Об утверждении Перечня должностей в органах внутренних дел Республики Казахстан, замещаемых на конкурсной основе, Правил проведения конкурса и стажировки при поступлении на службу в органы внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 522. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 4 октября 2013 года № 8778. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 870
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 31.08.2016 № 870 (вводится в действие с 01.01.2017).
В соответствии с пунктом 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года Закона «О правоохранительной службе» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Перечень должностей в органах внутренних дел Республики Казахстан, замещаемых на конкурсной основе согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила проведения конкурса и стажировки при поступлении на службу в органы внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Председателям комитетов, начальникам департаментов, самостоятельных управлений и подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан, начальникам департаментов внутренних дел городов Астана, Алматы, областей и на транспорте, департаментов уголовно-исполнительной системы и учебных заведений при приеме кандидатов на службу в органы внутренних дел строго руководствоваться настоящим приказом.
3. Департаменту кадровой работы обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование в установленном законодательством порядке.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Демеуова М.Г., Департамент кадровой работы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Абдигалиев А.У.).
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Министр
генерал-лейтенант полиции                  К. Касымов
«СОГЛАСОВАНО»
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
___________________ А. Байменов
2 сентября 2013 года
Приложение 1
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 августа 2013 года
№ 522
Перечень должностей в органах внутренних дел Республики
Казахстан, замещаемых на конкурсной основе
Должности центрального аппарата и подразделений Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
Оперуполномоченный подразделения по борьбе с экстремизмом, по раскрытию преступлений в сфере высоких технологий, криминалист, инженер центрального аппарата Министерства внутренних дел;
Штурмовик, взрывотехник, снайпер, сапер; инструктор, инспектор, специалист;
Должности рядового и младшего начальствующего состава.
Должности областных (городов республиканского значения,
столицы, на транспорте) территориальных органов Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
Старший: оперуполномоченный подразделения по борьбе с экстремизмом, по раскрытию преступлений в сфере высоких технологий, криминалист, инженер;
Оперуполномоченный, следователь, дознаватель, криминалист, инженер, инспектор, инструктор, специалист;
Штурмовик, взрывотехник, снайпер, сапер;
Должности рядового и младшего начальствующего состава.
Должности городских, районных (районов в городах)
территориальных органов Министерства внутренних дел Республики
Казахстан
Старший: оперуполномоченный, следователь, дознаватель, криминалист, инженер, инспектор, инструктор, участковый инспектор по делам несовершеннолетних, специалист;
Оперуполномоченный, следователь, дознаватель, криминалист, инженер, инспектор, инструктор, врач, специалист;
Участковый инспектор полиции, участковый инспектор полиции по делам несовершеннолетних, помощник участкового инспектора полиции;
Начальник больницы для осужденных – врач;
Заместитель начальника больницы для осужденных – врач;
Начальник: отряда, участка, медицинской части – врач;
Заместитель дежурного помощника начальника учреждения;
Начальник: медицинского отделения, начальник медицинского кабинета – врач;
Фельдшер;
Должности рядового и младшего начальствующего состава.
Должности учебных заведений Министерства внутренних дел
Республики Казахстан
Помощник начальника учебного центра;
Преподаватель учебного центра;
Специалист;
Руководитель духового оркестра;
Командир роты, взвода;
Заместитель командира роты;
Начальник караула, клуба, тира, кабинета;
Должности рядового и младшего начальствующего состава.
Примечание: конкурс на занятие вакантных должностей подразделений собственной безопасности, «Р» и седьмых подразделений органов внутренних дел не проводится
Приложение 2
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 августа 2013 года
№ 522
Правила проведения конкурса и стажировки при поступлении на службу в органы внутренних дел Республики Казахстан

Конкурстық негізде орналастырылатын Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының лауазымдар тізбесін және Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарына қызметке орналасу кезінде конкурс және тағылымдама өткізу қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2013 жылғы 27 тамыздағы № 522 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 04 қазанда № 8778 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 31 тамыздағы № 870 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 31.08.2016 № 870 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 7-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Конкурстық негізде орналастырылатын Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының лауазымдар тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарына қызметке орналасу кезінде конкурс және тағылымдама өткізу қағидасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі комитеттерінің төрағалары, департаменттерінің, дербес басқармаларының және бөліністерінің бастықтары, Алматы, Астана қалаларының, облыстардың және көліктегі ішкі істер департаменттерінің, қылмыстық-атқару жүйесі департаменттерінің және оқу орындарының бастықтары үміткерлерді ішкі істер органдарына қызметке қабылдау кезінде осы бұйрықты қатаң басшылыққа алсын.
3. Кадр жұмысы департаменті осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіпте Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Ішкі істер министрінің бірінші орынбасары полиция генерал-майоры М.Ғ. Демеуовке, Ішкі істер министрлігінің Кадр жұмысы департаментіне (А.Ү. Әбдіғалиев) жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
полиция генерал-лейтенанты                 Қ. Қасымов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің төрағасы
____________ Ә. Байменов
2013 жылғы 02 қыркүйек
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2013 жылғы 27 тамыз
№ 522 бұйрығына
1-қосымша
Конкурстық негізде тағайындалатын Қазақстан Республикасы
Ішкі істер органдарының лауазымдар тізбесі
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі орталық
аппаратының және бөліністерінің лауазымдары
Ішкі істер министрлігі орталық аппаратының экстремизмге қарсы күрес, жоғары технологиялар саласындағы қылмыстарды ашу бөліністерінің аға жедел уәкілі, криминалист, инженер;
Шабуылшы, жару технигі, мерген, сапер, нұсқаушы, инспектор, маман;
Қатардағы және кіші басшы құрамның лауазымдары.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің облыстық
(республикалық маңызы бар қалалардың, елорданың, көліктегі)
аумақтық органдарының лауазымдары
Экстремизмге қарсы күрес, жоғары технологиялар саласындағы қылмыстарды ашу бөліністерінің аға жедел уәкілі, криминалист, инженер;
Жедел уәкіл, тергеуші, анықтаушы, криминалист, инженер, инспектор, инженер, нұсқаушы, маман;
Шабуылшы, жару технигі, мерген, сапер;
Қатардағы және кіші басшы құрамның лауазымдары.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің қалалық,
аудандық (қалалардағы аудандардың) аумақтық органдарының
лауазымдары
Аға: жедел уәкіл, тергеуші, анықтаушы, криминалист, инженер, инспектор, нұсқаушы, учаскелік полиция инспекторы, кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі учаскелік полиция инспекторы, маман;
Жедел уәкіл, тергеуші, анықтаушы, криминалист, инженер, инспектор, нұсқаушы, дәрігер, маман;
Учаскелік полиция инспекторы, кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі учаскелік полиция инспекторы, учаскелік полиция инспекторының көмекшісі;
Сотталғандарға арналған аурухананың бастығы – дәрігер;
Сотталғандарға арналған аурухана бастығының орынбасары – дәрігер;
Жасақ, учаске, медицина бөлімінің бастығы – дәрігер;
Мекеме бастығының кезекші көмекшісінің орынбасары;
Медицина бөлімшесінің бастығы, медициналық кабинет бастығы – дәрігер;
Фельдшер;
Қатардағы және кіші басшы құрамның лауазымдары.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі оқу орындарының
лауазымдары
Оқу орталығы бастығының көмекшісі;
Оқу орталығының оқытушысы;
Маман;
Үрмелі аспаптар оркестрінің жетекшісі;
Рота, взвод командирі;
Рота командирінің орынбасары;
Қарауыл, клуб, тир, кабинет бастығы;
Қатардағы және кіші басшы құрамның лауазымдары.
Ескертпе: ішкі істер органдары өзіндік қауіпсіздік, «Р» және жетінші бөліністерінің бос лауазымдарына орналасуға конкурс өткізілмейді.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2013 жылғы 27 тамыздағы
№ 522 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарына қызметке орналасу
кезінде конкурс және тағылымдама өткізу қағидасы

