Об утверждении Правил организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Атырауской области
Постановление областного акимата Атырауской области от 15 ноября 2013 года № 402. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 27 декабря 2013 года № 2831
Примечание РЦПИ: В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" подпунктом 10-1) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Атырауской области.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Дюсембаева Г.И. - первого заместителя акима области.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Б. Измухамбетов
Приложение к постановлению акимата Атырауской области от 15 ноября 2013 года № 402
Утверждены постановлением акимата Атырауской области от 15 ноября 2013 года № 402
Правила организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Атырауской области
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Атырауской области (далее – Правила) разработаны в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законами Республики Казахстан от 8 июля 2005 года " О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" (далее – Закон) и от 23 января 2001 года " О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и определяют порядок организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса (далее - АПК) Атырауской области для их внедрения и распространения за счет средств местного бюджета и представления отчетов о мерах, принятых по внедрению и распространению объектов интеллектуальной собственности в АПК Атырауской области.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) администратор бюджетной программы – государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Атырауской области", на которое в установленном законодательством Республики Казахстан возложены функции по администрированию бюджетной программы по внедрению и распространению инновационного опыта в АПК Атырауской области;

Атырау облысының агроөнеркәсіптік кешені саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидасын бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 15 қарашадағы № 402 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 27 желтоқсанда № 2831 тіркелді
РҚАО ескертпесі:Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27, 37-баптарына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 7-бабы 2-тармағының 10-1) тармақшасына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Атырау облысының агроөнеркәсіптік кешені саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидасы бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Ғ.И. Дүйсембаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкiмi Б. Ізмұхамбетов
Атырау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 15 қарашадағы № 402 қаулысына қосымша
Атырау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 15 қарашадағы № 402 қаулысымен бекітілген
Атырау облысының агроөнеркәсіптік кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидасы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Атырау облысының агроөнеркәсіптiк кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидасы (бұдан әрі - Қағида) 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" (бұдан әрі - Заң) және 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" заңдарына сәйкес әзірленді және Атырау облысының агроөнеркәсіптiк кешен (бұдан әрі – АӨК) саласында инновациялық жобаларды жергілікті бюджет қаражаты есебінен енгізу мен тарату және Атырау облысының АӨК-де зияткерлік меншік объектілерін енгізу мен тарату бойынша қабылданған шаралар туралы есеп беру үшін оларды іріктеуді ұйымдастырудың тәртібін белгілейді.
2. Осы Қағидада келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі – Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Атырау облысының АӨК-де инновациялық тәжірибені еңгізу және тарату бойынша бюджеттік бағдарламаға әкімшілік ету жөніндегі функциялар жүктелген - "Атырау облысы Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекеме;

2) заявитель – субъект агропромышленного комплекса, или субъект осуществляющий научную, научно-техническую и или инновационную деятельность на территории Республики Казахстан, представляющий заявку установленной формы с указанием мероприятий по реализации инновационного проекта для его внедрения и распространения в АПК Атырауской области для финансирования за счет средств местного бюджета;
3) субъект агропромышленного комплекса – физическое или юридическое лицо, осуществляющее деятельность в агропромышленном комплексе Атырауской области;
4) заявка – пакет документов установленной формы согласно приложениям к настоящим Правилам, предоставляемый администратору бюджетной программы;
5) научные организации (далее - НО) – юридические лица, основной деятельностью которых является проведение научной и научно-технической деятельности в АПК, имеющие государственную аккредитацию на проведение научных исследований;
6) мероприятия по реализации инновационного проекта – комплекс мер по внедрению инновационного проекта в АПК Атырауской области за счет средств местного бюджета.
Глава 2. Порядок и условия отбора инновационных проектов
1. Порядок отбора инновационных проектов
3. Отбор инновационных проектов в области АПК Атырауской области (далее – отбор инновационных проектов) осуществляется администратором бюджетной программы на конкурсной основе после принятия заявок от заявителей, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
4. Сроки подачи документов и проведения конкурса по отбору инновационных проектов (далее – конкурс) ежегодно определяются администратором бюджетной программы.
5. Администратор бюджетной программы не позднее 20 (двадцать) рабочих дней до начала приема документов и проведения конкурса публикует соответствующее объявление в официальных печатных средствах массовой информации и на официальном интернет - ресурсе местного исполнительного органа.
6. Процедура отбора инновационных проектов осуществляется в четыре этапа:
первый этап: рассмотрение заявок администратором бюджетной программы на полноту и качество их оформления, соответствие требованиям настоящих Правил;
второй этап: подготовка администратором бюджетной программы комплексного заключения по заявкам на основании их соответствия требованиям отбора инновационных проектов;
третий этап: рассмотрение заявок и комплексного заключения Комиссией по отбору инновационных проектов (далее – Комиссия);
четвертый этап: принятие администратором бюджетной программы решения о финансировании инновационного проекта или отказа в финансировании на основании заключения Комиссии.

2) өтініш беруші - жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру үшін инновациялық жобаны Атырау облысының АӨК-не енгізу мен таратуға арналған, оны іске асыру жөніндегі іс-шараларды көрсете отырып белгіленген нысандағы өтінімді ұсынған Қазақстан Республикасының аумағындағы ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық қызметті жүзеге асыратын субъект немесе агроөнеркәсіптік кешен субъектісі;
3) агроөнеркәсіптік кешенінің субъектілері - Атырау облысының агроөнеркәсіптік кешенінде өз қызметін жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар;
4) өтінім – бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне ұсынылатын, осы Қағидаға қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандағы құжаттар пакеті;
5) ғылыми ұйымдар (бұдан әрі - ҒҰ) – ғылыми зерттеулер жүргізуге мемлекеттік аккредитациясы бар, негізгі қызметі АӨК-де ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет көрсету болып табылатын заңды тұлғалар;
6) инновациялық жобаны іске асыру бойынша іс-шаралар – жергілікті бюджет қаражаты есебінен Атырау облысының АӨК-на инновациялық жобаны енгізу бойынша шаралар кешені.
2-тарау. Инновациялық жобаларды іріктеудің тәртібі мен шарттары 1. Инновациялық жобаларды іріктеу тәртібі
3. Атырау облысының АӨК кешен саласында инновациялық жобаларды іріктеуді (бұдан әрі - инновациялық жобаларды іріктеу) осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес өтініш берушіден өтінім қабылдағаннан кейін конкурстық негізде бюджеттік бағдарламаның әкімшісі жүзеге асырады.
4. Инновациялық жобаларды іріктеуге құжаттар берудің және конкурс (бұдан әрі - конкурс) өткізудің мерзімдері облыстық бюджеттік бағдарламаның әкімшісімен белгіленеді.
5. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі, конкурс өткізу басталмас бұрын 20 (жиырма) жұмыс күнінен кешіктірмей құжаттарды қабылдау алдында ресми баспасөз бұқаралық ақпарат құралдарында және жергілікті атқарушы органның ресми интернет-ресурсында тиісті хабарландыруды жариялайды.
6. Инновациялық жобаларды іріктеу рәсімі төрт кезеңде жүзеге асырылады:
бірінші кезең: өтінімдердің толықтығы мен ресімделу сапасын, осы Қағиданың талаптарына сәйкестігін бюджеттік бағдарлама әкімшісімен қарауы;
екінші кезең: бюджеттік бағдарламаның әкімшісімен инновациялық жобалардың іріктеу талаптарына өтінімдердің сәйкестігі негізінде олар бойынша кешенді қорытынды дайындауы;
үшінші кезең: инновациялық жобаларды іріктеу бойынша комиссиясының (бұдан әрі - Комиссия) өтінімдерді қарауы және кешенді қорытындысы.
төртінші кезең: бюджеттік бағдарлама әкімшісінің Комиссияның қорытындысы негізінде инновациялық жобаны қаржыландыру немесе қаржыландырудан бас тарту туралы шешім қабылдауы.

7. Для участия в конкурсе заявителю необходимо представить следующие документы:
1) форму заявки согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) план мероприятий по реализации инновационного (ых) проекта (ов) согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) пояснительную записку к плану мероприятий по реализации инновационного (ых) проекта (ов) согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
4) смету расходов мероприятий по реализации инновационного (ых) проекта (ов) согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
5) для юридических лиц:
копию устава, справки, свидетельства о государственной регистрации или перерегистрации;
копию финансовой отчетности за последние два года (при наличии);
оригинал справки, установленной формы, соответствующего налогового органа об отсутствии налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям более, чем за три месяца (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан);
оригинал справки банка или филиала банка с подписью и печатью, в котором обслуживается заявитель, об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств заявителя длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки, перед банком или филиалом банка (в случае, если заявитель является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а так же иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков), выданной не ранее одного месяца, предшествующего дате подачи заявки;
копии лицензий, патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов и других документов, подтверждающих квалификацию заявителя на выполнение работ в научной, научно-технической и инновационной сферах аграрного профиля;
6) для физических лиц:
копию удостоверения личности, документа о регистрации в качестве субъекта предпринимательства (при наличии);
оригинал справки установленной формы налогового органа об отсутствии налоговой задолженности налогоплательщика;
копии лицензий, патентов, свидетельств, сертификатов, дипломов, подтверждающих квалификацию заявителя на выполнение работ в научной, научно-технической и инновационной сферах аграрного профиля;
при представлений копии документов, оригинал представляется для сверки.
8. Материалы, представляемые заявителем (ями) для участия в конкурсе для внедрения и распространения инновационных проектов, формируются в единую папку, листы пронумерованы и оформлены в строгом соответствии с требованиями настоящих Правил и приложений к ним.

7. Конкурсқа қатысу үшін өтініш беруші келесі құжаттарды ұсынуы қажет:
1) осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес өтінім нысанын;
2) осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес инновациялық жобаны (жобаларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын;
3) осы Қағидаға 3-қосымшаға сәйкес инновациялық жобаны (жобаларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына түсіндірме жазбаны;
4) осы Қағидаға 4-қосымшаға сәйкес инновациялық жобаны (жобаларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралардың шығыстар сметасын;
5) заңды тұлғалар үшін:
жарғының көшірмесін, мемлекеттік тіркеу немесе қайта тіркеу туралы куәлігі, анықтамасын;
соңғы екі жылдың қаржылық есептілігінің көшірмесін;
үш айдан астам (төлем мерзiмi Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұзартылған жағдайларды қоспағанда) салық берешегiнiң және мiндеттi зейнетақы жарналары мен әлеуметтiк аударымдар бойынша берешегiнiң жоқтығы туралы тиiстi салық органының белгiленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасы;
өтініш беруші қызмет көрсетiлетiн банктiң немесе банк филиалының қолы және мөрi бар, өтініш берушінің банктiң немесе банк филиалының алдындағы мiндеттемелерiнiң барлық түрлерi бойынша анықтама берiлген күннiң алдындағы үш айдан астам созылған, мерзiмi өткен берешектiң жоқтығы туралы анықтаманың түпнұсқасы (егер әлеуеттi жеткізушіге екiншi деңгейдегi бiрнеше банктiң немесе филиалдарының, сондай-ақ шетелдiк банктiң клиентi болып табылса, осы анықтама осындай банктердiң әрқайсысынан ұсынылады), анықтама өтінім берілген күннiң алдындағы бiр айдың iшiнде берiлуi тиiс;
аграрлық сипаттағы ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық салалардағы жұмыстарды атқаруға өтініш берушінің біліктілігін растайтын лицензиялардың, патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, дипломдардың және басқа да құжаттардың көшірмелерін;
6) жеке тұлғалар үшін:
жеке куәлігінің көшірмесі, кәсіпкерлік субъектісі ретінде тіркелгені туралы құжат (болған жағдайда);
салық төлеуші ретінде салықтық берешектерінің жоқ екендігі туралы салық органының белгіленген нысандағы анықтамасының түпнұсқасы;
аграрлық сипаттағы ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық салалардағы жұмыстарды атқаруға өтініш берушінің біліктілігін растайтын лицензиялардың, патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, дипломдардың және басқа да құжаттардың көшірмелері;
құжаттардың көшірмесін тапсырған уақытта олардың түпнұсқаларын салыстыру үшін ұсынылады;
8. Инновациялық жобаларды енгізу және тарату үшін конкурсқа қатысу үшін өтініш беруші (лер) ұсынатын материалдар осы Қағиданың және оған қосымшалардың талаптарына қатаң сәйкесті, бірыңғай папкаға құрастырылып, парақтары нөмірленіп және ресімделеді.

