүйкелер және вегетативті жүйке жүйесінің, жұмсақ тіндердің қосылысы және басқа түрлерінің қатерлі ісіктері (С 45, С 46.1, С 47, С 49);
17) 33 пен 34-жолдарда – меланоманың қатерлі обыры (С 43);
18) 35 пен 36-жолдарда – жыныс жолдарының терісін қоспағанда, тері, оның ішінде май мен тер бездерінің, тері Капоша саркомасының басқа қатерлі ісіктері (С 44, С 46.0);
19) 37-жолда – ер көкірек безінің, әйелдің сүт безі терісінің қатерлі ісіктерін (С 43.5, С 44.5) қоспағанда, әйелдің сүт безінің қатерлі обыры (С 50);
20) 38-жолда – жатыр мойнының қатерлі обыры (С 53);
21) 39-жолда – жатыр денесінің қатерлі обыры (С 54);
22) 40-жолда – аналық жыныс безінің қатерлі обыры (С 56);
23) 41-жолда – аталық жыныс безінің қатерлі обыры (С 62);
24) 42-жолда – қуықалды безінің қатерлі обыры (С 61);
25) 43 пен 44-жолдарда – бүйрек астаушасынан басқа, бүйректің қатерлі обыры (С 64);
26) 45 пен 46-жолдарда – қуықтың қатерлі обыры (С 67);
27) 47 мен 48-жолдарда – көз және оның қосымша аппаратының қатерлі ісіктері (С 69);
28) 49 бен 50-жолдарда - бас миының, ми қабығының, жұлынның, бас сүйек жүйкесінің және орталық жүйке жүйесінің басқа да бөлімдерінің қатерлі ісіктері (С 70-С 72);

29) в строки 51 и 52 - злокачественные новообразования щитовидной железы (С73);
30) в строки 53 и 54 – сумма строк злокачественных новообразований лимфоидной и кроветворной тканей по нижеперечисленным строкам (строки 55-70) соответственно полу (С 81-С96);
31) в строки 55 и 56 - злокачественные новообразования лимфогранулематоза (С 81);
32) в строки 57 и 58 - злокачественные лимфомы (фолликулярная неходжкинская лимфома, диффузная неходжкинская лимфома, периферические и кожные Т-клеточные лимфомы), другие и неуточненные типы неходжкинских лимфом (С 82-С 85);
33) в строки 59 и 60 - злокачественные новообразования острый лимфобластный лейкоз (С91.0);
34) в строки 61 и 62 - злокачественные новообразования других лимфолейкоза (хронический, подострый и другие) (С91.1-С 91.9);
35) в строки 63 и 64 - злокачественные новообразования острый миелолейкоз (С92.0);
36) в строки 65 и 66 - злокачественные новообразования других миелолейкозов (хронический, подострый и другие) (С92.1-С 92.9);
37) в строки 67 и 68 - другие лейкозы (С93-С95);
38) в строки 69 и 70 – злокачественные иммунопролиферативные болезни, множественная миелома, злокачественные плазмоклеточные новообразования, другие и неуточненные злокачественные новообразования лимфоидной, кроветворной и родственных им тканей (С 88, С90, С96);
39) в строки 71 и 72 – прочие злокачественные новообразования, не вошедшие в перечисленные выше строки (С 17, С 23-С 24, С 26-С 31, С 35-С 39, С 46.3-С 46.9, С 48, С 51-С 52, С 57, С 58, С 60, С 63, С 65-С 66, С 68, С 74-С 80, С 97).
4. При заполнении формы следует иметь в виду, что первоначально локализованные лимфосаркомы и другие злокачественные лимфомы (в желудке, кишечнике и прочие), как и генерализованные их формы, следует показывать по строкам 57 и 58 (шифр С 82-С 85).
5. В подтабличной строке 1001 из общего числа зарегистрированных заболеваний у мужчин и женщин с таблицы 1000 графа 22 выделяются сельские жители.
6. Второй раздел отчета – таблица 2100 - Контингенты больных злокачественными новообразованиями, состоящих на учете онкологической организации (по графам):
1) в графу 1 – число больных с ранее установленным диагнозом злокачественного новообразования, взятые на учет в отчетном году, ранее наблюдавшиеся в других лечебно-профилактических организациях, и больные, ранее снятые с учета онкологического диспансера в связи с неимением сведений в течение отчетного года;
2) в графу 2 - сведения о больных с впервые в жизни установленным диагнозом злокачественного новообразования, взятых на учет в отчетном году, кроме посмертно-учтенных;

29) 51 мен 52-жолдарда – қалқанша безінің қатерлі обыры (С 73);
30) 53 пен 54-жолдарда – жынысына сәйкес (С 81-С 96) төменде берілген жолдар (49-64-жолдар) бойынша лимфоидтық және қан өндіретін тіндердің қатерлі ісіктер жиыны;
31) 55 пен 56-жолдарда - лимфогранулематоздың қатерлі обыры (С 81);
32) 57 мен 58-жолдарда - қатерлі лимфомалар (фолликулярлық ходжкиндік емес лимфома, диффузиялық ходжкиндік емес лимфома, перифериялық және тері (Т-жасушалы лимфомалар), басқа да және ходжкиндік емес лимфомалардың нақтыланбаған түрлері (С 81-С 85);
33) 59 бен 60-жолдарда – жіті лимфобластық лейкоздың қатерлі обыры (С 91.0);
34) 61 мен 62-жолдарда – басқа (созылмалы, жітілеу және басқа) лимфолейкоздардың қатерлі обыры (С 91.1-9);
35) 63 пен 64-жолдар – жіті миелолейкоздың қатерлі обыры (С 92.0);
36) 65 пен 66-жолдар - басқа (созылмалы, жітілеу және басқа) миелолейкоздардың қатерлі ісіктері (С 92.1-9);
37) 67 мен 68-жолдарда - басқа да лейкоздар (С 93-С 95);
38) 69 бен 70-жолдарда – қатерлі иммунопролиферативті аурулар, көптік миелома, қатерлі плазма-жасушалық ісіктер, басқа және нақтыланбаған лимфоидтық, қан өндіретін және оған жақын тіндердің қатерлі ісіктері (С 88, С 90, С 96);
39) 71 мен 72-жолдарда – жоғарыда берілген жолдарда кірмеген өзге қатерлі ісіктер.
4. Нысанды толтырған кезде бастапқы оқшауланған лимфосаркомалар мен басқа да қатерлі лимфомалары (асқазан, ішектер және басқалардағы), олардаң таралған нысандары сияқты, 57 мен 58-жолдар (С 82-С 85 шифрлары) бойынша көрсеткен дұрыс.
5. Ерлер мен әйелдерде тіркелген аурулардың жалпы санынан 1001 кіші кесте жолында 1000 бағанда 22 ауыл тұрғындары бөліп көрсетіледі.
6. Есептің екінші бөлімі – 2100-кесте - Онкологиялық ұйымның есебінде тұратын қатерлі ісікпен ауыратын науқастардың контингенттері (бағандар бойынша):
1) 1-бағанда – есепті жылы есепке алынған қатерлі ісік диагнозы ерте қойылған, басқа да емдеу-профилактикалық ұйымдарда бұрын тексерілген науқастардың және есепті жылдың ішінде мәліметтердің болмауына байланысты онкологиялық диспансер есебінен ерте шығарылған науқастардың саны;
2) 2-бағанда – қайтыс болғаннан кейін тіркелгендерді қоспағанда, есепті жылы есепке алынған қатерлі ісік диагнозы өмірінде бірінші рет қойылған науқастар туралы мәліметтер;

3) в графы 3 и 8 – сведения об обстоятельстве выявление опухоли при самообращении, профилактических осмотрах и скринингах из числа впервые взятых на учет больных (графа 2);
4) в графу 9 – из числа впервые взятых на учет (графа 2) выделяются больные, у которых диагноз злокачественного новообразования подтвержден морфологически (гистологически и/или цитологически);
5) в графах 10, 11, 12 и 13 указывается число больных злокачественными новообразованиями, имевших I, II, III и IV стадии заболевания из числа впервые взятых на учет (графа 2);
6) в графу 14 – общее число больных злокачественными новообразованиями, снятых с учета в отчетном году (сумма граф 12-16);
7) в графах 15, 16, 17, 18, 19 – число больных по перечисленным причинам снятия с учета в отчетном году: 15 - выехало, 16 - диагноз не подтвержден, 17 - не имело сведений, 18 - с диагнозом "базалиома", 19 - умер от другого заболевания;
8) в графе 20 указывают сведения об общем числе больных злокачественными новообразованиями, состоящих на учете на конец отчетного года, в том числе и о практически здоровых лицах (III клиническая группа) после проведенного им радикального лечения;
9) в графу 21 - из графы 20 выделяются сведения о больных, состоящих на учете с момента установления диагноза 5 и более лет.
10) Разность между графой 2 и суммой граф 10-13 соответствует числу больных с неустановленной стадией заболевания и больных, страдающих формами опухолей, не имеющих стадийности.
11) При определении длительности наблюдения необходимо считать началом не дату взятия больного на учет данной организацией, а дату установления диагноза злокачественного новообразования (пункт 18 формы № 030-6/у) независимо от того, где этот диагноз был впервые установлен. За временную единицу отсчета принимается не число, а месяц. Так, если диагноз установлен в декабре 2000 года (любое число, включая 31) или ранее в отчет за 2005 год больной включается в графу 21 "из них 5 и более лет".
12) Больные, меняющие местожительство внутри области в пределах территории обслуживания онкологической организацией, не считаются выехавшими и не включаются в графу 15, за исключением, когда отчет составляется в разрезе города и села.
13) Больные с диагнозом "Базалиома кожи" снимаются с учета по истечении 5-ти лет после излечения, при обнаружении рецидива они регистрируются как больной с ранее установленным диагнозом. В эту категорию не включаются больные с диагнозом "Плоскоклеточный рак кожи".
14) В графу 2 также не включаются сведения о лицах, взятых на учет в отчетном году и у которых диагноз злокачественного новообразования не подтвердился при динамическом наблюдении, что требует замену в течение отчетного года на другой впервые выявленный случай.

3) 3 пен 8-бағандарда – науқастарды есепке алғаш рет алғандар қатарынан өзі өтініш жасаған, профилактикалық қарап тексеру және скринингтер кезінде ісікті анықтау жағдайы туралы мәліметтер (2-бағ.);
4) 9-бағанда – есепке алғаш рет алынғандар ішінен (2-бағ.) қатерлі ісік диагнозы морфологиялық (гистологиялық және/немесе цитологиялық) расталған науқастар бөліп көрсетіледі;
5) 10, 11, 12 және 13-бағандарда есепке алғаш рет алынғандар ішінен (2-бағ.) аурудың I, II, III және IV сатысындағы қатерлі ісікпен ауыратын науқастардың саны көрсетіледі;
6) 14-бағанда – есепті жылы тіркеуден шығарылған қатерлі ісікпен ауыратын науқастардың жалпы саны (12-16-бағандар сомасы);
7) 15, 16, 17, 18, 19-бағандарда – есепті жылы есептен шығарудың санамаланған себептері бойынша науқастардың саны: 12 – келген, 13 – диагнозы расталмаған, 14 –мәлімет болған жоқ, 15 - "базалиома" диагнозымен, 16 – басқа аурудан қайтыс болған;
8) 20-бағанда есепті жылдың аяғында есепте тұрған қатерлі ісіктері бар науқастардың жалпы саны туралы, оның ішінде оларға түбегейлі емдеу жүргізілгеннен кейін іс жүзінде сауыққан адамдар (ІІІ клиникалық топ) туралы мәліметтерді көрсетеді;
9) 21-бағанда – 17-бағаннан диагнозы 5 және одан көп жыл қойылған сәттен бастап тіркеуде тұрған науқастар туралы мәліметтер бөліп көрсетіледі.
10) 2-баған мен 10-13-бағандар сомасы арасындағы айырмашылық аурудың сатысы қойылмаған науқастар мен сатылығы жоқ ісіктердің түрлерімен зардап шегетін науқастардың санына сәйкес келеді.
11) Қадағалаудың ұзақтығын айқындау кезінде басталған күн ретінде осы ұйымның науқасты есепке алған күнін емес, диагноздың алғаш рет қай жерде белгіленгеніне қарамастан, қатерлі ісік диагнозы анықталған күнді есептеу қажет (№ 030-6/е нысаны 18-т.). Есептеудің уақыт бірлігіне күн емес, ай жатады. Осылайша, егер диагноз 2000 жылдың желтоқсанында (31 қоса алғанда кез келген күн) немесе одан бұрын белгілеген болса 2005 жылғы есепте науқас "оның ішінде 5 және одан да астам жыл" 21-бағанға енгізіледі.
12) Облыс ішінде онкологиялық ұйым қызмет көрсететін аумақ шегінде тұрған жерлерін ауыстыратын науқастар көшіп кеткен болып есептелмей және есеп қала немесе ауыл бөлінісінде жасалатын жағдайды қоспағанда, 15-бағанға енгізілмейді.
13) "Тері базалиомасы" диагнозы бар науқастар сауыққаннан кейін 5 жыл өткен соң есептен шығарылады, ауру қайта асқынған жағдайда олар диагнозы ерте қойылған науқас ретінде тіркеледі. "Терінің жалпақ жасушалық обыры" диагнозы бар науқастар бұл санатқа қосылмайды.
14) 2-бағанда сондай-ақ есепті жылы есепке алынған және динамикалық қадағалау кезінде қатерлі ісік диагнозы расталмаған адамдар туралы мәліметтер енгізілмейді, бұл есепті жыл ішінде алғаш рет анықталған жағдайға ауыстыруды талап етеді.

15) В графе 20 не должны учитываться больные, о которых онкологическая организация не имело сведений в течение отчетного года.
16) В графы 2 и 20 не включаются сведения о посмертно-учтенных, которые ранее наблюдались и лечились в других лечебно-профилактических организациях и попали под контроль онкологического диспансера (отделения).
17) Если больной злокачественным новообразованием состоял на учете онкологической организации и умер от другого заболевания, учитывается в графе 16 по основному диагнозу для расчета баланса.
7. Подтабличная строка 2101 информирует о числе лиц, имевших первично-множественные опухоли (пункт 1) и из них, возникших синхронно (пункт 2), из общего числа больных, взятых на учет в отчетном году с впервые в жизни установленным диагнозом злокачественного новообразования (графа 2 строка 1).
8. Подтабличная строка 2102 - о впервые выявленных больных с преинвазивным раком (пункты 1 и 2), но эти данные не включаются ни в одну из таблиц Формы.
9. Подтабличная строка 2103 – о сельских жителях из числа больных, состоящих на учете онкологической организации на конец отчетного года (стр.1 графа 20).
10. Третий раздел отчета – таблица 2200 - Сведения об умерших от злокачественных новообразований:
1) в графах 1 и 2 распределяются умершие, диагноз которым установлен посмертно в отчетном году;
2) в графе 3 – умершие из общего числа при жизни состоявших больных на учете онкологической организации (графа 20 таблицы 2100), впервые взятых на учет в отчетном году (графа 2 таблицы 2100) и посмертно-учтенные (графа 1 таблицы 2200);
3) в графах 4, 5, 6 – число умерших, проживших менее года с момента установления диагноза.
4) В общее число умерших (графа 3) не включаются умершие от другого заболевания, так как они идут в таблице 2100 и в смертность от рака они не засчитываются.
5) Больной с первично-множественной формой опухоли указывается в таблице 2200 по той форме опухоли, которая послужила основной причиной смерти больного.
6) В случае, когда больной взят на учет лишь в отчетном году, а диагноз был установлен в предшествующем отчетному году, то в случае его смерти при расчете "показателя летальности на 1-ом году" его продолжительность жизни рассчитывается с момента установления диагноза.
Четвертый раздел – таблица 2201 – Распределение умерших от злокачественных новообразований по полу, возрасту и локализациям в отчетном году состоящих:
Таблица 2201 включает 32 локализаций злокачественных новообразований (всего 58 строк, в том числе 3 сводные группы по рубрикам МКБ. В пределах предусмотренных локализаций осуществляется свод данных по полу (мужчина, женщина) и возрастным группам с пятилетним интервалом: 0-4, 5-9, 10-14, 15-17, 18-19, 20-24, 25-28, 29-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-79, 80-84, 85 лет и старше, 14-28 лет включительно, в том числе сельские жители.
При заполнении таблицы 2201 следует строго придерживаться указанного в каждой строке шифра по МКБ:
40) в строки 01 и 02 – свод всех умерших от злокачественного новообразования от С00 и включая С97;
41) в строки 03 и 04 - злокачественные новообразования губы (С00);
42) в строки 05 и 06 - злокачественные новообразования языка, полости рта и ротоглотки и саркому Капоши неба (С01-С06, С09, С 10, С 46.2);
43) в строки 07 и 08 – злокачественные новообразования слюнной железы (кроме малых слюнных желез) (С07-С08);
44) в строки 09 и 10 – злокачественные новообразования носоглотки (С 11);
45) в строки 11 и 12 – злокачественные новообразования гортаноглотки (С 12, С 13, С 14);
46) в строки 13 и 14 - злокачественные новообразования пищевода (С 15);
47) в строки 15 и 16 - злокачественные новообразования желудка (С 16);
48) в строки 17 и 18 - злокачественные новообразования ободочной кишки (С 18);
49) в строки 19 и 20 - злокачественные новообразования прямой кишки, ректосигмоидного соединения, заднего прохода (анального отверстия) и анального канала (С 19-С 21);
50) в строки 21 и 22 - злокачественные новообразования печени и внутрипеченочных желчных протоков (С 22);
51) в строки 23 и 24 - злокачественные новообразования поджелудочной железы (С 25);
52) в строки 25 и 26 - злокачественные новообразования гортани (С 32);
53) в строки 27 и 28 - злокачественные новообразования трахеи, бронхов и легких (С 33-С 34);
54) в строки 29 и 30 - злокачественные новообразования костей и суставных хрящей (С 40-С 41);
55) в строки 31 и 32 – мезотелиома, саркома Капоши мягких тканей, злокачественные новообразования периферических нервов и вегетативной нервной системы, соединительной и других типов мягких тканей (С 45, С 46.1, С 47, С 49);
56) в строки 33 и 34 - злокачественные новообразования меланомы (С 43);
57) в строки 35 и 36 - другие злокачественные новообразования кожи, в том числе сальных и потовых желез, саркома Капоши кожи (С 44, С 46.0);
58) в строку 37- злокачественные новообразования женской молочной железы (С 50);
59) в строку 38 - злокачественные новообразования шейки матки (С 53);
60) в строку 39 - злокачественные новообразования тело матки (С 54);
61) в строку 40 - злокачественные новообразования яичника (С 56);
62) в строку 41 - злокачественные новообразования предстательной железы (С 61);
63) в строку 42 - злокачественные новообразования яичка (С 62);
64) в строки 43 и 44 - злокачественные новообразования почки (С 64), кроме почечной лоханки;
65) в строки 45 и 46 - злокачественные новообразования мочевого пузыря (С 67);
66) в строки 47 и 48 - злокачественные новообразования глаза и его придаточного аппарата (С 69);
67) в строки 49 и 50 - злокачественные новообразования головного мозга, мозговых оболочек, спинного мозга, черепных нервов и других отделов центральной нервной системы (С 70-С 72);
68) в строки 51 и 52 - злокачественные новообразования щитовидной железы (С 73);
69) в строки 53 и 54 – злокачественные лимфомы (фолликулярная неходжкинская лимфома, диффузная неходжкинская лимфома, периферические и кожные Т-клеточные лимфомы), другие и неуточненные типы неходжкинских лимфом (С 81-С 90, С 96);
70) в строки 55 и 56 - злокачественные новообразования лейкемии (С91-95, С96);
71) в строки 57 и 58 – прочие злокачественные новообразования, не вошедшие в перечисленные выше строки (С 17, С 23-С 24, С 26-С 31, С 35-С 39, С 46.3-С 46.9, С 48, С 51-С 52, С 57, С 58, С 60, С 63, С 65-С 66, С 68, С 74-С 80, С 97).

15) 20-бағанда онкологиялық ұйымда есепті жыл ішінде мәліметтері болған науқастар ескерілмеуге тиіс.
16) 2 мен 20-бағандарда басқа емдеу-профилактикалық ұйымдарда бұрын бақыланған және емделген және онкологиялық диспансердің (бөлімшенің) бақылауына алынған қайтыс болғаннан кейін тіркелгендер туралы мәліметтер енгізілмейді.
17) Егер қатерлі ісікпен ауыратын науқас онкологиялық диспансерде тіркеуде тұрғанда және басқа аурудан қайтыс болса, теңгерімді есептеу үшін негізгі диагноз бойынша 16-бағанда ескеріледі.
7. 2101-кестенің астындағы жол көптеген-бастапқы ісіктері бар адамдардың саны туралы ақпарат береді (1-т.) олардың ішінде синхронды пайда болғандары (2-т.), есепті жыл ішінде есепке алынған науқастардың жалпы санының ішінен өмірінде алғаш рет қатерлі ісіктің жаңадан пайда болу диагнозы белгіленгендер (2-баған 1-жол).1).
8. 2102-кестенің астындағы жол–преинвазивтік обырмен алғаш рет анықталған науқастар туралы (1 және 2-тармақтар), алайда осы деректер Нысан кестелерінің біреуіне де енгізілмеген.
9. 2103-кестенің астындағы жол – есепті жылдың соңында онкологиялық ұйымда тіркеуде тұрған науқастардың ішінен ауыл тұрғындары туралы (20-бағ. 1-жолы).
10. Есептің үшінші бөлімі – 2200-кесте – Қатерлі ісіктен қайтыс болғандар туралы мәліметтер:
1) 1 мен 2-бағандар диагнозы есепті жылы қайтыс болғаннан кейін қойылған қайтыс болғандар бөлінеді;
2) 3-бағанда – өмір тірі кезінде онкологиялық ұйымның тіркеуінде тұрған науқастардың жалпы санына байланысты қайтыс болғандар (2100-кестенің 20-бағаны), есепті жылы есепке алғаш рет алынғандар (2100-кестенің 2-бағаны) және қайтыс болғаннан кейін тіркелгендер (2200-кестенің 1-бағаны);
3) 4, 5, 6-бағандарда – диагноз қойылған сәттен бастап кемінде бір жыл өмір сүргіп қайтыс болғандардың саны.
4) Қайтыс болғандардың жалпы санына (3-бағ) басқа аурудан қайтыс болғандар енгізілмейді, өйткені олар 2100-кестеде бар және олар обырдан қайтыс болды деп есептелмейді.
5) Ісіктің бастапқы көптік түрі бар науқас 2200-кестеде науқастың өлімінің негізгі себебі болған ісіктің түрі бойынша көрсетіледі.
6) Науқас есепті жылы ғана есепке алынған болса, ал диагнозы есепті жылдың алдындағы жылы белгіленген болса, онда ол қайтыс болған жағдайда "1-жылы қайтыс болу көрсеткіштері" есебі кезінде оның өмірінің ұзақтығы диагноз белгіленген сәттен бастап есептеледі.
Төртінші бөлім – 2201-кесте – Есепті жылы тұрғандардың ішінен жынысы, жасы және орналасуы бойынша қайтыс болғандарды қайта бөлу:
2201-кесте қатерлі ісіктің 32 жерде орналасуын қамтиды (барлығы 58 жол, оның ішінде АХЖ тарауы бойынша 3 жиынтық топ. Көзделген орналасулар шегінде (ер, әйел) жынысы және бес жылдық интервалмен жас топтары бойынша деректер жиыны жүзеге асырылады: 0-4, 5-9, 10-14, 15-17, 18-19, 20-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-79, 80-84, 85 жас және одан жоғары, 14-тен 28 жас қоса алғанда, оның ішінде ауыл тұрғындары.
2201-кестені толтырған кезде ХАЖ бойынша әр жолда көрсетілген шифрды қатаң сақтаған дұрыс:
1) 01 мен 02-жолдарда – С 00-ден және С 97 қоса алғанда, қатерлі ісіктен барлық қайтыс болғандардың жиыны;
2) 03 пен 04-жолдарда - ерін терісін қоспағанда (С 43.0, С 44.0), еріннің қатерлі обыры (С 00);
3) 05 пен 06-жолдарда - тістен тараған ісіктерді (С 41.0-С 41.1) есептемегенде, тіл, ауыз қуысы және ауыз жұтқыншағы және таңдайдың Капоша саркомасының (С 01-С 06, С 09, С 10, С 46.2) қатерлі ісіктері;
4) 07 мен 08-жолдарда – сілекей безінің (кішкентай сілекей безінен басқа) қатерлі обыры (С 07-С 08);
5) 09 бен 10-жолдарда – мұрын жұтқыншағының қатерлі обыры (С 11);
6) 11 мен 12-жолдарда – көмей жұтқыншағының қатерлі обыры (С 12, С 13, С 14);
7) 13 пен14-жолдарда –өңештің қатерлі обыры (С 15);
8) 15 мен 16-жолдарда – асқазанның қатерлі обыры (С 16);
9) 17 мен 18-жолдарда – тоқ ішектің қатерлі обыры (С 18);
10) 19 бен 20-жолдарда - тік ішектің шеті мен терісін қоспағанда (С 43.5, С 44.5), тік ішек, ректосигмалық қосылыстың, анустың және анустық каналдың қатерлі ісіктері (С 19-С 21);
11) 21 мен 22-жолдарда - бауыр және бауыр ішілік өт жолдарының қатерлі обыры (С 22);
12) 23 пен 24-жолдарда – ұйқы безінің қатерлі обыры (С 25);
13) 25 пен 26-жолдарда – көмейдің қатерлі обыры (С 32);
14) 27 мен 28-жолдарда – кеңірдек, бронхтары мен өкпенің қатерлі ісіктері (С 33-С 34);
15) 29 бен 30-жолдарда - жоғарғы жақсүйектік қуыстары (С 31.0) мен құлақ шеміршектерін (С 49.0), көмей (С 32.3), мұрынды (С 30.0) қоспағанда, сүйектер мен буын шеміршектерінің (С 40-С 41) қатерлі ісіктері;
16) 31 мен 32-жолдарда – буын шеміршіктерін (С 40-С 41), көмейді (С 32.3) және мұрынды (С 30.0) есептемегенде, мезотелиома, жұмсақ тіндердің Капоша саркомасы, перифериялық жүйкелер және вегетативті жүйке жүйесінің, жұмсақ тіндердің қосылыс және басқа түрлерінің қатерлі ісіктері (С 45, С 46.1, С 47, С 49);
17) 33 пен 34-жолдарда - меланоманың қатерлі обыры (С 43);
18) 35 пен 36-жолдарда - жыныс жолдарының терісін қоспағанда, тері, оның ішінде май мен тер бездерінің, тері Капоша саркомасының басқа қатерлі ісіктері (С 44, С 46.0);
19) 37-жолда - ер адамның көкірек безінің, әйелдің сүт безі терісінің қатерлі ісіктерін (С 43.5, С 44.5) есептемегенде, әйелдің сүт безінің қатерлі обыры (С 50);
20) 38-жолда–жатыр мойнының қатерлі обыры (С 53);
21) 39-жолда–жатыр денесінің қатерлі обыры(С 54);
22) 40-жолда - аналық жыныс безінің қатерлі обыры (С 56);
23) 41-жолда–қуықалды безінің қатерлі обыры(С 61);
24) 42-жолда–аталық жыныс безінің қатерлі обыры (С 62);
25) 43 пен 44-жолдарда–бүйрек астаушасынан басқа, бүйректің қатерлі обыры (С 64);
26) 45 пен 46-жолдарда–қуықтың қатерлі обыры(С 67);
27) 47 мен 48-жолдарда–көз және оның қосымша аппаратының қатерлі обыры(С 69);
28) 49 бен 50-жолдарда–бас миының, ми қабығының, жұлынның, бас сүйек жүйкесінің және орталық жүйке жүйесінің басқа да бөлімдерінің қатерлі ісіктері (С 70-С 72);
29) 51 мен 52-жолдарда–қалқанша безінің қатерлі обыры(С 73);
30) 53 пен 54-жолдарда – қатерлі лимфомалар (фолликулярлық ходжкиндік емес лимфома, диффузиялық ходжкиндік емес лимфома, перифериялық және тері Т-жасушалық лимфомалар), басқа және ходжкиндік лимфолардың нақтыланбаған түрлері (С 81-С 90, С 96);
31) 55 пен 56-жолдарда–лейкемиялардың қатерлі ісіктері (С 91-95, С 96);
32) 57 мен 58-жолдарда– жоғарыда санамаланған жолдарда кірмеген басқа қатерлі ісіктер (С 17, С 23-С 24, С 26-С 31, С 35-С 39, С 46.3-С 46.9, С 48, С 51-С 52, С 57, С 58, С 60, С 63, С 65-С 66, С 68, С 74-С 80, С 97).

При заполнении формы следует иметь в виду, что первоначально локализованные лимфосаркомы и другие злокачественные лимфомы (в желудке, кишечнике и прочие), как и генерализованные их формы, следует показывать по строкам 57 и 58 (шифр С 82-С 85).
11. Пятый раздел отчета – таблица 2300 - Сведения о лечении больных злокачественными новообразованиями, подлежащих специальному лечению (II клиническая группа):
1) в графу 1 по перечисленным локализациям распределяются больные, подлежавшие специальному лечению, из числа впервые взятых на учет в отчетном году (разность между графой 2 и графой 10 из таблицы 2100) и равняется сумме графа 2 + графа 4 + графа 6 + графа 7 + графа 8 таблицы 2300;
2) в графах 2 и 3 – больные, имевшие общие противопоказания к проведению специального противоопухолевого лечения;
3) в графах 4 и 5 – больные, отказавшиеся от проведения специального лечения;
4) в графу 6 – больные, продолжающие следующий этап какого-нибудь вида лечения;
5) в графу 7 – больные, которые по каким-то причинам не были взяты на лечение;
6) в графу 8 – общее число больных, закончивших специальное лечение в отчетном году, проведенное как в стационарах, так и в амбулаторных условиях;
7) в графы 9, 10, 11, 12, 13, 14 распределяются больные из предыдущей графы 8 по следующим методам лечения: только хирургического (графа 9), только лучевого (графа 10), только лекарственного (графа 11), комбинированного (графа 12), комплексного (графа 13) и химиолучевого (графа 14);
8) в графу 15 – из общего числа больных, закончивших специальное противоопухолевое лечение в предыдущих годах, выделяются больные, лечившиеся только амбулаторно;
9) в графы 16-19 – общее число больных независимо от стадии заболевания и времени взятия на учет, получившие в течение отчетного года лекарственное лечение с разделением на рецидив и прогрессирование (графы 16 и 17) и лучевую терапию с разделением рецидива и прогрессирование (графы 18 и 19), включая больных, показанных в предыдущих графах 9-15.
9-1) в графу 20 – число больных, получивших лечение за рубежом.
10) В таблицу включаются данные о проведенном и законченном лечении, независимо от их места проведения. Так, если больной получил специальное противоопухолевое лечение в другой лечебно-профилактической организации при получении формы № 027-1/у "Выписка из медицинской карты стационарного больного" с указанием объема проведенного лечения, эти данные учитываются в таблицу 2300.
11) При заполнении графы 8 и исходящих от нее граф 9-15 вносятся сведения только о больных, закончивших лечение, и не включаются сведения о больных, продолжающих лечение или закончивших один из его этапов, а также получивших не основную, а дополнительную или поддерживающую терапию.

Нысанды толтырған кезде бастапқы оқшауланған лимфосаркомалар мен басқа да қатерлі лимфомалар (асқазан, ішектер және басқалардағы) және олардан туындаған нысандар сияқты болуы керек, 57 мен 58-жолдар (С 82-С 85 шифрлары) бойынша көрсеткен дұрыс.
11. Есептің бесінші бөлімі – 2300-кесте - Арнайы ем алуға тиісті қатерлі ісікпен ауыратын науқастарды емдеу туралы мәліметтер (II клиникалық топ):
1) 1-баған берілген орналасулар бойынша есепті жылы есепке алғаш рет алынғандардың ішінен арнайы емдеуге жататын науқастар болып қайта бөлінеді (2100-кестенің 2-бағ. және 10-бағ. арасындағы айырмашылығы) және 2300-кестенің 2-бағ. қосу 4-бағ. қосу 6-бағ. қосу 7-бағ. қосу 8-бағ. сомасына тең болады;
2) 2 мен 3-бағандарда – арнайы ісікке қарсы емдеу жүргізуге жалпы қарсы көрсеткіштері бар науқастар;
3) 4 пен 5-бағандарда – арнайы емдеу жүргізуден бас тартқан науқастар;
4) 6-бағанда – емдеудің қандай да бір түрінің келесі кезеңін жалғастыратын науқастар;
5) 7-бағанда – қандай да бір себептер бойынша емдеуге алынбаған науқастар;
6) 8-бағанда – стационарларда да, сондай-ақ амбулаториялық жағдайларда да жүргізілген есепті жылы арнайы емделуді аяқтаған науқастардың жалпы саны;
7) 9, 10, 11, 12, 13, 14-бағандарына аурулар бұның алдындағы 8- бағаннан емделудің келесі әдістері бойынша бөлінеді: тек қана хирургиялық (9-баған), тек қана сәулелік (10-баған), тек қана дәрілік (11-баған), құрамалы (12-баған), кешенді (13-баған) және химиялық-сәулелі (14-баған);
8) 15-бағанда – бұның алдындағы жылдары арнайы ісікке қарсы емделулерді аяқтаған науқастардың жалпы санынан тек қана амбулаториялық емделген науқастар ғана бөліп көрсетіледі;
9) 16-19 бағандарға – бұған дейінгі 9-15-тармақтарда көрсетілген науқастарды қоса есеп беру жылында дәрімен ем қабылдағандарды қайталану пен өршуге (16 және 17-тармақтар) бөле отырып және сәулелік терапия қабылдағандарды қайталану мен өршуге бөле отырып (18 және 19-тармақтар) аурудың сатысына және есепке алу уақытына қарамастан науқастардың жалпы саны.
9-1) 20-бағанда – шетелде ем қабылдаған науқастардың саны.
10) Кестеге олардың өткізілген жеріне қарамастан өткізілген және аяқталған емдеулер туралы деректер қосылады. Айталық, егер науқас № 027-l/y "Стационарлық аурудың медициналық картасынан үзінді көшірме" нысаны бойынша жүргізілген емделу көлемін көрсете отырып басқа емдеу-профилактикалық ұйымда арнайы ісікке қарсы ем алған жағдайда бұл деректер 2300-кестеде есепке алынады.
11) 8-бағанды және одан тарайтын 9-15-бағандарды толтыру кезінде емдеуді аяқтаған науқастар туралы ғана мәліметтер енгізіледі және емделуді жалғастырып жатқан немесе оның кезеңдерінің бірін аяқтаған, сондай-ақ негізгі емес, қосымша немесе қолдау терапиясын алған науқастар туралы мәліметтер енгізілмейді.

12. Арифметико-логический контроль.
1) Баланс между больными (таблицы 2100, 2200) и заболеваниями (1000) равен сумме чисел графа 2 табл.2100 (больные, взятые на учет с впервые в жизни установленным диагнозом в отчетном году) плюс подтабличной строке 2101 пункт 1 (из общего числа больных, взятых на учет с впервые в жизни выявленными злокачественными новообразованиями (стр.1 графа 2) имели первично-множественные опухоли) плюс графе 1 табл.2200 (число умерших, диагноз которым установлен посмертно в отчетном году) равен данным табл.1000.
Приложение 14
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 128
Форма 8
Сноска. Отчет в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 22.02.2017 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Отчет о больных туберкулезом"
Отчетный период за "__"______20___ год
Индекс: 1 (ТБ)
Периодичность: годовая
Круг лиц представляющих: Организации здравоохранения районов, областей, города
республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Срок представления: 10 февраля отчетного периода
2000 Распределение впервые выявленных больных активным туберкулезом по полу и
возрасту, месту жительства
№ строки
Случаи туберкулеза
Шифр по МКБ Х пересмотра
Пол
Всего
Число больных туберкулезом в возрасте
в т.ч. сельские жители
0-4
5-9

12. Арифметикалық бақылау.
1) Науқастар (2100, 2200-кестелер) мен аурулар арасындағы теңгерім (1000) 2-баған 2100-кесте сандарын қосқан кезде (есепті жылы белгіленген диагнозбен есепке алынған науқастар) қосу кесте астындағы 2101 жол 1-т. (өмірінде алғаш рет қатерлі ісіктің жаңадан пайда болуы анықталып есепке алынған науқастардың жалпы саны (1-жол 2-баған) көптеген-бастапқы ісіктері барлар) қосу 1-баған 2200 кесте (есепті жылы диагноз қайтыс болғанан кейін белгіленген қайтыс болғандардың саны) 1000-кестенің деректеріне тең.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 6 наурыздағы
№ 128 бұйрығына
14-қосымша
8-нысан
Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 22.02.2017 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректерді жинақтауға арналған нысан
"Туберкулезбен ауыратын науқастар туралы есеп"
20 ___жылғы "__"________________ есептік кезең
Индекс: 1 (ТБ)
Мерзімділігі: жылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы: Аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Тапсыру мерзімі: есептілік кезеңнің 10 ақпаны
2000 Алғаш аңықталған туберкулездің белсенді түрімен ауратын науқастарды жынысы, жасы және тұрғылықты мекен-жайы бойынша бөлу
Жолдың
Туберкулез оқиғалары
ХАЖ Х қайта қарау шифрі
Жынысы
Жасы бойынша туберкулезбен ауыратын науқастардың саны
Оның ішінде ауыл тұрғындары
Барлығы
0-4
5-9

1. в таблице 2000, строке 1 формы указывается общее число впервые выявленных больных туберкулезом.
2. в таблице 2000, строке 2 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом легких.
3. в таблице 2000, строке 3 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом легких с бактериовыделением, установленным до начала лечения.
4. в таблице 2000, строке 4 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом легких, которые имели фазу распада до начала лечения.
5. в таблице 2000, строке 5 формы указывается число впервые выявленных больных с диагнозом "Фиброзно-кавернозный туберкулез легких".
6. в таблице 2000, строке 6 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом легких с диагнозом "Милиарный туберкулез".
7. в таблице 2000, строке 7 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом легких с диагнозами, не в пунктах 10-11.
8. в таблице 2000, строке 8 формы указывается число впервые выявленных больных с внелегочным туберкулезом.
9. в таблице 2000, строке 9 формы указывается число впервые выявленных больных с диагнозом "туберкулезный плеврит (в том числе эмпиема плевры)".
10. таблице 2000, строке 10 формы указывается число впервые выявленных больных с диагнозом "туберкулез мозговых оболочек и ЦНС".
11. в таблице 2000, строке 11 формы указывается число впервые выявленных больных с диагнозом "туберкулез костей и суставов".
12. в таблице 2000, строке 12 формы указывается число впервые выявленных больных с диагнозом "туберкулез мочеполовых органов".
13. в таблице 2000, строке 13 формы указывается число впервые выявленных больных внелегочным туберкулезом с диагнозами, не указанными в пунктах 14-17.
14. в таблице 2000, строке 14 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, установленным до начала лечения и типом "рецидив".
15. в таблице 2000, строке 15 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом с подтвержденным ТБ МЛУ.
16. в таблице 2000, строке 16 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом с подтвержденным ТБ МЛУ, не получавших ранее лечение препаратами первого ряда.
17. в таблице 2000, строке 17 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом с подтвержденным ТБ ШЛУ.
18. в таблице 2000, графе А формы указывается № строки.

1. Нысанның 2000 кестесінде, 1-жолда алғашқы рет анықталған туберкулезбен науқастанғандардың саны көрсетіледі.
2. Нысанның 2000 кестесінде, 2-жолында алғашқы рет анықталған өкпе туберкулезімен науқастанғандардың саны көрсетіледі.
3. Нысанның 2000 кестесінде, 3-жолында емдеудің басында белгілі болған, бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезі науқасымен алғашқы анықталғандардың саны көрсетіледі.
4. Нысанның 2000 кестесінде, 4-жолында емдеудің басында ыдырау сатысында болған, өкпе ТБ туберкулезі науқасымен алғашқы анықталғандардың саны көрсетіледі.
5. Нысанның 2000 кестесінде, 5-жолында "Өкпенің фиброзды-кавернозды туберкулезі" диагнозы науқасымен алғашқы анықталғандардың саны көрсетіледі.
6. Нысанның 2000 кестесінде, 6-жолында "Милиарды туберкулез" диагнозымен өкпе туберкулезі науқасымен алғашқы анықталғандардың саны көрсетіледі.
7. Нысанның 2000 кестесінде, 7-жолында 10-11 тармақтарындағы емес, өкпе туберкулезі диагнозы бар науқаспен алғашқы анықталғандардың саны көрсетіледі.
8. Нысанның 2000 кестесінде, 8-жолында өкпе сыртындағы туберкулезі бар алғашқы анықталған науқастардың саны көрсетіледі.
9. Нысанның 2000 кестесінде, 9-жолында "туберкулезді плеврит (оның ішінде плевраның эмпиемасы)" диагнозы бар алғашқы анықталған науқастардың саны көрсетіледі.
10. Нысанның 2000 кестесінде, 10-жолында "ми қабықшалары мен ОНЖ туберкулезі" диагнозы бар алғашқы анықталған науқастардың саны көрсетіледі.
11. Нысанның 2000 кестесінде, 11-жолында "сүйектер мен буындардың туберкулезі" диагнозы бар алғашқы анықталған науқастардың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 2000 кестесінде, 12-жолында "несептiк жыныстық органдарының туберкулезі" диагнозы бар алғашқы анықталған науқастардың саны көрсетіледі.
13. Нысанның 2000 кестесінде, 13-жолында 14-17 тармақтарда көрсетілмеген диагноздары бар өкпе сыртындағы туберкулезі бар алғашқы анықталған науқастардың саны көрсетіледі.
14. Нысанның 2000 кестесінде, 14-жолында емдеудің басында белгіленген және "рецидив" типті бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
15. Нысанның 2000 кестесінде, 15-жолында КДТ ТБ расталған туберкулезі бар алғашқы анықталған науқастардың саны көрсетіледі.
16. Нысанның 2000 кестесінде, 16-жолында бұрынырақ бірінші қатардағы препараттармен ем қабылдамаған, КДТ ТБ расталған туберкулезі бар алғашқы анықталған науқастардың саны көрсетіледі.
17. Нысанның 2000 кестесінде, 17-жолында АДТ ТБ расталған туберкулезі бар алғашқы анықталған науқастардың саны көрсетіледі.
18. Нысанның 2000 кестесінде, А бағанында туберкулез оқиғалары көрсетіледі.

19. в таблице 2000, графе Б формы указываются случаи туберкулеза.
20. в таблице 2000, графе В формы указывается Шифр МКБ Х пересмотра.
21. в таблице 2000, графе Г формы указывается пол – "М"-мужской, "Ж"-женский.
22. в таблице 2000, графе 1 формы указывается общее число больных туберкулезом.
23. в таблице 2000, графе 2 формы указывается возраст от 0 до 4 лет включительно.
24. в таблице 2000, графе 3 формы указывается возраст от 5 до 9 лет включительно.
25. в таблице 2000, графе 4 формы указывается возраст от 10 до 14 лет включительно.
26. в таблице 2000, графе 5 формы указывается возраст от 15 до 19 лет включительно.
27. в таблице 2000, графе 6 формы указывается возраст от 20 до 24 лет включительно.
28. в таблице 2000, графе 7 формы указывается возраст от 25 до 28 лет включительно.
29. в таблице 2000, графе 8 формы указывается возраст от 29 до 34 лет включительно.
30. в таблице 2000, графе 9 формы указывается возраст от 35 до 39 лет включительно.
31. в таблице 2000, графе 10 формы указывается возраст от 40 до 44 лет включительно.
32. в таблице 2000, графе 11 формы указывается возраст от 45 до 49 лет включительно.
33. в таблице 2000, графе 12 формы указывается возраст от 50 до 54 лет включительно.
34. в таблице 2000, графе 13 формы указывается возраст от 55 до 64 лет включительно.
35. в таблице 2000, графе 14 формы указывается возраст от 65 до 69 лет включительно.
36. в таблице 2000, графе 15 формы указывается возраст от 70 до 74 лет включительно.
37. в таблице 2000, графе 16 формы указывается возраст от 75 до 79 лет включительно.
38. в таблице 2000, графе 17 формы указывается возраст от 80 до 84 лет включительно.
39. в таблице 2000, графе 18 формы указывается возраст от 85 лет и старше.
40. в таблице 2000, графе 19 формы указывается возраст от 14 до 28 лет включительно.
41. в таблице 2000, графе 20 формы указывается возраст от 15 до 17 лет включительно.
42. в таблице 2000, графе 21 формы указывается число больных туберкулезом – сельских жителей.
43. в таблице 2100, строке 1 формы указывается общее число больных туберкулезом легких.
44. в таблице 2100, строке 2 формы указывается число больных туберкулезом легких с диагнозом "первичный туберкулезный комплекс".

19. Нысанның 2000 кестесінде, Б бағанында туберкулезбен болған жағдай көрсетіледі
20. Нысанның 2000 кестесінде, В бағанында АХЖ Х бойынша қайта қарау Шифры көрсетіледі.
21. Нысанның 2000 кестесінде, Г бағанында жынысы – "Е"-еркек, "Ә"-әйел көрсетіледі.
22. Нысанның 2000 кестесінде, 1 бағанында туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
23. Нысанның 2000 кестесінде, 2 бағанында 0-ден 4-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
24. Нысанның 2000 кестесінде, 3 бағанында 5-тен 9-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
25. Нысанның 2000 кестесінде, 4 бағанында 10-нан 14-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
26. Нысанның 2000 кестесінде, 5 бағанында 15-тен 19-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
27. Нысанның 2000 кестесінде, 6 бағанында 20-дан 24-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
28. Нысанның 2000 кестесінде, 7 бағанында 25-тен 29-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
29. Нысанның 2000 кестесінде, 8 бағанында 30-дан 34-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
30. Нысанның 2000 кестесінде, 9 бағанында 35-тен 39-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
31. Нысанның 2000 кестесінде, 10 бағанында 40-тан 44-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
32. 2000 кестесінде, 11 бағанында 45-тен 49-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
33. Нысанның 2000 кестесінде, 12 бағанында 50-ден 54-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
34. Нысанның 2000 кестесінде, 13 бағанында 55-тен 64-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
35. Нысанның 2000 кестесінде, 14 бағанында 65-тен 69-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
36. Нысанның 2000 кестесінде, 15 бағанында 70-тен 74-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
37. Нысанның 2000 кестесінде, 16 бағанында 75-тен 79-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
38. Нысанның 2000 кестесінде, 17 бағанында 80-нен 84-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
39. Нысанның 2000 кестесінде, 18 бағанында 85 жастан және жоғары жастағы науқастардың жасы көрсетіледі.
40. Нысанның 2000 кестесінде, 19 бағанында 14-тен 29-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
41. Нысанның 2000 кестесінде, 20 бағанында 15-тен 17-жасты қоса алғанда науқастардың жасы көрсетіледі.
42. Нысанның 2000 кестесінде, 21 бағанында туберкулезбен науқастардың – ауыл тұрғындарының саны көрсетіледі.
43. Нысанның 2100 кестесінде, 1 жолында өкпе туберкулезімен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
44. Нысанның 2100 кестесінде, 2 жолында "алғашқы туберкулездік кешен" диагнозы бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.

45. в таблице 2100, строке 3 формы указывается число больных туберкулезом легких с диагнозом "очаговый туберкулез".
46. в таблице 2100, строке 4 формы указывается число больных туберкулезом легких с диагнозом "инфильтративный туберкулез, все виды".
47. в таблице 2100, строке 5 формы указывается число больных туберкулезом легких с диагнозом "диссеминированный туберкулез, все виды".
48. в таблице 2100, строке 6 формы указывается число больных туберкулезом легких с диагнозом "Фиброзно-кавернозный туберкулез, все виды".
49. в таблице 2100, строке 7 формы указывается число больных туберкулезом легких с диагнозом "Казеозная пневмония, все виды".
50. в таблице 2100, строке 8 формы указывается число больных туберкулезом легких с диагнозом "Милиарный туберкулез".
51. в таблице 2100, строке 9 формы указывается число больных туберкулезом легких с диагнозами, не указанными в п. 48-54.
52. в таблице 2100, строке 10 формы указывается число больных туберкулезом легких, которые имели фазу распада до начала лечения.
53. в таблице 2100, строке 11 формы указывается общее число больных внелегочным туберкулезом.
54. в таблице 2100, строке 12 формы указывается число больных внелегочным туберкулезом с диагнозом "туберкулез внутригрудных лимфоузлов".
55. в таблице 2100, строке 13 формы указывается число больных внелегочным туберкулезом с диагнозом "туберкулезный плеврит (в том числе эмпиема)".
56. в таблице 2100, строке 14 формы указывается число больных внелегочным туберкулезом с диагнозом "туберкулез мозговых оболочек и ЦНС".
57. в таблице 2100, строке 15 формы указывается число больных внелегочным туберкулезом с диагнозом "туберкулез костей и суставов".
58. в таблице 2100, строке 16 формы указывается число больных внелегочным туберкулезом с диагнозом "туберкулез мочеполовых органов".
59. в таблице 2100, строке 17 формы указывается число больных внелегочным туберкулезом с диагнозом "туберкулез периферических лимфоузлов".
60. в таблице 2100, строке 18 формы указывается число больных внелегочным туберкулезом с диагнозами, не указанными в п. 58-63.
61. в таблице 2100, строке 19 формы указываются число больных IV категории.
62. в таблице 2100, строке 20 формы указывается число больных легочным и внелегочным туберкулезом с подтвержденным ТБ МЛУ.

45. Нысанның 2100 кестесінде, 3 жолында "ошақтық туберкулез" диагнозы бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
46. Нысанның 2100 кестесінде, 4 жолында "инфильтрленген туберкулез, барлық түрлері" диагнозы бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
47. Нысанның 2100 кестесінде, 5 жолында "диссеминирленген туберкулез, барлық түрлері" диагнозы бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
48. Нысанның 2100 кестесінде, 6 жолында "фиброзды-каверноздық туберкулез, барлық түрлері" диагнозы бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
49. Нысанның 2100 кестесінде, 7 жолында "казеоздық пневмония, барлық түрлері" диагнозы бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
50. Нысанның 2100 кестесінде, 8 жолында "Милиардық туберкулез" диагнозы бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
51. Нысанның 2100 кестесінде, 9 жолында 48-54-тармақтарында көрсетілмеген диагноздары бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
52. Нысанның 2100 кестесінде, 10 жолында емдеудің басталуына дейін ыдырау сатысында болған өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
53. Нысанның 2100 кестесінде, 11 жолында өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
54. Нысанның 2100 кестесінде, 12 жолында "кеуде ішіндегі лимфотүйіндердің туберкулезі" диагнозы бар өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
55. Нысанның 2100 кестесінде, 13 жолында "туберкулезді плеврит (оның ішінде эмпиема)" диагнозы бар өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
56. Нысанның 2100 кестесінде, 14 жолында "ми қабықшалары мен ОНЖ туберкулезі" диагнозы бар өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
57. Нысанның 2100 кестесінде, 15 жолында "сүйектер мен буындардың туберкулезі" диагнозы бар өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
58. Нысанның 2100 кестесінде, 16 жолында "несептiк жыныстық органдарының туберкулезі" диагнозы бар өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
59. Нысанның 2100 кестесінде, 17 жолында "перифериялық лимфотүйіндердің туберкулезі" диагнозы бар өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
60. Нысанның 2100 кестесінде, 18 жолында 58-63-тармақтарда көрсетілмеген диагноздары бар өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
61. Нысанның 2100 кестесінде, 19 жолында IV санаттағы науқастардың саны көрсетіледі.
62. Нысанның 2100 кестесінде, 20 жолында КДТ ТБ расталған өкпелік және өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.

63. в таблице 2100, строке 21 формы указывается число больных легочным и внелегочным туберкулезом с подтвержденным ТБ ШЛУ.
64. в таблице 2100, строке 22 формы указывается общее число больных легочным и внелегочным туберкулезом.
65. в таблице 2100, строке 23 формы указывается число больных легочным и внелегочным туберкулезом, состоящих во II группе диспансерного учета.
66. в таблице 2100, строке 24 формы указывается число лиц IIIБ группы диспансерного учета с инфицированием микобактериями туберкулеза, впервые установленным.
67. в таблице 2100, строке 25 формы указывается число лиц IIIБ группы диспансерного учета с гиперергической реакцией на введение туберкулина.
68. в таблице 2100, строке 26 формы указывается число лиц IIIВ группы диспансерного учета с побочными реакциями на БЦЖ.
69. в таблице 2100, графе А формы указывается № строк.
70. в таблице 2100, графе Б формы указывается формы и локализации туберкулеза.
71. в таблице 2100, графе В формы указывается Шифр МКБ Х пересмотра.
72. в таблице 2100, графе 1 формы указывается общее число больных туберкулезом, взятых на учет
73. в таблице 2100, графе 2 формы указывается общее число больных туберкулезом, взятых на учет – сельских жителей.
74. в таблице 2100, графе 3 формы указывается я общее число больных туберкулезом детей в возрасте 0 - 14 лет включительно, взятых на учет.
75. в таблице 2100, графе 4 формы указывается общее число больных туберкулезом детей в возрасте 15-17 лет включительно, взятых на учет.
76. в таблице 2100, графе 5 формы указывается общее число больных туберкулезом, состоящих на учете на конец отчетного периода.
77. в таблице 2100, графе 6 формы указывается общее число больных туберкулезом – сельских жителей, состоящих на учете на конец отчетного периода.
78. в таблице 2100, графе 7 формы указывается общее число детей в возрасте 0 - 14 лет включительно, состоящих на учете на конец отчетного периода.
79. в таблице 2100, графе 8 формы указывается я общее число больных туберкулезом детей в возрасте 15-17 лет включительно, состоящих на учете на конец отчетного периода.
80. в таблице 2200, строке 1 формы указывается общее число активных больных туберкулезом, состоящих на учете на начало отчетного периода.
81. в таблице 2200, строке 2 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом, взятых на учет в отчетном периоде.

63. Нысанның 2100 кестесінде, 21 жолында АДТ ТБ расталған өкпелік және өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
64. Нысанның 2100 кестесінде, 22 жолында өкпелік және өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
65. Нысанның 2100 кестесінде, 23 жолында диспансерлік есептің ІІ тобында тұрған өкпелік және өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
66. Нысанның 2100 кестесінде, 24 жолында диспансерлік есептің ІІІБ тобындағы туберкулездің микробактерияларымен инфекцияланған, алғашқы белгіленген тұлғалардың саны көрсетіледі.
67. Нысанның 2100 кестесінде, 25 жолында диспансерлік есептің ІІІБ тобындағы туберкулинді енгізуге гиперергиялық реакциясы бар тұлғалардың саны көрсетіледі.
68. Нысанның 2100 кестесінде, 26 жолында диспансерлік есептің ІІІВ тобындағы БЦЖ-ға жанама реакциялары бар тұлғалардың саны көрсетіледі.
69. Нысанның 2100 кестесінде, А бағанында туберкулездің үлгілері мен оқшаулануы көрсетіледі.
70. Нысанның 2100 кестесінде, Б бағанында жолдардың реттік саны көрсетіледі.
71. Нысанның 2100 кестесінде, В бағанында МКБ Х бойынша қайта қарау Шифры көрсетіледі.
72. Нысанның 2100 кестесінде, 1 бағанында есепке алынған туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
73. Нысанның 2100 кестесінде, 2 бағанында есепке алынған туберкулезбен науқастардың – ауыл тұрғындарының жалпы саны көрсетіледі.
74. Нысанның 2100 кестесінде, 3 бағанында есепке алынған, 0-14 жасты қосқанда туберкулезбен науқас балалардың жалпы саны көрсетіледі.
75. Нысанның 2100 кестесінде, 4 бағанында есепке алынған, 15-17 жасты қосқанда туберкулезбен науқас балалардың жалпы саны көрсетіледі.
76. Нысанның 2100 кестесінде, 5 бағанында есептік мерзімнің соңына есепке алынған туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
77. Нысанның 2100 кестесінде, 6 бағанында есептік мерзімнің соңына есепке алынған туберкулезбен науқастардың – ауыл тұрғындарының жалпы саны көрсетіледі.
78. Нысанның 2100 кестесінде, 7 бағанында есептік мерзімнің соңына есепке алынған 0-14 жасты қосқанда туберкулезбен науқас балалардың жалпы саны көрсетіледі.
79. Нысанның 2100 кестесінде, 8 бағанында есептік мерзімнің соңына есепке алынған 15-17 жасты қосқанда туберкулезбен науқас балалардың жалпы саны көрсетіледі.
80. Нысанның 2200 кестесінде, 1 жолында есептік мерзімнің басына есепте тұрған туберкулезбен белсенді науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
81. Нысанның 2200 кестесінде, 2 жолында есептік мерзімде есепке алынған алғашқы анықталған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.

82. в таблице 2200, строке 3 формы указывается число больных легочным и внелегочным туберкулезом и типами рецидив, другие - рецидив МТ(-), взятых на учет в отчетном периоде.
83. в таблице 2200, строке 4 формы указывается я число больных легочным туберкулезом и типом рецидив и другие - рецидив МТ(-), взятых на учет в отчетном периоде.
84. в таблице 2200, строке 5 формы указывается число больных внелегочным туберкулезом и типом рецидив, взятых на учет в отчетном периоде.
85. в таблице 2200, строке 6 формы указывается число больных легочным и внелегочным туберкулезом и типами рецидив, другие - рецидив МТ(-), другие – рецидив ВЛТБ, взятых на учет в отчетном периоде.
86. в таблице 2200, строке 7 формы указывается число больных туберкулезом, переведенных из других учреждений в отчетном периоде.
87. в таблице 2200, строке 8 формы указывается число больных туберкулезом, переведенных в другие учреждения в отчетном периоде.
88. в таблице 2200, строке 9 формы указывается число больных туберкулезом, переведенных во II группу диспансерного учета, в отчетном периоде.
89. в таблице 2200, строке 10 формы указывается число больных туберкулезом, у которых диагноз туберкулеза не подтвердился в отчетном периоде.
90. в таблице 2200, строке 11 формы указывается число больных туберкулезом, выбывших из-под наблюдения в связи с отрывом от лечения и от диспансеризации.
91. в таблице 2200, строке 12 формы указывается число больных туберкулезом, вновь взятых под наблюдение после отрыва от лечения и от диспансеризации.
92. в таблице 2200, строке 13 формы указывается число больных туберкулезом, взятых на учет с неудачей лечения.
93. в таблице 2200, строке 14 формы указывается число больных туберкулезом, взятых по 1 Г группе диспансерного учета и не имеющих предыдущих диспансеризаций.
94. в таблице 2200, строке 15 формы указывается общее число больных туберкулезом, умерших по причине туберкулеза.
95. в таблице 2200, строке 16 формы указывается общее число больных туберкулезом с подтвержденным МЛУ ТБ, ШЛУ ТБ, с подозрением на ШЛУ ТБ, умерших по причине туберкулеза.
96. в таблице 2200, строке 17 формы указывается общее число больных туберкулезом, умерших по причине туберкулеза в стационаре.
97. в таблице 2200, строке 18 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом, умерших по причине туберкулеза.

82. Нысанның 2200 кестесінде, 3 жолында есептік мерзімде есепке алынған өкпелік және өкпе сыртындағы және резидивтердің типтерімен, басқалары - рецидив МТ(-) туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
83. Нысанның 2200 кестесінде, 4 жолында есептік мерзімде есепке алынған өкпелік және резидивтердің типімен және басқалары - рецидив МТ(-) туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
84. Нысанның 2200 кестесінде, 5 жолында есептік мерзімде есепке алынған өкпенің сыртындағы және резидивтердің типі бар туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
85. Нысанның 2200 кестесінде, 6 жолында есептік мерзімде есепке алынған өкпелік және өкпе сыртындағы және резидивтердің типтерімен, басқалары - рецидив МТ(-), басқалары – ВЛТБ рецидиві бар туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
86. Нысанның 2200 кестесінде, 7 жолында есептік мерзімде басқа мекемелерден ауыстырылған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
87. Нысанның 2200 кестесінде, 8 жолында есептік мерзімде басқа мекемелерге ауыстырылған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
88. Нысанның 2200 кестесінде, 9 жолында есептік мерзімде диспансерлік есептің ІІ тобына ауыстырылған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
89. Нысанның 2200 кестесінде, 10 жолында есептік мерзімде туберкулез диагнозы расталмаған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
90. Нысанның 2200 кестесінде, 11 жолында есептік мерзімде емдеуден және диспансерлеуден қол үзуге байланысты бақылаудан шыққан туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
91. Нысанның 2200 кестесінде, 12 жолында есептік мерзімде емдеуден және диспансерлеуден қол үзуден кейін жаңадан бақылауға алынған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
92. Нысанның 2200 кестесінде, 13 жолында есептік мерзімде сәтсіз емдеуден кейін есепке алынған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
93. Нысанның 2200 кестесінде, 14 жолында диспансерлік есептің 1 Г тобы бойынша алынған және бұрында диспансерлеу болмаған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
94. Нысанның 2200 кестесінде, 15 жолында туберкулездің салдарынан қайтыс болған туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
95. Нысанның 2200 кестесінде, 16 жолында КДТ ТБ, АДТ ТБ расталған, АДТ ТБ күдіктелген, туберкулездің салдарынан қайтыс болған туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
96. Нысанның 2200 кестесінде, 17 жолында туберкулездің салдарынан стационарда қайтыс болған туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
97. Нысанның 2200 кестесінде, 18 жолында туберкулездің салдарынан қайтыс болған туберкулезбен алғашқы анықталған науқастардың жалпы саны көрсетіледі.

98. в таблице 2200, строке 19 формы указывается число больных туберкулезом, умерших по другим причинам.
99. в таблице 2200, строке 20 формы указывается число умерших больных туберкулезом, не состоявших на диспансерном учете.
100. в таблице 2200, строке 21 формы указывается число больных активным туберкулезом, состоящих на диспансерном учете.
101. в таблице 2200, графе А формы указывается номер строки.
102. в таблице 2200, графе Б формы указывается наименование строки.
103. в таблице 2200, графе 1 формы указывается общее число больных туберкулезом.
104. в таблице 2200, графе 2 формы указывается число детей в возрасте 0-14 лет включительно, больных туберкулезом.
105. в таблице 2200, графе 3 формы указывается число детей в возрасте 15-17 лет включительно, больных туберкулезом.
106. в таблице 2210, строке 1 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом, выявленных при обращении.
107. в таблице 2210, строке 2 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом, выявленных при профосмотре.
108. в таблице 2210, строке 3 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом, выявленных посмертно.
109. в таблице 2210, графе А формы указывается наименование строки.
110. в таблице 2210, графе Б формы указывается номер строки.
111. в таблице 2210, графе 1 формы указывается общее число впервые выявленных больных туберкулезом.
112. в таблице 2210, графе 2 формы указывается число впервые выявленных взрослых больных туберкулезом.
113. в таблице 2210, графе 3 формы указывается число впервые выявленных детей в возрасте 0-14 лет включительно, больных туберкулезом.
114. в таблице 2210, графе 4 формы указывается число впервые выявленных детей в возрасте 15-17 лет включительно, больных туберкулезом.
115. в таблице 2220, строке 1 формы указывается общее число госпитализированных в больницы и санатории больных туберкулезом.
116. в таблице 2220, строке 1.1, 1.2, 1.3 формы указывается число детей, подростков и взрослых, больных туберкулезом, госпитализированных в больницы и санатории.
117. в таблице 2220, строке 2 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом с бактериовыделением, госпитализированных в больницы и санатории.
118. в таблице 2220, строке 2.1 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом без бактериовыделения, госпитализированных в больницы и санатории.

98. Нысанның 2200 кестесінде, 19 жолында басқа да салдар бойынша қайтыс болған туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
99. Нысанның 2200 кестесінде, 20 жолында диспансерлік есепте тұрмай қайтыс болған туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
100. Нысанның 2200 кестесінде, 21 жолында белсенді туберкулезбен диспансерлік есепте тұратын науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
101. Нысанның 2200 кестесінде, А бағанында жолдың атауы көрсетіледі.
102. Нысанның 2200 кестесінде, Б бағанында жолдың реттік нөмері көрсетіледі.
103. Нысанның 2200 кестесінде, 1 бағанында туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
104. 109. Нысанның 2200 кестесінде, 2 бағанында 0-14 жасты қосқанда туберкулезбен науқас балалардың саны көрсетіледі.
105. Нысанның 2200 кестесінде, 3 бағанында 15-17 жасты қосқанда туберкулезбен науқас балалардың саны көрсетіледі.
106. Нысанның 2210 кестесінде, 1 жолында жүгіну кезінде алғашқы анықталған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
107. Нысанның 2210 кестесінде, 2 жолында алдын-ала байқау кезінде алғашқы анықталған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
108. Нысанның 2210 кестесінде, 3 жолында қайтыс болғаннан кейін алғашқы анықталған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
109. Нысанның 2210 кестесінде, А бағанында жолдың атауы көрсетіледі.
110. Нысанның 2210 кестесінде, Б бағанында жолдың реттік номері көрсетіледі.
111. Нысанның 2210 кестесінде, 1 бағанында алғашқы анықталған туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
112. Нысанның 2210 кестесінде, 2 бағанында алғашқы анықталған ересек туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
113. Нысанның 2210 кестесінде, 3 бағанында алғашқы анықталған 0-14 жасты қосқанда туберкулезбен науқас балалардың саны көрсетіледі.
114. Нысанның 2210 кестесінде, 4 бағанында алғашқы анықталған 15-17 жасты қосқанда туберкулезбен науқас балалардың саны көрсетіледі.
115. Нысанның 2220 кестесінде, 1 жолында ауруханалар мен санаторияларға орналастырылған туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
116. Нысанның 2220 кестесінде, 1.1, 1.2, 1.3 жолында ауруханалар мен санаторияларға орналастырылған туберкулезбен науқас ересектер мен балалардың саны көрсетіледі.
117. Нысанның 2220 кестесінде, 2 жолында ауруханалар мен санаторияларға орналастырылған бактерия бөлумен алғашқы анықталған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
118. Нысанның 2220 кестесінде, 2.1 жолында ауруханалар мен санаторияларға орналастырылған бактерия бөлусіз алғашқы анықталған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.

