С-FPО-3 (№6–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать исполнение и осуществлять непосредственный контроль за исполнением планов работы, документов вышестоящих органов, приказов и указаний Департамента и Агентства.
Организовывать оперативно-розыскные мероприятия, направленные на выявление, предупреждение, пресечение и раскрытие преступлений.
Осуществлять постоянный контроль за ходом доследственной проверки материалов, а также за своевременным разрешением жалоб, заявлений, обращений и сообщений о правонарушениях, находящихся на исполнении в Управлении.
Обеспечивать соблюдение служебной дисциплины, законности и режима секретности в Управлении.
Исполнять иные обязанности, возложенные руководством Департамента и Агентства.
Заместитель начальника специального управления
С-FPО-4 (№6-2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на руководящих должностях или двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать и контролировать оперативно-розыскную деятельность в Управлении, вести учет и анализ результатов этой работы, а также обеспечивать обучение личного состава Управления по вопросам оперативно-розыскной деятельности.
Организовывать исполнение и осуществлять непосредственный контроль за исполнением планов работы, документов вышестоящих органов, а также приказов и указаний Агентства и Департамента по линии раскрытия экономических преступлений.
Организовывать подготовку, материалов для рассмотрения на аппаратных и оперативных совещаниях Департамента, заседаниях Коллегии Агентства по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Осуществлять взаимодействие с территориальными органами финансовой полиции, правоохранительными и иными государственными органами.
Принимать участие в подготовке информационно-аналитических документов, направляемых в Агентство, Администрацию Президента и другие органы государственной власти.
Осуществлять постоянный контроль за ходом доследственной проверки материалов, а также за своевременным разрешением жалоб, заявлений, обращений и сообщений о правонарушениях в экономической сфере, находящихся на исполнении в Управлении.
Обеспечивать соблюдение служебной дисциплины, законности и режима секретности в Управлении.
Организовывать и контролировать работу по надлежащему ведению секретного и несекретного делопроизводства в Управлении.
Исполнять иные обязанности, возложенные руководством Агентства и Департамента.
Начальник отдела по борьбе с источниками
финансирования ОПГ и наркобизнеса СпУ

С-FPО-3 (№6–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, не оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Жұмыс жоспарларының, жоғары тұрған органдар құжаттарының, Департаменттің және Агенттіктің бұйрықтары мен нұсқауларының орындалуын ұйымдастырады және тікелей жүзеге асырады.
Қылмыстарды анықтауға, алдын алуға, жолын кесуге және ашуға бағытталған жедел-іздестіру шараларын тікелей ұйымдастырады.
Тергеуге дейінгі тексеріс барысына, сондай-ақ Басқарманың орындауындағы құқық бұзушылықтар туралы шағымдардың, арыздардың, өтініштер мен хабарламалардың уақытылы шешілуіне бақылауды тұрақты түрде жүзеге асырады.
Басқармадағы қызметтік-әскери тәртіптің, заңдылықтың және құпиялық режимнің сақталуын қамтамасыз етеді.
Агенттік пен Департамент басшылығымен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.
Арнайы басқармасы бастығының орынбасары
С-FPО-4 (№6-2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бір жыл немесе тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымда кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Басқармадағы жедел-іздестіру қызметін ұйымдастырады және бақылайды, осы жұмыс нәтижесінің есебін жүргізеді және талдайды, сондай-ақ жедел-іздестіру қызметі мәселелері бойынша Басқарманың жеке құрамының үйренуін қамтамасыз етеді.
Жұмыс жоспарларының, жоғары тұрған органдар құжаттарының, Департаменттің және Агенттіктің экономикалық қылмыстарды ашу бағыты бойынша бұйрықтары мен нұсқауларының орындалуын ұйымдастырады және тікелей жүзеге асырады.
Басқарманың құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Агенттіктің Алқа отырыстарында, Департаменттің аппарат және жедел мәжілістерінде қарау үшін материалдарды дайындауды ұйымдастырады.
Аумақтық қаржы полициясы органдарымен, құқық қорғау және өзге де мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды жүзеге асырады.
Агенттікке, Президент Әкімшілігіне және басқа да мемлекеттік билік органдарына жолданатын ақпараттық-талдау құжаттарын дайындауға қатысады.
Тергеуге дейінгі тексеріс барысына, сондай-ақ Басқарманың орындауындағы экономика саласындағы құқық бұзушылықтар туралы шағымдардың, арыздардың, өтініштер мен хабарламалардың уақытылы шешілуіне бақылауды тұрақты түрде жүзеге асырады.
Басқармадағы қызметтік тәртіптің, заңдылықтың және құпиялық режимнің сақталуын қамтамасыз етеді.
Басқармадағы құпия және құпия емес іс қағаздарын тиісті түрде жүргізу бойынша жұмысты ұйымдастырады және бақылайды.
Агенттік пен Департамент басшылығымен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.
АБ ҰҚТ және есірткі бизнесін қаржыландыруды анықтау бөлімінің бастығы

С-FPО-5 (№6-3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Распределять обязанности и поступающие материалы и обращения между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости.
Обеспечивать контроль за: работой отдела; ведением учетно-регистрационной дисциплины; ходом проверок материалов, а также за своевременным принятием решений по жалобам, заявлениям и сообщениям о преступлениях, находящихся в производстве сотрудников отделов; ходом проведения документальных проверок юридических и физических лиц, предусмотренных законом; качеством составления информации руководству Департамента о состоянии криминогенной обстановки по обслуживаемым линиям, проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию преступлений по линии отдела, соблюдения законности и служебной дисциплины сотрудниками отдела; обеспечением режима секретности в отделе.
Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством Управления, Департамента и Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам
отдела по борьбе с источниками финансирования
ОПГ и наркобизнеса СпУ

С-FPО-5 (№6–3)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бір жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өзара алмасуларын есепке ала отырып, бөлім қызметкерлерінің арасында олардың міндеттерін және келіп түскен материалдарды бөледі.
Бөлім жұмысын; есепке алу-тіркеу тәртібінің жүргізуін; материалдарды тексеру барысын; сондай-ақ бөлім қызметкерлерінің өндірісіндегі қылмыстар туралы шағымдар, арыздар мен хабарламалар бойынша шешімдердің уақытылы қабылдануын; заңмен көзделген жеке және заңды тұлғалардың деректі тексерістерінің жүргізілу барысын; қызмет көрсетілетін бағыты бойынша криминогендік жағдайлардың жай-күйі туралы Департамент басшылығына ақпараттың сапалы түрде құрастырылуын бақылайды, бөлімнің бағыты бойынша қылмыстарды анықтауға, жолын кесуге және ашуға бағытталған жедел-іздестіру қызметін жүргізеді, бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылайды; бөлімдегі құпиялық режимді қамтамасыз етеді.
Басқарманың, Департаменттің және Агенттіктің басшылығымен оған жүктелген өзге де өкілеттіктерін жүзеге асырады.
АБ ҰҚТ және есірткі бизнесін қаржыландыруды анықтау бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-7 (№6-4)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе (в оперативной деятельности)
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию преступлений по обслуживаемой линии.
Осуществлять сбор, сосредоточение, анализ и реализацию информаций о нарушениях и преступлениях по линии обслуживания. Составлять отчеты, справки и обзоры о состоянии оперативной обстановки по обслуживаемой линии.
Проводить проверки жалоб, заявлений и сообщений о совершенных и совершаемых преступлениях по обслуживаемой линии.
Вносить предложения по проведению оперативно-розыскных мероприятий по своей линии работы с привлечением сотрудников отдела и других подразделений Департамента.
Принимать участие в расследовании уголовных дел, обеспечивать оперативное сопровождение дел до направления и рассмотрения в судах.
Принимать меры по обеспечению соблюдения конституционных прав граждан.
Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка.
Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством отдела, Управления, Департамента и Агентства.
Старший инспектор
отдела по борьбе с источниками финансирования
ОПГ и наркобизнеса СпУ

С-FPО- 7 (№6-4)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі (жедел қызметте) жұмыс өтілі кемінде үш жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Қызмет көрсетілетін сала бойынша қылмыстардың алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу бойынша жедел-іздестіру қызметін жүргізеді.
Қызмет көрсету саласы бойынша бұзушылықтар мен қылмыстар туралы ақпараттарды жинайды, топтайды, талдайды және іске асырады. Қызмет көрсетілетін сала бойынша жедел жағдайдың жай-күйі туралы есептерді, анықтамаларды және шолуларды жасайды.
Қызмет көрсету саласы бойынша жасалған және жасалатын қылмыстар туралы шағымдарды, арыздарды және хабарламаларды тексереді.
Өзінің жұмыс бағыты бойынша бөлімнің және Департаменттің басқа бөлімшелерінің қызметкерлерін тарта отырып, жедел-іздестіру шараларын жүргізу бойынша ұсыныстар енгізеді.
Қылмыстық істерді тергеуге қатысады, істерді соттарға жолдауға және қарауға дейін жедел сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.
Азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтауды қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдайды.
Ішкі еңбек тәртібінің қағидаларын сақтайды.
Бөлімнің, Басқарманың, Департамент пен Агенттіктің басшылығымен оған жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
АБ ҰҚТ және есірткі бизнесін қаржыландыруды анықтау бөлімінің аға инспекторы

С-FPО-5 (№6-8)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», «О государственных секретах», «О противодействию терроризму», «О противодействии экстремизму», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Распределять обязанности и поступающие материалы и обращения между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости.
Обеспечивать контроль за: работой отдела; ведением учетно-регистрационной дисциплины; ходом проверок материалов, а также за своевременным принятием решений по жалобам, заявлениям и сообщениям о преступлениях, находящихся в производстве сотрудников отделов; ходом проведения документальных проверок юридических и физических лиц, предусмотренных законом; качеством составления информации руководству Департамента о состоянии криминогенной обстановки по обслуживаемым линиям, проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию преступлений по линии отдела, соблюдения законности и служебной дисциплины сотрудниками отдела; обеспечением режима секретности в отделе.
Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством Управления, Департамента и Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам отдела по
противодействию религиозному экстремизму и терроризму СпУ

С-FPО-5 (№6–8)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бір жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы»«Экстремизмге қарсы іс-қимыл туралы»«Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өзара алмасуларын есепке ала отырып, бөлім қызметкерлерінің арасында олардың міндеттерін және келіп түскен материалдарды бөледі.
Бөлім жұмысын; есепке алу-тіркеу тәртібінің жүргізуін; материалдарды тексеру барысын; сондай-ақ бөлім қызметкерлерінің өндірісіндегі қылмыстар туралы шағымдар, арыздар мен хабарламалар бойынша шешімдердің уақытылы қабылдануын; заңмен көзделген жеке және заңды тұлғалардың деректі тексерістерінің жүргізілу барысын; қызмет көрсетілетін бағыты бойынша криминогендік жағдайлардың жай-күйі туралы Департамент басшылығына ақпараттың сапалы түрде құрастырылуын бақылайды, бөлімнің бағыты бойынша қылмыстарды анықтауға, жолын кесуге және ашуға бағытталған жедел-іздестіру қызметін жүргізеді, бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылайды; бөлімдегі құпиялық режимді қамтамасыз етеді.
Басқарманың, Департаменттің және Агенттіктің басшылығымен оған жүктелген өзге де өкілеттіктерін жүзеге асырады.
АБ діни экстримизмге және терроризмге қарсы іс-қимыл бөлімінің
аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-5 (№6-13)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Распределять обязанности и поступающие материалы и обращения между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости.
Обеспечивать контроль за: работой отдела; ведением учетно-регистрационной дисциплины; ходом проверок материалов, а также за своевременным принятием решений по жалобам, заявлениям и сообщениям о преступлениях, находящихся в производстве сотрудников отделов; ходом проведения документальных проверок юридических и физических лиц, предусмотренных законом; качеством составления информации руководству Департамента о состоянии криминогенной обстановки по обслуживаемым линиям, соблюдения законности и служебной дисциплины сотрудниками отдела; обеспечением режима секретности в отделе.
Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством Управления, Департамента и Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам
отдела оперативных учетов и анализа СпУ

С-FPО-5 (№6–13)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бір жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер
Функционалдық міндеттері
Өзара алмасуларын есепке ала отырып, бөлім қызметкерлерінің арасында олардың міндеттерін және келіп түскен материалдарды бөледі.
Бөлім жұмысын; есепке алу-тіркеу тәртібінің жүргізуін; материалдарды тексеру барысын; сондай-ақ бөлім қызметкерлерінің өндірісіндегі қылмыстар туралы шағымдар, арыздар мен хабарламалар бойынша шешімдердің уақытылы қабылдануын; заңмен көзделген жеке және заңды тұлғалардың деректі тексерістерінің жүргізілу барысын; қызмет көрсетілетін бағыты бойынша криминогендік жағдайлардың жай-күйі туралы Департамент басшылығына ақпараттың сапалы түрде құрастырылуын бақылайды, бөлімнің бағыты бойынша қылмыстарды анықтауға, жолын кесуге және ашуға бағытталған жедел-іздестіру қызметін жүргізеді, бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылайды; бөлімдегі құпиялық режимді қамтамасыз етеді.
Басқарманың, Департаменттің және Агенттіктің басшылығымен оған жүктелген өзге де өкілеттіктерін жүзеге асырады.
АБ жедел есеп және талдау бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-3 (№7–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее восьми лет работы в государственных органах, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях, либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять общее руководство и организацию работы управления, обеспечивать взаимодействие между руководством Департамента и начальниками структурных подразделений, другими государственными органами и их должностными лицами и иные полномочия, возложенные на него начальником Департамента.
Обеспечивать контроль за: работой Дежурной части и конвойного отдела; ведением учетно-регистрационной дисциплины, подготовкой отчетности и проведением соответствующих сверок; качеством составления ежесуточных сводок; подготовкой материалов на коллегию Агентства, оперативные и аппаратные совещания Департамента; подготовкой информационных материалов на встречи с бизнес-ассоциациями (субъекты малого и среднего бизнеса); подготовкой справочных материалов на Координационный Совет правоохранительных органов, Дисциплинарный Совет, совещания в местных исполнительных и представительных органах власти.
Начальник отдела планирования и контроля ОКУ-и

С-FPО-3 (№7–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдарда кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл, осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Басқармаға жалпы басшылық жүргізеді және жұмысын ұйымдастырады, департамент басшылығы мен құрылымдық бөлімшелердің бастықтары арасында, басқа да мемлекеттік органдармен және олардың лауазымды қызметкерлерімен өзара іс-қимыл жасасады. Департамент бастығы жүктеген өзге де міндеттерді атқарады.
Кезекші бөлімі мен айдауыл бөлімінің жұмысын; есепке алу-тіркеу тәртібінің жүргізілуін, есептің дайындылығын және салыстырып тексерудің жүргізілуін; тәулік сайынғы мәліметтердің сапалы құрастырылуын; Агенттіктің алқа отырысына, Департаменттің жедел және аппарат мәжілістеріне материалдардың дайындығын; бизнес-ассоциацияларымен (орта және шағын бизнес субъектілері) кездесулерге ақпараттық материалдардың дайындығын; Құқық қорғау органдарының Үйлестіру Кеңесіне, Тәртіптік Кеңеске, жергілікті атқару және өкілетті билік органдарының мәжілістеріне анықтамалық материалдарын дайындығын бақылайды.
ҰБД-и жоспарлау және бақылау бөлімінің бастығы

С-FPО-5 (№7–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять непосредственное руководство и обеспечивать организацию работы отдела.
Распределять обязанности и поступающие материалы между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости.
Обеспечивать и осуществлять контроль за: исполнением сотрудниками отдела возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; исполнением структурными подразделениями Департамента Стратегического и Операционного плана Агентства; подготовкой отделом и другими подразделениями Департамента материалов на коллегию Агентства, аппаратные и оперативные совещания Департамента, а также другие мероприятия, проводимые в Департаменте; подготовкой служебных документов начальнику Департамента и в вышестоящие государственные органы, а также докладов и выступлений начальника Департамента.
Старший инспектор по особо важным делам
отдела планирования и контроля ОКУ-и

