Об утверждении квалификационных требований к административным государственным должностям корпуса "Б" центрального аппарата Агентства Республики Казахстан по защите прав потребителей
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по защите прав потребителей от 18 февраля 2014 года № 5. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 февраля 2014 года № 9177. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 мая 2016 года № 223
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 27.05.2016 № 223.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 13 ноября 2013 года № 691 «Об Агентстве Республики Казахстан по защите прав потребителей» и в соответствии c пунктом 5 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года «О государственной службе», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса «Б» центрального аппарата Агентства Республики Казахстан по защите прав потребителей.
2. Службе управления персоналом совместно с Департаментом юридической службы Агентства Республики Казахстан по защите прав потребителей обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по защите прав потребителей.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Председатель                               Б. Куандыков
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
___________________ А. Байменов
20 февраля 2014 г.
Утвержден
приказом Председателя
Агентства Республики Казахстан
по защите прав потребителей
от 18 февраля 2014 года № 5
Квалификационные требования
к административным государственным должностям корпуса «Б»
центрального аппарата Агентства Республики Казахстан по
защите прав потребителей
1. Департамент внутренней администрации
Директор
Департамента внутренней администрации (№ 06), категория С-1
Критерий
Квалификационные требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), право (юриспруденция, международное право), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, материаловедение и технология новых материалов, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, технология и проектирование текстильных материалов, технология фармацевтического производства, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігінің орталық аппараты "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі төрағасының 2014 жылғы 18 ақпандағы № 5 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 27 ақпанда № 9177 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 27.05.2016 № 223 бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 13 қарашадағы № 691 Жарлығын іске асыру мақсатында және «Мемлекеттік қызмет туралы» 1999 жылғы 23 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігінің орталық аппараты «Б» корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігінің персоналды басқару қызметі Заң қызметі департаментімен бірлесіп осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау агенттігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Төраға                                        Б. Қуандықов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері
агенттігінің төрағасы
__________ А. Байменов
2014 жылғы 20 ақпан
Қазақстан Республикасы
Тұтынушылардың құқықтарын
қорғау агенттігі төрағасының
2014 жылғы 18 ақпандағы
№ 5 бұйрығымен бекітілді
Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың құқықтарын қорғау
агенттігінің орталық аппараты «Б» корпусының әкімшілік
мемлекеттік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптары
1. Ішкі әкімшілік департаменті
Ішкі әкімшілік департаментінің директоры (№ 06),
С-1 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, өңіртану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, әлемдік экономика), құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуіш техника және бағдарламалық жасақтама, материалтану және жаңа материалдар технологиясы, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өндеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тоқыма материалдары технологиясы және жобалау, фармацевтикалық өндіріс технологиясы, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексін«Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Департамента. Организация подготовки материалов для участия Председателя в заседаниях Правительства Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, в совещаниях других министерств и ведомств. Организация участия Председателя в совещаниях с участием Главы государства. Организация встреч Председателя с иностранными делегациями, представителями международных организаций, руководителями подведомственных органов и организаций Агентства и другими лицами по вопросам защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Подготовка материалов и организация проведения совещаний с участием Председателя. Рассмотрение корреспонденции, поступающей на имя Председателя и своевременное представление их на подпись Председателю. Участие по поручению Председателя в работе совещаний и обеспечение участия в совещаниях, проводимых Председателем, сотрудников Агентства и лиц по утвержденным спискам. Взаимодействие с сотрудниками структурных подразделений Агентства, представителями органов и организаций по вопросам защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
2. Помощник Председателя (№ 06-1), категория С-3
Критерий
Квалификационные требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика), право (юриспруденция, международное право), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, материаловедение и технология новых материалов, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, технология и проектирование текстильных материалов, технология фармацевтического производства, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Төрағаның Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің отырыстарына, басқа министрліктер мен ведомстволардың кеңестеріне қатысуы үшін материалдар дайындауды ұйымдастыру. Елбасының қатысуымен өткізілетін кеңестерге Төрағаның қатысуын ұйымдастыру. Төрағаның шетелдік делегациялармен, халықаралық ұйымдардың өкілдерімен, Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың басшыларымен және басқа да адамдармен тұтынушылардың құқықтарын қорғау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы мәселелері бойынша кездесулерін ұйымдастыру. Төрағаның қатысуымен өткізілетін кеңестерге материалдар дайындау және өткізуді ұйымдастыру. Төрағаның атына келіп түсетін хат-хабарларды қарау және оларды Төрағаға қол қоюға уақтылы ұсыну. Төрағаның тапсырмасы бойынша кеңестердің жұмысына қатысу және Төраға өткізетін кеңестерге бекітілген тізім бойынша Агенттіктің қызметкерлері мен адамдарының қатысуын қамтамасыз ету. Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлерімен, органдар мен ұйымдардың өкілдерімен тұтынушылардың құқықтарын қорғау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы мәселелері бойынша өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
2. Төрағаның көмекшісі (№ 06-1), С-3 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, өңіртану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, әлемдік экономика), құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуіш техника және бағдарламалық жасақтама, материалтану және жаңа материалдар технологиясы, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тоқыма материалдары технологиясы және жобалау, фармацевтикалық өндіріс технологиясы, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексін«Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084)
Функциональные обязанности
Организация участия Председателя в совещаниях с участием Главы государства. Организация встреч Председателя с иностранными делегациями, представителями международных организаций, руководителями подведомственных органов и организаций Агентства и другими лицами по вопросам защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Подготовка материалов и организация проведения совещаний с участием Председателя. Обеспечение участия в совещаниях, проводимых Председателем, сотрудников Агентства и лиц по утвержденным спискам. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Пресс-секретарь (№ 06-2), категория С-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, журналистика, связь с общественностью, международная журналистика), гуманитарные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», «О средствах массовой информации», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Составление медиа-плана Агентства. Освещение материалов Агентства в средствах массовой информации, интернет-ресурсе Агентства. Организация и участие в официальных мероприятиях, проводимых Агентством. Обеспечение взаимосвязи с общественностью, а также с представителями средств массовой информации. Представление Агентства в общественных и иных организациях. Подготовка и представление руководству Агентства необходимой отчетности. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Елбасының қатысуымен өткізілетін кеңестерге Төрағаның қатысуын ұйымдастыру. Төрағаның шетелдік делегациялармен, халықаралық ұйымдардың өкілдерімен, Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың басшыларымен және басқа да адамдармен тұтынушылардың құқықтарын қорғау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы мәселелері бойынша кездесулерін ұйымдастыру. Төрағаның қатысуымен өткізілетін кеңестерге материалдар дайындау және өткізуді ұйымдастыру. Төраға өткізетін кеңестерге бекітілген тізім бойынша Агенттіктің қызметкерлері мен адамдарының қатысуын қамтамасыз ету. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
3. Баспасөз хатшысы (№ 06-2), С-3 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, журналистика, жұртшылықпен байланыс, халықаралық журналистика), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы»«Бұқаралық ақпарат құралдары туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін«Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Агенттіктің медиа-жоспарын құру. Агенттіктің материалдарын бұқаралық ақпарат құралдарында, Агенттіктің интернет-ресурсында жариялау. Агенттік жүргізетін ресми іс-шараларды ұйымдастыру және қатысу. Жұртшылықпен, сондай-ақ бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерімен өзара іс-қимылды қамтамасыз ету. Қоғамдық және өзге де ұйымдарда Агенттіктің атынан өкілдік ету. Агенттіктің басшылығына қажетті есептілікті дайындау және ұсыну. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

4. Управление внутреннего контроля – 4 единицы
Руководитель
управления внутреннего контроля (№ 06-3), категория С-3
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, инновационный менеджмент, управление проектами), право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Трудового кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями для работников служб внутреннего контроля, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 648 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5493).
Функциональные обязанности
Координация вопросов осуществления внутреннего контроля в Агентстве и в подведомственных органах и организациях Агентства. Проверка соблюдения участниками бюджетного процесса требований законодательства в части достоверности составления и представления финансовой отчетности, ведения бухгалтерского учета, обоснованности и эффективности использования бюджетных средств, активов государства, гарантированных государством займов, поручительств государства. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Главный эксперт
управления внутреннего контроля – 2 единицы
(№ 06-3-1, № 06-3-2),
категория С-4
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, инновационный менеджмент, управление проектами), право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Трудового кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

4. Ішкі бақылау басқармасы – 4 бірлік
Ішкі бақылау басқармасының басшысы (№ 06-3), С-3 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, өңіртану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару), құқық (юриспруденция, халықаралық құқық).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексін, Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексін, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін«Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен бекітілген Ішкі бақылау қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5493 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Агенттікте және Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдарда ішкі бақылауды жүзеге асыру мәселелерін үйлестіру. Бюджеттік процеске қатысушылардың қаржылық есептілікті дұрыс құру және ұсыну, бухгалтерлік есепті жүргізу, бюджеттік қаражаттарды пайдалану негізділігі және тиімділігі, мемлекет активтері, мемлекет кепілдік еткен займдар, мемлекеттің кепілдіктері бөлігінде заңнама талаптарын сақтауын тексеру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
5. Ішкі бақылау басқармасының бас сарапшысы – 2 бірлік (№ 06-3-1, № 06-3-2),
С-4 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, өңіртану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару), құқық (юриспруденция, халықаралық құқық).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексін, Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексін, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін«Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями для работников служб внутреннего контроля, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 648 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5493).
Функциональные обязанности
Осуществление внутреннего контроля в Агентстве и в подведомственных органах и организациях Агентства. Проверка соблюдения участниками бюджетного процесса требований законодательства в части достоверности составления и представления финансовой отчетности, ведения бухгалтерского учета, обоснованности и эффективности использования бюджетных средств, активов государства, гарантированных государством займов, поручительств государства. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
6. Эксперт управления внутреннего контроля (№ 06-3-3),
категория С-5
Критерии
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, мировая экономика, инновационный менеджмент, управление проектами), право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Трудового кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями для работников служб внутреннего контроля, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 648 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5493).
Функциональные обязанности
Осуществление внутреннего контроля в Агентстве и в подведомственных органах и организациях Агентства. Проверка соблюдения участниками бюджетного процесса требований законодательства в части достоверности составления и представления финансовой отчетности, ведения бухгалтерского учета, обоснованности и эффективности использования бюджетных средств, активов государства, гарантированных государством займов, поручительств государства. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен бекітілген Ішкі бақылау қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5493 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Агенттікте және Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдарда ішкі бақылауды жүзеге асыру. Бюджеттік процеске қатысушылардың қаржылық есептілікті дұрыс құру және ұсыну, бухгалтерлік есепті жүргізу, бюджеттік қаражаттарды пайдалану негізділігі және тиімділігі, мемлекет активтері, мемлекет кепілдік еткен займдар, мемлекеттің кепілдіктері бөлігінде заңнама талаптарын сақтауын тексеру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
6. Ішкі бақылау басқармасының сарапшысы (№ 06-3-3),
С-5 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, өңіртану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, әлемдік экономика, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару), құқық (юриспруденция, халықаралық құқық).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексін, Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексін, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін«Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 648 бұйрығымен бекітілген Ішкі бақылау қызметтерінің қызметкерлеріне арналған үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5493 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Агенттікте және Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдарда ішкі бақылауды жүзеге асыру. Бюджеттік процеске қатысушылардың қаржылық есептілікті дұрыс құру және ұсыну, бухгалтерлік есепті жүргізу, бюджеттік қаражаттарды пайдалану негізділігі және тиімділігі, мемлекет активтері, мемлекет кепілдік еткен займдар, мемлекеттің кепілдіктері бөлігінде заңнама талаптарын сақтауын тексеру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

7. Управление защиты государственных секретов, мобилизационной
работы, Гражданской обороны и чрезвычайных
ситуаций – 2 единицы
Руководитель
управления защиты государственных секретов,
мобилизационной работы, Гражданской обороны и чрезвычайных
ситуаций (№ 06-4), категория С-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина), социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, журналистика, регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика, связь с общественностью, международная журналистика, инновационный менеджмент, управление проектами), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело); необходимо наличие допуска к государственным секретам Республики Казахстан и сертификата соответствующего образца о прохождении обучения по вопросам защиты государственных секретов, мобилизационной подготовки, Гражданской обороны и чрезвычайных ситуаций.
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Необходим опыт работы в области защиты государственных секретов, мобилизационной подготовки, Гражданской обороны и чрезвычайных ситуаций.
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Координация и контроль за проведением мероприятий по защите государственных секретов, мобилизационной работы, гражданской обороны и чрезвычайных ситуаций. Организация и контроль за ведением секретного делопроизводства и режима секретности в Агентстве. Разработка мобилизационного плана. Участие в проведении инструктажей и приеме зачетов по знанию нормативных правовых актов, регламентирующих режим секретности. Подготовка и передача номенклатурных дел в архив на хранение, подготовка документов с истекшим сроком хранения на уничтожение. Участие в подготовке и проведении оперативных совещаний по вопросам защиты государственных секретов, мобилизационной работы, гражданской обороны и чрезвычайных ситуаций. Оказание методической и практической помощи специалистам структурных подразделений Агентства, подведомственных органов и организаций Агентства в пределах компетенции. Подготовка ежегодных заявок на обучение и переподготовку специалистов по секретному делопроизводству и мобилизационной работе. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

7. Мемлекеттік құпияларды қорғау, жұмылдыру жұмысы, Азаматтық
қорғаныс және төтенше жағдайлар басқармасы – 2 бірлік
Мемлекеттік құпияларды қорғау, жұмылдыру жұмысы, Азаматтық
қорғаныс және төтенше жағдайлар басқармасының басшысы
(№ 06-4), С-3 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, журналистика, өңіртану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, әлемдік экономика, жұртшылықпен байланыс, халықаралық журналистика, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі); Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына қолжетімділігі және мемлекеттік құпияларды қорғау, жұмылдыру дайындығы, Азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар мәселелері бойынша оқытудан өткендігі туралы тиісті үлгідегі сертификаты болуы қажет.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін«Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Мемлекеттік құпияларды қорғау, жұмылдыру дайындығы, Азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар саласында жұмыс тәжірибесі болуы қажет.
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. Мемлекеттік құпияларды қорғау, жұмылдыру жұмысы, азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар жөніндегі іс-шараларды үйлестіру және жүргізілуін бақылау. Агенттікте құпия ісқағаздарын жүргізуді және құпиялылық режимін ұйымдастыру және бақылау. Жұмылдыру жоспарын әзірлеу. Құпиялылық режимін регламенттейтін нормативтік құқықтық актілерді білу бойынша нұсқамалар жүргізуге және сынақ қабылдауға қатысу. Іс номенклатурасын мұрағатқа сақтауға дайындау және беру, сақтау мерзімі аяқталған құжаттарды жоюға дайындау. Мемлекеттік құпияларды қорғау, жұмылдыру жұмысы, азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар мәселелері бойынша шұғыл кеңестерді дайындауға және өткізуге қатысу. Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің, Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құпия ісқағаздары және жұмылдыру жұмысы бойынша мамандарды оқытуға және қайта даярлауға жыл сайын өтінімдер дайындау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

8. Главный эксперт
управления защиты государственных секретов,
мобилизационной работы, Гражданской обороны и чрезвычайных
ситуаций (№ 06-4-1),
категория С-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина), социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, журналистика, регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика, связь с общественностью, международная журналистика, инновационный менеджмент, управление проектами), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело); необходимо наличие допуска к государственным секретам Республики Казахстан и сертификата соответствующего образца о прохождении обучения по вопросам мобилизационной подготовки, Гражданской обороны и чрезвычайных ситуаций.
Профессиональная Компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084). Необходим опыт работы в области мобилизационной подготовки, Гражданской обороны и чрезвычайных ситуаций.
Функциональные обязанности
Осуществление мероприятий по вопросам мобилизационной работы, гражданской обороны и чрезвычайных ситуаций. Оказание методической и практической помощи специалистам структурных подразделений Агентства, подведомственных органов и организаций Агентства в пределах компетенции. Разработка мобилизационного плана. Подготовка и передача номенклатурных дел в архив на хранение, подготовка документов с истекшим сроком хранения на уничтожение. Участие в подготовке и проведении оперативных совещаний по вопросам мобилизационной работы, гражданской обороны и чрезвычайных ситуаций. Обеспечение мероприятий по выявлению и пресечению каналов утечки секретных сведений. Проведение ежегодного анализа по оценке состояния мобилизационной подготовки и мобилизации в сфере защиты прав потребителей. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

