Об утверждении критериев оценки степени риска в сфере частного предпринимательства в области деятельности по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, охранной деятельности, оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, взрывчатых веществ, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением и внесении изменений в совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2011 года № 131 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 11 апреля 2011 года № 101 "Об утверждении форм проверочных листов субъектов в сфере частного предпринимательства осуществляющих деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, за исключением деятельности при выполнении строительно-монтажных работ, за охранной деятельностью, а также за деятельностью физических и юридических лиц, занятых в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, с хранением и использованием взрывчатых веществ, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, ядовитых веществ, множительно-копировальной техники цветного изображения и штемпельно-граверных предприятий
Совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 мая 2013 года № 359 и Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра регионального развития Республики Казахстан от 27 июня 2013 года № 113/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 августа 2013 года № 8592. Утратил силу совместным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 июня 2015 года № 556 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 465
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра внутренних дел РК от 23.06.2015 № 556 и Министра национальной экономики РК от 29.06.2015 № 465 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях приведения в соответствие с законами Республики Казахстан «Об охранной деятельности» и «О лицензировании», с учетом поправок, внесенных в них законами Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования деятельности органов внутренних дел в сфере обеспечения общественной безопасности» и «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам сокращения разрешительных документов и оптимизации контрольных и надзорных функций государственных органов», ПРИКАЗЫВАЕМ:

"Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және оларға техникалық қызмет көрсету, күзет қызметі, азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, жарылғыш заттар, азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолданып жасалған бұйымдардың айналымы саласында жеке кәсіпкерлік саласында тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін бекіту туралы және "Жеке кәсіпкерлік саласында құрылыс-монтаждау жұмысын орындау кезіндегі қызметті қоспағанда, күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын, күзет қызметі субъектілерін, сондай-ақ азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолданып жасалған бұйымдардың айналымы саласында жұмыспен қамтылған, жарылғыш және улы заттарды қолданатын, сақтайтын жеке және заңды тұлғалардың, түрлі-түсті бейнелі көбейткіш-көшіргіш техниканың, сондай-ақ штемпельдік-гравюралық кәсіпорындардың қызметін тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 28 наурыздағы № 131 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2011 жылғы 11 сәуірдегі № 101 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2013 жылғы 29 мамырдағы № 359 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2013 жылғы 27 маусымдағы № 113/НҚ Бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 05 тамызда № 8592 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 465 Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 23 маусымдағы № 556 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 29.06.2015 № 465 және ҚР Ішкі істер министрінің 23.06.2015 № 556 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының «Күзет қызметі туралы» және «Лицензиялау туралы» заңдарына сәйкес келтіру мақсатында «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласында ішкі істер органдарының қызметін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» және «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік органдардың рұқсат беру құжаттарын қысқарту және бақылау және қадағалау функцияларын оңтайландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының заңдарымен оларға енгізілген түзетулерді ескере отырып, БҰЙЫРАМЫЗ:

1. Утвердить прилагаемые критерии оценки степени риска в сфере частного предпринимательства в области деятельности по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, охранной деятельности, оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, взрывчатых веществ, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.
2. Внести в совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2011 года № 131 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 11 апреля 2011 года № 101 «Об утверждении форм проверочных листов субъектов в сфере частного предпринимательства осуществляющих деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, за исключением деятельности при выполнении строительно-монтажных работ, за охранной деятельностью, а также за деятельностью физических и юридических лиц, занятых в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, с хранением и использованием взрывчатых веществ, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, ядовитых веществ, множительно-копировальной техники цветного изображения и штемпельно-граверных предприятий» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6917, опубликованный в «Казахстанской правде» от 7 июня 2011 года № 179 (26600), (далее - совместный приказ) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Об утверждении форм проверочных листов в сфере частного предпринимательства за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, охранной деятельностью, а также оборотом гражданского и служебного оружия и патронов к нему, взрывчатых веществ, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением»;
в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) в сфере частного предпринимательства за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, согласно приложению 1 к настоящему приказу;»;
подпункты 6)7) и 8) исключить;
приложение 1 к совместному приказу изложить в редакции согласно  приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 2 к совместному приказу изложить в редакции согласно  приложению 2 к настоящему приказу;
приложения 67 и 8 к совместному приказу исключить.
3. Председателю Комитета административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Лепеха И.В.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

1. Қоса беріліп отырған күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және оларға техникалық қызмет көрсету, күзет қызметі, азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, жарылғыш заттар, азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолданып жасалған бұйымдардың айналымы саласында жеке кәсіпкерлік саласында тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері бекітілсін.
2. «Жеке кәсіпкерлік саласында құрылыс-монтаждау жұмысын орындау кезіндегі қызметті қоспағанда, күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын, күзет қызметі субъектілерін, сондай-ақ азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолданып жасалған бұйымдардың айналымы саласында жұмыспен қамтылған, жарылғыш және улы заттарды қолданатын, сақтайтын жеке және заңды тұлғалардың, түрлі-түсті бейнелі көбейткіш-көшіргіш техниканың, сондай-ақ штемпельдік-гравюралық кәсіпорындардың қызметін тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 28 наурыздағы № 131 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2011 жылғы 11 сәуірдегі № 101 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6917 болып тіркелген, «Казахстанская правда» газетінде 2011 жылғы 7 маусымда № 179 (26600) жарияланған) (бұдан әрі – бірлескен бұйрық) мынадай өзгерістер енгізілсін:
атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету, күзет қызметі, сондай-ақ азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, жарылғыш заттар, азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолданып жасалған бұйымдардың айналымы бойынша қызметіне жеке кәсіпкерлік саласында тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы»;
1-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жеке кәсіпкерлік саласында күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын;»;
6)7) және 8) тармақшалар алынып тасталсын;
бірлескен бұйрыққа 1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
бірлескен бұйрыққа 2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
бірлескен бұйрыққа 67 және 8-қосымшалар алынып тасталсын.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Әкімшілік полиция комитетінің төрағасы (И.В. Лепеха):
1)осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрілігінде мемлекеттік тіркеуді;

2) официальное опубликование после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
4. Начальникам Департаментов внутренних дел областей, городов Астана, Алматы и на транспорте организовать изучение и выполнение требований настоящего приказа.
5. Признать утратившим силу совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2011 года № 132 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 11 апреля 2011 года № 100 «Об утверждении критериев оценки степени риска в сфере частного предпринимательства за деятельностью физических и юридических лиц, занятых в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, за соблюдением установленных правил обращения и функционирования взрывчатых и ядовитых веществ, за охранной деятельностью, за множительно-копировальной техникой цветного изображения, а также деятельностью штемпельно-граверных предприятий и субъектов, осуществляющих деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, за исключением деятельности при выполнении строительно-монтажных работ» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6916, опубликованный в «Казахстанской правде» от 7 июня 2011 года № 179 (26600).
6. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан Тургумбаева Е.З.
7. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
________________ К. Касымов
29 мая 2013 года
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр регионального развития
Республики Казахстан
___________________ Б. Сагинтаев
2013 года
Утверждены
совместным приказом Министра
внутренних дел Республики Казахстан
от 29 мая 2013 года № 359
и Первого заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра регионального развития
Республики Казахстан
от 27 июня 2013 года № 113/НҚ
Критерии оценки степени риска в сфере частного
предпринимательства в области деятельности по монтажу, наладке
и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации,
охранной деятельности, оборота гражданского и служебного оружия
и патронов к нему, взрывчатых веществ, гражданских
пиротехнических веществ и изделий с их применением