119. в таблице 2220, строке 2.2 формы указывается число впервые выявленных больных внелегочным туберкулезом, госпитализированных в больницы и санатории.
120. в таблице 2220, строке 2.3 формы указывается число впервые выявленных больных IV категории, госпитализированных в больницы и санатории для лечения препаратами второго ряда.
121. в таблице 2220, строке 2.4 формы указывается число впервые выявленных больных IV категории, госпитализированных в больницы и санатории для лечения препаратами третьего ряда.
122. в таблице 2220, строке 3 формы указывается общее число больных IV категории, госпитализированных в больницы и санатории для лечения препаратами второго ряда.
123. в таблице 2220, строке 4 формы указывается общее число больных IV категории, госпитализированных в больницы и санатории для лечения препаратами третьего ряда.
124. в таблице 2220, графе А формы указывается номер строк.
125. в таблице 2220, графе Б формы указывается наименование строк.
126. в таблице 2220, графе 1 формы указывается число больных туберкулезом, госпитализированных в стационар.
127. в таблице 2220, графе 1 формы указывается число больных туберкулезом, госпитализированных в санаторий.
128. в таблице 2221, графе 1 формы указывается общее число не госпитализированных впервые выявленных больных туберкулезом.
129. в таблице 2221, графе 2 формы указывается число не госпитализированных впервые выявленных детей, больных туберкулезом.
130. в таблице 2300, строке 1 формы указывается число прооперированных больных легочным туберкулезом.
131. в таблице 2300, строке 2 формы указывается число прооперированных больных внелегочным туберкулезом.
132. в таблице 2300, строке 3 формы указывается число прооперированных больных легочным и внелегочным туберкулезом (сумма строк 1 и 2).
133. в таблице 2300, строке 4 формы указывается число прооперированных больных легочным и внелегочным туберкулезом IV категории.
134. в таблице 2300, графе А формы указывается номер строки.
135. в таблице 2300, графе Б формы указывается наименование строки.
136. в таблице 2300, графе 1 формы указывается общее число больных туберкулезом.
137. в таблице 2300, графе 2 формы указывается число взрослых, больных туберкулезом.

119. Нысанның 2220 кестесінде, 2.2 жолында ауруханалар мен санаторияларға орналастырылған алғашқы анықталған өкпе сыртындағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
120. Нысанның 2220 кестесінде, 2.3 жолында екінші қатардағы препараттармен емдеу үшін ауруханалар мен санаторияларға орналастырылған алғашқы анықталған IV санаттағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
121. Нысанның 2220 кестесінде, 2.4 жолында үшінші қатардағы препараттармен емдеу үшін ауруханалар мен санаторияларға орналастырылған алғашқы анықталған IV санаттағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
122. Нысанның 2220 кестесінде, 3 жолында екінші қатардағы препараттармен емдеу үшін ауруханалар мен санаторияларға орналастырылған алғашқы анықталған IV санаттағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
123. Нысанның 2220 кестесінде, 4 жолында үшінші қатардағы препараттармен емдеу үшін ауруханалар мен санаторияларға орналастырылған алғашқы анықталған IV санаттағы туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
124. Нысанның 2220 кестесінде, А бағанында жолдың атауы көрсетіледі.
125. Нысанның 2220 кестесінде, Б бағанында жолдың реттік номері көрсетіледі.
126. Нысанның 2220 кестесінде, 1 бағанында стационарға орналастырылған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
127. Нысанның 2220 кестесінде, 1 бағанында санаторияға орналастырылған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
128. Нысанның 2221 кестесінде, 1 бағанында аурухана орналастырылмаған алғашқы анықталған туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
129. Нысанның 2221 кестесінде, 2 бағанында аурухана орналастырылмаған алғашқы анықталған туберкулезбен науқас балалардың саны көрсетіледі.
130. Нысанның 2300 кестесінде, 1 жолында ота жасалған өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
131. Нысанның 2300 кестесінде, 2 жолында ота жасалған өкпе сыртындағы туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
132. 137. Нысанның 2300 кестесінде, 3 жолында ота жасалған өкпелік және өкпе сыртындағы туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі (1 және 2 жолдың сомасы).
133. Нысанның 2300 кестесінде, 4 жолында ота жасалған өкпелік және өкпе сыртындағы IV санаттағы туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
134. Нысанның 2300 кестесінде, А бағанында жолдың атауы көрсетіледі.
135. Нысанның 2300 кестесінде, Б бағанында жолдың реттік номері көрсетіледі.
136. Нысанның 2300 кестесінде, 1 бағанында туберкулезбен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
137. Нысанның 2300 кестесінде, 2 бағанында туберкулезбен науқас ересектердің саны көрсетіледі.

138. в таблице 2300, графе 3 формы указывается число детей в возрасте 0-14 лет включительно, больных туберкулезом.
139. в таблице 2300, графе 4 формы указывается число детей в возрасте 15-17 лет включительно, больных туберкулезом.
140. в таблице 2400, строке 1 формы указывается число детей с активным туберкулезом.
141. в таблице 2400, строке 2 формы указывается число детей с неактивным туберкулезом.
142. в таблице 2400, строке 3 формы указывается число детей с повышенным риском заболевания туберкулезом.
143. в таблице 2400, графе А формы указывается номер строки.
144. в таблице 2400, графе Б формы указывается наименование строки.
145. в таблице 2400, графе 1 формы указывается общее число детей, прошедших оздоровление.
146. в таблице 2400, графе 2 формы указывается число детей, прошедших оздоровление в санаторной группе.
147. в таблице 2400, графе 3 формы указывается число детей, прошедших оздоровление в санаторном саду.
148. в таблице 2400, графе 4 формы указывается число детей, прошедших оздоровление в санаторной школе-интернат.
149. в таблице 2400, графе 5 формы указывается число детей, прошедших оздоровление в противотуберкулезном санатории.
150. в таблице 2500, строке 1 указывается общее число активных больных туберкулезом с бактериовыделением, состоящих на учете на начало отчетного периода.
151. в таблице 2500, строке 2 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом с бактериовыделением, взятых на учет в отчетном периоде.
152. в таблице 2500, строке 3 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением и типом рецидив, взятых на учет в отчетном периоде.
153. в таблице 2500, строке 4 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, имеющих в предыдущем случае до начала лечения отрицательные результаты микроскопии мазка мокроты.
154. в таблице 2500, строке 5 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, вновь взятых под наблюдение после отрыва от лечения и от диспансеризации.
155. в таблице 2500, строке 6 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, переведенных из других организаций.
156. в таблице 2500, строке 7 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, взятых по 1 Г группе диспансерного учета и не имеющих предыдущих диспансеризаций.
157. в таблице 2500, строке 8 формы указывается общее число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, умерших по любой причине.

138. Нысанның 2300 кестесінде, 3 бағанында 0-14 жасты қосқанда туберкулезбен науқас балалардың саны көрсетіледі.
139. Нысанның 2300 кестесінде, 4 бағанында 15-17 жасты қосқанда туберкулезбен науқас балалардың саны көрсетіледі.
140. Нысанның 2400 кестесінде, 1 жолында белсенді туберкулезбен науқас балалардың саны көрсетіледі.
141. Нысанның 2400 кестесінде, 2 жолында белсенді емес туберкулезбен науқас балалардың саны көрсетіледі.
142. Нысанның 2400 кестесінде, 3 жолында туберкулезбен науқастануға жоғары тәуекелі бар балалардың саны көрсетіледі.
143. Нысанның 2400 кестесінде, А бағанында жолдың атауы көрсетіледі.
144. Нысанның 2400 кестесінде, Б бағанында жолдың реттік номері көрсетіледі.
145. Нысанның 2400 кестесінде, 1 – бағанында сауықтырудан өткен балалардың жалпы саны көрсетіледі.
146. Нысанның 2400 кестесінде, 2 бағанында санаторийлік топта сауықтырудан өткен балалардың саны көрсетіледі.
147. Нысанның 2400 кестесінде, 3 бағанында санаторийлік бақта сауықтырудан өткен балалардың саны көрсетіледі.
148. Нысанның 2400 кестесінде, 4 бағанында санаторийлік мектеп-интернатта сауықтырудан өткен балалардың саны көрсетіледі.
149. Нысанның 2400 кестесінде, 5 бағанында санаторийлік туберкулезге қарсы санаторияда сауықтырудан өткен балалардың саны көрсетіледі.
150. Нысанның 2500 кестесінде, 1 жолында есептік мерзімнің басына есепте тұрған бактерия бөлуі бар туберкулезбен белсенді науқастардың саны көрсетіледі.
151. Нысанның 2500 кестесінде, 2 жолында есептік мерзімде есепке алынған бактерия бөлуі бар алғашқы анықталған туберкулезбен науқастардың саны көрсетіледі.
152. Нысанның 2500 кестесінде, 3 жолында есептік мерзімде есепке алынған бактерия бөлуі және рецидив типі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
153. Нысанның 2500 кестесінде, 4 жолында емдеуді бастағанға дейінгі алдыңғы жағдайда қақырықтың жағындысындаға микроскопияның теріс нәтижесіне ие бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
154. Нысанның 2500 кестесінде, 5 жолында емдеуден және диспансерлеуден қол үзгеннен кейін жаңадан бақылауға алынған, бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
155. Нысанның 2500 кестесінде, 6 жолында басқа ұйымнан ауыстырылған, бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
156. Нысанның 2500 кестесінде, 7 жолында диспансерлік есептің 1Г тобы бойынша бақылауға алынған және алдында диспансерлеу болмаған бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
157. Нысанның 2500 кестесінде, 8 жолында кез-келген себептермен қайтыс болған бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.

158. в таблице 2500, строке 9 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, умерших по причине туберкулеза.
159. в таблице 2500, строке 10 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, умерших по другим причинам.
160. в таблице 2500, строке 11 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, переведенных во II группу диспансерного учета.
161. в таблице 2500, строке 12 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, переведенных в другое учреждение или снятых с диспансерного учета в связи с отрывом.
162. в таблице 2500, строке 13 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, состоящих на учете на конец года.
163. в таблице 2500, строке 14 формы указывается число больных легочным туберкулезом с бактериовыделением, состоящих на учете на конец года, госпитализированных в стационар.
164. в таблице 2500, графе А формы указывается наименование строк.
165. в таблице 2500, графе Б формы указывается номер строк.
166. в таблице 2500, графе 1 формы указывается общее количество больных легочным туберкулезом с бактериовыделением.
167. в таблице 2500, графе 2 формы указывается количество детей от 0 до 14 лет включительно, больных легочным туберкулезом с бактериовыделением.
168. в таблице 2500, графе 3 формы указывается количество детей от 15 до 17 лет включительно, больных легочным туберкулезом с бактериовыделением.
169. в таблице 2500, графе 4 формы указывается количество больных легочным туберкулезом с бактериовыделением с подтвержденным МЛУ ТБ, ШЛУ ТБ и подозрением на ШЛУ ТБ.
170. в таблице 2500, графе 5 формы указывается количество больных легочным туберкулезом с бактериовыделением – сельских жителей.
171. в таблице 2600, строке 1 формы указывается число лиц, состоящих в IIIA группе диспансерного учета как контактные с МТ(+).
172. в таблице 2600, строке 2 формы указывается число лиц, состоящих в IIIA группе диспансерного учета как контактные с МТ(-).
173. в таблице 2600, строке 3 формы указывается число лиц, состоящих в IIIA группе диспансерного учета как контактные с ТБ МЛУ.
174. в таблице 2600, строке 4 формы указывается число лиц, состоящих в IIIA группе диспансерного учета, которым проведена химиопрофилактика.
175. в таблице 2600, строке 5 формы указывается число лиц IIIБ группы диспансерного учета с инфицированием микобактериями туберкулеза, впервые установленным.

158. Нысанның 2500 кестесінде, 9 жолында туберкулез себептермен қайтыс болған бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
159. Нысанның 2500 кестесінде, 10 жолында басқа да себептермен қайтыс болған бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
160. Нысанның 2500 кестесінде, 11 жолында диспансерлік есептің ІІ тобына ауыстырылған бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
161. Нысанның 2500 кестесінде, 12 жолында басқа мекемеге ауыстырылған немесе қол үзуге байланысты диспансерлік есептен шығарылған бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
162. Нысанның 2500 кестесінде, 13 жолында жылдың соңына есепте тұрған бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
163. Нысанның 2500 кестесінде, 14 жолында жылдың соңына есепте тұрған, стационарға орналастырылған бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
164. Нысанның 2500 кестесінде, А бағанында жолдың атауы көрсетіледі.
165. Нысанның 2500 кестесінде, Б бағанында жолдың реттік номері көрсетіледі.
166. Нысанның 2500 кестесінде, 1 бағанында бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
167. Нысанның 2500 кестесінде, 2 бағанында бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқас 0-14 жасөспірімдердің саны көрсетіледі.
168. Нысанның 2500 кестесінде, 3 бағанында бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқас 15-17 жас балалардың саны көрсетіледі.
169. Нысанның 2500 кестесінде, 4 бағанында КДТ ТБ, АДТ ТБ расталған, АДТ ТБ күдіктелген бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
170. Нысанның 2500 кестесінде, 5 бағанында бактерия бөлуі бар өкпе туберкулезімен науқастардың – ауыл тұрғындарының саны көрсетіледі.
171. Нысанның 2600 кестесінде, 1 жолында МТ(+) байланысушы ретінде диспансерлік есептің IIIА тобында есепте тұрған тұлғалардың саны көрсетіледі.
172. Нысанның 2600 кестесінде, 2 жолында МТ(-) байланысушы ретінде диспансерлік есептің IIIА тобында есепте тұрған тұлғалардың саны көрсетіледі.
173. Нысанның 2600 кестесінде, 3 жолында АДТ ТБ байланысушы ретінде диспансерлік есептің IIIА тобында есепте тұрған тұлғалардың саны көрсетіледі.
174. Нысанның 2600 кестесінде, 4 жолында диспансерлік есептің IIIА тобында есепте тұрған, химиялық алдын-алу жүргізілген тұлғалардың саны көрсетіледі.
175. Нысанның 2600 кестесінде, 5 жолында диспансерлік есептің IIIБ тобындағы, туберкулездің микробактерияларымен инфекцияланғаны алғашқы белгіленген тұлғалардың саны көрсетіледі.

176. в таблице 2600, строке 6 формы указывается число лиц IIIБ группы диспансерного учета с инфицированием микобактериями туберкулеза, впервые установленным, которым проведена химиопрофилактика.
177. в таблице 2600, строке 7 формы указывается число лиц IIIБ группы диспансерного учета с гиперергической реакцией на туберкулин.
178. в таблице 2600, строке 8 формы указывается число лиц IIIБ группы диспансерного учета с гиперергической реакцией на туберкулин, которым проведена химиопрофилактика.
179. в таблице 2600, строке 9 формы указывается число лиц IIIВ группы диспансерного учета с побочными реакциями на БЦЖ.
180. в таблице 2600, строке 10 формы указывается число лиц IIIВ группы диспансерного учета с побочными реакциями на БЦЖ, которым проведена химиопрофилактика.
181. в таблице 2600, графе А формы указывается номер строки.
182. в таблице 2600, графе Б формы указывается наименование строки.
183. в таблице 2600, графе 1 формы указывается общее число лиц, взятых на учет.
184. в таблице 2600, графе 2 формы указывается общее число детей в возрасте 0-14 лет включительно, взятых на учет.
185. в таблице 2600, графе 3 формы указывается общее число детей в возрасте 15-17 лет включительно, взятых на учет.
186. в таблице 2600, графе 4 формы указывается общее число лиц, заболевших туберкулезом в отчетном году.
187. в таблице 2600, графе 5 формы указывается общее число детей в возрасте 0-14 лет включительно, заболевших туберкулезом в отчетном году.
188. в таблице 2600, графе 6 формы указывается число детей в возрасте 15-17 лет включительно, заболевших туберкулезом в отчетном году.
189. в таблице 2600, графе 7 формы указывается общее число лиц, состоящих на учете на конец года.
190. в таблице 2600, графе 8 формы указывается число детей в возрасте 0-14 лет включительно, состоящих на учете на конец года.
191. в таблице 2600, графе 9 формы указывается число детей в возрасте 15-17 лет включительно, состоящих на учете на конец года.
192. в таблице 2700, строке 1 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом легких, имевших фазу распада в предыдущем отчетном периоде.
193. в таблице 2700, строке 2 формы указывается число впервые выявленных больных туберкулезом легких, имевших фазу распада в предыдущем отчетном периоде и у которых в данном отчетном периоде закрылась полость распада.
194. в таблице 2700, графе А формы указывается наименование строки.

176. Нысанның 2600 кестесінде, 6 жолында диспансерлік есептің IIIБ тобындағы, туберкулездің микробактерияларымен инфекцияланғаны алғашқы белгіленген, химиялық алдын-алу жүргізілген тұлғалардың саны көрсетіледі.
177. Нысанның 2600 кестесінде, 7 жолында диспансерлік есептің IIIБ тобындағы, туберкулинге гиперериялық реакциясы бар тұлғалардың саны көрсетіледі.
178. Нысанның 2600 кестесінде, 8 жолында диспансерлік есептің IIIБ тобындағы, туберкулинге гиперериялық реакциясы бар, химиялық алдын-алу жүргізілген тұлғалардың саны көрсетіледі.
179. Нысанның 2600 кестесінде, 9 жолында диспансерлік есептің IIIВ тобындағы, БЦЖ-ға жанама реакциялары бар тұлғалардың саны көрсетіледі.
180. Нысанның 2600 кестесінде, 10 жолында диспансерлік есептің IIIВ тобындағы, БЦЖ-ға жанама реакциялары бар, химиялық алдын-алу жүргізілген тұлғалардың саны көрсетіледі.
181. Нысанның 2600 кестесінде, А бағанында жолдың атауы көрсетіледі.
182. Нысанның 2600 кестесінде, Б бағанында жолдың реттік номері көрсетіледі.
183. Нысанның 2600 кестесінде, 1 бағанында есепке алынған тұлғалардың жалпы саны көрсетіледі.
184. Нысанның 2600 кестесінде, 2 бағанында есепке алынған 0-14 жасты қосқандағы балалардың жалпы саны көрсетіледі.
185. Нысанның 2600 кестесінде, 3 бағанында есепке алынған 15-17 жасты қосқандағы балалардың жалпы саны көрсетіледі.
186. Нысанның 2600 кестесінде, 4 бағанында есептік жылда туберкулезбен науқастанған тұлғалардың жалпы саны көрсетіледі.
187. Нысанның 2600 кестесінде, 5 бағанында есептік жылда 0-14 жасты қосқанда туберкулезбен науқастанған балалардың жалпы саны көрсетіледі.
188. Нысанның 2600 кестесінде, 6 бағанында есептік жылда 15-17 жасты қосқанда туберкулезбен науқастанған балалардың жалпы саны көрсетіледі.
189. Нысанның 2600 кестесінде, 7 бағанында есептік жылдың соңына есепте тұрған тұлғалардың жалпы саны көрсетіледі.
190. Нысанның 2600 кестесінде, 8 бағанында есептік жылдың соңына есепте тұрған 0-14 жасты қосқандағы балалардың саны көрсетіледі.
191. Нысанның 2600 кестесінде, 9 бағанында есептік жылдың соңына есепте тұрған 15-17 жасты қосқандағы балалардың саны көрсетіледі.
192. Нысанның 2700 кестесінде, 1 жолында өткен есептік мерзімде ыдырау сатысы болған, алғашқы анықталған өкпе туберкулезімен науқастардың саны көрсетіледі.
193. Нысанның 2700 кестесінде, 2 жолында өткен есептік мерзімде ыдырау сатысы болған, алғашқы анықталған өкпе туберкулезі бар және осы есептік жылда ыдырау қуысы жабылған науқастардың саны көрсетіледі.
194. Нысанның 2700 кестесінде, А бағанында жолдың атауы көрсетіледі.

А59.0-9
Ж
30
Урогенитальная уреа и микоплазменная инфекция
М
31
А49.3
Ж
32
Трихофития
М
33
В 35.0-2,4,9
Ж
34
Микроспория
М
35
В 35.0-2,4,9
Ж
36
2101Число зарегистрированных случаев: аногенитальной герпетической вирусной инфекции А60.0 - 9 (1) __,
аногенитальных венерических бородавок А63.0 (2) __,
гарднерелеза А49.9 (3) ___,
остроконечных кондилом А63.0, 8 (4) ___,
урогенитального кандидоза В37.3, 4 (5) __,
микозов стоп, онихомикозов В35.1, 3, 35.3 (6) __,            чесотки В86 (7) 7__ .
Зарегистрировано больных гонобленореей А54.3 (8) __,       в том числе новорожденных (9)___,
лицо, зараженное вирусом иммунодефицита человека(далее – ВИЧ-инфицированных),
выявленных из числа всех зарегистрированных больных инфекциями, передаваемыми
преимущественно половым путем (далее – ИПППП) 10___
Количество беременных больных сифилисом 11___, гонореей 12___, урогенитальной
хламидийной инфекцией 13__, трихомонозом 14___,
аногенитальной герпетической вирусной инфекцией 15___, урогенитальной уреа и
микоплазменной инфекцией 16___
Из числа женщин больных гонореей (стр. 13, гр. 1) выявлено акушерами-
гинекологами 17__,
зарегистрировано больных гонобленореей А54.3 18__,
в том числе новорожденных 19 __,
Выявлено больных из вновь взятых на учет больных в отчетном году, с впервые в
жизни установленным диагнозом, в кабинете анонимного обследования:
сифилисом 20___,
гонореей 21__, хламидиозом 22___.
2200                                                             Выявлено больных
Наименование болезней
№ строки
Дерматовенерологами
Специалистами разных профилей
всего обследовано контактов
выявлено из числа контактов
в т.ч. в кабинете конфиденциального обследования
акушерами-гинекологами
урологами
в стационарах терапевтического и неврологического профиля
при обследовании доноров на станции переливания крови
при периодических и прочих профосмотрах
Другими специалистами
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Сифилис, все формы
01
в том числе: врожденный
02
Ранний (первичный, вторичный, скрытый, неуточненный)
03
поздний
04
другие и неуточненные формы сифилиса
05
Гонококковая инфекция
06
Урогенитальная хламидийная инфекция
07
Трихомониаз
08
Урогенитальная уреа и микоплазменная инфекция
09
2201
Из числа обследованных (гр.1) - число лиц, которым проведено профилактическое лечение
по поводу сифилиса 1 __#1___, гонореи 2 __#2___
Примечание: 1. В отчет включают сведения о всех больных, лечение и наблюдение за
которыми проводится данным учреждением независимо от места жительства больного. Не
включают в отчет сведения о больных, обратившихся за консультацией и лечением, но
состоящих под наблюдением в других лечебно-профилактических учреждениях.
Районные кожно-венерологические диспансеры, на которых возложены функции районных,
районные больницы сельских районов включают в отчет сведения о всех больных,
лечащихся по поводу ИППП в районных и участковых больницах, на фельшерско-
акушерских пунктах.

А59.0-9
е
29
ә
30
Несеп-жыныс уреа және микоплазмалық инфекция
А49.3
е
31
ә
32
Трихофития
В 35.0-2,4,9
е
33
ә
34
Микроспория
В 35.0-2,4,9
е
35
ә
36
2101 Тіркелген жағдайлар саны: аногениталдық ұшықты вирусты жұқпалары А60.0 - 9 (1) __1__,
Аногениталдық венерологиялық сүйелдер А63.0 (2) __2__,
гарднерелезді А49.9 (3) __3__,
өткір ұшты кондиломаны А63.0, 8 (4) __4__,
несеп-жыныс кандидозы В37.3, 4 (5) __5__,
табан микозы, онихомикоздарды В35.1, 3, 35.3 (6) __6__, қотыр В86 (7) __7__.
Гонобленорея ауруларының тіркелуі А54.3 (8) __8__,
соның ішінде жаңа туғандар 9 __9__,
Барлық тіркелген ЖЖЖИ аурулары тіркелгендер ішінен анықталған АИТВ жұқтырғандар саны 10 __10__,
Мерезбен ауырған жүкті әйелдер саны 11 __11__, созбен 12 __12__, несеп-жыныс хламидия жұқпасымен 13 __13__, трихомонозбен 14 __14__,
аногениталдық ұшықты вирусты жұқпалары 15 __15__, несеп-жыныс уреа, микоплазмалық жұқпасымен 16 __16__,
Созбен ауыратын әйелдер арасынан: акушер-гинекологтармен анықталған 17 __17__,
гонобленорея аурулары бар тіркелген науқастар саны А54.3 18 __18__,
соның ішінде жаңа туғандар 19 __19__,
Есепті жылы қайта есепке алынған анықталған науқастар, өмірінде бірінші рет диагнозы анықталғандар (құпия аты-жөнін көрсетпей) тексеру кабинеті:
мерезбен 20 __20___,
созбен 21 __21__, хламидиозбен 22 __22___.
2200 Анықталған науқастар
Ауралар атауы
№ строки
Дерматовенерологтармен
Әр саладағы мамандар
Қатынаста болған барлық тексерілгендер
Қатынаста болғандардан анықталғандар
Соның ішінде құпия тексерілгендер
акушер-гинекологтар
урологтар
Терапиялық және неврологиялық бейіндегі стационарда
Қан құю станциясында қан тапсырушыларды тексеру кезінде
Кезеңдік және басқа профилактикалық зерттеп-қарау кезінде
Қатынаста болған барлық тексерілгендер
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мерез, барлық нысаны
01
соның ішінде: туа біткен
02
Ерте түрі (бірінші реттік, екінші реттік, жасырын, анықталмаған)
03
Кеш түрі
04
Мерездің анықталмаған және басқа формалары
05
Гонококктық инфекция
06
Несеп-жыныс хламидия инфекциясы
07
Трихомониаз
08
Несеп-жыныс уреа, -микоплазмалық инфекция
09
2201 Тексерілгендер ішінен (1 баған) -1 __1___, 2 гонорея мерзімге қатысты профилактикалық емдеу жүргізілген тұлғалар саны
Ескертпе: 1. Есептерге барлық науқастар туралы мәліметтер кіреді, оларды емдеу және бақылау жұмыстары науқастың тұрғылықты орнына қарамастан осы ұйымдарда жүргізіледі.
Есепке басқа емдеу-профилактикалық мекемеде бақылауда тұрған, соған қарамастан консультация және емдеуге келген науқастар туралы мәлімет кіргізілмейді.
Аудандық, ауылдық аудандардың аудандық ауруханалардың қызметі жүктелген аудандық тері-венерологиялық диспансерлері аудандық учаскелік ауруханаларда, фельдшер-акушерлік пункттерде ЖЖЖИ-мен емделген барлық науқастар туралы мәліметті есепке кіргізеді.

2. Для обеспечения полноты сведений о больных ИППП в районном учреждении
(диспансере, больнице) заводится картотека больных ИППП, составленная из контрольных
карт диспансерного наблюдения - ф. № 030/у, включающая карты больных, проживающих
или лечащихся в районе. Участковые врачи при сдаче отчета должны представлять
районным учреждениям контрольные карты больных, находящихся под их наблюдением,
для сверки с районной картотекой и пополнения ее необходимыми сведениями о больных.
Руководитель ___________________________ Ф.И.О. (при наличии)
Исполнитель ____________________ Ф.И.О. (при наличии), телефон _______
МП (при наличии)
Дата "____" _________________20___года
Примечание: Пояснение по заполнению Формы приведено в приложении к настоящей форме
"Отчет об инфекциях, передающихся преимущественно половым путем и кожных
заболеваниях"
Пояснение по заполнению Формы "Отчет об инфекциях, передающихся преимущественно половым путем и кожных заболеваниях"
1. В форме в графе 1 таблицы 1000 показываются сведения о больных впервые в жизни установленным диагнозом ИППП (А 49.0, А 49.3 - А 59.0, А 59.9), дерматофитий (В 35.0-2,4,9), псориаза (L 40.0-9), КПЛ (L 43.0-9), экземы (L 30.0,2,3,9), пузырчатки (L 10.0-9), аллергических васкулитов (L 95.0-9), лимфом (С 84.0-5, D 76), коллагенозов (М 32.0,8,9, М 35.8,9, L 93.0-2, L 94.0,1), ихтиозов (L 85.0-9, Q 80.0-9).
2. Из общего числа впервые выявленных больных с диагнозом сифилис в строках 3-22 выделяются сведения о больных врожденным сифилисом, ранним (первичным, вторичным, ранним скрытым, неуточненным), поздним (сердечно-сосудистой системы, нейросифилис, другие симптомы позднего сифилиса, скрытый и неуточненный), другими и неуточненными формами сифилиса среди лиц мужского и женского пола.
3. В графах 2-20 указывается распределение общего числа больных ИППП и кожными заболеваниями по полу и по возрасту. В графе 23 из общего числа больных выделяются сельские жители.
4. При заполнении граф 2-20 следует помнить, что в графе 2 указываются сведения обо всех детях от рождения до 0-4 лет включительно (0-4 лет 11 месяцев и 29 дней), а в графе 3 о детях от 5-9 лет включительно (9 лет 11 месяцев и 29 дней) и т.д.
5. Таблица 2100 Контингенты больных данного учреждения: для заполнения графы 1 таблицы 1 отбираются карты на всех больных, вновь взятых на учет впервые в жизни установленным диагнозом в отчетном году. В отношении сифилиса в строках 1, 2 выделяются сведения обо всех больных сифилисом (все формы) - шифры А50-А53; в строках 3, 4 - о больных с врожденным сифилисом (А50.0-9); в строках 5 - 12 - о больных с ранним сифилисом (первичный, вторичный, ранний скрытый, неуточненный) (А51.0-5,9); в строках 13 - 20 - о больных поздним сифилисом (А52.0-3,7-9); в строках 21,22 - о больных с другими и неуточненными формами сифилиса (А53) среди лиц мужского и женского пола.

2. Аудандық мекемелерде (диспансерлерде, ауруханаларда), ауданда тұратын немесе емделіп жатқан науқастардың картасын қоса алғанда, диспансерлік бақылаудың № 030/е ф. бақылау картасынан құрылған ЖЖЖИ-мен ауыратын науқастар мәліметтерінің толық болуын қамтамасыз ету үшін картотекалары болуы тиіс.
Учаскелік дәрігерлер жылдық есеп беру кезінде аудандық мекемелерге оларда бақылауда тұрған науқастардың бақылау карталарын және аудандық картотекалармен салыстыру үшін оларды қажетті мәліметтермен толықтыруы қажет.
Басшы _________________________________ Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Орындаушы ___________, Т.А.Ә. (болған жағдайда) тел ____________
МО (болған жағдайда)
Күні 20___ жылғы "____"_________________
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Көбінесе жыныстық жолмен берілетін инфекциялар мен тері аурулары туралы есеп" қосымшасында келтірілген.
"Көбінесе жыныстық жолмен берілетін инфекциялар мен тері аурулары туралы есеп" нысанды толтыру жөнінде түсініктеме
1. Нысанда 1000 кестенің 1 бағанындағы өмірінде алғаш рет ЖЖБИ анықталған диагнозымен науқастар туралы мәліметтер көрсетіледі ( А 49.0, А 49.3 - А 59.0, А 59.9), дерматофития (В 35.0-2,4,9), псориаз (L 40.0-9), КПЛ (L 43.0-9), экзема (L 30.0, 2,3,9), күлдіреуік (L 10.0-9), аллергиялық васкулиттер (L 95.0-9), лимфа (С 84.0-5, D 76), коллагеноз (М 32.0,8,9, М 35.8,9, L 93.0-2, L 94.0,1), ихтиоз (L 85.0-9, Q 80.0-9).
2. Мерез ауруымен алғаш рет анықталған науқастардың жалпы санынан 3-22 жолдарында ер және әйел адамдардың арасынан туабіткенмерез, ерте (бірінші, екінші, ерте, жасырын, анықталмаған), кеш (жүрек-тамыр жүйелері, нейросифилис, кеш мерездің басқа да белгілері, жасырын және анықталмаған) және басқа да мерездіңанықталмаған түрлерімен ауыратындар туралы мәліметтер көрсетіледі.
3. 2-20 бағандарында жынысы мен жасына қарай ЖЖБИ және тері ауруларымен ауыратындардың жалпы саны бөлінеді. Аурулардың жалпы санынан 23 бағанда ауыл тұрғындары ерекшеленеді.
4. 2-20 бағандарын толтырған кезде, 2 бағанда туылғаннан 0-4 жасқа дейінгі барлық балалар туралы мәліметтер (0-4 жас 11 ай және 29 күн) ал 3 бағанда 5-9 жастағы қоса алғанда балалар (9 жас 11 ай және 29 күн) туралы мәліметтер көрсетіледі.
5. 2100 кестесі берілген мекеменің науқастар Контингенттері: 1 кестенің 1 бағанын толтыру үшін есептік жылда алғаш рет орнатылған диагнозбен есепке алынған барлық науқастарға карталары алынады. 1,2 жолдарында мезезге қатысты мерезбен ауыратындардың барлығы туралы мәліметтер көрсетіледі (барлық нысандар) – шифрлері А50-А53; 3, 4 жолдарында - тумысынан болған мерез (А50.0-9); 5 – 12 жолдарында - ерте мерезбен ауыратындар туралы (бірінші, екінші, жасырын, нақтыланбаған) (А51.0-5,9); 13 – 20 жолдарында - кеш мерезбен ауыратындар (А52.0-3,7-9); 21, 22 жолдарында – әйелдер мен ерлер арасында басқа да және анықталмаған мерез түрлерімен ауыратындар (А53).

6. По другим ИППП в строках 23-26 фиксируются больные гонококковой инфекцией, в том числе хронической (А54.0-2,4-9); в строках 27, 28 - больные урогенитальной хламидийной инфекцией (А56.0-8); в строках 29, 30 - больные трихомониазом; в строках 31, 32 - урогенитальной уреа и микоплазменной инфекцией; в строках 33 - 36 - больные трихофитией и микроспорией (В 35.0-2,4,9) среди лиц мужского и женского пола.
7. В графе 1 указываются сведения о взятых на учет больных, с впервые в жизни установленным диагнозом. В графе 2 указываются сведения о взятых на учет больных, ранее состоявших под наблюдением данного или других учреждений (оторвавшихся от диспансеров и вновь привлеченных к лечению, переведенных из других учреждений, переехавших из других местностей и состоящие на начало отчетного года).
8. В графах 3,4 указываются сведения о пролеченных больных: графа 3 - амбулаторно, графа 4 - госпитализировано с впервые в жизни установленным диагнозом в отчетном году, т.е. из числа больных, показанных в графе 1. Сведения о больных, госпитализированных по поводу одного и того же заболевания в течение года неоднократно указываются в каждом отчетном году только один раз, т.е. в графе 4 показывается не число случаев госпитализации, а число госпитализированных в течение года больных (физических лиц).
9. Сумма чисел граф 3,4 не должна быть больше количества больных, указанных в графе 1 с впервые в жизни установленным диагнозом.
10. В графе 5 приводятся данные об общем числе больных, снятых с учета всего, в том числе оторвавшихся от лечебного учреждения и не разысканных в течение года. Включаются сведения только о тех больных, которые за отчетный год ни разу не посетили лечебное учреждение, и предпринятые розыски не смогли установить их местожительство.
11. В графу 5 включаются также сведения о переведенных больных, на которых имеется официальное подтверждение о взятии их на учет другими учреждениями.
12. В графе 6 указывается общее число больных, состоящих на учете на конец года, включая больных, закончивших лечение, но находящихся под наблюдением. Если к числу больных, состоявших на учете на конец предыдущего года (графа 6), прибавить число вновь взятых на учет больных (графа 1 плюс графа 2), а также исключить число снятых с учета (графа 5), то полученное число должно быть равно числу больных, оставшихся на учете на конец отчетного года (графа 6).
13. В подтабличных строках из числа вновь взятых на учет больных впервые в жизни установленным диагнозом выделяются сведения о больных аногенитальной герпетической инфекцией (А60.0-9); аногенитальными венерическими бородавками (А63.0), гарднереллезом (А49.9), остроконечными кондиломами (А63.0,8), урогенитальным кандидозом (В37.3,4), микозами стоп, онихомикозами (В35.1,3); чесоткой (В86). Зарегистрировано больных гонобленореей - А 54.3, том числе - новорожденных.

6. Басқа ЖЖБИ бойынша, еркек және жыныстылар арасындағы 23-26 жолдарда гонококктық инфекцияға шалдыққандар, оның ішінде созылмалы (А54.0-2,4-9) түрлеріне; 27, 28 жолдарда несеп-жыныс хламидиялық инфекцияға шалдыққандар (А56.0-8); 29, 30 жолдарда–трихомониазбен ауыратындар; 31, 32 жолдарда – несеп-жыныс уреа және микоплазмалық инфекцияға шалдыққандар; 33 - 36 жолдарда – трихофитияға және микроспорияға шалдыққандар (В 35.0-2,4,9) тіркеледі.
7. 1-ші тармақта бұған дейін аталмыш немесе басқа да мекемелердің қарамағында болған, есепке алынған науқастар туралы мәліметтер көрсетіледі (диспансерлерден есептен алынып тасталынған және тағы да емдеуге тартылғандар, басқа емдеу мекемелерінен ауыстырылғандар, басқа орындардан ауысқандар және есептік жыл басынан бастап есепте тұрғандар).
8. 3, 4 – ші тармақтардан емделген науқастар туралы мәліметтер көрсетіледі: 3-ші тармақта – амбулаториялық, 4-ші кестеде – есептік жылда өмірінде алғашқы рет қойылған диагнозбен ауруханаға жатқызылғандар, яғни 1-ші кестеде көрсетілген науқастар арасынан. Айта кететін бір жайт, бір науқас бір жыл бойына бірнеше рет бір ауру бойынша ауруханаға жатқызылуы мүмкін (мысалы, мерез ауруына шалдыққан науқас емдеудің әрбір курсында ауруханаға жатқызылуы мүмкін). Мұндай науқастар туралы мәліметтер әрбір есептілік жылында бір рет көрсетіледі, яғни 4-ші бағанда ауруханаға жатқызылулар саны емес, оның орнына бір жыл бойына ауруханаға жатқызылған науқастар саны көрсетіледі (жеке тұлғалар).
9. 3, 4-ші бағандардағы сандар саны, өмірінде алғашқы рет диагноз қойылған науқастар санынан артық болмауы қажет.
10. 5-ші бағанда есептен алынған, оның ішінде емдеу мекемесінен есептен алынған және бір жыл бойына іздестіріліп табылмаған, науқастардың жалпы саны туралы деректер келтіріледі. Есептілік жылында бірде-бір рет емдеу мекемесіне бармаған және ұйымдастырылған іздеу шаралары олардың мекенжайларын анықтай алмаған науқастар туралы мәліметтер қосылады.
11. 5-ші бағанда сонымен қатар, оларды басқа мекемелердің есепке алғандары туралы ресми растаулар бар, ауыстырылған науқастар туралы мәліметтер де қосылады.
12. 6-шы бағанда жыл соңында есепте тұрған науқастардың жалпы саны көретіледі, оның ішінде емдеу аяқталған, бірақ бақылауда тұрған науқастар да. Егер, алдыңғы жылдың соңында есепте тұрған науқастар санын (1-ші баған + 2-ші баған) қосса, сонымен қатар есептен алынғандар санын алса (5-ші баған), онда алынған сан есептілік жылы соңындағы қалған науқастар санына тең болуы қажет (6-шы баған).
13. Қосалқы кестедегі жолдарда өмірлерінде алғашқы рет диагноз қойылған есепке алынған науқастар арасынан аногенитальды ұшықтық инфекциялары (А60.0-9); аногениталды венерологиялық сүйелдері (А63.0), гарднереллез (А49.9), ұшты кондилома (А63.0,8), урогениталды кандидоз (В37.3,4), микозами табандары, онихомикоздары (В35.1,3); қышымаларымен (В86) ауыратын науқастар туралы мәліметтер бөлініп алынады. Гонобленореямен ауыратын науқастар - А 54.3, оның ішінде жаңа туған балалар тіркелді.

действий..2____ находятся на патронаже под опекой….4_____
2102 Контингент больных, находящихся на амбулаторном принудительном лечении в
соответствии с п.п.1,п.2, ст.121 Кодекса РК " О здоровье народа и системе здравоохранения"
(далее - ст.121) человек
Наименование
№ строки
Шифр по МКБ Х пересмотра
Взято под наблюдения в течение года
из них с впервые в жизни установленным диагнозом
Изменено принудительное лечение в
из них в сторону усиления принудительных мер медицинских
Находится на лечении больных
на конец отчетного года
всего
в том числе
женщин
сельских жителей

қауіпті іс-әрекеттері.. 2____ патранажда және қамқорлықта тұрғандар…. 4 _____
2102 "Халық денсаулағы және денсаулық жүйесі туралы" ҚР кодексінің 121 б, 1т. 1) сәйкес амбулаторлық міндетті ем қабылдаушы науқастар контингенті (бұдан әрі – 212 б.), адам
Атауы
жол
Х қайта қаралған АХЖ бойынша шифрі
Жыл бойы бақылауға алынғандар
оның ішінде өмірінде бірінші рет анықталған диагнозбен сырқаттанғандар саны
Есепті жылда бақылаудан алынғандар
оның ішінде жазылып не тұрақты жақсаруына байланысты бақылаудан алынғандар
Есептік жыл соңында ем қабылдаушы науқастар
барлығы
оның ішінде
әйелдер
ауыл тұрғындары

2320
Из общего числа выбывших (строка 12, 13, графа 5): умерло всего 1___, в том числе от
несчастных случаев и самоубийств 2 __, переведено
в учреждения Министерства здравоохранения Республики Казахстан 3_____.
2330
Из числа проведенных койко-дней (стр. 12,13, гр.6), число дней внутрибольничных
отпусков 1________
2340 Число дней нетрудоспособности по листкам нетрудоспособности, выданным
выбывшим больным (стр.12, 13, гр.5) 1________
2400 Лечебно - трудовые мастерские       2500 Врачебно - психиатрическая экспертиза
для психических больных
Наименование
№ строки
Число лиц, прошедших экспертизу, всего 1___
А
Б
1
в том числе: военную 2 ___
Работает на конец года - всего больных
01
судебную 3 _____
Число мест в мастерских на конец года
02
2600                   Дневные стационары для психически больных
Число мест по смете 1___, выписано больных 2 __
Состоит больных на конец отчетного года 3____, число дней, проведенных в
стационаре 4____
Число дней нетрудоспособности по листкам нетрудоспособности, выданным
выписанным больным 5
Руководитель ___________________________ Ф.И.О. (при наличии)
Исполнитель ____________________ Ф.И.О. (при наличии), телефон _______
МП (при наличии)
Дата "____" _________________20___года
Примечание: Пояснение по заполнению Формы приведено в приложении к настоящей
форм "Отчет о заболеваниях и контингентах больных психическими и поведенческими
расстройствами"
Пояснение по заполнению Формы "Отчет о заболеваниях и контингентах больных психическими и поведенческими расстройствами"
1. В таблице 1000 – указывается общее число зарегистрированных впервые в данном году больных: всего (1стр.) и из них женщин (2стр.) построчно, по каждой нозологии.
2. По каждой строке числа выявленных больных распределены по возрастам: 0-4, 5-9, 10-14, 15-19, 20-24, 25-28, 29-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-80, 80-84, 85 лет и старше, 14-28 лет включительно.
3. Таблица 1001 – общее число больных выявленных впервые в данном году по сельской местности. По каждой строке числа выявленных больных распределены по возрастам: 0-4, 5-9, 10-14, 15-19, 20-24, 25-28, 29-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-80, 80-84, 85 лет и старше, 14-28 лет включительно.
4. Таблицы 1000 и 1001 Формы составляется по данным медицинских карт амбулаторного больного и карт наблюдения за лицом с психическими расстройствами по форме № 030-2/у "Контрольная карта диспансерных больных", утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6697 (далее – приказ 907)).

2320
Жалпы стационардан шыққандардың ішінен (12, 13 жолдары, 5-баған): қайтыс болғандары 1________, оның ішінде бақытсыздық және өзіне өзі қол жұмсаудан қайтыс болғандар 2 ____, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің мекемесіне ауыстырылған 3________,
2330
Төсекте өткізілген күндердің ішінен (12, 13 жолы, 9 баған), аурухана ішілік демалыс күндер саны 1 ______________
2340 Шығып кеткен науқастарға еңбекке жарамсыздық парағы бойынша еңбекке қабілетсіздік күндер саны (12, 13 жол, 5-баған) 1__________
2400 Психикалық науқастар үшін емдік - еңбек шеберханалары
Атауы
жол №
А
Б
1
Жыл соңында жұмыс істейтіндер – барлық науқастар
01
Жыл соңындағы шеберханадағы орындар саны
02
2500 Дәрігерлік-психиатриялық сараптама
Сараптамадан өткен адамдар саны, барлығы 1 ___________
Оның ішінде: әскерлік 2_________
соттық 3 _____
2600 Психикалық науқастарға арналған күндізгі стационарлар
Смета бойынша орындар саны 1___, ауруханадан шыққан науқастар 2 __
Есептік жыл соңында есепте тұрған науқастар 3____, стационарда өткізген күндер саны 4____
Еңбекке жарамсыздық парағы бойынша еңбекке қабілетсіздік күндер саны 5___
Басшы _________________________________ Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Орындаушы ___________, Т.А.Ә. (болған жағдайда) тел ____________
МО (болған жағдайда)
Күні 20___жылғы "____"_________________
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Психикалық және мінез-құлық бұзылушылығы аурулары және олармен ауыратын науқастар контингенттері туралы есеп" қосымшасында келтірілген.
"Психикалық және мінез-құлық бұзылушылығы аурулары және олармен ауыратын науқастар контингенттері туралы есеп" нысанды толтыру жөнінде түсініктеме
1. 1000 кестеде – үстіміздегі жылы алғаш рет тіркелген науқастардың жалпы саны көрсетіледі: барлығы (1 бет.) және олардың ішінде әйелдер (2 бет) жол бойында, әрбір назология бойынша.
2. Әрбір жол бойынша анықталған науқастар саны жастары бойынша бөлінген: 0-4, 5-9, 10-14, 15-19, 20-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-80, 80-84, 85 және одан жоғары.
3. 1001 кесте – ауылдық жер бойынша үстіміздегі жылы алғаш анықталған науқастардың жалпы саны. Әрбір жол бойынша анықталған науқастардың саны жастары бойынша бөлінген: 0-4, 5-9, 10-14, 15-19, 20-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-80, 80-84, 85 және одан жоғары.
4. 1000 және 1001 кестедегі Нысандар амбулаторлық науқастың медициналық картасындағы және психикалық ақаулығы бар тұлғаны бақылау картасындағы (№ 030-2/у нысан) деректер бойынша құрылады. Қайтадан анықталған науқастарға динамикалық бақылауға алынған науқастар кіреді. Консультациялық бақылауға, жағдайы жақсарғанда немесе сауыққан кезде жыл соңында консультациялық бақылаудан алынатын науқастар немесе жағдайы нашарлаған кезде динамикалық бақылауға ауыстырылатын аласұру күйіндегі науқастар алынады. Бұл жағдайда, егер науқас консультациялық бақылауда алғаш рет болса, онда динамикалық бақылауға ауысу кезінде ол алғаш анықталған науқас ретінде көрсетіледі.

1) таблицы 1000 и 1001 имеют 32 строки, в каждой из которых даны укрупненные группировки нозологических форм с выделением в самостоятельную рубрику шизофрении в строки 07,08, легкой степени умственной отсталости в строку 19,20 и аутизма строки 23-28;
2) по всем графам таблицы 1000 числа в строке 1 равны сумме чисел в строках 03,05,09,11,13,15,17,21,29,31, за исключением строк 07,19,23,25,27;
3) в строке 02 графы 1 таблицы 1000 показывается число зарегистрированных женщин из общего числа больных с впервые в жизни установленным диагнозом психического и поведенческого расстройства. По всем графам таблицы числа в строке 2 равны сумме чисел в строках 04,06,10,12,14,16,18,22,30,32, за исключением строк 08,20,24,26,28;
4) в строках 03,04 - показываются органические психические расстройства, включая симптоматические расстройства, коды F00-F09;
5) в строках 05,06 - показываются шизофрения, шизотипические бредовые расстройства F20- F29;
6) в строках 07,08 - шизофрения, код F20;
7) в строках 09,10 - аффективные расстройства (F30- F39);
8) в строках 11,12 - показываются невротические расстройства, связанные со стрессом и соматоформные расстройства, коды (F40- F49);
9) в строках 13,14 - указываются поведенческие синдромы, связанные с физиологическими нарушениями и физическими факторами, коды (F50- F59);
10) в строках 15,16 - расстройства личности и поведенческие расстройства у взрослых, коды (F60- F69);
11) в строках 17,18 - умственная отсталость, коды (F70- F79);
12) в строках 19,20 выделяется легкая умственная отсталость - F70;
13) в строках 21,22 показывается нарушение психологического развития, коды F80- F89;
14) в строках 23,24 из строки 21,22: детский аутизм, код F84.0;
15) в строках 25,26 из строки 21,22: атипичный аутизм F84.1;
16) в строках 27,28 из строки 21,22: синдром Аспергера F84.5;
17) в строках 29,30 – поведенческие и эмоциональные расстройства, начинающиеся в детском и подростковом возрасте (F90- F98);
18) в строках 31,32 показываются психические расстройства неутонченные F99.
5. Таблица 2100 Контингенты больных, находящихся под динамическим наблюдением дополнена 2-мя графами: 1 графа – состояло на начало отчетного периода и 3 графа – из них с впервые в жизни установленным диагнозом.
6. Число больных состоящих на динамическом наблюдении на конец отчетного года (графа 6), распределены по возрастам, как в таблице 1000. Все сведения заполняются по данным контрольных карт наблюдения за лицом с психическими расстройствами по форме № 030-2/у, утвержденной приказом № 907.
7. В эту таблицу включаются сведения о больных, находящихся в психоневрологических интернатах, домах инвалидов общего типа независимо от ведомственной принадлежности, о психически больных детях, находящихся в домах ребенка, в детских садах, школах-интернатах системы Министерства образования.

1) 1000 және 1001 кестеде 32 жол бар, олардың әрқайсысында 07, 08 жолда шизофренияның жекелеме айдарларын бөлу арқылы нозологиялық нысандардың іріленген топтамалары, 19, 20 жолда ақыл ем кемістігінің жеңіл дәрежесі және 23-28 жолда аутизім көрсетілген;
2) 1000-кестенің барлық бағандары бойынша 1-жолындағы сандар 03, 05, 09, 11, 13, 15, 17, 21, 29, 31 жолдардағы сандар сомасына тең, 07, 19, 23, 25, 27 жолдарды есепке алмағанда;
3) 1000-кестенің 1-бағанындағы 02-жолда психикалық және мінез-құлықтық бұзылудың алғаш анықталған диагнозы бар жалпы науқастар ішінде, тіркелген әйелдердің саны көрсетіледі. Кестенің барлық бағандары бойынша 2 жолдағы сандар 04, 06, 10, 12, 14, 16, 18, 22, 30, 32 жолдардағы сандар сомасына тең, 08, 20, 24, 26, 28 жолдарды есепке алмағанда;
4) 03, 04 жолдарда –органикалық психикалық бұзылыстар, оның ішінде симптоматикалық бұзылу, коды F00-F09 қоса көрсетіледі;
5) 05, 06 жолдарда –шизофрения, шизофрения тәрізді сандырақтық бұзылулар F20- F29;
1) 07, 08 жолдарда – шизофрения, код F20;
2) 09, 10 жолдарда – жан күйзелісінің бұзылулары (F30- F39);
3) 11, 12 жолдарда – титықтау және соматоформды бұзылулар мен байланысты невротикалық бұзылулар, коды (F40- F49);
4) 13, 14 жолдарда – физиологиялық бұзылулар мен және физикалық факторлар мен байланысты мінез-құлықтық синдромдар көрсетіледі, коды (F50- F59);
5) 15, 16 жолдарда – ересектердегі тұлғалық және мінез-құлықтық бұзылулар, коды (F60- F69);
6) 17,18 жолдарда – ақыл кемістігі, коды (F70-F79);
7) 19,20 жолдарда – жеңіл ақыл кемістігі – F70;
8) 21, 22 жолдарда психологиялық дамудың бұзылуы көрсетіледі, коды F80- F89;
9) 21, 22 жолдардың 23, 24 жолдарында: бала аутизмі, код F84.0;
10) 21, 22 жолдардағы 25,26 жолдарда: атипичті аутизмі F84.1;
11) 21, 22 жолдардағы 27, 28 жолдарда: Аспергер синдромы F84.5;
12) 29, 30 жолдарда – балалық және жеткіншектік кезеңдерде байқалатын мінез-құлықтық және эмоциялық бұзылулар(F90- F98);
13) 31, 32 жолдарда анықталмаған психикалық бұзылулар F99 көрсетіледі.
5. 2100 кесте динамикалық бақылаудағы науқастар саны 2-бағанмен толықтырылған, 1-баған есептік кезеңнің басында тұрғандар және 3-баған өмірінде алғаш анықталған диагнозбен есепке алынғандар.
6. Есептік кезеңнің соңында динамикалық бақылауда тұрған науқастар саны (6-баған), 1000 кестедегі сияқты жас ерекшеліктері бойынша бөлінген. барлық деректер психикалық ақаулығы бар тұлғаны бақылаушы картадағы деректер бойынша толтырылады (№ 030-2/у нысан).
7. Осы кестеге психоневрологиялық интернаттарда, ведомстволық тиесілігіне қарамастан жалпы үлгідегі мүгедектер үйіндегі науқастар, сәбилер үйлеріндегі, балабақшалардағы, білім беру министрлігінің мектеп-интернаттарда жатқан психикалық аурулары бар балалар туралы мәліметтер енгізіледі.

8. Все психические больные, постоянно проживающие в интернатах, независимо от ведомственной принадлежности, состоят на диспансерном учете психоневрологического диспансера (кабинетов, отделений) в зоне обслуживания, в которых эти интернаты расположены.
9. В эту таблицу не включаются сведения:
1) о лицах, проконсультированных во внебольничных психиатрических, психоневрологических организациях, и по состоянию здоровья, не нуждающиеся в лечении у психиатра, в том числе и в диспансерном и консультативном наблюдении;
2) о больных, обратившихся за консультацией или лечением, но состоящих на учете в других психоневрологических организациях;
3) о больных, направленных на экспертизу, до окончания экспертизы;
4) о психически больных, выявленных в домах инвалидов общего типа, но не нуждающихся в постоянном наблюдении психиатра и не попадающих в группы диспансерного учета.
10. В таблицу 2100 дополнительно введена 17 строка - Кроме того: больные, находящиеся на консультативном наблюдении.
1) в каждой строке даны укрупненные группировки нозологических форм с выделением в самостоятельную рубрику шизофрении в строке 4, легкой степени умственной отсталости в строке 10 и аутизма строки 12-14;
2) в строке 1- "Психические и поведенческие расстройства" показываются сведения об общем числе больных, находящихся на динамическом наблюдении, за исключением психических и поведенческих расстройств, вследствие употребления психоактивных веществ;
3) в строке 2 – показываются органические психические расстройства, включая симптоматические расстройства, коды F00-F09;
4) в строке 3- показываются шизофрения, шизотипические бредовые расстройства F20- F29;
5) в строке 4- шизофрения, код F20;
6) в строке 5 – аффективные расстройства (F30- F39);
7) в строке 6 - показываются невротические расстройства, связанные со стрессом и соматоформные расстройства, коды (F40- F49);
8) в строке 7- указываются поведенческие синдромы, связанные с физиологическими нарушениями и физическими факторами, коды (F50- F59).
9) в строке 8 - расстройства личности и поведенческие расстройства у взрослых, коды (F60- F69);
10) в строке 9 – умственная отсталость, коды (F70- F79);
11) в строке 10 выделяется легкая умственная отсталость - F70;
12) в строке 11 показывается нарушение психологического развития, коды F80- F89;
13) из строки 11: в строке 12 – детский аутизм, код F84.0, в строке 13 – атипичный аутизм F84.1, в строке 14 –синдром Аспергера F84.5;
14) в строке 15 – поведенческие и эмоциональные расстройства, начинающиеся в детском и подростковом возрасте (F90- F98);

8. Ведомстволық тиесілігіне қарамаста интернатта тұрақты өмір сүретін барлық психикалық науқастар, осы интернаттар орналасқан қызмет көрсету аймағын жататын психоневрологиялық диспансерде (кабинетте, бөлімшеде) диспансерлік есепте тұрады.
9. Бұл кестеге мынадай:
1) ауруханадан тыс психиатриялық, психоневрологиялық ұйымдарда консультация алған және денсаулық жағдайы бойынша психиатрдан ем қабылдауға, оның ішінде диспансерлік және консультативтік бақылау мұқтаж емес тұлғалар туралы;
2) консультация алу үшін немесе ем қабылдау үшін жүгінген, бірақ өзге де психоневрологиялық ұйымдарда есепте тұрған науқастар туралы;
3) сараптама аяқталғанға дейін, сараптамаға жолданған науқастар туралы;
4) жалпы үлгідегі мүгедектерге арналған үйлерде анықталған
5) психикалық науқастар, бірақ психиатрдың үнемі бақылауына мұқтаж емес және диспансерлік есепке тобына түспейтін психикалық науқастар туралы деректер енгізілмейді
10. 2100 кестеге қосымша 17 жол енгізілген – сонымен қатар: консультативті бақылаудағы науқастар.
1) әрбір жолда шизофренияның жекелеме айдарларын бөлу арқылы нозологиялық нысандардың іріленген топтамалары 4-жолда, ақыл ес кемістігінің жеңіл түрі 10-жолда және аутизім 12-14 аутизім көрсетілген;
2) 1 жолда - "Психикасының және мінез-құлықтың бұзылушылық" психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан туындаған психикасының және мінез-құлықтың бұзылушылығымен ауыратын науқастарды қоспағанда, динамикалық бақылаудағы науқастардың жалпы саны туралы деректер көрсетіледі;
3) 2 жолда – симптомитикалық өзгерістерді қоса алғанда, органикалық психикалық бұзылулар көрсетіледі, коды F00-F09;
4) 3 жолда - Шизофрения, шизофрения тәрізді сандырақтық бұзылулар F20- F29;
5) 4 жолда - шизофрения, код F20;
6) 5 жолда -жан күйзелісі бұзылулары(F30- F39);
7) 6 жолда - күйзеліске және соматонысандық байланысты невроздық бұзылулар көрсетіледі, коды (F40- F49);
8) 7 жолда - Физиологиялық бұзылулар және физикалық факторлармен байланысты мінез құлықтық синдром, коды (F50- F59).
9) 8 жолда - ересектердегі тұлғалық және мінез-құлықтық бұзылулар, коды (F60- F69);
10) 9 жолда – ақыл-ес кемістігі, коды (F70- F79);
11) 10 жолда жеңіл ақыл-ес кемістігі- F70;
12) 11 жолда психологиялық дамудың бұзылуы көрсетіледі, коды F80- F89;
13) 11 жолдан: 12 жолда – бала аутизмі, код F84.0, 13 жолда – атипичті аутизмі F84.1, 14 жолда – Аспергер синдромы F84.5;
14) 15 жолда – балалық және жеткіншектік кезеңдерде байқалатын мінез-құлықтық және эмоциялық бұзылулар(F90- F98);

15) в строку 16 входят психические расстройства неутонченные F99;
16) числа, указанные в строке 1, по всем графам должны быть равны сумме чисел строк 2-3, 5-9, 11, 15,16;
17) в графе 2 таблицы 2100 показывается общее число больных всех возрастов, взятых на учет психоневрологическим учреждением в течение отчетного года. Кроме больных с впервые в жизни установленным диагнозом психического и поведенческого расстройства, включаются сведения о больных, переведенных под наблюдение из других учреждений, о больных, снятых с учета и вновь обратившихся за помощью в связи с обострением заболевания и т. п.;
18) независимо, в какой психиатрической организации установлен впервые в жизни диагноз психического и поведенческого расстройства, данный больной берется на учет той психоневрологической организацией, в районе обслуживания которого он проживает;
19) в графе 4 показываются сведения о больных, снятых с учета в отчетном году: в связи со смертью больного, переменой места жительства, выздоровлением или длительной ремиссией, позволяющей прекратить наблюдение за больным, полным отсутствием сведений о больном в течение календарного года и т.п.;
20) в графе 5 выделяются сведения о больных, снятых с учета в связи с выздоровлением или длительной ремиссией;
21) в графе 6 указывается число больных, состоящих под наблюдением на конец отчетного года;
22) в графах 7-25 даются сведения о числе больных, состоящих под наблюдением на конец отчетного года по возрастам, состоящих на учете на конец года;
23) в графе 28 указывается число женщин, состоящих на учете на конец года, в графе 29 – число сельских больных, состоящих на учете на конец года;
24) если больному при взятии на учет в данном году поставлен один диагноз, а на конец года этот диагноз изменен на другой, то в графе 2 этот больной показывается в строке по установленному диагнозу при взятии на учет, а на конец года указываются в соответствующей строке по уточненному (последнему) диагнозу;
25) допускаются случаи, когда один и тот же больной в графе 1 показывается в одной строке, а в графах 6-18 в других строках, или когда больной взят на учет с одной формой (стадией) заболевания, к концу года переходит в другую форму (стадию);
26) при заполнении таблицы 2100 кроме арифметической проверки (сумма строк 2-3, 5-9, 11, 15, 16 в каждой графе должна быть равной числу в строке 1), следует выполнить балансовую проверку. К числу больных, состоящих на учете на начало отчетного года (графа 1) прибавить число больных, взятых на учет (графа 2), и исключить число больных, снятых с учета (графа 4) в данном году должно получиться число больных, состоящих на учете на конец данного года (графа 6). Такой баланс обязателен по строке 1, но допускается по остальным строкам за счет изменения диагноза или за счет перехода заболевания из одной формы в другую.

15) 16 жолға анықталмаған психикалық бұзылулар кіреді F99;
16) 1 жолда көрсетілген сандар, барлық бағандар бойынша 2-3, 5-9, 11, 15,16 жолдар санының сомасына тең болуы қажет;
17) 2100 кестенің 2-бағанында есепті жылдың ішінде психоневрологиялық мекемеде есепке алынған барлық жастағы науқастардың жалпы саны көрсетіледі. Диагнозы өмірінде бірінші рет психикалық және мінез-құлықты бұзылулар бар науқастардан басқа, өзге мекемелерден бақылауға ауыстырылған науқастар туралы, есептен шығарылған және ауыруының ушығуына байланысты көмек сұраған және т.б. науқастар туралы мәліметтер енгізіледі;
18) өмірінде алғаш рет анықталған психикалық және мінез-құлықты бұзылулар қандай психиатриялық ұйымда анықталғанына қарамастан, науқас өзі тұрып жатқан аудандағы психоневрологиялық ұйымның есебіне алынады;
19) 4-бағанда есепті жылы есептен шығарылған науқастар туралы мәліметтер көрсетіледі: науқастың қайтыс болуына байланысты, тұрғылықты орнын ауыстырумен немесе ұзақ мерзімді ремиссиямен байланысты, күнтізбелік бір жыл ішінде науқас туралы мәліметтердің болмауына және т.б. байланысты деректер көрсетіледі;
20) 5-бағанда сауығуға немесе ұзақ мерзімді ремиссиямен байланысты есептен алынған науқастар саны көрсетіледі;
21) 6-бағанда есептік жыл соңында бақылауда тұрған науқастар саны көрсетіледі;
22) 7-18 бағандарда жастары бойынша есептік жыл соңында бақылауда тұрған науқастар саны көрсетіледі; 7-бағанда 0-14 жас аралығындағы науқас балалар саны айқындалады, 8-бағанда 15-17 жас аралығындағы науқас балалар саны көрсетіледі, 9-18 бағандарда жыл соңында жас ерекшелігі бойынша есепте тұрған ересек науқастар көрсетіледі;
23) 19-бағанда жыл соңында есепте тұрған әйелдер саны көрсетіледі, 20-бағанда жыл соңында есепте тұрған ауылдық науқастардың саны көрсетіледі;
24) егер осы жылы есепке алу кезінде науқасқа бір диагноз қойылса, ал жыл соңында диагноз түрі басқа диагнозға өзгертілсе, онда 2-бағанда науқас есепке алған кезде белгіленген диагноз бойынша жолында көрсетіледі, ал жыл соңында тиісті жолда нақтыланған (соңғы) диагноз бойынша көрсетіледі;
25) бір науқасты 1 бағанда бір жолда, ал 6-18 бағандарда өзге де жолдарда көрсетуге, немесе есепке сырқаттың бір нысанымен (кезеңімен) алып, жыл соңында өзге бір нысанға (кезеңге) ауыстыруға жол беріледі;
26) арифметикалық тексеруден басқа, 2100-кестені толтыру кезінде (әрбір бағандағы 2-3, 5-9, 11, 15, 16 жолдардың сомасы 1 жолдағы сандарға тең болуы қажет), баланстық тексеруді жүргізу қажет. Есептік кезеңнің басында есепте тұрған науқастар санына (1-баған) есепке алынғандарды (2-баған) қосып, осы жылы есептен алынған (4-баған) науқастар санын алып тастау қажет, нәтижесінде аталған жыл соңында есепте тұрған науқастар саны шығуы қажет (6-баған). Осындай баланс 1 жол бойынша міндетті, бірақ бір нысаннан екінші нысанға ауыстыру есебінен немесе диагноздың өзгеру есебінен өзге де жолдар бойынша жол беріледі.