8. Мемлекеттік құпияларды қорғау, жұмылдыру жұмысы,
Азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар басқармасының
бас сарапшысы (№ 06-4-1),
С-4 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, журналистика, өңіртану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, әлемдік экономика, жұртшылықпен байланыс, халықаралық журналистика, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі); Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына қолжетімділігі және жұмылдыру дайындығы, Азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар мәселелері бойынша оқытудан өткендігі туралы тиісті үлгідегі сертификаты болуы қажет.
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін«Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген). Жұмылдыру дайындығы, Азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар саласында жұмыс тәжірибесі болуы қажет.
Функционалдық міндеттері
Жұмылдыру жұмысы, азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар мәселелері жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру. Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің, Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Жұмылдыру жоспарын әзірлеу. Іс номенклатурасын мұрағатқа сақтауға дайындау және беру, сақтау мерзімі аяқталған құжаттарды жоюға дайындау. Жұмылдыру жұмысы, азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлар мәселелері бойынша шұғыл кеңестерді дайындауға және өткізуге қатысу. Құпия мәліметтердің жария болу жолдарын анықтау және жолын кесу жөніндегі іс-шараларды қамтамасыз ету. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы жұмылдырылған дайындық және жұмылдыру жағдайын бағалау бойынша жыл сайын талдау жүргізу. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

9. Служба управления персоналом – 4 единицы
Руководитель службы управления персоналом (№ 07),
категория С-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право), социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, журналистика, регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика, связь с общественностью, международная журналистика, инновационный менеджмент, управление проектами), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Трудового кодекса Республики Казахстан,  Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Координация деятельности структурных подразделений Агентства по исполнению законодательства Республики Казахстан «О государственной службе». Организация работы дисциплинарной, наградной, аттестационной комиссий. Обеспечение организации и координации проведения аттестации, продвижения по службе и увольнения государственных служащих. Организация мероприятий по проведению конкурса на вакантные административные государственные должности. Вопросы кадрового резерва. Обеспечение мероприятий по обучению, переподготовке, повышению квалификации государственных служащих. Организация поощрения сотрудников. Контроль за учетом персональных данных государственных служащих. Координация работы кадровых служб подведомственных органов и организаций Агентства. Организация подготовки и сдачи ежемесячного, ежеквартального и ежегодного отчета о состоянии кадровой службы отрасли в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан, в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы. Организация проведения процедур по назначению и освобождению от должностей руководителей и заместителей руководителей подведомственных органов и организаций Агентства. Организация мероприятий по присвоению квалификационных категорий специалистам санитарно-эпидемиологического профиля. Координация работы внештатных сотрудников Агентства. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

9. Персоналды басқару қызметі – 4 бірлік
Персоналды басқару қызметінің басшысы (№ 07), С-3-санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, журналистика, өңіртану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, әлемдік экономика, жұртшылықпен байланыс, халықаралық журналистика, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексін, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін«Қазақстан –  2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. «Мемлекеттік қызмет туралы» Қазақстан Республикасы заңнамасының орындалуы бойынша Агенттіктің құрылымдық бөлімдерінің қызметін үйлестіру. Тәртіптік, марапаттау, аттестаттау комиссияларының жұмысын ұйымдастыру. Мемлекеттік қызметшілердің аттестаттаудан өтуін, қызмет бабымен жоғарылауын және жұмыстан босату жұмыстарын ұйымдастыруды және олардың жүргізілуін үйлестіруді қамтамасыз ету. Бос әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға конкурс өткізу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Кадр резерві мәселелері. Мемлекеттік қызметшілердің біліктіліктерін арттыру, қайта даярлау, оқыту жөніндегі іс-шараларды қамтамасыз ету. Қызметкерлерді марапаттауды ұйымдастыру. Мемлекеттік қызметшілердің жеке деректерінің есепке алынуын бақылау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың кадр қызметтерінің жұмысын үйлестіру. Саланың кадр қызметінің жай-күйі туралы ай сайынғы, тоқсан сайынғы және жыл сайынғы есептерін дайындауды және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігіне тапсыруды ұйымдастыру. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың басшыларын және басшылардың орынбасарларын лауазымдарға тағайындау және лауазымнан босату бойынша рәсімдерді өткізуді ұйымдастыру. Санитариялық-эпидемиологиялық бейіндегі мамандарға біліктілік санаттарын беру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Агенттіктің штаттан тыс мамандарының жұмысын үйлестіру. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

10. Главный эксперт
службы управления персоналом – 2 единицы
(№ 07-1, № 07-2), категория С-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право), социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, журналистика, регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика, связь с общественностью, международная журналистика, инновационный менеджмент, управление проектами), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Трудового кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Обеспечение процедуры прохождения государственной службы: конкурсного отбора, аттестации, продвижения по службе, увольнения и проведения оценки эффективности деятельности государственных служащих. Осуществление мероприятий по обучению, переподготовке, повышению квалификации государственных служащих. Подготовка наградных материалов на государственные награды. Обеспечение учета персональных данных государственных служащих. Подготовка и сдача ежемесячного, ежеквартального и ежегодного отчета о состоянии кадровой службы отрасли в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан, в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы. Работа в программе ИПГО, АСУ-кадры. Подготовка проектов приказов о принятии на работу, переводах, увольнениях, отпусках, командировании. Осуществление работы по присвоению квалификационной категорий специалистам санитарно-эпидемиологического профиля. Подготовка штатного расписания центрального аппарата Агентства и подведомственных органов и организаций Агентства. Ведение делопроизводства в cлужбе управления персоналом, организация передачи документов в ведомственный архив. Координация работы внештатных сотрудников Агентства. Консультация специалистов Агентства, подведомственных органов и организаций Агентства по кадровым вопросам. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

10. Персоналды басқару қызметінің бас сарапшысы – 2 бірлік
(№ 07-1, № 07-2), С-4-санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, журналистика, өңіртану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, әлемдік экономика, жұртшылықпен байланыс, халықаралық журналистика, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексін, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін«Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызметтен өту: мемлекеттік қызметшілерді конкурстық іріктеу, аттестаттау, қызмет бабымен жылжыту, жұмыстан босату және олардың қызметінің тиімділігіне бағалау жүргізу рәсімдерін қамтамасыз ету. Мемлекеттік қызметшілерді оқыту, қайта даярлау, біліктіліктерін арттыру жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру. Мемлекеттік наградаларға марапаттау материалдарын дайындау. Мемлекеттік қызметшілердің дербес деректерін есепке алуды қамтамасыз ету. Саланың кадр қызметінің жай-күйі туралы ай сайынғы, тоқсан сайынғы және жыл сайынғы есептерін дайындау және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігіне тапсыру. АБЖ-кадр, ИПГО бағдарламасымен жұмыс істеу. Жұмысқа қабылдау, ауыстыру, жұмыстан босату, демалыстар, іссапарға жіберу туралы бұйрықтардың жобаларын дайындау. Санитариялық-эпидемиологиялық бейіндегі мамандарға біліктілік санаттарын беру бойынша жұмысты жүзеге асыру. Агенттіктің орталық аппаратының және Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың штат кестесін дайындау. Персоналды басқару қызметінде ісқағаздарын жүргізу, құжаттарды ведомстволық мұрағатқа тапсыруды ұйымдастыру. Агенттіктің штаттан тыс мамандарының жұмысын үйлестіру. Агенттіктің және Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына кадр мәселелері бойынша консультация беру. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

11. Эксперт службы управления персоналом (№ 07-3),
категория С-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право), социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, журналистика, регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика, связь с общественностью, международная журналистика, инновационный менеджмент, управление проектами), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Трудового кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Обеспечение учета персональных данных государственных служащих. Подготовка и сдача ежемесячного, ежеквартального и ежегодного отчета о состоянии кадровой службы отрасли в Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан, в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы. Работа в программе ИПГО, АСУ-кадры. Составление графиков отпусков государственных служащих и мониторинг их выполнения. Подготовка проектов приказов о принятии на работу, переводах, увольнениях, отпусках, командировании. Подготовка штатного расписания центрального аппарата Агентства и подведомственных органов и организаций Агентства. Ведение делопроизводства в cлужбе управления персоналом, организация передачи документов в ведомственный архив. Консультация специалистов Агентства, подведомственных органов и организаций Агентства по кадровым вопросам. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

11. Персоналды басқару қызметінің сарапшысы
(№ 07-3), С-5-санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, журналистика, өңіртану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, әлемдік экономика, жұртшылықпен байланыс, халықаралық журналистика, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексін, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік қызметшілердің жеке деректерін есепке алуды қамтамасыз ету. Саланың кадр қызметінің жай-күйі туралы ай сайынғы, тоқсан сайынғы және жыл сайынғы есептерін дайындау және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігіне тапсыру. АБЖ-кадр, ИПГО бағдарламасымен жұмыс істеу. Мемлекеттік қызметшілердің демалыс кестелерін құру және олардың орындалу мониторингі. Жұмысқа қабылдау, ауыстыру, жұмыстан босату, демалыстар, іссапарларға жіберу туралы бұйрықтардың жобаларын дайындау. Агенттіктің орталық аппаратының және Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың штат кестесін дайындау. Персоналды басқару қызметінде ісқағаздарын жүргізу, құжаттарды ведомстволық мұрағатқа тапсыруды ұйымдастыру. Агенттіктің, Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына кадр мәселелері бойынша консультация беру. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

12. Департамент санитарно-гигиенического надзора Директор
Департамента санитарно-гигиенического надзора (№ 08),
категория С-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Департамента. Организация мероприятий по обеспечению государственного санитарно-эпидемиологического надзора на территории Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Вопросы санитарно-эпидемиологического мониторинга и государственных услуг. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
13. Заместитель директора
Департамента санитарно-гигиенического надзора (№ 08-1),
категория С-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство работой Департамента. Организация мероприятий по обеспечению государственного санитарно-эпидемиологического надзора на территории Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Вопросы санитарно-эпидемиологического мониторинга и государственных услуг. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

12. Санитариялық-гигиеналық қадағалау департаменті
Санитариялық-гигиеналық қадағалау департаментінің директоры
(№ 08), С-1 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін«Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылықты қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Санитариялық-эпидемиологиялық мониторинг және мемлекеттік қызметтер мәселелері. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша жұмыс және сараптау топтарына қатысу. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмыс жағдайын жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде Агенттік Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
13. Санитариялық-гигиеналық қадағалау департаменті
директорының орынбасары (№ 08-1), С-2 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына басшылық ету. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылықты қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Санитариялық-эпидемиологиялық мониторинг және мемлекеттік қызметтер мәселелері. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша жұмыс және сараптау топтарына қатысу. Құзыретінің шегінде халықтың заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмыс жағдайын жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде Агенттік Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

14. Управление санитарно-гигиенического надзора – 6 единиц
Руководитель
управления санитарно-гигиенического надзора (№ 08-2),
категория С-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Осуществление мероприятий по проведению государственного санитарно-эпидемиологического надзора и обеспечению санитарно-эпидемиологического благополучия населения на территории Республики Казахстан. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Агентства в пределах компетенции. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

14. Санитариялық-гигиеналық қадағалау басқармасы – 6 бірлік
Санитариялық-гигиеналық қадағалау басқармасының басшысы (№ 08-2), С-3 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауды жүргізу және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша жұмыс және сараптау топтарына қатысу. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Құзыретінің шегінде агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмыс жағдайын жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде Агенттік Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

15. Главный эксперт
управления санитарно-гигиенического надзора – 5 единиц
(№ 08-2-1, № 08-2-2, № 08-2-3, 08-2-4, № 08-2-5),
категория С-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление мероприятий по проведению государственного санитарно-эпидемиологического надзора и обеспечению санитарно-эпидемиологического благополучия населения на территории Республики Казахстан. Участие в рабочих и экспертных группах по вопросам обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Агентства в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

15. Санитариялық-гигиеналық қадағалау басқармасының бас
сарапшысы – 5 бірлік (№ 08-2-1, № 08-2-2,
№ 08-2-3, № 08-2-4, № 08-2-5), С-4 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін«Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауды жүргізу және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша жұмыс және сараптау топтарына қатысу. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмыс жағдайын жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыретінің шегінде Агенттік Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

16. Управление санитарно-эпидемиологического мониторинга
и государственных услуг – 4 единицы
Руководитель
управления санитарно-эпидемиологического мониторинга и
государственных услуг (№ 08-3), категория С-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Организация мероприятий по проведению санитарно-эпидемиологического мониторинга за состоянием здоровья населения и окружающей среды с формированием банка данных, ведению учета и статистики. Вопросы государственных услуг. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Агентства в пределах компетенции. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

16. Санитариялық-эпидемиологиялық мониторинг және
мемлекеттік қызметтер басқармасы – 4 бірлік
Санитариялық-эпидемиологиялық мониторинг және мемлекеттік
қызметтер басқармасының басшысы (№ 08-3), С-3 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. Деректер базасын қалыптастыру, есепке алуды және статистиканы жүргізу арқылы халықтың денсаулық және қоршаған орта жағдайына санитариялық-эпидемиологиялық мониторинг жүргізу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Мемлекеттік қызметтер мәселелері. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Құзыретінің шегінде Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмыс жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде Агенттік Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

17. Главный эксперт
управления санитарно-эпидемиологического мониторинга и
государственных услуг – 2 единицы (№ 08-3-1, № 08-3-2),
категория С-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление санитарно-эпидемиологического мониторинга за состоянием здоровья населения и окружающей среды с формированием банка данных, ведению учета и статистики. Вопросы государственных услуг. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Агентства в пределах компетенции. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
18. Эксперт управления санитарно-эпидемиологического
мониторинга и государственных услуг (№ 08-3-3), категория С-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

17. Санитариялық-эпидемиологиялық мониторинг және мемлекеттік
қызметтер басқармасының бас сарапшысы – 2 бірлік
(№ 08-3-1, № 08-3-2), С-4 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін«Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Деректер базасын қалыптастыру, есепке алуды және статистиканы жүргізу арқылы халықтың денсаулық және қоршаған орта жағдайына санитариялық-эпидемиологиялық мониторингті жүзеге асыру. Мемлекеттік қызметтер мәселелері. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Құзыретінің шегінде Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмыс жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде Агенттік Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
18. Санитариялық-эпидемиологиялық мониторинг және мемлекеттік
қызметтер басқармасының сарапшысы (№ 08-3-3), С-5 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление санитарно-эпидемиологического мониторинга за состоянием здоровья населения и окружающей среды с формированием банка данных, ведению учета и статистики. Вопросы государственных услуг. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Агентства в пределах компетенции. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
19. Департамент эпидемиологического надзора
Директор
Департамента эпидемиологического надзора (№ 09), категория С-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Департамента. Организация мероприятий по осуществлению государственного санитарно-эпидемиологического надзора за эпидемиологической ситуацией по острым кишечным инфекциям, вирусным, внутрибольничным, особо опасным и вакциноуправляемым инфекциям, паразитарным заболеваниям, ВИЧ и СПИД. Участие в расследовании вспышек инфекционных и паразитарных заболеваний, выявлении их причин, разработке рекомендаций по купированию и профилактике. Оценка эпидемиологической ситуации в республике, составление аналитических материалов, разработка мероприятий по улучшению эпидемиологической ситуации. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Деректер базасын қалыптастыру, есепке алуды және статистиканы жүргізу арқылы халықтың денсаулық және қоршаған орта жағдайына санитариялық-эпидемиолгиялық мониторингті жүзеге асыру. Мемлекеттік қызметтер мәселелері. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмыс жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
19. Эпидемиологиялық қадағалау департаменті
Эпидемиологиялық қадағалау департаментінің директоры
(№ 09), С-1 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Жіті ішек инфекциялары, вирустық инфекциялар, ауруханаішілік инфекциялар, аса қауіпті және вакцинамен басқарылатын инфекциялар бойынша, паразиттік аурулар бойынша, АИТВ және ЖИТС бойынша эпидемиологиялық жағдайды мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауды жүзеге асыру бойынша іс-шараларды ұйымдастыру. Инфекциялық және паразиттік аурулардың өршулерін тексеруге, олардың себептерін анықтауға, оларды тоқтату және алдын алу бойынша ұсынымдар әзірлеуге қатысу. Республикадағы эпидемиологиялық жағдайды бағалау, талдау материалдарын құрастыру, эпидемиологиялық жағдайды жақсарту жөніндегі іс-шараларды әзірлеу. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмыс жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде Агенттік Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

20. Заместитель директора
Департамента эпидемиологического надзора (№ 09-1),
категория С-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство работой Департамента. Организация мероприятий по осуществлению государственного санитарно-эпидемиологического надзора за эпидемиологической ситуацией по острым кишечным инфекциям, вирусным, внутрибольничным, особо опасным и вакциноуправляемым инфекциям, паразитарным заболеваниям, ВИЧ и СПИД. Участие в расследовании вспышек инфекционных и паразитарных заболеваний, выявлении их причин, разработке рекомендаций по купированию и профилактике. Оценка эпидемиологической ситуации в республике, составление аналитических материалов, разработка мероприятий по улучшению эпидемиологической ситуации. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

20. Эпидемиологиялық қадағалау департаменті директорының
орынбасары (№ 09-1), С-2 санаты
Критерийлер
Біліктілік талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін«Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департамент жұмысына басшылық ету. Жіті ішек инфекциялары, вирустық инфекциялар, ауруханаішілік инфекциялар, аса қауіпті және вакцинамен басқарылатын инфекциялар бойынша, паразиттік аурулар бойынша, АИТВ және ЖИТС бойынша эпидемиологиялық жағдайды мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауды жүзеге асыру бойынша іс-шараларды ұйымдастыру. Инфекциялық және паразиттік аурулардың өршулерін тексеруге, олардың себептерін анықтауға, оларды тоқтату және алдын алу бойынша ұсынымдар әзірлеуге қатысу. Республикадағы эпидемиологиялық жағдайды бағалау, талдау материалдарын құрастыру, эпидемиологиялық жағдайды жақсарту жөніндегі іс-шараларды әзірлеу. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмыс жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде Агенттік Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

21. Управление эпидемиологического надзора за
инфекционными заболеваниями – 7 единиц
Руководитель
управления эпидемиологического надзора за инфекционными
заболеваниями (№ 09-2), категория С-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Осуществление государственного санитарно-эпидемиологического надзора за эпидемиологической ситуацией по острым кишечным инфекциям, вирусным, внутрибольничным и вакциноуправляемым инфекциям, паразитарным заболеваниям, ВИЧ и СПИД. Участие в расследовании вспышек инфекционных и паразитарных заболеваний, выявлении их причин, разработке рекомендаций по купированию и профилактике. Оценка эпидемиологической ситуации в республике, составление аналитических материалов, разработка мероприятий по улучшению эпидемиологической ситуации. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Агентства в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

21. Инфекциялық ауруларды эпидемиологиялық қадағалау
басқармасы – 7 бірлік
Инфекциялық ауруларды эпидемиологиялық қадағалау
басқармасының басшысы, (№ 09-2), С-3 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. Жіті ішек инфекциялары, вирустық инфекциялар, ауруханаішілік және вакцинамен басқарылатын инфекциялар, паразиттік аурулар, АИТВ және ЖИТС бойынша эпидемиологиялық жағдайды мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауды жүзеге асыру. Инфекциялық және паразиттік аурулардың өршулерін тексеруге, олардың себептерін анықтауға, оларды тоқтату және алдын алу бойынша ұсынымдар әзірлеуге қатысу. Республикадағы эпидемиологиялық жағдайды бағалау, талдау материалдарын құрастыру, эпидемиологиялық жағдайды жақсарту жөніндегі іс-шараларды әзірлеу. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмыс жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерді жүзеге асыруға қатысу. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыретінің шегінде Агенттік Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

22. Главный эксперт
управления эпидемиологического надзора за инфекционными
заболеваниями – 5 единиц (№ 09-2-1, № 09-2-2, 09-2-3,
№ 09-2-4, № 09-2-5), категория С-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление государственного санитарно-эпидемиологического надзора за эпидемиологической ситуацией по острым кишечным инфекциям, вирусным инфекциям, внутрибольничным и вакциноуправляемым инфекциям, паразитарным заболеваниям, ВИЧ и СПИД. Подготовка бюджета по вакцинам и другим иммунобиологическим препаратам. Ведение мониторинга за поствакцинальными осложнениями, движением вакцин, охватом прививками. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Агентства в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

22. Инфекциялық ауруларды эпидемиологиялық қадағалау
басқармасының бас сарапшысы – 5 бірлік (№ 09-2-1,
№ 09-2-2, № 09-2-3, № 09-2-4, № 09-2-5), С-4 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Жіті ішек инфекциялары, вирустық инфекциялар, ауруханаішілік және вакцинамен басқарылатын инфекциялар, паразиттік аурулар бойынша, АИТВ және ЖИТС бойынша эпидемиологиялық жағдайды мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалауды жүзеге асыру. Вакциналар және басқа да иммундық-биологиялық препараттар бойынша бюджетті дайындау. Вакцинадан кейінгі асқынуларға, вакциналардың қозғалысына, егумен қамтуға мониторинг жүргізу. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмыс жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерді жүзеге асыруға қатысу. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыретінің шегінде Агенттік Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

24. Управление эпидемиологического надзора за особо опасными
инфекциями и санитарной охраны территории – 3 единицы
Руководитель
управления эпидемиологического надзора за особо опасными
инфекциями и санитарной охраны территории (№ 09-3),
категория С-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Осуществление государственного санитарно-эпидемиологического надзора за эпидемиологической ситуацией по особо опасным инфекциям. Участие в расследовании вспышек инфекционных заболеваний, выявлении их причин, разработке рекомендаций по купированию и профилактике. Оценка эпидемиологической ситуации по особо опасным инфекциям в республике, составление аналитических материалов, разработка мероприятий по улучшению эпидемиологической ситуации. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Агентства в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

24. Аса қауіпті инфекцияларды эпидемиологиялық қадағалау және
аумақты санитариялық қорғау басқармасы – 3 бірлік
Аса қауіпті инфекцияларды эпидемиологиялық қадағалау және
аумақты санитариялық қорғау басқармасының басшысы
(№ 09-3), С-3 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін«Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. Аса қауіпті инфекциялар бойынша эпидемиологиялық жағдайды мемлекеттік санитариялық-эпиедмиологиялық қадағалауды жүзеге асыру. Инфекциялық аурулардың өршулерін тексеруге, олардың себептерін анықтауға, оларды тоқтату және алдын алу бойынша ұсынымдар әзірлеуге қатысу. Республикадағы аса қауіпті инфекциялар бойынша эпидемиологиялық жағдайды бағалау, талдау материалдарын құрастыру, эпидемиологиялық жағдайды жақсарту жөніндегі іс-шараларды әзірлеу. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмыс жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерді жүзеге асыруға қатысу. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыретінің шегінде Агенттік Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

25. Главный эксперт
управления эпидемиологического надзора за особо опасными
инфекциями и санитарной охраны территории – 2 единицы
(№ 09-3-1, № 09-3-2), категория С-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление государственного санитарно-эпидемиологического надзора за эпидемиологической ситуацией по особо опасным инфекциям. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Агентства в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
26. Управление планирования и организации
контрольно-надзорной деятельности –3  единицы
Руководитель
управления планирования и организации

25. Аса қауіпті инфекцияларды эпидемиологиялық қадағалау және
аумақты санитариялық қорғау басқармасының
бас сарапшысы – 2 бірлік (№ 09-3-1, № 09-3-2), С-4 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Аса қауіпті инфекциялар бойынша эпидемиологиялық жағдайды мемлекеттік санитариялық-эпиедмиологиялық қадағалауды жүзеге асыру. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмыс жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерді жүзеге асыруға қатысу. Республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыретінің шегінде Агенттік Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
26. Бақылау-қадағалау қызметін жоспарлау және ұйымдастыру
басқармасы – 3 бірлік
Бақылау-қадағалау қызметін жоспарлау және ұйымдастыру

контрольно-надзорной деятельности (№ 10), категория С-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, технология и проектирование текстильных материалов, технология фармацевтического производства, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Осуществление организации планирования и анализа исполнения планов проверок субъектов (объектов) государственного санитарно-эпидемиологического надзора. Координация ведения мониторинга обязательной ведомственной отчетности по проверкам субъектов (объектов) государственного санитарно-эпидемиологического надзора. Координация работы с Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по утверждению и размещению на сайте Генеральной прокуратуры Республики Казахстан планов проверок субъектов (объектов) государственного санитарно-эпидемиологического надзора. Анализ оценки степени рисков. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Оказание методической и практической помощи в пределах компетенции специалистам подведомственных органов Агентства. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

басқармасының басшысы (№ 10), С-3 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тоқыма материалдары технологиясы және жобалау, фармацевтикалық өндіріс технологиясы, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау субъектілерін (объектілерін) тексерулерді жоспарлауды және жоспарларының орындалуын талдауды ұйымдастыруды жүзеге асыру. Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау субъектілерін (объектілерін) тексерулер бойынша міндетті ведомстволық есептілік мониторингін жүргізуді үйлестіру. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетімен мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау субъектілерінің (объектілерінің) тексерулер жоспарларын бекіту және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының сайтына орналастыру бойынша жұмысты үйлестіру. Тәуекелдер дәрежелерін бағалауды талдау. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Агентікке ведомстволық бағыныстағы органдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыретінің шегінде Агенттік Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

27. Главный эксперт
управления планирования и организации
контрольно-надзорной деятельности
(№ 10-1), категория С-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, технология и проектирование текстильных материалов, технология фармацевтического производства, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление планирования и анализа исполнения планов проверок субъектов (объектов) государственного санитарно-эпидемиологического надзора. Ведение мониторинга обязательной ведомственной отчетности по проверкам субъектов (объектов) государственного санитарно-эпидемиологического надзора. Работа с Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан утверждению и размещению на сайте Генеральной прокуратуры Республики Казахстан плана проверок субъектов (объектов) государственного санитарно-эпидемиологического надзора. Анализ оценки степени рисков. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Оказание методической и практической помощи в пределах компетенции специалистам подведомственных органов Агентства. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

27. Бақылау-қадағалау қызметін жоспарлау және ұйымдастыру
басқармасының бас сарапшысы (№ 10-1), С-4 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тоқыма материалдары технологиясы және жобалау, фармацевтикалық өндіріс технологиясы, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін«Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау субъектілерін (объектілерін) тексерулерді жоспарлауды және жоспарларының орындалуын талдауды жүзеге асыру. Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау субъектілерін (объектілерін) тексерулер бойынша міндетті ведомстволық есептілік мониторингін жүргізу. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетімен мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау субъектілерінің (объектілерінің) тексерулер жоспарларын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының сайтына орналастыру бойынша жұмыс жасау. Тәуекелдер дәрежелерін бағалауды талдау. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Агентікке ведомстволық бағыныстағы органдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыретінің шегінде Агенттік Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

28. Эксперт управления планирования и организации
контрольно-надзорной деятельности (№ 10-2), категория С-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, технология и проектирование текстильных материалов, технология фармацевтического производства, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление планирования и анализа исполнения планов проверок субъектов (объектов) государственного санитарно-эпидемиологического надзора. Ведение мониторинга обязательной ведомственной отчетности по проверкам субъектов (объектов) государственного санитарно-эпидемиологического надзора. Работа с Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан по утверждению и размещению на сайте Генеральной прокуратуры Республики Казахстан плана проверок субъектов (объектов) государственного санитарно-эпидемиологического надзора. Анализ оценки степени рисков. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Оказание методической и практической помощи в пределах компетенции специалистам подведомственных органов Агентства. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

28. Бақылау-қадағалау қызметін жоспарлау және ұйымдастыру
басқармасының сарапшысы (№ 10-2), С-5 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тоқыма материалдары технологиясы және жобалау, фармацевтикалық өндіріс технологиясы, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау субъектілерін (объектілерін) тексерулерді жоспарлауды және жоспарларының орындалуын талдауды жүзеге асыру. Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау субъектілерін (объектілерін) тексерулер бойынша міндетті ведомстволық есептілік мониторингін жүргізу. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетімен мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау субъектілерінің (объектілерінің) тексерулер жоспарларын әзірлеу және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының сайтына орналастыру бойынша жұмыс жасау. Тәуекелдер дәрежелерін бағалауды талдау. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Агентікке ведомстволық бағыныстағы органдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

29. Департамент по контролю за соблюдением требований
технических регламентов
Директор
Департамента по контролю за соблюдением требований технических
регламентов (№ 11), категория С-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, материаловедение и технология новых материалов, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, технология и проектирование текстильных материалов, технология фармацевтического производства, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, фармация, медицина, общая медицина), социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика, инновационный менеджмент, управление проектами), право (юриспруденция, международное право), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Департамента. Организация мероприятий по контролю за соблюдением требований технических регламентов, качеством и безопасностью пищевой продукции. Организация мероприятий по обеспечению взаимодействия в рамках Таможенного союза, Единого экономического пространства и Всемирной торговой организации. Участие в переговорах по вопросам Всемирной торговой организаций, Единого экономического пространства и Таможенного союза. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

29. Техникалық регламенттер талаптарының сақталуын бақылау
департаменті
Техникалық регламенттер талаптарының сақталуын бақылау
департаментінің директоры (№ 11), С-1 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуіш техника және бағдарламалық жасақтама, материалтану және жаңа материалдар технологиясы, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тоқыма материалдары технологиясы және жобалау, фармацевтикалық өндіріс технологиясы, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, фармация, медицина, жалпы медицина), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, өңіртану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, әлемдік экономика, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару), құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін«Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Техникалық регламенттер талаптарының, тамақ өнімдерінің сапасы мен қауіпсіздігінің сақталуын бақылау бойынша іс-шараларды ұйымдастыру. Кеден одағы, Бірыңғай экономикалық кеңістік және Дүниежүзілік сауда ұйымы шеңберінде өзара іс-қимылды қамтамасыз ету бойынша іс-шараларды ұйымдастыру. Дүниежүзілік сауда ұйымы, Бірыңғай экономикалық кеңістік және Кеден одағы мәселелері бойынша келіссөздерге қатысу. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмыс жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерді жүзеге асыруға қатысу. Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын құзыретінің шегінде дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление мероприятий по международному сотрудничеству с Евразийской экономической комиссией, Таможенным союзом, Всемирной торговой организацией, а также участие и проведение межправительственных комиссий по торгово-экономическому сотрудничеству. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Агентства в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
36. Департамент развития лабораторной службы
Директор
Департамента развития лабораторной службы (№ 12), категория С-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, материаловедение и технология новых материалов, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), право (юриспруденция, международное право), социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, государственное и местное управление, маркетинг, инновационный менеджмент, управление проектами).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Еуразиялық экономикалық комиссиясымен, Кеден одағымен, Дүниежүзілік сауда ұйымымен халықаралық ынтымақтастық бойынша іс-шараларды жүзеге асыру, сондай-ақ сауда-экономикалық ынтымақтастық бойынша үкіметаралық комиссияға қатысу және өткізу. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмыс жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерді жүзеге асыруға қатысу. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын құзыретінің шегінде дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
36. Зертханалық қызметті дамыту департаменті
Зертханалық қызметті дамыту департаментінің директоры
(№ 12), С-1 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, материалтану және жаңа материалдар технологиясы, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін«Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Департамента. Координация вопросов разработки, подготовки, адаптации и внедрения новых методов лабораторных исследований и инструментальных замеров, новых приборов и оборудования, прикладных программных продуктов в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения и технического регулирования. Внесение предложений по координации деятельности лабораторной службы Агентства, эффективному использованию оборудования и качественному проведению лабораторных исследований, выполняемых территориальными организациями Агентства. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Вопросы оценки рисков воздействия неблагоприятных факторов окружающей среды. Организация мероприятий по межведомственному взаимодействию, сотрудничеству с международными и неправительственными организациями, а также с другими юридическими лицами в области развития лабораторной службы. Координация деятельности республиканских научных центров по вопросам развития лабораторной службы. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
37. Заместитель директора
Департамента развития лабораторной службы
(№ 12-1), категория С-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, материаловедение и технология новых материалов, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), право (юриспруденция, международное право), социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, государственное и местное управление, маркетинг, инновационный менеджмент, управление проектами).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Зертханалық зерттеулер мен құрал-саймандық өлшеулердің жаңа әдістерін, жаңа аспаптарды және жабдықтарды, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы және техникалық реттеу саласындағы қолданбалы бағдарламалық өнімдерді әзірлеу, дайындау, бейімдеу және енгізу мәселелерін үйлестіру. Агенттіктің зертханалық қызметінің жұмысын үйлестіру, жабдықтарды тиімді пайдалану және Агенттіктің аумақтық ұйымдары орындайтын зертханалық зерттеулердің сапалы жүргізілуі бойынша ұсыныстар жасау. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Қоршаған ортаның қолайсыз факторларының әсер ету тәуекелдерін бағалау мәселелері. Зертханалық қызметті дамыту саласында халықаралық және үкіметтік емес ұйымдармен, сондай-ақ басқа да заңды тұлғалармен ведомствоаралық өзара іс-қимыл, ынтымақтастық бойынша іс-шараларды ұйымдастыру. Зертханалық қызметті дамыту мәселелері бойынша республикалық ғылыми орталықтардың қызметін үйлестіру. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмыс жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерді жүзеге асыруға қатысу. Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын құзыретінің шегінде дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
37. Зертханалық қызметті дамыту департаменті директорының
орынбасары (№ 12-1), С-2 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, материалтану және жаңа материалдар технологиясы, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство работой Департамента. Координация вопросов разработки, подготовки, адаптации и внедрения новых методов лабораторных исследований и инструментальных замеров, новых приборов и оборудования, прикладных программных продуктов в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения и технического регулирования. Внесение предложений по координации деятельности лабораторной службы Агентства, эффективному использованию оборудования и качественному проведению лабораторных исследований, выполняемых территориальными организациями Агентства. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Вопросы оценки рисков воздействия неблагоприятных факторов окружающей среды. Организация мероприятий по межведомственному взаимодействию, сотрудничеству с международными и неправительственными организациями, а также с другими юридическими лицами в области развития лабораторной службы. Координация деятельности республиканских научных центров по вопросам развития лабораторной службы. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
38. Управление санитарно-эпидемиологической
экспертизы – 5 единиц
Руководитель
управления санитарно-эпидемиологической экспертизы
(№ 12-2), категория С-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, материаловедение и технология новых материалов, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), право (юриспруденция, международное право), социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, государственное и местное управление, маркетинг, инновационный менеджмент, управление проектами).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына басшылық ету. Зертханалық зерттеулер мен құрал-саймандық өлшеулердің жаңа әдістерін, жаңа аспаптарды және жабдықтарды, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы және техникалық реттеу саласындағы қолданбалы бағдарламалық өнімдерді әзірлеу, дайындау, бейімдеу және енгізу мәселелерін үйлестіру. Агенттіктің зертханалық қызметінің жұмысын үйлестіру, жабдықтарды тиімді пайдалану және Агенттіктің аумақтық ұйымдары орындайтын зертханалық зерттеулердің сапалы жүргізілуі бойынша ұсыныстар енгізу. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Қоршаған ортаның қолайсыз факторларының әсер ету тәуекелдерін бағалау мәселелері. Зертханалық қызметті дамыту саласында халықаралық және үкіметтік емес ұйымдармен, сондай-ақ басқа да заңды тұлғалармен ведомствоаралық өзара іс-қимыл, ынтымақтастық бойынша іс-шараларды ұйымдастыру. Зертханалық қызметті дамыту мәселелері бойынша республикалық ғылыми орталықтардың қызметін үйлестіру. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмыс жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерді жүзеге асыруға қатысу. Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын құзыретінің шегінде дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
38. Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама
басқармасы – 5 бірлік
Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама басқармасының
басшысы (№ 12-2), С-3 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, материалтану және жаңа материалдар технологиясы, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Разработка, подготовка, адаптация и внедрение новых методов лабораторных исследований и инструментальных замеров, новых приборов и оборудования, прикладных программных продуктов в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения и технического регулирования. Внесение предложений по координации деятельности лабораторной службы отрасли, эффективному использованию оборудования и качественному проведению лабораторных исследований, выполняемых территориальными организациями Агентства. Осуществление мероприятий по межведомственному взаимодействию, сотрудничеству с международными и неправительственными организациями, а также с другими юридическими лицами в области развития лабораторной службы. Координация деятельности республиканских научных центров по вопросам развития лабораторной службы. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Агентства в пределах компетенции. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
39. Главный эксперт
управления санитарно-эпидемиологической экспертизы –
3 единицы
(№ 12-2-1, № 12-2-2, № 12-2-3), категория С-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, материаловедение и технология новых материалов, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), право (юриспруденция, международное право), социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, государственное и местное управление, маркетинг, инновационный менеджмент, управление проектами).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. Зертханалық зерттеулер мен құрал-саймандық өлшеулердің жаңа әдістерін, жаңа аспаптарды және жабдықтарды, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы және техникалық реттеу саласындағы қолданбалы бағдарламалық өнімдерді әзірлеу, дайындау, бейімдеу және енгізу. Саланың зертханалық қызметінің жұмысын үйлестіру, жабдықтарды тиімді пайдалану және Агенттіктің аумақтық ұйымдары орындайтын зертханалық зерттеулердің сапалы жүргізілуі бойынша ұсыныстар енгізу. Зертханалық қызметті дамыту саласында халықаралық және үкіметтік емес ұйымдармен, сондай-ақ басқа да заңды тұлғалармен ведомствоаралық өзара іс-қимыл, ынтымақтастық бойынша іс-шараларды жүзеге асыру. Зертханалық қызметті дамыту мәселелері бойынша республикалық ғылыми орталықтардың қызметін үйлестіру. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмыс жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерді жүзеге асыруға қатысу. Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын құзыретінің шегінде дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
39. Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама басқармасының бас
сарапшысы – 3 бірлік (№ 12-2-1, № 12-2-2, № 12-2-3), С-4 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, материалтану және жаңа материалдар технологиясы, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка, подготовка, адаптация и внедрение новых методов лабораторных исследований и инструментальных замеров, новых приборов и оборудования, прикладных программных продуктов в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения и технического регулирования. Внесение предложений по координации деятельности лабораторной службы Агентства, эффективному использованию оборудования и качественному проведению лабораторных исследований, выполняемых территориальными организациями Агентства. Осуществление мероприятий по межведомственному взаимодействию, сотрудничеству с международными и неправительственными организациями, а также с другими юридическими лицами в области развития лабораторной службы. Координация деятельности республиканских научных центров по вопросам развития лабораторной службы. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Агентства в пределах компетенции. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
40. Эксперт управления санитарно-эпидемиологической экспертизы
(№ 12-2-4), категория С-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, материаловедение и технология новых материалов, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), право (юриспруденция, международное право), социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, государственное и местное управление, маркетинг, инновационный менеджмент, управление проектами).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Зертханалық зерттеулер мен құрал-саймандық өлшеулердің жаңа әдістерін, жаңа аспаптарды және жабдықтарды, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы және техникалық реттеу саласындағы қолданбалы бағдарламалық өнімдерді әзірлеу, дайындау, бейімдеу және енгізу. Агенттіктің зертханалық қызметінің жұмысын үйлестіру, жабдықтарды тиімді пайдалану және Агенттіктің аумақтық ұйымдары орындайтын зертханалық зерттеулердің сапалы жүргізілуі бойынша ұсыныстар енгізу. Зертханалық қызметті дамыту саласында халықаралық және үкіметтік емес ұйымдармен, сондай-ақ басқа да заңды тұлғалармен ведомствоаралық өзара іс-қимыл, ынтымақтастық бойынша іс-шараларды жүзеге асыру. Зертханалық қызметті дамыту мәселелері бойынша республикалық ғылыми орталықтардың қызметін үйлестіру. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмыс жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерді жүзеге асыруға қатысу. Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын құзыретінің шегінде дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
40. Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама басқармасының
сарапшысы (№ 12-2-4), С-5 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, материалтану және жаңа материалдар технологиясы, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка, подготовка, адаптация и внедрение новых методов лабораторных исследований и инструментальных замеров, новых приборов и оборудования, прикладных программных продуктов в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения и технического регулирования. Внесение предложений по координации деятельности лабораторной службы Агентства, эффективному использованию оборудования и качественному проведению лабораторных исследований, выполняемых территориальными организациями Агентства. Осуществление мероприятий по межведомственному взаимодействию, сотрудничеству с международными и неправительственными организациями, а также с другими юридическими лицами в области развития лабораторной службы. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Агентства в пределах компетенции. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
41. Управление оценки рисков – 4 единицы
Руководитель
управления оценки рисков (№ 12-3), категория С-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, материаловедение и технология новых материалов, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), право (юриспруденция, международное право), социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, государственное и местное управление, маркетинг, инновационный менеджмент, управление проектами).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Зертханалық зерттеулер мен құрал-саймандық өлшеулердің жаңа әдістерін, жаңа аспаптарды және жабдықтарды, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы және техникалық реттеу саласындағы қолданбалы бағдарламалық өнімдерді әзірлеу, дайындау, бейімдеу және енгізу. Агенттіктің зертханалық қызметінің жұмысын үйлестіру, жабдықтарды тиімді пайдалану және Агенттіктің аумақтық ұйымдары орындайтын зертханалық зерттеулердің сапалы жүргізілуі бойынша ұсыныстар енгізу. Зертханалық қызметті дамыту саласында халықаралық және үкіметтік емес ұйымдармен, сондай-ақ басқа да заңды тұлғалармен ведомствоаралық өзара іс-қимыл, ынтымақтастық бойынша іс-шараларды жүзеге асыру. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмыс жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
41. Тәуекелдерді бағалау басқармасы – 4 бірлік
Тәуекелдерді бағалау басқармасының басшысы (№ 12-3), С-3 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, материалтану және жаңа материалдар технологиясы, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін«Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Организация мероприятий по оценке рисков воздействия неблагоприятных факторов окружающей среды. Анализ степени риска загрязнения объектов окружающей среды химическими, радиоактивными веществами и влияния их на здоровье населения. Разработка системы мониторинга опасных для человека природных биологических агентов и химических веществ, а также вызываемых ими заболеваний с целью прогнозирования биологических и химических опасностей на территории Республики Казахстан и принятия плановых и экстренных мер по обеспечению биологической и химической безопасности населения и окружающей среды. Проведение оценки профессионального риска для здоровья работников. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Агентства в пределах компетенции. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
42. Главный эксперт
управления оценки рисков – 2 единицы
(№ 12-3-1, № 12-3-2), категория С-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, материаловедение и технология новых материалов, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), право (юриспруденция, международное право), социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, государственное и местное управление, маркетинг, инновационный менеджмент, управление проектами).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. Қоршаған ортаның қолайсыз факторларының әсер ету тәуекелдерін бағалау бойынша іс-шараларды ұйымдастыру. Қоршаған орта объектілерінің химиялық, радиоактивті заттармен ластануы мен олардың халықтың денсаулығына әсер ету тәуекелінің дәрежесін талдау. Адам үшін қауіпті табиғи биологиялық агенттер мен химиялық заттардың, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағында биологиялық және химиялық қауіптіліктерді болжау және халықтың және қоршаған ортаның биологиялық және химиялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша жоспарлы және шұғыл шараларды қабылдау мақсатында олар тудыратын аурулардың мониторингі жүйесін әзірлеу. Қызметкерлердің денсаулығы үшін кәсіби тәуекелге бағалау жүргізу. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмыс жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерді жүзеге асыруға қатысу. Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын құзыретінің шегінде дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
42. Тәуекелдерді бағалау басқармасының бас сарапшысы – 2 бірлік
(№ 12-3-1, № 12-3-2), С-4 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, материалтану және жаңа материалдар технологиясы, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление мероприятий по оценке рисков воздействия неблагоприятных факторов окружающей среды. Анализ степени риска загрязнения объектов окружающей среды химическими, радиоактивными веществами и влияния их на здоровье населения. Разработка системы мониторинга опасных для человека природных биологических агентов и химических веществ, а также вызываемых ими заболеваний с целью прогнозирования биологических и химических опасностей на территории Республики Казахстан и принятия плановых и экстренных мер по обеспечению биологической и химической безопасности населения и окружающей среды. Проведение оценки профессионального риска для здоровья работников. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Агентства в пределах компетенции. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
43. Эксперт управления оценки рисков (№ 12-3-3),
категория С-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, материаловедение и технология новых материалов, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), право (юриспруденция, международное право), социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, государственное и местное управление, маркетинг, инновационный менеджмент, управление проектами).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Қоршаған ортаның қолайсыз факторларының әсер ету тәуекелдерін бағалау бойынша іс-шараларды жүзеге асыру. Қоршаған орта объектілерінің химиялық, радиоактивті заттармен ластануы мен олардың халықтың денсаулығына әсер ету тәуекелінің дәрежесін талдау. Адам үшін қауіпті табиғи биологиялық агенттер мен химиялық заттардың, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағында биологиялық және химиялық қауіптіліктерді болжау және халықтың және қоршаған ортаның биологиялық және химиялық қауіпсіздігін қамтамасыз ету бойынша жоспарлы және шұғыл шараларды қабылдау мақсатында олар тудыратын аурулардың мониторингі жүйесін әзірлеу. Қызметкерлердің денсаулығы үшін кәсіби тәуекелге бағалау жүргізу. Құзыретінің шегінде бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмыс жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерді жүзеге асыруға қатысу. Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын құзыретінің шегінде дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
43. Тәуекелдерді бағалау басқармасының сарапшысы (№ 12-3-3),
С-5 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, материалтану және жаңа материалдар технологиясы, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление мероприятий по оценке рисков воздействия неблагоприятных факторов окружающей среды. Проведение оценки профессионального риска для здоровья работников. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Агентства в пределах компетенции. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
44. Департамент стратегического развития
Директор
Департамента стратегического развития (№ 13), категория С-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика, инновационный менеджмент, управление проектами), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, технология и проектирование текстильных материалов, технология фармацевтического производства, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), право (юриспруденция, международное право), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Қоршаған ортаның қолайсыз факторларының әсер ету тәуекелдерін бағалау бойынша іс-шараларды жүзеге асыру. Қызметкерлердің денсаулығы үшін кәсіби тәуекелге бағалау жүргізу. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмыс жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексерулерді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
44. Стратегиялық даму департаменті
Стратегиялық даму департаментінің директоры (№ 13), С-1 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, өңіртану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, әлемдік экономика, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тоқыма материалдары технологиясы және жобалау, фармацевтикалық өндіріс технологиясы, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Разработка предложений по формированию государственной политики в сфере защиты прав потребителей. Участие в определении приоритетов, основных направлений на среднесрочный и долгосрочный период. Координация работы по разработке государственных программ, концепций, стратегий, стратегических и операционных планов в сфере защиты прав потребителей. Осуществление мероприятий по взаимодействию с международными организациями. Анализ международного опыта в сфере защиты прав потребителей. Подготовка конкретных предложений по вопросам развития международного сотрудничества с иностранными государствами в сфере защиты прав потребителей. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Агентства в пределах компетенции. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
47. Главный эксперт
управления стратегического планирования и международного
сотрудничества – 4 единицы (№ 13-2-1, № 13-2-2,
№ 13-2-3, № 13-2-4), категория С-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика, инновационный менеджмент, управление проектами), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, технология и проектирование текстильных материалов, технология фармацевтического производства, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), право (юриспруденция, международное право), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Орта мерзімге және ұзақ мерзімге арналған басымдықтарды, негізгі бағыттарды айқындауға қатысу. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды, тұжырымдамаларды, стратегияларды, стратегиялық және операциялық жоспарларды әзірлеу бойынша жұмысты үйлестіру. Халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл бойынша іс-шараларды жүзеге асыру. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы халықаралық тәжірибені талдау. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласында шетел мемлекеттерімен халықаралық ынтымақтастықты дамыту мәселелері бойынша нақты ұсыныстарды дайындау. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмысының жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
47. Стратегиялық жоспарлау және халықаралық ынтымақтастық
басқармасының бас сарапшысы – 4 бірлік
(№ 13-2-1, № 13-2-2, № 13-2-3, № 13-2-4), С-4 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, өңіртану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, әлемдік экономика, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тоқыма материалдары технологиясы және жобалау, фармацевтикалық өндіріс технологиясы, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка предложений по формированию государственной политики в сфере защиты прав потребителей. Участие в определении приоритетов, основных направлений на среднесрочный и долгосрочный период. Координация работы по разработке государственных программ, концепций, стратегий, стратегических и операционных планов в сфере защиты прав потребителей. Осуществление мероприятий по взаимодействию с международными организациями. Анализ международного опыта в сфере защиты прав потребителей. Подготовка конкретных предложений по вопросам развития международного сотрудничества с иностранными государствами в сфере защиты прав потребителей. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Агентства в пределах компетенции. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
48. Эксперт управления стратегического планирования и
международного сотрудничества (№ 13-2-5), категория С-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика, инновационный менеджмент, управление проектами), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, технология и проектирование текстильных материалов, технология фармацевтического производства, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), право (юриспруденция, международное право), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Орта мерзімге және ұзақ мерзімге арналған басымдықтарды, негізгі бағыттарды айқындауға қатысу. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды, тұжырымдамаларды, стратегияларды, стратегиялық және операциялық жоспарларды әзірлеу бойынша жұмысты үйлестіру. Халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл бойынша іс-шараларды жүзеге асыру. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы халықаралық тәжірибені талдау. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласында шетел мемлекеттерімен халықаралық ынтымақтастықты дамыту мәселелері бойынша нақты ұсыныстарды дайындау. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмысының жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде Агенттік Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
48. Стратегиялық жоспарлау және халықаралық ынтымақтастық
басқармасының сарапшысы (№ 13-2-5), С-5 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, өңіртану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, әлемдік экономика, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тоқыма материалдары технологиясы және жобалау, фармацевтикалық өндіріс технологиясы, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Разработка предложений по формированию государственной политики в сфере защиты прав потребителей. Участие в определении приоритетов, основных направлений на среднесрочный и долгосрочный период. Координация работы по разработке государственных программ, концепций, стратегий, стратегических и операционных планов в сфере защиты прав потребителей. Осуществление мероприятий по взаимодействию с международными организациями. Анализ международного опыта в сфере защиты прав потребителей. Подготовка конкретных предложений по вопросам развития международного сотрудничества с иностранными государствами в сфере защиты прав потребителей. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Агентства в пределах компетенции. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
49. Управление сводного анализа и мониторинга – 3 единицы
Руководитель
управления сводного анализа и мониторинга (№ 13-3),
категория С-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика, инновационный менеджмент, управление проектами), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, технология и проектирование текстильных материалов, технология фармацевтического производства, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), право (юриспруденция, международное право), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру бойынша ұсыныстар әзірлеу. Орта мерзімге және ұзақ мерзімге арналған басымдықтарды, негізгі бағыттарды айқындауға қатысу. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік бағдарламаларды, тұжырымдамаларды, стратегияларды, стратегиялық және операциялық жоспарларды әзірлеу бойынша жұмысты үйлестіру. Халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимыл бойынша іс-шараларды жүзеге асыру. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы халықаралық тәжірибені талдау. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласында шетел мемлекеттерімен халықаралық ынтымақтастықты дамыту мәселелері бойынша нақты ұсыныстарды дайындау. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмысының жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
49. Жиынтық талдау және мониторинг басқармасы – 3 бірлік
Жиынтық талдау және мониторинг басқармасының басшысы
(№ 13-3), С-3 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, өңіртану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, әлемдік экономика, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тоқыма материалдары технологиясы және жобалау, фармацевтикалық өндіріс технологиясы, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление мониторинга и оценка выполнения государственных программ, концепций, стратегий, стратегических и операционных планов развития в сфере защиты прав потребителей. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов и организаций Агентства в пределах компетенции. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
52. Департамент защиты прав потребителей
Директор
Департамента защиты прав потребителей (№ 14), категория С-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, технология и проектирование текстильных материалов, технология фармацевтического производства, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік бағдарламалардың, тұжырымдамалардың, стратегиялардың, стратегиялық және операциялық жоспарлардың орындалуына мониторинг жүргізуді және бағалауды жүзеге асыру. Заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын құзыретінің шегінде әзірлеу және қарау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмысының жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
52. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің директоры
(№ 14), С-1 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тоқыма материалдары технологиясы және жобалау, фармацевтикалық өндіріс технологиясы, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Департамента. Организация мероприятий по обеспечению государственной политики в сфере защиты прав потребителей. Внесение предложений руководству по основным направлениям государственной политики в сфере защиты прав потребителей. Организация мероприятий по осуществлению межотраслевой координации деятельности государственных органов по вопросам совершенствования законодательства Республики Казахстан о защите прав потребителей. Принятие мер по совершенствованию законодательства Республики Казахстан о защите прав потребителей. Организация мероприятий по взаимодействию с общественными объединениями потребителей, ассоциациями (союзами) в сфере защиты прав потребителей. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
53. Заместитель директора
Департамента защиты прав потребителей (№ 14-1), категория С-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, технология и проектирование текстильных материалов, технология фармацевтического производства, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттары бойынша басшылыққа ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың қызметін салааралық үйлестіруді жүзеге асыру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Қазақстан Республикасының тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша шаралар қабылдау. Тұтынушылардың қоғамдық бірлестіктерімен, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы қауымдастықтармен (одақтармен) өзара іс-қимыл жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Құзыретінің шегінде бойынша заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Құзыретінің шегінде Агенттік Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмысының жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
53. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті
директорының орынбасары (№ 14-1), С-2 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тоқыма материалдары технологиясы және жобалау, фармацевтикалық өндіріс технологиясы, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство работой Департамента. Организация мероприятий по обеспечению государственной политики в сфере защиты прав потребителей. Внесение предложений руководству по основным направлениям государственной политики в сфере защиты прав потребителей. Организация мероприятий по осуществлению межотраслевой координации деятельности государственных органов по вопросам совершенствования законодательства Республики Казахстан о защите прав потребителей. Принятие мер по совершенствованию законодательства Республики Казахстан о защите прав потребителей. Организация мероприятий по взаимодействию с общественными объединениями потребителей, ассоциациями (союзами) в сфере защиты прав потребителей. Разработка, согласование и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
54. Управление политики по защите прав потребителей – 4 единицы
Руководитель
управления политики по защите прав потребителей (№ 14-2),
категория С-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, технология и проектирование текстильных материалов, технология фармацевтического производства, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Организация мероприятий по обеспечению государственной политики в сфере защиты прав потребителей. Разработка предложений по основным направлениям государственной политики в сфере защиты прав потребителей. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов Агентства в пределах компетенции. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
55.Главный эксперт
управления политики по защите прав потребителей – 2 единицы
(№ 14-2-1, 14-2-2), категория С-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, технология и проектирование текстильных материалов, технология фармацевтического производства, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление мероприятий по обеспечению государственной политики в сфере защиты прав потребителей. Участие в разработке предложений по основным направлениям государственной политики в сфере защиты прав потребителей. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов Агентства в пределах компетенции. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына басшылық ету. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттары бойынша басшылыққа ұсыныстар енгізу. Қазақстан Республикасының тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың қызметін салааралық үйлестіруді жүзеге асыру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Қазақстан Республикасының тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша шаралар қабылдау. Тұтынушылардың қоғамдық бірлестіктерімен, тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы қауымдастықтармен (одақтармен) өзара іс-қимыл жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу, келісу және қарау. Құзыретінің шегінде Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмысының жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
54. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саясаты
басқармасы – 4 бірлік
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саясаты басқармасының
басшысы (№ 14-2), С-3 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тоқыма материалдары технологиясы және жобалау, фармацевтикалық өндіріс технологиясы, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттары бойынша ұсыныстар әзірлеу. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Құзыретінің шегінде Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмысының жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
55. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саясаты басқармасының
бас сарапшысы – 2 бірлік (№ 14-2-1, № 14-2-2), С-4 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тоқыма материалдары технологиясы және жобалау, фармацевтикалық өндіріс технологиясы, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттары бойынша ұсыныстар әзірлеуге қатысу. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Құзыретінің шегінде Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмысының жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

57. Управление межотраслевой координации государственных
органов по защите прав потребителей – 3 единицы
Руководитель
управления межотраслевой координации государственных органов по
защите прав потребителей (№ 14-3), категория С-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, технология и проектирование текстильных материалов, технология фармацевтического производства, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Организация мероприятий по обеспечению государственной политики в сфере защиты прав потребителей. Организация мероприятий по осуществлению межотраслевой координации деятельности государственных органов по вопросам совершенствования законодательства Республики Казахстан о защите прав потребителей. Принятие мер по совершенствованию законодательства Республики Казахстан о защите прав потребителей. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов Агентства в пределах компетенции. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

57. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау бойынша мемлекеттік
органдарды салааралық үйлестіру басқармасы – 3 бірлік
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау бойынша мемлекеттік органдарды
салааралық үйлестіру басқармасының басшысы (№ 14-3), С-3 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тоқыма материалдары технологиясы және жобалау, фармацевтикалық өндіріс технологиясы, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Қазақстан Республикасының тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың қызметін салааралық үйлестіруді жүзеге асыру жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Қазақстан Республикасының тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы заңнамасын жетілдіру бойынша шаралар қабылдау. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Құзыретінің шегінде Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмысының жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

58. Главный эксперт
управления межотраслевой координации государственных органов по
защите прав потребителей (№ 14-3-1), категория С-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, технология и проектирование текстильных материалов, технология фармацевтического производства, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление мероприятий по обеспечению государственной политики в сфере защиты прав потребителей. Осуществление мероприятий по межотраслевой координации деятельности государственных органов по вопросам совершенствования законодательства Республики Казахстан о защите прав потребителей. Принятие мер по совершенствованию законодательства Республики Казахстан о защите прав потребителей. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов Агентства в пределах компетенции. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

58. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау бойынша мемлекеттік
органдарды салааралық үйлестіру басқармасының бас сарапшысы
(№ 14-3-1), С-4 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тоқыма материалдары технологиясы және жобалау, фармацевтикалық өндіріс технологиясы, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы заңнамасын жетілдіру мәселелері бойынша мемлекеттік органдардың қызметін салааралық үйлестіруді жүзеге асыру жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы заңнамасын жетілдіру бойынша шаралар қабылдау. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Құзыретінің шегінде Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмысының жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

60. Управление по работе с общественными
потребительскими объединениями и населением – 3 единицы
Руководитель
управления по работе с общественными потребительскими
объединениями и населением (№ 14-4), категория С-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, технология и проектирование текстильных материалов, технология фармацевтического производства, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Осуществление мероприятий по взаимодействию с общественными объединениями потребителей, ассоциациями (союзами) и населением в сфере защиты прав потребителей. Принятие мер по совершенствованию законодательства Республики Казахстан о защите прав потребителей. Разработка и рассмотрение в пределах компетенции проектов законодательных и нормативных правовых актов. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Оказание методической и практической помощи специалистам подведомственных органов Агентства в пределах компетенции. Участие в осуществлении плановых и внеплановых проверок состояния работы подведомственных органов и организаций Агентства. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

60. Тұтынушылардың қоғамдық бірлестіктерімен және халықпен
жұмыс басқармасы – 3 бірлік
Тұтынушылардың қоғамдық бірлестіктерімен және халықпен
жұмыс басқармасының басшысы (№ 14-4), С-3 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тоқыма материалдары технологиясы және жобалау, фармацевтикалық өндіріс технологиясы, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін«Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. Тұтынушылардың қоғамдық бірлестіктерімен, қауымдастықтармен (одақтармен) және халықпен тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы өзара іс-қимыл жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру. Қазақстан Республикасының тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы заңнамасын жетілдіру бойынша шаралар қабылдау. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу және қарау. Құзыретінің шегінде Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдардың мамандарына құзыретінің шегінде әдістемелік және практикалық көмек көрсету. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың жұмысының жағдайына жоспарлы және жоспардан тыс тексеруді жүзеге асыруға қатысу. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

62. Департамент экономики и финансов
Директор
Департамента экономики и финансов (№ 15), категория С-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», «О государственном имуществе»,  Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Департамента. Координация деятельности Департамента по вопросам экономики и планирования, исполнения республиканского бюджета, своевременного финансирования и формирования отчетности в соответствии с действующим законодательством. Финансовая экспертиза нормативных правовых актов, разрабатываемых Агентством. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие c государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
63. Заместитель директора
Департамента экономики и финансов (№ 15-1), категория С-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», «О государственном имуществе»,  Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

62. Экономика және қаржы департаменті
Экономика және қаржы департаментінің директоры
(№ 15), С-1 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы», «Мемлекеттік мүлік туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексін, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Департаменттің экономика және жоспарлау, республикалық бюджеттің орындалуы, қолданыстағы заңнамаға сәйкес есептілікті уақтылы қаржыландыру және қалыптастыру мәселелері бойынша қызметін үйлестіру. Агенттік әзірлейтін нормативтік құқықтық актілердің қаржылық сараптамасы. Құзыретінің шегінде Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
63. Экономика және қаржы департаменті директорының
орынбасары (№ 15-1), С-2 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы», «Мемлекеттік мүлік туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексін, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство работой Департамента. Обеспечение деятельности Департамента по вопросам экономики и планирования, стратегического плана Агентства, формирования республиканского бюджета в сфере защиты прав потребителей на соответствующий трехлетний период в пределах компетенции. Формирование сводного плана финансирования по обязательствам и платежам, рассмотрение и подготовка к утверждению планов развития. Финансовая экспертиза нормативных правовых актов, разрабатываемых Агентством. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
64. Управление экономики и планирования – 5 единиц
Руководитель
управления экономики и планирования (№ 15-2), категория С-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», «О государственном имуществе»,  Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Формирование проекта бюджета и организация работы по формированию сводного проекта бюджета по подведомственным Агентству государственным учреждениям на соответствующий трехлетний период. Участие в оценке эффективности бюджетных программ по отчетному периоду. Организация работы по разработке и доведению до подведомственных учреждений Агентства индивидуальных планов финансирования по обязательствам и платежам на планируемый финансовый год. Разработка проектов постановлений Правительства Республики Казахстан, связанных с уточнением республиканского бюджета. Рассмотрение и подготовка к утверждению планов развития подведомственных республиканских государственных предприятий. Финансовая экспертиза нормативных правовых актов, разрабатываемых Агентством. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Практическая и методическая помощь подведомственным органам и организациям Агентства по вопросам экономики и планирования. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысын басшылық ету. Құзыретінің шегінде Агенттіктің экономика және жоспарлау, стратегиялық жоспар, тиісті үш жылдық кезеңге тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы республикалық бюджетті қалыптастыру мәселелері бойынша Департаменттің жұмысын қамтамасыз ету. Міндеттемелер және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын қалыптастыру, даму жоспарларын қарау және бекітуге дайындау. Агенттік әзірлейтін нормативтік құқықтық актілердің қаржылық сараптамасы. Құзыретінің шегінде Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
64. Экономика және жоспарлау басқармасы – 5 бірлік
Экономика және жоспарлау басқармасының басшысы
(№ 15-2), С-3 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы», «Мемлекеттік мүлік туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексін, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. Бюджеттің жобасын қалыптастыру және Агенттікке ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер бойынша тиісті үш жылдық кезеңге арналған бюджеттің жиынтық жобасын қалыптастыру бойынша жұмысты ұйымдастыру. Есепті кезең бойынша бюджеттік бағдарламалардың тиімділігін бағалауға қатысу. Жоспарланған қаржы жылына арналған міндеттемелер мен төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарларын әзірлеу және Агенттікке ведомстволық бағыныстағы мекемелерге дейін жеткізу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Республикалық бюджетті нақтылаумен байланысты Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулары жобаларын әзірлеу. Ведомстволық бағыныстағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын қарау және бекітуге дайындау. Агенттік әзірлейтін нормативтік құқықтық актілердің қаржылық сараптамасы. Құзыретінің шегінде Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдарға экономика және жоспарлау мәселелері бойынша практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Құзыреті шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

65. Главный эксперт
управления экономики и планирования – 3 единицы
(№ 15-2-1, № 15-2-2, № 15-2-3), категория С-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», «О государственном имуществе»,  Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Рассмотрение бюджетных заявок, планов развития государственных предприятий. Рассмотрение и подготовка к утверждению прейскурантов цен на платные услуги территориальных органов, государственных предприятий, центров санитарно-эпидемиологической экспертизы Агентства. Планирование, рассмотрение бюджетных заявок противочумных станций. Финансовая экспертиза нормативных правовых актов, разрабатываемых Агентством. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Практическая и методическая помощь подведомственным Агентству органам и организациям в пределах компетенции по вопросам планирования, внебюджетной деятельности и вопросам оплаты труда. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

65. Экономика және жоспарлау басқармасының
бас сарапшысы – 3 бірлік (№ 15-2-1, № 15-2-2,
№ 15-2-3), С-4 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы», «Мемлекеттік мүлік туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексін, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Мемлекеттік кәсіпорындардың бюджеттік өтінімдерін, қаржы-шаруашылығы қызметінің жоспарларын қарау. Агенттіктің аумақтық органдарының, мемлекеттік кәсіпорындарының, санитариялық-эпидемиологиялық сараптама орталықтарының ақылы қызметтеріне арналған прейскуранттарды қарау және бекітуге дайындау. Обаға қарсы күрес станцияларының бюджеттік өтінімдерін жоспарлау, қарау. Агенттік әзірлейтін нормативтік құқықтық актілердің қаржылық сараптамасы. Құзыретінің шегінде Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдарға жоспарлау және бюджеттен тыс қызмет мәселелері және еңбекке ақы төлеу мәселелері бойынша практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыреті шегінде өзге де міндеттерді орындау.

66. Эксперт управления экономики и планирования (№ 15-2-4),
категория С-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», «О государственном имуществе»,  Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Рассмотрение бюджетных заявок, планов развития государственных предприятий, подведомственных Агентству. Рассмотрение и подготовка к утверждению прейскурантов цен на платные услуги подведомственных государственных предприятий. Планирование, рассмотрение бюджетных заявок по курации. Финансовая экспертиза нормативных правовых актов, разрабатываемых Агентством. Методическая и практическая помощь подведомственным Агентству органам и организациям в пределах компетенции по вопросам планирования, внебюджетной деятельности и вопросам оплаты труда. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
67. Управление бухгалтерского учета и финансов – 6 единиц
Руководитель
управления бухгалтерского учета и финансов (№ 15-3),
категория С-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», «О государственном имуществе»,  Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

66. Экономика және жоспарлау басқармасының сарапшысы
(№ 15-2-4), С-5 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы»,   «Мемлекеттік мүлік туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексін, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін«Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік кәсіпорындардың бюджеттік өтінімдерін, даму жоспарларын қарау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік кәсіпорындардың ақылы қызметтеріне арналған прейскуранттарды қарау және бекітуге дайындау. Жетекшілігі бойынша бюджеттік өтінімдерді жоспарлау, қарау. Агенттік әзірлейтін нормативтік құқықтық актілердің қаржылық сараптамасы. Құзыретінің шегінде Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдарға жоспарлау және бюджеттен тыс қызмет мәселелері және еңбекке ақы төлеу мәселелері бойынша практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
67. Бухгалтерлік есеп және қаржы басқармасы – 6 бірлік
Бухгалтерлік есеп және қаржы басқармасының басшысы
(№ 15-3), С-3 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы», «Мемлекеттік мүлік туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексін, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Организация бухгалтерского учета по Агентству. Подготовка к утверждению отчетов об исполнении планов развития подведомственных государственных предприятий. Прием бухгалтерских отчетов подведомственных органов и организаций. Исполнение бюджета. Разработка и рассмотрение нормативных правовых актов в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Методическая и практическая помощь специалистам подведомственных органов и организаций Агентства. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
68. Главный эксперт
управления бухгалтерского учета и финансов – 4 единицы
(№ 15-3-1, № 15-3-2, № 15-3-3, № 15-3-4), категория С-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», «О государственном имуществе»,  Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. Агенттік бойынша бухгалтерлік есепті ұйымдастыру. Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларының орындалуы туралы есепттерін бекітуге дайындау. Ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың бухгалтерлік есептерін қабылдау. Бюджеттің орындалуы. Құзыретінің шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және қарау. Құзыретінің шегінде Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдарының мамандарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
68. Бухгалтерлік есеп және қаржы басқармасының
бас сарапшысы – 4 бірлік (№ 15-3-1, № 15-3-2,
№ 15-3-3, № 15-3-4), С-4 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы», «Мемлекеттік мүлік туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексін, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері

Ведение бухгалтерского учета (формирование заявок на регистрацию гражданско-правовых сделок, счетов к оплате, ведение мемориального ордера № 1, 2, 5, 6, 8, формирование счетов к оплате и начисление по заработной плате, отпускным и командировочным расходам, налоговых и обязательных платежей, составлении отчета об исполнении плана финансирования). Ведение мониторинга по капитальным расходам подведомственных органов и организаций Агентства. Рассмотрение отчетов об исполнении планов развития подведомственных государственных предприятий. Составление и представление налоговых и статистических отчетов, проведение сверки с налоговыми органами. Ежемесячное рассмотрение представленных заявок на внесение изменений в индивидуальный план финансирования подведомстенных государственных учреждений. Составление заявок по Агентству. Ежемесячное исполнение бюджета. Разработка и рассмотрение нормативных правовых актов в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Методическая и практическая помощь специалистам подведомственных органов и организаций Агентства. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
69. Эксперт управления бухгалтерского учета и финансов
(№ 15-3-5), категория С-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (экономика, учет и аудит, финансы).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», «О государственном имуществе»,  Бюджетного кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Бухгалтерлік есепті жүргізу (азаматтық-құқықтық мәмілелерді, төлемге арналған шоттарды тіркеуге өтінімдер жасау, № 1, 2, 5, 6, 8 мемориальдық ордерлерін жүргізу, төлемге шоттарды қалыптастыру және жалақы, еңбек демалыстары және іссапарлар шығыстары, салық және міндетті төлемдер бойынша ақша аудару, қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы есеп жасау). Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың күрделі шығыстары бойынша мониторингін жүргізу. Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларының орындалуы туралы есептерін қарау. Салық және статистикалық есептерді құру және ұсыну, салық органдарымен салыстыру жүргізу. Ай сайын ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің жеке қаржыландыру жоспарына өзгерістер енгізуге ұсынған өтінімдерін қарау. Агенттік бойынша өтінімдер құру. Ай сайын бюджеттің орындалуы. Құзыретінің шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және қарау. Құзыретінің шегінде Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдарының мамандарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
69. Бухгалтерлік есеп және қаржы басқармасының сарапшысы
(№ 15-3-5), С-5 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (экономика, есеп және аудит, қаржы).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы», «Мемлекеттік мүлік туралы» Заңдарын, Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексін, «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Ведение бухгалтерского учета (учет основных средств, малоценных быстроизнашивающих предметов и товаров минимального запаса по Агентству – прием на баланс, начисление износа, списание, передача имущества, ведение мемориальных ордеров № 9, 10, 13, составление отчета об исполнении плана финансирования). Ведение мониторинга материально-технического оснащения государственных учреждений. Рассмотрение обращений подведомственных органов и организаций по вопросам передачи и списания имущества, передачи из одного вида собственности в другой (работа с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов РК). Разработка и рассмотрение нормативных правовых актов в пределах компетенции. Методическая и практическая помощь специалистам подведомственных органов и организаций Агентства. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
70. Департамент юридической службы
Директор
Департамента юридической службы (№ 16), категория С-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство, координация, планирование работы Департамента. Координация деятельности юридической службы в сфере защиты прав потребителей. Представление в установленном законодательством порядке интересов Агентства в суде, а также в других организациях при рассмотрении правовых вопросов деятельности Агентства. Координация вопросов по ведению мониторинга нормативных правовых актов Республики Казахстан в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан. Организация мероприятий по пропаганде законодательства Республики Казахстан, проведению правового всеобуча в Агентстве. Участие в разработке проектов правовых и нормативных правовых актов, договоров, процессуальных документов, а также других документов юридического характера, разрабатываемых Агентством, в том числе путем согласования в случае их разработки другими структурными подразделениями Агентства. Проведение юридической экспертизы нормативных правовых актов, решений и других документов правового характера на соответствие требованиям Конституции и действующего законодательства, парафирование и визирование их после экспертизы. Проведение анализа нормотворческой деятельности Агентства и по результатам анализа внесение первому руководителю Агентства, а также ответственному секретарю Агентства предложения по ее совершенствованию и устранению выявленных недостатков. Анализ состояния исковой работы, судебной практики по спорам с участием Агентства с целью выявления основных причин и условий, повлекших соответствующее судебное разбирательство и внесение предложений по их устранению и привлечению к ответственности виновных должностных лиц. Обеспечение принятия мер по исполнению вступивших в законную силу судебных актов. Оказание правовой помощи работникам структурных подразделений Агентства и территориальных органов и организаций Агентства. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Бухгалтерлік есепті жүргізу (Агенттік бойынша негізгі құралдарды, арзан тез тозатын заттар мен тауарлардың ең аз қорын есепке алу – теңгерімге қабылдау, тозуды есептеу, есептен шығару, мүлікті тапсыру, № 9, 10, 13 мемориальдық ордерлерін жүргізу, қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы есепті құрастыру). Мемлекеттік мекемелерді материалдық-техникалық жарақтау мониторингін жүргізу. Ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың мүлікті тапсыру және есептен шығару, меншіктің бір түрінен екіншісіне беру мәселелері бойынша өтініштерін қарау (ҚР Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен жұмыс). Құзыретінің шегінде нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және қарау. Ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдарының мамандарына практикалық және әдістемелік көмек көрсету. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
70. Заң қызметі департаменті
Заң қызметі департаментінің директоры
(№ 16), С-1 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына жалпы басшылық ету, үйлестіру, жоспарлау. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы заң қызметінің жұмысын үйлестіру. Сотта, сондай-ақ басқа да ұйымдарда Агенттіктің қызметінің құқықтық мәселелерін қарау кезінде заңнамада белгіленген тәртіппен Агенттіктің мүдделерін білдіреді. Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен Қазақстан Республикасының номативтік құқықтық актілерінің мониторингін жүргізу бойынша мәселелерді үйлестіру. Қазақстан Республикасының заңнамасын насихаттау, Агенттікте құқықтық жалпы білім беруді жүргізу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Агенттік әзірлейтін құқықтық және нормативтік құқықтық актілердің, шарттардың, процессуальдық құжаттардың, сондай-ақ заң сипатындағы басқа да құжаттардың жобаларын әзірлеуге, оның ішінде Агенттіктің басқа құрылымдық бөлімшелері оларды әзірлеген жағдайда келісу арқылы әзірлеуге қатысу. Нормативтік құқықтық актілердің, шешімдердің және құқықтық сипаттағы басқа да құжаттардың Конституция және қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкестігіне заңнамалық сараптама жүргізу, әр парағына қол қою және оларға сараптамадан кейін бұрыштама қою. Агенттіктің норма-шығармашылық қызметіне талдау жүргізу және талдау нәтижелері бойынша Агенттіктің бірінші басшысына, сондай-ақ Агенттіктің жауапты хатшысына оны жетілдіру және анықталған кемшіліктерді жою бойынша ұсыныстар енгізу. Тиісті сот талқылауына ықпал еткен негізгі себептер мен жағдайларды анықтау мақсатында Агенттіктің қатысуымен даулар бойынша талап-арыз жұмысы, сот практикасы жағдайын талдау және оларды жою және жауапты кінәлі лауазымды адамдарды жауапқа тарту бойынша ұсыныстар енгізу. Заңды күшіне енген сот актілерін орындау бойынша шараларды қабылдауды қамтамасыз ету. Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің және Агенттіктің аумақтық органдары мен ұйымдарының қызметкерлеріне құқықтық көмек көрсету. Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

71. Заместитель директора
Департамента юридической службы (№ 16-1), категория С-2
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство работой Департамента. Координация деятельности юридической службы в сфере защиты прав потребителей. Представление в установленном законодательством порядке интересов Агентства в суде, а также в других организациях при рассмотрении правовых вопросов деятельности Агентства. Координация вопросов по ведению мониторинга нормативных правовых актов Республики Казахстан в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан. Организация мероприятий по пропаганде законодательства Республики Казахстан, проведению правового всеобуча в Агентстве. Участие в разработке проектов правовых и нормативных правовых актов, договоров, процессуальных документов, а также других документов юридического характера, разрабатываемых Агентством, в том числе путем согласования в случае их разработки другими структурными подразделениями Агентства. Проведение юридической экспертизы нормативных правовых актов, решений и других документов правового характера на соответствие требованиям Конституции и действующего законодательства, парафирование и визирование их после экспертизы. Проведение анализа нормотворческой деятельности Агентства и по результатам анализа внесение первому руководителю Агентства, а также ответственному секретарю Агентства предложения по ее совершенствованию и устранению выявленных недостатков. Анализ состояния исковой работы, судебной практики по спорам с участием Агентства с целью выявления основных причин и условий, повлекших соответствующее судебное разбирательство и внесение предложений по их устранению и привлечению к ответственности виновных должностных лиц. Обеспечение принятия мер по исполнению вступивших в законную силу судебных актов. Оказание правовой помощи работникам структурных подразделений Агентства и территориальных органов и организаций Агентства. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

71. Заң қызметі департаменті директорының орынбасары
(№ 16-1), С-2 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін«Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына басшылық ету. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы заң қызметінің жұмысын үйлестіру. Сотта, сондай-ақ басқа да ұйымдарда Агенттіктің қызметінің құқықтық мәселелерін қарау кезінде заңнамада белгіленген тәртіппен Агенттіктің мүдделерін білдіреді. Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен Қазақстан Республикасының номативтік құқықтық актілерінің мониторингін жүргізу бойынша мәселелерді үйлестіру. Қазақстан Республикасының заңнамасын насихаттау, Агенттікте құқықтық жалпы білім беруді жүргізу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру. Агенттік әзірлейтін құқықтық және нормативтік құқықтық актілердің, шарттардың, процессуальдық құжаттардың, сондай-ақ заң сипатындағы басқа да құжаттардың жобаларын әзірлеуге, оның ішінде Агенттіктің басқа құрылымдық бөлімшелері оларды әзірлеген жағдайда келісу арқылы әзірлеуге қатысу. Нормативтік құқықтық актілердің, шешімдердің және құқықтық сипаттағы басқа да құжаттардың Конституция және қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкестігіне заңнамалық сараптама жүргізу, әр парағына қол қою және оларға сараптамадан кейін бұрыштама қою. Агенттіктің норма-шығармашылық қызметіне талдау жүргізу және талдау нәтижелері бойынша Агенттіктің бірінші басшысына, сондай-ақ Агенттіктің жауапты хатшысына оны жетілдіру және анықталған кемшіліктерді жою бойынша ұсыныстар енгізу. Тиісті сот талқылауына ықпал еткен негізгі себептер мен жағдайларды анықтау мақсатында Агенттіктің қатысуымен даулар бойынша талап-арыз жұмысы, сот практикасы жағдайын талдау және оларды жою және жауапты кінәлі лауазымды адамдарды жауапқа тарту бойынша ұсыныстар енгізу. Заңды күшіне енген сот актілерін орындау бойынша шараларды қабылдауды қамтамасыз ету. Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің және Агенттіктің аумақтық органдары мен ұйымдарының қызметкерлеріне құқықтық көмек көрсету. Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

72. Управление экспертизы нормативно-правовых актов и
нормотворчества – 5 единиц
Руководитель
управления экспертизы нормативно-правовых актов и
нормотворчества (№ 16-2), категория С-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Координация деятельности юридической службы в сфере защиты прав потребителей. Представление в установленном законодательством порядке интересов Агентства в суде, а также в других организациях при рассмотрении правовых вопросов деятельности Агентства. Участие в разработке проектов правовых и нормативных правовых актов, договоров, процессуальных документов, а также других документов юридического характера, разрабатываемых Агентством, в том числе путем согласования в случае их разработки другими структурными подразделениями Агентства. Координация работы по мониторингу и опубликованию подзаконных актов в сфере защиты прав потребителей. Осуществление мероприятий по пропаганде законодательства Республики Казахстан, проведению правового всеобуча в Агентстве. Проведение юридической экспертизы нормативных правовых актов, решений и других документов правового характера на соответствие требованиям Конституции и действующего законодательства, визирование их после экспертизы. Правовая помощь работникам структурных подразделений Агентства и подведомственных органов и организаций Агентства. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

72. Нормативтік-құқықтық актілерді сараптау және норма шығару
басқармасы – 5 бірлік
Нормативтік-құқықтық актілерді сараптау және
норма шығару басқармасының басшысы (№ 16-2), С-3 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы заң қызметінің жұмысын үйлестіру. Сотта, сондай-ақ басқа да ұйымдарда Агенттіктің қызметінің құқықтық мәселелерін қарау кезінде заңнамада белгіленген тәртіппен Агенттіктің мүдделерін білдіреді. Агенттік әзірлейтін құқықтық және нормативтік құқықтық актілердің, шарттардың, процессуальдық құжаттардың, сондай-ақ заң сипатындағы басқа да құжаттардың жобаларын әзірлеуге, оның ішінде Агенттіктің басқа құрылымдық бөлімшелері оларды әзірлеген жағдайда келісу арқылы әзірлеуге қатысу. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы заңға тәуелді актілердің мониторингі және оларды жариялау бойынша жұмысты үйлестіру. Қазақстан Республикасының заңнамасын насихаттау, Агенттікте құқықтық жалпы оқтыуды жүргізу жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру. Нормативтік құқықтық актілердің, шешімдердің және құқықтық сипаттағы басқа да құжаттардың Конституция және қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкестігіне заңнамалық сараптама жүргізу, әр парағына қол қою және оларға сараптамадан кейін бұрыштама қою. Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің және Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың қызметкерлеріне құқықтық көмек көрсету. Құзыретінің шегінде Агенттік Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

73. Главный эксперт
управления экспертизы нормативно-правовых актов и
нормотворчества – 4 единицы
(№ 16-2-1, № 16-2-2, № 16-2-3, № 16-2-4), категория С-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Представление в установленном законодательством порядке интересов Агентства в суде, а также в других организациях при рассмотрении правовых вопросов деятельности Агентства. Участие в разработке проектов правовых и нормативных правовых актов, договоров, процессуальных документов, а также других документов юридического характера, разрабатываемых Агентством, в том числе путем согласования в случае их разработки другими структурными подразделениями Агентства. Координация работы по мониторингу и опубликованию подзаконных актов в сфере защиты прав потребителей. Осуществление мероприятий по пропаганде законодательства Республики Казахстан, проведению правового всеобуча в Агентстве. Проведение юридической экспертизы нормативных правовых актов, решений и других документов правового характера на соответствие требованиям Конституции и действующего законодательства, визирование их после экспертизы. Правовая помощь работникам структурных подразделений Агентства и подведомственных органов и организаций Агентства. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

73. Нормативтік-құқықтық актілерді сараптау және норма шығару
басқармасының бас сарапшысы – 4 бірлік (№ 16-2-1, № 16-2-2,
№ 16-2-3, № 16-2-4), С-4 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Сотта, сондай-ақ басқа да ұйымдарда Агенттіктің қызметінің құқықтық мәселелерін қарау кезінде заңнамада белгіленген тәртіппен Агенттіктің мүдделерін білдіреді. Агенттік әзірлейтін құқықтық және нормативтік құқықтық актілердің, шарттардың, процессуальдық құжаттардың, сондай-ақ заң сипатындағы басқа да құжаттардың жобаларын әзірлеуге, оның ішінде Агенттіктің басқа құрылымдық бөлімшелері оларды әзірлеген жағдайда келісу арқылы әзірлеуге қатысу. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы заңға тәуелді актілердің мониторингі және оларды жариялау бойынша жұмысты үйлестіру. Қазақстан Республикасының заңнамасын насихаттау, Агенттікте құқықтық жалпы оқтыуды жүргізу жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыру. Нормативтік құқықтық актілердің, шешімдердің және құқықтық сипаттағы басқа да құжаттардың Конституция және қолданыстағы заңнама талаптарына сәйкестігіне заңнамалық сараптама жүргізу, әр парағына қол қою және оларға сараптамадан кейін бұрыштама қою. Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің және Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың қызметкерлеріне құқықтық көмек көрсету. Құзыретінің шегінде Агенттік Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

74. Управление претензионно-исковой работы – 3 единицы
Руководитель
управления претензионно-исковой работы (№ 16-3), категория С-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Координация деятельности юридической службы в сфере защиты прав потребителей. Представление в установленном законодательством порядке интересов Агентства в суде, а также в других организациях при рассмотрении правовых вопросов деятельности Агентства. Обеспечение координации своевременного заключения договоров, их соответствия требованиям законодательства, применения экономических мер воздействия при неисполнении и ненадлежащем исполнении обязательств по договорам. Анализ состояния исковой работы, судебной практики по спорам с участием Агентства с целью выявления основных причин и условий, повлекших соответствующее судебное разбирательство и внесение предложений по их устранению и привлечению к ответственности виновных должностных лиц. Принятие мер по исполнению вступивших в законную силу судебных актов, мониторингу судебных дел. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Правовая помощь работникам структурных подразделений Агентства и подведомственных органов и организаций Агентства. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

74. Наразылық-талап-арыз жұмысы басқармасы – 3 бірлік
Наразылық-талап-арыз жұмысы басқармасының басшысы
(№ 16-3), С-3 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы заң қызметінің жұмысын үйлестіру. Сотта, сондай-ақ басқа да ұйымдарда Агенттіктің қызметінің құқықтық мәселелерін қарау кезінде заңнамада белгіленген тәртіппен Агенттіктің мүдделерін білдіреді. Шарттарды уақтылы жасасуды үйлестіруді, олардың заңнама талаптарына сәйкестігін, шарттар бойынша міндеттемелер орындалмаған және тиісінше орындалмаған кезде әрекет етудің экономикалық шараларын қолдануды қамтамасыз ету. Тиісті сот талқылауына ықпал еткен негізгі себептер мен жағдайларды анықтау мақсатында Агенттіктің қатысуымен даулар бойынша талап-арыз жұмысы, сот практикасы жағдайын талдау және оларды жою және жауапты кінәлі лауазымды адамдарды жауапқа тарту бойынша ұсыныстар енгізу. Заңды күшіне енген сот актілерін орындау бойынша шараларды қабылдауды қамтамасыз ету, сот істеріне мониторинг жүргізу. Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің және Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың қызметкерлеріне құқықтық көмек көрсету. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

75. Главный эксперт
управления претензионно-исковой работы (№ 16-3-1),
категория С-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Представление в установленном законодательством порядке интересов Агентства в суде, а также в других организациях при рассмотрении правовых вопросов деятельности Агентства. Обеспечение координации своевременного заключения договоров, их соответствия требованиям законодательства, применения экономических мер воздействия при неисполнении и ненадлежащем исполнении обязательств по договорам. Анализ состояния исковой работы, судебной практики по спорам с участием Агентства с целью выявления основных причин и условий, повлекших соответствующее судебное разбирательство и внесение предложений по их устранению и привлечению к ответственности виновных должностных лиц. Принятие мер по исполнению вступивших в законную силу судебных актов, мониторингу судебных дел. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Правовая помощь работникам структурных подразделений Агентства и подведомственных органов и организаций Агентства. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

75. Наразылық-талап-арыз жұмысы басқармасының бас сарапшысы
(№ 16-3-1), С-4 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Сотта, сондай-ақ басқа да ұйымдарда Агенттіктің қызметінің құқықтық мәселелерін қарау кезінде заңнамада белгіленген тәртіппен Агенттіктің мүдделерін білдіреді. Шарттарды уақтылы жасасуды үйлестіруді, олардың заңнама талаптарына сәйкестігін, шарттар бойынша міндеттемелер орындалмаған және тиісінше орындалмаған кезде әрекет етудің экономикалық шараларын қолдануды қамтамасыз ету. Тиісті сот талқылауына ықпал еткен негізгі себептер мен жағдайларды анықтау мақсатында Агенттіктің қатысуымен даулар бойынша талап-арыз жұмысы, сот практикасы жағдайын талдау және оларды жою және жауапты кінәлі лауазымды адамдарды жауапқа тарту бойынша ұсыныстар енгізу. Заңды күшіне енген сот актілерін орындау бойынша шараларды қабылдауды қамтамасыз ету, сот істеріне мониторинг жүргізу. Құзыретінің шегінде Агенттік Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің және Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың қызметкерлеріне құқықтық көмек көрсету. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

76. Эксперт управления претензионно-исковой работы (№ 16-3-2),
категория С-5
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Представление в установленном законодательством порядке интересов Агентства в суде, а также в других организациях при рассмотрении правовых вопросов деятельности Агентства. Обеспечение координации своевременного заключения договоров, их соответствия требованиям законодательства, применения экономических мер воздействия при неисполнении и ненадлежащем исполнении обязательств по договорам. Анализ состояния исковой работы, судебной практики по спорам с участием Агентства с целью выявления основных причин и условий, повлекших соответствующее судебное разбирательство и внесение предложений по их устранению и привлечению к ответственности виновных должностных лиц. Принятие мер по исполнению вступивших в законную силу судебных актов, мониторингу судебных дел. Правовая помощь работникам структурных подразделений Агентства и подведомственных органов и организаций Агентства. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
77. Департамент административного обеспечения и информатизации
Директор
Департамента административного обеспечения и информатизации

76. Наразылық-талап-арыз жұмысы басқармасының сарапшысы
(№ 16-3-2), С-5 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Сотта, сондай-ақ басқа да ұйымдарда Агенттіктің қызметінің құқықтық мәселелерін қарау кезінде заңнамада белгіленген тәртіппен Агенттіктің мүдделерін білдіреді. Шарттарды уақтылы жасасуды үйлестіруді, олардың заңнама талаптарына сәйкестігін, шарттар бойынша міндеттемелер орындалмаған және тиісінше орындалмаған кезде әрекет етудің экономикалық шараларын қолдануды қамтамасыз ету. Тиісті сот талқылауына ықпал еткен негізгі себептер мен жағдайларды анықтау мақсатында Агенттіктің қатысуымен даулар бойынша талап-арыз жұмысы, сот практикасы жағдайын талдау және оларды жою және жауапты кінәлі лауазымды адамдарды жауапқа тарту бойынша ұсыныстар енгізу. Заңды күшіне енген сот актілерін орындау бойынша шараларды қабылдауды қамтамасыз ету, сот істеріне мониторинг жүргізу. Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің және Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың қызметкерлеріне құқықтық көмек көрсету. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
77. Әкімшілік қамтамасыз ету және ақпараттандыру департаменті
Әкімшілік қамтамасыз ету және ақпараттандыру департаментінің

(№ 17), категория С-1
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право), социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, журналистика, регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика, связь с общественностью, международная журналистика, инновационный менеджмент, управление проектами), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, материаловедение и технология новых материалов, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, технология и проектирование текстильных материалов, технология фармацевтического производства, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Взаимодействие с государственными органами в пределах компетенции. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