2) Қазақстан Республикасы Әділет министрілігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оны ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрілігінің ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Облыстардың, Астана, Алматы қалаларының және көліктегі ішкі істер департаменттерінің бастықтары осы бұйрықты зерделеуді және талаптарының орындалуын ұйымдастырсын.
5. «Жеке кәсіпкерлік саласында азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолданып жасалған бұйымдардың айналымы саласында жұмыспен қамтылған жеке және заңды тұлғалардың қызметінің, жарылғыш және улы заттарды қолдану мен олардың жұмыс істеуінің белгіленген қағидаларының сақталуының, күзет қызметі, түрлі-түсті бейнелі көбейткіш-көшіргіш техниканың, сондай-ақ штемпельдік-гравюралық кәсіпорындардың қызметінің және құрылыс-монтаждау жұмысын орындау кезіндегі қызметті қоспағанда, күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын субъектілер қызметінің тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 28 наурыздағы № 132 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2011 жылғы 11 сәуірдегі № 100 бірлескен бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6916 болып тіркелген, «Казахстанская правда» газетінде 2011 жылғы 7 маусымда № 179 (26600) жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
6. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары Е.З. Тургумбаевқа жүктелсін.
7. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының       Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрі             Премьер-Министрінің Бірінші
_____________ Қ. Қасымов        орынбасары – Қазақстан
Республикасының Өңірлік даму
министрі
_______________Б. Сағынтаев
2013 жылғы 29 мамыр             2013 жылғы «_____»________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2013 жылғы 29 мамырдағы № 359
және Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрінің Бірінші
орынбасары – Қазақстан Республикасы
Өңірлік даму министрінің
2013 жылғы 27 маусымдағы № 113/НҚ
бірлескен бұйрығымен
бекітілген
Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және
оларға техникалық қызмет көрсету, күзет қызметі, азаматтық және
қызметтік қару мен оның патрондарының, жарылғыш заттар,
азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолданып жасалған
бұйымдардың айналымы саласында жеке кәсіпкерлік саласында
тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері

1. Общие положения
1. Настоящие критерии оценки степени риска разработаны для субъектов частного предпринимательства, осуществляющих деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, охранную деятельность, а также занятых в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, взрывчатых веществ, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.
2. В настоящих Критериях используются следующие понятия:
1) риск – вероятность причинения вреда жизни и здоровью человека, нанесения ущерба имуществу и окружающей среде, а также создания угрозы общественной безопасности, с учетом степени тяжести его последствий, выразившаяся в:
создании незаконных военизированных формирований или преступных организаций, функционировании охранных структур с иностранным участием, использовании охранных организаций для дестабилизации обстановки в стране, совершения противоправных действий;
переходе оружия, специальных средств и взрывчатых веществ в нелегальный оборот, использовании их в противоправных целях, в том числе при совершении актов терроризма;
2) проверяемые субъекты – физические и юридические лица, осуществляющие деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, охранную деятельность, а также занятые в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, взрывчатых веществ, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.
3. Периодичность проведения плановых проверок определяется в зависимости от степени риска с периодичностью не чаще:
одного раза в год – при высокой степени риска;
одного раза в три года – при средней степени риска;
одного раза в пять лет – при незначительной степени риска.
4. Критерии оценки степени риска подразделяются на 2 вида:
1) объективные – основаны на значимости рисков, возможных при осуществлении деятельности проверяемых субъектов;
2) субъективные – определяются в зависимости от допущенных проверяемыми субъектами нарушений установленных требований.
Субъективные критерии состоят из значительных и незначительных нарушений.
5. Первичное отнесение проверяемых субъектов по степеням рисков осуществляется только на основе объективных критериев оценки степени риска.
6. Вторичное отнесение проверяемых субъектов по степеням рисков осуществляется с учетом субъективных критериев.
Проверяемые субъекты, входящие в 3 группу незначительной степени риска, при совершении в течение проверяемого периода одного или двух значительных или двух и более незначительных нарушений переводятся во 2 группу средней степени риска, а при совершении трех и более значительных нарушений – в 1 группу высокой степени риска.

1. Жалпы ережелер
1. Осы тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және оларға техникалық қызмет көрсету, күзет қызметін жүзеге асыратын, сондай-ақ азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, жарылғыш заттар, азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолданып жасалған бұйымдардың айналымы саласында жұмыспен қамтылған жеке кәсіпкерлік субъектілері үшін әзірленді.
2. Осы критерийлерде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тәуекел – адамдардың өмірі мен денсаулығына, меншікке және қоршаған ортаға зиян келтіру, сондай-ақ қоғамдық қауіпсіздіктің, оның салдарының ауырлық дәрежесін ескере отырып:
заңсыз әскерилендірілген құрылымдар немесе қылмыстық ұйымдар құру, шетелдік қатысумен күзет құрылымдарының жұмыс істеуі, еліміздегі жағдайды тұрақсыздандыру, құқыққа қарсы әрекеттер жасау үшін күзет ұйымдарын пайдалану;
қару-жарақтың, арнайы құралдар мен жарылғыш заттардың заңсыз айналымға өтуі, оларды құқыққа қарсы мақсаттарда, оның ішінде терроризм актілерін жасау кезінде пайдалану;
2) тексерілетін субъектілер – күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті, күзет қызметін жүзеге асыратын, сондай-ақ азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, жарылғыш заттар, азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолданып жасалған бұйымдардың айналымы саласында жұмыспен қамтылған жеке және заңды тұлғалар.
3. Жоспарлы тексерістер жүргізу тәуекел дәрежесіне байланысты:
жоғары тәуекел дәрежесі кезінде – жылына бір реттен;
орташа тәуекел дәрежесі кезінде – үш жылда бір реттен;
төмен тәуекел дәрежесі кезінде – бес жылда бір реттен жиі емес кезеңділікпен белгіленеді.
4. Тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері 2 түрге бөлінеді:
1) объективтік – тексерілетін субъектілер қызметін жүзеге асыру кезіндегі ықтимал тәуекелдің маңыздылығына негізделген;
2) субъективтік – тексерілетін субъектілер белгіленген талаптарды бұзуға жол беруіне қарай белгіленеді.
Субъективтік критерийлер елеулі және елеусіз бұзушылықтардан тұрады.
5. Тексерілетін субъектілерді бастапқыда тәуекел дәрежелері бойынша жатқызу тәуекел дәрежесін бағалаудың объективтік критерийлері негізінде ғана жүзеге асырылады.
6. Тексерілетін субъектілерді екінші рет тәуекел дәрежесі бойынша жатқызу субъективтік критерийлерді ескере отырып жүзеге асырылады.
Елеусіз тәуекел дәрежесінің 3-тобына кіретін тексерілетін субъектілер тексерілетін кезең ішінде бір немесе екі елеулі немесе екі және одан да көп елеусіз бұзушылық жасаған жағдайда орташа тәуекел дәрежесінің 2-тобына, ал үш және одан көп елеулі бұзушылық жасаған жағдайда жоғары тәуекел дәрежесінің 1-тобына ауыстырылады.

