Об утверждении Правил о размере и порядке оказания жилищной помощи населению города Темиртау и поселка Актау
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 26 апреля 2013 года N 15/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 27 мая 2013 года N 2334. Утратило силу решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 6 марта 2014 года N 27/7
Сноска. Утратило силу решением Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 06.03.2014 N 27/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
На основании Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", Закона Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи", постановления Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", постановления Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года N 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам", в соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила о размере и порядке оказания жилищной помощи населению города Темиртау и поселка Актау (приложение).
2. Признать утратившим силу решение Темиртауского городского маслихата от 11 апреля 2012 года N 3/6 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи населению города Темиртау и поселка Актау" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 8-3-140, опубликовано в газете "Второе счастье" от 28 мая 2012 года N 5).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии,
секретарь маслихата                        В. Свиридов
СОГЛАСОВАНО
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел занятости и социальных
программ города Темиртау"
Ю. Ким
29 апреля 2013 года
Утверждены
решением Темиртауского
городского маслихата
от 26 апреля 2013 года N 15/4
Правила о размере и порядке оказания жилищной помощи
населению города Темиртау и поселка Актау
Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 97 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 5 июля 2004 года "О связи", постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года N 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи", постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года N 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам" и определяют размер и порядок оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) города Темиртау и поселка Актау.

Теміртау қаласы мен Ақтау кенті тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету тәртібі мен мөлшері туралы ережесін бекіту туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2013 жылғы 26 сәуірдегі N 15/4 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 27 мамырда N 2334 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2014 жылғы 6 наурыздағы N 27/7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 06.03.2014 N 27/7 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шілдедегі "Байланыс туралы" Заңының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" қаулысының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі N 512 "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" қаулысының негізінде, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Теміртау қаласы мен Ақтау кенті тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету тәртібі мен мөлшері туралы ережесі бекітілсін (қосымша).
2. Теміртау қалалық мәслихаттың 2012 жылғы 11 сәуірдегі N 3/6 "Теміртау қаласы мен Ақтау кенті тұрғындарына тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 8-3-140 тіркелген, "Второе счастье" газетінің 2012 жылдың 28 мамырдағы N 5 жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таралады.
Сессия төрағасы,
мәслихат хатшысы                           В. Свиридов
КЕЛІСІЛДІ
"Теміртау қаласының жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің жетекшісі
Ю. Ким
2013 жылғы 29 сәуір
Теміртау қалалық мәслихаттың
2013 жылғы 26 сәуірдегі
N 15/4 шешімімен
бекітілген
Теміртау қаласы мен Ақтау кенті тұрғындарына тұрғын
үй көмегін көрсету тәртібі мен мөлшері туралы ережесі
Осы Ереже Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 97-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 5 шілдедегі "Байланыс туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы N 2314 "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" қаулысына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі N 512 "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" қаулысына сәйкес әзірленген және Теміртау қаласы мен Ақтау кентінің аз қамтылған отбасыларына (азаматтарына) тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібін айқындайды.

1. Общие положения
1. В Правилах используются следующие основные понятия:
1) малообеспеченные семьи (граждане) – лица, которые в соответствии с жилищным законодательством Республики Казахстан имеют право на получение жилищной помощи;
2) коммунальные услуги - услуги, предоставляемые в жилом доме (жилом здании) и включающие водоснабжение, канализацию, газоснабжение, электроснабжение, теплоснабжение, мусороудаление и обслуживание лифтов;
3) кондоминиум - форма собственности на недвижимость, при которой помещения находятся в индивидуальной (раздельной) собственности граждан, юридических лиц, государства, а общее имущество принадлежит им на праве общей долевой собственности;
4) орган управления объектом кондоминиума – физическое или юридическое лицо, осуществляющее функции по управлению объектом кондоминиума;
5) семья – круг лиц, связанных имущественными и личными неимущественными правами и обязанностями, вытекающими из брака (супружества), родства, свойства, усыновления (удочерения) или иной формы принятия детей на воспитание и призванными способствовать укреплению и развитию семейных отношений;
6) совокупный доход семьи (гражданина) – общая сумма доходов семьи (гражданина) за квартал, предшествующий кварталу обращения за назначением жилищной помощи;
7) заявитель (физическое лицо) – лицо, обратившееся от себя лично или от имени семьи за назначением жилищной помощи (далее – заявитель);
8) расходы на содержание жилого дома (жилого здания) - обязательная сумма расходов собственников помещений (квартир) посредством ежемесячных взносов, установленных решением общего собрания, на эксплуатацию и ремонт общего имущества объекта кондоминиума, содержание земельного участка, расходы на приобретение, установку, эксплуатацию и проверку общедомовых приборов учета потребления коммунальных услуг, расходы на оплату коммунальных услуг, потребленных на содержание общего имущества объекта кондоминиума, а также взносы на накопления денег на предстоящий в будущем капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума или отдельных его видов;