С-FPО-5 (№7–2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде бір жыл, немесе мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде алты жыл оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл, осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастырады және оған тікелей басшылық жасайды.
Бөлім қызметкерлерінің арасында міндеттерді, келіп түскен құжаттарды және өтініштерді бөледі.
Бақылауды қамтамасыз етіп жүзеге асырады: бөлім қызметкерлеріне оларға жүктелген міндеттердің орындалуына, олармен Агенттік пен Департамент басшылығының тапсырмаларының сапалы уақтылы орындалуына; Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің Агенттіктің Стратегиялық және Операциялық жоспарларының орындалуына;Департаменттің басқа бөлімдерімен және бөлімімен Агенттік алқасына, Департаменттің аппараттық және жедел отырыстарына, сондай-ақ Департаментте өткізілетін басқа да іс-шараларына материалдар дайындауға;жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен департамент бастығына қызметтік құжаттар дайындауға, сондай-ақ департамент бастығына шығып сөйлеулер мен баяндамалар дайындауды.
ҰБД-и жоспарлау және бақылау бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-7 (№7–3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять подготовку материалов на Коллегию Агентства (доклады, аналитические справки, информации).
Контролировать своевременность предоставления службами Департамента справочных материалов на Коллегию Агентства.
Подготавливать аналитические материалы на оперативные совещания Департамента.
Анализировать итоги оперативных совещаний Департамента, вести протокол и подготавливать решения, а также составлять указания и поручения руководства Департамента в структурные подразделения ДБЭКП.
Участвовать в инспектировании оперативно-служебной деятельности структурных подразделений Департамента.
Составлять график проведения инспекторских проверок.
По итогам инспекторских проверок подготавливать справки о результатах инспектирования подразделений Департамента, информировать ОКД-инспекцию Агентства.
Обеспечивать исполнение указаний руководства Агентства (контрольные поручения), порученные начальником ОКУ-инспекции и его заместителем. Организовать исполнение поручений руководства Агентства службами Департамента путем формирования закреплений или подготовки указаний.
Ознакомить структурные подразделения Департамента с поступившими указаниями и поручениями руководства Агентства, протоколами аппаратных и оперативных совещаний АБЭКП РК, а также приказами, инструкциями по основным направлениям оперативно-служебной деятельности органов финансовой полиции.
Обеспечить подготовку необходимых справок и информаций по основным показателям работы Департамента в государственные органы (местные исполнительные и представительные органы власти, прокуратура).
Обеспечивать исполнение и контроль за исполнением документов, поступающих из Агентства под грифом «секретно», а также с пометкой «для служебного пользования».
Инспектор отдела планирования и контроля ОКУ-и

С-FPО-7 (№7–3)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің Алқасына материалдар (баяндамалар, талдау анықтамалары, ақпараттар) дайындайды.
Департамент қызметтерінің Агенттіктің Алқасына анықтамалық материалдарды уақытылы беруін бақылайды.
Департаменттің жедел мәжілістеріне талдау материалдарын дайындайды.
Департаменттің жедел мәжілістерінің қорытындыларын талдайды, хаттама жүргізеді және шешімдер дайындайды, сондай-ақ ЭСЖКД құрылымдық бөлімшелеріне Департамент басшыларының нұсқаулары мен тапсырмаларын әзірлейді.
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің жедел-қызметтік әрекетін инспекциялауға қатысады.
ҰБД-инспекциясының бастығына және оның орынбасарына берілген Агенттік басшыларының нұсқауларын (бақылау тапсырмаларын) орындауды қамтамасыз етеді. Бекітілімдер қалыптастыру немесе нұсқаулар дайындау арқылы Департамент қызметтерінің Агенттік басшылары берген тапсырмаларын орындауларын ұйымдастырады.
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерін Агенттік басшыларынан келіп түскен нұсқаулар және тапсырмалармен, ҚР ЭСЖКА аппараттық және жедел мәжілістерінің хаттамаларымен, сондай-ақ қаржы полициясы органдарының жедел-қызметтік әрекетінің негізгі бағыттары жөніндегі бұйрықтар және нұсқаулықтармен таныстырады.
Департамент жұмысының негізгі көрсеткіштері бойынша мемлекеттік органдарға (жергілікті атқарушы және биліктің өкілдік органдарына, прокуратураға) қажетті анықтамалар мен ақпараттар дайындайды.
Агенттіктен келіп түсетін «құпия» белгісі, сондай-ақ «қызмет бабында пайдалану үшін» деген белгісі бар құжаттардың орындалуын қамтамасыз етеді және оған бақылау жасайды.
ҰБД-и жоспарлау және бақылау бөлімінің инспекторы

С-FPО-9 (№ 7–4)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Готовить информацию и контролировать ее исполнение в рамках реализации государственных и региональных программных документов.
Осуществлять подготовку материалов на Координационные Советы правоохранительных органов города Алматы, а также на совещания и другие мероприятия в местных исполнительных и представительных органах власти (акимат и маслихат).
Контролировать состояние исполнения решений Координационного Совета правоохранительных органов города Алматы и других межведомственных совещаний, вести протоколы указанных совещаний.
Подготавливать сведения и предложения в Дисциплинарный Совет при Агентстве по делам государственной службы, контролировать исполнение приказов Дисциплинарного Совета.
Доводить до сведения структурных подразделений Департамента ежеквартальные планы основных мероприятий Агентства, а также перспективный план на предстоящий отчетный период.
Обобщать план основных организационных мероприятий Департамента на каждый квартал отчетного периода и осуществлять контроль за фактическим исполнением запланированных подразделениями Департамента мероприятий.
Оказывать организационно-методическую и практическую помощь службам Департамента при составлении плана основных организационных мероприятий.
Осуществлять подготовку информаций, аналитических справок и других информационных документов руководству и службам Агентства, а также в другие государственные органы.
Осуществлять сбор, обобщение и анализ информаций по приоритетным сферам деятельности органов финансовой полиции, определенным руководством Агентства.
Начальник дежурной части (отдела) ОКУ-и

С-FPО-9 (№7–4)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік және аумақтық бағдарлама құжаттары шегінде оның орындалуы жайлы ақпарат дайындайды және бақылайды.
Алматы қаласының құқық қорғау органдары мен Үйлестіру Кеңесіне сондай-ақ жергілікті атқарушы және өкілетті билік органдарына (әкімшілік, мәслихат) отырыстарына басқа іс-шараларға материалдар дайындайды.
Алматы қаласының құқық қорғау органдары мен Үйлестіру Кеңесінің шешімдері жағдайына және басқа ведомствоаралық отырыстарының шешімдерінің орындалуына бақылау жасайды, көрсетілген отырыстардың хаттамаларын жүргізеді.
Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі Агенттік жанындағы Тәртіптік кеңеске мәліметтер мен ұсыныстар дайындайды және Тәртіптік кеңестің бұйрықтарының орындалуын бақылайды.
Департаменттің құрылымдық бөлімшелеріне Агенттіктің тоқсандық негізгі іс-шараларының жоспарын, сондай-ақ алдағы есеп беру кезеңінің жоспарын назарына жеткізу.
Есеп беру кезеңінің әрбір тоқсанына арналған Департаменттің негізгі ұйымдастырушылық іс-шаралар жоспарын жинақтау және Департаменттің құрылымдық бөлімшелерімен жоспарланған іс-шаралардың нақты орындалуына бақылауды жүзеге асыру.
Департамент қызметіне негізгі ұйымдастырушылық іс-шаралар жоспарын құрған кезде ұйымдастырушылық-әдістемелік және практикалық көмек көрсету.
Агенттік басшылығы қызметіне және басқа мемлекеттік органдарға ақпараттарды, анықтамаларды дайындап жүзеге асырады.
Агенттік басшылығымен белгіленген қаржы полициясы органдары қызметінің басым салалары бойынша жинақтау, ақпараттар жиынтығы мен талдама жасауды жүзеге асырады.
ҰББ-и кезекші бөлімінің бастығы

С-FPО-5 (№ 7–5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять организацию и руководство работой дежурной части.
Ежедневно производить инструктаж личного состава заступающего наряда.
Обеспечивать общий контроль за состоянием соблюдения учетно-регистрационной дисциплины, качественное составление ежедневных сводок, организовать служебные проверки состояния учетно-регистрационной дисциплины, вносить материалы на рассмотрение комиссии по УРД.
Организовывать и контролировать исполнение поручений руководства Департамента, начальника Управления.
Нести ответственность за соблюдение пропускного режима Департамента.
Организовывать проведение сборов в Департаменте.
Организовывать охрану административных зданий, контроль за хранением, приемом и выдачей оружия и боеприпасов, специальных средств находящихся в оружейной комнате Департамента.
Старший инспектор по особо важным делам
мобилизационной работы, гражданской обороны
и арттехвооружения дежурной части (отдела) ОКУ-и

С-FPО-5 (№7–5)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, оның ішінде тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Кезекші бөлімінің қызметін ұйымдастырады және басшылық етеді. Нарядқа түсетін жеке құрамға күн сайын нұсқама береді. Есепке алу-тіркеу тәртібінің сақтау жағдайын жалпы бақылайды, күн сайынғы мәліметтерді сапалы құрастырады; есепке алу-тіркеу жағдайы жөніндегі қызметтік тексеруді ұйымдастырады; есепке алу-тіркеу тәртібі бойынша комиссия қарауына материалдарды енгізеді. Департамент басшылығының, басқарма бастығы тапсырмаларының орындауын ұйымдастырады және бақылайды. Департаменттің өткізу режимінің сақталуына жауапты болады.
Департаментте жиналыстардың өткізілуін ұйымдастырады. Әкімшілік ғимараттардың күзетілуін ұйымдастырады, Департаменттің қару бөлмесіндегі қару мен оқ-дәрілерінің сақталуын, қабылдауы мен беруін бақылайды.
ҰББ-И кезекші бөлімінің жұмылдыру жұмысы, азаматтық қорғаныс
және арттехқаруландырудың аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-7 (№ 7–6)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять контроль:
за исполнением поручений руководства Агентства, Департамента, организует эффективное взаимодействие между органами финансовой полиции при проведении мобилизационных и других подобных мероприятий;
за соблюдением пожарной безопасности и санитарных правил сотрудниками финансовой полиции.
Вести учет за арттехвооружением, вносит предложения по приобретению и распределению оружия, боеприпасов и спецсредств.
Проверять соблюдение порядка учета, хранения оружия и боеприпасов в органах финансовой полиции, организовывает проведение учебных стрельб среди личного состава Агентства.
Обеспечивать своевременное обновление схемы оповещения личного состава Агентства.
Обеспечивать сохранность материальных ценностей и другого имущества Дежурной части.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор – оперативный дежурный
дежурной части (отдела) ОКУ-и

С-FPО-7 (№7–6)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, немесе мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің, Департамент басшылары тапсырмаларының орындалуын бақылауды қамтамасыз етеді, жұмылдыру және басқа да осындай іс-шараларды жүргізу кезінде қаржы полициясы органдарының арасында өзара тиімді іс-қимылды ұйымдастырады.
Қаржы полициясы органдары қызметкерлерінің өрт қауіпсіздігі мен санитарлық қағидаларды сақтауын бақылайды.
Арттехқаруландырудың есебін жүргізеді, қаруларды, оқ-дәрілерді және арнайы құралдарды сатып алу және бөлу туралы ұсыныстар енгізеді.
Қаржы полициясы органдарының қару мен оқ-дәрілерін есепке алу, сақтау тәртібінің сақталуын тексереді, Департаменттің жеке құрамының арасында оқу атыстарын жүргізуді ұйымдастырады.
Департаменттің жеке құрамына хабарлау сұлбасының уақытылы жаңартылуын қамтамасыз етеді.
Кезекші бөлімнің материалдық құндылықтары мен басқа мүліктерінің сақталуын қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ҰББ-И кезекші бөлімінің аға инспекторы – жедел кезекшісі

С-FPО-8 (№ 7–7, № 7-8, № 7-9)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Обеспечивать надлежащее хранение нормативных и служебных документов, специальных средств, оперативной, компьютерной и криминалистической техники, средств связи и защиты, другого имущества.
Обеспечивать пропускной и внутри объектовый режимы в административные здания Агентства, осуществляет охрану здания и прилегающей территории.
Осуществлять обходы административного здания и прилегающей территории в соответствии с графиком.
Принимать под охрану режимные помещения Агентства.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Инспектор – помощник оперативного дежурного
дежурной части (отдела) ОКУ-и
С-FPО-9 (№ 7–10, № 7-11, № 7-12)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Обеспечивать надлежащее хранение нормативных и служебных документов, специальных средств, оперативной, компьютерной и криминалистической техники, средства связи и защиты, другого имущества.
Обеспечивать пропускной и внутри объектовый режимы в административные здания Агентства, осуществляет охрану здания и прилегающей территории.
Осуществлять обходы административного здания и прилегающей территории в соответствии с графиком.
Принимать под охрану режимные помещения Агентства.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Отдел кадров
Начальник отдела кадров

С-FPО-8 (№7–7, №7-8, №7-9)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Сақтауға жататын нормативтік және қызметтік құжаттардың, арнайы құралдардың, жедел, компьютерлік және криминалистік техниканың,байланыс құралдары мен басқа да мүліктердің сақталуын қамтамасыз етеді.
Департаменттің әкімшілік ғимараттарына өткізу және ішкі объектілік режимдерді қамтамасыз етеді, ғимарат пен оған іргелес аумақты күзетуді жүзеге асырады.
Кестеге сәйкес әкімшілік ғимарат пен оған іргелес аумақты аралап шығады.
Департаменттің режимдік үй-жайын күзетуді қабылдайды.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ҰББ-И кезекші бөлімінің инспекторы – кезекші көмекшісі
С-FPО-9 (№7–10, №7-11, №7-12)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Сақтауға жататын нормативтік және қызметтік құжаттардың, арнайы құралдардың, жедел, компьютерлік және криминалистік техниканың, байланыс құралдары мен басқа да мүліктердің сақталуын қамтамасыз етеді.
Департаменттің әкімшілік ғимараттарына өткізу және ішкі объектілік режимдерді қамтамасыз етеді, ғимарат пен оған іргелес аумақты күзетуді жүзеге асырады.
Кестеге сәйкес әкімшілік ғимарат пен оған іргелес аумақты аралап шығады.
Департаменттің режимдік үй-жайын күзетуді қабылдайды.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Кадрлар бөлімі
Кадрлар бөлімінің бастығы

С-FPО-4 (№ 8–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы отдела.
Обеспечивать и осуществлять контроль за:
исполнением сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента;
подготовкой материалов к заседаниям коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, а также других мероприятий, проводимых в Департаменте;
реализацией в пределах своей компетенции единой государственной политики в сфере правоохранительной службы, а также положений законодательных, подзаконных нормативных правовых, нормативных правовых и правовых актов о труде в системе органов финансовой полиции;
соблюдением органами финансовой полиции законодательства в сфере правоохранительной службы, обеспечение в пределах своей компетенции борьбы с коррупцией;
осуществлением комплекса мер по обеспечению качественного комплектования кадров, внедрение новых форм и методов данной работы;
формированием кадрового резерва сотрудников органов финансовой полиции для выдвижения на занятие вышестоящих должностей в системе органов финансовой полиции;
координацией деятельности, организацией и обеспечением организационно-штатной работы, учета, обучения, подготовки, переподготовки и повышения квалификации сотрудников (работников) органов финансовой полиции, совершенствование этой работы;
организацией и обеспечением деятельности аттестационной и жилищных комиссий;
ведением секретного и несекретного делопроизводства в отделе;
выполнением текущего и перспективного планирования работы;
соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками отдела.
Выполнять иные поручения руководства Департамента.
Старший инспектор по особо важным делам отдела кадров