1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения конкурса и стажировки при поступлении на службу в органы внутренних дел Республики Казахстан (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан «О правоохранительной службе» (далее - Закон) и определяют порядок и условия проведения конкурса при поступлении на службу в органы внутренних дел, а также порядок организации стажировки для кандидатов, поступающих на службу в органы внутренних дел.
2. Поступление на службу в органы внутренних дел Республики Казахстан осуществляется на конкурсной основе за исключением случаев, предусмотренных пунктами 3 и 4 статьи 7 Закона.
2. Проведение конкурса при поступлении на службу в органы
внутренних дел Республики Казахстан
3. Конкурс объявляется органом внутренних дел, руководитель которого наделен правом назначения на соответствующие должности. Конкурс на занятие вакантных должностей подразделений по борьбе с наркобизнесом территориальных органов внутренних дел объявляется и проводится департаментами внутренних дел.
4. В конкурсе при поступлении на службу в органы внутренних дел (далее – конкурс) имеют право участвовать граждане Республики Казахстан, соответствующие установленным Законом требованиям.
5. Участником конкурса является гражданин, подавший необходимые документы в кадровую службу органа внутренних дел после опубликования объявления о конкурсе в установленные настоящими Правилами сроки.
6. Конкурс включает в себя ряд последовательных этапов:
1) публикация объявления о проведении конкурса;
2) формирование конкурсной комиссии;
3) прием документов от граждан и предварительное рассмотрение их на соответствие квалификационным требованиям к должностям;
4) прохождение кандидатами медицинского и психофизиологического освидетельствования, в том числе полиграфологического исследования;
5) тестирование кандидатов на знание законодательства;
6) сдача кандидатами нормативов по физической подготовке;
7) собеседование с кандидатами, проводимое конкурсной комиссией.
7. Расходы по участию в конкурсе (проезд к месту проведения конкурса и обратно, наем жилого помещения, проживание) граждане производят за счет собственных средств.
8. В случаях реорганизации или ликвидации органа внутренних дел, а также сокращения должности, на которую объявлен конкурс, объявленный конкурс подлежит отмене на любом этапе его проведения с обязательным оповещением об этом в средствах массовой информации.
3. Публикация объявления о проведении конкурса
9. При проведении конкурса в ведомствах и подразделениях центрального аппарата Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее - МВД) объявления публикуются в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан. Объявления о проведении конкурса в территориальных подразделениях органов внутренних дел публикуются в периодических изданиях, распространяемых на территории соответствующей административно-территориальной единицы, а также размещаются на официальном интернет-ресурсе органа внутренних дел.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарына қызметке орналасу кезінде конкурс өткізу және тағылымдамадан өту қағидасы (бұдан әрі – Қағида) «Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 2-тармағына сәйкес әзiрлендi және ішкі істер органдарына қызметке орналасу кезінде конкурс өткізудің тәртібін және шарттарын, сондай-ақ ішкі істер органдарына қызметке орналасу кезінде үміткерлер үшін тағылымдама ұйымдастыру тәртібін айқындайды.
2. Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарына қызметке орналасу жоғарыда аталған Заңның 7-бабының 3 және 4-тармақтарында көзделген жағдайларды қоспағанда, конкурстық негізде жүзеге асырылады.
2. Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарына қызметке
орналасу кезінде конкурс өткізу
3. Конкурсты тиісті лауазымдарға тағайындау құқығына ие басшысы бар ішкі істер органы жариялайды. Аумақтық ішкі істер органдары есірткі бизнесіне қарсы күрес бөліністерінің бос лауазымдарына орналасуға конкурсты ішкі істер департаменттері жариялайды және өткізеді.
4. Ішкі істер органдарына қызметке орналасқан кезде конкурсқа (бұдан әрі - Конкурс) Заңда белгіленген талаптарға сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтары қатысуға құқылы.
5. Конкурс туралы хабарландырулар жарияланғаннан кейiн ішкі істер органының кадр қызметіне қажеттi құжаттарын осы қағидалармен белгіленген мерзімде тапсырған азамат конкурсқа қатысушы болып табылады.
6. Конкурс бірқатар дәйекті кезеңдерді қамтиды:
1) конкурс өткізетіні туралы хабарландыру жариялау;
2) конкурстық комиссия құру;
3) азаматтардан құжаттар қабылдау және олардың лауазымдарға белгiленген бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгiн алдын ала қарау;
4) үміткерлерді медициналық және психофизиологиялық куәландырудан, оның ішінде полиграфиологиялық зерттеуден өткізу;
5) заңнаманы білуге үміткерлерді тестілеу;
6) үміткерлердің дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтер тапсыруы;
7) конкурс өткізуші комиссияның үміткерлермен әңгімелесуі.
7. Азаматтар конкурсқа қатысу шығындарын (конкурс өтетiн жерге келу және қайту, тұрғын үй-жайды жалдау, тұру) өздерiнiң жеке қаражаттары есебiнен жүргiзедi.
8. Ішкі істер органы қайта ұйымдастырылған немесе таратылған, сондай-ақ конкурс жарияланған лауазым қысқартылған жағдайларда жарияланған конкурс, оны өткізудің кез-келген кезеңінде бұқаралық ақпарат құралдарында міндетті түрде жариялай отырып, тоқтатылуға жатады.
3. Конкурс өткізу туралы хабарландыруды жариялау
9. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – ІІМ) орталық аппаратының ведомстволары мен бөліністерінде конкурс өткізу кезінде Қазақстан Республикасының барлық аумағына таралатын мерзімді баспа басылымдарында хабарландыру жарияланады. Аумақтық бөліністерде, ведомствоға бағынышты ұйымдарда және білім беру ұйымдарында конкурс өткізу туралы хабарландыру тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында таралатын мерзімді басылымдарда жарияланады, сондай-ақ ішкі істер органының ресми Интернет-ресурстарында орналастырылады.

10. После опубликования объявления о проведении конкурса на занятие вакантной должности, назначение (перемещение) граждан (сотрудников) на объявленную должность до окончания конкурсных процедур не допускается.
11. Объявление о проведении конкурса должно содержать следующие сведения:
1) наименование органа внутренних дел с указанием его местонахождения, почтового и электронного адресов, номеров телефонов и факса кадровой службы;
2) наименование вакантных должностей с обозначением основных функциональных обязанностей;
3) основные требования к участнику конкурса, определяемые Министром внутренних дел в соответствии с квалификационными требованиями;
4) срок и место приема документов.
Объявление может содержать дополнительную информацию, не противоречащую действующему законодательству Республики Казахстан.
4. Формирование конкурсной комиссии
12. Конкурсная комиссия является коллегиальным органом, который рассматривает поданные участниками конкурса документы, результаты сдачи ими нормативов по физической подготовке, результаты их тестирования, проводит собеседование с участниками и осуществляет отбор участников на занятие вакантных должностей в органах внутренних дел.
13. Орган внутренних дел, объявивший конкурс, формирует конкурсную комиссию, уполномоченную осуществлять отбор кандидатов на занятие вакантной должности.
14. Конкурсная комиссия создается приказом руководителя органа внутренних дел, объявившего конкурс.
15. Конкурсная комиссия состоит из председателя, секретаря (представитель кадровой службы) и не менее пяти членов. Секретарь конкурсной комиссии осуществляет организационное обеспечение ее работы и не вправе принимать участие в голосовании.
Председателем конкурсной комиссии назначается заместитель руководителя органа внутренних дел, курирующий кадровую службу.
В состав конкурсной комиссии включаются руководители подразделений кадровой и юридической служб, собственной безопасности и структурных подразделений органа внутренних дел, проводящего конкурс, а также его территориальных органов, имеющих вакантные должности, на занятие которых проводится конкурс.
5. Прием документов от граждан и предварительное рассмотрение
их на соответствие квалификационным требованиям к должностям
16. Прием документов осуществляется в течение пятнадцати рабочих дней с момента публикации объявления о проведении конкурса.
17. Граждане, желающие принять участие в конкурсе, подают в кадровую службу органа внутренних дел, проводящего конкурс, следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;

10. Бос лауазымға орналасуға конкурс өткізу туралы хабарландыру жарияланғаннан кейін азаматтарды (қызметкерлерді) жарияланған лауазымдарға тағайындауға (ауыстыруға) конкурстық рәсімдер аяқталғанға дейін жол берілмейді.
11. Конкурс өткiзу туралы хабарландыруда мынадай мәлiметтер болуы тиiс:
1) ішкі істер органы, оның орналасқан жерін, пошталық және электрондық мекенжайын, кадр қызметінің телефондары мен факс нөмiрлерiн көрсете отырып, атауы;
2) негiзгi функционалдық мiндеттердi көрсете отырып, бос лауазымдар атауы;
3) Ішкі істер министрі белгілеген бiлiктiлiк талаптарына сәйкес конкурс қатысушысына қойылатын негiзгi талаптар;
4) құжаттарды қабылдау мерзiмi және орны.
Хабарландыру Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына қайшы келмейтiн қосымша ақпараттар қамтуы мүмкін.
4. Конкурстық комиссия құру
12. Конкурстық комиссия конкурс қатысушылары тапсырған құжаттарды, олардың дене шынықтыру даярлығы бойынша тапсырған сынақ нәтижелерін, тестiлеу нәтижелерiн қарайтын алқалы орган болып табылады, қатысушылармен әңгiмелесу өткiзедi және құқық қорғау органындағы бос лауазымдарға орналасуға үмiткерлер iрiктеудi жүзеге асырады.
13. Конкурс жариялаған ішкі істер органы бос лауазымға орналасуға үміткерлерді іріктеуді жүзеге асыруға уәкілетті конкурстық комиссия құрады.
14. Конкурстық комиссия конкурс жариялаған ішкі істер органы басшысының бұйрығымен құрылады.
15. Конкурстық комиссия төрағадан, хатшыдан (кадр қызметінің өкілі) және бестен кем емес мүшеден тұрады. Конкурстық комиссия хатшысы оның жұмысын ұйымдастырушылықпен қамтамасыз етуді жүзеге асырады және дауыс беруге қатысуға құқығы жоқ.
Конкурстық комиссияның төрағасы болып ішкі істер органы басшысының кадр қызметіне жетекшілік ететін орынбасары тағайындалады.
Конкурстық комиссия құрамына кадр және заң қызметтері, өзіндік қауіпсіздік бөліністерінің басшылары және бос лауазымдары бар конкурс өтетін ішкі істер органы құрылымдық бөліністерінің, сонымен қатар оның аумақтық органдарының басшылары енгізіледі.
5. Азаматтардан құжаттар қабылдау және олардың лауазымдарға
біліктілік талаптарына сәйкестігін алдын ала қарау
16. Құжаттарды қабылдау конкурс өткізу туралы хабарландыру жарияланғаннан сәттен бастап 15 жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
17. Конкурсқа қатысуға ниет білдірген азаматтар конкурс өткiзетiн тиісті ішкі істер органының кадр қызметіне мынадай құжаттар:
1) осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiшті;

