О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты по вопросам регистрации проспектов выпуска эмиссионных ценных бумаг, а также утверждения отчетов об итогах размещения (погашения) эмиссионных ценных бумаг
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 ноября 2013 года № 268. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 января 2014 года № 9069. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 апреля 2016 года № 115.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.04.2016 № 115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Внести в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 июля 2005 года № 269 "Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций и рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения облигаций, аннулирования выпуска облигаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3822) следующие изменения и дополнения:
в Правилах государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций и рассмотрения отчетов об итогах размещения и погашения облигаций, аннулирования выпуска облигаций, утвержденных указанным постановлением:
пункт 1 дополнить частью одиннадцатой следующего содержания:
"Если решение эмитента, на основании которого осуществляется выпуск облигаций (облигационной программы), представлено в форме выписки из заседания органа эмитента, в данной выписке указываются следующие сведения:
полное наименование и место нахождения исполнительного органа эмитента;
дата, время и место проведения заседания (в случае очного заседания);
сведения о лицах, принимавших участие в заседании (принимавших решение путем заочного голосования);
кворум заседания;
вопросы повестки дня заседания, решения по которым привели к выпуску облигаций (облигационной программы);
результаты голосования по каждому вопросу повестки дня заседания, поставленному на голосование, на основании которого осуществляется выпуск облигаций (облигационной программы);
решение, принятое по вопросу, на основании которого осуществляется выпуск облигаций (облигационной программы).
Выписка из решения заседания органа эмитента заверяется подписью секретаря органа управления (корпоративного секретаря) и первого руководителя эмитента либо лица, его замещающего, и оттиском печати эмитента.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:

Кейбір нормативтік құқықтық актілерге эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымының проспектілерін тіркеу, сондай-ақ эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру (өтеу) қорытындылары туралы есептерді бекіту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 29 қарашадағы № 268 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 16 қаңтарда № 9069 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 29 сәуірдегі № 115 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.04.2016 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 76 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу және облигацияларды орналастыру және өтеу, облигациялар шығарылымының күшін жою қорытындылары жөніндегі ережені бекіту туралы" 2005 жылғы 30 шілдедегі № 269 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3822 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік емес облигациялардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу және облигацияларды орналастыру және өтеу, облигациялар шығарылымының күшін жою қорытындылары туралы есептi қарау ережесiнде:
1-тармақ мынадай мазмұндағы он бірінші бөлікпен толықтырылсын:
"Егер облигациялар (облигациялық бағдарлама) шығарылымы жүзеге асырылатын эмитент шешімі эмитент органының отырысынан үзінді көшірме нысанында ұсынылған болса, осы үзінді көшірмеде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
эмитенттің атқарушы органының толық атауы мен орналасқан жері;
отырысты өткізу күні, уақыты және орны (ішкі отырыс болған жағдайда);
отырысқа қатысқан (сырттай дауыс беру жолымен шешім қабылдаған) тұлғалар туралы мәліметтер;
отырыс кворумы;
шешімдері облигацияларды (облигациялық бағдарламаны) шығаруға әкеп соқтырған отырыс күн тәртібінің мәселелері;
облигацияларды (облигациялық бағдарламаны) шығару жүзеге асырылатын дауысқа салуға шығарылған отырыс күн тәртібінің әрбір мәселесі бойынша дауыс беру нәтижелері;
облигацияларды (облигациялық бағдарламаны) шығару жүзеге асырылатын мәселе бойынша қабылданған шешім.
Эмитент органы отырысының шешімінен үзінді көшірме басқару органы хатшысының (корпоративтік хатшының) және эмитенттің бірінші басшысының не оның орнындағы адамның қолымен және эмитент мөрінің бедерімен расталады.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Для государственной регистрации выпуска облигаций в пределах облигационной программы, зарегистрированной уполномоченным органом в соответствии с требованиями настоящих Правил, эмитент представляет:
1) заявление, составленное в произвольной форме;
2) проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы в двух экземплярах на бумажном носителе, составленный по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам и в одном экземпляре на казахском и русском языках на электронном носителе (без финансовой отчетности общества) в формате Acrobat Reader. При этом каждый из двух экземпляров содержит проспект выпуска облигаций в пределах облигационной программы на казахском и русском языках;
3) копию решения органа эмитента о выпуске облигаций, содержащего сведения о порядке выпуска, размещения, обращения и погашения облигаций, использования средств, полученных эмитентом в результате размещения облигаций, объеме выпуска, количестве и виде облигаций, номинальной стоимости облигаций, правах держателей облигаций.
