Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в области охраны окружающей среды, оказываемых в городе Алматы
Постановление акимата города Алматы от 26 марта 2013 года N 1/226. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 23 апреля 2013 года за N 974. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 8 июля 2014 года N 3/553
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 08.07.2014 N 3/553.
В соответствии с Экологическим кодексом Республики Казахстан от 9 января 2007 года, Законами Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 1033 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды, оказываемых Министерством охраны окружающей среды Республики Казахстан и местными исполнительными органами» акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 05.12.2013 N 4/1047 (вводится по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) Регламент электронной государственной услуги «Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории»;
2) Регламент электронной государственной услуги «Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы Е. Шорманова.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы        А. Есимов
Вносит:
Начальник Управления природных
ресурсов и регулирования
природопользования города Алматы
А. Рахимбетов
Согласовано:
Заместитель акима города Алматы
Е. Шорманов
Заведующий отделом контроля
за соблюдением качества
предоставления государственных
услуг
М. Суюндуков
Заведующая юридическим отделом
аппарата акима города Алматы
А. Касымова
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 26 марта 2013 года № 1/226
Регламент
электронной государственной услуги
«Выдача разрешений на эмиссии в окружающую
среду для объектов II, III и IV категорий»
1. Общие положения

Алматы қаласында көрсетілетін, қоршаған ортаны қорғау саласындағы электрондық мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 26 наурыздағы № 1/226 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2013 жылғы 23 сәуірде № 974 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 8 шілдедегі N 3/553 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 08.07.2014 N 3/553 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 9 қаңтардағы Экологиялық  кодексіне, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы», 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңдарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 тамыздағы № 1033 «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі және жергілікті атқарушы органдар көрсететін қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» қаулысына сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспеге өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 05.12.2013 N 4/1047 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қоса беріліп отырған:
1) «ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілері үшін мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын беру» электрондық мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары Е. Шормановқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және алғаш рет ресми жарияланған күннен кейін он күнтiзбелiк күн өткеннен соң қолданысқа енгiзiледi.
Алматы қаласының әкімі                        А. Есімов
Енгізуші:
Алматы қаласы Табиғи ресурстар
және табиғатты пайдалануды реттеу
басқармасының бастығы                         А. Рахимбетов
Келісілді:
Алматы қаласы әкімінің орынбасары             Е. Шорманов
Мемлекеттік қызметтерді көрсету
сапасының сақталуын бақылау бөлімінің
меңгерушісі                                   М. Суюндуков
Алматы қаласы әкімі аппараты
заң бөлімінің  меңгерушісі                    А. Қасымова
Алматы қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 26 наурыздағы
№ 1/226 қаулысымен бекітілді
«ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілері үшін
қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру»
электрондық мемлекеттік қызметтің регламенті
Жалпы ережелер

1. Электронная государственная услуга «Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории» (далее – государственная услуга) предоставляется Коммунальным государственным учреждением «Управление  природных ресурсов и регулирования природопользования города Алматы» (далее – услугодатель), расположенного по адресу, указанного в приложении 1 к настоящему регламенту, либо на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее - Центры), адреса которых указаны в приложении 2 к настоящему регламенту, через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее -ПЭП).
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через мобильные Центры.
2. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
3.Вид оказания услуги: транзакционная.
4. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 3-1) статьи 20, статьями 68-79 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года (далее – Кодекс), статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 1033 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды, оказываемых Министерством охраны окружающей среды Республики Казахстан и местными исполнительными органами» (далее  - Стандарт), а также на основании Приказа Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 30 марта 2007 года № 94-п «Об утверждении форм документов для выдачи разрешений на эмиссии в окружающую среду и правил их заполнения».
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 05.12.2013 N 4/1047 (вводится по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе услугодателя www.almatyeco.kz.
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача или переоформление разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категории, либо мотивированный ответ услугодателя об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе либо в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – потребители), имеющим объекты, относящиеся ко II, III и IV категорий по видам деятельности.

1. «ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру» электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы регламенттің 1 қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша орналасқан «Алматы қаласы Табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет беруші), не баламалы негізде осы регламенттің 2 қосымшасында мекенжайлары көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтарымен (бұдан әрі – Орталықтар) «электрондық үкімет»: www.e.gov.kz веб-порталы арқылы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетіледі.
Шалғай елді мекендердегі тұрғындардың мемлекеттік қызметке қол жетімділігін қамтамасыз ету мақсатында мемлекеттік қызмет Ұтқыр Орталықтар арқылы көрсетіледі.
2. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
3. Қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
4. Қызмет 2007 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Экологиялық кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 20-бабының 3-1) тармақшасына, 68-79 баптарына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы «Ақпараттандыру туралы» Заңының 29 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 тамыздағы № 1033 «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі және жергілікті атқарушы органдар көрсететін қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» қаулысы (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес, сондай-ақ, Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 30 наурыздағы «Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беру үшін құжаттардың нысандарын және оларды толтыру тәртібін бекіту туралы» № 94-ө Бұйрығы негізінде көрсетіледі.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 05.12.2013 N 4/1047 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат қызмет берушінің интернет-ресурсында www.almatyeco.kz орналастырылады.
6. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі қағаз тасығышта немесе электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат түрінде ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат беру немесе қайта рәсімдеу немесе қызмет берушінің мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылады деген дәлелді жауабы болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет ІІ, ІІІ және IV санатқа қызмет түрлері  бойынша жатқызылатын объектілері бар жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушылар) көрсетіледі.

8. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего регламента, составляют:
1) для получения разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий не более 1 (одного) месяца;
2) для переоформления разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий - в течение 1 (одного) месяца;
3) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой услугодателем - не более 30 минут;
4) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой услугодателем - не более 30 минут;
5) в Центре день приема не входит в срок оказания государственной услуги;
6) услугодатель орган представляет результат оказания государственной услуги в Центры за день до окончания срока оказания государственной услуги.
9. Государственная услуга предоставляется на безвозмездной основе.
10. График работы:
1) услугодателя - ежедневно с 9.00 до 18.00 с перерывом на обед с 13.00 до 14.00, за исключением выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) Центра - ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресения и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 без перерыва.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания.
Мобильные Центры осуществляют прием документов согласно утвержденным Центром графиком, но не менее шести рабочих часов в одном населенном пункте;
3) ПЭП – круглосуточно.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги в уполномоченном органе или Центре потребитель представляет следующие документы:
1) для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II категории:
заявка для получения разрешения по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту на бумажном носителе (при подаче в канцелярию услугодателя) или в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП работника Центра (при подаче в Центр);
копия заключения государственной экологической экспертизы на проекты, содержащие нормативы эмиссий (нотариально заверенную в случае непредставления оригинала для сверки);
план мероприятий по охране окружающей среды с приложением протокола общественных слушаний;
программу производственного экологического контроля;
2) для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов III категории:
заявка для получения разрешения по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту на бумажном носителе (при подаче в канцелярию услугодателя) или в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП работника Центра (при подаче в Центр);
копия заключения государственной экологической экспертизы на проекты, содержащие нормативы эмиссий (нотариально заверенную в случае непредставления оригинала для сверки);
план мероприятий по охране окружающей среды;
программу производственного экологического контроля;

8. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері, тұтынушы осы регламенттің 11 тармағымен айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған  сәттен бастап төмендегідей мерзімдерді құрайды:
1)  ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат алу үшін – 1 (бір) айдан аспайды;
2) ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта рәсімдеу үшін – 1 (бір) ай ішінде;
3) мемлекеттік қызметті алғанға дейін кезек күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты - 30 минуттан аспайды;
4) қызмет берушінің мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетуінің жол берілетін ең ұзақ уақыты - 30 минуттан аспайды;
5) Орталықта қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне жатпайды;
6) қызмет беруші мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін мемлекеттік қызметті көрсету мерзімінің бітуіне бір күн қалғанда Орталыққа ұсынады.
9. Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде ұсынылады.
10. Жұмыс кестесі:
1) қызмет  беруші – демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
2) Орталықтар – күн сайын дүйсенбіден сенбіге дейін қоса  алғанда, демалыс және мейрам күндерін есептемегенде, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9-00-ден 20-00-ге дейін, үзіліссіз.
Қабылдау жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек  тәртібінде жүзеге асырылады.
Ұтқыр Орталықтар құжаттарды қабылдауды бір елді мекенде кемінде  алты жұмыс сағаттан кем емес, Орталықпен бекітілген кестеге сәйкес жүзеге асырады.
3) ЭҮП-да - тәулік бойы.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Уәкілетті органда немесе Орталықта мемлекеттік қызметті  алу үшін тұтынушы келесі құжаттарды ұсынады:
1) ІІ санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты алу үшін:
осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша қағаз тасығышта (қызмет берушінің кеңсесіне берген кезде) немесе Орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында (Орталыққа берген кезде) рұқсат алуға өтінім;
эмиссиялар нормативтері бар жобаларға мемлекеттік экологиялық  сараптама қорытындысының (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасын ұсынбаған жағдайда нотариалдық куәландырылған) көшірмесі;
қоғамдық тыңдаулар хаттамасын қоса бере отырып, қоршаған ортаны   қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары;
өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасы ұсынылады.
2) ІІІ санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты алу үшін:
осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша қағаз тасығышта (қызмет берушінің кеңсесіне берген кезде) немесе Орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат  нысанында (Орталыққа берген кезде) рұқсат алуға өтінім;
эмиссиялар нормативтері бар жобаларға мемлекеттік экологиялық  сараптама қорытындысының (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасын ұсынбаған жағдайда нотариалдық куәландырылған) көшірмесі;
қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары;
өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасы ұсынылады.

3) для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории:
заявка для получения разрешения по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту на бумажном носителе (при подаче в канцелярию услугодателя) или в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП работника Центра (при подаче в Центр);
нормативы эмиссий в окружающую среду, установленные и обоснованные расчетным или инструментальным путем;
4) для переоформления разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий:
заявка для получения разрешения по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту на бумажном носителе (при подаче в канцелярию услугодателя) или в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП работника Центра (при подаче в Центр);
свидетельство о регистрации (перерегистрации) юридического лица.
На ПЭП:
1) для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II категории:
заявка на получение разрешения по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП потребителя;
заключение государственной экологической экспертизы на проекты, содержащие нормативы эмиссий, которое прикрепляется к электронной заявке в виде электронной копии документа;
план мероприятий по охране окружающей среды, который прикрепляется к электронной заявке в виде электронного документа с приложением протокола общественных слушаний в виде электронной копии документа;
программа производственного экологического контроля, которая прикрепляется к электронной заявке в виде электронного документа;
2) для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов III категории:
заявка на получение разрешения по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП потребителя;
заключение государственной экологической экспертизы на проекты, содержащие нормативы эмиссий, которое прикрепляется к электронной заявке в виде электронной копии документа;
план мероприятий по охране окружающей среды, который прикрепляется к электронной заявке в виде электронного документа;
программа производственного экологического контроля, которая прикрепляется к электронной заявке в виде электронного документа;
3) для получения разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов IV категории:
заявка на получение разрешения по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП потребителя;
нормативы эмиссий в окружающую среду, установленные и обоснованные расчетным или инструментальным путем, которые прикрепляются к электронной заявке в виде электронного документа;

3) IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты алу үшін:
осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша қағаз  тасығышта (қызмет берушінің кеңсесіне берген кезде) немесе Орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат  нысанында (Орталыққа берген кезде) рұқсат алуға өтінім;
есептік немесе аспаптық жолмен белгіленген және негізделген қоршаған ортаға эмиссиялар нормативтері ұсынылады.
4) ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу үшін:
осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша қағаз  тасығышта (қызмет берушінің кеңсесіне берген кезде) немесе Орталық қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында (Орталыққа берген кезде) рұқсат алуға өтінім;
заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік.
ЭҮП-да:
1) ІІ санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты алу үшін:
осы  регламенттің 3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша рұқсатты  алуға тұтынушының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінім;
құжаттың электрондық көшірмесі түрінде электрондық өтінімге  тіркелген эмиссиялар нормативтері бар жобаларға мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы;
құжаттың электрондық көшірмесі түрінде электрондық өтінімге  тіркелген қоғамдық тыңдаулар хаттамасын қоса бере отырып, электрондық құжат түрінде қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары;
электрондық құжат түрінде электрондық өтінімге тіркелген өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасы ұсынылады.
2) ІІІ санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты алу үшін:
осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша рұқсатты  алуға тұтынушының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінім;
құжаттың электрондық көшірмесі түрінде электрондық өтінімге  тіркелген эмиссиялар нормативтері бар жобаларға мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы;
электрондық құжат түрінде электрондық өтінімге тіркелген қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары;
электрондық құжат түрінде электрондық өтінімге тіркелген өндірістік экологиялық бақылау бағдарламасы ұсынылады.
3) IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты алу үшін:
осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша рұқсатты  алуға тұтынушының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанындағы  өтінім;
электрондық құжат түрінде электрондық өтінімге тіркелген  есептік немесе аспаптық жолмен белгіленген және негізделген қоршаған ортаға эмиссиялар нормативтері ұсынылады.

