Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике промышленности и инструкций по их заполнению
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 7 августа 2013 года № 177. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 октября 2013 года № 8822. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 20
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики РК от 30.01.2015 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.6
В соответствии с подпунктами 2) и 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Баланс производственных мощностей» (код 0361104, индекс БМ, периодичность годовая), согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Баланс производственных мощностей» (код 0361104, индекс БМ, периодичность годовая), согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)» (код 0301104, индекс 1-П, периодичность годовая), согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)» (код 0301104, индекс 1-П, периодичность годовая), согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)» (код 0311102, индекс 1-П, периодичность квартальная), согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)» (код 0311102, индекс 1-П, периодичность квартальная), согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) статистическую форму общегосударственного статистического наблюдения «Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)» (код 0321101, индекс 1-П, периодичность месячная), согласно приложению 7 к настоящему приказу;

Өнеркәсіп статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының 2013 жылғы 07 тамыздағы № 177 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 17 қазанда № 8822 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 20 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 30.01.2015 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрық ресми жариялауға жатады және 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
«Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 2) және 7) тармақшаларына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) «Өндірістік қуаттар теңгерімі» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0361104, индексі ҚТ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) «Өндірістік қуаттар теңгерімі» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0361104, индексі ҚТ, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес;
3) «Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0301104, индексі 1-Ө, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес;
4) «Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0301104, индексі 1-Ө, кезеңділігі жылдық) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес;
5) «Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0311102, индексі 1-Ө, кезеңділігі тоқсандық) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес;
6) «Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0311102, индексі 1-Ө, кезеңділігі тоқсандық) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес;
7) «Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны (коды 0321101, индексі 1-Ө, кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес;

8) инструкцию по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)» (код 0321101, индекс 1-П, периодичность месячная), согласно приложению 8 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу приказы Агентства Республики Казахстан по статистике согласно приложению 9 к настоящему приказу.
3. Департаменту стратегического развития совместно с Юридическим департаментом Агентства Республики Казахстан по статистике в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направить на официальное опубликование в средства массовой информации настоящий приказ в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) обеспечить обязательную публикацию настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по статистике.
4. Департаменту стратегического развития Агентства Республики Казахстан по статистике довести настоящий приказ до структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по статистике для руководства в работе.
5. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
6. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель                               А. Смаилов
«СОГЛАСОВАН»
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
________________ А. Исекешев
«____» __________ 2013 года
«СОГЛАСОВАН»
Министр нефти и газа
Республики Казахстан
________________ У. Карабалин
«____» __________ 2013 года
Приложение 1
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике
от 7 августа 2013 года № 177
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының 2013
жылғы 7 тамызындағы № 177 бұйрығына
1-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Аумақтық статистика органдарына тапсырылады
Представляется территориальному органу статистики
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы,
в часах (нужное обвести)
1 сағатқа
дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан
артық
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 0361104
Код статистической формы 0361104
Өндірістік қуаттар теңгерімі
Баланс производственных мощностей
ҚТ
БМ
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан қызметтің негізгі және қайталама түрі «Өнеркәсіп» (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес - ЭҚЖЖ 05-33, 35-39) болып табылатын, жұмыс істейтіндердің санына қарамастан заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения с основным и вторичным видом деятельности «Промышленность» (согласно кодам Общего классификатора видов экономической деятельности - ОКЭД 05-33, 35-39), независимо от численности работающих.
Тапсыру мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі 25-наурыз
Срок представления – 25 марта после отчетного периода
БСН коды
код БИН

8) «Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі» жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (коды 0321101, индексі 1-Ө, кезеңділігі айлық) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Стратегиялық даму департаменті Заң департаментімен бірге заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн күнтiзбелiк он күн iшiнде бұқаралық ақпарат құралдарына ресми жариялауға жіберсін;
3) Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің интернет-ресурсында міндетті түрде жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің Стратегиялық даму департаменті осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің құрылымдық бөлімшелеріне және аумақтық органдарына жұмыста басшылыққа алу үшін жеткізсін.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
6. Осы бұйрық ресми жариялауға жатады және 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                     Ә. Смайылов
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің Орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Индустрия және жаңа технологиялар
министрі
Ә. Исекешев ______________
2013 жылғы «____» ____________
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасының
Мұнай және газ министрі
Ұ. Қарабалин ______________
2013 жылғы «____» ____________
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2013 жылғы
7 тамыздағы
№ 177 бұйрығына 1-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 1 к приказу Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 7 августа 2013 года
№ 177
Аумақтық статистика органдарына тапсырылады
Представляется территориальному органу статистики
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағатпен (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, в часах (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Статистикалық нысанды
www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить
на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақытылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и представление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 0361104
Код статистической формы 0361104
Өндірістік қуаттар теңгерімі
Баланс производственных мощностей
ҚТ
БМ
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Қызметкерлерінің санына қарамастан қызметтің негізгі және қайталама түрі «Өнеркәсіп» (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес - ЭҚЖЖ 05-33, 35-39) болып табылатын, жұмыс істейтіндердің санына қарамастан заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения с основным и вторичным видом деятельности «Промышленность» (согласно кодам Общего классификатора видов экономической деятельности - ОКЭД 05-33, 35-39), независимо от численности работающих.
Тапсыру мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі 25 наурыз.
Срок представления – 25 марта после отчетного периода.
БСН коды
код БИН

1. Өнеркәсіп өнімдерін өндірудің нақты орнын көрсетіңіз (кәсіпорынның тіркелген жеріне қарамастан) - облыс, қала, аудан, елді мекен
Укажите фактическое место производства  промышленной продукции (независимо от места регистрации предприятия) - область, город, район, населенный пункт
1.1 Аумақ коды Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес (бұдан әрi - ӘАОЖ) (статистикалық нысанды қағаз тасығышта тапсыру кезінде статистика органының қызметкерлері толтырады)
Код территории согласно Классификатору административно-территориальных объектов (далее - КАТО) (заполняется работником органа статистики при сдаче статистической формы на бумажном носителе)
2. Мамандандырылған қуаттарды пайдалану туралы деректерді
көрсетіңіз
Укажите данные об использовании специализированных мощностей
Өнім түрлерінің атауы1
Наименование видов продукции
ӨӨСЖ бойынша өнім түрінің коды2
Код вида продукции по СКПП
Өлшем бірлігі
Единицы измерения
Жыл басындағы қуат
Мощность на начало года
Есепті жылы өндірістік қуаттың өзгеруі
Изменение производственной мощности в отчетном году
Жыл соңындағы (1-баған+2-баған-7-баған) қуат
Мощность на конец года (графа 1+ графа 2 -графа 7)
Есепті жылы қолданыстағы орташа жылдық қуат
Среднегодовая мощность, действовавшая в отчетном году
Есепті жылы өнім шығару немесе қайта өңделген шикізат саны
Выпуск продукции или количество переработанного сырья в отчетном году
қуаттың артуы
увеличение мощности
оның ішінде факторлар есебінен
из него за счет факторов
қуаттың азаюы
уменьшение мощности
жаңа кәсіпорындарды іске қосу
ввод в действие новых предприятий
жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарды кеңейту
расширение действующих предприятий
жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарды қайта құру
реконструкция действующих предприятий
өзге де факторлар
прочие факторы
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
________________________
1 Мұнда және бұдан әрі – өнім атауы мен кодын берілген
статистикалық нысанына қосымшаға сәйкес респондент толтырады
Здесь и далее – наименование и код продукции заполняется респондентом
в соответствии с приложением к данной статистической форме
2 Мұнда және бұдан әрі ӨӨСЖ – Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігінің интернет-ресурсында орналасқан Өнеркәсіптік
өнімдердің (тауарлардың, қызметтердің) жіктеуіші
Здесь и далее – Статистический классификатор промышленной продукции
(товаров, услуг), расположенный на интернет-ресурсе Агентства
Республики Казахстан по статистике
3. Мамандандырылмаған қуаттарда, сондай-ақ нақты шығарылған
өнімдер жобадағыдан айырмашылығы болған жағдайдағы өнім шығару
туралы деректерді көрсетіңіз
Укажите данные о выпуске продукции на неспециализированных мощностях,
а также в случае отличия фактически выпускаемой продукции от
проектной
Өнім түрлерінің атауы
Наименование видов продукции
ӨӨСЖ бойынша өнім түрінің коды
Код вида продукции по СКПП
Өлшем бірлігі
Единицы измерения
Есепті жылы өнім шығару немесе қайта өңделген шикізат саны
Выпуск продукции или количество переработанного сырья в отчетном году
А
Б
В
1

1. Өнеркәсіп өнімдерін өндірудің нақты орнын көрсетіңіз (кәсіпорынның тіркелген жеріне қарамастан) - облыс, қала, аудан, елді мекен
Укажите фактическое место производства промышленной продукции (независимо от места регистрации предприятия) - область, город, район, населенный пункт
1.1 Аумақ коды Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес (бұдан әрi - ӘАОЖ) (статистикалық нысанды қағаз тасығышта тапсыру кезінде статистика органының қызметкерлері толтырады)
Код территории согласно Классификатору административно-территориальных объектов (далее - КАТО) (заполняется работником органа статистики при сдаче статистической формы на бумажном носителе)
2. Мамандандырылған қуаттарды пайдалану туралы деректерді көрсетіңіз
Укажите данные об использовании специализированных мощностей
Өнім түрлерінің атауы1
Наименование видов продукции
ӨӨСЖ бойынша өнім түрінің коды2
Код вида продукции по СКПП
Өлшем бірлігі Единицы измерения
Жыл басындағы қуат
Мощность на начало года
Есепті жылы өндірістік қуаттың өзгеруі
Изменение производственной мощности в отчетном году
Жыл соңындағы (1-баған+2-баған-7-баған) қуат
Мощность на конец года
(графа 1+ графа 2 -графа 7)
Есепті жылы қолданыстағы орташа жылдық қуат
Среднегодовая мощность, действовавшая в отчетном году
Есепті жылы өнім шығару немесе қайта өңделген шикізат саны
Выпуск продукции или количество переработанного сырья в отчетном году
қуат тың артуы
увеличение мощнос ти
оның ішінде факторлар есебінен
из него за счет факторов
қуат тың азаюы
уменьшение мощности
жаңа кәсіпорындарды іске қосу ввод в действие новых пред приятий
жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарды кеңейту
расширение действующих предприятий
жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарды қайта құру
реконструкция действующих предприятий
өзге де факторлар
прочие факторы
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
__________________________
1Мұнда және бұдан әрі – өнім атауы мен кодын берілген статистикалық нысанына қосымшаға сәйкес респондент толтырады
Здесь и далее – наименование и код продукции заполняется респондентом в соответствии с приложением к данной статистической форме
2Мұнда және бұдан әрі ӨӨСЖ – Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің интернет-ресурсында орналасқан Өнеркәсіптік өнімдердің (тауарлардың, қызметтердің) жіктеуіші
Здесь и далее – Статистический классификатор промышленной продукции (товаров, услуг), расположенный на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по статистике
3. Мамандандырылмаған қуаттарда, сондай-ақ нақты шығарылған өнімдер жобадағыдан айырмашылығы болған жағдайдағы өнім шығару туралы деректерді көрсетіңіз
Укажите данные о выпуске продукции на неспециализированных мощностях, а также в случае отличия фактически выпускаемой продукции от проектной
Өнім түрлерінің атауы
Наименование видов продукции
ӨӨСЖ бойынша өнім түрінің коды
Код вида продукции по СКПП
Өлшем бірлігі
Единицы измерения
Есепті жылы өнім шығару немесе қайта өңделген шикізат саны
Выпуск продукции или количество переработанного сырья в отчетном году
А
Б
В
1

4. Іске қосу туралы актісі бекітілмеген қуаттарды пайдалану
туралы деректерді көрсетіңіз
Укажите данные об использовании мощностей, акты ввода в действие
которых не утверждены
Өнім түрлерінің атауы
Наименование видов продукции
ӨӨСЖ бойынша өнім түрінің коды
Код вида продукции по СКПП
Өлшем бірлігі
Единицы измерения
Есепті жылы қолданыстағы орташа жылдық қуат
Среднегодовая мощность, действовавшая в отчетном году
Есепті жылы өнім шығару немесе қайта өңделген шикізат саны
Выпуск продукции или количество переработанного сырья в отчетном году
А
Б
В
1
2
4.1 Қуатты толық пайдаланбаудың негізгі себептерін көрсетіңіз
Укажите основные причины недоиспользования мощностей
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Атауы                            Мекенжайы
Наименование_____________________   Адрес ___________________________
Телефон     ____________________   Электрондық почта
мекенжайы_________________
Орындаушы
Исполнитель ____________________________ __________________
аты-жөні                телефон
фамилия
Басшы
Руководитель ______________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты     қолы
фамилия, имя и отчество         подпись
Бас бухгалтер
Главный бухгалтер ______________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты   қолы
фамилия, имя и отчество      подпись
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Место для печати (при наличии)
Приложение
к статистической форме
«Баланс производственных мощностей»
(код 0361104, индекс БМ, периодичность годовая)
Перечень продукции по отраслям промышленности
к форме БМ годовая
Наименование видов деятельности и продукции
Код секций, разделов, групп
Код вида продукции
А
Б
В
ГОРHОДОБЫВАЮЩАЯ ПРОМЫШЛЕHHОСТЬ И РАЗРАБОТКА КАРЬЕРОВ
В
Добыча угля и лигнита
05
Уголь каменный, тыс. тонн

4. Іске қосу туралы актісі бекітілмеген қуаттарды пайдалану туралы деректерді көрсетіңіз
Укажите данные об использовании мощностей, акты ввода в действие которых не утверждены
Өнім түрлерінің атауы
Наименование видов продукции
ӨӨСЖ бойынша өнім түрінің коды
Код вида продукции по СКПП
Өлшем бірлігі
Единицы измерения
Есепті жылы қолданыстағы орташа жылдық қуат
Среднегодовая мощность, действовавшая в отчетном году
Есепті жылы өнім шығару немесе қайта өңделген шикізат саны
Выпуск продукции или количество переработанного сырья в отчетном году
А
Б
В
1
2
4.1 Қуатты толық пайдаланбаудың негізгі себептерін көрсетіңіз
Укажите основные причины недоиспользования мощностей
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Атауы                                Мекенжайы
Наименование________________________ Адрес___________________________
____________________________________ ________________________________
Телефон ____________________________ Электрондық почта мекенжайы
________________________________
Орындаушы
Исполнитель ________________________________ ________________________
аты-жөні                     телефон
фамилия
Басшы
Руководитель ________________________________ _______________________
тегі, аты және әкесінің аты           қолы
фамилия, имя и отчество            подпись
Бас бухгалтер
Главный бухгалтер_____________________________ ______________________
тегі, аты және әкесінің аты        қолы
фамилия, имя и отчество         подпись
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Место для печати (при наличии)
«Өндірістік қуаттар теңгерімі»
(коды 0361104, индексі ҚТ, кезеңділігі
жылдық) статистикалық нысанына
қосымша
БМ жылдық нысанына өнеркәсіп салалары бойынша өнімдер тізбесі
Қызмет және өнім түрлерінің атауы
Бөлімнің, тараудың, топтың коды
Өнім түрінің коды
А
Б
В
КЕН ӨНДІРУ ӨНЕРКӘСІБІ ЖӘНЕ КАРЬЕРЛЕРДІ ҚАЗУ
В
Көмір және лигнит өндіру
05
Таскөмір, мың тонна

1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Баланс производственных мощностей» (код 0361104, индекс БМ, периодичность годовая) (далее - Инструкция) разработана в соответствии с пунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Баланс производственных мощностей» (код 0361104, индекс БМ, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) производственная мощность - максимально возможный выпуск продукции за год;
2) баланс производственной мощности - система показателей, характеризующих величину мощности, факторы ее изменения и уровень использования в отчетном году.
3. Статистическая форма представляется по месту фактического нахождения респондента. При наличии нескольких цехов, находящихся в разных населенных пунктах, в разделе 1 указывается каждый населенный пункт (отдельно), где осуществляется производство промышленной продукции.
Производственная мощность определяется с учетом полного использования установленного режима работы производственного оборудования и производственных площадей по номенклатуре выпускаемой продукции.
Балансы производственных мощностей составляются предприятиями по номенклатуре выпускаемой ими продукции, независимо от того, является эта продукция для предприятий основной, профильной или непрофильной.
В статистической форме отражаются данные о мощностях независимо от того, осуществлялся выпуск продукции на них в отчетном году или нет.
Перечень видов продукции, по которым составляются балансы мощностей, определяется перечнем промышленной продукции, приведенной в Приложении к статистической форме «Баланс производственных мощностей» (код 0361104, индекс БМ, периодичность годовая). По видам продукции, измеряемым в денежном выражении, все показатели балансов производственных мощностей приводятся в среднегодовых ценах, действовавших в отчетном году.
В случаях, когда предприятие производит продукцию на временно арендованном оборудовании или площадях, балансы производственных мощностей составляются независимо от того, на каком оборудовании и площадях произведена продукция: числящихся на балансе предприятий, временных или арендованных.
Мощность по электроэнергии, теплоэнергии и природной воде по графам 1-8 раздела 2 заполняется согласно приведенным единицам измерения, то есть путем умножения мощности на количество часов в году.