Если решение эмитента, на основании которого осуществляется выпуск облигаций в рамках облигационной программы, представлено в форме выписки из протокола заседания органа эмитента, в данной выписке указываются следующие сведения:
полное наименование и место нахождения исполнительного органа эмитента;
дата, время и место проведения заседания (в случае очного заседания);
сведения о лицах, принимавших участие в заседании (принимавших решение путем заочного голосования);
кворум заседания;
вопросы повестки дня заседания, касающиеся выпуска, размещения, обращения, погашения облигаций;
результаты голосования по каждому вопросу повестки дня заседания, поставленному на голосование, касающиеся выпуска, размещения, обращения, погашения облигаций;
решение, принятое по вопросу, касающемуся выпуска, размещения, обращения, погашения облигаций.
Выписка из решения заседания органа эмитента заверяется подписью секретаря органа управления (корпоративного секретаря) и первого руководителя эмитента либо лица, его замещающего, и оттиском печати эмитента;";
пункт 4-1 изложить в следующей редакции:
"4-1. Лица, осуществляющие конвертирование облигаций в простые акции общества, соответствуют требованиям, предусмотренным пунктом 5 статьи 17 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее - Закон о банках), пунктом 4 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 2000 года "О страховой деятельности", пунктом 2 статьи 47 Закона.";

"2. Уәкiлеттi орган осы Ереженiң талаптарына сәйкес тiркеген облигациялық бағдарлама шегiндегi облигациялар шығарылымын мемлекеттік тiркеу үшiн эмитент:
1) еркiн нысанда жазылған өтiнiштi;
2) облигациялық бағдарлама шегiндегi облигациялар шығарылымының осы Ереженiң 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған проспектiсiн қағаз тасымалдағышта екi данада және Acrobat Reader форматында электрондық тасымалдағышта (қоғамның қаржылық есептілігiнсіз) қазақ және орыс тілдерінде бiр данада ұсынады. Бұл ретте екі дананың әрқайсысында қазақ және орыс тілдеріндегі облигациялық бағдарлама шегінде облигациялар шығарылымының проспектісі қамтылады;
3) эмитент органының облигацияларды шығару, орналастыру, айналысқа жiберу және өтеу, облигацияларды орналастыру нәтижесiнде эмитент алған қаражатты пайдалану тәртiбi, облигациялардың шығарылу көлемi, саны мен түрi, облигациялардың нақтылы құны, облигациялар ұстаушылардың құқықтары туралы мәлiметтер қамтылатын облигациялар шығару туралы шешiмiнiң көшiрмесiн ұсынады.
Егер облигациялық бағдарлама шеңберінде облигациялар шығарылымы жүзеге асырылатын эмитент шешімі эмитенттің органы отырысының хаттамасынан үзінді көшірме нысанында ұсынылса, осы үзінді көшірмеде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
эмитенттің атқарушы органының толық атауы мен орналасқан жері;
отырысты өткізу күні, уақыты және орны (ішкі отырыс болған жағдайда);
отырысқа қатысқан (сырттай дауыс беру жолымен шешім қабылдаған) тұлғалар туралы мәліметтер;
отырыс кворумы;
отырыстың күн тәртібінің облигациялардың шығарылымына, орналастырылуына, айналысына, өтелуіне қатысты мәселелері;
дауысқа салуға шығарылған отырыс күн тәртібінің облигациялардың шығарылымына, орналастырылуына, айналысына, өтелуіне қатысты әрбір мәселесі бойынша дауыс беру нәтижелері;
облигациялардың шығарылымына, орналастырылуына, айналысына, өтелуіне қатысты әрбір мәселесі бойынша қабылданған шешім.
Эмитенттің органы отырысының шешімінен үзінді көшірме басқару органы хатшысының (корпоративтік хатшының) және эмитенттің бірінші басшысының не оның орнындағы адамның қолымен және эмитент мөрінің бедерімен расталады.";
4-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4-1. Облигацияларды қоғамның жай акцияларына айырбастауды жүзеге асыратын тұлғалар "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Банктер туралы заң) 17-бабының 5-тармағында, "Сақтандыру қызметі туралы" 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы 21-бабының 4-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келеді.";

подпункт 4) пункта 5-1 изложить в следующей редакции:
"4) копия решения органа эмитента, на основании которого внесены изменения и (или) дополнения в проспект выпуска облигаций (облигационной программы).