4) для переоформления разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий:
заявка на получение разрешения по форме согласно приложению 3 к настоящему регламенту в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП потребителя;
свидетельство о регистрации (перерегистрации) юридического лица.
Сведения документов, свидетельства о государственной регистрации юридического лица, свидетельства о постановке на учет в налоговом органе, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает посредством ПЭП в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
12. Формы заявления для получения государственной услуги размещаются на интернет-ресурсах:
1) Информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах для ее получения, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе http://www.ecokomitet.kz или интернет-ресурсе РГП Центр www.con.gov.kz.
Для получения государственной услуги через ПЭП заполняется запрос в форме электронного документа.
13. Услугодателем прием документов осуществляется канцелярией по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.
В Центрах прием документов осуществляется в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
При обращении на ПЭП отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» потребителя. Запрос автоматически направляется услогодателю –  адресату в соответствии с выбранной услугой.
14. При сдаче необходимых документов для получения государственной услуги потребителю выдаются:
1) при обращении услугодателю или Центр расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документа;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименования (для юридических лиц), контактных данных потребителя государственной услуги;
2) при обращении через ПЭП в личный кабинет на ПЭП направляется уведомление-отчет о принятии запроса для предоставления государственной услуги с указанием даты и времени получения потребителем результата государственной услуги.
15. Результат оказания государственной услуги принимается потребителем путем личного посещения или представителем по доверенности либо на ПЭП в личном кабинете потребителя.
В Центре выдача готовых документов потребителю государственной услуги осуществляется работником Центра посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях если потребитель не обратился за результатом услуги в указанный срок, Центр обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их в уполномоченный орган.

4) ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты қайта ресімдеу үшін:
осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес нысан бойынша рұқсатты  қайта ресімдеуге тұтынушының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанындағы өтінім;
заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде бар құжаттардың, заңды тұлғаның тіркеу туралы куәлігінің, салық органына есепке қойылғаны  туралы куәліктің мәліметтерін қызмет беруші ЭҮП арқылы уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
12. Мемлекеттік қызметтерді алу үшін өтінім нысаны интернет- ресурстарында орналастырылады:
1) Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және оны алу үшін қажетті  құжаттар, сондай-ақ, оларды толтыру үлгілері туралы ақпарат http://  www.ecokomitet.kz интернет – ресурсында немесе www.con.gov.kz Орталық  РМК-ның интернет – ресурсында орналастырылады.
Мемлекеттік қызметті ЭҮП арқылы алу үшін сұрау электрондық құжат нысаны бойынша толтырылады.
13. Қызмет беруші құжаттарды қабылдауды осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша кеңседе жүзеге асырады.
Орталықтарда құжаттарды қабылдау «кедергілерсіз» қызмет көрсету арқылы операциялық залда жүзеге асырылады.
ЭҮП-ға өтініш берген жағдайда электрондық сұрауды жөнелту мемлекеттік қызметті тұтынушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады. Сұрау таңдалған қызметке сәйкес қызмет берушіге – жолданатын жерге автоматты түрде жолданады.
14. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) Қызмет берушіге немесе Орталыққа өтініш берген кезде:
құжатты қабылдау нөмірі мен күнін;
сұратылатын мемлекеттік қызмет түрін;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауын;
мемлекеттік қызметтің алынған күнін (уақытын) және құжаттардың берілген орнын;
құжатты қабылдаған жауапты тұлғаның тегін, атын, әкесінің атын;
мемлекеттік қызметті тұтынушының тегін, атын, әкесінің атын (жеке тұлғалар үшін) немесе атауын (заңды тұлғалар үшін), байланыс деректерін көрсете отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі;
2) ЭҮП арқылы өтініш берген кезде тұтынушыға ЭҮП-дағы жеке кабинетіне мемлекеттік қызмет нәтижелерін алған күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті ұсынуға сұрау қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жолданады.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі тұтынушының жеке өзі немесе сенімхат бойынша өкілі бару немесе порталда тұтынушының жеке кабинеті арқылы қабылданады.
Орталықтарда дайын құжаттарды мемлекеттік қызметті тұтынушыға беру қолхат негізінде көрсетілген мерзімде «терезе» арқылы күн сайын Орталық қызметкерімен жүзеге асырылады.
Егер, мемлекеттік қызметті тұтынушы көрсетілген мерзімде қызмет қорытындысын алуға келмеген жағдайда, Орталық бір ай мерзімінде олардың сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін оларды уәкілетті органға жолдайды.

16. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях:
1) неполноты и недостоверности материалов, представленных для получения разрешения;
2) несоответствия запрашиваемых условий природопользования требованиям, указанным в статье 73 Кодекса (при выдаче разрешения на эмиссии в окружающую среду);
3) если имеются основания, предусмотренные статьей 40 Закона Республики Казахстан «Об информатизации».
3. Порядок деятельности услугодателя
по оказанию электронной государственной услуги
17. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) информационная система – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно–программного комплекса (далее – ИС);
2) веб–портал «электронного правительства» – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
3) веб–портал «Е-лицензирование» – информационная система, содержащая сведения о выданных, переоформленных, приостановленных, возобновленных и прекративших действие лицензиях, а также филиалах, представительствах (объектах, пунктах, участках) лицензиата, осуществляющих лицензируемый вид (подвид) деятельности, которая централизованно формирует идентификационный номер лицензий, выдаваемых лицензиарами (далее – ИС ГБД «Е-лицензирование»);
4) шлюз «электронного правительства» – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем «электронного правительства» в рамках реализации электронных услуг (далее – ШЭП);
5) платежный шлюз «электронного правительства» – автоматизированная информационная система, предназначенная для обеспечения взаимодействия между информационными системами банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, и «электронного правительства» при осуществлении платежей физических и юридических лиц (далее – ПШЭП);
6) государственная база данных «Физические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ФЛ);

16. Мемлекеттік қызметті көрсетуден:
1) рұқсат алу үшін ұсынылған материалдар толық және дұрыс болмаса;
2) қойылатын табиғат пайдаланудың сұратылып отырған шарттары Кодекстің 73-бабында көрсетілген талаптарға сәйкес болмаса;
3) «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында көзделген негіздеме болса бас тартылады.
3. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
жөнінде қызмет беруші әрекетінің тәртібі
17. Осы Регламентте пайдаланылатын ұғымдар мен қысқартылулар:
1) ақпараттық жүйе (бұдан әрі - АЖ) - аппараттық-бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, іздеу, тарату, тапсыру және беру үшін арналған жүйе;
2) «электрондық үкіметтің» веб-порталы - нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік электрондық қызметтерге қолжетімділіктің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
3) «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ) - берілген, қайта ресімделген, тоқтатылған, қайта басталған және әрекет етуін тоқтатқан лицензиялар, сондай-ақ лицензиарлар беретін лицензиялардың сәйкестендірме нөмірін орталықтандырып қалыптастыратын лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын лицензиаттың филиалдары, өкілдіктері (объекттері, пункттері, учаскелері) туралы мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе;
4) «электрондық үкімет» шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ ) - электрондық қызметтерді іске асыру аясында «электрондық үкімет» ақпараттық жүйесін интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе;
5) «электрондық үкімет» төлемақы шлюзі (бұдан әрі - ЭҮТШ ) -  заңды және жеке тұлғалардың төлемақы жүргізуі кезіндегі екінші деңгейлі банктердің, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асырушы ұйымдардың және «электрондық үкіметтің» ақпараттық жүйелері арасындағы қарым-қатынасты қамтамасыз етуге арналған автоматтандырылған ақпараттық жүйе (бұдан әрі - ЭҮТШ);
6) «жеке тұлғалар» мемлекеттік дерекқоры (бұдан әрі - ЖТ МДҚ) - ақпаратты автоматтандырылған түрде жинау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасындағы жеке тұлғалардың бірыңғай сәйкестендірме нөмірлерін енгізу және олар туралы көкейтесті және шынайы мәліметтерді мемлекеттік басқару органдарына және өзге субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес беру мақсатында жеке сәйкестендірме нөмірлерінің Ұлттық тізілімін жасауға арналған ақпараттық жүйе;

7) государственная база данных «Юридические лица» – информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра бизнес-идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации юридических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – ГБД ЮЛ);
8) потребитель – физическое или юридическое лицо, которому оказывается электронная государственная услуга;
9) индивидуальный идентификационный номер – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства (далее – ИИН);
10) бизнес-идентификационный номер – уникальный номер формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства (далее – БИН);
11) пользователь – субъект (потребитель, услугодатель), обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
12) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением ЭЦП;
13) ЭЦП — набор электронных цифровых символов, созданный средствами ЭЦП и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
14) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством ЭЦП;
15) электронная государственная услуга – государственная услуга, оказываемая в электронной форме с применением информационных технологий;
16) структурно–функциональные единицы (далее - СФЕ) перечень структурных подразделений государственных органов, учреждений или иных организаций и информационные системы, которые участвуют в процессе оказания услуги.
18. Пошаговые действия и решения через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 4 к настоящему регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;

7) «заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі - ЗТ МДҚ) - ақпаратты автоматтандырылған түрде жинау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлағалардың, филиалдардың, өкілдіктердің және жеке бірлескен кәсіпкерлік субъектілерінің бірыңғай Ұлттық сәйкестендірілуін енгізу мақсатында Бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлттық тізілімін жасауға және мемлекеттік басқару органдарына және олардың өкілеттілігі шеңберінде өзге де субъектілерге Қазақстан Республикасының заңнамасымен сәйкес олар туралы өзекті және нақты мәліметтерді беруге арналған ақпараттық жүйесі;
8) тұтынушы - мемлекеттік электрондық қызмет көрсетілетін жеке немесе заңды тұлға;
9) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН) - жеке тұлға, оның ішінде жеке кәсіпкерлік түрінде өзінің қызметін жүзеге асыратын жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
10) бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) - бірлескен кәсіпкерлік түрінде қызметтерді жүзеге асыратын заңды тұлға (филиал және өкілдік) және жеке кәсіпкер үшін қалыптастырылатын бірегей нөмір;
11) пайдаланушы - ақпараттық жүйеге оған қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін жүгінетін және оларды пайдаланатын субъект (алушы, қызмет көрсетуші);
12) транзакциялық қызмет - пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру бойынша ЭЦҚ-ны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін қызмет;
13) ЭЦҚ - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілілігін және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық цифрлық таңбалардың жиынтығы;
14) электрондық құжат - ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
15) мемлекеттік электрондық қызмет - ақпараттық технологияларды пайдаланумен электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызмет;
16) құрылымдық-функционалды бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) - электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдар құрылымдық бөлімшелерінің, мемлекеттік мекемелердің немесе басқа ұйымдардың тізбесі.
18. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы адымдық әрекеттері мен шешімдері (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы қызметтік өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы) осы Регламенттің 4 қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы ЭҮП-ке тіркелуді компьютердің интернет-браузеріне сақталған өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады (ЭҮП-ке тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс - тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютердің интернет-браузеріне бекітуі, мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушының ЭҮП-ке парольді енгізуі (авторландыру үдерісі);

3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»   указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 - выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса потребителя) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
11) условие 3 – проверка услугодателем соответствия потребителя требованиям Стандарта и основаниям для выдачи разрешения;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
13) процесс 9 – получение потребителем результата государственной услуги (разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги на бумажном носителе либо в форме электронного документа), сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
19. Пошаговые действия и решения через услугодателя (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 5 к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД «Е-лицензирование» для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка в ИС ГБД «Е-лицензирование» подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;

3) 1 шарт - ЖСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын ЭҮП-те тексеру;
4) 2 үдеріс - тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты, ЭҮП авторландырудан бас тарту хабарламасын қалыптастыру;
5) 3 үдеріс - тұтынушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу);
6) 4 үдеріс - электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанына (енгізілген деректерді, тіркелген сканерлік құжаттарды) тұтынушының ЭЦҚ арқылы қол қоюы;
7) 2 шарт - ЭҮП-те ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және тізімде қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сауалда және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы сәйкестендірме деректерге сәйкес келуін тексеру;
8) 5 үдеріс - тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 үдеріс - тұтынушының ЭЦҚ көмегімен сауалдың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) және оған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің электрондық түрде бекітілген құжаттарын куәландыруы (қол қоюы);
10) 7 үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-дегі электрондық құжатты (тұтынушының сауалын) тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-дегі сауалды өңдеу;
11) 3 шарт – тұтынушыны Стандарт талаптарына және рұқсат беру негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі;
12) 8 үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-дегі тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
13) 9 үдеріс - тұтынушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де қалыптастырған қызмет нәтижесін (қағаз тасығышта немесе электрондық құжат түрінде II, III және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен құрастырылады.
19. Қызмет беруші арқылы адымдық әрекеттер және шешімдер (қызмет көрсетуші арқылы қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара әрекеттің № 2 диаграммасы) осы Регламенттің 5-қосымшасында келтірілген:
1) 1 үдеріс - қызмет беруші қызметкерінің мемлекеттік қызметті көрсету үшін «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-не логині мен паролін енгізу (авторландыру үдерісі);
2) 1 шарт - ЖСН және пароль арқылы тіркелген қызмет беруші қызметкері туралы деректердің дұрыстығын «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да тексеру;

3) процесс 2 – формирование ИС ГБД «Е-лицензирование» сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
4) процесс 3 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
5) процесс 4 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ о данных потребителя;
6) условие 2 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ;
7) процесс 5 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ, ГБД ЮЛ;
8) процесс 6 – заполнение формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование сотрудником услугодателя необходимых документов, предоставленных потребителем, и прикрепление их к форме запроса;
9) процесс 7 – регистрация запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
10) условие 3 – проверка услугодателем соответствия потребителя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи разрешения;
11) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
12) процесс 9 – получение потребителем результата услуги (разрешения на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий, либо мотивированный  ответ об отказе в оказании государственной услуги на бумажном носителе либо в  форме электронного документа), сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
20. Формы заполнения запроса и ответа на услугу приведены  на ПЭП.
21. Способ проверки потребителем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на ПЭП в разделе «История получения услуг», а также при обращении к услугодателю.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
22. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
23. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ПШЭП;
4) ИС ГБД «Е-лицензирование»;
5) ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) услугодатель.
24. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 6 к настоящему регламенту.