9. Заявитель обеспечивает полноту и достоверность представленных документов, исходных данных, расчетов, обоснований. Представление заявителем неполных или недостоверных данных является основанием для отклонения заявки.
10. По заявкам, соответствующим требованиям настоящих Правил и прошедшим первый этап процедуры отбора инновационных проектов, администратором бюджетной программы готовится комплексное заключение, на основании их соответствия требованиям отбора инновационных проектов.
11. Требования к отбору инновационного (ых) проекта (ов):
соответствие представленных материалов заявителя (ей) требованиям настоящих Правил;
инновационная направленность, техническая реализуемость проекта и уровень его готовности к внедрению и распространению в АПК на территории Атырауской области, наличие патентов;
актуальность и соответствие приоритетным направлениям развития АПК Атырауской области и Республики Казахстан;
наличие детально сформулированного видения освоения средств инновационного проекта и дальнейшей перспективы жизнеспособности инновационного проекта в АПК Атырауской области;
наличие оборудования, инфраструктуры и ресурсов, необходимых для выполнения инновационного проекта;
конкурентоспособность инновационного проекта;
экономическая целесообразность инновационного проекта.
12. Рассмотрение заявок и комплексного заключения администратора бюджетной программы (далее - материалы) осуществляется Комиссией в течение 20 (двадцати) рабочих дней с момента получения от администратора бюджетной программы комплексного заключения по заявкам поступившим на конкурс по отбору инновационных проектов в соответствии с настоящими Правилами.
Комиссия действует на постоянной основе на все время действия настоящих Правил. В состав Комиссии входят первый руководитель и специалист администратора бюджетной программы, представители заинтересованных государственных органов, науки, бизнеса, профильных общественных и неправительственных организации, а также других уполномоченных организации. Состав членов Комиссии утверждается постановлением акимата области. Рабочим органом комиссии является администратор бюджетной программы.
13. По итогам рассмотрения материалов Комиссия выносит рекомендации о финансировании инновационного проекта за счет средств местного бюджета в рамках определенной законодательством Республики Казахстан бюджетной программы или об отказе в его финансировании.
При этом выбор наилучших предложений участников конкурса Комиссией осуществляется на основании критериев, определяемых конкурсной документацией.

9. Өтініш беруші ұсынған құжаттардың, бастапқы деректердің, есептесулердің, негіздемелердің толықтығы мен растығын қамтамасыз етеді. Өтініш берушінің толық емес немесе сенімді емес деректерді ұсынуы өтінімді қабылдамауға негіз болып табылады.
10. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісімен инновациялық жобаларды іріктеу рәсімінің бірінші кезеңінен өткен және осы Қағиданың талаптарына сәйкес келетін өтінімдер бойынша, олардың инновациялық жобаларды іріктеу талаптарына сәйкестігі негізінде кешенді қорытынды дайындайды.
11. Инновациялық жобаны (жобаларды) іріктеуге қойылатын талаптар:
өтініш беруші ұсынған материалдардың осы Қағиданың талаптарына сәйкестігі;
жобаның инновациялық бағыттылығы, техникалық іске асыруы, Атырау облысының аумағындағы АӨК-ді енгізуге және таратуға оның дайындығының деңгейі, патенттерінің болуы;
өзектілігі және Атырау облысының және Қазақстан Республикасының АӨК дамытудың басым бағыттарына сәйкестігі;
инновациялық жобаның қаражатын игерудің және Атырау облысының АӨК-гі әрі қарай келешегінің нақты тұжырымдалғанының көрінуінің болуы;
инновациялық жобаларды орындау үшін қажетті жабдықтардың, инфрақұрылым мен ресурстардың болуы;
инновациялық жобаның бәсекеге қабілеттілігі;
инновациялық жобаның экономикалық мақсатқа сәйкестігі.
12. Бюджеттік бағдарлама әкімшісінің өтінімдерін және кешенді қорытындысын (бұдан әрі - материалдар) қарауды осы Қағидаға сәйкес Комиссиямен инновациялық жобаларды іріктеу конкурсына түскен өтінімдер бойынша бюджеттік бағдарлама әкімшісінің кешенді қорытындысын алған сәттен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
Комиссия тұрақты негізде осы Қағидалардың қолданылуының барлық уақытында жұмыс істейді. Комиссияның құрамына бюджеттік бағдарламаның әкімшісінің бірінші басшысы және маманы, мүдделі мемлекеттік органдардың, ғылымның, бизнестің, бейінді қоғамдық пен үкіметтік емес ұйымдардың, сондай-ақ басқа да уәкілетті ұйымдардың өкілдері кіреді. Комиссия мүшелерінің құрамы облыс әкімінің қаулысымен бекітіледі. Комиссияның жұмыс органы бюджеттік бағдарламаның әкімшісі болып табылады.
13. Материалдарды қараудың қорытындылары бойынша Комиссия Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген бюджеттік бағдарлама шеңберінде инновациялық жобаны жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру туралы немесе оны қаржыландырудан бас тарту туралы ұсынымдарын шығарады.
Бұл ретте конкурсқа қатысушылардың үздік ұсыныстарын таңдауды конкурстық құжаттамада анықталған критерийлер негізінде Комиссия жүзеге асырады.

14. Рекомендации Комиссии о финансировании инновационного проекта или об отказе в его финансировании оформляются протоколом заседания Комиссии и подписывается всеми членами Комиссии.
15. На основании рекомендации Комиссии администратором бюджетной программы в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня подписания протокола ее заседания принимается в установленном законодательством порядке решение о финансировании инновационного проекта за счет средств местного бюджета в рамках определенной законодательством Республики Казахстан бюджетной программы или об отказе в его финансировании.
15-1. В соответствии с требованиями Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан администратором бюджетной программы предоставляется возможность заявителю выразить свою позицию к предварительному решению, о котором уведомляется заранее, но не позднее чем за три рабочих дня до принятия решения.
Сноска. Постановление дополнено пунктом 15-1 в соответствии с постановлением акимата Атырауской области от 16.05.2023 № 71 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. В течение 7 (семи) рабочих дней с момента принятия решения администратором бюджетной программы о финансировании инновационного проекта между ним и заявителем (ями), определенным по итогам конкурса, заключается договор об инновационном проекте согласно Типовому договору по внедрению и распространению инновационного проекта в области агропромышленного комплекса Атырауской области в приложении 8 к настоящим Правилам.
17. Средства, выделенные из местного бюджета на финансирование инновационного проекта используются в строгом соответствии с его целевым назначением и сметой расходов. Неиспользованные средства инновационного проекта подлежат возврату в местный бюджет в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
18. Бюджетные средства, направленные на финансирование инновационного проекта, в случае использования их на цели, не предусмотренные сметой расходов, также подлежат полному возврату в местный бюджет в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
2. Условия отбора инновационных проектов
19. Финансирование из местного бюджета на мероприятия по реализации инновационного проекта в АПК Атырауской области предоставляется на:
1) внедрение и распространение научных достижений (разработок) прикладного характера в области АПК, которые применительны к условиям Атырауской области;
2) внедрение и распространение инновационных агротехнологий в субъектах АПК, которые применительны к природно-климатическим, социально-экономическим и иным условиям Атырауской области.

14. Инновациялық жобаны қаржыландыру туралы немесе оны қаржыландырудан бас тарту туралы Комиссияның ұсынымдары Комиссия отырысының хаттамасымен ресімделеді және Комиссияның барлық мүшелері қол қояды.
15. Комиссия ұсынымының негізінде бюджеттік бағдарламаның әкімшісі оның отырысының хаттамасына қол қойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген бюджеттік бағдарлама шеңберінде инновациялық жобаны жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру туралы немесе оны қаржыландырудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.
15-1. Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің талаптарына сәйкес бюджеттік бағдарламаның әкімшісімен өтініш берушіге алдын ала шешімге өз ұстанымын білдіруге мүмкіндік беріледі, бұл алдын ала, бірақ шешім қабылданғанға дейін үш жұмыс күнінен кешіктірмей хабардар етіледі.
Ескерту. Қаулы 15-1 тармақпен толықтырылды – Атырау облысы әкімдігінің 16.05.2023 № 71 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
16. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі инновациялық жобаны қаржыландыру туралы шешім қабылдаған кезден бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде ол осы Қағидаға 8-қосымшадағы Өңірдің агроөнеркәсіп кешені саласында инновациялық жобаны енгізу және тарату бойынша үлгі шартына сәйкес инновациялық жоба туралы шарт өзі мен конкурс қорытындылары бойынша анықталған өтініш беруші (лер) арасында жасалады.
17. Инновациялық жобаны қаржыландыруға бөлінген жергілікті бюджет қаражаты нысаналы мақсатында және шығыстар сметасымен қатаң сәйкестікте пайдаланылады. Инновациялық жобаның пайдаланылмаған қаражаты Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жергілікті бюджетке қайтаруға жатады.
18. Инновациялық жобаны қаржыландыруға бағытталған бюджет қаражаты оларды шығыстар сметасында көзделмеген мақсаттарға жұмсалған жағдайда да Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен жергілікті бюджетке толығымен қайтаруға жатады.
2. Инновациялық жобаларды іріктеудің шарттары
19. Атырау облысының АӨК-де инновациялық жобаны іске асыру бойынша іс-шараларды жергілікті бюджеттен қаржыландыру мыналарға беріледі:
1) Атырау облысының жағдайына бейімделген АӨК саласындағы қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді) енгізуге және таратуға;
2) инновациялық агротехнологияларды Атырау облысының табиғи-климаттық, әлеуметтік-экономикалық және өзге де жағдайларына бейімделген, АӨК субъектілеріне енгізуге және таратуға.