2) анкету по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) заполненный личный листок по учету кадров (с указанием адреса фактического места жительства и телефонов, в том числе и контактных) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) заполненную подробную автобиографию, написанную собственноручно и в отпечатанном виде, с указанием близких родственников, в том числе бывших супругов, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
5) копии документов об образовании, заверенные нотариально;
6) копию трудовой книжки, заверенную нотариально (при наличии);
7) копия военного билета или удостоверения о приписке к призывному участку, заверенную нотариально (при наличии);
8) характеристику с последнего места работы (учебы) или воинской части, где кандидат проходил воинскую службу;
9) четыре фотографии размером 3х4;
10) копию документа, удостоверяющего личность гражданина Республики Казахстан;
11) справка с Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан о несудимости.
Отсутствие одного из указанных документов является основанием для отказа в их рассмотрении.
18. Кандидаты могут предоставлять дополнительную информацию, касающуюся их образования, опыта работы и профессионального уровня (копии документов о повышении квалификации, присвоении ученых (академических) степеней и званий, документы, подтверждающие спортивные достижения, характеристики, рекомендации, научные публикации и прочие).
19. К рассмотрению принимаются документы, помещенные в скоросшиватель, с указанием перечня прилагаемых документов, переданные кандидатами нарочным порядком в установленные сроки приема документов.
20. Рассмотрение и изучение документов, а также кандидатов на соответствие предъявляемым Законом и настоящими Правилами требованиям осуществляется кадровой службой органа внутренних дел.
21. Кадровыми службами после рассмотрения и изучения документов в течение пяти рабочих дней со дня окончания приема документов выдается кандидату направление для прохождения медицинского освидетельствования в военно-врачебных комиссиях органов внутренних дел для определения их годности к службе в соответствии с Правилами проведения военно-врачебной экспертизы, утверждаемых Правительством.
22. Медицинское и психофизиологическое освидетельствование, в том числе полиграфологическое исследование кандидаты проходят в срок не превышающий тридцати календарных дней со дня выдачи направления.
23. В случае несоответствия установленным Законом требованиям к соответствующей должности о результатах рассмотрения кандидату направляется мотивированный ответ об отказе.

2) осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сауалнаманы;
3) осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадр есебi бойынша толтырылған жеке iс парағын (нақты тұрғылықты жерінің мекенжайларын және телефондарын, оның iшiнде байланыс телефондарын көрсете отырып);
4) осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жақын туысқандарын, оның ішінде бұрынғы жұбайларын көрсете отырып, өз қолымен жазылған және басылған түрде толық толтырылған өмірбаян;
5) нотариалды куәландырылған бiлiмi туралы құжаттардың көшiрмелерiн;
6) нотариалды куәландырылған еңбек кiтапшасының көшiрмесiн (болған жағдайда);
7) нотариалды куәландырылған әскери билеттің немесе шақыру учаскесіне тіркелгені туралы куәлігінің көшiрмесiн (қолда бар болса);
8) үміткер соңғы жұмыс (оқу) орнынан немесе әскери қызметін өтеген әскери бөлімнен мінездеме;
9) 3х4 өлшемдегі төрт фотосурет;
10) Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
11) Соттылығы жоқ туралы Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінен анықтама.
Көрсетілген құжаттардың біреуінің болмауы оларды қараудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
18. Үміткерлер біліміне, жұмыс тәжірибесі мен кәсіби деңгейіне қатысты қосымша ақпарат (біліктілігін арттыру, ғылыми (академиялық) дәрежелер мен атақтар беру туралы, спорттық жетістіктерін дәлелдейтін құжаттардың, мінездемелердің, ұсынымдардың, ғылыми жарияланымдардың және тағы басқаларының көшірмелерін) ұсына алады.
19. Үміткерлер қолма қол тәртіпте құжаттарды қабылдаудың белгіленген мерзімдерінде қоса берілген құжаттар тізбесін көрсете отырып, құжаттар тігетін мұқабатыста орналастырылған құжаттар қарауға қабылданады.
20. Құжаттарды қарауды және зерделеуді, сондай-ақ үміткерлерді Заңда және Қағидаға қойылатын талаптарға сәйкестігіне ішкі істер органының кадр қызметі жүзеге асырады.
21. Кадр қызметтері құжаттарды қарағаннан және зерделегеннен кейін құжат қабылдау аяқталған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде үміткерге Үкімет бекіткен Әскери-дәрігерлік сараптаманы өткізу қағидасына сәйкес олардың қызметке жарамдылығын анықтау үшін ішкі істер органдары әскери-дәрігерлік комиссиялардан медициналық куәландырудан өту үшін жолдама беріледі.
22. Медициналық және психофизиологиялық куәландыру, оның ішінде полиграфиологиялық зерттеуді үміткерлер жолдама берілген күннен бастап күнтізбелік отыз күннен аспайтын мерзімде өтеді.
23. Тиісті лауазымға заңмен белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда қарау нәтижелері туралы үміткерге бас тарту туралы дәлелді жауап жолданады.

24. Кандидат, не прошедший медицинское и психофизиологическое освидетельствование, в том числе полиграфологическое исследование, а также признанный военно-врачебной комиссией негодным к службе к следующему этапу конкурса не допускается.
25. Список кандидатов, допущенных к тестированию размещается на информационных стендах органа внутренних дел в местах, доступных для всеобщего обозрения, а также на его интернет-ресурсе в течение трех рабочих дней со дня завершения прохождения военно-врачебной комиссии.
26. Участник при прохождении любого из этапов конкурса предъявляет документ, удостоверяющий его личность.
Участник, не сдавший один из этапов конкурса, к дальнейшему этапу конкурса не допускается.
27. Документы участников конкурса, получивших положительное решение конкурсной комиссии, передаются сотрудникам кадрового аппарата для дальнейшего изучения и оформления на службу в органы внутренних дел.
28. Документы участников конкурса, не прошедших конкурсный отбор, а также зачисленных в резерв кандидатов для дальнейшего замещения соответствующих вакантных должностей, хранятся у секретаря конкурсной комиссии (в кадровой службе) в течение года, материалы конкурсной комиссии хранятся в течение срока, установленного в соответствии с действующими нормативными правовыми актами МВД. По истечении установленных сроков документы уничтожаются, о чем составляется акт.
В случае письменного обращения участника конкурса, не прошедшего конкурсный отбор, документы могут быть возвращены кандидату.
6. Тестирование кандидатов на знание законодательства
29. Программа тестирования и пороговые значения результатов тестирования определяются согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
30. Программа тестирования и пороговые значения результатов тестирования подлежат опубликованию на официальном интернет-ресурсе органа внутренних дел.
31. Тестирование проводится в течение пяти рабочих дней после окончания срока прохождения медицинского и психофизиологического освидетельствования, в том числе полиграфологического исследования.
32. Ход прохождения тестирования фиксируется с помощью технических средств видеозаписи.
33. Повторное прохождение тестирования не допускается.
34. Результаты тестирования передаются конкурсантам и конкурсной комиссии.
35. Результаты тестирования действительны в течение одного года с момента его прохождения, при условии, что программы тестирования останутся неизменными.
7. Сдача кандидатами нормативов по физической подготовке
36. Нормативы по физической подготовке для граждан, поступающих на службу в органы внутренних дел, определяются согласно приложению 6 к настоящим Правилам.

24. Медициналық және психофизиологиялық куәландыру, оның ішінде полиграфиологиялық зерттеуді өтпеген, сондай-ақ әскери-дәрігерлік комиссиямен қызметке жарамсыз деп танылған үміткер конкурстың келесі кезеңіне жіберілмейді.
25. Тестілеуге рұқсат етілген үміткерлер тізімі жалпыға бірдей шолу үшін қолжетімді жерлерде ішкі істер органының ақпараттық стендттерінде, сондай-ақ оның интернет-ресурсында әскери-дәрігерлік комиссиядан өту аяқталған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде орналастырылады.
26. Қатысушы конкурстың кез келген кезеңіне өту кезінде оның жеке басын куәландыратын құжат ұсынылады.
Конкурс кезеңдерінің бірін өтпеген қатысушы бұдан әрі конкурстың кейінгі кезеңіне жіберілмейді.
27. Конкурстық комиссияның оң қорытындысын алған конкурсқа қатысушылардың құжаттары одан әрі зерделеу және ішкі істер органдарына қызметке ресімдеу үшін кадр аппаратының қызметкерлеріне беріледі.
28. Конкурстық iрiктеуден өтпеген конкурсқа қатысушының, сондай-ақ одан әрі тиісті бос лауазымдарға орналастыру үшін кадр резервіне енгізілгендердің құжаттары конкурстық комиссияның хатшысында (кадр қызметiнде) бір жыл бойы, конкурстық комиссия материалдары ІІМ-нің қолданыстағы нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде сақталады. Белгіленген мерзімдер өткеннен кейін құжаттар жойылады, бұл туралы акті жасалады.
Конкурстық іріктеуден өтпеген конкурсқа қатысушы жазбаша түрде өтініш берген жағдайда үміткерге құжаттары қайтарылуы мүмкін.
6. Үміткерлерді заңнаманы білуге тестiлеу
29. Тестілеу бағдарламасын және тестілеу нәтижелерінің шекті мәндері осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес анықталады.
30. Тестілеу бағдарламасы және тестілеу нәтижелерінің шекті мәндері ішкі істер органының ресми Интернет-ресурсында жариялауға жатады.
31. Тестілеу медициналық және психофизиологиялық куәландыру, оның ішінде полиграфиологиялық зерттеуді өту мерзімі аяқталғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде өткізіледі.
32. Тестілеу өткізу барысы бейнежазба техникалық құралдарының көмегімен жазылады.
33. Тестілеуден қайта өтуге жол берілмейді.
34. Тестілеудің нәтижелері конкурсқа қатысушыларға және конкурстық комиссияға тапсырылады.
35. Тестілеу нәтижелері тестiлеу бағдарламасы өзгеріссіз қалған жағдайда, оны өткізген сәттен бастап бір жылға дейін жарамды.
7. Дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтерді тапсыру
36. Ішкі істер органдарына түсетін азаматтар үшін дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтер осы Қағидаға 6-қосымшаға сәйкес анықталады.