3) 2 үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қызмет беруші қызметкері деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
4) 3 үдеріс - қызмет беруші қызметкерінің осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсетуге арналған сауал нысанын экранға шығаруы және тұтынушының деректерін енгізу;
5) 4 үдеріс - ЖТ МДҚ-на, ЗТ МДҚ-на ЭҮШ арқылы тұтынушының деректері туралы сұрау салуды жолдау;
6) 2 шарт - ЖТ МДҚ-да, ЗТ МДҚ-да тұтынушы деректерінің болуын тексеру;
7) 5 үдеріс - ЖТ МДҚ, ЗТ МДҚ тұтынушы деректерінің болмауымен байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны құрастыру;
8) 6 үдеріс - сауал нысанын құжаттардың қағаз нысанында болуын белгілеу бөлігінде толтыру және қызмет беруші қызметкерінің тұтынушы ұсынған қажетті құжаттарды сканерлеу және оларды сауал нысанына бекіту;
9) 7 үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да сұрау салуды тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қызметті өңдеу;
10) 3 шарт - тұтынушының біліктілік талаптарына және рұқсат беру негіздеріне сәйкестігін қызмет берушімен тексеру;
11) 8 үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты, сұрау салынған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
12) 9 үдеріс - тұтынушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қалыптастырған қызмет нәтижесін (қағаз тасығышта немесе электрондық құжат түрінде II, III және IV санат объектілері үшін қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсатты беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен құрастырылады.
20. Қызмет көрсетуге арналған сұрау салу нысаны және қызметке жауап www.elicense.kz «Е-лицензирование» веб-порталында келтірілген.
21. Тұтынушының мемлекеттік электрондық қызмет бойынша сұрау салуының орындалу мәртебесін тексеру тәсілі: «электрондық үкіметтің» веб-порталының «Қызметті алу тарихы» бөлімінде, сондай-ақ қызмет берушіге жүгінгенде.
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
22. Қажетті ақпаратты және қызметті көрсету бойынша кеңесті Call Орталығының телефоны (1414) бойынша алуға болады.
23. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) ЭҮП;
2) ЭҮШ;
3) ЭҮТШ;
4) «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ;
5) ЖТ МДҚ/ ЗТ МДҚ;
6) қызмет беруші.
24. Әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімі көрсетілген құрылымдық бөлімшелердің іс-қимылы (функциялар, рәсімдер, операциялар) дәйектілігінің мәтіндік, кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 6 қосымшасында келтірілген.

25. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) в соответствии с их описаниями, приведены в приложениях 4 и 5 к настоящему регламенту.
26. Формы в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания услуги, указаны в приложении 7 к настоящему регламенту.
27. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 8 к настоящему регламенту.
28. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
29. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается разрешение;
3) авторизация на ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП.
5. Порядок обжалования
30. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) уполномоченных должностных лиц услугодателя, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются в канцелярии услугодателя по адресам и телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.
Информация о порядке обжалования работы ПЭП можно получить по телефону саll–центра ПЭП (1414).
31. В случае несогласия с результатами оказанной услуги  услугодателем, жалоба подается в вышестоящую инстанцию апелляции – акимат города Алматы  по адресу, телефонам и графикам работы, указанным в приложении 9 к настоящему регламенту.
32. В случае некорректного обслуживания жалоба подается в канцелярию на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в приложении 1 к настоящему регламенту или Центры по адресам, указанным в приложении 2 к настоящему регламенту.
В случае некорректного обслуживания работником Центров жалоба подается на имя руководителя Центра, адреса Центров указаны в приложении 2 к настоящему регламенту, а также в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях Центров.
33. В случаях несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
34. Жалобы принимаются в произвольной форме на бумажном носителе либо по электронной почте по адресам, указанным в приложениях 1 и 9 настоящего регламента, а также в Центрах согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
35. Принятая жалоба регистрируется в канцелярии услугодателя и акимата города Алматы. Подтверждением принятия жалобы является выдача потребителю государственной услуги талона с указанием в нем срока и места получения ответа на поданную жалобу, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
При обращении потребителя государственной услуги в Центры подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Подтверждением принятия обращения потребителя государственной услуги через ПЭП является уведомление о его доставке и регистрации.
При этом потребителю также действия основного процесса (хода, потока работ) доступна обновляемая информация об исполнении, ответе или отказе в рассмотрении обращения.

25. Олардың сипаттамаларына сәйкес әрекеттердің логикалық дәйектілігінің арасындағы (қызмет көрсету үдерісінде) өзара байланысты көрсететін диаграмма осы Регламенттің 4-5 қосымшаларында келтірілген.
26. Қызмет көрсету нәтижесінің ұсынылуы тиіс сәйкес нысандары осы Регламенттің 7-қосымшасында көрсетілген.
27. Тұтынушыларға қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 8-қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
28. Тұтынушыларға қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды рұқсатсыз ұстап қалудан қорғау).
29. Қызмет көрсетудің техникалық шарты:
1) Интернетке шығу;
2) қорытынды берілетін тұлғада ЖСН/БСН-нің болуы;
3) ЭҮП-ті авторландыру;
4) пайдаланушыда ЭЦҚ-ның  болуы.
5. Шағымдану  тәртібі
30. Қызмет берушінің уәкілетті лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағым дайындауда жәрдемдесу осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар және телефондар бойынша қызмет берушінің кеңсесінде көрсетіледі.
ЭҮП жұмысына шағымдану тәртібі туралы ақпаратты ЭҮП call-орталық телефоны арқылы алуға болады: (1414).
31. Қызмет берушінің көрсеткен қызметінің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, шағым жоғары тұрған аппеляция органына – Алматы қаласы әкімдігіне осы регламенттің 9-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар, телефондар және жұмыс кестелері бойынша беріледі.
32. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша қызмет беруші басшысының атына немесе осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша, Орталықтарға беріледі.
Орталық қызметкері дөрекі қызмет көрсеткен жағдайда шағым Орталықтың мекенжайлары осы регламенттің 2-қосымшасында, сондай-ақ ресми ақпарат көздерінде және Орталықтардың үй-жайларында орналасқан стенділерінде көрсетілген Орталық басшысының атына беріледі.
33. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
34. Шағымдар еркін нысанда қағаз тасығышта немесе электрондық пошта бойынша осы регламенттің 1 және 9 - қосымшаларында көрсетілген мекенжайлар бойынша, сондай-ақ осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес Орталықта қабылданады.
35. Қабылданған шағым қызмет берушінің кеңсесінде тіркеледі. Шағымды қабылдаудың растамасы онда берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны, одан шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды тұлғаның байланыс деректері көрсетілген талонды мемлекеттік қызметті тұтынушыға беру болып табылады.
Мемлекеттік қызметті тұтынушы Орталыққа өтініш берген кезде, шағымның тіркелгені оның қабылданғанын растайды (шағымның екінші нұсқасына немесе ілеспе хатқа мөр, кіріс нөмірі және тіркеу күні қойылады).
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызметті тұтынушының өтінішін қабылдаудың растамасы оның жеткені және тіркелгені туралы хабарлама болып табылады.
Бұл ретте тұтынушыға өтініштің орындалғаны, жауабы немесе қараудан бас тартуы туралы жаңартылған ақпарат та қолжетімді.

36. Дополнительную информацию потребитель может получить на интернет-ресурсе и стендах, расположенных в помещениях услугодателя по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту электронной государственной услуги
«Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду
для объектов II, III и IV категорий»
п/
п
Наиме-
нование
услуго-
дателя
Адрес распо-
ложе-
ния
Официаль-
ный сайт
График работы Номер
теле-
фона
Номер
телефона
руково-
дителя
1
КГУ «Уп-
равление
природ-
ных ре-
сурсов и
регули-
рования
природо-
пользо-
вания
города
Алматы»
город
Алматы,
Бостан-
дыкский
район,
площадь
Респуб-
лики,15
www.almatyeco.kz
с 900
1800  перерыв
на обед
с 1300
1400 в
рабочие
дни
(8-7272) 672574
(8-7272) 672375
(8-7272) 672581
Приложение 2
к регламенту электронной государственной услуги
«Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду
для объектов II, III и IV категорий»
№ п/п
Наименование центров (филиалы, отделы, отделения)
Адрес место-
расположения
Контактные данные
1.
Филиал РГП "ЦОН по г.Алматы"
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-28
1)
отдел Ауэзовского района
ул. Джандосова, 51
8 (727) 247-16-27
2)
отдел Алмалинского района
ул. Богенбай батыра, 221
8(727) 378-09-09
3)
отдел Алатауского района
мкр. "Шанырак-2", ул. Жанкожа-батыра, 24
8(727) 395-36-10
4)
отдел Бостандыкского района
мкр. "Алмагуль", 9-а
8(727) 396-37-00
5)
отдел Жетысуского района
ул. Толе-би, 155
8(727) 330-72-43
6)
отдел Медеуского района
ул. Маркова, 44
8(727) 239-65-52
7)
отдел Турксибского района
ул. Рихарда Зорге, 9
8(727) 234-09-74
Приложение 3
к регламенту электронной государственной услуги
«Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду
для объектов II, III и IV категорий»
форма
КГУ «Управление природных ресурсов и регулирования
природопользования города Алматы»
Заявка
на получение либо переоформление
разрешения на эмиссии в окружающую среду
_________________________________________________________________
(наименование природопользователя)
__________________________________________________________________
(юридический адрес организации-заявителя или адрес
проживания физического лица)
1. Общая информация
Контактные телефоны, факс ________________________________________
Наименование производственного объекта, на который подается заявка
__________________________________________________________________
Категория природопользователя (класс опасности производственного
объекта) ___________________________
Учетный номер природопользователя* _______________________________
Регистрационный номер налогоплательщика, индивидуальный
идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер ___________

36. Қосымша ақпаратты тұтынушы уәкілетті органның интернет-ресурсынан және осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша қызмет берушінің үй-жайларында орналасқан стендтерден ала алады.
«ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілері үшін
қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру»
мемлекеттік электрондық қызмет регламентіне
1-қосымша
Р/с № Қызмет
берушінің атауы
Орналас-
қан
мекенжайы
Ресми
сайты
Жұмыс
кестесі
Телефон
нөмірі
Басшы  телефо-
нының нөмірі
1
«Алматы қаласы  Табиғи
ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы»  МКМ
Алматы қ., Бостандық ауданы,
Республика алаңы, 15
www.almatyeco.kz
жұмыс күндері
900 – 1800түскі үзіліс
1300 – 1400
(8-7272) 2672574
(8-7272) 2672375
(8-7272) 672581
«ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілері үшін
қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру»
мемлекеттік электрондық қызмет регламентіне
2-қосымша
р/с
Орталықтардың атауы (филиалдар, бөлімдер, бөлімшелер) Орналасқан
мекенжайы
Байланыс
мәліметтері
1.
«Алматы қаласы бойынша ХҚКО» РМК филиалы
Жандосов көшесі, 51
8(727) 247-16-28
1)
Әуезов ауданы бөлімі
Жандосов көшесі, 51
8(727) 247-16-27
2)
Алмалы ауданы бөлімі
Бөгенбай батыр, 221
8(727) 247-16-27
3)
Алатау ауданы бөлімі
«Шаңырақ-2» ықшамауданы Жанқожа-батыр, 24
8(727) 395-36-10
4)
Бостандық ауданы бөлімі
«Алмагүл» ықшамауд., 9-а
8(727) 396-37-00
5)
Жетісу ауданы бөлімі
Төле би көшесі, 115
8(727) 330-72-43
6)
Медеу ауданы бөлімі
Марков көшесі, 44
8(727) 239-65-52
7)
Түрксіб ауданы бөлімі
Рихард Зорге, 9
8(727) 234-09-74
«ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілері үшін
қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру»
мемлекеттік электрондық қызмет регламентіне
3-қосымша
Нысан
«Алматы қаласы Табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат алуға немесе
қайта ресімдеуге
өтінім
__________________________________________________________________
(табиғат пайдаланушының атауы)
__________________________________________________________________
(өтінім беруші ұйымның заңды мекенжайы немесе
жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы)
1. Жалпы ақпарат
Байланыс телефондары, факс _____________________________________
Оған өтінім берілетін өндірістік объектінің атауы
________________________________________________________________
Табиғат пайдалану санаты (өндірістік объектінің қауіптілік сыныбы)
________________________________________________________________
Табиғат пайдаланушының есеп нөмірі* ____________________________
Салық төлеушінің тіркеу нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес- сәйкестендіру нөмірі ___________________________________________

2. Данные о месторасположении промышленных площадок, на которых
находятся источники загрязнения окружающей среды производственного
объекта:
Таблица 1. Данные о месторасположении
промышленных площадок
Номер
промыш-
ленной
площадки
Наимено-
вание
промыш-
ленной
площадки
Об-
ласть
Район,
населенный
пункт
Координаты,
град. мин.
сек.
Занима-
емая
терри-
тория,
га
широта
долгота
1
2
3
4
5
6
7
3. Запрашиваемые лимиты объемов выбросов (сбросов) загрязняющих
веществ и размещаемых отходов (серы) по годам
Таблица 2. Лимиты выбросов
загрязняющих веществ
Наименование
веществ
Нормативные
объемы
выбросов
загрязняющих
веществ
Запрашиваемые
лимиты
выбросов
загрязняющих
веществ
в атмосферу
Фактические
выбросы за
год,
предшест-
вующий
подаче
заявки
г/сек
т/год
г/сек
т/год
г/сек
т/год
1
2
3
4
5
6
7
на 20__ год
Всего, из них по площадкам:
Площадка 1
в т.ч. по ингредиентам:
Площадка 2 и т.д.
в т.ч. по ингредиентам:
Таблица 3. Лимиты сбросов загрязняющих веществ
Наименование
веществ
Нормативные
объемы
выбросов
загрязняющих
веществ
Запрашиваемые
лимиты сбросов
загрязняющих
веществ
Фактический
объем сбросов
за год,
предшествующий
подаче заявки
мг/л
т/год
мг/л
т/год
мг/л
т/год
1
2
3
4
5
6
7
на 20__ год
Всего, из них по водовыпускам:
По водовыпуску 1
в т.ч. по ингредиентам:
По водовыпуску 2 и т.д.
в т.ч. по ингредиентам:
Таблица 4. Лимиты на размещение отходов
производства и потребления
Наименова-
ние отхода
Код
отхо-
да
Место
разме-
щения
Норматив-
ные объемы
отходов
Запраши-
ваемые
лимиты
отходов
Фактические
объемы размещения
(хранения) отходов
за год,
предшествующий
подаче заявки
т/год
т/год
т/год
1
2
3
4
5
6
на 20__ год
Всего, из них по видам:
Таблица 5. Лимиты на размещение серы
Наименование
Место
размеще-
ния
Норматив-
ные объемы
серы
Запраши-
ваемые
лимиты
серы
Фактические
объемы
размещения
серы за год,
предшествую-
щий заявке
т/год
т/год
т/год
1
2
3
4
5
на 20__ год
Всего:
Предлагаемые условия природопользования:
______________________________________________________________
Настоящим удостоверяем, что эмиссии в окружающую среду будут
соответствовать описанным в настоящей заявке.
4. К заявке прилагаются следующие документы:
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Руководитель предприятия (физическое лицо)
________________  ______________________
(личная подпись)   (расшифровка подписи)
Место печати
Примечание:
*Учетный номер природопользователя указывается в случае его
присвоения.
Приложение 4
к регламенту электронной государственной услуги
«Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду
для объектов II, III и IV категорий»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги
через ПЭП
Условные обозначения:
Приложение 5
к регламенту электронной государственной услуги
«Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду
для объектов II, III и IV категорий»
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги
через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 6
к регламенту электронной государственной услуги
«Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду
для объектов II, III и IV категорий»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ дейст-
вия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наиме-
нование
СФЕ
Потре-
битель
ПЭП
Потре-
битель
Потре-
битель
ПЭП
Потре-
битель
ПЭП
ПЭП
ИС ГБД
«Е-лицен-
зирова-
ние»
Наиме-
нова-
ние
дейст-
вия
(про-
цесса,
проце-
дуры,
опера-
ции) и
их опи-
сание
Прикре-
пление
в ин-
тернет-
браузер
компью-
тера
потре-
бителя
регист-
рацион-
ного
свиде-
тельст-
ва ЭЦП
Форми-
рует
сообще-
ние об
отказе
в связи
с име-
ющимися
наруше-
ниями в
данных
потре-
бителя
Выбира-
ет ус-
лугу и
форми-
рует
данные
запроса
при-
креп-
лением
необхо-
димых
доку-
ментов
в элек-
тронном
виде
Выбор
ЭЦП
для
удос-
тове-
рения
(под-
писа-
ния)
запро-
са
Форми-
рует
сообще-
ния об
отказе
в связи
с не
под-
твер-
ждением
подлин-
ности
ЭЦП
потре-
бителя
Удосто-
верение
(подпи-
сание)
запрос
посред-
ством
ЭЦП
Регист-
рация
элект-
ронного
докумен-
та заяв-
ление
(запроса
потреби-
теля) в
ИС
«Е-ли-
цензиро-
вание» и
обработ-
ка
запроса
в ИС
«Е-ли-
цензиро-
вание»
Форми-
рование
сообще-
ния об
отказе
в связи
с имею-
щимися
наруше-
ниями в
данных
потре-
бителя
в ИС
«Е-ли-
цензи-
рова-
ние»
Электрон-
ный
документ
(разре-
шение)
Форма
завер-
шения
(дан-
ные,
доку-
мент
органи-
зацион-
но–рас-
поряди-
тельное
реше-
ние)
Отобра-
жение
уведом-
ления
об ус-
пешном
форми-
ровании
запроса
Форми-
рование
сообще-
ния об
отказе
в за-
праши-
ваемой
элект-
ронной
госу-
дарст-
венной
услуге
Отобра-
жение
уведом-
ления
об ус-
пешном
форми-
ровании
запроса
Мар-
шрути-
зация
запро-
са
Форми-
рование
сообще-
ния об
отказе
в за-
праши-
ваемой
элект-
ронной
госу-
дарст-
венной
услуге
Маршру-
тизация
запроса
Регист-
рация
запроса
с при-
своением
номера
заявле-
нию
Форми-
рование
сообще-
ния об
отказе
в за-
праши-
ваемой
элект-
ронной
госу-
дарст-
венной
услуге
Разреше-
ние, пе-
реоформ-
ление
разреше-
ния
Сроки
испол-
нения
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
-

2. Өндірістік объектінің қоршаған ортаны ластауы көздері орналасқан өнеркәсіптік алаңдарының орналасқан орындары туралы деректер:
1-кесте. Өнеркәсіптік алаңдардың
орналасқан орындары туралы деректер
Өнеркәсіптік
алаңның
нөмірі
Өнеркәсіптік
алаңның атауы
Облыс
Аудан,
Елді мекен
Координаталары,
град. мин. сек.
Алып
жатқан
аумағы,
га
ендік
бойлық
1
2
3
4
5
6
7
3. Ластаушы заттар шығарындыларының (төгінділерінің) және орналастырылатын қалдықтардың (күкірттің) жылдар бойынша сұратылатын лимиттері
2-кесте. Ластаушы заттар шығарындыларына арналған лимиттері
Заттардың
атауы
Ластаушы заттар шығарындыларының нормативтік көлемдері
Атмосфераға ластаушы заттар шығарындыларының сұратылатын лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы іс жүзіндегі шығарындылар
г/сек
т/жыл
г/сек
т/жыл
г/сек
т/жыл
1
2
3
4
5
6
7
20__ жылға
Барлығы, олардың ішінде алаңдар бойынша:
1-алаң
оның ішінде ингредиенттер бойынша:
1-алаң және т.б.
оның ішінде ингредиенттер бойынша:
3-кесте. Ластаушы заттар төгінділеріне арналған лимиттері
Заттардың
атауы
Ластаушы заттар төгінділерінің нормативтік көлемдері
Ластаушы заттар төгінділерінің сұратылатын лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы іс жүзіндегі төгінділер көлемі
мг/л
т/жыл
мг/л
т/жыл
мг/л
т/жыл
1
2
3
4
5
6
7
20__ жылға
Барлығы, олардың ішінде су шығарымдары бойынша:
1-су шығарымы бойынша
оның ішінде ингредиенттер бойынша:
1-су шығарымы бойынша және т.б.
оның ішінде ингредиенттер бойынша:
4-кесте. Өндіріс және тұтыныс қалдықтарын орналастыруға  арналған лимиттер
Қалдықтың атауы
Қалдық коды
Орналастыру орны
Қалдықтардың нормативтік көлемдері
Қалдықтардың сұратыла-тын лимиттері
Өтінім берер алдындағы жылғы
қалдықтар-ды орналасты-рудың
іс жүзіндегі
көлемдері
т/жыл
т/жыл
т/жыл
1
2
3
4
5
6
20__ жылға
Барлығы, олардың ішінде түрлері бойынша:
5-кесте. Күкірт орналастыруға арналған лимиттер
Атауы
Орналастыру орны
Күкірттің нормативтік көлемдері
Күкірттің сұратылатын көлемдері
Өтінім берер алдындағы жылғы
іс жүзіндегі  күкірт орналастыру көлемдері
т/жыл
т/жыл
т/жыл
1
2
3
4
5
20__ жылға
Барлығы:
Табиғат  пайдаланудың ұсынылатын шарттары:
____________________________________________________________________
Қоршаған ортаға эмиссиялар осы өтінімде сипатталғанға сәйкес болатынын осымен куәландырамын.
4. Өтінімге мынадай құжаттарды қоса беремін:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Кәсіпорын басшысы (жеке тұлға)
________________ ______________________
(жеке қолы)       (қолын ашып жазу)
Мөр орны
Ескертпе:
*Табиғат пайдаланушының есеп нөмірі ол берілген жағдайда көрсетіледі.
«ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілері үшін
қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру»
мемлекеттік электрондық қызмет регламентіне
4-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара әрекет жасаудың
№ 1 диаграммасы
Шартты белгілер:
«ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілері үшін
қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру»
мемлекеттік электрондық қызмет регламентіне
5-қосымша
Қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың
№ 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
«ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілері үшін
қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру»
мемлекеттік электрондық қызмет регламентіне
6-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
Тұтынушы
ЭҮП
Іс-әрекет атауы (үдеріс, рәсім,  операциялар) және олардың  сипаттамасы
Тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютердің интернет-браузеріне бекіту
Тұтынушының деректеріндегі бұзушылықтармен байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Қажетті құжаттарды электрондық түрде бекітумен сауал деректерін қалыптастырады және қызметті таңдайды;
Куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ таңдауы
Тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының  расталмауына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Аяқтау нысаны  (деректер, құжаттар, ұйымдастыру- реттеу шешімі)
Сұрау салудың сәтті қалыптасуы жөнінде хабарламаның көрсетілуі
Сұрау салынатын электронды мемелекеттік қызметті көрсетуден бас тарту хабарламасын қалыптастыру
Сұрау салудың сәтті қалыптасуы жөнінде хабарламаның көрсетілуі
Сауалды маршрутизациялау
Сұрау салынатын электронды мемелекеттік қызметті көрсетуден бас тарту хабарламасын қалыптастыру
Орындау мерзімі
10-15 сек
20 сек
1,5 мин
10-15 сек
10-15 сек
Келесі іс-әрекет нөмірі
2- тұтынушы деректерінде бұзушылықтар болғанда; 3-авторландыру сәтті  өткенде
-
4
7 - ЭЦҚ-да қателік болғанда; 8 - ЭЦҚ-да қате болмағанда
-
Кестенің жалғасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
6
7
8
9
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
ЭҮП
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
Іс-әрекет атауы (үдеріс, рәсім,  операциялар) және олардың  сипаттамасы
ЭЦҚ көмегімен сауалды куәландыру (қол қою)
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ -да электрондық құжатты (тұтынушының сауалын) тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ -дағы сауалды өңдеу
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ -да тұтынушының деректеріндегі бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат (қорытынды)
Аяқтау нысаны  (деректер, құжаттар, ұйымдастыру- реттеу шешімі)
Сауалды маршрутизациялау)
Сауалды тіркеу және өтінімге номер беру
Сұрау салынатын электронды мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту хабарламасын қалыптастыру
Қорытынды
Орындау мерзімі
1,5 мин
1,5 мин
-

1) Не
более
пятнад-
цати
кален-
дарных
дней –
для мо-
тивиро-
ванного
отказа
2)для по-
лучения,
перео-
формления
разреше-
ния на
эмиссии в
окружа-
ющую
среду для
объектов
II, III и
IV кате-
горий –
не более
одного
месяца
Номер
следую-
щего
дейст-
вия
2– если
есть
наруше-
ния в
данных
потре-
бителя;
3–если
автори-
зация
прошла
успешно
4
7– если
в ЭЦП
ошиб-
ка,   8 –
если ЭЦП
без
ошибки
-
-
10- проверка
услуго-
дателем
соответ-
ствия
потреби-
теля
квалифи-
кацион-
ным тре-
бованиям
и осно-
ваниям
для
выдачи
разре-
шения
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ дей-
ствия (хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наиме-
нование
СФЕ
Услу-
года-
тель
ИС ГБД
«Е-ли-
цензи-
рова-
ние»
Услуго-
датель
ГБД
ЮЛ/ГБД
ФЛС
ИС ГБД
«Е-ли-
цензи-
рова-
ние»
Услуго-
датель
ИС ГБД
«Е-лицен-
зирование»
ИС ГБД
«Е-лицен-
зирова-
ние»
ИС ГБД
«Е-ли-
цензиро-
вание»
Наиме-
нование
дейст-
вия
(про-
цесса,
проце-
дуры,
опера-
ции) и
их опи-
сание
Авто-
ризу-
ется
на ИС
ГБД
«Е-ли-
цензи-
рова-
ние»
Форми-
рует
сооб-
щение
об от-
казе в
связи
с име-
ющими-
ся на-
руше-
ниями
в дан-
ных
Выбор
сотруд-
ником
услуго-
дателя
услуги
Напра-
вление
запро-
са на
про-
верку
данных
пот-
реби-
теля в
ГБД
ЮЛ/
ГБД ФЛ
Форми-
рование
сообще-
ния об
отказе
в связи
с име-
ющимися
наруше-
ниями в
данных
Запол-
нение
формы
запроса
с при-
креп-
лением
доку-
ментов
Регистра-
ция элект-
ронного
документа
в ИС ГБД
«Е-лицен-
зирование»
и
обработка
услуги в
ИС ГБД
«Е-лицен-
зирование»
Формиро-
вание
сообщения
об отказе
в запра-
шиваемой
услуге в
связи с
имеющи-
мися
наруше-
ниями в
данных
потреби-
теля в ИС
ГБД
«Е-лицен-
зирование»
Элект-
рон-
ный
документ
(разре-
шение)
Форма
завер-
шения
(дан-
ные,
доку-
мент
орга-
низа-
ционно–
распо-
ряди-
тельное
реше-
ние)
Отоб-
раже-
ние
уведо-
мления
об ус-
пешном
форми-
рова-
нии
запро-
са
Форми-
рова-
ние
сооб-
щения
об от-
казе в
запра-
шива-
емой
элект-
ронной
госу-
дарст-
венной
услуге
Отобра-
жение
уведом-
ления
об ус-
пешном
форми-
ровании
запроса
Мар-
шрути-
зация
запро-
са
Форми-
рование
сообще-
ния об
отказе
в за-
праши-
ваемой
элект-
ронной
госу-
дарст-
венной
услуге
Отобра-
жение
уведом-
ления
об ус-
пешном
форми-
ровании
запроса
Регистра-
ция
запроса в
системе с
присвоени-
ем номера
заявлению
Формиро-
вание
сообщения
об отказе
в запра-
шиваемой
электрон-
ной го-
сударст-
венной
услуге
Разреше-
ние,
пере-
оформле-
ние
разре-
шения
Сроки
испол-
нения
10–15 сек
10 сек
1,5 мин
1,5 мин
1,5 мин
10–15 сек
1,5 мин
-
1) Не
более
пятнад-
цати
кален-
дарных
дней –
для
мотиви-
рован-
ного
отказа,