20. Внедрение и распространение инноваций, научных достижений (разработок) прикладного характера в области АПК Атырауской области включает в себя следующие виды работ:
1) внедрение и распространение технологических процессов производства сельскохозяйственной продукции;
2) внедрение и тиражирование конструкций инженерного объекта или технической системы в АПК Атырауской области (конструкторские работы);
3) внедрение и распространение в АПК Атырауской области опытных образцов научных и инновационных технологий (оригинальных моделей, обладающих принципиальными особенностями созданного новшества);
4) внедрение и распространение селекционных достижений;
5) увеличение потенциала товаропроизводителей за счет укрупнения мелких крестьянских хозяйств;
6) разработка и организация производства ресурсо- и энергосберегающих технических средств, для перспективных технологии возделывания и уборки сельскохозяйственных культур.
При этом случаи неизбежности получения отрицательных результатов в процессе реализации инновационных проектов или нецелесообразности дальнейшего проведения работ исключаются на всех этапах отбора и реализации инновационного проекта. Внедрение инновационных проектов с заранее предусмотренными отрицательными результатами и/или наличием в инновационных проектах факторов, могущих повлечь за собой нецелесообразность дальнейшего проведения мероприятий по распространению инноваций в регионе, не допускается.
21. Предоставление финансирования из местного бюджета на мероприятия по реализации инновационного проекта в АПК Атырауской области на внедрение научных достижений (разработок) прикладного характера в области АПК Атырауской области и (или) внедрение и распространение инновационных агротехнологий в субъектах АПК производится по результатам комплексного заключения администратора бюджетной программы и рекомендаций Комиссии.
22. Результатом освоения заявителем (ями) средств местного бюджета на выполнение мероприятий инновационного проекта в АПК Атырауской области являются:
1) организация и внедрение усовершенствованных технологических процессов производства сельскохозяйственной продукции в субъектах АПК Атырауской области;
2) внедрение и распространение инновационных разработок, в том числе селекционных достижений, в субъектах АПК Атырауской области, с предоставлением отчета;
3) внедрение опытных образцов сельскохозяйственной продукции в агропромышленном производстве субъектов АПК Атырауской области, с предоставлением отчета;
4) передача технологической (конструкторской) документации по инновационному производству сельскохозяйственной продукции или оборудования субъектам АПК региона, с предоставлением подтверждающих материалов;

20. Атырау облысының АӨК-і саласына қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді), инновацияларды енгізу және тарату, мынадай жұмыс түрлерін қамтиды:
1) ауыл шаруашылығы өнімін өндірудің технологиялық үрдісін енгізу және тарату;
2) Атырау облысының АӨК-де кешенінде инженерлік объектінің немесе техникалық жүйенің конструкцияларын енгізу және тарату (конструкторлық жұмыстар);
3) Атырау облысының АӨК-е ғылыми және инновациялық технологиялардың тәжірибелік үлгілерін (жаңадан жасалған қағидаттық өзгешеліктері бар бірегей моделдерді) енгізу және тарату;
4) селекциялық жетістіктерді енгізу және тарату;
5) шағын шаруа қожалықтарын ірілендіру есебінен тауар өндірушілердің әлеуетін арттыру.
6) ресурс- және энергоүнемдеуші техникалық құрылғыларды өндіру мен перспективтік технологиялар үшін ауыл шаруашылық дақылдарын өңдеу және жинауды әзірлеу және ұйымдастыру.
Бұл ретте инновациялық жобаларды іске асыру үрдісінде теріс нәтижелер алыну шарасыздығы немесе жұмыстарды одан әрі қарай жүргізу мақсатқа сай келмеу жағдайлары инновациялық жобаны іріктеу және іске асырудың барлық кезеңінен өңірде инновацияларды тарату бойынша алынып тасталады. Инновациялық жобаларда теріс нәтижелерінің және/немесе іс-шараларды алға қарай өткізудің мақсатсыздығына әкеліп соғатын факторларының болуы алдын ала көзделген, инновациялық жобаларды енгізуге жол берілмейді.
21. Атырау облысының АӨК-де қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді) енгізуге және (немесе) АӨК субъектілеріне инновациялық технологияларды енгізуге және таратуға арналған инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шараларға жергілікті бюджеттен қаржыландыруды беру, бюджеттік бағдарлама әкімшісінің кешенді қорытындысының нәтижелері мен Комиссияның ұсынымы бойынша жүргізіледі.
22. Атырау облысының АӨК-да инновациялық жобаның іс-шараларын орындауға арналған жергілікті бюджет қаражатын өтініш берушінің (лердің) игеру нәтижесі мыналар болып табылады:
1) Атырау облысының АӨК субъектілерінде ауыл шаруашылығы өнімін өндірудің технологиялық процестерін жетілдіруді ұйымдастыру және енгізу;
2) Атырау облысының АӨК субъектілерінде инновациялық әзірлемелерді, оның ішінде селекциялық жетістіктерді енгізу және тарату есебін қоса беру;
3) Атырау облысының АӨК субъектілерінің агроөнеркәсіп өндірісінде ауыл шаруашылығы өнімінің тәжірибелік үлгілерін енгізу, есебін қоса беру;
4) Өңірдің АӨК субъектілеріне ауыл шаруашылығы өнімінің инновациялық өндірісі бойынша технологиялық (конструкторлық) құжаттаманы немесе жабдықтарды беру, растаушы материалдарымен қоса беру;

5) проведение итоговых региональных совещаний (семинаров, дней поля и т.п.) по внедрению и распространению инновационного опыта, агротехнологий, научных достижений в субъектах АПК Атырауской области, с предоставлением отчетов.
23. Оценка результатов внедрения и распространения инновационных проектов в АПК Атырауской области включает в себя:
1) количественные и качественные показатели результатов от внедрения и распространения инновационных проектов, которые включают в себя конкретные и четкие результаты с оценкой влияния на улучшение производительности труда и эффективность производства заявителя и экономики региона;
2) экономическая эффективность для субъекта АПК и сельскохозяйственного производства Атырауской области от реализации мероприятий по внедрению инновационных проектов в сравнении с ранее используемыми технологиями;
3) экономическая оценка результатов внедрения инновационного проекта в развитии АПК Атырауской области, ситуации на аграрном рынке;
4) минимизация технологических рисков от внедрения и получение максимального дохода от эффективной реализации мероприятий проекта путем индивидуального сопровождения учеными процессов внедрения в условиях конкретного субъекта АПК Атырауской области.
24. Мероприятия по внедрению и распространению инновационных проектов в АПК Атырауской области включают в себя:
1) консультационные услуги по научно-методическому сопровождению внедрения результатов научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ (далее - НИОКР) в производство, в том числе приобретение научных расходных материалов;
2) проведение лабораторных анализов, в том числе по результатам внедрения;
3) проведение научно-практических семинаров-совещаний по внедрению инновационного проекта (дни поля и т.п.) на производственной базе субъектов АПК или научных и опытных и иных организаций аграрного профиля;
4) распространение опыта и полученных результатов НИОКР (презентации, публикация статей, подготовка и издание брошюр, буклетов, подготовка видеоматериалов).
25. Срок освоения и сумма финансирования, выделенного из местного бюджета на мероприятия инновационного (ых) проекта (ов) по внедрению и распространению научных достижений (разработок) прикладного характера аграрного профиля и инновационных агротехнологий в субъектах АПК определяются в соответствии с особенностями конкретного инновационного проекта, но не более:
по сроку - 24 (двадцати четырех) месяцев;
по сумме – до 20 (двадцати) миллионов тенге.
26. Финансирование из местного бюджета для мероприятий по инновационному проекту, предусматривающих внедрение и распространение инновационных технологий аграрного профиля предоставляется субъектам АПК Атырауской области при условии обязательного внедрения инновационной технологии на предприятиях субъекта АПК Атырауской области в течение срока, определяемого договором об инновационном проекте, с представлением периодических отчетов администратору бюджетной программы о мерах, принятых по внедрению данных технологий.

5) Атырау облысының АӨК субъектілеріне инновациялық тәжірибені, агротехнологияларды, ғылыми жетістіктерді енгізу және тарату бойынша қорытынды өңірлік кеңестер (семинарлар, егістік күндерін және т.б.) өткізу, есебін қоса беру.
23. Атырау облысының АӨК-не инновациялық жобаларды енгізу және тарату нәтижелерін бағалау өзінде мыналарды қамтиды:
1) өтініш берушінің және өңірдің экономикасында еңбек өнімділігі мен өндіріс тиімділігін арттыруға ықпалын бағалауды және нақты айқын нәтижелерді қамтитын инновациялық жобаларды енгізу және тарату нәтижелерінің сан мен сапа көрсеткіштері;
2) бұрынғы қолданылып келген технологиялармен салыстырғанда, инновациялық жобаларды енгізу бойынша іс-шараларды іске асырудан Атырау облысының АӨК субъектісі және ауыл шаруашылығы өндірісі үшін экономикалық тиімділік;
3) инновациялық жобаларды енгізу нәтижелерін Атырау облысының АӨК дамуына, аграрлық нарықтағы ахуалға экономикалық бағалау;
4) енгізуден технологиялық қатер болуын мейлінше азайту және АӨК нақты субъектісінің жағдайында енгізу үрдістер ғалымдардың жеке сүйемелдеуі арқылы жобаның іс-шараларын тиімді іске асырудан мейлінше мол табыс алу.
24. Атырау облысының АӨК-е инновациялық жобаларды енгізу және тарату бойынша іс-шаралар мыналарды қамтиды:
1) ғылыми-зерттеу және тәжірибиелік-конструкторлық жұмыстар (бұдан әрі - ҒЗТКЖ) нәтижелерін өндіріске енгізуді ғылыми-әдістемелік сүйемелдеу бойынша консультациялық, қызметтер көрсету, оның ішінде ғылыми шығыстар материалдарын алу;
2) зертханалық, оның ішінде енгізудің нәтижелері бойынша талдау жүргізу;
3) АӨК субъектілерінің немесе ғылыми және тәжірибелік және өзге де аграрлық бейіндегі ұйымдардың өндірістік базасында инновациялық жобаларды енгізу бойынша ғылыми-практикалық семинар-кеңестер (егістік күндерін және т.б.) өткізу;
4) ҒЗТКЖ тәжірибесін және алынған нәтижелерін тарату (таныстырылым, мақалалар жариялау, кітапшалар, буклеттер дайындау және шығару, бейнематериалдар дайындау).
25. АӨК субъектілеріне аграрлық саладағы қолданбалы сипаттағы ғылыми жетістіктерді (әзірлемелерді) және инновациялық агротехнологияларды енгізу және тарату бойынша іс-шараларға, жергілікті бюджеттен бөлінген қаражатты игеру мерзімі және оның сомасы нақты инновациялық жобаның ерекшеліктеріне сәйкес айқындалады, алайда мыналардан артық емес:
мерзімі бойынша - 24 (жиырма төрт) ай;
сомасы бойынша – 20 (жиырма) миллион теңгеге дейін.
26. Инновациялық жоба туралы шартта анықталған мерзім ішінде осы технологияларды енгізу бойынша қабылданған шаралар туралы бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне кезеңдік есеп бере отырып, Атырау облысының АӨК субъектілерінің кәсіпорындарында инновациялық технологияларды міндетті енгізген жағдайда Атырау облысының АӨК-нің субъектілеріне аграрлық бейіндегі инновациялық технологияларды енгізуді және таратуды көздейтін инновациялық жоба жөніндегі іс-шаралар үшін жергілікті бюджеттен қаржыландыру беріледі.

27. Основанием предоставления финансирования из местного бюджета мероприятий по инновационному проекту на внедрение и распространение инновационных технологий аграрного профиля является наличие объективных потребностей для их применения и обоснованные конкурентные преимущества выбранной инновационной технологии.
Глава 3. Порядок представления отчетов о мерах, принятых по внедрению и распространению инновационного проекта
1. Мониторинг и контроль за реализацией инновационных проектов
28. В целях эффективного контроля использования средств в соответствии с его целевым назначением администратором бюджетной программы проводится постоянный мониторинг реализации мероприятий в соответствии с представленными заявителем промежуточными отчетами по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
29. Администратор бюджетной программы осуществляет проверку всей документации по реализации План мероприятий по реализации инновационного (ых) проекта (ов) (далее - План мероприятий) на соответствие условиям заключенного договора. В случаях выявления несоответствия подтверждающей информации условиям договора, администратор бюджетной программы в течение 7 (семи) календарных дней со дня поступления такой информации уведомляет заявителей о необходимости предоставления дополнительной информации или устранения выявленных несоответствий.
30. В ходе выполнения проекта в целях проверки соответствия осуществленных затрат по плану мероприятий по реализации инновационного проекта и бюджету проекта администратор бюджетной программы при необходимости с привлечением специалистов заинтересованных уполномоченных органов местного исполнительного органа, осуществляет текущий финансовый мониторинг, включающий:
1) предоставление заявителями администратору бюджетной программы отчетов о ходе мероприятия по реализации инновационных проектов, в том числе об использовании выделенных финансовых средств и достигнутых результатов;
2) ежемесячное актирование выполненных работ в рамках мероприятий по реализации инновационных проектов;
3) информирование администратором бюджетной программы заявителя о необходимости проведения дополнительных мероприятий или предоставления дополнительной информации в случае несоответствия подтверждающей информации условиям договора или неисполнения Плана мероприятий по реализации инновационных проектов в определенные сроки.
31. При необходимости, в процессе мониторинга мероприятий по реализации инновационных проектов, заявитель обязан обеспечить доступ представителей уполномоченных органов местного исполнительного органа по реализации государственной политики в АПК Атырауской области к объектам, на которых осуществляется реализация Плана мероприятий, а также предоставление по их официальному запросу всей необходимой информации, непосредственно касающейся мероприятия по реализации инновационных проектов.

27. Аграрлық бейіндегі инновациялық технологияларды енгізуге және таратуға арналған инновациялық жоба жөніндегі іс-шараларға жергілікті бюджеттен қаражат беруге технологияларды қолдану үшін объективтік қажеттілік және іріктеп алынған инновациялық технологияның бәсекеге қабілеттілік артықшылықтары негіз болып табылады.
3-тарау. Инновациялық жобаны енгізу және тарату бойынша қабылданған шаралар туралы есеп беру тәртібі
1. Инновациялық жобалардың іске асырылуына мониторинг және бақылау
28. Қаражаттың оның мақсатына сәйкес жұмсалуын тиімді бақылау мақсатында бюджеттік бағдарламаның әкімшісімен осы Қағидаға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім иесі ұсынған аралық есептерге сәйкес іс-шаралардың іске асырылуына тұрақты мониторинг жүргізеді.
29. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар Жоспарын (бұдан әрі – Іс-шаралар жоспары) іске асыру жөніндегі бүкіл құжаттаманың жасалған шарттың талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады. Растайтын ақпараттың шарттың талаптарына сәйкес еместігі анықталған жағдайда, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі мұндай ақпарат келіп түскен күннен бастап 7 (жеті) күнтізбелік күн ішінде қосымша ақпарат беру немесе анықталған сәйкессіздіктерді жою қажеттілігі туралы өтініш берушіні хабардар етеді.
30. Жұмсалған шығыстардың инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары мен жобаның бюджетіне сәйкестігін тексеру мақсатында жобаны орындау барысында қажет болған жағдайда жергілікті атқарушы органның мүдделі уәкілетті органдарының мамандарын тарту арқылы бюджеттік бағдарламаның әкімшісі:
1) өтініш берушілердің бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралардың барысы туралы, оның ішінде бөлінген қаражаттың пайдаланылуы және қол жеткізілген нәтижелер туралы есептерді ұсынуды;
2) инновациялық жобаларды іске асыру бойынша іс-шаралар шеңберінде атқарылған жұмыстарды ай сайын актілеуді;
3) растайтын ақпарат шарттың талаптарына сәйкес болмаған немесе инновациялық жобаларды іске асыру бойынша іс-шаралар жоспары белгіленген мерзімдерде орындалмаған жағдайда бюджеттік бағдарлама әкімшісінің қосымша іс-шаралар жүргізу немесе қосымша ақпарат беру туралы өтініш берушілерге хабардар етуді қамтитын ағымдағы қаржылық мониторингін жүзеге асырады.
31. Өтініш берушіге қажет болғанда, инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шараларға мониторинг жүргізу үрдісінде Іс-шаралар жоспарын іске асыруды жүзеге асыратын объектілерге Атырау облысының АӨК-де мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі жергілікті атқарушы органның уәкілетті органдары өкілдерінің қолжетімділігін, сондай-ақ олардың ресми сұрау салуы бойынша инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шараларға тікелей қатысты барлық қажетті ақпараттың беруін қамтамасыз етуге міндетті.

2. Оценка и приемка результатов
32. Промежуточная оценка результатов мероприятий по реализации инновационных проектов осуществляется посредством подписания промежуточных актов выполненных работ согласно Плану мероприятия по реализации инновационных проектов. К промежуточным актам выполненных работ прикладываются все необходимые материалы, подтверждающие факт исполнения работ и достигнутые результаты.

2. Нәтижелерді бағалау және қабылдау
32. Инновациялық жобаларды іске асыру бойынша іс-шаралардың нәтижелерін аралық бағалау инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарына сәйкес орындалған жұмыстардың аралық актілеріне қол қою арқылы жүзеге асырылады. Орындалған жұмыстардың аралық актілеріне жұмыстардың орындалуы мен қол жеткен нәтижелер фактісін растайтын барлық қажетті іс-құжаттар қоса беріледі.

33. Заключительная оценка результатов мероприятия по реализации инновационных проектов проводится после завершения реализации и предусматривает следующее:
1) предоставление заключительного отчета, включающего детальное описание всех реализованных мероприятий, достигнутых результатов, а также предложений по повышению эффективности внедряемой научной разработки и дальнейшему распространению полученного опыта;

33. Инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралардың нәтижелерін қорытынды бағалау іске асыру аяқталғаннан кейін жүргізіледі және келісімді көздейді:
1) іске асырылған іс-шаралардың барлығының нәтижелілігінің жетістігін, сипаттамасын, сондай-ақ енгізіліп отырған ғылыми әзірлеменің тиімділігін арттыру және алынған тәжірибені одан әрі тарату бойынша ұсыныстарды қамти отырып, қорытынды есеп беру;

2) оценку заключительного отчета Комиссией по распределению средств на предмет достижения запланированных результатов, целевого и эффективного освоения средств;
3) подписание итогового акта выполненных работ по реализации мероприятий Программы.
34. Акты выполненных работ (оказанных услуг) подписываются в трех экземплярах между заявителями, участвовавшими в реализации инновационных проектов, и утверждаются администратором бюджетной Программы.
35. Заявители предоставляют администратору бюджетной программы заключительный и финансовый отчеты по форме согласно приложениям 6 и 7 к настоящим Правилам в порядке и сроки, определяемые договором.

2) жоспарланған нәтижелерге қол жеткізілуі, қаражаттың мақсатқа сәйкес және тиімді игерілуі бойынша Қаражат бөлу жөніндегі комиссияның қорытынды есебін бағалау;
3) іс-шаралардың іске асыру жөніндегі орындалған жұмыстардың қорытынды актісіне қол қою.
34. Орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) үш дана актісіне инновациялық жобаларды іске асыруға қатысқан өтініш берушілер арасында қол қойылады және бюджеттік бағдарламаның әкімшісімен бекітіледі.
35.Өтініш берушілер бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне шартта белгіленген тәртіппен және мерзімдерде осы Қағидаға 6 және 7-қосымшаларға сәйкес нысанда қорытынды және қаржылық есептер береді.

36. Заключительный отчет предоставляется по итогам выполнения всех мероприятий, предусмотренных договором.
37. Все отчеты предоставляются на бумажном и электронном носителях.
38. Срок рассмотрения администратором бюджетной программы промежуточных отчетов заявителя не превышает 15 (пятнадцать) календарных дней с момента предоставления отчета, а заключительного отчета – одного месяца со дня предоставления.
Приложение 1 к Правилам организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Атырауской области
Форма заявки
1.
Номер регистрации и дата (заполняется сотрудниками администратора бюджетной программы)
2.
Название инновационного проекта
3.
Отрасль (подотрасль) внедрения и распространения инновационного опыта в АПК Атырауской области
4.
Краткое описание мероприятия по реализации инновационного проекта (отразить основные цели и суть проекта, конкретное применение результатов проекта, опыт участия в реализации аналогичных проектов)
5.
Продолжительность проекта (в месяцах)
6.
Даты начала и завершения проекта
7.
Сумма запрашиваемых средств (в тенге)
8.
Название, адрес, телефон/факс, адрес электронной почты заявителя
9.
Фамилия, имя, отчество, адрес, телефон, электронная почта контактного лица заявителя
10.
Руководитель инновационного проекта (сотрудник НИО) (указываются имя, фамилия и должность, телефон/факс, электронная почта)
11.
Название, адрес, телефон/факс, адрес электронной почты субъекта АПК, участвующего в реализации мероприятия по реализации инновационного проекта
Приложение 2 к Правилам организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Атырауской области
План мероприятий по реализации инновационного (ых) проекта (ов)
_____________________________________________
(указать наименование)
Виды работ
Ожидаемые результаты (1 год)
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
1.
2.
Виды работ
Ожидаемые результаты (2 год)
1 квартал
2 квартал
3 квартал
4 квартал
1.
2.
Приложение 3 к Правилам организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Атырауской области
Пояснительная записка к Плану мероприятий по реализации инновационного (ых) проекта (ов)

36. Шартта көзделген барлық іс-шараларды орындау қорытындысы бойынша қорытынды есеп беріледі.
37. Барлық есептер қағаз және электронды тасығыштарда беріледі.
38. Бюджеттік бағдарлама әкімшісінің өтініш берушінің аралық есептерін қарау мерзімі есеп берілген сәттен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күннен аспайды, ал қорытынды есеп берілген күннен бастап-бір айдан аспайды.
Атырау облысының агроөнеркәсіптік кешен cаласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру Қағидасына 1-қосымша
Өтінім нысаны
1.
Тіркеу нөмірі және күні (бюджеттік бағдарлама әкімшісінің қызметкерлерімен толтырады)
2.
Инновациялық жобаның атауы
3.
Атырау облысы АӨК-де инновациялық тәжірибе енгізіліп, таратылатын сала (кіші сала)
4.
Инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шараның қысқаша сипаттамасы (жобаның негізгі мақсаттарын және мәнiн, жоба нәтижелерiнiң нақты қолданылуы, осыған ұқсас жобаларды iске асыруға қатысу тәжiрибесін көрсету)
5.
Жобаның ұзақтығы (айлар бойынша)
6.
Жобаның басталған және аяқталған күндері
7.
Сұратылған қаражаттың сомасы (теңге)
8.
Өтініш берушінің атауы, мекен-жайы, телефон/факсы, электрондық поштасының мекен-жайы
9.
Өтініш берушінің байланыс жасаушы тұлғасының аты-жөні, мекенжайы, телефоны, электрондық поштасы
10.
Инновациялық жобаның жетекшісі (ҒЗҰ қызметкері) (аты-жөні, лауазымы, телефон/факсы, электрондық поштасы көрсетіледі)
11.
Инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шараларды іске асыруға қатысатын АӨК субъектісінің атауы, мекенжайы, телефон/факсы, электрондық поштасы
Атырау облысының агроөнеркәсіптік кешен cаласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру Қағидасына 2-қосымша
Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (атауын көрсету)
Жұмыс түрлері
Күтілетін нәтижелер (1 жыл)
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
1.
2.
Жұмыс түрлері
Күтілетін нәтижелер (2 жыл)
1-тоқсан
2-тоқсан
3-тоқсан
4-тоқсан
1.
2.
Атырау облысының агроөнеркәсіптік кешен cаласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру Қағидасына 3-қосымша
Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына түсіндірме жазба

1. Название мероприятия по реализации инновационных проектов.
2. Место реализации мероприятия: район, населенный пункт.
3. Цель и задачи мероприятия по реализации инновационных проектов (не более 1 страницы).
4. Краткое описание основного заявителя (научно-исследовательской организации) и субъектов АПК, участвующих в мероприятии по реализации инновационных проектов (не более 1 страницы):
1) полное наименование;

1. Инновациялық жобаларды iске асыру жөніндегі іс-шараның атауы
2. Іс-шараны iске асыру орны: аудан, елдi мекен
3. Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының мақсаттары мен міндеттері (1 беттен артық емес)
4. Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына қатысушы негiзгi өтініш берушінің (ғылыми зерттеу ұйымының) және АӨК-і субъектілерiнің қысқаша сипаттамасы (1 беттен артық емес):
1) толық атауы;

2) описание деятельности основного заявителя и участвующих в мероприятии по реализации инновационных проектов субъектов АПК;
3) ключевые специалисты, виды выполняемых ими работ (с приложением резюме и документов, подтверждающих квалификацию);
4) информация о реализации других проектов в рамках данной программы.
В случае представления заявки от субъекта АПК - физического лица, необходимо указать образование, возраст, основные виды деятельности и опыт работы.

2) инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына қатысушы негiзгi өтініш берушінің және АӨК субъектілер қызметінің сипаттамасы;
3) басты мамандар, олардың атқаратын жұмыс түрлері (түйіндемесі және бiлiктiлiгін растайтын құжаттары қоса берілуі қажет);
4) осы бағдарлама шеңберiнде басқа жобалардың iске асырылуы туралы ақпарат.
АӨК субъектісінен өтініш жеке тұлға ретінде берілген жағдайда оның білімі, жасы, қызметінің негізгі түрі және жұмыс тәжірибесі көрсетілуі қажет.

5. Обоснование мероприятия по реализации инновационного (ых) проекта (ов): с указанием имеющихся в данном сегменте производства проблем, на решение какой проблемы будет направлено мероприятие. Описание актуальности и необходимости реализации мероприятия, его влияния на уровень технологического развития АПК Атырауской области и производительность труда (не более 0,5 страницы).
6. Описание основных работ, выполняемых в рамках реализации мероприятия по реализации инновационных проектов: какие работы будут выполняться, конкретные решения и технологии, предлагаемые для использования в производстве, для апробации и демонстрации в ходе исполнения проекта, оценка практического значения для конкретного хозяйства, экономики района и области. Необходимо привести цель каждой работы, содержание, продолжительность, ожидаемые результаты, потребность в ресурсах, в том числе методологию НИО по внедрению и распространению научной разработки (технологии) на базе субъекта АПК, участвующего в реализации мероприятия Программы (не более 2-х страниц).

5. Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының негіздемесі: өндiрiстің осы сегментіндегі проблеманы, іс-шара қай мәселені шешуге бағытталғанын көрсету. Іс-шараны іске асырудың маңызы мен қажеттiлiгi, оның Атырау облысының АӨК-де технологиялық даму деңгейіне және еңбек өнiмдiлiгіне ықпалының сипаттамасы (0,5 беттен артық емес).
6. Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын iске асыру шеңберінде атқарылатын негiзгi жұмыстардың сипаттамасы: қандай жұмыстар атқарылады; өндiрiсте қолдану үшін, жобаны орындау барысында сынақтан өткізіп, көрсету үшін ұсынылатын нақты шешімдер және технологиялар, нақты шаруашылық, аудан мен облыс экономикасы үшiн практикалық мәнін бағалау. Әр жұмыстың мақсатын, мазмұнын, ұзақтығын, күтiлетiн нәтижелерін, ресурстардың қажеттiлігін көрсету қажет, соның ішінде Бағдарламаның іс-шараларын iске асыруға қатысатын АӨК субъектiсінiң базасында ғылыми әзірлемелерді (технологияларды) енгiзу және тарату жөніндегі ҒЗҰ әдiснамасын көрсету (2 беттен артық емес).

7. Результативность: количественные и качественные показатели результатов от реализации мероприятия по реализации инновационных проектов. Должны включать в себя конкретные, четкие результаты с оценкой влияния на улучшение производительности труда и эффективность производства заявителя и экономики района (области).
Необходимо отразить экономические выгоды от реализации мероприятия по реализации инновационных проектов в сравнении с ранее используемыми технологиями, обосновать целесообразность мероприятия с точки зрения развития АПК Атырауской области, ситуации на аграрном рынке (не более 1 страницы).

7. Нәтижелiлiк: инновациялық жобаларды iске асыру нәтижелерінің сан мен сапа тұрғысынан көрсеткіштері. Жеткізушінің еңбек өнiмдiлiгін және ауданның (облыстың) экономикасын жақсартуға ықпалын бағалай отырып, нақты, айқын нәтижелер қамтылуы тиiс.
Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асырудың экономикалық пайдаларын бұрын қолданылған технологиялармен салыстырып, көрсетіп Атырау облысының АӨК-ін дамыту, аграрлық нарықтағы ахуал тұрғысынан іс-шараның мақсатқа сәйкестігін негіздеу (1 беттен артық емес).

8. Экологическая оценка должна содержать оценку влияния предлагаемых технологий на окружающую среду и природные ресурсы Атырауской области (положительное, нейтральное или негативное). В случае негативного влияния необходимо указать, что будет проделано для смягчения такого влияния (не более 0,5 страницы).
9. Риски: основные риски для успешного завершения мероприятия по реализации инновационных проектов и меры по преодолению таких рисков (не более 0,5 страницы).

8. Экологиялық бағалау ұсынылып отырған технологиялардың қоршаған ортаға және Атырау облысының табиғат қорларына ықпалын бағалауды да қамтуы тиіс (оң, ықпал, ықпалсыз немесе кері ықпал). Кері ықпал еткен жағдайда мұндай ықпалдың зардабын азайту үшiн не iстелетінін көрсету қажет (0,5 беттен артық емес).
9. Тәуекелдер: инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын табысты аяқтаудағы негізгі тәуекелдер және мұндай тәуекелдерден өту жөніндегі шаралар (0,5 беттен артық емес).

1)
2)
2.
Командировочные расходы
1)
2)
3.
Прямые расходы
1)
2)
4.
Накладные расходы
Итого:
Примечание: смета расходов мероприятий по реализации инновационных проектов указывается отдельно на каждый год мероприятий по реализации инновационных проектов.
Примечание: в графе "Статья расходов" указываются отдельно расходы, финансируемые из бюджетных средств и собственных средств заявителей (при наличии).
Приложение 5 к Правилам организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Атырауской области
Форма промежуточного отчета
Дата отчета
Наименование заявителя
Номер и дата договора
Цель финансирования
Сумма финансирования
Период отчетности
Достигнутые результаты
Наименование охранного документа (в случае наличия)
Номер и дата выдачи охранного документа (в случае наличия)
Достигнутые результаты по внедрению инновационного проекта:
Наименование партнера
Наименование договора
Номер и дата договора
Сумма договора
Срок договора
Условия оплаты
1
Мероприятия по дальнейшему распространению результатов инновационного проекта:
Наименование потенциального партнера
Мероприятие
Прогнозная сумма затрат
Предполагаемые сроки заключения договора
1
2
Фактические форма и объемы внедрения результатов инновационного проекта:
Форма внедрения
Объемы внедрения /в тыс. тенге
1-ый год
2-ой год
3-й год
1
Организация нового производства и/или внедрение новых видов сельскохозяйственной продукции;
2
Организация внедрения новой агротехнологии и/или услуги;
3
Организация нового технологического оборудования;
4
Другие формы внедрения агротехнологии
Примечание: форма промежуточного и заключительного отчета заполняется в зависимости от специфики финансирования.
Приложение 6 к Правилам организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Атырауской области
Форма заключительного отчета
Дата отчета
Наименование заявителя
Номер и дата договора
Цель финансирования
Сумма финансирования
Период отчетности
Достигнутые результаты
Наименование охранного документа (в случае наличия)
Номер и дата выдачи охранного документа (в случае наличия)
Достигнутые результаты по внедрению инновационного проекта:
Наименование партнера
Наименование договора
Номер и дата договора
Сумма договора
Срок договора
Условия оплаты
1
Мероприятия по дальнейшему распространению результатов инновационного проекта:
Наименование потенциального партнера
Мероприятие
Прогнозная сумма затрат
Предполагаемые сроки заключения договора
1
2
Фактические форма и объемы внедрения результатов инновационного проекта:
Форма внедрения
Объемы внедрения /в тыс. тенге
1-ый год
2-ой год
3-й год
1
Организация нового производства и/или внедрение новых видов сельскохозяйственной продукции;
2
Организация внедрения новой агротехнологии и/или услуги;
3
Организация нового технологического оборудования;
4
Другие формы внедрения агротехнологии
Примечание: форма промежуточного и заключительного отчета заполняется в зависимости от специфики финансирования.
Приложение 7 к Правилам организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Атырауской области
Финансовый отчет об использовании целевых бюджетных средств, представленных по договору от "___" _______ 20__ _ года №____
Наименование статей затрат по смете
Сумма бюджетных средств по смете
Израсходованная сумма
Остаток средств
Подтверждающие документы
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
Итого:
Примечание: необходимо приложить копии документов, подтверждающих целевое использование.
Заявитель _______________ _____________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество)
М.П.
Примечание: финансовый отчет об использовании целевых бюджетных средств, сдается ежегодно в Управление сельского хозяйства Атырауской области в течение срока реализации инновационного проекта.
Приложение 8 к Правилам организации отбора инновационных проектов в области агропромышленного комплекса Атырауской области
Типовой договор по внедрению и распространению инновационного проекта в области агропромышленного комплекса Атырауской области № ____ от "____" _________ 20_ г.