1. Осы «Өндірістік қуаттар теңгерімі» (коды 0361104, индексі ҚТ, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқауының статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңы 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Өндірістік қуаттар теңгерімі» (коды 0361104, индексі ҚТ, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқауының статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) өндірістік қуат – жыл ішіндегі өнімді шығарудың барынша мол мүмкіндігі;
2) өндірістік қуат теңгерімі – қуаттың шамасын, оның өзгеру факторларын және есепті жылы пайдалану деңгейін сипаттайтын көрсеткіштер жүйесі.
3. Статистикалық нысан респонденттің нақты тұрғылықты жері бойынша тапсырылады. Әртүрлi елдi мекендерде болатын бірнеше цехтар болған жағдайда 1-бөлімде өнеркәсіп өнімін өндіру жүзеге асырылатын әрбір елді мекенді (бөлек) көрсету қажет.
Өндірістік қуат шығарылатын өнімнің номенклатурасы бойынша өндірістік жабдықтардың және өндірістік алаңдардың белгіленген жұмыс режимі толығымен пайдалануды есепке ала отырып, анықталады.
Өндірістік қуат теңгерімдерін бұл өнім кәсіпорын үшін негізгі, бейінді немесе бейінді емес екендігіне қарамастан, шығарылған өнімдердің номенклатурасы бойынша кәсіпорындар құрастырады.
Статистикалық нысанда қуаттар туралы деректер есепті жылы оларда өнім өндіру жүзеге асырылғанына немесе жүзеге асырылмағандығына қарамастан көрсетіледі.
Қуаттар теңгерімдері құрастырылатын өнім түрлерінің тізбесі «Өндірістік қуаттар теңгерімі» (коды 0361104, индексі ҚТ, кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанының қосымшасында келтірілген өнеркәсіп өнімдері номенклатурасымен анықталады. Ақшамен өлшенетін өнім түрлері бойынша өндірістік қуаттар теңгерімдерінің барлық көрсеткіштері есепті жылы қолданылған орташа жылдық бағалармен келтіріледі.
Кәсіпорын өнімді уақытша жалдаған жабдықтарда немесе алаңдарда өндірген жағдайда өндірістік қуаттар теңгерімдері өнім қандай жабдықтарда және алаңдарда өндірілгеніне (кәсіпорын есебінде тұрған, уақытша немесе жалға алынған) қарамастан құрастырылады.

4. В разделе 2 указываются данные о наличии, движении и использовании мощностей в фактической номенклатуре и ассортименте продукции отчетного года, выпуск продукции на этих мощностях в режимное время.
В графе 2 приводятся данные об объемах увеличения мощности всего, а в графах 3-6 указываются факторы увеличения, ввод в действие новых предприятий, расширение и реконструкция действующих предприятий, а также прочие факторы.
Показатели увеличения мощности в разделе 1, графах 3, 4, 5 соответствуют данным радела 3, строк 3.1, 3.3, 3.2 статистической формы «Отчет о вводе в эксплуатацию объектов» (код 0441104, индекс 2-КС (стройка), периодичность годовая).
В графу 6 включается изменение выпускаемой номенклатуры продукции, техперевооружение действующих предприятий, оборудование, взятое в аренду, проведение организационно-технических мероприятий, приобретение оборудования бывшего в употреблении, приобретение нового оборудования.
Показатели увеличения мощности графы 6 раздела 1 соответствуют данным строки 5 и 6 графы 1 раздела 2 статистической формы «Отчет об инвестиционной деятельности» (код 0371104, индекс 1-инвест, периодичность годовая).
В графе 7 приводятся данные об уменьшении мощности за счет изменения номенклатуры выпускаемой продукции (увеличения трудоемкости), выбытия (ветхость, исчерпание запасов), оборудования сданного в аренду и прочих факторов.
В случае, если в графе 8 проставлен прочерк, в то время как в графе 1 мощность указывалась, то соответствующее уменьшение указывается в графе 7 отчета.
Данные, приводимые в разделах 3, 4 о выпуске продукции или количеству переработанного сырья в отчетном году, не включаются в графу 10.
В разделе 3 указываются данные о выпуске продукции на неспециализированных мощностях, то есть на мощностях, предназначенных для выпуска других видов продукции, а также об использовании мощностей, если номенклатура фактически выпускаемой продукции отличается от проектной (указанных в проекте или в технической документации).
5. В разделе 4 приводятся данные об использовании мощности, акты о вводе в действие которых еще не утверждены, и выпуске продукции на этих мощностях.
В графах А, Б и В указываются вид продукции, единицы измерения и коды видов продукции согласно приложению к данной статистической форме.
Среднегодовая производственная мощность предприятия определяется путем прибавления к мощности на начало года среднегодового увеличения мощности и вычитания среднегодового уменьшения (выбытия) мощности.
Среднегодовое увеличение мощности за счет ввода в действие новых предприятий, расширения, реконструкции, технического перевооружения действующих предприятий и проведения организационно-технических мероприятий исчисляется путем умножения увеличения мощности за счет каждого из перечисленных факторов на число полных месяцев действия мощности до конца года и деления полученного результата на 12.
Среднегодовое уменьшение мощности определяется путем умножения выбывающей мощности на число полных месяцев, оставшихся до конца года с момента ее выбытия, и деления полученного результата на 12.
При формировании отчета по составлению баланса производственной мощности, показатель «Среднегодовая мощность» по электроэнергии (тысяч кВт) и теплоэнергии (тысяч Гкал/ч) рассчитывается, исходя из установленной среднегодовой мощности, умноженной на количество часов в году (за вычетом числа часов плановых простоев). Аналогичный расчет осуществляется по производству природной воды.

4. 2-бөлімде есепті жылдың өнімнің нақты номенклатурасы мен ассортиментіндегі қуаттардың қолда бары, қозғалысы және пайдаланылуы туралы деректер, режимдік уақытта осы қуаттарда өнімдерді шығару көрсетіледі.
2-бағанда барлық қуаттың арту көлемі туралы деректер, ал 3-6-бағандарда артудың мынадай факторлары көрсетіледі: жаңа кәсіпорындарды іске қосу, жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарды кеңейту және қайта құру, сондай-ақ өзге де факторлар.
1-бөлімнің 3, 4, 5 бағандары қуаттың арту көрсеткіштері «Объектілерді пайдалануға беру туралы есеп» (коды 0441104, индексі 2-КҚ құрылыс, кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанының 3 бөлімдегі 3.1, 3.3, 3.2 жолдардағы деректерге сәйкес келеді.
6-бағанға өнімнің шығарылатын номенклатурасының өзгерісі, жұмыс істеп тұрған кәсіпорындардың техникамен қайта жарақтануы, жалға алынған жабдықтар, ұйымдық-техникалық іс-шараларды өткізу, бұрын қолданыста болған жабдықтарды сатып алу, жаңа жабдықтарды сатып алу енгізіледі.
1-бөлімнің 6 бағаны қуаттың арту көрсеткіштері «Инвестициялық қызмет туралы есеп» (коды 0371104, индексі 1-инвест, кезеңділігі жылдық) статистикалық нысанының 2-бөлімінің 1-бағанындағы 5, 6-жолдар.
7-бағанда шығарылатын өнім номенклатурасының өзгеруі (еңбек сыйымдылығының өсуі), істен шығуы (қорлардың таусылуы, тозуы), жалға берілген жабдықтар мен өзге де факторлар есебінен қуаттарды азайту деректері келтіріледі.
Егер 8-бағанда сызықша тұрған жағдайда сол кезде 1-бағандағыдай қуат көрсетілсе, онда есептің 7-бағанында тиісті азаю көрсетіледі.
3, 4-бөлімдерде келтірілген есепті жылы өнім шығару немесе қайта өңделген шикізат саны туралы деректер 10-бағанға енгізілмейді.
5. 3-бөлімде мамандандырылмаған қуаттарда, яғни басқа өнім түрлерін шығаруға арналған қуаттарда өнім шығару туралы, сондай-ақ егер нақты шығарылған өнім номенклатурасының жобадағыдан айырмашылығы (жобада немесе техникалық құжаттамада көрсетілген) болған жағдайда қуаттарды пайдалану туралы деректер келтіріледі.
6. 4-бөлімде іске қосу туралы актісі бекітілмеген қуаттарды пайдалану және осы қуаттарда өнім шығару туралы деректер келтіріледі.
А, Б және В бағандарында берілген статистикалық нысан қосымшасына сәйкес өнім түрлері, өлшем бірліктері және өнім түрлерінің кодтары көрсетіледі.
Кәсіпорынның орташа жылдық өндірістік қуаты жыл басындағы қуатқа қуаттың орташа жылдық өсуін қосып, қуаттың орташа жылдық азаюын алып тастау жолымен анықталады.
Жаңа кәсіпорындарды іске қосу, жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарды кеңейту, қайта құру, техникалық қайта жарақтау және ұйымдық-техникалық іс-шаралар өткізу есебінен қуаттың орташа жылдық өсуі келтірілген факторлардың әрқайсысының есебінен қуаттың өсуін қуаттың жыл соңына дейінгі ықпал етуінің толық ай санына көбейтіп, алынған нәтижені 12-ге бөлу арқылы анықталады.
Қуаттың орташа жылдық азаюы жойылған қуатты жойылу мезетінен бастап жылдың соңына дейін қалған толық ай санына көбейтіп, алынған нәтижені 12-ге бөлу арқылы анықталады.
Өндірістік қуат теңгерімін құру бойынша есепті қалыптастыру кезінде электр энергиясы (мың кВт) мен жылу энергиясы (мың Гкал/сағ.) бойынша «Орташа жылдық қуат» көрсеткіші белгіленген орташа жылдық қуатты жылдағы сағат санына көбейтумен (жоспарлы тұрыстағы сағат санын алып тастағанда) есептеледі. Осыған ұқсас есеп табиғи су өндіру бойынша қолданылады.
2-бөлімнің 1-8-бағандары бойынша электр энергиясы, жылу энергиясы және табиғи су қуаты келтірілген өлшем бірліктерге сәйкес, яғни қуатты жылдағы сағат санына көбейту жолымен толтырылады.
Осы нысанды тапсыру қағаз тасығышта және электронды форматта жүзеге асырылады. Нысанды электронды форматта толтыру Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Интернет-ресурсының (www.stat.gov.kz) «On-line есептер» бөлімінде орналастырылған бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдалану арқылы іске асырылады.

7. Представление данной статистической формы осуществляется на бумажном носителе и в электронном формате. Заполнение статистической формы в электронном формате осуществляется посредством использования программного обеспечения, размещенного в разделе «Отчеты on-line» на Интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по статистике (www.stat.gov.kz).
8. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 2. «Данные об использовании специализированных мощностей»:
графа 8 = (графа 1 + графа 2) – графа 7 для каждой строки;
2) Раздел 4. «Данные об использовании мощностей, акты ввода в действие которых не утверждены»:
графа 2 > графа 1 раздела 4 для каждой строки.
6. Контроль между статистическими формами:
1) Раздел 2. «Данные об использовании специализированных мощностей»:
графа 10 = графе 1 раздела 3 по строкам, соответствующим приложению к данной статистической форме и статистической формы «Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)» (код 0301104, индекс 1-П, периодичность годовая) (далее – 1-П годовая);
2) Раздел 3. «Данные о выпуске продукции на неспециализированных мощностях, а также в случае отличия фактически выпускаемой продукции от проектной»:
графа 1 = графе 1 раздела 3 по строкам, соответствующим приложению к данной статистической форме и статистической формы 1-П годовая;
3) Раздел 4. «Данные об использовании мощностей, акты ввода в действие которых не утверждены»:
графа 2 = графе 1 раздела 3 по строкам, соответствующим приложению к данной статистической форме и статистической формы 1-П годовая.
Приложение 3
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике
от 7 августа 2013 года № 177
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының 2013
жылғы 7 тамызындағы № 177 бұйрығына
3-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Аумақтық статистика органдарына тапсырылады
Представляется территориальному органу статистики
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы,
в часах (нужное обвести)
1 сағатқа
дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан
артық
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 0301104
Код статистической формы 0301104
Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және
жөнелту туралы есебі
Отчет предприятия о производстве и отгрузке
продукции (товаров, услуг)
1-Ө
1-П
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Жұмыс істейтіндердің санына қарамастан қызметтің негізгі және қайталама түрі «Өнеркәсіп» (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес - ЭҚЖЖ 05-33, 35-39) болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения с основным и вторичным видом деятельности «Промышленность» (согласно кодам Общего классификатора видов экономической деятельности - ОКЭД 05-33, 35-39) независимо от численности работающих.
Тапсыру мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі 14 наурыз.
Срок представления – 14 марта после отчетного периода.
БСН коды
код БИН

7. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 2-бөлім. «Мамандандырылған қуаттарды пайдалану туралы деректер»:
8-баған = (1-баған + 2-баған) – 7-баған барлық жолдарға;
2) 4-бөлім. «Іске қосу туралы актісі бекітілмеген қуаттарды пайдалану туралы деректер»:
2-баған > 4-бөлімнің 1-бағаны барлық жолдарға.
8. Статистикалық нысандар бойынша бақылау:
1) 2-бөлім. «Мамандандырылған қуаттарды пайдалану туралы деректер»:
10-баған = «Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі» (индексі 1-Ө, кезеңділігі жылдық) статистикалық нысаны (бұдан әрі - 1-Ө жылдық) 3-бөлімінің 1-бағаны, берілген статистикалық нысан қосымшасына сәйкес жолдар бойынша;
2) 3-бөлім. «Мамандандырылмаған қуаттарда өнім шығару, сондай-ақ нақты шығарылған өнімдер жобадағыдан айырмашылығы болған жағдайдағы туралы деректер»:
1-баған = 1-Ө жылдық статистикалық нысаны 3-бөлімінің 1-бағаны, берілген статистикалық нысан қосымшасына сәйкес жолдар бойынша;
3) 4-бөлім. «Іске қосу туралы актісі бекітілмеген қуаттарды пайдалану туралы деректер»:
2-баған = 1-Ө жылдық статистикалық нысаны 3-бөлімінің 1-бағаны, берілген статистикалық нысан қосымшасына сәйкес жолдар бойынша.
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2013 жылғы
7 тамыздағы
№ 177 бұйрығына 3-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 3 к приказу Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 7 августа 2013 года № 177
Аумақтық статистика органдарына тапсырылады
Представляется территориальному органу статистики
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағатпен (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, в часах (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Статистикалық нысанды
www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить
на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақытылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и представление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 0301104
Код статистической формы 0301104
Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі
Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)
1-Ө
1-П
Жылдық
Годовая
Есепті кезең
Отчетный период
жыл
год
Жұмыс істейтіндердің санына қарамастан қызметтің негізгі және қайталама түрі «Өнеркәсіп» (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес - ЭҚЖЖ 05-33, 35-39) болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения с основным и вторичным видом деятельности «Промышленность» (согласно кодам Общего классификатора видов экономической деятельности - ОКЭД 05-33, 35-39) независимо от численности работающих.
Тапсыру мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі 14 наурыз.
Срок представления – 14 марта после отчетного периода.
БСН коды
код БИН

1. Өнеркәсіп өнімдерін өндірудің нақты орнын көрсетіңіз (кәсіпорынның тіркелген жеріне қарамастан) - облыс, қала, аудан, елді мекен
Укажите фактическое место производства промышленной продукции (независимо от места регистрации предприятия) - область, город, район, населенный пункт
1.1 Аумақ коды Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес (бұдан әрi ӘАОЖ) (статистикалық нысанды қағаз тасығышта тапсыру кезінде статистика органының қызметкерлері толтырады)
Код территории согласно Классификатору административно-территориальных объектов (далее - КАТО) (заполняется работником органа статистики при сдаче статистической формы на бумажном носителе)
2. Есепті жылда өндірілген өнімдер және көрсетілген қызметтер
көлемін қосылған құнға салықсыз (бұдан әрi ҚҚС) және
акциздерсіз кәсіпорынның қолданыстағы бағасымен көрсетіңіз, мың
теңгемен
Укажите объемы произведенной продукции и оказанных услуг в отчетном
году в действующих ценах предприятия без налога на добавленную
стоимость (далее - НДС) и акцизов, в тысячах тенге
ЭҚЖЖ1 бойынша қызмет түрлерінің атауы
Наименование видов деятельности по ОКЭД
ЭҚЖЖ коды (статистика органының қызметкерімен толтырылады)
Код ОКЭД (заполняется работником органа статистики)
Өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемі
Объем произведенной продукции (товаров, услуг)
Оның ішінде өнеркәсіптік сипаттағы көрсетілген қызметтер көлемі
Из него объем оказанных услуг промышленного характера
Өз мұқтаждықтарына (зауытішілік айналым) пайдаланылған өнім
Использовано продукции на собственные нужды (внутризаводской оборот)
Есепті жыл соңындағы дайын өнім қалдықтары
Остатки готовой продукции на конец отчетного года
Есепті жыл соңындағы аяқталмаған өндіріс көлемі
Объем незавершенного производства на конец отчетного года
Басқа кәсiпорындарға өңдеуге тапсырған шикiзаттың құны
Стоимость сырья, переданного на переработку другим предприятиям
А
Б
1
2
3
4
5
6
Барлығы
Всего
Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз
При необходимости продолжите на дополнительных листах
________________________
1 Мұнда және бұдан әрі 5- таңбалы ЭҚЖЖ – Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігінің интернет-ресурсында орналасқан
Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы
Здесь и далее ОКЭД 5-ти значный – Номенклатура видов экономической
деятельности, расположенный на интернет-ресурсе Агентства Республики
Казахстан по статистике
3. Заттай көріністегі өнім өндірісін және құндық көріністегі
өндірілген өнім көлемін көрсетіңіз
Укажите производство продукции в натуральном выражении и объемы
произведенной продукции в стоимостном выражении
ӨӨСЖ2 бойынша өнім түрлерінің атауы
Наименование видов продукции по СКПП
ӨӨСЖ коды (респондентпен толтырылады)
Код СКПП (заполняется респондентом)
Өлшем бірлігі
Единица измерения
Есепті жылдағы заттай көріністегі өндірілген өнім – барлығы
Произведено продукции за отчетный год в натуральном выражении - всего
Есепті жылдағы
өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемі, мың теңге
Объем произведенной продукции (товаров, услуг) за отчетный год, тыс. тенге
Есепті жылдағы өз мұқтаждықтарына пайдаланылған өнім
Использовано продукции на собственные нужды за отчетный год
Есепті жылдағы өңделме шикiзатынан өндірілген өнім
Произведено продукции из давальческого сырья за отчетный год
Есепті жыл соңындағы заттай көріністегі дайын өнім қалдықтары
Остатки готовой продукции на конец отчетного года в натуральном выражении
Өткен жылдағы заттай көріністегі өндірілген өнім – барлығы
Произведено продукции за предыдущий год в натуральном выражении – всего
заттай көріністе
в натуральном выражении
құндық көріністе, мың теңге
в стоимостном выражении, тыс. тенге
заттай көріністе
в натуральном выражении
құндық көріністе, мың теңге
в стоимостном выражении, тыс. тенге
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз
При необходимости продолжите на дополнительных листах
________________________
2 Мұнда және бұдан әрі ӨӨСЖ – Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігінің интернет-ресурсында орналасқан Өнеркәсіптік
өнімдердің (тауарлардың, қызметтердің) статистикалық жіктеуші
Здесь и далее СКПП – Статистический классификатор промышленной
продукции (товаров, услуг), расположенный на интернет-ресурсе Агентства Республики
Казахстан по статистике