Проверяемые субъекты, входящие во 2 группу средней степени риска, при совершении в течение проверяемого периода одного и более значительных или двух и более незначительных нарушений переводятся в 1 группу высокой степени риска.
При не выявлении последней проверкой нарушений, проверяемые субъекты переводятся в группу меньшей степени риска.
Проверяемые субъекты, отнесенные к 1 группе высокой степени риска по объективным критериям, не могут быть переведены в более низкую группу риска и подлежат ежегодным проверкам.
7. Проверяемые субъекты, отнесенные к 2 и 3 группам риска, включаются в план проверок с учетом даты последней проверки.
2. Критерии оценки степени риска в сфере частного
предпринимательства в области деятельности по монтажу, наладке
и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации и
охранной деятельности
8. К объективным критериям относятся:
1 группа с высокой степенью риска – юридические лица, осуществляющие охранную деятельность с использованием служебного и гражданского оружия;
2 группа со средней степенью риска – юридические и физические лица, осуществляющие охранную деятельность без использования служебного и гражданского оружия, а также занимающиеся деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, допустившие нарушения в последние три года;
3 группа с незначительной степенью риска – юридические и физические лица, осуществляющие охранную деятельность, а также занимающиеся деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, не вошедшие в 1 и 2 группы.
9. К значительным нарушениям относятся:
1) наличие иностранного участия в деятельности охранных структур;
2) наличие у руководителя охранной структуры либо охранника психического заболевания, алкоголизма, наркомании;
3) наличие у руководителя охранной структуры либо охранника судимости за совершение преступления;
4) отсутствие у руководителя охранной структуры высшего юридического образования или стажа работы не менее трех лет на командных должностях в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формирований или на руководящих должностях в правоохранительных и специальных органах;
5) отсутствие у руководителя охранной структуры либо охранника свидетельства о прохождении специальных курсов подготовки;
6) отсутствие помещения, предназначенного для хранения оружия и боеприпасов (либо договора на их хранение в помещениях, отвечающих установленным требованиям), в случае использования служебного оружия;
7) совершение преступлений руководителями охранных структур и охранниками при исполнении служебных обязанностей;

Орташа тәуекел дәрежесінің 2-тобына кіретін тексерілетін субъектілер тексерілетін кезең ішінде бір және одан көп елеулі немесе екі және одан да көп елеусіз заң бұзушылық жасаған жағдайда жоғары тәуекел дәрежесінің 1-тобына ауыстырылады.
Соңғы тексеріс бұзушылықтарды анықтамаған жағдайда тексерілетін субъектілер дәрежесі аз тәуекел тобына ауыстырылады.
Объективтік критерий бойынша жоғары тәуекел дәрежесінің 1-тобына жатқызылған тексерілетін субъектілер аса төмен тәуекел тобына ауыстырылмайды және жыл сайын тексеруге жатады.
7. 2 және 3-тәуекел топтарына жатқызылған тексерілетін субъектілер тексеріс жоспарларына соңғы тексерістің күнін ескере отырып енгізіледі.
2. Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру
және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті және
күзет қызметі саласында жеке кәсіпкерлік саласында тәуекел
дәрежесін бағалау критерийлері
8. Объективтiк критерийлерге мыналар жатады:
тәуекел дәрежесi жоғары 1-топқа – күзет қызметiн қызметтiк және азаматтық қаруды пайдалана отырып жүзеге асыратын заңды тұлғалар;
тәуекел дәрежесi орташа 2-топқа – күзет қызметiн қызметтiк және азаматтық қаруды пайдаланбай жүзеге асыратын, сондай-ақ күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтiру және оларға техникалық қызмет көрсету жөнiндегi қызметпен айналысатын соңғы үш жылда бұзушылыққа жол берген заңды және жеке тұлғалар;
тәуекел дәрежесi елеусiз 3-топқа – күзет қызметiн жүзеге асыратын, сондай-ақ күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтiру және оларға техникалық қызмет көрсету жөнiндегi қызметпен айналысатын 1 және 2-топтарға енгiзiлмеген заңды және жеке тұлғалар.
9. Елеулi бұзушылықтарға мыналар жатады:
1) күзет құрылымдарының қызметiнде шетел қатысуының болуы;
2) күзет құрылымы басшысында не болмаса күзетшiде психикалық аурудың, маскүнемдіктің, нашақорлықтың болуы;
3) күзет құрылымы басшысының не болмаса күзетшiнiң қылмыс жасағаны үшiн соттылығының болуы;
4) күзет құрылымы басшының жоғары заңгерлiк бiлiмi немесе Қарулы Күштерде, басқа әскерлер мен әскери құрылымдарда басшылық лауазымдарда немесе құқық қорғау және арнайы органдарда басшы лауазымдарда кемiнде үш жыл жұмыс өтiлiнiң болмауы;
5) күзет құрылымдарының басшысының не болмаса күзетшiнiң арнайы даярлық курстарынан өткенi туралы куәлiгiнiң болмауы;
6) қызметтiк қару пайдаланған жағдайда қару-жарақ пен оқ-дәрiлердi сақтауға арналған үй-жайдың (не болмаса белгiленген талаптарға жауап беретiн үй-жайларда оларды сақтауға келiсiмшарттың) болмауы;
7) күзет құрылымдарының басшылары мен күзетшiлерiнiң қызметтiк мiндеттерiн орындау кезiнде қылмыс жасауы;

8) нарушение установленного норматива штатной численности охранников при охране объектов;
9) освобождение руководителя охранной структуры либо охранника от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан;
10) привлечение руководителя охранной структуры либо охранника к административной ответственности ранее в течение года до принятия на работу за совершение умышленных административных правонарушений, посягающих на собственность, институты государственной власти, установленный порядок управления, общественный порядок и нравственность;
11) увольнение руководителя охранной структуры либо охранника менее трех лет назад по отрицательным мотивам с государственной, воинской службы, из правоохранительных органов, судов и органов юстиции;
12) увольнение руководителя охранной структуры либо охранника менее трех лет назад по отрицательным мотивам с должности охранника частной охранной организации;
13) отсутствие у руководителя охранной структуры либо охранника гражданства Республики Казахстан;
14) отсутствие у специалиста юридического лица, физического лица, производящего работы по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, высшего или среднего технического образования, соответствующего отрасли работ;
15) отсутствие у субъекта, осуществляющего деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, помещения с оборудованием (или договора на их аренду) для осуществления наладки, технического обслуживания средств охранной сигнализации и проверки технического состояния монтируемого оборудования;
16) отсутствие у руководителя, работника юридического лица, физического лица, осуществляющего деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, гражданства Республики Казахстан;
17) наличие у руководителя, работника юридического лица, физического лица, осуществляющего деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, психического заболевания;
18) наличие у руководителя, работника юридического лица, физического лица, осуществляющего деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, непогашенной или неснятой в установленном законом порядке судимости;
19) освобождение руководителя, работника юридического лица, физического лица, осуществляющего деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан;