37. Нормативы по физической подготовке подлежат опубликованию на официальном интернет-ресурсе органа внутренних дел.
38. Сдача нормативов по физической подготовке проводится в течение трех рабочих дней после завершения тестирования кандидатов.
39. Ход сдачи нормативов по физической подготовке фиксируется с помощью технических средств видеозаписи.
40. Результаты сдачи нормативов по физической подготовке вносятся в ведомость по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, которая после ознакомления участников под роспись, передается конкурсной комиссии.
41. Повторная сдача нормативов по физической подготовке не допускаются.
8. Собеседование с кандидатами, проводимое конкурсной комиссией
42. К собеседованию допускаются участники, получившие по тестированию оценки не ниже пороговых значений и успешно сдавшие нормативы по физической подготовке.
43. Собеседование проводится в течение пяти рабочих дней после сдачи нормативов по физической подготовке.
44. Целью собеседования является оценка профессиональных, моральных, деловых и личностных качеств участников.
При оценке профессиональных, моральных, деловых и личностных характеристик кандидатов, конкурсная комиссия исходит из результатов медицинского и психофизиологического освидетельствования, в том числе полиграфологического исследования, сдачи нормативов по физической подготовке, тестирования на знание законодательства, квалификационных требований и функциональных обязанностей соответствующей должности органа внутренних дел.
Предварительное решение председателя или членов комиссии отражается в пункте 7 Сведений об участнике конкурса по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
45. Ход собеседования с каждым участником фиксируется с помощью технических средств записи.
О применении конкурсной комиссией технических средств записи производится отметка в протоколе заседания конкурсной комиссии. Носители записей хранятся у секретаря конкурсной комиссии.
9. Решение конкурсной комиссии
46. Решение конкурсной комиссии принимается в отсутствие участника путем открытого голосования. Решение конкурсной комиссии считается правомочным, если на заседании присутствует не менее двух третей от ее состава.
Участник получает положительное заключение конкурсной комиссии в случае, если за него проголосовало большинство присутствующих из состава комиссии. При равенстве голосов при голосовании решающим является голос председателя конкурсной комиссии.
47. По итогам собеседования Комиссия принимает одно из следующих решений:
1) рекомендовать к приему на службу в органы внутренних дел;

37. Дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтер ішкі істер органының ресми Интернет-ресурсында жариялануы тиіс.
38. Дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтерді тапсыру үміткерлерді тестілеу аяқталғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде өткізіледі.
39. Дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтерді тапсыру барысы бейнежазба техникалық құралдарының көмегімен жазылады.
40. Дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтерді тапсыру нәтижелері осы Қағидаға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ведомостке енгізіледі, қатысушылар қол қойып танысқаннан кейін конкурс комиссиясына тапсырылады.
41. Дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтерді қайта тапсыруға жол берілмейді.
8. Конкурс комиссиясы өткізетін үміткерлермен әңгiмелесу
42. Әңгімелесуге тестілеу бойынша белгіленген шекті мәндерден төмен емес бағалар алған және дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтерді сәтті тапсырған қатысушылар жіберіледі.
43. Әңгімелесу дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтерді тапсырғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде өткізіледі.
44. Қатысушылардың кәсіби, моральдық, іскерлік және жеке қасиеттерін бағалау әңгімелесудің мақсаты болып табылады.
Конкурстық комиссия үміткерлердің кәсіби, моральдық, іскерлік және жеке сипаттамаларын бағалау кезінде медициналық және психофизиологиялық куәландыру, оның ішінде полиграфиологиялық зерттеуді, дене шынықтыру даярлығы бойынша нормативтерді тапсыру, заңнаманы білуге тестілеу нәтижелеріне және ішкі істер органының тиісті лауазымының біліктілік талаптарына және функционалдық міндеттеріне сүйенеді.
Комиссия төрағасының немесе мүшелерінің алдын ала шешімі конкурсқа осы Қағидаға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қатысушы туралы мәліметтердің 7-тармағында көрсетіледі.
45. Әрбiр қатысушымен әңгiмелесу барысы техникалық жазба құралдарының көмегiмен жазылады.
Конкурстық комиссия отырысының хаттамасында конкурстық комиссияның техникалық жазба құралдарын қолданғаны туралы белгi жасалады. Жазба тасымалдағыштар конкурстық комиссия хатшысында сақталады.
9. Конкурстық комиссия шешімі
46. Конкурстық комиссия шешiмi қатысушысыз ашық дауыс беру арқылы қабылданады. Конкурстық комиссияның шешiмi егер отырысқа оның үштен екіден кем емес құрамы қатысқан жағдайда заңды деп есептеледi.
Қатысушы егер ол үшін комиссия құрамынан қатысып отырғандардың көпшiлiгi дауыс берген жағдайда оң қорытынды алады. Дауыс беру кезінде дауыстар тең болған жағдайда конкурстық комиссия төрағасының дауысы шешушi болып табылады.
47. Әңгімелесу қорытындылары бойынша Комиссия мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) ішкі істер органына қызметке қабылдауға ұсыну;

2) рекомендовать к зачислению в резерв кандидатов для дальнейшего замещения соответствующих вакантных должностей;
3) отказать в приеме на службу.
48. Список участников конкурса, рекомендованных конкурсной комиссией к зачислению в резерв кандидатов для дальнейшего замещения соответствующих вакантных должностей, утверждается руководителем органа внутренних дел по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам с учетом не более трех человек на одну вакантную должность.
Участники конкурса, зачисленные в резерв кандидатов, могут в течение года с момента прохождения конкурса занять соответствующую должность без прохождения дополнительного конкурса.
49. Принятое конкурсной комиссией решение оформляется в виде протокола, который подписывается председателем и членами конкурсной комиссии, а также секретарем, осуществляющим протоколирование. Ход обсуждения фиксируется с помощью технических средств записи.
50. Списки участников, получивших положительное заключение конкурсной комиссии и зачисленных в резерв кандидатов для дальнейшего замещения соответствующих вакантных должностей, размещаются на информационных стендах соответствующего органа внутренних дел, а также на его интернет-ресурсе в течение трех рабочих дней после проведения конкурса.
51. Участник, в отношении которого конкурсной комиссией принято положительное заключение о приеме на службу в органы внутренних дел до прохождения первоначального обучения проходит специальную проверку и стажировку.
10. Проведение стажировки
52. Стажировка для кандидатов при поступлении на службу в органы внутренних дел (далее – стажировка) устанавливается для лиц, назначенных стажерами по соответствующим должностям.
Решение руководителя органа внутренних дел о назначении кандидата на службу в органы внутренних дел до прохождения первоначального обучения стажером на соответствующую должность и закреплением за ним руководителя стажировки из числа опытных сотрудников оформляется приказом. На период прохождения стажировки с кандидатом заключается трудовой договор, специальное звание в этот период не присваивается.
Продолжительность стажировки должна быть не менее одного месяца со дня назначения кандидата стажером по соответствующей должности.
53. Стажировку у одного и того же руководителя стажировки могут проходить не более двух стажеров одновременно.
54. Стажер, наряду с выполнением основных обязанностей и поручений по должности, проходит стажировку по месту службы под руководством непосредственного начальника и руководителя стажировки.
55. Стажировка носит индивидуальный характер и предусматривает:

2) одан әрі тиісті бос лауазымдарға орналастыру үшін үміткерлерді резервке енгізуге ұсыну;
3) қызметке қабылдаудан бас тарту.
48. Үміткерлерді одан әрі тиісті бос лауазымдарға конкурстық комиссия резервке енгізуге ұсынған конкурсқа қатысушылардың тізімін, орналастыру үшін үміткерлерді бір бос лауазымға үш адамнан көп емес есеппен ішкі істер органының басшысы осы Қағидаға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бекітеді.
Үміткерлердің резервіне енгізілген конкурсқа қатысушылар конкурс өткен сәттен бастап бір жыл ішінде қосымша конкурс өтусіз тиісті лауазымға орналаса алады.
49. Конкурстық комиссия қабылдаған шешiм конкурстық комиссия төрағасы мен мүшелерi, сондай-ақ хаттама жасауды жүзеге асыратын хатшының қолдары қойылған хаттама түрiнде ресiмделедi. Талқылау барысы техникалық жазба құралдарының көмегімен жазылады.
50. Конкурс комиссиясының оң қорытындысын алған және бұдан әрі тиісті бос лауазымдарға орналастыру үшін резервке енгізілген үміткерлердің тізімдері ішкі істер органының ақпараттық стендттерінде, сондай-ақ оның Интернет-ресурсына конкурс өткізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде орналастырылады.
51. Конкурстық комиссияның ішкі істер органдарына қызметке қабылдау туралы оң қорытынды алған қатысушы алғашқы оқыту өткенге дейін арнайы тексерістен және тағылымдамадан өтеді.
10. Тағылымдама өткізу
52. Ішкі істер органдарына қызметке түсу кезінде үміткерлер үшін тағылымдама (бұдан әрі – тағылымдама) тиісті лауазымдар бойынша тағылымдамашы болып тағайындалған адамдар үшін белгіленеді.
Ішкі істер органына қызметке түсуге үміткерді арнайы алғашқы оқудан өткенге дейін тиісті лауазымға тағылымдамашы ретінде тағайындау және оған тәжірибелі қызметкерлер қатарынан тағылымдама жетекшісін бекіту туралы ішкі істер органы басшысының шешімі бұйрықпен ресімделеді. Тағылымдамадан өту кезеңінде үміткермен еңбек келісімшарты жасалады, бұл кезеңде арнайы атақ берілмейді.
Тағылымдамадан өту ұзақтығы үміткер тиісті лауазым бойынша тағылымдамашы болып тағайындалған күннен бастап бір айдан кем болмауы тиіс.
53. Тағылымдамадан бiруақытта бiр тағылымдама жетекшісінен екi тағылымдамашыдан артық емес тағылымдамашы өте алады.
54. Тағылымдамашы лауазым бойынша негізгі міндеттерді және тапсырмаларды орындаумен қатар қызмет орны бойынша тікелей бастығының және тағылымдама жетекшісінің басшылығымен тағылымдамадан өтеді.
55. Тағылымдама жеке сипатқа ие және:

1) самостоятельную теоретическую подготовку;
2) приобретение профессиональных и организаторских навыков;
3) изучение организации служебной деятельности;
4) изучение законодательных и нормативных правовых актов Республики Казахстан и их применение в практической деятельности;
5) участие в подготовке проектов нормативных правовых актов и организационно-распорядительных документов.
56. Организация стажировки возлагается на руководителей служб и подразделений органа внутренних дел, куда назначен кандидат на службу в качестве стажера по должности.
Руководители служб и подразделений органа внутренних дел:
1) определяют время (период), место стажировки, количество стажирующихся, руководителей стажировки;
2) утверждают индивидуальный план стажировки по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам и отчет о проделанной работе в период стажировки по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
3) контролируют работу руководителей стажировки и кандидатов, проходящих стажировку;
4) проводят собеседования со стажерами по изучаемым вопросам.
57. Руководитель стажировки:
1) совместно со стажером разрабатывает индивидуальный план стажировки, и утвердить должностным лицом, на которого возложена организация стажировки;
2) ознакамливает стажера с функциональными обязанностями, организацией работы органа внутренних дел;
3) оказывает необходимую методическую и практическую помощь в изучении вопросов, предусмотренных планом стажировки;
4) контролирует ход стажировки и своевременное выполнение индивидуального плана стажировки.
58. В период стажировки, кандидат на службу:
1) совместно с руководителем стажировки разрабатывает индивидуальный план стажировки;
2) ознакамливается с требованиями нормативных правовых и иных актов, регламентирующих деятельность службы, в которой проводится стажировка, и органа внутренних дел в целом;
3) принимает участие в занятиях по профессиональной подготовке и других мероприятиях, проводимых по месту стажировки;
4) ведет учет проделанной работы;
5) составляет отчет о проделанной работе в период стажировки.
Документами, удостоверяющими прохождение стажировки, являются индивидуальный план стажировки и отчет по ее итогам, которые приобщаются к личному делу стажера.
59. Завершающим этапом оценки теоретических знаний и практической работы кандидата в период его стажировки является характеристика, подписанная руководителем стажировки. В характеристике должны найти отражение объем и уровень полученных стажером знаний и практических навыков, а также оценка профессиональной подготовленности, деловых качеств и способностей кандидата самостоятельно принимать конкретные решения.

1) дербес теориялық даярлықты;
2) кәсіби және ұйымдастырушылық дағдыларды игеруді;
3) қызметтік жұмысты ұйымдастыруды зерделеуді;
4) Қазақстан Республикасының заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерін зерделеуді және оларды практикалық қызметте пайдалануды;
5) нормативтік құқықтық актілердің және ұйымдастырушылық-өкімдік құжаттардың жобаларын әзірлеуге қатысуды көздейді.
56. Тағылымдамадан өтуді ұйымдастыру үміткер лауазым бойынша тағылымдамашы ретінде қызметке тағайындалған ішкі істер органының қызметтері мен бөліністерінің басшыларына жүктеледі.
Ішкі істер органдары қызметтері мен және бөліністерінің басшылары:
1) тағылымдама уақытын (кезеңін), орнын, тағылымдамадан өтушілердің санын, тағылымдама жетекшілерін анықтайды;
2) осы Қағидаға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тағылымдаманың жеке жоспарын және осы Қағидаға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тағылымдама кезеңінде атқарылған жұмыстар туралы есепті бекітеді;
3) тағылымдама жетекшілерінің және тағылымдамадан өтетін үміткерлердің жұмысын бақылайды;
4) зерделенетін мәселелер бойынша тағылымдамашылармен әңгімелесулер өткізеді.
57. Тағылымдама жетекшісі:
1) тағылымдамашымен бірлесіп тағылымдама жеке жоспарын әзірлейді, оны тағылымдама ұйымдастыру жүктелген лауазымды адам бекітеді;
2) тағылымдамашыны функционалдық міндеттерімен, ішкі істер органы жұмысының ұйымдастырылумен таныстырады;
3) тағылымдама жоспарында көзделген мәселелерді зерделеуде қажетті әдістемелік және практикалық көмек көрсетеді;
4) тағылымдама барысын және тағылымдама жеке жоспарының уақтылы орындалуын бақылайды.
58. Тағылымдамадан өту кезінде қызметке үміткер:
1) тағылымдама жетекшісімен бірлесіп, тағылымдаманың жеке жоспарын әзірлейді;
2) тағылымдама өтетін қызметтің және жалпы ішкі істер органдарының қызметін регламенттейтін нормативтік құқықтық және өзге де актілердің талаптарымен танысады;
3) тағылымдамадан өту орны бойынша өткізілетін кәсіби даярлық бойынша сабақтарға және басқа да іс-шараларға қатысады;
4) атқарылған жұмысты есепке алуды жүргізеді;
5) тағылымдама кезеңінде атқарылған жұмыс туралы есеп жасайды.
Тағылымдамадан өтуді куәландыратын құжаттар тағылымдамадан өтудің жеке жоспары және оның қорытындылары бойынша есептер болып табылады, олар тағылымдамадан өтушінің жеке ісіне тігіледі.
59. Үміткердің теориялық білімін және практикалық жұмыстарын бағалаудың қорытынды кезеңі оның тағылымдамадан өту кезеңіндегі тағылымдама жетекшісі қол қоятын мінездеме болып табылады. Мінездемеде тағылымдамашының алған білімі мен практикалық дағдыларының көлемі мен деңгейі, сондай-ақ үміткердің кәсіби даярлығының, іскерлік қасиеттерінің бағасы мен нақты шешімдерді өз еркімен қабылдау қабілеттері көрсетіледі.

60. В случае невыполнения стажером возложенных на него обязанностей руководитель стажировки может освободить его от дальнейшего прохождения стажировки, о чем информируется кадровая служба. При получении стажером отрицательной характеристики по итогам стажировки он не может быть направлен на специальное первоначальное обучение.
61. В период стажировки кандидату не разрешается ношение и хранение табельного огнестрельного оружия и специальных средств. Использование стажера в оперативных мероприятиях, когда может возникнуть угроза его жизни либо когда его самостоятельные действия в силу профессиональной неподготовленности могут привести к нарушению законности, ущемлению прав, свобод и законных интересов граждан не допускается.
62. Кандидатам на службу в органы внутренних дел, в соответствии с трудовым договором, за время прохождения стажировки выплачивается должностной оклад, предусмотренный по занимаемой должности штатным расписанием, а также производятся другие выплаты, установленные для соответствующих категорий сотрудников, не имеющих специальных званий.
63. Со стажером трудовые отношения могут быть прекращены до окончания стажировки в порядке и по основаниям, предусмотренным трудовым законодательством.
64. По окончании стажировки начальник структурного подразделения органа внутренних дел, в котором стажер проходил стажировку, дается заключение, которое утверждается руководителем органа внутренних дел (имеющему право назначения и увольнения) и является основанием для издания приказа о направлении стажера на специальное первоначальное обучение.
65. По результатам стажировки по соответствующей должности кандидаты, назначенные стажерами на должности, и их личные дела направляются в учебные заведения органов внутренних дел для прохождения специального первоначального обучения.
66. Орган внутренних дел, направивший стажера, по завершению им специального первоначального обучения назначает его на должность с испытательным сроком до трех месяцев.
Приложение 1
к Правилам проведения конкурса и стажировки
при поступлении на службу в органы
внутренних дел Республики Казахстан
форма
Начальнику _____________________________
(органа внутренних дел
________________________________________
звание, фамилия, (отчество при наличии))
Заявление
Прошу допустить меня к участию в конкурсе на занятие вакантной
должности ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
С условиями и порядком проведения конкурса на занятие вакантной
должности в правоохранительных органах Республики Казахстан
ознакомлен (ознакомлена), согласен (согласна) и обязуюсь их
выполнять.
Я предупрежден (а) об ответственности за подлинность
представленных документов.
__________________________
(подпись)
(фамилия, имя, (отчество при наличии))
"____"_______________ 20____ года
Приложение 2
к Правилам проведения конкурса и стажировки
при поступлении на службу в органы
внутренних дел Республики Казахстан
форма
АНКЕТА
(заполняется собственноручно)