Если решение эмитента, на основании которого внесены изменения и (или) дополнения в проспект выпуска облигаций (облигационной программы), представлено в форме выписки из протокола заседания органа эмитента, в данной выписке указываются следующие сведения:
полное наименование и место нахождения исполнительного органа эмитента;
дата, время и место проведения заседания (в случае очного заседания);
сведения о лицах, принимавших участие в заседании (принимавших решение путем заочного голосования);
кворум заседания;
вопросы повестки дня заседания, касающиеся внесения изменений и (или) дополнений в проспект выпуска облигаций (облигационной программы);
результаты голосования по каждому вопросу повестки дня заседания, поставленному на голосование, на основании которого внесены изменения и (или) дополнения в проспект выпуска облигаций (облигационной программы);
решение, принятое по вопросу, на основании которого внесены изменения и (или) дополнения в проспект выпуска облигаций (облигационной программы).
Выписка из решения заседания органа эмитента заверяется подписью секретаря органа эмитента (корпоративного секретаря) и первого руководителя эмитента либо лица, его замещающего, и оттиском печати эмитента.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Для рассмотрения отчета об итогах размещения облигаций эмитент представляет в уполномоченный орган документы, установленные пунктом 1 статьи 24 Закона. Отчет об итогах размещения облигаций составляется по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам и представляется в двух экземплярах на бумажном носителе и на электронном носителе в формате Acrobat Reader. При этом каждый из двух экземпляров содержит отчет об итогах размещения облигаций на казахском и русском языках.";
пункты 10 и 11 изложить в следующей редакции:
"10. Для рассмотрения отчета об итогах погашения облигаций эмитент представляет в уполномоченный орган документы, установленные пунктом 2 статьи 32 Закона. Отчет об итогах погашения облигаций составляется по форме согласно приложению 6 к Правилам и представляется в двух экземплярах на бумажном носителе. При этом каждый из двух экземпляров содержит отчет об итогах погашения облигаций на казахском и русском языках.
11. В случае соответствия документов, представленных эмитентом для рассмотрения отчета об итогах размещения или погашения облигаций, требованиям законодательства Республики Казахстан уполномоченный орган:

5-1-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) облигациялар шығарылымы (облигациялық бағдарламаның) проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген эмитент органы шешімінің көшірмесі.
Егер облигациялар шығарылымының проспектiсiне (облигациялық бағдарлама) өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген эмитент шешімі эмитенттің органы отырысының хаттамасынан үзінді көшірме нысанында ұсынылған болса, осы үзінді көшірмеде мынадай мәліметтер көрсетіледі:
эмитенттің атқарушы органының толық атауы мен орналасқан жері;
отырысты өткізу күні, уақыты және орны (ішкі отырыс болған жағдайда);
отырысқа қатысқан (сырттай дауыс беру жолымен шешім қабылдаған) тұлғалар туралы мәліметтер;
отырыс кворумы;
дауысқа салуға шығарылған отырыс күн тәртібінің облигациялар шығарылымының проспектiсiне (облигациялық бағдарлама) өзгерiстер және (немесе) толықтырулар енгізілген әрбір мәселесі бойынша дауыс беру нәтижелері облигациялар шығарылымының проспектiсiне (облигациялық бағдарлама) өзгерiстер және (немесе) толықтырулар енгізілген мәселе бойынша қабылданған шешім.
Эмитенттің органы отырысының шешімінен үзінді көшірме эмитент органы хатшысының (корпоративтік хатшының) және эмитенттің бірінші басшысының не оның орнындағы адамның қолымен және эмитент мөрінің бедерімен расталады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Облигацияларды орналастыру қорытындылары туралы есептi қарау үшiн эмитент уәкiлеттi органға Заңның 24-бабының 1-тармағында белгiленген құжаттарды ұсынады. Облигацияларды орналастыру қорытындылары туралы есеп осы Ереженiң 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады және қағаз тасымалдағышта екi данада және Acrobat Reader форматында электронды тасымалдағышта ұсынылады. Бұл ретте екі дананың әрқайсысында облигацияларды орналастыру қорытындысы туралы қазақ және орыс тілдеріндегі есеп қамтылады.";
10 және 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Облигацияларды өтеу қорытындылары туралы есептi қарау үшiн эмитент уәкiлеттi органға Заңның 32-бабының 2-тармағында белгiленген құжаттарды ұсынады. Облигацияларды өтеу қорытындылары туралы есеп Ереженiң 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалады және қағаз тасымалдағышта екі данада ұсынылады. Бұл ретте екі дананың әрқайсысында облигацияларды өтеу қорытындылары туралы қазақ және орыс тілдеріндегі есеп қамтылады.