С-FPО-4 (№8–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл, мемлекеттік қызметтегі жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде тоғыз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында жұмыс өтілі кемінде төрт жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»,  «Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Еңбек кодексін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етеді және бөлім жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді;
Мыналарды:
қызметкерлердің оларға жүктелген міндеттерді, Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын бақылайды;
Департаменттің өткізілетін алқа мәжілістеріне, аппараттық және жедел мәжілістеріне, сондай-ақ басқа да іс-шараларға материалдар дайындайды;
өз құзыреті шегінде құқық қорғау қызметі саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты, сондай-ақ қаржы полициясы органдары жүйесіндегі еңбек туралы заңнамалық, заңға тәуелді нормативтік құқықтық, нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді іске асырады;
қаржы полициясы органдарының құқық қорғау қызметі саласындағы заңнамаларды сақтауларын қадағалайды, өз құзыреті шегінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті қамтамасыз етеді;
кадрларды сапалы жасақтау, осы жұмыстың жаңа әдістері мен нысандарын енгізуді қамтамасыз ету бойынша шаралар кешенін іске асырады;
қаржы полициясы органдарының жүйесінде жоғары лауазымдарға жылжыту үшін қаржы полициясы органдары қызметкерлерінің кадрлар резервін қалыптастырады;
қызметті үйлестіруді, ұйымдастыру-штат жұмысын, есепке алу, қаржы полициясы органдарының қызметкерлерін (жұмыскерлерін) оқыту, даярлау, қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру жұмыстарын ұйымдастырады және қамтамасыз етеді, осы жұмысты жетілдіреді;
аттестациялық және тұрғын үй комиссиясы жұмыстарын ұйымдастырады және қамтамасыз етеді;
бөлімде құпиялы және құпиялы емес істерді жүргізеді;
ағымдағы және келешектегі жұмыс жоспарларын орындайды;
бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіптерін сақтауларын қадағалайды;
Агенттіктің, Департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Кадрлар бөлімінің аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-7 (№ 8-2, № 8-3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, статистика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять подготовку проектов приказа по личному составу (назначения, перемещения, увольнения, по командировкам, по присвоению классной квалификации, установлению надбавок за особые условия службы), дисциплинарной практике (наказания, поощрения), по социальной направленности (об оказании материальной помощи, предоставлении отпусков).
Осуществлять регистрацию приказов по личному составу, дисциплинарной и социальной практике.
Вести журнал учета по личному составу, дисциплинарной практики, журнал учета отпусков и социальной направленности, а также выдачи служебных удостоверений.
Вести учет и выдачу служебных удостоверений, жетонов с личными номерами.
Готовить мероприятия, необходимые для проведения аттестации:
- составление графиков проведения аттестации;
- организация разъяснительной работы о целях порядке проведения аттестации;
- определение сроков и места проведения тестирования;
- подготовка необходимых документов на аттестуемых сотрудников;
- рассылка уведомлений сотрудникам о сроках проведения аттестации в установленном законом сроки;
Осуществлять подготовку заседаний Дисциплинарной комиссии Департамента и является ее секретарем.
Организовывать работу по проведению комиссии о премировании, об оказании материальной помощи, и установления надбавок к должностным окладам работников (сотрудников) Департамента.
Выставлять статистическую карточку в УКПСиСУ ГП РК по сотрудникам, уволенным по отрицательным мотивам.
Готовить строевые записки по личному составу Департамента.
Направлять извещения в военкоматы по уволенным сотрудникам.
Подбирать и направлять кандидатов по очной форме обучения, магистратуры и докторантуры в Академию финансовой полиции.
Проводить спецпроверки по линии КПСиСУ кандидатов на учебу в Академию финансовой полиции, направлять их на военно-врачебную комиссию.
Оформлять и направлять личные дела кандидатов на учебу в Академию финансовой полиции.
Замещать начальника отдела кадров в его отсутствие.
Рассматривать обращения физических и юридических лиц, принимать по ним необходимые меры
Исполнять иные поручения руководства Департамента.
Старший инспектор по особо важным
делам профессиональной подготовки отдела кадров

С-FPО-7 (№8-2, №8-3)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, статистика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»,  «Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Еңбек кодексін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Жеке құрам бойынша (тағайындау, ауыстыру, жұмыстан шығару, іссапарлар бойынша, сыныптық біліктілігін беру, қызметтің ерекше жағдайларына байланысты үстемақы белгілеу), тәртіптік тәжірибе (жазалар, көтермелеулер), әлеуметтік бағыт бойынша (материалдық көмек көрсету, демалыс беру туралы) бұйрықтардың жобаларын дайындайды.
Жеке құрам, тәртіптік және әлеуметтік тәжірибе бойынша бұйрықтарды тіркеуді жүзеге асырады.
Жеке құрам, тәртіптік тәжірибе бойынша журналдарды, әлеуметтік бағыт бойынша және демалыс беруді есепке алу журналын, сондай-ақ қызметтік куәліктерді беру журналдарын жүргізеді.
Жеке нөмір, жетондарды, қызметтік куәліктерді есепке алады және береді.
Аттестация өткізуге қажетті іс-шараларды дайындайды:
- аттестация өткізу кестелерін құрастырады;
- аттестация өткізу тәртібінің мақсаттары туралы түсіндірме жұмысын ұйымдастырады;
- тестілеуді өткізу мерзімдері мен орнын белгілейді;
- аттестаттаудан өтетін қызметкерлердің қажетті құжаттарын әзірлейді;
- заңда белгіленген мерзімде қызметкерлерге аттестация өтетін мерзімдер туралы хабарламалар жолдайды.
Департаменттің Тәртіптік комиссиясы отырыстарын дайындайды, оның хатшысы болады.
Сыйақы, материалдық көмек көрсету, Департамент жұмыскерлерінің (қызметкерлерінің) лауазымдық еңбекақысына үстеме белгілеу жөніндегі комиссияларды өткізу жұмыстарын ұйымдастырады.
Теріс қылықтарымен жұмыстан шығарылған қызметкерлер бойынша статистикалық карточканы ҚР БП ҚСжАЕКБ енгізеді.
Департаменттің жеке құрамы бойынша саптық жазбалар әзірлейді.
Жұмыстан шыққан қызметкерлер бойынша әскери комиссариаттарға хабарлайды.
Қаржы полициясы академиясына күндізгі оқыту бөлімі, магистратура, докторантура бойынша кандидаттарды іріктейді және жолдайды.
Қаржы полициясы академиясына оқуға түсетін кандидаттарды әскери-дәрігерлік комиссияға жібереді, оларды ҚСжАЕКБ бағыты бойынша арнайы тексерістен өткізеді.
Қаржы полициясы академиясында оқитын кандидаттардың жеке істерін ресімдейді және жолдайды.
Кадрлар басқармасы бастығы болмаған кезде оның міндеттерін атқарады.
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастырады, олар бойынша қажетті шаралар қабылдайды.
Департамент басшылығының басқа тапсырмаларын орындайды.
Кадрлар бөлімінің кәсіби дайындық бойынша аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-7 (№ 8-4)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, статистика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать работу:
по боевой, служебной и профессиональной подготовке личного состава Департамента;
по физической подготовке личного состава;
по присвоению сотрудникам квалификационных званий;
Совета наставников;
по курсам первоначальной подготовки, курсам повышения квалификации и переподготовки;
по присвоению специальных званий сотрудникам Департамента (первых, очередных, досрочных);
по принятию присяги вновь принятых сотрудников;
по спортивным мероприятиям;
по строевым смотрам и строевой подготовке личного состава Департамента;
по торжественным мероприятиям.
Осуществлять переписку с военными комиссариатами по вопросам снятия с учета сотрудников, принятых на службу.
Старший инспектор отдела кадров
С-FPО-8 (№8-5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность, таможенное дело) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (психология), либо «Образование» (педагогика и психология)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Трудового кодекса, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Вести учет качественного состава сотрудников Департамента (штатная расстановка).
Организовывать работу по формированию «кадрового резерва» из числа сотрудников Департамента.
Готовить справки, обзоры кадровой работы в вышестоящие органы и руководству Департамента.
Готовить и оформлять пенсионные дела (расчеты выслуги лет для начисления пенсии).
Готовить материалы для назначения сотрудников на должности по номенклатуре Агентства, а также материалы для поощрения сотрудников приказами Председателя Агентства.
Готовить и направлять в Управление кадров Агентства статистические отчеты и другие запрашиваемые сведения;
Готовить заключения, приказы по установлению процентной надбавки за выслугу лет сотрудникам Департамента.
Вести табеля учета рабочего времени сотрудников отдела кадров.
Организовывать работу Жилищной комиссии Департамента.
Рассматривать обращения физических и юридических лиц, принимает по ним необходимые меры.
Вести мониторинг, систематизацию законодательства и правовых актов РК по вопросам полиграфологических исследований.
Проводить полиграфологические исследование в Департаменте;
Вести учет и хранение документации по результатам полиграфологических исследований.
Исполнять иные поручения руководства Департамента.
Отдел внутренней безопасности
Начальник отдела внутренней безопасности

С-FPО-7 (№8-4)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, статистика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»,  «Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Еңбек кодексін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Мынадай:
Департаменттің жеке құрамының жауынгерлік, қызметтік, кәсіби дайындығы бойынша;
Жеке құрамның дене шынықтыру дайындығы бойынша;
Қызметкерлерге біліктілік атақтарын беру бойынша;
Тәлімгер кеңесі бойынша;
Алғашқы дайындық курстары, біліктілікті арттыру, қайта дайындау курстары бойынша;
Департамент қызметкерлеріне арнайы атақ беру бойынша (бірінші, кезекті, кезектен тыс);
Жаңадан қабылданған қызметкерлерден ант қабылдау бойынша;
Спорттық іс-шаралар өткізу бойынша;
Департаменттің жеке құрамының саптық байқауы және саптық дайындығы бойынша;
Салтанатты іс-шаралар бойынша жұмыстарды ұйымдастырады.
Қызметке қабылданған қызметкерлерді есептен алу мәселелері бойынша әскери комиссариаттармен хат алмасады.
Кадрлар бөлімінің аға инспекторы
С-FPО-8 (№8-5)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі, кеден ісі), «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика), «Білім беру» (педагогика және психология) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында жұмыс өтілі кемінде бір жыл, не мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі кемінде үш жыл
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»,  «Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, Еңбек кодексін, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Департамент қызметкерлерінің сапалы құрамының есебін жүргізеді (штат бойынша орналастыру);
Департаменттің қызметкерлері арасынан «кадрлық резервті» құру жұмысын ұйымдастырады.
Департамент басшылығына, жоғары тұрған органдарға анықтамаларды, кадрлық жұмыстарға шолуды дайындайды.
Зейнеткерлік істерді дайындайды және ресімдейді (зейнетақы аудару үшін еңбек сіңірген жылдарының есебі).
Агенттіктің Кадрлар басқармасына статистикалық есептерді және басқа да сұратылған мәліметтерді дайындайды және жолдайды.
Департамент қызметкерлеріне еңбек сіңірген жылдарына пайыздық үстемақы белгілеу бойынша қорытындылар, бұйрықтарды дайындайды.
Кадрлар бөлімі қызметкерлерінің жұмыс уақытын есептеу табелін жүргізеді.
Департаменттің Тұрғын үй комиссиясының жұмысын ұйымдастырады.
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарастырады, олар бойынша қажетті шара қолданады.
Полиграфологиялық зерттеу мәселелері бойынша мониторинг, құқықтық актілердің және ҚР құқықтық заңнамасын жүйелейді.
Департаментте полиграфологиялық зерттеулер жүргізеді.
Полиграфологиялық зерттеу нәтижелері бойынша құжаттардың есебін жүргізеді және сақтайды.
Департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Ішкі қауіпсіздік бөлімі
Ішкі қауіпсіздік бөлімінің бастығы

С-FPО-4 (№9–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе в оперативно-следственных подразделениях либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы отдела.
Обеспечивать и осуществлять контроль за:
исполнением сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства;
подготовкой материалов к заседаниям коллегии, аппаратных и оперативных совещаний, а также других мероприятий, проводимых в Департаменте и Агентстве;
организацию профилактических мероприятий по предотвращению коррупционных и иных правонарушений среди личного состава Департамента;
организацию проведения служебных расследований;
взаимодействие с Управлением внутренней безопасности Агентства, структурными подразделениями Департамента по вопросам обеспечения внутренней безопасности;
ведением секретного и несекретного делопроизводства в отделе;
выполнением текущего и перспективного планирования работы;
соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками управления.
Выполнять иные поручения руководства Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам
отдела внутренней безопасности

С-FPО-4 (№9–1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі,) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарының жедел - тергеу бөлімшелерінде кемінде бес жыл жұмыс өтілі не жеті жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде үш жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде тоғыз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы»«Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етеді және бөлім жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді;
Мыналарды қамтамасыз етеді және оларға бақылауды жүзеге асырады:
қызметкерлердің оларға жүктелген міндеттерді, басшылықтың тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын бақылайды;
Департаментте және Агенттікте өткізілетін алқа мәжілістеріне, аппараттық және жедел кеңестерге, сондай-ақ басқа да іс-шараларға материалдар дайындайды;
Департаменттің жеке құрамы арасында сыбайлас жемқорлық және басқа да құқық бұзушылықтарды болдырмау бойынша алдын алу шараларын ұйымдастырады;
қызметтік тергеу жүргізуді ұйымдастырады;
ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша Агенттіктің Ішкі қауіпсіздік басқармасымен, Департаменттің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасайды;
бөлімде құпия және құпия емес істерді жүргізеді;
ағымдағы және перспективалық жұмыс жоспарларын орындайды;
бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіптерін сақтауларын қадағалайды;
Агенттік, Департамент басшылығының басқа да тапсырмаларын орындайды.
Ішкі қауіпсіздік бөлімінің аса маңызды
істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPO-7 (№ 9–2, № 9-3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность), желательно наличие второго высшего образования по специальности «Социальные науки, экономика и бизнес» (учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее трех лет стажа работы на правоохранительной службе в оперативно-следственных подразделениях либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции своевременно и качественно исполнять поручения руководства управления.
Проводить профилактические мероприятия по предотвращению коррупционных и иных правонарушений среди личного состава Департамента.
Проводить служебные расследования, внутренний аудит.
Разрабатывать методические пособия по вопросам обеспечения внутренней безопасности.
Осуществлять взаимодействие со структурными подразделениями органов финансовой полиции и другими правоохранительными органами по вопросам обеспечения внутренней безопасности.
Осуществлять исполнение входящей документации, плановых заданий Департамента и Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства.
Осуществлять своевременную подготовку материалов к совещаниям, коллегиям по вопросам служебной деятельности.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор отдела внутренней безопасности

С-FP-7 (№9–2, №9-3)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (есеп және аудит) мамандығы бойынша екінші жоғары білімі бар болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында жедел-іздестіру бөлімшелерінде жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не мемлекеттік органдарда жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы»«Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басқарма басшылығының тапсырмаларын уақытылы және сапалы орындайды;
Департаменттің жеке құрамы арасында сыбайлас жемқорлық және басқа да құқық бұзушылықтарды болдырмау бойынша алдын алу шараларын жүргізеді;
ішкі тергеулер мен ішкі аудитті жүргізеді;
ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша әдістемелік құралдарды әзірлейді;
ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша қаржы полициясы органдарының құрылымдық бөлімшелерімен және басқа да мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасасады;
ішкі қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша аумақтық бөлімшелердің қызметтеріне бақылау жасайды;
Агенттіктің және Департаменттің кіріс құжаттарын, жоспарлық тапсырмаларын орындайды, есептік және шолу материалдарын белгіленген тәртіпте дайындайды және ұсынады, Агенттіктің және Департаменттің қызметі мәселелері бойынша ішкі және сыртқы құжат айналымын орындайды.
Қызметтік іс-әрекет мәселелері бойынша өткізілетін мәжілістерге, алқаларға материалдарды уақытылы дайындайды;
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Ішкі қауіпсіздік бөлімінің аға инспекторы