1. Өнеркәсіп өнімдерін өндірудің нақты орнын көрсетіңіз (кәсіпорынның тіркелген жеріне қарамастан)-облыс, қала, аудан, елді мекен
Укажите фактическое место производства промышленной продукции (независимо от места регистрации предприятия) - область, город, район, населенный пункт
1.1. Аумақ коды Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне сәйкес (бұдан әрi ӘАОЖ) (статистикалық нысанды қағаз тасығышта тапсыру кезінде статистика органының қызметкерлері толтырады)
Код территории согласно Классификатору административно-территориальных объектов (далее - КАТО)
(заполняется работником органа статистики при сдаче статистической формы на бумажном носителе)
2. Есепті жылда өндірілген өнімдер және көрсетілген қызметтер көлемін қосылған құнға салықсыз (бұдан әрi ҚҚС) және акциздерсіз кәсіпорынның қолданыстағы бағасымен көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите объемы произведенной продукции и оказанных услуг в отчетном году в действующих ценах предприятия без налога на добавленную стоимость (далее - НДС) и акцизов, в тысячах тенге
ЭҚЖЖ1бойынша қызмет түрлерінің атауы
Наименование видов
деятельности по ОКЭД
ЭҚЖЖ коды (статистика органының қызметкерімен толтырылады)
Код ОКЭД (заполняется работником органа статистики)
Өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемі
Объем
произведенной продукции
(товаров,
услуг)
Оның ішінде өнеркәсіптік сипаттағы көрсетілген қызметтер көлемі
Из него объем оказанных услуг промышленного характера
Өз мұқтаждық
тарына (эауытішілік айналым) пайдаланылған өнім
Использовано продукции
на собственные нужды
(внутризаводской оборот)
Есепті жыл соңындағы дайын өнім қалдықтары
Остатки готовой продукции
на конец отчетного года
Есепті жыл соңындағы аяқталмаған өндіріс көлемі
Объем
незавершенного производства
на конец
отчетного года
Басқа кәсiпорындарға өңдеуге тапсырған шикiзаттың құны
Стоимость
сырья, переданного
на переработку
другим
предприятиям
А
Б
1
2
3
4
5
6
Барлығы
Всего
Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз
При необходимости продолжите на дополнительных листах
________________________
1Мұнда және бұдан әрі 5- таңбалы ЭҚЖЖ – Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің интернет-ресурсында орналасқан
Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы
Здесь и далее ОКЭД 5-ти значный – Номенклатура видов экономической деятельности, расположенный на интернет-ресурсе
Агентства Республики Казахстан по статистике
3. Заттай көріністегі өнім өндірісін және құндық көріністегі өндірілген өнім көлемін көрсетіңіз
Укажите производство продукции в натуральном выражении и объемы произведенной продукции в стоимостном выражении
ӨӨСЖ2
бойынша өнім түрлерінің атауы
Наименование видов продукции по СКПП
ӨӨСЖ
коды (респондентпен толтырылады)
Код СКПП (заполняется респондентом)
Өлшем бірлігі
Единица измерения
Есепті жылдағы заттай көріністегі өндірілген өнім – барлығы
Произведено продукции за отчетный год в натуральном выраже нии -всего
Есепті жылдағы
өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемі,
мың теңге
Объем произведенной продукции (товаров, услуг) за отчетный год, тыс. тенге
Есепті жылдағы өз мұқтаждықтарына пайдаланылған өнім
Использовано продукции на собственные нужды
за отчетный год
Есепті жылдағы өңделме шикiзатынан өндірілген өнім
Произведено продукции из давальческого сырья за отчетный год
Есепті жыл соңындағы заттай көріністегі дайын өнім қалдықтары
Остатки готовой продукции
на конец отчетного года в натуральном выражении
Өткен жылдағы заттай көріністегі өндірілген өнім – барлығы
Произведено продукции
за предыдущий год в натуральном выражении – всего
заттай көріністе
в натуральном выражении
құндық көріністе, мың теңге
в стоимостном выражении, тыс. тенге
заттай көріністе
в натуральном выражении
құндық көріністе, мың теңге
в стоимостном выражении, тыс. тенге
А
Б
В
1
2
3
4
5
6
7
8
Қажет болған жағдайда қосымша беттерде жалғастырыңыз
При необходимости продолжите на дополнительных листах
__________________________
2Мұнда және бұдан әрі ӨӨСЖ – Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің интернет-ресурсында орналасқан Өнеркәсіптік өнімдердің (тауарлардың, қызметтердің) статистикалық жіктеуші
Здесь и далее СКПП – Статистический классификатор промышленной продукции (товаров, услуг), расположенный на интернет-ресурсе
Агентства Республики Казахстан по статистике

7. Есепті жылда заттай көріністегі өзі өндірген жөнелтілген
өнімдер көлемін көрсетіңіз
Укажите объем отгруженной в отчетном году продукции собственного
производства в натуральном выражении
ӨӨСЖ бойынша өнім түрлерінің атауы
Наименование видов продукции по СКПП
ӨӨСЖ коды (респондентпен толтырылады)
Код СКПП (заполняется респондентом)
Өлшем бірлігі
Единица измерения
Барлығы
Всего
Ішкі нарыққа
На внутренний рынок
Оның ішінде:
Из них:
мемлекеттік сатып алулар бойынша
по государственным закупкам
ұлттық компаниялар-дың сатып алулары бойынша
по закупкам национальных компаний
А
Б
В
1
2
3
4
Атауы                            Мекенжайы
Наименование_____________________   Адрес ___________________________
Телефон     ____________________   Электрондық почта
мекенжайы_________________
Орындаушы
Исполнитель ____________________________ __________________
аты-жөні                телефон
фамилия
Басшы
Руководитель ______________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты     қолы
фамилия, имя и отчество         подпись
Бас бухгалтер
Главный бухгалтер ______________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты   қолы
фамилия, имя и отчество      подпись
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Место для печати (при наличии)
Приложение
к статистической форме
«Отчет предприятия о производстве и
отгрузке продукции (товаров, услуг)»
(код 0301104, индекс 1-П,
периодичность годовая)
Перечень продукции по отраслям
промышленности для раздела 7
Код ОКЭД, СКПП
Наименование видов продукции
В
Горнодобывающая промышленность и разработка карьеров
05
Добыча угля и лигнита

7. Есепті жылда заттай көріністегі өзі өндірген жөнелтілген өнімдер көлемін көрсетіңіз
Укажите объем отгруженной в отчетном году продукции собственного производства в натуральном выражении
ӨӨСЖ бойынша өнім түрлерінің атауы
Наименование видов продукции по СКПП
ӨӨСЖ коды (респондентпен толтырылады)
Код СКПП
(заполняется респондентом)
Өлшем бірлігі
Единица
измерения
Барлығы
Всего
Ішкі нарыққа
На внутренний рынок
Оның ішінде:
Из них:
мемлекеттік сатып алулар бойынша
по государственным закупкам
ұлттық компаниялардың сатып алулары бойынша
по закупкам национальных компаний
А
Б
В
1
2
3
4
Атауы                                  Мекенжайы
Наименование__________________________ Адрес ________________________
______________________________________ ______________________________
Телефон_______________________________ Электрондық почта мекенжайы
______________________________
Орындаушы
Исполнитель __________________________ ______________________________
аты-жөні                    телефон
фамилия
Басшы
Руководитель _________________________ ______________________________
тегі, аты және әкесінің аты            қолы
фамилия, имя и отчество                подпись
Бас бухгалтер
Главный бухгалтер_____________________ ______________________________
тегі, аты және әкесінің аты         қолы
фамилия, имя и отчество          подпись
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Место для печати (при наличии)
«Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет)
өндіру және жөнелту туралы есебі»
статистикалық нысанына (коды 0301104,
индексі 1-Ө, кезеңділігі жылдық)
қосымша
7-бөлімге арналған өнеркәсіп салалары бойынша өнімдер тізбесі
ОКЭД, СКПП коды
Өнім түрлерінің атауы
В
Кен өндіру өнеркәсібі және карьерлерді қазу
05
Көмір және лигнит өндіру

10612
Мука из культур зерновых и растительная; смеси из них тонкого помола, тонн
10613
Крупа, мука грубого помола и гранулы и продукты из культур зерновых прочие, тонн
107111
Хлеб свежий, тонн
10731
Макароны, лапша, кускус и изделия мучные аналогичные, тонн
10811
Сахар-сырец или сахар рафинированный тростниковый или свекловичный; патока (меласса), тонн
10822
Шоколад, изделия кондитерские из шоколада и сахара, тонн
10831
Кофе и чай переработанные, тонн
11
Производство напитков
110110210
Коньяк, тыс.литров
110110630
Водка, спирт питьевой с содержанием спирта по объему менее 45,4%, тыс.литров
110110810
Ликеры, тыс.литров
110211300
Шампанское, тыс.литров
110212100
Вино виноградное натуральное, тыс.литров
11051
Пиво, кроме осадков и отходов пивоварения, тыс.литров
110711
Воды минеральные и газированные неподслащенные и неароматизированные, тыс.литров
110719
Напитки безалкогольные прочие, тыс.литров
12
Производство табачных изделий
120011
Сигары, черуты (сигары с обрезанными концами), сигарильи (сигары тонкие), сигареты, папиросы из табака или его заменителей, млн.штук
13
Производство текстильных изделий
131025
Хлопок, кардо- и гребнечесаный, тонн
131050300
Пряжа шерстяная кардочесаная, не расфасованная для розничной продажи, тонн
131050400
Пряжа шерстяная гребнечесаная, не расфасованная для розничной продажи, тонн
131061
Пряжа хлопчатобумажная из волокон гребнечесаных и негребнечесаных (кроме ниток швейных), расфасованная или не расфасованная для розничной продажи, тонн
132012100
Ткани из шерсти кардочесаной, тыс.кв.м
13202
Ткани хлопчатобумажные, тыс.кв.м
139212
Белье постельное, тыс.штук
13931
Ковры и изделия ковровые, тыс.кв.м
14
Производство одежды
14132
Одежда верхняя прочая, кроме трикотажной, мужская или для мальчиков, штук
14133
Одежда верхняя прочая, кроме трикотажной, женская или для девочек, штук
141943330
Шляпы и уборы головные прочие, из меха натурального, тыс.штук
143110600
Hоски трикотажные машинного или ручного вязания, тыс.пар
14391
Свитеры, джемперы, пуловеры, кардиганы, жилеты и изделия аналогичные трикотажные машинного или ручного вязания, штук
15
Производство кожаной и относящейся к ней продукции
15113
Кожа из шкур скота крупного рогатого или шкур животных семейства лошадиных без волосяного покрова, тыс.кв.дм
15114
Кожа из шкур овечьих, козьих и свиных, без волосяного покрова, тыс.кв.дм
15201
Обувь, кроме спортивной, защитной и ортопедической, тыс.пар
16
Производство деревянных и пробковых изделий, кроме мебели; производство изделий из соломки и материалов для плетения

10612
Дәнді дақылдардан және өсімдіктен жасалған ұн; олардың майда тартылған қоспасы, тонна
10613
Жарма, ірі тартылған ұн, түйіршіктер және дәнді дақылдардан жасалған өзге де өнімдер, тонна
107111
Жаңа піскен нан, тонна
10731
Макарондар, кеспе, кускус және осыған ұқсас ұн өнімдері, тонна
10811
Құрақ немесе қызылша шикі қанты немесе тазартылған қант; сірне (меласса), тонна
10822
Шоколад, шоколад пен қанттан жасалған кондитер өнімдері, тонна
10831
Қайта өңделген кофе мен шәй, тонна
11
Сусындар өндіру
110110210
Коньяк, мың литр
110110630
Құрамындағы спирт көлемі 45,4%-дан аз арақ, ішетін спирт, мың литр
110110810
Ликерлер, мың литр
110211300
Шампан, мың литр
110212100
Таза жүзім шарабы, мың литр
11051
Сыра, сыра қайнатудан қалған тұнбалар және қалдықтардан басқа, мың литр
110711
Тәттілендірілмеген, хош иістендірілмеген минералды және газды су, мың литр
110719
Өзге де алкогольсіз сусындар, мың литр
12
Темекі бұйымдарын өндіру
120011
Сигаралар, черуттар (екі шеті кесілген сигаралар), сигариллалар (жіңішке сигаралар), сигареталар, темекіден немесе оның орнына жүретіндерден жасалған папиростар, млн. дана
13
Тоқыма бұйымдарын өндіру
131025
Кардо- және тарақпен түтілген мақта, тонна
131050300
Кардомен таралған, бөлшектеп сату үшін өлшеніп оралмаған, жүн иірімжібі, тонна
131050400
Тарақпен таралған, бөлшектеп сату үшін өлшеніп оралмаған, жүн иірімжібі, тонна
131061
Тарақпен таралған және таралмаған талшықтардан жасалған, бөлшектеп сату үшін өлшеніп оралған немесе оралмаған мақта иірімжібі (тiгiн жiптерден басқа), тонна
132012100
Кардомен таралған жүннен жасалған маталар, мың шаршы метр
13202
Мақта маталары, мың шаршы метр
139212
Төсек жаймалары, мың дана
13931
Кілемдер және кілем бұйымдары, мың шаршы метр
14
Киімдерін өндіру
14132
Ерлер мен ер балаларға арналған өзге де сырт киімдер, трикотаждан басқа, дана
14133
Әйелдер мен қыздарға арналған өзге де сырт киімдер, трикотаждан басқа, дана
141943330
Табиғи теріден тігілген қалпақтар және бас киімдер, мың дана
143110600
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж ұйықтар, мың жұп
14391
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж свитерлер, жемпірлер,пуловерлер, кардигандар, көкірекшілер және соған ұқсас бұйымдар, дана
15
Былғары және оған жататын өнімдерді өндіру
15113
Түгі жоқ ірі қара малдың немесе жылқы тектес малдардың терісінен дайындалған былғары, мың шаршы дм
15114
Түгі жоқ қойдың, ешкінің және шошқаның терісінен дайындалған былғары, мың шаршы дм
15201
Аяқкиімдер, спорттық, ылғалдан сақтайтын және ортопедиялықтан басқа, мың жұп
16
Жиһаздан басқа ағаштан және тоздан жасалған бұйымдарды өндіру; сабаннан және өруге арналған материалдан жасалған бұйымдарды өндіру

16101
Лесоматериалы, продольно распиленные или расколотые, разрезанные на части или раскроенные, толщиной более 6 мм; шпалы деревянные железнодорожные или трамвайные, непропитанные, тыс. куб. м
162114
Плиты древесно-волокнистые из древесины и материалов одревесневших прочих, тыс.кв.м
162311
Окна и их рамы, двери застекленные и их рамы, двери и их рамы и пороги, деревянные, тыс.кв.м
16232
Конструкции строительные сборные деревянные, тонн
17
Производство бумаги и бумажной продукции
172111
Бумага и картон гофрированные перфорированные, в рулонах или листах, тонн
172113
Коробки, ящики и сумки из бумаги или картона гофрированных, кг
172211
Бумага туалетная, платки носовые, салфетки и полотенца гигиенические или косметические, скатерти и салфетки столовые, из массы бумажной, бумаги, ваты целлюлозной или полотна из волокна целлюлозного, кг
17241
Обои, тыс.кв.м
172911
Этикетки и ярлыки бумажные или картонные, кг
19
Производство кокса и продуктов нефтепереработки
19101
Кокс и полукокс из угля каменного, лигнита или торфа; уголь ретортный, тыс. тонн
192021
Топливо моторное (бензин, в том числе авиационный), тыс. тонн
192024
Керосин, тыс. тонн
192026
Газойли (топливо дизельное), тыс. тонн
192028910
Мазут топочный, тыс. тонн
192032920
Углеводородные сжиженные газы, тыс. тонн
20
Производство продуктов химической промышленности
201212150
Триоксид хрома (ангидрид хромовый), тонн
201212191
Окись хрома, тонн
201223310
Дубитель хромовый, тонн
201321600
Фосфор, тонн
201324331
Кислота серная в моногидрате, тонн
201324550
Кислота ортофосфорная (фосфорная) и кислоты полифосфорные, тонн
201342700
Трифосфат натрия (триполифосфат натрия), тонн
201351310
Бихромат натрия (хромпик натриевый), тонн
201474
Спирт этиловый неденатурированный, с содержанием спирта по объему 80% и более, тыс.литров
201475
Спирт этиловый и спирт денатурированный прочий любой крепости, тыс.литров
20151
Кислота азотная, кислота сульфоазотная, аммиак, тонн
20153
Удобрения азотные, минеральные или химические, тонн
20154
Удобрения фосфорные, минеральные или химические, тонн
20161
Полимеры этилена в первичных формах, тонн
20162
Полимеры стирола в первичных формах, тонн
20163
Полимеры винилхлорида или олефинов галогенированных прочих в первичных формах, тонн
20164
Полиацетали, полиэфиры спиртов прочие и смолы эпоксидные в первичных формах; поликарбонаты, смолы алкидные, полиаллилэфиры и полиэфиры прочие в первичных формах, тонн