1)
2)
2.
Іссапар шығыстары
1)
2)
3.
Тікелей шығыстар
1)
2)
4.
Қосымша үстеме шығындар
Барлығы:
Ескертпе: Инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралардың сметасы, инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шаралардың әрбір жылына бөлек көрсетіледі.
"Шығыстар бабы" бағанында бюджет қаражатынан қаржыландырылатын және өтініш берушілердің өз қаражатынан (болған жағдайда) жұмсалған шығыстар бөлек көрсетіледі.
Атырау облысының агроөнеркәсіптік кешен cаласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру Қағидасына 5-қосымша
Аралық есептің нысаны
Есеп беру күні
Өтініш берушінің атауы
Шарттың нөмірі мен күні
Қаржыландырудың мақсаты
Қаржыландырудың сомасы
Есептілік кезеңі
Қол жеткізілген нәтижелер
Қорғау құжатының атауы (бар болған жағдайда)
Қорғау құжатының берілген күні мен нөмірі (бар болған жағдайда)
Инновациялық жобаны енгізу бойынша қол жеткізілген нәтижелер:
Әріптестік атауы
Шарттың атауы
Шарттың нөмірі және күні
Шарттың сомасы
Шарттың мерзімі
Ақы төлеу шарттары
1
Инновациялық жобаның нәтижелерін одан әрі тарату жөніндегі іс-шаралар:
Әлеуетті әріптестік атауы
Іс-шара
Болжамды шығыстар сомасы
Шарт жасасудың болжамды мерзімдері
1
2
Инновациялық жобаның нәтижелерін енгізудің нақты нысаны мен көлемдері:
Енгізу нысаны
Енгізу көлемдері\мың теңге\
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
Ауыл шаруашылығы өнімдерінің жаңа өндірісін ұйымдастыру және/немесе жаңа түрлерін енгізу;
2
Жаңа агротехнологияны және/немесе қызметтерді енгізуді ұйымдастыру;
3
Жаңа технологиялық жабдықтарды ұйымдастыру;
4
Агротехнологияларды енгізудің басқа да нысандары
Ескертпе: аралық және қорытынды есеп нысаны қаржыландырудың ерекшеліктеріне байланысты толтырылады.
Атырау облысының агроөнеркәсіптік кешен cаласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру Қағидасына 6-қосымша
Қорытынды есептің нысаны
Есеп беру күні
Өтініш берушінің атауы
Шарттың нөмірі мен күні
Қаржыландырудың мақсаты
Қаржыландырудың сомасы
Есептілік кезеңі
Қол жеткізілген нәтижелер
Қорғау құжатының атауы (бар болған жағдайда)
Қорғау құжатының берілген күні мен нөмірі (бар болған жағдайда)
Инновациялық жобаны енгізу бойынша қол жеткізілген нәтижелер:
Әріптестік атауы
Шарттың атауы
Шарттың нөмірі және күні
Шарттың сомасы
Шарттың мерзімі
Ақы төлеу шарттары
1
Инновациялық жобаның нәтижелерін одан әрі тарату жөніндегі іс-шаралар:
Әлеуетті әріптестік атауы
Іс-шара
Болжамды шығыстар сомасы
Шарт жасасудың болжамды мерзімдері
1
2
Инновациялық жобаның нәтижелерін енгізудің нақты нысаны мен көлемдері:
Енгізу нысаны
Енгізу көлемдері\мың теңге\
1-жыл
2-жыл
3-жыл
1
Ауыл шаруашылығы өнімдерінің жаңа өндірісін ұйымдастыру және/немесе жаңа түрлерін енгізу;
2
Жаңа агротехнологияны және/немесе қызметтерді енгізуді ұйымдастыру;
3
Жаңа технологиялық жабдықтарды ұйымдастыру;
4
Агротехнологияларды енгізудің басқа да нысандары
Ескертпе: аралық және қорытынды есеп нысаны қаржыландырудың ерекшеліктеріне байланысты толтырылады.
Атырау облысының агроөнеркәсіптік кешен cаласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру Қағидасына 7-қосымша
200_ жылғы "_" ______ № ___ шарт бойынша берілген нысаналы бюджеттік қаражаттың пайдаланылуы туралы қаржылық есеп
Смета бойынша шығыстар баптарының атауы
Смета бойынша бюджеттік қаражаттың сомасы
Жұмсалған сома
Қаражат қалдығы
Растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы:
Ескертпе: мақсатты пайдаланылғанын растайтын құжаттардың көшірмелері қоса берілуі қажет.
Өтініш беруші _______________________ _________________________
(қолы) (аты-жөні)
М.О.
Ескертпе: Нысаналы бюджеттік қаражатты пайдалану туралы қаржылық есеп жыл сайын Атырау облысы Ауыл шаруашылығы басқармасына инновациялық жобаны іске асыру мерзімі ішінде беріледі.
Атырау облысының агроөнеркәсіптік кешен cаласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру Қағидасына 8-қосымша
Өңірдің агроөнеркәсіп кешені саласында инновациялық жобаны енгізу және тарату бойынша үлгі шарты
№ ____ "_____" ___________ 20__ ж.
____________________________ атынан, бұдан әрі Тапсырыс беруші деп аталатын, ереженің негізінде әрекет ететін, " Атырау облысы Ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі бір тараптан, және бұдан әрі Орындаушы деп аталатын, ________________________________ атынан, жарғының негiзiнде әрекет ететін ____________________________________(уәкілетті адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)

Государственное учреждение "Управление сельского хозяйства Атырауской области", именуемое в дальнейшем Заказчик, в лице _____________________________, действующего на основании Положения ________________________________,с одной стороны, и ______________________________, именуемый в дальнейшем Исполнитель, в лице ___________________, действующего на основании ____________, с другой стороны, руководствуясь решением Управления сельского хозяйства Атырауской области от "__" _______ 20____ №_____ и протоколом заседания Комиссии от "___" ________ 20____г. № _____, заключили настоящий Договор по внедрению и распространению инновационного проекта и пришли к соглашению о нижеследующем:
1. Предмет договора
1.1. Заказчик поручает, а Исполнитель принимает на себя работы по внедрению и распространению инновационного проекта в области АПК Атырауской области, выполняемые в соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" по бюджетной программе 019 "Проведение мероприятий по распространению и внедрению инновационного опыта".
По программе: _______________________________________________
Направление: ________________________________________________
По теме: ____________________________________________________
1.2. Исполнитель обязуется оказать услуги по распространению и внедрению инновационного проекта __________________________________________________________________________________________________________________________________________в производственных условиях следующих хозяйств:
1) _________________________________________________________
2) _________________________________________________________
3) _________________________________________________________
в соответствии с инновационным проектом__________________________, разработанным "__________________", и являющимся неотъемлемой частью настоящего Договора.
Срок реализации инновационного проекта __________________________(прописью)
.3. Исполнителем в течение 20__ года.
1.4. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и являются его неотъемлемой частью:
1) настоящий Договор;
2) характеристика инновационного проекта (техническая спецификация), изложенная в разделе 2 настоящего Договора;
3) План мероприятий по реализации инновационного (ых) проекта (ов) (приложение 1 к настоящему Договору);
4) акт приемки-сдачи оказанных услуг (приложение 2 к настоящему Договору).
1.5. Услуга считается оказанной после подписания акта приема-сдачи услуги между Заказчиком и Исполнителем.
2. Характеристика инновационного проекта по квалификационным признакам и экономические показатели
2.1. Направление работы.
2.2. Научно-технический уровень (новизна).

екінші тараптан, ___ ________ 20____ жылғы №____Атырау облысы Ауыл шаруашылығы басқармасының шешiмін және _______ комиссия отырысының 20____ жылғы №_____ хаттамасын басшылыққа ала отырып, инновациялық жобаны енгiзу және тарату бойынша осы Шартты жасасты және мына төмендегілер туралы келісімге келді:
1. Шарттың мәні
1.1. 019 "Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі іс-шараларды жүргізу" бюджеттік бағдарламасы бойынша "АӨК-ді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңына сәйкес Атырау облысының агроөнеркәсіптік кешені саласындағы инновациялық жобаны енгізу және тарату бойынша атқарылатын жұмыстарды Тапсырыс берушi мiндеттейдi, ал Орындаушы өзiне қабылдайды.
Бағдарлама бойынша:
Бағыты:
Тақырыбы бойынша:
1.2. Орындаушы ___________________________________ инновациялық жобаны тарату және енгізу бойынша мынадай шаруашылықтардың өндiрiстiк жағдайларында қызмет көрсетуге мiндеттенеді:
1) _________________________________________________________
2) _________________________________________________________
) _________________________________________________________ "______________________________________________" әзірлеген және осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын_________________________ инновациялық жобаға сәйкес.
1.3. 201_ жыл iшiнде Орындаушының қызметтер көрсету мерзiмі.
1.4. Төменде көрсетілген құжаттар және оларда баяндалған талаптар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып табылады:
1) осы Шарт;
2) осы шарттың 2-тармағында баяндалған инновациялық жобаның сипаттамасы (техникалық ерекшелік);
3) инновацялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспары (осы шартқа 1-қосымшаға сәйкес);
4) көрсетілген қызметтердің қабылдау-тапсыру актісі (осы шартқа 2-қосымшаға сәйкес)
1.5. Қызмет Тапсырыс берушi мен орындаушының арасында Қабылдау-тапсыру актісіне қол қойылғаннан кейiн көрсетілген болып есептеледi.
2. Біліктілік сипаттары мен экономикалық көрсеткіштер бойынша инновоциялық жобаның сипаттамасы
2.1. Жұмыстың бағыты:
2.2. Ғылыми-техникалық деңгейі (жаңалық):

