Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Павлодарского района
Решение маслихата Павлодарского района Павлодарской области от 29 марта 2013 года N 14/94. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 25 апреля 2013 года N 3518. Утратило силу письмом маслихата Павлодарского района Павлодарской области от 19 марта 2014 года N 1-29/74
Сноска. Утратило силу письмом маслихата Павлодарского района Павлодарской области от 19.03.2014 N 1-29/74.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 15) пункта 1пункта 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандарта государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами", Павлодарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказывать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан, имеющих право на социальную выплату на 2013 год:
1) инвалиды и участники Великой Отечественной войны (далее – ВОВ);
2) вдовы погибших воинов ВОВ, не вступившие в повторный брак;
3) награжденные труженики тыла;
4) бывшие несовершеннолетние узники концлагерей;
5) жены умерших инвалидов ВОВ;
6) лица, проработавшие не менее шести месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года;
7) инвалиды и участники Афганской войны (далее – афганцы);
8) инвалиды и участники ликвидации последствий аварии на Чернобыльской атомной электростанции (далее – чернобыльцы);
9) лица, достигшие пенсионного возраста, в том числе:
получающие минимальный размер пенсии;
получающие социальное пособие по возрасту;
одинокие;
одинокие, получающие минимальный размер пенсии или социальное пособие по возрасту;
одиноко проживающие;
10) лица, страдающие онкологическим заболеванием;
11) лица, с заразной формой туберкулеза;
12) студенты, обучающиеся по гранту акима области из малообеспеченных семей, оставшиеся без попечения родителей, сироты;
13) малообеспеченные семьи, среднедушевой доход которых не превышает установленного размера прожиточного минимума;
14) лица, освободившиеся из мест лишения свободы;
15) дети-сироты;
16) инвалиды, а именно:
инвалиды 1 группы;
дети-инвалиды до 18 лет;

Павлодар аудандық мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 2013 жылғы 29 наурыздағы N 14/94 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 25 сәуірде N 3518 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 2014 жылғы 19 наурыздағы N 1-29/74 хатымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар аудандық мәслихатының 19.03.2014 N 1-29/74 хатымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 56-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына, 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 қаулысына сәйкес, Павлодар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2013 жылға арналған әлеуметтік төлемге құқылы мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек көрсетілсін:
1) Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушылары (бұдан әрі – ҰОС);
2) қайтадан некеге тұрмаған ҰОС қаза болған жауынгерлердің жесірлері;
3) марапатталған тыл еңбеккерлері;
4) шоғырланған лагерлердің бұрынғы кәмелет жасқа толмаған тұтқындары;
5) қайтыс болған ҰОС мүгедектерінің әйелдері;
6) 1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 9 мамырға дейінгі кезеңде алты айдан кем емес жұмыс істеген тұлғалар;
7) Ауған соғысының мүгедектері мен қатысушылары (бұдан әрі – ауғандықтар);
8) Чернобыль атом электрстанциясындағы апат салдарын жоюдың мүгедектері мен қатысушылары (бұдан әрі – чернобыльдықтар);
9) зейнеткерлік жасқа толған тұлғалар, соның ішінде:
зейнетақының ең төмен мөлшерін алатындар;
жасы бойынша әлеуметтік жәрдемақы алатындар;
жалғызбастылар;
жасы бойынша зейнетақының ең төмен мөлшерін немесе әлеуметтік жәрдемақы алатын жалғызбастылар;
жалғыз тұратындар;
10) онкологиялық аурулармен зардап шегуші тұлғалар;
11) туберкулездің жұқпалы ауру түрі бар тұлғалар;
12) облыс әкімінің гранты бойынша оқып жатқан аз қамтамасыз етілген отбасылардан, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, жетім студенттер;
13) жан басына шаққандағы табысы белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын аз қамтамасыз етілген отбасылар;
14) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған тұлғалар;
15) жетім балалар;
16) мүгедектер, атап айтқанда:
1 топтағы мүгедектер;
18 жасқа дейінгі мүгедек балалар;

17) малообеспеченные семьи, пострадавшие вследствие чрезвычайной ситуации природного и (или) техногенного характера;
18) многодетные семьи, имеющие четырех и более детей, в том числе:
со среднедушевым доходом, не превышающим размера прожиточного минимума;
19) беременные женщины, вставшие на учет в сроки беременности до 12 недель;
20) безработные, зарегистрированные в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Павлодарского района" (далее - отдел), обучающиеся на курсах профессиональной подготовки, переподготовки и повышения квалификации;
21) одинокие матери, имеющие детей в возрасте до одного года;
22) лица, осуществляющие погребение безработных граждан, состоявших на учете в отделе;
23) лица, достигшие 100-летнего возраста и старше;
24) малообеспеченные семьи, имеющие детей дошкольного возраста не обучающихся и воспитывающихся в дошкольных организациях образования;
25) многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алка" или "Кумыс алка".
2. Для получения следующих видов социальной помощи необходимо предоставить в отдел следующие виды документов по каждой категории, указанной в пункте 1 настоящего решения:
1) для категории, указанной в подпункте 1) для единовременной материальной помощи ко Дню Победы в размере 75000 тенге, для ежемесячной материальной помощи на приобретение лекарств в размере 1 минимального расчетного показателя, для ежемесячной материальной помощи на погашение жилищно-коммунальных услуг в размере 2,3 минимальных расчетных показателей, для единовременной материальной помощи на протезирование зубов в размере 20000 тенге, для материальной помощи на погашение затрат по электрическому отоплению за период отопительного сезона 7 месяцев в размере 10 минимальных расчетных показателей, для ежемесячной материальной помощи на абонентскую плату за телефон в размере 1 минимального расчетного показателя, для единовременной материальной помощи на ремонт жилья в размере 30 минимальных расчетных показателей, для единовременной материальной помощи на подписку газет "Ардагер ветеран", "Сарыарқа самалы", "Звезда Прииртышья", "Егемен Казахстан", "Казахстанская правда", "Заман тынысы", "Нива" в размере, установленном подписной ценой на год, для единовременной материальной помощи ко Дню Победы на подарочные наборы в размере 5000 тенге – согласно списка, предоставляемого Павлодарским районным отделением Павлодарского областного филиала Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий" Министерства труда и социальной защиты населения (далее – государственный центр), с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера;

17) табиғи және (немесе) техногендік сипаттағы төтенше жағдай салдарынан зардап шеккен аз қамтамасыз етілген отбасылар;
18) төрт және одан көп баласы бар көп балалы отбасылар, соның ішінде:
ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын табысымен;
19) жүктілігіне байланысты 12 аптаға дейін есепке тұрған жүкті әйелдер;
20) "Павлодар ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде тіркелген (бұдан әрі – бөлім), кәсіби даярлау, қайта даярлау және біліктілікті арттыру курстарында оқып жатқан жұмыссыздар;
21) бір жасқа дейінгі балалары бар жалғыз басты аналар;
22) бөлімде есепте тұрған жұмыссыз азаматтардың жерлеуін қамтамасыз ететін тұлғалар;
23) 100 жасқа толған және асқан тұлғалар;
24) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында оқымайтын және тәрбие алмайтын мектепке дейінгі жастағы балалары бар аз қамтамасыз етілген отбасылар;
25) "Алтын алқа" немесе "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған көп балалы аналар.
2. Әлеуметтік көмектің келесі түрлерін алу үшін бөлімге осы шешімнің 1 тармағында әрбір санат бойынша көрсетілген келесі құжаттардың түрлерін ұсыну қажет:
1) 1) тармақшада көрсетілген санат үшін Жеңіс күні қарсаңында 75000 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек үшін, дәрі-дәрмектер сатып алуға 1 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде ай сайынғы материалдық көмек үшін, тұрғын үй-коммуналдық қызметтерді өтеуге 2,3 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде ай сайынғы материалдық көмек үшін, тістерді протездеуге 20000 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек үшін, 7 ай жылу беру маусымы кезеңінде электрмен жылыту бойынша шығындарды өтеуге 10 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде материалдық көмек үшін, телефон үшін абоненттік төлемге 1 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде ай сайынғы материалдық көмек үшін, тұрғын үй жөндеуге 30 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде біржолғы материалдық көмек үшін, бір жылға арналған жазылу бағасымен белгіленген мөлшерде "Ардагер ветеран", "Сарыарқа самалы", "Звезда Прииртышья", "Егемен Қазақстан", "Казахстанская правда", "Заман тынысы", "Нива" газеттеріне жазылуға біржолғы материалдық көмек үшін, Жеңіс күні қарсаңында сыйлық жиынтықтарына 5000 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек үшін – "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн көрсете отырып, Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрлігінің "Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" Республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының Павлодар облыстық филиалы Павлодар аудандық бөлімшесі ұсынатын тізімге сәйкес (бұдан әрі – мемлекеттік орталық);

2) для категорий, указанных в подпунктах 2), 3), 4), 6) для единовременной материальной помощи ко Дню Победы в размере 3000 тенге – согласно списка, предоставляемого государственным центром, с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера;
3) для категорий, указанных в подпунктах 2), 4) для ежемесячной материальной помощи на погашение жилищно-коммунальных услуг в размере 1,3 минимального расчетного показателя – согласно списка, предоставляемого государственным центром, с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера;
4) для категории, указанной в подпункте 4) для единовременной материальной помощи на ремонт жилья в размере 30 минимальных расчетных показателей – согласно списка, предоставляемого государственным центром, с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера, на установку электрического отопления в размере 40 минимальных расчетных показателей, на погашение затрат по электрическому отоплению за период отопительного сезона 7 месяцев в размере 10 минимальных расчетных показателей, на подписку газет "Сарыарқа самалы", "Звезда Прииртышья", "Заман тынысы", "Нива" в размере, установленном подписной ценой на год – согласно списка, предоставляемого акимом сельского округа (села), с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера;
5) для категорий, указанных в подпунктах 3), 6), 18) для единовременной материальной помощи на подписку газет "Заман тынысы", "Нива" в размере, установленном подписной ценой на год, для категорий, указанных в подпунктах 7), 8), в абзаце первом подпункта 16) для единовременной материальной помощи на подписку газет "Сарыарқа самалы", "Звезда Прииртышья", "Заман тынысы", "Нива" в размере, установленном подписной ценой на год – согласно списка, предоставляемого государственным центром, с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера;
6) для категории, указанной в подпункте 7) для единовременной материальной помощи ко Дню вывода войск из Афганистана в размере 5 минимальных расчетных показателей, для ежемесячной материальной помощи на погашение затрат по жилищно-коммунальным услугам в размере 1,3 минимального расчетного показателя, для ежеквартальной материальной помощи на оздоровление в размере 4 минимальных расчетных показателей – согласно списка, предоставляемого государственным центром, с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера, для единовременной материальной помощи для поездки на экскурсию в город Астана в размере 13 минимальных расчетных показателей согласно списка, предоставляемого акимом сельского округа (села), с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера;

2) 2), 3), 4), 6) тармақшаларда көрсетілген санаттар үшін Жеңіс күні қарсаңында 3000 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек үшін – "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн көрсете отырып, мемлекеттік орталық ұсынатын тізімге сәйкес;
3) 2), 4) тармақшаларда көрсетілген санаттар үшін тұрғын үй-коммуналдық қызметтерді өтеуге 1,3 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде ай сайынғы материалдық көмек үшін – "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн көрсете отырып, мемлекеттік орталық ұсынатын тізімге сәйкес;
4) 4) тармақшада көрсетілген санат үшін тұрғын үй жөндеуге 30 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде – "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн көрсете отырып, мемлекеттік орталық ұсынатын тізімге сәйкес, электрмен жылытуды орнатуға 40 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде, 7 ай жылу беру маусымы кезеңінде электрмен жылыту бойынша шығындарды өтеуге 10 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде, "Сарыарқа самалы", "Звезда Прииртышья", "Заман тынысы", "Нива" газеттеріне жазылуға бір жылға арналған жазылу бағасымен белгіленген мөлшерде – "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн көрсете отырып, ауылдық округ (ауыл) әкімі ұсынатын тізімге сәйкес біржолғы материалдық көмек үшін;
5) 3), 6), 18) тармақшаларда көрсетілген санаттар үшін "Заман тынысы", "Нива" газеттеріне жазылуға бір жылға арналған жазылу бағасымен белгіленген мөлшерде біржолғы материалдық көмек үшін, 7), 8) тармақшаларда, 16) тармақшаның бірінші абзацында көрсетілген санаттар үшін "Сарыарқа самалы", "Звезда Прииртышья", "Заман тынысы", "Нива" газеттеріне жазылуға бір жылға арналған жазылу бағасымен белгіленген мөлшерде біржолғы материалдық көмек үшін – "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн көрсете отырып, мемлекеттік орталық ұсынатын тізімге сәйкес;
6) 7) тармақшада көрсетілген санат үшін әскерлерді Ауғанстаннан шығару күні қарсаңында 5 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде біржолғы материалдық көмек үшін, тұрғын үй-коммуналдық қызметтер бойынша шығындарды өтеуге 1,3 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде ай сайынғы материалдық көмек үшін, сауықтыруға 4 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде тоқсан сайынғы материалдық көмек үшін – "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн көрсете отырып, мемлекеттік орталық ұсынатын тізімге сәйкес, Астана қаласына экскурсияға баруға 13 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде біржолғы материалдық көмек үшін – "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн көрсете отырып, ауылдық округ (ауыл) әкімі ұсынатын тізімге сәйкес;

7) для категории, указанной в подпункте 8) для единовременной материальной помощи ко Дню защитника Отечества в размере 5 минимальных расчетных показателей, для ежемесячной материальной помощи на погашение затрат по жилищно-коммунальным услугам в размере 1,3 минимального расчетного показателя, для ежеквартальной материальной помощи на оздоровление в размере 4 минимальных расчетных показателей, для единовременной материальной помощи на протезирование зубов в размере 10000 тенге – согласно списка, предоставляемого государственным центром, с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера, для единовременной материальной помощи для поездки на экскурсию в город Астана в размере 13 минимальных расчетных показателей согласно списка, предоставляемого акимом сельского округа (села), с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера;
8) для категорий, указанных в абзаце втором подпункта 9) для ежеквартальной материальной помощи на погашение затрат по жилищно-коммунальным услугам в размере 2 минимальных расчетных показателей, в абзацах третьем, пятом подпункта 9) для единовременной материальной помощи ко Дню пожилых людей в размере 2 минимальных расчетных показателей – согласно списка, предоставляемого государственным центром, с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера;
9) для категорий, указанных в абзацах четвертом, шестом подпункта 9) для ежеквартальной материальной помощи на жилищно-коммунальные услуги в размере 2 минимальных расчетных показателей – согласно списка, предоставляемого акимом сельского округа (села), с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера;
10) для категории, указанной в подпункте 9) для единовременной материальной помощи для поездки на экскурсию в город Астана в размере 13 минимальных расчетных показателей – согласно списка, предоставляемого акимом сельского округа (села), с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера;
11) для категории, указанной в подпункте 9) для единовременной материальной помощи на оздоровление в размере 49000 тенге – согласно заявления о назначении материальной помощи, с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера, копия удостоверения личности, копия книги регистрации граждан (или справка с адресного бюро), копия медицинского заключения о необходимости прохождения санаторно-курортного лечения, копия пенсионного удостоверения;

7) 8) тармақшада көрсетілген санат үшін Отан қорғаушылар күні қарсаңында 5 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде біржолғы материалдық көмек үшін, тұрғын үй-коммуналдық қызметтер бойынша шығындарды өтеуге 1,3 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде ай сайынғы материалдық көмек үшін, сауықтыруға 4 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде тоқсан сайынғы материалдық көмек үшін, тістерді протездеуге 10000 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек үшін – "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн көрсете отырып, мемлекеттік орталық ұсынатын тізімге сәйкес, Астана қаласына экскурсияға баруға 13 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде біржолғы материалдық көмек үшін - "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн көрсете отырып, ауылдық округ (ауыл) әкімі ұсынатын тізімге сәйкес;
8) 9) тармақшаның екінші абзацында көрсетілген санаттар үшін тұрғын үй-коммуналдық қызметтер үшін шығындарды өтеуге 2 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде тоқсан сайынғы материалдық көмек үшін, 9) тармақшаның үшінші, бесінші абзацтарында қарттар күні қарсаңында 2 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде біржолғы материалдық көмек үшін – "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн көрсете отырып, мемлекеттік орталық ұсынатын тізімге сәйкес;
9) 9) тармақшаның төртінші, алтыншы абзацтарында көрсетілген санаттар үшін тұрғын үй-коммуналдық қызметтерге 2 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде тоқсан сайынғы материалдық көмек үшін – "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн көрсете отырып, ауылдық округ (ауыл) әкімі ұсынатын тізімге сәйкес;
10) 9) тармақшада көрсетілген санат үшін Астана қаласына экскурсияға баруға 13 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде біржолғы материалдық көмек үшін – "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн көрсете отырып, ауылдық округ (ауыл) әкімі ұсынатын тізімге сәйкес;
11) 9) тармақшада көрсетілген санат үшін сауықтыруға 49000 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек үшін – материалдық көмек тағайындау туралы өтінішке сәйкес, "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн, жеке куәлігінің көшірмесін, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесін (немесе мекен-жайлық бюродан анықтамасын), санаторлық-курорттық емделуден өту қажеттілігі туралы медициналық қорытындының көшірмесін, зейнеткерлік куәлігінің көшірмесін көрсете отырып;

12) для категории, указанной в подпункте 10) для материальной помощи в размере 10 минимальных расчетных показателей два раза в год – согласно заявления о назначении материальной помощи, с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера, копия удостоверения личности, копия книги регистрации граждан (или справка с адресного бюро), справка с медицинского учреждения, подтверждающая заболевание;
13) для категории, указанной в подпункте 11) для материальной помощи на проезд в размере 0,5 минимального расчетного показателя, на питание – 6 месяцев в размере 4 минимальных расчетных показателей – согласно заявления о назначении материальной помощи, с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера, копия удостоверения личности, копия книги регистрации граждан (или справка с адресного бюро), справка с медицинского учреждения, подтверждающая заболевание;
14) для категории, указанной в подпункте 12) для материальной помощи на оплату за обучение в высших учебных заведениях области по факту заключенного договора на обучение по гранту акима области, на проживание, питание и проезд в размере 15235 тенге на период обучения - 10 месяцев – согласно заявления о назначении материальной помощи, с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера, копия удостоверения личности, копия книги регистрации граждан (или справка с адресного бюро), договора на оказание образовательных услуг по гранту акима области, акта обследования жилищно-бытовых условий и материального положения получателя, проведенного комиссией при акиме сельского округа (села), с учетом доходов не превышающим размера прожиточного минимума на момент обращения, справка о доходах членов семьи;
15) для категории, указанной в подпункте 13) для единовременной материальной помощи на лечение, приобретение лекарств в размере 10 минимальных расчетных показателей, на развитие личного подворья в размере 75 минимальных расчетных показателей – согласно заявления о назначении материальной помощи, с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера, копия удостоверения личности, копия книги регистрации граждан (или справка с адресного бюро), акта обследования жилищно-бытовых условий и материального положения получателя, проведенного комиссией при акиме сельского округа (села), с учетом доходов, не превышающих размера прожиточного минимума на момент обращения, ходатайство комиссии при акиме сельского округа (села), справка о доходах членов семьи;

12) 10) тармақшада көрсетілген санат үшін жылына екі рет 10 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде материалдық көмек үшін – материалдық көмек тағайындау туралы өтінішке сәйкес, "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн, жеке куәлігінің көшірмесін, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесін (немесе мекен-жайлық бюродан анықтамасын), ауыруды растайтын медициналық мекемеден анықтамасын көрсете отырып;
13) 11) тармақшада көрсетілген санат үшін жол ақысына 0,5 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде, тамақтандыруға 6 ай бойы 4 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде материалдық көмек үшін – материалдық көмек тағайындау туралы өтінішке сәйкес, "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн, жеке куәлігінің көшірмесін, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесін (немесе мекен-жайлық бюродан анықтамасын), ауыруды растайтын медициналық мекемеден анықтамасын көрсете отырып;
14) 12) тармақшада көрсетілген санат үшін облыс әкімінің гранты бойынша оқу үшін жасалған шарт фактісімен облыстың жоғары оқу орындарында оқу үшін төлеуге, 10 ай оқу кезеңінде тұруға, тамақтануға және жол ақысына 15235 теңге мөлшерінде материалдық көмек үшін – материалдық көмек тағайындау туралы өтінішке сәйкес, "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн, жеке куәлігінің көшірмесін, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесін (немесе мекен-жайлық бюродан анықтамасын), облыс әкімінің гранты бойынша білім беру қызметтерін көрсетуге келісім шартын, өтініш жасалған сәтте ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын табыстарды ескере отырып, ауылдық округ (ауыл) әкімі жанындағы комиссия өткізген алушының тұрғын үй-тұрмыстық шарттары мен материалдық жағдайын тексеру актісін, отбасы мүшелерінің табысы туралы анықтамасын көрсете отырып;
15) 13) тармақшада көрсетілген санат үшін емделуге, дәрі-дәрмектер сатып алуға 10 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде, жеке қонысын дамытуға 75 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде біржолғы материалдық көмек үшін - материалдық көмек тағайындау туралы өтінішке сәйкес, "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн, жеке куәлігінің көшірмесін, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесін (немесе мекен-жайлық бюродан анықтамасын), өтініш жасалған сәтте ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын табыстарды ескере отырып, ауылдық округ (ауыл) әкімі жанындағы комиссия өткізген алушының тұрғын үй-тұрмыстық шарттары мен материалдық жағдайын тексеру актісін, ауылдық округ (ауыл) әкімі жанындағы комиссияның қолдаухатын, отбасы мүшелерінің табысы туралы анықтамасын көрсете отырып;

16) для категории, указанной в подпункте 14) для единовременной материальной помощи на оздоровление в размере 10 минимальных расчетных показателей – согласно заявления о назначении материальной помощи, с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера, копия удостоверения личности, копия книги регистрации граждан (или справка с адресного бюро), копия справки об освобождении;
17) для категорий, указанных в подпунктах 15), 24) для единовременной материальной помощи к Новому году в размере 0,5 минимального расчетного показателя – согласно списков, предоставляемых акимами сельских округов и сел и государственным учреждением "Отдел образования Павлодарского района";
18) для категорий, указанных в абзацах первом, втором подпункта 16) для единовременной помощи ко Дню инвалида в размере 3 минимальных расчетных показателей, в абзаце втором подпункта 16) для единовременной материальной помощи ко Дню защиты детей в размере 0,5 минимального расчетного показателя – согласно списка, предоставляемого государственным центром, с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера;
19) для категории, указанной в подпункте 17) для единовременной материальной помощи в размере 100 минимальных расчетных показателей – согласно заявления о назначении материальной помощи, с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера, копия удостоверения личности, копия книги регистрации граждан (или справка с адресного бюро), акта противопожарной службы о пожаре или заключение, выданного уполномоченным органом в порядке, установленном действующим законодательством Республики Казахстан, акта обследования жилищно-бытовых условий и материального положения получателя, проведенного комиссией при акиме сельского округа (села), с учетом доходов, не превышающих размера прожиточного минимума на момент обращения, справка о доходах членов семьи;
20) для категории, указанной в подпункте 18) для ежеквартальной материальной помощи в связи с ростом цен на продукты питания в размере 3 минимальных расчетных показателей, во втором абзаце подпункта 18) для единовременной материальной помощи на приобретение топлива в размере 10 минимальных расчетных показателей, для ежеквартальной материальной помощи на содержание ребенка в детском саду в размере 10000 тенге – согласно заявления о назначении материальной помощи, с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера, копия удостоверения личности, копия книги регистрации граждан (или справка с адресного бюро), акта обследования жилищно-бытовых условий и материального положения получателя, проведенного комиссией при акиме сельского округа (села), с учетом доходов, не превышающих размера прожиточного минимума на момент обращения, справка о доходах членов семьи, для категории, указанной в подпункте 18) на подписку газет "Заман тынысы", "Нива" согласно списка, предоставляемого акимом сельского округа (села);

16) 14) тармақшада көрсетілген санат үшін сауықтыруға 10 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде біржолғы материалдық көмек үшін – материалдық көмек тағайындау туралы өтінішке сәйкес, "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн, жеке куәлігінің көшірмесін, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесін (немесе мекен-жайлық бюродан анықтамасын), босату туралы анықтамасының көшірмесін көрсете отырып;
17) 15), 24) тармақшаларда көрсетілген санаттар үшін Жаңа жыл қарсаңында 0,5 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде біржолғы материалдық көмек үшін – ауылдық округтер мен ауыл әкімдері және "Павлодар ауданының білім беру бөлімі" мемлекеттік мекемесі ұсынатын тізімдерге сәйкес;
18) 16) тармақшаның бірінші, екінші абзацтарында көрсетілген санаттар үшін мүгедектер күні қарсаңында 3 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде біржолғы материалдық көмек үшін, 16) тармақшаның екінші абзацында балаларды қорғау күні қарсаңында 0,5 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде біржолғы материалдық көмек үшін - "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендіру нөмірін көрсете отырып, мемлекеттік орталық ұсынатын тізімге сәйкес;
19) 17) тармақшада көрсетілген санат үшін 100 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде біржолғы материалдық көмек үшін – материалдық көмек тағайындау туралы өтінішке сәйкес, "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн, жеке куәлігінің көшірмесін, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесін (немесе мекен-жайлық бюродан анықтамасын), Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген тәртіпте өкілетті орган берген өртке қарсы қызметінің өрт туралы актісін немесе қорытындысын, өтініш жасалған сәтте ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын табыстарды ескере отырып, ауылдық округ (ауыл) әкімі жанындағы комиссия өткізген алушының тұрғын үй-тұрмыстық шарттары мен материалдық жағдайын тексеру актісін, отбасы мүшелерінің табысы туралы анықтамасын көрсете отырып;
20) 18) тармақшада көрсетілген санат үшін азық-түліктің бағасының өсуіне байланысты 3 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде тоқсан сайынғы материалдық көмек үшін, 18) тармақшаның екінші абзацында отын сатып алуға 10 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде біржолғы материалдық көмек үшін, баланы балабақшада ұстауға 10000 теңге мөлшерінде тоқсан сайынғы материалдық көмек үшін - материалдық көмек тағайындау туралы өтінішке сәйкес, "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн, жеке куәлігінің көшірмесін, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесін (немесе мекен-жайлық бюродан анықтамасын), өтініш жасалған сәтте ең төменгі күнкөріс деңгейінен аспайтын табыстарды ескере отырып, ауылдық округ (ауыл) әкімі жанындағы комиссия өткізген алушының тұрғын үй-тұрмыстық шарттары мен материалдық жағдайын тексеру актісін, отбасы мүшелерінің табысы туралы анықтамасын көрсете отырып, 18) тармақшада көрсетілген санат үшін "Заман тынысы", "Нива" газеттеріне жазылуға, ауылдық округ (ауыл) әкімі ұсынатын тізімге сәйкес;

21) для категории, указанной в подпункте 19) для единовременной материальной помощи в размере 10 минимальных расчетных показателей – согласно заявления о назначении материальной помощи, с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера, копия удостоверения личности, копия книги регистрации граждан (или справка с адресного бюро), справка о постановке на учет по беременности;
22) для категории, указанной в подпункте 20) для ежемесячной материальной помощи на период обучения в размере 5 минимальных расчетных показателей – согласно списка, предоставляемого отделом, с указанием фамилии, имени, отчества, номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера;
23) для категории, указанной в подпункте 21) для ежемесячной материальной помощи на приобретение детского питания в размере 2 минимальных расчетных показателей – согласно заявления о назначении материальной помощи, с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера, копия удостоверения личности, копия книги регистрации граждан (или справка с адресного бюро), копия свидетельства о рождении ребенка, документ подтверждающего статус одинокой матери;
24) для категории, указанной в подпункте 22) для единовременной материальной помощи на погребение в размере 10 минимальных расчетных показателей – согласно заявления о назначении материальной помощи, с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера, копия удостоверения личности, копия книги регистрации граждан заявителя (или справка с адресного бюро), копия свидетельства о смерти, копия трудовой книжки;
25) для категории, указанной в подпункте 23) для единовременной материальной помощи ко Дню пожилых людей в размере 5000 тенге – согласно списка, предоставляемого акимом сельского округа (села), с указанием фамилии, имени, отчества, года рождения, номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера;
26) для категории, указанной в подпункте 25) для единовременной материальной помощи на подписку газет "Сарыарқа самалы", "Звезда Прииртышья", "Заман тынысы", "Нива" в размере, установленном подписной ценой на год – согласно списка, предоставляемого акимом сельского округа (села), с указанием номера лицевого счета открытого в акционерном обществе "Казпочта" или в банках второго уровня, индивидуального идентификационного номера.

21) 19) тармақшада көрсетілген санат үшін 10 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде біржолғы материалдық көмек үшін – материалдық көмек тағайындау туралы өтінішке сәйкес, "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн, жеке куәлігінің көшірмесін, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесін (немесе мекен-жайлық бюродан анықтамасын), жүктілігі бойынша есепке тұрған туралы анықтамасын көрсете отырып;
22) 20) тармақшада көрсетілген санат үшін оқу кезеңі үшін 5 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде ай сайынғы материалдық көмек үшін – тегін, атын, әкесінің атын, "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн көрсете отырып, бөлім ұсынатын тізімге сәйкес;
23) 21) тармақшада көрсетілген санат үшін балалар тамағын сатып алуға 2 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде ай сайынғы материалдық көмек үшін - материалдық көмек тағайындау туралы өтінішке сәйкес, "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн, жеке куәлігінің көшірмесін, азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесін (немесе мекен-жайлық бюродан анықтамасын), баланың туу туралы куәлігінің көшірмесін, жалғыз басты ана деңгейін растайтын құжатты көрсете отырып;
24) 22) тармақшада көрсетілген санат үшін жерлеуге 10 ең төменгі есептік көрсеткіші мөлшерінде біржолғы материалдық көмек үшін - материалдық көмек тағайындау туралы өтінішке сәйкес, "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн, жеке куәлігінің көшірмесін, өтініш берушінің азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесін (немесе мекен-жайлық бюродан анықтамасын), қайтыс болу туралы куәлігінің көшірмесін, еңбек кітапшасының көшірмесін көрсете отырып;
25) 23) тармақшада көрсетілген санат үшін қарттар күні қарсаңында 5000 теңге мөлшерінде біржолғы материалдық көмек үшін – тегін, атын, әкесінің атын, туған жылын, "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн көрсете отырып, ауылдық округ (ауыл) әкімі ұсынатын тізімге сәйкес;
26) 25) тармақшада көрсетілген санат үшін "Сарыарқа самалы", "Звезда Прииртышья", "Заман тынысы", "Нива" газеттеріне жазылуға біржолғы материалдық көмек үшін - "Қазпошта" акционерлік қоғамында немесе екінші деңгейдегі банктерде ашылған дербес шотының нөмірін, жеке сәйкестендiру нөмiрiн көрсете отырып, ауылдық округ (ауыл) әкімі ұсынатын тізімге сәйкес.

3. Признать утратившим силу решение Павлодарского районного маслихата (5 сессия, 5 созыв) от 20 апреля 2012 года N 5/28 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Павлодарского района" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 14 мая 2012 года N 12-11-165, опубликованное от 18 мая 2012 года в районной газете "Заман тынысы" N 21, опубликованное от 18 мая 2012 года в районной газете "Нива" N 21).
4. Контроль за выполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-экономического развития и бюджету.
5. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        К. Айгазинова
Секретарь маслихата                        Б. Оралов

3. Павлодар аудандық мәслихатының (5 сайланған 5 сессиясы) 2012 жылғы 20 сәуірдегі N 5/28 "Павлодар ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек көрсету туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2012 жылғы 14 мамырда N 12-11-165 тіркелген, 2012 жылғы 18 мамырдағы "Заман тынысы" аудандық газетінің N 21, 2012 жылғы 18 мамырдағы "Нива" аудандық газетінің N 21 жарияланған) шешімінің күші жойылды деп табылсын.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік-экономикалық даму және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы                            К. Айғазинова
Мәслихат хатшысы                           Б. Оралов