11. Облигацияларды орналастыру немесе өтеу қорытындылары туралы есепті қарау үшін эмитент ұсынған құжаттар Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келген жағдайда уәкiлеттi орган:

1) утверждает отчет об итогах размещения и (или) погашения облигаций и письменно информирует эмитента об утверждении отчета;
2) возвращает эмитенту один экземпляр отчета об итогах размещения или погашения облигаций с отметкой уполномоченного органа о его утверждении.";
пункт 12 исключить;
приложение 5 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
К. Келимбетов
Приложение 1
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 268
Сноска. Приложение 1 утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 29.02.2016 № 76 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 29 ноября 2013 года № 268
"Приложение 5
к Правилам государственной
регистрации выпуска негосударственных
облигаций и рассмотрения
отчетов об итогах размещения и
погашения облигаций,
аннулирования выпуска облигаций
ОТЧЕТ
об итогах размещении облигаций
за период с _______ по _________
1. Наименование эмитента.
2. Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) эмитента.
В данном пункте необходимо указать дату и номер справки или свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) эмитента, а также наименование органа, осуществившего его государственную регистрацию (перерегистрацию).
3. Место нахождения эмитента.
4. Дата и номер государственной регистрации выпуска облигаций.
5. Сведения об облигациях:
общее количество и вид объявленных к выпуску облигаций, номинальная стоимость, размер купона и (или) дисконта, количество размещенных, выкупленных и неразмещенных облигаций на дату окончания отчетного периода размещения облигаций.
6. Сведения о количестве собственников облигаций по категориям собственников:
резиденты и нерезиденты; физические и юридические лица;
пенсионные фонды, страховые компании, банки второго уровня, небанковские организации, брокеры - дилеры и прочие с указанием количества облигаций, принадлежащих собственникам каждой из вышеуказанных категорий лиц.
7. Сведения о размещении облигаций:
1) дата утверждения предыдущего (предыдущих) отчета (отчетов) с указанием даты начала и даты окончания периода размещения, количества размещенных облигаций и суммы привлеченных денег отдельно за каждый предыдущий отчетный период размещения облигаций, а также даты принятия к сведению информации о неразмещении облигаций;

1) облигацияларды орналастыру және (немесе) өтеу қорытындылары туралы есептi бекiтедi және эмитентті есептің бекітілгені туралы жазбаша хабардар етеді;
2) эмитентке облигацияларды орналастыру немесе өтеу қорытындылары туралы есептiң уәкiлетті органның оны бекiткендiгi туралы белгiсi қойылған бiр данасын қайтарады.";
12-тармақ алып тасталсын;
5-қосымша осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қ. Келімбетов
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 268 қаулысына
1-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 29.02.2016 № 76 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2013 жылғы 29 қарашадағы
№ 268 қаулысына
2-қосымша
"Мемлекеттік емес облигациялар
шығарылымын мемлекеттік тіркеу және
облигацияларды орналастыру және өтеу,
облигациялар шығарылымының
күшін жою қорытындылары жөніндегі
ережесіне 5-қосымша
_______ бастап _________ дейінгі кезеңде облигацияларды
орналастыру қорытындылары туралы
ЕСЕП
1. Эмитенттің атауы.
2. Эмитенттің мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтер.
Осы тармақта эмитентті мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың немесе куәліктің күні және нөмірі, сондай-ақ мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) жүзеге асырған органның атауы көрсетілу қажет.
3. Эмитенттің орналасқан жері.
4. Облигациялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу күнi және нөмiрi.
5. Облигациялар туралы мәлiметтер:
шығаруға жарияланған облигациялардың жалпы саны және түрi, номиналдық құны, купонның және (немесе) дисконттың мөлшерi, облигацияларды орналастырудың есепті кезеңі аяқталған күнге орналастырылған, сатып алынған және орналастырылмаған облигациялардың саны.