8) объектiлердi күзету кезiнде күзетшiлердiң штаттық санының белгiленген нормативін бұзу;
9) күзет құрылымы басшысының не болмаса күзетшінің Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шегiндегi мерзiм өткенге дейiн ақталмайтын негiздер бойынша қылмыстық жауапкершіліктен босатылуы;
10) күзет құрылымы басшысының не болмаса күзетшінің жеке меншiкке, мемлекеттiк билiк институттарына, басқарудың белгiленген тәртiбiне, қоғамдық тәртiпке және адамгершiлiкке қол сұғатын қасақана әкiмшiлiк құқық бұзушылық жасағаны үшiн бұрын жұмысқа қабылданғанға дейiн бiр жыл iшiнде әкiмшiлiк жауапкершiлiкке тартылуы;
11) күзет құрылымы басшысының не болмаса күзетшінің мемлекеттiк, әскери қызметтен, құқық қорғау органдарынан, соттардан және әдiлет органдарынан жағымсыз себептер бойынша үш жыл бұрын босатылуы;
12) күзет құрылымы басшысының не болмаса күзетшінің жеке күзет ұйымының күзетшісі лауазымынан жағымсыз себептер бойынша үш жыл бұрын босатылуы;
13) күзет құрылымы басшысында не болмаса күзетшіде Қазақстан Республикасының азаматтығының болмауы;
14) заңды тұлғаның күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі жұмысты жүргізетін маманында, жеке тұлғада жұмыс саласына сәйкес келетiн жоғары немесе орта техникалық бiлiмiнің болмауы;
15) күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі жұмысты жүзеге асыратын субъектінің күзет сигнализациясы құралдарын ретке келтiрудi, оларға техникалық қызмет көрсетудi және монтаждалатын жабдықтың техникалық жай-күйiн тексерудi жүзеге асыруға арналған құрал-жабдығы бар үй-жайының (немесе оны жалға алу келiсiмшарты) болмауы;
16) күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаның басшысында, қызметкерінде, жеке тұлғада Қазақстан Республикасының азаматтығының болмауы;
17) күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаның басшысында, қызметкерінде, жеке тұлғада психикалық ауруының болуы;
18) күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаның басшысында, қызметкерінде, жеке тұлғада заңмен белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алынбаған соттылығының болуы;
19) күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаның басшысы, қызметкері, жеке тұлға Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шегiндегi мерзiм өткенге дейiн ақталмайтын негiздер бойынша қылмыстық жауапкершіліктен босатылуы;

20) отсутствие у одного или более охранников документа, удостоверяющего его личность и принадлежность к частной охранной организации.
10. К незначительным нарушениям относятся:
1) невыполнение предписаний и других законных требований сотрудников органов внутренних дел;
2) несвоевременное прохождение руководителем охранной структуры либо охранником курсов повышения квалификации (специальный курс обучения);
3) несоблюдение проверяемыми субъектами письменной формы заключения договоров об оказании услуг;
4) несоответствие охранника возрастному цензу;
5) несоблюдение требований об обязательном страховании работников, занимающих должности охранников;
6) ношение охранниками при исполнении служебных обязанностей специальной одежды неустановленного образца;
7) документ, удостоверяющий личность охранника и принадлежность его к частной охранной организации, не соответствует установленным требованиям.
3. Критерии оценки степени риска в сфере частного
предпринимательства в области оборота гражданского и служебного
оружия и патронов к нему, взрывчатых веществ, гражданских
пиротехнических веществ и изделий с их применением
11. Проверяемые субъекты по объективным критериям относятся к группе с высокой степенью риска (юридические лица, использующие и хранящие оружие, взрывчатые вещества, а также юридические лица и индивидуальные предприниматели, хранящие и использующие гражданские пиротехнические вещества и изделия с их применением).
12. К значительным нарушениям относятся:
1) отсутствие разрешения на хранение оружия, взрывчатых веществ, гражданских пиротехнических изделий;
2) отсутствие разрешения на перевозку оружия, взрывчатых веществ, гражданских пиротехнических изделий;
3) отсутствие индивидуального разрешения на хранение и ношение служебного оружия у работников проверяемых субъектов;
4) использование служебного оружия не по назначению;
5) хранение оружия в неустановленном месте;
6) допущение фактов хищения или утраты оружия, взрывчатых веществ, гражданских пиротехнических изделий;
7) нарушение порядка ведения учета оружия, взрывчатых веществ, гражданских пиротехнических изделий;
8) отсутствие либо неисправность охранно-пожарной сигнализации в помещении для хранения оружия, взрывчатых веществ, гражданских пиротехнических изделий;
9) нарушение технической укрепленности помещения для хранения оружия, взрывчатых веществ, гражданских пиротехнических изделий;
10) ввоз (вывоз) на территорию республики оружия без заключения (разрешительного документа) органов внутренних дел;
11) отсутствие сертификата соответствия на продаваемое магазинами оружие и патроны к нему;