С-FPО-4 (№ 10–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Образование» (основы права и экономики) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О банках и банковской деятельности», «О банкротстве», «Об акционерных обществах», «О государственных закупках»,  «О налогах и других обязательных платежах в бюджет»,кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять организацию и руководство работы отдела.
Осуществлять контроль за:
выявлением коррупционных рисков, незаконных банковских операций, незаконных возвратов налога на добавленную стоимость;
проведением ежедневного мониторинга хода реализации крупных проектов, финансируемых за счет бюджета и средств институтов развития в целях предупреждения и пресечения коррупционных и экономических преступлений.
Взаимодействовать с правоохранительными и другими государственными органами, юридическими и физическими лицами с целью эффективной прогнозно-аналитической деятельности.
Осуществлять своевременное исполнение документов, поступающих из вышестоящих и других государственных органов, находящихся на контроле Департамента, решений аппаратных и оперативных совещаний Департамента, планов мероприятий, поручений руководства.
Старший инспектор по особо важным делам
информационно-аналитического отдела

С-FPО-4 (№10–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Білім беру» (құқық негізі мен экономика) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) Техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйе, автоматтандыру және басқару) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымда кемінде екі жыл не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде тоғыз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы», «Банктер және банк қызметі туралы»«Банкроттық туралы»«Акционерлік қоғамдар туралы»,  «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық етеді.
Мыналарға:
сыбайлас жемқорлық қатерлерді, заңсыз банктік операцияларды, қосымша құн салықтарын заңсыз қайтарылуын анықтайды.
экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмыстары болдырмау мақсатында бюджеттен қаржыландыратын ірі жобаларды іске асыру және даму институттары қаражаттарына күнделікті мониторинг жүргізеді.
Болжамдау-талдау жұмысының тиімді болуы мақсатында құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен өзара іс-қимыл жасайды.
Департаменттің бақылауына алынған жоғары және басқа да мемлекеттік органдардан келіп түсетін департаменттің жедел және аппараттық кеңестері шешімдерінің, іс-шаралар жоспарларының және басшылар тапсырмаларының уақытылы орындауын бақылайды.
Ақпараттық-талдау бөлімінің аса маңызды
істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-7 (№ 10-2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Образование» (основы права и экономики) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О банках и банковской деятельности», «О банкротстве», «Об акционерных обществах», «О государственных закупках»,  «О налогах и других обязательных платежах в бюджет»,кодексов Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Анализировать и выявлять коррупционные риски, незаконные банковские операции, незаконные возвраты налога на добавленную стоимость.
Проводить ежедневный мониторинг хода реализации крупных проектов, финансируемых за счет бюджета и средств институтов развития в целях предупреждения и пресечения коррупционных и экономических преступлений.
Взаимодействовать с правоохранительными и другими государственными органами, юридическими и физическими лицами с целью эффективной прогнозно-аналитической деятельности.
Осуществлять своевременное исполнение документов, поступающих из вышестоящих и других государственных органов, находящихся на контроле Департамента, решений аппаратных и оперативных совещаний Департамента, планов мероприятий, поручений руководства.
Старший инспектор информационно-аналитического отдела

С-FPО-7 (№10-2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) немесе «Білім беру» (құқық негізі мен экономика) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) Техникалық ғылымдар және технологиялар (ақпараттық жүйе, автоматтандыру және басқару) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»,«Банктер және банк қызметі туралы»«Банкроттық туралы»«Акционерлік қоғамдар туралы»,  «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»«Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Сыбайлас жемқорлық қатерлерді, заңсыз банктік операцияларды, қосымша құн салықтарын заңсыз қайтарылуын анықтайды.
Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмыстары болдырмау мақсатында бюджеттен қаржыландыратын ірі жобаларды іске асыру және даму институттары қаражаттарына күнделікті мониторинг жүргізеді.
Болжамдау-талдау жұмысының тиімді болуы мақсатында құқық қорғау және басқа да мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен өзара іс-қимыл жасайды.
Департаменттің бақылауына алынған жоғары және басқа да мемлекеттік органдардан келіп түсетін департаменттің жедел және аппараттық кеңестері шешімдерінің, іс-шаралар жоспарларының және басшылар тапсырмаларының уақытылы орындауын бақылайды.
Ақпараттық-талдау бөлімінің аға инспекторы

группы обеспечения секретности С-FPО-7 (№ 11–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление) либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Разрабатывать методические документы и памятки по вопросам соблюдения режима секретности. Участвовать в проведении занятий с сотрудниками Агентства по изучению нормативных правовых документов, регламентирующих вопросы защиты государственных секретов.
Проводить анализ состояния работы по возложенным направлениям деятельности в органах финансовой полиции, с внесением предложений по их совершенствованию.
Контролировать и требовать в пределах своей компетенции от исполнителей соблюдения требований нормативных документов по обеспечению режима секретности и т.д.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор группы обеспечения секретности

С-FPО-7 (№11–1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес»(экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағат ісі, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету) не «Техникалық ғылымдар мен технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) не «Әскери ісі және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйесі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, немесе мемлекеттік органдарда кемінде үш жыл, немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салалардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Құпиялық режимді қамтамасыз ету мәселелері бойынша әдістемелік ұсынымдар мен жаднамалар әзірлейді.
Департаменттің қызметкерлерімен мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелерін регламенттейтін нормативтік құқықтық құжаттарды зерделеу сабақтарын өткізуге қатысады.
Қаржы полициясы органдарында қызметтің жүктелген бағыттары бойынша жұмыс жағдайына талдау жасайды, оларды жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізеді.
Өз құзыреті шегінде орындаушылардан құпиялық режимнің қамтамасыз етілуі бойынша нормативтік құжаттар талаптарының сақталуын бақылайды және талап етеді.
Жоғары тұрған басшылардың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Құпиялықты қамтамасыз ету бөлімінің аға инспекторы

С-FPО-8 (№ 11–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление) либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Знать свои должностные обязанности, а также изучить требования нормативных правовых актов в сфере защиты государственных секретов, необходимые для надлежащего исполнения возложенных задач. Постоянно совершенствовать свой профессиональный уровень.
Разрабатывать методические документы и памятки по вопросам соблюдения режима секретности. Участвовать в проведении занятий с сотрудниками Агентства по изучению нормативных правовых документов, регламентирующих вопросы защиты государственных секретов.
Проводить анализ состояния работы по возложенным направлениям деятельности в органах финансовой полиции, с внесением предложений по их совершенствованию.
Контролировать и требовать в пределах своей компетенции от исполнителей соблюдения требований нормативных документов по обеспечению режима секретности и т.д.
Выполнять иные задачи, поставленные вышестоящим руководством.
Инспектор группы обеспечения секретности
С-FPО-9 (№ 11-3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление) либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Знать свои должностные обязанности, а также изучить требования нормативных правовых актов в сфере защиты государственных секретов, необходимые для надлежащего исполнения возложенных задач. Постоянно совершенствовать свой профессиональный уровень.
Разрабатывать методические документы и памятки по вопросам соблюдения режима секретности. Участвовать в проведении занятий с сотрудниками Агентства по изучению нормативных правовых документов, регламентирующих вопросы защиты государственных секретов.
Проводить анализ состояния работы по возложенным направлениям деятельности в органах финансовой полиции, с внесением предложений по их совершенствованию.
Контролировать и требовать в пределах своей компетенции от исполнителей соблюдения требований нормативных документов по обеспечению режима секретности и т.д.
Выполнять иные задачи, поставленные вышестоящим руководством.
Управление досудебного производства по
экономическим преступлениям
Начальник управления досудебного производства
по экономическим преступлениям

С-FPО-8 (№11–2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес»(экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағат ісі, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету) не «Техникалық ғылымдар мен технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) не «Әскери ісі және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйесі) мамандығы бойынша болуы тиіс
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы өтілі кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Құпиялықты қамтамасыз ету бөлімінің инспекторы
С-FPО-9 (№11-3)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес»(экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағат ісі, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету) не «Техникалық ғылымдар мен технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) не «Әскери ісі және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйесі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өзінің лауазымдық міндеттерін білуі тиіс, сондай-ақ жүктелген міндеттерді орындау үшін қажетті мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарын зерделеуі тиіс. Өзінің кәсіби деңгейін үнемі жетілдіруі тиіс.
Құпиялық режимді қамтамасыз ету мәселелері бойынша әдістемелік ұсынымдар мен жаднамалар әзірлейді. Департаменттің қызметкерлерімен мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық құжаттарды зерделеу сабақтарын өткізуге қатысады.
Қаржы полициясы органдарында жүктелген бағыттардағы жұмыс жағдайына талдау жасайды, оларды жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізеді;
Өз құзыреті шегінде орындаушылардан құпиялық режимнің қамтамасыз етілуі бойынша нормативтік құжаттар талаптарының сақталуын бақылайды және талап етеді.
Жоғары тұрған басшылардың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Экономикалық қылмыстар бойынша сотқа дейінгі
іс жүргізу басқармасы
Экономикалық қылмыстар бойынша сотқа дейінгі
іс жүргізу басқармасының бастығы

С-FPО-3 (№ 12–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее восьми лет работы в государственных органах, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях, либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать:
Организацию работы Управления;
Перспективное и текущее планирование деятельности Управления, качественное и своевременное их исполнение;
Исполнение сотрудниками Управления возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства;
Взаимодействие со структурными подразделениями Департамента;
Исполнение входящей документации, плановых заданий Департамента и Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства;
Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками Управления;
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Заместитель начальника управления досудебного
производства по экономическим преступлениям

С-FPО-3 (№12– 1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он жыл,оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде мыналарды:
Басқарма жұмысын ұйымдастыруды;
Басқарма қызметінің келешектегі және ағымдық жоспарлануын, олардың уақытылы және сапалы орындалуын;
Басқарма қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерді орындауын, Департамент пен Агенттік басшылығының оларға жүктеген тапрсырмаларының сапалы және уақытылы орындалуын;
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің өзара іс-қимылын;
Департамент пен Агенттіктің жоспарлық тапсырмаларын, кіріс құжаттарының орындалуын, есеп және шолу материалдарының белгіленген тәртіпте дайындалуын және ұсынылуын, Департамент пен Агенттік қызметінің мәселелері бойынша ішкі және шығыс құжат айналымының орындалуын;
Басқарма қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Экономикалық қылмыстар бойынша сотқа дейінгі
іс жүргізу басқармасы бастығының орынбасары

С-FPО-4 (№ 12–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на руководящих должностях или двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории либо не менее семи лет работы в государственных органах, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях, либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать:
Организацию работы Управления;
Перспективное и текущее планирование деятельности Управления, качественное и своевременное их исполнение;
Исполнение сотрудниками Управления возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства;
Взаимодействие со структурными подразделениями Департамента;
Исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства;
Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками Управления;
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Начальник отдела досудебного производства по
преступлениям в сфере теневой экономики УДПЭП

С-FPО-4 (№12–2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымында кемінде бір жыл, немесе тең келетін не келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда не кемінде екі жыл, немесе кемінде жеті жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде үш жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде тоғыз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде төрт жұмыс өтілі.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын,  Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде:
Басқарманың жұмысын ұйымдастырады;
Басқарма келешектегі және ағымдағы жұмысын жоспарлайды, олардың сапалы және уақытылы орындалуын бақылайды.
Басқарма қызметкерлерінің оларға жүктелген міндеттерін, Департамент пен Агенттік басшыларының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын бақылайды.
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасайды
Кіріс құжаттарының, Департамент пен Агенттіктің жоспарлық тапсырмаларының орындалуын, есеп беру және талдау материалдарын белгіленген тәртіпте дайындалуы мен ұсынылуын, Департамент пен Агенттіктің қызметі мәселелері бойынша сыртқы және ішкі құжат айналымы орындалуын бақылайды.
Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртіптерін сақтауларын бақылайды.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
ЭҚҚАБ көлеңкелі экономика саласындағы қылмыстар бойынша сотқа
дейінгі іс жүргізу бөлімінің бастығы

С-FPО-5 (№ 12–3)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять непосредственное руководство и обеспечивать организацию работы отдела.
Распределять обязанности и поступающие материалы между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости.
Обеспечивать и осуществлять контроль за: исполнением сотрудниками отдела возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства; исполнением Стратегического и Операционного плана Агентства; подготовкой отделом и другими подразделениями Департамента материалов на коллегию Агентства, аппаратные и оперативные совещания Департамента, а также другие мероприятия, проводимые в Департаменте; подготовкой служебных документов начальнику Департамента и в вышестоящие государственные органы, а также докладов и выступлений начальника Департамента.
Старший следователь по особо важным делам
отдела досудебного производства по преступлениям
в сфере теневой экономики УДПЭП

С-FPО-5 (№12–3)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, не тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл, не мемлекеттік қызметтегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлім жұмысына тікелей басшылық жасайды және жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Өзара алмасуларын есепке ала отырып, бөлім қызметкерлерінің арасында олардың міндеттерін және келіп түскен материалдарды бөледі.
Бөлім қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерді орындауын; олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын; Агенттіктің Стратегиялық және Операциялық жоспарының орындалуын; бөлімнің және Департаменттің басқа да бөлімшелерінің Агенттіктің алқа, аппарат және жедел мәжілістеріне, сондай-ақ, Департаментте жүргізілетін басқа да іс-шараларға материалдарды дайындауын; Департамент бастығына және жоғары тұрған мемлекеттік органдарға қызметтік құжаттарды және Департамент бастығының баяндамалары мен сөз сөйлеулерін дайындауды қамтамасыз етеді және бақылауды жүзеге асырады.
ЭҚҚАБ көлеңкелі экономика саласындағы қылмыстар бойынша сотқа
дейінгі іс жүргізу бөлімінің аса маңызды
істер жөніндегі аға тергеушісі