6. Меншік иелерiнiң санаттары бойынша облигацияларды иеленушiлердiң саны туралы мәліметтер:
резиденттер және резидент еместер; жеке және заңды тұлғалар;
жоғарыда көрсетілген әр санаттағы тұлғалардың иеленушiлерiне жататын облигациялар санын көрсете отырып зейнетақы қорлары, сақтандыру компаниялары, екiншi деңгейдегі банктер, банктік емес ұйымдар, брокер-дилерлер және басқалар.
7. Облигацияларды орналастыру туралы мәліметтер:
1) орналастыру кезеңiнiң басталу күнін және аяқталу күнiн, орналастырылған облигациялар санын және әрбiр алдыңғы есептi облигацияларды орналастыру кезеңіне жеке тартылған ақша сомасын, сондай-ақ облигацияларды орналастырмау туралы ақпаратты мәлімет үшін қабылдаған күнін көрсете отырып, алдыңғы есепті (есептердi) бекіту күні;

2) количество облигаций, размещенных на неорганизованном рынке ценных бумаг за отчетный период путем подписки и аукциона, и сумма привлеченных денег, в том числе информация о размещенных за отчетный период облигациях, оплата которых произведена правами требования по облигациям, ранее выпущенным эмитентом, срок обращения которых истек, с указанием даты и номера государственной регистрации выпуска облигаций, срок обращения которых истек, вида, количества данных облигаций. В случае размещения облигаций путем проведения аукциона, указываются даты их проведения и наивысшая цена продажи на аукционе;
3) информация о размещении облигаций за отчетный период на организованном рынке ценных бумаг (категория списка организатора торгов, рыночная стоимость облигаций на дату окончания размещения облигаций, наивысшая цена на торгах и дата первых и последних торгов, количество размещенных облигаций и сумма привлеченных денег), в том числе количество облигаций, размещенных за отчетный период на территории иностранного государства, с указанием даты получения разрешения уполномоченного органа на размещение облигаций на территории иностранного государства;
4) общее количество размещенных за отчетный период облигаций;
5) количество выкупленных за отчетный период облигаций, дата принятия решения о выкупе, а также сумма расходов, понесенных эмитентом при их выкупе, с указанием причины выкупа, в том числе при нарушении ковенант, предусмотренных проспектом и (или) Законом;
6) количество облигаций, которые были ранее выкуплены эмитентом и реализованы повторно в отчетном периоде;
7) количество облигаций, размещенных аффилированным лицам с указанием данных аффилированных лиц.
8. Информация об андеррайтерах (эмиссионных консорциумах) выпуска облигаций. В данном подпункте указывается информация:
о наименовании профессионального участника рынка ценных бумаг, дате и номере договора на оказание услуг андеррайтера, заключенных эмитентом, а также об участниках эмиссионного консорциума;
о дисконте и комиссионных, которые выплачены (подлежат выплате) андеррайтерам или другим участникам размещения, представителям в процентном выражении от общего объема размещения, объеме дисконта и комиссионных на каждую размещаемую облигацию и другие сведения о расходах;
о количестве размещенных облигаций без привлечения андеррайтеров и дальнейших планах размещения.
9. При выпуске облигаций специальной финансовой компании дополнительно представляется следующая информация:
1) наименование и место нахождения оригинатора, банка-кастодиана, управляющего агента, и лица, осуществляющего сбор платежей по уступленным правам требования, с указанием номера и даты заключения соответствующих договоров;

2) есепті кезеңде ұйымдастырылмаған бағалы қағаздар нарығындағы жазу және аукциондық жолмен орналастырылған облигациялар саны және тартылған ақша сомасы, оның ішінде облигациялар шығарылымының мемлекеттік тіркелу күнін және нөмiрiн, осы облигациялар түрін, санын көрсете отырып, төленуі осы эмитент бұрын шығарған, айналыста болу мерзiмi аяқталған облигациялар бойынша талап ету құқықтарымен жасалатын есепті кезеңде орналастырылған облигациялар туралы ақпарат. Облигацияларды аукцион өткізу жолымен орналастырған жағдайда оларды жүргізген күні және аукциондағы ең жоғарғы сату бағасы көрсетіледі;
3) бағалы қағаздардың ұйымдастырылған нарығында облигацияларды орналастыру туралы ақпарат (caуда-саттықты ұйымдастырушылар тiзiмiнiң санаты, облигацияларды орналастыру аяқталған күнге облигациялардың нарықтық құны, сауда-саттықтағы ең жоғарғы баға және бiрiншi және соңғы сауда-саттықтағы күні, орналастырылған акциялардың саны және тартылған ақшаның сомасы) оның ішінде шет мемлекеттің аумағында облигацияларды орналастыруға уәкілетті органнан рұқсат алу күнін көрсете отырып шет мемлекеттің аумағында есепті кезеңде орналастырылған облигациялардың саны;
4) есепті кезеңде орналастырылған облигациялардың жалпы саны;
5) есептi кезең аяқталған күнге сатып алынған облигациялардың саны, сатып алу туралы шешiм қабылданған күн, сондай-ақ проспектіде және (немесе) Заңмен көзделген ковенантты бұзған кезде сатып алған себебін көрсете отырып, эмитент оларды сатып алған кезде шеккен шығындар сомасы;
6) эмитент бұрын сатып алған және есепті кезеңде қайта сатылған облигациялардың саны;
7) осы үлестес тұлғалардың деректерін көрсете отырып, үлестес тұлғаларға орналастырылған облигациялар саны.