20) бір немесе одан да көп күзетшінің жеке басын және оның жеке күзет ұйымына тиесілігін куәландыратын құжаттың болмауы.
10. Елеусiз бұзушылықтарға мыналар жатады:
1) iшкi iстер органдары қызметкерлерiнiң ұйғарымын және басқа да заңды талаптарын орындамау;
2) күзет құрылымы басшысының не болмаса күзетшiнiң бiлiктiлiктi арттыру курстарынан (оқытудың арнайы курсы) уақтылы өтпеуi;
3) тексерілетін субъектiнiң қызмет көрсету туралы келiсiмшарт жасасудың жазбаша нысанын сақтамауы;
4) күзетшiнiң жас ерекшелiгiнiң сәйкес келмеуi;
5) күзетшi лауазымын атқаратын қызметкерлердiң мiндеттi сақтандырылуы туралы талаптардың сақталмауы;
6) күзетшілердің қызметтiк мiндетiн орындау кезiнде белгiленбеген үлгiдегi арнайы киiм киюi;
7) күзетшінің жеке басын және оның жеке күзет ұйымына тиесілігін куәландыратын құжаттың белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
3. Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының,
жарылғыш заттар, азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды
қолданып жасалған бұйымдардың айналымы саласында жеке
кәсіпкерлік саласында тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері
11. Тексерілетін субъектілер объективтік критерийлері бойынша жоғары дәрежелі тәуекел тобына жатады (қару-жарақ пен жарылғыш заттарды пайдаланатын және сақтайтын заңды тұлғалар, сондай-ақ азаматтық пиротехникалық заттарды және оларды қолданып жасалған бұйымдарды сақтайтын және пайдаланатын заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлер).
12. Елеулі бұзушылықтарға мыналар жатады:
1) қару-жарақты, жарылғыш заттарды, азаматтық пиротехникалық бұйымдарды сақтауға рұқсаттың болмауы;
2) қару-жарақты, жарылғыш заттарды, азаматтық пиротехникалық бұйымдарды тасымалдауға рұқсаттың болмауы;
3) тексерілетін субъектілер қызметкерлерінде қызметтік қаруды сақтауға және алып жүруге жеке рұқсаттың болмауы;
4) қызметтік қаруды мақсатынан тыс пайдалану;
5) қару-жарақты белгіленбеген жерде сақтау;
6) қару-жарақтың, жарылғыш заттардың, азаматтық пиротехникалық бұйымдардың ұрлануы немесе жоғалуы фактілеріне жол беру;
7) қару-жараққа, жарылғыш заттарға, азаматтық пиротехникалық бұйымдарға есеп жүргізу тәртібін бұзу;
8) қару-жарақты, жарылғыш заттарды, азаматтық пиротехникалық бұйымдарды сақтауға арналған үй-жайларда өрт-күзет сигнализациясының болмауы не ақауының болуы;
9) қару-жарақты, жарылғыш заттарды, азаматтық пиротехникалық бұйымдарды сақтауға арналған үй-жайлардың техникалық нығайтылуын бұзу;
10) республика аумағына iшкi iстер органдарының қорытындысынсыз (рұқсат құжаты) қару-жарақты әкелу (әкету);
11) дүкендер сататын қару мен оның патрондарына сәйкестiк сертификатының болмауы;

12) несоответствие квалификационным требованиям лиц, имеющих доступ к оружию, взрывчатым веществам, гражданским пиротехническим изделиям.
13. К незначительным нарушениям относятся:
1) несоблюдение сроков регистрации приобретенного оружия;
2) несвоевременная регистрация филиалами (представительствами) проверяемых субъектов оружия при его получении на баланс;
3) несвоевременное продление разрешения на хранение оружия, взрывчатых веществ, гражданских пиротехнических изделий;
4) несвоевременное продление индивидуальных разрешений на хранение и ношение служебного оружия работниками проверяемых субъектов;
5) непредставление, либо несвоевременное представление отчета о количестве поступившего и реализованного оружия;
6) превышение допустимой нормы на складах хранения взрывчатых веществ, гражданских пиротехнических изделий.
Приложение 1
к совместному приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 29 мая 2013 года № 359
и Первого заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра регионального развития
Республики Казахстан
от 27 июня 2013 года № 113/НК
Приложение 1
к совместному приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
№ 131 от 28 марта 2011 года
и Министра экономического развития
и торговли Республики Казахстан
№ 101 от 11 апреля 2011 года
форма
Проверочный лист
в сфере частного предпринимательства за
деятельностью по монтажу, наладке и техническому
обслуживанию средств охранной сигнализации
Наименование органа __________________________________________
Акт о назначении проверки ____________________________________
(дата, №)
Объект _______________________________________________________
(юридическое лицо/индивидуальный предприниматель)
______________________________________________________________
(адрес, телефон)
БИН __________________________________________________________
ИИН __________________________________________________________
Лица, участвующие в проверке:
Ответственное лицо (руководитель или его доверенный сотрудник)
______________________________________________________________
(должность, Фамилия, Имя и при наличии Отчество)
Сотрудник ОВД ________________________________________________
(должность, Фамилия, Имя и при наличии Отчество)
Вопросы, охватываемые в ходе проверки
Комментарии
Да
Нет
НТ/П
Для юридических лиц
1.*
Специалист, производящий работы по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, имеет высшее или среднее техническое образование, соответствующее отрасли работ
2.*
Субъект имеет помещение с оборудованием (или договор на его аренду) для осуществления наладки, технического обслуживания средств охранной сигнализации и проверки технического состояния монтируемого оборудования
3.*
Руководитель субъекта является гражданином Республики Казахстан
4.*
Руководитель субъекта не состоит на учете в органах здравоохранения по поводу психического заболевания
5.*
Руководитель субъекта не имеет непогашенной или неснятой в установленном законом порядке судимости
6.*
Руководитель субъекта не освобожден от уголовной ответственности по не реабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
7.*
Работники субъекта являются гражданами Республики Казахстан
8.*
Работники субъекта не состоят на учете в органах здравоохранения по поводу психического заболевания
9.*
Работники субъекта не имеют непогашенной или неснятой в установленном законом порядке судимости
10.*
Работники субъекта не освобождены от уголовной ответственности по не реабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
11.*
Физическое лицо имеет высшее или среднее техническое образование, соответствующее отрасли работ
12.*
Физическое лицо имеет помещение с оборудованием (или договор на его аренду) для осуществления наладки, технического обслуживания средств охранной сигнализации и проверки технического состояния монтируемого оборудования
13.*
Физическое лицо является гражданином Республики Казахстан
14.*
Физическое лицо не состоит на учете в органах здравоохранения по поводу психического заболевания
15.*
Физическое лицо не имеет непогашенной или неснятой в установленном законом порядке судимости
16.*
Физическое лицо не освобождено от уголовной ответственности по не реабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
Примечание:
Расшифровка использованных обозначений
* – значительные нарушения;
ДА – да, есть, соответствует, удовлетворительно;
НЕТ – нет, не имеется, не соответствует, неудовлетворительно;
НТ/П – не требуется/не предусмотрено;
ОВД – орган внутренних дел;