1) дәлелді түрде негізделіп  кері қайтару мерзімі – күнтізбелік он бес күнінен аспайды;
2) рұқсат алу, қайта рәсімдеу – бір айдан аспайды
Келесі іс-әрекет нөмірі
-
9 – тұтынушының біліктілік талаптарына және қорытынды беру негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі
-
-
2-кесте. Қызмет беруші арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Қызмет көрсетуші
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
Қызмет көрсетуші
ЗТ МДҚ /ЖТ МДҚ
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
Іс-әрекет атауы (үдеріс, рәсім, операциялар) және олардың  сипаттамасы
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ -да авторландырылады
Деректерде бұзушылықтардың болуына  байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Қызмет көрсетушінің қызметкерімен қызметті таңдауы
Тұтынушының деректерін тексеруге сұрау салуды ЗТ МДҚ /ЖТ МДҚ –на жолдау
Деректерде бұзушылықтардың болуына  байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастыру
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру- реттеу шешімі)
Сұрау салудың сәтті қалыптасуы жөнінде хабарламаның көрсетілуі
Сұрау салынатын электронды мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту хабарламасын қалыптастыру
Сұрау салудың сәтті қалыптасуы жөнінде хабарламаның көрсетілуі
Сауалды маршрутизациялау
Сұрау салынатын электронды мемелекеттік қызметті көрсетуден бас тарту хабарламасын қалыптастыру
Орындалу мерзімі
10-15 сек
20 сек
1,5 мин
10-15 сек
10-15 сек
Келесі іс-әрекет нөмірі
1-«Е-лицен-зиялау» МДҚ АЖ-да қызмет көрсетушінің қызметкерінің логин және пароль деректерінің түпнұсқалығын тексеру
-
4
5- тұтынушы  деректерінде бұзушылықтар болғанда; 5 - авторландыру сәтті өткенде
-
Кестенің жалғасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
6
7
8
9
ҚФБ атауы
Қызмет көрсетуші
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
Іс-әрекет атауы (үдеріс, рәсім, операциялар) және олардың  сипаттамасы
Сауал нысанын толтыру және  құжаттарды бекіту
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да электрондық құжатты тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да қызметті өңдеу
Тұтынушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-дағы деректеріндегі бұзушылықтардың болуына  байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастыру
Электрондық құжат (қорытынды)
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру- реттеу шешімі)
Сауалды маршрутизациялау)
Сауалды тіркеу және өтінімге номер беру
Сұрау салынатын электронды мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту хабарламасын қалыптастыру
Қоршаған ортаға эмиссияларға рұқсат
Орындалу мерзімі
1,5 мин
1,5 мин
-
1) дәлелді түрде негізделіп  кері қайтару мерзімі – күнтізбелік он бес күнінен аспайды;

1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 9
к регламенту электронной государственной услуги
«Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду
для объектов II, III и IV категорий»
п/п
Наименование
Адрес
располо-
жения
График работы
Контакты
1
КГУ «Аппарат акима города Алматы»
город Алматы, Бостандыкский район, площадь Республики, 4
с 900– 1800
перерыв на обед
с 1300– 1400
в рабочие дни
тел/факс 8 (7272)71-65-89; 72-58-17
E-mail: otdelselhoz@mail.ru
Утвержден
постановлением акимата города Алматы
от 26 марта 2013 года № 1/226
Регламент
электронной государственной услуги
«Выдача заключений государственной экологической
экспертизы для объектов II, III и IV категорий»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий» (далее - государственная услуга) предоставляется Коммунальным государственным учреждением «Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города Алматы» (далее – услугодатель), адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту, через веб-портал «электронного правительства»: www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – ПЭП).
2. Государственная услуга оказывается в соответствии с подпунктом 3) статьи 20 и пунктом 2 статьи 48 Экологического кодекса Республики Казахстан от 9 января 2007 года (далее – Кодекс), статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 августа 2012 года № 1033 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды, оказываемых Министерством охраны окружающей среды Республики Казахстан и местными исполнительными органами» (далее  - Стандарт), а также на основании приказа Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 28 июня 2007 года № 207-п «Об утверждении Правил проведения государственной экологической экспертизы».
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением акимата города Алматы от 05.12.2013 N 4/1047 (вводится по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Степень автоматизации услуги: частично автоматизированная.
4. Вид оказания услуги: транзакционная.
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе услугодателя www.almatyeco.kz.

1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
«ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілері үшін
қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру»
мемлекеттік электрондық қызмет регламентіне
9-қосымша
№ р/с Атауы Орналасқан мекенжайы Жұмыс кестесі Байланыс
1.
«Алматы
қаласы
әкімінің
аппараты»
КММ
Алматы қ.,
Бостандық
ауданы,
Республика алаңы, 4
жұмыс
күндері
900 – 1800
түскі үзіліс 1300 – 1400
Тел/факс 8(727)
271-65-89;
272-58-17
e-mail: otdelselhoz@mail.ru
Алматы қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 26 наурыздағы
№ 1/226 қаулысымен бекітілді
«ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілері үшін
мемлекеттік экологиялық сараптаманың қорытындысын беру»
электрондық мемлекеттік қызметтің регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілері үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру» электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) осы регламенттің 1 қосымшасында мекенжайы көрсетілген «Алматы қаласы Табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызмет беруші) «электрондық үкімет»: www.e.gov.kz веб-порталы арқылы немесе www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы көрсетіледі.
2. Қызмет 2007 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Экологиялық кодексі (бұдан әрі – Кодекс) 20-бабының 3) тармақшасына және 48 бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы «Ақпараттандыру туралы» Заңының 29 бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 тамыздағы № 1033 «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі және жергілікті атқарушы органдар көрсететін қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» қаулысына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 28 маусымдағы № 207-ө «Мемлекеттік экологиялық сараптамасын жүргізу ережелерін бекіту туралы» бұйрығы негізінде көрсетіледі.
Ескерту. 2 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы әкімдігінің 05.12.2013 N 4/1047 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3. Қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған.
4. Қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат  қызмет берушінің интернет-ресурсында www.almatyeco.kz орналастырылады.

6. Результатом оказываемой государственной услуги являются выдача заключения государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий выводом «согласовывается/не согласовывается» либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги на бумажном носителе либо в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – потребители), имеющим объекты, относящиеся ко II, III и IV категориям по видам деятельности.
8. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего регламента, составляют:
1) не более пяти рабочих дней со дня поступления документации на государственную экологическую экспертизу для предварительной экспертизы;
2) прошедших предварительную экспертизу - не более одного месяца;
3)  для проведения повторной государственной экологической экспертизы - не более десяти рабочих дней;
4) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой услугодателем  - не более 30 минут;
5) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой услугодателем - не более 30 минут.
9. Государственная услуга предоставляется на безвозмездной основе.
10. График работы:
1) услугодателя - ежедневно с 9.00 до 18.00 с перерывом на обед с 13.00 до 14.00, за исключением выходных и праздничных дней.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) ПЭП – круглосуточно.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующий перечень документов:
1) для получения заключений государственной экологической экспертизы для объектов II категории:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту от заказчика (инвестора) намечаемой управленческой, хозяйственной, инвестиционной и иной деятельности либо руководителя государственного органа, который ведет разработку проектов нормативных правовых актов, планов и программ, подлежащих государственной экологической экспертизе;
предпроектную и проектную документацию намечаемой деятельности, оказывающей воздействие на окружающую среду, с сопровождающими ее материалами оценки воздействия на окружающую среду (далее – ОВОС), в следующем составе:
электронная версия проекта, расчета рассеивания загрязняющих веществ в приземном слое, обоснование объемов эмиссий в формате «Excel»;
заявление об экологических последствиях планируемой деятельности;
результаты учета общественного мнения;
документы согласования реализации планируемой деятельности для объектов, которые оказывают или могут оказать отрицательное воздействие на окружающую среду, со следующими юридическими и физическими лицами:
землепользователи, собственники земельных участков;
государственные органы санитарно-эпидемиологической службы;
бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов (при размещении объектов или осуществлении деятельности на водоохранной территории);
органы по управлению земельными ресурсами;
органы изучения и использования недр (на участках возможного размещения полезных ископаемых), а также при использовании подземных вод и наличии источников их возможного загрязнения);
уполномоченный орган в области лесного хозяйства, охраны воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий;
в области охраны рыбных ресурсов (для предприятий, проводящих различные виды деятельности в рыбохозяйственных водоемах);
проекты региональных программ с сопровождающими их материалами ОВОС, разрабатываемых органами местного государственного управления, в следующем составе:
электронная версия проекта, расчета рассеивания загрязняющих веществ в приземном слое, обоснование объемов эмиссий в формате "Excel";
заявление об экологических последствиях планируемой деятельности;
результаты учета общественного мнения;
документы согласования реализации планируемой деятельности для объектов, которые оказывают или могут оказать отрицательное воздействие на окружающую среду, со следующими юридическими и физическими лицами:
землепользователи, собственники земельных участков;
государственные органы санитарно-эпидемиологической службы;
бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов (при размещении объектов или осуществлении деятельности на водоохранной территории);
органы по управлению земельными ресурсами;
органы изучения и использования недр (на участках возможного размещения полезных ископаемых), а также при использовании подземных вод и наличии источников их возможного загрязнения);
уполномоченный орган в области лесного хозяйства, охраны воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий;
в области охраны рыбных ресурсов (для предприятий, проводящих различные виды деятельности в рыбохозяйственных водоемах);
проекты нормативов эмиссий в следующем составе:
электронная версия проекта, расчета рассеивания загрязняющих веществ в приземном слое, обоснование объемов эмиссий в формате "Excel";
согласование государственных органов  санитарно-эпидемиологической службы;
проекты нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативно-технических и инструктивно-методических документов, реализация которых может привести к негативным воздействиям на окружающую среду, разрабатываемых органами местного государственного управления;
в случае представления на повторную государственную экологическую экспертизу проекта, к документации, передаваемой на государственную экологическую экспертизу, прилагаются копии ранее выданных заключений государственной экологической экспертизы;

6. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі қағаз тасығышта немесе электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ)  куәландырылған электрондық құжат түрінде ІІ, ІІІ және IV санат объектілері үшін «келісіледі/келісілмейді» нәтижесімен мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту туралы дәлелді жауабы болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет ІІ, ІІІ және IV санатқа қызмет түрлері  бойынша жатқызылатын объектілері бар жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – тұтынушылар) көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері, тұтынушы осы регламенттің 11 тармағымен айқындалған қажетті құжаттарды тапсырған  сәттен бастап төмендегідей мерзімдерді құрайды:
1) алдын ала сараптама үшін мемлекеттік экологиялық сараптамаға келіп түскен күнінен бастап бес жұмыс күнінен артық емес мерзімде;
2) алдын ала сараптамадан өткендерге – бір айдан аспайды:
3) қайталама мемлекеттік экологиялық сараптама өткізу үшін – он жұмыс күнінен аспайды;
4) мемлекеттік қызметті алғанға дейін кезек күтудің жол берілетін ең ұзақ уақыты - 30 минуттан аспайды;
5) қызмет берушінің мемлекеттік қызметті тұтынушыға қызмет көрсетуінің жол берілетін ең ұзақ уақыты - 30 минуттан аспайды;
9. Мемлекеттік қызмет ақысыз негізде ұсынылады.
10. Жұмыс кестесі:
1) қызмет беруші – демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден  18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет  көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
2) ЭҮП-да - тәулік бойы.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
11. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
1) ІІ санат объектілері үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын алу үшін:
көзделіп отырған басқарушылық, шаруашылық, инвестициялық және өзге қызметке тапсырыс берушіден (инвестордан) не мемлекеттік экологиялық сараптамаға жататын нормативтік құқықтық актілердің, жоспарлар мен бағдарламалардың жобаларын әзірлеуді жүргізетін мемлекеттік органның басшысынан осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
қоршаған ортаға әсер етудің оған iлеспе бағалау (бұдан әрі – ҚОӘБ) материалдарымен бірге қоршаған ортаға әсер етуші көзделіп отырған қызметтің жобалау алдындағы және жобалау құжаттамасы, келесі құрамда:
жерге жақын қабатта ластаушы заттардың таралуын есептеу жобасының электрондық нұсқасы, эмиссия көлемдерінің «Excel» форматындағы негіздемесі;
жоспарланып отырған қызметтің экологиялық салдарлары туралы өтініш;
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
қоршаған ортаға кері әсер ететін немесе әсер етуі мүмкін объектілер үшін жоспарланып отырған қызметті іске асырудың мынадай заңды және жеке тұлғалармен келісу құжаттары:
жер пайдаланушылар, жер учаскелерінің меншік иелері;
мемлекеттік санитариялық - эпидемиологиялық қызмет органдары;
су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекция (су қорғау аумағында объектіні орналастырған немесе қызметті жүзеге асырған кезде);
жер ресурстарын басқару жөніндегі органдар;
жер қойнауын зерделеу және пайдалану органдары (пайдалы қазбалар орналасуы мүмкін учаскелерде), сондай-ақ жерасты суларын пайдалану кезінде және олардың ықтималды ластану көздері болған кезде;
орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкілетті орган;
балық ресурстарын қорғау саласындағы уәкілетті орган (балық шаруашылығы су айдындарында әртүрлі қызмет түрлерін жүргізетін кәсіпорындар үшін);
жергілікті мемлекеттік органдарда әзірленетін ҚОӘБ оларға ілеспе материалдарымен бірге өңірлік бағдарламалардың жобалары, келесі құрамда:
жерге жақын қабатта ластаушы заттардың таралуын есептеу жобасының электрондық нұсқасы, эмиссия көлемдерінің «Excel» форматындағы негіздемесі;
жоспарланып отырған қызметтің экологиялық салдарлары туралы өтініш;
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
қоршаған ортаға кері әсер ететін немесе әсер етуі мүмкін объектілер үшін жоспарланып отырған қызметті іске асырудың мынадай заңды және жеке тұлғалармен келісу құжаттарын:
жер пайдаланушылар, жер учаскелерінің меншік иелері;
мемлекеттік санитариялық - эпидемиологиялық қызмет органдары;
су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекция (су қорғау аумағында объектіні орналастырған немесе қызметті жүзеге асырған кезде);
жер ресурстарын басқару жөніндегі органдар;
жер қойнауын зерделеу және пайдалану органдары (пайдалы қазбалар орналасуы мүмкін учаскелерде, сондай-ақ жерасты суларын пайдалану кезінде және олардың ықтималды ластану көздері болған кезде);
орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкілетті орган;
балық ресурстарын қорғау саласындағы уәкілетті орган (балық шаруашылығы су айдындарында әртүрлі қызмет түрлерін жүргізетін кәсіпорындар үшін);
эмиссия нормативтерiнiң жобалары, келесі құрамда:
жерге жақын қабатта ластаушы заттардың таралуын есептеу жобасының электрондық нұсқасы, эмиссия көлемдерінің «Excel» форматындағы негіздемесі;
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органдарымен келісу;
іске асырылуы қоршаған ортаға терiс әсер етуі мүмкiн, жергілікті мемлекеттік басқару органдары әзірлейтін Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң, нормативтік-техникалық және нұсқаулық-әдістемелік құжаттардың жобалары;
осы жобаны қайталама экологиялық сараптамаға ұсынған жағдайда - мемлекеттік экологиялық сараптамаға ұсынылатын құжаттарға мемлекеттік экологиялық сараптаманың бұрын берілген қорытындыларының көшірмелері қоса беріледі;

2) для получения заключений государственной экологической экспертизы для объектов III и IV категорий:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему регламенту от заказчика (инвестора) намечаемой управленческой, хозяйственной, инвестиционной и иной деятельности либо руководителя государственного органа, который ведет разработку проектов нормативных правовых актов, планов и программ, подлежащих государственной экологической экспертизе;
предпроектную и проектную документацию намечаемой деятельности, оказывающей воздействие на окружающую среду, с сопровождающими ее материалами ОВОС, в следующем составе:
электронная версия проекта, расчета рассеивания загрязняющих веществ в приземном слое, обоснование объемов эмиссий в формате "Excel";
заявление об экологических последствиях планируемой деятельности;
результаты учета общественного мнения;
документы согласования реализации планируемой деятельности для объектов, которые оказывают или могут оказать отрицательное воздействие на окружающую среду, со следующими юридическими и физическими лицами:
землепользователи, собственники земельных участков;
государственные органы санитарно-эпидемиологической службы;
бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов (при размещении объектов или осуществлении деятельности на водоохранной территории);
органы по управлению земельными ресурсами;
органы изучения и использования недр (на участках возможного размещения полезных ископаемых), а также при использовании подземных вод и наличии источников их возможного загрязнения);
уполномоченный орган в области лесного хозяйства, охраны воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий;
в области охраны рыбных ресурсов (для предприятий, проводящих различные виды деятельности в рыбохозяйственных водоемах);
проекты нормативов эмиссий, в следующем составе:
электронная версия проекта, расчета рассеивания загрязняющих веществ в приземном слое, обоснование объемов эмиссий в формате «Excel»;
согласование государственных органов  санитарно-эпидемиологической службы;
в случае представления на повторную государственную экологическую экспертизу проекта, к документации, передаваемой на государственную экологическую экспертизу, прилагаются копии ранее выданных заключений государственной экологической экспертизы.
На ПЭП:
1) для получения заключений государственной экологической экспертизы для объектов II категории:
заявление с данными, соответствующими приложению 2 к настоящему регламенту, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП потребителя;
предпроектную и проектную документацию намечаемой деятельности, оказывающей воздействие на окружающую среду, с сопровождающими ее материалами ОВОС в виде электронного вложения, удостоверенного ЭЦП потребителя, в следующем составе:
заявление об экологических последствиях планируемой деятельности - в виде электронного вложения, удостоверенного ЭЦП потребителя;
результаты учета общественного мнения - в виде электронной копии документа;
документы согласования реализации планируемой деятельности для объектов, которые оказывают или могут оказать отрицательное воздействие на окружающую среду (далее – документы согласования), со следующими юридическими и физическими лицами (в виде ввода данных на ПЭП/электронной копии документа):
землепользователи, собственники земельных участков;
государственные органы санитарно-эпидемиологической службы;
бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов (при размещении объектов или осуществлении деятельности на водоохранной территории);
органы по управлению земельными ресурсами;
органы изучения и использования недр (на участках возможного размещения полезных ископаемых), а также при использовании подземных вод и наличии источников их возможного загрязнения);
уполномоченный орган в области лесного хозяйства, охраны воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий;
в области охраны рыбных ресурсов (для предприятий, проводящих различные виды деятельности в рыбохозяйственных водоемах);
проекты региональных программ, с сопровождающими их материалами ОВОС, разрабатываемых органами местного государственного управления, в виде электронного вложения, удостоверенного ЭЦП потребителя, в следующем составе:
заявление об экологических последствиях планируемой деятельности - в виде электронного вложения, удостоверенного ЭЦП потребителя;
результаты учета общественного мнения - в виде электронной копии документа;
документы согласования со следующими юридическими и физическими лицами (в виде ввода данных на ПЭП/электронной копии документа):
землепользователи, собственники земельных участков;
государственные органы санитарно-эпидемиологической службы;
бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов (при размещении объектов или осуществлении деятельности на водоохранной территории);
органы по управлению земельными ресурсами;
органы изучения и использования недр (на участках возможного размещения полезных ископаемых), а также при использовании подземных вод и наличии источников их возможного загрязнения);
уполномоченный орган в области лесного хозяйства, охраны воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий;
в области охраны рыбных ресурсов (для предприятий, проводящих различные виды деятельности в рыбохозяйственных водоемах);
проекты нормативов эмиссий в виде электронного вложения, удостоверенного ЭЦП потребителя, в следующем составе:
согласование государственных органов санитарно-эпидемиологической службы - в виде ввода данных на ПЭП/электронной копии документа;
проекты нормативных правовых актов Республики Казахстан, нормативно-технических и инструктивно-методических документов, реализация которых может привести к негативным воздействиям на окружающую среду, разрабатываемых органами местного государственного управления, – в виде электронного вложения, удостоверенного ЭЦП потребителя;
в случае представления на повторную государственную экологическую экспертизу проекта, к документации, передаваемой на государственную экологическую экспертизу, прилагаются копии ранее выданных заключений государственной экологической экспертизы (в виде ввода данных на ПЭП/электронной копии документа);

2) ІІІ және IV санат объектілері үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын алу үшін:
көзделіп отырған басқарушылық, шаруашылық, инвестициялық және өзге қызметке тапсырыс берушіден (инвестордан) не мемлекеттік экологиялық сараптамаға жататын нормативтік құқықтық актілердің, жоспарлар мен бағдарламалардың жобаларын әзірлеуді жүргізетін мемлекеттік органның басшысынан осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш;
қоршаған ортаға әсер ететін оған iлеспе бағалау материалдарымен бірге қоршаған ортаға әсер етуші көзделіп отырған қызметтің жобалау алдындағы және жобалау құжаттамасы, келесі құрамда:
жерге жақын қабатта ластаушы заттардың таралуын есептеу жобасының  электрондық нұсқасы, эмиссия көлемдерінің «Excel» форматындағы негіздемесі;
жоспарланып отырған қызметтің экологиялық салдарлары туралы өтініш;
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері;
қоршаған ортаға кері әсер ететін немесе әсер етуі мүмкін объектілер үшін жоспарланып отырған қызметті іске асырудың мынадай заңды және жеке тұлғалармен келісу құжаттары:
жерді пайдаланушылар, жер учаскелерінің меншік иелері;
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органдары;
су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекция (су қорғау аумағында объектіні орналастырған немесе қызметті жүзеге асырған кезде);
жер ресурстарын басқару жөніндегі органдар;
жер қойнауын зерделеу және пайдалану органдары (пайдалы қазбалар орналасуы мүмкін учаскелерде, сондай-ақ жерасты суларын пайдалану кезінде және олардың ықтималды ластану көздері болған кезде);
орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкілетті орган;
балық ресурстарын қорғау саласындағы уәкілетті орган (балық шаруашылығы су айдындарында әртүрлі қызмет түрлерін жүргізетін кәсіпорындар үшін);
эмиссия нормативтерiнiң жобалары, келесі құрамда:
жерге жақын қабатта ластаушы заттардың таралуын есептеу жобасының электрондық нұсқасы, эмиссия көлемдерінің «Excel» форматындағы негіздемесі;
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органдарымен келісу;
осы жобаны қайталама экологиялық сараптамаға ұсынған жағдайда - мемлекеттік экологиялық сараптамаға ұсынылатын құжаттарға мемлекеттік экологиялық сараптаманың бұрын берілген қорытындыларының көшірмелері қоса беріледі.
ЭҮП-да:
1) ІІ санат объектілері үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын алу үшін:
тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы регламенттің 2-қосымшасының тиісті деректері бар өтініш;
тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы қоршаған ортаға әсер етудің оған iлеспе бағалау (бұдан әрі – ҚОӘБ) материалдарымен бірге қоршаған ортаға әсер етуші межеленіп отырған қызметтің жобалау алдындағы және жобалау құжаттамасы, келесі құрамда:
жоспарланып отырған қызметтің экологиялық салдарлары туралы өтініш - тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық салым түрінде;
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері – құжаттың электрондық көшірмелері түрінде;
қоршаған ортаға кері әсер ететін немесе әсер етуі мүмкін объектілер үшін жоспарланып отырған қызметті іске асырудың мынадай заңды және жеке тұлғалармен келісу құжаттарын (бұдан әрі – келісу құжаттары) (деректерді ЭҮП-ға енгізу/құжаттың электрондық көшірмелері түрінде):
жерді пайдаланушылар, жер учаскелерінің меншік иелері;
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органдары;
су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекция (су қорғау аумағында объектіні орналастырған немесе қызметті жүзеге асырған кезде);
жер ресурстарын басқару жөніндегі органдар;
жер қойнауын зерделеу және пайдалану органдары (пайдалы қазбалар орналасуы мүмкін учаскелерде, сондай-ақ жерасты суларын пайдалану кезінде және олардың ықтималды ластану көздері болған кезде);
орман шаруашылығы жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкілетті орган;
балық ресурстарын қорғау саласындағы уәкілетті орган (балық шаруашылығы су айдындарында әртүрлі қызмет түрлерін жүргізетін кәсіпорындар үшін);
тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы орталық мемлекеттік органдар әзірлейтін ҚОӘБ ілеспе материалдарымен бірге өңірлік бағдарламалардың жобалары, келесі құрамда:
жоспарланып отырған қызметтің экологиялық салдарлары туралы өтініш - тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық салым түрінде;
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері – құжаттың электрондық көшірмелері түрінде;
келесі заңды және жеке тұлғалармен келісу құжаттары (деректерді ЭҮП-ға енгізу/құжаттың электрондық көшірмелері түрінде):
жер пайдаланушылар, жер учаскелерінің меншік иелері;
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органдары;
су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекция (су қорғау аумағында объектіні орналастырған немесе қызметті жүзеге асырған кезде);
жер ресурстарын басқару жөніндегі органдар;
жер қойнауын зерделеу және пайдалану органдары (пайдалы қазбалар орналасуы мүмкін учаскелерде, сондай-ақ жерасты суларын пайдалану кезінде және олардың ықтималды ластану көздері болған кезде);
орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкілетті орган;
балық ресурстарын қорғау саласындағы уәкілетті орган (балық шаруашылығы су айдындарында әртүрлі қызмет түрлерін жүргізетін кәсіпорындар үшін);
тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық салым нысанындағы эмиссия нормативтерiнiң жобалары, келесі құрамда:
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органдарымен келісу - деректерді ЭҮП-ға енгізу/құжаттың электрондық көшірмелері түрінде;
тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық салым нысанындағы iске асырылуы қоршаған ортаға терiс әсер етуі мүмкiн орталық мемлекеттік органдар әзірлейтін Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң, нормативтiк-техникалық және нұсқаулық-әдiстемелiк құжаттардың жобалары;
осы жобаны қайталама экологиялық сараптамаға ұсынған жағдайда - мемлекеттік экологиялық сараптамаға ұсынылатын құжаттарға мемлекеттік экологиялық сараптаманың бұрын берілген қорытындыларының көшірмелері қоса беріледі (деректерді ЭҮП-ға енгізу/құжаттың электрондық көшірмелері түрінде);

2) для получения заключений государственной экологической экспертизы для объектов III и IV категорий:
заявление с данными, соответствующими приложению 2 к настоящему регламенту, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП потребителя;
предпроектную и проектную документацию намечаемой деятельности, оказывающей  воздействие  на окружающую среду,  с  сопровождающими  ее материалами ОВОС в виде электронного вложения, удостоверенного ЭЦП потребителя, в следующем составе:
заявление об экологических последствиях планируемой деятельности - в виде электронного вложения, удостоверенного ЭЦП потребителя;
результаты учета общественного мнения - в виде электронной копии документа;
документы согласования со следующими юридическими и физическими лицами (в виде ввода данных на ПЭП/электронной копии документа):
землепользователи, собственники земельных участков;
государственные органы санитарно-эпидемиологической службы;
бассейновая инспекция по регулированию использования и охране водных ресурсов (при размещении объектов или осуществлении деятельности на водоохранной территории);
органы по управлению земельными ресурсами;
органы изучения и использования недр (на участках возможного размещения полезных ископаемых), а также при использовании подземных вод и наличии источников их возможного загрязнения);
уполномоченный орган в области лесного хозяйства, охраны воспроизводства и использования животного мира, особо охраняемых природных территорий;
в области охраны рыбных ресурсов (для предприятий, проводящих различные виды деятельности в рыбохозяйственных водоемах);
проекты нормативов эмиссий в виде электронного вложения, удостоверенного ЭЦП потребителя, в следующем составе:
согласование государственных органов санитарно-эпидемиологической службы – в виде ввода данных на ПЭП/электронной копии документа;
в случае представления на повторную государственную экологическую экспертизу проекта, к документации, передаваемой на государственную экологическую экспертизу, прилагаются копии ранее выданных заключений государственной экологической экспертизы (в виде ввода данных на ПЭП/электронной копии документа).
12. Информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах для ее получения, а также образцы их заполнения располагаются на интернет-ресурсе уполномоченных органов, и специальных информационных стендах, расположенных в помещениях уполномоченных органов.
Для получения государственной услуги через ПЭП заполняется запрос в форме электронного документа.
13. Услугодателем прием документов осуществляется канцелярией по адресу согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
При обращении на ПЭП отправка электронного запроса осуществляется из «личного кабинета» потребителя государственной услуги. Запрос автоматически направляется государственному органу-адресату в соответствии с выбранной услугой.

2) ІІІ және IV санат объектілері үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын алу үшін:
тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы регламенттің 2-қосымшасының тиісті деректері бар өтініш;
тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы қоршаған ортаға әсер етудің оған iлеспе бағалау (бұдан әрі – ҚОӘБ) материалдарымен бірге қоршаған ортаға әсер етуші көзделіп отырған қызметтің жобалау алдындағы және жобалау құжаттамасы, келесі құрамда:
жоспарланып отырған қызметтің экологиялық салдарлары туралы өтініш - тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық салым түрінде;
қоғамдық пікірді есепке алу нәтижелері – құжаттың электрондық көшірмелері түрінде;
келесі заңды және жеке тұлғалармен келісу құжаттары (деректерді ЭҮП-ға енгізу/құжаттың электрондық көшірмелері түрінде):
жерді пайдаланушылар, жер учаскелерінің меншік иелері;
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органдары;
су ресурстарын пайдалануды реттеу және қорғау жөніндегі бассейндік инспекция (су қорғау аумағында объектіні орналастырған немесе қызметті жүзеге асырған кезде);
жер ресурстарын басқару жөніндегі органдар;
жер қойнауын зерделеу және пайдалану органдары (пайдалы қазбалар орналасуы мүмкін учаскелерде, сондай-ақ жерасты суларын пайдалану кезінде және олардың ықтималды ластану көздері болған кезде);
орман шаруашылығы, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы уәкілетті орган;
балық ресурстарын қорғау саласындағы уәкілетті орган (балық шаруашылығы су айдындарында әртүрлі қызмет түрлерін жүргізетін кәсіпорындар үшін);
тұтынушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық салым нысанындағы эмиссия нормативтерiнiң жобалары, келесі құрамда:
мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органдарымен келісу - деректерді ЭҮП-ға енгізу/құжаттың электрондық көшірмелері түрінде;
осы жобаны қайталама экологиялық сараптамаға ұсынған жағдайда - мемлекеттік экологиялық сараптамаға ұсынылатын құжаттарға мемлекеттік экологиялық сараптаманың бұрын берілген қорытындыларының көшірмелері қоса беріледі (деректерді ЭҮП-ға енгізу/құжаттың электрондық көшірмелері түрінде).
12. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және оны алу үшін қажетті құжаттар туралы ақпарат, сондай-ақ оларды толтыру үлгілері уәкілетті органның интернет-ресурсында және уәкілетті органның үй-жайларында орналасқан арнайы ақпараттық стенділерде орналастырылады.
Мемлекеттік қызметті ЭҮП арқылы алу үшін электрондық құжат нысаны бойынша сұрау толтырылады.
13. Қызмет берушінің құжаттарды қабылдауы осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес мекенжай бойынша кеңседе жүзеге асырылады.
ЭҮП-қа өтініш берген жағдайда электрондық сұрауды жөнелту мемлекеттік қызметті тұтынушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады. Сұрау таңдалған қызметке сәйкес мемлекеттік органға – жолданатын жерге автоматты түрде жолданады.

18. Пошаговые действия и решения через ПЭП (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 3 к настоящему регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера потребителя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера потребителя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода потребителем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через логин (ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем услуги в ИС ГБД «Е-лицензирование»   указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 - выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса потребителя) в ИС ГБД «Е-лицензирование» и обработка запроса в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
11) условие 3 – проверка услугодателем соответствия потребителя требованиям Стандарта и основаниям для выдачи заключения;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя в ИС ГБД «Е-лицензирование»;
13) процесс 9 – получение потребителем результата услуги (заключения государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий с выводом «согласовывается/не согласовывается», либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги на бумажном носителе либо в форме электронного документа), сформированной ИС ГБД «Е-лицензирование». Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

18. Қызмет берушінің ЭҮП арқылы адымдық әрекеттері мен шешімдері (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету барысындағы қызметтік өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы) осы Регламенттің 3  қосымшасында келтірілген:
1) тұтынушы ЭҮП-ке тіркелуді компьютердің интернет-браузеріне сақталған өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады (ЭҮП-ке тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 үдеріс - тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютердің интернет-браузеріне бекітуі, мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушының ЭҮП-ке парольді енгізуі (авторландыру үдерісі);
3) 1 шарт - ЖСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректердің дұрыстығын ЭҮП-те тексеру;
4) 2 үдеріс - тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты, ЭҮП авторландырудан бас тарту хабарламасын қалыптастыру;
5) 3-үдеріс - тұтынушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару (деректерді енгізу);
6) 4 үдеріс - сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін  тұтынушының ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2 шарт - ЭҮП-те ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және тізімде қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің болмауын, сондай-ақ сауалда және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендірме деректерге сәйкес келуін тексеру;
8) 5 үдеріс - тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын электрондық мемлекеттік қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 үдеріс - тұтынушының ЭЦҚ көмегімен сауалдың толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) және оған электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің электрондық түрде бекітілген құжаттарын куәландыруы (қол қоюы);
10) 7 үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-дегі электрондық құжатты (тұтынушының сауалын) тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-дегі сауалды өңдеу;
11) 3 шарт – тұтынушыны Стандарт талаптарына және қорытынды беру негіздеріне сәйкестігін қызмет берушінің тексеруі;
12) 8 үдеріс - «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-дегі тұтынушының деректерінде бұзушылықтардың болуымен байланысты сұрау салынған электрондық мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны құрастыру;
13) 9 үдеріс - тұтынушының «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-де қалыптастырған қызмет нәтижесін (қағаз тасығышта немесе электрондық құжат түрінде II, III және IV санат объектілері үшін «келісіледі/ келісілмейді» нәтижесімен мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) алуы. Электрондық құжат қызмет берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдаланумен құрастырылады.

22. Необходимую информацию и консультацию по оказанию услуги можно получить по телефону саll–центра: (1414).
23. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
1) ПЭП;
2) ШЭП;
3) ПШЭП;
4) ИС ГБД «Е-лицензирование»;
5) ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
6) услугодатель.
24. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 5 к настоящему регламенту.
25. Диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания услуги) в соответствии с их описаниями, приведены в приложении 3 и 4 к настоящему регламенту.
26. Результаты оказания услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 6 к настоящему регламенту.
27. Требования, предъявляемые к процессу оказания услуги потребителям:
1) конфиденциальность (защита от несанкционированного получения информации);
2) целостность (защита от несанкционированного изменения информации);
3) доступность (защита от несанкционированного удержания информации и ресурсов).
28. Техническое условие оказания услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН/БИН у лица, которому выдается заключение;
3) авторизация на ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП.
5. Порядок обжалования
29. Разъяснение порядка обжалования действий (бездействий) уполномоченных должностных лиц, а также оказание содействия в подготовке жалобы осуществляются в канцелярию услугодателя по адресам и телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.
Информацию о порядке обжалования работы ПЭП можно получить по телефону саll–центра ПЭП 1414.
30. В случае несогласия с результатами оказанной услуги жалоба подается в вышестоящую инстанцию апелляции – акимат города Алматы  по адресу, телефонам и графикам работы, указанным в приложении 7 к настоящему регламенту.
31. В случае некорректного обслуживания, жалоба подается в канцелярию на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в приложении 1 к настоящему регламенту.
32. В случаях несогласия с результатами государственной услуги потребитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
33. Жалобы принимаются в произвольной форме на бумажном носителе либо по электронной почте по адресам, указанным в приложении 1 и 7 к настоящему регламенту.
34. Принятая жалоба регистрируется в канцелярии услугодателя и акимата города Алматы.  Подтверждением принятия жалобы является выдача потребителю талона с указанием в нем срока и места получения ответа на поданную жалобу, контактных данных должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
Подтверждением принятия обращения потребителя государственной услуги через ПЭП является уведомление о его доставке и регистрации.
При этом потребителю также доступна обновляемая информация об исполнении, ответе или отказе в рассмотрении обращения.

22. Қажетті ақпаратты және қызметті көрсету бойынша кеңесті Call Орталығының телефоны (1414) бойынша алуға болады.
23. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ:
1) ЭҮП;
2) ЭҮШ;
3) ЭҮТШ;
4) «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ;
5) ЖТ МДҚ/ ЗТ МДҚ;
6) қызмет беруші.
24. Әрбір іс-қимылдың орындалу мерзімі көрсетілген құрылымдық бөлімшелердің іс-қимылы (функциялар, рәсімдер, операциялар) дәйектілігінің мәтіндік, кестелік сипаттамасы осы Регламенттің  5-қосымшасында келтірілген.
25. Олардың сипаттамаларына сәйкес әрекеттердің логикалық дәйектілігінің арасындағы (қызмет көрсету үдерісінде) өзара байланысты көрсететін диаграмма осы Регламенттің 3-4 қосымшаларында келтірілген.
26. Тұтынушыларға қызмет көрсету нәтижелері осы Регламенттің 6-қосымшасына сәйкес сапа мен қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
27. Тұтынушыларға қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) құпиялылық (ақпаратты рұқсатсыз алудан қорғау);
2) тұтастық (ақпаратты рұқсатсыз өзгертуден қорғау);
3) қолжетімділік (ақпаратты және ресурстарды рұқсатсыз ұстап қалудан қорғау).
28. Қызмет көрсетудің техникалық шарты:
1) Интернетке шығу;
2) қорытынды берілетін тұлғада ЖСН/БСН-нің болуы;
3) ЭҮП-ті авторландыру;
4) пайдаланушыда ЭЦҚ-ның болуы.
5. Шағымдану тәртібі
29. Қызмет берушінің уәкілетті лауазымды тұлғаларының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіру, сондай-ақ шағым дайындауда жәрдемдесу осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар және телефондар бойынша қызмет берушінің кеңсесінде көрсетіледі.
ЭҮП жұмысына шағымдану тәртібі туралы ақпаратты ЭҮП-ның call-орталық телефоны арқылы алуға болады: (1414).
30. Қызмет берушінің көрсеткен қызметінің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, шағым жоғары тұрған аппеляция органына – Алматы қаласы әкімдігіне осы регламенттің 7-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар, телефондар және жұмыс кестелері бойынша беріледі.
31. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекенжай бойынша қызмет беруші басшысының атына беріледі.
32. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда тұтынушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
33. Шағымдар еркін нысанда қағаз тасығышта немесе электрондық пошта бойынша осы регламенттің 1 және 7-қосымшаларында көрсетілген мекенжайлар бойынша  қабылданады.
34. Қабылданған шағым қызмет берушінің кеңсесінде тіркеледі. Шағымды қабылдаудың растамасы онда берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны, одан шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды тұлғаның байланыс деректері көрсетілген талонды тұтынушыға беру болып табылады.
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызметті тұтынушының өтінішін қабылдаудың растамасы оның жеткені және тіркелгені туралы хабарлама болып табылады.
Бұл ретте тұтынушыға өтініштің орындалғаны, жауабы немесе қараудан бас тартуы туралы жаңартылған ақпарат та қолжетімді.