11. Межформенный контроль необходимо провести с отчетной формой №12– отчета о числе заболеваний, зарегистрированных у больных, проживающих в районе обслуживания медицинской организации и контингентах больных, состоящих под диспансерным наблюдением (далее - форма №12).
1) число впервые выявленных больных за отчетный год детей до 14 лет (1 строка 2 графа 1000 таблицы 10 формы) должны соответствовать 3 графе 6 строки 1000 таблицы формы №12;
2) число впервые выявленных за отчетный год больных детей 15-17 лет (1 строка 3 графа 1000 таблицы 10 формы) должны соответствовать 3 графе 6 строки 2000 таблицы формы №12;
3) число впервые выявленных больных взрослых с психическими заболеваниями за отчетный год (графы 4-13 строки 1 1000 таблицы 10 формы) должны соответствовать 3 графе 6 строки 3000 таблицы 12 формы;
4) проводится межформенный контроль по количеству больных женщин впервые выявленных за отчетный год 2 строки граф 2, 3 и 4-13 1000 таблицы 10 формы с графами 4 строки 6 таблицы 1000 и 3000 формы 12 (разность графы 3 и графы 4) строки 6 таблицы 2000 формы №12;
12. Арифметико-логический контроль:
1) Данные графы 3 строки 1 таблицы 2100 равно или меньше строки 1 графы 1 таблицы 1000 10 формы.
2) Отдельно контролируются число больных детей до 14 лет, состоящих под наблюдением на конец года (графа 7, строки 1 таблицы 2100 формы 10); дети 15-17 лет (графа 8, строки 1 таблицы 2100 формы 10) с графой 5, строки 6, соответствующей таблицы 1000, 2000 отчетной формы №12, при этом данные должны соответствовать друг другу.
В таблице 2100 число взрослых больных, состоящих под наблюдением на конец года равно сумме граф 9 и 18 и она должна соответствовать данным графы 5, строки 6, таблицы 3000, отчетной формы №12 "Отчет о числе заболеваний, зарегистрированных у больных, проживающих в районе обслуживания медицинской организации и контингентах больных, состоящих под диспансерным наблюдением"
3) Число женщин состоящих под наблюдением на конец года (графа 19 строка 1 таблица 2100) формы равно числу женщин графы 6 строки 6 таблиц 1000, 3000 и 2000 формы №12 "Отчет о числе заболеваний, зарегистрированных у больных, проживающих в районе обслуживания медицинской организации и контингентах больных, состоящих под диспансерным наблюдением"
3) , (в таблице 2000 число женщин равно разности граф 5 и 6 строки 6).
13. Таблица 2120. Из общего числа находящихся под динамическим наблюдением на конец года больных (строка 1 графа 6 таблицы 2100) в пункте 1 указывается число больных, состоящих на активном динамическом наблюдении, в пункте 2 – число совершенных ими общественно-опасных действий, в пункте 3 показывается число больных, находящихся в интернатах Министерства здравоохранения РК, в пункте 4 – количество больных, находящихся на патронаже и под опекой.

11. Нысан аралық бақылау № 12 есептік нысанға сәйкес жүргізу қажет.
1) есептік жылы алғаш анықталған 14 жасқа дейінгі науқас балалар саны (10-нысан, 1000-кесте, 2-баған, 1-жол) 12-нысандағы 1000-кестенің 6-жолы 3-бағанға сәйкес келуі қажет;
2) есептік жылы алғаш анықталған 15-17 жас аралығындағы науқас балалар саны (10-нысан, 1000-кесте, 3-баған, 1-жол) 12-нысандағы 2000-кестенің 6-жолы 3-бағанға сәйкес келуі қажет;
3) есептік жылы психикалық сырқаты алғаш анықталған ересектер саны (10-нысан, 1000-кесте, 1-жол, 4-13 бағандары) 12-нысандағы 3000-кестенің 6-жолы 3-бағанға сәйкес келуі қажет;
4) 10-нысанның 1000-кестесінің 2, 3, және 4-13 бағандардың 2 жолындағы есептік жылы алғаш анықталған науқас әйелдер саны бойынша нысан аралық бақылау 12-нысанның 1000 және 3000 кестенің 6-жолының 4-бағанына (3 және 4 бағанның айырмашылығы) және 12-нысанның 2000-кестесінің 6-жолына сәйкес жүргізіледі;
12. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 2100-кестенің 1-жолы 3-бағаның деректері 10 нысандағы 1000-кесте 1-бағынның 1-жолына тең немесе аз;
2) Жыл соңында бақылауда тұрған 14 жасқа дейінгі науқас балалар саны жекелеме бақыланады (10-нысан, 2100-кесте, 1-жол, 7-баған); қызмет көрсететін медицина ұйымының ауданында тұратын науқастардан және диспансерлік есепте тұрған науқастардан тіркелген аурулар саны туралы есеп - №12 есептік нысанның 1000, 2000 кестесіне сәйкес келетін 6-жолдың 5-бағанындағы 15-17 жас аралығындағы балалар саны (10-нысан, 2100-кесте, 1-жол, 8-баған) бір-біріне сәйкес келуі қажет;
3) 2100-кестегі жыл соңында бақылауда тұрған ересек науқастар саны 9 және 18 бағандағы сомағы тең және ол № 12 есептік нысандағы 3000-кестенің 6-жолы, 5-бағынандағы деректерге сәйкес келуі қажет;
4) Нысандағы (2100-кесте, 1-жол, 19-баған) жыл соңындағы бақылауда тұрған әйелдер саны № 12 нысандағы 1000, 3000 және 2000 кестедегі 6-жолдың 6-жолдағы әйелдердің санына тең (2000-кестедегі әйелдер саны 6-жолдағы 5 және 6 бағандағы айырмашылыққа тең).
13. 2120-кесте. 1-тармақтағы динамикалық бақылаудағы жыл соңындағы науқастардың жалпы санынан (2100 кесте, 6-баған, 1-жол) белсенді динамикалық бақылауда тұрған науқастар, 2-тармақта олардың жыл бойы қоғамға жасаған қауіпті іс-әрекеттері, 3-тармақта Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернатындағы науқастар саны, 4-тармақта патронажда және қамқорлықта тұрған науқастар саны көрсетіледі.

14. В табличной строке (2130) из общего числа взрослых и подростков, находящихся под динамическим наблюдением на конец отчетного года (строка 1 графа 6 таблицы 2100) в пункте 1 показывается число мужчин в возрасте 15-62 года включительно и в пункте 2 – женщин в возрасте 15-57 лет включительно.
15. В табличной строке 2140 "Число дней нетрудоспособности по листкам нетрудоспособности, выданным больным, находящимся на амбулаторном лечении" указывается число дней нетрудоспособности.
16. В таблице 2110 "Контингенты больных, имеющих группу инвалидности" (данные из таблицы 2100) в строке 1 по всем графам показывается общее число больных инвалидов, в строке 2 выделяется число больных инвалидов с шизофренией, а в строке 3 – число больных инвалидов с умственной отсталостью.
17. В графе 1 таблицы 2110 указывается число больных первично признанных инвалидами в отчетном году, в графах 2-4 – число больных, имеющих группу инвалидности из состоящих под наблюдением на конец отчетного года (строка 1 графа 6 таблицы 2100), в графе 2 – общее число инвалидов, в графе 3 – имеющие 3-ю группу инвалидности и в графе 4 – об инвалидах в возрасте до 15 лет включительно.
18. В таблице 2111 указывается из числа первично признанных инвалидов (строка 1 графа 1 таблицы 2110) в пункте 1 число инвалидов до 15 лет, в пункте 2 – инвалиды 3-ей группы.
19. Таблица 2200 "Штатные должности врачей организации на конец отчетного года" данные этой таблицы идентичны с данными строк 67, 68 таблицы 1100 отчетной формы №30.
1) в графе 1 указывается количество штатных должностей специалистов;
2) в графе 2 указывается количество занятых должностей;
3) в графе 3 и 4 – в том числе штатные и занятые должности в поликлинике, диспансере, консультации по региону;
4) в графах 5, 6 - число физических лиц основных работников на занятых должностях (графа 5 – всего, графа 6 – из них в поликлинике);
5) в строке 01 указывается всего врачей психиатров, в том числе: в строке 02 – врачей психиатров для взрослых, в строке 03 – детских психиатров, в строке 04 – подростковых психиатров, в строке 05 – судебно-психиатрических экспертов, в строке 06 – психотерапевты, в строке 07 – медицинские психологи;
6) строка 1 по всем графам равна сумме строк 2-4.
20. Межформенный контроль:
1) данные строки 2 граф 1,2,3,4,5,6 таблицы 2200 равны данным строки 67.7 граф 1,2,3,4,5,6 таблицы 1100 отчетной формы № 30;
2) данные строк 3,4, граф 1,2,3,4,5,6 таблицы 2200 равны данным строки 68,6 граф 1,2,3,4,5,6 таблицы 1100 отчетной формы № 30;

14. Кестелік (2130) жолдағы 1-тармақта есептік жыл соңында динамикалық бақылаудағы ересектер мен жасөспірімдердің жалпы санында (2100-кесте, 6-баған, 1-жол) 15-62 жас аралығындағы ер адамдар саны және 2-тармақта 15-57 жас аралығындағы әйел адамдар саны көрсетіледі.
15. 2140 "Амбулаторлық ем қабылдап жатқан науқастарға берілген еңбекке жарамсыздық парағы бойынша еңбекке қабілетсіздік күндер саны" кестелік жолда еңбекке жарамсыздық күндері көрсетіледі.
16. 2110 "Мүгедектік тобы бар науқастар контингенті" кестенің (2100 кестенің деректері) 1-жолындағы барлық бағандар бойынша жалпы мүгедек науқастар саны көрсетіледі, 2-жолда шизофрения ауруы бар науқастар, ал 3-жолда – ақыл ес кемістігі бар мүгедек науқастар айқындалады.
17. 2110-кестенің 1-бағанындаесептік жылы алғаш мойындалған мүгедек науқастар саны көрсетіледі, 2-4 бағандарда есептік жыл соңында бақылауда тұрған мүгедектік тобы бар науқастар саны (2100-кесте, 6-баған, 1-жол), 3-бағанда мүгедектіктің 3-тобы бар науқастар және 4-бағанда 15 жасқа дейінгі мүгедектерді қоса алғандағы науқастар саны көрсетіледі.
18. 2111 кестеде алғаш рет анықталған мүгедектер саны көрсетіледі (2110-кесте, 1-баған, 1-жол), 1-тармақта 15 жасқа дейінгі мүгедектер, 2-тармақта – 3-топтағы мүгедектер саны көрсетіледі.
19. 2200-кесте Есептік жылдың соңындағы ұйымдағы дәрігерлердің штаттық лауазымы. Осы кестенің деректері № 3 есептік нысандағы 1100 кестенің 67, 68 жолының деректеріне сәйкес келеді.
1) 1-бағанда штаттық лауазымдардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда бос емес лауазымдардың саны көрсетіледі;
3) 3 және 4 бағандарда – емханадағы, диспансердегі штаттық және бос емесе лауазымдар, өңір бойынша консультациялар көрсетіледі;
4) 5, 6 бағандарда –бос емес лауазымдардағы негізгі жұмыскерлердің жеке тұлғалық саны көрсетіледі (5-баған – барлығы, 6-баған – оның ішінде емханада);
5) 01 жолда барлық дәрігер психиатрлар, оның ішінде: 02 жолда – ересектердің дәрігер психологы, 03 жолда – балалар психиатры, 04 жолда – жасөспірімдер психиатры, 05 жолда – сот-психиатрикалық сарапшылар, 06 жолда – психотерапевтер, 07 жолда – медициналық психологтар көрсетіледі;
6) 1 жол барлық бағандар бойынша 2-4 жолдың сомасына тең.
20. Нысан аралық бақылау:
1) 2200 кестедегі 1, 2, 3, 4, 5, 6 бағанның 2 жолының деректері № 30 есептік нысанның 1100 кестедегі 1, 2, 3, 4, 5, 6 бағандардың 67, 7 жолдардыңдеректеріне тең;
2) 2200 кестедегі 1, 2, 3, 4, 5, 6 бағанның 3, 4 жолының деректері № 30 есептік нысанның 1100 кестедегі 1, 2, 3, 4, 5, 6 бағандардың 68, 6 жолдардың деректеріне тең;

3) данные строк 5, 6, 7 таблицы 2200 равны соответственно данным строк 67.2, 67.4, 67.5 по графам 1,2,3,4,5,6 таблицы 1100 отчетной формы № 30.
21. Таблица 2300 "Состав больных в стационаре" заполняется по данным карт выбывших больных из психиатрического стационара по форме № 066-3/у), утвержденной приказом № 907.
22. Данные в таблице распределены по группе диагнозов, сумма строк 1 -11, исключая строку 3, равна итоговой строке 12 по всем графам.
23. В строке 13 указываются больные с психическими и поведенческими расстройствами, вследствие употребления психотропных веществ, а также признанные психически здоровыми и с заболеваниями, не вошедшие в строку 12 и включаются сведения о больных, поступивших на экспертизу, если к моменту составления отчета диагноз не установлен.
24. В графах 1,2,3 по всем строкам указываются данные о поступивших больных по возрастам (в графе 1 – число поступивших взрослых, в графе 2 –дети 15-17 лет и в графе 3 – число поступивших детей до 14 лет). В графе 4 показывается число поступивших больных впервые в данном году в стационар. В графе 5 указываются число выбывших больных. Число проведенных койко-дней выписанными и умершими больными показывается в графе 6. В графах 7, 8, 9 указывается число больных, состоящих на конец года по возрастам (в графе 7 – взрослых, в графе 8 – дети 15-17 лет и в графе 9- детей до 14 лет).
25. Число поступивших и выбывших больных в форме должны соответствовать числам таблицы 3100 формы 30 "Коечный фонд и его использование".
26. Числа по строке 12, показанные по всем графам равны сумме чисел в строках 1-11, исключая строку 3.
27. Проводится балансовая проверка: к числу больных, находившихся в стационаре на конец предыдущего года (сумма граф 11,13,14 отчетной формы №10 предыдущего года, "в последующие годы будут графы 7,8,9") прибавить поступивших в стационар в данном году (сумма граф 1,2,3), вычесть число выбывших больных графы 5 и в итоге равно числу больных, находившихся в стационаре на конец данного отчетного года (сумма граф 7,8,9).
28. Таблица 2301 Состав больных в стационаре, находящихся на принудительном лечении заполняется в соответствии с подпунктами 1), 2), 3), 4) пункта 2 статьи 121 и пунктов 1-11 статьи 125 Кодекса РК "О здоровье народа и системе здравоохранения".
29. В таблице 2320 из общего числа выбывших (строка 12,13 графы 5) в пункте 1 выставляется общее число умерших, в том числе от несчастных случаев и самоубийств во 2-ом пункте, в 3-ем пункте число переведенных в интернаты Министерства здравоохранения.

3) 2200 кестедегі 5, 6, 7 жолының деректері №30 есептік нысанның 1100 кестедегі 1, 2, 3, 4, 5, 6 бағандардың 67.2, 67.4, 67.5 жолдардың деректеріне сәйкесінше тең;
21. "Стационардағы науқастар құрамы" 2300 кесте психиатрлық стационардан шығып кеткен науқастар картасы бойынша толтырылады (№ 066-3/у нысан).
22. Кестедегі деректер диагноздар тобы бойынша бөлінген, 1-11 жолдардың сомасы, 3-жолды ескермегенде, барлық бағандар бойынша 12-жолдың қорытынды жолына тең.
23. 13-жолда психотроптық заттар қолдану салдарынан психикалық және мінез-құлықтық бұзылуға алып келген, сондай-ақ 12 жолға енгізілмеген психикалық дені сау және сырқат бар деп танылған науқастар мен сараптамаға түскен, есепті құрған кезде диагнозы анықталмаған науқастар көрсетіледі.
24. 1, 2, 3 жолдың барлық бағандарында жас ерекшелігі бойынша түскен науқастар туралы деректер (1-бағанда түскен ересектер саны, 2-бағанда 15-17 жас аралығындағы және 3-бағанда 14 жасқа дейінгі түскен балалар саны) көрсетіледі. 4-бағанда осы жылы стационарға алғаш түскен науқастар саны, 5-бағанда шыққан науқастар саны және 6-бағанда қайтыс болған науқастар саны көрсетіледі. 7, 8, 9 бағандарда жас ерекшелігі бойынша жыл соңында есепте тұрған науқастар саны (7-бағанда ересектер, 8-бағанда 15-17 жас аралығындағы балалар, 9-бағанда 14 жасқа дейінгі балалар) көрсетіледі.
25. Нысандағы келіп түскен және шыққан науқастар саны "Кереует қоры және оны пайдалану" 30-нысандағы 3100-кестенің сандарына сәйкес келуі қажет.
26. 12-жол бойынша сандар барлық бағандар бойынша көрсетілген және 3-жолды есепке алмағанда 1-11 жолдағы сандар сомасына тең.
27. Баланстық теңгерім жүргізіледі: өткен жылдың соңында стационарда тұрған науқастар санына (өткен жылғы № 10 есептік нысандағы 11, 12, 14 бағанның сомасы, "одан арғы жылдары 7, 8, 9 бағандар болады")осы жылы стационарға түскен науқастар саны қосылып (1, 2, 3 баған сомасы), 5-бағандағы шығып кеткен науқастар саны есептеліп, нәтижесі осы есептік жыл соңында стационардағы науқастар санына тең болады (7, 8, 9 бағандар сомасы).
28. 2301 кесте, Стационарда мәжбүрлі ем қабылдаушы науқастар құрамы "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" ҚР Кодексінің 125-бабының 1-11 тармақтарын және 121-баптың 2-тармағының 1), 2), 3), 4) тармақтарына сәйкес толтырылады.
29. 2320 кестедегі шығып кеткендердің жалпы санынан (5-бағынның 12, 13 жолдары) 1-тармақта қайтыс болғандардың жалпы саны, оның ішінде 2-тармақта қайғылы жағдайлардан қайтыс болу және өзіне қол жұмсау, 3-тармақта Денсаулық сақтау министрлігінің интернатына ауыстырылғандар көрсетіледі.

30. В таблице 2330, из числа проведенных койко-дней (строк 12,13 графы 6) указывается число дней внутрибольничных отпусков.
31. В таблице 2340 показывает число дней нетрудоспособности по листам нетрудоспособности, выданных выбывшим больным (строк 12,13 графы 5).
32. В таблице 2400 "Лечебно-трудовые мастерские для психически больных" в строке 1 показывается число работающих больных на конец отчетного года, в строке 2 – число мест в мастерских на конец года.
33. В таблице 2500 "Врачебно-психиатрическая экспертиза" в строке 1 показывается общее число прошедших экспертиз, в том числе военную – по 2-й строке и судебную – в 3-й строке.
34. В таблице 2600 "Дневной стационар для психически больных" в строке 1 указывается число мест по смете, во 2 строке – число выписанных из дневного стационара больных, в 3-й строке показывается число состоящих больных на конец года, в 4-й строке – число дней, проведенных в стационаре, в 5-й строке – число дней нетрудоспособности, по листкам нетрудоспособности, выданным выписанным больным.
Приложение 17
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 128
Форма 11
Сноска. Отчет в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 22.02.2017 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Отчет о заболеваниях и контингентах больных психическими и поведенческими
расстройствами, вызванными употреблением психоактивных веществ"
Отчетный период за "__" _______ 20____ год
Индекс: 1 (Психоактив)
Периодичность: годовая
Круг лиц представляющих: Организации здравоохранения районов, областей, города
республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Срок представления: 10 февраля отчетного периода
1000 Распределение больных с впервые установленным диагнозом психических и
поведенческих расстройств, вызванных употреблением психоактивных веществ, по месту
проживания
Наименование заболеваний
Шифр по МКБ Х пересмотра
№ строки
Всего
из общего числа больные, проживающие в сельской местности
всего
из них женщины
А
Б
В
1
2
3
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением психоактивных веществ, всего

30. 2330 кестеде кереует-күнде өткізгендердің санынан (6-бағанның 12, 13 жолдары) аурухана ішілік демалыстардың күн саны көрсетіледі.
31. 2340 кестеде шығып кеткен науқастарға еңбекке жарамсыздық парағы бойынша еңбекке жарамсыздық күндерінің саны көрсетіледі (5-баған, 12-13 жолдар).
32. 2400 "Психикалық науқастар үшін емдік - еңбек шеберханалары" кестесінің 1-жолында есептік жыл соңында жұмыс істейтін науқастар саны, 2-жолда – жыл соңындағы шеберханадағы орындар саны көрсетіледі.
33. 2500 "Дәрігерлік-психиатрлық сараптама" кестесінің 1-жолында жалпы сараптамадан өткендердің жалпы саны, оның ішінде 2-жол бойынша әскери және 3-жол бойынша сот сараптамасы көрсетіледі.
34. 2600 "Психикалық науқастарға арналған күндізгі стационар" кестесінің 1-жолында смета бойынша орындар саны, 2-жолда күндізгі стационардан шыққан науқастар саны, 3-жолда жыл соңында есепте тұрған науқастар саны, 4-жолда стационарда өткізілген күндер саны, 5-жолда шығып кеткен науқастарға еңбекке жарамсыздық парағы бойынша еңбекке жарамсыздық күндерінің саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 6 наурыздағы
№ 128 бұйрығына
17-қосымша
11-нысан
Ескерту. 17-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 22.02.2017 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"Психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан туындаған психикасының және мінез
бұзылушылығы аурулары және олармен ауыратын науқастар туралы есеп"
20 ___жылғы "__"________________ есептік кезең
Индекс: 1 (Психобелсенді)
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы: Аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Тапсыру мерзімі: есептілік кезеңнің 10 ақпаны
1000 Психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан болған психикалық және мінез-құлық бұзушылық диагнозы алғаш рет қойылған науқастарды тұрғылықты жері бойынша бөлу
Аурулардың атауы
Х қайта қаралған АХЖ бойынша шифрі
жол №
Барлығы
жалпы санынан ауылдық жерде тұратын аурулар
барлығы
олардың ішіндегі- әйелдер
А
Б
Г
1
2
3
Психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан болған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулар, барлығы

F11-F19
2601 Число смертельных исходов при лечении в принудительных отделениях, всего 1 __, в
том числе: суицидов 2 __, число чрезвычайных происшествий, всего 3 __, в том числе:
нападений больных на персонал 4 __, нападений больных на больных 5 ___, побегов 6 __.
2602 Работает на конец отчетного года пациентов из принудительных отделений, всего 1 _, в
пределах учреждения 2 __, на хоздоговорных объектах 3 __.
2700 Состав лиц, доставленных, помещенных и выписанных в центре временной адаптации и
детоксикации (сроки и исходы пребывания)
Наименование заболевания
№ строки
Шифр по МКБ Х пересмотра
пол
всего
проведено выписанными и умершими койко-дней
доставлено
помещено
выписано
из них
умерло
переведены в другие медицинские организации
А
Б
В
Д
1
2
3
4
5
6
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением алкоголя, острая стадия
01
F10.0
всего
02
муж
03
жен
2701 Число ЦВАД, всего 1_____#1_____, число койко-мест в них, всего 2_____#2______
3000 Состав пациентов, получающих заместительную поддерживающую терапию (далее
ЗПТ)
Заболевания
№ строки
Число лиц, получающих ЗПТ на начало отчетного периода
Вышли из программы ЗПТ за отчетный период
Число лиц, получающих ЗПТ на конец отчетного периода
Число лиц, получавших ЗПТ в течение всего отчетного периода
всего
из них по причине
завершили лечение в плановом порядке
привлечено к уголовной ответственности
исключены из программы за нарушения
умерли
прочее
всего
из них с ВИЧ +статусом
всего
из них с ВИЧ +статусом
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением опиоидов
01
3001 Число пунктов предоставления ЗПТ, всего 1_______#1______
3100 Состав пациентов, получающих заместительную поддерживающую терапию по полу и
возрасту
Контингент пациентов
№ стр.
пол
всего
в том числе в возрасте:

F11-F19
2601 Мәжбүрлік емдеуге арналған стационардағылардың ішінен ПБЗ қолданған тұлғалар саны (3 бағ. 2600 таб) барлығы 1 оның ішінде алкоголь 2 ______, есірткілік заттар 3 ______, оның ішінде стационарда 3 ай жатқаннан кейін 4 ________, 6 айдан кейін 5 ______, 12 айдан кейін 6 ______.
2602 Мәжбүрлік бөлімшелерінде емдеу кезіндегі өлім жағдайлары, барлығы 1 ________, оның ішінде өзін-өзі өлтіру 2 _____ төтенше жағдайлар саны , барлығы 3 _____,
Мәжбүрлеп емдеу бөлімшесінен есепті жылдың соңында жұмыс істейтін пациенттер 1 _, барлығы , мекеме шегінде 2 __, шаруашылық шартты объектілерде 3 __.
2700 Уақытша бейімдеу орталықтары мен детоксикация орталықтарына жеткізілген және шығарылған тұлғалар құрамы (болу мерзімдері мен нәтижелері)
Ауру атауы
жол №
Х қайта қаралған АХЖ бойынша шифрі
жынысы
барлығы
Шыққан және қайтыс болғандардың жатқан төсек-күн саны
жеткізілді
орналастырылды
Жазылып шықты
оның ішінде
Қайтыс болғандар
Өзге медициналық ұйымдарға ауыстырылғандар
А
Б
В
Д
1
2
3
4
5
6
Алкогольді тұтыну салдарынан болған психикалық мінез-құлықтық бұзылулар, жіті уыттану
1
F10.0
барлығы
2
ер
3
әйел
2701 ЦВАД саны, барлығы1_____, ондағы төсек-күн саны, барлығы 2______
3000 Орын басатын демеуші терапияны қабылдаушы пациенттер құрамы
Ауру
жол №
Есептік кезең басында ОДТ алған науқастар саны
Есептік кезең ішінде ОДТ бағдарламасы бойынша шыққандар
Есептік кезең соңында ОДТ алған науқастар саны
Барлық есептік кезең бойында ОДТ алған науқастар саны
барлығы
Оның ішінде, себеппен
Жоспарлы тәртіпте ем қабылдауды аяқтағандар
Қылмыстық жауапкершілікке тартылғандар
Тәртіп бұзушылығы бойынша бағдарламадан шығарылғандар
Қайтыс болғандар
Өзге де
барлығы
Оның ішінде АИТВ +дәрежесімен
барлығы
Оның ішінде АИТВ +дәрежесімен
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Опоидтерді тұтынумен психикалық және мінез-құлықтық бұзылулар
1
3001 ОДТ ұсыну пунктерінің орны, барлығы1______
3100 Жынысы мен жасы бойынша орын басатын демеулік терапияны қабылдаушы пациенттер құрамы
Пациенттер контингенті
жол №
жынысы
барлығы
оның ішінде жасына байланысты

1. Таблица 1000 формы "Распределение больных с впервые в жизни установленным диагнозом психических и поведенческих расстройств, вызванных употреблением психоактивных веществ по месту проживания"
1) в графе А указываются наименования заболеваний, в графе Б шифр заболеваний по МКБ-10 пересмотра, в графе Г № строки, в графе 1 – общее количество больных с впервые в жизни установленным диагнозом психических и поведенческих расстройств, вызванных употреблением психоактивных веществ, в графе 2 – из общего числа больных больные, проживающие в сельской местности всего, в графе 3 – из всего больных, проживающих в сельской местности – женщин;
2) в строке 1 по всем графам указываются данные об общем количестве лиц с впервые в жизни установленным диагнозом психических и поведенческих расстройств вследствие употребления отдельных ПАВ;
3) в строках 1, 2, 3, 7, 8, 11, 12, 16, 17, 18, 19 указываются данные о лицах с впервые в жизни установленным диагнозом психических и поведенческих расстройств вследствие употребления отдельных ПАВ. Сумма строк 2, 3, 7, 8, 11, 12, 16, 17, 18, 19 по всем графам должна равняться строке 1. При этом следует учитывать, что число в строке 3 в каждой графе должна быть равна сумме ниже лежащих 4, 5 и 6 строк; а в 8 и 12 строках число должно быть выше суммы данных соответственно 9, 10 и 13, 14, 15 строк, т.к. в нижних строках перечислены не все существующие снотворные и седативные вещества, также и не все стимуляторы.
2. Таблица 1001 "Распределение больных впервые в жизни установленным диагнозом психических и поведенческих расстройств, вызванных употреблением психоактивных веществ по полу, возрасту и способу введения ПАВ"
1) в таблице 1001 формы предоставляются данные из графы 1 таблицы 1000;
2) в графе А указываются наименования заболеваний, в графе Б – пол, в графе В шифр заболеваний по МКБ-10 пересмотра, в графе Г № строки, в графе 1 – всего больных по полу – мужчин и женщин отдельно, со 2 по 13 графы распределены больные по возрастному составу на следующие возрастные интервалы: 0-14 лет, 15-17 лет, 18-19 лет, 20-24 года, 25-29 лет, 30-34 года, 35-39 лет, 40-45 лет, 45-49 лет, 50-54 года, 55-59 лет и 60 лет и старше, сумма граф с 2 по 13 должна быть равна графе 1 по всем строкам;
3) строка 1 графы 1 представляет общее число больных мужчин впервые в жизни установленным диагнозом психических и поведенческих расстройств, вызванных употреблением психоактивных веществ, при этом сумма строк 3,5, 13,15, 17, 19, 21, 23, 25 и 27 должна быть равна сроке 1 по всем графам;

1. Нысандағы 1000 "Психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан болған психикалық және мінез-құлық бұзушылық диагнозы алғаш рет қойылған науқастарды тұрғылықты жері бойынша бөлу" кесте:
1) А бағанында - аурулардың атауы, Б бағанында - АХЖ-10 қайта қарау бойынша аурудың шифрі, Г бағанында - жол №, 1-бағанда өмірінде алғаш анықталған психикалық және мінез-құлықтық бұзылу диагнозы бар, психикалық белсенді заттарды қолданумен туындаған науқастардың жалпы саны, 2-бағанда науқастардың жалпы санынан - ауылдық жерде өмір сүретін барлық науқастардың саны, 3-бағанда – барлық ауылдық жерде тұратын барлық науқас әйелдердің саны көрсетіледі;
2) 1-жолдың барлық бағандары бойынша психикалық және мінез-құлықтық бұзылу жекелеме ПАВ қолдану салдарынан психикалық және мінез-құлықтық бұзылу диагнозы өмірінде алғаш анықталған тұлғалардың жалпы саны туралы деректер көрсетіледі;
3) 1, 2, 3, 7, 8, 11, 12, 16, 17, 18, 19 жолдарда жекелеме ПАВ қолдану салдарынан психикалық және мінез-құлықтық бұзылу диагнозы өмірінде алғаш анықталған тұлғалар туралы деректер көрсетіледі. Барлық бағандар бойынша 2, 3, 7, 8, 11, 12, 16, 17, 18, 19 жолдардың сомасы 1-жолға тең болуы қажет. Бұл жағдайда әрбір бағандағы 3-жолдың саны келесі 4, 5, және 6 жолдардың соманы тең болу қажеттігін ескеру керек; ал 8 және 12 жолдардағы сандар тиісінше 9, 10 және 13, 14, 15 жодардағы сомалардың жоғары болуы қажет, себебі төменгі жолдарда ұйықтататын және седативті заттардың, сондай-ақ барлық стимуляторлар көрсетілмеген.
2. 1001 "Психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан болған психикалық және мінез-құлық бұзушылық өмірінде алғаш қойылған диагнозбен сырқаттанған науқастарды жасына, жынысына тексеріп-қарау тәсілі бойынша бөлу" кесте:
1) Нысанның 1001 кестесінде 1000 кестенің 1-бағанындағы деректер ұсынылады;
2) А бағанында - ауырулардың атауы көрсетіледі, Б бағанында – жынысы, В бағанында - АХЖ-10 қайта қарау бойынша аурудың шифрі, Г бағанында - жолдың номері, 1-бағанда жыныс бойынша барлық науқастар – әйелдер мен ерлер жеке, 2-13 бағандар аралығында науқастар жастық құрамы бойынша мынадай жастық интервалдарға бөлінген: 0-4, 5-9, 10-14, 15-19, 20-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-80, 80-84, 85 және егде жастағылар көрсетіледі, 2-13 бағандар сомасы барлық жолдар бойынша 1-бағынға тең болуы қажет;
3) 1-бағынның 1-жолында психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан болған психикалық және мінез-құлық бұзушылық өмірінде алғаш қойылған науқас ер адамдардың жалпы саны ұсынылады, бұл жағдайда 3, 5, 13,15, 17, 19, 21, 23, 25 және 27 жолдардың сомасы барлық бағандар бойынша 1-жолға тең болуы қажет;

4) строка 2 графы 1 представляет общее число больных женщин впервые в жизни установленным диагнозом психических и поведенческих расстройств, вызванных употреблением психоактивных веществ, при этом сумма строк 4, 6, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26 и 28 должна быть равна сроке 1 по всем графам;
5) строки 29 (мужчины) и 30 (женщины) показывает количество инъекционных потребителей наркотиков среди всех больных, состоящих под наблюдением лиц с психическими и поведенческими расстройствами (далее – ППР), вызванными употреблением ПАВ (коды по МКБ 10: F11, F13, F14, F15, F16, и F19). Сумма строк 5,15, 19, 21, и 27 (мужчины) должна быть меньше или равняться данным строки 29, а сумма строк 6, 16, 20, 22 и 28 (женщины) должна быть меньше или равняться данным строки 30.
3. Перекрестная проверка таблиц 1000 и 1001:
1) сумма строк 1 и 2 графы 1 таблицы 1001 равна данным строки 1 графы 1 таблицы 1000;
2) сумма данных о числе мужчин и женщин по соответствующим наименованиям заболевание таблицы 1001 должна быть равна числу больных с этими же заболеваниями в графе 1 таблицы 1000.
4. Таблица 2100-1 формы "Контингенты больных, находящихся наркологическом учете"
Вся таблица формируется из информационной системы "Электронный регистр диспансерных больных" подсистемы "Электронный регистр наркологических больных" Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
5. Таблица 2100-2 Контингенты больных, находящихся под диспансерным и профилактическим наблюдением
1) все сведения для заполнения таблицы 2100-2 показываются по данным контрольных карт наблюдений за лицом с наркологическим расстройством (форма № 030-2/у), утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6697 (далее – приказ 907));
2) в таблицу 2100 включается сведения о больных с ППР, вызванными употреблением ПАВ, находящихся на конец года в наркологических, психиатрических, психоневрологических стационарах и на принудительном лечении в наркологических организациях для принудительного лечения;
3) все больные с психическими и поведенческими расстройствами, вызванными употреблением психоактивных веществ, находящиеся в учреждениях уголовно-исполнительной системы МВД, на диспансерном учете в наркологических организациях не состоят и в форме не указываются;
4) в эту таблицу формы не включаются сведения о следующих лицах о лицах, консультированных во внебольничных наркологических организациях, но по состоянию здоровья не нуждающихся в лечении у нарколога, в том числе и в диспансерном и профилактическом наблюдении, о больных, обратившихся за консультацией или лечением, но состоящих на учете в других наркологических организациях, о больных, направленных на экспертизу до окончания экспертизы;

4) 1-бағынның 2-жолында психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынудан болған психикалық және мінез-құлық бұзушылық өмірінде алғаш қойылған науқас әйелдердің жалпы саны ұсынылады, бұл жағдайда, 4, 6, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26 және 28 жолдардың сомасы барлық бағандар бойынша 1-жолға тең болуы қажет;
5) 29 (ерлер) және 30 (әйелдер) жолдар ПАВ қолданумен туындаған, ППБ бақылауында тұрған барлық науқастар арасындағы инъекциялық есірткіні тұтынушылардың санын көрсетеді (АХЖ 10 бойынша кодтары: F11, F13, F14, F15, F16, және F19). 5,15, 19, 21 және 27 (ерлер) жолдардың сомасы 29 жолдың деректерінен аз немесе тең болуы қажет, 6, 16, 20, 22 және 28 (әйелдер) жолдардың сомасы 30 жолдың деректерінен аз немесе тең болуы қажет.
3. 1000 және 1001 кестелерді тоғыспалы тексеру:
1) 1001 кестенің 1-бағынының 1 және 2 жолдарының сомасы 1000 кестедегі 1-бағынның 1 жолына тең болуы қажет;
2) 1001 кестенің тиісті ауруларының атауы бойынша ерлер мен әйелдердің саны туралы деректер сомасы 1000 кестедегі 1-бағандағы осындай аурулары бар науқастардың санына тең болуы қажет.
4. 2100-1 "Наркологиялық есепте тұрған науқастардың контингенті" нысанын кестесі
Барлық кесте Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Диспансерлік науқастардың электрондық тіркелімі" ақпараттық жүйесінің "Наркологиялық науқастардың электрондық жүйесі" жартылай жүйесінен қалыптастырылған.
5. 2100-2 Диспансерлік және профилактикалық қадағалаудағы науқастардың контингенті кестесі:
1) 2100-2 кестені толтыруға арналған барлық мәліметтер наркологиялық бұзылулары бар тұлғаларды бақылау картасының деректері бойынша көрсетіледі (№ 030-2/у нысан), Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 21 желтоқсанда № 6697 болып тіркелді (бұдан әрі – № 907 бұйрық));
2) 2100 кестеге жыл соңында ППБ, ПАВ қолданумен туындаған, наркологиялық, психиатриялық, психоневрологиялық стационарларда және мәжбүрлеп емдеуге арналған наркологиялық ұйымдарда мәжбүрлі ем қабылдаушы науқастар туралы мәліметтер көрсетіледі;
3) ІІМ қылмыстық-атқарушылық жүйесі мекемесінде, наркологиялық ұйымдардың диспансерлік есепті тұрған психобелсенді заттарды қолданумен туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар барлық науқастар нысанда көрсетілмейді;
4) нысанның осы кестесіне мына тұлғалар: – ауруханадан тыс наркологиялық ұйымдарда консультация алған, бірақ денсаулық жағдайы бойынша наркологтың емдеуін қажет етпейтін, оның ішінде диспансерлік және алдын ала бақылауындағы тұлғалар туралы, консультация немесе көмек сұрап жүгінген, бірақ өзге наркологиялық диспансерде тұрған науқастар туралы, сараптама аяқталғанға дейін сараптамаға жіберілген науқастар туралы мәліметтер енгізілмейді;

5) в графе А таблицы 2100 указываются наименования заболеваний, в графе Б шифр заболеваний по МКБ-10 пересмотра, в графе В № строки, в графе 1 показывается общее число больных на начало отчетного периода, в графе 2 количество больных, взятых нам наркологический учет в течение отчетного года, в графе 3 количество больных, взятых нам наркологический учет в течение отчетного года с впервые в жизни установленным диагнозом, в графе 4 – количество больных, снятых с учета в отчетном году, в графе 5 количество больных, снятых с учета в отчетном году в связи с длительной ремиссией, в графе 6 количество больных, снятых с учета в отчетном году в связи со смертью, в графе 7 общее количество больных, состоящих на наркологическом учете на конец отчетного периода, в графе 8 общее количество больных сельских жителей, состоящих на наркологическом учете на конец отчетного периода, в графе 9 количество больных женщин сельских жителей, состоящих на наркологическом учете на конец отчетного периода;
6) в строке 1 указываются я сведения об общем числе лиц с ППР, вследствие употребления ПАВ, находящихся пода диспансерным и профилактическим наблюдением (F10-19);
7) в строке 2 указываются общее количество больных с ППР, вызванным вследствие употреблением алкоголя;
8) в строке 3 указываются общее количество больных с ППР, вызванным употреблением опиоидов, а в строках 4, 5, и 6 – из них вызванные употреблением соответственно героина, опиума и других опиатов; сумма строк с 4 по 6 должна быть равна строке 3.
9) в строке 7 указываются общее количество больных с ППР, вызванным употребления каннабиноидов;
10) в строке 8 указываются общее количество больных с ППР, вызванным употреблением седативных и снотворных веществ, а в строках 9 и 10 – из них вызванные употреблением соответственно барбитуратов и бензодиазипинов; сумма строк 9 и 10 должна быть меньше строки 8 за счет других ПАВ этой группы;
11) в строке 11 указываются общее количество больных с ППР, вызванным употреблением кокаина;
12) в строке 12 указываются общее количество больных с ППР, вызванным употреблением других стимуляторов, включая кофеин, а в строках 13, 14 и 15 из них вызванные употреблением соответственно амфетаминов, метамфитаминов и экстази; сумма строк с 13 по 15 должна быть меньше строки 12 за счет других ПАВ этой группы;
13) сумма строк 2, 3, 7, 11, 12, 16, 17, 18 и 19 должна быть равна строке 1 по всем графам;
14) лица, состоящие на наркологическом учете с эпизоотическим потреблением психоактивных веществ, выделяются отдельно строками 20 и 21 – строка 20 эпизодическое употребление алкоголя, стока 21 эпизодическое употребление наркотических средств и психоактивных веществ (без табака), данные этих двух строк входят в первую строку;

5) 2100 кестенің А бағанында ауырулардың атауы көрсетіледі, Б бағанында – АХЖ-10 қайта қарау бойынша аурудың шифрі, В бағанында – жол номері, 1-бағанда 1–есептік кезең басындағы науқастардың жалпы саны көрсетіледі, 2-бағанда есептік жыл бойында наркологиялық есепке алынған науқастар саны, 3-бағанда есептік жыл бойында өмірінде алғаш анықталған диагнозбен наркологиялық есепке алынған науқастар саны, 4-бағанда есептік жылы есептен алынған науқастар саны, 5-бағанда ұзақ уақыттық ремиссиямен байланысты есептік жылы есептен алынған науқастар саны, 6-бағанда, қайтыс болуына байланысты есептік жылы есептен алынған науқастар саны, 7-бағанда есептік жыл соңында наркологиялық есепте тұрған науқастардың жалпы саны, 8-бағанда есептік жыл соңында наркологиялық есепте тұрған ауыл тұрғындарының жалпы саны, 9-бағанда есептік жыл соңында наркологиялық есепте тұрған ауыл тұрғындары ішіндегі науқас әйелдердің саны көрсетіледі;
6) 1 жолда, ПАВ қолдану салдарынан диспансерлік және алдын ала бақылауда тұрған психикалық және мінез-құлықтық бұзылуы бар тұлғалардың жалпы саны туралы мәліметтер (ППБ) көрсетіледі (F10 -19);
7) 2 жолда, алкогольді тұтынудан жалпы саны туралы мәліметтер (ППБ) көрсетіледі;
8) 3 жолда апиындарды қолданумен байланысты ППБ бар, ал 4, 5, және 6 жолда – тиісінше героинді, апиынды және басқа да апиындарды қолдануынан туындаған науқастардың жалпы саны көрсетіледі; 4-6 жолдар сомасы 3-жолға тең болуы қажет.
9) 7 жолда каннабиноидтарды тұтынудан жалпы саны туралы мәліметтер (ППБ) көрсетіледі;
10) 8 жолда седативті және ұйықтататын заттар қолданудан туындаған ППБ бар, ал 9 және 10 жолдарда барбитураттар мен бензодиазипдерді тиісінше қолданумен туындаған науқастардың жалпы саны көрсетіледі; 9 және 10 жолдар сомасы осы топтағы өзге де ПАВ есебінен 8-жолдан аз болуы керек;
11) 11 жолда кокаинді тұтынудан жалпы саны туралы мәліметтер (ППБ) көрсетіледі;
12) 12 жолда басқа да стимуляторларды, оның ішінде кофеинді қолданудан туындаған қоса алғанда ППБ бар, ал 13, 14 және 15 жолдарда –амфетамидерді, метамфитамидерді және экстаздарды тиісінше қолданумен туындаған науқастардың жалпы саны көрсетіледі; 13 және 15 жолдар сомасы осы топтағы өзге де ПАВ есебінен 12-жолдан аз болуы керек;
13) с 2, 3, 7, 11, 12, 16, 17, 18 және 19 жолдар сомасы барлық бағандар бойынша 1-жолдың сомасына тең болуы қажет;
14) эпизоотиялық психоактивті заттарды тұтынумен наркологиялық есепте тұрған адамдар, 20 және 21 жолдарда жеке көрсетіледі: 20-жол алкоголды эпизодты қолдану, 21-жол психоактивті заттар мен есірткі заттарды эпизодты қолдану (темекісіз), осы екі жолдың деректері бірінші жолға кіреді.

15) если больному при взятии на учет в данном году был поставлен один диагноз, а на конец года этот диагноз изменен на другой, уточненный, то в графе 2 такой больной указывается в строке по установленному диагнозу при взятии на учет, в контингенте состоящих больных на конец года в соответствующей строке по уточненному (последнему) диагнозу, таким образом, возможны случаи, когда один и тот же больной в графе 2 указывается по одной строке, а в графах 7-10 по другой строке;
16) при заполнении таблицы 2100 формы, кроме простой арифметической проверки, сумма строк (2, 3, 7, 11, 12, 16, 17, 18 и 19) каждой графы должна быть равной 1 строке соответствующей графы, следует помнить и о балансе: если от суммы числа больных состоящих, на учете на начало отчетного года (гр. 1), и числа больных, взятых на учет (гр.2) и от минусовать снятых с учета (гр.4), то должна получиться число состоящих (гр.7) на учете на конец отчетного года, баланс обязателен только по 1 строке, а в остальных строках необязателен за счет изменения диагноза.
6. Таблица 2101 "Распределение больных, состоящих на наркологическом учете, по полу, возрасту и способу введения ПАВ"
1) в таблице 2101 формы предоставляются данные из графы 7 таблицы 2100-1;
2) в графе А указываются наименования заболеваний, в графе Б – пол, в графе В шифр заболеваний по МКБ-10 пересмотра, в графе Г № строки, в графе 1 – всего больных по полу – мужчин и женщин отдельно, со 2 по 13 графы распределены больные по возрастному составу на следующие возрастные интервалы: 0-14 лет, 15-17 лет, 18-19 лет, 20-24 года, 25-29 лет, 30-34 года, 35-39 лет, 40-45 лет, 45-49 лет, 50-54 года, 55-59 лет и 60 лет и старше, сумма граф с 2 по 13 должна быть равна графе 1 по всем строкам;
3) строка 1 графы 1 представляет общее число больных мужчин, состоящих на наркоучете, при этом сумма строк 3, 5, 13,15, 17, 19, 21, 23, 25 и 27 должна быть равна сроке 1 по всем графам;
4) строка 2 графы 1 представляет общее число больных женщин, состоящих на наркоучете, при этом сумма строк 4, 6, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26 и 28 равна сроке 1 по всем графам;
5) строки 29 (мужчины) и 30 (женщины) показывает количество инъекционных потребителей наркотиков среди всех больных, состоящих под наблюдением с ППР, вызванными употреблением ПАВ (коды по МКБ 10: F11, F13, F14, F15, F16, и F19), сумма строк 5,15, 19, 21, и 27 (мужчины) меньше или равняется данным строки 29, а сумма строк 6, 16, 20, 22 и 28 (женщины) меньше или равняется данным строки 30;

15) егер осы жылы есепке алу кезінде науқасқа бір диагноз қойылып, ал жыл соңында диагноз нақтыланған диагнозға өзгертілсе, онда 2-бағанда осындай нақтыланған (соңғы) диагнозы бойынша тиісті жолда ауру жыл соңында науқастардың контингентінде тұрған, есепке алған кезде анықталған диагноз ретінде көрсетіледі, осылайша бір науқас 2 бағанда да бір жолда, ал 7-10 бағандарда басқа жолда көрсетіледі;
16) Нысанның 2100 кестесін толтыру кезінде, қарапайым арифметикалық тексеруден басқа, әрбір жолдың (2, 3, 7, 11, 12, 16, 17, 18 және 19) сомасы тиісті жолдың 1-жолына тең болуы қажет, осы кезде балансты да естен шығармаған жөн: егер есептік жыл басында есепте тұрған науқастардың саны сомасынан (1-баған) және есепке алынған науқастардың санынан (2-баған), есептен алынғандарды (4-баған) алып тастаса, септік жыл соңында есепте тұрғандар саны шығуы керек (7-баған), баланс тек қана 1-жол бойынша ғана міндетті, ал қалған жағдайларда диагноздың өзгеруіне байланысты міндетті емес.
6. 2101 "Диспансерлік есепте тұрған науқастарды жынысы, жасы және ПАВ енгізу тәсілі бойынша бөлу" кесте;
1) Нысанның 2101 кестесінде 2100-1 кестенің 7-бағынының деректері ұсынылады:
2) А бағанында ауырулардың атауы көрсетіледі, Б бағанында – жынысы, В бағанында - АХЖ-10 қайта қарау бойынша аурудың шифрі, Г бағанында - жол №, 1-бағанда– жыныс бойынша барлық науқастар – әйелдер мен ерлер жеке, 2-13 бағандар аралығында науқастар жастық құрамы бойынша мынадай жастық интервалдарға бөлінген: 0-4, 5-9, 10-14, 15-19, 20-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-80, 80-84, 85 және егде жастағылар, 2-13 бағандар сомасы барлық жолдар бойынша 1-бағынға тең болуы қажет;
3) 1-бағынның 1-жолында наркологиялық есепте тұрған ерлердің жалпы саны ұсынылады, бұл жағдайда, 3, 5, 13,15, 17, 19, 21, 23, 25 және 27 жолдардың сомасы барлық бағандар бойынша 1-жолға тең болуы қажет;
4) 1-бағынның 2-жолында наркологиялық есепте тұрған әйелдердің жалпы саны ұсынылады, бұл жағдайда, 3, 5, 13,15, 17, 19, 21, 23, 25 және 27 жолдардың сомасы барлық бағандар бойынша 1-жолға тең болуы қажет;
5) 29 (ерлер) және 30 (әйелдер) жолдар ПБЗ қолданумен туындаған, ППБ бақылауында тұрған барлық науқастар арасындағы инъекционды есірткіні тұтынушылардың санын көрсетеді (АХЖ 10 бойынша кодтары: F11, F13, F14, F15, F16, және F19). 5,15, 19, 21 және 27 (ерлер) жолдардың сомасы 29 жолдың деректерінен аз немесе тең болуы қажет, 6, 16, 20, 22 және 28 (әйелдер) жолдардың сомасы 30 жолдың деректерінен аз немесе тең болуы қажет.

6) возраст больных должен определяться по числу исполнившихся (полных) лет на определенный момент времени – на конец отчетного года.
7. Перекрестная проверка таблиц 2100-2 и 2101 формы:
1) сумма строк 1 и 2 графы 1 таблицы 2101 равняется данным строки 7 графы 1 таблицы 2100;
2) сумма данных о числе мужчин и женщин по соответствующим наименованиям заболевание таблицы 2101 должна быть равна числу больных с этими же заболеваниями в графе 1 таблицы 2100.
8. Таблицу 2102 "Распределение больных, состоящих на наркологическом диспансерном наблюдении, по полу, возрасту и способу введения ПАВ"
1) в таблице 2101 предоставляются данные о наркологических больных, состоящих на диспансерном учете, т.е. о пациентах со сформировавшейся зависимостью от ПАВ (диагноз по МКБ-10 F1x.2);
2) данные таблицы 2102 входят в таблицу 2101;
3) в графе А указываются наименования заболеваний, в графе Б – пол, в графе В шифр заболеваний по МКБ-10 пересмотра, в графе Г № строки, в графе 1 – всего больных по полу – мужчин и женщин отдельно, со 2 по 13 графы распределены больные по возрастному составу на следующие возрастные интервалы: 0-14 лет, 15-17 лет, 18-19 лет, 20-24 года, 25-29 лет, 30-34 года, 35-39 лет, 40-45 лет, 45-49 лет, 50-54 года, 55-59 лет и 60 лет и старше, сумма граф с 2 по 13 равна графе 1 по всем строкам;
4) строка 1 графы 1 представляет общее число больных мужчин, состоящих на диспансерном наблюдении, при этом сумма строк 3, 5, 13,15, 17, 19, 21, 23, 25 и 27 равна сроке 1 по всем графам;
5) строка 2 графы 1 представляет общее число больных женщин, состоящих на диспансерном наблюдении, при этом сумма строк 4, 6, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26 и 28 равна сроке 1 по всем графам;
6) строки 29 (мужчины) и 30 (женщины) показывает количество инъекционных потребителей наркотиков среди всех больных, состоящих на диспансерном наблюдении с ППР, вызванными употреблением ПАВ (коды по МКБ 10: F11, F13, F14, F15, F16, и F19), сумма строк 5, 15, 19, 21, и 27 (мужчины) должна быть меньше или равняться данным строки 29, а сумма строк 6, 16, 20, 22 и 28 (женщины) меньше или равняется данным строки 30.
9. Под табличные данные 2120.
1) в пунктах 1-2 указывается: из числа лиц с ППР, вызванными употреблением алкоголя (F10), состоящих диспансерном наблюдении на конец года, в ремиссии от 1 до 2 лет и свыше 2 лет, в пунктах 3-4 указывается: из числа лиц с ППР, вызванными употреблением других ПАВ (F11-F16, F18, F19), состоящих диспансерном наблюдении на конец года, в ремиссии от 1 до 2 лет и свыше 2 лет;

6) науқастардың жасы есептік жыл соңында – нақты бір уақытта жасқа толған (толық) сан бойынша анықталуы қажет.
7. 2100-2 және 2101 кестелерді тоғыспалы тексеру:
1) 2101 кестенің 2-бағынының 1 және 2 жолдарының сомасы 2100 кестедегі 1-бағынның 7 жолына тең болуы қажет;
2) 2101 кестенің тиісті ауруларының атауы бойынша ерлер мен әйелдердің саны туралы деректер сомасы 2100 кестедегі 1-бағандағы осындай аурулары бар науқастардың санына тең болуы қажет.
8. 2102 "Диспансерлік есепте тұрған науқастарды жынысы, жасы және ПАВ енгізу тәсілі бойынша бөлу" кесте:
1) 2101 кестеде диспансерлік есепте тұрған наркологиялық науқастар туралы деректер ұсынылады, атап айтқанда ПАВ байланысты қалыптасқан тәуелділігі бар пациенттер туралы (АХЖ-10 бойынша диагноз F1x.2);
2) 2102 кестенің деректері 2100 кестеге кіреді;
3) А бағанында ауырулардың атауы, Б бағанында – жынысы, В бағанында – АХЖ - 10 қайта қарау бойынша аурудың шифрі, Г бағанында – жолдың номері, 1-бағанда– жынысы бойынша барлық науқастар – әйелдер мен ерлер жеке көрсетіледі, 2-13 бағандар аралығында науқастар жастық құрамы бойынша мынадай жастық интервалдарға бөлінген: 0-4, 5-9, 10-14, 15-19, 20-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-80, 80-84, 85 және егде жастағылар, 2-13 бағандар сомасы барлық жолдар бойынша 1-бағынға тең болуы қажет;
4) 1-бағынның 1-жолында диспансерлік бақылауда тұрған ерлердің жалпы саны ұсынылады, бұл жағдайда 3, 5, 13,15, 17, 19, 21, 23, 25 және 27 жолдардың сомасы барлық бағандар бойынша 1-жолға тең болуы қажет;
5) 1-бағынның 2-жолында диспансерлік бақылауда тұрған әйелдердің жалпы саны ұсынылады, бұл жағдайда 4, 6, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26 және 28 жолдардың сомасы барлық бағандар бойынша 1-жолға тең болуы қажет;
6) 29 (ерлер) және 30 (әйелдер) жолдар ПБЗ қолданумен туындаған, ППБ диспансерлік бақылауда тұрған барлық науқастар арасындағы инъекционды есірткіні тұтынушылардың санын көрсетеді (АХЖ 10 бойынша кодтары: F11, F13, F14, F15, F16, және F19). 5,15, 19, 21 және 27 (ерлер) жолдардың сомасы 29 жолдың деректерінен аз немесе тең болуы қажет, 6, 16, 20, 22 және 28 (әйелдер) жолдардың сомасы 30 жолдың деректерінен аз немесе тең болуы қажет.
9. Кіші кесте деректері 2120:
1) 1-2-тармақтарда мыналар: 1 жылдан 2 жылға дейін және 2 жылдан артық диспансерлік қадағалауда, айығу сатысында тұрған, алкоголь тұтынудан орын алғаны (F10), ППБ санатындағы тұлғалар көрсетіледі, 3-4-тармақтарда мыналар: 1 жылдан 2 жылға дейін және 2 жылдан артық айығу сатысында, жыл соңында диспансерлік қадағалауда тұрғандар, өзге де ПАВ (F11-F16, F18, F19) тұтынудан орын алғаны көрсетіледі;

2) в пунктах 5-6 указываются число лиц, уклоняющихся от добровольного лечения из общего числа лиц, состоящих под наблюдением (F10, F11-F16, F18, F19);
3) в пунктах 7-8 указывается число лиц, перенесших алкогольные и интоксикационные психозы из общего числа лиц, состоящих под наблюдением (F10, F11-F16, F18, F19);
4) в пункте 9 отмечается число лиц, лечившихся анонимное лечение;
5) в пунктах 10,11,12 представляются сведения о лицах, переведенных с профилактического под диспансерное наблюдение.
10. Под табличные данные 2130.
Указываются все больные с алкогольными отравлениями, которые обратились за медицинской помощью во все лечебные организации данного региона и смертельные исходы отравлений (все данные уточняются по гендерному и возрастному признаку).
11. Под табличные данные 2140.
Указываются все больные с отравлениями ПАВ (кроме алкоголя), которые обратились за медицинской помощью во все лечебные организации данного региона и смертельные исходы отравлений (все данные уточняются по гендерному и возрастному признаку).
12. Таблица 2200 "Число занятых должностей врачей и других специалистов, осуществляющих наблюдение за наркологическими больными, лечение и медико-социальную реабилитацию наркозависимых на конец отчетного года"
1) графа А – наименование специалистов, графа Б № строки, графа 1 – количество штатных должностей, графа 2 количество занятых должностей, графа 3 число физических лиц на занятых должностях;
2) строка 1 – указывается всего врачей наркологов, в строке 2 в том числе врачей, обслуживающих сельское население, в строке 3 врачей судебно-наркологических экспертов.
3) в строках 4 и 5 указывается число врачей наркологов, осуществляющих наблюдение за наркологическими больными в амбулаторных условиях взрослым и детям;
4) в строках 7 – 10 указывается число специалистов, осуществляющих медико-социальную реабилитацию наркозависимых.
13. Под табличных данных 2210
Указывается число занятых должностей врачей наркологов, осуществляющих анонимное лечение (без должностей врачей хозрасчетных подразделений).
14. Таблицу 2300 "Состав больных в наркологическом стационаре"
1) таблица 2300 заполняется по форме № 066-3/у "Статистическая карта выбывших из наркологического стационара", утвержденной приказом № 907.
2) в графе А указываются наименования заболеваний, в графе Б № строки, в графе В шифр заболеваний по МКБ-10 пересмотра, в графе 1 количество больных на начало отчетного года, в графе 2 – количество поступивших больных, в графе 3 – из поступивших поступившие впервые в данном году, в графе 4 – количество выбывших больных, в графе 5 число койко-дней, проведенных в стационаре выписанными и умершими больными, в графе 5 – количество больных, состоящих на конец отчетного года;

2) 5-6-тармақтарда бақылауға алынған (F10, F11-F16, F18, F19) жалпы адамдар санатының ерікті түрде емделуден жалтарып жүрген адамдардың саны көрсетіледі;
3) 7-8-тармақтарда бақылауға алынған (F10, F11-F16, F18, F19) жалпы адамдар санатының алкогольдік және интоксикациялық психозды бастан өткерген адамдар саны көрсетіледі;
4) 9-тармақта жасырын емделген адамдар саны көрсетіледі;
5) 10,11,12-тармақтарда профилактикалық қадағалаудан диспансерлік қадағалауға көшірілген адамдар туралы мәліметтер келтіріледі.
10. Кіші кесте деректері 2130 – аталған өңірдің барлық емдеу ұйымдарында медициналық көмек алу үшін болған, алкогольден уланған барлық сырқаттар мен улану өліммен аяқталған деректер көрсетіледі (барлық деректер гендерлік және жас ерекшелігіне бойынша нақтыланады).
11. Кіші кесте деректері 2140 – аталған өңірдің барлық емдеу ұйымдарында медициналық көмек алу үшін болған, ПАВ-пен (алкогольді қоспағанда) уланған барлық сырқаттар мен улану өліммен аяқталған деректер көрсетіледі (барлық деректер гендерлік және жас ерекшелігіне бойынша нақтыланады).
12. 2200 "Есепті жыл соңында наркологиялық науқастарды бақылау және есірткіге тәуелді адамдарды медициналық-әлеуметтік оңалтуды іске асыратын дәрігерлер мен басқа да мамандар саны" кесте:
1) А бағана – мамандар атауы, Б бағана – жолдың номері, 1-бағана – штатты лауазымдар саны, 2-бағана – бос емес лауазымдар, 3-баған – лауазымдарға орналасқан жеке тұлғалар саны;
2) 1-жол – барлық нарколог дәрігерлер, 2-жолда – оның ішінде ауыл халқына қызмет көрсететін дәрігерлер, 3-жолда – сот-наркологиялық сарапшы дәрігерлер көрсетіледі;
3) 4 және 5-жолдарда амбулаториялық жағдайда балалар мен ересектердің наркологиялық сырқаттарын қадағалауды жүзеге асыратын нарколог дәрігерлердің саны көрсетіледі;
4) 7-10-жолдарда наркологиялық тәуелділерді медициналық-әлеуметтік оңалтуды жүзеге асыратын мамандардың саны көрсетіледі.
13. Кіші кесте деректері 2210 – жасырын емдеуді жүзеге асыратын нарколог дәрігерлердің атқаратын лауазымдарының саны көрсетіледі (шаруашылық есептегі бөлімшелер дәрігерлерінің лауазымдарын қоспағанда).
14. 2300-кесте "Наркологиялық диспансердегі науқастар құрамы":
1) кесте 2300 наркологиялық стационардан шығарылғандардың статистикалық карта деректері бойынша толтырылады (нысан № 066-3/у).
2) А бағанында ауырулардың атауы, Б бағанында – жолдың номері, бағанда В – АХЖ - 10 қайта қарау бойынша аурудың шифрі, 1-бағанда – есепті жылдың басындағы науқастар саны, 2-бағанда келіп түскен сырқаттар саны, 3-бағанда – аталған жылы келіп түскен – алғаш рет келіп түскендер, 4-бағанда – шығарылған сырқаттар саны, 5-бағанда – стационарға болған, шығарылған және қайтыс болған сырқаттардың төсек күні саны 5- бағанда – есепті жыл соңында есепте тұрған науқастар саны көрсетіледі;

3) 1-ая строка составляет сумму строк 2-11;
4) в строках 12 и 13 указываются данные о количестве женщин в наркологических стационарах, строка 14 о количестве пролеченных потребителей инъекционных наркотиков (из строк 3,5-8,11);
5) балансовая проверка таблицы 2300 проводится следующим образом: к числу больных, находившихся на начало отчетного года в стационаре (графа 1), прибавить число поступивших в стационар в данном году (графа 2), вычесть число выбывших больных (графа 4) – в итоге должно получиться число больных, находящихся на конец отчетного года в стационаре (графа 6), баланс обязателен только по 1 строке, а в остальных строках баланс необязателен за счет изменения диагноза.
15. Под табличные данные 2310
Указываются данные о количестве выбывших больных детей (графа 4, строка 1 таблицы 2300).
16. Под табличные данные 2320
Содержат данные о количестве больных, умерших в наркологических стационарах (из строки 1 графы 4 таблицы 2300).
17. Под табличные данные 2400
Указываются данные о деятельности дневных наркологических стационаров: в пункте 1 – число мест, в пункте 2 –количество выписанных больных, в пункте 3 – количество больных на коней отчетного года, в пункте 5 – количество дней, поведенных в дневном стационаре.
18. Таблица 2500 Медицинское освидетельствование на опьянение:
1) в графе А таблицы 2500 показатели освидетельствования, в графе Б № строки, в графе 1 указывается число лиц, освидетельствованных для установления состояния опьянения, в графе 2 указывается количество женщин из общего количества лиц;
2) в строке 1 всех граф указывается количество лиц всего, прошедших освидетельствование, а в строках 2-5 количество лиц, которые были признаны находящимися в состоянии опьянения или употребления психоактивных веществ, сумма строк от 2 до 5 должна быть равно или меньше показателя в первой строке за счет лиц, признанных трезвыми.
19. Таблица 2600 Состав больных в наркологической организации для принудительного лечения (отделении)
1) данные таблицы 2600 входит в таблицу 2300;
2) в графе А таблицы 2500 указываются наименования заболеваний, в графе Б № строки, в графе В шифр заболеваний по МКБ-10 пересмотра, в графе 1 указывается число больных на принудительном лечении на начало отчетного года, в графе 2 указывается число больных, поступивших на лечение в течение года, в графе 3 – поступившие на принудительное лечение впервые в жизни (из графы 2), в графе 4 – количество выбывших больных, в графах с 5 по 8 – количество выбывших по причинам выбытия (по истечению срока лечения, после продления лечения, досрочно в связи с успешным лечением, досрочно в связи с болезнью), в графе 9 – количество койко-дней, проведенных в стационаре выписанными и умершими, в графе 10 – количество больных на конец года;