16101
Бойлай тілінген немесе жарылған, 6 мм қалың бөлікке бөлінген немесе кесілген ағаш материалдары; ағаштан жасалған сіңдірілмеген темір жол немесе трамвай шпалдары, мың текше метр
162114
Сүректен және өзге де сүректелген материалдардан жасалған ағаш талшықты тақталар, мың шаршы метр
162311
Терезе және оның жақтаулары, шыныланған есіктер және оның жақтаулары, есіктер және оның жақтауларымен ағаш босағалар, мың шаршы метр
16232
Құрылыстың құрама ағаш конструкциялары, тонна
17
Қағаз және қағаздан жасалған өнімдер өндіру
172111
Тесілген кеңірдектенген қағаз және қатырма қағаз, орамда немесе парақпен, тонна
172113
Кеңірдектенген қағаздан немесе қатырма қағаздан жасалған қораптар, жәшіктер және сөмкелер, кг
172211
Әжетхана қағазы, қағаз массасынан, қағаздан, целлюлоза мақтасынан немесе целлюлоза талшығынан жасалған жаймадан тігілген қол орамалдар, гигиеналық немесе косметикалық майлық және сүлгілер, ас үйге арналған дастархандар мен сүлгілер, кг
17241
Түсқағаз, мың шаршы метр
172911
Қағаздан немесе қатырма қағаздан жасалған заттаңбалар және жапсырмалар, кг
19
Кокс және мұнай өңдеу өнімдерін өндіру
19101
Тас көмірден, лигниттен немесе шымтезектен алынған кокс және жартылай кокс; ретортты көмір, мың тонна
192021
Мотор отыны (бензин, авиациялықты қоса), мың тонна
192024
Керосин, мың тонна
192026
Газойлдер (дизельдік отын), мың тонна
192028910
Отындық мазут, мың тонна
192032920
Көмірсутекті сұйытылған газдар, мың тонна
20
Химиялық өнеркәсіп өнімдерін өндіру
201212150
Хром триоксиді (хромды ангидрид), тонна
201212191
Хром тотығы, тонна
201223310
Хром илегіш, тонна
201321600
Фосфор, тонна
201324331
Моногидраттағы күкірт қышқылы, тонна
201324550
Ортофосфорлық (фосфорлық) қышқыл және полифосфорлық қышқылдар, тонна
201342700
Натрий трифосфаты (натрий триполифосфаты), тонна
201351310
Натрий бихроматы (натрий хромпигі), тонна
201474
Құрамындағы спирт көлемі 80% және одан да жоғары, денатуратталмаған этил спирті, мың литр
201475
Этил спирті және кез келген күштіліктегі өзге де денатуратталған спирт, мың литр
20151
Азот қышқылы, сульфоазот қышқылы, аммиак, тонна
20153
Азотты минералды немесе химиялық тыңайтқыштар, тонна
20154
Фосфорлы минералды немесе химиялық тыңайтқыштар, тонна
20161
Бастапқы пішіндегі этилен полимерлері, тонна
20162
Бастапқы пішіндегі стирол полимерлері, тонна
20163
Бастапқы пішіндегі винилхлоридтің немесе өзге де галогенденген олефиндердің полимерлері, тонна
20164
Спирттердің өзге полиацетальдары, полиэфирлері және бастапқы пішіндегі эпоксидті шайырлар; бастапқы пішіндегі поликарбонаттар, алкид шайырлары, өзге де полиаллилэфирлер және полиэфирлер, тонна

20165
Пластмассы в первичных формах прочие; смолы ионообменные, тонн
202012
Гербициды прочие, расфасованные в формы или упаковки для торговли розничной или представленные в виде готовых препаратов или изделий, усл. тонн
204132
Средства моющие, тонн
20511
Вещества взрывчатые готовые; шнуры бикфордовы; запалы; взрыватели и шнуры детонирующие; электродетонаторы; фейерверки, кг
21
Производство основных фармацевтических продуктов
21101
Кислота салициловая, кислота О-ацетилсалициловая; их соли и эфиры сложные, кг
21102
Лизин, кислота глютаминовая и их соли; соли четвертичные и гидроксиды аммония; фосфоаминолипиды; амиды, их производные и соли, кг
21103
Лактоны, не включенные в другие группировки; соединения гетероциклические только с гетероатомами азота, содержащими неконденсированное пиразольное кольцо, пиримидиновое кольцо, пиперазиновое кольцо, неконденсированное триазиновое кольцо или фенотиазиновую систему неконденсированных колец кислоты; нуклеиновые и их соли; гидантоин и его производные, кг
21104
Сахара, химически чистые, не включенные в другие группировки, эфиры сахаров простые и сложные и их соли, не включенные в другие группировки, кг
21105
Провитамины, витамины и гормоны; гликозиды, алкалоиды растительные, их соли; антибиотики, кг
21106
Железы и органы прочие, их экстракты и прочие вещества человека или животного, не включенные в другие группировки, кг
21201
Лекарства, тыс. тенге
21202
Препараты фармацевтические прочие, тыс. тенге
22
Производство резиновых и пластмассовых изделий
22193
Трубы, трубки, рукава и шланги из резины (кроме эбонита), кг
221940500
Ленты резиновые конвейерные, кг
22212
Трубы, трубки, рукава и шланги и их фитинги из пластмасс, кг
22213
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы из пластмасс, неармированные или некомбинированные с материалами прочими, кг
222314
Двери, окна, коробки для дверей и рамы оконные, пороги для дверей, ставни, жалюзи и изделия аналогичные и их части из пластмасс, кг
23
Производство прочей не металлической минеральной продукции
232012370
Кирпичи керамические огнеупорные, блоки, плитки и изделия аналогичные керамические огнеупорные, содержащие более 50 мас.% глинозема (Al2O3), кремнезема (SiO2), их смеси или соединения, прочие, тонн
232012900
Кирпичи огнеупорные, блоки, плитки и изделия аналогичные керамические огнеупорные прочие, тонн

20165
Бастапқы пішіндегі өзге де пластмассалар; ион алмастырғыш шайырлар, тонна
202012
Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе орауыштарға өлшеп оралған немесе дайын препараттар не бұйымдар түрінде ұсынылған өзге де гербицидтер, шарт. тонна
204132
Жуғыш құралдар, тонна
20511
Дайын жарылғыш заттар; бикфорд баулары; тұтандырғыштар; жарғыштар және детонациялайтын баулар; электр детонаторлар; фейерверктер, кг
21
Негізгі фармацевтикалық өнімдер препараттар өндіру
21101
Салицил қышқылы, О-ацетилсалицил қышқылы; олардың тұздары және күрделі эфирлері, кг
21102
Лизин, глютамин қышқылы және олардың тұздары; төрттік тұздар және аммоний гидроксиді; фосфоаминолипидтер; амидтер, олардың туындылары мен тұздары, кг
21103
Басқа топтамаларға енгізілмеген лактондар; конденсацияланбаған пиразольды сақинадан, пирамидинді сақинадан, пиперазинді сақинадан, конденсацияланбаған триазинді сақинадан немесе конденсацияланбаған сақиналардың фенотиазинді жүйесінен тұратын азоттың гетероатомдары ғана бар гетероциклды қосылыстар; нуклеиндік қышқылдар және олардың тұздары; гидантоин және оның туындылары, кг
21104
Басқа топтамаларға енгізілмеген химиялық таза қанттар, басқа топтамаларға енгізілмеген жай және күрделі қант эфирлері және олардың тұздары, кг
21105
Провитаминдер, витаминдер және гармондар; өсімдік гликозидтері, алкалоидтері, олардың тұздары; антибиотиктер, кг
21106
Бездер және өзге де органдар, олардың сығындылары және басқа топтамаларға енгізілмеген адам немесе жануар ағзасындағы өзге де заттар, кг
21201
Дәрі-дәрмектер, мың теңге
21202
Өзге де фармацевтикалық препараттар, мың теңге
22
Резеңке және пластмасса бұйымдарын өндіру
22193
Резеңкеден жасалған құбырлар, түтіктер, жең және шлангілер (эбониттен басқа), кг
221940500
Резеңкеден жасалған конвейерлік таспалар, кг
22212
Пластмассадан жасалған құбырлар, түтіктер, жең мен шлангілер және олардың фитингтері, кг
22213
Пластмассадан жасалған тақтайлар, табақтар, пленка, фольга және кесінділер арматураланбаған немесе өзге материалдармен араласпаған, кг
222314
Пластмассадан жасалған есіктер, терезелер, есік қораптары және терезе жақтаулары, есікке арналған босаға, терезе қақпағы, терезе жапқыш және соған ұқсас бұйымдар мен олардың бөлшектері, кг
23
Өзге де металл емес минералды өнімдерді өндіру
232012370
Қыштан құйылған отқа төзімді кірпіштер, блоктар, қыштан құйылған отқа төзімді тақтайлар және соған ұқсас құрамында 50% массасынан асатын глиноземі (Al2O3), кремнеземі (SiO2) бар бұйымдар, олардың өзге де қоспалары немесе қосылыстары, тонна
232012900
Отқа төзімді кірпіштер, блоктар, тақтайлар және соған ұқсас отқа төзімді қыштан құйылған өзге де бұйымдар, тонна

23311
Плитки и плиты керамические, кв.м
233211100
Кирпичи керамические неогнеупорные строительные, кроме изделий из муки каменной кремнеземистой или земель диатомитовых, тыс. куб. м
234111300
Посуда столовая и кухонная из фарфора, кг
23511
Цемент, тыс. тонн
23521
Известь гашенная, негашеная и гидравлическая, тонн
236112
Элементы конструкций сборные для строительства, в том числе гражданского, из цемента, бетона или камня искусственного, тонн
23612
Конструкции строительные сборные из бетона, тонн
236210510
Гипсокартон, кв.м
23631
Бетон товарный, тонн
23641
Растворы строительные, тонн
236512300
Листы, панели, плитки и изделия аналогичные из асбестоцемента, фиброцемента с волокнами целлюлозы, волокнами растительными, полимерами синтетическими, стекловолокном, волокнами синтетическими, кв.м
236512500
Трубы, трубки и фитинги к ним из асбестоцемента, фиброцемента с волокнами целлюлозы, волокнами растительными, полимерами синтетическими, стекловолокном, волокнами синтетическими, тонн
239912530
Изделия кровельные или облицовочные из асфальта или материалов аналогичных, в рулонах, тыс.кв.м
24
Металлургическая промышленность
241012200
Феррохром, тонн
241012430
Ферросилиций, тонн
241012450
Ферросиликомарганец, тонн
241012530
Ферросиликохром, тонн
241031100
Прокат оцинкованный, тонн
241051100
Жесть белая и прокат листовой луженый, тонн
244110320
Серебро аффинированное, кг
244110390
Серебро необработанное прочее, кг
244120310
Золото в виде порошка, кг
244120320
Золото аффинированное, кг
244120390
Золото необработанное прочее, кг
244211
Алюминий необработанный, тонн
244312
Цинк необработанный, тонн
244413300
Медь рафинированная необработанная, нелегированная, тонн
25
Производство готовых металлических изделий, кроме машин и оборудования
25111
Металлоконструкции строительные сборные, тонн
252111
Радиаторы для центрального отопления, без нагрева электрического, из металлов черных, тонн
252112
Котлы центрального отопления для производства горячей воды или пара с низким давлением, штук
252911310
Резервуары для нефти и нефтепродуктов, штук
259911100
Раковины и мойки из металлов черных, тыс.штук
26
Производство компьютеров, электронной и оптической продукции
262013
Машины вычислительные цифровые, содержащие в одном корпусе, по крайней мере, центральный процессор и устройство ввода и вывода, комбинированные или размещенные в отдельных блоках, штук
26402
Приемники телевизионные, объединенные или нет с приемниками радиовещательными или звуко- или видеозаписывающей или воспроизводящей аппаратурой, штук

23311
Қыш тақталар және тақтайшалар, шаршы метр
233211100
Қыштан құйылған отқа төзімсіз құрылыс кірпіштері, кремнеземдік тасты ұннан немесе диатомитті топырақтан жасалған бұйымдардан басқа, мың текше метр
234111300
Фарфордан жасалған асхана және ас үй ыдыстары, кг
23511
Цемент, мың тонна
23521
Сөндiрiлген, сөндiрiлмеген және гидравликалық әк, тонна
236112
Цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған құрылысқа арналған, соның ішінде азаматтық, құрама конструкция элементтері, тонна
23612
Бетоннан жасалған құрама құрылыс конструкциялары, тонна
236210510
Ғанышкартон, шаршы метр
23631
Тауарлы бетон, тонна
23641
Құрылыс ерітінділері, тонна
236512300
Асбестоцементтен, фиброцементтен жасалған, целлюлоза талшықтары, өсімдік талшықтары, синтетикалық полимерлер, шыны талшықтары, синтетикалық талшықтар қосылған табақтар, панельдер, тақтайшалар және соған ұқсас бұйымдар, шаршы метр
236512500
Асбестоцементтен, фиброцементтен жасалған, целлюлоза талшықтары, өсімдік талшықтары, синтетикалық полимерлер, шыны талшық, синтетикалық талшықтар қосылған құбырлар, түтіктер және олардың фитингтері, тонна
239912530
Асфальттан немесе соған ұқсас материалдардан жасалған шатырлық немесе қаптамалық бұйымдар, орамда, мың шаршы метр
24
Металлургия өнеркәсібі
241012200
Феррохром, тонна
241012430
Ферросилиций, тонна
241012450
Ферросиликомарганец, тонна
241012530
Ферросиликохром, тонна
241031100
Мырыштандырылған илек, тонна
241051100
Ақ қаңылтыр және қалайыланған жаймалық илек, тонна
244110320
Тазартылған күміс, кг
244110390
Өңделмеген өзге де күміс, кг
244120310
Ұнтақ түріндегі алтын, кг
244120320
Тазартылған алтын, кг
244120390
Өңделмеген өзге де алтын, кг
244211
Өңделмеген алюминий, тонна
244312
Өңделмеген мырыш, тонна
244413300
Өңделмеген, легірленбеген тазартылған мыс, тонна
25
Машиналар мен жабдықтардан басқа дайын металл бұйымдарын өндіру
25111
Құрама құрылыс металл конструкциялары, тонна
252111
Электр қыздырғыштарынсыз қара металдан жасалған, орталық жылу жүйесіне арналған радиаторлар, тонна
252112
Ыстық су немесе төмен қысымды бу өндiрiсіне арналған орталық жылу жүйесінің қазандықтары, дана
252911310
Мұнай және мұнай өнімдеріне арналған резервуарлар, дана
259911100
Қара металдан жасалған раковиналар мен жуғыштар, мың дана
26
Компьютерлер, электрондық және оптикалық бұйымдарды өндіру
262013
Бір корпустың құрамында, ең құрғанда, орталық процессор және кіріс, шығыс құрылғысы бар, құрама немесе жеке блоктарына орналастырылған есептеуіш цифрлық машиналар, дана
26402
Радиохабары қабылдағыштармен, дыбыс-, бейне жазбалар немесе бейнелерді жаңғыртуға арналған аппаратуралармен бiрiккен немесе бірікпеген телевизиялық қабылдағыштар, дана

264032
Магнитофоны и аппаратура звукозаписывающая прочая, штук
265152300
Приборы для измерения расхода или уровня жидкостей электронные, штук
265163500
Счетчики жидкости (включая калиброванные), штук
265163700
Счетчики электроэнергии (включая калиброванные), штук
27
Производство электрического оборудования
27114
Трансформаторы электрические, тыс.кВа
272021
Аккумуляторы электрические свинцово-кислотные для запуска поршневых двигателей, штук
275113300
Машины стиральные полностью автоматические емкостью не более 10 кг сухого белья, штук
27905
Конденсаторы электрические, штук
28
Производство машин и оборудования, не включенных в другие категории
281314
Hасосы центробежные для перекачки жидкостей; насосы прочие, штук
28151
Подшипники шариковые или роликовые, тонн
28302
Тракторы для сельского и лесного хозяйства прочие, штук
283031
Плуги, штук
283059
Машины уборочные и молотилки, не включенные в другие группировки, штук
28921
Машины для горнодобывающей промышленности, штук
28931
Оборудование для обработки продуктов пищевых, напитков и изделий табачных, кроме ее частей, штук
289422300
Машины стиральные бытовые или для прачечных, емкостью более 10 кг, штук
289422400
Машины для отжима белья, штук
29
Производство автотранспортных средств, трейлеров и полуприцепов
29102
Автомобили легковые пассажирские, штук
29103
Автомобили для перевозки десяти или более человек, штук
29104
Автомобили грузовые, штук
29105
Автомобили специальные и специализированные, штук
29202
Прицепы и полуприцепы; контейнеры, штук
30
Производство прочих транспортных средств
30202
Вагоны железнодорожные самоходные и вагоны трамвайные, автомотрисы и автодрезины (кроме транспортных средств для ремонта и технического обслуживания), штук
30203
Состав подвижной прочий, штук
31
Производство мебели
310011
Мебель для сидения специальная в основном с металлическим каркасом, штук