директоры (№ 17), С-1 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, журналистика, өңіртану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, әлемдік экономика, жұртшылықпен байланыс, халықаралық журналистика, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуіш техника және бағдарламалық жасақтама, материалтану және жаңа материалдар технологиясы, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тоқыма материалдары технологиясы және жобалау, фармацевтикалық өндіріс технологиясы, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасының Президенті туралы»«Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы»«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы»«Әкімшілік рәсімдер туралы»«Нормативтік құқықтық актілер туралы»«Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы»,  «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін«Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Руководство работой Департамента. Осуществление контроля за качественным и своевременным исполнением поступающей корреспонденции, ведением электронного документооборота, своевременным исполнением структурными подразделениями Агентства обращений граждан. Анализ и проведение ежеквартального и годового мониторинга по обращениям граждан. Вопросы государственных закупок, административного обеспечения, материально-технического оснащения и контроля за эффективным использованием материальных ресурсов. Организация работы Коллегии Агентства. Контроль за реализацией законодательства о языковой политике. Организация представительских мероприятий, связь с прессой, общественными организациями. Разработка, согласование и рассмотрение законодательных и нормативных правовых актов в пределах компетенции. Участие в проведении конференций, семинаров, общественных мероприятий. Организация работы по функционированию, развитию и внедрению государственного языка в Агентстве. Организация пропускного режима, контроль за работой гражданских служащих Агентства. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
79. Управление государственных закупок – 3 единицы
Руководитель
управления государственных закупок (№ 17-2), категория С-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: право (юриспруденция, международное право), социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, журналистика, регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика, связь с общественностью, международная журналистика, инновационный менеджмент, управление проектами), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина), технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, материаловедение и технология новых материалов, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, технология и проектирование текстильных материалов, технология фармацевтического производства, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Департаменттің жұмысына басшылық ету. Келіп түсетін хат-хабарламалардың сапасына және уақтылы орындалуын, электрондық құжат айналымының жүргізілуін, азаматтардың өтініштерін Агенттіктің құрылымдық бөлімшелері уақтылы орындауына және азаматтардың өтініштері бойынша тоқсан сайын және жылдық мониторинг жүргізілуін бақылауды жүзеге асыру. Мемлекеттік сатып алу, әкімшілік қамтамасыз ету, материалдық-техникалық жарақтау және материалдық ресурстардың тиімді пайдаланылуын бақылау мәселелері. Агенттіктің Алқасының жұмысын ұйымдастыру. Тіл саясаты туралы заңнаманың іске асырылуын бақылау. Өкілеттік іс-шараларды ұйымдастыру, баспасөзбен, қоғамдық ұйымдармен байланыс. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу, келісу және қарау. Конференцияларды, семинарларды, қоғамдық іс-шараларды өткізуге қатысу. Агенттікте мемлекеттік тілдің қызметі, дамуы және оны енгізу бойынша жұмысты ұйымдастыру. Агенттіктің мемлекеттік қызметшілерінің жұмысын бақылау, өткізу режимін ұйымдастыру. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
79. Мемлекеттік сатып алу басқармасы – 3 бірлік
Мемлекеттік сатып алу басқармасының басшысы
(№ 17-2), С-3 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, журналистика, өңіртану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, әлемдік экономика, жұртшылықпен байланыс, халықаралық журналистика, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина), техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуіш техника және бағдарламалық жасақтама, материалтану және жаңа материалдар технологиясы, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тоқыма материалдары технологиясы және жобалау, фармацевтикалық өндіріс технологиясы, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Организация работы по проведению, анализу и мониторингу государственных закупок товаров, работ и услуг, проводимых Агентством. Участие в работах по разработке и развитию нормативов и стандартов информатизации, регламентов и правил информационного взаимодействия информационных систем. Разработка предложений и мониторинг мероприятий по совершенствованию информационных систем Агентства. Участие в разработке планов, графиков, технических спецификаций и технических заданий работ по информатизации в соответствии с заказами структурных подразделений Агентства. Сбор, обобщение и подготовка информации по выполнению программ информатизации. Разработка и рассмотрение проектов законодательных и нормативных правовых актов в пределах компетенции. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
80. Главный эксперт
управления государственных закупок – 2 единицы
(№ 17-2-1, № 17-2-2), категория С-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: технические науки и технологии (биотехнология, автоматизация и управление, информационные системы, вычислительная техника и программное обеспечение, материаловедение и технология новых материалов, химическая технология неорганических веществ, химическая технология органических веществ, техническая физика, технологические машины и оборудование, технология и конструирование изделий легкой промышленности, технология продовольственных продуктов, технология перерабатывающих производств, строительство, производство строительных материалов, изделий и конструкций, безопасность жизнедеятельности и защита окружающей среды, стандартизация, сертификация и метрология, технология и проектирование текстильных материалов, технология фармацевтического производства, пищевая безопасность, безопасность непродовольственных товаров и изделий, метрология), право (юриспруденция, международное право), социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, журналистика, регионоведение, экономика, менеджмент, учет и аудит, финансы, государственное и местное управление, маркетинг, статистика, мировая экономика, связь с общественностью, международная журналистика, инновационный менеджмент, управление проектами), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина), образование (математика, физика, информатика, химия, биология, основы права и экономики, иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (международные отношения, переводческое дело), естественные науки (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. Агенттік жүргізетін тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүргізу, талдау және мониторингі бойынша жұмысын ұйымдастыру. Ақпараттандыру стандарттары мен нормативтерін, ақпараттық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимыл регламенттері мен қағидаларын әзірлеу және дамыту бойынша жұмыстарға қатысу. Агенттіктің ақпараттық жүйелерін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу және олар жөніндегі іс-шаралардың мониторингі. Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің тапсырыстарына сәйкес ақпараттандыру бойынша жұмыс жоспарларын, кестелерін, техникалық ерекшеліктерін және техникалық тапсырыстарын әзірлеуге қатысу. Ақпараттандыру бағдарламаларын орындау бойынша ақпарат жинау, қорытындылау және дайындау. Құзыретінің шегінде заңнамалық және нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу және қарау. Құзыретінің шегінде Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
80. Мемлекеттік сатып алу басқармасының
бас сарапшысы – 2 бірлік (№ 17-2-1,
№ 17-2-2), С-4 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: техникалық ғылымдар және технологиялар (биотехнология, автоматтандыру және басқару, ақпараттық жүйелер, есептеуіш техника және бағдарламалық жасақтама, материалтану және жаңа материалдар технологиясы, органикалық емес заттардың химиялық технологиясы, органикалық заттардың химиялық технологиясы, техникалық физика, технологиялық машиналар және жабдық, жеңіл өнеркәсіп бұйымдарының технологиясы және құрастыру, азық-түлік өнімдерінің технологиясы, қайта өңдеу өндірістерінің технологиясы, құрылыс, құрылыс материалдарының, бұйымдары мен конструкцияларының өндірісі, өмір сүру қауіпсіздігі және қоршаған ортаны қорғау, стандарттау, сертификаттау және метрология, тоқыма материалдары технологиясы және жобалау, фармацевтикалық өндіріс технологиясы, тағам қауіпсіздігі, азық-түлік емес тауарлар мен бұйымдардың қауіпсіздігі, метрология), құқық (юриспруденция, халықаралық құқық), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, журналистика, өңіртану, экономика, менеджмент, есеп және аудит, қаржы, мемлекеттік және жергілікті басқару, маркетинг, статистика, әлемдік экономика, жұртшылықпен байланыс, халықаралық журналистика, инновациялық менеджмент, жобаларды басқару), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина), білім (математика, физика, информатика, химия, биология, құқық және экономика негіздері, шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар, аударма ісі), жаратылыс ғылымдары (математика, информатика, физика, химия, биология, экология, метеорология).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление работы по проведению, анализу и мониторингу государственных закупок товаров, работ и услуг, проводимых Агентством. Участие в работах по разработке и развитию нормативов и стандартов информатизации, регламентов и правил информационного взаимодействия информационных систем. Разработка предложений и мониторинг мероприятий по совершенствованию информационных систем Агентства. Участие в разработке планов, графиков, технических спецификаций и технических заданий работ по информатизации в соответствии с заказами структурных подразделений Агентства. Сбор, обобщение и подготовка информации по выполнению программ информатизации. Работа с подведомственными органами и организациями Агентства по вопросу реализации программ информатизации. Изучение и анализ рынка информационных услуг с целью обеспечения Агентства современными информационными технологиями. Подготовка проектов аналитических материалов, справок, докладов, решений коллегии Агентства в пределах компетенции. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
81. Управление по работе со средствами массовой информации и
развития государственного языка – 4 единицы
Руководитель
управления по работе со средствами массовой информации и
развития государственного языка (№ 17-3), категория С-3
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, журналистика, связь с общественностью, международная журналистика), гуманитарные науки (международные отношения).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Агенттік жүргізетін тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүргізу, талдау және мониторингі бойынша жұмысын жүзеге асыру. Ақпараттандыру стандарттары мен нормативтерін, ақпараттық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимыл регламенттері мен қағидаларын әзірлеу және дамыту бойынша жұмыстарға қатысу. Агенттіктің ақпараттық жүйелерін жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу және олар жөніндегі іс-шаралардың мониторингі. Агенттіктің құрылымдық бөлімшелерінің тапсырыстарына сәйкес ақпараттандыру бойынша жұмыс жоспарларын, кестелерін, техникалық ерекшеліктерін және техникалық тапсырыстарын әзірлеуге қатысу. Ақпараттандыру бағдарламаларын орындау бойынша ақпарат жинау, қорытындылау және дайындау. Агенттікке ведомстволық бағыныстағы органдар және ұйымдармен ақпараттандыру бағдарламасын іске асыру мәселесі бойынша жұмыс. Агенттікті қазіргі заманғы ақпараттық технологиялармен қамтамасыз ету мақсатында ақпараттық қызметтер нарқымен танысу және талдау. Құзыретінің шегінде Агенттіктің Алқасының талдау материалдарының, анықтамаларының, баяндамаларының, шешімдерінің жобаларын дайындау. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
81. Бұқаралық ақпарат құралдарымен жұмыс және мемлекеттік тілді
дамыту басқармасы – 4 бірлік
Бұқаралық ақпарат құралдарымен жұмыс және мемлекеттік тілді
дамыту басқармасының басшысы (№ 17-3), С-3 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, журналистика, жұртшылықпен байланыс, халықаралық журналистика), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі

В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Общее руководство работой Управления. Осуществление взаимодействия с общественностью, а также с представителями средств массовой информации. Организация и проведение пресс-конференций, брифингов. Освещение информаций Агентства в средствах массовой информации, интернет-ресурсе Агентства. Подборка новостей из средств массовой информации по вопросам защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Отслеживание поступающих на блог-платформу Председателя вопросов и направление их на рассмотрение в структурные подразделения Агентства по компетенции. Размещение ответов на обращения на официальной блог-платформе Председателя. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
82. Главный эксперт
управления по работе со средствами массовой информации и
развития государственного языка – 2 единицы
(№ 17-3-1, № 17-3-2), категория С-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: образование (иностранный язык: два иностранных языка, казахский язык и литература), гуманитарные науки (филология, переводческое дело, иностранная филология), социальные науки, экономика и бизнес (журналистика).
Профессиональная
компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан - 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные
обязанности
Редактирование нормативных правовых актов, разрабатываемых Агентством. Консультация сотрудников Агентства по вопросам ведения делопроизводства на государственном языке. Организация курсов обучения государственного и английского языков административными государственными служащими Агентства. Анализ и координация работы переводчиков подведомственных органов и организаций. Участие в работе по функционированию, развитию и внедрению государственного языка в Агентстве. Взаимодействие с государственными органами и организациями в пределах компетенции. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Басқарманың жұмысына жалпы басшылық ету. Жұртшылықпен, сондай-ақ бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерімен өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Баспасөз-конференцияларын, брифингтерді ұйымдастыру және өткізу. Агенттіктің ақпараттарын бұқаралық ақпарат құралдарында, Агенттіктің интернет-ресурстарында жариялау. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мәселелер бойынша бұқаралық ақпарат құралдарынан жаңалықтарды таңдау. Төрағаның блог-платформасына келіп түсетін сұрақтарды қадағалау және оларды құзыреті бойынша құрылымдық бөлімшелерге қарауға жіберу. Төрағаның ресми блог-платформасына өтініштерге берілетін жауаптарды орналастыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
82. Бұқаралық ақпарат құралдарымен жұмыс және мемлекеттік тілді
дамыту басқармасының бас сарапшысы – 2 бірлік
(№ 17-3-1, № 17-3-2), С-4 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: білім (шет тілі: екі шет тілі, қазақ тілі және әдебиеті), гуманитарлық ғылымдар (филология, аударма ісі, шет тілі филологиясы), әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (журналистика).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Агенттік әзірлейтін нормативтік құқықтық актілерді редакциялау. Агенттіктің қызметкерлеріне ісқағаздарын мемлекеттік тілде жүргізу мәселелері бойынша консультация беру. Агенттіктің әкімшілік мемлекеттік қызметшілеріне мемлекеттік және ағылшын тілдерін оқыту курстарын ұйымдастыру. Ведомстволық бағыныстағы органдар мен ұйымдардың аудармашыларының жұмысын талдау және үйлестіру. Агенттікте мемлекеттік тілдің қызметі, дамуы және оны енгізу бойынша жұмысқа қатысу. Құзыретінің шегінде мемлекеттік органдар және ұйымдармен өзара іс-қимыл. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.

83. Главный эксперт
управления по работе со средствами массовой информации и
развития государственного языка (№ 17-3-3), категория С-4
Критерий
Требования
Образование
Высшее образование: социальные науки, экономика и бизнес (социология, политология, журналистика, связь с общественностью, международная журналистика), гуманитарные науки (международные отношения), здравоохранение и социальное обеспечение (медико-профилактическое дело, общественное здравоохранение, медицина, общая медицина).
Профессиональная компетентность
Знание Конституции Республики Казахстан, конституционных законов Республики Казахстан «О Президенте Республики Казахстан», «О Парламенте Республики Казахстан и статусе его депутатов», «О Правительстве Республики Казахстан», законов Республики Казахстан «О государственной службе», «О борьбе с коррупцией», «Об административных процедурах», «О нормативных правовых актах», «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц», «О защите прав потребителей», Кодекса Республики Казахстан «О здоровье народа и системе здравоохранения», Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства. Другие обязательные знания, необходимые для исполнения функциональных обязанностей по должностям данной категории.
Опыт работы
В соответствии с Типовыми квалификационными требованиями к категориям административных государственных должностей корпуса «Б», утвержденными приказом первого заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 9 января 2008 года № 02-01-02/5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5084).
Функциональные обязанности
Осуществление взаимодействия с общественностью, а также с представителями средств массовой информации. Организация и проведение пресс-конференций, брифингов. Освещение информаций Агентства в средствах массовой информации, интернет-ресурсе Агентства. Подборка новостей из средств массовой информации по вопросам защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия населения. Отслеживание поступающих на блог-платформу Председателя вопросов и направление их на рассмотрение в структурные подразделения Агентства по компетенции. Размещение ответов на обращения на официальной блог-платформе Председателя. Выполнение иных обязанностей в пределах компетенции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
84. Управление по работе с обращениями, документооборота и
контроля – 4 единицы
Руководитель
управления по работе с обращениями, документооборота и

83. Бұқаралық ақпарат құралдарымен жұмыс және мемлекеттік тілді
дамыту басқармасының бас сарапшысы
(№ 17-3-3), С-4 санаты
Критерийлер
Талаптар
Білімі
Жоғары білім: әлеуметтік ғылымдар, экономика және бизнес (социология, политология, журналистика, жұртшылықпен байланыс, халықаралық журналистика), гуманитарлық ғылымдар (халықаралық қатынастар), денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медициналық-профилактикалық іс, қоғамдық денсаулық сақтау, медицина, жалпы медицина).
Кәсіптік құзыреті
Қазақстан Республикасының Конституциясын, «Қазақстан Республикасының Президенті туралы», «Қазақстан Республикасының Парламенті және оның депутаттарының мәртебесі туралы», «Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы» конституциялық заңдарын, Қазақстан Республикасының «Мемлекеттік қызмет туралы», «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы», «Әкімшілік рәсімдер туралы», «Нормативтік құқықтық актілер туралы», «Жеке және заңды тұлғалардың өтiнiштерiн қарау тәртiбi туралы», «Тұтынушылардың құқықтарын қорғау туралы» Заңдарын, «Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасының Кодексін, «Қазақстан – 2050» Стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты стратегиясын білу. Осы санаттағы лауазымдар бойынша функционалдық міндеттерді орындау үшін қажетті басқа да міндетті білімдер.
Жұмыс тәжірибесі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының бірінші орынбасарының 2008 жылғы 9 қаңтардағы № 02-01-02/5 бұйрығымен бекітілген «Б» корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5084 болып тіркелген).
Функционалдық міндеттері
Жұртшылықпен, сондай-ақ бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерімен өзара іс-қимылды жүзеге асыру. Баспасөз-конференцияларын, брифингтерді ұйымдастыру және өткізу. Агенттіктің ақпараттарын бұқаралық ақпарат құралдарында, Агенттіктің интернет-ресурстарында жариялау. Тұтынушылардың құқықтарын қорғау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мәселелер бойынша бұқаралық ақпарат құралдарынан жаңалықтарды таңдау. Төрағаның блог-платформасына келіп түсетін сұрақтарды қадағалау және оларды құзыреті бойынша құрылымдық бөлімшелерге қарауға жіберу. Төрағаның ресми блог-платформасына өтініштерге берілетін жауаптарды орналастыру. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес құзыретінің шегінде өзге де міндеттерді орындау.
84. Өтініштермен жұмыс, құжат айналымы және
бақылау басқармасы – 4 бірлік
Өтініштермен жұмыс, құжат айналымы және бақылау