9) уполномоченный орган – государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Темиртау" (далее – уполномоченный орган);
10) доля предельно-допустимых расходов – отношение предельно-допустимого уровня расходов семьи (гражданина) в месяц на содержание жилого дома (жилого здания), потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, к совокупному доходу семьи (гражданина) в процентах.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережеде мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) аз қамтылған отбасылар (азаматтар) – Қазақстан Республикасының тұрғын үй заңнамасына сәйкес тұрғын үй көмегін алуға құқығы бар адамдар;
2) коммуналдық қызметтер – тұрғын үйде (тұрғын ғимаратта) көрсетілетін және сумен жабдықтауды, кәрізді, газбен жабдықтауды, электрмен жабдықтауды, жылумен жабдықтауды, қоқысты әкету мен лифт қызметін көрсетуді қамтитын қызметтер;
3) кондоминиум – үй-жай азаматтардың, заңды тұлғалардың, мемлекеттің дара (бөлек) меншігінде болатын, ал ортақ мүлік оларға ортақ үлестік меншік құқығымен тиесілі болатын жағдайда, жылжымайтын мүлікке меншіктің нысаны;
4) кондоминиум объектісін басқару органы – кондоминиум объектісін басқару жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
5) отбасы – некеден (ерлі-зайыптылықтан), туыстықтан, жекжаттықтан, бала асырап алудан немесе балаларды тәрбиеге алудың өзге де нысандарынан туындайтын және отбасы қатынастарын нығайтып, дамытуға септігін тигізуге арналған мүліктік және жеке мүліктік емес құқықтар мен міндеттерге байланысты адамдар тобы;
6) отбасының (азаматтың) жиынтық табысы – тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірілген тоқсанның алдындағы тоқсанда отбасы (азамат) алған кірістерінің жалпы сомасы;
7) өтініш беруші (жеке тұлға) – тұрғын үй көмегін тағайындау үшін жеке өз атынан немесе отбасы атынан өтініш берген адам (бұдан әрі - өтініш беруші);
8) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстар - кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін пайдалануға және жөндеуге, жер учаскесін күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтерді тұтынуды есептеудің үйге ортақ құралдарын сатып алуға, орнатуға, пайдалануға және тексеруге жұмсалатын шығыстарға, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға тұтынылған коммуналдық қызметтерді төлеуге жұмсалатын шығыстарға жалпы жиналыстың шешімімен белгіленген ай сайынғы жарналар арқылы төленетін үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелері шығыстарының міндетті сомасы, сондай-ақ болашақта кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін немесе оның жекелеген түрлерін күрделі жөндеуге ақша жинақтауға жұмсалатын жарналар;
9) уәкілетті орган – "Теміртау қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілетті орган);
10) шекті жол берілетін шығыстар үлесі – телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде отбасының (азаматтың) бір айда тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға жұмсалған шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің отбасының (азаматтың) орташа айлық жиынтық кірісіне пайызбен қатынасы.

2. Жилищная помощь предоставляется за счет средств местного бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в данной местности, на оплату:
1) расходов на содержание жилого дома (жилого здания) семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах) или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
2) потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;
3) арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде;
4) стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме.
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.
Жилищная помощь оказывается по предъявленным поставщиками счетам на оплату коммунальных услуг на содержание жилого дома (жилого здания) согласно смете, определяющей размер ежемесячных и целевых взносов, на содержание жилого дома (жилого здания), а также счету на оплату стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, устанавливаемого взамен однофазного счетчика электрической энергии с классом точности 2,5, находящегося в использовании в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме, за счет бюджетных средств лицам, постоянно проживающим в данной местности.
3. Жилищная помощь предоставляется малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в городе Темиртау и поселке Актау, зарегистрированным в данном жилье, если расходы на содержание жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг, услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендную плату за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, в пределах нормы площади жилья, обеспечиваемой компенсационными мерами, но не более фактически занимаемой общей площади и нормативов расходов на содержание жилого дома (жилого здания) и потребление коммунальных услуг, услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, а также стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, превышают долю предельно-допустимых расходов на эти цели.
Доля предельно-допустимых расходов устанавливается к совокупному доходу семьи (гражданина) в размере 10 процентов. Доля предельно-допустимых расходов является критерием для оказания помощи малообеспеченным семьям (гражданам).

2. Тұрғын үй көмегi жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен осы елдi мекенде тұрақты тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға):
1) жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда (пәтерлерде) тұратын немесе мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстарға;
2) тұрғын үйдің меншік иелері немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуына;
3) жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшін жалға алу төлемақысын төлеуге;
4) жекешелендірілген үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеуге беріледі.
Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегiн есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетiлген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретiнде айқындалады.
Аталған жерлерде тұрақты тұратын адамдарға тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған ай сайынғы және нысаналы жарналардың мөлшерiн айқындайтын сметаға сәйкес, тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған коммуналдық қызметтер көрсету ақысын төлеу, сондай-ақ жекешелендірілген тұрғын үй-жайларында (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде пайдалануда тұрған дәлдік сыныбы 2,5 электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің орнына орнатылатын тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіштің құнын төлеуге, жеткiзушiлер ұсынған шоттар бойынша тұрғын үй көмегі бюджет қаражаты есебінен көрсетіледі.
3. Тұрғын үй көмегі Теміртау қаласы мен Ақтау кентінде тұрақты тұратын, осы тұрғын үйде тіркелген, аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға), егер тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтерді тұтынуға, телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттiк төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметіне, жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшін жалға алу төлемақысына өтемақылық шаралармен қамтамасыз етілетін тұрғын үй ауданы нормасының шегінде, бірақ нақты пайдаланатын жалпы ауданнан және тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға және телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттiк төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметін, коммуналдық қызметтерді тұтыну шығындары нормативтерінен, сондай-ақ тәулiк уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдiк сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бiр фазалық есептеуiштiң құнын төлеуге көп емес, осы мақсаттарға шекті-жол берілетін шығыстар үлесінен асатын болса беріледі.
Шекті жол берілетін шығыстар үлесі отбасының (азаматтың) жиынтық табысының 10 пайызы мөлшерінде белгіленеді. Шекті жол берілетін шығыстар үлесі аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға) көмек көрсету үшін өлшем болып табылады.

2. Определение нормативов оказания жилищной помощи
4. Жилищная помощь предоставляется уполномоченным органом в следующем порядке:
1) нормы площади жилища, обеспечиваемые компенсационными мерами, эквивалентны нормам предоставления жилища на каждого члена семьи, установленными жилищным законодательством (18 квадратных метров, на человека в многокомнатных квартирах), норма площади жилища для граждан, проживающих в однокомнатных квартирах - общая площадь жилища, норма площади жилища для одиноко проживающих граждан, проживающих в многокомнатных квартирах - 30 квадратных метров;
2) нормы потребления коммунальных услуг:
потребление газа по фактическим расходам, но не более (при расчете жилищной помощи баллонный газ учитывается в квартирах жилого здания, имеющего не более двух этажей):
8 килограмм в месяц на одного человека в домах, оборудованных газовыми плитами, при наличии центрального горячего водоснабжения;
10 килограмм в месяц на одного человека в домах, оборудованных газовыми плитами, при отсутствии центрального горячего водоснабжения;
потребление твердого топлива по фактическим расходам, с предъявлением счетов поставщиков услуг (квитанции, накладные, счета-фактуры, справки), но не более:
на отопление 1 квадратного метра площади жилища в расчете на отопительный сезон - 161 килограмм угля для домов 1-2-этажной постройки, 98 килограмм угля для домов 3-5-этажной постройки (при расчете жилищной помощи применяются цены на уголь, сложившиеся в городе Темиртау за истекший квартал по данным областных органов по статистике);
потребление электроэнергии на одного человека по фактическим расходам, но не более:
80 киловатт в месяц в домах, оборудованных газовыми плитами;
100 киловатт в месяц в домах, оборудованных электрическими плитами;
3) нормы потребления холодной воды, канализации, горячей воды, мусороудаления, обслуживания лифтов, расходов на содержание жилого дома (жилого здания), независимо от формы управления (кооперативы собственников квартир, комитеты самоуправления, домовые комитеты, оформившие юридическую форму правления) устанавливаются на основе тарифов, утвержденных поставщиками услуг или органом, утверждающим тариф.
5. Оплата расходов на содержание жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг, услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, сверх установленной нормы производится на общих основаниях.

2. Тұрғын үй көмегін көрсетудің нормативтерін айқындау
4. Уәкілетті орган тұрғын үй көмегін келесі тәртіпте көрсетеді:
1) өтемақылық шаралармен қамтамасыз етілген тұрғын үй ауданының нормасы отбасының әр мүшесіне тұрғын үй заңнамасымен белгіленген тұрғын үй беру нормасына баламалы (көп бөлмелі пәтерлерде бір адамға 18 шаршы метр), бір бөлмелі пәтерлерде тұратын азаматтар үшін тұрғын үй ауданының нормасы – тұрғын үйдің жалпы ауданы, көп бөлмелі пәтерлерде жалғыз тұратын азаматтар үшін тұрғын үй ауданының нормасы – 30 шаршы метр;
2) коммуналдық қызметті тұтыну нормалары:
нақты шығындар бойынша газды тұтыну, бірақ (тұрғын үй көмегін есептеген кезде, екі қабаттан аспайтын тұрғын үй ғимаратының пәтерлеріндегі баллонды газ ескеріледі):
орталықтандырылған ыстық суы бар, газ плиталарымен жабдықталған үйлерде бір адамға айына 8 килограммнан;
орталықтандырылған ыстық суы жоқ, газ плиталарымен жабдықталған үйлерде бір адамға айына 10 килограммнан артық емес;
қатты отынды тұтыну нақты шығындар бойынша қызметтерді жеткізушінің шоттарын (түбіртектерді, жөнелтпе құжаттарды, фактура-шоттарды, анықтамаларды) ұсына отырып, бірақ:
жылу беру мезгіліне есептегенде тұрғын үйдің 1 шаршы метр ауданын жылыту үшін – 1-2 қабатта салынған үйлер үшін 161 килограмм көмір, 3-5 қабатта салынған үйлер үшін 98 килограмм көмірден артық емес (тұрғын үй көмегін есептеу барысында статистика жөніндегі облыстық органдардың мәліметтері бойынша өткен тоқсандағы Теміртау қаласында қалыптасқан көмір бағасы пайдаланылады);
нақты шығындар бойынша бір адамның электр энергиясын тұтыну, бірақ:
газ плиталарымен жабдықталған үйлерде айына 80 киловаттан;
электр плиталарымен жабдықталған үйлерде айына 100 киловаттан артық емес;
3) суық суды, кәрізді, ыстық суды тұтыну, қоқысты шығару, лифттерге қызмет көрсету, тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға шығыстардың нормаларын басқару үлгісіне қарамастан (басқарудың заңды үлгісін ресімдеген пәтерлер меншік иелерінің кооперативтері, өзін-өзі басқару комитеттері, үй комитеттері) қызметтерді жеткізуші немесе тарифтерді бекітетін орган бекіткен тарифтер негізінде белгіленеді.
5. Жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысына, тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтерді, телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуына белгіленген нормадан жоғары шығыстарын төлеу жалпы негізде жүргізіледі.

6. Сумма повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам подлежит компенсации через механизм жилищной помощи в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.
3. Порядок назначения и выплаты жилищной помощи
7. Жилищная помощь предоставляется уполномоченным органом и назначается физическим лицам по месту их жительства.
8. Пенсионерам и инвалидам, являющимися собственниками квартир, проживающим с членами семьи, страдающими алкогольной или наркотической зависимостью, либо с лицами, не достигшими 18 лет, жилищная помощь предоставляется исходя из норм площади жилища на одного человека (18 квадратных метров) и нормативов потребления коммунальных услуг на одного человека, независимо от проживания в однокомнатной или многокомнатной квартире.
9. В случае возникновения конфликтных, спорных или нестандартных ситуаций решение вопроса о назначении жилищной помощи может быть разрешено в судебном порядке.
10. Размер жилищной помощи не может превышать суммы фактически начисленной платы за расходы на содержание жилого дома (жилого здания), коммунальные услуги, арендную плату за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде и услуг связи в части повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций, стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток, устанавливаемого взамен однофазного счетчика электрической энергии с классом точности 2,5, находящегося в использовании в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме.
11. Сведения о фактически начисленной сумме для расчета жилищной помощи предоставляют поставщики коммунальных услуг (на бумажных или электронных носителях) и (или) физические лица (на бумажных носителях).
12. Выплата жилищной помощи осуществляется уполномоченным органом через банки второго уровня или организации, имеющих лицензии Национального Банка Республики Казахстан на осуществление данного вида операций, путем зачисления на лицевые счета граждан.
13. Финансирование выплат жилищной помощи осуществляется за счет бюджетных средств.
4. Сроки и периодичность предоставления жилищной помощи
14. Жилищная помощь назначается с месяца подачи заявления со всеми необходимыми документами сроком на 1 год. Сведения о доходах и составе семьи, а также о расходах на содержание жилого дома (жилого здания), потребление коммунальных услуг, услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендную плату за пользование жилищем, ежеквартально предоставляются в уполномоченный орган.
Если заявитель обратился во втором или третьем месяце текущего квартала, жилищная помощь назначается на весь текущий квартал (при последующих ежеквартальных обращениях).

6. Әлеуметтік қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілу сомасы Қазақстан Республикасының Үкіметімен белгіленген тәртіпте тұрғын үй көмегі арқылы өтемақы төленуге жатады.
3. Тұрғын үй көмегін тағайындау және төлеу тәртібі
7. Тұрғын үй көмегін уәкілетті орган ұсынады және тұрғылықты жері бойынша жеке тұлғаларға тағайындалады.
8. Ішімдікке немесе есірткіге құмар отбасы мүшелерімен, немесе 18 жасқа толмаған тұлғалармен бірге тұратын пәтерлердің иесі болып табылатын зейнеткерлер мен мүгедектерге тұрғын үй көмегі бір адамға (18 шаршы метр) арналған тұрғын үй ауданының нормалары және бір бөлмелі немесе көп бөлмелі пәтерде тұруына тәуелсіз бір адамға коммуналдық қызметті тұтыну нормативтерінің негізінде ұсынылады.
9. Жанжалды, даулы немесе стандартты емес жағдайлар пайда болған кезде, тұрғын үй көмегін тағайындау мәселесі сот тәртібімен шешілуі мүмкін.
10. Тұрғын үй көмегінің мөлшері тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтерге, жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының және телекоммуникация қызметін көрсетуге абоненттiк төлемақы тарифтерінің өсуі бөлігінде байланыс қызметінің, жекешелендiрiлген тұрғын үй-жайларында (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде пайдалануда тұрған дәлдiк сыныбы 2,5 электр энергиясын бiр фазалық есептеуiштiң орнына орнатылатын тәулiк уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдiк сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бiр фазалық есептеуiштiң құнының шығындарына нақты есептелген төлем сомасынан аса алмайды.
11. Тұрғын үй көмегін есептеу үшін нақты есептелген сома жөніндегі мәліметтерді коммуналдық қызметтерді жеткізуші (электрондық немесе қағаз тасымалдағышта) және (немесе) жеке тұлға (қағаз тасымалдағышта) ұсынады.
12. Тұрғын үй көмегін төлеуді азаматтардың жеке шоттарына аудару жолымен екінші деңгейдегі банктер немесе осы операцияны жүзеге асыруға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің лицензиясы бар ұйымдары арқылы уәкілетті орган жүзеге асырады.
13. Тұрғын үй көмегінің төлемдерін қаржыландыру бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
4. Тұрғын үй көмегін көрсету мерзімдері мен кезеңділігі
14. Тұрғын үй көмегін барлық қажетті құжаттармен бірге өтініш берген айдан бастап 1 жыл мерзімге тағайындайды. Отбасының табысы мен құрамы жөніндегі, сондай-ақ тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысына, тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтерді, телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуға жұмсалған шығыстар жөніндегі мәліметтер уәкілетті органға тоқсан сайын ұсынылады.
Егер өтініш беруші ағымдағы тоқсанның екінші немесе үшінші айында өтініш білдірген болса, тұрғын үй көмегі ағымдағы тоқсанның барлығына тағайындалады (келесіде тоқсан сайын өтініш беретін жағдайда).

15. Получателям жилищной помощи необходимо в течении 10 дней информировать уполномоченный орган об обстоятельствах, влияющих на получение или на размер жилищной помощи.
В случае предоставления заведомо недостоверных сведений, повлекших за собой назначение завышенной или незаконной суммы жилищной помощи, выплата прекращается. Незаконно полученные в виде жилищной помощи суммы подлежат возврату в добровольном порядке, а в случае отказа - в судебном порядке.
16. При изменении доли предельно-допустимых расходов семьи, расходов на содержание жилого дома (жилого здания), арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, тарифов на коммунальные услуги, абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций производится перерасчет ранее назначенных пособий, начиная с месяца, следующего за тем месяцем, в котором наступили соответствующие изменения.
17. При назначении жилищной помощи в семье не учитываются лица, временно проживающие в других населенных пунктах, что подтверждается соответствующим документом.
5. Порядок обращения и начисления жилищной помощи
18. Для назначения жилищной помощи гражданин (семья) обращается в уполномоченный орган или в центр обслуживания населения по месту жительства с заявлением (приложение 1 к настоящим Правилам) и предоставляет следующие документы:
1) копию документа, удостоверяющего личность заявителя;
2) копию правоустанавливающего документа на жилище;
3) копию книги регистрации граждан;
4) документы, подтверждающие доходы членов семьи. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан) претендующей на получение жилищной помощи, определяется уполномоченным органом в сфере жилищных отношений;
5) счет о размерах ежемесячных взносов на содержание жилого дома (жилого здания);
6) счет на потребление коммунальных услуг;
7) квитанцию-счет за услуги телекоммуникаций или копия договора на оказание услуг связи;
8) счет о размере арендной платы за пользование жилищем, предъявленный местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленный местным исполнительным органом;
9) квитанцию-счет стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах) и индивидуальном жилом доме.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
19. По результатам рассмотрения представленных документов уполномоченным органом заполняются бланки по форме согласно приложениям 234 к настоящим Правилам.
При отсутствии изменений в последующие кварталы в составе семьи и размере общей площади занимаемого жилища, бланк по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, не заполняется.

15. Тұрғын үй көмегін алушылар тұрғын үй көмегін алуға немесе мөлшеріне әсер ететін жағдайлар туралы 10 күн ішінде уәкілетті органға хабарлауға тиіс.
Тұрғын үй көмегінің заңсыз сомасы немесе асыра тағайындалуына әкеліп соқтырған көрінеу теріс мәліметтерді берген жағдайда төлеу тоқтатылады. Тұрғын үй көмегі түрінде заңсыз алынған сома өз еркімен, ал бас тартылған жағдайда - сот арқылы қайтарылуға жатады.
16. Жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысына, тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтерге, телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифтері, отбасының шекті жол берілетін шығыстар үлесі өзгерген жағдайда тиісті өзгерістер туындаған айдан кейінгі айдан бастап бұрын тағайындалған жәрдемақылар қайта есептеледі.
17. Тұрғын үй көмегін тағайындау кезінде, отбасының басқа елді мекендерде уақытша тұратыны тиісті құжатпен расталған тұлғалар есепке алынбайды.
5. Тұрғын үй көмегін есептеу және өтініш беру тәртібі
18. Тұрғын үй көмегін тағайындау үшін азамат (отбасы) тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органға немесе халыққа қызмет көрсету орталығына өтінішпен жүгінеді (осы Ережеге 1-қосымша) және келесі құжаттарды ұсынады:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) тұрғын үйге құқық беретін құжаттың көшірмесі;
3) азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі;
4) отбасы мүшелерінің табысын растайтын құжаттар. Тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (Қазақстан Республикасы азаматының) жиынтық табысын есептеу тәртібі тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті органмен анықталады;
5) тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға арналған ай сайынғы жарналардың мөлшері туралы шот;
6) коммуналдық қызметтерді тұтыну шоттары;
7) телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шоты немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі;
8) жергілікті атқарушы органмен ұсынылған жеке тұрғын үй қорында жергілікті атқарушы органмен ұсынылған тұрғын үйді пайдалану үшін жалға алу ақысының мөлшері туралы шот;
9) жекешелендірілген үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулік уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдік сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бір фазалық есептеуіш құнының түбіртек-шоты.
Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқада және көшірмелерде тапсырылады, одан кейін құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге қайтарылып беріледі.
19. Тапсырылған құжаттарды қараудың нәтижесі бойынша уәкілетті орган осы Ереженің 234-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша бланктерді толтырады.
Келесі тоқсандарда отбасының құрамы мен тұратын тұрғын үйдің жалпы ауданының мөлшері өзгерусіз қалса, онда осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес нысандағы бланк толтырылмайды.

20. Для уточнения данных о заявителе уполномоченный орган составляет акт обследования материально-бытового положения семьи (гражданина), обратившейся за назначением жилищной помощи. Акт обследования приобщается в личное дело получателя жилищной помощи.
21. Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на содержание жилого дома (жилого здания), потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, а также стоимости однофазного счетчика электрической энергии с классом точности не ниже 1 с дифференцированным учетом и контролем расхода электроэнергии по времени суток проживающим в приватизированных жилых помещениях (квартирах), индивидуальном жилом доме, в пределах норм и предельно допустимым уровнем расходов семьи (граждан) на эти цели.
Приложение 1
к Правилам о размере и порядке
оказания жилищной помощи населению
города Темиртау и поселка Актау
В уполномоченный орган
_________________________________
(населенный пункт, район, область)
от ______________________________
_________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя)
проживающего по адресу __________
(город, район, улица:
_________________________________
N дома и квартиры, N телефона)
удостоверение личности N ________
выдано __________________________
дата выдачи _____________________
ИИН _____________________________
_________ Регистрационный номер семьи
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу назначить моей семье жилищную помощь.
Моя семья состоит из _____ человек.
К заявлению прилагаю необходимые документы.
N лицевого счета ____________________. Наименование поставщика услуг
_______________________ (за расходы на содержание жилого дома (жилого
здания), отопление, холодную воду, канализацию, горячую воду, вывоз
мусора, электроэнергию, газ, телефон, арендную плату за пользование
жилищем, обслуживание лифтов).
N лицевого счета _____________________. Наименование поставщика услуг
_______________________ (за расходы на содержание жилого дома (жилого
здания), отопление, холодную воду, канализацию, горячую воду, вывоз
мусора, электроэнергию, газ, телефон, арендную плату за пользование
жилищем, обслуживание лифтов).
N лицевого счета __________________________. Наименование банка _____
_______________(за расходы на содержание жилого дома (жилого здания),
отопление, холодную воду, канализацию, горячую воду, вывоз мусора,
электроэнергию, газ, телефон, арендную плату за пользование жилищем,
обслуживание лифтов).
N лицевого счета __________________________. Орган управления объекта
кондоминиума __________________ (за расходы на содержание жилого дома
(жилого здания), целевой взнос на содержание жилого дома (жилого
здания).
Я и члены моей семьи даем свое разрешение на раскрытие
информации о доходах, которое может быть предъявлено юридическим и
физическим лицам, как подтверждение нашего согласия на выдачу
государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ
города Темиртау" сведений о доходах членов нашей семьи.
Предупрежден (а) об ответственности за представление
недостоверных сведений и поддельных документов.
Согласен(а) на сверку моих (моей семьи) доходов с данными базы
Государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и
социальной защиты населения.
