Об утверждении порядка отбора участников Программы "Доступное жилье - 2020" по направлению - жилье по линии жилищного строительного сберегательного банка Казахстана для молодых семей и очередности предоставления им жилья
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 19 марта 2013 года N 361/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 18 апреля 2013 года N 3504. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 22 октября 2013 года N 1386/5
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 22.10.2013 N 1386/5.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2012 года N 821 "Об утверждении Программы "Доступное жилье - 2020" акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула с изменениями внесенными постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 12.08.2013 N 1042/4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый порядок отбора участников Программы "Доступное жилье - 2020" по направлению жилье по линии жилищного строительного сберегательного банка Казахстана для молодых семей и очередности предоставления им жилья.
2. Государственному учреждению "Отдел финансов города Павлодара" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Павлодара.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Павлодара                      О. Каиргельдинов
Приложение
к постановлению акимата
города Павлодара
от 19 марта 2013 года
N 361/2
Порядок отбора участников Программы "Доступное жилье - 2020"
по направлению - жилье по линии жилищного строительного
сберегательного банка Казахстана для молодых семей и
очередности предоставления им жилья
Общие положения
1. Настоящий порядок отбора участников Программы "Доступное жилье - 2020" по направлению жилье по линии жилищного строительного сберегательного банка Казахстана для молодых семей и очередности предоставления им жилья (далее — Порядок) определен в соответствии с Программой "Доступное жилье — 2020", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2012 года N 821 (далее — Программа).

Жас отбасылар үшін Қазақстан тұрғын үй құрылыс жинақ банкі желісінің тұрғын үй бағыты бойынша - "Қолжетімді тұрғын үй - 2020" Бағдарламасына қатысушыларды іріктеу және оларға тұрғын үй беру кезектілігінің тәртібін бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 19 наурыздағы N 361/2 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 18 сәуірде N 3504 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2013 жылғы 22 қазандағы N 1386/5 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 22.10.2013 N 1386/5 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 маусымдағы "Қолжетімді тұрғын үй - 2020" бағдарламасын бекіту туралы" N 821 қаулысына сәйкес Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 12.08.2013 N 1042/4 (жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған жас отбасылар үшін Қазақстан тұрғын үй құрылыс жинақ банкі желісінің тұрғын үй бағыты бойынша "Қолжетімді тұрғын үй – 2020" Бағдарламасына қатысушыларды іріктеу және оларға тұрғын үй беру кезектілігінің тәртібі бекітілсін.
2. "Павлодар қаласы қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды жүзеге асырсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің жетекшілік жасайтын орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қаласының әкімі                   О. Қайыргелдинов
Павлодар қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 19 наурыздағы
N 361/2 қаулысына
қосымша
Жас отбасылар үшін Қазақстан тұрғын үй құрылыс жинақ
банкі желісінің тұрғын үй бағыты бойынша - "Қолжетімді
тұрғын үй – 2020" Бағдарламасына қатысушыларды іріктеу
және оларға тұрғын үй беру кезектілігінің тәртібі
Жалпы ережелер
1. Осы жас отбасылар үшін Қазақстан тұрғын үй құрылыс жинақ банкі желісінің тұрғын үй бағыты бойынша "Қолжетімді тұрғын үй – 2020" Бағдарламаға қатысушыларды іріктеу және оларға тұрғын үй беру кезектілігінің тәртібі (бұдан әрі – Тәртіп) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 маусымдағы N 821 қаулысымен бекітілген "Қолжетімді тұрғын үй – 2020" бағдарламасына (бұдан әрі - Бағдарлама) сәйкес белгіленеді.

2. В Порядке используются следующие основные понятия:
1) Банк — акционерное общество "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" и его филиалы;
2) Заявитель – гражданин Республики Казахстан либо лицо, имеющее статус оралмана, подавший заявку на аренду жилья с последующим выкупом по направлению Программы "Жилье для молодых семей";
3) Комиссия — комиссия, создаваемая решением местного исполнительного органа для рассмотрения вопросов предоставления жилья молодым семьям, под председательством заместителя акима города Павлодара, в состав которой входят руководитель уполномоченного органа по реализации жилья, представители общественных объединений и средств массовой информации;
4) МИО — местный исполнительный орган;
5) Молодая семья - семья, в которой оба супруга не достигли возраста двадцати девяти лет, либо неполная семья, в которой детей (ребенка) воспитывает один из родителей, не достигший возраста двадцати девяти лет, в том числе разведенный, вдовый;
6) Оценка платежеспособности — комплекс мероприятий, проводимый Банком для оценки возможности заявителя своевременно и полностью погашать заем на приобретение жилья, а также возможности арендатора накапливать сбережения в период аренды для последующего получения займа;
7) Уведомление — письмо Банка по результатам оценки платежеспособности, направляемое в уполномоченный орган и подтверждающее возможность заявителя своевременно и полностью погашать заем на приобретение жилья либо возможность арендатора накапливать сбережения в период аренды для последующего получения займа;
8) Уполномоченный орган по реализации жилья — государственное учреждение "Отдел финансов города Павлодара";
9) Уполномоченный орган по строительству жилья — государственное учреждение "Отдел строительства города Павлодара";
10) Исключен.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 12.08.2013 N 1042/4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Порядок предоставления жилья по направлению - жилье
по линии жилищного строительного сберегательного
банка Казахстана для молодых семей
3. МИО и Банк подписывают соглашение о намерениях по сотрудничеству в рамках проекта по строительству арендного жилья с правом выкупа через систему жилищных строительных сбережений.
4. Прием заявлений на участие в Программе начинается Уполномоченным органом по реализации жилья с даты объявления о начале приема заявлений, но не позднее 3-х месяцев с даты начала строительства арендного жилья, и заканчивается за 6 месяцев до ввода арендного жилья в эксплуатацию.
В случае недобора претендентов на участие в Программе, Уполномоченный орган по реализации жилья вправе продлить сроки приема заявлений на срок не более 30 календарных дней.

2. Тәртіпте келесі жалпы түсініктер пайдаланылады:
1) Банк - "Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" акционерлік қоғамы және оның филиалдары;
2) Өтініш беруші – "Жас отбасыларға арналған тұрғын үй" Бағдарламасының бағыты бойынша тұрғын үйді кейіннен сатып алумен жалға алуға өтінім берген Қазақстан Республикасының азаматы немесе оралман мәртебесі бар тұлға;
3) Комиссия - жергілікті атқарушы органның шешімімен құрылған жас отбасыларға тұрғын үйді беру мәселелерін қарастыру үшін Павлодар қаласы әкімінің орынбасары төрағалығымен, тұрғын үйді жүзеге асыру бойынша уәкілетті органның басқарушысы, қоғамдық бірлестіктің және бұқаралық ақпарат құралдарының өкілеттері кіретін комиссия;
4) ЖАО – жергілікті атқарушы орган;
5) Жас отбасы - ерлі-зайыптының екеуінің де жасы жиырма тоғыз жасқа жетпеген отбасы не балаларды (баланы) жиырма тоғыз жасқа жетпеген ата-ананың біреуі тәрбиелейтін толық емес отбасы, оның ішінде ажырасқан, жесір;
6) төлем қабілеттілігін бағалау - тұрғын үйді сатып алуына ұйғарылатын қарызға қарыз алушының уақтылы және толық қызмет көрсету және оны өтеу мүмкіндігін бағалау үшін, сонымен бірге кейінгі қарызды алу үшін жалдау мерзімінде жалға алушы жинақтарды жинастыру мүмкіншілігі үшін Банкпен жүргізетін іс-шаралар кешені;
7) Хабарлама - өтініш берушімен тұрғын үйді алуға қарызды толық және уақытында қайтару мүмкіндікті немесе жалдау мерзімінде кейінгі қарызды алу үшін жинақтарды жинастыру мүмкіндікті растайтын төлем қабілеттілігін бағалау нәтижесінде Банкпен уәкілетті органға жіберілетін хат.
8) Тұрғын үйді іске асыру жөніндегі уәкілетті орган - "Павлодар қаласы қаржы бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
9) Тұрғын үйдің құрылысы бойынша уәкілетті орган - "Павлодар қаласы құрылыс бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
10) Алынып тасталды.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 12.08.2013 N 1042/4 (жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Жас отбасылар үшін Қазақстан тұрғын үй құрылыс
жинақ банкі желісінің тұрғын үй бағыты бойынша -
тұрғын үйді беру тәртібі
3. Тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы сатып алу құқығымен жалға берілетін тұрғын үйді салу және сату жөніндегі жобалар шеңберінде ЖАО мен Банк ынтымақтастық ниеті туралы келісімге қол қояды.
4. Тұрғын үйді жүзеге асыру бойынша уәкілетті орган өтінішті қабылдаудың басталғаны туралы хабарландыру берген күннен бастап, бірақ жалға берілетін тұрғын үйдің құрылыс басталған күннен бастап 3 айдан кешіктірмей Бағдарламаға қатысу үшін өтініштерді қабылдауды бастайды және жалға берілетін тұрғын үйді іске қосуға 6 ай қалғанда аяқтайды.
Бағдарламаға қатысу үшін үміткерлер аз болған жағдайда Тұрғын үйді жүзеге асыру бойынша уәкілетті орган өтінішті қабылдау мерзімін күнтізбелік 30 күндік мерзімінен аспайтын уақытқа ұзартуға құқылы.

Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 12.08.2013 N 1042/4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
5. В ходе приема заявлений на участие в Программе Уполномоченным органом по реализации жилья производится проверка соответствия заявителей следующим требованиям:
1) возраст обоих супругов не достиг 29 лет на момент подачи заявления на участие в Программе либо неполная семья, в которой детей (ребенка) воспитывает один из родителей, не достигший возраста 29 лет, в том числе разведенный, вдовый;
2) период зарегистрированного брака не менее 2-х лет на момент подачи заявления;
3) в состав семьи включаются супруги, несовершеннолетние и нетрудоспособные дети, нетрудоспособные родители супругов;
4) регистрация обоих супругов в населенном пункте, в котором подается заявление на участие в Программе;
5) отсутствие у участника Программы и членов его семьи жилья на праве собственности в населенном пункте, в котором подается заявление на участие в Программе для заселения в арендное жилье с последующим выкупом;
6) отсутствие фактов преднамеренного ухудшения жилищных условий супругов и членов их семьи в течение последних 5-ти лет в населенном пункте, в котором подается заявление на участие в Программе;
7) ежемесячный совокупный чистый доход семьи (за минусом пенсионных отчислений, индивидуального подоходного налога и других отчислений) за последние 6 месяцев перед подачей заявления в пределах:
а) минимальный – 3-х кратный размер прожиточного минимума;
б) максимальный – не более 12-кратного размера прожиточного минимума.
8) гражданство Республики Казахстан либо статус оралмана.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 12.08.2013 N 1042/4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
6. С установленной даты начала приема документов, заявители предоставляют в уполномоченный орган по реализации жилья письменные заявления по форме согласно приложению N 2 и документы в соответствии с приложением N 3 к настоящему Порядку.
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления акимата города Павлодара Павлодарской области от 12.08.2013 N 1042/4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
7. После завершения приема заявлений в срок не более 3 (трех) месяцев производится работа по проверке отсутствия жилья на праве собственности, а также фактов преднамеренного ухудшения жилищных условий супругами, членами их семьи за последние 5 лет и подсчет баллов заявителей по следующим параметрам:

Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 12.08.2013 N 1042/4 (жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Бағдарламаға қатысу үшін өтінішті қабылдаған кезде Тұрғын үйді жүзеге асыру бойынша уәкілетті орган өтініш иелерінің келесі талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізеді:
1) Бағдарламаға қатысуға өтініш берген кезде ерлі-зайыптылардың екеуі де 29 жасқа толмаған болуы не балаларды (баланы) 29 жасқа толмаған, оның ішінде ажырасқан, жесір (тұл ер) ата-ананың біреуі тәрбиелеп отырған толық емес отбасы болуы;
2) өтініш берген сәттен кемінде 2 жыл тіркелген некеде болуы;
3) отбасының құрамына ерлі-зайыптылар, кәмелетке толмаған және еңбекке жарамсыз балалар, ерлі-зайыптылардың еңбекке жарамсыз ата-аналары қосылады;
4) ерлі-зайыптылардың екеуінің де Бағдарламаға қатысуға өтініш берілген елді мекенде тіркелуі;
5) Бағдарламаға қатысушыда және оның отбасы мүшелерінде сатып алу құқығымен жалға берілетін тұрғын үйге қоныстану үшін Бағдарламаға қатысуға өтініш берген елді мекенде меншік құқығында тұрғын үйінің болмауы;
6) соңғы 5 жыл ішінде ерлі-зайыптылардың және олардың отбасы мүшелерінің тұрғын үй жағдайларын қасақана төмендету фактілерінің болмауы;
7) өтініш берердің алдындағы соңғы 6 ай үшін отбасының ай сайынғы жиынтық таза табысы (зейнетақы аударымдарын, жеке табыс салығын және басқа да аударымдарды есептемегенде), мынадай шекте:
а) ең төменгі – төменгі күнкөріс деңгейінің 3 есе мөлшері;
б) ең жоғарғы – төменгі күнкөріс деңгейінің 12 есе мөлшерінен артық емес.
8) Қазақстан Республикасының азаматтығы не оралман мәртебесінің болуы.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 12.08.2013 N 1042/4 (жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Құжаттарды қабылдауды бастау белгіленген күннен бастап өтініш берушілер уәкілетті органға осы Тәртіптің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жазбаша өтініш және осы Тәртіптің 3-қосымшасына сәйкес құжаттарды береді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 12.08.2013 N 1042/4 (жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Өтініштерді қабылдау аяқталғаннан кейін 3 (үш) айдан аспайтын мерзімде ерлі-зайыптылардың және олардың отбасы мүшелерінің меншік құқығындағы тұрғын үйінің болмауы, сонымен бірге соңғы 5 жыл ішінде тұрғын үй жағдайларын қасақана төмендету фактілерінің болмауын тексеру және өтініш берушілердің келесі параметрлер бойынша баллдарды есептеу бойынша жұмыс жүргізіледі:

1) за каждый год зарегистрированного брака – 5 баллов;
2) за первого ребенка – 20 баллов, за каждого второго и последующего ребенка – 30 баллов;
3) за каждого из членов семьи, являющегося инвалидом или страдающего тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, согласно перечню, утвержденному Правительством Республики Казахстан – 10 баллов;
4) претендентам, не включенным в список на построенный дом при предыдущих отборах в рамках государственных программ – дополнительно 5 баллов;
5) за каждого из супругов, относящихся к категории детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявших родителей до совершеннолетия, - 10 баллов.
О начисленных баллах заявителям выдается уведомление согласно приложению N 4 к настоящему Порядку.
Отбор заявителей для распределения арендного жилья осуществляется по наибольшему количеству набранных баллов.
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления акимата города Павлодара Павлодарской области от 12.08.2013 N 1042/4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
8. Списки заявителей, составленные в порядке убывания баллов, утверждаются Комиссией, подлежат размещению на доступном месте и сайте МИО для возможности ознакомления с ними любого заинтересованного лица.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 12.08.2013 N 1042/4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
9. Заявителям, первым по списку в зависимости от числа квартир, предоставляются направления в Банк по форме приложения N 5 к настоящему Порядку, для подтверждения платежеспособности в соответствии с требованиями Банка.
10. Банк в течение 7 рабочих дней проводит оценку платежеспособности и предоставляет уведомления о подтверждении платежеспособности, по форме приложения N 6 к настоящему Порядку.
11. В случае не подтверждения платежеспособности заявителем, направление в Банк на оценку платежеспособности выдается следующему по списку заявителю.
12. Заявители, предоставившие от Банка уведомления о подтверждении платежеспособности, в срок не более двух месяцев со дня выдачи им направления включаются в Списки арендаторов.
Сноска. Пункт 12 в редакции постановления акимата города Павлодара Павлодарской области от 12.08.2013 N 1042/4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
13. Уполномоченный орган по реализации жилья не позднее 2 (двух) месяцев с даты утверждения списка заявителей после получения уведомления Банка обеспечивает формирование и утверждение Комиссией окончательных Списков арендаторов и передачу Банку, с указанием номера квартиры и технических характеристик, для заключения дополнительных соглашений к договорам о жилищных строительных сбережений с обязательством накоплений для последующего выкупа арендного жилья, а также оплаты гарантийного взноса.

