Об утверждении предельных размеров социальной помощи оказываемых при наступлении трудной жизненной ситуации вследствие стихийного бедствия или пожара
Решение маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 20 декабря 2013 года № 153. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 22 января 2014 года № 3759. Утратило силу решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 18 февраля 2016 года № 321
Сноска. Утратило силу решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 18.02.2016 № 321 (вводится в действие со дня принятия).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Типовыми правилами оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года, Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые предельные размеры социальной помощи оказываемых при наступлении трудной жизненной ситуации вследствие стихийного бедствия или пожара.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Секретарь районного
районного маслихата маслихата
Н.Имандосов Д.Мулдашев
Утверждены
решением Хромтауского
районного маслихата
от 20 декабря 2013 года № 153
Предельные размеры социальной помощи оказываемых при наступлении трудной жизненной ситуации вследствие стихийного бедствия или пожара
1. Социальной помощи оказываемых при наступлении трудной жизненной ситуации вследствие стихийного бедствия или пожара:
1) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в пределах - до 150,0 тысяч тенге;
2) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны - в пределах до 100,0 тысяч тенге;
3) лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны - в пределах до 100,0 тысяч тенге;
4) другим категориям лиц, приравненные по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны - в пределах до 80,0 тысяч тенге;
5) лицам, достигшим пенсионного возраста - в пределах до 60,0 тысяч тенге;
6) инвалидам и лицам, воспитывающим ребенка-инвалида до 18 лет - в пределах до 60,0 тысяч тенге;
7) жертвам политических репрессий, лицам, пострадавшим от политических репрессий - в пределах до 50,0 тысяч тенге;
8) многодетным семьям, многодетные матерям - в пределах до 60,0 тысяч тенге;

Табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан өмірлік қиын жағдай туындаған кезде көрсетілетін әлеуметтік көмектің шекті мөлшерін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2013 жылғы 20 желтоқсандағы № 153 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 22 қаңтарда № 3759 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2016 жылғы 18 ақпандағы № 321 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 18.02.2016 № 321 шешімімен (қабылдаған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 2-3 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 21 мамырдағы қаулысымен бекітілген әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан өмірлік қиын жағдай туындаған кезде көрсетілетін әлеуметтік көмектің шекті мөлшері бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы хатшысы
Н.Имандосов Д.Молдашев
Хромтау аудандық
мәслихатының 2013 жылғы
20 желтоқсандағы № 153
шешімімен бекітілген
Табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан өмірлік қиын жағдай туындаған кезде көрсетілетін әлеуметтік көмектің шекті мөлшері
1. Табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан өмірлік қиын жағдай туындаған кезде көрсетілетін әлеуметтік көмектер:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне - 150,0 мың теңге көлемінде;
2) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген тұлғаларға - 100,0 мың теңге көлемінде;
3) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға - 80,0 мың теңге көлемінде;
4) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген тұлғалардың басқа да санаттарына - 80,0 мың теңге көлемінде;
5) зейнеткерлік жасқа жеткен тұлғаларға - 60,0 мың теңге көлемінде;
6) мүгедектерге және 18 жасқа дейінгі мүгедек баланы тәрбиелеп отырған тұлғаларға – 60,0 мың теңге көлемінде;
7) саяси қуғын-сүргін құрбандарына, саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен тұлғаларға -50,0 мың теңге көлемінде;
8) көп балалы отбасыларға, көп балалы аналарға - 60,0 мың теңге көлемінде;

9) детям-сиротам, детям оставшимся без попечения родителей, выпускникам детских домов - в пределах до 60,0 тысяч тенге;
10) малообеспеченным семьям (гражданам) - в пределах до 60,0 тысяч тенге;
11) гражданам, страдающим онкологическими заболеваниями, ВИЧ-инфицированным и больным различной формой туберкулеза - в пределах до 80,0 тысяч тенге.
2. Социальная помощь оказывается указанным лицам, если они не находятся на полном государственном обеспечении.
3. Социальная помощь гражданам, находящимся в трудной жизненной ситуации предоставляется, если среднедушевой доход семьи (гражданина) за предшествующий квартал (на момент обращения за помощью) не превышал 1-кратного размера прожиточного минимума (за исключением участников и инвалидов Великой Отечественной войны).
При наступлении трудной жизненной ситуации участникам и инвалидам Великой Отечественной войны оказывается социальная помощь без учета их дохода.

9) жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға, балалар үйінің түлектеріне - 60,0 мың теңге көлемінде;
10) аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға)- 60,0 мың теңге көлемінде;
11) онкологиялық аурулары бар, ҚТВ инфекциясын жұқтырғандарға және туберкулездің әртүрлі түрлерімен ауыратын азаматтарға - 80,0 мың теңге көлемінде.
2. Аталған тұлғаларға әлеуметтік көмек көрсетіледі, егер олар толық мемлекеттік қамсыздандыруында болмаған жағдайда.
3. Өмірлік қиын жағдайда жүрген азаматтарға (Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерін қоспағанда) әлеуметтік көмек көрсетіледі, егер отбасының (азаматтың) өткен тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы (көмек алу үшін өтініш берген кезеңге) 1-еселік ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспаған жағдайда.
Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне әлеуметтік көмек олардың табысын есепке алмай көрсетіледі.