"___"___________ 20 __ г.             ____________________________
(подпись заявителя)
Документы приняты
"___"___________ 20 __ г. _____________ _____________________________
подпись       (Ф.И.О., должность лица,
принявшего документы)
Приложение 2
к Правилам о размере и порядке
оказания жилищной помощи населению
города Темиртау и поселка Актау
Форма
_________ Регистрационный номер семьи
СВЕДЕНИЯ
о составе семьи и размере общей площади
занимаемого жилища
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
_____________________________________________________________________
(домашний адрес)
Семейное положение заявителя ________________________________________
Состав семьи ____ человек. Занимаемая площадь ____ квадратных метров.
_______________________________________________ N ____ от ___________
(наименование правоустанавливающего документа на жилище)
N п/п
Ф.И.О. членов семьи
Число, месяц, год рождения
Родственное отношение к заявителю
Подпись заявителя _______________ Подпись специалиста _______________
Дата ________________________________
Приложение 3
к Правилам о размере и порядке
оказания жилищной помощи населению
города Темиртау и поселка Актау
форма
_________ Регистрационный номер семьи
СВЕДЕНИЯ
о полученных доходах членов семьи заявителя
в _______________ квартале 20 ___ года
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
N п/п
Ф.И.О. членов семьи
Документально подтвержденные суммы доходов
Прочие заявленные доходы
вид дохода
сумма, тенге
вид дохода
сумма, тенге
Подпись заявителя _______________ Подпись специалиста _______________
Дата _______________________________
Приложение 4
к Правилам о размере и порядке
оказания жилищной помощи населению
города Темиртау и поселка Актау
форма
СВЕДЕНИЯ
о расходах на содержание жилого дома
(жилого здания), потребление коммунальных услуг, услуг связи,
арендной платы за пользование жилищем
за _______________ квартал 20 ___ года
_________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
_________________________________________________
(домашний адрес)
Общая площадь ____ кв.м. Количество комнат ______
Социальная норма ____ кв.м.
Социальная группа
пенсионер -
инвалид -
работающий -
безработный -
прочие -
Общая характеристика дома ___________________________________________
(газ емкостный или баллонный, электрические плиты)
Совокупный доход за ______ квартал 20 __ года _______________________
N п/п
Вид платежа
Начислено
за _______
(месяц)
Начислено
за _______
(месяц)
Начислено
за _______
(месяц)
1
Расходы на содержание общего имущества объекта кондоминиума
Целевой взнос на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума
Взносы на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума
2
Отопление (центральное, твердое топливо)
3
Холодная вода
4
Канализация
5
Горячая вода
6
Вывоз мусора
7
Электроэнергия
8
Газ
9
Телефон
10
Арендная плата за пользование жилищем
ИТОГО:
"___"______________ 20 __ г. Подпись специалиста ____________________

20. Өтініш беруші туралы мәліметтерді нақтылау үшін, уәкілетті орган тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірген отбасының (азаматтың) материалдық-тұрмыстық жағдайын тексеру актісін жасайды. Тексеру актісі тұрғын үй көмегін алушының жеке ісіне тіркеледі.
21. Тұрғын үй көмегi телекоммуникация желiсiне қосылған телефон үшiн абоненттiк төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысының ұлғаюы бөлiгiнде тұрғын үйдi (тұрғын ғимаратты) күтiп-ұстауға арналған шығыстарға, жекешелендiрiлген үй-жайларда (пәтерлерде), жеке тұрғын үйде тұрып жатқандарға тәулiк уақыты бойынша электр энергиясының шығынын саралап есепке алатын және бақылайтын, дәлдiк сыныбы 1-ден төмен емес электр энергиясын бiр фазалық есептеуiштiң құнын төлеуге тұрғын үй көмегiн көрсету жөнiндегi шаралар қолданылатын, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерiн тұтынуға нормалар шегiнде ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсаған, шығыстарының шектi жол берiлетiн деңгейiнiң арасындағы айырма ретiнде айқындалады.
Теміртау қаласы мен Ақтау
кенті тұрғындарына тұрғын
үй көмегін көрсету тәртібі
мен мөлшері туралы ережесіне
1-қосымша
Уәкілетті органға
_________________________________
(елді мекен, аудан, облыс)
_________________________________
(елді мекен, аудан)
_________________________________
(көше, үйдің және пәтердің N,
___________ мекен-жайында тұратын
телефон N)
_________________________________
(Өтініш берушінің тегі,
_________________________________
аты, әкесінің аты)
жеке куәліктің N ________________
берген __________________________
берілген күні ___________________
ЖСН _____________________________
Отбасының тіркелу нөмірі _____________
ӨТІНІШ
Менің отбасыма тұрғын үй көмегін тағайындауыңызды сұраймын.
Менің отбасым ____ адамнан тұрады.
Өтінішке қоса қажетті құжаттарды ұсындым.
Жеке шоттың N __________. Қызметті жеткізушінің атауы _______________
(тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға, жылыту жүйесіне, суық
суға, кәрізге, ыстық суға, қоқыс шығаруға, электр энергиясына, газға,
телефонға, тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысына, лифт
қызметін көрсетуге шығындары үшін).