12) қару-жараққа, жарылғыш заттарға, азаматтық пиротехникалық бұйымдарға рұқсаты бар адамдардың бiлiктiлiк талаптарына сәйкес келмеуi.
13. Елеусiз заң бұзушылықтарға мыналар жатады:
1) сатып алынған қару-жарақты тiркеу мерзiмдерiн сақтамау;
2) тексерілетін субъектiлер филиалдарының (өкiлдiктерiнiң) қару-жарақты балансқа алу кезiнде оны уақтылы тiркемеуi;
3) қару-жарақты, жарылғыш заттарды, азаматтық пиротехникалық бұйымдарды сақтауға рұқсаттарды уақтылы ұзартпау;
4) тексерілетін субъектілері қызметкерлерiнiң қызметтiк қаруды сақтауға және алып жүруге жеке рұқсаттарды уақтылы ұзартпауы;
5) келiп түскен және сатылған қару-жарақтың саны туралы есептi ұсынбау не уақтылы ұсынбау;
6) жарылғыш заттарды, азаматтық пиротехникалық бұйымдарды сақтайтын қоймаларда рұқсат етiлетiн нормадан асып кету.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2013 жылғы 29 мамырдағы № 359
және Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрінің Бірінші
орынбасары – Қазақстан Республикасы
Өңірлік даму министрінің
2013 жылғы 27 маусымдағы № 113/НҚ
бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2011 жылғы 28 наурыздағы № 131
және Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және сауда
министрінің
2011 жылғы 11 сәуірдегі № 101
бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Жеке кәсiпкерлiк саласында күзет сигнализациясы құралдарын
монтаждау, ретке келтiру және оларға техникалық қызмет көрсету
жөнiндегi қызметтi тексеру парағы
Органның атауы ______________________________________________________
Тексерiс белгiлеу туралы актi _______________________________________
(күнi, №)
Объект ______________________________________________________________
(заңды тұлға/жеке кәсiпкер)
_____________________________________________________________________
(мекенжайы, телефоны)
БСН _________________________________________________________________
ЖСН _________________________________________________________________
Тексерiске қатысушы адамдар:
Жауапты адам (басшы немесе оның сенiм бiлдiрген қызметкерi) _________
_____________________________________________________________________
(лауазымы, Тегі, Аты бар болса Әкесінің аты)
IIО-ның қызметкері __________________________________________________
(лауазымы, Тегі, Аты бар болса Әкесінің аты)
Тексерiс барысында қамтылатын мәселелер
Түсiнiктеме
Иә
Жоқ
ҚЕ/Қ
Заңды тұлғалар үшiн
1.*
Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі жұмысты жүргізетін маманның жұмыс саласына сәйкес келетiн жоғары немесе орта техникалық бiлiмi бар
2.*
Субъектінің күзет сигнализациясы құралдарын ретке келтiрудi, оларға техникалық қызмет көрсетудi және монтаждалатын құрал-жабдықтың техникалық жай-күйiн тексерудi жүзеге асыруға арналған құрал-жабдығы бар үй-жайы (немесе оны жалға алу келiсiмшарты) бар
3.*
Субъект басшысы Қазақстан Республикасының азаматы болып табылады
4.*
Субъект басшысы денсаулық сақтау органдарында психикалық ауру бойынша есепте тұрған жоқ
5.*
Субъекті басшысының заңмен белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алынбаған соттылығы жоқ
6.*
Субъект басшысы Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шегiндегi мерзiм өткенге дейiн ақталмайтын негiздер бойынша қылмыстық жауапкершіліктен босатылмаған
7.*
Субъект қызметкерлері Қазақстан Республикасының азаматы болып табылады
8.*
Субъект қызметкерлері денсаулық сақтау органдарында психикалық ауру бойынша есепте тұрған жоқ
9.*
Субъект қызметкерлерінің белгіленген заңды тәртіпте өтелмеген немесе алынбаған соттылығы жоқ
10.*
Субъект қызметкерлері Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шегiндегi мерзiм өткенге дейiн ақталмайтын негiздер бойынша қылмыстық жауапкершіліктен босатылмаған
Жеке тұлғалар үшiн
11.*
Жеке тұлғаның жұмыс саласына сәйкес келетiн жоғарғы немесе орта техникалық бiлiмi бар
12.*
Жеке тұлғаның күзет сигнализациясы құралдарын ретке келтiрудi, оларға техникалық қызмет көрсетудi және монтаждалатын құрал-жабдықтың техникалық жай-күйiн тексерудi жүзеге асыруға арналған құрал-жабдығы бар үй-жайы (немесе оны жалға алу келiсiмшарты) бар
13*
Жеке тұлға Қазақстан Республикасының азаматы болып табылады
14*
Жеке тұлға денсаулық сақтау органдарында психикалық ауру бойынша есепте тұрған жоқ
15.*
Жеке тұлғаның заңмен белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алынбаған соттылығы жоқ
16.*
Жеке тұлға Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шегiндегi мерзiм өткенге дейiн ақталмайтын негiздер бойынша қылмыстық жауапкершіліктен босатылмаған
Ескертпе:         Пайдаланылған белгілердің мағынасы
* – елеулі заң бұзушылықтар;
ИӘ – иә, бар, сәйкес келеді, қанағаттанарлық;
ЖОҚ – жоқ, болмаған, сәйкес келмейді,
қанағаттанарлықсыз;
ҚЕ/Қ – қажет емес/қарастырылмаған;
ІІО – ішкі істер органдары;

под словом «работники» в пунктах 7.*-10.* понимается специалисты, осуществляющие работы по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации.
Приложение 2
к совместному приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 29 мая 2013 года № 359
и Первого заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра регионального развития
Республики Казахстан
от 27 июня 2013 года № 113/НК
Приложение 2
к совместному приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
№ 131 от 28 марта 2011 года
и Министра экономического развития
и торговли Республики Казахстан
№ 101 от 11 апреля 2011 года
форма
Проверочный лист
в сфере частного предпринимательства
за охранной деятельностью
Наименование органа __________________________________________
Акт о назначении проверки ____________________________________
(дата, №)
Объект _______________________________________________________
(юридическое лицо)
______________________________________________________________
(адрес, телефон)
БИН __________________________________________________________
ИИН __________________________________________________________
Лица, участвующие в проверке:
Ответственное лицо (руководитель или его доверенный сотрудник)
______________________________________________________________
(должность, Фамилия, Имя и при наличии Отчество)
Сотрудник ОВД ________________________________________________
(должность, Фамилия, Имя и при наличии Отчество)
Вопросы, охватываемые в ходе проверки
Комментарии
Да
Нет
НТ/П
1.*
У руководителя субъекта имеется высшее юридическое образование или стаж работы не менее трех лет на командных должностях в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формирований или на руководящих должностях в правоохранительных и специальных органах
2.*
Руководитель субъекта является гражданином Республики Казахстан
3.*
Наличия у Руководителя субъекта свидетельства о прохождении подготовки по специальной программе
4.*
Наличия у Руководителя субъекта свидетельства о прохождении курсов повышения квалификации по специальной программе
5.*
Руководитель субъекта не состоит на учете в органах здравоохранения по поводу психического заболевания, алкоголизма или наркомании
6.*
Руководитель субъекта не имеет судимости за совершение преступления
7.*
Руководитель субъекта не освобожден от уголовной ответственности по не реабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
8.*
Руководитель субъекта не привлекался к административной ответственности ранее в течение года до принятия на работу руководителем охранной организации за совершение умышленных административных правонарушений, посягающих на собственность, институты государственной власти, установленный порядок управления, общественный порядок и нравственность
9.*
Руководитель субъекта не был уволен менее трех лет назад по отрицательным мотивам с государственной, воинской службы, из правоохранительных органов, судов и органов юстиции
10.*
Руководитель субъекта не был уволен менее трех лет назад по отрицательным мотивам с должности охранника частной охранной организации
11.*
Работники субъекта, занимающие должности охранников являются гражданами Республики Казахстан
12.*
Возраст работников субъекта, занимающих должности охранников не моложе 19 лет
13.*
Наличия у Работника субъекта, занимающие должности охранников свидетельства о прохождении подготовки по специальной программе
14.*
Наличия у Работника субъекта, занимающие должности охранников свидетельства о прохождении курсов повышения квалификации по специальной программе
15.*
Работники субъекта, занимающие должности охранников не имеют судимости за совершение преступления
16.*
Работники субъекта, занимающие должности охранников годны по состоянию здоровья к занятию охранной деятельности (отсутствуют противопоказания к владению оружием, связанные с нарушением зрения, психическим заболеванием, алкоголизмом или наркоманией)
17.*
Субъект имеет помещение, предназначенное для хранения оружия и боеприпасов (либо договор на их хранение в помещениях, отвечающих установленным требованиям), в случае использования им служебного и гражданского оружия
18.*
Работники субъекта, занимающие должности охранников, не освобождены от уголовной ответственности по не реабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
19.*
Работники субъекта, занимающие должности охранников, не привлекались к административной ответственности ранее в течение года до принятия на работу охранником за совершение умышленных административных правонарушений, посягающих на собственность, институты государственной власти, установленный порядок управления, общественный порядок и нравственность
20.*
Работники субъекта, занимающие должности охранников, не были уволены менее трех лет назад по отрицательным мотивам с государственной, воинской службы, из правоохранительных органов, судов и органов юстиции
21.*
Работники субъекта, занимающие должности охранников, не были уволены менее трех лет назад по отрицательным мотивам с должности охранника частной охранной организации
22.*
Работники субъекта, занимающие должности охранника, обеспечены документами, удостоверяющими их личность и принадлежность к частной охранной организации
23.
Документы, удостоверяющие личность охранников и принадлежность их к частной охранной организации, соответствуют установленным требованиям
24.
Субъектом соблюдается письменная форма заключения договоров об оказании охранных услуг
25.
Субъектом соблюдаются требования об обязательном страховании работников, занимающих должности охранников
26.*
Штатная численность охранников субъекта соответствует нормативу, установленному Правительством Республики Казахстан
27.*
Охранниками субъекта не допущено совершения преступлений при исполнении служебных обязанностей
28.
Охранниками субъекта не допущено совершения умышленных преступлений вне работы
29.
Субъектом соблюдаются требования по ношению охранниками специальной одежды
30.*
Охранная организация национальной компании имеет согласование уполномоченного органа по осуществлению контроля за охранной деятельностью на территории Республики Казахстан на право учреждения
31.*
Учредитель, участник и (или) собственник субъекта не является учредителем, участником и (или) собственником другой организации, занимающейся охранной деятельностью
32.*
Субъект не является дочерним предприятием организации, осуществляющей иную деятельность, кроме охранной. Для учредителя (участника) субъекта данный вид деятельности – основной
33.*
Учредителями (участниками) субъекта не являются учредители либо должностные лица организаций, в отношении которых оказываются охранные услуги
34.*
Учредителями (участниками) субъекта не являются физические лица, состоящие в близком родстве (родители, дети, усыновители, усыновленные, полнородные и неполнородные братья и сестры, дедушка, бабушка, внуки), браке, а также свойстве (родители, дети, усыновители, усыновленные, полнородные и неполнородные братья и сестры, дедушка, бабушка, внуки супруга (супруги) с лицами, в отношении которых оказываются охранные услуги
35.*
Учредителями (участниками) субъекта не являются граждане, имеющие судимость за совершение преступления, а также юридические лица, в составе учредителей (участников) которых имеются указанные лица
36.*
Учредителями (участниками) субъекта не являются юридические лица, в отношении которых оказываются охранные услуги, и аффилиированные с ними юридические лица
37.*
Учредителями (участниками) субъекта не являются общественные объединения
Примечание:
Расшифровка использованных обозначений
* – значительные нарушения;
ДА – да, есть, соответствует, удовлетворительно;
НЕТ – нет, не имеется, не соответствует, неудовлетворительно;
НТ/П – не требуется/не предусмотрено;
ОВД – орган внутренних дел.