8. Облигацияларды шығару андеррайтерлерi (эмиссиялық консорциумдар) туралы ақпарат. Осы тармақта мынадай ақпарат көрсетіледі:
бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушысының атауы, эмитентпен жасалған андеррайтер қызметін көрсетуге шарттың күнi мен нөмiрi, сондай-ақ эмиссиялық консорциумның қатысушылары туралы;
андеррайтерлерге немесе орналастырудың басқа қатысушыларына, орналастырудың жалпы көлемiнiң пайыздық көрсетiлiмде, әрбір орналастырылған облигациялардың дисконты және комиссиясы көлемінде өкілдерге төленген (төленуі тиіс) дисконт және комиссия және шығыстар туралы басқа да мәліметтер;
андеррайтерлердi тартпастан орналастырылған облигациялардың саны және орналастырудың болашақ жоспарлары туралы көрсетіледі.
9. Арнайы қаржы компаниясының облигациялары шығарылған кезде қосымша мынадай ақпарат ұсынылады:
1) оригинатордың, кастодиан-банктің, басқарушы агенттің және басқаға берілген талап ету құқықтары бойынша төлемдерді жинайтын тұлғаның атауы мен орналасқан жері;

2) характеристика прав требования, условия, порядок и сроки поступления денег по правам требования, входящим в состав выделенных активов, и порядок осуществления контроля за их исполнением;
3) сумма выделенных активов, являющихся обеспечением облигаций специальной финансовой компании в соответствии с проспектом выпуска облигаций специальной финансовой компании;
4) сумма выделенных активов, являющихся обеспечением облигаций специальной финансовой компании на дату окончания отчетного периода;
5) сумма денег, полученных специальной финансовой компанией по правам требования, входящим в состав выделенных активов на дату окончания отчетного периода;
6) сумма расходов, связанных с оплатой услуг по сделке секьюритизации, за отчетный период;
7) сведения о наличии фактов несвоевременного исполнения или неисполнения обязательств по правам требования, входящим в состав выделенных активов.
10. Сведения о регистраторе.
Наименование и место нахождения регистратора, дата и номер договора.
11. Наименование средств массовой информации и дата публикации информационного сообщения о выпуске облигаций.
12. Информация о случаях нарушения ограничений (ковенант), предусмотренных в проспекте выпуска.
13. Размер левереджа на дату окончания размещения облигаций (размер левереджа не указывается финансовыми организациями), наличие случаев дефолта по ранее выпущенным облигациям, имеющиеся проблемы с дальнейшим размещением облигаций.
14. Сведения о выплате вознаграждения по облигациям:
1) периодичность и сроки выплаты вознаграждения по облигациям;
2) размер или порядок определения размера вознаграждения по облигациям. Общая сумма выплаченного вознаграждения по облигациям данного выпуска в отчетном периоде;
3) порядок расчетов при выплате вознаграждения по облигациям (форма расчетов: наличная, безналичная);
4) описание возможных проблем, связанных с выплатой очередного вознаграждения и (или) погашением облигаций данного выпуска, и мероприятий, предпринимаемых эмитентом для выхода из данной ситуации. Если имелись случаи несвоевременной выплаты вознаграждения по облигациям, указать причины и какие меры предпринимались эмитентом.
Отчет подписывается первым руководителем, главным бухгалтером, или лицами, их замещающими, и заверяется оттиском печати эмитента. Каждый экземпляр отчета прошивается с копией реестра держателей облигаций, выданного регистратором на день, следующий за днем окончания периода размещения облигаций, финансовой отчетностью по состоянию на конец отчетного месяца или на дату окончания размещения облигаций и скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки и частично на лист. Оттиск печати наносится частично на бумажную пломбу, частично на лист документа и удостоверен подписью первого руководителя или лица, его замещающего.

2) талап ету құқықтарының сипаттамасы, бөлінген активтердің құрамына кіретін талап ету құқықтары бойынша ақша түсімінің шарттары, тәртібі мен мерзімі және олардың орындалуына бақылау жасау тәртібі;
3) арнайы қаржы компаниясы облигацияларының шығарылым проспектісіне сәйкес арнайы қаржы компаниясы облигацияларының қамтамасыз етуі болып табылатын бөлінген активтердің сомасы;
4) есепті кезеңнің аяқталу күніне арнайы қаржы компаниясы облигацияларының қамтамасыз етуі болып табылатын бөлінген активтердің сомасы;
5) есепті кезеңнің аяқталу күніне арнайы қаржы компаниясы бөлінген активтердің құрамына кіретін талап ету құқықтары бойынша алған ақша сомасы;
6) есепті кезеңде секьюритилендіру мәмілесі бойынша қызметті төлеумен байланысты шығыстар сомасы;
7) бөлінген активтердің құрамына кіретін талап ету құқықтары бойынша міндеттемелерді уақтылы орындамау немесе орындамау фактілерінің болуы туралы мәліметтер.
10. Тiркеушi туралы мәлiметтер.
Тiркеушiнiң атауы және орналасқан жерi, шарт жасалған күн және нөмiрi.
11. Баспасөз басылымының атауы және облигациялар шығарылымы туралы ақпараттық хабар жарияланған күн.
12. Шығарылым проспектісінде көзделген шектеулерді (ковенантты) бұзу жағдайлары туралы ақпарат.
13. Облигациялардың орналастыруы (қаржы ұйымдары левередж мөлшерін көрсетпейді) аяқталған күніне левередж мөлшері, бұрын шығарылған облигациялар бойынша дефолт жағдайларының болуы, облигацияларды әрі қарай орналастыруға байланысты бар проблемалар.
14. Облигациялар бойынша сыйақы төлеу туралы мәлiметтер:
1) облигациялар бойынша сыйақы төлеу кезеңдiлiгi және мерзiмдерi;
2) облигациялар бойынша сыйақының мөлшерi және мөлшерiн белгiлеу тәртiбi. Есептi кезең iшiнде осы шығарылымның облигациялар бойынша төленген жалпы сыйақы сомасы;
3) облигациялар бойынша сыйақы төлеу кезiндегi есеп айырысу тәртiбi (есеп айырысу нысаны: қолма-қол, қолма-қол емес);
4) кезекті сыйақы төлеуге байланысты және (немесе) осы шығарылымның облигацияларын өтеуге байланысты ықтимал проблемалардың және осы жағдайдан шығу үшін эмитент қолданатын іс-шаралардың сипаттамасы. Облигациялар бойынша сыйақының уақтылы төленбеу жағдайлары болса, эмитенттiң қандай шаралар қабылдағанын көрсету керек.
Есепке эмитенттің бiрiншi басшысы, бас бухгалтері қол қояды және эмитенттiң мөрiнiң таңбасымен куәландырылады. Есептің әрбір данасы есепті айдың соңындағы жағдай бойынша немесе облигацияларды орналастыру аяқталған күнгі қаржылық есептілігімен және облигацияларды орналастыру кезеңінің аяқталу күнінен кейінгі күнге тіркеуші берген облигациялар ұстаушылар тізілімінің көшiрмесiмен бірге тiгiледi, тiгiстiң түйiнiне және жартылай параққа желiмделген қағаз пломбамен бекiтiледi. Мөрдiң таңбасы жартылай қағаз пломбаға, жартылай құжаттың парағына басылуы және бірінші басшысының немесе оның орнын ауыстыратын тұлғаның қолымен куәландырылуы тиіс.

Подпункты 2), 3), 4) пункта 7 настоящего приложения не заполняются в случае неразмещения облигаций в отчетном периоде.".

Осы қосымшаның 7-тармағының 2), 3), 4) тармақшалары есепті кезеңде облигациялар орналастырылмаған жағдайда толтырылмайды.".