3) 1-жол 2-11-жолдардың қосындысын құрайды;
4) 12 және 13-жолдарда наркологиялық стационардағы әйелдердің саны туралы, 14-жолда иньекциялық есірткі тұтынушылардың (3,5-8,11-жолдардан) емделгендері саны туралы деректер көрсетіледі;
5) баланстық тексеру кестесі 2300 былайша жүзеге асырылады: есепті жылдың басында стационарда болған сырқаттар санына (1-бағана), аталған жылы стационарға келіп түскендер санын қосып (2-бағана), шығарылған сырқаттар санын есептеп шығарады (4-бағана) – нәтижесі есепті жыл соңында стационарда болған сырқаттар саны шығады (6-бағана), 1-жол бойынша ғана баланс болуы міндетті, ал қалған жолдарда диагноздың өзгерісі есебінен баланс міндетті емес.
15. Кіші кесте деректері 2310 – шығарылған сырқат балалар саны туралы деректер көрсетіледі 4-бағана, 1-жол, кесте 2300).
16. Кіші кесте деректері 2320 – наркологиялық стационардағы сырқаттардың саны мен қайтыс болғандар туралы деректер жазылады (1-жолдан, 4-бағана, кесте 2300).
17. Кіші кесте деректері 2400 – күндізгі наркологиялық стационарлардың қызметі туралы деректер; 1-тармақта – орын саны, 2-тармақта – шығарылған сырқаттар саны, 3-тармақта – есепті жыл соңында науқастар саны, 5-тармақта – күндізгі стационарда өткізілген төсек күндер саны көрсетіледі.
18. 2500 Мас болуды медициналық куәландыру
1) 2500 кестенің А бағанында аурудың атауы, Б бағанында – 10 қайта қаралған АХЖ бойынша ауру шифры, В бағанында – жолдың №, 1-бағанда мас болу күйін белгілеу үшін куәландырылған адамдардың саны көрсетіледі, 2-кестеде жалпы адамдар санынан әйелдердің саны көрсетіледі;
19. 2600 Мәжбүрлеп емдеуге арналған (бөлімшелер) наркологиялық ұйымдардағы науқастардың құрамы
1) 2600 кестенің деректері 2300 кестеге кіреді;
2) 2500-кестенің А бағанында ауырулардың атауы көрсетіледі, Б бағанында – АХЖ - 10 қайта қарау бойынша аурудың шифрі, В бағанда – жолдың номері, 1-бағанда улану жағдайын анықтау үшін куәгер тұлғалардың саны, 2-бағанда жыл бойы емдеуге келіп түскен адамдардың саны көрсетіледі, 3-бағанда – өмірінде бірінші рет мәжбүрлеп емдеуге келіп түскендер (2-бағаннан), 4-бағанда – шығып кеткен адамдардың саны, 5-бағаннан 8-баған аралығында – шығу себептері бойынша (емдеу мерзімінің аяқталуы бойынша, емдеу мерзімі созылғаннан кейін, табысты емделуге байланысты мерзімінен бұрын, сырқатына байланысты мерзімінен бұрын) шығып кеткендердің саны, 9-бағанда шығып кеткендер мен қайтыс болғандардың стационарда болған төсек күндерінің саны, 10-бағанда жыл соңындағы науқастардың саны көрсетіледі;

3) в строках 11 и 12 указываются данные о количестве женщин на принудительном лечении.
20. Под табличные данные 2601
Пункт 1 число смертельных исходов на койках для принудительного лечения, всего, пункт 2 в том числе суицидов, пункт 3 число чрезвычайных происшествий всего, пункт 4 в том числе нападений больных на персонал, пункт 5 нападений больных на больных, пункт 6 побегов. Число чрезвычайных происшествий (п.3) равно сумме п.п. 4,5,6.
21. Подтабличные данные 2602
Пункт 1 число пациентов из принудительных отделений, работающих на конец отчетного года, всего, пункт 2 работают в пределах учреждения, пункт 3 – работают на хоздоговорных объектах.
22. Таблица 2700 "Состав лиц, доставленных, помещенных и выписанных в центре временной адаптации и детоксикации (сроки и исходы пребывания)"
1) таблица 2700 Формы заполняется по форме № 001 "Журнал учета приема больных и отказов в госпитализации", утвержденная приказом № 907 и по форме № 55, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 января 2011 года № 1, зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 января 2011 года № 6757;
2) в графе А таблицы 2700 указываются наименование заболевания, в графе Б № строки, в графе В шифр заболеваний по МКБ-10 пересмотра, в графе Д – пол, в графе 1 – указывается количество доставленных лиц, в графе 2 – количество помещенных в ЦВАД лиц, в графе 3 – количество выписанных лиц, в графе 4 – количество лиц, переведенных в другие медицинские организации из выписанных лиц, в графе 5 – количество умерших в ЦВАД, в графе 6 – количество койко-дней, поведенных выписанными и умершими;
3) в строке 1 указываются сведения об общем числе лиц и проведенных выписанными и умершими койко-дней, в строке 2 сведения о числе лиц мужского пола, в строке 3 сведения о числе лиц женского пола;
4) сумма строк 2 и 3 должна быть равна строке 1 по всем графам.
23. Под табличные данные 2701
Пункт 1 – указывается количество ЦВАД, пункт 2 число койко-мест в них.
24. Таблица 3000 "Состав пациентов, получающих заместительную поддерживающую терапию"
1) таблица 3000 Формы заполняется медицинскими организациями, в составе которых функционируют пункты предоставления ЗПТ по данным первичной медицинской документации: медицинской карте амбулаторного пациента (форма № 025/у), утвержденной приказом № 907;

3) 11 және 12-бағандарда мәжбүрлеп емдеудегі әйелдердің саны туралы деректер көрсетіледі.
20. Кіші кесте деректері 2601
1-тармақ – мәжбүрлеп емдеуге арналған өлім саны, барлығы, 2-тармақ – оның ішінде суицидтер, 3-тармақ – төтенше жағдайлардың саны, барлығы, 4-тармақ – оның ішінде науқастардың персоналға бас салуы, 5-тармақ науқастардың науқастарға тарпа бас салуы, 6-тармақ – қашып кетулер. Төтенше жағдайлардың саны (3-т) 4,5,6) тармақшалардың сомаға тең.
21. Кіші кесте деректері 2602
1-тармақ – есепті жылдың соңындағы жұмыс істейтін мәжбүрлеп емдеу бөлімшесінің пациенттерінің саны, барлығы, 2-тармақ – мекеме шегінде жұмыс істейді, 3-тармақ – шаруашылық шартты объектілерде жұмыс істейді.
22. 2700 "Уақытша бейімдеу орталықтары мен детоксикация орталықтарына жеткізілген және шығарылған тұлғалар құрамы (болу мерзімдері мен нәтижелері)" кесте
1) 2700 кестенің нысандары бастапқы медициналық құжаттама: науқастарды қабылдау және емдеуге жатқызудан бас тартуды есепке алу журналының (Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген № 001 есепке алу нысаны) және және уақытша бейімдеу уытқұмарлықтан арылту орталығында болған пациенттер картасының ( "Уақытша бейімдеу және уытқұмарлықтан арылту қызметі туралы ережені бекіту туралы" Денсаулық сақтау министрінің 2011 жылғы 5 қаңтардағы № 55,бұйрығымен бекітілген есеп жүргізу нысаны) деректері бойынша толтырылады;
2) 2700-кестенің А бағанында сырқаттар атауы, Б бағанында – жолдың номері, В бағанда – АХЖ - 10 қайта қарау бойынша аурудың шифрі, Д бағанда – жынысы, 1-бағанда – жеткізілген адамдар саны көрсетіледі, 2-бағанда ЦВАД орналастырылған адамдар саны, 3-бағанда– шығарылған адамдар саны, 4-бағанда – шығарылған адамдар ішінен өзге де медициналық ұйымдарға ауыстырылған адамдар саны,5-бағанда – ЦВАД қайтыс болғандар саны, 6-бағанда – шығарылғандар мен қайтыс болғандар өткізген төсек - күндер саны көрсетіледі;
3) 1-жолда адамдардың жалпы саны және қайтыс болғандар өткізген төсек - күндер туралы мәліметтер, 2-жолда – жынысы ер адамдардың саны туралы мәліметтер, 3-жолда әйел жынысты адамдар саны туралы мәліметтер көрсетіледі;
4) 2 және 3-жолдар қосындысы барлық бағандар бойынша 1-жолға тең болуға тиісті.
23. Кіші кесте деректері 2701
1-тармақта –ЦВАД саны, 2-тармақта – олардағы төсек-орын саны көрсетіледі.
24. 3000 "Орын басатын демеуші терапияны қабылдаушы пациенттер құрамы" кесте:
1) 3000-кестенің Нысаны құрамындағы бастапқы медициналық құжаттама деректері бойынша орын басушы демеулік терапия (бұдан әрі - ОДТ) ұсынатын пункттер қызмет жасайтын медициналық ұйымдар толтырады (нысан № 025/у);

2) в графе А таблицы 3000 формы указываются наименование заболевания, в графе Б № строки, в графе 1 – указывается число лиц, получающих ЗПТ на начало отчетного периода (это число должно быть равно графе 8 таблицы 3000 отчета пункта за предыдущий год); в графе 2 – количество пациентов, вышедших из программы ЗПТ за отчетный период, всего, в графе 3 – количество пациентов, завершивших лечение в плановом порядке, в графе 4 количество пациентов, вышедших из программы по причине привлечения к уголовной ответственности, в графе 5 количество пациентов, исключенных из программы за нарушения, в графе 6 количество умерших пациентов, в графе 7 количество пациентов, вышедших из программы по другим причинам, в графе 8 количество пациентов, получающих ЗПТ на конец отчетного периода всего, в графе 9 – из графы 8 с положительным ВИЧ-статусом, в графе 10 количество пациентов, получавших ЗПТ в течение всего отчетного периода всего, в графе 11 из графы 10 с положительным ВИЧ-статусом;
25. Подтабличные данные 3001
Подтабличные данные 3001 содержат данные об общем количестве пунктов предоставления ЗПТ.
26. Таблица 3100 "Состав пациентов, получающих заместительную поддерживающую терапию по полу и возрасту"
1) в таблице 3100 указываются данные, представленные о пациентах в графах 8 и 10 таблицы 3000, по полу и возрасту;
2) в графе А таблицы 3100 формы указываются контингенты пациентов, в графе Б № строки, в графе В – пол, в графе 1 – общее количество пациентов, в графах со 2 по 11 распределены пациенты по возрастному составу на следующие возрастные интервалы: 18-19 лет, 20-24 года, 25-29 лет, 30-34 года, 35-39 лет, 40-45 лет, 45-49 лет, 50-54 года, 55-59 лет и 60 лет и старше, сумма граф с 2 по 11 должна быть равна графе 1 по всем строкам;
3) в строках 1 и 2 таблицы 3100 указываются данные о числе лиц, получающих ЗПТ на конец отчетного периода (из графы 8 таблицы 3000): строка 1 – мужчины, строка 2 – женщины;
4) в строках 3 и 4 таблицы 3100 указываются данные о числе лиц, получавших ЗПТ в течение всего отчетного периода (из графы 10 таблицы 3000): строка 3 мужчины, строка 4 женщины;
5) сумма строк 1 и 2 графы 1 таблицы 3100 равна данным графы 8 таблицы 3000, сумма строк 3 и 4 графы 1 равна данным графы 10 таблицы 3000.
Приложение 18
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 128
Форма 12
Сноска. Отчет в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 22.02.2017 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Отчет о числе заболеваний, зарегистрированных у больных, проживающих в районе
обслуживания медицинской организации и контингентах больных, состоящих под диспансерным наблюдением"
Отчетный период за "__" _______ 20____ год
Индекс: 1 (Заболевания)
Периодичность: годовая
Круг лиц представляющих: Организации здравоохранения районов, областей, города
республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Срок представления: 10 февраля отчетного периода

2) Нысанның 3000-кестесі А бағанында аурулар атауы, Б бағанында – жолдың номері, 1-бағанда – ОДТ есептік кезең басындағы ОДТ қатысушы тұлғалар саны, жынысы көрсетіледі (бұл сан өткен жылғы пункт есебінің 3000-кестесі 8-бағанынана тең болуы керек); 2-бағанда есепті кезеңде ОДТ бағдарламасынан шыққан пациенттер саны, барлығы, 3-бағанда – жоспарлы тәртіп бойынша емделуі аяқталған пациенттер саны, бағанда 4 – қылмыстық жауапкершілікке тартылу себебі бойынша бағдарламадан шығарылған пациенттер саны, бағанда 5 – тәртіп бұзғаны үшін бағдарламадан шығарылған пациенттер саны, бағанда 6 – қайтыс болған пациенттер саны, 7-бағанда – өзге де себептер бойынша бағдарламадан шығарылған пациенттер саны, 8-бағанда – есепті жыл соңында ОДТ қатысқан пациенттер саны, жынысы, барлығы, 9- бағанда – АИТВ-дәреже оң 8-бағаннан, 10-бағанда - барлық есепті кезеңде ОДТ қатысқан пациенттер саны, жынысы, барлығы, 11-бағанда - АИТВ-дәреже оң 10-бағаннан көрсетіледі;
25. Кіші кесте деректері 3001 – ОДТ ұсынған пункттердің жалпы саны туралы деректер жазылады.
26. 3100 "Жынысы мен жасы бойынша орын басатын демеуші терапияны қабылдаушы пациенттер құрамы" кесте:
1) 3100-кесетеде жынысы және жасы бойынша 3000-кестенің 8 және 10-бағаналарында пациенттер туралы ұсынылған деректер көрсетіледі;
2) 3100-кестенің А бағанында пациенттердің контингенті, Б бағанында – жолдың номері, В бағанда – жынысы, 1-бағанда–пациенттердің жалпы саны көрсетіледі, 2 - 11 бағаларда мына жас аралығындағы құрам бойынша пациенттер таратылып жазылған: 0-4, 5-9, 10-14, 15-19, 20-24, 25-29, 30-34, 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75-80, 80-84, 85 және егде жастағылар, сумма граф с 2 - 11 бағандар қосындысы барлық жолдар бойынша 1-бағынға тең болуы қажет;
3) 3100-кестенің 1 және 2-жолдарында есепті кезең соңында ОДТ қатысушы тұлғалар, жынысы туралы (3000-кестенің 8-бағанынан) мына деректер көрсетіледі: 1-жол – ерлер, 2-жол – әйелдер;
4) 3100-кестенің 3 және 4-жолдарында барлық есепті кезең ішінде ОДТ қатысушы тұлғалар, жынысы туралы (3000-кестенің 8-бағанынан) мына деректер көрсетіледі: 3-жол - ерлер, 4-жол – әйелдер;
5) 3100-кестенің 1-бағаны 1 және 2 жолдары қосындысы 3000-кестенің 8-бағаны деректеріне тең болуы тиісті, 1-бағанның 3 және 4-жолдары қосындысы 3000-кесьенің 10 бағаны деректеріне тең болуы керек.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 6 наурыздағы
№ 128 бұйрығына
18-қосымша
12-нысан
Ескерту. 18-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 22.02.2017 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысаны
"Медициналық ұйымның қызмет көрсететін ауданында тұратын науқастардың және диспансерлік бақылауда тұрған тіркелген науқастар контингентінің ауруларының саны туралы есеп"
20 ___жылғы "__"________________ есептік кезең
Индекс: 1 (Аурулар)
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы: Аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Тапсыру мерзімі: есептілік кезеңнің 10 ақпаны

19.1
Q00-Q07
врожденные аномалии (пороки развития) системы кровообращения;
19.2
Q20-Q28
из них: пороки сердца;
19.3
Q20.0-Q24.9
впалая грудь;
19.4
Q67.6
Симптомы, признаки и отклонения от нормы
20.0
R00-R99
Травмы и отравления, всего
21.0
S00-Т88
Последствия травм, отравлений и других воздействий внешних причин
22.0
Т90-Т98
Руководитель ___________________________ Ф.И.О. (при наличии)
Исполнитель ____________________Ф.И.О. (при наличии), телефон _______
МП (при наличии)
Дата "____"_________________20___года
Примечание: Пояснение по заполнению Формы приведено в приложении к настоящей
форме "Отчет о числе заболеваний, зарегистрированных у больных, проживающих в
районе обслуживания медицинской организации и контингентах больных, состоящих
под диспансерным наблюдением"
Пояснение по заполнению Формы "Отчет о числе заболеваний, зарегистрированных у больных, проживающих в районе обслуживания медицинской организации и контингентах больных, состоящих под диспансерным наблюдением"
1. В отчет включаются сведения о числе зарегистрированных заболеваний и контингентах больных, состоящих под диспансерным наблюдением на конец отчетного года в данной медицинской организации по половозрастным группам:
1) таблица 1000 – дети до 14 лет включительно, в том числе девочек;
2) таблица 2000 – дети 15-17 лет включительно, в том числе юноши;
3) таблица 3000 – взрослые 18 лет и старше, в том числе женщины;
4) таблица 4000 – взрослые 60 лет и старше, в том числе женщины;
5) таблица 5000 – молодежь от 14 лет до 29 лет, в том числе женщины.
2. Сведения для заполнения граф 1,2,3,4 – таблиц 1000, 2000, 3000,4000,5000 - "зарегистрировано заболеваний в отчетном году всего и из них с диагнозом, установленным впервые в жизни" получаются при разработке следующих первичных учетных документов:
1) Форма 025-5у "Статистическая карта амбулаторного пациента", утвержденная приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6697 (далее – приказ 907));
2) Форма 025-7/у "Карта профилактического медицинского осмотра (скрининга) ребенка", утвержденная приказом № 907;
3) Форма 025-8/у "Карта профилактического осмотра (скрининга) амбулаторного пациента", утвержденная приказом № 907;
4) Форма 060/у "Журнал учета инфекционных заболеваний" в случаях инфекционных заболеваний после уточнения с территориальной санитарно-эпидемиологической организацией, утвержденная приказом № 907.

19.1
Q00-Q07
оның ішінде: қанайналымның туа біткен ауытқулары (даму кемістіктері)
19.2
Q20-Q28
оның ішінде: жүрек ақауы
19.3
Q20.0-Q24.9
батыңқы кеуде
19.4
Q67.6
Нормадан ауытқу, белгісі мен симптомы
20.0
R00-R99
Улану мен жарақаттар, барлығы
21.0
S00-Т88
Басқа сыртқы себептердің әсерінен жарақаттар, улану салдары
22.0
Т90-Т98
Басшы ___________________________ Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Орындаушы ____________________ Т.А.Ә. (болған жағдайда) телефон _______
МО (болған жағдайда)
Күні 20__ жылғы "____"________________
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Медициналық ұйымның қызмет көрсететін ауданында тұратын науқастардың және диспансерлік бақылауда тұрған тіркелген науқастар контингентінің ауруларының саны туралы есеп" қосымшасында келтірілген.
"Медициналық ұйымның қызмет көрсететін ауданында тұратын науқастардың және диспансерлік бақылауда тұрған тіркелген науқастар контингентінің ауруларының саны туралы есеп" нысанды толтыру жөнінде түсініктеме
1. Есепке жыныстық жас ерекшелік топтары бойынша есептік жылдың соңында аталған медициналық ұйымда диспансерлік бақылауда тұрған тіркелген сырқаттар мен науқастар контингентінің саны туралы мәліметтер енгізіледі:
1) 1000-кесте 14 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда, оның ішінде қыздар;
2) 2000-кесте 15-17 жас аралығындағы балалар, оның ішінде ер балалар;
3) 3000-кесте 18 жастан және одан жоғары жастағы ересектер, оның ішінде әйелдер;
4) 4000-кесте 60 жас және одан үлкен ересектер, оның ішінде әйелдер;
5) 5000-кесте 14 жастан бастап 29 жасты қоса алғандағы жастар, оның ішінде әйелдер;
2. 1000, 2000, 3000, 4000, 5000 кестедегі 1, 2, 3, 4 бағандарды толтыруға арналған мәліметтер - "есептік жылы тіркелген барлық аурулар және оның ішінде өмірінде алғашқы рет анықталған диагнозбен" мынадай алғашқы есептік құжаттарды әзірлеу кезінде алынады:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 21 желтоқсанда № 6697 болып тіркелді(бұдан әрі – № 907 бұйрық)) 025-5у "Амбулаторлық пациенттің картасы" нысаны;
2) № 907 бұйрығымен бекітілген, 025-7/у "Баланы алдын ала медициналық қараудың (скринингтің) статистикалық картасы" нысаны;
3) № 907 бұйрығымен бекітілген, 025-8/у "Алдын ала медициналық қарауға (скринингтің) арналған пациенттің амбулаторлық картасы" нысаны;
4) № 907 бұйрығымен бекітілген, 060/у аймақтық санитарлық-эпидемиологиялық ұйымдармен инфекциялық сырқаттарды анықтағаннан кейінгі жағдайдағы "Инфекциялық сырқаттарды тіркеу журналы" нысаны.

3. Сведения для граф 5,6 таблиц 1000,2000, 3000,4000,5000 – "состоит под диспансерным наблюдением на конец отчетного года" получаются при разработке следующих первичных учетных документов:
1) форма 030/у "Контрольная карта диспансерного наблюдения", утвержденная приказом № 907;
2) форма 030-2/у "Карта наблюдения за лицом с психическим (наркологическим) расстройством", утвержденная приказом № 907;
3) форма 030-6/у "Контрольная карта диспансерного наблюдения (онко)", утвержденная приказом № 907;
4) форма ТБ 16/у "Карта наблюдения за диспансерным контингентом", утвержденная приказом № 907;
5) форма 065/у "Медицинская карта больного венерическим заболеванием", утвержденная приказом № 907;
6) форма 065-1/у "Медицинская карта больного грибковым заболеванием", утвержденная приказом № 907.
4. Таблица 1000 - дети до 14 лет включительно: в графе А указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра А00-T98.
5. В графе Б указывается порядковый номер строк.
6. В графе В указывается шифр классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра.
7. В графе 1 указывается число всех случаев заболеваний, как впервые выявленных в данном году, так и хронических заболеваний, выявленных ранее, по поводу которых больные обратились в текущем году.
8. В графе 2 указывается из графы 1 число всех заболеваний у девочек.
9. В графе 3 указывается число впервые в жизни выявленных заболеваний в данном году.
10. В графе 4 выделяется из графы 3, число впервые выявленных заболеваний в данном году у девочек.
11. В графе 5 указывается число больных, состоящих под диспансерным наблюдением на конец отчетного года.
12. В графе 6 указывается из графы 5 число девочек.
13. Таблица 2000 – дети 15-17 лет включительно: в графе А указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра А00-T98.
14. В графе Б указывается порядковый номер строк.
15. В графе В указывается шифр классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра.
16. В графе 1 указывается число всех случаев заболеваний, как впервые выявленных в данном году, так и хронических заболеваний, выявленных ранее, по поводу которых больные обратились в текущем году.
17. В графе 2 указывается из графы 1 число всех заболеваний у юношей.
18. В графе 3 показывается число впервые в жизни выявленных заболеваний в данном году.
19. В графе 4 выделяется из графы 3, число впервые выявленных заболеваний в данном году у юношей.

3. 1000, 2000, 3000,4000, 5000 кестегі 5. 6 бағандарға арналған деректер – "Есепті жылдың соңына дейін диспансерлік бақылауда тұрғандар" мынадай алғашқы есептік құжаттарды әзірлеу кезінде алынады:
1) № 907 бұйрығымен бекітілген, 030/у "Диспансерде бақыланушының бақылау картасы" нысаны;
2) № 907 бұйрығымен бекітілген, 030-4/у "Туберкулезге қарсы мекемедегі контингентті диспансерлік бақылау картасы карта" нысаны;
3) № 907 бұйрығымен бекітілген, 030-2/у "Психикалық (наркологиялық) бұзылуы адамды бақылау картасы" нысаны;
4) № 907 бұйрығымен бекітілген, 065/у "Венерологиялық ауруы бар науқастың медициналық картасы" нысаны;
5) № 907 бұйрығымен бекітілген, 065-1/у "Саңырауқұлақ ауруы бар науқастың медициналық картасы" нысаны.
4. 1000-кесте 14 жасқа дейінгі қоса алғандағы балалар: А бағанында Х қайта қарау Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес кластар мен жекелеген аурулардың атауы көрсетіледі А00-T98.
5. Б бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
6. В бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес жекелеген аурулардың классы мен шифрі көрсетіледі.
7. 1-бағанда осы жылы алғаш анықталған, сондай-ақ науқастар ағымдағы жылы жүгінген бұрындары анықталған, созылмалы аурулардың саны көрсетіледі.
8. 2-бағанда 1-бағаннан қыздардың барлық аурулардың саны көрсетіледі.
9. 3-бағанда осы жылы алғаш анықталған сырқаттардың саны көрсетіледі.
10. 4-бағанда 3-бағаннаң осы жылы қыздарда анықталған сырқаттардың саны айқындалады.
11. 5-бағанда есептік жылдың соңында диспансерлік бақылауда тұрған науқастар саны көрсетіледі.
12. 6-бағанда 5-бағаннаң қыздардың саны көрсетіледі.
13. 2000-кесте 15-17 жас аралығын қоса алғандағы балалар: А бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес кластар мен жекелеген аурулардың атауы көрсетіледі А00-T98.
14. Б бағанында жолдардың реттік номері көрсетіледі.
15. В бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес жекелеген аурулардың кластары мен шифрі көрсетіледі.
16. 1-бағанда осы жылы алғаш анықталған, сондай-ақ бұрындары анықталған, бірақ науқастар ағымдағы жылы жүгінген созылмалы аурулардың саны көрсетіледі.
17. 2-бағанда 1-бағаннан балалардағы барлық аурулардың түрі 1-бағанда көрсетіледі.
18. 3-бағанда осы жылы алғаш анықталған сырқаттардың көрсетіледі.
19. 4-бағанда осы жылы ер балаларда анықталған сырқаттардың саны 3-бағаннан айқындалады.

20. В графе 5 указывается число больных, состоящих под диспансерным наблюдением на конец отчетного года.
21. В графе 6 указывается из графы 5 число юношей.
22. Таблица 3000 – взрослые 18 лет и старше: в графе А указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра А00-T98.
23. В графе Б указывается порядковый номер строк.
24. В графе В указывается шифр классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра.
25. В графе 1 указывается число всех случаев заболеваний, как впервые выявленных в данном году, так и хронических заболеваний, выявленных ранее, по поводу которых больные обратились в текущем году.
26. В графе 2 указывается из графы 1 число всех заболеваний у женщин.
27. В графе 3 показывается число впервые в жизни выявленных заболеваний в данном году.
28. В графе 4 выделяется из графы 3, число впервые выявленных заболеваний в данном году женщин.
29. В графе 5 указывается число больных, состоящих под диспансерным наблюдением на конец отчетного года.
30. В графе 6 указывается из графы 5 число женщин.
31. Таблица 4000 – Взрослые (60 лет и старше):
32. в графе А указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра А00-T98.
33. В графе Б указывается порядковый номер строк.
34. В графе В указывается шифр классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра.
35. В графе 1 указывается число всех случаев заболеваний, как впервые выявленных в данном году, так и хронических заболеваний, выявленных ранее, по поводу которых больные обратились в текущем году.
36. В графе 2 указывается из графы 1 число всех заболеваний у женщин.
37. В графе 3 показывается число впервые в жизни выявленных заболеваний в данном году.
38. В графе 4 выделяется из графы 3, число впервые выявленных заболеваний в данном году женщин.
39. В графе 5 указывается число больных, состоящих под диспансерным наблюдением на конец отчетного года.
40. В графе 6 указывается из графы 5 число женщин.
41. Таблица 5000 – молодежь от 14 лет до 29 лет:
42. в графе А указывается наименование классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра А00-T98.
43. В графе Б указывается порядковый номер строк.
44. В графе В указывается шифр классов и отдельных болезней в соответствии с Международной классификацией болезней X пересмотра.
45. В графе 1 указывается число всех случаев заболеваний, как впервые выявленных в данном году, так и хронических заболеваний, выявленных ранее, по поводу которых больные обратились в текущем году.

20. 5-бағанда есептік жыл соңында диспансерлік бақылауда тұрған науқастардың саны көрсетіледі.
21. В6-бағанда 5-бағандағы ер балалардың саны көрсетіледі.
22. 3000-кесте 18 жастан және одан жоғары жастағы ересектер: А бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес кластар мен жекелеген аурулардың атауы көрсетіледі А00-T98.
23. Б бағанында жолдардың реттік нөмері көрсетіледі.
24. В бағанында Х қайта қарау Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес жекелеген аурулардың кластар мен шифрі көрсетіледі.
25. 1-бағанда осы жылы алғаш анықталған, сондай-ақ бұрындары анықталған, бірақ науқастар ағымдағы жылы жүгінген созылмалы аурулардың саны көрсетіледі.
26. 2-бағанда 1-бағаннан әйелдердегі барлық аурулардың түрі көрсетіледі.
27. 3-бағанда осы жылы алғаш анықталған сырқаттардың көрсетіледі.
28. 4-бағанда 3-бағаннан осы жылы әйелдерде анықталған сырқаттардың саны айқындалады.
29. 5-бағанда есептік жыл соңында диспансерлік бақылауда тұрған науқастар саны көрсетіледі.
30. 6-бағанда 5-бағаннан әйелдердің саны көрсетіледі.
31. 4000-кесте 18 жастан бастап 29 жасқа дейінгі жастар: А бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес кластар мен жекелеген аурулардың атауы көрсетіледі А00-T98.
32. Б бағанында жолдардың реттік номері көрсетіледі.
33. В бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес жекелеген аурулардың кластары мен шифрі көрсетіледі.
34. 1-бағанда осы жылы алғаш анықталған, сондай-ақ бұрындары анықталған, бірақ науқастар ағымдағы жылы жүгінген созылмалы аурулардың саны көрсетіледі.
35. 2-бағанда 1-бағаннан әйелдердегі барлық аурулардың түрі көрсетіледі.
36. 3-бағанда осы жылы алғаш анықталған сырқаттардың саны көрсетіледі.
37. 4-бағанда 3-бағаннан осы жылы әйелдерде анықталған сырқаттардың саны айқындалады.
38. 5-бағанда есептік жыл соңында диспансерлік бақылауда тұрған науқастар саны көрсетіледі.
39. Б бағанында жолдардың реттік номері көрсетіледі.
40. В бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық
41. 6-бағанда 5-бағаннан әйелдердің саны көрсетіледі.
42. Б бағанында жолдардың реттік номері көрсетіледі.
43. В бағанында Х қайта қаралған Аурулардың халықаралық жіктемесіне сәйкес жекелеген аурулардың кластары мен шифрі көрсетіледі.
44. 6-бағанда 5-бағаннан әйелдердің саны көрсетіледі
45. 1-бағанда осы жылы алғаш анықталған, сондай-ақ бұрындары анықталған, бірақ науқастар ағымдағы жылы жүгінген созылмалы аурулардың саны көрсетіледі.

22.0
Z00-Z30.1 Z30.4-Z99
Кроме того: на хозрасчетных койках
23.0
А00-Т98 Z30.2 Z30.3
2100 Кроме того, больные переведенные в другие стационары 1 _______, в том числе
новорожденные 2 _____
2200 Из общего числа умерших (стр 1) умерло новорожденных в возрасте 0-6 суток 1
________ , Умерло в первые 24 часа после поступления в стационар:
детей в возрасте 0-24 часа после рождения 2 __ , до 1 года (без умерших в первые 24 часа
после рождения) 3 ___, в том числе от пневмонии 4 ___,
Всего умерло до 1 года в стационарах (без умерших в родильных отделениях) 5_;
Мертворожденные всего 6_, в том числе антенатально 7_, интранатально 8_
2300 Поступило больных с инфарктом миокарда в первые сутки от начала заболевания 1
___из общего числа умерших (стр. 1) умерло больных инфарктом миокарда в первые 24 часа
после поступления в стационар 2 ___

22.0
Z00-Z30.1
Z30.4-Z99
Оның үстінде: шаруашылық есептік төсектерде
23.0
А00-Т98
Z30.2 Z30.3
2100 Оның үстіне, 1______басқа стационарларға ауыстырылған науқастар, оның ішінде жаңа туғандар 2 _____
2200 Оның ішінде 0-6 тәулік жасында жаңа туылған сәбилер арасынан қайтыс болғандар 1 ________ , Стационарға түскеннен кейін алғашқы 24 сағатта қайтыс болды:
Туылғаннан кйін 0-24 сағатта қайтыс болған балалар 2 __ , 1 жасқа дейін (туғаннан кейін 24 сағат ішінде қайтыс болғандарсыз) 3 ___, оның ішінде пневмониядан 4 ___,
Барлығы стационарда 1 жасқа дейінгі қайтыс болғандар (перзентхана бөлімшелерінде қайтыс болғандарсыз) 5_; Өлі туылғандар барлығы 6_, оның ішінде антенаталды 7_, интранаталды 8_
2300 Ауру басталғаннан бірінші тәулікте миокард инфарктімен науқастар түсті 1 ___ . өлгендердің жалпы санынан (1 жол) миокард инфарктінен қайтыс болған стационарға түскеннен кейін 24 сағаттың ішінде 2 ___

1. В таблице 1000 в пункте 1 указывается число сметных коек, в пункте 2 - кроме того число хозрасчетных коек в государственных организациях, фактически развернутых в стационаре, включая свернутые на ремонт по состоянию на конец отчетного года.
2. Таблица 2000 "Состав больных в стационаре, сроки и исходы лечения" заполняется по данным карт выбывших из стационара, данные показывается в абсолютных цифрах и формируется по возрасту на момент поступления. В таблицу не включаются сведения о больных, переведенных в другие стационары. При заполнении данной таблицы необходимо руководствоваться следующими основными положениями:
В строку 1 "Всего" включаются сведения обо всех выписанных больных, проведенных ими койко-днях и умерших, в том числе и о женщинах, выписанных после нормальных родов и абортов, сведения о которых показываются в строке 17.0.
Сведения о числе умерших беременных, а также о числе женщин, умерших в течение 42 дней после окончания беременности, независимо от ее продолжительности и локализации, от какой-либо причины, связанной с беременностью, отягощенной ею или ее ведением, но не от несчастного случая или случайно возникшей причины в соответствии с критериями Всемирной организации здравоохранения включаются в графу 3 строки 17.0.
Сведения о детях (подросткового возраста от 15 лет до 17 лет включительно), госпитализированных в детскую больницу или детское отделение стационара, показываются в таблице 2000 в графах 4, 5, 6.
В родильных домах и других организациях, имеющих родильные отделения, где нет коек для выхаживания новорожденных в строку 1 "Всего" таблицы 2000, кроме сведений о роженицах и родильницах, включаются данные и о заболевших новорожденных, родившихся с массой тела 500 грамм и более. Данные о плодах, переживших перинатальный период (т.е. первые 0-6 суток) и выбывших (выписанные и умершие) из стационара на 7 сутки и позднее, включаются в таблицу на общих основаниях.
Сведения о новорожденных с врожденными аномалиями (пороками развития) показываются в строке 19.0 "Врожденные аномалии (пороки развития, деформации и хромосомные нарушения)". В строке 18.0 "Отдельные состояния, возникающие в перинатальном периоде" вносятся сведения о новорожденных, заболевания которых связаны с патологией беременности или родов, некоторыми наследственными факторами (гемолитическая болезнь новорожденного) или патологическими состояниями новорожденного.
Все остальные заболевания и травмы, возникающие в период новорожденности, указываются по соответствующим классам болезней, в зависимости от пораженного органа или характера травмы.

1. 1000-кестесінде 1-тармақ. Сметалы төсектер саны көрсетіледі, 2-тармақ – есептік жылдың соңына қарағанда жөндеуге алынғанды қосқанда стационарда нақты толық, мемлекеттік ұйымдарда шаруашылық есептік төсектердің саны.
2. 2000-кесте "Стационардағы науқастардың саны, мерзімдері және емдеу нәтижесі" стационардан шыққан карталардың деректері бойынша толтырылады, мәліметтер абсолюттік сандармен көрсетіледі және келіп түскен сәтіне жас ерекшелігіне қарай қалыптастырылады. Кестеге басқа стационарларға ауыстырылған науқастар туралы деректер қосылмайды. Осы кестені толтырған кезде келесі негізгі ережелерді басшылыққа алу керек:
1 "барлығы" жолына барлық шығарылған науқастар, олардың өткізген төсек-күндері және қайтыс болғандар, оның ішінде қалыпты бала туудан және түсіктен кейін шығарылған әйелдер туралы мәліметтер қосылады, олар туралы 17.0 жолында деректер көрсетіледі.
Қайтыс болған жүкті әйелдер туралы, сондай-ақ, жазатайым жағдайлар немесе кенеттен пайда болған себептерден емес, жүктілікпен байланысты, оны жүргізу немесе ауырлатылған себептерден, оның ұзақтығына қарамастан жүктілік аяқталғаннан кейін 42 күннің ішінде қайтыс болған әйелдердің саны туралы мәліметтер Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымының критерийлеріне сәйкес 17.0 жолының 3 бағанына қосылады.
Балалар ауруханасы немесе стационардың балалар бөлімшесіне жатқызылған балалар туралы (15 жастан 17 жасқа дейін қоса алғанда жасөспірімдер) 2000 кестеге 4,5,6 бағандарында көрсетіледі.
2000 кестенің "барлығы" 1 жолына жаңа туған сәбилерді күту үшін төсектер жоқ перзентхана бөлімшелерінде, перзентханалар мен басқа ұйымдарда, босанған әйелдер мен жаңа босанған әйелдер туралы мәліметтерден басқа, 500 грамм және одан астам салмағымен туылған науқас сәбилер туралы мәліметтер қосылады. 7 тәулікте және одан кешірек стационардан кеткен (шығарылған және қайтыс болған) және перинаталды кезеңнен өткен (яғни алғашқы 0-6 тәулік) іштегі нәрестелер туралы мәліметтер.
Тумысынан ауытқушылықтары бар сәбилер туралы мәліметтер (даму ақаулары) 19.0 "Туа біткен ауытқушылықтар (даму ақаулары, өзгерістер мен хромосомалық бұзушылықтар)" жолында көрсетіледі. 18.0 "Перинаталды кезеңде туындайтын жеке жағдайлар" жолына аурулары жүктілік немесе туу патологиясымен , кейбір тұқым қуалау факторларымен (жаңа туған сәбидің гемолиттік ауруы) немесе жаңа туылған сәбидің патологиялық жағдайымен байланысты жаңа туылған сәбилер туралы мәлімет енгізіледі.
Жаңа туған кезеңде пайда болатын барлық қалған аурулар мен жарақаттар, зақымдалған орган немесе жарақат сипатына қарай аурулардың тиісті топтары бойынша көрсетіледі.

Основные классы болезней вносятся в итоговые строки, которые заканчиваются на "0" - 2.0, 3.0, 4.0, 5.0, … 21.0.
В строках 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 3.1, 3.2, 3.3 и т.д. вносятся сведения об отдельных заболеваниях, выделенных из соответствующих основных классов.
В строку 22 включаются сведения о выписанных с диагнозами, относящимися к классу Z "Факторы влияющие на состояние здоровья населения и обращения в учреждения (организации) здравоохранения", то есть при обращении в медицинские организации с какой-либо специальной целью, обстоятельствами или проблемами, которые сами по себе не являются болезнью или травмой. Строка 22 не суммируется в итоговую строку 1.0 "Всего".
В строку 23 включаются сведения о пролеченных больных на хозрасчетных койках. Строка 23 не суммируется в итоговую строку 1.0 "Всего".
При заполнении таблицы 2000 надо иметь в виду, что при разработке Карт выбывших из стационара, для отнесения заболевания к той или иной нозологической форме или классу заболеваний, следует руководствоваться заключительным клиническим, а в случае смерти - патологоанатомическим диагнозом.
Примечание: случай смерти больного, доставленного для стационарного лечения и умершего в приемном отделении, следует расценивать как смерть в стационаре. О каждом таком больном делается запись в форме 001/у "Журнал учета приема больных и отказов в госпитализации", на каждого такого больного заполняется форма 003/у "Медицинская карта стационарного больного", утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6697). В отчетах лечебно-профилактической организации такой случай смерти включается на общих основаниях в таблицу 2000 "Состав больных в стационаре, сроки и исходы лечения" в соответствии с заболеванием, послужившим причиной смерти и в таблице 3100 "Коечный фонд и его использование" формы № 30.
3. В таблице 2100 по графе 1 включаются сведения о больных, переведенных в другие стационары, по графе 2 – в том числе о новорожденных, переведенных в другие стационары.
4. В графу 1 таблицы 2200 отчета указываются сведения об умерших новорожденных в возрасте 0- 6 суток после рождения с массой тела 500 грамм и более, независимо от того, в каком отделении (организации) наступила смерть.
В графах 2-4 таблицы 2200 указываются число умерших новорожденных, родившихся с массой 500 грамм и более, включая новорожденных при многоплодных родах, умерших в первые сутки после поступления в стационар:

Аурулардың негізгі топтары қорытынды жолдарға енгізіледі, олар "0" аяқталады - 2.0, 3.0, 4.0, 5.0, … 21.0.
2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 3.1, 3.2, 3.3 және т.б. жолдарына тиісті негізгі топтардан бөлінген жеке аурулар туралы мәліметтер енгізіледі.
22 жолына "Халықтың денсаулығына ықпал ететін факторлар және денсаулық сақтау мекемелеріне (ұйымдарына) жүгіну" Z тобына жататын диагноздарымен шығарылғандар туралы мәлімет қосылады, яғни өздігінен ауру немесе жарақат болып табылмайтын проблемалар немесе жағдайлар, арнайы қандай-да бір мақсатпен медициналық ұйымға жүгіну кезінде. 22 жолы 1.0 "Барлығы" жолына жиынтықталмайды.
23 жолға шаруашылық есептік төсектерінде емделген науқастар туралы мәліметтер қосылады. 23 жол 1.0 "Барлығы" жолына жиынтықталмайды.
2000 кестені толтырған кезде, ауруды қандай да бір нозологиялық нысанға немесе аурулар тобына жатқызу үшін стационардан шығарылғандардың Карталарын әзірлеу кезінде қорытынды клиникалық, ал егер қайтыс болса патаологоанатомиялық диагнозды басшылыққа алу керек екендігін назарда ұстау керек.
Ескертпе: стационарлы емделу үшін жеткізілген науқастың өлім жағдайы және қабылдау бөлімінде қайтыс болған адамның жағдайын, стационардағы өлім ретінде бағалау керек. Осындай әр науқас туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 21 желтоқсанда № 6697 болып тіркелді(бұдан әрі – № 907 бұйрық)) науқастарды қабылдау және емханаға жатқызудан бас тартуды есепке алу журналына (001/у нысаны) жазба жасалады, осындай әр науқасқа стационарлы науқастың медициналық картасы (003/у нысаны) және басқа да құжаттар толтырылуы керек. Емдеу-профилактикалық ұйымның есептерінде осындай өлім жағдайы №30 нысанды "Төсек қоры және оны пайдалану" 3100 кестесінде және өлімге себеп болған ауруға сәйкес "Стационардағы науқастардың құрамы, мерзімі мен емдеу нәтижесі" 2000 кестесіне жалпы негіздемелермен тіркелуі тиіс.
3. 2100 кестесінде 1 баған бойынша басқа стационарларға ауыстырылған науқастар туралы мәлімет қосылады, 2 баған бойынша – басқа стационарларға ауыстырылған жаңа туылған сәбилер туралы жазба жасалады.
4. Есептің 2200 кестесінің 1 бағанына қандай бөлімшеде (ұйымда) өлім жағдайы орын алғанына қарамастан салмағы 500 грамм және одан астам туылғаннан кейін 0-6 тәулік жасында жаңа туылған қайтыс болған сәбилер туралы мәліметтер көрсетіледі.
2200 кестесінің 2-4 бағандарында стационарға түскеннен кейін бірінші тәулікте қайтыс болған көп ұрықты бала туу кезіндегі сәбилерді қоса алғанда, салмағы 500 грамм және одан астам жаңа туылған қайтыс болған сәбилердің саны көрсетіледі:

в графе 2 таблицы 2200 – число детей, умерших в возрасте 0-24 часа после рождения. В эту графу включается число новорожденных, умерших в акушерских, гинекологических и других отделениях стационаров, а также поступившие и умершие в отделениях реанимации и отделениях патологии новорожденных и выхаживания недоношенных;
в графе 3 – число детей, умерших в возрасте до 1 года в первые 24 часа после поступления в стационар (исключая умерших детей в первые сутки после рождения);
в графе 4 – число детей, умерших в возрасте до 1 года в первые 24 часа после поступления в стационар от пневмонии (исключая умерших в первые сутки после рождения). При этом число графы 4 таблицы 2200 должно быть меньше числа умерших детей до 1 года строки 12.2 таблицы 2000.
В графе 5 таблицы 2200 указывается число умерших детей до 1 года жизни в стационарах, кроме умерших детей в родильных отделениях.
В графе 6 таблицы 2200 указывается число мертворожденных всего, в графе 7 – в том числе антенатально, в графе 8 – в том числе интранатально.
5. В таблице 2300: в графе 1 указывается число больных с острым инфарктом миокарда, поступившие в стационар в первые сутки от начала заболевания, без переведенных из других стационаров, в графе 2 – больные острым инфарктом миокарда, умершие в первые сутки после госпитализации, включая умерших в приемном отделении стационара.
6. В графе 1 таблицы 2400 указывается сведения об умерших беременных при любом сроке беременности, роженицах и родильницах в течение 42 дней после родов указываются. Включаются все умершие женщины, независимо от того, в каком отделении стационара произошла смерть, и независимо от того, связана эта смерть с беременностью и родами или нет.
7. В таблицу 4000 "Хирургическая работа организации" включаются сведения обо всех операциях, включая и выполненные в случае экстренной доставки больного, проведенных в медицинских организациях, независимо от того, в каком отделении была проведена операция.
В графы 1- 5 данной таблицы включаются сведения только об операциях, произведенных выбывшим из стационара. Число операций подсчитывается по картам выбывших из стационара.
По строке 1 в графе 1 показывается общее число операций, проведенных в стационаре, в графе 2 – в том числе детям до 14 лет включительно, графа 3 – детям от 15 до 17 лет включительно. В последующих строках указываются отдельные группы операций, из которых в том числе выделяются некоторые их виды.
При заполнении таблицы 4000 следует руководствоваться следующим:
Если одному и тому же больному произведено несколько операций, то он будет показан в таблице столько раз, сколько операций ему произведено, независимо от того, одномоментно или в разные сроки были произведены эти операции.
Операция, проведенная в несколько этапов, в случае, если больной не выписывался из стационара в промежутки между этапами операции, учитываются как одна операция.
В графе 5 показывается число умерших оперированных больных, независимо оттого, что послужило причиной смерти: заболевание, по поводу которого была произведена операция, осложнение после операции или другие заболевания.

2200 кестесінің 2 бағанында – туғаннан кейін 0-24 сағат жасында қайтыс болған балалардың саны көрсетіледі. Осы бағанға стационарлардың акушерлік, гинекологиялық және басқа бөлімшелерінде қайтыс болған, сондай-ақ күні жетпей туылған балаларды күту және жаңа туылғандардың патология бөлімшелері мен реанимация бөлімшелеріне түскен және қайтыс болған жаңа туылған сәбилердің саны қосылады;
3 бағанда - стационарға келіп түскеннен кейін алғашқы 24 сағатта 1 жасқа дейін қайтыс болған балалардың саны (туғаннан кейін алғашқы тәулікте қайтыс болған балаларды есептемегенде);
4 бағанда – пневмониядан стационарға түскеннен кейін алғашқы 24 сағатта 1 жасқа дейін қайтыс болған балалардың саны (туғаннан кейін алғашқы тәулікте қайтыс болғандарды есептемегенде). Сонымен бірге 2200 кестесінің 4 бағанының саны 2000 кестесінің 12.2 жолының 1 жасқа дейінгі қайтыс болғандардың санынан аз болуы тиіс.
2200 кестенің 5 бағанында перзентхана бөлімшелерінде қайтыс болған балалардан басқа стационарларда 1 жасқа дейін қайтыс болған балалардың саны көрсетіледі.
2200 кестенің 6 бағанында барлық өлі туылғандар саны көрсетіледі, 7 бағанда – оның ішінде антенаталды, 8 бағанда – оның ішінде интранаталды.
5. 2300 кестеде: басқа стационарлардан ауысып келгендерсіз, аурудың басынан алғашқы тәулікте стационарға келіп түскен асқынған миокард инфарктімен науқастар саны көрсетіледі, 2 бағанда – стационардың қабылдау бөлімшесінде қайтыс болғандарды қосқанда емханаға жатқызылғаннан кейін алғашқы тәулікте қатыс болған асқынған миокард инфарктімен науқастар.
6. 2400 кестенің 1 бағанында туғаннан кейін 42 күннің ішінде жаңа босанған әйелдер, жүктіліктің кез келген мерзіміндегі қайтыс болған жүкті әйелдер туралы мәліметтер көрсетіледі. Стационардың қандай бөлімшесінде өлім орын алғанына және өлімнің жүктілік немесе тууға байланысты болғанына қарамастан барлық қайтыс болған әйелдер қосылады.
7. "Ұйымның хирургиялық жұмысы" 4000 кестесіне барлық операциялар туралы мәліметтер қосылады, оның ішінде отаның қандай бөлімшеде жасалғанына қарамастан медициналық ұйымдарда өткізілген науқасты шұғыл жеткізу жағдайында жүргізілген оталар туралы мәлімет жазылады.
Бұл кестенің 1-5 бағандарына стационардан шығарылғандарға жасалған оталар туралы ғана мәлімет қосылады. Ота саны стационардан шыққандардың карталары бойынша саналады.
1 бағанда 1 жолы бойынша стационарда өткізілген оталардың жалпы саны көрсетіледі, 2 бағанда – оның ішінде 14 жасқа дейінгі қоса алғанда балаларға, 3 бағанда- 15 тен 17 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда. Келесі жолдарда ішінен кейбір түрлері бөлінетін оталардың жеке топтары көрсетіледі.
4000 кестесін толтырған кезде келесіні басшылыққа алу керек:
Егер бір науқасқа бірнеше ота жасалса, ол осы оталардың бірмезгілде немесе әр-түрлі уақытта жасалғанына қарамастан, қанша ота жасалса сонша рет кестеде көрсетілетін болады.
Отаның кезеңдері арасында егер науқас стационардан шығарылмаса, бірнеше кезеңге өткізілген ота бір ота ретінде есепке алынады.
5 бағанда өлімнің себебіне қарамастан ота жасалған қайтыс болған науқастардың саны көрсетіледі: ота жасалған ауру, отадан кейінгі асқынулар немесе басқа да аурулар.

Например. Число случаев, когда больной, оперированный по поводу катаракты, аппендицита, грыжи и т.д. умер от инфаркта миокарда, инсульта и т.д., наступившего после операции, показывается в строке 4.0 и 4.4
В случае смерти больного, перенесшего несколько операций, как умершего его следует показывать лишь по одной операции (наиболее серьезной и радикальной).
8. В таблице 4001 указываются сведения об общем числе оперированных в стационаре (больной, которому произведено несколько операций, показывается как одно оперированное лицо) и из них детей – графа 2 дети до 14 лет включительно и графа 3 дети от 15 до 17 лет включительно.
9. В таблице 4002 выделяются работа организации по трансплантации органов и тканей
10. Таблица 4300 "Экстренная хирургическая помощь" заполняется по данным Карт выбывших из стационара.
В данную таблицу включаются все случаи доставки больных по экстренным показаниям в связи с состояниями, указанными в таблице.
В графах 1, 3 показываются сведения обо всех больных, нуждающихся в экстренной хирургической помощи и доставленных в стационар, с выделением больных, госпитализированных позднее 24 часов от начала заболевания.
В эту таблицу не включаются сведения о больных, переведенных для операции в другие стационары.
Сведения об операциях, показанных в таблице 4300, включаются в таблицу 4000.
Числа в графах 1 и 2 по строкам 05, 06, 15, 16 должна быть одинаковы, так как оперируются все больные с прободной язвой желудка и двенадцатиперстной кишки и с внематочной беременностью.
Арифметико-логический контроль:
Строка 1 таблицы 2000 формы № 14 по всем графам равна сумме чисел в строках 2.0, 3.0, 4.0, 5.0…21.0.
1) В таблице 2000 формы № 14 сумма чисел в выделенных строках должна быть, как правило, меньше чисел соответствующих итоговых строк: 2.0, 3.0, 4.0,…21.0 по всем графам за счет заболеваний, не указанных в перечне.
2) В родильных домах и больницах, имеющих акушерские отделения (койки, палаты) графа 1 таблицы 2200 формы № 14 равно:
В больницах, имеющих и родильные и детские отделения:
графа 1 таблицы 2200 формы № 14 больше, чем в таблице 2245 по 3 строке 1 графе отчета формы № 32 (за счет новорожденных, поступивших в детское отделение из других родильных домов или акушерских отделений).
3) Графа 5 таблицы 2200 формы № 14 больше графы 3 данной таблицы.
4) Разница строки 1 графы 11 таблицы 2000 и графа 5 таблицы 2200 формы № 14 равна или меньше данных таблицы 2245 по 2 строке, 1 графе ф. № 32 (за счет умерших новорожденных детей с массой тела 500 грамм и более в хозрасчетных отделениях и в частных структурах, входящих в общий свод формы № 32).

Мысалы. Катаракта, аппендицит, жарық немесе т.б. себебімен ота жасалған науқастар отадан кейін болған миокард инфаркті, инсульт және т.б. үшін қайтыс болса, 4.0 және 4.4 жолдарында көрсетіледі
Бірнеше отадан өткен науқастың қайтыс болуы жағдайында, оны қайтыс болған адам ретінде тек бір ғана ота бойынша көрсету керек (анағұрлым күрделі және түбегейлі).
8. 4001 кестесінде стационарда ота жасалғандардың жалпы санындағы мәліметтер көрсетілетін (бірнеше ота жасалған науқас, бір ота жасалған адам ретінде көрсетіледі) және оның ішінде балалар – 2 баған 14 жасқа дейін қоса алғанда және 15 тен 17 жасқа дейін қоса алғандағы балалар.
9. 4002 кестесінде органдар мен тіндерді трансплатациялау бойынша ұйымның жұмысы көрсетіледі
10. "Шұғыл хирургиялық көмек" 4300 кестесі стационардан шыққандардың Карталары бойынша толтырылады.
Бұл кестеге кестеде көрсетілген күйлермен байланысты шұғыл көрсеткіштер бойынша ауруларды жеткізудің барлық жағдайлары қосылады.
1,3 бағандарында шұғыл хирургиялық көмекке мұқтаж және ауру басталғаннан 24 сағаттан кеш емес емханаға жатқызылған стационарға жеткізілген барлық науқастар туралы мәліметтер көрсетіледі.
Осы кестеге басқа стационарларға операция үшін ауыстырылған науқастар туралы мәліметтер қосылмайды.
4300 кестеде көрсетілген оталар туралы мәліметтер, 4000 кестесіне қосылады.
1 және 2 бағандардағы 05, 06, 15, 16 жолдары бойынша сандар біркелкі болуы тиіс, себебі аузы ашық асқазан жарасы және жіңішке ішек және жатырдан тыс жүктілікпен барлық науқастарға ота жасалады.
Арифметикалық-логистикалық бақылау:
14 нысанның 2000 кестесінің 1 жолы барлық бағандар бойынша = барлық бағандар бойынша 2.0, 3.0, 4.0, 5.0…21.0. жолдарындағы сандар жиынтығы.
1) №14 нысанның 2000 кестесінде бөлінген жолдағы сандар жиынтығы тиісті қорытынды жолдарынан аз болу керек: 2.0, 3.0, 4.0,…21.0 тізбеде көрсетілмеген аурулар есебінен барлық бағандар бойынша.
2) Акушериялық бөлімшелері бар ауруханалар мен перзентханаларда (төсек, палата) №14 нысанның 2200 кестесі 1 бағаны тең:
Балалар бөлімшелері мен перзентхана бөлімшелері бар ауруханаларда:
№14 нысанның 2200 кестесінің 1 бағанында, №32 нысан есебінің 1 бағаны 3 жолы бойынша 2245 кестеге қарағанда көбірек (басқа перзентханалар немесе акушериялық бөлімшелерден келген балалар бөліміне түскен жаңа туылғандар есебінен), бірақ аз болмауы керек.
3) №14 нысанның 2200 кестесінің 5 бағаны осы кестенің 3 бағанынан көп болу керек.
4) №14 нысанның 2200 кестесінің 5 бағаны мен 2000 кестенің 11 бағанының 1 жолындағы айырмашылық 2 жол бойынша 2245 кестесінің деректерінен аз немесе тең, №32 нысан 1 баған (№32 нысанның жалпы жиынтығына кіретін жеке меншік құрылымдар мен шаруашылық есептік бөлімшелерінде 500 грамм және одан астам салмақпен туған қайтыс болғандар есебінен).

5) Сумма чисел по строкам 2.0, 3.0, 4.0,…19.0 таблицы 4000 равна строке 1 данной таблицы.
6) Данные таблицы 1000 ф.№ 14 равны графе 1 строки 105 таблицы 3100 формы № 30.
7) Сумма чисел в графах 3, 6 и 10 строки 1 и 22 таблицы 2000 формы № 14 равна графе 7 строки 105 таблицы 3100 формы № 30.
8) Сумма чисел в графах 1, 4 и 7 строки 1 и 22 таблицы 2000 и пунктов 1 таблицы 2100 формы № 14 равна числу выписанных в графе 6 строки 105 таблицы 3100 формы № 30.
9) Данные пункте 1 и пункте 2 таблицы 2100 ф. № 14 равны числу в пункте 1 и пункте 2 таблицы 3101 раздела III формы № 30.
Приложение 20
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 128
Форма 17
Сноска. Отчет в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 22.02.2017 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Отчет о медицинских и фармацевтических кадрах"
Отчетный период за 20___ год
Индекс: 1 (Кадры)
Периодичность: годовая
Круг лиц представляющих: Организации здравоохранения районов, областей, города
республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Срок представления: 10 февраля отчетного периода
Медицинские и фармацевтические кадры организаций
1000 Специальности работников с высшим медицинским и фармацевтическим образованием
Наименование
№ строки
Всего
из них в сельской местности
Профессионально-активные (из графы 1)
из них: (из графы 3)
Из общего числа врачей (гр. 1) - имеют квалификационные категории
из них количество специалистов в сельской местности
на основной работе в организациях образования, научных организациях и аппаратах органов управления
Практикующие врачи (количество врачей, занимающиеся непосредственно лечебно-диагностическим процессом)
количество специалистов иностранных граждан
высшую
I
II
город
село
город
село
город
село
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
I. Врачи:
Число врачей на конец отчетного года, физических лиц
01
в том числе женщин
02
Из общего числа

5) 4000 кестесінің 2.0, 3.0, 4.0,…19.0 жолындағы сандардың жиынтығы = осы кестенің 1 жолы.
6) №14 нысанның 1000 кестесінің деректер= №30 нысанының 3100 кестесі 105 жолының 1 бағанында.
7) №14 нысанның 2000 кестесінің 1 жолының 3,6 және 10 бағандарындағы сандардың жиынтығы = №30 нысанының 3100 кестесінің 105 жолы 7 бағанында.
8) №14 нысанның 2100 кестесінің 1 тармағы мен 2000 кестесінің 1 және 22 жолының 1,4 және 7 бағандардағы санның жиынтығы.
9) №14 нысандағы 2100 кестенің 1т. және 2 т.мәліметтері = №30 нысандағы ІІІ тарауының 3101 кестесінің 1 т. және 2 т санына.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 6 наурыздағы
№ 128 бұйрығына
20-қосымша
17-нысан
Ескерту. 20-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 22.02.2017 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"Медицина және фармацевтика кадрлары туралы есеп"
20___ жыл бойынша есептік кезең
Индекс: 1 (Кадрлар)
Кезеңділігі: жылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы: Аудандардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Тапсыру мерзімі: : есептілік кезеңнің 10 ақпаны
Ұйымдардың медициналық және фармацевтикалық кадрлары
1000 Жоғары медициналық және фармацевтикалық білімі бар қызметкерлердің мамандықтары
Атауы
жол
Барлығы
олардың ішінен ауылдық жерлерден
Кәсіби-белсенділер (1 бағаннан)
олардың ішінен: (3 бағаннан)
Дәрігерлердің жалпы санынан (1 топ) біліктілік санаттарына ие
олардың ішінен ауылдық жерлердегі мамандар саны
білім беру ұйымдарында, ғылыми ұйымдарда және басқару органдарының аппараттарында негізгі жұмыстағылар
Практикалық дәрігерлер (тікелей емдеу-диагностикалық үдеріспен айналысатын дәрігерлер саны)
шетел азаматтары болып табылатын мамандар саны
жоғары
I
II
қала
ауыл
қала
ауыл
қала
ауыл
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
I.Дәрігерлер:
Есеп беру жылының соңына қарай дәрігерлер саны, жеке тұлғалар саны
01
оның ішінде әйелдер
02
Жалпы нысандағы дәрігерлердің, жеке тұлғалардың жалпы санынан*:

1. врачи общего профиля*, физических лиц: Общая врачебная практика (семейная медицина);
03
2. врачи-специалисты;*
04
Терапевтическая группа
05
Терапия (терапия подростковая, скорая и неотложная медицинская помощь, диетология)
5.1
Кардиология (ультразвуковая диагностика по профилю основной специальности, функциональная диагностика по профилю основной специальности, интервенционная аритмология, интервенционная кардиология) (взрослая, детская)
5.2
Ревматология (взрослая, детская)
5.3
Аллергология и иммунология (взрослая, детская)
5.4
Гастроэнтерология (эндоскопия по профилю основной специальности, ультразвуковая диагностика по профилю основной специальности) (взрослая, детская)
5.6
Гематология (взрослая) Онкология и гематология (детская)
5.7
Пульмонология (эндоскопия по профилю основной специальности, функциональная диагностика по профилю основной специальности) (взрослая, детская)
5.8
Эндокринология (взрослая, детская)
5.9
Нефрология ультразвуковая диагностика по профилю основной специальности) (взрослая, детская)
5.10
Фтизиатрия (взрослая, детская)
5.11
Профессиональная патология (медицина труда)
5.12
Инфекционные болезни (взрослые, детские)
5.13
Дерматовенерология (дерматокосметология) (взрослая, детская)
5.14
Неврология (функциональная диагностика по профилю основной специальности) (взрослая, детская)
5.15
Медицинская реабилитология (взрослая, детская)
5.16
Лучевая терапия (радиология)
5.17
Лучевая диагностика (рентгенология, компьютерная и магнитно-резонансная томография, ультразвуковая диагностика, радиоизотопная диагностика)
5.18
Функциональная диагностика
5.19
Клиническая лабораторная диагностика
5.20
Спортивная медицина
5.21
Гериатрия
5.22
Клиническая фармакология
5.23
Традиционная терапия (рефлексотерапия, мануальная терапия, су-джок-терапия, гомеопатия, гирудотерапия, фитотерапия)
5.24
Авиационная и космическая медицина
5.25
Медицинская генетика
5.26
Онкология (химиотерапия, маммология)
5.27
Токсикология (взрослая, детская)
5.28
Трансфузиология
5.29
Педиатры общего профиля
06
Педиатрия (скорая и неотложная медицинская помощь, неонатология)
6.1
Неонатология (интенсивная терапия и реанимация неонатальная)
6.2
Акушеры-гинекологи
Акушерство и гинекология (гинекология детская, ультразвуковая диагностика по профилю основной специальности, эндоскопия по профилю основной специальности)
07
Психиатры
08
Психиатрия (наркология, психотерапия, сексопатология, медицинская психология, судебно-психиатрическая экспертиза, судебно-наркологическая экспертиза)
8.1
из них: психиатрия
8.1.1
Наркология
8.1.2
Детская психиатрия (наркология, психотерапия, медицинская психология, судебно-психиатрическая экспертиза, судебно-наркологическая экспертиза)
8.2
из них: детская психиатрия

1. Жалпы дәрігерлік практика (отбасылық медицина)
03
2. Дәрігер-мамандар*
04
Терапевтикалық топ
05
Терапия (жасөспірімдер терапиясы, жедел және шұғыл медициналық көмек, диетология)
5.1
Кардиология (негізгі мамандық бейіні бойынша ультрадыбыстық диагностика, негізгі мамандық бейіні бойынша функционалды диагностика, интервенциялық аритмология, интервенциялық кардиология) (ересектердің, балалардың)
5.2
Ревматология (ересектер, балалар)
5.3
Аллергология және иммунология (ересектер, балалар)
5.4
Гастроэнтерология (негізгі мамандық бейіні бойынша эндоскопия, негізгі мамандық бейіні бойынша ультрадыбыстық диагностика) (ересектердің, балалардың)
5.6
Гематология (ересектер) Онкология и гематология (балалар)
5.7
Пульмонология (негізгі мамандық бейіні бойынша эндоскопия, негізгі мамандық бейіні бойынша функционалды диагностика) (ересектердің, балалардың)
5.8
Эндокринология (ересектер, балалар)
5.9
Нефрология (негізгі мамандық бейіні бойынша ультрадыбыстық диагностика) (ересектердің, балалардың)
5.10
Фтизиатрия (ересектер, балалар)
5.11
Кәсіби патология (еңбек медицинасы)
5.12
Инфекциялық аурулар (ересектер, балалар)
5.13
Дерматовенерология (дерматокосметология) (ересектердің, балалардың)
5.14
Неврология (негізгі мамандық бейіні бойынша функционалды диагностика) (ересектердің, балалардың)
5.15
Медициналық реабилитология (ересектердің, балалардың)
5.16
Сәулелік терапия (радиология)
5.17
Сәулелі диагностика (рентгенология, компьютерлік және магнитті-резонанстық томография, ультрадыбыстық диагностика, радиоизотоптық диагностика).
5.18
Функционалды диагностика
5.19
Клиникалық зертханалық диагностика
5.20
Спорттық медицина
5.21
Гериатрия
5.22
Клиникалық фармакология
5.23
Дәстүрлі терапия (рефлексотерапия, мануальды терапия, су-джок-терапиясы, гомеопатия, гирудотерапия, фитотерапия).
5.24
Авиациялық және ғарыштық медицина
5.25
Медициналық генетика
5.26
Онкология (химиотерапия, маммология)
5.27
Токсикология (ересектер, балалар)
5.28
Трансфузиология
5.29
Жалпы бейін педиатрлары
06
Педиатрия (жедел және шұғыл медициналық көмек, неонатология)
6.1
Неонатология (интенсивтік терапия және неонаталдық реанимация)
6.2
Акушер-гинекологтар
Акушерия және гинекология (балалар гинекологиясы, негізгі мамандық бейіні бойынша ультрадыбыстық диагностика, негізгі мамандық бейіні бойынша эндоскопия)
07
Психиатрлар
08
Психиатрия (наркология, психотерапия, сексопатология, медициналық психология, сот-психиатриялық сараптама, сот-наркологиялық сараптама).
8.1
олардың ішінен: психиатрия
8.1.1
наркология
8.1.2
Балалар психиатриясы (балалар наркологиясы, балалар психотерапиясы, балалар медициналық психологиясы, сот-психиатриялық сараптама, сот-наркологиялық сараптама)
8.2
олардың ішінен: балалар психиатриясы

8.2.1
детская наркология
8.2.2
Хирургическая группа специалистов
09
Анестезиология и реаниматология (перфузиология, токсикология) (взрослая, детская)
9.1
Общая хирургия (торакальная, абдоминальная, трансплантология, колопроктология, ультразвуковая диагностика по профилю основной специальности, эндоскопия по профилю основной специальности)
9.2
Детская хирургия (неонатальная хирургия)
9.3
Кардиохирургия (взрослая, детская)
9.4
Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенционная хирургия) (взрослая, детская)
9.5
Нейрохирургия (взрослая, детская)
9.6
Челюстно-лицевая хирургия (взрослая, детская)
9.7
Пластическая хирургия
9.8
Травматология-ортопедия (камбустиология) (взрослая, детская)
9.9
Урология и андрология (ультразвуковая диагностика по профилю основной специальности, эндоскопия по профилю основной специальности) (взрослая, детская)
9.10
Офтальмология (взрослая, детская)
9.11
Отоларингология (сурдология, эндоскопия по профилю основной специальности) (взрослая, детская)
9.12
Патологическая анатомия (цитопатология) (взрослая, детская)
9.13
Медицина чрезвычайных ситуаций и катастроф
9.14
Судебно-медицинская экспертиза
9.15
Перфузиология
9.16
Другие специалисты, не входящие в другие классификации
10
Х
Гигиена и эпидемиология (общая гигиена, гигиена труда, гигиена детей и подростков, гигиена питания, коммунальная гигиена, радиационная гигиена, токсикология, эпидемиология, паразитология, бактериология, вирусология, микробиология)
10.1
Х
Менеджмент здравоохранения
10.2
Х
Общественное здравоохранение (валеология, эпидемиология, статистика, методология)
10.3
Х
Стоматологи* (Стоматология (взрослая, детская)
11
Из общего числа врачей (физических лиц) работают на основной работе: в организациях республиканского подчинения
12
в организациях областных, городских и других органах здравоохранения
13
в организациях других ведомств
14
в организациях частных структур
15
II. Специалисты сестринского дела с высшим образованием *
16
в том числе женщин
17
III. Всего специалистов с высшим фармацевтическим образованием
18
в том числе женщин
19
Из общего числа специалистов с высшим фармацевтическим образованием, физические лица работают на основной работе: в организациях республиканского подчинения
20
в организациях областных, городских и других органах здравоохранения
21
в организациях других ведомств
22
в организациях частных структур
23
*- В соответствии с Международным стандартом классификации занятий
1001 Специальности работников со средним медицинским и фармацевтическим образованием
Наименование
№ строки
Всего
из них в сельской местности
Профессионально-активные (из графы 1)
из них: (из графы 3)
Из общего числа специалистов (гр. 1) - имеют квалификационные категории
из них в сельской местности
на основной работе в организациях образования, научных организациях и аппаратах органов управления
Практикующие, специалисты (средние медицинские работники, занимающиеся непосредственно лечебным и диагностическим процессом)
количество специалистов иностранных граждан
высшую
I
II
город
село
город
село
город
село
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
I. Средний медперсонал.
Число средних медицинских работников на конец отчетного года, всего физических лиц,
1
в том числе женщин
2
Из общего числа среднего медицинского персонала, всего физических лиц:
Лабораторная диагностика (лаборант, помощник врача-лаборанта)
3
Лечебное дело (фельдшер, фельдшер общей практики)
4
Акушерское дело (акушер, акушер общей практики)*
5
Гигиена и эпидемиология (санитарный фельдшер, помощник санитарного врача, лаборант, помощник врача эпидемиолога, энтомолог)
6
Х
Стоматология (зубной врач, дантист, ассистент стоматолога)
7
Стоматологическая ортопедия (зубной техник)
8
Сестринское дело*: (медицинская(ий) сестра/брат, медицинская(ий) сестра/брат общей практики, специализированная медицинская(ий) сестра/брат, медицинская(ий) сестра/брат по уходу, медицинский статистик, массажист)
9
Из общего числа среднего медицинского персонала (физических лиц) работают на основной работе: в организациях республиканского подчинения
10
в организациях областных, городских и других органах здравоохранения
11
в других ведомствах
12
в частных структурах
13
II. Специалисты со средним фармацевтическим образованием (ассистент фармацевта, фармацевт), всего физических лиц
14
Х
в том числе женщин
15
Х
Из общего числа ассистентов фармацевта, фармацевтов, физические лица работают на основной работе: в организациях республиканского подчинения
16
Х
в организациях областных, городских и других органах здравоохранения
17
Х
в других ведомствах
18
Х
в частных структурах
19
Х
1002 Из общего числа физических лиц среднего медицинского персонала (стр.1 гр.1) работают на основной работе в организациях образования, научных организациях и аппаратах органов управления (не включая средний медицинский персонал клиник ВУЗов и стационаров НИИ) 1__#1_____.
1003 Специальности работников с начальным профессиональным образованием. Из общего числа работников с начальным профессиональным образованием на конец отчетного года (сестринское дело), физических лиц: 1 медицинская(ий) сестра/брат) по уходу -___#1____, 2 помощники медицинской(ого) сестры/брата - ___#2___, 3 массажист (для инвалидов по зрению) - ____#3____.
Руководитель ___________________________ Ф.И.О. (при наличии)
Исполнитель ______________________Ф.И.О. (при наличии), телефон ___________
МП (при наличии)
Дата "____"_________________ 20___года.
Примечание: Пояснение по заполнению Формы приведено в приложении к
настоящей форме "Отчет о медицинских и фармацевтических кадрах"
Пояснение по заполнению Формы
"Отчет о медицинских и фармацевтических кадрах"
В следующих таблицах отражены:
В графе 1 "Всего" включаются сведения только об основных работниках (учитывая находящихся в загранкомандировке, декретном отпуске, длительно болеющих и временно работающих на их должностях) на основании трудовых книжек, находящихся в данной организации, и формы № Т-2 (личная карточка). Совместители в список не включаются. Сотрудники, поступившие в резидентуру, магистратуру или докторантуру (обучающиеся с отрывом от производства) в списки не включаются.
В графу 2 "Из них в сельской местности" включаются сведения об основных работниках, из графы 1, осуществляющих свою деятельность в сельской местности.
В графу 3 "Профессионально активные" включаются сведения об основных работниках, из графы 1, осуществляющих свою деятельность на своем рабочем месте на конец отчетного периода, учитывая работающих на должностях, временно отсутствующих сотрудников, на основании трудовых книжек, находящихся в данной организации, и формы № Т-2 (личная карточка). Совместители в список не включаются. Работники, находящиеся на конец отчетного года в загранкомандировке, на длительной стажировке, в декретном отпуске, длительно болеющие в списки не включаются. Сотрудники, поступившие в резидентуру, магистратуру или докторантуру (обучающиеся с отрывом от производства) в списки не включаются.
*- графа "Профессионально активные" введена в соответствии с Международным стандартом классификации занятий (МСКЗ-08) и рекомендациями ВОЗ
В графу 4 "количество специалистов в сельской местности" включаются сведения об основных работниках, из графы 3, осуществляющих свою деятельность в сельской местности.
В списки графы 6 "Практикующие специалисты" включаются сведения о работниках из графы 3, занимающихся непосредственно лечением больных и диагностическим процессом, осуществляющих свою деятельность на своем рабочем месте на конец отчетного периода, учитывая работающих на должностях, временно отсутствующих сотрудников. Исключаются работающие в организациях образования, научных организациях и аппаратах органов управления, а также работающие на других должностях, исключающих прямой контакт с пациентами. По специалистам "Гигиена и эпидемиология", "Менеджмент здравоохранения" и "Общественное здравоохранение" (строка 10) графа 6 не заполняются.
Сумма строк 03, 04, 11 и сумма строк 12-15 включительно по всем графам равны строке 01.
Сумма строк 05, 06, 07, 08, 09, 10 по всем графам равна строке 04.
Сумма строк с 5.1 по 5.29 равна строке 05 по соответствующим графам.
Сумма строк с 6.1 по 6.2 равна строке 06.
Из строк 8.1 и 8.2 выделены психиатры и наркологи. Сумма строк с 8.1 по 8.2 равна строке 08.
Сумма строк с 9.1 по 9.16 равна строке 09.
Сумма строк с 10.1 по 10.3 равна строке 10.
В строках 1 - 13 таблицы 1001 1001 указываются сведения о специалистах, имеющих среднее медицинское образование.
Сумма строк 3 - 9 включительно по всем графам в отдельности должна равняться строке 1 соответствующей графы.
Сумма строк 10 - 13 включительно по всем графам в отдельности также должна равняться строке 1 соответствующей графы.
В строке 14 указываются специалисты со средним фармацевтическим образованием.
Сумма строк 16 - 19 включительно по всем графам в отдельности должна равняться строке 14 соответствующей графы.
В графе 2 таблицы 1001 указывается число специалистов, работающее в организациях здравоохранения, расположенных в сельской местности.
В графе 3 "Профессионально активные" таблицы 1001 указываются сведения об основных работниках, из графы 1, осуществляющих свою деятельность на своем рабочем месте на конец отчетного периода, учитывая работающих на должностях, временно отсутствующих сотрудников, на основании трудовых книжек, находящихся в данной организации, и формы № Т-2 (личная карточка). Совместители в список не включаются. Работники, находящиеся на конец отчетного года на длительной стажировке, в декретном отпуске, длительно болеющие в списки не включаются.
В списки графы 4 "количество специалистов в сельской местности" включаются сведения об основных работниках, из графы 3, осуществляющих свою деятельность в сельской местности.
В графу 6 "Практикующие специалисты" включаются сведения о работниках из графы 3, занимающихся непосредственно лечением больных и диагностическим процессом, осуществляющих свою деятельность на своем рабочем месте на конец отчетного периода, учитывая работающих на должностях, временно отсутствующих сотрудников. Исключаются работающие в организациях образования, научных организациях и аппаратах органов управления, а также работающие на других должностях, исключающих прямой контакт с пациентами.
В строках 1-19 по графам 10-13 таблицы 1001 указываются сведения о специалистах со средним медицинским и фармацевтическим образованием, имеющих высшую, первую и вторую квалификационные категории.
Арифметико - логический контроль формы 17:

8.2.1
балалар наркологиясы
8.2.2
Хирургиялық мамандар тобы
09
Анестезиология және реаниматология (перфузиология, токсикология) (ересектердің, балалардың)
9.1
Жалпы хирургия (торакалдық хирургия, абдоминалдық хирургия, трансплантология, колопроктология, негізгі мамандық бейіні бойынша ультрадыбыстық диагностика, негізгі мамандық бейіні бойынша эндоскопия)
9.2
Балалар хирургиясы (неонаталдық хирургия)
9.3
Кардиохирургия (ересектер, балалар)
9.4
Ангиохирургия (рентгенохирургия, интервенциондық хирургия) (ересектер, балалар)
9.5
Нейрохирургия (ересектер, балалар)
9.6
Жақсүйек-бет хирургиясы (ересектер, балалар)
9.7
Пластикалық хирургия
9.8
Травматология-ортопедия (камбустиология) (ересектердің, балалардың).
9.9
Урология және андрология (негізгі мамандық бейіні бойынша ультрадыбыстық диагностика, негізгі мамандық бейіні бойынша эндоскопия) (ересектердің, балалардың)
9.10
Офтальмология (ересектер, балалар)
9.11
Оториноларингология (сурдология, негізгі мамандық бейіні бойынша эндоскопия) (ересектердің, балалардың)
9.12
Патологиялық анатомия (цитопатология) (ересектердің, балалардың)
9.13
Төтенше жағдайлар және апаттар медицинасы.
9.14
Сот-медициналық сараптама
9.15
Перфузиология
9.16
Басқа сыныптамаларға кірмейтін басқа мамандар
10
Х
Гигиена және эпидемиология (жалпы гигиена, еңбек гигиенасы, балалар мен жасөспірімдер гигиенасы, тағам гигиенасы, коммуналдық гигиена, радиациялық гигиена, токсикология, эпидемиология, паразитология, бактериология, вирусология, микробиология).
10.1
Х
Денсаулық сақтау менеджменті
10.2
Х
Қоғамдық денсаулық сақтау (валеология, эпидемиология, статистика, әдіснама)
10.3
Х
Стоматологтер*
(Стоматология (ересектер, балалар)
11
Дәрігерлердің (жеке тұлғалардың) жалпы санынан негізгі жұмыста жұмыс істейді: республикалық бағынудағы ұйымдарда
12
облыстық, қалалық және басқа да денсаулық сақтау органдарының ұйымдарында
13
басқа ведомстволардың ұйымдарында
14
жеке құрылымдардың ұйымдарында
15
II. Жоғары білімі бар медбике ісінің мамандары*
16
оның ішінде әйелдер
17
III. Жоғары фармацевтикалық білімі бар барлық мамандар
18
оның ішінде әйелдер
19
Жоғары фармацевтикалық білімі бар мамандардың жалпы санынан жеке тұлғалар негізгі жұмыста жұмыс істейді: республикалық бағынудағы ұйымдарда
20
облыстық, қалалық және басқа да денсаулық сақтау органдарының ұйымдарында
21
басқа ведомстволардың ұйымдарында
22
жеке құрылымдардың ұйымдарында
23
*- Сабақтарды сыныптаудың Халықаралық стандартына сәйкес
1001 Орта медициналық және фармацевтикалық білімі бар қызметкерлердің мамандықтары
Атауы
жол
Барлығы
олардың ішінен
ауылдық жерлерден
Кәсіби-белсенділері
(1 бағаннан)
олардың ішінен: (3 бағаннан)
Мамандардың жалпы санынан (1 топ) біліктілік санаттарына ие
олардың ішінен
ауылдық жерлерден
білім беру ұйымдарында,
ғылыми ұйымдарда және
басқару органдарының
аппараттарында негізгі
жұмыстағылар
Практикалық мамандар
(тікелей емдеу-диагностикалық
үдеріспен айналысатын орта
медициналық қызметкерлер)
шетел азаматтары
болып табылатын
мамандар саны
жоғары
I
II
қала
ауыл
қала
ауыл
қала
ауыл
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
I. Орта медперсонал.
Есеп беру жылының соңына қарай орта медициналық қызметкерлер саны, барлық жеке тұлғалар
1
оның ішінде әйелдер
2
Орта медициналық персоналдың жалпы санынан жеке тұлғалар:
3
Зертханалық диагностика (зертханашы, зертханашы-дәрігердің көмекшісі)
Емдеу ісі (фельдшер, жалпы практика фельдшері)
4
Акушерлік іс (акушер, жалпы практика акушері)*
5
Гигиена және эпидемиология (санитарлық фельдшер, санитарлық дәрігердің көмекшісі, зертханашы, эпидемиолог дәрігердің көмекшісі, энтомолог)
6
Х
Стоматология (тіс дәрігері, дантист, стоматологтың ассистенті)
7
Стоматологиялық ортопедия (тіс технигі)
8
Мейіргер ісі* (мейіргер, жалпы практика мейіргері, мамандандырылған мейіргер, күтім бойынша мейіргер, медицина статистигі, массажист)
9
Орта медициналық персоналдың (жеке тұлғалардың) жалпы санынан негізгі жұмыста жұмыс істейді: республикалық бағынудағы ұйымдарда
10
облыстық, қалалық және басқа да денсаулық сақтау органдарының ұйымдарында
11
басқа ведомстволарда
12
жеке құрылымдарда
13
II. Орта фармацевтикалық білімі бар мамандар (фармацевт ассистенті, фармацевт), барлық жеке тұлғалар
14
Х
оның ішінде әйелдер
15
Х
Фармацевт ассистентерінің, фармацевттердің жалпы санынан жеке тұлғалар негізгі жұмыста жұмыс істейді: республикалық бағынудағы ұйымдарда
16
Х
облыстық, қалалық және басқа да денсаулық сақтау органдарының ұйымдарында
17
Х
басқа ведомстволарда
18
Х
жеке құрылымдарда
19
Х
1002 Орта медициналық персоналдың жеке тұлғаларының жалпы санынан (1т. 1 б.) білім беру ұйымдарында, ғылыми ұйымдарда және басқару органдарының аппараттарында негізгі жұмыста
жұмыс істейді (ЖОО-ң клиникалары мен ҰЗИ-ң стационарларындағы орта медициналық персоналды қоса алмағанда) 1__#1_____.
1003 Бастапқы кәсіби білімі бар қызметкерлердің мамандықтары. Есеп беру жылының соңына қарай бастапқы кәсіби білімі бар қызметкерлердің жалпы санынан (мейірбике ісі) жеке тұлғалар:
1 мейірбике/мейірие) күту бойынша -___#1____, 2 мейірбикенің/мейіриенің көмекшілері - ___#2___, 3 массажист (көз бойынша мүгедектер үшін) - ____#3____.
Басшы ___________________________ Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Орындаушы ____________________ Т.А.Ә. (болған жағдайда) телефон _______
МО (болған жағдайда)
Күні 20___жылғы "____"________________
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Медицина және фармацевтика кадрлары туралы есеп" қосымшасында келтірілген.
"Медицина және фармацевтика кадрлары туралы есеп" нысанды толтыру бойынша түсініктеме
Кестелерде келесі мәліметтерді қамтиды:
1. "Барлығы" деген 1-бағанда ұйымдағы еңбек кітапшалары және № Т-2 (жеке карточка) негізінде тек басты қызметкерлер туралы ақпараттар қамтылады (шетелдегі іс-сапардағыларды, декреттік демалыстағыларды, ұзақ уақыт бойы ауырып жатқандарды және уақытша қызмет етіп жатқандарды есепке алғанда). Бірнеше мекемеде қосымша жұмыс істеушілер тізімге қосылмайды. Резидентураға, магистратураға, докторонтураға түскен қызметкерлер (кәсіпорыннан қалып оқитындар) тізімге қосылмайды.
2. "Олардың ішінен ауылды мекендерде" деген 2-бағанда қызметін ауылды мекендерде атқаратын 1-бағандағы қызметкерлер туралы басты қызметкерлер туралы ақпарат қамтылады.
3. "Кәсіби белсенді" деген 3-бағанда өз қызметін есептік мерзімнің соңында жұмыс орнында атқаратын, лауазымда қызмет ететіндерді, жұмыс орнында уақытша жоқ қызметкерлерді, еңбек кітапшалары және № Т-2 (жеке карточка) негізінде ұйымдағы 1-бағандағы басты қызметкерлер туралы ақпаратты қамтиды. Есептік мерзімнің соңында шетелдегі іс-сапардағылар, декреттік демалыстағылар, ұзақ уақыт бойы ауырып жатқандар және уақытша қызмет етіп жатқандар тізімге қосылмайды. Резидентураға, магистратураға, докторонтураға түскен қызметкерлер (кәсіпорыннан қалып оқитындар) тізімге қосылмайды
*- "Кәсіби белсенді" бағаны Сабақтарды классификациялаудың халықаралық стандарты (СКХС-08) және ДДСҰ ұсыныстарына сәйкес енгізілді.
4. "Ауылдық мекендегі мамандар саны" 4-бағанына өз қызметін ауылдық мекендерде жүзеге асыратын 3-бағандағы басты қызметкерлер туралы ақпараттар қамтылады.
5. "Практикалық мамандар" 6-бағаны тізімінде 3-бағандағы ауруларды емдейтін және диагностикалық үдерістермен айналысатын, қызметін есептік мерзімнің соңында жұмыс орнында атқаратын, лауазымда жұмыс істейтіндерді, уақытша жұмыс орнында жоқ қызметкерлерді есепке ала отырғанда, қызметкерлер туралы ақпараттар қамтылады. Білім беру ұйымдарында жұмыс істейтін жұмыскерлер, ғылыми ұйымдарда және басқарушы органдар аппараттарында, сонымен қатар науқастармен тікелей байланысқа түсуді қарастырмайтын басқа лауазымдарда жұмыс істейтін қызметкерлер алынып тасталады. "Гигиена және эпидемиология", "Денсаулық сақтау менеджменті" және "Қоғамдық денсаулық сақтау" (10-баған) мамандары бойынша 6-баған толтырылмайды.
6. 03, 04, 1.1 жолдар саны мен 12-15 жолдар санының жалпы сомасы барлық бағандар бойынша 01 жолға тең.
7. 05, 06, 07, 08, 09, 10 жолдар саны сомасы барлық бағандар бойынша 04 жолға тең.
8. 5.1-жолдан 5.29-жолға дейінгі жолдар сомасы 05 жолға сәйкес бағандар бойынша тең.
9. 6.1-жолдан 6.2- жолға дейінгі жолдар сомасы 06 жолға тең.
10. 8.1 және 8.2 жолдардан психиатрлар мен наркологтар ерекшеленген. 8.1-жолдан 8.2 - жолға дейінгі жолдар сомасы 08 жолға тең.
11. 9.1-жолдан 9.16- жолға дейінгі жолдар сомасы 09 жолға тең.
12. 10.1-жолдан 10.3- жолға дейінгі жолдар сомасы 10 жолға тең.
13. 1001 кестенің 1-13 жолдарында орта медициналық білімі бар мамандар туралы ақпарат көрсетіледі.
14. 3-9 жолдар сомасы барлық бағандар бойынша сәйкес бағанның 1-жолына тең болуы қажет.
15. 10-13 жолдар сомасы барлық бағандар бойынша сәйкес бағанның 1-жолына тең болуы қажет.
16. 14 жолда орта фармацевтикалық білімі бар мамандар көрсетіледі.
17. 16-19 жолдар сомасы барлық бағандар бойынша сәйкес бағанның 14 -жолына тең болуы қажет.
18. 1001 кетсетнің 2-бағанында ауылды мекенде орналасқан денсаулық сақтау ұйымдарында жұмыс істейтін мамандар саны көрсетіледі.
19. 1001 кестенің "Кәсіби белсенді" деген 3-бағанда өз қызметін есептік мерзімнің соңында жұмыс орнында атқаратын, лауазымда қызмет ететіндерді, жұмыс орнында уақытша жоқ қызметкерлерді, еңбек кітапшалары және № Т-2 (жеке карточка) негізінде ұйымдағы 1-бағандағы басты қызметкерлер туралы мәлімет көрсетіледі. Бірнеше мекемеде біріктіре жұмыс істейтіндер тізімге қосылмайды. Есептік мерзімнің соңында шетелдегі іс-сапардағылар, декреттік демалыстағылар, ұзақ уақыт бойы ауырып жатқандар және уақытша қызмет етіп жатқандар тізімге қосылмайды.
20. "Ауылды мекендегі мамандар саны" 4-бағанының тізіміне 3-бағандағы өз қызметін ауылды мекенде атқаратын басты қызметкерлер туралы мәлімет көрсетіледі.
21. "Практикалық мамандар" 6-бағаны тізімінде 3-бағандағы ауруларды емдейтін және диагностикалық үдерістермен айналысатын, қызметін есептік мерзімнің соңында жұмыс орнында атқаратын, лауазымда жұмыс істейтіндерді, уақытша жұмыс орнында жоқ қызметкерлерді есепке ала отырғанда, қызметкерлер туралы ақпараттар қамтылады. Білім беру ұйымдарында жұмыс істейтін жұмыскерлер, ғылыми ұйымдарда және басқарушы органдар аппараттарында, сонымен қатар науқастармен тікелей байланысқа түсуді қарастырмайтын басқа лауазымдарда жұмыс істейтін қызметкерлер алынып тасталады.
22. 1001 кестенің 10-13 бағандары бойынша 1-19 жолдарда орта медициналық және фармацевтикалық білімі бар, жоғары, бірінші және екінші біліктілік категориясы бар мамандар туралы мәлімет көрсетіледі.
17 нысанның арифметикалық - логикалық бақылауы:

1) Раздел 1 таблица 1000 "Специальности работников с высшим медицинским и фармацевтическим образованием": сумма строк 03,04,11 равно сроке 01 по графам 1-13 таблицы 1000;
2) Сумма строк 12-15 равна строке 1 по графам 1-13 таблицы 1000;
3) Раздел 2 таблица 1000 "Специалисты сестринского дела с высшим образованием":
4) Раздел 3 таблица 1000 "Специальности работников с высшим медицинским и фармацевтическим образованием":
5) Cумма строк 20-23 равна строке 18 по графам 1,2,3,4,5,7, 8,9,10,11,12,13 таблицы 1000;
6) Раздел 1 таблица 1001 "специальности работников со средним образованием и фармацевтическим образованием":
7) Сумма строк 3-9 равна строке 1 по графам 1-13 таблицы 1001.
8) Сумма строк 10-13 равна строке 1 по графам 1-13 таблицы 1001.
9) Раздел 2 таблицы 1001: сумма строк 16-19 равна строке 14 по графам 1,2,3,4,5,7, 8,9,10,11,12,13 таблицы 1001.
Приложение 21
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 г. № 128
Конфиденциальность гарантируется получателем информации
Кем представляется ___________________________________________
(наименование, адрес)
Форма 18
годовая
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Информация представляется в соответствии
с Кодексом Республики Казахстан
"О здоровье народа и системе здравоохранения"
БИН
Представляют:
1. Филиалы областных Центров санэпидэкспертизы (ЦСЭЭ) представляют форму 18, в части лабораторной деятельности и штатов - в районные филиалы (управления) областных департаментов государственного санитарно-эпидемиологического надзора (ДГСЭН) и в областные ЦСЭЭ - в сроки, установленные приказами областных ДГСЭН, ЦСЭЭ;
2. Районные филиалы (управления) областных ДГСЭН - в областные ДГСЭН - к 7 января;
3. Городские ЦСЭЭ городов Астана и Алматы предоставляют форму 18, в части лабораторной деятельности и штатов, в городские ДГСЭН - в сроки, установленные приказами городских ДГСЭН;
4. Районные филиалы ДГСЭН г.Алматы - в городской ДГСЭН - к 7 января;
5. Сроки представления отчетов отделенческих филиалов ЦСЭЭ в региональные и региональные на железнодорожном ж/д и воздушном транспорте в Центральный департамент ГСЭН на транспорте (ЦДГСЭН) и в Северо-центральный региональный ЦСЭЭ на ж/д транспорте (СЦРЦСЭЭ) определяются приказом ЦДГСЭН;
6. Отделенческие управления ГСЭН на ж/д транспорте - в региональные управления ГСЭН на ж/д транспорте - к 3 января;
7. Региональные управления ГСЭН на ж/д и воздушном транспорте - в ЦДГСЭН на транспорте - к 7 января;
8. ЦСЭЭ областей, городов Астана, Алматы и СЦРЦСЭЭ - сводные отчеты представляют в ДГСЭН областей, г. Астана, Алматы, ЦДГСЭН на транспорте - в сроки, установленные приказами ДГСЭН областей, г. Астана, Алматы, ЦДГСЭН;

1) 1-бөлім 1000-кесте "Жоғары медициналық және фармацевтикалық білімі бар қызметкерлер мамандықтары": 03,04,11 жолдар сомасы 1000-кестенің 1-13 бағандары бойынша 01 жолға тең;
2) 12-15 жолдар сомасы 1000-кестенің 1-13 бағандары бойынша 1-жолға тең;
3) 2-бөлім 1000-кесте "Жоғары білімі бар мейірбике ісі мамандары";
4) 3-бөлім 1000-кесте "Жоғары медициналық және фармацевтикалық білімі бар қызметкерлер мамандықтары":
5) 20-23 жолдар сомасы 1000-кестенің 1,2,3,4,5,7,8,9,10,11,12,13 бағандары бойынша 8-жолға тең;
6) 1-бөлім 1001-кесте Раздел 1 "Орта медициналық және фармацевтикалық білімі бар қызметкерлер мамандықтары":
7) 3-9 жолдар сомасы 1001 кестенің 1-13 бағандары бойынша 1-жолға тең.
8) 10-13 жолдар сомасы 1001 кестенің 1-13 бағандары бойынша 1-жолға тең.
9) 2-бөлім 1001-кесте: 16-19 жолдар сомасы 1001-кестенің 1,2,3,4,5,7,8,9,10,11,12,13 бағандары бойынша 14-жолға тең.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 06 наурыздағы
№ 128 бұйрығына
21-қосымша
Құпиялығына ақпаратты алушы кепілдік береді
Ұсынған кім _________________________________________________________
(атауы және мекенжайы)
18-нысан
жылдық
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ақпарат "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы"
Қазақстан Республикасының кодексіне сәйкес ұсынылады
БСН
Ұсынады:
1. Облыстық санэпидсараптау орталықтарының (бұдан әрі - СЭСО) филиалдары, зертханалық жұмыстар және штаттар бөлімін - облыстық медсанэпидқадағалау департаменттерінің (бұдан әрі - МСЭҚД) аудандық филиалдарына (басқармаларына) және облыстық СЭСО - облыстық МСЭҚД-нің бұйрығымен бекітілген мерзімде тапсырады;
2. Облыстық МСЭҚД (басқараманың) аудандық филиалдары - облыстық МСЭҚД - 7 қаңтарға;
3. Астана, Алматы қ.қ. қалалық СЭСО, оның ішінде зертханалық жұмыстар және штаттар бөлімі бойынша қалалық МСЭҚД-ға - қалалық МСЭҚД бұйрығымен белгіленген мерзімде тапсырады;
4. Алматы қ. МСЭҚД аудандық филиалдары қалалық МСЭҚД - 7 қаңтарға;
5. СЭСО-ның бөлімшелік филиалдарының аймақтық және т/ж көлігіндегі аймақтық және әуе көлігіндегі МСЭҚ Бас басқарамасына және көліктегі СЭСО-ға есеп беру мерзімі көліктегі МСЭҚ Бас басқармасының бұйрығымен анықталады.
6. Темір жол көлігіндегі МСЭҚ бөлімшелік басқармалары т/ж көлігіндегі аймақтық МСЭҚ басқармасына есеп беру мерзімі - 3 қаңтар;
7. Темір жол және әуе көлігіндегі МСЭҚ аймақтық басқармалары - көліктегі МСЭҚ Бас басқармасына 7 қаңтарға;
8. Облыстық, Астана, Алматы қ.қ. СЭСО және көліктегі бас СЭСО - жиынтық есептерін облыстық, Астана, Алматы қ.қ. көліктегі МСЭҚ бас басқармасына - МСЭҚ департаменттерінің және көліктегі МСЭҚ ММ бұйрығымен белгіленген мерзімде;

9. ДГСЭН областей, г. Астана, Алматы, ЦДГСЭН на транспорте - в РГКП "Научно-практический центр санитарно-эпидемиологической экспертизы и мониторинга" (НПЦСЭЭиМ) и в областные, Министерство здравоохранения Республики Казахстан - к 20 января;
10. НПЦСЭЭиМ - в Министерство здравоохранения Республики Казахстан - к 20 марта.
Отчет о деятельности
санитарно-эпидемиологической службы Республики Казахстан
за 20______ год
1. Государственный санитарно-эпидемиологический надзор за объектами водоснабжения и качеством питьевой воды
Объекты
водоснабжения
Номер
строки
Число
объектов,
единиц
Обследовано
объектов,
единиц
В
том
числе
с применением
лабораторных
методов,
единиц
Число
обследований,
единиц
Число
объектов,
не
отвечающих
санитарным
правилам,
единиц
Дано
санитарных
предписаний,
единиц
Из
них
выполнено
в срок
Всего, единиц
Из
них
работают,
единиц
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1. Водопроводы,
всего, единиц
01
в том числе:
1.1. водопроводы
городских
поселений
02
1.2. водопроводы
сельских
поселений
03
1.3. групповые
водопроводы
04
2. Объекты
децентрали-
зованного
водоснабжения
(колодцы,
родники,
артскважины
без
разводящей
сети)
05
продолжение таблицы:
Исследовано проб воды на:
санитарно-химические
показатели,
единиц
микробиологические
показатели, единиц
цисты лямблии,
единиц
исследовано
проб
в том
числе не
соответствуют
нормативам
индекс колифагов
исследовано
проб
из них не
соответствуют
нормативам
исследовано
проб
в том
числе
положительных
исследовано
проб
в том
числе
положительных
9
10
11
12
13
14
15
16
В таблицу должны включаться только данные по госнадзору
2. Обеспеченность населения питьевой водой и удельное
среднесуточное водопотребление
Наименование
территории
номер
строки
Всего
населения
Обеспеченность питьевой водой
удельное
водопотребление
водопроводной
децентрализованных
водоисточников
открытых
водоемов
(арыков)
привозной
открытый
водоисточник
подземный
водоисточник
город
село
количество населения
%
количество населения
%
количество населения
%
количество населения
%
количество населения
%
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Всего
01
в том числе
города
районы

9. Облыстық, Астана және Алматы қ.қ. МСЭҚД, көліктегі МСЭҚ бас басқармасы - Республикалық санэпидстанция ММ және облыстық, Астана, Алматы қ.қ. статистика бойынша басқармаларына - 20 қаңтарға;
10. "Республикалық санитарлық-эпидемиологиялық станциясы" ММ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне және Қазақстан Республикасының статистика бойынша Агенттігіне - 20 наурызға.
Қазақстан Республикасының санитарлық-эпидемиологиялық
қызметінің жұмысы туралы есеп
20 ____ жылғы
1. Сумен қамтамасыз ету нысандарына және ауыз судың сапасына мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау
Сумен қамтамасыз ету нысандары
Жолдың нөмірі
Нысандар саны, бірлік
Тексерілген нысандар, бірлік
О.і. Зертханалық әдістерді қолданып, бірлік
Тексерістер саны, бірлік
Барлығы, бірлік
Оның ішінде жұмыс істейтіні, бірлік
А
Б
1
2
3
4
5
1. Су құбырлары барлығы, бірлік
01
оның ішінде:
1.1. қалалық елді мекендердің су құбырлары
02
1.2. ауылдық елді мекендердің су құбырлары
03
1.3. топталған су құбырлары
04
2. Орталықтандырылмаған сумен қамтам. ету нысандары (тарат. желісі жоқ құдықтар, қайнарлар, артскважиналар)
05
кестенің жалғасы
СанЕжН талаптарына жауап бермейтін нысандар саны, бірлік
Санитарлық ұйғарымдар берілді, бірлік
Оның ішінде мерзімінде орындалғандар
Судың сынамалары төмендегідей тексерілді:
санитарлық-химиялық көрсеткіштерге, бірлік
микробиологиялық көрсеткіштер, бірлік
цистілер лямблилер, бірлік
сынамалар тексерілді
о.і. нормативтерге сәйкес келмейтіні
сынамалар тексерілді
о.і. Нормативтерге сәйкес келмейтіні
не
колифагтар индексі
сынамалар тексерілді
о.і. оң көрсеткішпен
сынамалар тексерілді
о.і. оң көрсеткішпен
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Кестеге тек мемқадағалау бойынша мәліметтер енгізілу тиіс
2. Тұрғындардың ауыз сумен қамтамасыз етілуі және жеке орташа сөткелік тұтынуы
Аумақтың атауы
жолдың нөмірі
Барлық тұрғындар
Ауыз сумен қамтамасыз етілуі
жеке су тұтыну
құбырлық сумен
орталықтандырылмаған су көзінен
ашық су қоймаларынан (арықтардан)
тасымалы
қала
ауыл
ашық су көзі %
жерасты су көзі
тұрғындар саны
%
тұрғындар саны
%
тұрғын дар саны
%
тұрғындар саны
%
тұрғындар саны
%
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Барлығы
01
оның ішінде
қалалар
аудандар

14. Предупредительный санитарно-эпидемиологический надзор за проектированием, строительством и реконструкцией объектов
Отраслевая
принадлежность
объекта
Номер
строки
Проведено
обследований
и
выдано
заключений
по
отводу
земельного
участка,
единиц
в
том
числе
с применением
лабораторно-
инструментальных
методов
Число
отклоненных от
согласования
земельных
участков
Проведена
санитарно-
эпидемиологическая
экспертиза
проектов
строительства
и
реконструкции
в
том
числе
отклонено
от
согласования
Число
строящихся
и
реконструируемых
объектов
в
том
числе
законсервиро-
ванных
Обследовано
строящихся
и
реконструи-
руемых
объектов
Число
обследований
Число
объектов,
на
которых
выявлены
отступления
от
проекта
Число
объектов,
принятых
в
эксплуатацию
в
том
числе с
применением
лабораторных
и
инструментальных
методов
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1. Всего
01
в том числе:
1.1. Коммунальные, единиц
02
1.2. Детские и подростковые учреждения, единиц
03
1.3. Предприятия по производству пищевых продуктов, единиц
04
1.4. Предприятия по реализации пищевых продуктов, единиц
05
1.5. Предприятия общественного питания, единиц
06
1.6. Промышленные, единиц
07
1.7. Прочие объекты, единиц
08
Продолжение таблицы 14
Отраслевая принадлежность объекта
Номер строки
Дано заключений по размещению встроенных объектов
Из них
Число строящихся и реконструируемых встроенных объектов
из них обследовано в ходе строительства и реконструкции
Число объектов, принятых в эксплуатацию
в том числе с применением лабораторно-инструментальных методов
с применением лабораторно-инструментальных методов
отклонен от согласования
А
Б
13
14
15
16
17
18
19
1. Всего
01
в том числе:
1.1. Коммунальные, единиц
02
1.2. Детские и подростковые учреждения, единиц
03
1.3. Предприятия по производству пищевых продуктов, единиц
04

14. Нысандардың құрылысын жобалуға, құрылысына және қайта жаңартуға ескертулік санитарлық - эпидемиологиялық қадағалау
Нысанның салалық бағыныштылығы
жолдың нөмірі
Тексеру жүргізілді және жер учаскесін бөліп беру бойынша қорытынды берілді, бірлік
Оның ішінде зертханалық аспаптық әдістерді қолданумен
Жер учаскесін бөлу туралы келісімге рұқсат берілмегендер саны
Жобалау, құрылыс және қайта жаңартуға жүргізілген санэпид-сараптау
оның ішінде келісімге рұқсат берілмегендер
А
Б
1
2
3
4
5
1.Барлығы
01
оның ішінде:
1.1. Коммунальдық, бірлік
02
1.2. Балалар және жасөспірімдер мекемесі, бірлік
03
1.3. Тағамдық өнімдерді өндіру бойынша кәсіпорын, бірлік
04
1.4. Тағамдық өнімдерді сату бойынша кәсіпорын, бірлік
05
1.5. Қоғамдық тамақтандыру кәсіпорны, бірлік
06
1.6. Өнеркәсіптік, бірлік
07
1.7. Басқа нысандар, бірлік
08
кестенің жалғасы
Құрылысы және қайта жаңартуы жүргізіліп жатқан нысандар саны
Оның ішінде тоқтатылғаны
Құрылысы және қайта жаңартылуы жүріп жатқан нысандардың тексерілуі
Тексерулер саны
Жобадан ауытқуы анықталған нысандар саны
Пайдалануға берілген нысандар саны
о. і. Зертханалық және аспаптық әдістерді қолданумен
6
7
8
9
10
11
12
14 кестенің жалғасы
Нысандардың салалық бағыныштылығы
Жолдың нөмірі
Нысандарды жапсарлап салынған нысандарды орналастыру бойынша қорытынды берілді
Оның ішінде
Құрылысы және қайта жаңартуы жүріп жатқан нысандар саны
о.і. Құрылысы және қайта жаңартылуы жүру барысында тексерілгені
Пайдалануға берілген нысандар саны
оның ішінде зертханалық - аспаптық әдістерді қолданумен
зертханалық - аспаптық әдістерді қолданумен
келісімге рұқсат берілмеді
А
Б
13
14
15
16
17
18
19
1. Барлығы
01
оның ішінде:
1.1. Коммунальдық, бірлік
02
1.2. Балалар және жасөспірімдер мекемесі, бірлік
03
1.3. Тағамдық өнімдерді өндіру бойынша кәсіпорындар
04

4302
Из числа анализов –общий анализ крови (из гр.2) 1__#1__, биохимические (из гр.4) анализы: на гормоны 2__#2__, онкомаркеры 3__#3__, на ферменты 4__#4__,
показатели свертывающей и противосвертывающей системы 5___#5___, водосолевого обмена 6__#6__,
газо и кислотно-основного обмена крови 7__#7__,
Бактериологические исследования материала на бацилловыделение туберкулеза (из гр.5): бактериоскопия 8 __#8___,
посевы 9__#9__, серологические (из гр.6): комплекс серологических реакций (включая микрореакции) 10___#10__,
специфические реакции для серо- и ликвородиагностики сифилиса 11_#11__, идентификация лимфоцитов (из гр.6) 12__#12__,
показатели противоопухолевого иммунитета (из гр.6) 13__#13__, пренатальный скрининг (из гр.7) 14__#14__,
неонатальный скрининг (из гр.7) 15__#15__, паразитологические (из гр.8) 16__#16__
4401 Деятельность кабинета функциональной диагностики

4302
Талдаулар саныан – жалпы қан талдауы (2топтан) 1__#1__, биохимиялық талдаулар (4 топтан): гормондарға 2_____#2___, онкомаркерлерге 3__#3, ферменттерге 4____#4___, ұйығыштық және ұйығыштыққа қарсы жүйенің көрсеткіштері 5_______#5___, су-тұз алмасуы 6________#6___, қанның газ және ауа-негізді айналымына 7_____#7_, бацилл бөлуші туберкулезге материалды бактериологиялық зерттеу (5): бактериоскопия 8 ______#8_, егу 9____#9___. Серологиялық (6 топтан): серологиялық реакциялар комплексі (микрореакцияны қосқанда) 10_____#10, мерезді серо және ликворозерттеу үшін арнайы реакциялар 11________#11, лимфоциттердің идентификациясы 12__#12_, ісікке қарсы иммунитет көрсеткіші (6 топтан) 13______#13_.
пренаталды скрининг (7топтан) 14__#14__, неонаталды скрининг (7топтан) 15__#15__, паразитологиялық (8топтан) 16__#16__
4401            ФУНКЦИОНАЛДЫҚ ДИАГНОСТИКА КАБИНЕТІНІҢ ҚЫЗМЕТІ

Число обследованных лиц, всего 1___#1____, в том числе в поликлинике и на дому 2___#2____;
из общего числа обследованных- детей до 14 лет включительно 3 __#3_, в том числе в поликлинике и на дому 4_#4_.
Всего сделано исследований 5_#5_, в том числе амбулаторным больным: в поликлинике 6_#6_,на дому 7_#7_.
4500                        Деятельность патологоанатомического отделения
Наименование
№ строки
Всего
в том числе умерших в стационаре
число расхождений клинического и патологоанатомического диагнозов (из гр.2)
А
Б
1
2
3
Число патологоанатомических исследований умерших
01
в том числе- детей (0-14 лет включительно).
02
из них:
новорожденных, умерших в возрасте 0-6 суток. . . . . . . . . . . . . . . . .
03
детей, умерших в возрасте 7 дней-11месяцев 29 дней . . . . . . . . . . .
04
Число вскрытий мертворожденных. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
05

Тексерілген адамдар саны, барлығы 1____#1______, оның ішінде емханада және үйде 2____________#2____;
Жалпы тексерілгендер саныан - 14 жасқа дейінгі балаларды қоса есептегенде 3 __________#3___, соның ішінде емханада және үйде 4___________#4____
Барлық жасалған зерттеулер саны 5_________#5___, соның ішінде амбулаторлық науқастарға: емханада 6____________#6__, үйде 7___________#7_____
4500                  ПАТОЛОГОАНАТОМИЯЛЫҚ БӨЛІМШЕНІҢ ҚЫЗМЕТІ
Атауы
Жол №
Барлығы
Соның ішінде стационарда қайтыс болғандар
Клиникалық және патологоанатомиялық диагноздардағы қайшылық саны
(2топтан)
А
Б
1
2
3
Қайтыс болғандарға өткізілген патологоанатомиялық зерттеулердің саны. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
01
соның ішінде - балалар (0-14 жасты қоса есептегенде) оның ішінде:
02
0-6 тәулік жастағы шетінеген нәрестелер. . . . . . . . . . . . . . . . .
03
7 тәуліктен 11 ай 29 күн аралығында қайтыс болған балалар. . . . . . . . . . .
04
Өлі туғандарды ашып көру саны..........................
05

Вскрыто новорожденных, родившихся при сроке беременности 22-27 недель. .
06
4501
Число обслуживаемых организаций 1 ___#1___, в том числе самостоятельных поликлиник (амбулаторий) 2 ___#2____
число патологогистологических исследований секционного материала 3 ___#3______,
Число патологогистологических исследований операционного и биопсийного материала у больных, всего 4 ___#4_____,
в том числе из поликлиники 5 ____#5______.
Раздел 6-1. Работа лечебно-вспомогательных (платных) хозрасчетных
отделений (кабинетов)
5000            Деятельность кабинета лазерной терапии
Число больных, закончивших лечение :
Всего 1____#1___, в том числе желудочно-кишечного тракта 2__#2___, сердечно-сосудистой системы 3__#3____,
дыхательной системы 4___#4___, опорно-двигательного аппарата 5___#5___, гинекологических 6___#6____,
центральной нервной системы 7___#7___, эндокринной системы 8___#8_____, мочеполовой системы (кроме гинекологических) 9____#9_____, прочих 10____#10____
5100            Деятельность физиотерапевтического отделения (кабинета)
Число лиц, закончивших лечение 1___#1___, в том числе в поликлинике и на дому 2___#2___;
Число отпущенных процедур, всего 3____#3___, в том числе амбулаторным больным : в поликлинике 4___#4___,
на дому 5____#5_____, кроме того, число лиц получивших массаж 6___#6______
5101            Деятельность кабинета ЛФК
Число лиц, закончивших лечение 1___#1____, в том числе в поликлинике и на дому 2__#2___;
Число отпущенных процедур, всего 3__#3__, в том числе амбулаторным больным : в поликлинике 4___#4______, на дому 5___#5___.
5102            Деятельность кабинета рефлексотерапии
Число лиц, закончивших лечение 1__#1____,вт.ч. в поликлинике
2___#2___
число отпущенных процедур 3___#3___, в т.ч. в поликлинике
4___#4____
5103            Деятельность отделений гемодиализа
Число диализных мест 1___#1____, Число проведенных гемодиализов 2___#2___.вт.ч. в поликлинике 3__#3______
5104            Деятельность отделений гемосорбции
Число мест в отделении 1__#1___. Число проведенных процедур 2__#2___в т.ч. в поликлинике 3___#3____
5105            Деятельность отделений гипербарической оксигенации
Число барокамер, всего 1__#1__, в том числе действующих 2__#2__.Число проведенных сеансов 3___#3____
в том числе поликлинике 4____#4____
5106            Логопедическая помощь
Число больных, закончивших занятия с логопедами 1__#1___, в том числе детей до 14 лет включительно 2__#2__
в том числе в поликлинике 3___#3____
Раздел V-1. Работа диагностических (платных) хозрасчетных отделений
5107            Рентгенодиагностическая работа (включая профилактические осмотры)
Наименование
№ строки
Всего
в том числе
органов грудной клетки
органов пищеварения
костно-суставной системы
мочеполовой системы
прочие
А
Б
1
2
3
4
5
6
Рентгенологические исследования. . .
01
просвечиваний. . . . . . . . . . . . . . . . .
02
Х
рентгенограмм . . . . . . . . . . . .
03
электрорентгенограмм. . . . . . . . . . .
04
диагностических флюорограмм. . . .
05
маммограмм
06
Х
Х
Х
Х
специальных исследований всего:
07
из них ангиографии
08

жүктіліктің 22-27 апталық мерзімінде туған нәрестелер кесіліп көрілді
06
4501
Қызмет көрсетілетін ұйымдар саны 1 ____#1__, соның ішінде дербес емханалар (амбулаториялар) 2 _____#2__, секциялық материалдарды патологиялық-гистологиялық зерттеулер саны 3 _______#3_____, науқастардың операциялық және биопсиялық материалдарын патологиялық-гистологиялық зерттеулер саны, барлығы 4 _______#4_, соның ішінде емханадан 5 _____________#5___
IV-1-бөлім. ЕМДІК-ҚОСАЛҚЫ (АҚЫЛЫ) ШАРУАШЫЛЫҚ ЕСЕПТЕГІ БӨЛІМШЕЛЕРДІҢ (КАБИНЕТТЕРДІҢ) ЖҰМЫСЫ
5000                        ЛАЗЕРЛІК ТЕРАПИЯ КАБИНЕТІНІҢ ҚЫЗМЕТІ
Емдеуді аяқтаған науқастардың саны: Барлығы 1_________#1__, оның ішінде ішек-қарын жолы 2_________#2___, жүрек-тамыр жүйесі 3______#3__, тыныс алу жүйесі 4_______#4___, тірек-қимыл аппараты 5_______#5__, гинекологиялық 6________#6____, орталық нерв жүйесі 7_____#7_, эндокринді жүйе 8_______#8_, зәр шығару және жыныс жүйесі (гинекологиядан басқа) 9_________________#9____, басқалар 10________________#10____.
5100            ФИЗИОТЕРАПИЯЛЫҚ БӨЛІМШЕНІҢ (КАБИНЕТТІҢ) ҚЫЗМЕТІ
Емдеуді аяқтаған адамдардың саны 1______#1_____, оның ішінде емханада және үйде 2____________#2______, жасалған емдеу шараларының саны, барлығы 3________#3___, оның ішінде амбулаториялық науқастарға: емханада 4_______#4___, үйде 5___#5, одан басқа, массаж алған адамдардың саны 6________________#6__.
5101                              ЛФК КАБИНЕТІНІҢ ҚЫЗМЕТІ
Емдеуді аяқтаған адамдар саны 1________#1____, оның ішінде емханада және үйде 2____________#2__, жасалған емдеу шараларының саны,барлығы 3___#3_, оның ішінде амбулаторлық науқастарға: емханада 4________#4_, үйде 5___________#5__.
5102                  РЕФЛЕКСТІК ТЕРАПИЯ КАБИНЕТІНІҢ ҚЫЗМЕТІ
Емдеуді аяқтаған адамдардың саны 1____#1___, оның ішінде емханада 2____#2_, жасалған емдеу шараларының саны 3__________#3__, оның ішінде емханада 4 ______#4___
5103                        ГЕМОДИАЛИЗ БӨЛІМШЕЛЕРІНІҢ ҚЫЗМЕТІ
Диализдік орындардың саны 1_______#1_, жүргізілген гемодиализдердің саны 2______#2____, оның ішінде емханада 3_______#3___.
5104                  ГЕМОСОРБЦИЯ БӨЛІМШЕЛЕРІНІҢ ҚЫЗМЕТІ
Бөлімдегі орындардың саны 1____#1__. Жасалған емдеу шараларының саны 2______#2__, оның ішінде емханада 3__________#3____.
5105            ГИПЕРБАРИЯЛЫҚ ОКСИГЕНАЦИЯ БӨЛІМШЕЛЕРІНІҢ ҚЫЗМЕТІ
Барокамералар саны, барлығы 1__#1__, оның ішінде әрекет етуші 2___#2_. Өткізілген сеанстардың саны 3___, #3оның ішінде емханада 4____#4.
5106                              ЛОГОПЕДТІК КӨМЕК
Логопед жүргізген сабақтарды аяқтаған науқастардың саны 1___#1, оның ішінде 14 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда 2___#2_, оның ішінде емханада 3__#3_.
V-1-бөлім. ДИАГНОСТИКАЛЫҚ (АҚЫЛЫ) ШАРУАШЫЛЫҚ ЕСЕПТЕГІ БӨЛІМШЕЛЕР ЖҰМЫСЫ
5107      РЕНТГЕНДІК ДИАГНОСТИКАЛЫҚ ЖҰМЫС (ПРОФИЛАКТИКАЛЫҚ ҚАРАУЛАРДЫ ҚОСА ЕСЕПТЕГЕНДЕ)
Жол №
Барлығы
Оның ішінде
кеуде жасушалары органдары
ас қорыту органдары
ас қорыту органдары
кесен жыныс жүйесі
басқалар
А
Б
1
2
3
4
5
6
Рентгенологиялық зерттеулер..............
01
сәулелендіру............
02
Х
рентгенограммалар . . . . . . . . . . . . .
03
электрорентгенограммалар. . . . . . . . . . .
04
диагностикалық флюорограммалар . . . .
05
маммограммалар
06
Х
Х
Х
Х
арнайы зерттеулер, барлығы:
07
оның ішінде ангиография
08

1. Таблица 1001. Отделения (кабинеты): в графе А указывается название кабинетов, вспомогательных отделении, пунктов, лаборатории и другие, заполняются путем подчеркивания соответствующей строки. Кабинеты по строкам 1-41 и 46, 66,68.1,68.2,68.3 указываются только при наличии их в амбулаторно-поликлинических организациях.
2. В графе Б указывается порядковый номер строк.
3. В графе 1 указывается число организации имеющие кабинеты, вспомогательные отделения, пункты, лаборатории и др.
4. Таблица 1003. Передвижные установки: в графе А указывается наименование передвижных установок, в графе Б указывается порядковый номер строк, в графе 1 указывается количество передвижных установок.
5. Таблица 1006 – в графе 1 указывается число травмпунктов, в графе 2 указывается число посещений травматологических пунктов, в графе 3 – в том числе детьми до 14 лет включительно из графы 2.
6. Таблица 1007 –в графе 1 указывается число посещений в ПМК всего, в графе 2 – в том числе детьми до 14 лет включительно из графы 1.
7. Таблица 1010 Мощность (число посещений в смену): в графе 1 указывается мощность поликлиники (поликлинического отделения),в графе 2 – мощность детской поликлиники, в графе 3 – мощность женской консультации, в графе 4 – мощность диспансерного отделения (больницы, диспансера).
8. Таблица 1100. Штатные должности организации на конец отчетного года:
1) в графе А указывается наименование должности;
2) в графе Б – порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число штатных должностей в целом по организации, согласно штатному расписанию;
4) в графе 2 указывается число занятых должностей в целом по организации, согласно платежной ведомости за декабрь месяц;
5) в графе 3 указывается число штатных должностей в том числе в поликлинике (амбулатории), диспансере, консультации из графы 1;
6) в графе 4 указывается число занятых должностей в том числе в поликлинике (амбулатории), диспансере, консультации из графы 2;
7) в графе 5 указывается число физических лиц врачей в целом по организации – основных работников на занятых должностях согласно платежной ведомости за декабрь месяц;
8) в графе 6 указывается число физических лиц врачей в поликлинике (амбулатории), диспансере, консультации из графы 5.
9. Таблица 1103 – в графе 1 указывается число физических лиц специалистов с высшим немедицинским образованием – основных работников, занимающих должности врачей – лаборантов, в графе 2 – число врачей- статистиков, в графе 3 указывается число врачей по лечебной физкультуре, в графе 4 – число врачей-психологов.

1. 1001-кесте. Бөлімше (кабинеттер): А бағанында кабинеттер, көмекші бөлімшелер, пункттер, зертханалар және басқалары көрсетіліп, тиісті жолды сызу арқылы толтырылады. 1-41 және 46, 66,67.1,67.2,67.3 жолдарындағы кабинеттер тек қана олар амбулаториялық-емханалық ұйымдарда болғанда ғана көрсетіледі.
2. Б бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі.
3. 1 бағанда кабинеттердің, көмекші бөлімшелердің, пункттердің, зертханалар мен басқаларының саны беріледі.
4. 1003-кесте. Жылжымалы қондырғылар: А бағанында жылжымалы қондырғының атауы көрсетіледі, Б бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі, 1 бағанда жылжымалы қондырғылардың саны беріледі.
5. 1006-кесте – 1 бағанда травмпункттердің саны көрсетіледі, 2 бағанда травматологиялық пункттерге қаралу саны көрсетіледі, 3 бағанда– соның ішінде 2 бағаннан 14 жасқа дейінгі балаларды қоса алғанда.
6. 1007-кесте –1 бағанда ПМК қаралудың, 2 бағанда – соның ішінде 1 бағаннан 14 жасқа дейінгі балаларды қоса алғандағы саны көрсетіледі.
7. 1010-кесте. Қуаттылығы (ауысымдағы келушілер саны): 1 бағанда емхананың (емханалық бөлімшенің) қуаттылығы, 2 бағанда – балалар емханасының қуаттылығы, 3 бағанда – әйелдер консультациясының қуаттылығы, 4 бағанда –диспансерлік бөлімшелердің (ауруханалар, диспансерлер) қуаттылығы көрсетіледі.
8. 1100-кесте. Есеп беру жылының аяғындағы ұйымның штат лауазымдары:
1) А бағанында лауазымның атауы көрсетіледі;
2) Б бағанда– жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда штаттық кестеге сәйкес, ұйым бойынша жалпы алғандағы штаттық лауазымдардың саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда желтоқсан айындағы төлемдік тізімдемеге сәйкес, жалпы ұйым бойынша бос емес лауазымдардың саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда штаттық лауазымдардың, соның ішінде емханадағы (амбулаториядағы), диспансердегі консультациядағылардың 1 бағандағы саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда 2 бағаннан лауазымдардың, соның ішінде емханадағы (амбулаториядағы), диспансердегі консультациядағылардың саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда дәрігерлердің ұйым бойынша жалпы алғандағы жеке тұлғаларының - желтоқсан айындағы төлемдік тізімдемеге сәйкес, бос емес лауазымдардағы негізгі жұмыскерлердің саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда дәрігерлердің емханадағы (амбулаториялардағы), диспансердегі консультациядағылардың, 5 бағандағы кеңестердегі жеке тұлғаларының саны көрсетіледі.
9. 1103-кесте – 1 бағанда медициналық емес жоғары білімі бар мамандар жеке тұлғаларының саны – зертханашы-дәрігер лауазымын иеленетін негізгі қызметкерлер саны, 2 бағанда – статистик – дәрігерлер саны, 3 бағанда емдік денешынықтыру бойынша дәрігерлер саны, 4 бағанда психолог-дәрігерлер саны көрсетіледі.

10. Таблица 1104. Штатные должности организаций на хозрасчете: в графе А указывается наименование должности, в графе Б указывается порядковый номер строк, в графе 1 указывается число штатных должностей в целом по организации, в графе 2 указывается число занятых должностей в целом по организации, в графе 3 указывается число физических лиц на занятых должностях. Данные этой таблицы не входят в таблицу № 1100.
11. Раздел 2. Деятельность поликлиники (амбулатории), диспансера, консультаций. Таблица 2100. Работа врачей поликлиники (амбулатории), диспансера, консультаций:
1) в графе А указываются наименования врачей по всем специальностям;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указываются сведения об общем числе посещений (включая профилактические и по поводу скрининговых осмотров), сделанных в организации к врачам всех специальностей;
4) в графе 2 указывается число посещений детей 0-14 лет включительно из графы 1;
5) в графе 3 указывается число посещений детей 15-17 лет включительно из графы 1;
6) в графе 4 указывается число посещений взрослых 18 лет и старше из графы 1;
7) в графе 5 указывается сведения об общем числе посещений сделанных в организации к врачам всех специальностей по поводу заболеваний пациентами;
8) в графе 6 указывается число посещений детей 0-14 лет включительно из графы 5;
9) в графе 7 указывается число посещений детей 15-17 лет включительно из графы 5;
10) в графе 8 указывается число посещений взрослых 18 лет и старше из графы 5;
11) в графе 9 указывается сведения об общем числе посещений сделанных врачами всех специальностей на дому;
12) в графе 10 указывается сведения об общем число посещений детей до 14 лет включительно врачами на дому, из 9 графы;
13) в графе 11 указывается сведения число посещений детей до 14 лет включительно врачами на дому по поводу заболеваний, из 10 графы.
12. Таблица 2101 – в графе 1 указываются посещения к врачам хозрасчетных отделений, в графе 2 – посещения сельскими жителями.
13. Таблица 2102 – в графе 1 указываются посещения иногородними, в графе 1 –посещения иностранцами.
14. Таблица 2103. Выдано данной организацией по поводу смерти на дому (без ФАП, ФП, МП и МР без содержания отдельного помещения):
1) в 1 графе А указывается наименование организации;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается количество всех выданных свидетельств о смерти;
4) в графе 2 указывается количество выданных свидетельств о смерти детям в возрасте до 1 года;
5) в графе 3 указывается количество выданных свидетельств о смерти беременным, роженицам и родильницам.

10. 1104-кесте. Шаруашылық есептегі ұйымдардың штаттық лауазымдары: А бағанында лауазымның атауы көрсетіледі, Б бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі, 1 бағанында жалпы ұйым бойынша штаттық лауазымдардың саны көрсетіледі, 2 бағанда жалпы ұйым бойынша бос емес лауазымдардың саны көрсетіледі, 3 бағанда бос емес лауазымдардағы жеке тұлғалардың саны көрсетіледі.
11. II бөлім. Емхана (амбулатория), диспансер, консультация қызметі. 2100-кесте. Емхана (амбулатория), диспансер, консультация дәрігерлерінің жұмыстары:
1) А бағанында дәрігерлердің барлық мамандықтар бойынша атаулары көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдардың реттік нөмері көрсетіледі;
3) 1-бағанда ұйымдағы барлық мамандық дәрігерлеріне жасалған (профилактикалық және скринигтік бойынша қаралуларды қоса алғандағы) қаралулардың жалпы саны бойынша мәліметтерді көрсетіледі;
4) 2-бағанда 1-бағаннан қоса алғандағы 0-14 жастағы балалардың келіп қаралу саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда 1-бағаннан қоса алғандағы 15-17 жастағы балалардың келіп қаралуының саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда 18 жас және одан үлкен ересектердің 1 бағандағы келу саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда пациенттердің аурулары бойынша ұйымның барлық мамандық дәрігерлеріне келулерінің жалпы саны туралы мәліметтер көрсетіледі;
8) 6-бағанында 5 бағаннан қоса алғандағы 0-14 жастағы балалардың келу саны көрсетіледі;
9) 7-бағанда 5 бағаннан қоса алғандағы 15-17 жастағы балалардың келу саны көрсетіледі;
10) 8-бағанда 5 бағаннан 18 жас және одан жоғары ересектердің келу саны көрсетіледі;
11) 9-бағанда барлық мамандық дәрігерлерінің үйге келу саны туралы жалпы мәліметтер көрсетіледі;
12) 10-бағанда 9 бағаннан 14 жасқа дейінгі балаларға дәрігерлердің үйге келуінің жалпы саны жөніндегі мәліметтер көрсетіледі;
13) 11-бағанда 10 бағаннан 14 жасқа дейінгі балалардың аурулары бойынша дәрігерлердің үйге келу саны туралы мәлімет көрсетіледі.
12. 2101 – кесте 1 бағанда шаруашылық есептегі бөлімшелердің дәрігерлеріне қаралу, 2 бағанда – ауыл тұрғындарының қаралуы көрсетіледі.
13. 2102- кесте – 1 бағанда басқа қалалық, 1 бағанда – шетелдіктердің келіп қаралуының саны көрсетіледі.
14. 2103-кесте. Осы ұйымда үйдегі өлімге байланысты берілген куәліктер.(ФАП, ФП, МП–сыз және жеке үй-жай жоқ МҚ):
1) А 1 бағанында ұйымның атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдардың реттік нөмері көрсетіледі;
3) 1-бағанда өлгім туралы берілген барлық куәліктердің саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда 1 жасқа дейінгі балаларға берілген өлім туралы куәліктің саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда жүкті, босатын және босанған әйелдерге берілген өлім туралы куәліктердің саны көрсетіледі.

15. Таблица 2400. Родовспоможение на дому (без ФАП, ФП, МП и МР без содержания отдельного помещения)
1) В 1 графе А указывается наименование организации.
2) В графе Б указывается порядковый номер строк.
3) В графе 1 указывается количество всех родившихся живыми.
4) В графе 2 указывается количество из всех родившихся живыми умерло в возрасте 0-6 суток.
5) В графе 3 указывается количество из всех родившихся живыми умерло в возрасте 7-27 суток.
6) В графе 4 указывается количество из всех родившихся живыми умерло в возрасте от 28 дней до 1 года.
7) В графе 5 указывается количество родившихся мертвыми антенатально.
8) В графе 6 указывается количество родившихся мертвыми интранатально.
16. В таблице 2401 указываются сведения о родах на дому:
1) в графе 1 указывается число родов на дому, всего;
2) в графе 2 указывается число родильниц (из 1 графы) без последующей госпитализации;
3) в графе 3 указываются сведения о новорожденных, родившихся у женщин, оставленных после родов на дому, из них родившихся живыми;
4) в графе 4 указываются сведения о новорожденных, родившихся у женщин, оставленных после родов на дому, в том числе недоношенными;
5) в графе 5 указываются сведения о новорожденных, умерших в возрасте 0-6 суток;
6) в графе 6 указываются сведения о новорожденных, родившихся мертвыми;
7) в графе 7 указываются сведения о новорожденных, из родившихся мертвыми, в том числе недоношенными;
8) в графе 8 указываются сведения о новорожденных, родившихся у женщин, оставленных после родов на дому, из них вакцинировано против туберкулеза;
9) данные таблицы 2401, 1 строка 2 графа меньше или равно сумме граф 3 плюс 6 таблицы 2401 1 строки.
17. Таблица 2512 – в графе 1 указывается число всех осмотренных на туберкулез, в графе 2 отдельно из графы 1 показываются число детей 0 -14 лет, обследованных на туберкулез.
18. Таблица 2513–в графе 1 указывается число всех обследованных с целью выявления больных сифилисом, в графе 2 – в том числе с использованием микрореакции преципитации, в 3 графе – в том числе с использованием комплекса серологических реакций РСК (реакция Вассермана).
19. Таблица 2610.Применение контрацепции:
1) в 1 графе А указывается наименование показателя;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число всех женщин, использующих контрацепцию;
4) в графе 2 указывается число женщин, использующих внутриматочные средства;
5) в графе 3 указывается число женщин, использующих гормональные средства;
6) в графе 4 указывается число женщин, использующих из 3 графы в том числе оральные гормональные средства;

15. 2400-кесте. Үйде босану (ФАП, ФП, МП және жеке үй-жайы жоқ МҚ)
1) А 1 бағанында ұйымның атауы көрсетіледі.
2) Б бағанында жолдардың реттік нөмері көрсетіледі.
3) 1-бағанында барлық тірі туғандардың саны көрсетіледі.
4) 2-бағанда барлық тірі туғандардан 0-6 тәулік аралығында қайтыс болғандардың саны көрсетіледі.
5) 3-бағанда барлық тірі туылғандардан 7-27 тәулік аралығында қайтыс болғандардың саны көрсетіледі.
6) 4-бағанда бағанда барлық тірі туғандардың 28 күннен 1 жасқа дейінгі аралықта қайтыс болғандардың саны көрсетіледі.
7) 5-бағанда антенаталды өлі туылғандардың саны көрсетіледі.
8) 6-бағанда интранаталды өлі туылғандардың саны көрсетіледі.
16. 2401-кестеде үйде босану туралы мәліметтер келтіріледі:
1) 1-бағанда үйде босанудың барлық саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда (1-бағаннан) емханаға жатпай босанған әйелдің саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда туғаннан кейін үйде қалдырылған әйелдерден тірі туылған нәрестелер туралы мәліметтер көрсетіледі;
4) 4-бағанда туғаннан кейін үйде қалдырылған әйелдерден соның ішінде шала туылған нәрестелер туралы мәліметтер көрсетіледі;
5) 5-бағанда 0-6 тәулікте өлген нәрестелер туралы мәліметтер көрсетіледі;
6) 6-бағанда өлі туған нәрестелер туралы мәліметтер көрсетіле
7) 7-бағанда өлі, соның ішінде шала туған нәрестелер туралы мәліметтер көрсетіледі;
8) 8-бағанда босанғаннан кейін үйде қалдырылған әйелдердің туберкулезге қарсы екпе алғандарынан туған нәретелер туралы мәліметтер көрсетіледі;
9) 2401-кестенің мәліметтері, 2 бағанның 1 жолдың 2401 кестесінің3+6 бағанының сомасынан төмен немесе оған тең болуы қажет.
17. 2512-кесте – 1 бағанда туберкулезге қаралғандардың барлық саны, 2 бағанда 1 бағаннан бөлек туберкулезге қаралған 0-14 жастағы балалардың саны көрсетіледі.
18. 2513-кесте – 1 бағанда мерезбен ауратындарды анықтау мақсатында тексерілгендердің барлық, соның ішінде 2 бағанда – преципитация микрореакциясын пайдалану арқылы, соның ішінде 3 бағанда – (Вассерман реакциясы) РСК серологиялық реакциясы кешенін пайдалану арқылы саны көрсетіледі;
19. 2610-кесте. Контрацепцияны қолдану:
1) А 1 бағанында көрсеткіштің атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдардың реттік нөмері көрсетіледі;
3) 1-бағанда контрацепцияны пайдаланатын барлық әйелдердің саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда жатыр ішілік заттарды пайдаланатын әйелдердің саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда гормонды дәрі-дәрмекті пайдаланатын әйелдердің саны беріледі;
6) 4-бағанда 3 бағаннан, соның ішінде ішке қабылдайтын гормондық заттарды пайдаланатын әйелдер саны көрсетіледі;

7) в графе 5 указывается число женщин, использующих из 3 графы в том числе инъекционные гормональные средства;
8) в графе 6 указывается число женщин, использующих спермициды;
9) в графе 7 указывается число женщин, использующих барьерные контрацепции;
10) в графе 8 указывается число женщин, использующих из 7 графы в том числе презервативы;
11) графа 1 равна 2 плюс 3 плюс 6 плюс 7 по всем строкам.
20. Таблица 2700. Работа стоматологического (зубоврачебного) кабинета:
1) в 1 графе А указывается наименование показателя;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число всех посещений стоматологов и зубных врачей;
4) в графе 2 указывается в том числе число первичных посещений;
5) в графе 3 указывается число всех санированных в порядке плановой санации и по обращению;
6) в графе 4 указывается число профилактических посещений в порядке плановой санации;
7) в графе 5 указывается число профилактических посещений из числа осмотренных нуждалось в санации;
8) в графе 6 указывается число профилактических посещений санировано из числа выявленных при плановой санации;
9) данные 1 графы по всем строкам больше данных 2 графы;
10) данные 4 графы по всем строкам больше данных 5 графы;
11) данные 5 графы по всем строкам больше данных 6 графы.
21. В таблице 2701 показывается сведения о зубопротезной работе:
1) в графе 1 указываются сведения о числе лиц, получивших зубные протезы – всего;
2) в графе 2 указывается в том числе число сельских жителей получивших зубные протезы;
3) в 3 графе сведение о том, сколько изготовлено одиночных коронок;
4) в 4 графе сведение о том, сколько изготовлено мостовидных протезов;
5) в графе 5 указывается число коронок в них;
6) в 6 графе сведение о том, сколько изготовлено съемных протезов;
7) в 7 графе сведение о том, сколько изготовлено единиц металлокерамики и фарфора;
8) данные графы 5 может быть больше графы 4.
22. Таблица 2702 – в графе 1 показывается число лиц, получивших ортодонтическое лечение – всего, в графе 2 показывается из них число детей, получивших ортодонтическое лечение.
23. Таблица 2800. Хирургическая работа амбулаторно-поликлинических организаций (подразделения):
1) в 1 графе А указывается наименование операций;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число операций, выполненных в поликлинической организации (подразделении);
4) в последующих строках указываются отдельные группы операций, из которых в том числе выделяются некоторые виды операций;

7) 5-бағанда 3 бағаннан соның ішінде инъекциялық гормондық заттарды пайдаланатын әйелдердің саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда спермицидтерді пайдаланатын әйелдердің саны көрсетіледі;
9) 7-бағанда кедергілік контрацепцияны пайдаланатын әйелдердің саны көрсетіледі;
10) 8-бағанда 7-бағандағыны, сонымен бірге призервативтерді пайдаланатын әйелдердің саны көрсетіледі;
11) барлық жолдар бойынша 1 = 2+3+6+7 бағандары.
20. 2700- кестеде стаматологиялық кабинеттің (тіс емдеу) жұмысы:
1) А бағанда көрсеткіштің атауы көрсетіледі;
2) Б-бағанында жолдарының реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда барлық келуші стоматологтар және тіс дәрігерлерінің саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда соның ішінде алғашқы қатысу саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда жоспарланған және өтініш бойынша оңалту тәртібімен барлық емделгендер саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда жоспарланған оңалту тәртібімен алдын алу мақсатында келгендер саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда алдын алуға келушілер арасында оңалтуды қажет еткендер саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда алдын алуға келушілер арасынан жоспарланған оңалту кезінде емделгендер саны көрсетіледі
9) 1 - баған деректері барлық жолдар бойынша 2 баған деректерінен артық болуы тиіс;
10) 4- баған деректері барлық жолдар бойынша 5 баған деректерінен артық болуы тиіс;
11) 5 баған деректері барлық жолдар бойынша 6 баған деректерінен артық болуы тиiс;
21. 2701 кестесінде тіс протездерінің жұмысы туралы мәліметтер көрсетіледі:
1) 1-бағанда протездерді алған тұлғалардың саны туралы ақпараты көрсетіледі - барлық;
2) 2-бағанда протездерді алған оның ішінде ауыл тұрғындарының саны көрсетілген;
3) 3-бағанда қанша жалғыз қаптама жасалғаны туралы мәліметтер;
4) 4 бағанда қанша көпір тәрізді протездер жасалғаны туралы мәліметтер;
5) 5-баған олардағы протез саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда қанша алмалы-салмалы тіс протездері жасалғаны туралы мәліметтер;
7) 7-бағанда қанша металло керамикалы және фарфор бірліктері жасалынғаны туралы мәлімет;
8) 5-бағанның деректері 4-бағаннан көп болуы мүмкін.
22. 2702 кестесінде – 1 бағанда ортодонтиялық емдеу алған адамдардың саны көрсетіледі– барлығы, 2-бағанда олардың ішінен ортодонтиялық емдеу алған балалардың саны көрсетілген;
23. 2800-кестесінде амбулаториялық-емханалық ұйымдардың (бөлімшелердің) хирургиялық жұмысы:
1) А бағанда операциялар атауы көрсетіледі;
2) B бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда емханалық ұйымда (бөлімшелерде) жасалған операцияның саны көрсетіледі;
4) келесі қатарларда операцияның кейбір түрлері көрсетіледі, соның ішінде, кейбір операциялардың түрлері оқшауланған;

5) сумма чисел по строкам 2.0, 3.0, 4.0.... 11.0, в которых указываются группы операций, равна числу в строке 1 "всего".
24. Таблица 2801– в графе 1 указываются сведения об общем числе оперированных больных, в графе 2 указывается из них число оперированных детей до 14 лет включительно, данные 1 графы должны быть больше 2 графы.
25. Раздел 3. Деятельность стационара Таблица 3100. Коечный фонд и его использование:
1) в 1 графе А указывается наименование профиля коек;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в 1 графе указывается число коек на конец отчетного года;.
4) в графе 2 указывается число среднегодовых коек;
5) в графе 3 указывается общее число поступивших больных в стационар;
6) в графе 4 указывается число поступивших сельских жителей из графы 3;
7) в графе 5 указывается число поступивших детей из графы 3;
8) в графе 6 указывается число выписанных больных из стационара;
9) в графе 7 указывается число умерших в стационаре;
10) в графе 8 указывается число проведенные всеми больными койко-дней;
11) в графе 9 указывается из графы 8 проведенные больными койко-дней сельскими жителями;
12) по строкам 105 и 106 "Всего" указывается число коек, движение больных и использование коечного фонда в целом по стационару;
13) в последующих строках в порядке и с нумерацией строк, предусмотренной в прилагаемом к отчету перечне профилей коек, записываются суммарные сведения по профилям коек, выделение которых в данной больнице предусмотрено сметой или приказом вышестоящего органа здравоохранения на конец года;
14) отдельными строками записываются койки, выделенные специально для обслуживания детей;
15) сумма строк 1 -39, 41-45,50, 52-84 равна строке 85 –"всего" по всем графам;
16) сумма строк 85,87,88,89 равна строке 105;
17) если в течении года было произведено временное или постоянное перепрофилирование коек, сведения о свернутых койках и их использовании должны быть показаны отдельной строкой по соответствующему профилю коек, при этом в графе 1 проставлен прочерк, если перепрофилирование сохранилось на конец года, а в графе 2 - среднегодовое число фактически развернутых коек этого профиля;
18) данные 3 графы по всем строкам должны быть больше графы 4 и 5 по отдельности;
19) данные 8 графы по всем строкам должны быть больше графы 9;
20) строка 105 по всем графам равна сумме строк 85, 87-89;
21) строка 106 по всем графам равна сумме строк 86 и 90.

5) қатар бойынша сандар сомасы 2.0, 3.0, 4.0, 11.0 онда операцияның топтары көрсетілген, ол 1- қатар "барлығы" саныа тең болуы тиіс.
24. 2801 кестесінде – 1 бағанда жалпы операция жасалған науқастар саны туралы ақпараты көрсетіледі, 2 бағанында олардың ішінде 14 жасқа дейінгі операция жасатқан балалар саны көрсетіледі, 1 бағанның деректері 2-бағанның деректерінен көп болуы тиіс.
25. III бөлім. 3100 кесте стационар қызметі. Төсек қоры және оны пайдалану:
1) А бағанда төсек бейінінің атауы көрсетіледі;
2) B бағанда жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда есепті жылдың соңындағы төсек саны көрсетіледі;.
4) 2-бағанда төсектің орташа жылдық саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда стационарға келіп түскен науқастардың жалпы саны көрсетілген;
6) 4-бағанда 3 бағаннан келіп түскен ауыл тұрғындарының саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда 3 бағаннан келіп түскен балалардың саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда стационардан шығарылған науқастардың саны көрсетіледі;
9) 7-бағанда стационарда қайтыс болғандарды сан көрсетіледі;
10) 8-бағанда барлық науқастардың жатқан төсек- күн саны көрсетіледі;
11) 9-бағанда 8-бағаннан алынған ауылдан келген науқастың жұмсалған төсек-күн саны көрсетіледі;
12) 105 және 106-жолдар бойынша стационар бойынша жалпы төсектер саны, "барлығы", көрсетіледі пайдаланылған төсектер қоры мен науқастардың қозғалысы көрсетіледі;
13) тәртіппен кезекті жолдарда және төсек тізіміне есепте қоса берілген төсек бейінін нөмірлеу, төсек бейіні бойынша жалпы деректер жазылған, ауруханада көзделген немесе жылдың аяғында жоғары тұрған денсаулық сақтау уәкілетті органның бұйрығымен бағалаумен бөлу;
14) балаларға күтім жасау үшін арнайы бөлінген төсектер жеке жолдармен жазылады;
15) барлық бағандар бойынша жолдардың сомасы 1 -39, 41-45,50, 52-84 85 қатарымен тең болуы тиіс - "барлығы";
16) барлық бағандар бойынша қатар сомасы 85,87,88,89 105 қатар сомасына тең болуы тиіс;
17) егер бір жыл ішінде уақытша немесе тұрақты төсек-орынды қайта бейіндеу болса, оралған төсек және олардың пайдаланылуы туралы мәліметтер төсек бейіні бойынша жеке қатармен көрсетілуі тиісті, сонымен қатар егер қайта бейіндеу жыл аяғында сақталса 1 топта сызықша қойылуы тиіс, ал 2 – бағанда осы саланың нақты ашылған төсектердің жылдық орташа саны көрсетіледі.
18) 3-баған деректері барлық қатар бойынша 4-бағаннан көп және 5-бағандар жеке-жеке болуы тиіс;
19) 8-баған деректері барлық жолдар бойынша 9-бағаннан артық болуы тиіс;
20) 105 жол барлық бағандары бойынша 85, 87-89 қатарының сомасына тең;
21) 106 жол барлық бағандар бойынша 86 және 90 қатар сомасына тең;

26. Таблица 3101 – в графе 1 указывается из числа выписанных (6 графа) число переведенных в другие стационары, в графе 2 показывается из графы 1 число новорожденных переведенные в другие стационары.
27. В таблице 3102 указываются сведения по хозрасчетным койкам:
1) в графе 1 указывается число хозрасчетных коек в бюджетных организациях на конец года;
2) в графе 2 указывается число среднегодовых хозрасчетных коек;
3) в графе 3 указывается число поступивших больных;
4) в графе 4 указывается число выписанных больных;
5) в графе 5 указывается число умерших больных;
6) в графе 6 указывается число проведенных всеми больными койко-дней.
28. Таблица 3103. Отделения в стационарах:
1) в 1 графе А указывается порядковый номер строк;
2) в 1 графе Б указывается наименование отделений;
3) в графе 1 указывается количество стационарных отделений, имеющихся в данной организации, без учета профиля коек;
4) в графе 2 из графы 1 количество отделений для детей до 14 лет;
5) данные 1 строки по всем графам равны сумме строк с 2 по 45.
29. Таблица 3200. Переливание крови, ее компонентов, препаратов и кровезаменителей:
1) в 1 графе А указывается порядковый номер строк;
2) в 1 графе Б указывается наименование показателя;
3) в графе 1 с 1 по 6 строк указывается количество переливаний крови, компонентов и препаратов крови;
4) в графе 2 указывается число перелито(доз) этих компонентов;
5) в графе 1 с 8 по 10 строк указывается количество переливаний кровозаменителей;
6) в графе 2 указывается число перелито в литрах;
7) строка 7 (всего) по количеству переливаний крови, компонентов, препаратов равна сумме 1 плюс 2 плюс 3 плюс 4 плюс 5 плюс 6 строк графы 1;
8) строка 10 (всего) по количеству переливаний кровозаменителей равна сумме 8 плюс 9 плюс 10 строк графы 1;
30. Таблица 3201. Число больных, получивших переливание: в 1 графе А указывается порядковый номер строк, в 1 графе Б указывается наименование показателя, в графе 1 указывается число больных получившие переливание крови, компонентов, препаратов, аутогемотрансфузию и кровозаменителей.
31. Раздел 4. Работа лечебно-вспомогательных и хозрасчетных отделений (кабинетов)Таблица 4201. Деятельность радиологического отделения (кабинета лучевой терапии):
1) в графе 1 указывается число всех больных, закончивших лучевую терапию;
2) в графе 2 указывается в том числе из графы 1 число короткофокусной терапии;
3) в графе 3 указывается в том числе из графы 1 число дистанционной гамматерапии;
4) в графе 4 указывается в том числе из графы 1 число лечений радиоактивными препаратами: закрытыми;

26. 3101-кестесінің 1 – бағанында басқа емханаға ауыстырылғандар саны шыққандар (6-бағ.) саныан көрсетіледі, 2-бағанда басқа емханаға ауыстырылған жаңа туылған балалар саны 1- баған көрсеткішінен алынған деректер.
27. 3102-кестесінде шаруашылық есептегі төсектер бойынша мәліметтер көрсетіледі:
1) 1-бағанда жылдың соңына бюджеттік ұйымдарда шаруашылық есептегі төсек саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда орташа жылдық шаруашылық есептегі төсек саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда келіп түскен науқастар саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда жазылып шыққан науқастар саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда қайтыс болған науқастардың саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда барлық науқастардың төсек-күн саны көрсетіледі.
28. 3103-кестеде. Емханадағы бөлімшелер:
1) 1-А бағанында қатарлардың реттік нөмірі;
2) 1- Б баған бөлімшелерінің атауы көрсетіледі;
3) 1-бағанда осы ұйымдағы стационарлық бөлімшелердің саны төсектердің бейінін ескерусіз көрсетіледі;
4) 2-бағанда 1-бағаннан 14 жасқа дейінгі балаларға арналған бөлімшелерінің саны;
5) 1 -жол деректері барлық бағандар бойынша-245 жолдар сомасына тең.
29. 3200-кестесінде, қан, оның компоненттерін, препараттарды, қан алмастырғыштарды құю:
1) 1-А бағанында жолдардың реттік нөмірі;
2) 1- Б бағанында көрсеткіштің атауы көрсетіледі;
3) 1-бағанда 1 және 6- қатарларында қан, оның компоненттері және препараттарды құю саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда осы құйылған компоненттердің (мөлшері) саны көрсетіледі;
5) 1-бағанда 8 және 10-жолдар аралығында қан алмастырушыны құю мөлшері көрсетіледі;
6) 2-бағанда литрмен құйылған қан мөлшері көрсетіледі;
7) 7-қатар (барлығы) қан компоненттерін, препараттарды құю мөлшері бойынша, 1+2+3+4+5 1 бағанның сомасына тең;
8) қан алмастырғыштар құю саны бойынша 10-қатарда (барлығы),1 бағандағы 8 + 9 + 10 жолдағы сомаға тең;
30. 3201-кестесі қан құйылған науқастардың саны:
1- А бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі, 1 -Б бағанында көрсеткіштің атауы, 1-бағанда қан құюды, компоненттерін, препараттарды аутогемотрансфузия, қан алмастырушы сүйықтарды алған науқастардың саны көрсетіледі;
31. IV бөлім. Қосалқы емдеу бөлімшелерінің және шаруашылық есептік бөлімшелердің (кабинеттердің) жұмысы 4201-кесте. Радиологиялық бөлімшенің (сәулелі терапия) қызметі:
1) 1-бағанда сәулелік терапияны аяқтаған барлық науқастардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда соның ішінде 1-бағаннан қысқафокусты терапия саны;
3) 3-бағанда соның ішінде 1-бағаннан дистанциялық гамматерапия саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда соның ішінде 1-бағаннан радиоактивті препараттармен емдеу саны көрсетіледі: жабық;

5) в графе 5 указывается число больных, закончивших лучевую терапию по поводу злокачественных новообразований и неопухолевых заболеваний.
32. Таблицы 4202, 5000. Деятельность кабинета лазерной терапии:
1) в графе 1 указывается число всех больных, закончивших лечение;
2) в графе 2 из графы 1 в том числе лечение желудочно-кишечного тракта;
3) в графе 3 из графы 1 в том числе лечение сердечно-сосудистой системы;
4) в графе 4 из графы 1 в том числе лечение дыхательной системы;
5) в графе 5 из графы 1 в том числе лечение опорно-двигательного аппарата;
6) в графе 6 из графы 1 в том числе лечение гинекологических органов;
7) в графе 7 из графы 1 в том числе лечение центральной нервной системы;
8) в графе 8 из графы 1 в том числе лечение эндокринной системы;
9) в графе 9 из графы 1 в том числе лечение мочеполовой системы;
10) в графе 10 из графы 1 в том числе лечение прочих органов;
11) данные 1 графы равны сумме всех последующих граф 2-10.
33. Таблицы 4601, 5100. Деятельность физиотерапевтического отделения (кабинета):
1) в 1 графе указывается число всех лиц, закончивших лечение;
2) в графе 2 указываются из общего числа, сделанные больным, лечившимся амбулаторно и на дому;
3) в графе 3 указывается число всех отпущенных процедур;
4) в графе 4 указывается в том числе число процедур, сделанные больным лечившимся амбулаторно в поликлинике;
5) в графе 5 указывается в том числе число процедур, сделанные больным лечившимся на дому;
6) в графе 6 указывается кроме того, число лиц, получивших массаж.
34. Таблицы 4701,5101. Деятельность кабинета ЛФК:
1) в 1 графе указывается число всех лиц, закончивших лечение;
2) в графе 2 указываются из общего числа, сделанные больным, лечившимся в поликлинике и на дому;
3) в графе 3 указывается число всех отпущенных процедур;
4) в графе 4 указывается в том числе число процедур, сделанные больным лечившимся в поликлинике;
5) в графе 5 указывается в том числе число процедур, сделанные больным лечившимся на дому.
35. Таблицы 4801,5102. Деятельность кабинета рефлексотерапии:
1) в 1 графе указывается число всех лиц, закончивших лечение;
2) в графе 2 указываются из общего числа, сделанные больным, лечившимся в поликлинике;
3) в графе 3 указывается число всех отпущенных процедур;
4) в графе 4 указывается в том числе число процедур, сделанные больным, лечившимся в поликлинике.
36. Таблицы 4802, 5103. Деятельность отделения гемодиализа:
1) в графе 1 указывается число диализных мест в отделениях гемодиализа, а также в подразделениях стационара, где имеется аппарат "искусственная почка";

5) 5-бағанда қатерлі ісіктердің және ісікті емес аурулар бойынша сәулелік терапияны аяқтаған науқастардың саны көрсетіледі.
32. 4202, 5000-кестенің. Лазерлік терапия кабинетінің қызметі:
1) 1-бағанда емдеуді аяқтаған барлық науқастардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда 1-бағаннан соның ішінде асқазан-ішек жолдарын емдеу;
3) 3-бағанда 1-бағаннан соның ішінде жүрек-қан жүйесін емдеу;
4) 4-бағанда 1-бағаннан соның ішінде тыныс алу жүйесін емдеу;
5) 5-бағанда 1-бағаннан соның ішінде тірек-қимыл аппаратын емдеу;
6) 6-бағанда 1-бағаннан соның ішінде гинекологиялық органдарды емдеу;
7) 7-бағанда 1-бағаннан соның ішінде орталық нерв жүйесін емдеу;
8) 8-бағанда 1-бағаннан соның ішінде эндокриндік жүйені емдеу;
9) 9-бағанда 1-бағаннан соның ішінде несеп-жыныс жүйесін емдеу;
10) 10-бағанда 1-бағаннан соның ішінде өзге де органдарды емдеу;
11) 1-бағанның деректері кейінгі барлық 2-10-бағандардың сомасына тең.
33. 4601, 5100 -кестелері. Физиотерапиялық бөлімшенің (кабинеттің) қызметі;
1) 1-бағанда емдеуді аяқтаған барлық адамдардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда жалпы саныан, емханада және үйде ем алғандар саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда барлық жасалған емдеу шараларының саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда оның ішінде, амбулаторлық науқастарға жасалған рәсімдер саны көрсетіледі,
5) 5-бағанда соның ішінде рәсімдер саны, үйде ем жасалған науқастар;
6) 6-бағанда содан басқа, массаж алған адамдардың саны көрсетіледі.
34. 4701,5101-кесте. ЛФК кабинетінің қызметі:
1) 1-бағанда барлық емді аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда жалпы саныан, емханада және үйде емделген науқастар көрсетіледі;
3) 3-бағанда барлық жасалған емдеу шараларының саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда оның ішінде, науқастарға емханада жасалған емдеу шараларының саны көрсетіледі,
5) 5-бағанда соның ішінде рәсімдер саны, үйде ем жасалған науқастар.
35. 4801,5102 кесте. Рефлексотерапия кабинетінің қызметі:
1) 1-бағанда барлық емдеуді аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда жалпы саныан емханада ем жасалған науқастар көрсетіледі;
3) 3-бағанда барлық босатылған рәсімдердің саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда оның ішінде, науқастарға емханада жасалған емдеу шараларының саны көрсетіледі;
36. 4802, 5103-кестенде. Гемодиализ бөлімшесінің қызметі:
1) 1-бағанда гемодиализ бөлімшелерде диализ орындық саны, сондай-ақ емхананың "жасанды бүйрек"аппараты бар бөлімшелерінде;

2) в графе 2 указывается число всех проведенных гемодиализов;
3) в графе 3 указывается в том числе число процедур, сделанные больным, лечившимся в поликлинике.
37. Таблицы 4803,5104. Деятельность отделений гемосорбции:
1) в графе 1 указывается число мест в отделениях гемосорбции;
2) в графе 2 указывается число всех отпущенных процедур;
3) в графе 3 указывается в том числе число процедур, сделанные больным, лечившимся в поликлинике.
38. Таблицы 4804,5105. Деятельность отделений гипербарической оксигенации: в графе 1 представляются сведения о числе барокамер, в графе 2 указывается в том числе число действующих барокамер, в графе 3 – число всех проведенных сеансов, в графе 4 – в том числе число сеансов, сделанные больным, лечившимся в поликлинике.
39. Таблицы 4805,5106. Логопедическая помощь:
1) в графе 1 указывается число лиц, закончивших лечение с логопедом;
2) в графе 2 указывается в том числе число детей до 14 лет, закончивших лечение с логопедом;
3) в графе 3 указывается в том числе число лечений, сделанные больным, лечившимся в поликлинике.
40. Таблица 4806. Социально-психологическая помощь: в графе 1 указывается число всех обращений пациентов к социальному работнику, в графе 2 – в том числе число обращений детей до 14 лет к социальному работнику, в графе 3 – число медико-социальных консультаций.
41. Раздел 5. Работа диагностических отделений: в этот раздел включаются сведения об основных показателях деятельности рентгенологического, радиологического, ультразвукового и других лучевых методов исследования, отделений (кабинетов) дистанционно-диагностического, эндоскопического, функциональной диагностики, лабораторий, паталогоанатомического отделения.
42. Таблицы 4110,5107. Рентгенодиагностическая (включая профилактические осмотры):
1) в графе А указывается наименование рентгеновских исследований;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается общее число выполненных исследований;
4) в графе 2 из общего числа указывается число рентгенологических исследований органов грудной клетки;
5) в графе 3 из общего числа указывается число рентгенологических исследований органов пищеварения;
6) в графе 4 из общего числа указывается число рентгенологических исследований костно-суставной системы;
7) в графе 5 из общего числа указывается число рентгенологических исследований мочеполовой системы;
8) в графе 6 из общего числа указывается число прочих рентгенологических исследований. К числу прочих исследований относятся снимки мягких тканей, молочных желез, снимки челюстно-лицевой области и зубов, исследования ЛОР-органов (включая снимки гортани, придаточных пазух носа, внутреннего уха), исследования головного и спинного мозга и т.д., которые не входят в графы 2-5;

2) 2-бағанда жасалған барлық гемодиализдер саны;
3) 3- бағанда оның ішінде, науқастарға емханада жасалған емдеу шараларының саны көрсетіледі;
37. 4803,5104 кестесі. Гемосорбция бөлімшелерінің қызметі:
1) 1-бағанда гемосорбция бөлімшелерінде орындар саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда барлық жасалған емдеу шараларының саны;
3) 3- бағанда оның ішінде, науқастарға емханада жасалған емдеу шараларының саны.
38. 4804,5105 кестесі. Гипербариялық оксигенация бөлімшелерінің қызметі: 1-бағанда мәліметтер ұсынылады, оның ішінде барокамералар, 2-бағанда соның ішінде іске қосылған барокамералар саны, 3-бағанда – барлық өткізілген сеанстар саны, 4-бағанда – соның ішінде емханада ем алған
39. 4805,5106 кестесі. Логопедиялық көмек:
1) 1-бағанда логопедтен емін аяқтаған тұлғалардың саны көрсетіледі,;
2) 2-бағанда соның ішінде логопедтен емін аяқтаған 14 жасқа дейін балалар саны көрсетіледі;
3) 3- бағанда оның ішінде, науқастарға емханада жасалған емдеу шараларының саны.
40. 4806 кесте. Әлеуметтік-психологиялық көмек: 1- бағанда әлеуметтік қызметкерге барлық пациенттердің өтініштерінің саны көрсетіледі, 2-бағанда – соның ішінде әлеуметтік қызметкерге 14 жасқа дейінгі балалар өтініштерінің саны, 3-бағанда –медициналық-әлеуметтік кеңес саны.
41. Y бөлім. Диагностикалық бөлімдердің жұмысы: бұл бөлімге қызметінің негізгі көрсеткіштері туралы рентгенологиялық, радиологиялық, ультрадыбыстық және басқа да сәулелік зерттеу әдістерін мәліметтер қосылады, бөлімшелердің (кабинеттердің) қашықтық-диагностикалық, эндоскопиялық, функционалдық диагностика, зертханалар, патологиялық-анатомиялық бөлімшелері және басқа да.
42. 4110,5107 кестесі. Рентген-диагностикалық (алдын алу тексерулерді қоса алғанда):
1) А бағанда рентгендік зерттеулер атауы көрсетіледі;
2) Б-бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда орындалған зерттеулердің жалпы саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда жалпы кеуде қуысы органдарының рентгенологиялық зерттеулерінің саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда жалпы ас қорыту органдарының рентгенологиялық зерттеулерінің саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда жалпы сүйек-буын жүйесіне рентгенологиялық зерттеулердің саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда жалпы несеп-жыныс жүйесінің рентгенологиялық зерттеулерінің саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда жалпы өзге рентгендік зерттеулердің саны көрсетіледі. Өзге де зерттеулер саныа жатады жұмсақ ет, сүт бездері, " бет-жақ сүйек және тіс суреттері, ЛОР-мүшелерін зерттеу (соның ішінде, көмей суреттер, мұрын қосалқы қуыстарының, ішкі құлақ), ми мен жұлын зерттеу және т.б. 2-5 бағанына кірмейтіндер.

9) число в гр.1 равно сумме чисел в графах 2-6 (по все строкам таблицы).
43. Таблицы 4112,5108 в графе 1 показывается число рентгенодиагностических исследований, выполненные амбулаторным больным.
44. Таблицы 4114,5109. Рентгенологические профилактические исследования: в графе 1 указывается число выполненных профилактических флюорографических обследованиях органов грудной клетки – всего, в графе 2 показывается число обследований, сделанных детям до 14 лет включительно.
45. Таблицы 4115,5110. Ультразвуковое исследование:
1) в графе А указывается наименование ультразвуковых исследований;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число всех ультразвуковых исследований;
4) в графе 2 указывается число ультразвуковых исследований, сделанных детям до 14 лет включительно;
5) в таблице 4115, строка 1 должна быть равна сумме чисел в строках с 2 по 14 по обеим графам.
46. Таблицы 4116,5111. Деятельность кабинета компьютерной и магнитно-резонансной томографии:
1) в графе А указывается наименование исследований;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число всех исследований компьютерной томографии;
4) в графе 2 указывается число всех исследований магнитно-резонансной томографии; указывается показывается число всех контрастных усилений компьютерной томографии;
5) в графе 4 указывается число всех контрастных усилений магнитно-резонансной томографии;
6) в графе 5 указывается число всех инвазивных процедур компьютерной томографии;
7) в графе 6 указывается число всех инвазивных процедур магнитно-резонансной томографии;
8) число строки 1 по всем графам должна равняться сумме чисел строки 2+7.
47. Таблицы 4203,5112. Деятельность лабораторий радиоизотопной диагностики:
1) в графе 1 указывается общее количество сделаных радиодиагностических исследований, включая как ин виво, так и ин витро исследований больного;
2) в графе 2 указывается в том числе указывается количество сканирований (выполненных на различных видах сканерах) и сцинтиграфий (выполненных на гамма-камерах типа ГСГ);
3) в графе 3 указывается количество как динамических, так и статистических функциональных исследований (выполненных на многоканальных и одноканальных диагностических установках, дозкалибраторах).
48. Таблицы 4204,5113. Деятельность эндоскопических отделений (кабинетов):
1) в графе 1 указывается число всех эндоскопических исследований;
2) в графе 2 из графы 1 указывается число эзофагогастродуоденографий;
3) в графе 3 из графы 1 указывается число колоноскопий;
4) в графе 4 из графы 1 указывается число бронхоскопий;

9).1 топ саны 2-6-бағандарда сандардың сомасына тең (барлық кесте қатары).
43. 4112,5108 -кестелер 1 бағанда емханадағы науқастарға жүргізілген рентген зерттеулер саны көрсетіледі.
44. 4114,5109-кесте. Рентгенологиялық алдын алу зерттеулері: 1-бағанда көкірек қуысы органдарында орындалған профилактикалық флюорографиялық зерттеулер саны көрсетіледі, 2-бағанда, 14 жасқа дейінгі балаларға зерттеулер жасаған барлық саны көрсетіледі.
45. 4115, 5110 кесте. Ультрадыбыстық зерттеу:
1) А бағанда ультрадыбыстық зерттеулердің атауы көрсетіледі;
2) Б-бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда барлық ультрадыбыстық зерттеу саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда 14 жасқа дейінгі балаларға жасаған ультрадыбыстық зерттеу саны көрсетіледі;
5) 4115 кестеде, 1-қатар сандары 2-14 екі бағандарының сомасына тең болуы тиіс.
46. 4116, 5111-кесте. Компьютерлік және магниттік-резонанстық томография кабинетінің қызметі:
1) А бағанда зерттеулердің атауы көрсетіледі;
2) Б-бағанында жолдардың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда барлық компьютерлік томография зерттеулерінің саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда магниттік-резонанстық томографияның барлық зерттеулерінің саны;
5) 3-бағанда барлық қарама-қарсы ұлғайту компьютерлік томографияның саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда барлық қарама-қарсы ұлғайту магниттік-резонанстық томографияның саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда барлық инвазиялық рәсімдерінің компьютерлік томографияның саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда барлық инвазивті рәсімдерді магниттік-резонанстық томография саны көрсетіледі;
9) 1-қатар сандары барлық бағандар бойынша саны 2+7 жолдардың сомасына тең болуы тиіс.
47. 4203, 5112-кесте. Радиоизотопты диагностика зертханаларының қызметі:
1) 1-бағанда жалпы радиодиагностикалық зерттеулердің көрсетіледі, қоса алғанда науқасқа ин виво және ин витро зерттеулер жасалған саны;
2) 2-бағанда соның ішінде саны көрсетіледі сканерлеу (түрлі сканерлер орындалған) және сцинтиграфий (ГСГ типті орындалған гамма-камералар және т. б.);
3) 3-бағанда Динамикалық және статистикалық функционалдық зерттеулер (көп арналы және бір-арна диагностикалық объектілерінде орындалған.) саны көрсетіледі.
48. 4204, 5113 кесте. Эндоскопиялық бөлімшенің (кабинеттің) қызметі:
1) 1-бағанда барлық эндоскопиялық зерттеулердің саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда 1-бағаннан эзофагогастродуоденография саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда 1-бағаннан колоноскопия саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда 1-бағаннан бронхоскопия саны көрсетіледі;

5) в графе 5 из графы 1 указывается число ректороманоскопий;
6) в графе 6 из графы 1 указывается число фиброларингоскопий;
7) в графе 7 из графы 1 указывается число ретроградных панкрехолангиографий;
8) в графе 8 из графы 1 указывается число прочие эндоскопические исследования;
9) графа 1 равна сумме чисел в графах 2-8 по всем строкам.
49. Таблицы 4300,5114. Деятельность лабораторий:
1) в графе А указывается наименование показателя;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число всех проведенных анализов;
4) в графе 2 из 1 графы указывается число гематологических анализов;
5) в графе 3 из 1 графы указывается число цитологических анализов;
6) в графе 4 из 1 графы указывается число биохимических анализов;
7) в графе 5 из 1 графы указывается число микробиологических анализов;
8) в графе 6 из 1 графы указывается число иммунологических анализов;
9) в графе 7 из 1 графы указывается число медикогенетических анализов;
10) в графе 8 из 1 графы указывается число общеклинических анализов;
11) графа 1 равна сумме граф с 2 по 8 по всем строкам;
12) графа 5 таблицы 4300 должна быть больше или равна графам 8 плюс 9 таблицы 4302;
13) графа 6 таблицы 4300 больше или равна графам 10-13 таблицы 4302.
50. Таблицы 4302,5115:
1) в графе 2 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы 4300 анализы на гормоны;
2) в графе 3 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы 4300 анализы на онкомаркеры;
3) в графе 4 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы 4300 анализы на ферменты;
4) в графе 5 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы 4300 показатели свертывающей и противосвертывающей системы;
5) в графе 6 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы число водосолевого обмена;
6) в графе 7 указывается из числа биохимических анализов (из 4 графы) таблицы число газо и кислотно -основного обмена;
7) в графе 8 из микробиологических анализов (из таблицы 4300, графа 6) указываются бактериологические исследования материала на бацилловыделение туберкулеза: бактериоскопия;
8) в графе 9 из микробиологических анализов (из таблицы 4300, графа 5) указывается бактериологические исследования материала на бацилловыделение туберкулеза: на посевы;
9) в графе 10 из иммунологических анализов (из таблицы 4300, графа 6) указывается комплекс серологических реакций (включая микрореакции);
10) в графе 11 из иммунологических анализов (из таблицы 4300, графа 6) указывается число специфических реакций для серо и ликвородиагностики сифилиса;

5) 5-бағанда 1-бағаннан ректороманоскопия саны көрсетіледі;
6) 6-бағанда 1-бағаннан фиброларингоскопия саны көрсетіледі;
7) 7-бағанда 1-бағаннан ретроградных панкрехолангиография саны көрсетіледі;
8) 8-бағанда 1-бағаннан басқа да эндоскопиялық зерттеулер саны көрсетіледі;
9) 1-баған сомасы барлық қатар бойынша 2-8-бағандар сандарына тең.
49. 4300,5114- кесте. Зертханалар қызметіне:
1) А бағанында көрсеткіштің атауы;
2) Б-бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда барлық жүргізілген талдаулар саны көрсетіледі;
4) 2-бағанында 1-бағанның гематологиялық талдаулар саны көрсетіледі;
5) 3-бағанында 1-бағанның цитологиялық талдау саны көрсетіледі;
6) 4-бағанында 1-бағанның биохимиялық талдау саны көрсетіледі;
7) 5-бағанында 1-бағанның микробиологиялық талдау саны көрсетіледі;
8) 6-бағанында 1-бағанның иммунологиялық талдау саны көрсетіледі;
9) 7-бағанында 1-бағанның медикогенетикалық талдауларының саны көрсетіледі;
10) 8-бағанында 1-бағанның жалпы клиникалық талдауларының саны көрсетіледі;
11) 1-баған-бағандары 2 ден 8 дейінгі бағандардың барлық жас бойынша сомасына тең;
12) 4300-кестенің 5-бағаны 4302 кестесінің 7,8 бағандарына тиіс артық немесе тең болу керек;
13) 4300-кестенің 6-бағаны 4302-кесте 9-12 бағандарына тиіс артық немесе тең болу керек.
50. 4302, 5115-кестенің:
1) 1-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан) 4300-кестесінен гормондар талдауы көрсетіледі;
2) 2-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан) 4300-кестесінен онкомаркерлер талдауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан) 4300-кестесінен ферменттер талдауы көрсетіледі;
4) 4-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан) 4300-кестесіненұю және ұюға қарсы жүйесі талдауы көрсетіледі;
5) 5-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан)4300-кестесінен тұз-су алмасу талдауы көрсетіледі;
6) 6-бағанда биохимиялық талдаулар арасынан (4-бағаннан)4300-кестесінен газ және қышқыл негізгі алмасу талдауы көрсетіледі;
7) 7-бағанда микробиологиялық талдау (4300-кестелері, 6-баған) туберкулездің таяқшасы материалын бактериологиялық зерттеу көрсетіледі: бактериоскопия;
8) 8-бағанда микробиологиялық талдау (4300-кестелері, 5-баған) туберкулездің таякшасы материалын бактериологиялық зерттеу көрсетіледі: себу;
9) 9-бағанында иммунологиялық талдау (4300-кестелері, 6-баған) кешені серологиялық реакциялардың (қоса алғанда микрореакция) көрсетіледі;
10) 10-бағанда-бірі иммунологиялық талдау (4300-кестелері, 6-баған) спецификалық реакциялар үшін сұр және ликвородиагностики мерез саны көрсетіледі;

11) в графе 12 из иммунологических анализов (из таблицы 4300, графа 6) указывается число идентификации лимфоцитов;
12) в графе 13 из иммунологических анализов (из таблицы 4300, графа 6) указывается показатели противоопухолевого иммунитета;
13) в графе 14 указывается пренатальный скрининг ( из таблицы 4300 графы 7)
14) в графе 15 указывается неонатальный скрининг (из таблицы 4300 графы 7)
15) в графе 16 указывается паразитологические (из таблицы 4300 графы 8)
51. Таблицы 4401,5115. Деятельность кабинета функциональной диагностики:
1) в графе 1 указывается общее число обследованных лиц кабинета функциональной диагностики, а также электрокардиографического кабинета, если в учреждении имеется только ЭКГ-кабинет;
2) в графе 2 в том числе указывается число обследованных лиц в поликлинике и на дому;
3) в графе 3 указывается из общего числа обследованных – детей до 14 лет;
4) в графе 4 указывается в том числе число обследованных лиц в поликлинике и на дому;
5) в графе 5 указывается число сделанных исследований – всего;
6) в графе 6 указывается в том числе – амбулаторным больным – в поликлинике;
7) в графе 7 указывается в том числе –на дому.
52. Таблица 4500. Деятельность патологоанатомического бюро (отделения):
1) в графе А указывается наименование исследований;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается общее число произведенных вскрытий;
4) в графе 2 указывается в том числе число умерших в стационаре;
5) в графе 3 из графы 2 указывается число расхождении клинических и паталогоанатомических диагнозов.
53. Таблица 4501:
1) в графе 1 указывается число обслуживаемых организаций;
2) в графе 2 указывается в том числе количество самостоятельных поликлиник;
3) в графе 3 указывается число патолого-гистологических исследований секционного материала;
4) в графе 4 даются сведения о числе патолого-гистологических исследований операционного и биопсийного материала у больного – всего;
5) в графе 5 указывается в том числе – из поликлиники.
54. Таблица 4502. Информация о контингентах больных, получивших стационарозамещающую помощь:
1) в графе А указывается наименование дневных стационаров;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число организаций, оказывающие стационарозамещающую помощь;
4) в графе 2 указывается сведения о числе мест фактически развернуты;
5) в графе 3 указывается количество выбывших больных по состоянию на 31 декабря отчетного года;
6) в графе 4 указывается из 3 графы число выбывших сельских жителей.
55. Таблица 4503. Дневные стационары:

11) 11-бағанда-бірі иммунологиялық талдау (4300-кестелер, 6-баған) сәйкестендіру лимфоциттер саны көрсетіледі;
12) 12-бағанда-бірі иммунологиялық талдау (4300-кестелер, 6-баған), ісікке қарсы иммунитетті көрсеткіштері көрсетіледі;
51. 4401, 5115-кестенің Функциялық диагностика кабинетінің қызметі:
1) 1-бағанда, сондай-ақ электрокардиографиялық кабинетінің, егер мекемеде ЭКГ-кабинеті бар болса функционалдық диагностика кабинетінде тексерілген жалпы тұлғалардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда-соның ішінде емханада және үйде тексерілгендердің саны көрсетіледі;
3) 3-бағанда 14 жасқа дейінгі зерттелген балалардың жалпы саныкөрсетіледі;
4) 4-бағанда оның ішінде емханада және үйде тексерілгендердің саны көрсетіледі;
5) 5-бағанда тексерілгендер саны көрсетіледі –барлығы;
6) 6-бағанда оның ішінде емханада ем алған науқастар көрсетіледі;
7) 7-бағанда оның ішінде – үйде көрсетіледі.
52. 4500-кесте. Патологиялық-анатомиялық бюро (бөлімшелері) қызметі:
1) А бағанда зерттеулер атауы көрсетіледі;
2) Б-бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 3-бағанда сыналатын 14 жасқа дейінгі балалардың жалпы саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда оның ішінде клиникада және үйде сыналған адамдардың саны көрсетілген;
5) 5-баған атқарылған зерттеулер саны көрсетіледі - барлық;
53. 4501-кесте:
1) 1-бағанда қызмет көрсететін ұйымдардың саны көрсетіледі;
2) 2-бағанда, оның ішінде тәуелсіз емхана саны көрсетілген;
3) 3-бағанда секциялық материалды зерттеулерінде патологиялық және гистологиялық саны көрсетіледі;
4) 4-бағанда науқастың биопсия материалын және операция зерттеулерін гистологиялық сараптама саны көрсетіледі-барлық;
5) 5-баған қоса алғанда, емханадан.
54. 5200-кесте. Аурухананы алмастыратын көмек алған науқастар контингенттері туралы ақпарат:
1) А бағанда күндізгі ем атауы көрсетіледі;
2) Б-бағанында қатардың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда көрсететін стационарды алмастыратын ұйымдардың көмек саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда іс жүзінде ашық орын мәліметтер саны;.
5) 3-бағанда есепті жыл соңында 31 желтоқсандағы жағдай бойынша шығарылған науқастардың саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда 3-бағанның кеткен ауылдық тұрғындар саны көрсеті
55. 5201-кесте. Күндізгі стационарлар:

1) в графе А указывается наименование болезней;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе В указывается шифр по МКБ;
4) в графе 1 указывается число пролеченных больных при организациях, оказывающих, амбулаторно-поликлиническую помощь;
5) в графе 2 указывается из графы 1, из них число пролеченных детей до 14 лет;
6) в графе 3 указывается из графы 1, из них число пролеченных детей 15-17 лет;
7) в графе 4 указывается из графы 1, из них число умерших;
8) в графе 5 указывается общее число проведенных дней больными;
9) в графе 6 указывается из графы 5, число проведенных дней детьми до 14 лет;
10) в графе 7 указывается из графы 5, число проведенных дней детьми 15-17 лет;
11) в графе 8 указывается число пролеченных больных при организациях, оказывающих, стационарную помощь;
12) в графе 9 указывается из графы 8, из них число пролеченных детей до 14 лет;
13) в графе 10 указывается из графы 8, из них число пролеченных детей 15-17 лет;
14) в графе 11 указывается из графы 8, из них число умерших;
15) в графе 12 указывается общее число проведенных дней больными;
16) в графе 13 указывается из графы 12, число проведенных дней детьми до 14 лет;
17) в графе 14 указывается из графы 12, число проведенных дней детьми 15-17 лет;
18) в графе 15 указывается число пролеченных больных в стационарах на дому;
19) в графе 16 указывается из графы 15, из них число пролеченных детей до 14 лет;
20) в графе 17 указывается из графы 15, из них число пролеченных детей 15-17 лет;
21) в графе 18 указывается из графы 15, из них число умерших;
22) в графе 19 указывается общее число проведенных дней больными;
23) в графе 20 указывается из графы 19, число проведенных дней детьми до 14 лет;
24) в графе 21 указывается из графы 19, число проведенных дней детьми 15-17 лет;
25) в строках таблицы 2.0,3.0,4.0,5.0, … 21.0 дается распределение выбывших больных по классам болезней;
26) арифметико-логический контроль: строка 1.0 равна сумме строк 2.0,3.0,4.0, 21.0 по всем графам таблицы.
56. Раздел 7. Таблица 4504 Отчет о медицинском обслуживании участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц приравненных к ним:
1) в графе А указывается наименование показателей;
2) в графе Б указывается порядковый номер;
3) в графе 1 указывается число участников Отечественной войны (УОВ);
4) в графе 2 указывается число инвалидов Отечественной войны (ИОВ);
5) в графе 3 указывается число воинов - интернационалистов;

1) А бағанында аурулардың атауы көрсетіледі;
2) Б-бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі;
3) В бағанында халықаралық аурулар жүйесі бойынша шифры;
4) 1-бағанда емделген науқастарға ұйымдар көрсететін амбулаториялық-емханалық көмек саны көрсетіледі;
5) 2-бағанда 1-бағаннан, емделген 14 жасқа дейінгі балалардың саны көрсетіледі;
6) 3-бағанда 1 бағаннан, 15-17 жастағы емделген балалардың саны көрсетіледі;
7) 4-бағанда 1-бағаннан, қайтыс болғандардың саны көрсетіледі;
8) 5-бағанда науқастардың ем жүргізілген күні, жалпы саны көрсетіледі;
9) 6-бағанда 5-бағаннан, 14 жасқа дейін балалардың емделген күн саны көрсетіледі;
10) 7-бағанда 5-бағаннан, 15-17 жастағы балалардың науқастың емделген күндерінің саны көрсетіледі;
11) 8-бағанда стационарлық көмек көрсетілетін ұйымдарда, емделген науқастардың саны;
12) 9-бағанда 8-бағаннан, емделген 14 жасқа дейінгі балалар саны көрсетіледі;
13) 10-бағанда 8-бағаннан, 15-17 жастағы емделген балалар саны көрсетіледі;
14) 11-бағанда 8-бағаннан, оның ішінде қайтыс болғандардың саны көрсетіледі;
15) 12-бағанда науқастың емделген күндерінің жалпы саны көрсетіледі;
16) 13-бағанда 12 -бағаннан алынған 14 жасқа дейінгі балалардың емделген күн саны көрсетіледі;
17) 14-бағанда 12 -бағаннан 15-17 жастағы балаларға жүргізілген ем күн саны көрсетіледі;
18) 15-бағанда үйдегі стационарларда емделген науқастардың саны көрсетіледі;
19) 16-бағанда 15 бағаннан, емделген 14 жасқа дейінгі балалар саны көрсетіледі;
20) 17-бағанда бірі 15-бағаннан, 15-17 жастағы емделген балалар саны көрсетіледі;
21) 18-бағанда 15 бағаннан, оның ішінде қайтыс болғандар саны көрсетіледі;
22) 19-бағанда науқастың емделген күндерінің жалпы саны көрсетіледі;
23) 20-бағанда 19-бағаннан, 14 жасқа дейін балалардың емделген күн саны көрсетіледі;
24) 21-бағанда 19-бағаннан, 15-17 жастағы балаларға науқастың емделген күндерінің көрсетіледі;
25) "кестесінің 2.0,3.0,4.0,5.0, ... 21.0 жолдарында аурулардың кластары бойынша емделіп шыққан науқастарға бөлу беріледі;
26) арифметикалық-логикалық бақылау: 1.0 жол кестенің барлық бағандары бойынша 2.0,3.0,4.0, ... ... 21.0 жолдарының сомасына тең.
56. VII бөлім. 5300 кесте "ОС қатысушыларына, оның мүгедектеріне және оларға теңестірілген тұлғаларға медициналық қызмет көрсету туралы есеп:
1) А бағанында көрсеткіштердің атауы көрсетіледі;
2) Б-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
3) 1-бағанда ұлы Отан соғысына қатысушылардың (ОСҚ) саны көрсетіледі ;
4) 2-бағанда Отан соғысы (ОСМ) мүгедектерінің саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда интернационалист-әскерлердің саны көрсетіледі;

6) в графе 4 указывается число членов семей погибших военнослужащих;
7) в графе 5 указывается число реабилитированных жертв массовых политических репрессий;
8) в графе 6 указывается число лиц, подвергшихся ионизирующему излучению от деятельности Семипалатинского испытательного ядерного полигона;
9) в графе 7 указывается число лиц, принимавших участие в ликвидации последствий аварии на Чернобыльской Атомной электростанции.
Приложение 25
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 128
Конфиденциальность гарантируется получателем информации
Кем представляется __________________________________
(наименование, адрес)
Форма 31
годовая
Форма, предназначенная для сбора
административных данных Информация представляется в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения"
БИН
Представляют:
1. Детские больницы (поликлиники, амбулатории), детские отделения больниц и не объединенные поликлиники в городах и поселках городского типа, сельские участковые и районные больницы (амбулатории) независимо от наличия детских отделений, независимо от формы собственности (последние - при отсутствии в районном центре детской поликлиники рай (гор) управлению здравоохранением (главному врачу района) - 5 января.

6) 4-бағанда қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасылары мүшелерінің саны көрсетіледі;
7) 5-бағанда жаппай саяси қуғын-сүргін құрбандарының саны көрсетіледі;
8) 6-бағанда Семей сынақ ядролық полигонынынан ионды сәулеге ұшыраған тұлғалар саны көрсетіледі;
9) 7-бағанда Чернобыль АЭС салдарын жоюға қатысқан тұлғалардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 06 наурыздағы № 128
бұйрығына
25-қосымша
Құпиялығына ақпаратты алушы кепілдік береді
Ұсынғын кім _________________________________________________________
(атауы және мекенжайы)
31-нысан
жылдық
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ақпарат "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы"
Қазақстан Республикасының кодексіне сәйкес ұсынылады
БСН
Ұсынады:
1.Балалар ауруханалары (емханалар, амбулаториялар), ауруханалардың балалар бөлімшелері және қалалар мен қала үлгісіндегі кенттердің біріктірілмеген емханалары, балалар бөлімінің бар қаралпастам меншіктік нысанын қарамастан ауылдық учаскелік және аудандық ауруханалар (амбулаториялар) (соңғысы аудан орталығында балалар емханасы болмаған жағдайда) - денсаулық сақтау басқармасының аудандық (қаланың) бас дәрігеріне - 5 қаңтарда;

2. Местные органы государственного управления здравоохранением сводный отчет по городу, области - Министерство здравоохранения Республики Казахстан - к 10 февраля.
Отчет о медицинской помощи детям
20 ____ год
2100 Число детей, состоявших на учете
(не включают данные о детях, находящихся в домах ребенка, детских домах, школах-интернатах)
№ строки
состояло под наблюдением на начало отчетного года
В отчетном году
поступило под наблюдение
выбыло из-под наблюдения
из них умерло
состоит под наблюдением на конец отчетного года
А
Б
1
2
3
4
5
Всего (в возрасте до 14 лет включительно) ….
01
в том числе: в возрасте до 1 года
02
от 1 года до 2-х лет (1 год 11 мес.29 дней)
03
от 2-х до 5 лет (4г. 11 месяце 29 дней)
04
2201 Число новорожденных, поступивших под наблюдение данной организации 1 ____.
2202 Число новорожденных, подлежащих неонатальному аудиологическому скринингу 1 _____, из них осмотрено 2 _____, в результате скрининга выявлено новорожденных с нарушением слуха 3 _____.
2300 Число заболеваний детей 0-5 лет, в том числе от 0-1 года
Наименование болезней
Код по МКБ
X-пересмотра
№ строки
Зарегистрировано заболеваний детей
Наименование болезней
Код по МКБ Х- пересмотра
№ строки
Зарегистрировано заболеваний детей
0-5 лет
в том числе от 0 до 1 года
0-5 лет
в том числе от 0 до1 года
А
Б
В
1
2
А
Б
В
1
2
Всего заболеваний
А00-Т98
1
Болезни системы кровообращения
I00-I99
9
из них: Инфекционные и паразитарные болезни…
А00-В99
2
Болезни органов дыхания
J00-J99
10
в том числе: кишечные инфекции
А00-А09
2.1
в том числе: острые инфекции верхних дыхательных путей, и грипп
J00-J06 J10, J11
10.1
сепсис
А40-А41
2.2
пневмонии
J12-J16, J18
10.2
Энтеробиоз
В80
2.3
Обструктивный бронхит
J44
10.3
Новообразования
С00-D48
3
Острый бронхит
J20, J20.0-J20.9
10.4
в том числе: гемангиома и лимфангиома любой локализации
D18
3.1
Острый фарингит, тонзиллит
J02,J02.0-J02.9. J03,J03.0-J03.9
10.5
Болезни крови, кроветворных органов ….

2. Денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органы қала, облыс бойынша жиынтық есепті - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне - 10 ақпанға.
Балаларға медициналық көмек көрсету туралы есеп
20__жыл
2100 Есепте тұрған балалардың саны
(сәбилер үйінде, балалар үйінде, мектеп интернаттағы балалар туралы мәлімет қосылмайды)
Есеп жылында
жолдың №
бақылауға
бақылаудан шыққандар
оның ішінде қайтыс болғандар
Жыл соңында бақылауда
А
Б
2
3
4
5
Барлығы (14 жастағыларды қоса алғанда) ….
01
оның ішінде: 1 жасқа дейінгілер
02
1 жастан 2 жасқа дейінгілер (1 жас, 11 ай, 29 күн...)
03
2- ден 5 жасқа дейін (4 жас, 11 ай, 29 күн )
04
2201 Мекеменің бақылауына түскен нәрестелердің саны 1 ______
2202 Нәрестелік кезеңге қатысты аудиологиялық іріктеп алуға жататын жаңа туған нәрестелердің саны 1 __________ Іріктеп алу нәтижесінде есту қабілеті бұзылған 2 ______ анықталды
2300 5 жасқа дейінгі,соның ішінде 1 жасқа дейінгі балалардың ауру саны
2100 Есепте тұрған балалардың саны (сәбилер үйінде, балалар үйінде, мектеп интернаттағы балалар туралы мәлімет қосылмайды)
Есеп жылында
жолдың №
бақылауға
бақылаудан шыққандар
оның ішінде қайтыс болғандар
Жыл соңында бақылауда
А
Б
2
3
4
5
Барлығы (14 жастағыларды қоса алғанда) ….
01
оның ішінде: 1 жасқа дейінгілер
02
1 жастан 2 жасқа дейінгілер (1 жас, 11 ай, 29 күн...)
03
2- ден 5 жасқа дейін (4 жас, 11 ай, 29 күн )
04
2201 Мекеменің бақылауына түскен нәрестелердің саны 1 ______
2202 Нәрестелік кезеңге қатысты аудиологиялық іріктеп алуға жататын жаңа туған нәрестелердің саны 1 __________Іріктеп алу нәтижесінде есту қабілеті бұзылған 2 ______ анықталды
2300 5 жасқа дейінгі,соның ішінде 1 жасқа дейінгі балалардың ауру саны
Аурулардың атауы
Х қайта қаралған АХЖ бойынша шифры
жолдың №
Балалардың тіркелген аурулары
Х қайта қаралған АХЖ бойынша шифры
жолдың №
Балалардың тіркелген аурулары
0-5 жасқа дейін
оның ішінде 0-1 жасқа дейін
0-5 жасқа дейін
оның ішінде 0-1 жасқа дейін
А
Б
В
1
А
Б
В
1
2
Аурулардың барлығы
А00-Т98
1
Қан айналым жүйесінің аурулары
10
оның ішінде: Инфекциялық және паразиттік аурулар…
А00-В99
2
Тыныс алу мүшелерінің аурулары
11
оның ішінде: ішек инфекциясы
А00-А09
2.1
оның ішінде: жоғарғы тыныс алу жолдарының жіті инфекциясы, және тұмау
11.1
сепсис
А40-А41
2.2
пневмониялар
J12-J16, J18
11.2
Энтеробиоз
В80
2.3
обструктивті бронхит
11.2
Өспелер
С00-D48
3
жіті бронхит
J20
11.4
соның ішінде: кез келген орында орналасқан гемангиома мен лимфангиома
D18
3.1
жұтқыншақтың, бадамша безінің жіті қабынуы.
11.5
Қан, қан өндірү мүшелерінің ауруы

школьники (0-9 классов)
03
прошедшие скрининговые обследование до 3 лет, из них
04
направленные на психо- медико педагогическую коррекцию
05
кроме того, дети переданные под наблюдение в подрос.каб
06
Примечание: В отчет включают данные о детях в возрасте до 14 лет включительно, состоявших под наблюдением лечебно-профилактической организации и проживающих в районе его обслуживания.
Руководитель ___________________________
Исполнитель ________, телефон _____ Дата "___" _____ 20__ года
Приложение 26
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 128
Конфиденциальность гарантируется получателем информации
Кем представляется __________________________________
(наименование, адрес)
Форма 32
годовая
Форма, предназначенная для сбора
административных данных Информация представляется в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения"
БИН
Представляют:

оқушылар (0-9 сыныпқа)
03
3 жасқа дейінгі скрининкті тексеруден өткендер, олардың ішінде
04
психикалық - медициналық- педогогикалық коррекцияға жолданғандар
05
сонымен қатар, жасөспірімдер бөлмесіне бақылауға берілген балалар.
04
Ескерту: Есепке емдеу алдын -алу ұйымдарында бақылауда тұрған және оларды қадағалайтын ауданда тұратын 14 жастағы балалар туралы мәліметтер енгізіледі.
Басшы ______________________________
Орындаушы _____ телефон № ________ Күні 20 _____ ж. "______" _________
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 06 наурыздағы
№ 128 бұйрығына
26-қосымша
Құпиялығына ақпаратты алушы кепілдік береді
Ұсынған кім _________________________________________________________
(атауы және мекенжайы)
32-нысан
жылдық
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы"
Қазақстан Республикасының кодексіне сәйкес ақпарат ұсынылады
БСН
Ұсынады:

1. Родильные дома, все медицинские организации всех форм собственности, имеющие женские консультации, акушерско-гинекологические кабинеты в составе поликлиник, родильные отделения (палаты, койки) в стационаре -рай (гор) здравотделу (главному врачу района, города) - 5 января.
2. Местные органы государственного управления здравоохранением сводный отчет по области, городу - в областные департаменты г.г. Астаны и Алматы и в Министерство здравоохранения Республики Казахстан - к 10 февраля.
Отчет о медицинской помощи беременным, роженицам и родильницам 20 ______ год
2110 КОНТИНГЕНТЫ БЕРЕМЕННЫХ, ПРОЖИВАЮЩИХ В РАЙОНЕ ОБСЛУЖИВАНИЯ ОРГАНИЗАЦИИ
№ строки
Количество беременных на начало года
В отчетном году
Поступили под наблюдение консультации
Кроме того, поступили из числа наблюдавшихся другими организациями
Закончили беременность (из числа состоявших под наблюдением на начало года и поступивших под наблюдение в отчетном году
абортами*)
Выбыло из под наблюдения
Количество беременных из числа наблюдавшихся на конец года
Всего
в том числе со сроком беременности до 12 недель
родами
в срок
преждевременными
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
__________________
*) не включаются данные о женщинах, обратившихся за направлением на медицинский аборт до 12 недель
2120 Из числа закончивших беременность (графы 5+6+7+8) таблицы
2210 1) были осмотрены терапевтом 1 ___________ в т.ч. до 12 недель беременности 2 ________
2130 ОТДЕЛЬНЫЕ ЗАБОЛЕВАНИЯ, ПРЕДШЕСТВОВАВШИЕ ИЛИ ВОЗНИКШИЕ ВО ВРЕМЯ БЕРЕМЕННОСТИ, ОСЛОЖНЯЮЩИЕ БЕРЕМЕННОСТЬ.
Наименование
№ строки
Шифр по МКБ Х- пересмотра
Наименование
Шифр по МКБ Х- пересмотра
А
Б
В
1
А
В
1
Отеки, протеинурия и гипертензивные состояния
01
О10-О15
Болезни органов пищеварения
О99.6
в том числе: преэклампсия, эклампсия
02
О14, О15
Вирусный гепатит
О98.4
Кровотечения в дородовом периоде
03
О44, О45-О46
Болезни нервной системы
О99.3
в том числе: преждевременная отслойка плаценты
04
О45
Болезни системы кровообращения
О16, О99.4
Венозные осложнения во время беременности
05
О22
Болезни эндокринной системы
O 99.2
Сахарный диабет во время беременности
06
О24
Болезни мочеполовой системы во время беременности..
О23
Анемии
07
О99.О
Переношенная беременность
О48
Болезни органов дыхания
08
О99.5
Прочие акушерские осложнения
О21;О25; О26;О28-О36;О42; О43;О47
Туберкулез органов дыхания
09
О98.0
Прочие экстрагенитальные заболевания
O98.1-O98.3, O98.5-O98.9, O99.1, O99.7-O99.8
РОДОВСПОМОЖЕНИЕ В СТАЦИОНАРЕ
2210 Принято родов всего 1 _____________, из них у девочек-подростков (15-18 лет) 2 ___________.
Из числа родов: физиологические 4 __________________, многоплодные 5 ____________, из них: двойня 6 ________, тройня 7 _______. Количество женщин, абсолютно здоровых,

1. Перзентханалар, емхана құрамында әйелдер консультациясы, акушериялық-гинекологиялық кабинеттері бар барлық меншiк түрлерiнің барлық медициналық ұйымдар, стационардағы босанатын бөлiмдер (палаталар, төсектер) -аудандық (қалалық) денсаулық сақтау бөлiмiне (ауданның, қаланың бас дәрiгерiне)-5 қаңтарда.
2. Денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың мемлекеттік органдары облыс, қала бойынша жинақ есептi - облыстық, Астана және Алматы қалаларының департаменттері мен Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне - 10 ақпанда
Жүкті, босанатын және босанған әйелдерге медициналық көмек
көрсету туралы есеп
20______жыл
2110 Мекеме қызмет көрсететiн ауданда тұратын жүктілер құрамы
№ жолы
Жыл басындағы жүктілер саны
Есеп берiлген жылда
Кеңес беру мекемесiне бақылауға алынды
Одан басқа, басқа мекемелерде бақыланғандар қатарынан түстi
Жүктілігі аяқталды (жыл басында бақыланғандар және
есептегi жылда бақылауға алынғандар iшiнен)
түсiктермен*)
Бақылаудан шыққандар
Жыл аяғында бақыланған жүктілер саны
Барлығы
Оның iшiнде мерзiмi 12 аптаға дейiнгi жүктілер
босанумен
мерзiмiнен кеш
мерзiмiнде
мерзiмiнен бұрын
А
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
*) медициналық түсiкке 12 аптаға дейiн жолдама алуға көрiнген әйелдер туралы мәлiметтер кiрмейдi
2120 Жүктілігі аяқталғандар iшiнен ( 5+6+7+8гр.) табл.2110 1) терапевт тексердi 1 ___________
оның iшiнде 12 аптаға дейiнгi жүктілік 2 ________
Бұрын болған және жүктілік кезiнде пайда болған, жүктілікті асқындыратын жеке аурулар жағдайлар
2130
Атау
жол №
Х қайта қараудың ХАЖ бойынша шифры
Атау
жол №
Х қайта қараудың ХАЖ бойынша шифры
А
Б
В
1
А
Б
В
1
Iсiктер, протеинуриялық және гипертензиялық жағдайы
01
О10-О15
Ас қорыту мүшелерiнiң ауруы
10
О99.6
оның iшiнде: эклампсия, преэклампсия
02
О14,О15
Вирусты гепатит
11
О98.4
Босанғанға дейiнгi кезеңдегi қан кету
03
О44;О45-О46
Нерв жүйесiнiң ауруы
12
О99.3
оның iшiнде бала жолдасының мерзiмiнен бұрын бөлiнуi
04
О45
Қан айналысы жүйесiнiң ауруы
13
О16, О99.4
жүктілік кезiндегi күре тамыр қабынуы
05
О22
Қалқанша без аурулары
14
О99.2
жүктілік кезiндегi қант диабетi
06
О24
Несеп орындары жүйесiнiң жүктілік кездегi аурулары
15
О23
Қан аздық
07
О99.0
Мерзiмiнен асқан жүктілік
16
О48
Тыныс мүшелерiнiң аурулары
08
О99.5
Басқадай акушерлiк асқынулар
17
О21;О25; О26;О28-О36;О42; О43;О47
Тыныс мүшелерiнiң туберкулезi
09
О98.0
Басқа экстрагениталдық аурулар
18
О98.1- О98.3,О98.5-О98.9,О99.1,О99.7-О99.8
СТАЦИОНАРДАҒЫ БОСАНУҒА КӨМЕК КӨРСЕТУ
2210 Босандырылғандар барлығы 1 _____________, оның iшiнде (15-18 жас) 2 ___________,
Одан басқа, босанатын бөлiмнен тыс босанып түскендер 3 ___________
Босанғандар iшiнде: физиологиялық 4 ________
көп ұрықты 5 _______ , оның iшiнде: егiздер 6 _______, үшеулер 7 ________.

