О бюджете Житикаринского района на 2014-2016 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 27 декабря 2013 года № 187. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2013 года № 4382. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо Аппарата Житикаринского районного маслихата Костанайской области от 20 февраля 2015 года № 49)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо Аппарата Житикаринского районного маслихата Костанайской области от 20.02.2015 № 49).
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год, в следующих объемах:
1) доходы – 4029175,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1359432 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 47518 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 16810 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2605415,3 тысячи тенге;
2) затраты – 3989880,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 46643 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 46952 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 309 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 75000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – –82348 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 82348 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 19.02.2014 № 196 (вводится в действие с 01.01.2014); от 30.04.2014 № 242 (вводится в действие с 01.01.2014); от 06.08.2014 № 252 (вводится в действие с 01.01.2014); от 14.10.2014 № 274 (вводится в действие с 01.01.2014); от 27.11.2014 № 281 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Учесть, что объем субвенции, передаваемой из областного бюджета бюджету района на 2013 год, установлен в сумме 1034155 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет составляет 0.
4. Утвердить резерв акимата Житикаринского района на 2014 год в сумме 89952,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 14.10.2014 № 274 (вводится в действие с 01.01.2014).

Жітіқара ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 187 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 30 желтоқсанда № 4382 болып тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Қостанай облысы Жітіқара аудандық мәслихаты аппаратының 2015 жылғы 20 ақпандағы № 49 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Қостанай облысы Жітіқара аудандық мәслихаты аппаратының  20.02.2015 № 49 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға, мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4029175,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1359432 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 47518 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 16810 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2605415,3 мың теңге;
2) шығындар – 3989880,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 46643 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 46952 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 309 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 75000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – –82348 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 82348 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 19.02.2014 № 196 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.04.2014 № 242 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2014 № 252 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 14.10.2014 № 274 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2014 № 281 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудан бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін 2013 жылға арналған субвенцияның көлемі, 1034155 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алулар көлемі 0 құрайтыны ескерілсін.
4. 2014 жылға арналған Жітіқара ауданы әкімдігінің резерві 89952,3 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 14.10.2014 № 274 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

5. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
1) 165 тысяч тенге – на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
2) 1223 тысячи тенге – на обустройство пешеходных переходов звуковыми и световыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
3) 75966 тысяч тенге – на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы;
4) 19787 тысяч тенге – на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
5) 11095,3 тысячи тенге – на реконструкцию Волгоградского группового водопровода (расширение до села Милютинка) Житикаринского района Костанайской области;
6) 33812,5 тысяч тенге – на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020;
7) 1244,5 тысяч тенге – на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны с 1 мая 2014 года с 6 до 10 месячных расчетных показателей;
8) 60000 тысяч тенге – на компенсацию потерь доходов;
9) 6482 тысячи тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
10) 39500 тысяч тенге – на выплату жилищной помощи.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30.04.2014 № 242 (вводится в действие с 01.01.2014); от 06.08.2014 № 252 (вводится в действие с 01.01.2014); от 27.11.2014 № 281 (вводится в действие с 01.01.2014).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
1) 43317 тысяч тенге – на реализацию государственного общеобразовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) 14495 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
3) 3810,2 тысячи тенге – на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы;
4) 590 тысяч тенге – на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;
5) 4894 тысячи тенге – на обустройство пешеходных переходов звуковыми и световыми устройствами в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов;

5. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер және облыстық бюджеттен дамытуға арналған трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) 165 мың теңге – мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға;
2) 1223 мың теңге – мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын және жарық беретін құрылғылармен жарақтауға;
3) 75966 мың теңге – Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
4) 19787 мың теңге – инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
5) 11095,3 мың теңге – Қостанай облысы Жітіқара ауданының (Милютинка ауылына дейін кеңейту) Волгоград топтық су құбырын қайта құрылымдауға;
6) 33812,5 мың теңге – Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға;
7) 1244,5 мың теңге – 2014 жылғы 1 мамырдан бастап Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктерге әлеуметтік көмек мөлшерін 6-дан 10 айлық есептік көрсеткіштеріне дейін ұлғайтуға;
8) 60000 мың теңге – кірістер ысыраптарын өтеуге;
9) 6482 мың теңге - үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
10) 39500 мың теңге – тұрғын үй көмегін төлеуге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 30.04.2014 № 242 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2014 № 252 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2014 № 281 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер және республикалық бюджеттен дамытуға арналған трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) 43317 мың теңге - мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
2) 14495 мың теңге – үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге;
3) 3810,2 мың теңге – Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
4) 590 мың теңге – мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға;
5) 4894 мың теңге – мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жүргіншілер өтетін жолдарды дыбыстайтын және жарық беретін құрылғылармен жарақтауға;

6) 638058,6 тысяч тенге – на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы;
7) 178529 тысяч тенге – на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
8) 100000 тысяч тенге – на реконструкцию Волгоградского группового водопровода (расширение до села Милютинка) Житикаринского района Костанайской области;
9) 489,4 тысячи тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
10) 2153,6 тысяч тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
11) 73109,8 тысяч тенге – на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
12) 75000 тысяч тенге – на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций;
13) 187538,4 тысячи тенге – на реализацию текущих мероприятий в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30.04.2014 № 242 (вводится в действие с 01.01.2014); от 06.08.2014 № 252 (вводится в действие с 01.01.2014); от 27.11.2014 № 281 (вводится в действие с 01.01.2014).
6-1. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в сумме 21496,8 тысяч тенге, в том числе возврат в республиканский бюджет – 13161,2 тысячи тенге, в областной бюджет – 8335,6 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 19.02.2014 № 196 (вводится в действие с 01.01.2014).
6-2. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрен возврат неиспользованного в 2013 году бюджетного кредита, выделенного из областного бюджета в сумме 392,1 тысяча тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-2 в соответствии с решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 19.02.2014 № 196 (вводится в действие с 01.01.2014); в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 06.08.2014 № 252 (вводится в действие с 01.01.2014).
6-3. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 9,4 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-3 в соответствии с решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 19.02.2014 № 196 (вводится в действие с 01.01.2014); в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 06.08.2014 № 252 (вводится в действие с 01.01.2014).

6) 638058,6 мың теңге – Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
7) 178529 мың теңге – инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға;
8) 100000 мың теңге – Қостанай облысы Жітіқара ауданының (Милютинка ауылына дейін кеңейту) Волгоград топтық су құбырын қайта құрылымдауға;
9) 489,4 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
10) 2153,6 мың теңге - 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыларды төлеуге;
11) 73109,8 мың теңге - мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақыны төлеуге;
12) 75000 мың теңге - мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға;
13) 187538,4 мың теңге - Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыруға.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 30.04.2014 № 242 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2014 № 252 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.11.2014 № 281 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6-1. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте нысаналы трансферттердің қайтарылуы 21496,8 мың теңге, оның ішінде республикалық бюджетке – 13161,2 мың теңге, облыстық бюджетке – 8335,6 мың теңге сомасында қайтарылуы қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 19.02.2014 № 196 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
6-2. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінген, 2013 жылы пайдаланылмаған бюджеттік кредитті 392,1 мың теңге сомасында қайтару қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 19.02.2014 № 196 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 06.08.2014 № 252 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
6-3. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету 9,4 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 6-3-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 19.02.2014 № 196 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 06.08.2014 № 252 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

7. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление бюджетного кредита из республиканского бюджета на содействие развитию предпринимательства в моногородах в сумме 46952 тысячи тенге.
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год, согласно приложению 4.
9. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов города, сел, сельских округов Житикаринского района, согласно приложению 5.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии                        А. Кабиев
Секретарь Житикаринского
районного маслихата                        М. Кененбаева
СОГЛАСОВАНО
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел экономики и
бюджетного планирования акимата
Житикаринского района"
______________ Г. Жидебаева
Приложение 1
к решению маслихата
от 27 декабря 2013 года № 187
Бюджет Житикаринского района на 2014 год

7. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте моноқалалардағы кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге республикалық бюджеттен 46952 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттің түсімі қарастырылғаны ескерілсін.
8. 2014 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процессінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Жітіқара ауданының қала, ауылдар, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессияның төрағасы                         А. Кабиев
Жітіқара аудандық мәслихатының хатшысы     М. Кененбаева
КЕЛІСІЛДІ
"Жітіқара ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
______________ Г. Жидебаева
Мәслихаттың
2013 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 187 шешіміне 1-қосымша
Жітіқара ауданының 2014 жылға арналған бюджеті