О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 5 ноября 2003 года № 263-ОД "О Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги аэропортов и аэронавигации"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 14 мая 2013 года N 146-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2013 года N 8486. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 42.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.05.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии c подпунктом 5) пункта 1 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях и регулируемых рынках" и подпунктом 7) пункта 21 Положения Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2007 года № 943, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 5 ноября 2003 года № 263-ОД "О Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги аэропортов и аэронавигации" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2599, опубликованный в газете "Официальная газета" 27 декабря 2003 года № 52 (157)) следующие изменения:
в Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги аэропортов и аэронавигации, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Правила утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги аэропортов и аэронавигации (далее - Правила) разработаны в соответствии с Конвенцией о международной гражданской авиации (Чикаго 1944 год), ратифицированной постановлением Верховного Совета Республики Казахстан от 2 июля 1992 года и Законами Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях и регулируемых рынках", от 15 июля 2010 года "Об использовании воздушного пространства Республики Казахстан и деятельности авиации".";
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"Әуежайлар мен аэронавигацияның реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту ережесі туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 5 қарашадағы N 263-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2013 жылғы 14 мамырдағы № 146-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 29 мамырда № 8486 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 42 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.05.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 қазандағы № 943 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Табиғи монополиялар реттеу агенттігі туралы ереженің 21-тармағының 7) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әуежайлар мен аэронавигацияның реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту ережесі туралы" Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 5 қарашадағы № 263-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2599 тіркелген, "Ресми газет" газетінінің 2003 жылғы 27 желтоқсандағы № 52 (157) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Әуежайлар мен аэронавигация реттеліп көрсетілетін қызметтерiнiң тарифтерiне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерiн бекіту ережесінде:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Әуежайлар мен аэронавигация реттеліп көрсетілетін қызметтерiнiң тарифтерiне (бағаларына, алымдар ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерiн бекіту ережесi (бұдан әрi - Ереже) Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң 1992 жылғы 2 шiлдедегi қаулысымен бекiтiлген Халықаралық азаматтық авиация туралы конвенцияға (1944 жыл Чикаго), "Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі, "Қазақстан Республикасының әуе кеңiстiгiн пайдалану және авиация қызметi туралы" 2010 жылғы 15 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңдарына және әуежайлар мен аэронавигация қызмет саласындағы Қазақстан Республикасының өзге де нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкес әзiрлендi.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Временные понижающие коэффициенты на регулируемые услуги аэропорта устанавливаются при соответствии одному из следующих критериев:
1) планируемый объем потребления регулируемых услуг наземного обслуживания воздушных судов, указанный в заявке на определенный период, превышает фактический объем потребления регулируемых услуг за аналогичный период предыдущего года;
2) возможность использования незадействованных или слабо задействованных мощностей аэропорта;
3) коэффициент загрузки воздушного судна составляет менее 0,5, в случае отнесения к критерию предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта, за исключением субсидируемой авиакомпании.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Временные понижающие коэффициенты к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги аэронавигации устанавливаются при соответствии одному из следующих критериев:
1) рост частоты полетов воздушных судов и привлечение новых маршрутов в воздушном пространстве Республики Казахстан;
2) возможность использования незадействованных или слабо задействованных воздушных трасс;
3) создание условий для развития республиканского рынка авиаперевозок при обслуживании воздушных судов, выполняющих внутренние регулярные авиарейсы в пределах воздушного пространства Республики Казахстан путем применения коэффициента 0,5 к ставкам, утвержденным уполномоченным органом на регулируемые услуги аэронавигации.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Утверждение временных понижающих коэффициентов производится уполномоченным органом при представлении эксплуатантом воздушных судов, аэропортом или аэронавигационной организацией (далее - заявителем) заявки и обосновывающих документов согласно приложению 1 к настоящим Правилам с соблюдением следующих требований:
каждый лист обосновывающих документов подписывается первым руководителем, а финансовые документы - и главным бухгалтером. При этом факсимильная подпись признается недействительной;
представляются фактические данные по результатам финансово-хозяйственной деятельности за предшествующий период, а также ожидаемые результаты от применения временных понижающих коэффициентов на запрашиваемый период их утверждения.