35. Дополнительную информацию потребитель может получить на интернет-ресурсе и стендах, расположенных в помещениях услугодателя по адресам, указанным в приложении 1 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту электронной государственной
услуги «Выдача заключений государственной
экологической экспертизы для объектов
II, III и IV категорий»
п/
п
Наиме-
нование
услуго-
дателя
Адрес распо-
ложе-
ния
Официальный сайт График работы Номер
теле-
фона
Номер
телефона
руково-
дителя
1
КГУ «Уп-
равление
природ-
ных ре-
сурсов и
регули-
рования
природо-
пользо-
вания
города
Алматы»
город
Алматы,
Бостан-
дыкский
район,
площадь
Респуб-
лики,15
www.almatyeco.kz
с 900
1800  перерыв
на обед
с 1300
1400 в
рабочие
дни
(8-7272) 672574
(8-7272) 672375
(8-7272) 672581
Приложение 2
к регламенту электронной государственной
услуги «Выдача заключений государственной
экологической экспертизы для объектов
II, III и IV категорий»
В _______________________________________
(полное наименование государственного органа)
от _______________________________________
(полное наименование заявителя)
Адрес ___________________________________
(индекс, город, район, область,
улица, № дома, телефон)
Реквизиты заявителя _______________________
(№ свидетельства о гос.регистрации
ЮЛ/ИП, БИН, ИИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу провести государственную экологическую
экспертизу на проект
_______________________________________________________
_______________________________________________________
(указать полное наименование проекта)
Перечень прилагаемых документов:
_______________________________________________________
_______________________________________________________
Руководитель _____________ ____________________________
(подпись)     (фамилия, имя, отчество)
Место печати
"___"______________20__ г.
Приложение 3
к регламенту электронной государственной
услуги «Выдача заключений государственной
экологической экспертизы для объектов
II, III и IV категорий»
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги
через ПЭП
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту электронной государственной
услуги «Выдача заключений государственной
экологической экспертизы для объектов
II, III и IV категорий»
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги
через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 5
к регламенту электронной государственной
услуги «Выдача заключений государственной
экологической экспертизы для объектов
II, III и IV категорий»
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ дейст-
вия
(хода,
потока
работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наиме-
нование
СФЕ
Потре-
битель
ПЭП
Потре-
битель
Потре-
битель
ПЭП
Потре-
битель
ПЭП
ПЭП
ИС ГБД
«Е-лицен-
зирова-
ние»
Наиме-
нова-
ние
дейст-
вия
(про-
цесса,
проце-
дуры,
опера-
ции) и
их опи-
сание
Прикре-
пление
в ин-
тернет-
браузер
компью-
тера
потре-
бителя
регист-
рацион-
ного
свиде-
тельст-
ва ЭЦП
Форми-
рует
сообще-
ние об
отказе
в связи
с име-
ющимися
наруше-
ниями в
данных
потре-
бителя
Выбира-
ет ус-
лугу и
форми-
рует
данные
запроса
при-
креп-
лением
необхо-
димых
доку-
ментов
в элек-
тронном
виде
Выбор
ЭЦП
для
удос-
тове-
рения
(под-
писа-
ния)
запро-
са
Форми-
рует
сообще-
ния об
отказе
в связи
с не-
под-
твер-
ждением
подлин-
ности
ЭЦП
потре-
бителя
Удосто-
верение
(подпи-
сание)
запрос
посред-
ством
ЭЦП
Регист-
рация
элект-
ронного
докумен-
та заяв-
ление
(запроса
потреби-
теля) в
ИС
«Е-ли-
цензиро-
вание» и
обработ-
ка
запроса
в ИС
«Е-ли-
цензиро-
вание»
Форми-
рование
сообще-
ния об
отказе
в связи
с имею-
щимися
наруше-
ниями в
данных
потре-
бителя
в ИС
«Е-ли-
цензи-
рова-
ние»
Электрон-
ный
документ
(заключе-
ние)
Форма
завер-
шения
(дан-
ные,
доку-
мент
органи-
зацион-
но–рас-
поряди-
тельное
реше-
ние)
Отобра-
жение
уведом-
ления
об ус-
пешном
форми-
ровании
запроса
Форми-
рование
сообще-
ния об
отказе
в за-
праши-
ваемой
элект-
ронной
госу-
дарст-
венной
услуге
Отобра-
жение
уведом-
ления
об ус-
пешном
форми-
ровании
запроса
Мар-
шрути-
зация
запро-
са
Форми-
рование
сообще-
ния об
отказе
в за-
праши-
ваемой
элект-
ронной
госу-
дарст-
венной
услуге
Маршру-
тизация
запроса
Регист-
рация
запроса
с при-
своением
номера
заявле-
нию
Форми-
рование
сообще-
ния об
отказе
в за-
праши-
ваемой
элект-
ронной
госу-
дарст-
венной
услуге
Заключе-
ние
Сроки
испол-
нения
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
-

35. Қосымша ақпаратты тұтынушы уәкілетті органның интернет-ресурсынан және осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша қызмет берушінің үй-жайларында орналасқан стендтерден ала алады.
«ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілері үшін мемлекеттік
экологиялық сараптама қорытындысын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Р/с № Қызмет беруші-
нің
атауы
Орналас-
қан
мекенжайы
Ресми сайты Жұмыс кестесі Телефон нөмірі Басшы  телефо-
нының
нөмірі
«Алматы қаласы  Табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы» МКМ
Алматы қ., Бостандық ауданы,
Республика алаңы, 15
www.almatyeco.kz
жұмыс күндері
900 – 1800түскі үзіліс
1300 – 1400
(8-7272) 272-78-64, (8-7272) 2672375
(8-7272) 672581
«ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілері үшін мемлекеттік
экологиялық сараптама қорытындысын беру»
электрондық  мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
_____________________________________
(Мемлекеттік  органның толық атауы)
Кімнен_______________________________
(өтініш  берушінің  толық атауы)
Мекенжайы:___________________________
Өтініш берушінің деректемелері:
________________________
(Мемл.тіркеу туралы куәліктің №
ЗТ, ЖК, БСН, ЖСН)
ӨТІНІШ
___________________________________________________________
___________________________________________________________
(жобаның толық атауын көрсету)
Жобасына мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізуді сұраймын.
Қоса берілетін құжаттардың тізбесі:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Басшы _______                       _______________________
(қолы)                         (аты-жөні, тегі)
20__жыл «____»   ____________
«ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілері үшін мемлекеттік
экологиялық сараптама қорытындысын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
функционалдық өзара әрекет жасаудың
№ 1 диаграммасы
Шартты белгілер:
«ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілері үшін мемлекеттік
экологиялық сараптама қорытындысын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
Қызмет беруші арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету
кезіндегі функционалдық өзара әрекет жасаудың
№ 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
«ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілері үшін мемлекеттік
экологиялық сараптама қорытындысын беру»
электрондық мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
1-кесте. ЭҮП арқылы ҚФБ іс-әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
Тұтынушы
ЭҮП
Іс-әрекет атауы (үдеріс, рәсім,  операциялар) және олардың  сипаттамасы
Тұтынушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін компьютердің интернет-браузеріне бекіту
Тұтынушының деректеріндегі бұзушылықтармен байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Қажетті құжаттарды электрондық түрде бекітумен сауал деректерін қалыптастырады және қызметті таңдайды;
Куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ таңдауы
Тұтынушының ЭЦҚ түпнұсқалығының  расталмауына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
Аяқтау нысаны  (деректер, құжаттар, ұйымдастыру- реттеу шешімі)
Сұрау салудың сәтті қалыптасуы жөнінде хабарламаның көрсетілуі
Сұрау салынатын электронды мемелекеттік қызметті көрсетуден бас тарту хабарламасын қалыптастыру
Сұрау салудың сәтті қалыптасуы жөнінде хабарламаның көрсетілуі
Сауалды маршрутизациялау
Сұрау салынатын электронды мемелекеттік қызметті көрсетуден бас тарту хабарламасын қалыптастыру
Орындау мерзімі
10-15 сек
20 сек
1,5 мин
10-15 сек
10-15 сек
Келесі іс-әрекет нөмірі
2- тұтынушы деректерінде бұзушылықтар болғанда; 3-авторландыру сәтті  өткенде
-
4
7 - ЭЦҚ-да қателік болғанда; 8 - ЭЦҚ-да қате болмағанда
-
Кестенің жалғасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
Іс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
6
7
8
9
ҚФБ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
ЭҮП
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ
Іс-әрекет атауы (үдеріс, рәсім,  операциялар) және олардың  сипаттамасы
ЭЦҚ көмегімен сауалды куәландыру (қол қою)
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ -да электрондық құжатты (тұтынушының сауалын) тіркеу және «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ -дағы сауалды өңдеу
«Е-лицензиялау» МДҚ АЖ -да тұтынушының деректеріндегі бұзушылықтардың болуына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат (қорытынды)
Аяқтау нысаны  (деректер, құжаттар, ұйымдастыру- реттеу шешімі)
Сауалды маршрутизациялау)
Сауалды тіркеу және өтінімге номер беру
Сұрау салынатын электронды мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту хабарламасын қалыптастыру
Қорытынды
Орындау мерзімі
1,5 мин
1,5 мин
-

1) не
более
пяти
рабочих
дней со
дня по-
ступления
документа
ции на
государ-
ственную
экологи-
ческую
экспер-
тизу для
предвари-
тельной
эксперти-
зы;
2)прошед-
ших пред-
варитель-
ную экс-
пертизу -
не более
одного
месяца;
3) для
проведе-
ния
повторной
государ-
ственной
экологи-
ческой
экспер-
тизы - не
более
десяти
рабочих
дней
Номер
следу-
ющего
дейст-
вия
1 - Про-
верка
в ИС
ГБД
«Е-ли-
цензи-
рова-
ние»
под-
лин-
ности
данных
логина
и
пароля
сот-
руд-
ника
услу-
года-
теля
4
5– если
есть
нару-
шения
в
данных
пот-
реби-
теля;
6– если
авто-
риза-
ция
прошла
успеш-
но
-
-
8– если в
ИС ГБД
«Е-лицен-
зирование»
отсутству-
ют данные
по зап-
росу, 9 –
если
данные по
запросу
найдены
-
-
Приложение 6
к регламенту электронной государственной
услуги «Выдача заключений государственной
экологической экспертизы для объектов
II, III и IV категорий»
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги:
«качество» и «доступность»
____________________________________________________
(наименование услуги)
1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Приложение 7
к регламенту электронной государственной
услуги «Выдача заключений государственной
экологической экспертизы для объектов
II, III и IV категорий»
п/п
Наименование
Адрес
располо-
жения
График работы
Контакты
1
КГУ «Аппарат акима города Алматы»
город Алматы, Бостандыкский район, площадь Республики, 4
с 900– 1800
перерыв на обед
с 1300– 1400
в рабочие дни
тел/факс 8 (7272)71-65-89; 72-58-17
E-mail: otdelselhoz@mail.ru

1) алдын ала сараптама үшін мемлекеттік экологиялық сараптамаға түскен құжаттаманың түскен күнінен бастап бес жұмыс күнінен аспайды;
2) алдын ала сараптамадан өтсе – бір айдан аспайды;
3) қайталап мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізу үшін – он жұмыс күнінен артық емес
Келесі іс-әрекет нөмірі
-
8- егер «Е-лицензиялау» МДҚ АЖ-да сұрау салу бойынша деректер болмаса, 9-егер сұрау салу бойынша деректер табылса
«ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілері үшін мемлекеттік
экологиялық сараптама қорытындысын беру»
мемлекеттік электрондық қызмет регламентіне
6-қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтердің «сапа» және «қолжетімділік» көрсеткіштерін анықтауға сауалнама
____________________________________________________
(қызметтің атауы)
1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінің сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) ішінара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
«ІІ, ІІІ және IV санаттардағы объектілері үшін
мемлекеттік экологиялық сараптама
қорытындысын беру» мемлекеттік
электрондық қызмет регламентіне
7-қосымша
№ р/с Атауы Орналасқан мекенжайы Жұмыс кестесі Байланыс
1.
«Алматы қаласы
әкімінің
аппараты» КММ
Алматы қ., Бостандық ауданы, Республика алаңы, 4
жұмыс күндері
900 – 1800
түскі үзіліс
1300 – 1400
Тел/факс
8(727)
271-65-89;
272-58-17
e-mail: otdelselhoz@mail.ru