2.3. Область применения в АПК Атырауской области.
2.4. Конечный конкретный результат внедрения и распространения.
2.5. Экономическая эффективность от внедрения и распространения.
3. Права и обязанности сторон
3.1. Исполнитель обязан:
3.1.1. оказать услуги с надлежащим качеством в соответствии с Планом мероприятий по реализации инновационного проекта ____________________________________________;
3.1.2. оказать услугу в полном объеме в срок, указанный в пункте 3 настоящего Договора;
3.1.3. безвозмездно исправлять по требованию Заказчика все выявленные недостатки, если в процессе оказания услуг Исполнителем допущено отклонение от условий настоящего Договора;
3.1.4. Исполнитель обязан к указанному в пункте 3 сроку представить Заказчику полный заключительный отчет о выполненных работах.
3.2. Заказчик имеет право:
3.2.1. проверять ход и качество работы, выполняемой Исполнителем, не вмешиваясь в его деятельность;
3.2.2. отказаться от исполнения Договора в любое время до подписания акта выполненных работ, оплатив Исполнителю часть установленной цены пропорционально части оказанных услуг, выполненной до получения извещения об отказе Заказчика от исполнения Договора.
4. Общая сумма договора и условия оплаты
4.1. Общая сумма договора составляет ___________ (прописью) тенге, включая стоимость всех затрат, связанных с оказанием услуг, с учетом всех налогов и других обязательных платежей в бюджет.
4.2. Услуги Исполнителя оплачиваются Заказчиком в следующем порядке:
4.2.1. Заказчик осуществляет предоплату 30 процентов от суммы договора, в течение 5 банковских дней с момента регистрации настоящего договора в органах Казначейства;
4.2.2. последующая оплата будет производиться ежемесячно по фактически оказанным услугам после полностью отработанного аванса на основании предоставления Исполнителем счета-фактуры и акта приемки-сдачи оказанных услуг.
4.3. Источник финансирования: местный бюджет _______________ области.
4.4. Исполнитель и соисполнители обязуются обеспечить у себя надлежащий бухгалтерский учет и анализ фактической стоимости выполненной работы в разрезе ее этапов.
5. Порядок сдачи и приемки работ
5.1. Исполнитель обязуется представить Заказчику поквартальный промежуточный отчет о проведенных работах по распространению и внедрению инновационного проекта с передачей научно-технической и иной документации, подлежащей оформлению и сдаче Исполнителем на этапах выполнения Плана мероприятий по реализации инновационного (ых) проекта (ов) в соответствии с утвержденными Правилами организации отбора инновационных проектов в области АПК Атырауской области.

2.3. Атырау облысының АӨК-дегi қолданылатын саласы:
2.4. Енгiзу мен таратудың нақты соңғы нәтижесі:
2.5. Енгiзу мен таратудың экономикалық тиімділігі.
3. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
3.1. Орындаушы міндетті:
3.1.1. ___________________________________________ инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шараларға сәйкес тиісінше сапалы қызметтер көрсетуге.
3.1.2. Осы шарттың 1.3-тармағында көрсетілген мерзімде қызметті толық көлемде көрсетуге.
3.1.3. Егер қызмет көрсету барысында Орындаушы осы Шарттың талаптарынан ауытқыса, барлық айқындалған кемшiлiктерді Тапсырыс берушiнiң талабы бойынша тегiн түзетуге.
3.1.4. Орындаушы осы Шарттың 1.3-тармағында көрсетілген мерзімге дейін орындалған жұмыстар туралы толық қорытынды есеп беруге міндетті.
3.2. Тапсырыс беруші:
3.2.1. Орындаушы атқаратын жұмыстың барысы мен сапасын оның қызметiне араласпай тексеруге.
3.2.2. Орындалған жұмыстар актісіне қол қойылғанға дейін Тапсырыс берушінің Шартты орындаудан бас тарту туралы жазбаша хабарламасын алғанға дейін Орындаушы көрсеткен қызметтердің бір бөлігіне тең белгіленген бағаны төлей отырып, кез келген уақытта Шартты орындаудан бас тартуға құқылы.
4. Шарттың жалпы сомасы және ақы төлеу шарттары
4.1. Шарттың жалпы сомасы барлық салықтар мен бюджетке төленетін төлемдерді қоса алғанда қызметтер көрсетуге байланысты бүкіл шығындардың құнын қоса есептегенде _____________ теңгені (жазбаша) құрайды.
4.2. Тапсырыс беруші Орындаушының көрсеткен қызметтеріне мынадай тәртіппен ақы төлейді:
Осы Шарт Қазынашылық органдарында тіркелген сәттен бастап 5 (бес) банктік күн ішінде Тапсырыс беруші Шарт сомасының 30 пайызы көлеміндегі соманы алдын ала төлейді.
Бұдан кейінгі ақы төлеу нақты көрсетілген қызметтер бойынша, Орындаушы көрсеткен қызметтерге шот-фактура мен қабылдау-тапсыру актісі негізінде, алдын ала төлем толық өтелгеннен кейін, ай сайын жүргізіледі.
4.3. Қаржыландыру көзі: _____________ облысының жергілікті бюджеті.
4.4. Орындаушы және қосымша орындаушылар өздерінде тиісті бухгалтерлік есеп жүргізуді және орындалған жұмыстың кезеңдері бойынша нақты құнына талдау жасауға міндетті.
5. Жұмысты тапсыру және қабылдау тәртібі
5.1. Бекітілген Атырау облысының АӨК саласында инновациялық жобаларды іріктеуді ұйымдастыру қағидасына сәйкес ғылыми-техникалық және Инновациялық жобаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын орындаудың кезеңдерінде Орындаушы ресімдеп, тапсыруға жататын өзге де құжаттаманы бере отырып, Тапсырыс берушіге инновациялық жобаны енгізу және тарату бойынша орындалған жұмыстары туралы тоқсан сайынғы аралық есеп беруге міндеттенеді.

5.2. Исполнитель обязуется представить Заказчику годовой заключительный отчет о проведенных работах по распространению и внедрению инновационного проекта по завершению выполнения настоящего Договора не позднее 1 декабря _____ года.
5.3. Исполнитель представляет Заказчику акт выполненных работ не позднее 15 декабря ______ года.
5.4. В случае досрочного выполнения работ Заказчик вправе досрочно принять и оплатить работы.
5.5. Получение отрицательного результата работ или нецелесообразности дальнейшего проведения работы Исполнителем не допускается.
6. Ответственность сторон
6.1. При невыполнении обязательств, предусмотренных договором, стороны несут ответственность на условиях и в порядке, установленных действующим законодательством Республики Казахстан.
6.2. Никакие дополнения или изменения на предоставляемые услуги Исполнителем в Договор не допускаются, за исключением письменных изменений, подписанных обеими сторонами.
6.3. В случае невыполнения работ в указанные сроки Исполнитель выплачивает в доход бюджета неустойку в размере 0,03 процентов от общей суммы договора за каждый просроченный рабочий день.
7. Порядок разрешения споров
7.1. Настоящий Договор может быть расторгнут на любом этапе в случае выявления нарушения со стороны Исполнителя, не предусмотренного настоящим Договором. В таких случаях Исполнитель не имеет права требовать оплату Заказчиком затрат, связанных с расторжением настоящего Договора по данным основаниям.
7.2. Заказчик и Исполнитель должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешить в процессе прямых переговоров все разногласия и споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
7.3. Если в течение 21 дня после начала таких переговоров стороны не могут разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Прочие условия
8.1. Договор составляется на государственном и/или русском языках.
8.2. Настоящий Договор составлен в трех экземплярах. Все три экземпляра идентичны и имеют одинаковую силу.
8.3. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с Договором, высылается в виде письма, телеграммы, телекса или факса с последующим предоставлением оригинала.
8.4. За исключением форс-мажорных условий, если Исполнитель не может предоставить Услуги в сроки, предусмотренные Договором, администратор бюджетной программы без ущерба другим своим правам в рамках Договора может вычесть из цены Договора в виде дополнительной неустойки сумму в размере 0,1 процента от цены Договора за каждый день просрочки.
8.5. Исполнитель не несет ответственности за выплату неустоек или расторжение Договора в силу невыполнения его условий, если задержка с выполнением Договора является результатом форс-мажорных обстоятельств.

5.2. Орындаушы Тапсырыс берушіге инновациялық жобаны тарату және енгізу бойынша жүргізілген жұмыстар туралы жылдық қорытынды есепті осы Шарт орындалып біткеннен кейін ___________ жылдың 1 желтоқсанынан кешіктірмей беруге міндетті.
5.3. Орындаушы Тапсырыс берушіге ___________ жылдың 15 желтоқсанынан кешіктірмей орындалған жұмыстардың актісін береді.
5.4. Жұмыстар мерзімінен бұрын орындалған жағдайда, Тапсырыс беруші мерзімінен бұрын жұмыстарды қабылдауға және оған ақы төлеуге құқылы.
5.5. Орындаушы жұмыстың кері нәтиже алуға немесе жұмыстарды бұдан әрі жүргізуді жалғастыру мақсатқа сәйкес еместігін жол бермеуі тиіс.
6. Тараптардың жауапкершілігі
6.1. Шартта көзделген міндеттер орындалмаған жағдайда тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген талаптар мен тәртіпте жауапкершілікті болады.
6.2. Екі тарап қол қойған жазбаша өзгерістерді қоспағанда, Шартқа орындаушының ұсынылатын қызметтеріне ешқандай толықтырулар немесе өзгерістер енгізуге рұқсат етілмейді.
6.3. Жұмыс көрсетілген мерзімде орындалмаған жағдайда, Орындаушы бюджет табысына мерзімінен кешіктірілген әрбір жұмыс күні үшін Шарттың жалпы сомасының 0,03% мөлшерінде тұрақсыздық айыбын төлейді.
7. Дауларды шешу тәртібі
7.1. Орындаушының тарапынан осы Шартта көзделмеген жағдайда тәртіп бұзылғаны анықталса, осы Шарт кез келген кезеңінде бұзылуы мүмкін. Мұндай жағдайларда, Орындаушы осындай негізбен осы Шарттың бұзылуына байланысты шығындарды өтеуді Тапсырыс берушіден талап етуге құқылы емес.
7.2. Тапсырыс беруші мен Орындаушы Шарт бойынша немесе оған байланысты барлық келіспеушілік пен дауларды тікелей келіссөздер жүргізу барысында шешу үшін жұмыстануы тиіс.
7.3. Егер осындай келіссөздер жүргізу басталған күннен кейін 21 күн ішінде тараптар Шарт бойынша өзара дауды шеше алмаса, тараптардың әрқайсысы бұл мәселенің шешілуін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап ете алады.
8. Басқа да шарттар
8.1. Шарт мемлекеттік және / немесе орыс тілінде жасалады.
8.2. Осы Шарт үш данада жасалды. Үш дананың өзара айырмашылығы жоқ және бірдей күші бар.
8.3. Шартқа сәйкес бір тараптан екінші тарапқа жолданатын кез келген хабарлама кейін түпнұсқасын ұсынумен хат, жеделхат, телекс немесе факс арқылы жіберіледі.
8.4.Егер орындаушы кездейсоқ жағдайларды қоспағанда Шартта көзделген мерзімде қызметтерді ұсына алмаса, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі Шарт шеңберіндегі өзінің өзге де құқығына нұқсан келтірместен әрбір кешіктірілген күн үшін Шарт құнының 0,1% мөлшерінде тұрақсыздық айыбының қосымша сомасы түрінде Шарт бағасынан ұстап қала алады.
8.5.Егер Шартты орындаудың кешіктірілуі форс-мажорлық жағдайлардың салдарынан болса, оның талаптарының орындалмағаны үшін Орындаушы тұрақсыздық айыбының төленуіне немесе Шарттың бұзылуына жауапты болмайды.