1) тіркелген некенің әрбір жылы үшін – 5 балл;
2) тұңғыш бала үшін – 20 балл, келесі екінші және кейінгі балалар үшін 30 балл;
3) мүгедек болып табылатын және Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен созылмалы аурулардың кейбір ауыр түрлерімен ауыратын отбасының әрбір мүшесі үшін – 10 балл;
4) мемлекеттік бағдарламалар шеңберінде алдағы іріктеу кезінде салынған тұрғын үйдің тізіміне қосылмаған үміткерлер үшін – қосымша 5 балл;
5) кәмелетке толғанға дейін ата-аналарынан айырылған, жиырма тоғыз жасқа толмаған, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалардың санатына жататын ерлі-зайыптылардың әрқайсысы үшін – 10 балл.
Есептелген баллдар туралы өтініш берушілерге осы Тәртіптің 4-қосымшасына сәйкес хабарлама беріледі.
Жалға берілетін тұрғын үйді тарату үшін өтініш берушілердің іріктеуде алынған баллдардың ең көп саны бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 12.08.2013 N 1042/4 (жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Баллдар азайту тәртібінде жасалған өтініш берушілердің тізімі Комиссиямен бекітіледі, онымен қайсы болса да мүдделі тұлғалар таныстыру мүмкіншілік үшін қолайлы орында және ЖАО сайтында орналастыруға жатады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 12.08.2013 N 1042/4 (жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. Пәтерлер санының тәуелділігінде тізім бойынша бірінші өтініш берушілерге, осы Тәртіптің 5-қосымшасына нысан бойынша, Банктің талаптарына сәйкес төлем қабілетін растау үшін Банкқа жолдама беріледі.
10. Банк 7 жұмыс күн ішінде төлем қабілетін бағалауды өткізеді және осы Тәртіптің 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша төлем қабілеттілігін растау туралы хабарлама береді.
11. Өтініш берушімен төлем қабілеттілігі расталмаған жағдайда, Банкқа төлем қабілеттілігін бағалау  жолдамасы тізім бойынша келесі өтініш берушіге беріледі.
12. Банктан төлем қабілеттілігін растау туралы хабарламаны берген өтініш берушілер, жолдама берілген күннен екі ай аспайтын мерзімінде Жалдаушылардың тізіміне қосылады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 12.08.2013 N 1042/4 (жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
13. Банктан хабарлама алғаннан кейін Тұрғын үйді жүзеге асыру бойынша уәкілетті орган өтініш берушілердің тізімін бекітілген күнінен 2 (екі) ай кешікпей, Жалдаушылардың тізімін құрылуды және Комиссиямен бекітуды, кейінгі жалдау тұрғын үйді сатып алу үшін жинақтау, сонымен бірге кепілді жарнасын төлеу міндеттемемен тұрғын үй құрылыс жинақтау туралы шарттарына қосымша келісімдерді жасау үшін пәтерлердің нөмерлерді және техникалық сипаттамаларды көрсетуімен Банкке жіберуді қамтамасыз етеді.

14. После завершения строительства и сдачи жилья в эксплуатацию Уполномоченный орган по реализации жилья в течение 1 (одного) месяца подписывает с лицами, включенными в Список арендаторов, договора аренды по форме приложения N 1 к настоящему Порядку. Размер арендного платежа по направлению Программы "Жилье для молодых семей" равен 0 (ноль) тенге, поскольку в соответствии с Программой применяется нулевая ставка.
15. Банк производит мониторинг ежемесячных взносов во вклад и не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным, по состоянию на 1 число каждого месяца, направляет в Уполномоченный орган по реализации жилья список участников-арендаторов, по которым выполнены условия по договору о жилстройсбережениях на получение жилищного займа и выкуп жилья.
16. Уполномоченный орган по реализации жилья на основании полученной от Банка информации о выполнении условий по договору о жилстройсбережениях на получение жилищного займа, в течение 1 (одного) месяца, обеспечивает заключение договоров купли-продажи и направляет зарегистрированные в уполномоченном государственном органе правоустанавливающие и иные документы на жилье в Банк для оформления договоров банковского займа и залога.
17. После получения оригинала зарегистрированного договора купли-продажи Банк в течение десяти рабочих дней проводит работу по рассмотрению и оформлению займа. В течение трех рабочих дней со дня получения договора залога, зарегистрированного в регистрирующем органе, Банк перечисляет сумму займа на счет, указанный уполномоченным органом.
Порядок и условия замены арендаторов жилья
18. Банк не позднее 15 числа месяца следующего за отчетным месяцем, по состоянию на 1 число каждого месяца, направляет в Уполномоченный орган по реализации жилья список участников-арендаторов, нарушивших условия по накоплению взносов во вклад и подлежащих выселению из арендного жилья на основании решения Комиссии.
На основании полученной информации Уполномоченный орган по реализации жилья в срок не более 3 (трех) месяцев проводит работу и обеспечивает выселение участников-арендаторов, нарушивших условия по накоплению взносов во вклад.
19. Банк в течение 5 (пяти) рабочих дней после получения письменной информации из Уполномоченного органа по реализации жилья о выселении либо добровольно выехавших из арендного жилья участниках и сроках их фактического проживания в арендном жилье, производит расчет суммы компенсации за фактическое проживание из накопленных жилстройсбережений и гарантийного взноса и перечисляет сумму на счет, указанный уполномоченным органом по реализации жилья.

14. Құрылыс аяқталғаннан және тұрғын үйді пайдалануға тапсыру кейін Тұрғын үйді жүзеге асыру бойынша уәкілетті орган Жалдаушылардың тізіміне қосылған тұлғаларымен 1 (бір) ай ішінде осы Тәртіптің 1-қосымшадағы нысана бойынша жалдау шарттарын жасайды. Бағдарламаның "Жас отбасылар үшін тұрғын үй" бағыты бойынша Бағдарламаға сәйкес нөлдік мөлшерлемесі қолданғандықтан, жал төлемінің өлшемі 0 теңге.
15. Банк салымға ай сайынғы жарнаның мониторингін жасайды және тұрғын үйді жүзеге асыру бойынша Уәкілетті органға әр айдың 1-ші жағдайы бойынша келесі есеп беру айының 15 күнінен кешікпей тұрғын үй қарызын алуға және тұрғын үйді сатып алуға тұрғын үй құрылыс жинақ шарты бойынша талаптарды орындаған жалдаушы-қатысушылардың тізімін жібереді.
16. Тұрғын үйді жүзеге асыру бойынша уәкілетті орган Банктан алынған тұрғын үй қарызын алуға тұрғын үй құрылыс жинақ шарты талаптарды орындау туралы ақпараттың негізінде 1 (бір) ай ішінде сатып алу-сату шарттарын жасауды қамтамасыз етеді және мемлекеттік уәкілетті органда тіркелген құқық белгілейтін және тұрғын үйдің басқа құжаттарын Банкқа банктік қарыз бен кепілді ресімдеу үшін жібереді.
17. Тіркелген сатып алу-сату шартының түпнұсқасын алғаннан кейін Банк он жұмыс күн ішінде қарызды қарастыру және рәсімдеу бойынша жұмысты жүргізеді. Тіркеу органында тіркелген кепіл шартты алған күннен бастап Банк үш жұмыс күн ішінде кепілдің сомасын уәкілетті органмен көрсетілген есебіне аударады.
Тұрғын үйді жалдаушыларды ауыстыру тәртібі мен шарттары
18. Банк келесі есеп беру айының 15 күнінен кешіктірмей тұрғын үйді жүзеге асыру бойынша Уәкілетті органға салымға жарнаны жинақтау бойынша талаптарды бұзған және комиссия шешімінің негізінде жалға берілген тұрғын үйден шығаруға жататын жалдаушылар-қатысушылардың тізімін жібереді.
Тұрғын үйді жүзеге асыру бойынша Уәкілетті органнан алынған ақпараттың негізінде 3 (үш) айдан көп емес мерзімде жұмыс жүргізеді және салымға жарнаны жинақтау бойынша талаптарды бұзған жалдаушылар қатысушылардың шығарылуын қамтамасыз етеді.
19. Жалданған тұрғын үйден шығарылған немесе өз еркімен шығып кеткен қатысушылар және жалдау тұрғын үй олардың нақты тұру мерзім туралы тұрғын үйді жүзеге асыру бойынша Уәкілетті органнан жазбаша ақпаратты алғаннан кейін Банк 5 (бес) жұмыс күн ішінде жинаған тұрғын үй құрылыс жинауларынан және кепілді жарнадан нақты тұру үшін өтемақының саны есебін жасайды және тұрғын үйді жүзеге асыру бойынша уәкілетті органмен көрсетілген шотқа соманы аударады.

20. Замена участника Программы по направлению "жилье для молодых семей" осуществляется в порядке, определенном пунктом 11 настоящего Порядка.
21. Стоимость жилья для последующего арендатора будет уменьшена на размер полученной компенсации за фактическое проживание предыдущего арендатора.
Приложение N 1
Типовой договор имущественного найма (аренды) жилого
помещения (квартиры) по программе "Доступное жилье-2020"
г. _________                  N ___            "___"______ 20___ г.
_____________________________________________________________,
наименование наймодателя (арендодателя)
именуемый в дальнейшем "Арендодатель", в лице
руководителя __________________________________________, действующего
на основании Положения о ________________________________________ от
"_____"________________ 20_____ года N _______, утвержденного
___________________________________________________ от
"____"_________________ 20___ года N _____ с одной стороны, и
_________________________________________________________ в лице
(наименование нанимателя (арендатор) __________________ именуемый в
(Ф.И.О.)
дальнейшем "Арендатор" с другой стороны, совместно именуемые как "Стороны", принимая во внимание условия программы "Доступное жилье-2020", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2012 года N 821 (далее — Программа), заключили настоящий договор о нижеследующем.
1. Предмет договора
1. Предметом договора является предоставление Арендодателем Арендатору в имущественный наем (аренду) жилого помещения (квартиры) площадью ___ кв.м., расположенной по адресу:_________________ (далее — Квартира).
Стоимость Квартиры составляет ________(_____) тенге.
2. Основание заключения договора:
_____________________________________________________
(-по направлению программы "Жилье для молодых семей") указать:
1) соответствие арендатора требованиям Программы по направлению "Жилье для молодых семей";
2) реквизиты уведомления от АО "Жилстройсбербанк Казахстана" о подтверждении платежеспособности Арендатора;
3) реквизиты решения уполномоченного органа МИО о предоставлении Квартиры Арендатору.
3. Арендодатель передает, а наниматель принимает в имущественный наем (аренду) Квартиру с "___"______ 20__ года по "___"_______ 20__года (общий срок аренды не должен составлять более восьми лет) для использования в целях проживания.
4. В период аренды Арендатор обязуется осуществлять ежемесячные накопления на своем счете в АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана" (далее — Жилстройсбербанк) с целью последующего получения жилищного займа для выкупа Квартиры в собственность.

20. "Жас отбасылар үшін тұрғын үй" бағыты бойынша Бағдарламаға қатысушыны ауыстыруды осы Тәртіптің 11-тармағымен белгіленген тәртібінде жүзеге асырылады.
21. Кейінгі жалға алушыға тұрғын үйдің құны бұрынғы жалға алушының нақты тұрғаны үшін алынған өтемақының мөлшері кемітілген болады.
N 1 қосымша
"Қолжетімді тұрғын үй - 2020" бағдарламасы бойынша
тұрғын үй-жайды (пәтерді) мүліктік жалдаудың
(жалға алудың) типтік шарты
г. _________ N___ "___"______20___ ж.
_______________________________________________________________,
жалға берушінің атауы
бұдан әрі "Жалға беруші" деп аталады, _____________ негізінде
іс-әрекет жасайтын __________________ арқылы бір жағынан және бұдан әрі "Жалға алушы" деп аталатын ___________________, бірге "Тараптар"
деп аталады, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 маусымдағы N 821 қаулысымен бекітілген "Қолжетімді тұрғын үй - 2020"
бағдарламасының (бұдан әрі – Бағдарлама) талаптарын ескере отырып,
төмендегілер жайлы осы шартты жасады.
1. Шарттың мәні
1. Жалға берушінің ______________________________ мекенжайында
орналасқан ауданы _____ ш.м. тұрғын үй-жайды (пәтерді)
(бұдан әрі – Пәтер) Жалға алушыға мүліктік жалдауға (жалға алуға) беруі Шарттың мәні болып табылады.
Пәтердің құны ___________ (_____________) теңгені құрайды.
2. Пәтерді жалға берудің негіздемесі: (- Бағдарламаның "Жас отбасыларға арналған тұрғын үй" бағыты бойынша көрсетілсін:
1) Жалға алушының "Жас отбасыларға арналған тұрғын үй" бағыты бойынша Бағдарлама талаптарына сәйкестігі;
2) Тұрғын үй құрылыс жинақ банкінен Жалға алушының төлем қабілетін растау туралы хабарламаның деректемелері;
3) Пәтердің Жалға алушыға берілгені туралы ЖАО уәкілетті органы шешімінің деректемелері.
3. Жалға беруші береді, ал Жалдаушы ____ жылғы "____" ________ бастап ____ жылғы "____" ________ дейін (жалдаудың жалпы мерзімі сегіз жылдан аспауы тиіс) Пәтерді тұру мақсатында пайдалану үшін мүліктік жалдауға (жалға алуға) алады.
4. Жалдау кезеңі ішінде Жалға алушы Пәтерді меншікке сатып алу үшін кейіннен тұрғын үй заемын алу мақсатында "Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-дағы (бұдан әрі – Тұрғын үй құрылыс жинақ банкі) өзінің шотында ай сайынғы жинақтауларды жүзеге асыруға міндеттенеді.

5. По истечении срока аренды Арендатор обязан выкупить Квартиру в свою собственность за сумму ________(_______) тенге, за счет накопленных сбережений и займа в Жилстройсбербанке (при выполнении требований Жилстройсбербанка). Арендатор вправе выкупить квартиру досрочно, до истечении срока аренды, по согласованию с Жилстройсбербанком.
2. Общие условия
6. Передача квартиры в аренду осуществляется по акту приема-передачи (с отражением фактического состояния Квартиры на момент передачи), который подписывается Арендатором, Арендодателем и является неотъемлемой частью настоящего договора.
7. Подписанием настоящего договора Арендодатель удостоверяет, что Квартира не заложена, не продана, не находится под арестом.
8. Настоящий договор подлежит государственной регистрации в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество" и считается заключенным с момента такой регистрации.
Государственная регистрация договора осуществляется за счет средств Арендатора.
3. Права и обязанности сторон
9. Арендодатель имеет право:
1) осуществлять контроль за своевременностью и полнотой оплаты Арендатором арендной платы (если она предусмотрена условиями настоящего договора);
2) осуществлять контроль за своевременностью и полнотой оплаты Арендатором коммунальных услуг;
3) начислять пеню за несвоевременность внесения Арендатором платежей;
4) выселить Арендатора из квартиры (и всех проживающих совместно с ним лиц) в случае нарушения Арендатором условия настоящего Договора;
5) на получение предусмотренной настоящим Договором компенсации за досрочное расторжение, отказ от исполнения Арендатором настоящего договора либо отказ Арендатора от выкупа Квартиры;
6) на получение предусмотренной настоящим Договором компенсации в случае прекращения аренды в связи с выселением (принудительным либо добровольным) Арендатора (в том числе по инициативе Арендодателя) по причине нарушений условий, предусмотренных настоящим Договором;
7) осуществлять проверки целевого использования Квартиры и выполнения Арендатором обязательств по накоплению сбережений в Жилстройсбербанке.
10. Арендатор имеет право:
1) вносить арендную плату авансом (если она предусмотрена условиями настоящего договора);
2) в период аренды — выкупить Квартиру в свою собственность за стоимость, указанную в пункте 1 настоящего договора;
11. Арендодатель обязан:
1) обеспечить передачу Квартиры Арендатору по акту приема-передачи в срок не более десяти рабочих дней с даты заключения договора;

5. Жалдау мерзімі аяқталған соң Жалға алушы __________(________________) теңге сомасына, соның ішінде Тұрғын үй құрылыс жинақ банкінде жинақталған қаражаттардың және заемның есебінен (Тұрғын үй құрылыс жинақ банкінің талаптарын орындаған жағдайда) Пәтерді өз меншігіне сатып алуға міндетті. Жалға алушының Тұрғын үй құрылыс жинақ банкімен келісім бойынша Пәтерді мерзімінен бұрын, жалдау мерзімі аяқталғанға дейін сатып алуға құқығы бар.
2. Жалпы талаптар
6. Пәтерді жалға беру Жалға алушының, Жалға берушінің қолдары қойылатын және осы шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын қабылдау-өткізу актісі бойынша (беру сәтіне Пәтердің нақты жағдайын көрсете отырып) іске асырылады.
7. Осы шартқа қол қою арқылы Жалға беруші Пәтердің кепілге қойылмағанын, сатылмағанын, шектеуде тұрмағандығын растайды.
8. Осы шарт "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік тіркеуге жатады және ондай тіркелген сәттен бастап жасалған болып саналады.
Шартты мемлекеттік тіркеу Жалға алушының есебінен іске асырылады.
3. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
9. Жалға берушінің:
1) Жалға алушының жалдау ақысын уақтылы және толық төлеуіне бақылау жасауды іске асыруға (егер ол осы шарт талаптарымен көзделген болса);
2) Жалға алушының коммуналдық қызметтер ақысын уақтылы және толық төлеуіне бақылау жасауды іске асыруға;
3) Жалға алушының төлемдерді енгізуді кешіктіргені үшін өсімпұл есептеуге;
4) Жалға алушы осы шарт талаптарын бұзған жағдайда, Жалға алушыны (және онымен бірге тұратын адамдарды) Пәтерден шығаруға;
5) Жалға алушының шартты мерзімінен бұрын бұзғаны, оны орындаудан бас тартқаны немесе Жалға алушының Пәтерді сатып алудан бас тартқаны үшін осы шартта көзделген өтемақыны алуға;
6) осы шартта көзделген талаптардың бұзылуы себепті Жалға алушыны пәтерден шығарумен (мәжбүрлеп немесе ерікті түрде) байланысты (соның ішінде Жалға берушінің бастамасы бойынша) жалға алу тоқтатылған жағдайда, осы шартта көзделген өтемақыны алуға;
7) Пәтердің мақсатты пайдаланылуын және Жалға алушының – Тұрғын үй құрылыс жинақ банкінде қаражат жинақтау міндеттемелерінің орындалуын тексеруді іске асыруға құқығы бар.
10. Жалға алушының:
1) жалдау төлемін аванспен енгізуге (егер ол осы шарт талаптарында көзделген болса);
2) жалға алу кезеңі ішінде - Пәтерді осы шарттың 1-тармағында көрсетілген құны бойынша меншігіне сатып алуға құқығы бар.
11. Жалға беруші:
1) шарт жасалған күннен бастап он күннен артық емес мерзімде Пәтерді қабылдау-өткізу актісі бойынша Жалға алушыға беруді қамтамасыз етуге;

2) не препятствовать Арендатору владеть и пользоваться Квартирой в установленном договором порядке, за исключением случаев нарушения Арендатором условий настоящего договора либо законодательства;
12. Арендатор обязан:
1) вносить ежемесячную арендную плату (если она предусмотрена условиями настоящего договора) в сроки, предусмотренные договором;
2) производить оплату коммунальных услуг: электричество, вода, тепло, целевые расходы на содержание жилья и т.д.;
3) по требованию Арендодателя и в сроки, указанные Арендодателем, производить сверку расчетов с предоставлением копий платежных поручений (квитанций);
4) использовать Квартиру исключительно в целях личного проживания, в том числе проживания совместно с членами своей семьи;
5) поддерживать Квартиру в надлежащем порядке, не совершать действий, способных вызвать повреждение Квартиры или расположенных в ней инженерных коммуникаций;
6) поддерживать Квартиру в исправном состоянии, производить за свой счет текущий ремонт и нести все расходы по содержанию квартиры, а также в необходимых случаях производить за свой счет капитальный ремонт Квартиры;
7) в случае выхода из строя отдельных элементов Квартиры, инженерного оборудования, как по вине нанимателя, так и в силу естественного износа, производить ремонтные работы за свой счет;
8) беспрепятственно допускать в Квартиру представителей Арендодателя для проверки исполнения обязательств по договору;
9) не передавать свои права по договору третьим лицам;
10) регулярно осуществлять в необходимом объеме ежемесячные накопительные взносы во вклад в Жилстройсбербанке в целях последующего получения жилищного займа для выкупа квартиры в свою собственность в соответствии с условиями договора жилстройсбережений;
11) выкупить квартиру в свою собственность по истечении срока аренды за счет собственных накоплений и займа в Жилстройсбербанке;
12) по требованию Арендодателя по основаниям, предусмотренным настоящим договором, а также при расторжении договора обеспечить освобождение и возврат Квартиры в течение десяти календарных дней Арендодателю, выплатить Арендатору компенсацию в размере, предусмотренном настоящим договором, и рассчитанной за весь период фактической аренды;
13) возместить ущерб в случае возврата квартиры в ненадлежащем либо неудовлетворительном техническом состоянии (с износом, превышающим нормативные показатели).
13. Арендатор несет полную ответственность за обеспечение пожарной и электробезопасности, за правильную эксплуатацию помещений Квартиры, а также за последствия ненадлежащего исполнения предусмотренных настоящим пунктом условий.

2) Жалға алушыға оның шартта белгіленген тәртіпте, Жалға алушының осы шарттың немесе заңнаманың талаптарын бұзу жағдайларын қоспағанда, Пәтерді иемденуіне және пайдалануына кедергі келтірмеуге;
3) осы шарттың көшірмесін Тұрғын үй құрылыс жинақ банкіне беруге міндетті.
12. Жалға алушы:
1) шартта көзделген мерзімдерде ай сайын жалдау төлемін енгізуге (егер ол осы шарт талаптарында көзделген болса);
2) коммуналдық қызметтерді төлеуге: электр қуаты, су, жылу, тұрғын үй күтіміне мақсатты шығыстар және т.б.
3) Жалға берушінің талабы бойынша және Жалға беруші көрсеткен мерзімдерде төлем құжаттарының (түбіртектердің) көшірмелерін бере отырып, есептесулерге салыстыру жүргізуге;
4) Пәтерді тек қана өзі, сонымен бірге өзінің отбасы мүшелерімен бірге тұру мақсатында пайдалануға;
5) Пәтерді тиісті тәртіпке сай ұстауға, Пәтердің немесе онда орналастырылған инженерлік коммуникациялардың бүлінуіне алып келетін әрекеттерді жасамауға;
6) Пәтерді жарамды жағдайда ұстауға, өз есебінен ағымдық жөндеу жүргізуге және Пәтерді ұстау бойынша барлық шығыстарды көтеруге, сондай-ақ қажет болған жағдайларда өз есебінен Пәтерге күрделі жөндеу жүргізуге;
7) жалдаушының кінәсінен және табиғи тозуға байланысты объектінің жекелеген элементтері қалыптан шыққан жағдайда, өз қаражаты есебінен жөндеу жұмыстарын жүргізуге;
8) шарт бойынша міндеттемелердің орындалуын тексеру үшін Жалға берушінің өкілдерін Пәтерге кедергісіз кіргізуге;
9) шарт бойынша өз құқықтарын үшінші тұлғаларға бермеуге;
10) Пәтерді өз меншігіне сатып алу үшін кейіннен тұрғын үй заемын алу мақсатында ТҚЖ шартының талаптарына сәйкес Тұрғын үй құрылыс жинақ банкіндегі салымға ай сайынғы жинақтау жарналарын тұрақты түрде қажетті көлемде енгізуді іске асыруға;
11) жалға алу мерзімі аяқталған соң меншікті қаражаттарының және Тұрғын үй құрылыс жинақ банкінің заемының есебінен Пәтерді өз меншігіне сатып алуға;
12) Жалға берушінің талабы бойынша осы шартта көзделген негіздемелер бойынша, сондай-ақ шартты бұзған жағдайда, он күнтізбелік күн ішінде Пәтерді босатуды және Жалға алушыға қайтаруды қамтамасыз етуге, Жалға алушыға осы шартта көзделген мөлшерде бүкіл нақты жалға алу кезеңі үшін есептелген өтемақыны төлеуге;
13) Пәтерді тиісті түрге сәйкес келмейтін немесе техникалық жағынан қанағаттанғысыз жағдайда қайтарған жағдайда (нормативтік көрсеткіштерден асып кететін тозумен), шығынның орнын толтыруға міндетті.
13. Жалға алушы өрт және электр қауіпсіздігінің қамтамасыз етілу үшін, Пәтердің үй-жайларының дұрыс пайдаланылуы, сондай-ақ осы тармақта көзделген талаптардың тиісінше орындалмауының салдарлары үшін толық жауапкершілік көтереді.

4. Арендная плата, компенсация и порядок расчетов
14. Размер месячной арендной платы за имущественный наем (аренду) квартиры составляет 0 (ноль) тенге.
15. В арендную плату за имущественный наем (аренду) не включаются платежи за коммунальные услуги, отчисления на текущий и капитальный ремонт, платежи за обслуживание Квартиры. Эти платежи оплачиваются Арендатором самостоятельно за свой счет.
16. Компенсация, предусмотренная подпунктами 5) и 6) пункта 9 настоящего договора, исчисляется в размере ________(______) тенге за каждый месяц проживания в квартире, с даты заключения настоящего договора до выселения из Квартиры по согласованию с Арендодателем (т. е. однократный размер ежемесячного взноса во вклад в Жилстройсбербанке, рассчитанный на стандартных условиях накопления сбережений в течение 8 лет, за каждый месяц проживания с даты заключения договоров аренды).
17. При нарушении Арендатором срока внесения арендной платы, предусмотренного пунктами 16 договора, Арендатор оплачивает пеню в размере ___% от неуплаченной суммы задолженности за каждый день просрочки.
18. Уплата неустойки, предусмотренной настоящим договором, не освобождает нанимателя от надлежащего исполнения обязательств.
5. Условия досрочного расторжения договора
19. Арендатор вправе досрочно расторгнуть договор, предупредив об этом Арендодателя письменно не позднее чем за тридцать календарных дней до расторжения договора, при условии оплаты компенсации, размер которой определяется в соответствии с пунктом 17 настоящего договора.
20. По требованию Арендодателя договор может быть расторгнут в следующих случаях:
1) если наниматель пользуется Квартирой с существенным нарушением условий договора, в том числе использует квартиру не по целевому назначению;
2) если Арендатор три и более раза по истечении установленного договором срока платежа не вносит арендную плату либо три и более раза не оплачивается коммунальные услуги.
21. Договор считается расторгнутым в случае не внесения Арендатором три и более раза на счет в Жилстройсбербанке суммы ежемесячных накоплений, поступления Арендодателю в связи с этим соответствующего уведомления от Жилстройсбербанка и последующего принятия Арендодателем решения о выселении Арендатора — после принятия Арендодателем такого решения. При этом сумма арендной платы и компенсации, предусмотренной настоящим договором, а также коммунальные услуги подлежат оплате до дня фактического освобождения Арендатором квартиры и сообщения об этом Арендодателю.
6. Заключительные положения
22. Договор составлен в трех экземплярах на казахском и русском языках, имеющих одинаковую силу, по одному экземпляру для каждой стороны и для регистрирующего органа. Копия договора передается в Жилстройсбербанк.

4. Жалдамалық төлем, өтемақы және есептеулер тәртібі
14. Пәтерді мүліктік жалдау (жалға алу) үшін жалдамалық төлем көлемі – 0 (нөл) теңге.
15. Мүліктік жалдау (жалға алу) үшін жалдамалық төлемге коммуналдық қызмет үшін төлемдер, ағымдық және күрделі жөндеуге аударымдар, Пәтерге қызмет көрсету үшін төлемдер қосылмайды. Бұл төлемдерді Жалға алушы өз есебінен дербес төлейді.
16. Осы шарттың 9-тармағының 5) және 6) тармақшаларында көзделген өтемақы Жалға алушымен келісіле отырып, осы шарт жасалған күннен бастап Пәтерден шығарылғанға дейін Пәтерде тұрған әр ай үшін ________ (_______) көлемінде есептеледі (яғни жалдау шарты жасалған күннен бастап тұрған әр ай үшін 8 жыл ішінде жинақ жинаудың стандарт талаптарында есептелген Тұрғын үй құрылыс жинақ банкіндегі салымға ай сайынғы жарнаның бір еселік көлемі).
17. Жалға алушы шарттың 16-тармағында көзделген жалдамалық төлемді салу мерзімін бұзған кезде Жалға алушы әрбір мерзімі өткен күн үшін берешектің төленбеген сомасының ___% көлемінде өсімпұл төлейді.
18. Осы шартта көзделген тұрақсыздық айыбын төлеу жалдаушыны міндеттемелерін тиісінше орындаудан босатпайды.
5. Шартты мерзімінен бұрын бұзу талаптары
19. Жалға алушы осы шарттың 17-тармағына сәйкес көлемі анықталатын өтемақыны төлеген жағдайда, Жалға берушіні бұл туралы шартты бұзардан бұрын отыз күнтізбелік күннен кешіктірмей жазбаша ескерте отырып, шартты мерзімінен бұрын бұзуға құқылы.
20. Жалға берушінің талабымен шарт мынадай жағдайларда бұзылуы мүмкін:
1) жалдаушының Пәтерді шарт талаптарын елеулі түрде бұза отырып пайдалануы, оның ішінде Пәтерді мақсатты міндетіне сай емес пайдалануы;
2) Жалға алушының Пәтер жағдайын әдейі немесе байқамай нашарлатуы, қажет жағдайларда Пәтерді жөндемеуі;
3) Жалға алушының шартта белгіленген төлем мерзімі аяқталған соң жалдамалық төлемді үш және одан артық рет салмауы не коммуналдық қызметтер ақысын үш және одан артық рет төлемеуі.
21. Егер Жалға алушы ай сайынғы жинақ сомасын Тұрғын үй құрылыс жинақ банкінің шотына үш және одан артық рет салмаған, осыған орай Жалға берушіге Тұрғын үй құрылыс жинақ банкінен тиісті хабарлама түскен және одан кейін Жалға беруші Жалға алушыны шығару туралы шешім қабылдаған жағдайда, шарт Жалға беруші мұндай шешім қабылдаған соң бұзылды деп саналады. Мұндайда осы шартта көзделген жалдамалық төлем мен өтемақы сомасы, сонымен бірге коммуналдық қызметтерді, Жалға алушы пәтерді нақты босатқан күнге дейін төленуі және Жалға берушіге бұл туралы хабарлануы тиіс.
6. Қорытынды ережелер
22. Шарт тараптардың әрқайсысы және тіркеуші орган үшін біреуден заңды күші бірдей қазақ және орыс тілдерінде үш дана етіп жасалды. Осы шарттың көшірмесі Тұрғын үй құрылыс жинақ банкіне беріледі.

23. Изменения и дополнения в договор вносятся путем подписания сторонами дополнительного соглашения. Изменения и дополнения к договору имеют силу, если они совершены уполномоченными на то лицами и зарегистрированы в установленном порядке.
24. В случае если Арендатор произвел за счет собственных средств улучшения, неотделимые без вреда для квартиры, Арендатор не вправе пытаться их отделить либо требовать от Арендодателя какой-либо компенсации в случае прекращения договора.
Неотделимые без какого-либо вреда для квартиры улучшения, произведенные Арендатором, являются его собственностью.
25. Споры между сторонами, которые могут возникнуть из настоящего договора или в связи с ним, разрешаются путем переговоров, а при недостижении согласия — в судебном порядке по месту нахождения Арендодателя.
7. Юридические адреса и банковские реквизиты сторон
Сноска. Раздел 7 в редакции постановления акимата города Павлодара Павлодарской области от 12.08.2013 N 1042/4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Реквизиты Арендодателя           Реквизиты Арендатора
_____________________            ____________________
_____________________            ____________________
_____________________            ____________________
_____________________            ____________________
Приложение N 2
Адресат: ___________________
(указать наименование комиссии по
предоставлению жилья в рамках
программы "Доступное жилье - 2020")
ЗАЯВЛЕНИЕ
В соответствии с программой "Доступное жилье - 2020" прошу мне
___________________________________________________________________
(Ф.И.О. с указанием даты рождения)
___________________________________________________________________
(краткая информация о месте работы,
занимаемой должности и др.)
___________________________________________________________________
реализовать жилье площадью ____________________________ кв.м.
___________________________________________________________________
(информация с указанием характеристик жилья (количество комнат,
___________________________________________________________________
этаж и прочее)
___________________________________________________________________
Семья состоит из _____ человек:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Заявитель:
"___"__________ 20_года ________________
(подпись)
Согласен на получение уполномоченным
органом сведений из правового кадастра
Заявление принял:
_________________ (Ф.И.О., должность)
_________________ (подпись)
Приложение N 3
"Перечень документов, прилагаемых к заявлению
на участие в программе "Доступное жилье — 2020"
по направлению "Жилье для молодых семей"

23. Шартқа өзгертулер мен толықтырулар тараптардың қосымша келісімге қол қоюы арқылы енгізіледі. Шартқа өзгерістер мен толықтырулардың бұған уәкілетті тұлғалар жасаған және белгіленген тәртіппен тіркелген болса күші болады.
24. Жалға алушы меншікті қаражатының есебінен Пәтер үшін зиянсыз ажырамайтын жақсартулар жасаса, Жалға алушының оларды ажыратып алуға тырысуға не шарт тоқтаған жағдайда Жалға берушіден қандай да бір өтемақы талап етуге құқығы жоқ.
Жалға алушы жасаған Пәтер үшін қандай да бір зиянсыз ажырайтын жақсартулар оның меншігі болып табылады.
25. Тараптар арасында осы шарттан немесе оған байланысты туындауы мүмкін даулар келіссөздер арқылы шешіледі, келісімге келмеген кезде Жалға берушінің орналасқан жері бойынша сот тәртібімен шешіледі.
7.  Тараптардың заңды мекенжайлары және банктік деректемелері
Ескерту. 7 бөлім жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 12.08.2013 N 1042/4 (жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Жалға берушінің деректемелері     Жалға алушының деректемелері
____________________________      ____________________________
____________________________      ____________________________
____________________________      ____________________________
____________________________      ____________________________
N 2 қосымша
Адресат:______________
("Қолжетімді тұрғын үй - 2020"
бағдарламасы шенберінде
тұрғын үйді беру бойынша
комиссияның атауын көрсету)
ӨТІНІШ
"Қолжетімді тұрғын үй - 2020" бағдарламасына сәйкес маған
___________________________________________________________________
(Т.А.Ж., туған жылын көрсетіп)_
___________________________________________________________________
(жұмыс орны, атқаратын лауазымы және
басқалары туралы қысқаша ақпарат)
___________________________________________________________________
алаңы _________________________________ш-м.________________________
___________________________________________________________________
(тұрғын үйдің сипаттамасы (бөлмелердің саны, қабаты
және өзгелері) көрсетілген ақпарат)
_____________________________________ тұрғын үй сатуыңызды өтінемін.
Отбасы__адамнан тұрады:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Өтініш беруші:
20_жылғы "__"_______           ______________
(қолы)
Уәкілетті органның құқықтық кадастрдан мәліметтер алуына келісемін.
Өтінішті қабылдаған:
___________________(Т.А.Ж., лауазымы)
___________________(қолы)
N 3 Қосымша
"Жас отбасыларға арналған тұрғын үй" бағыты бойынша
"Қолжетімді тұрғын үй-2020" бағдарламасына қатысуға
өтінішке қоса берілетін құжаттар тізбесі

Сноска. Приложение 3 в редакции постановления акимата города Павлодара Павлодарской области от 12.08.2013 N 1042/4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
1. Нотариально засвидетельствованные копии удостоверений личности/паспортов гражданина Республики Казахстан заявителя и членов его семьи, нотариально засвидетельствованные копии удостоверений оралманов;
2. Нотариально засвидетельствованные копии свидетельств о рождении несовершеннолетних детей;
3. Нотариально засвидетельствованная копия свидетельства о заключении брака (расторжении брака, свидетельства о смерти супруга/супруги);
4. Нотариально засвидетельствованная копия книги регистрации граждан (домовая книга) или справка, подтверждающая проживание в населенном пункте, где подается заявление;
5. Документ, подтверждающий отсутствие у заявителя и членов его семьи жилья на праве собственности в населенном пункте, в котором подается заявление, а также отсутствие фактов преднамеренного ухудшения жилищных условий супругов и членов их семьи в течение последних 5-ти лет в населенном пункте, в котором подается заявление;
6. Документ, подтверждающий ежемесячный совокупный чистых доход семьи (за минусом пенсионных отчислений, индивидуального подоходного налога и других отчислений) за последние 6 месяцев перед подачей заявлений в пределах:
а) минимальный — 3-х кратный размер прожиточного минимума;
б) максимальный — не более 12-кратного размера прожиточного минимума;
7. Справка об инвалидности или подтверждающая о тяжелой форме хронического заболевания (при необходимости);
8. Документы, подтверждающие сведения супругов, относящихся к категории детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявших родителей до совершеннолетия (при необходимости).
Приложение N 4
Сноска. Приложение 4 в редакции постановления акимата города Павлодара Павлодарской области от 12.08.2013 N 1042/4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
"N ______ ________(дата) Адресат:______________
УВЕДОМЛЕНИЕ
Во исполнение программы "Доступное жилье — 2020" (далее - Программа), сообщаем Вам о количестве начисленных Вам баллов.
Дата подачи заявления: ________
Входящий номер по журналу регистрации: ___
Категория: молодая семья
Состав семьи: ___
Количество баллов
Период зарегистрированного брака
Количество детей
Наличие в семье инвалидов или страдающих тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний
Участвовал в государственных программах, но не был включен в список на построенный дом при предыдущих отборах
Каждый из супругов относился к категории детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявших родителей до совершеннолетия
Общий балл
Отбор заявителей для распределения арендного жилья осуществляется по наибольшему количеству набранных баллов, где количество набранных Вами баллов составляет - ___ баллов.
Расчет баллов составил: (подпись) Ф.И.О.
Руководитель уполномоченного органа
или работники, уполномоченные им
на право подписи уведомлений _________________
(подпись)
Ознакомлен(а), претензий не имею,
один экземпляр получил(а) (дата и подпись) Ф.И.О.
Приложение N 5

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 12.08.2013 N 1042/4 (жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Өтініш берушінің және оның отбасы мүшелерінің жеке куәліктерінің/Қазақстан Республикасы азаматының төлқұжаттарын нотариалды куәландырылған көшірмелері, оралманның нотариалды куәландырылған куәлігінің көшірмелері;
2. Кәмелетке толмаған балаларының тууы туралы куәліктерінің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
3. Некеге тұру (некені бұзу, ерінің/жұбайының қайтыс болғаны туралы куәліктің) туралы куәліктің      нотариалды куәландырылған көшірмесі;
4. Азаматтарды тіркеу кітабының (үй кітабы) нотариалды куәландырылған көшірмесі немесе өтініш беретін елді мекенде тұратындығын растайтын анықтама;
5. Өтініш берушінің және оның отбасы мүшелерінің өтініш беретін мекенде меншік құқығында тұрғын үй жоқ екендігін, сонымен бірге жұбайлардың және олардың отбасы мүшелерінің өтініш беретін елді мекенде соңғы 5 жылдың ішінде тұрғын үй жағдайларын қасақана нашарлату деректерінің болмауын растайтын құжат;
6. Өтініш берердің алдындағы соңғы 6 ай үшін отбасының ай сайынғы жиынтық таза табысы (зейнетақы аударымдарын, жеке табыс салығын және басқа да аударымдарды есептемегенде), мынадай шекте:
а) ең төменгі – төменгі күнкөріс деңгейінің 3 есе мөлшері;
б) ең жоғарғы – төменгі күнкөріс деңгейінің 12 есе мөлшерінен артық еместігін растайтын құжат;
7. Мүгедектігі туралы анықтама әлде созылмалы аурумен ауыратынын растайтын анықтама (қажет болған жағдайда);
8. Кәмелетке толғанға дейін ата-аналарынан айырылған, жиырма тоғыз жасқа толмаған, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалардың санатына жататын ерлі-зайыптылардың мәліметін куәландыратын құжаттар (қажет болған жағдайда).
N 4 қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 12.08.2013 N 1042/4 (жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"N ______ ________(күні)              Адресат:______________
ХАБАРЛАМА
"Қолжетімді тұрғын үй - 2020" бағдарламаны (бұдан әрі – Бағдарлама) орындау үшін Сізбен жиналған баллдардың саны туралы хабарлаймыз.
Өтінішті беру күні: ________
Тіркеу журнал бойынша кіріс нөмірі: _______
Санаты: жас отбасы
Отбасының құрамы:_____
Баллдардың саны
Некеге тіркелген мерзімі
Балалардың саны
Мүгедек болып табылатын немесе отбасында созылмалы аурулардың кейбір ауыр түрлерімен ауыратын отбасының әрбір мүшесі үшін
Бағдарламаға қатысып, бірақ алдағы іріктеу кезінде салынған тұрғын үйдің тізіміне қосылмаған
Кәмелетке толғанға дейін ата-аналарынан айырылған, жиырма тоғыз жасқа толмаған, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалардың санатына жататын ерлі-зайыптылардың әрқайсысы
Жалпы балл
Жалға берілетін тұрғын үйді тарату үшін өтініш берушілердің іріктеуде алынған баллдардың ең көп саны бойынша жүзеге асырылады, Сізбен жиналған баллдардың саны - ___ баллды құрады.
Баллдардың есебін жасады: (қолы) Т.А.Ж.
Уәкілетті органның басшысы
немесе хабарламаға қол қою құқығына
уәкілеттік берілген қызметкерлер ___________
(қолы)
Таныстым, шағымдарым жоқ
бір данасын алдым (күні, қолы) Т.А.Ж.
N 5 қосымша

Сноска. Приложение 5 в редакции постановления акимата города Павлодара Павлодарской области от 12.08.2013 N 1042/4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
N ______ ________(дата)
Адресат:______________
(указать наименование филиала
АО "Жилстройсбербанк Казахстана")
НАПРАВЛЕНИЕ для оценки платежеспособности заявителя,
проводимой в рамках программы "Доступное жилье - 2020"
по направлению "Жилье для молодых семей"
Настоящим уполномоченный орган _______________________
подтверждает, что
гражданин (ка) ______________________
ИИН:_______________________________
удостоверение личности N ________ выдано______________
является участником программы "Доступное жилье-2020" по направлению "Жилье для молодых семей" и просит провести оценку платежеспособности для предоставления в аренду с правом последующего выкупа жилья со следующими характеристиками:
Адрес объекта строительства:_________________
Количество комнат в квартире:________________
Стоимость 1 кв.м.:_________тенге
Общая площадь квартиры:_______кв.м.
Общая стоимость квартиры:__________тенге
Состав семьи: ____ чел.
Руководитель уполномоченного органа
или работники, уполномоченные им
на право подписи направлений _________________
(подпись)
Исп.________
тел.:________
Приложение N 6
N ______ ________(дата)
Адресат:______________
УВЕДОМЛЕНИЕ
Рассмотрев направление ____________(наименование уполномоченного органа) N ___ от "___"_________ 20__ г. для
осуществления оценки платежеспособности, проводимой в рамках
программы "Доступное жилье-2020" по направлению "Жилье для
молодых семей", АО "Жилстройсбербанк Казахстана" подтверждает
платежеспособность для аренды жилья с правом последующего
выкупа на следующих условиях:
Заявитель:______________
ИИН __________________
удостоверение личности N ________ выдано ______________
Стоимость квартиры _________(сумма прописью) тенге;
Срок накопления __ лет ___ месяцев;
Общая площадь предполагаемой квартиры ____ кв.м.
Стоимость 1 кв.м. ________ тенге
Необходимый срок аренды:_______(срок накопления плюс 6 месяцев для оформления документов)
Размер ежемесячного взноса во вклад:_________ тенге
Директор филиала _________________ Ф.И.О. (подпись)
Исп.________
тел.:________

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 12.08.2013 N 1042/4 (жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"N ______ ________(күні)
Адресат:______________
("Қазақстанның тұрғын үй
құрылыс жинақ банкі" АҚ
филиалының атауын көрсету)
"Жас отбасылар үшін тұрғын үй" бағыты бойынша "Қолжетімді
тұрғын үй - 2020" бағдарламасы шеңберінде өткізілетін өтініш
берушілердің төлем қабілеттігін бағалау үшін ЖОЛДАМА
Осымен уәкілетті орган _______________________________________
азамат(-ша)___________________________________________________
ЖИН ______________
жеке куәлігінің N ____ жылғы _______________________ берілген,
"Жас отбасылар үшін тұрғын үй" бағыты бойынша "Қолжетімді тұрғын үй - 2020" бағдарламасының қатысушысы болып табылатындығын растайды және келесі сипаттамаларымен кейінгі тұрғын үйді сатып алу құқығымен жалға беру үшін төлем қабілеттігінің бағалауын өткізуді өтінеді:
Құрылыс объектісінің мекенжайы:
Пәтерде бөлмелердің саны:
1 ш.м. құны ______теңге;
Пәтердің жалпы ауданы ______ш.м.
Пәтердің жалпы құны _____теңге
Отбасы құрамы ________адам
Уәкілетті органның басшысы
немесе хабарламаға қол қою құқығына
уәкілеттік берілген қызметкерлер ___________
(қолы)
Орын.________
тел.: ________.
N 6 қосымша
N ______ ________(күні)
Адресат:______________
ХАБАРЛАМА
____________(уәкілетті органның атауын көрсету) 20__ жылғы
"___"_________ "Жас отбасылар үшін тұрғын үй" бағыты бойынша
"Қолжетімді тұрғын үй - 2020" бағдарламасының шеңберінде
өткізетін төлем қабілеттігін бағалауды іске асыру үшін N___
жолдаманы қарастырып, "Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ
банкі" АҚ кейінгі сатып алу құқығымен тұрғын үйді жалдау үшін
келесі шарттарымен төлем қабілеттігін растайды:
Өтініш беруші:_________
ЖСН ________________
жеке куәлігінің N ____ жылғы ____________________ берген
Пәтердің құны _____(сомасы сөздермен) теңге
Жинақтаудың мерзімі __жыл___ай;
Шамалау пәтердің жалпы алаңы ____ш.м.
1 ш.м. құны ________теңге
Жалдаудың қажетті мерзімі:_______(жинақтау мерзімі құжаттарды
рәсімдеу үшін 6 ай қосу)
Салымға әр айда салатын жарнаның мөлшесі:_________ теңге.
Филиалдың директоры _________________ Т. А. Ж. (қолы)
Орынд.________
тел.:________