60. Тағылымдамашы оған жүктелген міндеттерді орындамаған жағдайда тағылымдама жетекшісі оны одан әрі тағылымдамадан өтуден босата алады, ол туралы кадр қызметі ақпараттандырылады. Тағылымдамашы тағылымдама қорытындылары бойынша теріс мінездеме алған жағдайда ол арнайы алғашқы оқуға жіберілмейді.
61. Тағылымдамадан өту кезінде үміткерге табельді атыс қаруын және арнайы құралдарды алып жүруге және сақтауға рұқсат етілмейді. Тағылымдамашының өміріне қауіп-қатер туындауы не болмаса оның өзінің дербес іс-әрекеті заңдылықтың бұзылуына, азаматтардың құқықтарына, бостандықтары мен заңды мүдделеріне қысым көрсетілуіне әкеп соғуы мүмкін кәсіби әзір болмағандықтан оны жедел іс-шараларда пайдалануға жол берілмейді.
62. Ішкі істер органдарына қызметке үміткерлерге тағылымдамадан өту кезеңінде еңбек келісімшартына сәйкес штаттық кестеде атқарып отырған лауазымы бойынша көзделген лауазымдық жалақы төленеді, сондай-ақ арнаулы атақтары жоқ тиісті қызметкерлер санаты үшін белгіленген басқа да төлемдер жүргізіледі.
63. Тағылымдамашымен еңбек қатынастары тағылымдама аяқталғанға дейін еңбек туралы заңнамада көзделген тәртіпте және негіздер бойынша тоқтатылуы мүмкін.
64. Тағылымдама аяқталғаннан кейін тағылымдамашы тағылымдамадан өткен ішкі істер органы құрылымдық бөлінісінің бастығы қорытынды жасайды, оны ішкі істер органының басшысы (тағайындау және босату құқығы бар) бекітеді және тағылымдамашыны арнайы алғашқы оқуға жіберу туралы бұйрық шығаруға негіз болып табылады.
65. Лауазымға тағылымдамашы болып тағайындалған үміткерлер және олардың жеке істері тиісті лауазымдар бойынша тағылымдамадан өту нәтижелері бойынша ішкі істер органдары оқу орындарының арнайы алғашқы оқуына жіберіледі.
66. Тағылымдамашыны жіберген ішкі істер органы арнайы алғашқы оқу аяқталғаннан кейін оны үш айға дейінгі сынақ мерзімімен лауазымға тағайындайды.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
органдарына қызметке орналасу кезінде
конкурс және тағылымдама өткізу қағидасына
1-қосымша
нысан
______________________________
(ішкі істер органының бастығы
_________________________________________________
атағы, тегі, аты, (әкесінің аты болған жағдайда))
Өтініш
Мені ________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
бос лауазымына орналасу үшін конкурсқа қатысуға жіберуіңізді сұраймын.
Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында бос
лауазымға орналасу конкурсын өткізу шарттарымен және тәртібімен таныстым, келісемін және оларды орындауға міндеттенемін.
Мені ұсынылған құжаттардың түпнұсқалығы үшін жауапкершілік туралы ескертті.
_________________________________________________
(тегі, аты, (әкесінің аты болған жағдайда), қолы)
20____жылғы «____»______________
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
органдарына қызметке орналасу кезінде
конкурс және тағылымдама өткізу қағидасына
2-қосымша
нысан
САУАЛНАМА
(өз қолымен толтырылады)

1. Фамилия (если изменяли, то укажите прежнюю) ______________________
Имя _________________________________________________________________
Отчество (при наличии) ______________________________________________
2. Гражданство _____________________________________________________
Если изменяли, то укажите, когда ____________________________________
3. Были ли Вы судимы, когда и за что ________________________________
4. Учеба или работа за границей _____________________________________
Страна пребывания ___________________________________________________
Время пребывания ____________________________________________________
Место работы или учебы ______________________________________________
5. Признавались ли Вы недееспособным или ограниченно дееспособным
решением суда, когда и за что ______________________________________
6. Лишались ли Вы права занимать государственные должности в течение
определенного срока, когда и за что _________________________________
7. Являетесь ли Вы близким родственником (родителем, сыном, дочерью,
усыновителем, усыновленным, полнородным и неполнородным братом или
сестрой, дедушкой, бабушкой, внуком, супругом или супругой)
сотрудника органов внутренних дел, занимающего должность:
1) находящуюся в непосредственной подчиненности должности, на которую
Вы претендуете; _____________________________________________________
2) в непосредственной подчиненности к которой находится должность, на
которую Вы претендуете ______________________________________________
8. Привлекались ли Вы в течение трех лет перед поступлением на службу
к дисциплинарной ответственности за совершение коррупционного
правонарушения, когда и кем _________________________________________
9. Налагалось ли на Вас в течение трех лет перед поступлением на
службу в судебном порядке административное взыскание за умышленное
правонарушение, когда и за что ______________________________________
10. Налагалось ли на Вас в течение трех лет перед поступлением на
службу в судебном порядке административное взыскание за совершение
коррупционного правонарушения, когда и за что
_____________________________________________________________________
11. Состояли ли Вы ранее на государственной службе _________________,
если да, то укажите мотивы  увольнения ______________________________
"___"_________________ 20____ года
______________
(подпись)
Приложение 3
к Правилам проведения конкурса и стажировки
при поступлении на службу в органы
внутренних дел Республики Казахстан
форма
Фотосуретке
арналған
орын
Место для
фотокарточки
Кадр есебі жөніндегі
ЖЕКЕ ІС ПАРАҒЫ
ЛИЧНЫЙ ЛИСТОК
по учету кадров

1. Тегі (егер өзгертсеңіз, бұрынғыны көрсетіңіз) ____________________
Аты _________________________________________________________________
Әкесінің аты (болған жағдайда)_______________________________________
2. Азаматтығы _______________________________________________________
Егер өзгертсеңіз, онда қашан екенін көрсетіңіз ______________________
3. Сіз сотталдыңыз ба, қашан және не үшін ___________________________
4. Шет елдегі оқуы немесе жұмысы ____________________________________
Болған елі __________________________________________________________
Болған уақыты _______________________________________________________
Жұмыс істеген немесе оқу орны _______________________________________
5. Сот шешімімен Сіз қабілетсіз немесе қабілеті шектеулі деп
танылдыңыз ба, қашан, не үшін _______________________________________
6. Сіз белгіленген мерзім ішінде мемлекеттік лауазымды атқару
құқығынан айырылдыңыз ба, қашан, не үшін_____________________________
7. Сіз атқаратын лауазымындағы құқық қорғау органдары қызметкерінің
жақын туысы (ата-анасы, баласы, қызы, балалыққа алушы, толық немесе
толық емес ағасы және апасы, атасы, әжесі, немересі, күйеуі немесе әйелі) боласыз ба:
1) Сіз үміттенген лауазымға тікелей бағынышты болуына;_______________
2) Сіз үміттенген лауазымдағы тікелей бағынышты болуына _____________
8. ІІО қызметке тұрмастан бұрын үш жыл ішінде сыбайлас жемқорлық
қылмыс жасағаны үшін тәртіптік жаупакершілікке тартылдыңыз ба, қашан,
не үшін _____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. ІІО-ға қызметке тұрмастан бұрын орналасу алдында үш жыл ішінде
қасақана құқық бұзғаны үшін сот тәртібімен әкімшілік шара қолданылды
ма, қашан не үшін ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Ішкі істер органдарына қызметке тұрмастан бұрын үш жыл ішінде
сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін соттың тәртібімен әкімшілік
шара қолданылды ма, қашан, не үшін___________________________________
11. Сіз бұрын мемлекеттік қызметте тұрдыңыз ба ____________________,
егер тұрсаңыз жұмыстан шығу себебін көрсетіңіз _____________________
20____ жылғы «___»_____________
______________
(қолы)
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
органдарына қызметке орналасу кезінде
конкурс және тағылымдама өткізу қағидасына
3-қосымша
нысан
Фотосуретке
арналған
орын
Место для
фотокарточки
Кадр есебі жөніндегі
ЖЕКЕ ІС ПАРАҒЫ
ЛИЧНЫЙ ЛИСТОК
по учету кадров

1. Тестирование на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы по:
Конституции Республики Казахстан - 10 вопросов;
Закону Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией» - 10 вопросов;
Закону Республики Казахстан «О правоохранительной службе» - 20 вопросов;
Закону Республики Казахстан «Об органах внутренних дел» - 10 вопросов;
Кодексу чести сотрудников органов внутренних дел Республики Казахстан - 10 вопросов.
2. Пороговые значения:
1) для граждан, поступающих на службу в органы внутренних дел на должности рядового и младшего начальствующего состава – не менее 50% по каждому блоку заданий;
2) для граждан, поступающих на службу в органы внутренних дел на должности среднего и старшего начальствующего состава – не менее 60% по каждому блоку заданий.
3. В случае если тестируемый по одному из блоку заданий наберет баллы ниже установленных пороговых значений, то общий результат тестирования признается не пройденным.
Общее время тестирования – 60 минут.
4. Уровень интеллекта и логического мышления кандидата определяется при прохождении психофизиологического исследования в военно-врачебной комиссии.
Приложение 6
к Правилам проведения конкурса и стажировки
при поступлении на службу в органы
внутренних дел Республики Казахстан
Нормативы
по физической подготовке для кандидатов, поступающих на службу
в органы внутренних дел
Для кандидатов на службу в органы внутренних дел:
Мужчины:
1) подтягивание на перекладине;
2) бег на 100 метров;
3) бег на 3000 метров.
Женщины:
1) комплексное силовое упражнение;
2) бег на 60/100 метров;
3) бег на 1000 метров.
Медико-возрастные группы
Медико-возрастная группа
Возраст, пол
Мужчины
Женщины
1
I группа
до 23 лет
до 23 лет
2
II группа
23 – 29 лет
23 – 29 лет
3
III группа
30 – 34 лет
30 – 34 лет
4
IV группа
35 – 39 лет
35 – 39 лет
Нормативы по физическим показателям
МУЖЧИНЫ
Наименование упражнения
Оценка
Медико-возрастные группы
I
II
III
IV
до 23

1. Қазақстан Республикасының заңнамаларын білуге тестілеу:
Қазақстан Республикасының Конституциясы – 10 сұрақты;
«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңы – 10 сұрақты;
«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңы – 20 сұрақты;
«Ішкі істер органдары туралы» Қазақстан Республикасының Заңы – 10 сұрақ;
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары қызметкерлерінің ар-намыс кодексі – 10 сұрақты қамтиды.
2. Шекті мәндер:
1) ішкі істер органдарына қызметке қатардағы және кіші басшы құрам лауазымдарына орналасатын азаматтар үшін – тапсырмалардың әрбір блогы бойынша 50% кем емес;
2) ішкі істер органдарына қызметке орта және аға басшы құрам лауазымдарына орналасатын азаматтар үшін – тапсырмалардың әрбір блогы бойынша 60%-дан кем емес.
3. Егер тестілеуден өтуші тапсырмалар блогының біреуі бойынша белгіленген шекті мәннен төмен балл жинаған жағдайда тестілеудің жалпы нәтижесі өтпеген деп танылады.
Тестілеудің жалпы уақыты – 60 минут.
4. Үміткердің интеллект және логикалық ойлау деңгейі әскери-дәрігерлік комиссияда психофизиологиялық зерттеуден өту кезінде анықталады.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
органдарына қызметке орналасу кезінде
конкурс және тағылымдама өткізу қағидасына
6-қосымша
Ішкі істер органдарына қызметке орналасатын азаматтар үшін дене
шынықтыру даярлығы бойынша нормативтер
1. Ішкі істер органдарына қызметке үміткерлер үшін:
Еркектер:
1) аспаға тартылу;
2) 100 метрге жүгіру;
3) 3000 метрге жүгіру.
Әйелдер:
1) кешенді күштік жаттығулары;
2) 60/100 метрге жүгіру;
3) 1000 метрге жүгіру.
Медициналық-жас топтары
Медициналық-жас тобы
Жасы, жынысы
Еркектер
Әйелдер
1
I-топ
23 жасқа дейін
23 жасқа дейін
2
II-топ
23 – 29 жас
23 – 29 жас
3
III-топ
30 – 34 жас
30 – 34 жас
4
IV-топ
35 – 39 жас
35 – 39 жас
Дене шынықтыру көрсеткіштері бойынша нормативтер
ЕРКЕКТЕР
Жаттығудың аты
Бағалау
Медициналық-жас топтары
I
II
III
IV
23-ке дейін

6,10
6,00
6,20
6,40
Комплексное силовое упражнение (женщины) выполняется в течение
одной минуты, первые 30 секунд из положения лежа на спине, кисти к
плечам, максимальное количество наклонов вперед до касания грудью
колен, ноги закреплены (допускается незначительное сгибание ног), при
возвращении в исходное положение необходимо касание опоры лопатками;
затем повернуться в упор лежа (руки упираются на скамейку высотой не
более 50 см.) и без паузы для отдыха выполнить в течении последующих
30 секунд максимальное количество сгибаний и разгибаний рук в упоре
лежа (тело прямое, руки сгибать до касания грудью опоры).
Примечание: при неправильном выполнении упражнения дается
команда «не считать» не более трех раз, после чего
тестируемый снимается с выполнения упражнения.
Приложение 7
к Правилам проведения конкурса и стажировки
при поступлении на службу в органы
внутренних дел Республики Казахстан
форма
Ведомость
сдачи нормативов по физической подготовке кандидатов,
поступающих на службу в органы внутренних дел
"____" ____________ 20___ года                   г. __________
№ п/п
Фамилия, имя, (отчество при наличии) участника конкурса
Возраст
Результаты
Ознакомлен(а)
60/100
метров
оценка
Подтягивание/КСУ
оценка
1000/
3000
оценка
Члены комиссии: ______________
______________
Приложение 8
к Правилам проведения конкурса и стажировки
при поступлении на службу в органы
внутренних дел Республики Казахстан
форма
Сведения
об участнике конкурса
1. Фамилия, имя, (отчество при наличии) _____________________________
2. Дата рождения ____________________________________________________
3. Образование ______________________________________________________
(когда и что окончил, специальность, квалификация)
_____________________________________________________________________
4. Дополнительная информация о кандидате ____________________________
(научные или спортивные достижения, труды)
_____________________________________________________________________
5. Результаты сдачи тестирования ____________________________________
(пройден/не пройден)
1. Конституция ______________________________________________________
(количество и процент правильных ответов)
2. Закон о борьбе с коррупцией ______________________________________
(количество и процент правильных ответов)
3. Закон о правоохранительной службе ________________________________
(количество и процент правильных ответов)
4. Закон об органах внутренних дел __________________________________
(количество и процент правильных ответов)
5. Кодекс чести сотрудников органов внутренних дел __________________
(количество и процент правильных ответов)

6,10
6,00
6,20
6,40
Кешенді күштік жаттығулар (әйелдер) 1 минут ішінде орындалады, алғашқы 30 секунд арқаға жату жағдайында, саусақтар иықтарда, кеудесін тізелеріне түйістіргенге дейін барынша алға еңкею, аяқтар бекітілген (аяқтарды сәл бүгуге жол беріледі), алғашқы жағдайға келу барысында жауырындарымен тіреуге түйістіру қажет, одан кейін ет бетімен жатып (қолдары 50 см биік емес орындыққа тірейді), демалысқа үзіліссіз келесі 30 секундта ет бетімен жатқан жағдайда барынша қолдарын бүгуді және жазуды орындайды (дене түзу, кеудесі тіреуге түйіскенге дейін қолдарын бүгу қажет).
Ескертпе: жаттығуды дұрыс орындамаған жағдайда үштен артық емес «есептелмесін» деген команда беріледі, одан кейін тестілеуден өтуші жаттығуды орындаудан босатылады.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
органдарына қызметке орналасу кезінде
конкурс және тағылымдама өткізу қағидасына
7-қосымша
нысан
Ішкі істер органдарына қызметке түсетін үміткерлерді дене
шынықтыру даярлығы бойынша нормативтер тапсыру ведомосы
__________ қаласы                         20___ жылғы «____» ________
р/с №
Конкурсқа
қатысушының
тегі, аты
(әкесінің аты
болған
жағдайда)
Жасы
Нәтижелері
Таныстырылды
60/100 метр
Бағасы
Аспаға
тартылу/
Кешенді
күштік
жаттығулары
Бағасы
1000/3000 метр
Бағасы
Комиссия мүшелері: ____________________________
____________________________
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
органдарына қызметке орналасу кезінде
конкурс және тағылымдама өткізу қағидасына
8-қосымша
нысан
Конкурс қатысушысы туралы
мәлімет
1. Тегі, аты (әкесінің аты болған жағдайда) ___________________
2. Туған күні, айы, жылы ______________________________________
3. Білімі _____________________________________________________
(қашан және не бітірген, мамандығы, біліктілігі)
_____________________________________________________________________
4. Үміткер туралы қосымша ақпарат _____________________________
(ғылыми немесе спорттық жетістіктері, еңбектері)
_____________________________________________________________________
5. Тест тапсыру нәтижелері ____________________________________
(өтті/өткен жоқ)
1) Конституция ________________________________________________
(дұрыс жауаптардың саны және пайызы)
2) Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы заң ________________
(дұрыс жауаптардың саны және пайызы)
3) Құқық қорғау туралы заң ____________________________________
(дұрыс жауаптардың саны және пайызы)
4) Ішкі істер органдары туралы заң ____________________________
(дұрыс жауаптардың саны және пайызы)
5) Ішкі істер органдары қызметкерлерінің ар-намыс кодексі
_____________________________________________________________________
(дұрыс жауаптардың саны және пайызы)