О08.2-О08.5; О08.7-О08.9
Число женщин, умерших после аборта, всего
14
из них:
от кровотечения
15
O08.1
эклампсии
16
O15
разрыва матки
17
O08.6
сепсиса
18
O08.0
акушерской эмболии
19
O08.2
прочих причин (тромбоэмболия, наркозные осложнения, анафилактический шок, гемотрансфузионный шок и другие)
20
О08.3-О08.5; О08.7-О08.8
от экстрагенитальной патологии
21
O98-O99
Руководитель ___________________________
Исполнитель _______, телефон ______ Дата "___" ______ 20__ года
Приложение 27
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 128
Сноска. Исключено приказом Министра здравоохранения РК от 22.02.2017 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Приложение 28
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 128
Сноска. Исключено приказом Министра здравоохранения РК от 22.02.2017 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Приложение 29
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 128
Форма 40
Сноска. Отчет в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 22.02.2017 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Отчет организации скорой медицинской помощи"
Отчетный период за "__" _______ 20____ год
Индекс: 1 (СМП)
Периодичность: годовая
Круг лиц представляющих: Организации здравоохранения районов, областей, города
республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Срок представления: 10 февраля отчетного периода
1000 Количество самостоятельных станций 1 ________ отделений 2________
1100 Штаты станции (отделения) скорой медицинской помощи
№ строки
Всего на конец отчетного года
в том числе:
врачи
средний медперсонал
младший медперсонал
прочий персонал
А
Б
1
2
3
4
5
Штатные…
01
Занятые…
02
Физические лица (основные работники)
03
2000Медицинская помощь при выездах бригад скорой медицинской помощи
Показатели
№ строки
Всего
в том числе:
Число госпитализированных (из графы 1)
оказание скорой помощи по поводу - всего
перевозка больных, рожениц и родильниц, всего
несчастных случаев
из них ДТП
внезапных заболеваний и состояний
хронических заболеваний
родов и патологии беременности
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Выполнено выездов – всего
01
Число лиц, которым оказана медицинская помощь при выездах – всего,
02
из них к детям в возрасте 0-17 лет 11 месяцев 29 дней включительно
03
из них: в сельских населенных пунктах
04
детей в возрасте 0-17 лет 11 месяцев 29 дней включительно
05
Число лиц, умерших в присутствии выездной бригады скорой медицинской помощи (из строки 2) - всего
06
Х
Х
из них: детей в возрасте 0-17 лет 11 месяцев 29 дней включительно
07
Х
Х
Количество выездов в часы работы организаций первичной медико-санитарной помощи (далее – ПМСП)
08

О08.2-О08.5; О08.7-О08.9
Түсiктен кейiн қайтыс болған әйелдер саны, барлығы:
14
оның iшiнде: қан
15
O08.1
қан кетуден
жүктiлiк талмасынан
16
O15
жатырдың жыртылуы
17
O08.6
сепсистен
18
O08.0
акушерлік эмболия
19
O08.2
басқа жағдайлардан (қанқатпасының эмболиясы, наркоз асқынулары, анафилаксиялық шок және т.б.)
20
О08.3-О08.5; О08.7-О08.8
экстрагениталдық ауытқулардан
21
О98-О99
Басшы __________________________
Орындаушы ____ телефон № ________ Күні 20 _______ жылғы "____" ______
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 06 наурыздағы
№ 128 бұйрығына
27-қосымша
Сот - психиатриялық комиссиясының жұмысы туралы есеп
20___жыл
Ескерту. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 22.02.2017 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 06 наурыздағы
№ 128 бұйрығына
28-қосымша
Қан қызметі саласында жұмыс істейтін ұйымның есебі
20______ жыл
Ескерту. Алып тасталды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 22.02.2017 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 6 наурыздағы
№ 128 бұйрығына
29-қосымша
40-нысан
Ескерту. 29-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 22.02.2017 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"Жедел медициналық жәрдем ұйымының есебі"
20 ___жылғы "__"________________ есептік кезең
Индекс: 1 (ЖМЖ)
Кезеңділік: жылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы: Аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Тапсыру мерзімі: есептілік кезеңнің 10 ақпаны
1000 Станциялар саны 1 ____________ бөлімшелер саны 2 ________
1100 Жедел медициналық көмек станцияларының штаты:
Жолдың №
Есепті жылдың соңындағы барлығы
оның ішінде:
дәрігерлер
орта медицина
қызметкерлер
Кіші медицина қызметкерлері
Басқа қызметкерлер
А
Б
1
2
3
4
5
Штаттық…
01
Қамтылғаны
02
Жеке тұлғалар (негізгі қызметкерлер)
03
2000 Жедел медициналық жәрдем бригадаларының шақыртуда болған кезіндегі медициналық көмек
Көрсеткіштер
Жолдың №
Барлығы
Оның ішінде:
Емделуге жатқызылғандар саны (1 бағаннан)
Мынадай себептер бойынша
сырқаттарды, босанатын және босанған әйелдерді тасымалдау
Жазатайым оқиға
Оның ішінде ЖКО
Кенеттен болған аурулар мен жағдайлар
Созылмалы ауруларды
Босану мен жүктілік патологиясы
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Шығулардың орындалуы...
01
Шығу кезінде медициналық көмек көрсетілген адамдардың саны
02
Оның ішінде: 0-17 жас 11 ай 29 күн балаларды қоса алғанда
03
Олардың ішінде ауылдық елді мекендер
04
0-17 жас 11 ай 29 күн балаларды қоса алғанда
05
Жедел медициналық жәрдемнің көшпелі бригадасы болған кездегі қайтыс болғандар саны (2 беттен) - барлығы
06
Х
Х
Оның ішінде: 0-17 жас 11 ай 29 күн балаларды қоса алғанда
07
Х
Х
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек (МСАК) ұйымдарының жұмыс уақытындағы шығулар саны
08

6000 Отказано в вылете/выезде за необоснованностью вызова 1 _________.
Отказано в вылете/ выезде по погодным условиям 2 _________.
7000 Количество консультаций экстренных больных по телефону 1 _________.
Руководитель ___________________________ Ф.И.О. (при наличии)
Исполнитель ____________________Ф.И.О. (при наличии) телефон___________
МП (при наличии)
Дата "____" _________________20___года
Примечание: Пояснение по заполнению Формы приведено в приложении к настоящей форме
"Отчет организации скорой медицинской помощи"
Пояснение по заполнению Формы "Отчет организации скорой медицинской помощи"
1. Форма составляется на основании учетных форм № 109/у "Журнал записи вызовов скорой медицинской помощи", № 110/у "Карта вызова скорой медицинской помощи", № 114/у "Сопроводительный лист станции (отделения) скорой медицинской помощи и талон к нему", № 115/у "Дневник работы станции скорой медицинской помощи", № 117/у "Журнал регистрации приема вызовов, их выполнения отделением экстренной и планово-консультативной помощи", формы №119/у "Задание" (врачу – консультанту), № 110-2/у "Карта вызова бригады санитарной авиации", вкладного листа к сопроводительному листу станции скорой медицинской помощи (форма № 114/у), "Сопроводительный лист санитарной авиации и талон к нему", №118/у "Задание на санитарный полет со сведениями пилота о выполнении заявки", №278/у "Журнал регистрации амбулаторных больных", утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 "Об утверждении форм первичной медицинской документации организаций здравоохранения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6697 (далее – приказ 907)).
2. Таблица 1000: в пункте 1 указывается количество самостоятельных станций скорой медицинской помощи (далее – СМП); в пункте 2 – количество отделений СМП в составе медицинских организаций.
3. Таблица 1100 "Штаты станции (отделения) скорой медицинской помощи" заполняется по данным штатного расписания медицинской организации и содержит сведения:
1) в графе 1 указывается численность всего персонала станций (отделений) СМП на конец отчетного года, в графе 2 - число врачей, в графе 3 – число среднего медицинского персонала, в графе 4 - число младшего медицинского персонала, в графе 5 - число прочего персонала;
2) в строке 1 указываются сведения о штатных должностях, в строке 2 - сведения о занятых должностях (в соответствии с их фактическим замещением на конец года).

6000 Шақыртудың негізсіздігі үшін ұшуға/шақыртуға шығуға бас тартылды 1 _________.
Ауа-райы жағдайлары бойынша ұшуға/шақыртуға шығуға бас тартылды 2 _________.
7000 Шұғыл науқастарға телефон арқылы консультация беру саны 1 _________.
Басшы ___________________________ Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Орындаушы ____________________ Т.А.Ә. (болған жағдайда) телефон _______
МО (болған жағдайда)
Күні 20__¬¬¬_жылғы "____"________________
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Жедел медициналық жәрдем ұйымының есебі" қосымшасында келтірілген.
"Жедел медициналық жәрдем ұйымының есебі" салалық статистикалық есептілік нысанын толтыру бойынша нұсқаулық
1. Нысан Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2010 жылы 21 желтоқсанда № 6697 болып тіркелді(бұдан әрі – № 907 бұйрық)) № 109/е "Жедел медициналық жәрдем шақыртуларын жазып алу журналы", № 110/е "Жедел медициналық жәрдемді шақырту картасы", № 114/е "Жедел медициналық жәрдем станциясының (бөлімшесінің) ілеспе парағы және оған талон", № 115/е "Жедел медициналық жәрдем станциясының жұмыс істеу парағы", № 117/е "Шақыртуларды қабылдауды тіркеу және олардың шұғыл және жоспарлы-консультациялық көмек бөлімшелерімен орындалуларын тіркеу журналы" есептілік нысандары, № 119/е "Тапсырма" (консультант дәрігерге), №110-2/е "Санитариялық авиация бригадасын шақырту картасы" жедел медициналық жәрдем станциясының ілеспе парағына қосымша парақ (№ 114/е нысаны) "Санитариялық авиацияның ілеспе парағы және оған талон", № 118/е "Өтінімді орындау туралы ұшқыштың деректерімен санитариялық ұшуға тапсырма", №278/е "Амбулаториялық науқастарды тіркеу журналы" есептік нысандарылары негізінде жасалады.
2. 1000-кесте: 1-тармақта ЖМЖ дербес станцияларының саны көрсетіледі; 2-тармақта медициналық ұйымдардың құрамындағы ЖМЖ бөлімшелерінің саны көрсетіледі.
3. 1100-кесте "Жедел медициналық жәрдем станциясының (бөлімшелерінің) штаттары" медициналық ұйымның штаттық кестесінің мәліметтері бойынша толтырылады және мынадай мәліметтерден тұрады.
1) 1-бағанда – есептік кезеңнің соңына ЖМЖ станциясының (бөлімшесінің) барлық персоналдарының саны; 2-бағанда – дәрігерлер саны; 3-бағанда – орта медициналық персоналдың саны; 4-бағанда – кіші медициналық персоналдың саны; 5-бағанда – басқа да персоналдың саны көрсетіледі;
2) 1-жолда штаттық лауазымдар туралы мәліметтер, 2-жолда бос емес лауазымдар туралы мәліметтер (жылдың соңына оларды нақты алмастыруға сәйкес) көрсетіледі.

3) число занятых должностей по всем графам таблицы 1100 не превышает числа штатных должностей;
4) в строке 3 указываются сведения о числе физических лиц, находящихся на основной работе, на станции (отделении) СМП;
4. Таблица 2000 "Медицинская помощь при выездах бригад СМП" указывается:
1) в графе 1 – сведения об общем количестве выполненных выездов и числе лиц, которым оказана медицинская помощь при выездах бригад СМП;
2) в графе 2 – сведения о количестве выполненных выездов бригад СМП и числе лиц, которым оказана медицинская помощь при несчастных случаях (различные виды травм и отравления);
3) в графе 3 – сведения о количестве выполненных выездов бригад СМП и числе лиц, которым оказана медицинская помощь при дорожно-транспортных происшествиях (ДТП) (из графы 2);
4) в графе 4 – сведения о количестве выполненных выездов бригад СМП и числе лиц, которым оказана медицинская помощь при внезапных заболеваниях и состояниях, угрожающих жизни больного (остро развивающиеся нарушения деятельности сердечно-сосудистой системы, центральной нервной системы, органов дыхания, органов брюшной полости);
5) в графе 5 – сведения о количестве выполненных выездов бригад СМП и числе лиц, которым оказана медицинская помощь при обострениях хронических заболеваний, то есть, по поводу заболеваний, не требующих оказания экстренной медицинской помощи;
6) в графе 6 – сведения о количестве выполненных выездов бригад СМП и числе женщин, которым оказана медицинская помощь при родах и при патологии беременности вне медицинской организации, и по пути следования в медицинскую организацию;
7) в графе 7 – сведения об общем количестве выполненных перевозок и числе больных, рожениц и родильниц, которые были перевезены автомобилями СМП;
8) в графе 8 – сведения о количестве выполненных выездов, закончившихся госпитализацией больных и числе больных, госпитализированных в медицинские организации, из общего количества выполненных выездов бригадами СМП и числа лиц, которым оказана медицинская помощь (из графы 1);
9) в строке 01 - сведения об общем количестве выполненных выездов бригад СМП, за исключением безрезультатных выездов.
10) в строке 02 - сведения о числе лиц, которым оказана медицинская помощь при выездах бригад СМП;
11) в строке 03 - сведения о количестве выездов бригад СМП к детям в возрасте 0-17 лет 11 месяцев 29 дней включительно;
12) в строке 04 – данные о числе лиц, которым оказана медицинская помощь при выездах бригад СМП в сельских населенных пунктах (из строки 02);

3) бос емес лауазымдар саны 1100 кестенің барлық бағандары бойынша штаттық лауазымдар санынан артпауы қажет;
4) 3-жолда станцияда негізгі қызметі бойынша тұрған жеке тұлғалар саны туралы мәлімет көрсетіледі.
4. 2000-кесте "ЖМЖ бригадаларының шығуы кезіндегі медициналық көмек" көрсетіледі:
1) 1-бағанда - жалпы орындалған шақыртуларға барулар саны және ЖМЖ бригадаларының шығулары кезінде медициналық көмек көрсетілген адамдар саны туралы мәліметтер;
2) 2-бағанда - жалпы орындалған шақыртуларға барулар саны және жазатайым жағдайлар кезінде (әртүрлі зақымданулар мен уланулар) кезінде медициналық көмек көрсетілген адамдар саны туралы мәліметтер;
3) 3-бағанда - жалпы орындалған шақыртуларға барулар саны және жол-көлік оқиғалары кезінде (ЖКО) (2-бағанадан) кезінде медициналық көмек көрсетілген адамдар саны туралы мәліметтер;
4) 4-бағанада - жалпы орындалған шақыртуларға барулар саны және кенет болған аурулар мен науқастың өміріне қауіп төндіретін жағдайларда (жіті дамыған жүрек-қантамыр жүйесі, орталық жүйке жүйесі, тыныс алу органдары, құрсақ қуысы органдары қызметінің бұзылыстары) кезінде медициналық көмек көрсетілген адамдар саны туралы мәліметтер;
5) 5-бағанда - жалпы орындалған шақыртуларға барулар саны және созылмалы аурулардың асқынулары және т.б. демек ол, шұғыл медициналық көмек көрсетуді талап етпейтін аурулар кезінде медициналық көмек көрсетілген адамдар саны туралы мәліметтер;
6) 6-бағанда - жалпы орындалған шақыртуларға барулар саны және босанулар және медициналық ұйымдардан тыс жүктілік патологиясы және медициналық ұйымға бара жатқан жолда медициналық көмек көрсетілген әйелдер саны туралы мәліметтер;
7) 7-бағанда – орындалған тасымалдаулардың жалпы саны және ЖМЖ автокөлігінде тасымалданған науқастар, босанатын және босанған әйелдер саны туралы мәліметтер;
8) 8-бағанда – науқастарды емделуге жатқызумен аяқталған орындалған шақыртуға барулар саны және ЖМЖ бригадаларымен орындалған шақыртуға барулардың жалпы санынан медициналық ұйымға емделуге жатқызылған науқастар саны және медициналық көмек көрсетілген адамдар саны туралы мәлімет (1-бағанадан);
9) 01-жолда – нәтижесіз шақыртуға барғандарды ескермегендегі ЖМЖ бригадаларының орындалған шақыртуға баруларының жалпы саны туралы мәліметтер;
10) 02-жолда – ЖМЖ бригадалары шақыртуға бару кезінде медициналық көмек көрсеткен адамдар саны туралы мәліметтер;
11) 03-жолда – 0-17 жас 11 ай 29 күнді қосып алғандағы жастағы балаларға ЖМЖ бригадаларының шақыртуға барулар саны туралы мәліметтер;
12) 04-жолда ауылдық елді-мекендерге ЖМЖ бригадаларының шақыртуға барулары кезінде медициналық көмек көрсетілген адамдар саны туралы мәліметтер (02 жолынан);

13) в строке 05 – данные о числе детей в возрасте 0-17 лет 11 месяцев 29 дней включительно, которым оказана медицинская помощь при выездах бригад СМП (из строки 04);
14) в строке 06 – данные о числе лиц, умерших в присутствии выездной бригады: СМП (из строки 02): смерть на месте происшествия, в санитарном автотранспорте и смерть в приемном покое наступившая в течении 30 минут с момента доставки;
15) в строке 07 – данные о числе детей в возрасте 0-17 лет 11 месяцев 29 дней включительно, умерших в автомобиле скорой медицинской помощи (из строки 06);
16) в строке 8 – сведения о количестве выездов бригад скорой медицинской помощи в часы работы ПМСП.
17) данные, указанные в строке 02 (число лиц, которым оказана медицинская помощь при выездах), равны или больше данных строки 1 (количество выполненных выездов) за счет случаев, когда при одном выезде медицинская помощь была оказана нескольким лицам.
18) Несовпадение данных в строках 1 и 3 в графах 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 и 8.
19) По строкам 1, 2, 3 и 4 числа, указанные в графе 1 (всего), равны суммам данных граф 2, 4, 5, 6 и 7;
5. В подтабличной строке 2001 указывается:
1) в пункте 1 сведения о безрезультатных выездах бригад СМП. Безрезультатные выезды – это случаи, когда больного не оказалось на месте, вызов был ложным (по данному адресу СМП не вызывали), не найден адрес, указанный при вызове, пациент оказался практически здоровым и не нуждался в помощи, больной умер до приезда бригады СМП, больной увезен до прибытия бригады СМП, больной обслужен врачом поликлиники до прибытия бригады СМП, больной отказался от помощи (осмотра), вызов отменен;
2) в пункте 2 сведения о количестве отказов за необоснованностью вызова: основным критерием необоснованности является то, что на таких вызовах медицинская помощь либо не оказывается, либо требует незначительных манипуляций, например, антисептика ссадин, пероральный прием препаратов. Отказ за необоснованностью вызовов – это переадресация непрофильных вызовов в другую медицинскую организацию;
3) в пункте 3 – число лиц, переданных в организации ПМСП в часы их работы;
4) в пункте 4 – сведения о количестве проведенных консультаций, консультантами станций (отделений) СМП;
5) в пункте 5 – число пострадавших при дорожно-транспортных происшествиях, госпитализированных в медицинские организации (из строки 02 и 04 графы 3);
6) в пункте 6 – число пострадавших в дорожно-транспортном происшествии, у которых смерть наступила до прибытия бригады СМП;

13) 05-жолда- ЖМЖ бригадалары шақыртуға бару кезінде медициналық көмек көрсетілген – 0-17 жас 11 ай 29 күнді қосып алғандағы жастағы балалардың саны туралы мәліметтер (04 жолынан);
14) 06-жолда - бригадалар болған кездегі адамдар өлімінің саны туралы мәліметтер (02 жолынан): оқиға орнындағы өлім, санитариялық автокөлікте болған өлім және қабылдау бөліміне жеткізілген кезден бастап 30 минут аралығында болған өлім;
15) 07-жолда - жедел медициналық жәрдем автокөлігінде қайтыс болған 0-17 жас 11 ай 29 күнді қосып алғандағы жастағы балалардың саны туралы мәліметтер (06 жолынан);
16) 08-жолда - медициналық-санитариялық алғашқы көмек (МСАК) ұйымдарының жұмысы кезінде ЖМЖ бригадаларының шақыртуға барулар саны туралы мәліметтер
17) 02 жолда көрсетілген мәліметтер (шақыртуға барулар кезінде медициналық көмек көрсетілген адамдар саны) 1 жолдағы мәліметтерге тең немесе медициналық көмекке бір барған кезде бірнеше адамға көмек көрсету есебінен артық болуы мүмкін.
18) 1 және 3 жолдардағы мәліметтердің сәйкес келмеуі 1,2,3,4,5,6,7 және 8 бағандарда болуы мүмкін.
19) 1-бағанда көрсетілген 1,2,3 және 4 жолдар бойынша сандар 2,4,5,6 және 7 бағандарда берілген сомаға тең болуы қажет;
5. Кесте астындағы 2001 жолда:
1) 1-тармақта ЖМЖ бригадаларының нәтижесіз шақыртуға барулар саны. Нәтижесіз шақыртуға барулар саны – бұл науқас орнында болмай өтірік шақырту болған кезде (осы мекенжай бойынша ЖМЖ шақыртылған жоқ), шақырту кезінде көрсетілген мекенжайды таппаған жағдайда, пациенттің дені сау және көмек көрсетуді қажет етпеген, науқас ЖМЖ бригадасы жеткенге дейін қайтыс болды, науқасты ЖМЖ бригадасы келгенге дейін алып кетті, науқасқа ЖМЖ бригадасы келгенге дейін емхана дәрігері көмек көрсетті, науқас көмек көрсетуден (қараудан) бас тартты және шақырту жойылды;
2) 2-тармақта шақыртулардың негізсіз болғаны үшін бас тартулар саны туралы мәліметтер: негізсіздіктің негізгі критерийі мұндай шақыртуларда медициналық қызмет көрсетілмейді немесе болмашы манипуляцияларды қажет етеді мысалы жараларды антисептикпен өңдеу, препараттарды ауыз арқылы қабылдау болып табылады. Шақыртулардың негізсіз болғаны үшін бас тарту – негізсіз шақыртуларды басқа медициналық ұйымға қайта бағыттау;
3) 3-тармақта МСАК жұмысы уақытында МСАК ұйымына тапсырылған адамдар саны;
4) 4-тармақта – ЖМЖ станцияларының (бөлімшелерінің) консультанттарымен өткізілген консультациялар саны;
5) 5-тармақта медициналық ұйымға емделуге жатқызылған ЖКО кезінде зардап шеккендер саны (3-бағананың 02 және 04 жолдарынан);
6) 6-тармақта – ЖМЖ бригадасы келгенге дейін қайтыс болған ЖКО зардап шеккендер саны;

7) в пункте 7 – количество обслуженных выездов с опозданием (1-3 категории срочности).
6. В таблице 2100 "Сведения о деятельности бригад СМП" указывается сведения о работе бригад СМП разных профилей:
1) в графе 1 – количество медицинских организаций, имеющие бригады СМП;
2) в графе 2 –количество выездных бригад СМП в смену (среднее ежесуточное количество выездных бригад СМП выходящих в смену в течении года). Бригада СМП – это структурно-функциональная единица станции (подстанции, отделения) СМП, организованная в соответствии со штатными нормативами, для обеспечения работы в одну смену (6 часов). Количество бригад указывается в соответствии с числом штатных единиц специалистов, утвержденных для работы на линии (врачебных, фельдшерских и специализированных бригад).
3) в графе 3 – число лиц, которым оказана медицинская помощь бригадами СМП;
4) в строке 1 – сведения о количестве врачебных общепрофильных бригад СМП, включая бригады для оказания медицинской помощи детскому населению;
5) в строке 2 – сведения о деятельности врачебных общепрофильных бригад для оказания медицинской помощи детям в возрасте от 0 до 17 лет включительно (из строки 01);
6) в строке 3 – сведения о деятельности фельдшерских бригад;
7) в строке 4 – сведения о деятельности специализированных бригад, всего;
8) в строке 5 – сведения о деятельности кардиореанимационных бригад (из строки 04);
9) в строке 6 – сведения о деятельности бригад интенсивной терапии (из строки 04);
10) в строке 7 – сведения о деятельности прочих бригад (из строки 04), которые следует расшифровать.
7. В подтабличной строке 2101 указываются сведения о числе лиц, перевезенных фельдшерскими бригадами, из числа лиц, которым оказана помощь данными бригадами (из графы 3 строки 03 таблицы 2200).
8. В подтабличной строке 2102 указываются сведения о числе лиц, которым оказана амбулаторная медицинская помощь при непосредственном их обращении на станцию (отделение) СМП.
9. Сведения заполняются на основании данных, содержащихся в журнале регистрации амбулаторных больных (форма № 278/у), утвержденной приказом № 907;
10. При заполнении отчета об оказании экстренной медицинской помощи в форме санитарной авиации (далее – СА) и ЭПКМП в строке 3000 указывается число организаций, имеющее в своем составе отделение СА и отделение ЭПКМП;
11. Таблица 3100 "Штаты организации (отделения) санитарной авиации" заполняется по данным штатного расписания медицинской организации и содержит сведения:

7) 7-тармақта – Кешігіп келумен қызмет кқрсетілген ЖМЖ шақыртулар саны (1-3 категориядағы кешігу).
6. "ЖМЖ бригадаларының жұмысы туралы мәліметтер" 2100 кестесінде ЖМЖ әртүрлі бейініндегі бригадаларының жұмысы туралы мәліметтерді құрайды.
1) 1-бағанда – ЖМЖ бригадалары бар медициналық ұйымдар саны;
2) 2-бағанда – ауысымдағы ЖМЖ шығыс бригадаларының саны (жыл аралығында ауысымға шығатын ЖМЖ бригадаларының шақыртулар саны шығыс бригадаларының орташа тәулік аралық саны) көрсетіледі. ЖМЖ бригадасы – бір ауысымда жұмысты қамтамасыз ету үшін (6 сағат) штаттық нормативтерге сәйкес ұйымдастырылған ЖМЖ станциясының (подстанциясының, бөлімшесінің) құрылымдық-функционалдық бірлігі. Бригадалар саны желіде жұмыс істеуге бекітілген мамандардың (дәрігерлер, фельдшерлер және мамандандырылған бригадалар) штаттық бірлігі санына сәйкес көрсетіледі.
3) 3-бағанада – ЖМЖ бригадаларымен медициналық көмек көрсетілген адамдар саны;
4) 1-жолда – балаларға медициналық көмек көрсету бригадаларын қоса алғанда жалпы бейіндегі дәрігерлік бригадалардың қызметі туралы мәліметтер;
5) 2-жолда - 0-17 жас 11 ай 29 күнді қосып алғандағы жастағы балаларға медициналық көмек көрсету үшін жалпы бейінді дәрігерлік бригадалардың қызметі туралы мәліметтер (01 жолынан);
6) 3 жолда – фельдшерлік бригадалардың қызметі туралы мәліметтер;
7) 4-жолда – мамандандырылған бригадалардың қызметі туралы мәліметтер;
8) 5-жолда - кардиореанимациялық бригадалардың қызметі туралы мәліметтер (04 жолдан);
9) 6-жолда – қарқынды терапия бригадаларының қызмет етуі туралы мәліметтер (04 жолдан);
10) 7-жолда – ашып жазуды талап ететін басқа бригадалардың қызметі туралы мәліметтер (04 жолдан);
7. Кесте астындағы 2101-жолда осы бригадалармен көмек көрсетілгендер санына фельдшерлік бригадалармен тасымалданған адамдар саны туралы мәліметтер (2200 кестесінің 03 жолы 3 бағанына) көрсетіледі;
8. Тақта астындағы 2102-жолда науқастардың тікелей ЖМЖ станциясына (бөлімшесіне) келулері кезінде амбулаториялық медициналық көмек көрсетілген адамдар саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
9. Мәліметтер № 907 бұйрығымен бекітілген амбулаториялық науқастарды тіркеу журналындағы мәліметтер негізінде толтырылады (№ 278/е нысаны);
10. Санитариялық авиация нысанында (бұдан әрі - СА) шұғыл медициналық көмек және жоспарлы – консультациялық медициналық көмек (бұдан әрі - ЖКМК) көрсету туралы есепті толтыруда 3000- жолда – өзінің құрамында СА және ЖКМК бөлімшелері бар ұйымдар саны көрсетіледі;
11. "Санитариялық авиацияны ұйымдарының (бөлімшелерінің) штаттары" 3100 кестесінде медициналық ұйымның штаттық кестесіндегі мәліметтер бойынша толтырылады және мынадай мәліметтерден тұрады:

1) в графе 1 – о численности всего персонала отделений СА на конец отчетного года, в графе 2 - число врачей, в графе 3 - число среднего медицинского персонала, в графе 4 - число младшего медицинского персонала, в графе 5 - число прочего персонала;
2) в строке 1 указываются сведения о штатных должностях;
3) в строке 2 – сведения о занятых должностях (в соответствии с их фактическим замещением на конец года);
4) в строке 3 указываются сведения о числе физических лиц (основных работников), трудовые книжки которых находятся в данной организации;
5) организации здравоохранения, имеющие в своем составе СА и отделение ЭПКМП, в таблицу 1100 отчетной формы 30 "Отчет медицинской организации" не включают сведения о должностях медицинского персонала санитарной авиации и отделения ЭПКМП;
6) в строках 1, 2, 3 сумма чисел в графах 2-5 равна числам в графе 1 соответствующей строки;
7) количество занятых должностей по всем графам таблицы не превышает количества штатных должностей.
12. Таблица 3200 "Транспорт" содержит сведения о санитарном транспорте:
1) в строке 1 указываются сведения об общем количестве медицинского транспорта;
2) в строке 2 – сведения о медицинском транспорте, находящемся на балансе медицинской организации здравоохранения на конец отчетного года по данным бухгалтерского учета, выделенный и закрепленный приказом руководителя организации здравоохранения за санитарной авиацией и отделением ЭПКМП;
3) в строке 3 – сведения об арендуемом санитарном транспорте.
13. Таблица 3300 "Вылеты/выезды санитарного транспорта" содержит сведения о вылетах и выездах санитарного транспорта и заполняется по данным первичной медицинской документации "Журнал регистрации приема вызовов, их выполнения отделением экстренной и планово-консультативной помощи" по форме №117/у, утвержденной приказом № 907:
1) в строке 3 указывается общее число выполненных вылетов/ выездов;
2) все вылеты/выезды, выполненные как в экстренном порядке, так и в плановом порядке распределяются по видам обслуженного санитарного транспорта и необходимо указать бюджет (республиканский/местный);
3) сумма чисел в графах 3;5 равна числам в графе 2 соответствующей строки;
4) сумма чисел в графах 4;6 равна числам в графе 1 соответствующей строки;
5) передвижные автомобильные комплексы и санитарные вагоны не осуществляют выезды в экстренном порядке.
14. Таблица 4000 "Транспортировка больных, родильниц, и прочие перевозки при вылетах и выездах" заполняется на основании данных первичной медицинской документации "Журнал регистрации приема вызовов, их выполнения отделением экстренной и планово-консультативной помощи" по форме №117/у, утвержденной приказом № 907:

1) 1 бағанда – есептік жылдың соңына СА бөлімшесінің барлық персоналдарының саны туралы; 2 бағанда – дәрігерлер саны; 3- бағанда – орта медициналық персоналдары саны; 4- бағанда – кіші медициналық персоналдар саны; 5- бағанда – басқа да персоналдар саны;
2) 1-бағанда – штаттық лауазымдар туралы мәліметтер;
3) 2-бағанда – бос емес лауазымдар туралы мәліметтер (олардың жылдың соғына нақты орын толтыруына сәйкес);
4) 3-бағанда –еңбек кітапшалары осы ұйымдағы жеке тұлғалар саны туралы мәліметтер көрсетіледі (негізгі қызметкерлердің);
5) Өзінің құрамында СА және ЖКМК бөлімшелері бар денсаулық сақтау ұйымдары "Медициналық ұйымның есебі" 30 есептік нысанындағы 1100 кестесінде санитариялық авиация және ЖКМК бөлімшелерінің медициналық персоналдардың лауазымы туралы мәліметтерді қоспайды.
6) 1,2,3 – жолдарындағы сандар сомасы 2-5 бағандарында тиісінше жолдың 1 бағанындағы сандарға тең болуы қажет.
7) бос емес лауазымдар саны кестенің барлық бағандары бойынша штаттық лауазымдар санынан артпауы қажет;
12. "Көлік" 3200 кесте санитариялық көлік жайындағы мәліметтерден тұрады:
1) 1-жолда – медициналық көліктің жалпы саны туралы мәліметтер.
2) 2-жолда – есептік жылдың соңында бухгалтерлік есеп мәліметтері бойынша денсаулық сақтау ұйымдарының санитариялық авиация және ЖКМК бөлімшелері басшыларының бұйрығымен белгіленген және бекітілген медициналық ұйым теңгеріміндегі медициналық көлік туралы мәліметтер;
3) 3-жолда – жалға алынған санитариялық көлік туралы мәліметтер;
13. "Санитариялық көліктің ұшулары/шығулары" 3300 кестесі № 907 бұйрығымен бекітілген санитариялық көліктің ұшулары мен шығулары туралы мәліметтерді құрайды және алғашқы медициналық құжат "Шақыртуларды қабылдау және олардың шұғыл және жоспарлы-консультациялық көмек бөлімшелерімен орындалуын тіркеу журналы" мәліметтері бойынша толтырылады (№ 117/е нысан);
1) 3-жолда орындалған ұшулар/шақыртулардың жалпы саны көрсетіледі.
2) барлық шұғыл тәртіпте орындалған ұшулар/шақыртулар сияқты жоспарлы тәртіпте де қызмет көрсетілген санитариялық қызмет түрі бойынша да үйлестіріледі және бюджетті көрсету қажет (республикалық/жергілікті).
3) 3;5 – бағандарындағы сандар сомасы тиісінше жолдың 2-бағанындағы сандарға тең болуы қажет.
4) 4;6 – бағандардағы сандар сомасы тиісінше жолдың 1-бағанындағы сандарға тең болуы қажет.
5) жылжымалы автокөлік кешендері мен санитариялық вагондар шұғыл тәртіптегі шығуларды жүзеге асырмайтындығын ескеру қажет;
14. "Үшулар мен шығулар кезіндегі науқастарды, босанған әйелдерді және басқа да тасымалдауларда" 4000 кестесі № 907 бұйрығымен бекітілген алғашқы медициналық құжат "Шақыртуларды қабылдау және олардың шұғыл және жоспарлы-консультативтік көмек бөлімшелерімен орындалуын тіркеу журналы" мәліметтері бойынша толтырылады (№ 117/е нысан):

1) в графе 1 указывается общее число лиц, транспортированных при несчастных случаях (графа 2), внезапных заболеваниях и состояниях (графа 3), акушерско-гинекологических патологиях (графа 4), которое должно быть равно сумме граф 2-4 по всем строкам. В графу 1 не включаются прочие перевозки;
2) в графе 5 – сведения о прочих перевозках соответствующим транспортом, к ним относятся перевозки попутных больных, перевозки больных на (и из) железнодорожный вокзал и в аэропорт, межбольничная перевозка, транспортировка трупов, срочная доставка медикаментов, вакцин, органов и (частей органов) для трансплантации, медицинской аппаратуры, доставка консультантов к больному из других регионов и других медицинских организаций, перевозки врачей специалистов при обслуживании охраняемых государственных лиц и прочие причины, не относящиеся к транспортировке больных, беременных, рожениц и родильниц.
3) в строке 3.0 показывается общее число транспортированных воздушным и санитарным автотранспортом, которое равно сумме чисел строк 1.0 и 2.0 соответственно графам.
4) сумма строк 1.1 и 1.2 по всем графам равна строке 1.0;
5) сумма строк 1.0 и 2.0 по всем графам равна строке 3.0.
15. Таблица 4100 "Экстренная медицинская помощь при вылетах/выездах" заполняется на основании данных форм №117/у и №119/у, утвержденных приказом № 907 и содержит информацию:
1) в строке 1.0 указывается общее число вылетов/выездов, из них для оказания экстренной помощи (операции, транспортировки) по поводу несчастных случаев, внезапных заболеваниях и состояниях, родах и патологии беременности;
2) в графу 1 не включаются данные графы 13 "Прочие перевозки", к которым относятся срочная перевозка больных, рожениц и родильниц на (и из) железнодорожный вокзал и в аэропорт, межбольничная перевозка и другие причины, не относящиеся к графам 4, 7, 10, при котором как правило не оказывается экстренная медицинская помощь. При условии оказания экстренной медицинской помощи больным врачами специалистами на месте или в пути, то они показываются на общих основаниях в соответствующих графах 1, 4, 7, 10 с указанием на транспортировку по графам 3, 6, 9, 12 по соответствующим строкам 2.0 -2.3;
3) в строке 2.0 - сведения о числе лиц, которым была оказана помощь при вылетах/выездах;
4) в строке 2.1 – сведения о числе детей в возрасте 0-17 лет 11 мес. 29 дней включительно, которым была оказана помощь при вылетах/выездах (из строки 2.0);

1) 1-бағанда барлық жолдар бойынша 2-4 бағандар сомасына тең келетін жазатайым оқиғалар (2-баған), кенет аурулар және жағдайлар (3-баған), акушерлік-гинекологиялық патологиялар (4-баған) кезінде тасымалданған адамдардың жалпы саны көрсетіледі. 1-бағанға басқа да тасымалдаулар енгізілмейді;
2) 5-бағанда тиісті көлікте басқа да тасымалдаулар туралы мәліметтер оларға жол бойы кезіккен науқасты тасымалдау, теміржол вокзалына және әуежайға науқасты тасымалдау, аурухана аралық тасымалдау, мәйіттерді тасымалдау, дәрі-дәрмектерді, вакциналарды, трансплантация үшін ағзаларды (ағза бөлшектерін), медициналық аппаратураны жедел жеткізу, науқасқа басқа өңірлерден басқа медициналық ұйымдардан консультанттарды жеткізу, мемлекеттік тұлғаларды сақтауда қызмет көрсету кезінде дәрігер мамандарды тасымалдау және науқастарды, жүкті әйелдерді, босанған әйелдерді және жаңа босанған әйелдерді тасымалдауға қатысы жоқ басқа да себептер жатады.
3) 3.0 –жолда әуе және санитариялық автокөлігінде тасымалданғандардың жалпы саны көрсетіледі ол сәйкес бағандардың 1.0 және 2.0 жолдарындағы сандар сомасына тең келеді.
4) 1.1 және 1.2 жолдарындағы сома барлық бағандар бойынша 1.0 жолына тең болады.
5) 1.0 және 1.2 жолдарындағы сома барлық бағандар бойынша 3.0 жолына тең болады.
15. "Ұшулар/шақыртулар кезіндегі шұғыл медициналық көмек" 4100 кестесі № 907 бұйрығымен бекітілген № 117/е нысанының мәліметтері негізінде және "Тапсырма" № 119/е нысаны негізінде (дәрігер-консультантқа) толтырылады және мынадай ақпараттарды құрайды:
1) жолында ұшулар/шақыртудардың жалпы саны көрсетіледі, оның ішінде жазатайым оқиғалар, кенет аурулар және жағдайлар, босанулар және жүктілік патологиясы кезіндегі шұғыл көмек көрсету (операциялар, тасымалдаулар) үшін ұшулар/шақыртудардың жалпы саны көрсетіледі
2) 1-бағанға "Басқа да тасымалдаулар" 13-бағанының мәліметтері енгізілмейді оларға науқастарды, босанған әйелдерді және жаңа босанған әйелдерді темір жол вокзалына және әуежайға жедел тасымалдау, аурухана аралық тасымалдау және шұғыл медициналық көмек көрсетуді қажет етпейтін басқа да 4, 7, 10 бағандарға жатпайтын себептер жатады. Дәрігер мамандармен жолда немесе орнында науқастарға шұғыл медициналық көмек көрсету жағдайлары кезінде олар жалпы негізде тиісінше 1, 4, 7, 10 бағандарында 3, 6, 9, 12–бағандар бойынша 2.0-2.3–жолдарына сәйкес тасымалдауды көрсетумен көрсетіледі;
3) 2.0-жолда – ұшулар/шығулар кезінде медициналық көмек көрсетілген адамдар саны туралы мәліметтер көрсетіледі;
4) 2.1-жолда - ұшулар/шығулар кезінде медициналық көмек көрсетілген 0-17 жас 11 ай 29 күнді қосып алғандағы жастағы балалар саны туралы мәліметтер (2.0 жолынан);

5) в строке 2.2 - сведения о числе детей в возрасте 0-14 лет включительно, которым была оказана помощь при вылетах/выездах (из строки 2.1);
6) в строке 2.3 – сведения о новорожденных детях (от 0 до 28 дней), которым была оказана помощь при вылетах/выездах (из строки 2.2).
7) проведенные операции и транспортировка больных, рожениц и родильниц при вылетах/выездах показываются в соответствующих графах по строкам 2.0-2.3.
8) числа, показанные в строке 2.0, могут быть равны числам в строке 1.0, но могут быть и больше их, за счет случаев, когда при одном вылете/выезде помощь была оказана нескольким лицам (при авариях, несчастных случаях и внезапных заболеваниях).
9) суммы чисел граф 4, 7, 10 по строкам 2.0 и 2.1 равна числу, указанному в графе 1 строк 2.0 и 2.1 соответственно;
10) суммы чисел граф 4, 7 по строкам 2.2 и 2.3 должны быть равны числам, указанным в графе 1.0 строк 2.2 и 2.3 соответственно;
11) суммы чисел граф 5, 8 по строкам 2.2 и 2.3 должны быть равны числам, указанным в графе 2 строк 2.2 и 2.3 соответственно;
12) суммы чисел граф 6, 9 по строкам 2.2 и 2.3 должны быть равны числам, указанным в графе 3 строк 2.2 и строки 2.3 соответственно.
16. Таблица 4200 "Планово-консультативная медицинская помощь при выездах" заполняется по данным форм №119/у и №120/у, утвержденных приказом № 907
1) количество выполненных плановых выездов показывается в графе 1 строки 1.0;
2) число лиц, которым оказана планово-консультативная помощь при выездах показывается по строке 2.0; в том числе и из них данные по отдельным возрастным группам и контингентам населения показываются в соответствующих строках 2.1-2.6;
3) планово-консультативная помощь по месту ее оказания распределяется на амбулаторный прием, в стационаре, на дому и показываются в соответствующих графах 2, 3, 4;
4) виды назначений и рекомендаций врачей-консультантов показываются в графах 5, 6, 7.
5) количество разобранных медицинских карт амбулаторного больного показывается в графе 8, а стационарного больного – в графе 9.
6) число проведенных врачебных консилиумов показывается в графе 10.
17. Таблица 5000 "Деятельность врачей при вылетах/выездах" заполняется по данным пункта "Отчет врача-консультанта" корешка "Справка о выполнении задания" формы №119/у, утвержденной приказом № 907 "Задание врачу-консультанту":

5) 2.2-жолда- ұшулар/шығулар кезінде медициналық көмек көрсетілген 0-14 жастағы балалар саны туралы мәліметтер (2.1 жолынан);
6) 2.3 жолда- ұшулар/шығулар кезінде медициналық көмек көрсетілген жаңа туған нәрестелер (0-ден 28 күнге дейін) туралы мәліметтер (2.2 жолынан);
7) Ұшулар/шығулар кезінде науқастарға, босанған әйелдерге және жаңа босанған әйелдерге жүргізілген операциялар тиісінше бағандардың 2.0-2.3 –жолдары бойынша көрсетіледі;
8) 2.0 жолында көрсетілген сандар 1.0 жолындағы сандарға тең болуы мүмкін, бірақ бір ұшу/шығу кезінде бірнеше адамға көмек көрсету (апаттар, жазатайым оқиғалар және кенеттен аурулар кезінде) есебінен олардың саны көп болуы да мүмкін;
9) 4, 7, 10 бағанындағы сандар сомасы 2.0 және 2.1-жолдары бойынша тиісінше 1.0-бағанның 2.2 және 2.3 жолдарында көрсетілген сандарға тең;
10) 4, 7 бағанындағы сандар сомасы 2.2 және 2.3-жолдары бойынша тиісінше 1.0-бағанның 2.2 және 2.3 жолдарында көрсетілген сандарға тең болуы қажет;
11) 5, 8 бағанындағы сандар сомасы 2.2 және 2.3-жолдары бойынша тиісінше 1.0-бағанның 2.2 және 2.3 жолдарында көрсетілген сандарға тең болуы қажет;
12) 6, 9 бағанындағы сандар сомасы 2.2 және 2.3-жолдары бойынша тиісінше 1.0-бағанның 2.2 және 2.3 жолдарында көрсетілген сандарға тең болуы қажет;
16. "Шақыртуға барулар кезіндегі жоспарлы-консультациялық медициналық көмек" 4200 кестесі № 907 бұйрығымен бекітілген № 119/е "Тапсырма" (консультациялық дәрігерге) және №120/е "Жоспарлы шығуларды (ұшуларды) тіркеу журналы" нысанының мәліметтері бойынша толтырылады.
1) Жоспарлы шығулардың орындалған саны 1.0 жолдың 1-бағанында көрсетіледі.
2) Шақыртуға барулар кезінде жоспарлы-консультациялық көмек көрсетілген адамдар саны 2.0-жолында көрсетіледі; оның ішінде жеке жас топтары және халық контингенті бойынша 2.1-2.6 жолдарында көрсетіледі.
3) Жоспарлы-консультациялық көмек оны көрсету орны бойынша амбулаториялық қабылдауға, стационарда, үйде деп үйлестіріледі және 2, 3, 4 бағандарға сәйкес көрсетіледі.
4) Дәрігер-консультанттардың тағайындаулар мен ұсыныстар түрлері 5, 6, 7 бағандарында көрсетіледі.
5) Амбулаториялық науқастың талданған медициналық картасының саны 8 бағанда, ал амбулаториялық науқастікі -9 бағанда көрсетіледі.
6) Өткізілген дәрігерлік консилиумдер саны 10 бағанда көрсетіледі;
17. "Ұшу/шығулардағы дәрігерлердің қызметі" 5000 кестесі "Дәрігер-консультантқа берілетін тапсырма" № 907 бұйрығымен бекітілген № 119/е нысанындағы "Тапсырманы орындау туралы анықтама" корешоктың "Дәрігер-консултьтант есебі" тармағы бойынша толтырылады:

500- 999 г
02
Х
Х
Х
Х
1000-1499 г
03
Х
Х
Х
Х
1500-2499 г
04
Х
Х
Х
Х
2500 г. и более
05
Х
Х
Х
Х
2400 Число родившихся на дому (без последующей госпитализации) Родильницы ФАП, МП, МРБП
Наименование
№ строки
Родилось живыми, всего
из них умерло в возрасте:
Родилось мертвыми
0-6 суток
7-27 суток
от 28 дней до 1 года
антенат.
интранат.
А
Б
1
2
3
4
5
6
Всего детей
01
из них с массой тела при рождении
500-999 г
02
1000-1499 г
03
1500-2499 г
04
2500 г. и более
05
из общего числа родившихся -
недоношенными
06
Руководитель ___________________________ Ф.И.О. (при наличии)
Исполнитель ____________________Ф.И.О. (при наличии), телефон___________
МП (при наличии)
Дата "____" _________________20___года
Примечание: Пояснение по заполнению Формы приведено в приложении к настоящей форме
"Отчет фельдшерско-акушерского, медицинского пункта и медицинского работника без
содержания отдельного помещения"
Пояснение по заполнению Формы "Отчет фельдшерско-акушерского, медицинского пункта и медицинского работника без содержания отдельного помещения"
1. Таблица 2000 – указывается число организаций: в графе А показывается наименование показателя, в графе Б – порядковый номер строк, в графе 1 – число ФАП, в графе 2 – число МП, в графе 3 показывается число МРБП.
2. Таблица 2100. Штатные должности ФАП:
1) в графе А указывается наименование показателя ФАП;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается штаты всех должностей на конец отчетного года;
4) в графе 2 указывается из графы 1 штатные должности фельдшера;
5) в графе 3 указывается из графы 1, штатные должности акушерки;
6) в графе 4 указывается из графы 1, штатные должности медсестры;
7) в графе 5 указывается из графы 1, штатные должности младшего медицинского персонала;
8) в графе 6 указывается из графы 1, штатные должности прочего персонала.
3. Таблица 2102. Штатные должности МП:
1) в графе А указывается наименование показателя МП;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается штаты всех должностей на конец отчетного года;
4) в графе 2 указывается из графы 1 штатные должности фельдшера;
5) в графе 3 указывается из графы 1, штатные должности акушерки;
6) в графе 4 указывается из графы 1, штатные должности медсестры;
7) в графе 5 указывается из графы 1, штатные должности младшего медицинского персонала;
8) в графе 6 указывается из графы 1, штатные должности прочего персонала.
4. Таблица 2103. Штатные должности МРБП:
1) в графе А указывается наименование показателя МРБП;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;

500- 999 г
1000-1499 г
03
Х
Х
Х
Х
1500-2499 г
04
Х
Х
Х
Х
2500 г. және одан астам
05
Х
Х
Х
Х
2400 ҮЙДЕ ТУҒАН БАЛАЛАР САНЫ (ҮЙДЕ БОСАНҒАН ӘЙЕЛДІ КЕЙІННЕН АУРУХАНАҒА ЖАТҚЫЗБАЙ) ФАП, ФП, МП және МҚ
Атауы
Жолдың №
Тірі туылғандар, барлығы
Оның ішінде қайтыс болғандары:
Өлі туылғандар
0-6 тәулік
7-27 тәулік
28 күннен 1 жасқа дейін
антенат.
интранат.
А
Б
1
2
3
4
5
6
Барлық балалар
01
соның ішінде туғандағы салмағына қарай
500-999 г
02
1000-1499 г
03
1500-2499 г
04
2500 г. және астам
05
Туған балалардың жалпы санынан шала туғандар
06
Басшы ___________________________ Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Орындаушы ____________________ Т.А.Ә. (болған жағдайда) телефон _______
МО (болған жағдайда)
Күні 20__¬¬¬_жылғы "____"________________
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Фельдшерлік-акушериялық, медициналық пункттердің және жеке үй-жайы жоқ медицина қызметкерінің есебі (ҮЖМҚЕ)" қосымшасында келтірілген.
"Фельдшерлік - акушериялық, медициналық пункттердің және жеке үй-жайы жоқ медицина қызметкерінің есебі (ҮЖМҚЕ)" нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1. 2000 кесте – ұйымдардың саны көрсетіледі: А бағанында көрсеткіш атауы, Б бағанында – жолдардың реттік номері, 2 - бағанда – МП саны, 3 - бағанда ҮЖМҚЕ саны көрсетіледі.
2. 2100 - кесте. ФАП штаттық лауазымдары:
1) А бағанында ФАП көрсеткіші атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдардың реттік номері көрсетіледі;
3) 1- бағанда есептік жыл соңындағы барлық лауазымдардың штаттары көрсетіледі;
4) 2 - бағанда 1 - бағаннан фельдшердің штаттық лауазымдары көрсетіледі;
5) 3 - бағанда 1- бағаннан, акушердің штаттық лауазымдары көрсетіледі;
6) 4 - бағанда 1- бағаннан, мейіргердің штаттық лауазымдары көрсетіледі;
7) 5 - бағанда 1- бағаннан, кіші медицина қызметкерлерінің штаттық лауазымдары көрсетіледі.
8) 6 - бағанда 1- бағаннан, басқа да қызметкерлердің штаттық лауазымдары көрсетіледі.
3. 2102 - кесте. МП штаттық лауазымдары:
1) А бағанында МП көрсеткіштерінің атауы көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдардың реттік нөмірлері көрсетіледі;
3) 1-бағанда есептілік жыл соңындағы барлық лауазымдардың штаттары көрсетіледі;
4) 2-бағанда 1- бағаннан фельдшердің штаттық лауазымдары көрсетіледі;
5) 3-бағанда 1 - бағаннан акушердің штаттық лауазымдары көрсетіледі;
6) 4-бағанда 1- бағаннан мейіргердің штаттық лауазымдары көрсетіледі;
7) 5-бағанда 1- бағаннан, кіші медицина қызметкерлерінің штаттық лауазымдары көрсетіледі;
8) 6-бағанда 1 бағаннан, басқа да қызметкерлерінің штаттық лауазымдары көрсетіледі.
4. 2103-кесте. ҮЖМҚЕ штаттық лауазымдары:
1) А бағанында ҮЖМҚЕ көрсеткіштерінің атаулары көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдардың реттік нөмірлері көрсетіледі;

3) в графе 1 указывается штаты всех должностей на конец отчетного года;
4) в графе 2 указывается из графы 1 штатные должности фельдшера;
5) в графе 3 указывается из графы 1, штатные должности акушерки;
6) в графе 4 указывается из графы 1, штатные должности медсестры;
7) в графе 5 указывается из графы 1, штатные должности младшего медицинского персонала;
8) в графе 6 указывается из графы 1, штатные должности прочего персонала.
5. Таблица 2200. Медицинская помощь:
1) в графе А указывается наименование показателя;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается число посещений в ФАП;
4) в графе 2 указывается число посещений в МП;
5) в графе 3 указывается число посещений в МРБП.
6. Таблица 2300. Выдано данной организацией по поводу смерти на дому ФАП, МП, МРБП:
1) в графе А указывается наименование показателя;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается общее количество выданных медицинских свидетельств о смерти;
4) в графе 2 указывается из графы 1, число выданных медицинских свидетельств о смерти детям в возрасте до 1 года;
5) в графе 3 указывается из графы 2, число выданных медицинских свидетельств о смерти детям в возрасте 0-6 суток;
6) в графе 4 указывается из графы 2, число выданных медицинских свидетельств о смерти детям в возрасте 7-27 суток;
7) в графе 5 указывается из графы 2, число выданных медицинских свидетельств о смерти детям в возрасте от 28 дней до 1 года;
8) в графе 6 указывается из графы 1, число выданных медицинских свидетельств о смерти беременным, роженицам и родильницам;
9) в графе 7 указывается из графы 6, число выданных медицинских свидетельств о смерти беременным, роженицам и родильницам до 42 дней;
10) в графе 8 указывается из графы 6, число выданных медицинских свидетельств о смерти беременным, роженицам и родильницам с 43 до 365 дней.
7. Таблица 2400. Число родившихся на дому (без последующей госпитализации родильницы) ФАП, МП, МРБП:
1) в графе А указывается наименование показателя;
2) в графе Б указывается порядковый номер строк;
3) в графе 1 указывается общее количество родилось живыми;
4) в графе 2 указывается из графы 1, из них умерло в возрасте 0-6 суток;
5) в графе 3 указывается из графы 1, из них умерло в возрасте 7-27 суток;
6) в графе 4 указывается из графы 1, из них умерло в возрасте от 28 дней до 1 года;
7) в графе 5 указывается число родившихся мертвыми антенатально;

3) 1-бағанда есептілік жыл соңындағы барлық лауазымдардың штаттары көрсетіледі;
4) 2-бағанда 1-бағаннан фельдшердің штаттық лауазымдары көрсетіледі;
5) 3-бағанда 1-бағаннан акушердің штаттық лауазымдары көрсетіледі;
6) 4-бағанда 1-бағаннан мейіргердің штаттық лауазымдары көрсетіледі;
7) 5-бағанда 1-бағаннан, кіші медицина қызметкерлерінің штаттық лауазымдары көрсетіледі;
8) 6-бағанда 1-бағаннан, басқа да қызметкерлердің штаттық лауазымдары көрсетіледі.
5. 2200- кесте. Медициналық көмек:
1) А бағанында көрсеткіштердің атаулары көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдардың реттік нөмірлері көрсетіледі;
3) 1-бағанда ФАП-қа барулар саны көрсетіледі;
4) 2-бағанда МП-қа барулар саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда ҮЖМҚЕ-қа барулар саны көрсетіледі.
6. 2300-кесте. Аталған ұйым ФАП, ПМ, ҮЖМҚЕ үйде қайтыс болу бойынша берген:
1) А бағанында көрсеткіштердің атаулары көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдардың реттік нөмірлері көрсетіледі;
3) 1-бағанда қайтыс болу туралы берілген медициналық куәліктердің жалпы саны көрсетіледі;
4) 2–бағанда 1- бағаннан 1-жасқа дейінгі балалардың қайтыс болуы туралы берілген медициналық куәліктердің саны;
5) 3-бағанда 2 - бағаннан 0-6 тәулік аралығындағы балалардың қайтыс болуы туралы берілген медициналық куәліктердің саны;
6) 4-бағанда 2 - бағаннан 7-27 тәулік аралығындағы балалардың қайтыс болулары туралы берілген медициналық куәліктердің саны;
7) 5-бағанда 2- бағаннан 28 күннен 1 жасқа дейін аралықтағы балалардың қайтыс болуы туралы берілген медициналық куәліктердің саны;
8) 6-бағанда 1- жүкті босанатын және босанған желдердің қайтыс болуы туралы берілген медициналық куәліктердің саны көрсетіледі;
9) 7-бағанда 6 – бағаннан 42 күнге дейін жүкті босанатын және босанған әйелдердің қайтыс болуы туралы берілген медициналық куәліктердің саны көрсетіледі;
10) 8-бағанда 6 – бағаннан 43-күннен 365 күнге дейін жүкті, босанатын және босанған әйелдердің қайтыс болуы туралы берілген медициналық куәліктердің саны көрсетіледі;
7. 2400-кесте. Үйде туған балалар саны (үйде босанған әйелдер кейіннен ауруханаға жатқызбай) ФАП, ПМ, ҮЖМҚЕ:
1) А бағанында көрсеткіш атаулары көрсетіледі;
2) Б бағанында жолдардың реттік нөмірлері көрсетіледі;
3) 1-бағанда тірі туғандардың жалпы саны көрсетіледі;
4) 1-бағанда 2-бағаннан олардың ішінде 0-6 тәулік жас шамасында қайтыс болғандар саны көрсетіледі;
5) 3-бағанда 1-бағаннан олардың ішінде 7-27 тәулік жас шамасында қайтыс болғандар саны көрсетіледі;
6) 4-бағанда 1-бағаннан олардың ішінде 28 күннен 1 жасқа дейінгі жас аралығында қайтыс болғандар саны көрсетіледі
7) 5-бағанда антенаталды өлі туылғандар саны көрсетіледі;

8) в графе 6 указывается число родившихся мертвыми интранатально.
Приложение 33
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 128
Форма 45
Сноска. Отчет в редакции приказа Министра здравоохранения РК от 22.02.2017 № 31 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для сбора административных данных
"Отчет специализированного санатория"
Отчетный период за "__" ______ 20____ год
Индекс: 1 (Санатории)
Периодичность: годовая
Круг лиц представляющих: Организации здравоохранения районов, областей, города
республиканского значения и столицы
Куда представляется: Министерство здравоохранения Республики Казахстан
Срок представления: 10 февраля отчетного периода
1000
1. Круглогодовой или сезонный (подчеркнуть), для сезонного указать дату открытия и
закрытия__________
2.Медицинский профиль санатория (вписать)__________________________________,
в многопрофильном санатории вписать профиль отделений_____________________________
и число коек в них 1_______
3. Санаторий районный, городской, областной, республиканский (подчеркнуть)

8) 6-бағанда интранаталды өлі туылғандар саны көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 6 наурыздағы
№ 128 бұйрығына
33-қосымша
45-нысан
Ескерту. 33-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 22.02.2017 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
"Ересектерге арналған туберкулез санаторийінің есебі"
20 ___жылғы "__"________________ есептік кезең
Индекс: 1 (Санаторийлер)
Мерзімділігі:жылдық
Ұсынатын тұлғалар тобы: Аудандардың, облыстардың республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтау ұйымдары
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне
Тапсыру мерзімі: есептілік кезеңнің 10 ақпаны
1000
1. Жыл бойы жұмыс істейтін немесе маусымдық санаторийлер (астын сызу керек), маусымдық үшін ашылу және жабылу күнін көрсету керек
2. Санаторийдің медициналық бейіні (жазу керек)_________________, көпбейінді санаторийде бөлімшенің бейінін және ондағы төсек санын жазу керек _________________________________________
3. Аудандық, қалалық, облыстық, республикалық санаторий (астынсызукерек)

с заболеванием не по профилю санатория 1______, с противопоказаниями 2_________
5000
Состав больных и результаты лечения
1. Своевременность поступления и соответствие показаниям
Из числа поступивших больных (таб.4000 гр.4) - поступило:
Выбыло больных ранее срока, установленного ВКК
с заболеванием не по профилю санатория
1_______
санатория…………………………
5______
с противопоказаниями……
2_______
из них за нарушение режима………
6______
опоздало больных………………………
3_______
не использование дней лечения выбывшими, ранее
число дней опоздания …………
4_______
срока…………………………………
7______
5100 2. Результаты лечения больных туберкулезом органов дыхания
Наименование
№ строки
выписано больных
ими проведено койко-дней
из числа выписанных больных достигнуто значительное улучшение
из числа больных орг. дых., имевших при поступлении очаги дестр. в легких, полость распада закрылась
умерло
А
Б
1
2
3
4
5
Всего больных туберкулезом органов дыхания
01
из них впервые в жизни установленным диагнозом
02
Из числа больных туберкулезом органов дыхания имели деструкцию в легких
03
из них впервые в жизни установленным диагнозом
04
Кроме того, лиц излеченных от туберкулеза (II группа диспансерного учета) легочный и внелегочный туберкулез
05
5200 3. Результаты лечения больных внелегочными формами туберкулеза
Наименование
№ строки
выписано больных
ими проведено койко-дней
из числа выписанных больных достигнуто значит.улучшение
умерло
А
Б
1
2
3
4
Всего больных
01
в том числе :
туберкулезом мозговых оболочек
02
костей и суставов
03
мочеполовых органов
04
5300 4. Сроки пребывания больных в санатории
Наименование
№ строки
Из числа выписанных больных находились
менее 3 месяцев
5 месяцев и более
А
Б
1
2
Больные туберкулезом органов дыхания - всего
01
в том числе с впервые в жизни установленным диагнозом
02
Больные туберкулезом других органов
03
6000 Состав больных и результаты лечения больных активными формами туберкулеза (отчет
составляют на детей, выбывших за отчетный год)
Наименование
№ строки
Выписано больных
ими проведено койко-дней
из числа выписанных больных достигнуто значительное улучшение
А
Б
1
2
3
Активный туберкулез органов дыхания
01
в том числе внутригрудных
лимфатических узлов
02
Активный туберкулез других органов…
03
в том числе периферических лимфоузлов
04
Костей и суставов
05
6100
Кроме того, выбыло детей: наблюдаемых в неактивных группах диспансерного учета II
группы 1_______
III группы диспансерного учета 2______ ;
Ими проведено койко-дней 3_________.
7000 Деятельность вспомогательных лечебно-диагностических кабинетов
В рентгеновском кабинете сделано просвечиваний 1_________ ,
снимков 2____________, томографий 3______________
Клинико-диагностическая проводит анализы (подчеркнуть какие): мокроты, общие анализы
крови, СОЭ, анализы мочи.
Бактериологическая лаборатория проводит (подчеркнуть): посевы на БК, определение
лекарственной чувствительности
8000 Работа стоматологического (зубопротезного) кабинета
Число посещений к стоматологам (зубным врачам) 1 ____________
Число санированных больных 2_______
Руководитель ___________________________ Ф.И.О. (при наличии)
Исполнитель ____________________Ф.И.О. (при наличии), телефон___________
МП (при наличии)
Дата "____" _________________20___года
Примечание: Пояснение по заполнению Формы приведено в приложении к настоящей форме
"Отчет специализированного санатория"
Пояснение по заполнению Формы
"Отчет специализированного санатория"

санаторий бейіні емес ауру мен түскені 1______, қарсы көрсетулерімен 2_________
5000 Сырқаттардың құрамы және емдеудің нәтижелері
1. Емделуге өз уақытында келу және қолданылатын емнің сай келуі
Түскен науқастардың жалпы санынан (II-ші кесте, 3 баған) - түскендер:
санаторий бейіні емес аурумен 1 _______
санаторийде ем қабылдауға болмайтын жағдаймен 2 ______
кешігіп келуіне байланысты 3 ______
кешіккен күндер саны 4 ______
Науқастың ДТК-нің көрсеткен мерзімінен
Бұрын санаторийден шығып кетуі 5 ______
олардың ішінде ем тәртібін бұзғаны үшін 6 ______
мерзімінен бұрын шыққанына байланысты
ем күндерінің пайдаланылмауы 7 ______
5100 Тыныс алу мүшелері туберкулезінен науқастардың емделу нәтижелері
Атауы
жолдың №
шыққан науқастар
олармен өткізілген төсек-орын күндері
Емделіп шыққан науқастардың ішінен денсаулығын айтарлықтай жақсартқандар саны
Тыныс алу мүшелерінің ыдырау ошағы бар науқастардың жалпы санынан ыдырау қуысы жабылғандар саны
өлгендер
А
Б
1
2
3
4
5
Тыныс алу мүшелерінің туберкулезімен ауыратын барлық науқастар саны
01
Олардың ішінде алғашқы рет анықталған диагнозбен
02
Тыныс алу мүшелері туберкулезінің ішіндегі өкпесінде ыдырауошағы бар науқастардың саны
03
олардың ішінде алғашқы рет анықталған диагнозбен
04
бұдан басқа, туберкулез ауруынан айыққандардың ішіндегі (дисп.есептің II-ші тобы ) өкпе және өкпеден тыс туберкулезі
05
5200 Тыныс алу мүшелерінің өкпеден тыс туберкулезінен науқастардың емделу нәтижелері
Атауы
жолдың
шыққан науқастар
олармен өткізілген төсек-орын күндері
Емделіп шыққан науқастардың ішінен денсаулығын айтарлықтай жақсартқандар саны
өлгендер
А
Б
1
2
3
4
Барлық науқастар.................
01
оның ішінде туберкулезбен:
ми қабыршықтары
02
сүйектер мен буындар
03
несеп-жыныс мүшелері
04
5300 Науқастардың санаторийде өткізген мерзімі
Атауы
жолдың №
Емделіп шыққан науқастардың санаторийде өткізгенмерзімі
3 айдан кем
5 ай және одан жоғары
А
Б
1
2
Тыныс алу мүшелерінің туберкулезімен ауыратын барлық науқастар саны
01
Олардың ішінде алғашқы рет анықталған диагнозбен
02
Басқа мүшелердің туберкулезімен ауыратын науқастар..................
03
6000 Туберкулездің белсенді формасымен ауыратын науқастар құрамы және оларды емдеу нәтижесі (есеп есепті жылда емделіп шыққан балаларға жасалады)
Атауы
жолдың №
шығып кеткен науқастар саны
олар жүргізген төсек-күн саны
шығарылған науқастардың ішінде халі жақсарғандары
А
Б
1
2
3
Тыныс алу мүшелерінің жұқпалы туберкулезі
01
оның ішінде ішкі кеуде лимфотүйіндері
02
Өкпе нысаны емес жұқпалы туберкулез
03
оның ішінде перифериялық лимфотүйіндер
04
Сүйектер мен буындар
05
6100
Бұдан басқа, белсенді жұқпалы емес II
топтағы диспансерлік есептегі балалар ішінен емделіп шыққандар __________
III топ бойынша диспансерлік есептегібалалар _____________
Олардың өткізген төсек-орын күндері ________________
7000 Көмекші емдеу-диагностикалық кабинеттердің жұмысы
Рентген сәулесімен жасалынған тексерулер _________, рентген суреттер __________, томографиялар __________
Клинико-диагностикалық зертханалар талдау жүргізеді: ( сызу керек ): қақырық, жалпы қан талдауы, зәр талдауы және эротроциттердің орнығу жылдамдығы(ЭОЖ)
Бактериологиялық зертхана мынадай талдау жүргізеді ( сызу керек): БК-ны өндіру, дәрілерге сезімталдықты анықтау
8000      СТОМАТОЛОГИЯЛЫҚ (ТІС ПРОТЕЗІ) КАБИНЕТТІҢ ЖҰМЫСЫ
Стоматологтарға келу саны (тісдәрігерлеріне) _______________________
Сауықтырылған науқастар саны________________________________________
Басшы ___________________________ Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Орындаушы ____________________ Т.А.Ә. (болған жағдайда) телефон _______
МО (болған жағдайда)
Күні 20__¬¬¬_жылғы "____"________________
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Ересектерге арналған туберкулез санаторийінің есебі" қосымшасында келтірілген.
"Ересектерге арналған туберкулез санаторийінің есебі" нысанды толтыру бойынша түсініктеме

1. В таблице1000, графе 1 подчеркивается круглогодовой или сезонный санаторий, для сезонного указать дату открытия и закрытия.
2. В таблице1000, графе 2 вписывается медицинский профиль санатория, в многопрофильном санатории вписывается профиль отделений и число коек в них.
3. В таблице1000, графе 3 подчеркивается: санаторий районный, городской, областной или республиканский.
4. В таблице1000, графе 4.2 вписывается число рентгеновских аппаратов, в графе 4.3 из них число действующих, в графе 4.4. число дезкамер, в графе 4.5 число клинико-диагностических лабораторий, в графе 4.6 число бактериологических лабораторий.
5. В таблице2000, строке 1 указывается число штатных должностей туберкулезного санатория для взрослых на конец отчетного периода.
6. В таблице 2000, строке 2 указывается число занятых штатных должностей туберкулезного санатория для взрослых на конец отчетного периода.
7. В таблице 2000, строке 3 указывается число физических лиц основных работников туберкулезного санатория для взрослых на конец отчетного периода.
8. В таблице 2000, графе А указывается наименование строк.
9. В таблице 2000, графе Б указывается номер строк.
10. В таблице 2000, графе 1 указывается общее число должностей.
11. В таблице 2000, графе 2 указывается число врачей (кроме зубных) из общего числа должностей, указанных в графе 1.
12. В таблице 2000, графе 3 указывается число фтизиатров-терапевтов из числа врачей, указанных в графе 2.
13. В таблице 2000, графе 4 указывается число легочных и костных хирургов из числа врачей, указанных в графе 2.
14. В таблице 2000, графе 5 указывается общее число среднего медицинского персонала из общего числа должностей, указанных в графе 1.
15. В таблице 2000, графе 6 указывается число зубных врачей из общего число среднего медицинского персонала, указанного в графе 5.
16. В таблице 2000, графе 7 указывается общее число младшего медицинского персонала из общего числа должностей, указанных в графе 1.
17. В таблице 2000, графе 8 указывается число прочего персонала, не указанного в графах 2-7.
18. В таблице 3000, графе А указывается наименование строки.
19. В таблице 3000, графе Б указывается номер строки.
20. В таблице 3000, графе 1 указывается общее число должностей детского санатория.
21. В таблице 3000, графе 2 указывается общее число врачей (кроме зубных) из общего числа должностей, указанных в графе 1.
22. В таблице 3000, графе 3 указывается число педиатров из числа врачей, указанных в графе 2.

1. 1000-кестеде, 1-бағанда жыл бойы жұмыс істейтін немесе маусымдық санаторий белгіленеді, маусымдық санаторий үшін ашылу және жабылу күнін көрсетіңіз.
2. 1000-кестеде, 2-бағанда санаторийдің медициналық бейіні белгіленеді, көп бейіндісанаторийде бөлімшенің бейіні және ондағы төсек саны белгіленеді.
3. 1000-кестеде, 3-бағанда белгіленеді: санаторий аудандық, қалалық, облыстық немесе республикалық.
4. 1000-кестеде, 4.2-бағанда рентген аппараттарының саны, 4.3-бағанда оның жұмыс жасап тұрғандарының саны, 4.4-бағанда дезкамералардың саны, 4.5-бағанда клиникалық-диагностикалық зерттеулердің саны, 4.6-бағанда бактериологиялық зертханалардың саны жазылады.
5. 2000-кестеде, 1-жолда есептік жылдың соңында ересектерге арналған туберкулез санаторийнің штаттық лауазымдарының саны көрсетіледі.
6. 2000-кестеде, 2-жолда есептік жылдың соңында ересектерге арналған туберкулез санаторийнің бос емес штаттық лауазымдарының саны көрсетіледі.
7. 2000-кестеде, 3-жолда есептік жылдың соңында ересектерге арналған туберкулез санаторийнің негізгі жұмысшылары жеке тұлғаларының саны көрсетіледі.
8. 2000-кестеде, А-бағанда жолдардың атауы көрсетіледі.
9. 2000-кестеде, Б-бағанда жолдардың нөмірі көрсетіледі.
10. 2000-кестеде, 1-бағанда лауазымдардың жалпы саны көрсетілді.
11. 2000-кестеде, 2-бағанда1-бағанда көрсетілген жалпы лауазымның ішіндегі дәрігерлердің (тіс дәрігерлерінен басқа) саны көрсетіледі.
12. 2000-кестеде, 3-бағанда2-бағанда көрсетілген дәрігерлер ішіндегі фтизиатр-терапевттердің саны көрсетіледі.
13. 2000-кестеде, 4-бағанда2-бағанда көрсетілген дәрігерлердің ішіндегі өкпен және сүйек хирургтерінің саны көрсетіледі.
14. -кестеде, 5-бағанда1-бағанда көрсетілген жалпы лауазымдар қатарынан орта медицина персоналының жалпы саны көрсетіледі.
15. 2000-кестеде, 6-бағанда5-бағанда көрсетілген орта медицина персоналының жалпы санының ішіндегі тіс дәрігерлерінің саны көрсетіледі.
16. 2000-кестеде, 7-бағанда1-бағанда көрсетілген жалпы лауазымдар қатарынан кіші медициналық персоналының жалпы саны көрсетіледі.
17. 2000-кестеде, 8-бағанда 2-7-бағандарда көрсетілмеген өзге де персоналдың саны көрсетіледі.
18. 3000-кестеде, А-бағанында жолдардың атауы көрсетіледі.
19. 3000-кестеде, Б-бағанында жолдардың нөмірі көрсетіледі.
20. 3000-кестеде, 1-бағандабалалар санаторийіндежалпы лауазымдар саны көрсетіледі.
21. 3000-кестеде, 2-бағанда1-бағанда көрсетілген жалпы лауазымның ішіндегі дәрігерлердің (тіс дәрігерлерінен басқа) саны көрсетіледі.
22. 3000-кестеде, 3-бағанда2-бағанда көрсетілген дәрігерлердің ішіндегі педиатрлардың саны көрсетіледі.

23. В таблице 3000, графе 4 указывается число фтизиатров из числа врачей, указанных в графе 2.
24. В таблице 3000, графе 5 указывается общее число среднего медицинского персонала из общего числа должностей детского санатория.
25. В таблице 3000, графе 6 указывается число зубных врачей из общего число среднего медицинского персонала, указанного в графе 5.
26. В таблице 3000, графе 7 указывается общее число младшего медицинского персонала из общего числа должностей детского санатория, указанных в графе 1.
27. В таблице 3000, графе 8 указывается общее число прочего персонала, не указанного в графах 2-7 из общего числа должностей детского санатория.
28. В таблице 3000, графе 9 указывается число воспитателей из общего числа прочего персонала детского санатория, указанного в графе 8.
29. В таблице 4000, графе 1 указывается сумма круглогодовых фактически развернутых коек детского санатория и туберкулезного санатория для взрослых.
30. В таблице 4000, графе 2 указывается сумма фактически развернутых коек в месяц максимального развертывания детского санатория и туберкулезного санатория для взрослых.
31. В таблице 4000, графе 3 указывается общее число койко-дней, проведенных больными.
32. В таблице 4000, графе 4 указывается общее число поступивших больных.
33. В таблице 4000, графе 5 указывается число поступивших девушек (женщин) из общего числа поступивших больных, указанных в графе 4.
34. В таблице 4000, графе 6 указывается число поступивших больных в возрасте от 1 до 3 лет из общего числа поступивших больных, указанных в графе 4.
35. В таблице 4000, графе 7 указывается число поступивших больных в возрасте от 4 до 7 лет из общего числа поступивших больных, указанных в графе 4.
36. В таблице 4000, графе 8 указывается число поступивших больных в возрасте от 8 до 14 лет из общего числа поступивших больных, указанных в графе 4.
37. В таблице 4000, графе 9 указывается число поступивших больных в возрасте от 15 до 17 лет из общего числа поступивших больных, указанных в графе 4.
38. В таблице 4000, графе 10 указывается число поступивших больных в возрасте от 18 до 30 лет из общего числа поступивших больных, указанных в графе 4.
39. В таблице 4000, графе 11 указывается число поступивших больных в возрасте от 30 до 49 лет из общего числа поступивших больных, указанных в графе 4.
40. В таблице 4000, графе 12 указывается число поступивших больных в возрасте от 50 до 54 лет из общего числа поступивших больных, указанных в графе 4.
41. В таблице 4000, графе 13 указывается число поступивших больных в возрасте от 55 до 59 лет из общего числа поступивших больных, указанных в графе 4.

23. 3000-кестеде, 4-бағанда2-бағанда көрсетілген дәрігерлердің ішіндегі фтизиатрлердің саны көрсетіледі.
24. 3000-кестеде, 5-бағандабалалар санаторийіндегі жалпы лауазымдар ішіндегі орта медицина персоналының жалпы саны көрсетіледі.
25. 3000-кестеде, 6-бағанда5-бағанда көрсетілген орта медицина персоналының жалпы санының ішіндегі тіс дәрігерлерінің саны көрсетіледі.
26. 3000-кестеде, 7-бағанда1-бағандабалалар санаторийіндегі жалпы лауазымдар ішіндегі кіші медицина персоналының жалпы саны көрсетіледі.
27. 3000-кестеде, 8-бағанда2-7-бағандарда көрсетілмеген, лауазымдардың жалпы санының ішіндегі өзге де персоналының саны көрсетіледі.
28. 33. 3000-кестеде, 9-бағанда8-бағанда көрсетілген балалар санаторийіндегі өзге де персоналдың жалпы санының ішіндегі тәрбиелеушілердің саны көрсетіледі.
29. 4000-кестеде, 1-бағандаересектерге арналған туберкулез санаторийі мен балалар санаторийіндағы жыл бойғы нақты кеңейтілген төсектердің сомасы көрсетіледі.
30. 4000-кестеде, 2-бағандаересектерге арналған туберкулез санаторийі мен балалар санаторийіндегііс жүзінде айына барынша жайылған төсектердің сомасы көрсетіледі.
31. 4000-кестеде, 3-бағанданауқастар өткізген төсек-күннің жалпы саны көрсетіледі.
32. 4000-кестеде, 4-бағандакеліп түскен науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
33. 4000-кестеде, 5-бағанда 4-бағанда көрсетілген барлық келіп түскен науқастардың ішіндегі қыз балалардың (әйелдердің) жалпы саны көрсетіледі.
34. 4000-кестеде, 6-бағанда 4-бағанда көрсетілген барлық келіп түскен науқастардың ішіндегі 1 жастан 3 жасқа дейінгі науқастардың саны көрсетіледі.
35. 4000-кестеде, 7-бағанда4-бағанда көрсетілген барлық келіп түскен науқастардың ішіндегі 4 жастан 7 жасқа дейінгі науқастардың саны көрсетіледі.
36. 4000-кестеде, 8-бағанда4-бағанда көрсетілген барлық келіп түскен науқастардың ішіндегі 8 жастан 14 жасқа дейінгі науқастардың саны көрсетіледі.
37. 4000-кестеде, 9-бағанда 4-бағанда көрсетілген барлық келіп түскен науқастардың ішіндегі 15 жастан 17 жасқа дейінгі науқастардың саны көрсетіледі.
38. 4000-кестеде, 10-бағанда 4-бағанда көрсетілген барлық келіп түскен науқастардың ішіндегі 18 жастан 30 жасқа дейінгі науқастардың саны көрсетіледі.
39. 4000-кестеде, 11-бағанда 4-бағанда көрсетілген барлық келіп түскен науқастардың ішіндегі 30 жастан 49 жасқа дейінгі науқастардың саны көрсетіледі.
40. 4000-кестеде, 12-бағанда 4-бағанда көрсетілген барлық келіп түскен науқастардың ішіндегі 50 жастан 54 жасқа дейінгі науқастардың саны көрсетіледі.
41. 4000-кестеде, 13-бағанда 4-бағанда көрсетілген барлық келіп түскен науқастардың ішіндегі 55 жастан 59 жасқа дейінгі науқастардың саны көрсетіледі.

42. В таблице 4000, графе 14 указывается число поступивших больных в возрасте от 60 до 64 лет из общего числа поступивших больных, указанных в графе 4.
43. В таблице 4000, графе 15 указывается число поступивших больных в возрасте от 65 до 69 лет из общего числа поступивших больных, указанных в графе 4.
44. В таблице 4000, графе 16 указывается число поступивших больных в возрасте от 70 лет и старше из общего числа поступивших больных, указанных в графе 4.
45. В таблице 4100, графе 1 указывается число детей, поступивших в детский санаторий с заболеванием не по профилю санатория.
46. В таблице 4100, графе 2 указывается число детей, поступивших в детский санаторий с противопоказаниями.
47. В таблице 5000, графе 1 указывается число больных, поступивших с противопоказаниями, из общего числа поступивших больных, указанных в таблице 4000, графе 4.
48. В таблице 5000, графе 2 указывается число больных, поступивших с заболеванием не по профилю санатория, из общего числа поступивших больных, указанных в таблице 4000, графе 4.
49. В таблице 5000, графе 3 указывается число больных, поступивших с опозданием, из общего числа поступивших больных, указанных в таблице 4000, графе 4.
50. В таблице 5000, графе 4 указывается число дней опоздания больных, указанных в таблице 5000, графе 3.
51. В таблице 5000, графе 5 указывается число больных, выбывших из санатория ранее срока, установленного ВКК, из общего числа поступивших больных, указанных в таблице 4000, графе 4.
52. В таблице 5000, графе 6 указывается число больных, выбывших за нарушение режима, из числа больных, указанных в таблице 5000, графе 5.
53. В таблице 5000, графе 7 указывается число неиспользованных дней лечения больными, выбывшими ранее срока и указанными в таблице 5000, графе 5.
54. В таблице 5100, строке 1 указывается общее число взрослых больных туберкулезом органов дыхания.
55. В таблице 5100, строке 2 указывается число впервые выявленных взрослых больных туберкулезом органов дыхания.
56. В таблице 5100, строке 3 указывается общее число взрослых больных туберкулезом органов дыхания, имевших деструкцию в легких.
57. В таблице 5100, строке 4 указывается число впервые выявленных взрослых больных туберкулезом органов дыхания, имевших деструкцию в легких.
58. В таблице 5100, строке 5 указывается число взрослых лиц, излеченных от легочных или внелегочных форм туберкулеза (II группа диспансерного учета).
59. В таблице 5100, графе А указывается наименование строк.

42. 4000-кестеде, 14-бағанда 4-бағанда көрсетілген барлық келіп түскен науқастардың ішіндегі 60 жастан 64 жасқа дейінгі науқастардың саны көрсетіледі.
43. 4000-кестеде, 15-бағанда 4-бағанда көрсетілген барлық келіп түскен науқастардың ішіндегі 65 жастан 69 жасқа дейінгі науқастардың саны көрсетіледі.
44. 4000-кестеде, 16-бағанда 4-бағанда көрсетілген барлық келіп түскен науқастардың ішіндегі 70 жастағы және одан асқан науқастардың саны көрсетіледі.
45. 4100-кестеде, 1-бағанда балалар санаторий саласына тән емес аурумен келіп түскен балалардың жалпы саны көрсетіледі.
46. 4100-кестеде, 2-бағанда балалар санаторийіна қарсы көрсетімдермен келіп түскен балалардың жалпы саны көрсетіледі.
47. 5000-кестеде, 1-бағанда 4000-кестеде, 4-бағанда көрсетілген барлық келіп түскен науқастардың ішіндегі қарсы көрсетімдермен түскендердің саны көрсетіледі.
48. 5000-кестеде, 2-бағанда 4000-кестеде, 4-бағанда көрсетілген барлық келіп түскен науқастардың ішіндегі шипажай саласына тән емес аурумен түскен науқастардың саны көрсетіледі.
49. 5000-кестеде, 3-бағанда 4000-кестеде, 4-бағанда көрсетілген барлық келіп түскен науқастардың ішіндегі кешігіп түскен науқастардың саны көрсетіледі.
50. 55. 5000-кестеде, 4-бағанда 5000-кестеде, 3-бағанда көрсетілген науқастардың кешіккен күндерінің саны көрсетіледі.
51. 5000-кестеде, 5-бағанда 4000-кестеде, 4-бағанда көрсетілген барлық келіп түскен науқастардың ішіндегі ДКК белгілеген мерзімнен ерте шипажайдан шығып кеткен науқастардың саны көрсетіледі.
52. 5000-кестеде, 6-бағанда5000-кестеде, 5-бағанда көрсетілген науқастардың ішіндегі тәртіп бұзғаны үшін шығып кеткен науқастардың саны көрсетіледі.
53. 5000-кестеде, 7-бағанда 5000-кестеде, 5-бағанда көрсетілген науқастардың ішіндегі науқастың пайдаланбаған емдеу күндерінің саны көрсетіледі.
54. 5100-кестеде, 1-жолда тыныс алу мүшелерінің туберкулезімен ауыратын ересек науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
55. 5100-кестеде, 2-жолда тыныс алу мүшелерінің туберкулезі алғаш рет анықталған ересек науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
56. 5100-кестеде, 3-жолда өкпеде деструкциясы бар тыныс алу мүшелерінің туберкулезімен ауыратын ересек науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
57. 5100-кестеде, 4-жолда өкпесінде деструкциясы бар, тыныс алу мүшелерінің туберкулезі алғаш рет анықталған ересек науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
58. 5100-кестеде, 5-жолда туберкулездің өкпе және өкпеден тыс нысандарынан шыққан ересек тұлғалардың (диспансерлік есепте ІІ топ) жалпы саны көрсетіледі.
59. 5100-кестеде, А-бағанда жолдардың атауы көрсетіледі.

60. В таблице 5100, графе Б указывается номер строки.
61. В таблице 5100, графе 1 указывается число взрослых выписанных больных.
62. В таблице 5100, графе 2 указывается число койко-дней, проведенных выписанными взрослых больными, указанными в таблице 5100, графе 1.
63. В таблице 5100, графе 3 указывается число взрослых больных, у которых достигнуто значительное улучшение, из числа выписанных больных, указанных в таблице 5100, графе 1.
64. В таблице 5100, графе 4 указывается число взрослых больных, имевших при поступлении очаги деструкции в легких и у которых полость распада закрылась.
65. В таблице 5100, графе 5 указывается число взрослых умерших больных.
66. В таблице 5200, строке 1 указывается общее число взрослых больных внелегочным туберкулезом.
67. В таблице 5200, строке 2 указывается число взрослых больных туберкулезом мозговых оболочек.
68. В таблице 5200, строке 3 указывается число взрослых больных туберкулезом костей и суставов.
69. В таблице 5200, строке 4 указывается число взрослых больных туберкулезом мочеполовых органов.
70. В таблице 5200, графе А указывается наименование строки.
71. В таблице 5200, графе Б указывается номер строки.
72. В таблице 5200, графе 1 указывается число выписанных взрослых больных внелегочным туберкулезом.
73. В таблице 5200, графе 2 указывается число койко-дней, проведенных больными внелегочным туберкулезом, указанных в таблице 5200, графе 1.
74. В таблице 5200, графе 3 указывается число взрослых больных внелегочным туберкулезом, у которых достигнуто значительное улучшение.
75. В таблице 5200, графе 4 указывается число умерших взрослых больных внелегочным туберкулезом.
76. В таблице 5300, строке 1 указывается общее число взрослых больных туберкулезом органов дыхания.
77. В таблице 5300, строке 2 указывается число впервые выявленных взрослых больных туберкулезом органов дыхания.
78. В таблице 5300, строке 3 указывается общее число взрослых больных туберкулезом других органов.
79. В таблице 5300, графе А указывается наименование строки.
80. В таблице 5300, графе Б указывается номер строки.
81. В таблице 5300, графе 1 указывается число взрослых больных туберкулезом, находившихся в санатории менее 3-х месяцев.
82. В таблице 5300, графе 2 указывается число взрослых больных туберкулезом, находившихся в санатории 5 месяцев и более.
83. В таблице 6000, строке 1 указывается число детей с активным туберкулезом органов дыхания.
84. В таблице 6000, строке 2 указывается число детей с активным туберкулезом внутригрудных лимфатических узлов.

60. 5100-кестеде, Б-бағанда жолдардың нөмірі көрсетіледі.
61. 5100-кестеде, 1-бағандашыққан ересек науқастардың саны көрсетіледі.
62. 5100-кестеде, 2-бағанда5100-кестеде, 1-бағанда көрсетілген шыққан ересек науқастар өткізген төсек-күн саны көрсетіледі.
63. 5100-кестеде, 3-бағанда5100-кестеде, 1-бағанда көрсетілген шыққан ересек науқастардың ішіндегі жақсарғандарының саны көрсетіледі.
64. 5100-кестеде, 4-бағандакеліп түскен кезде өкпесінде деструкция ошағы болған, ыдырау қуысы жабылған ересек науқастардың саны көрсетіледі.
65. 5100-кестеде, 5-бағандақайтыс болған ересек науқастардың саны көрсетіледі.
66. 5200-кестеде, 1-жолда өкпеден тыс туберкулезбен ауыратын ересек науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
67. 5200-кестеде, 2-жолда ми қабығының туберкулезімен ауыратын ересек науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
68. 5200-кестеде, 3-жолда сүйек және буын туберкулезімен ауыратын ересек науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
69. 5200-кестеде, 4-жолда несеп-жыныс мүшелерінің туберкулезімен ауыратын ересек науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
70. 5200-кестеде, А-бағанда жолдардың атауы көрсетіледі.
71. 5200-кестеде, Б-бағанда жолдардың нөмірі көрсетіледі.
72. 5200-кестеде, 1-бағандаөкпелен тыс туберкулезбен ауыратын шыққан ересек науқастардың саны көрсетіледі.
73. 5200-кестеде, 2-бағанда5200-кестеде, 1-бағанда көрсетілген өкпеден тыс туберкулезбен ауыратын науқастардың өткізген төсек-күн саны көрсетіледі.
74. 5200-кестеде, 3-бағанда өкпеден тыс туберкулезбен ауыратын шыққан ересек науқастардың ішіндегі жақсарғандарының саны көрсетіледі.
75. 5200-кестеде, 4-бағандаөкпеден тыс туберкулезбен ауырып қайтыс болған ересектердің саны көрсетіледі.
76. 5300-кестеде, 1-жолда тыныс алу мүшелерінің туберкулезімен ауыратын науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
77. 5300-кестеде, 2-жолда тыныс алу мүшелерінің туберкулезімен алғаш рет ауырған науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
78. 5300-кестеде, 3-жолда басқа мүшелердің туберкулезімен ауыратын ересек науқастардың жалпы саны көрсетіледі.
79. 5300-кестеде, А-бағанда жолдардың атауы көрсетіледі.
80. 5300-кестеде, Б-бағанда жолдардың нөмірі көрсетіледі.
81. 5300-кестеде, 1-бағанда санаторийінда 3 айдан аз жатқан туберкулезбен ауыратын ересек науқастардың саны көрсетіледі.
82. 5300-кестеде, 2-бағанда санаторийінда5 ай және одан көп жатқан туберкулезбен ауыратын ересек науқастардың саны көрсетіледі.
83. 6000-кестеде, 1-жолда тыныс алу мүшелерінің белсенді туберкулезімен ауыратын балалардың саны көрсетіледі.
84. 6000-кестеде, 2-жолда кеуде ішіндегі лимфа түйіндерінің белсенді туберкулезімен ауыратын балалардың саны көрсетіледі.

в том числе- детей (0-14 лет включительно).
из них:
02
новорожденных, умерших в возрасте 0-6 суток
03
детей, умерших в возрасте 7 дней-11месяцев 29 дней.
04
Число вскрытий мертворожденных.
05
Вскрыто новорожденных, родившихся при сроке беременности 22-27 недель.
06
3001 Число обслуживаемых организаций 1 ___#1___, в том числе самостоятельных
поликлиник (амбулаторий) 2 ___#2____
число патолого-гистологических исследований секционного материала 3
___#3________,
Число патолого-гистологических исследований операционного и биопсийного

оның ішінде - балалар (0-14 жас қоса алғанда).
оның ішінде:
02
0-6 тәулік жасында қайтыс болған жаңа туған нәрестелер
03
7 күн-11 ай 29 күн жасында қайтыс болған балалар
04
Өлі туған нәрестелерді ашып қарау саны.
05
22-27 апта жүктілік мерзімінде туған ашып қарау жүргізілген нәрестелердің саны.
06
3001 Қызмет көрсететін ұйымдар саны 1 ___#1___, оның ішінде жеке емханалар (амбулатория) 2 ___#2____
секциялық материалды патологиялық-гистологиялық зерттеу саны 3 ___#3________,

3403
№ строки
Всего должностей, занятых врачами во всех организациях здравоохранения
А
1
01
3650 Плановая мощность амбулаторно-поликлинических организаций (самостоятельных и
входящих), диспансерных отделений, женских консультаций, всего 1 __#1___ .
Министр здравоохранения
Республики Казахстан                               _______________________________
Руководитель управления информации
и статистического анализа Министерства
здравоохранения Республики Казахстан                   _______________________________
Руководитель областного (городского)
управления здравоохранения                         _______________________________
Руководитель планово-экономического отдела
управления здравоохранения                         _______________________________
Директор филиала Республиканского государственного
предприятия на праве хозяйственного ведения
Республиканского центра электронного здравоохранения ______________________________
"______" _________________20_____г.
Примечание: Пояснение по заполнению Формы приведено в приложении к настоящей
форме "О сети и деятельности организаций здравоохранения"
Пояснение по заполнению Формы
"О сети и деятельности организаций здравоохранения"
В следующих таблицах отражены:
1. графы 2-7 заполняются по данным граф 1-4,8,9 строки 117 таблицы 3100 раздела III формы 30;
2. графы 8-10 заполняются по данным графы 1 и 5 строки 1 и 2 таблицы 2100 и таблицы 2101 раздела II по форме 30;
3. в графы 8-10 не включаются посещения к стоматологам и зубным врачам, эти посещения включаются в таблицу 1800 "Стоматологическое обслуживание";
4. в графах 11-14 и 17-20 – "Число должностей" указываются сведения о штатных и занятых должностях врачей и среднего медперсонала по всей организации;
5. в графах 21-22 указываются физические лица СМР на занятых должностях. Не включаются сведения о должностях медицинского персонала:
врачебных амбулаторий, центров ПМСП, ФАП, ФП, МП и МР (без отдельного помещения), входящих в состав больничных организаций, сведения о которых показываются в соответствующих таблицах формы №47;
отделений и кабинетов переливания крови;
станций и отделений скорой медицинской помощи;
патологоанатомических бюро;
хозрасчетных отделений бюджетных организаций;
6. в графе 23 указывается число входящих в состав объединенных больниц: поликлиник и других амбулаторно-поликлинических отделений.
7. Таблица 0300 Организации восстановительного лечения и медицинской реабилитации:
1) в таблице по строкам 1-4 приводятся данные об организациях здравоохранения восстановительного лечения и медицинской реабилитации, заполняющих отчет по форме 30.

3403
жолдың №
Барлық денсаулық сақтау ұйымдарында дәрігерлер қамтыған барлық лауазымдар
А
1
01
3650 Амбулаториялық-емханалық ұйымдардың (дербес және кіретін), диспансерлікбөлімшелердің, әйелдер консультцияларының жоспарлық қуаттылығы, барлығы 1
__#1___ .
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрі            ___________________________
ҚР Денсаулық сақтау министрлігі
Ақпарат және статистикалық талдау басқармасының басшысы      ____________________
Облыстық (қалалық) денсаулық сақтау басқармасының бастығы      ____________________
Денсаулық сақтау басқармасы
Жоспарлау-экономикалық бөлімінің басшысы            ___________________________
Республикалық электрондық денсаулық сақтау
Орталығы ШЖҚ РМҚ филиалының директоры            ___________________________
"______"________________20__жылғы
Ескертпе: Нысанды толтыру бойынша түсініктеме "Денсаулық сақтау ұйымдарының желісі мен қызметі туралы есеп" қосымшасында келтірілген.
"Денсаулық сақтау ұйымдарының желісі мен қызметі туралы есеп" нысанды толтыру бойынша түсініктеме
Келесі кестелерде көрсетілген:
1. 2-7 - бағандар 30 - нысанның ІІІ тарауының 3100 - кестесінің 117 - жолдың 1-4,8,9 бағандары бойынша толтырылады;
2. 8-10 - бағандар 30 нысанның ІІ тарауының 2100 - кестесінің 1 және 5 - жолдарының деректері бойынша толтырылады;
3. 8-10 - бағандарға стоматологтарға және тіс дәрігерлеріне барулар енгізілмейді, олар 1800 "Стоматологиялық қызмет көрсету" кестесіне енгізіледі;
4. 11-14 және 17-20 бағандарда "Лауазымдар саны" бүкіл ұйым бойынша дәрігерлердің және орташа медицина қызметкерлерінің штаттық және қамтылған лауазымдары туралы мәліметтер көрсетіледі;
5. 21-22 бағандарда қамтылған лауазымдардағы ОМҚ жеке тұлғалар көрсетіледі. Мыналар:
аурухана ұйымдарының құрамына кіретін дәрігерлік амбулаториялардың, МСАК орталықтарының, ФАБ, ФБ, МБ және МҚ (жеке бөлмесіз), олар туралы мәліметтер №47 нысандағы сәйкес кестелерде көрсетіледі;
қан құю бөлімшелерінің және кабинеттерінің;
жедел медициналық көмек станцияларының және бөлімшелерінің;
патологоанатомиялық бюроның;
бюджеттік ұйымдардың шаруашылық есептік бөлімшелерінің медициналық қызметкерлердің лауазымдары туралы мәліметтер көрсетілмейді;
6. 23-бағанда біріктірілген ауруханалар құрамына кіретін емханалар мен басқа да амбулаториялық-емханалық бөлімшелер саны көрсетіледі.
7. 0300-кесте. Қалпына келтіру-емдеу және медициналық оңалту ұйымдары:
1) Кестеде 1-4 жолдарда 30-нысан бойынша есеп толтыратын қалпына келтіру-емдеу және медициналық оңалту ұйымдары туралы деректер келтіріледі.

2) графы 3-23 по всем строкам заполняются в соответствии с таблицами 1100, 2100 и 3100 отчетной формы 30.
8. Таблица 0310 Организации, оказывающие паллиативную помощь и сестринский уход:
1) в таблице приводятся данные об организациях здравоохранения, оказывающих паллиативную помощь и сестринский уход, заполняющих отчет по форме 30.
2) графы 2-13 заполняются в соответствии с таблицами 1100 и 3100 отчетной формы 30.
9. Таблица 0320 Санатории:
1) в графах 2 и 3 указываются койки, обеспеченные сметой;
2) по графе 6 указывается общее число закончивших лечение за отчетный год, по графе 7 – число женщин из графы 6;
3) по графам 8-14 указываются данные распределения лечившихся больных из строки 6 по возрастам.
10. Таблица 0401 Санитарная авиация (отделение экстренной и планово-консультативной помощи)
Данные о числе отделений санитарной авиации (экстренной и планово-консультативной помощи) и число обслуженных ими лиц заполняются из формы № 40 "Отчет медицинской организации, оказывающей скорую медицинскую помощь, экстренную медицинскую помощь в форме санитарной авиации и планово-консультативную медицинскую помощь".
11. Таблица 0500 Организации в сфере службы крови: в таблице указываются сведения о числе центров крови, отделений переливания крови и пунктов крови.
12. Таблица 0600 Организации скорой медицинской помощи:
1) в строке 1 таблицы указываются число станций и отделений скорой медицинской помощи;
2) по графе 2 строки 2, 3 и 4 указываются станции и отделения, входящие в состав ЦРБ (РБ) и городской (районной) поликлиники и в психоневрологическом диспансере (больнице);
3) данные строки 5 заполняются на основании формы № 40, таблицы 2100, строки 1, графы 1;
4) данные строки 6 заполняются на основании формы № 40, таблицы 2100, строки 1, графы 5;
5) строка 7 заполняется на основании данных отчетной формы № 40 таблицы 2100, строки 2, графы 1 плюс таблица 2300, пункта 1.
13. Таблицы 0710 и 0720 Диспансеры:
1) в графе 1 указываются сведения об общем числе диспансеров соответствующих профилей;
2) в графу 2 соответственно включаются сведения, о диспансерах, имеющих койки, в графу 3 – о числе фактически развернутых в них коек на конец года, в графу 4 – число среднегодовых коек;
3) в графах 5 и 6 указываются сведения о количестве поступивших больных – всего (графа 5), в том числе сельских жителей (графа 6) и проведенных ими койко-днях (в абсолютных числах) в графах 7 и 8;
4) в графах 1 – 3 таблицы 0720 - "Число посещений у врачей" не включаются посещения к стоматологам и зубным врачам, которые указываются по строке 4 таблицы 1800 "Стоматологическое обслуживание";

2) 3-23-бағандарда барлық жолдар 3 есептік нысанның 1100, 2100 және 3100-кестелеріне сәйкес толтырылады.
8. 0310-кесте Паллиативтік көмек және мейірбикелік күтім көрсететін ұйымдар:
1) кестеде 30-нысан бойынша есеп толтыратын, паллиативтік көмек және мейірбикелік күтім көрсететін ұйымдар туралы деректер келтірілген.
2) 2-13-бағандар 30 нысанның 1100 және 3100-кестелеріне сәйкес толтырылады.
9. 0320-кесте - Санаторийілер:
1) 2 және 3-бағандарда сметамен қамтамасыз етілген төсектер көрсетіледі;
2) 6-бағанда есептік жыл ішіндегі емдеуін аяқтағандардың жалпы саны, 7 баған бойынша 6 бағандағы әйелдер саны көрсетіледі;
3) 8-14-бағандар бойынша 6 жолдағы емделген науқастарды жас мөлшеріне қарай бөлу деректері көрсетіледі.
10. 0401-кесте.Санитариялық авиация (жедел және жоспарлы-консультативтік көмек бөлімшесі)
Санитариялықавиация жедел және жоспарлы-консультативтік көмек) бөлімшелерінің саны және олар қызмет көрсеткен тұлғалар саны туралы деректер №40 "Санитариялық авиация және жедел және жоспарлы-консультативтік көмек түрінде жедел медициналық көмек, шұғыл медициналық көмек көрсететін медициналық ұйымдардың есебі" нысанынан толтырылады.
11. 0500-кесте.Қан қызметі саласындағы ұйымдар: кестеде қан орталықтарының, қан құю бөлімшелерінің және қан бекеттерінің сандары туралы мәліметтер көрсетіледі.
12. 0600-кесте. Жедел медициналық көмек ұйымдары:
1) кестенің 1 жолында жедел медициналық станциялардың және бөлімшелердің саны көрсетіледі;
2) 2-баған бойынша 2,3 және 4 жолдарда ОАА (АА) және қалалық (аудандық) емханалардың және психоневрологиялық диспансердің (аурухананың) құрамына кіретін станциялар мен бөлімшелер көрсетіледі;
3) 5 жолдың деректері №40 нысанның, 2100 кестенің, 1 жолдың, 1 бағанның негізінде толтырылады;
4) 6 жолдың деректері №40 нысанның, 2100 кестенің, 1 жолдың, 5 бағанның негізінде толтырылады;
5) 7 жол №40 есептік нысанның, 2100 кестенің, 2 жолдың, 1 бағанның+2300 кестенің, 1 т. негізінде толтырылады.
13. 0710 және 0720 кестелер. Диспансерлер:
1) 1-бағанда сәйкес бағдардағы диспансерлердің жалпы саны туралы мәліметтер енгізіледі;
2) 2-бағанда сәйкесінше төсектері бар диспансерлер туралы мәліметтер енгізіледі,, 3 бағанға – жыл соңындағы төсектердің нақты саны туралы, 4-бағанға – орташа жылдық төсектер саны туралы мәліметтер енгізіледі;
3) 5 және 6 бағандарда түскен науқастардың саны туралы мәліметтер (барлығы (5 баған), оның ішінде, ауылдық тұрғындар (6 баған) және олар өткізген төсек күндер (абсолюттік сандарда) 7 және 8-бағандарда;
4) 0720 – "Дәрігерлерге бару саны" кестесінің 1-3-бағандарына стоматологтарға және тіс дәрігерлеріне бару кіргізілмейді, олар 1800 "Стоматологиялық қызмет көрсету" кестенің 4 жолында көрсетіледі;

5) в графах 14 и 15 указываются число физических лиц СМР на занятых должностях.
14. Таблица 0750 Дневные стационары: таблица заполняется в разрезе сети организации здравоохранения области и городов республиканского подчинения с разделением на дневные стационары при амбулаторно-поликлинических организациях (подразделениях), стационары дневного пребывания в больнице и стационары на дому. В графах 3,5,7,10,12,14,17 и 19 указываются сведения по детям 0-17 лет включительно.
15. Таблица 0900 Самостоятельные организации здравоохранения, оказывающие амбулаторно-поликлиническую помощь:
1) графы 4-14 заполняются по данным графы 1-11 таблицы 2100 и графы 1 таблицы 2101 раздела II по формам № 30;
2) в графу 3 "Общее количество участков (терапевтических, педиатрических, врачи общей практики) данные указывают медицинские организации, оказывающие ПМСП;
3) строку 11 заполняют организации, занимающихся частной медицинской практикой согласно типовым спискам негосударственного сектора здравоохранения.
16. Таблица 0910 Амбулаторно-поликлинические организации и отделения, входящие в состав организаций здравоохранения, оказывающих стационарную и амбулаторно-поликлиническую помощь:
1) В раздел А включаются сведения о числе и деятельности врачебных амбулатории и центров ПМСП, являющихся подразделениями и входящих в состав организации здравоохранения, оказывающих стационарную помощь (из таблицы 0100 "Организации здравоохранения, оказывающие стационарную помощь");
2) В раздел Б включаются сведения о числе и деятельности врачебных амбулатории и центров ПМСП, являющихся подразделениями и входящих в состав организации здравоохранения, оказывающих амбулаторно-поликлиническую помощь (из таблицы 0900 "Самостоятельные организации здравоохранения, оказывающие амбулаторно-поликлиническую помощь").
17. Организации здравоохранения, оказывающие первичную медико-санитарную помощь:
1) в таблице 0920 "Самостоятельные амбулаторно-поликлинические организации" показываются данные о числе и деятельности самостоятельных организаций, которые имеют прикрепленное население и оказывают ПМСП;
2) сведения к данной таблице выделяются из соответствующих строк таблицы 0900;
3) в таблице 0930 "Амбулаторно-поликлинические организации, входящие в состав организации здравоохранения, оказывающие стационарную и амбулаторно-поликлиническую помощь":
4) в разделе А "Консультативно-диагностические и поликлинические отделения, входящие в состав областных, городских, центральных районных, районных, сельских и сельских участковых больниц указываются сведения о числе и деятельности поликлинических отделений к которым прикреплено население для оказания ПМСП (из таблицы 0100 "Организации здравоохранения, оказывающие стационарную помощь");

5) 14 және 15-бағандарда лауазымдармен қамтылған ОМҚ жеке тұлғалар саны көрсетіледі.
14. 0750 күндізгі стационарлар кестесі: амбулаториялық-емханалық ұйымдар (бөлімшелер) жанындағы күндізгі стационарларға және ауруханада күндізгі болу стационарлары және үйдегі стационарларға бөлу жолымен, республикалық бағынышты облыстардың және қалалалардың денсаулық сақтау ұйымдары желілері тұрғысында толтырылады. 3,5,7,10,12,14,17 және19-бағандарда 0-17 жасты қамти отырып балалар туралы мәліметтер көрсетіледі.
15. 0900-кесте. Амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін дербес денсаулық сақтау ұйымдары:
1) 4-14- бағандар №30 нысан бойынша ІІ тараудың 2101-кестесінің 1 бағаны және 2100-кестесінің 1-11 бағандары бойынша деректермен толтырылады;
2) 3-бағандағы "Учаскелердің (терапиялық, педиатриялық, ЖТД) жалпы саны МСАК көрсететін медициналық ұйымдарды көрсетеді;
3) 11 жолды мемлекеттік емес денсаулық сақтау секторының типтік тізімдеріне сәйкес жеке медициналық тәжірибемен айналысатын ұйымдар толтырады.
16. 0910-кесте Стационарлық және амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары құрамына кіретін амбулаториялық-емханалық ұйымдар:
1) А тарауына стационарлық көмек көрсететін ұйымдардың бөлімшелері болып табылатын және құрамына кіретін (0100 "Стационарлық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары" кестесінен), дәрігерлік амбулаториялар және МСАК орталықтары саны мен қызметі туралы мәліметтер енеді;
2) Б тарауға амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін ұйымдардың бөлімшелері болып табылатын және құрамына кіретін (0900 "Амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін дербес денсаулық сақтау ұйымдары" кестесінен), дәрігерлік амбулаториялар және МСАК орталықтары саны мен қызметі туралы мәліметтер енеді.
17. Алғашқы медициналық-санитариялық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары:
1) 0920 "Дербес амбулаториялық-емханалық ұйымдар" кестесінде бекітілген тұрғындары бар және МСАК көрсетін дербес ұйымдардың саны мен қызметі туралы деректер көрсетіледі;
2) осы кестеге қатысты мәліметтер 0900-кестенің сәйкес жолдарында көрсетіледі;
3) 0930 "Стационарлық және амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары құрамына кіретін амбулаториялық-емханалық ұйымдар" кестесінде::
4) А "Облыстық, қалалық, орталық аудандық, ауылдық және ауылдық учаскелік ауруханалар құрамына кіретін консультативтік-диагностикалық және емханалық бөлімшелер" тарауындаМСАК көрсету үшін тұрғындар тіркелген емханалық бөлімшелердің саны мен қызметі туралы мәліметтер көрсетіледі 0100 (Стационарлықкөмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдары кестесінен);

5) в разделе Б "Врачебные амбулатории и центры ПМСП, входящие в состав больничных организаций" указываются сведения о числе и деятельности врачебных амбулаторий и центров ПМСП, к которым прикреплено население для оказания ПМСП;
6) в разделе В "Врачебные амбулатории и центры ПМСП, входящие в состав амбулаторно-поликлинических организаций" указываются сведения о числе и деятельности врачебных амбулаторий и центров ПМСП, к которым прикреплено население для оказания ПМСП (из таблицы 0910, раздел Б). Данные этого раздела могут полностью соответствовать разделу Б таблицы 0910.
18. Таблица 1500 Общее число врачебных посещений, включая профилактические и посещения к зубным врачам:
1) таблица 1500 заполняется на основании таблицы 2100 и 2101, 2700 формы 30.
19. Таблица 1600 Фельдшерская помощь. Данные для заполнения таблицы берутся из отчета ФАПов, ФП, МП и МР без содержания отдельного помещения.
20. Таблица 1800 Стоматологическое обслуживание:
1) в графе 1, строках 1 - 5 учитываются число стоматологических организаций и число самостоятельных стоматологических кабинетов, а не число отделений (кабинетов) в этих организациях;
2) строки 1 – 5, 6, 7 графы 2, заполняются по данным таблицы 2700 строки 1,3 графы 1 формы 30 соответственно, и таблицы 8000 формы 45;
3) сведения для строк 8, 9 и 10 берутся из таблицы 1001 пункт 17 и таблицы 2701 пункт 1,2 формы 30.
21. Таблица 1900 - Прочие организации здравоохранения: указываются сведения о числе имеющихся в области и городах республиканского значения центров ФЗОЖ, патологоанатомических бюро, бюро медицинской статистики, Республиканском центре электронного здравоохранения, филиалах Республиканского центра электронного здравоохранения.
22. Таблица 2401 Дома ребенка: указываются сведения о деятельности домов ребенка на основании формы № 41 "Отчет дома ребенка".
23. Таблица 2700 Организации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения: в таблице указываются организации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения, включая сельских административных районов и районов внутри городов.
24. Таблица 2900 Штатные и занятые должности организаций в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения:
1) в графе 1 указываются сведения о штатах организации санитарно-эпидемиологического надзора, в графе 2 - сведения о штатах организации санитарно-эпидемиологической экспертизы, в графе 3 –РГКП "НПЦСЭЭиМ" (республиканская санэпидстанция), в графе 4 – противочумные станции, в графе 5 – дезинфекционные станции.

5) Б "Аурухана ұйымдары құрамына кіретін дәрігерлік амбулаториялар және МСАК орталықтары" тарауында МСАК көрсету үшін тұрғындар тіркелген дәрігерлік амбулаториялардың саны мен қызметі туралы мәліметтер көрсетіледі;
6) А "Амбулаториялық-емханалық ұйымдар құрамына кіретін дәрігерлік амбулаториялар және МСАК орталықтары" тарауында МСАК көрсету үшін тұрғындар тіркелген дәрігерлік амбулаториялардың және МСАК орталықтарының саны мен қызметі туралы мәліметтер көрсетіледі (0910 кестесінен, Б тарау). Осы тараудың деректері 0910-кестенің Б тарауына толығымен сәйкес келеді.
18. 1500-кесте. Дәрігерге барудың жалпы саны, оның ішінде тіс дәрігеріне профилактикалық бару саны:
1) 1500-кесте 30-нысанның 2100 және 2101, 2700-кестелері негізінде толтырылады.
19. 1600-кесте. Фельдшерлік көмек.Кестені толтыруға арналған деректер ФАБ, ФБ, МБ және МҚ (жеке бөлмесі жоқ) есептерінен алынады.
20. 1800-кесте Стоматологиялық қызмет көрсету:
1) 1-бағанда, 1-5 жолдарда бұл ұйымдардың бөлімшелерінің (кабинеттерінің) саны емес, стоматологиялық ұйымдардың саны, дербес стоматологиялық кабинеттердің саны ескеріледі;
2) 2-бағанның 1-5,6,7 жолдары 30 нысанның 1-бағанының 1,3 жолының 2700-кестесінің сәйкесінше, 45-нысанның 800-кестесінің деректері бойынша толтырылады;
3) 8, 9 және 10 жолдар үшін мәліметтер 17 тармақ 1001-кестеден және 30-нысандағы 1,2 тармақтың 2701-кестесінен алынады.
21. 1900 басқа да денсаулық сақтау ұйымдары кестесі: облыстардағы және республикалық мағынасы бар қалалардағы СӨСҚ орталықтарының, патологоанатомиялық бюролардың, медициналық статистика бюроларының, Республикалық электрондық денсаулық сақтау орталығының, Республикалық электрондық денсаулық сақтау орталығы филиалдарының саны туралы мәліметтер көрсетеілді.
22. 2401-кесте балалар үйі: №41 "Балалар үйінің есебі" нысаны негізінде балалар үйінің қызметі туралы мәліметтер көрсетіледі.
23. 2700-кесте. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласын ұйымдастыру: кестеде халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы ұйымдар көрсетіледі, оның ішінде, ауылдық әкімшілік аудандар және қалалардың ішіндегі аудандар.
24. 2900-кесте. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы ұйымдардағы штаттағы және қамтылған лауазымдар:
1) 1 бағанда санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау ұйымдарының штаттары туралы мәліметтер көрсетіледі, 2 бағанда - санитариялық-эпидемиологиялық сараптама ұйымдарының штаттары туралы мәліметтер, 3 бағанда – "СЭСМҒТО" РМҚК (республикалық санэпидстанция), 4 бағанда – обаға қарсы станциялар, 5 бағанда – зарарсыздандыру станциялары.

25. Таблица 3300 Штатные и занятые должности по типам организаций здравоохранения:
1) выделяются в отдельную строку и не указываются по организации в которую входят, должности:
отделений и станций скорой медицинской помощи;
отделений переливания крови и пунктов заготовки крови;
ФАП, ФП, МП, МР (без отдельного помещения);
2) по строке 13 указываются штаты стоматологических поликлиник;
3) в строке 14 указываются все штатные и занятые должности бюджетных организаций суммарно: санитарно-эпидемиологического надзора, санитарно-эпидемиологической экспертизы и республиканской санэпидстанции, кроме противочумных и дезинфекционных станций, которые показываются в строке 15;
4) штатные и занятые должности хозрасчетных отделений профдезинфекции, входящих в состав санитарно-эпидемиологических организаций, показываются в строке 25, входящих в состав прочих санитарно-эпидемиологических организаций – в строке 26;
5) сведения о должностях, предусмотренных по штатам для специалистов с высшим немедицинским образованием, показываются в графах 6 и 7.
26. В таблице 3402 указываются должности, занятые врачами в аппаратах органов здравоохранения, АО "Национальный медицинский холдинг", в территориальных комитетах оплаты медицинских услуг, контроля медицинской и фармацевтической деятельности, НИИ и в организациях по подготовке кадров:
1) в графе 5 указываются сведения врачебных должностей в медицинских ВУЗах, институтах усовершенствования без должностей, занятых в клиниках и поликлиниках, учитываемых в таблице 3300;
2) в графе 6 указываются сведения врачебных должностей в медицинских фармацевтических колледжах (училищах);
3) в графе 7 указываются сведения врачебных должностей в научно-исследовательских организациях без должностей клинических отделений.
27. В таблице 3403 указываются занятые врачебные должности во всех медицинских организациях, включая должности, учтенные в таблице 3402 (врачи, работающие на почасовой оплате, приравниваются к занятой должности врача в случае не менее 240 проработанных часов в год).
28. Таблица 3650 Плановая мощность амбулаторно-поликлинических организаций (самостоятельных и входящих), диспансерных отделений, женских консультаций: мощность каждой амбулаторно-поликлинической организации, осуществляющей амбулаторный прием, должна быть утверждена территориальным органом здравоохранения. Строка 1 графа 1 должна быть равна таблице 1010 строка 1 графа 1 плюс 2 плюс 3 плюс 4 формы 30.
Приложение 36
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 128
Конфиденциальность гарантируется получателем информации
Кем представляется __________________________________
(наименование, адрес)
Форма 52
годовая
Форма, предназначенная для сбора
административных данных Информация представляется в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения"
БИН
Представляют:

25. 3300-кесте. Денсаулық сақтау ұйымдары типтері бойынша штаттық және қамтылған лауазымдар:
1) жекелей жолға көрсетіледі және лауазымдар кіретін ұйымдар бойынша да көрсетілмейді:
жедел медициналық көмек бөлімшелері мен станциялары;
қан құю бөлімшелері мен қан дайындау бекеттері;
ФАБ, ФБ, МБ, МҚ (жекелей бөлмесіз);
2) 13 жолда стоматологиялық емханалардың штаттары көрсетіледі;
3) 14 жолда бюджеттік ұйымдардың барлық штаттық және қамтылған лауазымдары сомалап көрсетіледі: 15 жолда көрсетілген обаға қарсы және зарарсыздандыру станцияларынан басқа,санитариялық-эпидемиологиялық қадағалаудың, санитариялық-эпидемиологиялық сараптаманың және республикалық санэпидстанциялардың;
4) санитариялық-эпидемиологиялық ұйымдардың құрамына кіретін профзарарсыздандыратын шаруашылық есептік бөлімшелерінің штаттық және қамтылған лауазымдары 25 жолда көрсетіледі, басқа да санитариялық-эпидемиологиялық ұйымдардың құрамына кіретіндері – 26 жолда көрсетіледі;
5) жоғарғы медициналық емес білімі бар мамандар үшін штаттар бойынша көзделген лауазымдар туралы мәліметтер 6 және 7-бағандарда көрсетіледі.
26. 3402-кестеде денсаулық сақтау органдары аппараттарындағы, "Ұлттық медициналық холдинг" АҚ, аумақтық медициналық қызметтер төлемін төлеу, медициналық және фармацевтік қызметті бақылау комиттетіндегі және мамандар дайындау ұйымдарындағы лауазымдар көрсетіледі:
1) 5-бағанда медициналық ЖОО, лауазымсыз жетілдіру институттардағы, клиникалардағы және емханалардағы қамтылған, 3300-кестеде ескерілген дәрігерлік лауазымдардың мәліметтері көрсетіледі;
2) 6-бағанда медициналық фармацевтік колледждердегі (училищелердегі) дәрігерлік лауазымдардың мәліметтері көрсетіледі;
3) 7-бағанда клиникалық бөлімшелердің лауазымынсыз, ғылыми-зерттеу ұйымдарындағы дәрігерлік лауазымдардың мәліметтері көрсетіледі.
27. 3403-кестеде бпрлық медициналық ұйымдардағы қамтылған дәрігерлік лауазымдар көрсетіледі, оның ішінде, 3402-кестеде ескерілген (сағаттық төлем бойынша жұмыс істейтін дәрігерлер, жылына 240 істелген сағаттан кем емес жағдайда дәрігердің қамтылған лауазымына теңестіріледі).
28. 3650-кесте. Амбулаториялық-емханалық ұйымдардың (дербес және кіретін), диспансерлік бөлімшелердің, әйелдер консультациясының жоспарлық қуаты: амбулаториялық қабылдауды жүзеге асыратын амбулаториялық-емханалық ұйымдардың қуаттылығын аумақтық денсаулық сақтау органы бекітеді. 1 жол, 1 баған 30 нысанның 1+2+3+4 бағандарының 1010 жолындағы кестеге тең болуы тиіс.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 06 наурыздағы
№ 128 бұйрығына
36-қосымша
Құпиялығына ақпаратты алушы кепілдік береді
Ұсынған кім _________________________________________________________
(атауы және мекенжайы)
52-нысан
жылдық
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ақпарат "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы"
Қазақстан Республикасының кодексіне сәйкес ұсынылады
БСН
Ұсынады:

1. Детские больницы (поликлиники, амбулатории), детские отделения больниц и необъединенные поликлиники в городах и поселках городского типа, подростковые кабинеты, сельские участковые и районные больницы (амбулатории) независимо от наличия детских отделений (последние - при отсутствии в районном центре детской поликлиники) - главному врачу района (города) - 5 января.
2. Главный врач района (города) - местному органу государственного управления здравоохранением 10 января;
3. Местный орган государственного управления здравоохранением - Министерство здравоохранения Республики Казахстан к 10 февраля.
Отчет по детской инвалидности
20 _____ год
1000 Отчет по детской инвалидности
Наименование болезней
Шифр по МКБ Х- пересмотра
№ строки
Состояло на учете по инвалидности на начало отчетного года
Взято на учет по инвалидности в отчетном году
Снято с учета по инвалидности в течение года
Состоит на учете по инвалидности на конец отчетного года
выздоровление
по смерти
всего до 16 лет
в т.ч. до 3-х лет
всего до 16 лет
в т.ч. до 3-х лет
всего до 16 лет
в т.ч. до 3-х лет
всего до 16 лет
в т.ч. до 3-х лет
всего до 16 лет
в т.ч. до 3-х лет
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Всего заболеваний

1. Балалар ауруханалары (емханалар, амбулаториялар), қалалар мен қала түрлі кенттердегі ауруханалардың балалар бөлімшелері мен бірлеспеген емханалары, жасөспірімдер кабинеттері, балалар бөлімшесінің бар-жоғына қарамастан, ауылдық учаскелік және аудандық ауруханалар амбулаториялар) (соңғылары - аудан орталығында) балалар емханасы жоқ болғанда) - ауданның (қаланың) бас дәрігеріне - 5 қаңтарда.
2. Ауданның (қаланың) бас дәрігері - денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органына - 10 қантарда;
3. Денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігіне - 10 ақпанға.
Балалар мүгедектігі туралы есеп
20 __ жыл
1000 Балалардың мүгедектігі туралы есеп
Аурулардың атауы
Х қайта қараудың АХЖ бойынша шифры
жол дың №
Есепті жылдың басында мүгедектігі бойынша есепте тұрғандар
Есепті жылда мүгедектігі бойынша есепке алынғандар
Жыл ішінде мүгедектігі бойынша есептен шығарылғандар
Есепті жылдың соңында мүгедектігі бойынша есепте тұрғандар
16 жасқа дейінгі барлығы
оның ішінде 3 жасқа дейінгі
16 жасқа дейінгі барлығы
оның ішінде 3 жасқа дейінгі
сауыққаны
қайтыс болғаны
16 жасқа дейінгі барлығы
оның ішінде 3 жасқа дейінгі
16 жасқа дейінгі барлығы
оның ішінде 3 жасқа дейінгі
16 жасқа дейінгі барлығы
оның ішінде 3 жасқа дейінгі
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
БАРЛЫҒЫ

N00-N08
15.1
хроническая почечная недостаточность
N18
15.2
Врожденные аномалии (пороки развития), деформации и хромосомные нарушения
Q00-Q99
16
из них: врожденные аномалия развития нервной системы
Q00-07
16.1
Врожденные аномалии системы кровообращения
Q20-28
16.2
синдром Дауна
Q90
16.3
Травмы и отравления
S00-T98
17
Прочие
18
1001 Число выбывших по достижении 16 лет (1) ____________ и выехавшие (2) __________ из них до 3-х лет
Руководитель ___________________________
Исполнитель _______, телефон ______ Дата "___" ______ 20__ года
Приложение 37
к приказу Министра
здравоохранения Республики Казахстан
от 6 марта 2013 года № 128
Конфиденциальность гарантируется получателем информации
Кем представляется __________________________________
(наименование, адрес)
Форма 59
годовая
Форма, предназначенная для сбора
административных данных Информация представляется в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения"
БИН
Представляют:
1.Организации, оказывающие амбулаторно-поликлиническую помощь, системы здравоохранения главному врачу района (города) - 5 января;
2. Главный врач района (города) сводный отчет местному органу государственного управления здравоохранением (области, города) 10 января;
3. Организации, оказывающие амбулаторно-поликлиническую помощь других министерств всех форм собственности - местному органу государственного управления здравоохранением (области, города) по месту нахождения своей вышестоящей организации - 5 января;
4. Местные органы государственного управления здравоохранением сводный отчет по городу, области, Министерство здравоохранения Республики Казахстан гг. Астаны и Алматы и в МЗ РК - к 10 февраля.
Отчет
о травмах, отравлениях и некоторых других
последствиях воздействия внешних причин
за _________ 20 ____ год

N00-N08
15.1
созылмалы бүйрек жеткіліксіздігі
N18
15.2
Туа біткен ауытқулар (даму кемістіктері), хромосомдық және пішін бұзылулар
Q00-Q99
16
оның ішінде: жүйке жүйесінің туа біткен ауытқулары, даму кемістігі
Q00-07
16.1
Қан айналымының туа біткен ауытқулары
Q20-28
16.2
оның ішінде: Даун синдромы
Q90
16.3
Жарақаттар мен уланулар
S00-T98
17
Мүгедектікке әкелетін басқа да себептер (жоғарыда аталған жолдарда ескерілмеген мүгедектіктің барлық жағдайларын енгізу керек)
18
1001 16 жасқа толып шыққандардың саны (1)____________ және көшіп кеткендердің саны (2) __________оның ішінде 3 жасқа дейінгі _________
Басшы _____________________________
Орындаушы ________ телефон № ________ Күні 20 _____ ж. "_____" ______
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2013 жылғы 06 наурыздағы № 128
бұйрығына
37- қосымша
Құпиялығына ақпаратты алушы кепілдік береді
Ұсынған кім _________________________________________________________
(атауы және мекенжайы)
59-нысан
жылдық
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ақпарат "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы"
Қазақстан Республикасының кодексіне сәйкес ұсынылады
БСН
Ұсынады:
1.Денсаулық сақтау жүйесінің амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін ұйымдар ауданның (қалалық) бас дәрігеріне - 5 қаңтарда;
2. Ауданның (қаланың) бас дәрігері жинақ есепті денсаулық сақтауды мемлекеттік басқару жергілікті (облыс, қала) органына - 10 қаңтарда;
3.Басқа министрліктердің, ведомстволардың амбулаториялық-емханалық көмек көрсететін ұйымдары барлық меншік нысандарын - жоғарыда орналасқан ұйымның орналасқан жері бойынша денсаулық сақтауды мемлекеттік басқару жергілікті (облыс, қала) органына - 5 қаңтарда;
4. Денсаулық сақтауды мемлекеттік басқару жергілікті органдары облыстың, Астана мен Алматы қалаларының статистика департаменттеріне және ҚР ДСМ - 10 ақпанда
5.Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі жинақ есепті- Қазақстан Республикасы Статистика агенттігіне - 1 сәуірде.
Жарақаттар, уланулар және сыртқы себептердің әсерінің кейбір басқа салдары туралы есеп 20____жыл