8.6. Для целей настоящего Договора "форс-мажор" означает событие, неподвластное контролю со стороны Исполнитель, не связанное с просчетом или небрежностью Исполнитель и имеющее непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не ограничиваться действиями, такими как: военные действия, природные или стихийные бедствия, эпидемия, карантин и эмбарго на предоставления услуг.
8.7. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Заявитель должен незамедлительно направить администратору бюджетной программы письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах. Если от администратора бюджетной программы не поступает иных письменных инструкций, Исполнитель продолжает выполнять свои обязательства по Договору, насколько это целесообразно, и ведет поиск альтернативных способов выполнения Договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.
9. Адреса и реквизиты сторон
Заказчик: Исполнитель
________________ ________________
(подпись) (подпись)
М.П. М.П.
Приложение 1 к Договору № __ от _____________20_ г.
План мероприятий по реализации инновационного (ых) проекта (ов)
1. Название мероприятия по реализации инновационных проектов.
2. Место реализации мероприятия: район, населенный пункт.
3. Цель и задачи мероприятия по реализации инновационных проектов.
4. Краткое описание основного заявителя (научно-исследовательской организации) и субъектов АПК, участвующих в мероприятии по реализации инновационных:
1) полное наименование;
2) описание деятельности основного заявителя и участвующих в мероприятии по реализации инновационных проектов субъектов АПК;
3) ключевые специалисты, виды выполняемых ими работ (с приложением резюме и документов, подтверждающих квалификацию);
4) информация о реализации других проектов в рамках данной программы.
В случае представления заявки от субъекта АПК - физического лица, необходимо указать образование, возраст, основные виды деятельности и опыт работы.
5. Обоснование мероприятия по реализации инновационного (ых) проекта (ов): с указанием имеющихся в данном сегменте производства проблем, на решение какой проблемы будет направлено мероприятие. Описание актуальности и необходимости реализации мероприятия, его влияния на уровень технологического развития АПК Атырауской области и производительность труда (не более 0,5 страницы).
6. Описание основных работ, выполняемых в рамках реализации мероприятия по реализации инновационных проектов: какие работы будут выполняться, конкретные решения и технологии, предлагаемые для использования в производстве, для апробации и демонстрации в ходе исполнения проекта, оценка практического значения для конкретного хозяйства, экономики района и области. Необходимо привести цель каждой работы, содержание, продолжительность, ожидаемые результаты, потребность в ресурсах, в том числе методологию НИО по внедрению и распространению научной разработки (технологии) на базе субъекта АПК, участвующего в реализации мероприятия Программы.

8.6. Осы Шарттың мақсаттары үшін "форс-мажор" Орындаушы тарапынан бақылауға бағынбайтын, алдын ала болжауға болмайтын сипаттағы және Орындаушының қателігіне немесе салдыр-салақтығына қатысы жоқ оқиғаны білдіреді. Мұндай оқиғалар соғыс жағдайы, табиғаттағы және дүлей апаттар, оба, карантин және қызметтерді көрсетуге эмбаргоны қамтуы, алайда мұндай әрекеттерімен шектелмеуі мүмкін.
8.7. Форс-мажорлық жағдай туындағанда Жеткізуші мұндай жағдайлар мен олардың себебі туралы бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне жазбаша түрде хабарлауы тиіс. Егер бюджеттік бағдарламаның әкімшісінен өзге жазбаша нұсқаулық келмесе, Орындаушы Шарт бойынша мақсаттылығына қарай міндеттемелерін орындауды жалғастырады және Шартты орындаудың форс-мажорлық жағдайға қатысы жоқ тиімді жолдарын іздестіреді.
9. Тараптардың мекен-жайлары мен деректемелері
Тапсырысшы: Орындаушы
________________ ________________
(қолы) (қолы)
М.О. М.О.
201_ жылға _____________ № __ шартқа 1-қосымша
Инновациялық жобаны(ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
1. Инновациялық жобаларды iске асыру жөніндегі іс-шараның атауы
2. Іс-шараны iске асыру орны: аудан, елдi мекен
3. Инновациялық жобаны(ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының мақсаттары мен міндеттері
4.Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шараларға қатысушы АӨК субъектілерiнің және негiзгi өтініш берушінің (ғылыми-зерттеу ұйымының) қысқаша сипаттамасы:
1) толық атауы;
2) АӨК субъектілерінің инновациялық жобаларын іске асыру жөніндегі іс-шараларға қатысушылардың және негізі өтінім берушінің қызметінің сипаттамасы;
3) басты мамандар және олардың атқаратын жұмыс түрлері (түйіндемесі және бiлiктiлiгін растайтын құжаттарын қоса берілуі қажет);
4) осы бағдарлама шеңберiнде басқа жобалардың iске асырылуы туралы ақпарат.
АӨК субъектісінен өтініш жеке тұлға ретінде берілген жағдайда оның білімі, жасы, қызметінің негізгі түрі және жұмыс тәжірибесі туралы ақпарат көрсетілуі қажет.
5. Инновациялық жобаны (ларды) іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының негіздемесі: өндiрiстің осы сегментіндегі проблеманы, іс-шара қай мәселенің шешiмiне бағытталғанын көрсету. Іс-шараны іске асырудың маңызы мен қажеттiлiгi, Атырау облысының АӨК технологиялық даму деңгейіне және еңбек өнiмдiлiгіне ықпалының сипаттамасы (0,5 беттен артық емес).
6. Инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шараларды жоспарын iске асыру шеңберінде атқарылатын негiзгi жұмыстардың сипаттамасы: қандай жұмыстар атқарылады; өндiрiсте қолдану үшін, жобаны орындау барысында сынақтан өткізіп көрсету үшін ұсынылатын нақты шешімдер және технологиялар, нақты шаруашылық, аудан мен облыс экономикасы үшiн практикалық мәнін бағалау. Әр жұмыстың мақсатын, мазмұнын, ұзақтығын, күтiлетiн нәтижелерін, ресурстардың қажеттiлігін көрсету қажет, сонымен бірге Бағдарламаның іс-шараларын iске асыруға қатысатын АӨК субъектiсінiң базасында ғылыми әзірлемелерді (технологияларды) енгiзу және тарату жөніндегі ҒЗҰ әдiснамасын көрсету.

7. Результативность: количественные и качественные показатели результатов от реализации мероприятия по реализации инновационных проектов. Должны включать в себя конкретные, четкие результаты с оценкой влияния на улучшение производительности труда и эффективность производства заявителя и экономики района (области).
Необходимо отразить экономические выгоды от реализации мероприятия по реализации инновационных проектов в сравнении с ранее используемыми технологиями, обосновать целесообразность мероприятия с точки зрения развития АПК Атырауской области, ситуации на аграрном рынке (не более 1 страницы).
8. Экологическая оценка должна содержать оценку влияния предлагаемых технологий на окружающую среду и природные ресурсы Атырауской области (положительное, нейтральное или негативное). В случае негативного влияния необходимо указать, что будет проделано для смягчения такого влияния.
9. Риски: основные риски для успешного завершения мероприятия по реализации инновационных проектов и меры по преодолению таких рисков.
10. Жизнеспособность проекта: необходимо описать меры, которые будут предприняты для обеспечения устойчивости производства субъектов АПК, участвующих в мероприятии по реализации инновационных проектов, после завершения финансирования.
Приложение 2 к Договору № __ от ___________20_ г.
АКТ
приемки-сдачи оказанных работ
по договору № _____ от "__" ________ 20_ г.
№___ "____"_______20__ г.
Мы, нижеподписавшиеся, Заказчик, в лице ____________________, действующего на основании_________________________, с одной стороны, и ______________________________________________________в лице первого руководителя __________________________________________, действующего на основании Устава, с другой стороны, настоящим Актом подтверждаем, что в соответствии с Договором от "__" _____20_г. №_______, Заказчик принял следующие услуги по бюджетной программе 019 "Проведение мероприятий по распространению и внедрению инновационного опыта":
1)
2)
3)
Стоимость выполненных работ (оказанных услуг) составляет______ _______________________________________________________________________________ Сумма цифрой и прописью, наименование валюты.
Включая все налоги и другие обязательные платежи в бюджет.
Работы (услуги) выполнены качественно и удовлетворяют условиям Договора. Стороны претензий друг к другу не имеют.
Заказчик: Исполнитель
________________ ________________
(подпись) (подпись)
М.П. М.П.

7. Нәтижелiлiк: инновациялық жобаларды iске асыру жөніндегі іс-шаралардың іске асырылу нәтижелерінің сандық мен сапалық көрсеткіштері. Өтініш берушінің еңбек өнiмдiлiгі мен өндіріс тиімділігі және ауданның (облыстың) экономикасын жақсартуға еткен ықпалын бағалай отырып нақты, айқын нәтижелер қамтылуы тиiс.
Инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шараларды іске асырудың экономикалық пайдаларын бұрын қолданылған технологиялармен салыстыра отырып, өңірдің АӨК дамыту, аграрлық нарықтағы ахуал тұрғысынан іс-шараның мақсатқа сәйкестігін негіздеу (1 беттен артық емес).
8. Экологиялық бағалау ұсынылып отырған технологиялардың қоршаған ортаға және өңірдің табиғат қорларына ықпалын сипаттауды да қамтуы тиіс (оң ықпал, ықпалсыз немесе кері ықпал). Кері ықпал еткен жағдайда мұндай ықпалдың зардабын азайту үшiн не iстелетінін көрсету қажет (0,5 беттен артық емес).
9. Тәуекелдер: Инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шараларды табыспен аяқтаудағы негізгі тәуекелдер және сол тәуекелдерден өту жөніндегі шаралар.
10. Жобаның бейімділігі: инновациялық жобаларды іске асыру жөніндегі іс-шараларға қатысушы АӨК субъектілер өндiрiсiнің қаржыландыру аяқталғаннан кейiнгі тұрақтылығын қамтамасыз ету үшiн қолданылатын шараларды сипаттау қажет.
201_ жылғы _____________№ __ шартқа 2-қосымша
201___ "____" __________ №______
Шарт бойынша көрсетілген қызметтерді қабылдау-тапсыру актісі
№_______ 201___ "____" _______
Біз, төменде қол қоюшылар, _______________________________ негізінде әрекет ететін Тапсырыс берушінің атынан бірінші басшысы __________________________ бір тараптан және ________________________ атынан, Жарғыны негізге алып әрекет етуші ___________________________ екінші тараптан, 201___ "____" __________ №______ Шартқа сәйкес 019 "Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі іс-шараларды жүргізу"деген бюджеттік бағдарлама бойынша, Тапсырыс беруші мынадай көрсетілген қызметтерді қабылдады:
1)
2)
3)
Атқарылған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) құны __________________________________________________________________________________________________________________________________________
Сома санмен және жазбаша, валюта атауы.
Барлық салықтар мен бюджетке төленетін төлемдерді қоса.
Жұмыстар (көрсетілген қызметтер) сапалы орындалған, Шарттың талаптарын қанағаттандырады. Тараптардың өзара наразылығы жоқ.
Тапсырысшы: Орындаушы
________________ ________________
(қолы) (қолы)
М.О. М.О.