6. Результаты сдачи нормативов по физической подготовке: ____________
(общая оценка)
1) Бег на 60/100 метров _____________________________________________
(результаты, оценка)
2) Бег на 1000/3000 метров __________________________________________
(результаты, оценка)
3) Подтягивание /КСУ ________________________________________________
(результаты, оценка)
7. Предварительное решение председателя/члена конкурсной комиссии:
Подпись
1) рекомендовать к приему на службу в органы внутренних дел
2) рекомендовать к зачислению в резерв кандидатов для дальнейшего замещения соответствующих вакантных должностей
3) отказать в приеме на службу
Председатель/член Конкурсной комиссии
____________________________________ ____________________________
(наименование органа внутренних дел) (фамилия, имя, (отчество при
наличии), подпись))
Приложение 9
к Правилам проведения конкурса и стажировки
при поступлении на службу в органы
внутренних дел Республики Казахстан
форма
«УТВЕРЖДАЮ»
Начальник ___________________________________________
(наименование органа внутренних дел, звание
_____________________________________________
фамилия, имя, (отчество при наличии, подпись))
«___» ________ 20____ года
Список
участников конкурса, зачисленных в резерв кандидатов для
дальнейшего замещения соответствующих вакантных должностей
№ п/п
Фамилия, имя, (отчество при наличии) участника конкурса
Должность, для занятия которой участник проходил конкурс
Результаты военно-врачебной комиссии и психофизиологического освидетельствования, полиграфологического исследования
Результаты сдачи нормативов по физической подготовке
Результаты тестирования
Дата проведения собеседования
Домашний адрес и контактные телефоны участника
бег на 100 метров
бег на 1000 метров
Подтягивание/
КСУ
Секретарь Конкурсной комиссии
____________________________________ ________________________________
(наименование органа внутренних дел)   (фамилия, имя, (отчество при
«___» _______ 20____ года                наличии) подпись))
Приложение 10
к Правилам проведения конкурса и стажировки
при поступлении на службу в органы
внутренних дел Республики Казахстан
форма
«УТВЕРЖДАЮ»
Начальник ____________________________________________
(наименование органа внутренних дел, звание
_____________________________________________
фамилия, имя, (отчество при наличии, подпись))
«____» ________ 20____ года
Хранить в личном деле
Индивидуальный план стажировки
_____________________________________________________________________
(звание, фамилия, имя, (отчество при наличии), должность занимаемая
стажером на момент
_____________________________________________________________________
стажировки, наименование органа (подразделения, учреждения)
внутренних дел))
Дата рождения: ____________________
Образование: ________________________________________________________
Проходил стажировку по должности ____________________________________
Время стажировки: с ______________ по _____________ 20___ года
Причина стажировки: _________________________________________________
Руководитель стажировки: ____________________________________________
Наименование изучаемых вопросов
Дата и время отработки
Отметка о выполнении
Замечания
1
2
3
4
5

6. Дене шынықтыру даярлығы бойынша сынақ тапсыру нәтижелері
_____________________________________________________________________
(жалпы бағасы)
1) 60/100 метрге жүгіру _______________________________________
(нәтижесі, бағасы)
2) 1000/3000 метрге жүгіру ____________________________________
(нәтижесі, бағасы)
3) Аспаға тартылу/кешенді күш жаттығулары _____________________
(нәтижесі, бағасы)
7. Конкурстық комиссия төрағасының/мүшесінің алдын ала шешімі:
Қолы
1) ішкі істер органдарына қызметке қабылдауға ұсыну
2) одан әрі тиісті бос лауазымдарға орналасу үшін үміткерлер резервіне енгізуге ұсыну
3) қызметке қабылдаудан бас тарту
_____________________________
(ішкі істер органының атауы)
Конкурстық комиссияның төрағасы/мүшесі _____________________________
(тегі, аты (әкесінің аты болған жағдайда), қолы)
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
органдарына қызметке орналасу кезінде
конкурс және тағылымдама өткізу қағидасына
9-қосымша
нысан
«БЕКІТЕМІН»
_____________________________
(ішкі істер органының басшысы
_____________________________________________________
атағы, тегі аты, әкесінің аты болған жағдайда), қолы)
20 жылғы «____» ______
Одан әрі тиісті бос лауазымдарға орналасу үшін үміткерлер
резервіне қабылданған конкурсқа қатысушылар тізімі
р/с
Конкурсқа қатысушының тегі, аты (әкесінің аты болған жағдайда)
Орналасу үшін конкурстан өткен қатысушы лауазым
Әскери-дәрігерлік
комиссияның,
психофизиологиялық
және
полиграфологиялық
зерттеулердің
нәтижелері
Дене шынықтыру
даярлығы бойынша
сынақтардың
нәтижелері
Тестілеу нәтижелері
Әңгімелесу өткізілген күн
Конкурсқа
қатысушының
үй мекенжайы,
байланыс
телефондары
60/100 метрге жүгіру
1000/3000 метрге жүгіру
Аспаға тартылу/кешенді күш жаттығулары
_____________________________
(ішкі істер органының атауы)
Конкурстық комиссияның хатшысы ________________________________
20 жылғы «___» _______         (тегі, аты (әкесінің аты болған
жағдайда), қолы)
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
органдарына қызметке орналасу кезінде
конкурс және тағылымдама өткізу қағидасына
10-қосымша
нысан
«БЕКІТЕМІН»
____________________________________
(ішкі істер органының бастығы, атағы,
________________________________________________
тегі, аты (әкесінің аты болған жағдайда), қолы)
20___ жылғы «___» ____________
Жеке істе сақталсын
Тағылымдаманың жеке жоспары
_____________________________________________________________________
(атағы, тегі, аты, (әкесінің аты болған жағдайда), тағылымдамадан өту
_____________________________________________________________________
кезіндегі тағылымдамашының лауазымы, ішкі істер органының бөлінісінің, мекемесінің атауы)
Туған күні: _________________________________________________________
Білімі:______________________________________________________________
_____________________________ лауазымы бойынша тағылымдамадан өтті.
Тағылымдама мерзімі: 20 ____жылдың____________ бастап _______________ дейін
Тағылымдама себебі: _________________________________________________
Тағылымдама жетекшісі: ______________________________________________
Зерделейтін
мәселелердің
атауы
Өткізілген
күні, уақыты
Орындалуы
туралы белгі
Ескертулер
1
2
3
4
5

1. В ходе стажировки приняты зачеты
1. Знание функциональных обязанностей _______________________________
оценка
2. Знание нормативных документов ____________________________________
оценка
3. Знание регламентирующих документов _______________________________
оценка
4. Знание оснований и порядка
применения оружия и спец. средств ________________________________
оценка
2. Уровень подготовленности стажера
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Вывод по итогам стажировки
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель стажировки:
___________
(должность,
_____________________ ___________ ___________________________________
звание)         (подпись)  (фамилия, имя, (отчество при
наличии))
Примечание: в пункте 2 должны быть отражены объем и уровень
полученных стажером знаний и практических навыков,
а также оценка профессиональной подготовленности,
деловых качеств и способностей стажера
самостоятельно принимать конкретные решения.
Приложение 11
к Правилам проведения конкурса и стажировки
при поступлении на службу в органы
внутренних дел Республики Казахстан
форма
«УТВЕРЖДАЮ»
Начальник ___________________________________________
(наименование органа внутренних дел, звание
_____________________________________________
фамилия, имя, (отчество при наличии, подпись))
«____» ________ 20____ года
ОТЧЕТ
о проделанной работе в период стажировки

1. Тағылымдама барысында сынақтар қабылданды
1. Функционалдық міндеттерін білуі __________________________ бағасы
2. Нормативтік құжаттарды білуі _____________________________ бағасы
3. Регламенттейтін құжаттарды білуі __________________________ бағасы
4. Атыс қаруы мен арнайы құралдарды
қолдану негіздері мен тәртібін білуі __________________________бағасы
2. Тағылымдамашының даярлық деңгейі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Тағылымдама нәтижелері бойынша қорытынды
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тағылымдама жетекшісі:
____________________________
(лауазымы,
______________   _______    _________________________________________
атағы)         (қолы)     (тегі, аты (әкесінің аты болған жағдайда)
Ескертпе: 2-тармақта тағылымдамадан өтушінің алған білімі және практикалық дағдыларының көлемі мен деңгейі, сондай-ақ кәсіби даярлығының, іскерлік қасиеті мен тағылымдамашының өз бетімен нақты шешімдер қабылдау қабілетінің бағасы көрсетілуі тиіс.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер
органдарына қызметке орналасу кезінде
конкурс және тағылымдама өткізу қағидасына
11-қосымша
нысан
«БЕКІТЕМІН»
____________________________________
(ішкі істер органының бастығы, атағы,
_______________________________________________
тегі, аты (әкесінің аты болған жағдайда), қолы)
20___ жылғы «___» ____________
Тағылымдама кезеңінде атқарылған жұмыс туралы
ЕСЕП

1. Что проведено, какие получены результаты:
2. Что положительного дала стажировка, какие были трудности
методического и практического характера.
3. Предложения по улучшению подготовки стажировки и ее организация.
4. Невыполненными оказались следующие вопросы:
_____________________________________________________________________
(перечислить)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Причины невыполнения _____________________________________________
(указать какие)
_____________________________________________________________________
6. Общие итоги по стажировке:________________________________________
_____________________________________________________________________
Стажер: _____________________________________________________________
(фамилия, имя, (отчество при наличии), должность))
Руководитель стажировки:
___________
(должность,
_____________________ ___________ ___________________________________
звание)         (подпись)  (фамилия, имя, (отчество при
наличии))

1. Не өткізілді, қандай нәтижелер алынды:
2. Тағылымдама қандай оң нәтиже берді, қандай әдістемелік және тәжірибелік сипаттағы қиыншылықтар кездесті.
3. Тағылымдаманың дайындығы мен ұйымдастырылуын жақсарту бойынша ұсыныстар.
4. Қандай мәселелер шешілмей қалды:
_____________________________________________________________________
(атап шығу)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Орындалмау себептері _____________________________________________
(қандай екенін көрсету)
_____________________________________________________________________
6. Тағылымдама бойынша жалпы қорытынды: _____________________________
_____________________________________________________________________
Тағылымдамашы:
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, (әкесінің аты болған жағдайда)
Тағылымдама жетекшісі:
____________________________
(лауазымы,
________      ______        _________________________________________
атағы)      қолы)       (тегі, аты, (әкесінің аты болған жағдайда)