Об утверждении ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню)
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 28 марта 2013 года № 7-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 23 апреля 2013 года № 3269. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 28 марта 2014 года № 16-16
Сноска. Утратило силу решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 28.03.2014 № 16-16
Руководствуясь Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) от 10 декабря 2008 года, Лесным кодексом Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании расчетов, составленных местным исполнительным органом Западно-Казахстанской области, согласованных с Западно-Казахстанской областной территориальной инспекцией лесного и охотничьего хозяйства, областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню):
1) за заготовку второстепенных древесных ресурсов (приложение 1);
2) за побочные лесные пользования (приложение 2);
3) за пользование участками государственного лесного фонда для культурно-оздоровительных, рекреационных, туристских, спортивных и научно-исследовательских целей (приложение 3);
4) за пользование участками государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства (приложение 4);
2. Признать утратившим силу решение Западно-Казахстанского областного маслихата "О ставках платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда" от 11 февраля 2009 года № 11-15 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3022, опубликованное 26 февраля 2009 года в газете "Приуралье" № 22).
3. Контроль за исполнением решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по вопросам экологии, природных и техногенных процессов.
4. Настоящее решение вступает в силу с момента государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии Б. Мурзахметов
Секретарь областного маслихата М. Құлшар
Утверждено
решением
Западно-Казахстанского
областного маслихата
от 28 марта 2013 года № 7-3
Приложение 1
Ставки платы за заготовку второстепенных древесных ресурсов
Наименование
Единица измерения
Расчеты ставок платы
Кора
1 тонна

Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдалану төлемақысының ставкаларын (түбiрiмен босатылатын сүрек үшiн белгiленетiн ставкаларды қоспағанда) бекіту туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2013 жылғы 28 наурыздағы № 7-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 23 сәуірде № 3269 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 28 наурыздағы № 16-16 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 28.03.2014 № 16-16 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексіне (Салық кодексі), Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман кодексіне, 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңын басшылыққа ала отырып және Батыс Қазақстан облыстық орман және аңшылық шаруашылығы аумақтық инспекциясымен келісе отырып, Батыс Қазақстан облысының жергілікті атқарушы органы жасаған есептеулер негiзiнде облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдалану төлемақысының ставкалары (түбiрiмен босатылатын сүрек үшiн белгiленетiн ставкаларды қоспағанда) бекітілсін:
1) қосалқы ағаш ресурстарын дайындау үшін (1 қосымша);
2) орманды жанама пайдалану үшін (2 қосымша);
3) мемлекеттiк орман қоры учаскелерiн мәдени-сауықтыру, рекреациялық, туристiк спорттық және ғылыми-зерттеу мақсаттары үшін пайдалану (3 қосымша);
4) аңшылық шаруашылығы қажеттерi үшін пайдалану (4 қосымша).
2. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының "Мемлекеттік орман қоры телімдеріндегі орманды пайдаланғаны үшін төлемдер мөлшері туралы" 2009 жылғы 11 ақпандағы № 11-15 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3022 тіркелген, 2009 жылғы 3 наурызда "Орал өңірі" газетінің № 24 жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың экология, табиғи және техногендік үрдістер бойынша тұрақты комиссияға жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен кезден бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Б. Мырзахметов
Облыстық мәслихат хатшысы М. Құлшар
2013 жылғы 28 наурыздағы № 7-3
Батыс Қазақстан облыстық
мәслихаттың шешімімен
бекітілген
1 қосымша
Қосалқы ағаш ресурстарын дайындау үшін
төлемақы ставкалары
Атауы
Өлшем бірлігі
Төлемақы ставкасының есептеулері
Қабығы
1 тонна

Дуб 0,41МРП х 0,10%
Тополь 0,11МРП х 0,10%
Ветви
1 тонна
Дуб 0,41МРП х 0,20%
Береза 0,16 МРП х 0,20%
Корни
1 тонна
Тополь 0,11 МРП х 0,30%
Листья
1 тонна
Тополь 0,11 МРП х 0,15%
Почки
1 кг
Береза 0,16 МРП х 0,10%
Пни
1 тонна
Тополь 0,11 МРП х 0,05%
Утверждено
решением
Западно-Казахстанского
областного маслихата
от 28 марта 2013 года № 7-3
Приложение 2
Ставки платы за побочные лесные пользования
Наименование
Единица измерения
Ставка платы (тенге)
Сенокошение, пастьба скота,
1 гектар
1 775
Размещение ульев и пасек
1 штука
1 775
Бахчеводство и выращивание иных сельскохозяйственных культур
1 гектар
3,47
Лекарственные растения и техническое сырье
1 кг
травы, цветки, листья, стебли и побеги, плоды и ягоды: 1 800
почки: 1 600
Грибы
1 кг
180
Ягоды и другие пищевые продукты
1 кг
1 кг
200
плоды:
семечковые – 150
косточковые – 250
Мох, лесная подстилка и опавшие листья, камыш
1 кг
40
Утверждено
решением
Западно-Казахстанского
областного маслихата
от 28 марта 2013 года № 7-3
Приложение 3
Ставки платы за пользование участками государственного
лесного фонда в научно-исследовательских и культурно-оздоровительных,
рекреационных, туристских и спортивных целях
Наименование
Единица измерения
Ставка платы
краткосрочное пользование
долгосрочное пользование
краткосрочное пользование (МРП)
долгосрочное пользование (тенге)
За пользование участками государственного лесного фонда в рекреационных, туристских и спортивных целях
1 день
1 гектар
0,1
4128
Для научно-исследовательских и культурно-оздоровительных целей
1 день
1 гектар
0,1
986
Утверждено
решением
Западно-Казахстанского
областного маслихата
от 28 марта 2013 года № 7-3
Приложение 4
Ставки платы за пользование нужд охотничьего хозяйства
Наименование
Единица измерения
Ставка платы (тенге)
За пользование нужд охотничьего хозяйства
1 гектар
0
Расшифровка аббревиатуры:
кг – килограмм;
МРП – месячный расчетный показатель.

Емен 0,41АЕК х 0,10%
Терек 0,11 АЕК х 0,10%
Бұтақтары
1 тонна
Емен 0,41АЕК х 0,20%
Қайың 0,16 АЕК х 0,20%
Тамыры
1 тонна
Терек 0,11 АЕК х 0,30%
Жапырақтары
1 тонна
Терек 0,11 АЕК х 0,15%
Бүршіктері
1 кг
Қайың 0,16 АЕК х 0,10%
Түбірі
1 тонна
Терек 0,11 АЕК х 0,05%
2013 жылғы 28 наурыздағы № 7-3
Батыс Қазақстан облыстық
мәслихаттың шешімімен
бекітілген
2 қосымша
Орманды жанама пайдалану үшін
төлемақы ставкасы
Атауы
Өлшем бірлігі
Төлемақы ставкасы (теңге)
Шөп шабу, мал жаю
1 гектар
1 775
Ара ұялары мен омарта орналастыру
1 дана
1 775
Бақша шаруашылығы және басқа да ауыл шаруашылық дақылдарын өсіру
1 гектар
3,47
Дәрілік өсімдіктер мен техникалық шикізаттар
1 кг
шөптер, гүлдер, жапырақтар, сабақтар және бұтақтар, жеміс-
жидектер: 1 800
бүршіктері: 1 600
Саңырауқұлақтар
1 кг
180
Жидектер және басқа да тағамдық өнімдер
1 кг
1 кг
200
жемістер:
дәнділер – 150
сүйектілер – 250
Мүк, орман төсемдері мен түскен жапырақтар, қамыс
1 кг
40
2013 жылғы 28 наурыздағы № 7-3
Батыс Қазақстан облыстық
мәслихаттың шешімімен
бекітілген
3 қосымша
Мемлекеттiк орман қоры учаскелерiн
мәдени-сауықтыру, рекреациялық,
туристiк және спорт, ғылыми-зерттеу
мақсаттары үшін пайдалану
төлемақы ставкалары
Атауы
Өлшем бірлігі
Төлемақы ставкасы
қысқа мерзімде пайдалану
ұзақ мерзімде пайдалану
қысқа мерзімде пайдалану (АЕК)
ұзақ мерзімде пайдалану (теңге)
Мемлекеттiк орман қоры учаскелерiн рекреациялық, туристiк және спорттық мақсаттары үшін пайдалану
1 күн
1 гектар
0,1
4128
Ғылыми-зерттеу және мәдени-сауықтыру мақсаттары үшін пайдалану
1 күн
1 гектар
0,1
986
2013 жылғы 28 наурыздағы № 7-3
Батыс Қазақстан облыстық
мәслихаттың шешімімен
бекітілген
4 қосымша
Аңшылық шаруашылығы қажеттерi үшін пайдалану
төлемақы ставкасы
Атауы
Өлшем бірлігі
Төлемақы ставкасы (теңге)
Аңшылық шаруашылығы қажеттері үшін
1 гектар
0
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
кг – килограмм;
АЕК – айлық есептік көрсеткіш.