При этом, эксплуатант воздушных судов представляет в уполномоченный орган заявку и обосновывающие документы в двух экземплярах.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Уполномоченный орган в течение 5 рабочих дней со дня поступления заявки на утверждение временных понижающих коэффициентов в письменной форме уведомляет заявителя о принятии либо отказе в принятии заявки к рассмотрению. При принятии заявки эксплуатанта воздушного судна к рассмотрению уполномоченный орган направляет один экземпляр заявки в аэропорт и (или) аэронавигационную организацию для дачи заключения.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:

"5. Әуежайдың реттелiп көрсетiлетiн қызметтерiне уақытша төмендету коэффициенттерi мынадай өлшемдердiң бiреуiне сәйкес келген жағдайда белгiленедi:
1) белгiлi бiр кезеңге арналған өтiнiмде көрсетiлген әуе кемелерiне жерде қызмет көрсетудiң жоспарланған тұтыну көлемi өткен жылдың осы кезеңiндегi реттелiп көрсетiлетiн қызметтердi нақты тұтыну көлемiнен асады;
2) әуежайдың iске қосылмаған немесе шамалы iске қосылған қуатын пайдалану мүмкiндiгi;
3) субсидияланатын авиакомпанияны қоспағанда, осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген өлшемге жатқызылған жағдайда әуе кемесiн тиеу коэффициентi 0,5-тен кем құрайды.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Аэронавигацияның реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алымдар ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерi мынадай өлшемдердiң бiреуiне сәйкес келген жағдайда белгiленедi:
1) Қазақстан Республикасының әуе кеңiстiгiнде әуе кемелерiнiң ұшу жиiлiгiнiң өсуi және (немесе) жаңа бағыттарды тарту;
2) iске қосылмаған немесе шамалы iске қосылған әуе трассаларын пайдалану мүмкiндiгi;
3) Қазақстан Республикасы әуе кеңістігі шегінде ішкі тұрақты авиарейстерді орындайтын әуе кемелеріне қызмет көрсету кезінде уәкілетті орган реттеліп көрсетілетін аэронавигациялық қызметтерге бекіткен ставкаларға 0,5 коэффициентін қолдану арқылы әуе тасымалдаудың республикалық нарығын дамыту үшін қолайлы жағдай жасау.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Уәкiлеттi орган уақытша төмендету коэффициенттерiн әуе кемелерiн пайдаланушы, әуежай немесе аэронавигациялық ұйым (бұдан әрi - өтiнiм берушi) Ереженiң 1-қосымшасына сай өтiнiмдер мен негiздеушi құжаттарды мынадай талаптарды сақтай отырып ұсынған жағдайда бекітеді:
негiздеушi құжаттардың әрбiр парағына бiрiншi басшы, ал қаржы құжаттарына бас бухгалтер де қол қояды. Бұл жағдайда факсимильдiк қол жарамсыз деп танылады;
алдыңғы кезең ішіндегі қаржы-шаруашылық қызметтiң нәтижелерi бойынша нақты деректер, сондай-ақ оларды бекiтудi сұрап отырған кезеңге уақытша төмендету коэффициенттерiн қолданудан күтiлiп отырған нәтижелер ұсынылады.
Бұл ретте, әуе кемелерін пайдаланушы уәкілетті органға өтінімді және негіздеуші құжаттарды екі данада ұсынады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Уәкiлеттi орган уақытша төмендету коэффициенттерiн бекітуге өтiнiм түскен күнінен бастап 5 жұмыс күнiнiң iшiнде ұсынылған өтiнiмдi қарауға қабылдау туралы не қарауға қабылдаудан бас тарту туралы өтiнiм берушiнi жазбаша түрде хабардар етеді. Әуе кемелерін пайдаланушының өтінімі қарауға алынған жағдайда уәкілетті орган оның бір данасын әуежайға және (немесе) аэронавигация ұйымына қорытынды шығарту үшін жібереді.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"13. После получения уведомления уполномоченного органа о принятии заявки к рассмотрению, заявитель в течение 5 рабочих дней направляет данную заявку для рассмотрения в компетентный орган с приложением уведомления.";
пункт 14 исключить;
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Компетентный орган, аэропорт и (или) аэронавигационная организация в течение 10 рабочих дней со дня получения заявки представляют в уполномоченный орган заключение, в котором отражается обоснование целесообразности утверждения предлагаемого уровня временного понижающего коэффициента либо обоснование нецелесообразности его утверждения.