264032
Магнитофондар мен өзге де дыбыс жазатын аппаратуралар, дана
265152300
Сұйықтық шығынын немесе деңгейін өлшеуге арналған электрондық приборлар, дана
265163500
Сұйықтық санауыштар (калибрлейтінді қоса), дана
265163700
Электрэнергия санауыштары (калибрлейтінді қоса), дана
27
Электр жабдықтарын өндіру
27114
Электр трансформаторлар, мың кВа
272021
Поршеньдік қозғалтқыштарды шығаруға арналған қорғасын-қышқылды электр аккумуляторлар, дана
275113300
Құрғақ кір сыйымдылығы 10 кг аспайтын, толық автоматталған кір жуатын машиналар, дана
27905
Электр конденсаторлар, дана
28
Басқа топтамаларға еңгізілмеген машиналар мен жабдықтар өндіру
281314
Сұйықты айдауға арналған орталықтан тепкіш сорғылар; өзге де сорғылар, дана
28151
Шарикті немесе аунақша мойынтіректер, тонна
28302
Ауыл және орман шаруашылығына арналған өзге де тракторлар, дана
283031
Соқалар, дана
283059
Басқа топтамаларға енгізілмеген жинайтын машиналар мен бастырғыштар, дана
28921
Кен өндіру өнеркәсібіне арналған машиналар, дана
28931
Тамақ өнімдерін, сусындарды және темекі бұйымдарын өңдеуге арналған жабдық, оның бөліктерінен басқа, дана
289422300
Сыйымдылығы 10 кг астам, тұрмыс қажетіне немесе кір жуатын мекемелерге арналған кір жуатын машиналар, дана
289422400
Жуылған кірді сығуға арналған машина, дана
29
Автокөлік құралдарын, трейлерлер және жартылай тіркемелерді өндіру
29102
Жолаушыларға арналған жеңіл автомобильдер, дана
29103
Он және одан көп адам тасымалдайтын автомобильдер, дана
29104
Жүк тасымалдайтын автомобильдер, дана
29105
Арнайы және жабдықтандырылған автомобильдер, дана
29202
Тіркемелер және жартылай тіркемелер; контейнерлер, дана
30
Басқа көлік құралдарын өндіру
30202
Өздігінен жүретін темір жол вагондары және трамвай вагондары, автомотристер және автодрезиналар, жөндеу мен техникалық қызмет көрсетуге арналған көлік құралдарынан басқа, дана
30203
Өзге де жылжымалы құрам, дана
31
Жиһаз өндіру
310011
Арнайы отыруға арналған қаңқасы негізінен металдан жасалған жиһаздар, дана

(товаров, услуг)» (код 0301104, индекс 1-П,
периодичность годовая)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)» (код 0301104, индекс 1-П, периодичность годовая) (далее - Инструкция) разработана в соответствии с пунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)» (код 0301104, индекс 1-П, периодичность годовая).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) незавершенное производство – это продукция, не законченная изготовлением в отдельных структурных подразделениях предприятия;
2) остатки готовой продукции – это остатки на складах предприятия-производителя всех видов продукции собственного производства;
3) объем отгруженной продукции – это стоимость продукции, фактически отгруженной в отчетном периоде потребителям (включая продукцию, сданную по акту заказчикам на месте), выполненных работ и услуг промышленного характера, принятых заказчиком и оформленных в установленном порядке доверенностями и пропусками, независимо от того, поступили деньги на счет предприятия или нет;
4) внутризаводской оборот – это выработанные предприятием готовые изделия и полуфабрикаты в натуральном и стоимостном выражениях, которые используются предприятием на собственные промышленно-производственные нужды (кроме продукции, зачисленной в состав основных средств данного предприятия);
5) производство промышленной продукции в натуральном выражении - это валовой выпуск продукции, то есть выпуск с учетом продукции, израсходованной на промышленно-производственные нужды внутри данного предприятия (внутризаводского оборота) и выработанной из давальческого сырья;
6) государственные закупки – приобретение заказчиками на платной основе товаров, работ, услуг, необходимых для обеспечения функционирования, а также выполнения государственных функций либо уставной деятельности заказчика, осуществляемое в порядке, установленном Законом о государственных закупках, а также гражданским  законодательством Республики Казахстан, за исключением услуг, приобретаемых у физических лиц по трудовым договорам либо у физических лиц, не являющихся субъектами предпринимательской деятельности, по договорам возмездного оказания услуг, в рамках выполнения государственного задания, а также внесения взносов (вкладов), в том числе в уставный капитал вновь создаваемых юридических лиц;

нысанын (коды 0301104, индексі 1-Ө, кезеңділігі жылдық) толтыру
жөніндегі нұсқаулық
1. Осы «Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі» (коды 0301104, индексі 1-Ө, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқауының статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі» (коды 0301104, индексі 1-Ө, кезеңділігі жылдық) жалпымемлекеттік статистикалық байқауының статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) аяқталмаған өндіріс – ол кәсіпорынның жекелеген құрылымдық бөлімшелерінде дайындалумен аяқталмаған өнім;
2) дайын өнім қалдықтары – ол өндіруші-кәсіпорынның қоймаларындағы өздері өндіретін өнімдердің барлық түрлерінің қалдықтары.
3) жөнелтілген өнім көлемі – ол есепті кезеңде тұтынушыларға нақты жөнелтілген (тапсырушыға сол жерде акт бойынша берілген өнімді қоса) өнімнің, кәсіпорынның есепшотына түскен немесе түспегеніне қарамастан, тапсырушымен қабылданған және анықтаған ретте сенiм хаттармен және рұқсатнамалармен ресiмделген, iстелiнген өнеркәсіптік сипаттағы жұмыстар және қызметтердің құны;
4) зауытішілік айналым – ол кәсіпорындармен жеке меншік өнеркәсіптік-өндірістік мұқтаждықтарына пайдаланылатын заттай және құндық көріністердегі кәсіпорын өндірген дайын өнімдер және жартылай фабрикаттар (осы кәсіпорынның негізгі құралдарының құрамына жататын өнімдерден басқа);
5) заттай көріністегі өнеркәсіптік өнім өндірісі – өнімнің жалпы шығарылымы, яғни осы кәсіпорынның ішінде (зауытішілік айналым) өнеркәсіптік-өндірістік мұқтаждықтарына жұмсалған және өңделме шикізаттан өндірілген өнім есепке алынған шығарылымы.
6) мемлекеттік сатып алу – жұмыс істеуді қамтамасыз етуге, сонымен қатар Мемлекеттік сатып алу туралы заңымен, сонымен бірге Қазақстан Республикасының Азаматтық заңнамасымен белгіленген тәртіпте жүзеге асырылатын мемлекеттік функцияларды немесе тапсырыс берушінің жарғы қызметін орындауға, қайта құрылған заңды тұлғалардың жарғылық капиталына жарна (үлес) енгізуге қажетті тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді, еңбек шарты бойынша жеке тұлғалардан немесе өтемақылы қызмет көрсету шарты бойынша кәсіпкерлік қызметтің субъектісі болып табылмайтын жеке тұлғалардан алынатын қызметтерден басқа, тапсырыс берушілермен ақылы негізде иелікке алу;

7) объем произведенной продукции (товаров, услуг) (товарный выпуск) - это стоимость всех выработанных предприятием готовых изделий (продуктов), полуфабрикатов своей выработки (как из своего сырья и материалов, так и из сырья и материалов заказчика), предназначенных для реализации на сторону, своему капитальному строительству и своим непромышленным подразделениям, выдачи своим работникам в счет оплаты труда, а также работ и услуг промышленного характера, выполненных по заказам;
8) объем произведенной продукции (товаров, услуг) (экологически чистой продукции) - это стоимость выработанных предприятием готовых изделий (продуктов), полуфабрикатов своей выработки, которые произведены и получены при помощи экологически чистой технологии и оборудования, транспортированы и сохранены в благоприятной окружающей среде, содержание вредных веществ в которой, не оказывает вредное воздействие на окружающую среду и здоровье человека;
9) давальческое сырье – это сырье, принадлежащее заказчику, переданное на промышленную переработку другим предприятиям для производства из него продукции;
10) экологически чистая продукция – это продукция, которая произведена и получена при помощи экологически чистой технологии и оборудования, транспортирована и сохранена в благоприятной окружающей среде, содержание вредных веществ в которой, не оказывает вредное воздействие на окружающую среду и здоровье человека.
3. Отчет представляется по месту фактического нахождения респондента.
При наличии нескольких цехов, находящихся в разных населенных пунктах, в разделе 1 следует указать тот населенный пункт, где производится наибольший объем промышленной продукции.
Объем произведенной продукции (товаров, услуг) (графа 1 раздела 2) определяется в фактических отпускных ценах предприятий действующих в текущем году без налога на добавленную стоимость, акцизов и без внутризаводского оборота, незавершенного производства и стоимости давальческого сырья.
Объем произведенной продукции (товаров, услуг) (графа 2 раздела 3) определяется в фактических отпускных ценах предприятий действующих в текущем году без налога на добавленную стоимость и акцизов с учетом продукции произведенной из давальческого сырья.
Объем произведенной продукции (товаров, услуг) (графа 2 подраздела 3.1 определяется в фактических отпускных ценах предприятий действующих в текущем году без налога на добавленную стоимость и акцизов.
Продукция, изготовленная из давальческого сырья, в объем произведенной продукции (товаров, услуг) (графа 1 раздела 2) включается по стоимости обработки, то есть без учета стоимости давальческого сырья.

7) өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемі (тауар шығарылымы) – өзінің күрделі құрылыс тараптарына және өнеркәсіптік емес бөлімшелеріне өткізуге немесе өзінің қызметкерлеріне еңбек ақы есебінде беруге, сондай-ақ тапсырыс бойынша орындалған өндірістік сипаттағы жұмыстар мен қызметтерге арналған, кәсіпорындардың өзі шығарған (өз шикізаты және материалдарымен қатар, тапсырыс берушінің шикізаты және материалдарынан дайындалған), барлық дайын бұйымдардың (өнімдердің), жартылай фабрикаттардың құны.
8) өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемі (экологиялық таза өнім) – кәсіпорындардың өзі шығарған (өз шикізаты және материалдарымен қатар, тапсырыс берушінің шикізаты және материалдарынан дайындалған), барлық дайын бұйымдардың (өнімдердің), жартылай фабрикаттардың экологиялық таза технологиялар мен жабдықтардың көмегімен өндірілген, құрамындағы зиянды заттары қоршаған ортаға және адамның денсаулығына залал келтірмейтін қолайлы қоршаған ортаға тасымалданған және сақталған өнім құны.
9) өңделме шикізат – тапсырыс берушіге тиесілі басқа кәсіпорындарға одан өнім өндіру үшін өнеркәсіптік өңдеуге берілген шикізаты;
10) экологиялық таза өнім - бұл экологиялық таза технологиялар мен жабдықтардың көмегімен өндірілген, құрамындағы зиянды заттар қоршаған ортаға және адамның денсаулығына залал келтірмейтін қолайлы қоршаған ортаға тасымалданған және сақталған өнім.
3. Есеп респонденттің нақты тұрғылықты жері бойынша тапсырылады.
Егер әртүрлi елдi-мекендерде болатын бірнеше цехтар болса, онда 1-бөлімде өнеркәсіптің өнім көлемі қай елдi мекенде ең көп өндірілсе, сол жерді көрсету қажет.
Өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемі (2-бөлімнің 1-бағаны) қосылған құн салығынсыз, акциздерсіз, зауытішілік айналымсыз, аяқталмаған өндіріссіз және өңделме шикізатсыз ағымдағы жылы қолданыста болған кәсіпорындардың нақты босату бағасымен анықталады.
Өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемі (3-бөлімнің 2-бағаны) қосылған құн салығынсыз, акциздерсіз өңделме шикізаттан өндірілген өнімді қоса, ағымдағы жылы қолданыста болған кәсіпорындардың нақты босату бағасымен анықталады.
Өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемі (3.1-бөлімшенің 2-бағаны) қосылған құн салығынсыз, акциздерсіз ағымдағы жылы қолданыста болған кәсіпорындардың нақты босату бағасымен анықталады.
Өңделме шикізаттан дайындалған өнім (2-бөлімнің 1-бағаны), өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлеміне өңдеу құны бойынша, яғни өңделме шикізаттың құнын есепке алмағанда енгізіледі.

Стоимость сырья, переданного на переработку другим предприятиям (графа 6 раздела 2), заполняют те предприятия, которые передают свою продукцию (как давальческое сырье) на промышленную переработку другим предприятиям для производства из него продукции.
Стоимость продукции, использованной на собственные нужды (графа 3 раздела 2 и графа 4 раздела 3), следует указать по ее себестоимости. При этом, для электроэнергии, теплоэнергии и угля в графе 3 раздела 2 и графе 4 раздела 3 отражается только стоимость электроэнергии, теплоэнергии и угля, потребленных на выработку этих же видов продукции.
Стоимость продукции, выработанной из давальческого сырья (графа 6 раздела 3) указывается по цене реализации предприятия-заказчика. В случае отсутствия цены реализации, следует совместно с работником органа статистики рассчитать стоимость продукции исходя из средней цены за единицу продукции по региону. Если отсутствует средняя цена по региону следует принять в расчет среднюю цену по республике.
В графах 1, 8 раздела 3 и в графе 1 подраздела 3.1 показывается валовой выпуск, то есть выпуск с учетом продукции, использованной на собственные нужды предприятия.
Объем отгруженной продукции отличается от объема произведенной продукции (товаров, услуг) на величину изменения остатков готовых изделий собственного производства на складе предприятия-изготовителя.
Производство продукции в натуральном выражении за предыдущий год (графа 8 раздела 3) заполняется:
в случае структурных изменений предприятия;
в случае частичного изменения статистического классификатора промышленной продукции.
Объем произведенной продукции по вторичным видам деятельности (графа 1 раздела 4) заполняется по всем видам деятельности ОКЭД1, за исключением кодов 05-33, 35-39.
________________________
1 Номенклатура видов экономической деятельности (ОКЭД 5-ти значный)
К услугам промышленного характера, включаемым в объем произведенной продукции относятся:
ремонт, модернизация и техническое обслуживание оборудования, транспортных средств, механизмов, приборов и другой продукции;
работы по переработке давальческого сырья (нефти на нефтеперерабатывающем предприятии, печатание в полиграфической промышленности; переработка сахарного тростника, сахарной свеклы для получения сахара; получение цветных металлов из металлолома и так далее);
отдельные операции по частичной обработке материалов, деталей и узлов, по доведению до полной готовности изделий, изготовленных другими предприятиями (например, резка на стандартные изделия досок, стекла, бумаги, проволоки, шлифовка, оцинковка, штамповка и другие);
услуги, связанные с добычей нефти и газа: направленное бурение и перебурение, возвратно-поступательное бурение, строительство буровой вышки, ее ремонт и демонтаж, цементирование обсадных труб нефтяных и газовых скважин, выкачивание скважин, забивка и ликвидация скважин и так далее;
услуги по распределению электроэнергии, газообразного топлива по трубопроводам (кроме магистральных трубопроводов), воды, снабжению паром и горячей водой. При этом следует учесть, что в объем услуг включаются только «чистые услуги» (услуги по передаче, по продаже электроэнергии, по распределению электроэнергии, по снабжению паром и горячей водой, по сбору и подъему воды, по очистке воды, по распределению воды, по распределению и продаже топлива газообразного трубопроводного), то есть без стоимости электроэнергии, теплоэнергии, воды, газа.
4. Арифметико-логический контроль:

Басқа кәсiпорындарға өңдеуге берілген шикiзаттың құнын (2-бөлімнің 6-бағаны) басқа кәсiпорындарға өнеркәсiптік өңдеуге арналған және одан өнім шығару үшін (өңделме шикiзат ретiнде) берген өнеркәсiп кәсiпорындары толтырады.
Өз мұқтаждықтарына пайдаланылған өнімдер құнын (2-бөлімнің 3-бағаны және 3-бөлімнің 4-бағаны) оның өзiндiк құны бойынша көрсету керек. Сонымен бiрге, 2-бөлімнің 3-бағаны және 3-бөлімнің 4-бағанындағы электр энергиясы, жылу энергиясы және көмiр үшін, тек қана осы өнім түрлерін өндіруге жұмсалған электр энергиясы, жылу энергиясы мен көмірдің құны көрсетіледі.
Өңделме шикізаттан өндірілген өнімдер құны (3-бөлімнің 6-бағаны) тапсырыс беруші-кәсіпорынның өткізу бағасы бойынша көрсетіледі. Егер өткізу бағасы болмаса, статистика органының қызметкерімен бірге өңір бойынша өнім бiрлiгiнің орташа бағадан шығатынын көрсету керек. Егер өңір бойынша орташа бағасы болмаса, республика бойынша орташа бағаны есептеуге қабылдауы керек.
3-бөлімнің 1, 8 және 3.1 бөлімшенің 1-бағанында жалпы шығарылым, яғни шығарылым кәсіпорындардың өз мұқтаждықтарына пайдаланған өнім есепке алып көрсетіледі.
Жөнелтілген өнім көлемі өндіруші–кәсіпорынның өз қоймасында өздері өндiрген дайын өнімдер қалдықтарының өзгеру шамасына өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемінен ерекшеленеді.
Өткен жылға заттай көріністегі өндірілген өнім (3-бөлімнің 8-бағаны) мына жағдайларда толтырылады:
кәсіпорында құрылымдық өзгерістер болған жағдайда;
өнеркәсіп өнімінің статистикалық жіктеуішінде жартылай өзгеріс болған жағдайда.
Қосымша қызмет түрлері бойынша өндірілген өнімдердің көлемі (4-бөлім 1-баған) 05-33, 35-39 кодтарынан басқа ЭҚЖЖ1-тың барлық қызмет түрлері бойынша толтырылады.
Өндірілген өнім көлеміне жататын өнеркәсіптік сипаттағы қызметтерге:
жабдықтарды, көлік құралдарын, механизмдерді, аспаптар мен басқа өнімдерді жөндеу, жаңғырту және оларға техникалық қызмет көрсету;
материалдарды, бөлшектер мен тораптарды жартылай өңдеу бойынша, басқа кәсіпорындармен дайындалған бұйымдарды толық дайындағанға дейін жеткізу бойынша жекелеген операциялар (мысалы, тақтай, әйнек, қағаз, сымдарды стандартты көлемдегі бұйымдарға кесу, тегістеу, мырышпен қаптау, қалыптау және тағы басқа);
мұнай және газ өндірумен байланысты қызметтер: бағытталған бұрғылау және қайта бұрғылау, қайтымды-ілгерілемелі бұрғылау, бұрғы мұнарасын салу, оны жөндеу және бөлектеу, мұнай және газ ұңғымаларының жағалау құбырларын цементтеу, ұңғымаларды тартып шығару, бітеу, жою және тағы басқа;
өңделме шикізатты қайта өңдеу бойынша жұмыстар (мұнай өндіруші кәсіпорындардағы мұнай; полиграфия өнеркәсібіндегі баспа; қант алу үшін қант құрағын, қант қызылшасын қайта өңдеу; металл сынықтарынан түсті металдар алу және тағы басқа);
электр энергиясын, газ тәріздес отынды құбырлармен тарату бойынша (магистральдық құбырлардан басқа), су, ыстық су және бумен жабдықтау қызметтері жатады. Бұл орайда, электр энергиясы, жылу энергиясы, су және газдың құнын қоспағандағы қызмет көрсету көлеміне тек «таза қызмет көрсету» (электр энергиясын беру, сату бойынша, электр энергиясын тарату бойынша, бумен және ыстық сумен жабдықтау бойынша, суды жинау және шығару бойынша, суды тазалау бойынша, суды тарату бойынша, газ тәріздес (құбырлық) отынды тарату және сату бойынша қызметтер), енгізілетінін ескеру қажет.
5. Арифметикалық-логикалық бақылау:

1) Раздел 2 «Объемы произведенной продукции и оказанных услуг в действующих ценах предприятия без НДС2 и акцизов»:
графа 1 > графы 2;
графы 1, 2, 3, 4, 5, 6 > 0.
2) Раздел 3 «Производство продукции в натуральном выражении и объемы произведенной продукции в стоимостном выражении»:
графа 1 > графы 3; графа 1 > графы 5;
графы 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 > 0.
3) Код вида деятельности по ОКЭД до 4-х знаков графы 1 раздела 2 >  видов продукции, совпадающих с кодом вида деятельности по ОКЭД
до 4-х первых знаков графы 2 раздела 3.
4) Раздел 6 «Объем отгруженной продукции собственного производства в действующих ценах предприятия без НДС и акцизов» и раздел 7 «Объем отгруженной продукции собственного производства в натуральном выражении»:
графа 1 > графы 2;
графа 2 >  граф 3, 4.
________________________
2 налог на добавленную стоимость
Приложение 5
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике
от 7 августа 2013 года № 177
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі
төрағасының 2013
жылғы 7 тамызындағы № 177 бұйрығына
5-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Аумақтық статистика органдарына тапсырылады
Представляется территориальному органу статистики
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт,
сағат (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы,
в часах (нужное обвести)
1 сағатқа
дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан
артық
более 40 часов
Статистикалық нысанды www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақтылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и предоставление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики является административным правонарушением, предусмотренным статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 0311102
Код статистической формы 0311102
Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және
жөнелту туралы есебі
Отчет предприятия о производстве и отгрузке
продукции (товаров, услуг)
1-Ө
1-П
Тоқсандық
Квартальная
Есепті кезең
Отчетный период
тоқсан
квартал
жыл
год
Қызметкерлерінің тізімдік саны 50 адамға дейінгі, қызметінің негізгі түрі «Өнеркәсіп» және жұмыс істейтіндердің санына қарамастан қызметінің қайталама түрі «Өнеркәсіп» (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес - ЭҚЖЖ 05-33, 35-39) болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения с основным видом деятельности «Промышленность» со списочной численностью работающих до 50 человек и вторичным видом деятельности «Промышленность» (согласно кодам Общего классификатора видов экономической деятельности - ОКЭД 05-33, 35-39) независимо от численности работающих.
Тапсыру мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі 25-күні
Срок представления – 25 числа после отчетного периода
БСН коды
код БИН

1) 2-бөлім «ҚҚС2-сыз және акциздерсіз кәсіпорынның қолданыстағы бағасымен өндірілген өнімдер және көрсетілген қызметтер көлемі»:
1 баған > 2 бағаннан;
1, 2, 3, 4, 5, 6 бағандар > 0.
2) 3-бөлім «Заттай көріністегі өнім өндірісі және құндық көріністегі өндірілген өнім көлемі»:
1 баған > 3 бағаннан; 1 баған > 5 бағаннан;
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 бағандар > 0.
3) 2-бөлімнің 1-бағанында ЭҚЖС бойынша қызмет түрінің коды 4 белгісіне дейін > 3 бөлімнің 2 бағанындағы ЭҚЖС бойынша қызмет түрінің коды бірінші 4 белгісіне дейін өнім түрлерінің сомасына.
4) 6-бөлім «ҚҚС-сыз және акциздерсіз кәсіпорынның қолданыстағы бағасымен өзі өндірген жөнелтілген өнімдер көлемі» және 7 бөлім «Заттай көріністегі өзі өндірген жөнелтілген өнімдер көлемі»:
1 баған > 2 бағаннан;
2 баған > 3, 4 бағандарының сомасына.
__________________________
1Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы (5-таңбалы ЭҚЖЖ)
__________________________
2қосылған құн салығы
Мемлекеттік статистика органдары құпиялылығына кепілдік береді
Конфиденциальность гарантируется органами государственной статистики
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2013 жылғы
7 тамыздағы
№ 177 бұйрығына 5-қосымша
Жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысаны
Статистическая форма общегосударственного статистического наблюдения
Приложение 5 к приказу Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 7 августа 2013 года
№ 177
Аумақтық статистика органдарына тапсырылады
Представляется территориальному органу статистики
Статистикалық нысанды толтыруға жұмсалған уақыт, сағатпен (қажеттiсiн қоршаңыз)
Время, затраченное на заполнение статистической формы, в часах (нужное обвести)
1 сағатқа дейiн
до 1 часа
1-2
2-4
4-8
8-40
40 сағаттан артық
более 40 часов
Статистикалық нысанды
www.stat.gov.kz сайтынан алуға болады
Статистическую форму можно получить
на сайте www.stat.gov.kz
Мемлекеттік статистиканың тиісті органдарына алғашқы статистикалық деректерді тапсырмау, уақытылы тапсырмау және дәйексіз деректерді беру «Әкімшілік құқық бұзушылық туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 381-бабында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық болып табылады.
Непредставление, несвоевременное представление и представление недостоверных первичных статистических данных в соответствующие органы государственной статистики являются административными правонарушениями, предусмотренными статьей 381 Кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях».
Статистикалық нысан коды 0311102
Код статистической формы 0311102
Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі
Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)
1-Ө
1-П
Тоқсандық
Квартальная
Есепті кезең
Отчетный период
тоқсан
квартал
жыл
год
Қызметкерлерінің тізімдік саны 50 адамға дейінгі, қызметінің негізгі түрі «Өнеркәсіп» және жұмыс істейтіндердің санына қарамастан қызметінің қайталама түрі «Өнеркәсіп» (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес - ЭҚЖЖ 05-33, 35-39) болып табылатын заңды тұлғалар және (немесе) олардың құрылымдық және оқшауланған бөлімшелері тапсырады.
Представляют юридические лица и (или) их структурные и обособленные подразделения с основным видом деятельности «Промышленность» со списочной численностью работающих до 50 человек и вторичным видом деятельности «Промышленность» (согласно кодам Общего классификатора видов экономической деятельности - ОКЭД 05-33, 35-39) независимо от численности работающих.
Тапсыру мерзімі – есепті кезеңнен кейінгі 25-күні
Срок представления – 25 числа после отчетного периода.
БСН коды
код БИН

4. Есепті тоқсанда заттай көріністегі өнім өндірісі өсуінің немесе төмендеуінің негізгі себептерін көрсетіңіз
Укажите основные причины роста или спада производства продукции в натуральном выражении в отчетном квартале
Толтыру үлгісі:
Пример заполнения:
1, 2, ...,9
ӨӨСЖ бойынша өнім түрлерінің атауы
Наименование видов продукции по СКПП
ӨӨСЖ коды (респондент толтырады)
Код СКПП (заполняется респондентом)
Өсу себептері
Причины роста
Төмендеу себептері
Причины спада
өткен тоқсандағы деңгейге
к уровню предыдущего квартала
өткен жылғы тиісті тоқсандағы деңгейге
к уровню соответствующего квартала предыдущего года
өткен тоқсандағы деңгейге
к уровню предыдущего квартала
өткен жылғы тиісті тоқсандағы деңгейге
к уровню соответствующего квартала предыдущего года
А
Б
1
2
3
4
Ескерту: осы бөлім өнiм өндiрiсі өсуінің немесе төмендеуінің негiзгi себептерiнiң анықтамалығына сәйкес толтырылады:
Примечание: данный раздел заполняется в соответствии со справочником основных причин роста или спада производства продукции:
1. Шикізаттың түсуі
1. Поступление сырья
2. Сұраныс (тапсырыстардың, келiсiм шарттардың, шарттардың, өткiзу нарығының артуы немесе азаюы)
2. Спрос (увеличение или уменьшение заказов, договоров, контрактов, рынка сбыта)
3. Қайта өңделетiн шикiзаттағы металдардың мөлшері
3. Содержание металла в перерабатываемом сырье
4. Кәсiпорынды жөндеу, қайта жаңарту
4. Ремонт, реконструкция предприятия
5. Меншікті айналым қаражаттарының жетіспеушілігі
5. Недостаток собственных оборотных средств
6. Шикізаттың болмауы
6. Отсутствие сырья
7. Апатты жағдай
7. Аварийная ситуация
9. Өзге де
9. Прочие
5. Есепті тоқсанда өзі өндірген жөнелтілген өнімдер көлемін
кәсіпорынның қолданыстағы бағасымен (ҚҚС-сыз және акциздерсіз)
көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите объем отгруженной в отчетном квартале продукции собственного
производства в действующих ценах предприятия (без НДС и акцизов), в
тысячах тенге
Барлығы
Всего
Ішкі нарыққа
На внутренний рынок
Оның ішінде:
Из них:
мемлекеттік сатып алулар бойынша
по государственным закупкам
ұлттық компаниялардың сатып алулары бойынша
по закупкам национальных компаний
А
1
2
3
4
Жөнелтілген өнім (тауар, қызмет) көлемі – барлығы
Объем отгруженной продукции (товаров, услуг) – всего
оның ішінде өнеркәсіптік сипаттағы қызметтер көлемі
из него объем услуг промышленного характера
6. Есепті тоқсанда заттай көріністегі өзі өндірген жөнелтілген
өнімдер көлемін көрсетіңіз
Укажите объем отгруженной в отчетном квартале продукции собственного
производства в натуральном выражении
ӨӨСЖ бойынша өнім түрлерінің атауы
Наименование видов продукции по СКПП
ӨӨСЖ коды (респондент толтырады)
Код СКПП (заполняется респондентом)
Өлшем бірлігі
Единица измерения
Барлығы
Всего
Ішкі нарыққа
На внутренний рынок
Оның ішінде:
Из них:
мемлекеттік сатып алулар бойынша
по государственным закупкам
ұлттық компаниялардың сатып алулары бойынша
по закупкам национальных компаний
А
Б
В
1
2
3
4
Атауы                            Мекенжайы
Наименование_____________________   Адрес ___________________________
Телефон     ____________________   Электрондық почта
мекенжайы_________________
Орындаушы
Исполнитель ____________________________ __________________
аты-жөні                телефон
фамилия
Басшы
Руководитель ______________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты     қолы
фамилия, имя и отчество         подпись
Бас бухгалтер
Главный бухгалтер ______________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты   қолы
фамилия, имя и отчество       подпись
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Место для печати (при наличии)
Приложение
к статистической форме
«Отчет предприятия о производстве и
отгрузке продукции (товаров, услуг)»
(код 0311102, индекс 1-П,
периодичность квартальная)
Перечень продукции по отраслям
промышленности для раздела 6
Код ОКЭД, СКПП
Наименование видов продукции
В
Горнодобывающая промышленность и разработка карьеров
05
Добыча угля и лигнита

4. Есепті тоқсанда заттай көріністегі өнім өндірісі өсуінің немесе төмендеуінің негізгі себептерін көрсетіңіз
Укажите основные причины роста или спада производства продукции в натуральном выражении в отчетном квартале
Толтыру үлгісі:
Пример заполнения: 1, 2,, 9
ӨӨСЖ бойынша өнім түрлерінің атауы
Наименование видов продукции по СКПП
ӨӨСЖ
коды (респондент толтырады)
Код СКПП
(заполняется респондентом)
Өсу себептері
Причины роста
Төмендеу себептері
Причины спада
өткен тоқсандағы деңгейге
к уровню предыдущего квартала
өткен жылғы тиісті тоқсандағы деңгейге
к уровню соответствующего квартала предыдущего года
өткен тоқсандағы деңгейге
к уровню предыдущего квартала
өткен жылғы тиісті тоқсандағы деңгейге
к уровню соответствующего квартала предыдущего года
А
Б
1
2
3
4
Ескерту: осы бөлім өнiм өндiрiсі өсуінің немесе төмендеуінің негiзгi себептерiнiң анықтамалығына сәйкес толтырылады:
1. Шикізаттың түсуі
2. Сұраныс (тапсырыстардың, келiсiм шарттардың, шарттардың, өткiзу нарығының артуы немесе азаюы)
3. Қайта өңделетiн шикiзаттағы металдардың мөлшері
4. Кәсiпорынды жөндеу, қайта жаңарту
5. Меншікті айналым қаражаттарының жетіспеушілігі
6. Шикізаттың болмауы
7. Апатты жағдай
9. Өзге де
Примечание: данный раздел заполняется в соответствии со справочником основных причин роста или спада производства продукции:
1. Поступление сырья
2. Спрос (увеличение или уменьшение заказов, договоров, контрактов, рынка сбыта)
3. Содержание металла в перерабатываемом сырье
4. Ремонт, реконструкция предприятия
5. Недостаток собственных оборотных средств
6. Отсутствие сырья
7. Аварийная ситуация
9. Прочие
5. Есепті тоқсанда өзі өндірген жөнелтілген өнімдер көлемін кәсіпорынның қолданыстағы бағасымен (ҚҚС-сыз және акциздерсіз) көрсетіңіз, мың теңгемен
Укажите объем отгруженной в отчетном квартале продукции собственного производства в действующих ценах предприятия (без НДС и акцизов), в тысячах тенге
Барлығы
Всего
Ішкі нарыққа
На внутренний рынок
Оның ішінде:
Из них:
мемлекеттік сатып алулар бойынша
по государственным закупкам
ұлттық компаниялардың сатып алулары бойынша
по закупкам национальных компаний
А
1
2
3
4
Жөнелтілген өнім (тауар, қызмет) көлемі – барлығы
Объем отгруженной продукции (товаров, услуг) – всего
оның ішінде өнеркәсіптік сипаттағы қызметтер көлемі
из него объем услуг промышленного характера
6. Есепті тоқсанда заттай көріністегі өзі өндірген жөнелтілген өнімдер көлемін көрсетіңіз
Укажите объем отгруженной в отчетном квартале продукции собственного производства в натуральном выражении
ӨӨСЖ бойынша өнім түрлерінің атауы
Наименование видов продукции по СКПП
ӨӨСЖ коды (респондент толтырады)
Код СКПП
(заполняется респондентом)
Өлшем бірлігі
Единица измерения
Барлығы
Всего
Ішкі нарыққа
На внутренний рынок
Оның ішінде:
Из них:
мемлекеттік сатып алулар бойынша
по государственным закупкам
ұлттық компаниялардың сатып алулары бойынша
по закупкам национальных компаний
А
Б
В
1
2
3
4
Атауы                                  Мекенжайы
Наименование__________________________ Адрес ________________________
______________________________________ ______________________________
Телефон_______________________________ Электрондық почта мекенжайы
______________________________
Орындаушы
Исполнитель __________________________ ______________________________
аты-жөні                    телефон
фамилия
Басшы
Руководитель _________________________ ______________________________
тегі, аты және әкесінің аты            қолы
фамилия, имя и отчество                подпись
Бас бухгалтер
Главный бухгалтер_____________________ ______________________________
тегі, аты және әкесінің аты         қолы
фамилия, имя и отчество          подпись
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Место для печати (при наличии)
«Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет)
өндіру және жөнелту туралы есебі»
статистикалық нысанына (коды 0311102,
индексі 1-Ө, кезеңділігі тоқсандық)
қосымша
6-бөлімге арналған өнеркәсіп салалары бойынша өнімдер тізбесі
ОКЭД, СКПП коды
Өнім түрлерінің атауы
В
Кен өндіру өнеркәсібі және карьерлерді қазу
05
Көмір және лигнит өндіру