Жеке шоттың N __________. Қызметті жеткізушінің атауы _______________
(тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға, жылыту жүйесіне, суық
суға, кәрізге, ыстық суға, қоқыс шығаруға, электр энергиясына, газға,
телефонға, тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысына, лифт
қызметін көрсетуге шығындары үшін).
Жеке шоттың N __________. Банктің атауы _____________________________
(тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға, жылыту жүйесіне, суық
суға, кәрізге, ыстық суға, қоқыс шығаруға, электр энергиясына, газға,
телефонға, тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысына, лифт
қызметін көрсетуге шығындары үшін).
Жеке шоттың N __________. Кондоминиум объектісін басқару органы _____
_______________________ (тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға
шығындары үшін, тұрғын үйді (тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға нысаналы
жарнаға).
Мен және менің отбасымның мүшелері, "Теміртау қаласының
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік
мекемесіне отбасы мүшелеріміздің табысы туралы ақпаратты беруге
келісіміміздің дәлелі ретінде жеке және заңды тұлғаларға көрсетуге
болатын табыстары туралы ақпаратты ашуға өзіміздің рұқсатымызды
береміз.
Теріс мәліметтерді және жалған құжаттарды ұсынғаны үшін жауапқа
тартылатыным жөнінде алдын ала ескертілді.
Менің (менің отбасымның) табыстарын Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу
жөніндегі мемлекеттік орталық қорының мәліметтерімен салыстыруға
келісемін.
"___"__________ 20 __ ж.             ________________________________
(өтініш берушінің қолы)
Құжаттар қабылданды
"___"__________ 20 __ ж. _________ __________________________________
(қолы)    (құжатты қабылдаған тұлғаның
Т.А.Ә., лауазымы)
Теміртау қаласы мен Ақтау
кенті тұрғындарына тұрғын
үй көмегін көрсету тәртібі
мен мөлшері туралы ережесіне
2-қосымша
нысан
Отбасының тіркелу нөмірі _____________
Отбасы құрамы және тұратын тұрғын үйдің
жалпы ауданының көлемі туралы
МӘЛІМЕТ
_____________________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________________
(үйдің мекен-жайы)
Өтініш берушінің отбасылық жағдайы __________________________________
Отбасы құрамы ______ адам. Тұратын үйдің ауданы _________ шаршы метр.
_________ жылғы N ________ __________________________________________
(тұрғын үйге құқық беретін құжаттың атауы)
т/б
N
Отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Туған күні, айы, жылы
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Өтініш берушінің қолы _______________ Маманның қолы _________________
Күні __________________________________
Теміртау қаласы мен Ақтау
кенті тұрғындарына тұрғын
үй көмегін көрсету тәртібі
мен мөлшері туралы ережесіне
3-қосымша
нысан
Отбасының тіркелу нөмірі _____________
20 ___ жылғы _______________ тоқсандағы
өтініш берушінің отбасы мүшелерінің алған табысы туралы
МӘЛІМЕТТЕР
_____________________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
т/б N
Отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Құжатпен расталған табыстардың сомасы
Басқа да мәлімделген табыстар
табыс түрі
сомасы, теңге
табыс түрі
сомасы, теңге
Өтініш берушінің қолы ______________ Маманның қолы __________________
Күні __________________________________
Теміртау қаласы мен Ақтау
кенті тұрғындарына тұрғын
үй көмегін көрсету тәртібі
мен мөлшері туралы ережесіне
4-қосымша
нысан
20 ___ жылғы _______________ тоқсандағы
тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысына, тұрғын үйді
(тұрғын ғимаратты) күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтер мен
байланыс қызметтерін тұтынуға жұмсалған шығыстар туралы
МӘЛІМЕТТЕР
_________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
_________________________________________________
(үйдің мекен-жайы)
Жалпы ауданы ___________ ш.м. Бөлме саны ________
Әлеуметтік норма _____________ ш.м.
Әлеуметтік топ
зейнеткер -
мүгедек -
жұмысшы -
жұмыссыз -
басқалары -
Үйдің жалпы сипаттамасы _____________________________________________
(орталықтандырылған немесе баллонды газ, электр плитасы)
20 ___ жылғы _____________ тоқсандағы жиынтық табыс _________________
т/б N
Төлем түрі
_________
(ай)
есептелгені
_________
(ай)
есептелгені
_________
(ай)
есептелгені
1
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға жұмсалған шығыстар
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге жұмсалған нысаналы жарна
Кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарна
2
Жылу беру (орталықтандырылған, қатты отын)
3
Суық су
4
Кәріз
5
Ыстық су
6
Қоқыс шығару
7
Электр энергиясы
8
Газ
9
Телефон
10
Тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысы
БАРЛЫҒЫ:
20 ___ ж. "___"____________ Маманның қолы ___________________________