В случае отказа в утверждении временного понижающего коэффициента, уполномоченный орган выносит письменное мотивированное заключение, которое направляется компетентному органу, эксплуатанту воздушных судов, аэропорту и (или) аэронавигационной организации.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Уполномоченный орган на основании заключений, представленных компетентным органом, аэропортом и (или) аэронавигационной организацией, с учетом экспертизы предоставленных эксплуатантом воздушных судов обосновывающих документов, принимает решение в течение 45 календарных дней со дня получения заявки к рассмотрению.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Уполномоченный орган проводит совещания по вопросам применения временного понижающего коэффициента с участием представителей компетентного органа, аэропорта, аэронавигационной организации, эксплуатантов воздушных судов и независимых экспертов.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Аэропорт и аэронавигационная организация применяет временные понижающие коэффициенты, утвержденные приказом первого руководителя уполномоченного органа, на основании договора (дополнения к договору), заключенного между аэропортом или аэронавигационной организацией и эксплуатантом воздушных судов. Данный договор (дополнение к договору) предусматривает период действия утвержденных временных понижающих коэффициентов и ответственность эксплуатанта воздушного судна за невыполнение заявленных объемов потребления регулируемых услуг аэропорта или аэронавигационной организации в виде перерасчета тарифов (цен, ставок сборов) на фактически выполненный объем потребления указанных услуг без применения временных понижающих коэффициентов за соответствующий период времени.
Договор (дополнение к договору) между аэропортом или аэронавигационной организацией и эксплуатантом воздушных судов заключается не позднее 7 рабочих дней со дня вступления в силу приказа, указанного в пункте 18 настоящих Правил.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:

"13. Өтінім беруші уәкілетті органның өтінімді қарауға қабылдағаны туралы хабарламаны алғаннан кейін 5 жұмыс күні ішінде құзыретті органның қарауына аталған өтінімді алынған хабарламамен бірге жолдайды.";
14-тармақ алып тасталсын;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Құзыреттi орган, әуежай және (немесе) аэронавигациялық ұйым өтiнiм берушiден өтiнiмдi алған күнінен бастап 10 жұмыс күнінiң iшiнде уәкiлеттi органға қорытынды ұсынады, онда уақытша төмендету коэффициентінің ұсынылып отырған деңгейін бекіту мақсаттылығының негiздемесi не оны бекіту мақсатсыздылығының негiздемесi көрсетiледі.
Уақытша төмендету коэффициентiн бекітуден бас тартылған жағдайда, уәкiлеттi орган дәлелді қорытынды шығарады, ол құзыреттi органға, әуе кемелерiн пайдаланушыға және (немесе) аэронавигациялық ұйымға жiберiледі.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Уәкiлеттi орган әуе кемелерiн пайдаланушы ұсынған негiздеушi құжаттардың сараптамасын ескере отырып, құзыреттi орган, әуежай және (немесе) аэронавигациялық ұйым ұсынған қорытындылардың негiзiнде өтiнiм қарауға қабылданған сәттен бастап 45 күнтізбелік күнiнiң iшiнде шешiм қабылдайды.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Уәкiлеттi орган құзыреттi органның, әуежайдың, аэронавигациялық ұйымның, әуе кемелерiн пайдаланушылардың өкiлдерiнiң және тәуелсiз сарапшылардың қатысуымен уақытша төмендету коэффициентін қолдану мәселелері бойынша кеңес өткiзеді.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Әуежай және аэронавигациялық ұйым уәкiлеттi органның бiрiншi басшысының бұйрығымен бекітілген уақытша төмендету коэффициенттерiн әуежай немесе аэронавигациялық ұйым мен әуе кемелерiн пайдаланушы арасында жасалған шарт (шартқа қосымша) негiзiнде қолданады. Осы шарт (шартқа қосымша) уақытша төмендету коэффициенттерiн қолдану кезеңiн және әуежайдың немесе аэронавигациялық ұйымның реттеліп көрсетілетін қызметтерiн тұтынудың мәлiмделген көлемiн әуе кемесiн пайдаланушының орындамағаны үшін тиiстi уақыт мерзiмiне уақытша төмендету коэффициенттерiн қолданбастан көрсетілген қызметтердi тұтынудың нақты орындалған көлемiне тарифтердi (бағаларды, алымдар ставкаларын) қайта есептеу түрiнде жауапкершiлiгін көздейдi.
Әуежай немесе аэронавигациялық ұйым мен әуе кемелерiн пайдаланушы арасындағы шарт (шартқа қосымша) осы Ереженің 8-тармағында көрсетілген бұйрық күшiне енген күнiнен бастап 7 жұмыс күнiнен кешiктiрмей жасалады.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"24. Компетентный орган, аэропорт и аэронавигационная организация может обратиться по своей инициативе в уполномоченный орган с предложением об отмене утвержденных временных понижающих коэффициентов, предоставив при этом документы, обосновывающие такую отмену.
При невыполнении условии предусмотренных в пунктах 5 и 6настоящих Правил, уполномоченный орган также инициирует отмену временных понижающих коэффициентов. При этом, уполномоченный орган запрашивает у компетентного органа, аэропорта и аэронавигационной организации мотивированное письменное заключение.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Уполномоченный орган проводит экспертизу обосновывающих документов по отмене временных понижающих коэффициентов в течение 30 календарных дней с момента получения материалов.
По результатам проведенной экспертизы уполномоченный орган принимает решение об отмене утвержденных временных понижающих коэффициентов либо направляет компетентному органу, аэропорту и аэронавигационной организации мотивированное заключение об отсутствии основании для отмены временного понижающего коэффициента.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Уполномоченный орган направляет приказ об отмене временных понижающих коэффициентов компетентному органу, эксплуатанту воздушных судов, аэропорту и (или) аэронавигационной организации не позднее, чем за 10 календарных дней до введения в действие приказа уполномоченного органа.";
пункты 7 и 8 приложения 1 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"7. Фактический (предшествующие четыре законченных квартала и предшествующий календарный год) и планируемый заявляемый объемы потребления регулируемых услуг аэропортов или аэронавигационной организации с разбивкой по кварталам в натуральном и стоимостном выражении. Объемы потребления указываются в разрезе каждой услуги аэропорта или аэронавигационной организации, подлежащей государственному регулированию в соответствии с законодательством о естественных монополиях и регулируемых рынках.
8. В случае, если заявителем является аэропорт или аэронавигационная организация - прогнозные показатели уровня доходов, расходов аэропорта или аэронавигационной организации по предоставлению регулируемых услуг эксплуатантам воздушных судов с применением и без применения временных понижающих коэффициентов на запрашиваемый период с разбивкой по кварталам.
В случае, если заявителем является эксплуатант воздушного судна - прогнозные показатели уровня доходов эксплуатанта воздушных судов при условии потребления регулируемых услуг аэропорта и (или) аэронавигационной организации с применением и без применения временных понижающих коэффициентов на планируемый период с разбивкой по кварталам.
При этом, заявитель приводит все расчеты в разрезе каждой услуги аэропорта или аэронавигационной организации, подлежащей государственному регулированию в соответствии с законодательством о естественных монополиях и регулируемых рынках.";
примечание к приложению 2 к указанным Правилам изложить в следующей редакции:
"Примечание:
Материалы представляются в разрезе каждой услуги аэропорта или аэронавигационной организации, регулируемой в соответствии с законодательством о естественных монополиях и регулируемых рынках.".

"24. Құзыретті орган, әуежай және аэронавигациялық ұйым өз бастамасы бойынша уәкілетті органға бекітілген уақытша төмендету коэффициенттерінің күшін жою туралы ұсыныс жасай алады, бұл ретте осындай күшін жоюды негіздейтін құжаттарды ұсынады.
Осы Ереженің 5 және 6-тармақтарында көрсетілген талаптар орындамалған жағдайда, уәкілетті орган да уақытша төмендету коэффициенттерінің күшін жоюға бастама көтереді. Бұл ретте уәкілетті орган құзыретті органнан, әуежайдан және аэронавигация ұйымынан дәлелді жазбаша қорытындыны сұратады.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Уәкілетті орган материалдарды алғаннан бастап күнтізбелік 30 күн ішінде уақытша төмендету коэффициенттерінің күшін жоюды бас негіздейтін құжаттарға сараптама жүргізеді.
Жүргізілген сараптама қорытындылары бойынша уәкілетті орган уақытша төмендету коэффициенттернің күшін жою жөнінде шешім қабылдайды немесе құзыретті органға, әуежайға және аэронавигация ұйымына уақытша төмендету коэффициенттерінің күшін жоюға негіздің жоқтығы туралы дәлелді қорытындыны жолдайды.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Уәкілетті орган уақытша төмендету коэффициенттерінің күшін жою туралы бұйырықты құзыретті органға, әуе кемелерін пайдаланушыға, әуежайға және (немесе) аэронавигация ұйымына уәкілетті органның бұйрығы қолданысқа енгізгілгенге дейін күнтізбелік 10 күннен кешіктірмей жолдайды.";
көрсетілген Ережеге 1-қосымшаның 7 және 8-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Әуежайлардың немесе аэронавигациялық ұйымның реттеліп көрсетілетін қызметтерiн тұтынудың заттай және құндық көріністе тоқсандарға бөлінген нақты (алдыңғы аяқталған төрт тоқсан және алдыңғы күнтiзбелiк жыл) және жоспарланған мәлiмделген көлемдерi. Тұтыну көлемдерi табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы заңнамаға сәйкес мемлекеттiк реттеуге жататын әуежайдың немесе аэронавигациялық ұйымның әрбiр қызметi бойынша көрсетiледі.
8. Егер өтiнiм берушi әуежай немесе аэронавигациялық ұйым болған жағдайда - сұратылған кезеңде уақытша төмендету коэффициентiн қолданып және қолданбастан әуе кемелерiн пайдаланушыға реттеліп көрсетілетін қызметтердi көрсету бойынша әуежайдың немесе аэронавигациялық ұйымның табыстары, шығыстары деңгейiнiң тоқсандарға бөлінген болжамды көрсеткiштерi.
Егер өтiнiм берушi әуе кемелерiн пайдаланушы болған жағдайда жоспарланған кезеңге уақытша төмендету коэффициенттерiн қолданып және қолданбастан әуежайдың және (немесе) аэронавигациялық ұйымның реттеліп көрсетілетін қызметтерін тұтыну жағдайында әуе кемелерiн пайдаланушының табыстары деңгейiнiң тоқсандарға бөлінген болжамды көрсеткiштерi.
Бұл ретте өтiнiм берушi табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы заңнамаға сәйкес мемлекеттік реттеуге жататын әуежайдың немесе аэронавигациялық ұйымның әрбiр қызметiнің бөлінісінде барлық есептерді келтіреді.";
көрсетілген Ережеге 2-қосымшаға ескерту мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескерту:
Материалдар табиғи монополиялар туралы заңнамаға сәйкес әуежайдың немесе аэронавигациялық ұйымның реттеліп көрсетілетін әрбiр қызметiнің бөлінісінде ұсынылады.".

2. Департаменту по регулированию в сфере железнодорожного транспорта, гражданской авиации и портов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Ибраева Г.К.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) опубликование настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, после официального опубликования в средствах массовой информации.
3. Департаменту административной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Базарбаев С.П.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации, с последующим представлением в Юридический Департамент Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Метенова С.С.) сведений об опубликовании;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Дуйсебаева А.Ж.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
М. Оспанов
"СОГЛАСОВАНО":
Министр транспорта и
коммуникаций
Республики Казахстан
_________________ А. Жумагалиев
15 мая 2013 год

2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Темір жол көлігі, азаматтық авиация және порттар саласындағы реттеу департаменті (Г.Қ. Ыбыраева):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Әкімшілік жұмысы департаменті (С.П. Базарбаев) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін:
1) оны бұқаралық ақпарат құралдарында заңнамада белгіленген тәртіппен ресми жариялауды қамтамасыз етсін, кейін жарияланғаны туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Заң департаментіне (С.С. Метенова) ұсынсын;
2) оны Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарының, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары А.Ж. Дүйсебаевқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға
М. Оспанов
"КЕЛІСІЛДІ":
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация
министрі
___________А. Жұмағалиев
2013 жылғы 15 мамыр