С-FPО-7 (№ 12-4)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции своевременно и качественно исполнять поручения руководства Департамента.
Расследовать уголовные дела, отнесенные по подследственности к органам финансовой полиции.
По поручению руководства Департамента и Агентства, либо лиц, их замещающих, принимать в производство уголовные дела и осуществлять предварительное следствие, а также проводить доследственные проверки в установленном законом порядке либо участвовать в проведении проверок совместно с оперативными сотрудниками.
Охранять права и свободы граждан, участвующих в уголовном процессе, создавать условия для их осуществления, принимать своевременные меры к удовлетворению законных требований участников процесса.
Принимать все меры к всестороннему, полному и объективному исследованию обстоятельств дела, в установленном законом порядке осуществлять уголовное преследование лица, в отношении которого собраны достаточные доказательства, указывающие на совершение им преступления.
Составлять планы расследования (проверок) по находящимся в производстве уголовным делам и материалам доследственных проверок, обеспечивать своевременное исполнение предусмотренных следственно-оперативных мероприятий.
Докладывать начальнику Управления и курирующему заместителю начальника Департамента о ходе расследования и доследственных проверок.
Соблюдать процессуальные сроки по уголовным делам и материалам доследственных проверок, а также сроки рассмотрения обращений граждан и юридических лиц.
Знакомиться с оперативно-розыскными материалами, относящимся к расследуемым уголовным делам либо материалам доследственных проверок. Координировать деятельность оперативных работников, осуществляющих оперативное сопровождение по материалам доследственных проверок и уголовным делам, находящимся в производстве, при необходимости давать по ним соответствующие письменные поручения и указания, контролировать их исполнение.
Обеспечивать исполнение указаний руководства Департамента и Агентства, либо лиц, их замещающих, актов реагирования прокурора, постановлений и решений суда по расследуемым уголовным делам.
Принимать предусмотренные законом меры по обеспечению возмещения ущерба, причиненного преступлениями, восстановлению нарушенных прав граждан, охраняемых законом интересов юридических лиц, общества и государства
Вносить представления по устранению обстоятельств, способствовавших совершению преступления, и других нарушений закона, а также принимать иные профилактические меры.
Соблюдать установленные законами и актами Агентства требования по хранению служебной тайны и ведению делопроизводства, в том числе связанного с государственными секретами и документами для служебного пользования.
Обеспечивать сохранность находящихся в производстве уголовных дел, материалов доследственных проверок, вещественных доказательств, хранящихся при уголовном деле, рассматриваемых обращений и иных служебных документов.
Соблюдать установленный порядок конвоирования задержанных и лиц, заключенных под стражей, с момента передачи указанных лиц конвоем следователю для проведения следственных действий, до окончания следственного действия.
Вести наблюдательные производства по расследуемым уголовным делам (где должны содержаться копии постановлений основных процессуальных решений, копии актов прокурорского надзора, копии обращений, связанных с расследуемым уголовным делом, и ответов на них, справки о ходе расследования).
Соблюдать трудовую, исполнительскую и служебную дисциплину.
Исполнять иные предусмотренные законом требования, а также поручения и указания руководства Департамента и Агентства, либо лиц, их замещающих.
Старший следователь
отдела досудебного производства по преступлениям
в сфере теневой экономики УДПЭП

С-FPО-7 (№12-4)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде Департамент басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындайды.
Қаржы полициясы органдарының тергелуіне жататын қылмыстық істерді тергейді.
Департамент пен Агенттік басшылығының немесе оларды алмастыратын адамдардың тапсырмалары бойынша қылмыстық істерді өз өндірісіне қабылдайды және алдын ала тергеу жүргізеді, сондай-ақ, заңмен белгіленген тәртіпте тергеуге дейінгі тексеріс жүргізеді немесе жедел қызметкерлермен бірлесе отырып, тексерістер жүргізуге қатысады.
Қылмыстық процеске қатысушы азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын қорғайды, оларды іске асыру үшін жағдайлар жасайды, процеске қатысушылардың заңды талаптарын қанағаттандыруға уақытылы шаралар қабылдайды.
Істің жайын жан-жақты, толық және объективтік зерттеу үшін барлық шараларды қолданады, қылмыс жасағанын көрсететін жеткілікті дәлелдемелер жиналған адамды заңмен белгіленген тәртіпте қылмыстық қудалауды жүзеге асырады.
Өндірісіндегі қылмыстық істер мен тергеуге дейінгі тексеріс материалдары бойынша тергеу (тексеру) жоспарларын құрастырады, көзделген тергеу-жедел іс-шараларын уақытылы орындауды қамтамасыз етеді.
Басқарма бастығына және Департамент бастығының жетекшілік ететін орынбасарына істердің тергелу барысы және тергеуге дейінгі тексерістер туралы баяндайды.
Қылмыстық істер және тергеуге дейінгі тексеріс материалдары бойынша процессуалдық мерзімдерді, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау мерзімдерін сақтайды.
Тергеліп жатқан қылмыстық істерге не тергеуге дейінгі тексеріс материалдарына жатқызылатын жедел-іздестіру материалдарымен танысады. Өндірісіндегі қылмыстық істер мен тергеуге дейінгі тексеріс материалдары бойынша жедел сүйемелдеуді жүзеге асыратын жедел жұмыскерлердің қызметін үйлестіреді, қажет болған жағдайда олар бойынша тиісті жазбаша тапсырмалар мен нұсқаулар береді, олардың орындалуын бақылайды.
Департамент пен Агенттік басшылығының, не оларды алмастыратын адамдардың нұсқауларының, прокурорлардың әрекет ету актілерінің, тергеліп жатқан қылмыстық істер бойынша соттың қаулылары мен шешімдерінің орындалуын қамтамасыз етеді.
Қылмыспен келтірілген зиянның өтелуін қамтамасыз ету, заңды тұлғалардың, қоғамның, мемлекеттің заңмен қорғалатын мүдделерін, азаматтардың бұзылған құқықтарын қалпына келтіру бойынша заңмен көзделген шараларды қабылдайды.
Қылмыс жасауға ықпал ететін жағдайларды және басқа да заң бұзушылықтарды болдырмау бойынша ұсыныстар енгізеді, сондай-ақ өзге де профилактикалық шаралар қабылдайды.
Қызметтік құпиялардың сақталуы мен іс қағаздарының жүргізілуі, оның ішінде мемлекеттік құпиялармен және қызмет бабында пайдаланылатын құжаттармен байланысты іс қағаздарының жүргізілуі бойынша Агенттіктің актілерімен және заңдармен белгіленген талаптарын сақтайды.
Өндірісіндегі қылмыстық істердің, тергеуге дейінгі тексеріс материалдарының, қылмыстық іс кезіндегі, қаралып жатқан өтініштердегі сақталатын заттай дәлелдемелердің және өзге де қызметтік құжаттардың сақталуын қамтамасыз етеді.
Ұсталған және қамауға алынған адамдарды айдауылдаудың белгіленген тәртібін аудауылдың тергеу әрекеттерін жүргізу үшін тергеушіге тапсырған сәтінен бастап тергеу әрекеттері аяқталғанға дейін сақтайды.
Тергеліп жатқан қылмыстық істер бойынша (онда негізгі процессуалдық шешімдердің қаулылардың көшірмелері, прокурорлық қадағалау актілерінің көшірмелері, тергеліп жатқан қылмыстық істермен байланысты өтініштердің және оларға берілген жауаптардың көшірмелері, тергеу барысы туралы анықтамалар болуы тиіс) бақылау ісін жүргізеді.
Еңбек, орындаушылық және қызметтік тәртіпті сақтайды.
Заңмен көзделген өзге де талаптарды, сондай-ақ Департамент пен Агенттік басшылығының, не оларды алмастыратын адамдардың тапсырмаларын орындайды.
ЭҚҚАБ көлеңкелі экономика саласындағы қылмыстар бойынша
сотқа дейінгі іс жүргізу бөлімінің аға тергеушісі

С-FPО-7 (№ 12-10)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию экономических преступлений в сфере теневой экономики.
Осуществлять сбор, сосредоточение, анализ и реализацию информаций о нарушениях и преступлениях по линии обслуживания. Составлять отчеты, справки и обзоры о состоянии оперативной обстановки по обслуживаемой линии.
Проводить проверки жалоб, заявлений и сообщений о совершенных и совершаемых экономических преступлениях в сфере теневой экономики.
Вносить предложения по проведению оперативно-розыскных мероприятий по своей линии работы с привлечением сотрудников отдела и других подразделений Департамента.
Принимать участие в расследовании уголовных дел, обеспечивать оперативное сопровождение дел до направления и рассмотрения в судах.
Принимать меры по обеспечению соблюдения конституционных прав граждан.
Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка.
Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством отдела, Управления, Департамента и Агентства.
Старший инспектор отдела досудебного производства
по преступлениям в сфере теневой экономики УДПЭП

С-FPО-7 (№12-10)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Көлеңкелі экономика саласындағы экономикалық қылмыстардың алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу бойынша жедел-іздестіру қызметін жүргізеді.
Қызмет көрсету саласы бойынша бұзушылықтар мен қылмыстар туралы ақпараттарды жинайды, топтайды, талдайды және іске асырады. Қызмет көрсетілетін сала бойынша жедел жағдайдың жай-күйі туралы есептерді, анықтамаларды және шолуларды жасайды.
Жасалған және жасалатын көлеңкелі экономика саласындағы экономикалық қылмыстар туралы шағымдарды, арыздарды және хабарламаларды тексереді.
Өзінің жұмыс бағыты бойынша бөлімнің және Департаменттің басқа бөлімшелерінің қызметкерлерін тарта отырып, жедел-іздестіру шараларын жүргізу бойынша ұсыныстар енгізеді.
Қылмыстық істерді тергеуге қатысады, істерді соттарға жолдауға және қарауға дейін жедел сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.
Азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтауды қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдайды.
Ішкі еңбек тәртібінің қағидаларын сақтайды.
Бөлімнің, Басқарманың, Департамент пен Агенттіктің басшылығымен оған жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
ЭҚҚАБ көлеңкелі экономика саласындағы қылмыстар бойынша сотқа дейінгі іс жүргізу бөлімінің аға инспекторы

С-FPО-4 (№13-2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности "Право" (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на руководящих должностях или двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории либо не менее семи лет работы в государственных органах, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях, либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать:
Организацию работы Управления;
Перспективное и текущее планирование деятельности Управления, качественное и своевременное их исполнение;
Исполнение сотрудниками Управления возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства;
Взаимодействие со структурными подразделениями Департамента;
Исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства;
Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками Управления;
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Начальник отдела
досудебного производства по преступлениям
в социальной сфере УДПКДП

С-FPО-4 (№13-2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы қажет.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде бір жыл лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде екі жыл немесе мемлекеттік органдарда жеті жыл оның ішінде басшылық лауазымында үш жыл не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде тоғыз жыл, оның ішінде басшылық лауазымында төрт жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде:
Басқарманың жұмысын ұйымдастырады;
Басқарма келешектегі және ағымдағы жұмысын жоспарлайды, олардың сапалы және уақытылы орындалуын бақылайды.
Басқарма қызметкерлерінің оларға жүктелген міндеттерін, Департамент пен Агенттік басшыларының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын бақылайды.
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасайды
Кіріс құжаттарының, Департамент пен Агенттіктің жоспарлық тапсырмаларының орындалуын, есеп беру және талдау материалдарын белгіленген тәртіпте дайындалуы мен ұсынылуын, Департамент пен Агенттіктің қызметі мәселелері бойынша сыртқы және ішкі құжат айналымы орындалуын бақылайды.
Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртіптерін сақтауларын бақылайды.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
СЖІААБ әлеуметтік саладағы қылмыстар бойынша
сотқа дейінгі іс жүргізу бөлімінің бастығы

С-FPО-9 (№13-21)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Проводить оперативно-розыскную деятельность по предупреждению, выявлению, пресечению и раскрытию коррупционных и должностных преступлений в бюджетной сфере.
Осуществлять сбор, сосредоточение, анализ и реализацию информаций о нарушениях и преступлениях по линии обслуживания. Составлять отчеты, справки и обзоры о состоянии оперативной обстановки по обслуживаемой линии.
Проводить проверки жалоб, заявлений и сообщений о совершенных и совершаемых коррупционных и должностных преступлениях в бюджетной сфере.
Вносить предложения по проведению оперативно-розыскных мероприятий по своей линии работы с привлечением сотрудников отдела и других подразделений Департамента.
Принимать участие в расследовании уголовных дел, обеспечивать оперативное сопровождение дел до направления и рассмотрения в судах.
Принимать меры по обеспечению соблюдения конституционных прав граждан.
Соблюдать правила внутреннего трудового распорядка.
Осуществлять иные полномочия, возложенные на него руководством отдела, Управления, Департамента и Агентства.
Контрольно-методический отдел
Начальник контрольно-методического отдела
С-FPО-4 (№14-1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать организацию работы отдела:
Перспективное и текущее планирование деятельности отдела, внесение предложений в планирование деятельности Департамента, качественное и своевременное их исполнение;
Исполнение сотрудниками отдела возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства;
Подготовку информационных материалов на заседание коллегии, аппаратные совещания, в доклады руководству Агентства;
Взаимодействие с другими правоохранительными и государственными органами по вопросам служебной деятельности;
На основе следственной практики и положительного опыта подготовку и распространение методических рекомендаций и указаний по расследованию уголовных дел, отнесенных к компетенции органов финансовой полиции;
Организацию работы по оказанию методической и практической помощи межрегиональным подразделениям органов финансовой полиции;
На основе статистических данных подготовку рекомендаций по совершенствованию следственной работы и повышению ее эффективности, информационных писем о положительном опыте работы, недостатках следствия;
Исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента.
Обеспечивать контроль за соблюдением сотрудниками отдела трудовой и служебной дисциплины.
Обеспечивать своевременное рассмотрение обращений физических и юридических лиц, представлений прокуроров, постановлений суда.
Выполнять иные поручения руководства Департамента и Агентства.
Старший следователь по особо важным делам
контрольно-методического отдела

С-FPО-9 (№13-21)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бюджет саласындағы қылмыстардың алдын алу, анықтау, жолын кесу және ашу бойынша жедел-іздестіру қызметін жүргізеді.
Қызмет көрсету саласы бойынша бұзушылықтар мен қылмыстар туралы ақпараттарды жинайды, топтайды, талдайды және іске асырады. Қызмет көрсетілетін сала бойынша жедел жағдайдың жай-күйі туралы есептерді, анықтамаларды және шолуларды жасайды.
Жасалған және жасалатын бюджет саласындағы қылмыстар туралы шағымдарды, арыздарды және хабарламаларды тексереді.
Өзінің жұмыс бағыты бойынша бөлімнің және Департаменттің басқа бөлімшелерінің қызметкерлерін тарта отырып, жедел-іздестіру шараларын жүргізу бойынша ұсыныстар енгізеді.
Қылмыстық істерді тергеуге қатысады, істерді соттарға жолдауға және қарауға дейін жедел сүйемелдеуді қамтамасыз етеді.
Азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтауды қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдайды.
Ішкі еңбек тәртібінің қағидаларын сақтайды.
Бөлімнің, Басқарманың, Департамент пен Агенттіктің басшылығымен оған жүктелген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Бақылау-әдістемелік бөлімі
Бақылау-әдістемелік бөлімінің бастығы
С-FPО-4 (№14-1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде не тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл, не мемлекеттік қызметтегі жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде тоғыз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде бөлімнің жұмысын ұйымдастыруды;
Бөлімнің перспективалық және ағымдық жұмысын жоспарлауды, Департамент қызметіне ұсыныстар енгізуді, олардың сапалы және уақытылы орындалуын;
Бөлім қызметкерлерінің оларға жүктелген міндеттерді орындауын, олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын;
Агенттік басшылығының баяндамасына, алқа отырыстарына, аппарат мәжілістеріне ақпараттық материалдарды дайындауды;
Қызметтік іс-қимыл мәселелері бойынша басқа да құқық қорғау және мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасасады;
Тергеу практикасы және оң тәжірибесі негізінде қаржы полициясы органдарының құзыретіне жататын қылмыстық істерді тергеу бойынша нұсқаулар мен әдістемелік ұсынымдарды әзірлеуді және таратуды;
Аймақаралық қаржы полициясы органдары бөлімшелеріне әдістемелік және практикалық көмек көрсету бойынша жұмысты ұйымдастыруды;
Статистикалық мәліметтер негізінде тергеу жұмысын жетілдіру және оның тиімділігін арттыру бойынша ұсынымдарды, жұмыстың оң тәжірибесі, тергеу кемшіліктері туралы ақпараттық хаттарды дайындауды;
Кіріс құжаттардың, Агенттіктің жоспарлық тапсырмаларының орындалуын, есептік және шолу материалдарының белгіленген тәртіпте дайындалуын және ұсынылуын, Департамент қызметі мәселелері бойынша ішкі және сыртқы құжат айналымының орындалуын қамтамасыз етеді.
Бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды қамтамасыз етеді.
Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерінің, прокурорлардың ұсыныстары мен сот қаулыларының уақытылы қаралуын қамтамасыз етеді.
Агенттік пен Департамент басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.
ЭҚҚАБ бақылау-әдістемелік бөлімінің
аса маңызды істер жөніндегі аға тергеушісі