(товаров, услуг)» (код 0311102, индекс 1-П,
периодичность квартальная)
1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)» (код 0311102, индекс 1-П, периодичность квартальная) (далее - Инструкция) разработана в соответствии с пунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)» (код 0311102, индекс 1-П, периодичность квартальная).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) незавершенное производство – это продукция, не законченная изготовлением в отдельных структурных подразделениях предприятия;
2) объем отгруженной продукции – это стоимость продукции, фактически отгруженной в отчетном периоде потребителям (включая продукцию, сданную по акту заказчикам на месте), выполненных работ и услуг промышленного характера, принятых заказчиком и оформленных в установленном порядке доверенностями и пропусками, независимо от того, поступили деньги на счет предприятия или нет;
3) внутризаводской оборот – это выработанные предприятием готовые изделия и полуфабрикаты в натуральном и стоимостном выражениях, которые используются предприятием на собственные промышленно-производственные нужды (кроме продукции, зачисленной в состав основных средств данного предприятия);
4) производство промышленной продукции в натуральном выражении - это валовой выпуск продукции, то есть выпуск с учетом продукции, израсходованной на промышленно-производственные нужды внутри данного предприятия (внутризаводского оборота) и выработанной из давальческого сырья;
5) государственные закупки – это приобретение заказчиками на платной основе товаров, работ, услуг, необходимых для обеспечения функционирования, а также выполнения государственных функций либо уставной деятельности заказчика, осуществляемое в порядке, установленном Законом о государственных закупках, а также гражданским  законодательством Республики Казахстан, за исключением услуг, приобретаемых у физических лиц по трудовым договорам либо у физических лиц, не являющихся субъектами предпринимательской деятельности, по договорам возмездного оказания услуг, в рамках выполнения государственного задания, а также внесения взносов (вкладов), в том числе в уставный капитал вновь создаваемых юридических лиц;

(коды 0311102, индексі 1-Ө, кезеңділігі тоқсандық)
1. Осы «Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі» (коды 0311102, индексі 1-Ө, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқауының статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңы 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі» (коды 0311102, индексі 1-Ө, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқауының статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) аяқталмаған өндіріс – ол кәсіпорынның жекелеген құрылымдық бөлімшелерінде дайындалып, аяқталмаған өнім;
2) жөнелтілген өнім көлемі – ол есепті кезеңде тұтынушыларға нақты жөнелтілген (тапсырушыға сол жерде акт бойынша берілген өнімді қоса) өнімнің, кәсіпорынның есепшотына түскен немесе түспегеніне қарамастан, тапсырушымен қабылданған және анықтаған ретте сенiм хаттармен және рұқсатнамалармен ресiмделген, iстелiнген өнеркәсіптік сипаттағы жұмыстар және қызметтердің құны;
3) зауытішілік айналым – ол кәсіпорындармен жеке меншік өнеркәсіптік-өндірістік мұқтаждықтарына пайдаланатын заттай және құндық көріністердегі өндірілген дайын өнімдер және жартылай фабрикаттар (осы кәсіпорынның негізгі құралдарының құрамына жататын өнімдерден басқа);
4) заттай көріністегі өнеркәсіптің өнім өндірісі – өнімнің жалпы шығарылымы, яғни осы кәсіпорынның ішінде (зауытішілік айналым) өнеркәсіптік-өндірістік мұқтаждықтарына жұмсалған және өңделме шикізаттан өндірілген өнім есепке алынған шығарылымы;
5) мемлекеттік сатып алу – жұмыс істеуді қамтамасыз етуге, сонымен қатар Мемлекеттік сатып алу туралы заңымен, сонымен бірге Қазақстан Республикасының Азаматтық заңнамасымен белгіленген тәртіпте жүзеге асырылатын мемлекеттік функцияларды немесе тапсырыс берушінің жарғы қызметін орындауға, қайта құрылған заңды тұлғалардың жарғылық капиталына жарна (үлес) енгізуге қажетті тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді, еңбек шарты бойынша жеке тұлғалардан немесе өтемақылы қызмет көрсету шарты бойынша кәсіпкерлік қызметтің субъектісі болып табылмайтын жеке тұлғалардан алынатын қызметтерден басқа, тапсырыс берушілермен ақылы негізде иелікке алу;

6) объем произведенной продукции (товаров, услуг) (товарный выпуск) – это стоимость всех выработанных предприятием готовых изделий (продуктов), полуфабрикатов своей выработки (как из своего сырья и материалов, так и из сырья и материалов заказчика), предназначенных для реализации на сторону, своему капитальному строительству и своим непромышленным подразделениям, выдачи своим работникам в счет оплаты труда, а также работ и услуг промышленного характера, выполненных по заказам;
7) давальческое сырье – это сырье, принадлежащее заказчику, переданное на промышленную переработку другим предприятиям для производства из него продукции.
3. Отчет представляется по месту фактического нахождения респондента.
При наличии нескольких цехов, находящихся в разных населенных пунктах, в разделе 1 следует указать тот населенный пункт, где производится наибольший объем промышленной продукции.
Объем произведенной продукции (товаров, услуг) определяется в фактических отпускных ценах предприятий действующих в текущем году без налога на добавленную стоимость, акцизов и без внутризаводского оборота, незавершенного производства и стоимости давальческого сырья.
Продукция, изготовленная из давальческого сырья, в объем произведенной продукции (товаров, услуг) (графа 1 раздела 2) включается по стоимости обработки, то есть без учета стоимости давальческого сырья.
Стоимость сырья, переданного на переработку другим предприятиям (графа 5 раздела 2), заполняют те предприятия, которые передают свою продукцию (как давальческое сырье) на промышленную переработку другим предприятиям для производства из него продукции.
Стоимость продукции, использованной на собственные нужды (графа 3 раздела 2 и графа 4 раздела 3), следует указать по ее себестоимости. При этом, для электроэнергии, теплоэнергии и угля в графе 3 раздела 2 и графе 4 раздела 3 отражается только стоимость электроэнергии, теплоэнергии и угля, потребленных на выработку этих же видов продукции.
Стоимость продукции, выработанной из давальческого сырья (графа 6 раздела 3) указывается по цене реализации предприятия-заказчика. В случае отсутствия цены реализации, следует совместно с работником органа статистики рассчитать стоимость продукции исходя из средней цены за единицу продукции по региону. Если отсутствует средняя цена по региону следует принять в расчет среднюю цену по республике.
В графах 1, 7 раздела 3 показывается валовой выпуск, то есть выпуск с учетом продукции, использованной на собственные нужды предприятия.
По графе 2 раздела 3 показывается стоимость товарного выпуска продукции, с учетом продукции произведенной из давальческого сырья.
Объем отгруженной продукции отличается от объема произведенной продукции (товаров, услуг) на величину изменения остатков готовых изделий собственного производства на складе предприятия-изготовителя.
4. Производство продукции в натуральном выражении за соответствующий квартал предыдущего года (графа 7 раздела 3) заполняется:
1) в случае структурных изменений предприятия;
2) в случае частичного изменения статистического классификатора промышленной продукции.
5. К услугам промышленного характера, включаемым в объем произведенной продукции относятся:
1) отдельные операции по частичной обработке материалов, деталей и узлов, по доведению до полной готовности изделий, изготовленных другими предприятиями (например, резка на стандартные изделия досок, стекла, бумаги, проволоки, шлифовка, оцинковка, штамповка и другие);
2) ремонт, модернизация и техническое обслуживание оборудования, транспортных средств, механизмов, приборов и другой продукции;
3) услуги, связанные с добычей нефти и газа: направленное бурение и перебурение, возвратно-поступательное бурение, строительство буровой вышки, ее ремонт и демонтаж, цементирование обсадных труб нефтяных и газовых скважин, выкачивание скважин, забивка и ликвидация скважин и так далее;
4) работы по переработке давальческого сырья (нефти на нефтеперерабатывающем предприятии, печатание в полиграфической промышленности; переработка сахарного тростника, сахарной свеклы для получения сахара; получение цветных металлов из металлолома и так далее);
5) услуги по распределению электроэнергии, газообразного топлива по трубопроводам (кроме магистральных трубопроводов), воды, снабжению паром и горячей водой. При этом следует учесть, что в объем услуг включаются только «чистые услуги» (услуги по передаче, по продаже электроэнергии, по распределению электроэнергии, по снабжению паром и горячей водой, по сбору и подъему воды, по очистке воды, по распределению воды, по распределению и продаже топлива газообразного трубопроводного), то есть без стоимости электроэнергии, теплоэнергии, воды, газа.
6. Представление данной статистической формы осуществляется на бумажном носителе и в электронном формате. Заполнение статистической формы в электронном формате осуществляется посредством использования программного обеспечения, размещенного в разделе «Отчеты on-line» на Интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по статистике (www.stat.gov.kz).
7. Арифметико-логический контроль:

6) өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемі (тауар шығарылымы) – кәсіпорынның өзінің күрделі құрылыс тараптарына және өзінің өнеркәсіптік емес бөлімшелерін өткізуге немесе өзінің қызметкерлеріне еңбек ақы есебінде беруге, сондай-ақ тапсырыс бойынша орындалған өндірістік сипаттағы жұмыстар мен қызметтерге арналған, кәсіпорындардың өзі шығарған (өз шикізаты және материалдарымен қатар, тапсырыс берушінің шикізаты және материалдарынан дайындалған), барлық дайын бұйымдардың (өнімдердің), жартылай фабрикаттардың құны;
7) өңделме шикізат – тапсырыс берушіге тиесілі басқа кәсіпорындарға өнім өндіру үшін өнеркәсіптік өңдеуге берілген шикізаты.
3. Есеп респонденттің нақты тұрғылықты жері бойынша тапсырылады.
Әртүрлi елдi-мекендерде орналасқан бірнеше цехтар болса, онда 1-бөлімде өнеркәсіптік өнім көлемі қай елдi мекенде ең көп өндірілсе, сол жерді көрсету қажет.
Өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемі қосылған құн салығынсыз, акциздерсіз, зауытішілік айналымсыз, аяқталмаған өндіріссіз және өңделме шикізатсыз ағымдағы жылы қолданыста болған кәсіпорындардың нақты босату бағасымен анықталады.
Өңделме шикізаттан дайындалған өнім, өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлеміне (2-бөлім 1-баған) өңдеу құны бойынша, яғни өңделме шикізаттың құнын есепке алусыз енгізіледі.
Басқа кәсiпорындарға өңдеуге тапсырылған шикiзаттың құнын (2-бөлімнің 5-бағаны) өз өнімдерін басқа кәсiпорындарға өнеркәсiптік өңдеуге және одан өнім шығару үшін (өңделме шикiзат ретiнде) беретін кәсiпорындар толтырады.
Өз мұқтаждықтарына пайдаланылған өнімдер құнын (2-бөлімнің 3-бағаны және 3-бөлімнің 4-бағаны) оның өзiндiк құны бойынша көрсету керек. Бұл ретте, 2-бөлімнің 3-бағанында және 3-бөлімнің 4-бағанындағы электр энергиясы, жылу энергиясы және көмiр үшін, тек қана осы өнім түрлерін өндіруге жұмсалған электр энергиясы, жылу энергиясы мен көмірдің құны көрсетіледі.
Өңделме шикізатынан өндірілген өнімдер құны (3-бөлімнің 6-бағаны) тапсырыс беруші-кәсіпорынның өткізу бағасы бойынша көрсетіледі. Өткізу бағасы болмаған жағдайда өнім құнын статистика органының қызметкерімен бірге өңір бойынша өнім бiрлiгiнің орташа бағасы негізінде көрсету керек. Егер өңір бойынша орташа баға болмаса, республика бойынша орташа бағаны есепке қабылдау керек.
3-бөлімнің 1, 7 бағандарында жалпы шығарылым, яғни кәсіпорындардың өз мұқтаждықтарына пайдаланған өнімді есепке алумен шығарылым көрсетіледі.
3-бөлімнің 2 бағанында өнімінің тауарлық шығарылым құны, өңделме шикізаттан өндірілген өнім ескеріле отырып бірге көрсетіледі.
Жөнелтілген өнім көлемі дайындаушы–кәсіпорынның қоймасында меншiктi өндiрiс дайын өнім қалдықтарының өзгеру шамасына өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемінен ерекшеленеді.
Өткен жылғы тиісті тоқсанда заттай көріністегі өнім өндірісі (3-бөлімнің 7-бағаны) мына жағдайларда:
кәсіпорында құрылымдық өзгерістер болған жағдайда;
өнеркәсіп өнімінің статистикалық жіктеуішінде ішінара өзгеріс болған жағдайда толтырылады.
Өндірілген өнім көлеміне жататын өнеркәсіптік сипаттағы қызметтерге:
басқа кәсіпорындармен дайындалған бұйымдарды толық дайындауға дейін жеткізу бойынша материалдарды, бөлшектер мен тораптарды жартылай өңдеу жөніндегі жекелеген операциялар (мысалы, тақтай, әйнек, қағаз, сымдарды стандартты көлемдегі бұйымдарға кесу, тегістеу, мырышпен қаптау, қалыптау және тағы басқа);
жабдықтарды, көлік құралдарын, механизмдерді, аспаптар мен басқа да өнімдерді жөндеу, жаңғырту және техникалық қызмет көрсету;
мұнай және газ өндірумен байланысты қызметтер: бағытталған бұрғылау және қайта бұрғылау, қайтымды-ілгерілемелі бұрғылау, бұрғы мұнарасын салу, оны жөндеу және бөлектеу, мұнай және газ ұңғымаларының жағалау құбырларын цементтеу, ұңғымаларды тартып шығару, бітеу, жою және тағы басқа;
өңделме шикізатты қайта өңдеу бойынша жұмыстар (мұнай өндіруші кәсіпорындардағы мұнай; полиграфия өнеркәсібіндегі баспа; қант алу үшін қант құрағын, қант қызылшасын қайта өңдеу; металл сынықтарынан түсті металдар алу және тағы басқа);
электр энергиясын, газ тәріздес отынды құбырлармен тарату бойынша (магистральдық құбырлардан басқа), су, ыстық су және бумен жабдықтау қызметтері жатады. Бұл орайда, қызмет көрсету көлеміне электр энергиясы, жылу энергиясы, су және газдың құнын қоспағандағы тек «таза қызмет көрсету» (электр энергиясын беру, сату бойынша, электр энергиясын тарату бойынша, бумен және ыстық сумен жабдықтау бойынша, суды жинау және шығару бойынша, суды тазалау бойынша, суды тарату бойынша, газ тәріздес (құбырлық) отынды тарату және сату бойынша қызметтер), енгізілетінін ескеру қажет.
4. Осы нысанды тапсыру қағаз тасығышта және электронды форматта жүзеге асырылады. Статистикалық нысанды электронды форматта толтыру Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Интернет-ресурсының (www.stat.gov.kz) «On-line есептер» бөлімінде орналастырылған бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдалану арқылы іске асырылады.
5. Арифметикалық-логикалық бақылау:

1. Настоящая Инструкция по заполнению статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)» (код 0321101, индекс 1-П, периодичность месячная) (далее - Инструкция) разработана в соответствии с пунктом 7) статьи 12 Закона Республики Казахстан «О государственной статистике» и детализирует заполнение статистической формы общегосударственного статистического наблюдения «Отчет предприятия о производстве и отгрузке продукции (товаров, услуг)» (код 0321101, индекс 1-П, периодичность месячная).
2. Следующие определения применяются в целях заполнения данной статистической формы:
1) незавершенное производство – это продукция, не законченная изготовлением в отдельных структурных подразделениях предприятия;
2) остатки готовой продукции – это остатки на складах предприятия-производителя всех видов продукции собственного производства;
3) объем отгруженной продукции – это стоимость продукции, фактически отгруженной в отчетном периоде потребителям (включая продукцию, сданную по акту заказчикам на месте), выполненных работ и услуг промышленного характера, принятых заказчиком и оформленных в установленном порядке доверенностями и пропусками, независимо от того, поступили деньги на счет предприятия или нет;
4) внутризаводской оборот – это выработанные предприятием готовые изделия и полуфабрикаты в натуральном и стоимостном выражениях, которые используются предприятием на собственные промышленно-производственные нужды (кроме продукции, зачисленной в состав основных средств данного предприятия);
5) производство промышленной продукции в натуральном выражении - это валовой выпуск продукции, то есть выпуск с учетом продукции, израсходованной на промышленно-производственные нужды внутри данного предприятия (внутризаводского оборота) и выработанной из давальческого сырья;
6) государственные закупки – это приобретение заказчиками на платной основе товаров, работ, услуг, необходимых для обеспечения функционирования, а также выполнения государственных функций либо уставной деятельности заказчика, осуществляемое в порядке, установленном Законом о государственных закупках, а также гражданским  законодательством Республики Казахстан, за исключением услуг, приобретаемых у физических лиц по трудовым договорам либо у физических лиц, не являющихся субъектами предпринимательской деятельности, по договорам возмездного оказания услуг, в рамках выполнения государственного задания, а также внесения взносов (вкладов), в том числе в уставный капитал вновь создаваемых юридических лиц;