7.*-10.*-тармақтарда «қызметкерлер» деген сөз күзет
қызметі сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке
келтіру және оларға техникалық қызмет көрсету
жөніндегі жұмысты жүзеге асыратын мамандар деп
түсініледі
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2013 жылғы 29 мамырдағы № 359
және Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрінің Бірінші
орынбасары – Қазақстан Республикасы
Өңірлік даму министрінің
2013 жылғы 27 маусымдағы № 113/НҚ
бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2011 жылғы 28 наурыздағы № 131
және Қазақстан Республикасы
Экономикалық даму және сауда
министрінің
2011 жылғы 11 сәуірдегі № 101
бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Жеке кәсіпкерлік саласында күзет қызметін
тексеру парағы
Органның атауы ______________________________________________________
Тексерiс белгiлеу туралы актi _______________________________________
(күнi, №)
Объект ______________________________________________________________
(заңды тұлға/жеке кәсiпкер)
_____________________________________________________________________
(мекенжайы, телефоны)
БСН _________________________________________________________________
ЖСН _________________________________________________________________
Тексерiске қатысушы адамдар:
Жауапты адам (басшы немесе оның сенiм бiлдiрген қызметкерi) _________
_____________________________________________________________________
(лауазымы, Тегі, Аты бар болса Әкесінің аты)
IIО-ның қызметкері __________________________________________________
(лауазымы, Тегі, Аты бар болса Әкесінің аты)
Тексерiс барысында қамтылатын мәселелер
Түсiнiктеме
Иә
Жоқ
ҚЕ/Қ
1.*
Субъект басшысының жоғары заңгерлiк бiлiмi немесе Қарулы Күштерде, басқа да әскерлер мен әскери құрылымдарда басшылық лауазымдарда немесе құқық қорғау және арнайы органдарда басшы лауазымдарда кемiнде үш жыл жұмыс өтiлi бар
2.*
Субъект басшысы Қазақстан Республикасының азаматы болып табылады
3.*
Субъект басшысында арнайы бағдарлама бойынша даярлықтан өткендігі туралы куәліктің болуы
4.*
Субъект басшысында арнайы бағдарлама бойынша бiлiктiлiктi арттыру курстарынан өткендігі туралы куәліктің болуы
5.*
Субъект басшысы денсаулық сақтау органдарында психикалық ауру, маскүнемдiк немесе нашақорлық бойынша есепте тұрған жоқ
6.*
Субъект басшысының қылмыс жасағаны үшiн соттылығы жоқ
7.*
Субъект басшысы Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шегiндегi мерзiм өткенге дейiн ақталмайтын негiздер бойынша қылмыстық жауапкершіліктен босатылмаған
8.*
Субъект басшысы жеке меншiкке, мемлекеттiк билiк институттарына, белгiленген басқару тәртiбiне, қоғамдық тәртiпке және адамгершiлiкке қол сұғатын қасақана әкiмшiлiк құқық бұзушылық жасағаны үшiн бұрын жұмысқа қабылданғанға дейiн бiр жыл iшiнде әкiмшiлiк жауапкершiлiкке тартылмаған
9.*
Субъект басшысы мемлекеттiк, әскери қызметтен, құқық қорғау органдарынан, соттардан және әдiлет органдарынан жағымсыз себептермен үш жыл бұрын босатылмаған
10.*
Субъект басшысы жеке күзет ұйымының күзетшісі лауазымынан жағымсыз себептермен үш жыл бұрын босатылмаған
11.*
Күзетшiлер лауазымын атқаратын субъект қызметкерлерi Қазақстан Республикасының азаматы болып табылады
12.*
Күзетшiлер лауазымын атқаратын субъект қызметкерлерiнiң жасы 19-дан төмен емес
13.*
Күзетшiлер лауазымын атқаратын субъект қызметкерлерiнде арнайы бағдарлама бойынша даярлықтан өткендігі туралы куәліктің болуы
14.*
Күзетшiлер лауазымын атқаратын субъект қызметкерлерiнде арнайы бағдарлама бойынша бiлiктiлiгiн арттыру курсынан өткендігі туралы куәліктің болуы
15.*
Күзетшiлер лауазымын атқаратын субъект қызметкерлерiнiң қылмыс жасағаны үшiн соттылығы жоқ
16.*
Күзетшiлер лауазымын атқаратын субъект қызметкерлерi денсаулық жағдайы бойынша күзет қызметiмен айналысуға жарамды (көздiң нашар көруiне, психикалық ауруына, маскүнемдiкке немесе нашақорлыққа байланысты қаруды қолдануға қарсы көрсетiмдер жоқ)
17.*
Субъект қызметтiк және азаматтық қару пайдаланған жағдайда қару мен оқ-дәрiлердi сақтауға арналған үй-жайлары (не белгiленген талаптарға жауап беретiн үй-жайларда оларды сақтауға келiсiм-шарт) бар
18.*
Күзетшiлер лауазымын атқаратын субъект қызметкерлерi Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шегiндегi мерзiм өткенге дейiн ақталмайтын негiздер бойынша қылмыстық жауаптылықтан босатылмаған
19.*
Күзетшiлер лауазымын атқаратын субъект қызметкерлерi жеке меншiкке, мемлекеттiк билiк институттарына, белгiленген басқару тәртiбiне, қоғамдық тәртiпке және адамгершiлiкке қол сұғатын қасақана әкiмшiлiк құқық бұзушылық жасағаны үшiн бұрын жұмысқа қабылданғанға дейiн бiр жыл iшiнде әкiмшiлiк жауапкершiлiкке тартылмаған
20.*
Күзетшiлер лауазымын атқаратын субъект қызметкерлерi мемлекеттiк, әскери қызметтен, құқық қорғау органдарынан, соттардан және әдiлет органдарынан жағымсыз себептермен үш жыл бұрын босатылмаған
21.*
Күзетшiлер лауазымын атқаратын субъект қызметкерлерi жеке күзет ұйымының күзетшісі лауазымынан жағымсыз себептермен үш жыл бұрын босатылмаған
22.*
Күзетшiлер лауазымын атқаратын субъект қызметкерлерi жеке басын және олардың жеке күзет ұйымына тиесілігін куәландыратын құжаттармен қамтамасыз етілген
23.
Күзетшілердің жеке басын және олардың жеке күзет ұйымына тиесілігін куәландыратын құжаттар белгіленген талаптарға сәйкес келеді
24.
Субъект күзет қызметтерiн көрсету туралы келiсiмшарт жасасудың жазбаша нысанын сақтайды
25.
Субъект күзетшiлер лауазымын атқаратын қызметкерлердi мiндеттi сақтандыру туралы талаптарды сақтайды
26.*
Субъект күзетшiлерiнiң штаттың саны Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген нормативке сәйкес келедi
27.*
Субъект күзетшiлерi қызметтiк мiндеттерiн орындау кезiнде қылмыс жасауға жол бермеген
28.
Субъект күзетшiлерi жұмыстан тыс қасақана қылмыстар жасауға жол бермеген
29.
Субъект күзетшiлердiң арнайы киiм киюi бойынша талаптарды сақтайды
30.*
Ұлттық компанияның күзет ұйымы Қазақстан Республикасының аумағында күзет қызметін бақылауды жүзеге асыру жөнінде уәкілетті органмен келіскен
31.*
Субъектінің құрылтайшысы, қатысушысы және (немесе) меншік иесі күзет қызметімен айналысатын басқа ұйымның құрылтайшысы, қатысушысы және (немесе) меншік иесі болып табылмайды
32.*
Субъект күзеттен басқа өзге қызметті жүзеге асыратын ұйымның еншілес кәсіпорны болып табылмайды. Субъектінің құрылтайшысы (қатысушысы) үшін қызметтің осы түрі – негізгі
33.*
Субъектінің құрылтайшысы (қатысушысы) өздерiне қатысты күзет қызметтерiн көрсететiн ұйымдардың құрылтайшылары не болмаса лауазымды адамдары болып табылмайды
34.*
Субъектінің құрылтайшысы (қатысушысы) адамдардың жақын туысы (ата-аналары, балалары, асырап алушылары, асырап алынған балалары, бiр әке, бiр шешеден туған және әкесi немесе шешесi бөлек аға-iнiлерi мен апа-қарындастары (сiңлiлерi), атасы, әжесi, немерелерi), некеде тұрған адамы, сондай-ақ жекжаты ата-аналары, балалары, асырап алушылары, асырап алынған балалары, бiр әке, бiр шешеден туған және әкесi немесе шешесi бөлек аға-iнiлерi мен апа-қарындастары (сiңлiлерi), атасы, әжесi, немерелерi) болып келетiн өздерiне қатысты күзет қызметтерiн көрсететiн жеке тұлғалар болып табылмайды
35.*
Субъектінің құрылтайшысы (қатысушысы) қылмыс жасағаны үшiн соттылығы бар азаматтар, сондай-ақ құрылтайшылардың (қатысушылардың) құрамында көрсетiлген адамдар бар заңды тұлғалар болып табылмайды
36.*
Субъектінің құрылтайшысы (қатысушысы) өздерiне қатысты күзет қызметтерiн көрсететiн заңды тұлғалар және солармен аффилиирленген заңды тұлғалар болып табылмайды
37.*
Субъекті құрылтайшысы (қатысушысы) қоғамдық бірлестік болып табылмайды
Ескертпе:         Пайдаланылған белгiлердiң мағынасы
* – елеулi заң бұзушылықтар;
ИӘ – иә, бар, сәйкес келедi, қанағаттанарлық
ЖОҚ – жоқ, болмаған, сәйкес келмейдi,
қанағаттанарлықсыз;
ҚЕ/Қ – қажет емес/қарастырылмаған;
IIО – iшкi iстер органдары.