С-FPО-7 (№14-2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности
«Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Рассматривать жалобы и обращения физических и юридических лиц.
Вносить предложения по проведению следственных мероприятий по своей линии работы с привлечением сотрудников отдела и других подразделений Департамента.
Осуществлять взаимодействие с другими правоохранительными и государственными органами по вопросам служебной деятельности.
Осуществлять сбор статистических данных по линии следствия, производить их сверку с Комитетом правовой статистики и специальных учетов Генеральной прокуратуры РК, с учетом которых проводить анализ и обобщение результатов деятельности досудебного производства. Анализировать и обобщать основные показатели следственной работы, готовить аналитические и обзорные справки с предложениями по улучшению следственной работы.
Принимать меры по обеспечению соблюдения конституционных прав граждан.
Соблюдение трудовой и служебной дисциплины.
Осуществлять иные полномочия, возложенные на него вышестоящим руководством.
Старший следователь контрольно-методического отдела

С-FPО-7 (№14-2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Жеке және заңды тұлғалардың шағымдары мен өтініштерін қарайды.
Бөлімнің және Департаменттің басқа да бөлімшелерінің қызметкерлерін тарта отырып, өзінің жұмыс бағыты бойынша тергеу іс-шараларын жүргізу бойынша ұсыныстар енгізеді.
Басқа құқық қорғау және мемлекеттік органдармен қызметтік іс-әрекет мәселелері бойынша өзара іс-қимылын жүзеге асырады.
Тергеу бағыты бойынша статистикалық мәліметтерді жинайды, оларды ҚР Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетімен салыстырып тексереді, оларды есепке ала отырып, сотқа дейінгі іс жүргізу қызметінің нәтижелерін талдайды және қорытындылайды. Тергеу жұмысының негізгі көрсеткіштерін талдайды және қорытындылайды, тергеу жұмысын жақсарту бойынша ұсыныстармен талдау және шолу анықтамаларын дайындайды.
Азаматтардың конституциялық құқықтарын қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдайды.
Еңбек және қызметтік тәртіпті сақтайды.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
ЭҚҚАБ бақылау-әдістемелік бөлімінің
аға тергеушісі

С-FPО-3 (№16–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее восьми лет работы в государственных органах, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях, либо не менее десяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее пяти лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», «О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать исполнение и осуществлять непосредственный контроль за исполнением планов работы, документов вышестоящих органов, приказов и указаний Департамента и Агентства по линии раскрытия экономических и финансовых преступлений.
Непосредственно организовывать оперативно-розыскные мероприятия, направленные на выявление, предупреждение, пресечение и раскрытие экономических и финансовых преступлений.
Осуществлять постоянный контроль за ходом доследственной проверки материалов, а также за своевременным разрешением жалоб, заявлений, обращений и сообщений о правонарушениях в экономической и финансовой сферах, находящихся на исполнении в Управлении.
Обеспечивать соблюдение служебной дисциплины, законности и режима секретности в Управлении.
Исполнять иные обязанности, возложенные руководством Департамента и Агентства.
Заместитель начальника управления по раскрытию
экономических и финансовых преступлений

С-FPО-3 (№16–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, не оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл не мемлекеттік органдардағы жұмысы кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде он жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бес жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»«Заңсыз жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Жұмыс жоспарларының, жоғары тұрған органдар құжаттарының, Департаменттің және Агенттіктің экономикалық және қаржылық қылмыстарды ашу бағыты бойынша бұйрықтары мен нұсқауларының орындалуын ұйымдастырады және тікелей жүзеге асырады.
Экономикалық және қаржылық қылмыстарды анықтауға, алдын алуға, жолын кесуге және ашуға бағытталған жедел-іздестіру шараларын тікелей ұйымдастырады.
Тергеуге дейінгі тексеріс барысына, сондай-ақ Басқарманың орындауындағы экономика және қаржы саласындағы құқық бұзушылықтар туралы шағымдардың, арыздардың, өтініштер мен хабарламалардың уақытылы шешілуіне бақылауды тұрақты түрде жүзеге асырады.
Басқармадағы қызметтік тәртіптің, заңдылықтың және құпиялық режимнің сақталуын қамтамасыз етеді.
Агенттік пен Департамент басшылығымен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.
Экономикалық және қаржылық қылмыстарды ашу басқармасы
бастығының орынбасары

С-FPО-8 (№17-13)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Обеспечивать надлежащее хранение нормативных и служебных документов, специальных средств, оперативной, компьютерной и криминалистической техники, средств связи и защиты, другого имущества.
Обеспечивать пропускной и внутри объектовый режимы в административные здания Департамента, осуществляет охрану здания и прилегающей территории.
Осуществлять обходы административного здания и прилегающей территории в соответствии с графиком.
Принимать под охрану режимные помещения Департамента.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Инспектор – помощник оперативного дежурного дежурной
части (группы) межрайонного управления
С-FPО-9 (№17-14, №17-15)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Обеспечивать надлежащее хранение нормативных и служебных документов, специальных средств, оперативной, компьютерной и криминалистической техники, средства связи и защиты, другого имущества.
Обеспечивать пропускной и внутри объектовый режимы в административные здания Агентства, осуществляет охрану здания и прилегающей территории.
Осуществлять обходы административного здания и прилегающей территории в соответствии с графиком.
Принимать под охрану режимные помещения Агентства.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Межрайонный отдел финансовой полиции по Жаркентскому региону
Начальник межрайонного отдела финансовой полиции по
Жаркентскому региону

С-FPО-8 (№17-13)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Сақтауға жататын нормативтік және қызметтік құжаттардың, арнайы құралдардың, жедел, компьютерлік және криминалистік техниканың,байланыс құралдары мен басқа да мүліктердің сақталуын қамтамасыз етеді.
Департаменттің әкімшілік ғимараттарына өткізу және ішкі объектілік режимдерді қамтамасыз етеді, ғимарат пен оған іргелес аумақты күзетуді жүзеге асырады.
Кестеге сәйкес әкімшілік ғимарат пен оған іргелес аумақты аралап шығады.
Департаменттің режимдік үй-жайын күзетуді қабылдайды.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Ауданаралық басқарманың кезекші бөлімінің инспекторы –
жедел кезекшінің көмекшісі
С-FPО-9 (№17-14, №17-15)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Сақтауға жататын нормативтік және қызметтік құжаттардың, арнайы құралдардың, жедел, компьютерлік және криминалистік техниканың, байланыс құралдары мен басқа да мүліктердің сақталуын қамтамасыз етеді.
Департаменттің әкімшілік ғимараттарына өткізу және ішкі объектілік режимдерді қамтамасыз етеді, ғимарат пен оған іргелес аумақты күзетуді жүзеге асырады.
Кестеге сәйкес әкімшілік ғимарат пен оған іргелес аумақты аралап шығады.
Департаменттің режимдік үй-жайын күзетуді қабылдайды.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Жаркент аймағы бойынша ауданаралық бөлімі
Жаркент аймағы бойынша ауданаралық
бөлімінің бастығы

С-FPО-1 (№5–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее девяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях на районном уровне, либо не менее трех лет стажа работы на руководящих должностях на областном уровне, либо не менее двух лет стажа работы на руководящих должностях на центральном уровне или на должностях, следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять организацию, руководство и контроль за деятельностью по выполнению задач, возложенных на Департамент.
Представлять Департамент во взаимоотношениях со структурными подразделениями Агентства, государственными органами и другими организациями.
Осуществлять планирование работы Департамента, контролировать исполнение плановых мероприятий Департамента и Агентства, а также обеспечивать подготовку по ним обобщенной информации и аналитических материалов.
На основании анализа работы, организовывать подготовку указаний руководителям территориальных органов финансовой полиции по направлениям работы Департамента.
Обеспечивать взаимодействие с правоохранительными и государственными органами Республики Казахстан, а также иными организациями по вопросам оперативной деятельности.
Принимать участие в решении вопросов по совершенствованию законодательной базы, регулирующей оперативно-розыскную деятельность в органах финансовой полиции.
Обеспечивать регулярное проведение и посещение личным составом Департамента занятий по профессиональной и физической подготовке, инструктировать подчиненных при выезде в командировки, рассматривать соответствующие результаты и принимать меры по повышению эффективности работы.
Выполнять иные поручения руководства Агентства.
Первый заместитель начальника департамента
(ведающий вопросами следствия, досудебного производства)

С-FPО-1 (№5–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде тоғыз жыл, оның ішінде аудандық деңгейдегі басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, немесе облыс деңгейіндегі басшы лауазымында кемінде үш жыл, орталық деңгейдегі немесе тең деңгейдегі басшы лауазымдарда, келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдар кемінде екі жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Департаментке жүктелген міндеттерді орындау бойынша қызметті ұйымдастыруды, оған басшылық етуді және бақылауды жүзеге асырады.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен, мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара қарым-қатынас жасауда Департамент атынан өкілдік етеді.
Департамент жұмысын жоспарлайды, Департамент пен Агенттіктің жоспарлық іс-шараларының орындалуын бақылайды, сондай-ақ олар бойынша біріктірілген ақпарат пен талдау материалдарын дайындауды қамтамасыз етеді.
Департамент жұмысының бағыттары бойынша аумақтық қаржы полициясы органдары басшыларының жұмысты талдау негізінде нұсқауларды әзірлеуін ұйымдастырады.
Қазақстан Республикасының құқық қорғау және мемлекеттік органдарымен, сондай-ақ өзге де ұйымдарымен жедел қызмет мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасасады.
Қаржы полициясы органдарында жедел-іздестіру қызметін реттейтін заңнамалық базаны жетілдіру мәселелерін шешуге қатысады.
Департаменттің жеке құрамымен кәсіби және дене шынықтыру дайындығы бойынша сабақтардың жүйелі өткізілуін және олардың қатысуын қамтамасыз етеді, іссапарға шығу алдында қарамағындағы қызметкерлерге нұсқама береді, жұмыс тиімділігін арттыру нәтижелерін қарастырады және олар бойынша шаралар қабылдайды.
Агенттік басшылығының өзге де тапсырмаларын орындайды.
Департамент бастығының бірінші орынбасары
(тергеу, сотқа дейінге іс жүргізу мәселелерін басқаратын)

С-FPО-2 (№5–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее восьми лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее трех лет стажа работы на руководящих должностях или не менее двух лет стажа работы на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять в пределах своей компетенции руководство и обеспечивать организацию работы Департамента.
Представлять Департамент во взаимоотношениях со структурными подразделениями Агентства, государственными органами и другими организациями.
Осуществлять планирование работы Департамента, контролировать исполнение плановых мероприятий Департамента и Агентства, а также обеспечивать подготовку по ним обобщенной информации и аналитических материалов.
На основании анализа работы, организовывать подготовку указаний руководителям территориальных органов финансовой полиции по направлениям работы Департамента.
Обеспечивать исполнение сотрудниками возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства;
Обеспечивать взаимодействие с правоохранительными и государственными органами Республики Казахстан, а также иными организациями по вопросам оперативной деятельности.
Принимать участие в решении вопросов по совершенствованию законодательной базы, регулирующей оперативно-розыскную деятельность в органах финансовой полиции.
Рассматривать обращения физических и юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции Департамента в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан.
Осуществлять контроль за соблюдением трудовой и служебной дисциплины сотрудниками департамента.
В период отсутствия начальника департамента исполнять его обязанности.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Заместитель начальника департамента
(ведающий вопросами борьбы с коррупцией)

С-FPО-2 (№5–2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық»
(заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде сегіз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда жұмыс өтілі кемінде үш жыл, тең деңгейдегі басшы лауазымдарда
немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде басшылық етуді жүзеге асырады және Департамент жұмысын ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.
Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерімен, мемлекеттік органдармен және басқа да ұйымдармен өзара қарым-қатынас жасасуда Департамент атынан өкілдік етеді.
Департамент жұмысын жоспарлайды, Департамент пен Агенттіктің жоспарлық іс-шараларының орындалуын бақылайды, сондай-ақ олар бойынша біріктірілген ақпарат пен талдау материалдарын дайындауды қамтамасыз етеді.
Департамент жұмысының бағыттары бойынша аумақтық қаржы полициясы органдары басшыларының жұмысты талдау негізінде нұсқауларды әзірлеуін ұйымдастырады.
Қызметкерлерінің өздеріне жүктелген міндеттерін орындауын, олардың Департамент пен Агенттік басшылығының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауын қамтамасыз етеді.
Қазақстан Республикасының құқық қорғау және мемлекеттік органдарымен, сондай-ақ өзге де ұйымдарымен жедел қызмет мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасасады.
Қаржы полициясы органдарында жедел-іздестіру қызметін реттейтін заңнамалық базаны жетілдіру мәселелерін шешуге қатысады.
Департаменттің құзыретіне жататын мәселелер бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте және мерзімде қарауды қамтамасыз етеді.
Департамент қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды жүзеге асырады.
Департамент бастығы болмаған кезде оның міндетін атқарады.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Департамент бастығының орынбасары
(сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелерін басқаратын)

С-FPО-7 (№5-5)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», «О государственных секретах», нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Оказание помощи в обеспечении режима секретности Департамента; Выполнение иных задач, поставленных руководством Департамента и Агентства.
Старший инспектор по особо важным делам – дежурный офицер
С-FPО-7 (№5-6)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности

С-FPО-7 (№5-5)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, немесе мемлекеттік органдарда кемінде үш жыл, немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салалардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы»,  «Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Департаменттің құпия режимін қамтамасыз етуде көмек көрсетеді, Агенттік пен Департамент басшылығының қойған өзге де тапсырмаларын орындайды.
Аса маңызды істер жөніндегі аға инспектор – кезекші офицер
С-FPО-7 (№5-6)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, менеджмент, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, немесе мемлекеттік органдарда кемінде үш жыл, немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салалардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы», Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері

Своевременно выставление статистических карточек формы ЗС-1, ЗС-2 для внесения в автоматизированную базу данных ЕУСС Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, контроль за своевременностью и законностью регистрации заявлений и сообщений в КУЗИ и установление дальнейшего порядка его рассмотрения в соответствии с требованиями действующего законодательства, определение необходимости регистрации в КУЗИ сообщений, поступающих в Департамент по входящей корреспонденции,
Выполнение иных задач, поставленных руководством Департамента и Агентства
Группа обеспечения секретности
Старший инспектор по особо важным делам
группы обеспечения секретности
С-FPО-7 (№6–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление) либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее двух лет стажа работы на правоохранительной службе либо не менее трех лет работы в государственных органах, либо не менее пяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Разрабатывать методические документы и памятки по вопросам соблюдения режима секретности. Участвовать в проведении занятий с сотрудниками Агентства по изучению нормативных правовых документов, регламентирующих вопросы защиты государственных секретов.
Проводить анализ состояния работы по возложенным направлениям деятельности в органах финансовой полиции, с внесением предложений по их совершенствованию.
Контролировать и требовать в пределах своей компетенции от исполнителей соблюдения требований нормативных документов по обеспечению режима секретности и т.д.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Инспектор группы обеспечения секретности
С-FPО-9 (№6–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление) либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Знать свои должностные обязанности, а также изучить требования нормативных правовых актов в сфере защиты государственных секретов, необходимые для надлежащего исполнения возложенных задач. Постоянно совершенствовать свой профессиональный уровень.
Разрабатывать методические документы и памятки по вопросам соблюдения режима секретности. Участвовать в проведении занятий с сотрудниками Агентства по изучению нормативных правовых документов, регламентирующих вопросы защиты государственных секретов.
Проводить анализ состояния работы по возложенным направлениям деятельности в органах финансовой полиции, с внесением предложений по их совершенствованию.
Контролировать и требовать в пределах своей компетенции от исполнителей соблюдения требований нормативных документов по обеспечению режима секретности и т.д.
Выполнять иные задачи, поставленные вышестоящим руководством.
Организационно-контрольное управление - инспекция
Начальник организационно-контрольного управления

Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ЕУСС автоматтандырылған дерек қорларына енгізу үшін ЗС-1,ЗС-2 статистикалық карточкаларын уақытылы қояды; арыздар мен хабарламалардың ААЕК уақытылы тіркелуін және оның заңдылығын бақылайды, қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкес олардың одан әрі қаралу тәртібін белгілейді, Департаментке кіріс құжаттар бойынша келіп түсетін хабарламаларды ААЕК тіркеу қажеттілігін анықтайды.
Агенттік пен Департамент басшылығының қойған өзге де тапсырмаларын орындайды.
Құпиялықты қамтамасыз ету тобы
Құпиялықты қамтамасыз ету тобының
аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы
С-FPО-7 (№6–1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес»(экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағат ісі, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету) не «Техникалық ғылымдар мен технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) не «Әскери ісі және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйесі) мамандығы бойынша болуы тиіс
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде екі жыл, немесе мемлекеттік органдарда кемінде үш жыл, немесе осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салалардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өзінің лауазымдық міндеттерін білуі тиіс, сондай-ақ жүктелген міндеттерді орындау үшін қажетті мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарын зерделеуі тиіс. Өзінің кәсіби деңгейін үнемі жетілдіруі тиіс.
Құпиялық режимді қамтамасыз ету мәселелері бойынша әдістемелік ұсынымдар мен жаднамалар әзірлейді. Департаменттің қызметкерлерімен мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық құжаттарды зерделеу сабақтарын өткізуге қатысады.
Қаржы полициясы органдарында жүктелген бағыттардағы жұмыс жағдайына талдау жасайды, оларды жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізеді;
Өз құзыреті шегінде орындаушылардан құпиялық режимнің қамтамасыз етілуі бойынша нормативтік құжаттар талаптарының сақталуын бақылайды және талап етеді.
Жоғары тұрған басшылардың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Құпиялықты қамтамасыз ету тобының инспекторы
С-FPО-9 (№6-2, №6-3)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес»(экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағат ісі, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету) не «Техникалық ғылымдар мен технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) не «Әскери ісі және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйесі) мамандығы бойынша болуы тиіс
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өзінің лауазымдық міндеттерін білуі тиіс, сондай-ақ жүктелген міндеттерді орындау үшін қажетті мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарын зерделеуі тиіс. Өзінің кәсіби деңгейін үнемі жетілдіруі тиіс.
Құпиялық режимді қамтамасыз ету мәселелері бойынша әдістемелік ұсынымдар мен жаднамалар әзірлейді. Департаменттің қызметкерлерімен мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық құжаттарды зерделеу сабақтарын өткізуге қатысады.
Қаржы полициясы органдарында жүктелген бағыттардағы жұмыс жағдайына талдау жасайды, оларды жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізеді;
Өз құзыреті шегінде орындаушылардан құпиялық режимнің қамтамасыз етілуі бойынша нормативтік құжаттар талаптарының сақталуын бақылайды және талап етеді.
Жоғары тұрған басшылардың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Ұйымдастыру-бақылау басқармасы - инспекция
Ұйымдастыру-бақылау басқармасы – инспекцияның бастығы

С-FPО-3 (№12–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее шести лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать исполнение и осуществлять непосредственный контроль за исполнением планов работы, документов вышестоящих органов, приказов и указаний Департамента и Агентства.
Организовывать оперативно-розыскные мероприятия, направленные на выявление, предупреждение, пресечение и раскрытие преступлений.
Осуществлять постоянный контроль за ходом доследственной проверки материалов, а также за своевременным разрешением жалоб, заявлений, обращений и сообщений о правонарушениях, находящихся на исполнении в Управлении.
Обеспечивать соблюдение служебной дисциплины, законности и режима секретности в Управлении.
Исполнять иные обязанности, возложенные руководством Департамента и Агентства.
Заместитель начальника специального управления
С-FPО-4 (№12-2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на руководящих должностях или двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Организовывать и контролировать оперативно-розыскную деятельность в Управлении, вести учет и анализ результатов этой работы, а также обеспечивать обучение личного состава Управления по вопросам оперативно-розыскной деятельности.
Организовывать исполнение и осуществлять непосредственный контроль за исполнением планов работы, документов вышестоящих органов, а также приказов и указаний Агентства и Департамента по линии раскрытия экономических преступлений.
Организовывать подготовку, материалов для рассмотрения на аппаратных и оперативных совещаниях Департамента, заседаниях Коллегии Агентства по вопросам, входящим в компетенцию Управления.
Осуществлять взаимодействие с территориальными органами финансовой полиции, правоохранительными и иными государственными органами.
Принимать участие в подготовке информационно-аналитических документов, направляемых в Агентство, Администрацию Президента и другие органы государственной власти.
Осуществлять постоянный контроль за ходом доследственной проверки материалов, а также за своевременным разрешением жалоб, заявлений, обращений и сообщений о правонарушениях в экономической сфере, находящихся на исполнении в Управлении.
Обеспечивать соблюдение служебной дисциплины, законности и режима секретности в Управлении.
Организовывать и контролировать работу по надлежащему ведению секретного и несекретного делопроизводства в Управлении.
Исполнять иные обязанности, возложенные руководством Агентства и Департамента.
Начальник отдела
выявления финансирования ОПГ и наркобизнеса СпУ

С-FPО-3 (№12–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде алты жыл, не оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы», Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Жұмыс жоспарларының, жоғары тұрған органдар құжаттарының, Департаменттің және Агенттіктің бұйрықтары мен нұсқауларының орындалуын ұйымдастырады және тікелей жүзеге асырады.
Қылмыстарды анықтауға, алдын алуға, жолын кесуге және ашуға бағытталған жедел-іздестіру шараларын тікелей ұйымдастырады.
Тергеуге дейінгі тексеріс барысына, сондай-ақ Басқарманың орындауындағы құқық бұзушылықтар туралы шағымдардың, арыздардың, өтініштер мен хабарламалардың уақытылы шешілуіне бақылауды тұрақты түрде жүзеге асырады.
Басқармадағы қызметтік-әскери тәртіптің, заңдылықтың және құпиялық режимнің сақталуын қамтамасыз етеді.
Агенттік пен Департамент басшылығымен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.
Арнайы басқарма бастығының орынбасары
С-FPО-4 (№12-2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы қажет
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымында кемінде бір жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы», Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін,Азаматтық және Азаматтық іс жүргізу кодекстерін Қазақстан Республикасы Жоғарғы сотының нормативтік қаулыларын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Басқармадағы жедел-іздестіру қызметін ұйымдастырады және бақылайды, осы жұмыстың нәтижелерін есепке алады және талдайды, басқарманың жеке құрамына жедел-іздестіру қызметі мәселелері бойынша оқу өткізілуін қамтамасыз етеді.
Басқарма құзыретіне жататын қылмыстардың жолын кесу, анықтау, ашу және тергеу бойынша процессуалдық әрекеттерді, жедел іздестіру іс-шараларын жүргізеді.
Экономикалық қылмыстарды ашу жөнінде Агенттіктің, Департаменттің бұйрықтары мен тапсырмаларын, жұмыс жоспарларын, жоғары органдардың құжаттарын орындауын ұйымдастырады және бақылайды.
Агенттік алқа отырысында, Департаменттің жедел және аппараттық мәжілістерінде қаралатын Басқарманың қарауына кіретін мәселелер бойынша құжаттарды дайындауды ұйымдастырады.
Құқық қорғау, басқа мемлекеттік органдармен өзара іс-қимыл жасайды.
Агенттікке, Президент Әкімшілігіне және басқа мемлекеттік органдарға жолданатын ақпараттық-талдау құжаттарды дайындауға қатысады.
Бөлімде қаралып жатқан өтініштерді, арыздарды, қылмыс туралы хабарламаларды уақытылы қарастырылуына үнемі бақылау жасайды.
Бөлім қызметкерлерінің еңбек және қызметтік тәртіпті сақтауын бақылауды қамтамасыз етеді.
Департамент пен Агенттік басшыларымен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.
АБ ҰҚТ және есірткі бизнесін қаржыландыруды
анықтау бөлімінің бастығы

С-FPО-4 (№13-2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на руководящих должностях или двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории либо не менее семи лет работы в государственных органах, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях, либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
В пределах своей компетенции обеспечивать:
Организацию работы Управления;
Перспективное и текущее планирование деятельности Управления, качественное и своевременное их исполнение;
Исполнение сотрудниками Управления возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства;
Взаимодействие со структурными подразделениями Департамента;
Исполнение входящей документации, плановых заданий Агентства, подготовку и предоставление в установленном порядке отчетных и обзорных материалов, исполнение внутреннего и внешнего документооборота по вопросам деятельности Департамента и Агентства;
Контроль за соблюдением исполнительской и трудовой дисциплины сотрудниками Управления;
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший следователь по особо важным делам управления
досудебного производства по экономическим преступлениям

С-FPО-4 (№13-2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты.
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымында кемінде бір жыл, немесе тең келетін не келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда не кемінде екі жыл, немесе кемінде жеті жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде үш жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде тоғыз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде төрт жұмыс өтілі.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерінАзаматтық және Азаматтық іс жүргізу кодекстерін, Қазақстан Республикасы Жоғарғы сотының нормативтік қаулыларын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі. Мемлекеттік тілді білуі. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өз құзыреті шегінде:
Басқарманың жұмысын ұйымдастырады;
Басқарма келешектегі және ағымдағы жұмысын жоспарлайды, олардың сапалы және уақытылы орындалуын бақылайды.
Басқарма қызметкерлерінің оларға жүктелген міндеттерін, Департамент пен Агенттік басшыларының тапсырмаларын сапалы және уақытылы орындауларын бақылайды.
Департаменттің құрылымдық бөлімшелерімен өзара іс-қимыл жасайды
Кіріс құжаттарының, Департамент пен Агенттіктің жоспарлық тапсырмаларының орындалуын, есеп беру және талдау материалдарын белгіленген тәртіпте дайындалуы мен ұсынылуын, Департамент пен Агенттіктің қызметі мәселелері бойынша сыртқы және ішкі құжат айналымы орындалуын бақылайды.
Басқарма қызметкерлерінің атқарушылық және еңбек тәртіптерін сақтауларын бақылайды.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Экономикалық қылмыстар бойынша сотқа дейінгі
іс жүргізу басқармасының аса маңызды
істер жөніндегі аға тергеушісі

Своевременно выставление статистических карточек формы ЗС-1, ЗС-2 для внесения в автоматизированную базу данных ЕУСС Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, контроль за своевременностью и законностью регистрации заявлений и сообщений в КУЗИ и установление дальнейшего порядка его рассмотрения в соответствии с требованиями действующего законодательства, определение необходимости регистрации в КУЗИ сообщений, поступающих в Департамент по входящей корреспонденции,
Выполнение иных задач, поставленных руководством Департамента и Агентства
Отдел обеспечения секретности
Начальник отдела обеспечения секретности
С-FPО-4 (№6–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление) либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Руководить работой отдела, определять объем и содержание должностных обязанностей подчиненных, распределять их между сотрудниками отдела, осуществлять контроль за их выполнением.
Организовывать работу по обеспечению режима секретности, осуществлять постоянный контроль за его состоянием в Департаменте.
Осуществлять контроль за своевременностью засекречивания сведений, правильностью определения и изменения степени секретности документов Департаменте.
Информировать начальника Департамента и соответствующие уполномоченные органы о фактах разглашения сведений, составляющих государственные секреты, а также об утратах или хищениях документов и изделий, содержащих такие сведения.
Руководить разработкой плана Департамента по вопросам защиты государственных секретов и обеспечивать составление отчетной документации.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор по особо важным делам
отдела обеспечения секретности

Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ЕУСС автоматтандырылған дерек қорларына енгізу үшін ЗС-1,ЗС-2 статистикалық карточкаларын уақытылы қояды; арыздар мен хабарламалардың ААЕК уақытылы тіркелуін және оның заңдылығын бақылайды, қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкес олардың одан әрі қаралу тәртібін белгілейді, Департаментке кіріс құжаттар бойынша келіп түсетін хабарламаларды ААЕК тіркеу қажеттілігін анықтайды.
Агенттік пен Департамент басшылығының қойған өзге де тапсырмаларын орындайды.
Құпиялықты қамтамасыз ету бөлімі
Құпиялықты қамтамасыз ету бөлімінің бастығы
С-FPО-4 (№6–1)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес»(экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағат ісі, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету) не «Техникалық ғылымдар мен технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) не «Әскери ісі және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйесі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде тоғыз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлім жұмысын басқарады, қарамағындағылардың лауазымдық міндеттерінің көлемі мен мазмұнын анықтайды, оларды бөлім қызметкерлерінің арасында бөледі, олардың орындалуына бақылау жасайды.
Құпиялық режимді қамтамасыз ету бойынша жұмысты ұйымдастырады, оның Департаменттегі жағдайына үнемі бақылау жасайды.
Мәліметтердің уақытылы құпияландырылуына Департаменттегі құжаттардың құпиялық деңгейінің дұрыс белгіленуіне және өзгеруіне бақылау жасайды.
Департамент бастығына және тиісті уәкілетті органдарға мемлекеттік құпиялардан тұратын мәліметтердің жарияланып кету фактілері, сондай-ақ осындай мәліметтерден тұратын құжаттар мен бұйымдардың жоғалуы немесе ұрлануы туралы туралы ақпарат береді.
Мемлекеттік құпиялардың сақталу мәселелері бойынша Департамент жоспарының әзірленуіне басшылық жасайды және есептік құжаттарды құрастыруды қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылықтың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Құпиялықты қамтамасыз ету бөлімінің
аса маңызды істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-4 (№7-2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее четырех лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее одного года на руководящих должностях или двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории либо не менее семи лет работы в государственных органах, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях, либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «Об оперативно-розыскной деятельности», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять непосредственное руководство и обеспечивать организацию работы управления.
Распределять обязанности и поступающие материалы между сотрудниками отдела с учетом взаимозаменяемости.
Обеспечивать и осуществлять контроль за: исполнением сотрудниками управления возложенных на них обязанностей, качественное и своевременное выполнение ими поручений руководства Департамента и Агентства;
исполнением структурными подразделениями Департамента Стратегического и Операционного плана Агентства;
подготовкой отделом и другими подразделениями Департамента материалов на коллегию Агентства, аппаратные и оперативные совещания Департамента, а также другие мероприятия, проводимые в Департаменте;
подготовкой служебных документов начальнику Департамента и в вышестоящие государственные органы, а также докладов и выступлений начальника Департамента.
Организовывать и контролировать работу по надлежащему ведению секретного и несекретного делопроизводства в Управлении.
Исполнять иные обязанности, возложенные руководством Департамента.
Старший инспектор по особо важным делам
группы планирования и контроля ОКУ-и

С-FPО-4 (№7-2)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде төрт жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде бір жыл немесе тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымда кемінде екі жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде тоғыз жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде төрт жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Басқармасының жұмысын ұйымдастырады және оған тікелей басшылық жасайды.
Басқарма қызметкерлерінің арасында міндеттерді, келіп түскен құжаттарды және өтініштерді бөледі.
Бақылауды қамтамасыз етіп жүзеге асырады: бөлім қызметкерлеріне оларға жүктелген міндеттердің орындалуына, олармен Агенттік пен Департамент басшылығының тапсырмаларының сапалы уақтылы орындалуына; Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің Агенттіктің Стратегиялық және Операциялық жоспарларының орындалуына;Департаменттің басқа бөлімдерімен және бөлімімен Агенттік алқасына, Департаменттің аппараттық және жедел отырыстарына, сондай-ақ Департаментте өткізілетін басқа да іс-шараларына материалдар дайындауға;жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен департамент бастығына қызметтік құжаттар дайындауға, сондай-ақ департамент бастығына шығып сөйлеулер мен баяндамалар дайындауды. Басқармадағы құпия және құпия емес іс қағаздарын тиісті түрде жүргізу бойынша жұмысты ұйымдастырады және бақылайды.
Департамент басшылығымен жүктелген басқа да тапсырмаларды орындайды.
ҰББ-и жоспарлау және бақылау тобының аса маңызды
істер жөніндегі аға инспекторы

С-FPО-8 (№7–4)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, финансы, учет и аудит)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», кодекса Республики Казахстан «Об административных правонарушениях», Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов, а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Готовить информацию и контролировать ее исполнение в рамках реализации государственных и региональных программных документов.
Осуществлять подготовку материалов на Координационные Советы правоохранительных органов, а также на совещания и другие мероприятия в местных исполнительных и представительных органах власти (акимат и маслихат).
Контролировать состояние исполнения решений Координационного Совета правоохранительных органов и других межведомственных совещаний, вести протоколы указанных совещаний.
Подготавливать сведения и предложения в Дисциплинарный Совет при Агентстве по делам государственной службы, контролировать исполнение приказов Дисциплинарного Совета.
Доводить до сведения структурных подразделений Департамента ежеквартальные планы основных мероприятий Агентства, а также перспективный план на предстоящий отчетный период.
Обобщать план основных организационных мероприятий Департамента на каждый квартал отчетного периода и осуществлять контроль за фактическим исполнением запланированных подразделениями Департамента мероприятий.
Оказывать организационно-методическую и практическую помощь службам Департамента при составлении плана основных организационных мероприятий.
Осуществлять подготовку информаций, аналитических справок и других информационных документов руководству и службам Агентства, а также в другие государственные органы.
Осуществлять сбор, обобщение и анализ информаций по приоритетным сферам деятельности органов финансовой полиции, определенным руководством Агентства.
Начальник дежурной части (отдела) ОКУ-и

С-FPО-8 (№7–4)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, қаржы, есеп және аудит) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы өтілі кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде үш жыл.
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Жедел-іздестіру қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, «Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы»Қылмыстық және Қылмыстық іс жүргізу кодекстерін, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі. Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер..
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік және өңірлік бағдарламалық құжаттар шегінде ақпарат дайындайды және оның орындалуын бақылайды.
Алматы қала құқық қорғау органдарының Үйлестіру Кеңесіне, сондай-ақ жергілікті атқарушы және өкілеттік билік органдарының (маслихат және әкімдік) мәжілістері мен басқа да іс-шараларына материалдар дайындайды.
Құқық қорғау органдарының Үйлестіру Кеңесінің және басқа да ведомствоаралық мәжілістері шешімдерінің орындалу жағдайын үйлестіреді, аталған мәжілістердің хаттамаларын жүргізеді.
Агенттік жанындағы Тәртіптік Кеңеске мемлекеттік қызмет істері бойынша мәліметтер мен ұсыныстар дайындайды, Тәртіптік Кеңес бұйрықтарының орындалуын бақылайды.
Агенттіктің тоқсан сайынғы негізгі іс-шаралар жоспарларын және алдағы кезеңге арналған жоспарды Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің назарына жеткізеді.
Есептік кезеңнің әрбір тоқсанына арналған Департаменттің негізгі ұйымдастыру іс-шаралары жоспарын қорытындылайды, Департаменттің бөлімшелерімен жоспарланған іс-шаралардың орындалуын бақылайды.
Негізгі ұйымдастыру іс-шаралары жоспарын құрастыру кезінде Департаменттің қызметтеріне ұйымдастыру-әдістемелік және тәжірибелік көмек көрсетеді.
Агенттіктің қызметтері мен басшылығына, басқа мемлекеттік органдарға ақпараттар, талдау анықтамаларын және басқа да ақпараттық құжаттар дайындауды жүзеге асырады.
Агенттік басшылығымен белгіленген қаржы полициясы органдары қызметінің басым салалары бойынша ақпараттарды жинайды, қорытындылайды және талдайды.
ҰББ-и кезекші бөлімінің бастығы

С-FPО-5 (№17–37)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе или не менее одного года на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее шести лет стажа государственной службы, в том числе не менее двух лет на руководящих должностях либо не менее семи лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Осуществлять организацию и руководство работой дежурной части.
Ежедневно производить инструктаж личного состава заступающего наряда.
Обеспечивать общий контроль за состоянием соблюдения учетно-регистрационной дисциплины, качественное составление ежедневных сводок, организовать служебные проверки состояния учетно-регистрационной дисциплины, вносить материалы на рассмотрение комиссии по УРД.
Организовывать и контролировать исполнение поручений руководства Департамента, начальника Управления.
Нести ответственность за соблюдение пропускного режима Департамента.
Организовывать проведение сборов в Департаменте.
Организовывать охрану административных зданий, контроль за хранением, приемом и выдачей оружия и боеприпасов, специальных средств находящихся в оружейной комнате Департамента.
Старший инспектор – оперативный дежурный
дежурной части (отдела) УФП по Семейскому региону

С-FPО-5 (№17–37)
Білімі мен мамандығының деңгейіне қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығының тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бес жыл, оның ішінде тең деңгейдегі немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдардағы жұмыс өтілі кемінде алты жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде екі жыл не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларындағы жұмыс өтілі кемінде жеті жыл, оның ішінде басшылық лауазымдарда кемінде үш жыл
Біліміне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Кезекші бөлімінің қызметін ұйымдастырады және басшылық етеді.
Нарядқа түсетін жеке құрамға күн сайын нұсқама береді.
Есепке алу-тіркеу тәртібінің сақтау жағдайын жалпы бақылайды, күнсайынғы мәліметтерді сапалы құрастырады; есепке алу-тіркеу жағдайы жөніндегі қызметтік тексеруді ұйымдастырады; есепке алу-тіркеу тәртібі бойынша комиссия қарауына материалдарды енгізеді.
Департамент басшылығының, басқарма бастығы тапсырмаларының орындауын ұйымдастырады және бақылайды.
Департаменттің өткізу режимінің сақталуына жауапты болады.
Департаментте жиналыстардың өткізілуін ұйымдастырады.
Әкімшілік ғимараттардың күзетілуін ұйымдастырады, Департаменттің қару бөлмесіндегі қару мен оқ-дәрілерінің сақталуын, қабылдауы мен беруін бақылайды.
Семей аймағы бойынша ҚПБ кезекші бөлімінің
аға инспекторы –жедел кезекшісі

С-FPО-8 (№6–2)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, менеджмент, финансы, учет и аудит), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление) либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее одного года стажа работы на правоохранительной службе либо не менее двух лет работы в государственных органах, либо не менее трех лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Знать свои должностные обязанности, а также изучить требования нормативных правовых актов в сфере защиты государственных секретов, необходимые для надлежащего исполнения возложенных задач. Постоянно совершенствовать свой профессиональный уровень.
Разрабатывать методические документы и памятки по вопросам соблюдения режима секретности. Участвовать в проведении занятий с сотрудниками Агентства по изучению нормативных правовых документов, регламентирующих вопросы защиты государственных секретов.
Проводить анализ состояния работы по возложенным направлениям деятельности в органах финансовой полиции, с внесением предложений по их совершенствованию.
Контролировать и требовать в пределах своей компетенции от исполнителей соблюдения требований нормативных документов по обеспечению режима секретности и т.д.
Выполнять иные задачи, поставленные вышестоящим руководством.
Инспектор группы обеспечения секретности

С-FPО-8 (№6-2)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) не «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес»(экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағат ісі, құжаттану және құжаттамалық қамтамасыз ету) не «Техникалық ғылымдар мен технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) не «Әскери ісі және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйесі) мамандығы бойынша болуы тиіс.
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау қызметіндегі жұмыс өтілі кемінде бір жыл, не мемлекеттік органдарда кемінде екі жыл, не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салалардағы жұмыс өтілі кемінде бес жыл
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салаларындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін, «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Өзінің лауазымдық міндеттерін білуі тиіс, сондай-ақ жүктелген міндеттерді орындау үшін қажетті мемлекеттік құпияларды қорғау саласындағы нормативтік құқықтық актілердің талаптарын зерделеуі тиіс. Өзінің кәсіби деңгейін үнемі жетілдіруі тиіс. Құпиялық режимді қамтамасыз ету мәселелері бойынша әдістемелік ұсынымдар мен жаднамалар әзірлейді. Департаменттің қызметкерлерімен мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелерін реттейтін нормативтік құқықтық құжаттарды зерделеу сабақтарын өткізуге қатысады. Қаржы полициясы органдарында жүктелген бағыттардағы жұмыс жағдайына талдау жасайды, оларды жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізеді; Өз құзыреті шегінде орындаушылардан құпиялық режимнің қамтамасыз етілуі бойынша нормативтік құжаттар талаптарының сақталуын бақылайды және талап етеді. Жоғары тұрған басшылардың өзге де тапсырмаларын орындайды.
Құпиялықты қамтамасыз ету тобының инспекторы

Своевременно выставление статистических карточек формы ЗС-1,ЗС-2 для внесения в автоматизированную базу данных ЕУСС Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, контроль за своевременностью и законностью регистрации заявлений и сообщений в КУЗИ и установление дальнейшего порядка его рассмотрения в соответствии с требованиями действующего законодательства, определение необходимости регистрации в КУЗИ сообщений, поступающих в Департамент по входящей корреспонденции,
Выполнение иных задач, поставленных руководством Департамента и Агентства
Отдел обеспечения секретности
Начальник отдела обеспечения секретности
С-FPО-4 (№6–1)
Требования к уровню образования и специальности
Высшее, желательно послевузовское образование по специальности «Право» (юриспруденция, международное право, правоохранительная деятельность) либо «Социальные науки, экономика и бизнес» (экономика, государственное и местное управление, архивоведение, документоведение и документационное обеспечение), либо «Технические науки и технологии» (информационные системы, автоматизация и управление), либо «Военное дело и безопасность» (системы информационной безопасности)
Требование к состоянию здоровья
Соответствующая категория годности к прохождению службы в правоохранительных органах
Требования к опыту работы
Не менее пяти лет стажа работы на правоохранительной службе, в том числе не менее двух лет на должностях равнозначной или следующей нижестоящей категории, либо не менее семи лет стажа государственной службы, в том числе не менее трех лет на руководящих должностях либо не менее девяти лет стажа работы в сферах, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории, в том числе не менее четырех лет на руководящих должностях
Требования к знаниям
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «Об органах финансовой полиции РК», «О правоохранительной службе», «О государственной службе», «О государственных секретах», а также других нормативных правовых актов Республики Казахстан, регулирующих отношения в областях, соответствующих специализации конкретной должности данной категории, Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства.
Знание государственного языка.
Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории
Функциональные обязанности
Руководить работой отдела, определять объем и содержание должностных обязанностей подчиненных, распределять их между сотрудниками отдела, осуществлять контроль за их выполнением.
Организовывать работу по обеспечению режима секретности, осуществлять постоянный контроль за его состоянием в Департаменте.
Осуществлять контроль за своевременностью засекречивания сведений, правильностью определения и изменения степени секретности документов Департаменте.
Информировать начальника Департамента и соответствующие уполномоченные органы о фактах разглашения сведений, составляющих государственные секреты, а также об утратах или хищениях документов и изделий, содержащих такие сведения.
Руководить разработкой плана Департамента по вопросам защиты государственных секретов и обеспечивать составление отчетной документации.
Выполнять иные поручения вышестоящего руководства.
Старший инспектор по особо важным
делам отдела обеспечения секретности

Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ЕУСС автоматтандырылған дерек қорларына енгізу үшін ЗС-1,ЗС-2 статистикалық карточкаларын уақытылы қояды; арыздар мен хабарламалардың ААЕК уақытылы тіркелуін және оның заңдылығын бақылайды, қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкес олардың одан әрі қаралу тәртібін белгілейді, Департаментке кіріс құжаттар бойынша келіп түсетін хабарламаларды ААЕК тіркеу қажеттілігін анықтайды.
Агенттік пен Департамент басшылығының қойған өзге де тапсырмаларын орындайды.
Құпиялықты қамтамасыз ету бөлімі
Құпиялықты қамтамасыз ету бөлімінің бастығы
С-FPО-4 (№ 6–1)
Білім деңгейі мен мамандығына қойылатын талаптар
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі «Құқық» (заңтану, халықаралық құқық, құқық қорғау қызметі) мамандығы бойынша білімі болғаны дұрыс немесе «Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес» (экономика, мемлекеттік және жергілікті басқару, мұрағат жүргізу, іс жүргізу және құжаттамалық қамтамасыз ету) немесе «Техникалық ғылымдар мен технологиялар» (ақпараттық жүйелер, автоматтандыру және басқару) немесе «Әскери іс және қауіпсіздік» (ақпараттық қауіпсіздік жүйесі)
Денсаулық жағдайына қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында қызмет өткеруге жарамдылығы туралы тиісті санаты
Жұмыс тәжірибесіне қойылатын талаптар
Құқық қорғау органдарында кемінде бес жыл жұмыс өтілі, оның ішінде тең дәрежелі лауазымдарда немесе келесі төмен тұрған санаттағы лауазымдарда не кемінде екі жыл, кемінде жеті жыл мемлекеттік қызметте жұмыс өтілі, оның ішінде кемінде үш жыл басшы лауазымдарында не осы санаттағы нақты лауазымдардың функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде тоғыз жыл жұмыс өтілі, оның ішінде басшы лауазымдарында кемінде төрт жыл жұмыс өтілі.
Білімдеріне қойылатын талаптар
Қазақстан Республикасының Конституциясын«Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы»«Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» Қазақстан Республикасының Конституциялық заңдарын, «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»,«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы»«ҚР қаржы полициясы органдары туралы»«Құқық қорғау қызметі туралы»«Мемлекеттік қызмет туралы»«Мемлекеттік құпиялар туралы» Қазақстан Республикасының Заңдарын, сондай-ақ осы санаттағы нақты лауазымның мамандығына сәйкес салалардағы қатынастарды реттейтін басқа да нормативтік-құқықтық актілерді, «Қазақстан-2050»: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты атты Стратегиясын білуі.
Мемлекеттік тілді білуі.
Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерін орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Функционалдық міндеттері
Бөлімнің жұмысына басшылық етеді, қарамағындағылардың лауазымдық міндеттерінің көлемі мен мазмұнын анықтайды, оларды бөлім қызметкерлерінің арасына бөледі, олардың орындалуына бақылау жасайды.
Құпиялықты қамтамасыз ету жұмысын ұйымдастырады, оның Департаменттегі жай-күйіне үнемі бақылау жасайды.
Мәліметтердің уақытылы құпияландырылуына бақылау жасайды, Департаменттегі құжаттарды құпияландыру деңгейін анықтау мен өзгертудің дұрыстығын қадағалайды.
Департамент бастығына және тиісті уәкілетті органдарға мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді тарату фактілері, сондай-ақ мұндай мәліметтері бар құжаттарды жоғалту немесе ұрлау фактілері туралы хабарлайды.
Мемлекеттік құпияларды қорғау мәселелері бойынша Департаменттің жоспарын әзірлеуге басшылық етеді және есеп беру құжаттарын дайындауды қамтамасыз етеді.
Жоғары тұрған басшылардың басқа да тапсырмаларын орындайды.
Құпиялықты қамтамасыз ету бөлімінің аса маңызды
істер жөніндегі аға инспекторы