1. Осы «Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі» (коды 0321101, индексі 1-Ө, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқауының статистикалық нысанын толтыру жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) «Мемлекеттік статистика туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 7) тармақшасына сәйкес әзірленді және «Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру және жөнелту туралы есебі» (коды 0321101, индексі 1-Ө, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқауының статистикалық нысанын толтыруды нақтылайды.
2. Келесі анықтамалар осы статистикалық нысанды толтыру мақсатында қолданылады:
1) аяқталмаған өндіріс – ол кәсіпорынның жекелеген құрылымдық бөлімшелерінде дайындалып, аяқталмаған өнім;
2) дайын өнім қалдықтары – ол дайындаушы-кәсіпорынның қоймалардағы барлық өнімдер түрлерінің қалдықтары;
3) жөнелтілген өнім көлемі – ол есепті кезеңде тұтынушыларға нақты жөнелтілген (тапсырушыға сол жерде акт бойынша берілген өнімді қоса) өнімнің, кәсіпорынның есепшотына түскен немесе түспегеніне қарамастан, тапсырушымен қабылданған және анықтаған ретте сенiм хаттармен және рұқсатнамалармен ресiмделген, iстелiнген өнеркәсіптік сипаттағы жұмыстар және қызметтердің құны;
4) зауытішілік айналым – ол кәсіпорындармен жеке меншік өнеркәсіптік-өндірістік мұқтаждықтарына пайдаланатын заттай және құндық көріністердегі өндірілген дайын өнімдер және жартылай фабрикаттар (осы кәсіпорынның негізгі құралдарының құрамына жататын өнімдерден басқа);
5) заттай көріністегі өнеркәсіптің өнім өндірісі – өнімнің жалпы шығарылымы, яғни осы кәсіпорынның ішінде (зауытішілік айналым) өнеркәсіптік-өндірістік мұқтаждықтарына жұмсалған және өңделме шикізаттан өндірілген өнім есепке алынған шығарылымы;
6) мемлекеттік сатып алу – мемлекеттiк сатып алу – жеке тұлғалардан еңбек шарттары бойынша не кәсiпкерлiк қызмет субъектiлерi болып табылмайтын жеке тұлғалардан өтемдi қызмет көрсету шарттары бойынша, мемлекеттiк тапсырманы орындау шеңберінде сатып алынатын қызметтердi, сондай-ақ жарналар (салымдар) енгiзудi, оның iшiнде жаңадан құрылатын заңды тұлғалардың жарғылық капиталына жарналар (салымдар) енгiзудi қоспағанда, Мемлекеттік сатып алу туралы Заңда, сондай-ақ Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында белгiленген тәртіппен жүзеге асырылатын, тапсырыс берушінiң жұмыс iстеуiн, сондай-ақ мемлекеттiк функцияларды не жарғылық қызметiн орындауын қамтамасыз ету үшiн қажеттi тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтердi тапсырыс берушілердiң ақылы негiзде сатып алуы;

7) объем произведенной продукции (товаров, услуг) (товарный выпуск) – это стоимость всех выработанных предприятием готовых изделий (продуктов), полуфабрикатов своей выработки (как из своего сырья и материалов, так и из сырья и материалов заказчика), предназначенных для реализации на сторону, своему капитальному строительству и своим непромышленным подразделениям, выдачи своим работникам в счет оплаты труда, а также работ и услуг промышленного характера, выполненных по заказам;
8) давальческое сырье – это сырье, принадлежащее заказчику, переданное на промышленную переработку другим предприятиям для производства из него продукции.
3. Отчет представляется по месту фактического нахождения респондента.
При наличии нескольких цехов, находящихся в разных населенных пунктах, в разделе 1 следует указать тот населенный пункт, где производится наибольший объем промышленной продукции.
Объем произведенной продукции (товаров, услуг) определяется в фактических отпускных ценах предприятий действующих в текущем году без налога на добавленную стоимость, акцизов и без внутризаводского оборота, незавершенного производства и стоимости давальческого сырья.
Продукция, изготовленная из давальческого сырья, в объем произведенной продукции (товаров, услуг) (графа 1 раздела 2) включается по стоимости обработки, то есть без учета стоимости давальческого сырья.
Стоимость сырья, переданного на переработку другим предприятиям (графа 6 раздела 2), заполняют те промышленные предприятия, которые передают свою продукцию (как давальческое сырье) на промышленную переработку другим предприятиям для производства из него продукции.
Стоимость продукции, использованной на собственные нужды (графа 3 раздела 2 и графа 4 раздела 3), следует указать по ее себестоимости. При этом, для электроэнергии, теплоэнергии и угля в графе 3 раздела 2 и графе 4 раздела 3 отражается только стоимость электроэнергии, теплоэнергии и угля, потребленных на выработку этих же видов продукции.
Стоимость продукции, выработанной из давальческого сырья (графа 6 раздела 3) указывается по цене реализации предприятия-заказчика. В случае отсутствия цены реализации, следует совместно с работником органа статистики рассчитать стоимость продукции исходя из средней цены за единицу продукции по региону. Если отсутствует средняя цена по региону следует принять в расчет среднюю цену по республике.
В графах 1, 8 раздела 3 показывается валовой выпуск, то есть выпуск с учетом продукции, использованной на собственные нужды предприятия.
По графе 2 раздела 3 показывается стоимость товарного выпуска продукции, с учетом продукции произведенной из давальческого сырья.
Объем отгруженной продукции отличается от объема произведенной продукции (товаров, услуг) на величину изменения остатков готовых изделий собственного производства на складе предприятия-изготовителя.
4. Производство продукции в натуральном выражении за соответствующий месяц предыдущего года (графа 8 раздела 3) заполняется:
1) в случае структурных изменений предприятия;
2) в случае частичного изменения статистического классификатора промышленной продукции.
5. К услугам промышленного характера, включаемым в объем произведенной продукции относятся:
1) отдельные операции по частичной обработке материалов, деталей и узлов, по доведению до полной готовности изделий, изготовленных другими предприятиями (например, резка на стандартные изделия досок, стекла, бумаги, проволоки, шлифовка, оцинковка, штамповка и другие);
2) ремонт, модернизация и техническое обслуживание оборудования, транспортных средств, механизмов, приборов и другой продукции;
3) услуги, связанные с добычей нефти и газа: направленное бурение и перебурение, возвратно-поступательное бурение, строительство буровой вышки, ее ремонт и демонтаж, цементирование обсадных труб нефтяных и газовых скважин, выкачивание скважин, забивка и ликвидация скважин и так далее;
4) работы по переработке давальческого сырья (нефти на нефтеперерабатывающем предприятии, печатание в полиграфической промышленности; переработка сахарного тростника, сахарной свеклы для получения сахара; получение цветных металлов из металлолома и так далее);
5) услуги по распределению электроэнергии, газообразного топлива по трубопроводам (кроме магистральных трубопроводов), воды, снабжению паром и горячей водой. При этом следует учесть, что в объем услуг включаются только «чистые услуги» (услуги по передаче, по продаже электроэнергии, по распределению электроэнергии, по снабжению паром и горячей водой, по сбору и подъему воды, по очистке воды, по распределению воды, по распределению и продаже топлива газообразного трубопроводного), то есть без стоимости электроэнергии, теплоэнергии, воды, газа.
6. Представление данной статистической формы осуществляется на бумажном носителе и в электронном формате. Заполнение статистической формы в электронном формате осуществляется посредством использования программного обеспечения, размещенного в разделе «Отчеты on-line» на Интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по статистике (www.stat.gov.kz).
7. Арифметико-логический контроль:
1) Раздел 2 «Объемы произведенной продукции и оказанных услуг в действующих ценах предприятия без НДС и акцизов»:

7) өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемі (тауар шығарылымы) – өзінің күрделі құрылыс тараптарына және өнеркәсіп емес бөлімшелерге өткізуге немесе өзінің қызметкерлеріне еңбек ақы есебінде беруге, сондай-ақ тапсырыс бойынша орындалған өндірістік сипаттағы жұмыстар мен қызметтерге арналған кәсіпорындардың өзі шығарған (өз шикізаты және материалдарымен қатар, тапсырыс берушінің шикізаты және материалдарынан дайындалған), барлық дайын бұйымдардың (өнімдердің), жартылай фабрикаттардың құны;
8) өңделме шикізат – тапсырыс берушіге тиесілі басқа кәсіпорындарға одан өнім өндіру үшін өнеркәсіптік өңдеуге берілген шикізаты.
3. Есеп респонденттің нақты тұрғылықты жері бойынша тапсырылады.
Егер әртүрлi елдi-мекенде орналасқан бірнеше цехтар болса, онда 1-бөлімде өнеркәсіпті өнім көлемі қай елдi мекенде ең көп өндірілсе, сол жерді көрсету қажет.
Өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемі қосылған құн салығынсыз, акциздерсіз, зауытішілік айналымсыз, аяқталмаған өндіріссіз және өңделме шикізатсыз ағымдағы жылы қолданыста болған кәсіпорындардың нақты босату бағасымен анықталады.
Өңделме шикізаттан дайындалған өнім (2-бөлімнің 1-бағаны), өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлеміне өңдеу құны бойынша, яғни өңделме шикізаттың құнын есепке алусыз енгізіледі.
Басқа кәсiпорындарға өңдеуге тапсырылған шикiзаттың құнын (2-бөлімнің 6-бағаны) өз өнімдерін басқа кәсiпорындарға өнеркәсiптік өңдеуге арналған және одан өнім шығару үшін (өңделме шикiзат ретiнде) берген өнеркәсiп кәсiпорындары толтырады.
Өз мұқтаждықтарына пайдаланылған өнімдер құнын (2-бөлімнің 3-бағаны және 3-бөлімнің 4-бағаны) оның өзiндiк құны бойынша көрсету керек. Бұл, 2-бөлімнің 3-бағанында және 3-бөлімнің 4-бағандағы электр энергиясы, жылу энергиясы және көмiр үшін, тек қана осы өнім түрлерін өндіруге жұмсалған электр энергиясы, жылу энергиясы мен көмірдің құны көрсетіледі.
Өңделме шикізатынан өндірілген өнімдер құны (3-бөлімнің 6-бағаны) тапсырыс беруші-кәсіпорынның өткізу бағасы бойынша көрсетіледі. Өткізу бағасы болмаған жағдайда өнім құның статистика органының қызметкерімен бірге өңір бойынша өнім бiрлiгiнің орташа бағасы негізінде көрсету керек. Егер өңір бойынша орташа баға болмаса, республика бойынша орташа бағаны есепке қабылдау керек.
3-бөлімнің 1, 8 бағандарында жалпы шығарылым, яғни кәсіпорындардың өз мұқтаждықтарына пайдаланған өнімді есепке алумен шығарылым көрсетіледі.
3-бөлімнің 2 бағанында өнімінің тауарлық шығарылым құны, өңделме шикізаттан өндірілген өнім құнымен бірге көрсетіледі.
Жөнелтілген өнім көлемі дайындаушы–кәсіпорынның қоймасында меншiктi өндiрiс дайын өнім қалдықтарының өзгеру шамасына өндірілген өнім (тауар, қызмет) көлемінен ерекшеленеді.
Өткен жылғы тиісті айындағы заттай көріністегі өнім өндірісі (3-бөлімнің 8-бағаны) мына жағдайларда толтырылады:
кәсіпорында құрылымдық өзгерістер болған жағдайда;
өнеркәсіп өнімінің статистикалық жіктеуішінде ішінара өзгеріс болған жағдайда.
Өндірілген өнім көлеміне жататын өнеркәсіптік сипаттағы қызметтерге:
басқа кәсіпорындармен дайындалған бұйымдарды толық дайындауға дейін жеткізу жөніндегі материалдарды, бөлшектер мен тораптарды жартылай өңдеу бойынша жекелеген операциялар (мысалы, тақтай, әйнек, қағаз, сымдарды стандартты көлемдегі бұйымдарға кесу, тегістеу, мырышпен қаптау, қалыптау және тағы басқа);
жабдықтарды, көлік құралдарын, механизмдерді, аспаптарды және басқа өнімдерді жөндеу, жаңғырту және техникалық қызмет көрсету;
мұнай және газ өндірумен байланысты қызметтер: бағытталған бұрғылау және қайта бұрғылау, қайтымды-ілгерілемелі бұрғылау, бұрғы мұнарасын салу, оны жөндеу және бөлектеу, мұнай және газ ұңғымаларының жағалау құбырларын цементтеу, ұңғымаларды тартып шығару, бітеу, жою және тағы басқа;
өңделме шикізатты қайта өңдеу бойынша жұмыстар (мұнай өндіруші кәсіпорындардағы мұнай; полиграфия өнеркәсібіндегі баспа; қант алу үшін қант құрағын, қант қызылшасын қайта өңдеу; металл сынықтарынан түсті металдар алу және тағы басқа);
электр энергиясын, газ тәріздес отынды құбырлармен тарату бойынша (магистральдық құбырлардан басқа), су, ыстық су және бумен жабдықтау қызметтері жатады. Бұл орайда, электр энергиясы, жылу энергиясы, су және газдың құнын қоспағандағы қызмет көрсету көлеміне тек «таза қызмет көрсету» (электр энергиясын беру, сату бойынша, электр энергиясын тарату бойынша, бумен және ыстық сумен жабдықтау бойынша, суды жинау және шығару бойынша, суды тазалау бойынша, суды тарату бойынша, газ тәріздес (құбырлық) отынды тарату және сату бойынша қызметтер) енгізілетінін ескеру қажет.
4. Осы нысанды тапсыру қағаз тасығышта және электронды форматта жүзеге асырылады. Нысанды электронды форматта толтыру Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Интернет-ресурсының (www.stat.gov.kz) «On-line есептер» бөлімінде орналастырылған бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдалану арқылы іске асырылады.
5. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 2-бөлім «ҚҚС1-сыз және акциздерсіз кәсіпорынның қолданыстағы бағасымен өндірілген өнімдер және көрсетілген қызметтер көлемі»:

графа 1 > графы 2;
графы 1, 2, 3, 4, 5, 6 > 0.
2) Раздел 3 «Производство продукции в натуральном выражении и объемы произведенной продукции в стоимостном выражении»:
графа 1 > графы 3; графа 1 > графы 5;
графы 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 > 0.
3) Код вида деятельности по ОКЭД до 4-х знаков графы 1 раздела 2 >  видов продукции, совпадающих с кодом вида деятельности по ОКЭД до 4-х первых знаков графы 2 раздела 3.
4) Раздел 5 «Объем отгруженной продукции собственного производства в действующих ценах предприятия без НДС и акцизов» и раздел 6 «Объем отгруженной продукции собственного производства в натуральном выражении»:
графа 1 > графы 2;
графа 2 >  граф 3, 4.
________________________
1 Налог на добавленную стоимость
2 Номенклатура видов экономической деятельности (ОКЭД 5-ти значный)
Приложение 9
к приказу Председателя
Агентства Республики Казахстан по
статистике
от 7 августа 2013 года № 177
Перечень утративших силу приказов Агентства
Республики Казахстан по статистике
1. Приказ исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 18 августа 2010 года № 223 «Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике промышленности и инструкций по их заполнению» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 14 сентября 2010 года № 6489, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 15 февраля 2011 года № 54-55 (26475-26476) и от 16 февраля 2011 года № 56-57 (26477-26478)).
2. Приказ и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 2 августа 2011 года № 209 «О внесении изменений в некоторые приказы исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 5 сентября 2011 года № 7159, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 5 мая 2012 года № 128-129 (26947-26948)).
3. Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 23 августа 2011 года № 243 «О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 18 августа 2010 года № 223 «Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике промышленности и инструкций по их заполнению» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 19 октября 2011 года № 7268, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 5 мая 2012 года № 128-129 (26947-26948)).

1 баған > 2 бағаннан;
1, 2, 3, 4, 5, 6 бағандар > 0.
2) 3-бөлім «Заттай көріністегі өнім өндірісі және құндық көріністегі өндірілген өнім көлемі»:
1 баған > 3 бағаннан; 1 баған > 5 бағаннан;
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 бағандар > 0.
3) 2-бөлімнің 1-бағанының ЭҚЖС бойынша қызмет түрінің коды 4 белгісіне дейін > 3 бөлімнің 2 бағанындағы ЭҚЖС бойынша қызмет түрінің коды бірінші 4 белгісіне дейін өнім түрлерінің сомасына.
4) 5-бөлім «ҚҚС-сыз және акциздерсіз кәсіпорынның қолданыстағы бағасымен өзі өндірген жөнелтілген өнімдер көлемі» және 6 бөлім «Заттай көріністегі өзі өндірген жөнелтілген өнімдер көлемі»:
1 баған > 2 бағаннан;
2 баған > 3, 4 бағандарына.
__________________________
1Қосылған құн салығы
__________________________
2Экономикалық қызмет түрлерінің номенклатурасы (5-таңбалы ЭҚЖЖ)
Қазақстан Республикасы
Статистика агенттігі төрағасының
2013 жылғы 7 тамыздағы
№ 177 бұйрығына
9-қосымша
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің күші жойылған
бұйрықтарының тізбесі
1. «Өнеркәсіп статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 18 тамыздағы № 223 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6489 болып тіркелген, 2011 жылғы 17 мамырдағы № 200-201 (26603), 2011 жылғы 18 мамырдағы № 202-205 (26607), 2011 жылғы 19 мамырдағы 206 (26608) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
2. «Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының міндетін атқарушының кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 2 тамыздағы № 209 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7159 болып тіркелген, 2012 жылғы 5 мамырдағы № 210-215 (27289) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 18 тамыздағы № 223 «Өнеркәсіп статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы» бұйрығына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі Төрағасының 2011 жылғы 23 тамыздағы № 243 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7268 болып тіркелген, 2012 жылғы 5 мамырдағы № 210-215 (27289) «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған).